746 KACZYŃSKI: POLSKA ROZUMIE I ZAWSZE ROZUMIAŁA POSTAWĘ PAŃSTWA IZRAEL… Nie zawsze, ale teraz Polacy już wiedzą i rozumieją…


Jarosław Kaczyński, foto: flickr.com

jazmig @jazmig:
Polacy doskonale wiedzą, że syjoniści nienawidzą Polaków. Nie potrzeba nam do tego popisów pisowskich zdrajców z Kaczyńskim na czele.

lp @lp:
@jazmig Żydzi rękami pisiatych zaprzańców chcą sięgnąć po nasze ziemie, gdyż otoczeni przez setki milionów muzułmanów są ciągle zagrożeni, i dobrze wiedzą, że ich państewko istnieje tylko dzięki potężnemu wsparciu USA, które może kiedyś się skończyć a wtedy…

Gaetano @Gaetano:
Pejsaty wie, jak mówić do ciemnego luda. Jak pejsate władze „w całości potwierdzają polskie stanowisko” mogliśmy się już wielokrotnie przekonać właśnie z ich ust (premier, ambassadorka, ministrowie, etc.). Teraz pora na ustawę reprywatyzacyjną. Obrzydliwa banda parchatych zaprzańców.

https://kresy.pl/wydarzenia/kaczynski-polska-rozumie-i-zawsze-rozumiala-postawe-panstwa-izrael/

KACZYŃSKI: POLSKA ROZUMIE I ZAWSZE ROZUMIAŁA POSTAWĘ PAŃSTWA IZRAEL

27 czerwca 2018|3 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem niezalezna.pl skomentował przyjętą dzisiaj przez polski parlament nowelizację ustawy o IPN.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie: Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale, co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny.

Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze – wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli – dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione – powiedział Kaczyński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ziemkiewicz o kapitulacji PiS ws. ustawy o IPN: mieliśmy nie dać ani guzika, zabrali nam całe gacie

Zdaniem prezesa PIS dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Dodał: Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że władze Izraela, a one w kontekście spraw związanych ze zbrodniami II wojny światowej z oczywistych względów są niezwykle istotne, w całości potwierdzają polskie stanowisko: sprawcami są Niemcy, polskie społeczeństwo i polskie państwo podziemne nie miało nic wspólnego z Holocaustem, przeciwnie – robiło co mogło, by ratować swych obywateli narodowości żydowskiej. Według szefa PiS Potępiają antypolonizm, tak jak potępiają antysemityzm.

Kresy.pl / interia.pl

…..


Jarosław Kaczyński, prezes PiS / autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

belzebub

kaczyński możesz już popełnić samobójstwo – albo lepiej niech cię dopadnie jakiś cyba. Od dziś nie żal mi cie kupo żydowskiego łajna…

V
Nawet Kalkstein wylazł dzisiaj z nory przypilnować żydowskiego interesu. Skutecznie: nikt z PISu nie zagłosował przeciw. Także Macierewicz – za, Szydło – za. Tylko Szyszko się wstrzymał.

ttt
O… Słońce Żoliborza się uaktywniło. Sieg Fuehrerek !

lui
kolano pękło od klęczenia, a teraz padł pysk. Panie Kaczyński nie różnicie się już w ogóle od folskdojczów

Sprytny
Ooo, naczelnik prePolin raczył zabrać głos. Jaki bojowy, szykuje ofensywę antydyfamacyjną, zrobioną pewnie poprzez żydowskie media, dając im zarobić. Ale sprytny.

q
O czym on mówi? Żaden polityk Izraela nie wycofał się ze swoich słów – to jest rzeczywistość. A polski rząd wywiesił białą flagę.

Orka
Szkoda Panie Prezesie. Twardy elektorat odchodzi. Wielka szkoda. Tego pasztetu już Pana wyborca nie strawi

Dlaczego JK zakonczyl marsze
smolenskie? bo juz wtedy wiedzial ze odda nas w lapy zyda i amerykanca i ryzykowlaby ze jego wlasny elektorat plulby mu w ryj!

No, no
Dobre. Pokazali światu, że Żydzi w Polsce dogadali się z Żydami z Izraela. Ale sensacja. Kto by pomyślał, że tak szybko i sprawnie.

jaja
Kaczyńskiemu zamiast naprawić nogę ,klepki w głowie poprzestawiali ŻEGNAJ PIS-ie. Wolę złodziei niż zdrajców

kontras@kontras
Nawet gdyby ta Ustawa IPN w całości byłaby przyjeta to Państwo Polskie nie posiada Woli (penipotencji większych niż Gubernmator Prowincji) do tego żeby kogokolwiek ukarać z mocy jej przepisów. Ewentualnie byliby to jacyś Polacy którym przyszłoby do głowy opowiadanie głupot o tym że Państwo Polskie uczestniczyło w sposób zorganizowany w Holokauście po stronie oprawców (Niemiecka III Rzesza). Biorąc pod uwagę to że Izrael (Środowiska żydowskie) brały udział w konstruowaniu Ustawy IPN czekając na jej uchwalenie przemilczały okres potrzebny na jej wdrożenie w pierwotnym kształcie, należy w związku z tym domniemywać że była to zwyczajna ustawka mająca na celu stworzenie klimatu pod przepchnięcie Ustawy 447 w Amerykańskim Senacie. Zważywszy na to że Ustawa 447 przeszła pewnym jest że wzrost nastrojów anty-polskich wywołanych Ustawą IPN jej nie zaszkodził a pewnie pomógł, prowokacja ta udała się w 100%. Rząd Polski jest całkowicie uległy (USA/Izrael)

https://wpolityce.pl/polityka/401546-prezes-pis-pokazujemy-swiatu-ze-doszlismy-do-porozumienia

Prezes PiS o polsko-izraelskiej deklaracji: Celem tego dokumentu jest pokazanie światu, że doszliśmy do porozumienia

opublikowano: 2 godziny temu

Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszych społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia

— powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”, opublikowaną na łamach portalu niezalezna.pl

Lider obozu rządzącego skomentował podpisanie wspólnej deklaracji premiera RP Mateusza Morawieckiego i premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale co ważne także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny

— mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że mimo intencji Polski, w świat poszedł przekaz,który wypaczył sens nowelizacji ustawy o IPN, co zrodziło wśród środowisk żydowskich niekiedy głosy „koszmarnie oszczercze”. Jak dodał, elementy tej fałszywej narracji znalazły się także w przekazie amerykańskich władz.

W mojej opinii dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Otwieramy sobie drogę do  ofensywy  antydyfamacyjnej

— zaznaczył.

kpc/niezalezna.pl

stan
Wielki Strateg ,ukraiński żydek zrobił nas znowu bez mydła.

3 zdradzieckie mordy
Janusz Radziwiłł, Bohdan Chmielnicki i Jarosław Kaczyński. Co ich różni? Tylko o jednym wiemy, że spijał spermę z męskich członków. Co ich łączy? Cała reszta.

Janek
nie będzie żadnego porozumienia z parszywymi kłamliwymi żydami ! ZYD TO KŁAMCA !

kangaa
„porozumienie” gdzie PiS ustąpił absolutnie ze wszystkiego, a Izrael z niczego to co najwyżej zdrada.

akakaka
https://www.salon24.pl/u/wawel/876279,premiera-morawieckiego-plany-polskiego-multi-kulti-czyli-potajemne-machinacje-wbrew-elektoratowi

Bodo
Jak to? Nie wierzycie już swojemu guru – Jarosławowi „Polskę zbaw”? Co sie z wami dzieje? Zbiorowa hipnoza przestaje działać?

Andrea
Żydzi dogadali się z żydami, a płatnikiem będzie polski naród. Maski opadły……

mordechaj 78.11.158.* Uważaj, żydzie, bo historia się powtarza. Od 2000 lat zaślepione żądzą władzy i pieniądza żmijowe plemię woli tego nie widzieć, a kończy się zawsze podobnie, tylko gorzej.

nop
jezor nie boli od lizania pejsowatego kakała ?

Wetos dzgnal nas nozem w plecy
kiedy uwalil fundamentalne dla nas ustawy mowiac w ten sposob ze Polska ma byc zydowska albo nie bedzie Jej wcale. Wobec powyzszego blaganie do o.Rydzyka:prosze zalozyc partie to nasza jedyna nadzieja

zgwałcony_panicz
Pokazaliście że Polska jest słaba, wprowadziliście ją do trzeciej ligii, uczyniliście z Mojego Kraju Bangladesz Europy. Tyle wam się udało. Nie wiem kto ma uwierzyć w te brednie Morawieckiego

QAZ
Do jakiego porozumienia doszliście miernoty? was można tupnięciem nogi wystraszyć barany, idź stary dziadu na emeryturę i nie p* ol głupot.

OLI
Prezes lepiej by zrobił, jakby się przyznał, że dał się ograć. Więcej bełtania w głowach elektorat PiS już nie strawi. Tak ładnie żarło i zdechło.

lamia
Zamknij już twarz powiatowy politykierze. Przestań destruować Państwo zakulisowymi machlojami. Wstydu nie masz!!!

WOLNE MEDIA w PL 😦
Prezes PiS kocha Unie Wolności a niezależna.pl się tego boj podać:):)

kilim
To same władze w Izraelu na czele z ich premierem opluwały Polskę mówiąc o polskich obozach zagłady i winie Polaków za niemieckie mordowanie. Panie J.Kaczyński trzeba po prawdzie, a nie ją pomijać.

Baba Banga
Nie, panie prezesie. Pokazal pan swiatu, ze z Polska mozna zrobic wszystko. Chyba, ze liczy pan na to, ze Zydzi pomoga nam w odzyskaniu wraku. Ale dlaczego premier Izraela jezdzi tak czesto do Moskwy.

JK to jednak zydowskiprzyglup!
Takich palantow jak pisciory to dawno nie widzielismy! Jedynie co pokazaliscie ta zdrada swiatu to ze Polacy mordowali zydow, ze jedynie zydki ginely na wojnie i ze Polacy sa winni holokaustu! DNO!

wesoly romek
Po tej ustawie w wyborach idziecie w „odbyt”

Abcabc
Amatorzy. Narobili Polsce wrogow a teraz podkulili ogon i uciekają.

Jaro nic nie kuma
Panie Jarosławie z Żydami dojdziemy do porozumienia jak zapłacimy im 300 mld $ – czy pan naprawdę nie kapuje o co chodzi?

\/banzaprawdeH
Wiemy , wiemy panie prezesie – Polacy maja umierać za Izrael bez względu na kto będzie udawał ze wygrał wybory i rządzi Polska – za sznurki i tak będzie pociągał ktoś inny…

Jarosław Kaczyński !
Sprzedaliście POLSKE żydom !!!!!!!!!!!!! Chamy skonczone !!!!!!!

kazio
Celem tego dokumentu jest pokazanie światu, że doszliśmy do porozumienia… z Żydami! Ile miliardów jesteśmy im winni okaże się w najbliższym czasie! Co do przyszłości Polski mam czarną wizję!

kilim
To porozumienie pokazuje światu i Izraelowi, że mogą swobodnie i bez obaw fałszować historię i winy Niemców spławiać na Polaków, a do tego mogą swobodnie nas nadal opluwać ile wlezie bez konsekwencji.

iwona
Panie Kaczyński panu zamiast naprawić nogę,to w głowie coś poprzestawiali.Oddaję głos na Winnickiego.Was mam dosyć

Px
Kapitulację prezio wszystkich malych pisiakow nazywa porozumieniem. Byliście jesteście i będziecie „mientcy”. Tylko ostatni wodoglowiec kupi te wykręty.

Po co tyle słów?
Lepiej konkrety – kiedy ekshumacja w Jedwabnem, kiedy zaprzestanie wypłacania Żydom odszkodowań za Holocaust – 100 euro miesięcznie, kiedy zaprzestanie wiernopoddańczego obchodzenia Chanuka w Sejmie?

Kaczyński kończ waść wstydu os
Człowieku sprzedałeś Polaków żydom. Schowaj się w mysią dziurę, bo zrobiłeś to co nie udało się zaborcom. Oddałeś Polskę i Polaków w łapy tym -jak ich nazwał Tuwim- chytrym, brodatym obłąkańcom.

85.164.173.*
kotu !Nie wracaj juz do polityki! NIE POKAZUJ MI SIE NA OCZY!

Precz z żydokomuną
Hańba!!!! Zdrajcy!!!!

Sylwia
A Polakom pokazaliście goły tyłek.

xd-c
Wyperdalaju gnoju!!!!!!

ffe
kalkstein koty macać a nie politykę uprawiać.

Zydzi przestana atakowqac ale
dopiero kiedy osiagna swoj cel-cel bardzo stary- mamy im oddac nasza ziemie pod wladanie, zgiac karki bo Polske uwazaja za Polin! ZROZUMIALES TO?! KACZYNSKI!?

jaja
Po zmianie rząd w połowie żydowski Szydło siedzi już w drugiej ławce, A nowy minister rolnictwa jest przewodniczącym polsko izraelskiej grupy parlamentarnej.,Odsuwają Polaków od władzy

BB
Nigdy nie oddam glosu na PIS i przestancie xxxxxxxx o patriotyzmie……ZDRAJCY!!!

PiS znowu obciach
Pokazujemy światu, że jesteśmy na kolanach pisowcy

lamia
szybko się okazało gdzie tak naprawdę są zdradzieckie mordy!

Chwalba
Część wyborców oceni to jako wysługiwanie się Żydom a do prezesa przylgnie łatka szabesgoi . PiS stracił sporo głosów ludzi o narodowych poglądach . Należy zapomnieć o samodzielnych rządach .

krk
tak, tak, osiągnęliśmy ogromny sukces, w ciągu jednego dnia weszliśmy Żydom bez wazeliny wiadomo gdzie ….

DonVito@DonVito
PO i Nowoczesna też głosowali za nowelizacją , właściwie prawie wszyscy posłowie a może to był taki blef tych cwanioków?

q
O czym on mówi? Żaden polityk Izraela nie wycofał się ze swoich słów – to jest rzeczywistość. A polski rząd wywiesił białą flagę.

Henry
Jesteście skończeni. Nie liczcie, że dostaniecie nasze głosy, bo nie ma dla was alternatywy. Najwyżej zostaniemy w domu. Niech nas ręką boska broni przed poparciem tych szmaciaży.

Chwalba
Ponoć ten portal jest opiniotwórczy . To niech politycy PiS poczytają sobie te komentarze . To odbije się na wyniku wyborczym .

Ellis
Tak, tak, oczywiście – „porozumienie” polega na tym że zrobiliście wszystko czego Izrael zażądał.

xd-c
Bojkotujcie kampanię wyborczą tych zdrajców!!! Niech widzą puste krzesła! Wybierajcie tylko dobrze przeswietlonych , bezpartyjnych lokalnych kandydatów. Najlepiej zupełnie nowych!!!

wyborca.
Zegnam.

mikesz
Miał Pan wspaniały rząd ze wspaniałym premierem PBS. Zniszczył pan to, spacyfikował Polaków w rządzie i oddał władzę w ręce UW i PO, żeby ci sprzedawali nas żydom.

fd
Przestańcie z tym ledendowaniem beatki Zydło i Maciorki, te dwa żydki głosowały dzisiaj ZA, TYLKO SZYSZKO się wstrzymał, ten jest akurat Polakiem.

PiS znowu obciach
Kaczynski możesz światu pokazać kolano

geordie
Do czego? Panie Prezesie na łby się pan pozamieniał z żydem? Już mojego głosu i mej rodziny Pan nie masz… Won!

japa
wal się, grzbiecie stary!

xd-c
Nie wolno dopuścić do samodzielnej władzy pisu w Sejmie. Nie wolno pozwolić aby żydostwo uchwaliło Nam Konstytucję!!!!! A Ty anders nie masz pojęcie co żydzi potrafią zrobić z człowiekiem.

cyd@cyd
Nie wiem co wyobrażali sobie co poniektórzy tu komentujacy – że rzucimy Izrael na kolana i zamkniemy wszystkim usta. Weźcie się ogarnijcie ludzie. Niemcy i Izrael musiały ogłosić ze obozy były niemieckie, nie ma mowy o „współudziale” Polski w holokauście i upiorne amerykańskie organizacje wspierające róznych Grossów dostały prztyczka w nos. Radze przeczytać całą ustawe.

Nick
Kaczyński pokazał swoja antypolską zdradziecką mordę. Tylko upośledzeni umysłowo mogą mu jeszcze wierzyć.

o nie
Koniec, miarka się przebrała, cierpliwość Polaków się skończyła, jeszcze nikt mnie (wyborcę PiS) tak nie upokorzył.

POub wraca
Ubeki i POmylency zacieraja rece – juz po PISie. Ten narodek latwo sklocic i teraz droga do UBelandu stoi otworem. Drugiej szansy na normalne panstwo Polacy juz nie beda mieli. PO-ub sie o to postara

zapora56
Hańba.

cyd@cyd
Radzę przeczytac oświadczenie Netaniahu zamiast piszczeć ze złości. I kompresik dla ochłody polecam.

TO-YA@TO-YA
Po przeczytaniu całości tego swoistego wywodu prezesa wszystkich prezesów wniosek wyłania się tylko jeden, taki mianowicie że albo Jarosław Kaczyński oszalał, albo jest najbardziej cynicznym i wrednym politykiem po prawej stronie politycznej sceny w naszym kraju.

stan
Żydzi ukraińscy-Kaczyński, Duda,Morawiecki- wycofali nowelizcję ustawy o IPN i znowu potwierdzili na forum międzynarodowym ,że Polacy mordowali żydów a żydzi nie brali udziału w mordach Polaków.

e jest to ględzenie i wciskanie Polakom kitu Teraz jeden przez drugiego bedą nam wmawiać jaki to sukces rządu – Rządu czy Knesetu ??? A w sumie to zdrada

Były żołnierz RKW
BYŁEŚ dla mnie Jarosławem Kaczyńskim, polskim patriotą. Zostałeś Kaczorem, który zdradził i opluł własny Naród, pozwalając, aby obce, wrogie państwo decydowało (słowa Netaunjahau ) o ustawach w PL

Bolo
Kiedy zniesienie anty Polskiej ustawy 1066

kalop13
To jest hołd złożony żydostwu przez żyda Kaczyńskiego vel Kalksteina, któremu tak się śpieszyło, że nie czekał na orzeczenie TK!!! Geremek = Kaczyński = Michnik = etc……!!!!

Te sprawe mozna szybko i spra-
wnie zakonczyc! My, nie-zydzi czyli polskie goje- pakujemy tobolki i emigrujemy na Sahare a zydy przejmuja juz na dobre Polske! Bedzie spokoj!

kert
wszyscy zdrajcy, na kolanach przed zydami9 , koniec suwerenno0ści – HANBA

MariaM@teekla01
Panie Kaczyński a za jaką cenę? Za darmo oni nawet palcem nie kiwną!

jacek
Jestem rozgoryczony Ale może to było konieczne Granicą nieprzekraczalna byłoby przekazywanie Żydom majątków -to byłaby zdrada Jednak pamiętajmy że czeka nas ogłoszenie światu ZAMACHU smoleńskiego….

jacek
@Orka-nie gadajmy głupot Wszytkich nas to boli Ale pamiętajmy że za chwilę ogłosimy światu ZAMACH smoleński będzie zerwanie stosunków z Rosja itd Na kogo mamy głosować? Granicą jest dawanie kasy Żydom

Czyż nie?
@q – nie uważasz, że zamiast pisać „polski rząd” powinno się pisać „rząd w Polsce” ? Przecież to nie jest polski rząd.

PL upodlona izrael nią rządzi
Kaczyński sprzedałeś nas !!!!!!!!!!!!!! Won !!!!!!!!!

Od samego poczatku jestem twa
rdym elektoratem PiS ale to tutaj to juz ostania kropla przelewajaca czare goryczy. Zaczynam sie przyzwyczajac do mysli ze Polski juz nie ma i to od prawie 300lat bo zaden narod nie przetrwal rzezi.

Jarek Fujarek
To już wiadomo dlaczego tak leczy kolana – całe życie na klęczkach przed Żydami.

jacek
Nie przypadkowo PIS nie zamyka aferzystów pozwala na szkalowanie Polski na łamanie prawa na nawoływanie do przemocy itd Jest ta granica tego pragmatyzmu?PIS jest jak ten nauczyciel z koszem na głowie

Wierny (do dziś) wyborca PiS
Nigdy nie sądziłam, że to powiem, ale: Panie Kaczyński daj pan spokój… W 2007 oddaliście władzę i teraz tez oddajecie, bo nie da się słuchać tych bredni, które dziś pan wypowiada

Polt
I znowu d… boli a rubel nie zarobiony. Co za nieudacznicy.

warszawiak
PiS to Żydzi.

a
Drogi prezesie wyborców -to sobie przywieziecie chyba z israela .glosowalem zawsze na pana ,koniec finito.

Pan Cernik
Bardzo dobry ruch w bardzo trudnej sytuacji! Sam premier Izraela podkreślił rolę polskiego Państwa Podziemnego i Sprawiedliwych w ratowaniu Żydów. Więc Ustawę 447 mogą sobie jej autorzy wsadzić !!!

Pan Cernik
Tylko jakieś oszołomstwo i płatne trolle drą szaty i odwracają kota ogonem. A ta wspólna deklaracja zamyka drogę do roszczeń wobec Państwa Polskiego ze strony diaspory w USA. Dobre posunięcie, brawo!

jo
Pan Cernik– panie pośle wstyd! Takie bajki to dzieciom na dobranoc, a za parę/parenaście lat wygra narracja, że to Polska była winna wszystkiemu, włacznie z wywołaniem wojny… Żal Polski

Skoro wiesz
@Pan Cernik – to może podasz linka do tekstu tej deklaracji, bo rozumiem że ją przeczytałeś.

cesia
Jakie porozumienie. Ciekawe czy Karnosie napiszą ” PRESJA MA SENS ” .

Egon
Ofensywa antydyfamacyjna? Klawo jak cholera.

Joshua Grünewald
Israel chce . . . to PiS musi, po prostu musi, tak to działa . . .

Jaro kazal policzyc glosy?i wy
szlo mu ze nawet jak PiS straci poparcie najtwardszego elektoratu to te luke wypelnia zydki? i bilans sie wyrowna a moze nawet poprawi bo niby Hitler wymordowal zydow to jednak sie od nich roi!

III
Pan Cernik 89.69.136.* Wspólna deklaracja zamyka drogę żydostwu do roszczeń? Puknij się w dekiel, najlepiej kilka razy.

Malvo
ile milionów dolarów będzie kosztowało Polaków to tajne porozumienie? Tyle żeby być dziadem i tanią siłą roboczą dla izraelskich firm i żydowskich geszeftów? Ich kamienice nasze ulice?

Plan zwrotu majątku Izraelowi
Polsla na kolanach. Może PIS o to chodziło, by dzięki temu, że Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447 otworzyć drogę organizacjom żydoskim do roszczeń o zwrot majątków

mimi
TW Balbina wykręca kota do góry ogonem

29 thoughts on “746 KACZYŃSKI: POLSKA ROZUMIE I ZAWSZE ROZUMIAŁA POSTAWĘ PAŃSTWA IZRAEL… Nie zawsze, ale teraz Polacy już wiedzą i rozumieją…

 1. Stało Się ! Po Mundialu 2018 Coś w Polakach Pękło – Plociuch

  wideoprezentacje
  Published on Jun 25, 2018

  KotSphinx
  Mój ulubiony opis niedzielnego meczu jaki wyczytałem na czacie 🙂 🙂 ” ten mecz przypomina mi dramat Dziady w dwóch aktach ” ha ha ;)

  Julia A
  A może oni przegrali specjalnie żeby nie byli posądzeni o rasizm 🤔

  Teresa Sajkowska
  Zawsze maja jakies wytlumaczenie. Wstyd i hanba!.

  Polubienie

 2. Kaczyński ma Problem – Rydzyk w Radiu Maryja Krytykuje PIS – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jun 23, 2018

  rudolf lehrman
  W tym popieram o. Rydzyka. V. Orban to prawdziwy mąż stanu a nie ci filosemici których mamy

  Krzysztof Wyderski
  święte słowa

  Galaxy Stern
  jestem tego zdania co Ty .

  Jakub Stępień
  Ja jestem filosemitom, ale uważam że PiS jest zbyt łaskawy dla Izraela.

  abstrakt2003
  Oj dyr ostatnio skumał się z żydami.

  amer yka
  racja żydzi jak nam grają tak tanczymy

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/401656-nie-podchodzmy-do-sprawy-noweli-ustawy-o-ipn-jak-do-romansu

  BEZ EMOCJI!!!!!
  W czasie II WSwładze w Bratysławie zgodziły się zapłacić Niemcom po 500 marek za każdego wysłanego do Generalnego Gubernatorstwa Żyda. TO BYL TYLKO INTERES panie janecki !!!!!!

  Logik
  Tekze nie podchodzmy do sprawy honoru, dbania o prawde historyczna i sprawiedliwosc zbyt emocjonalnie, tu chodzi o interes. Proponuje usuniecie slow Prawda, Sprawiedliwosc z nazwy parti.

  Ellis
  Zysków nie ma żadnych a straty są ogromne. PIS otwarcie przyznał że wykonuje polecenia obcych rządów. Skoro raz się ugięli będą to robić coraz częściej.

  and
  Oczywiście, że interes nawet świetny. Tylko nie dla nas.

  ata
  NATYCHMIAST UCHWALIĆ USTAWĘ REPRYWATYZACYJNĄ, BO ZNOWU NAS ORŻNĄ.

  taa
  bo rozumiem jakby USA czy Izrael zagrosilo ze wysle tu swoje komando foki i usunie ten rzad to mogliscie to zmienic ze wzgledu na jakis wyzszy interes

  VINCENT
  Powiedział przygłup i wasal Janecki. Dziękujemy ale nie jesteśmy tak głupi jak ci się wydaje.

  szperacz@szperacz
  „rachunek sumienia oraz rachunek zysków i strat, a potem zrobić z tego wyborczy użytek.”.A niby jak? ;), skoro większość „wybranych” nie ma ochoty pracować za friko!. Ja pewnie już nie dożyję do następnych wyborów, miarą naszą lat 70, zna poan to?. Czy w moim biednym kraju obowiązuje Kodeks Honorowy, Etyka Dziennikarska, Przysięga Hipokratesa – następny Dyzio Marzyciel 😉

  Zydy uznaly NASZA POLSKA
  ZIEMIE za swoja ziemie obiecana i nie spoczna az nam Jej nie odbiora! Dlatego konflikt sie dopiero zaostrzy, bo nie bede siedziec z zalozonymi rekami i patrzec jak mi zydy chca odebrac MOJA OJCZYZNE!

  finka
  Ordynarne manipulacje i propaganda jak kiedyś w Trybunie Ludu, nic nie zmaże hańby z POPIS i Nowoczesnej, targowiczanie zadziałali wspólnie, maski spadły.

  Logik
  Komiczne jest to ze ci wszyscy dziennikarze broniacy ustawe IPN w oryginalnej postaci teraz nagle podkulili ogon i dokonali magicznego zwrotu o 180 stopni. Diabelska komedia….

  taa
  ale dlaczego ta ustawa byla zla ze ja zmienili umiecie to wyjasnic?

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/401593-gowin-nie-ma-powodu-zeby-rzad-przepraszal

  Malvo
  No od „Lenina” z Niezależnej dowiedziałem się że jestem „agenturą ruską” Ciekawe czy Wpolityce dołączy do tej narracji 🙂 Rozumiem że jakbym był agenturą izraelską to jak najbardziej a tak…

  Olo
  Zatem pozostał tylko Ruch Narodowy

  analityk
  …niech nikt, powtarzam nikt kto czuje się Polakiem… nie stawia w jakichkolwiek wyborach w tym samorządowych na syjonistów z PIS. Ostatnia ostoja polskości-wieś i małe miasteczka jeżeli na narodowców

  sake
  Żeby was piekło pochłonęło gnidy.

  beaurigaud
  @vx 178.37.167. „Była Polsza, budiet Polin” – znakomite! Co ja mówię – wyborne! A w istocie rzeczy – rozdzierająco tragiczne i koszmarne.

  Kazik
  Przeproście i spadajcie, antypolskie sługusy.

  Polak
  Weźcie tego filosemite. Patrzeć nie można.

  zdzisława
  nigdy pis i duda tylko RUCH NARODOWY- odsunąć szbesgojów od władzy- kto gorszy złodziej czy zdrajca

  PIS zmienia Polskę w Polin
  Dziękujemy wszystkim wrogom Polski za szansę wykreowanie nowego, wielkiego ruchu narodowego, który zastąpi PIS może już niedługo, w każdym razie to proces już nie do zatrzymania bez metod reżimowych

  buntu
  gdzie jarmułka?

  Liberaly palacowi porazka
  Gowin przestań uprawiać blazenade bo to wasza liberałów władza chloptasiow powoduje że Polska staje się posmiewiskiem Duda ciągnie PiS na dno. Koniec PiS u. Tylko B Szydlo walczyła o Polskę

  can
  To znaczy ze Kazda Ustawa musi byc Zatwierdzona przez Izrael ja sie tylko pytam

  aga
  W oświadczeniu występują jacyś naziści.Polska nadal na kolanach.

  meksyk740@meksyk74
  P)anie premierze prosze nie obrazac inteligencji Polakow . Prawda jest taka ze jezdzil pan do malego kraju, tam napisali ustawe a pan zapisze sie jako osoba zdrady . Polska jest krajem skrajnie niesamodzielnym gdyz nie moze ustalac sama prawa .

  marduk
  moze portal napisalby ile rocznie paszportow polskich wydawanych jest obywatelom izraela!!!bo skoro tak tu zle to czego sie tu pchaja?

  bryluje nierob
  gowin wez sie do roboty slyszales co sie dzieje w wyzsyzcy uczelniach jaki chamstwo jaki rezim, studenci sa zmuszani zeby pluc na POLSKE o tym problemie mowi profKUREK w REALU 24, ty nic nie robisz

  Wiesław
  Powiedzenie „Łżecie jak psy” jest obrazą dla psów a waszą charakterystyka.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/401607-dworczyk-to-milowy-krok-w-walce-o-dobre-imie-polski

  TO-YA@TO-YA
  Kończ waść wstydu oszczędź. Jestem niemile zaskoczony pańską skłonnością do auto-kompromitacji panie ministrze i muszę przyznać, że jest mi z tego powodu szczególnie przykro, bowiem do tej pory kiedy pracował pan w MON pod kierownictwem ministra Macierewicza wyglądało to wszystko dużo lepiej.

  Magda@Magda
  Panie Ministrze, ja myślę, że ci politolodzy i socjologowie, których zatrudniliście do podpowiedzi, co mówić w takich okolicznościach przyrody – wymyślają, jak w „Folwarku zwierzęcym”, że klęska to sukces, że zwierzęta mogą spać już w łóżkach, ale bez prześcieradeł… ale proszę przekonać swoich szefów, że są sytuacje, gdy trzeba stanąć z podniesioną tego kalibru duserów.
  – Walczyliśmy, zwyciężyliśmy… proszę Pana, Polska to państwo ludzi mądrych i wykształconych…

  Katarzyna Szulc@Kasia
  Zachłystywanie się oczywistą porażką to jak widać domena obecnego rządu!! Proszę nas -społeczeństwa nie poniżać panie ministrze !

  W
  Dworczyk szczerze o tym, co się wczoraj stało. „Przyjęty dokument…” brakuje wyrazu od Izraela. Zadanie zostało wykonane. Tak wygląda bez tej propagandy prawdziwy obraz polityki zagranicznej

  zniesmaczony
  To, że powołuje się Pan na wspólne głosowanie z takimi szczerbami, schetynami, nitrasami czy przygłupami z nowośmiesznej wystawia o Panu jak najgorsze świadectwo. Żenujące, jak na polityka prawicy.

  kaganiec
  w DODATKU KONIEC Z JAKĄ TAKĄ WOLNOŚCIĄ SŁOWA: https://knp.org.pl/koniec-wolnosci-slowa-w-internecie/

  Wieliczka
  „Sukces” Zmorawieckiego rządu można porównać tylko do „sukcesu” nielotów Nawałki. Taka sama buta i bezczelność…

  gosc
  zaklamane i falszywe mordy, skonczycie w piekle

  last
  Nie lubię jak ktoś sobie kpi ze mnie panie dworczyk…, więcej umiaru i rozsądku !

  AGA
  Wobec zaniedbań władz przez dziesięciolecia – jest to niewątpliwie SUKCES INFORMACYJNY na cały świat przy niewielkich kosztach ważniejszy, niż karanie.Teraz dopieszczajmy historię Polski na faktach.

  ina
  żądać wczesniejszych wyborów Wywalić zdrajców co sprzedaja Polskę

  IZA
  Ten drwiacy uśmiech Dworczyka świadczy o jego prostactwie.W

  ina
  Morawiecki upokorzył Polaków, Oswiadczenie w języku angielskim? To chamstwo CZY TO NIE JEST PRAWDA?

  ina
  liczycie na poparcie Klubów GP.. Wlasnie sie wypisuję i nie tylko ja. Zdrajców nie popieramy

  Wstyd
  Klamcy, nie nas reprezentuja, tylko koszernych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JOKO
  DWORCZYK TO OSTATNIE WASZE PODRYGI Musicie sporo nakraść,,bo nikt juz na was nie zaglosuje

  ANNA
  !JESZCZE NIE PASUJE? WSTYDZICIE SIĘ POCHODZENIA?NIE SPOCZNĘ PÓKI WAS STAD NIE WYWALĄ I POLSKA DOWIE SIĘ PRAWDY

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/401595-sasin-polska-potrafi-walczyc-o-swoj-interes

  Aronek
  To PiS pokazał że umie jedynie walczyć o własny interes, ale nie jest to interes Polski. Na szczęście wyborcy was zmiotą, to już wkrótce.

  Katarzyna Szulc@Kasia
  Nie ośmieszaj się Sasin! Fuj!

  Andrea
  Jesteście mistrzami kłamstwa, tylko coraz mniej ludzi się na to nabiera.

  Jajako
  Panie Sasin, pańskie ściemnianie i głupi uśmieszek nie zakryje faktu, że wczorajszym żałosnym przyspieszonym procedowaniem pokazaliście wszystkim, że Polska nie jest państwem suwerennym.

  kilim
  Panie Sasin zadbaj pan o swoją wierzytelność,bo ona jest już na podłodze.Im bardziej pan brnie w kłamstwa i półprawdy,tym bardziej pan traci.Jeszcze trochę, straci pan twarz.

  kos 178.42.36.*31 minut temu
  Szmaty bez twarzy , dno dna

  and
  PiS walczył o Polski interes, a jak zawsze Izrael wygrał.

  big ben
  Nasz suwerenny rząd dostał lewy prosty i padła twarzą w błoto. Unosi nieco umorusaną twarz i wrzeszczy: „Przynajmniej wstaliśmy z kolan!”. Sukces jak 27:1 i ewentualny dzisiejszy remis z Japonią.

  AntyPO
  Czego się najadłeś brak wam jaj i zarówno IPN jak też tzw praworządności polozyliscie na ołtarzu mamony taki z was gieroje ze timermansow robi z wami co chce i zamiast odpowiedzi żeby się fekowal

  jesiotr@jesiotr
  znowu 27:1

  ac
  HAHAHAHA. Ciekawe czy on rozumie co mówi.

  gosc
  Kto wstaje z kolan a potem klęka…znaczy po prostu pęka

  kto wierzy w te bajeczki
  Zaklinanie rzeczywistości trwa, agencja pisjarowa steruje tymi przekazami dnia, tygodnia niczym za ery PO. Doszło do niewyobrażalnej wpadki, koniec szans na reelekcję Judy i dalsze rządy PIS.

  Sierpem i Młotem
  Sorry. Ale to zakrawa na czarne jest białe a białe jest czarne. Gadajcie sobie do woli. Daliście d na całym froncie i jest to jasne. Zamydlanie oczu nic nie da. Po co uchawalać bubel nie do obrony ?

  zico
  Jprd, jeden kreton przebija drugiego…

  Porażka pisu
  Wycofaliscie się z ustaw o sądownictwa, sprowadzanie imigrantów z Afryki i Azji, z ustawy obrony Polski, padliscie na pysk nie tylko na kolana

  DDT
  uczciwy inaczej czy inteligentny inacze?

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/401630-girzynski-o-nowelizacji-ustawy-o-ipn

  anty
  Pod naciskiem zmieniają ustawę, de facto legalizując zrównywanie narodu polskiego z rzeczywistymi sprawcami, Niemcami zwanymi dla niepoznaki nazistami.

  cesia
  Cały PiS owija w bawełnę że to wielki SUKCES , ŻE TO ONI SAMI PODJĘLI TAKĄ DECYZJĘ , że nie było żadnej presji ,ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha , ale jajca .

  JaceKKK
  Nie, nie ma rzeczy waznych i mniej waznych. Sa tylko kraje wazne i niewazne. Polska zdecydowanie zalicza sie do tych drugich, moze byc kopana nawet przez Izrael.

  pora na nowy ruch narodowy
  Były polityk przymila się do PIS zapewne nie bez powodu, chce wrócić do koryta zasilanego kasą podatników, jurgieltem, łapówkami i innymi fruktami dla całych rodzin, znajomków. Wybory idą co?

  zenek2
  Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, może to i dobrze, że już poza sejmem.

  and
  Oj, Czerska 2 już do wykopalisk sięga. A skąd Ty żeś się tu wziął dawno niewidziany człowieku…

  kilim
  Giżyński podobnie jak pozostali chce abyśmy uwierzyli w ich polityczne dyrdymały związane ze zmianami o ustawie IPN. Panie Girzyński uważaj pan aby nie stracić twarzy do końca.

  slo
  Naprawdę wydaje się wam że inteligentni i myślący ludzie spośród grona waszego elektoratu łykną bez szemrania wczorajszą trzygodzinną legislację i propagandowy bełkot płynący z pisowskich przekaziorów

  bazyl
  Następny upadły kłamczuch ustawił się w kolejce i powtarza już dobrze znany nam tekst: ojojojojojoj nic się nie stało!

  św.NH
  Problemem jesteście wy, oni nas mogą karnie a my ich lizać cywilnie, wielka klapa i zniszczenie Polski wolnej od zarazy spod Krzyża!!!!

  Mirek
  Celme Izraela oficjalnie zadeklarowanym jest zagłada Polski i polskiego narodu. PIS realizuje politykę Izraela, a to oznacza reaizację planów zagłady Polski i polskiego narodu

  szalom PO-lskojezyczni szambie
  PiS znowu sukces 188.146.99.* …smierdzisz szambem szabesgoju szambonuru! To jest efekt poprzednich, bojazlwych, sluzalczych i zdradzieckich rzadów SLD, PO-PSL.

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/polityka/401633-terlecki-zmianach-w-ustawie-o-ipn

  PIAST
  Jesli NIKT z PiSu nie wiedzial co sie dzieje w sprawie ustawy to znaczy ze jestescie MARIONETKAMI i$$raHELLa. A sytuacja miedzynarodowa jest taka ze rzydostfo szuka nowego kraju do osiedlenia .

  sceptyk
  Wicemarszałek Senatu tak „wprost” mówi, że zmiany zostały na nas wymuszone i nic go to nie dziwi ani nie smuci? Dziwne.

  Ellis
  Butapren otwarcie przyznaje że ustąpili przed żądaniami obcych rządów. Cóż za szczerość.

  jesiotr@jesiotr
  Tchórzostwo PiSu czuć w każdym zakątku…

  jasiek
  P. Terlecki takie opowiadanie głoś pan w żłobku POLAKÓW już nie oszukacie w wypowiedzi pana to POLSKA nie jest krajem demokratycznym tylko krajem niewolniczym i do tego doprowadził PIS

  Witold
  Nowy wielki brat był nie zadowolony, więc ten mniejszy słabszy musiał się ugiąć, aby tamtemu nie psuć humoru, bo w końcu , kto tu rządzi światem.

  TO-YA@TO-YA
  Szanowny panie marszałku, jeżeli miarą poprawności stosunków polsko-amerykańskich miałaby być kwestia tej ustawy to oznacza to tylko tyle, że ten sojusz od początku do końca oparty jest na bardzo wątłych fundamentach, czyli mówiąc wprost jest vgó..o wart.

  Andy@Andy
  Panie Terlecki marszałku, czy ustawa JUST (S-447) rzuciła cień na stosunki między USA a Polską? Że co, ze nas nie dotyczy? I jest pan pewien, że będziecie się tego trzymać, zwłaszcza po rejteradzie z nowelizają ustawy o IPN?

  Ernest Nemecek
  Nie panie Rerlecki. Nie nie rzucała cienia tylko rzucała światło na nasze stosunki z USA

  Jezu ratuj Polskę i Polaków
  USA to najwiekszy wróg Polaków oprócz Niemiec,Izraela,Ukrainy,Rosji .Po straszliwej wojnie zostawili nas jednym podpisem w niewoli ruskiej na dziesiatki lat

  Gama
  Przez tydzień jak piję to nie wyglądam jak ten menel.

  abc
  Sejm wycofał się z ustawy o IPN. Totalna kapitulacja Polski i wielkie zwycięstwo Izraela. Co myśmy za zdradziecki i jeszcze bardziej szkodliwy niż PO rząd wybrali To hańba i wielka kompromitacja rządu

  Polubienie

 9. https://wpolityce.pl/polityka/401638-schudrich-o-zmianach-w-ustawie-o-ipn

  KKKK@KKKK
  Welcome to Polin!

  Tom
  Czy ktoś ma wątpliwości że sprawę 447 w Sejmie załatwi się w 6-8godzin … zapłacimy w naturze a nawet weźmiemy u nich kredyt na spłatę roszczeń bez spadkowych. A na koniec PiS ogłosi swój sukces

  domino
  Trzeba wam przyznać że sprytni jesteście i wszystko zaplanowane Łatwo się zmieni nazwę WPolityce na WPolin Nikt nawet nie zauważy aj waj Mazel tow

  jrk
  Demokracja wygrałaby gdyby to nomen omen posunięcie Morawieckiego wynikało z decyzji wyborców a Jego ani nikt nie wybrał ani tym bardziej upoważnił do upokarzania Polski na arenie świata.

  charry
  Panie rabin, niegodziwość szmalcowników czyli marginesu kryminalnego chcecie rozciągnąć na cały naród tylko dla korzyści materialnych,finansowych.To jest dopiero niegodziwość!

  Czarek
  Jakim cudem obywatel USA jest naczelnym rabinem Polski? Czy nie ma polskich rabinów? Niech spada do siebie i tyle w temacie.

  Mirek
  Żydzi otwarcie wyrazili zamiar unicestwienia Polski i polskiego narodu. Kolportowanie ich łajdackiej propagandy , co robią Karnowscy , jest najzwyklejszą zdradą

  Zydzi do Izraela bronic swoja
  ojczyzne przed arabska nawalnica!

  ja
  Nie lubię ich !

  dada
  Są zadowoleni dali dowód, że rządzą a wasal jest posłuszny. Nas mają w tyłku. Szabesgoje słudzy mają stracić życie w obronie Żyda, pisał Skwieczyński o Stalingradzie.PIS I PO jedno to samo. szabesi.

  Bożena
  Rabinie w Polsce, żydowskich szmalcowników był ogrom. .Judenraty, swoi swoich wydawali. A wspieranie Niemcòw po I WS przez żydowską finansjerę w USA w odbudowie niem. armii. Żydzi UB mordowali Polaków itd.

  Jezu ratuj Polske i Polaków
  naczelny rabin Talmudystów w Polsce miesza sie do spraw politycznych.Jak księża osmiela się cos powiedziec to zdziczałe ateistyczne lewactwo mówi że kruchta jest ich miejscem i katakumby

  Aj waj
  YTube: BZYKAJĄCY BUBEL BAND

  AJ WAJ
  YTube: Bubel Band- Darek Ratajczak Padł + tekst piosenki pod clipem dot. śp DARIUSZA RATAJCZAKA (8:04) tajnie zamordowanego za rzekomy antysemityzm

  kilim@kilim
  Panie rabin powinien pan domagać się wznowienia ekshumacji w Jedwabnym.

  Ellis
  O tym co jest błędem a co nie będzie teraz decydował pan rabin – słyszeliście „Wolacy”?

  Polubienie

 10. https://wpolityce.pl/polityka/401640-glinski-o-nowelizacji-ustawy-o-ipn

  belzebub
  haniebne brednie – antypolska propaganda portaliku wPolinie jest już nie do zniesienia…

  Zagloba
  glinski ty rzydofski smieciu, HONOR,GODNOSC i DOBRE IMIE POLSKI to ,,problem, który był niewygodny dla wszystkich naszych partnerów,,. !!!!!!!!!

  nowak
  Co było niewygodne, niech mi ktoś wytłumaczy co było takiego złego w tej ustawie?

  zuza
  Durnie, durnie, jednym słowem durnie. A więc zgoda na mowę nienawiści i oskarżania Polski i Polaków przez antypolaków. Kto nami rządzi?

  buntu
  kasy na antychrześcianską kulturę nigdy nie zabraknie

  fritz@fritz
  Ta nowelizacja ustawy rozwiazala problemy Morawieckiego i Polski dokladnie tak samo jak Stalingrad rozwiazal problemy hitlera i Niemiec.

  jeb
  PiS z mozołem rozwiązuje problemy, które sam tworzy. A przecież nie mieliscie się cofnąć nawet o krok

  JOR
  glinski kiedy zmiana dyrektora w auschwitz , ktory sluzy wybranym ?

  Łaskawy
  Najsłabszy element dobrej zmiany raczej niech zostawi swoje opinie dla siebie.

  hany
  Kiedy ten dziadek odejdzie z rządu?? Ciepłe kluchy, zero bystrości i elokwencji. Premierze….

  Polski żal…
  hahahah hahahah a nasze problemy, polskie? To nieważne, teraz jedziemy bez wazeliny hahahaha

  toro
  Panie Gliński jak długo jeszcze potrwa okradanie Polaków na rzecz Rydzyka i innych ????!!!!! Skończy sie to kiedyś ?

  Polubienie

 11. Maciej
  Weiss znowu sobą… Jeszce niedawno niby tak bronił Polaków. A teraz proszę – antysemityzm szerzy się wśród Polaków… Wiadomo…

  sinus
  Pełna zgoda – nie antysemityzm się rozszerzył, a nasz Polaków ŚWIADOMOŚĆ.

  🙂
  Nastepny „przyjaciel Polski” lze bezczelnie. Dzieki reakcji waszej na ustawe IPN i sprawie 447 (tzw Just) Polacy przestali byc naiwnie Judeofilscy i dojrzeli rzeczy w ich rzeczywistym ksztalcie.

  https://wpolityce.pl/polityka/401613-szewach-weiss-o-ustawie-o-ipn

  Weiss o szkodach wywołanych ustawą o IPN: „Antysemityzm rozszerzył się między Polakami. Po stronie izraelskiej objawił się antypolonizm”

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Prof. Szewach Weiss / autor: Fratria wPolityce.pl

  Antysemityzm rozszerzył się między Polakami. Oni chcieli, żeby już dać spokój z tą przeszłością. I to nawet ludzie, którzy nie mieli podejścia antysemickiego, mieli dosyć Żydów. Po stronie izraelskiej objawił się antypolonizm. To było bardzo niepotrzebne

  —podkreśla w rozmowie z „Rz” Szewach Weiss, odnosząc się do przyjętej wczoraj przez Sejm noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  CZYTAJ WIĘCEJ: RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  CZYTAJ WIĘCEJ: Na czym polega korekta ustawy o IPN? Istotne zmiany w nowelizacji. Czy to zamknie usta krytykom rządu? SPRAWDŹ

  Odnosząc się do zmian jakie wprowadzono do ustawy, b. ambasador Izraela w Polsce, mówi:

  Ustawa o IPN ujawniła się na tle oskarżenia Polski o polskie obozy zagłady. Ja nigdy nie słyszałem z ust Żydów, Izraelczyków takich oskarżeń. O polskich obozach zagłady mówili ci, którzy nie znali rzeczywistości, historii, nie wiedzieli, kto rządził w Auschwitz, a czasem prowokowano Polaków kłamstwami, żeby was obrazić, stworzyć atmosferę antypolską. Ale nie Żydzi oskarżali Polaków o obozy zagłady. Między nami było głębokie porozumienie. Wyście byli narodem – ofiarą niemieckiej okupacji. Niemcy mordowali Polaków. Dla hitlerowców Polak był podczłowiekiem, a Żyd nie był człowiekiem. Ale prawda była różna.

  Szewach w rozmowie z „Rz” przypomina, że Polacy ratowali Żydów przed Niemcami, ale byli także tacy, którzy ich mordowali.

  Polacy byli mordowani przez Niemców za pomoc Żydom. Obcym. Nie swojej rodzinie. Ustawa o IPN była nieprzyjemną niespodzianką dla nas wszystkich. Rozszerzała możliwości podania do sądu ludzi, którzy opowiadali o szmalcownikach. Prawdą jest, że Polska oficjalnie, Polska podziemna, wydawała karę śmierci na szmalcowników i wykonała takie wyroki. Ale polscy szmalcownicy też byli i nie można o tym nie mówić

  —zaznacza, dodając, że nie traci nadziei, że oba narody wrócą na wspólną drogę.

  Nie musimy zapominać przeszłości, ale idźmy razem dalej. Mam nadzieję, że wrócimy do naszych dobrych stosunków, sprzed pół roku. Liczę, że wszystko zostanie załatwione z punktu widzenia sądowego i prawnego. (…) W Izraelu na pewno będzie szerokie poparcie dla tej zmiany. Wszystkim Izraelczykom i Żydom było smutno w sprawie ustawy o IPN. Musimy dbać o to, żeby wrócić do dobrych relacji

  —dodaje.

  Pytany, czy zmiany w ustawie o IPN wpłyną na polepszenie stosunków polsko-amerykańskich, odpowiada:

  Przez ustawę o IPN był cień na stosunkach Polski z Izraelem i Polski z USA. Czy on teraz zniknie? Nie wiem.

  Kiedyś mówiono dużo o Polakach jako Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Przez ostatnie miesiące dużo mówiło się o Polakach jako o szmalcownikach. Niepotrzebnie. Mam nadzieję, że powrócą właściwe proporcje. Mam nadzieję, że ta wspólna deklaracja premierów Polski i Izraela będzie otwarciem bramy i serca do poprawienia sytuacji

  —dodaje na koniec rozmowy.

  kk/”Rz”

  gama
  Lepiej niech ten Weiss ożeni się z EuroprekoM MłynarskoM AgatoM i zamknie dziób .

  RYSK
  antypolonizm stal sie religia talmudystow i tyle..

  Aj,waj profesur….
  Organizacja uniwersytecka poinformowała, że profesor nauk politycznych Uniwersytetu Hebrajskiego porównał państwo Izrael do nazistowskich Niemiec.http://www.bibula.com/?p=96365

  Stańczyk
  Weiss, człowieku, jedź się do Izraela i tam zostań. Tu tylko szkodzisz. A właściwie to zabierz wszystkich rodaków. Polska będzie wolna od zarazy.

  ola
  Panie Weiss, cala Polska zobaczyla wasza prawdziwa ,antypolska twarz.

  jaki piękny raj
  Wyobraźcie sobie teraz Polskę bez szydów. Nie ma potężnych transferów z kraju, nie ma ogromnych oszustw, nie ma totalnej opozycji i ciągłych awantur, nie ma klęczenia przed szydami z innych krajów. nudny RAJ

  Teo@Teo
  Antypolonizm trwa już kilkadziesiąt lat … (OCENZUROWANO)!

  Eksodus żydów
  Program Trojmorze jest zrobiony na koszt państw Europy srodkowej na potrzeby Izraela jest to droga ewakuacji gdyby państwa arabskie zaatakowały Izrael a wojna jest nieunikniona.

  ter
  Antypolonizm jest oficjalną doktryną i wyznacznikiem w izraelskich szkołach. Dzieci od maleńkości sa wychowywane w nienawiści do Polski i Polaków. Faszerowane kłamstwami poddane praniu mózgów.

  Ślązaczka
  Oni się już nie zmienią. Dopóki lizaliśmy ich po rękach szczekali na nas tylko od czasu do czasu. Maski opadły i to pozytyw tej ustawy. Już każdy widzi, że oni nas po prostu nienawidzą.

  politycy swoje, a ludzie swoje
  Izrael póki co nie będzie przyjacielem, sojusznikiem Polski, a nasze narody nie będą bratnie. To co mówią, deklarują polskojęzyczni politycy nijak się ma do nastrojów Polaków, w tym wielu wyborców PIS

  AK
  Nie antysemityzm tylko krytyczne opinie o wrogach Polski.

  Hektolitr Decybella
  ,,po stronie izraelskiej objawił się antypolonizm,, .To niby wcześniej go tam nie było ?A polskie dzieci bite w amerykańskich szkołach i nazywane nazistami to niby od trzech miesięcy co ?

  szalom
  To obecna histeria Izraela, przyczania sie w ostatnim czasie do wzmozonego tredu antysemickiego (i slusznie). Kiedy ekshumacje w Jedwabnem? Nie robienie tego jest zdrada Polski Herr Weiss.

  aron
  Szanowny panie ambasadorze, cenię pańskie zdanie. Dzisiaj mam jedno zastrzeżenie. W Izraelu za antypolonizm odpowiadają na równi dziennikarze, historycy i politycy. Każdy patyk ma dwa końce.

  abc
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-zdemaskowany-2014-02

  Michał
  Bez wątpienia od tej pory nic za darmo w stosunkach międzypaństwowych i zasada ograniczonego zaufania w stosunku do literalnie wszystkich osób z Izraela czynnych politycznie lub publicystycznie.

  emili
  Fałszywy gnój.

  Treść komentarza została usunięta. (x4)

  Tom
  Dlaczego Weiss chce odszkodowania od Polski za swój majątek pozostawiony w Borysławiu obecnie na Ukrainie? Niech jedzie do przyjaciół do Kijowa

  Treść komentarza została usunięta. (x4)

  cvbn
  Q….. to się już nie da słuchać o tym naszym rzekomym antysemityzmie. Najpierw kłamią o ustawie, kłamią że ich mordowaliśmy a potem, gdy ostro reagujemy na te kłamstwa mówią, że to antysemityzm.

  Baggins
  Wśród znajomych mi Polaków rozszerzył się nie żaden antysemityzm tylko żal i złość, że Izrael i USA mogły w tak durny i zatwardziały sposób nastawić świat przeciw Polsce.

  Treść komentarza została usunięta.

  Kranytom99@Kranytom99
  Skutki bałaganu legislacyjnego i polityki na kolanach pokazała obecnie nasze miejsce wśród „naszych sojuszników” .

  g
  Lista zdrady, tak głosowali. http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/659/$file/glos65_9.pdf

  Treść komentarza została usunięta.

  Zamoyski
  Antysemityzm to wygodne dla Izraela szerokie pojecie, jestemy przeciwni tylko ludziom i panstwu szkalujacym nasze dobre imie, -Tu Izrael, – to realizm nie antysemityzm, nie mieszajmy pojec.

  Sierpem i Młotem
  Szkody ? Trzeba myśleć pozytywnie. Jedyną zaletą całej tej hućpy jest to, że maski opadły i jest teraz jasne, że oba narody wzajemnie się nie lubią. Przynajmniej nie będzie mydlenia oczu z obu stron.

  Treść komentarza została usunięta.

  Kasawery
  Nie antysemityzm, Panie Weiss, tylko świadomość zachłanności, zaborczości, bezwzględności i antypolonizmu pańskich rodaków. Niech mi Pan odpowie – dlaczego tak od wielu lat atakujecie Polskę?

  Treść komentarza została usunięta. (x6)

  PiS znowu sukces
  Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować i na śmietnik jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

  Treść komentarza została usunięta.

  ka
  Nie antysemityzm,tylko semirealizm. Przejrzeliśmy na oczy i doedukowaliśmy się odnośnie prawdziwej historii II w św.. Powinien się Pan wstydzić za swoich przodków i obecnie żyjących współplemieńców.

  azari fan
  wincy azari wincy, to nawet Jahwe się stanie antysemitą

  Kiks
  To dobrze. Ziarno zostało zasiane i zacznie wzrastać. Jest nadzieja, że wreszcie uda się Polskę i Izrael raz na zawsze rozdzielić. Trzeba tylko PiS i PO odsunąć od koryta i zdelegalizować.

  Koniec udawania!Nadeszla
  godzina prawdy, wczoraj objawil nam ja PiS! TOTALNA KAPITULACJA! A nasze ciezko zarobione pieniadze w fundusz narodowym i tzw. ministerstwie kultury to poczatek splaty tych 300 mld dolcow!

  aria
  Panie Waiss niech Pan przeczyta najnowszą Izraelską prasę. Znowu szukają dziury w całym. Przyjemnej lektury.

  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  ale wtopa
  To właśnie jude-ackie panstwo od czasów 2wojny światowej szerzy antypolonizm – przestańcie mówić i pisać bzdury

  aga
  Kiedy Gross poniesie karę za to co wyprawia?Polacy nie mają za co przepraszać!!!!Kiedy druga strona uderzy się w piersi!!!

  Treść komentarza została usunięta.

  mimi
  Ten kłamca ” Jedwabieński” nie powinien zabierać głosu w sprawach naszych stosunków międzynarodowych z kimkolwiek

  zgłoś nadużycie
  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/401620-czarnecki-uspokaja-ws-nowelizacji-ustawy-o-ipn

  Mirek
  Jedyne zmiany dokonane przez PIS to 500+ i pomoc inwalidom, ale to wszystko jest finasowane z podniesienia podatków tylko Polakom. Korporacje nadal nie płacą podatków w Polsce

  Tenor@Tenor
  Z niczego się nie wycofujemy. Niczego nie zmieniamy. Ustawa o IPN zostaje. Likwidujemy tylko jeden zapis, ten traktujący o możliwości karania za mówienie kłamstw o polskich obozach śmierci. Zapis ten doprowadził do dyplomatycznego sporu — mówi w wywiadzie dla „Super Expressu” europoseł PiS Ryszard Czarnecki, argumentując uchwalenie wczorajszej nowelizacji ustawy o IPN.

  Zlikwidowano ten zapis który dawał ustawie „kły”. Bez tego ustawa jest tylko tekścikiem bez znaczenia. I zeby było jasne. To zmienia wszystko. Byłem jej przeciwnikiem od poczatku.

  zniesmaczony
  Nienormalnie pospieszne tempo procedowania świadczy, że to nie była nasza suwerenna decyzja. Pański bełkot (zresztą nie pierwszy) nic nie zmieni. Procedujcie w takim tempie ustawę medialną.

  Misiu Rysiu
  Rysiu, wycofujecie się i ludzie to widzą. Jak się zbiorą narodowcy, antysystemowcy różnej maści, teraz wreszcie do kupy to po 2 kadencjach będziecie jak ruch palikota. Tyle w temacie.

  smd
  Ryszard ,czy możesz zgłosić wniosek o wszczęcie procedury sprawdzającej w parlamencie europejskim: np. czy Holandia jest krajem demokratycznym , jest królestwem, a to nie jest ustrój demokratyczny!

  Chwalba
  Ustawy można zmieniać . To nic złego ale tę ustawę zmieniono pod wpływem nacisków z zagranicy a więc chodzi tu o uległość , ba !!! podległość . Jak tu mówić o suwerenności i wstawaniu z kolan .

  tłusty OBATEL
  Riczard, tłusty OBATEL, upasiony na dietach w Brukseli, przygotowuje się do powitania reprezentacji na Okęciu Obatel wystąpi w TV Obatel to lubi

  Fanklub Głupiego Rysia
  Tam gdzie Głupi Rysio, tam wesoło.

  Polonus z USA@BOS200
  Panie Czarnecki, niestety przegraliscie. Problem jest taki, ze Polacy najpierw cos zrobia, a potem mysla i debatuja, czy dobrze zrobili. To jest bardzo powazna wada narodowa.

  zuza
  Jakież to kłamstwo „z niczego się nie wycofujemy”? Wycofaliście się z najważniejszego zapisu. Zapisu o zakazie uwłaczania Polakom i BOHATEROM II wojny światowej. Zdeptaliście ich godność i honor.

  angol
  Pana Ryszarda prosimy by juz nie kandydowal.

  Niestety
  Niestety to ostatnia kadencja PIS u władzy a szkoda tyle jest do naprawienia w naszym biednym kraju tzn biednych ludzi.

  Fanklub Głupiego Rysia
  Oooo, jest nasz ulubiony Pan Głupi Rysio.

  memphis
  Nie kłam

  …lotaa
  tak jeden zapis ale NAJWAŻNIEJSZY panie ogłupiaczu

  hehe
  Rysiu, pamiętasz jeszcze w ilu partiach „działałeś” ?

  Polubienie

 13. brednie
  A kogo ta pani nazywa naszym sojusznikiem? Najzagorzalszych wrogów? No to gratuluję pojęcia o sojuszach.

  dziekuje losowi
  Nie narzekajcie – przez te awanturę zobaczylismy prawdziwą twarz pis – a to bezcenne świadectwo zdrady, poddanstwa tchorzostwa – takie niepolskie

  „One takie są polskie jak Mo
  raver„ i duda, stąd presja na nową konstytucję, bo posłowie chcą wreszcie się nie bać i występować jahwnie w myckach, jak Jahwe przykazał! No to szalom und wiśta wio! A najlepsze placki robi Daniels!

  „dupki w SZEJMIE czyli we
  WSTYDZIE mogą tego nie wiedzieć, no bo skąd„, informacje czerpią przecież z mediów a media są żydoniemieckie! No tak, a skąd mają wiedzieć, że one żydoniemieckie? One takie są polskie jak Moraver!

  Informuję, bo dupki w SZEJMIE
  czyli we WSTYDZIE mogą tego nie wiedzieć, no bo skąd, że PFN rozdaje naszą kasę żydobolshewii w USA na badanie żydobolshewickich zbrodni na nas w latach po ’44! GROSS ZBADA KTO MORDOWAŁ NIEZŁOMNYCH!

  z
  Poseł Winnicki walczy poseł Jkubiak dłubie w nosie http://jackcaleib.com/medium/2954db7c

  osa
  Dzięki tej ustawie i bardzo dużo osób dowiedziało się o złych żydach i komunistach żydowskich.

  Adam
  Posłowie Kukiz 15 w głosowaniach, albo przeciw, albo wstrzymują sie od głosu ,,,,,,,,,?

  https://wpolityce.pl/polityka/401641-zielinska-w-studiu-wpolscepl-o-kulisach-zmiany-ustawy-o-ipn

  Zielińska w studiu wPolsce.pl o kulisach zmiany ustawy o IPN: „Procedowaliśmy ją w sposób skandaliczny”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

  autor: wPolsce.pl

  Czy rzeczywiście tak szybkie procedowanie było potrzebne i był taki nacisk ze strony Izraela i Stanów Zjednoczonych? Procedowaliśmy ustawę w sposób skandaliczny

  — mówi w studiu telewizji wPolsce.pl o nowelizacji ustawy o IPN posłanka Kukiz‘15 Elżbieta Zielińska.

  ZOBACZ CAŁY WYWIAD:

  Byłam zaskoczona, ale to zaskoczenie dotyczyło również posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy mówili w mediach, że nic nie wiedzieli, czego tak naprawdę będzie dotyczyło posiedzenie Sejmu. Sądzę, że decyzja zapadła w piątek na Prezydium Sejmu, o czym parlamentarzyści oczywiście nie wiedzieli

  — podkreśla, odnosząc się do kulis wczorajszego posiedzenia Sejmu.

  Jedna sprawa to legislacja: to jak szybko uchwalamy to w Sejmie, później w Senacie i ten szybki podpis prezydenta. Przypomnijmy, że dla niepełnosprawnych nie można było zwołać dodatkowego posiedzenia i i szybko uchwalić pewnych ustaw. A druga sprawa to wydźwięk międzynarodowy, który po uchwaleniu nowelizacji wcale nie jest jakiś pozytywny

  — ocenia Zielińska. Jak dodaje, rząd popełniał błędy od samego początku procedowania ustawy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  NASZ WYWIAD. Prof. Ryba o zmianach w ustawie o IPN : „Trudno tu o wielki triumfalizm. Czas pokaże, czy mamy do czynienia z sukcesem”

  Naczelny rabin Polski zadowolony ze zmian w ustawie o IPN: To wielki dzień dla demokracji, gdy Sejm był gotów przyznać, że popełnił błąd

  Premier ogłosił wielki sukces dyplomatyczny, ale to brzmi tym bardziej śmiesznie, jeśli popatrzymy, jak to przez ostatnie miesiące wyglądało. Pozytywnych skutków trudno się tam doszukać. Rzeczywiście przed uchwaleniem tej pierwszej nowelizacji przez kilka miesięcy były głosy z różnych ambasad, że może być konflikt i należy się do tego przygotować. Rząd wówczas tej lekcji nie odrobił. Nie zrobił nic, żeby rozpocząć pewien dialog i pokazać prawdę historyczną o okupacji w Polsce

  — twierdzi polityk, wskazując, że polskie państwo dysponuje narzędziami służącymi do przedstawiania naszych racji.

  Mogłaby się tym zająć Polska Fundacja Narodowa, która tak naprawdę nie wiadomo, czym się zajmuje. Bierze ogromne pieniądze ze spółek Skarbu Państwa, a została powołana, aby bronić dobrego imienia Polski na świecie

  — zaznacza posłanka Kukiz‘15. Jej zdaniem, sprawa nowelizacji ustawy o IPN pokazuje słabą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

  Patrząc na ostatnie lata, widzimy, że musieliśmy lawirować pomiędzy interesami naszych sojuszników. Teraz daliśmy sygnał, który potwierdza taki stan rzeczy. Nawet z naszymi sojusznikami nie możemy pewnych rzeczy swobodnie omawiać i czasami postawić na swoim. Musimy zdawać sobie sprawę, że i gospodarczo, i geopolitycznie jesteśmy obciążeni

  — tłumaczy Elżbieta Zielińska w studiu telewizji wPolsce.pl.

  PZ/wPolsce.pl

  taa
  Lubie ją widac że ona myśli, dlatego chciałem żeby ją w Kukiz wystawili zamiast tego Jana Spiewaka na preza W-wy

  Brawo !
  Tylko ,, KUKIZ 15 ,, zachowuje się godnie , broni naszej racji stanu ! nie zachowuje się w stylu ,, ręka rękę myje ,, , ale szans na rządzenie brak postkomuna pilnuje interesów.

  smutna ” blondynka”
  ” last” – W polityce liczy się nie jakaś tam uroda, tyko wiedza, mądrość i doświadczenie polityczne. A 2,5 roku być posłem, to tak jak wykształcenie „przedszkolne” przy kiepskiej przedszkolance.

  prosze dalej brnąć z APELEM
  Pani wypowiada się już wielokrotnie na temat obrony wolności praw POLAKÓW. Niestety chodzi Pani o wolność jaka jest zagrożona po stronie kanciarzy, zlodzi- to się nazywa POMOCNICTWO

  Polubienie

 14. o restytucję mienia
  Jezeli Polacy chca sie przekonac jakie sa rzeczywiste intencje Izraela, to niech parlament zajmie sie teraz ustawa reprywatyzacyjna. Zobaczycie jaki bedzie zmasowany atak na Polske. Chodzi o grabiez

  sake
  Jaki czas i co pokaże? Skad mamy wiedziec jak długo potrwa okupacja Polki przez Izrael.

  Gerwazy
  Co tu jest do pokazania? Gdzie się nie ruszysz to zdrajcy.

  https://wpolityce.pl/polityka/401635-nasz-wywiad-prof-ryba-o-zmianach-w-ustawie-o-ipn

  NASZ WYWIAD. Prof. Ryba o zmianach w ustawie o IPN : „Trudno tu o wielki triumfalizm. Czas pokaże, czy mamy do czynienia z sukcesem”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  To się dopiero jednak okaże, czy zawieszenie broni w relacjach ze środowiskami izraelskimi czy żydowskimi, będzie tylko chwilowym zamknięciem sprawy, czy trwałym

  —mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca akademicki.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  wPolityce.pl: Nowela ustawy o IPN, uchylająca przepisy karne, została przyjęta. To zwycięstwo czy porażka rządu?

  Prof. Mieczysław Ryba: Pamiętajmy o tym, że tych frontów walki przeciwko Polsce trochę stworzono. Wydawało się jeszcze niedawno, że np. sprawa z UE znajdzie polubowne rozwiązanie, były bowiem pewne gesty ze strony Polski umożliwienia KE wyjścia z zaistniałej sytuacji z twarzą. Wiemy jednak, że Timmermans konsekwentnie idzie tą ostrą linią, a tu mamy drugi, bardzo głośny spór związany z ustawą o IPN. Ani w jednym, ani w drugim przypadku ci, którzy atakują Polskę, nie mają racji. To się dopiero jednak okaże, czy zawieszenie broni w relacjach ze środowiskami izraelskimi czy żydowskimi będzie tylko chwilowym zamknięciem sprawy, czy trwałym.

  Dlaczego nazywa Pan to zawieszeniem broni?

  Bo rodzi się pytanie, jak to będzie wyglądało w praktyce. Z jednej strony mamy tę nowelizację, która znosi czynnik karania z mocy prawa, czyli prokuratorskiego za kłamstwa dotyczące Polaków. Z drugiej strony mamy deklarację premiera Izraela związaną z tym, że Polacy nie są odpowiedzialni za Holocaust i że będziemy wspólnie zmagać się nie tylko z antysemityzmem, ale też z antypolonizmem. To ważna deklaracja. Daje to taką możliwość wyjścia z twarzą zarówno Polsce, jak i Izraelowi, czy środowiskom żydowskim w Stanach Zjednoczonych. Natomiast jaka będzie praktyka, trudno przewidzieć, bo tych ataków było co niemiara. Niektóre środowiska żydowskie wypowiadały się w takim tonie o Polsce, że to przyprawiało o zawrót głowy. Wręcz było niewyobrażalne, jak wielka ignorancja, a może niekiedy nawet zła wola, towarzyszyła tym wypowiedziom. Oskarżano nas o najgorsze rzeczy, jakie mogą być. Kolejny problem to jest ustawa 447.

  Jak należy na nią w tym sensie patrzeć?

  Jest to zobowiązanie rządu amerykańskiego do naciskania na różne kraje, w tym na Polskę, żeby doszło do restytucji mienia, które ani w sensie moralnym, ani prawnym nie należą się nikomu, tylko realnym spadkobiercom. A jeśli ich nie ma, to Skarbowi Państwa. Więc to może otwierać pewne elementy konfliktowe. Ta sprawa w ogóle nie jest w tym całym pakiecie ruszona. Ze względu na skomasowane akcje przeciw Polsce, to zawieszenie broni jest takim wyjściem, które daje premierowi Morawieckiemu oddech.

  W jakim sensie?

  Może skupić się na zmaganiach z KE czy np. z Niemcami o Nord Stream 2, a nie dostawać jakieś wizerunkowe ciosy zza oceanu, czy z kierunku Izraela. Natomiast praktyka pokaże, czy ktoś tam np. po wakacjach nie wymyśli jakiegoś nowego ataku. Więc w tym względzie trudno tu o wielki triumfalizm. Czas pokaże, czy mamy do czynienia z sukcesem. Jeśli rzeczywiście uspokoiłoby się na tej linii, to wtedy dopiero można mówić, że coś osiągnęliśmy. Ale zbyt wiele rzeczy było bolesnych, żeby nie stawiać tutaj znaku zapytania.

  Pana zdaniem ścieżka cywilno-prawna będzie tutaj wystarczająca?

  Powiedzmy sobie szczerze: ta ustawa w sensie prawny, czy karnym byłaby mało skuteczna. Trudno byłoby sądzić kogoś, kto z zagranicy atakuje Polskę. Natomiast ona nade wszystko miała wymiar moralny, to znaczy mocno deklarowała prawdę o historii. Ten spór, który się przetoczył, zilustrował nam skalę zakłamania, jaka jest i wiedzy. I to jest od strony edukacyjnej dla nas i świata bardzo ważne. Ustawa ma ogromne znaczenie w zakresie nawet wywołania sporu i dyskusji. Pokazało to nam potrzebę gigantycznego wysiłku w przyszłości, ażeby politykę historyczną realnie prowadzić.

  Potrzebne było błyskawiczne tempo przyjęcia tej noweli ustawy o IPN?

  Jeśli to przyjmować, to moim zdaniem tylko w takiej błyskawicznej formie. Rozciąganie tej debaty, czyli aranżowanie konfliktu wewnętrznego na ogromną skalę, rządowi na pewno nie służyło. W tym względzie nie ma tutaj moim zdaniem błędu. Natomiast pytanie jest o skutki. Moim zdaniem absolutnie ta ustawa nie powinna nas zwolnić z celu głównego, czyli potrzeby gigantycznego wysiłku prowadzenia wspomnianej profesjonalnej polityki historycznej. Tutaj potrzebne są zmagania na wszystkich frontach, żeby odkłamać to, co na temat Polski zostało zakłamane. To wszystko liczone jest na lata. Natomiast nie sądzę, żeby te sprawy nie wracały, zwłaszcza w momencie, kiedy przyjdą żądania o restytucję mienia. Nota bene należnego tylko legalnym spadkobiercom, a przecież nie organizacjom, które roszczą sobie do tego pretensje. I pytanie też, jak druga strona tego porozumienia będzie go dotrzymywać, czy otworzy jakąś nową falę krytyki. Tylko praktyka nam to zweryfikuje.

  CZYTAJ TAKŻE: Dworczyk: Przyjęty dokument jest milowym krokiem w walce o dobre imię Polski poza granicami kraju. Nawet opozycja wsparła nasze działania

  CZYTAJ TAKŻE: RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  CZYTAJ TAKŻE: RELACJA. Senat uchwalił zmiany w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Premier: Naszym celem jest prawda historyczna, a ta nie powinna dzielić

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Prof. Żaryn o pośpiechu w przyjmowaniu zmian w ustawie o IPN: „Można domniemywać, że jest to wynik jakiegoś dyplomatycznego kontraktu”

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Prof. Nowak o nowej ustawie IPN: „Wycofywanie się z poprzedniej nowelizacji sprawia wrażenie gwałtownej rejterady”

  Rozmawiał Piotr Czartoryski- Sziler

  Kaligula
  Gdzie poseł Pięta, gdzie kochanka posła Pięty, gdzie jego żona, wierni wyborcy? Apeluję do redaktrów, piszcie o Pięcie, piszcie jak najwięcej, los posła Pięty najważniejszy dla narodu polskiego.

  krycha
  Wybory macie przechlapane.

  duck666
  Po głosie rozsądku przyjdzie czas na rozsądne roszczenia a potem rozsądna likwidacja Polski h.. d… i kamieni kupa

  Berek Silverstein
  Polacy nie Bójcie się nie będzie podwyższenia podatków w waszym nie nie nie będzie zabierane na korzyść organizacji niewiadomego typu wszystko dobrze spokojnie rozejście się do domu.

  Gość
  ZDRAJCY

  W sieci KŁAMSTW PIS
  dawne i dzisiejsze wypowiedzi Polityków PIS na temat ustawy o IPN obnażają ich obłudę, kłamstwa, koniunkturalizm.

  jack
  głos rozsądku, brawo panie Profesorze.

  vx
  Czas pokazał, że sukcesem przyjaźni polsko – radzieckiej jest Pałac Kultury.

  Polubienie

 15. https://wpolityce.pl/polityka/401662-nyt-o-nowelizacji-ustawy-o-ipn

  felczer
  Drogi NYTimesie klin miedzy Polske i Izrael pracowicie przez dziesieciolecia wbijali roznej masci oszczercy, a wsrod nich calkiem liczne grono pismakow z twojej redakcji. Shame on you Times!

  StanisłaW
  Ale ani słowa o karaniu za tzw .kłamstwo oświęcimskie. Też penalizacja zniesiona ? Jakoś nie mogę wyczytać w żadnym oświadczeniu>

  lelum polelum
  Klina to sobie wypijcie lewaczki z JYT.

  Przygłupy.
  Znamy Żydów i ich maniery dłużej niż istnieją Stany Zjednoczone …

  POLAK
  jeszcze zobaczycie co wam zlodziej oszust netajachu wywinie, to podly zyd klamca okrada swoj kraj tak jak poprzednie agenta prezydenta w polsce tez zydy okradali TW BOLEK TW ALEK TW LITWIN obluda

  QWERTY
  NOOOOOO, TO TERAZ ZAPANUJE MIŁOŚĆ ONALNA POMIĘDZY USLRAELEM A DOBROM ZMIANĄ NA DŁUGIE LATA, BĘDĄ SSAĆ SYJONISTYCZNE, ŚMIERDZĄCE CZŁONKI BEZ WZAJEMNOŚCI, TFU….

  zuzia.pl
  ustawa ujawniła jaka jest prawda o rzekomej przyjaźni polsko-izraelsko-amerykańskiej. nie ma przyjaźni jest tylko interes i biznes przemysłu holokaust, z którym rząd sobie nie poradził!

  OLI
  Ale bełkot…

  vvv
  NYT jest nawet gorsze od GW.

  ollo
  Azjatycki naród koczowniczy zglebił Polaczków, wciskając ich w swoje odchody. Brawo, dobra zmiano!!!

  TO-YA@TO-YA
  Zalecałbym aby się nadmiernie nie ekscytować jakimiś wymiocinami neokomunistycznych amerykańskich pisemek, tylko dlatego że są amerykańskie.

  Polubienie

 16. lissa
  Nie, mleko się rozlało. Mam nadzieję, że Iran zniszczy Izrael tak jak zapowiada

  orzeszku
  wincy Azari wincy, przy niej nawet Jahwe stanie się antysemitą

  kilim@kilim
  Mówienie o przyjaźni przez Azari,to kłamliwe stwierdzenie.Polski rząd nie opluwał Izraela, a rząd izraelski opluwał rząd Polski i Polaków.

  estera
  Amerykanie tupneli prezes kicnął i wywiesil biala flage oczywiscie ciemnemu ludkowi wmowil odnieslismy sukces jak mawiaja bracia karnowscy presja ma sens a amerykanska presja to cymes

  xixi
  To jest dopiero koszmarna wiadomość! Przyjacielskie stosunki czyli: Polacy robią co Żydzi każą! Azari zadowolona! Hańba!

  brrr …
  Skoro lewacka żydówa mówi o powrocie do „normalnych”, „przyjacielskich” stosunków, tzn. że już nie klęczymy przed żydami ale leżymy na łopatkach dosłownie i w przenośni.

  https://wpolityce.pl/polityka/401674-ambasador-azari-to-nowy-poczatek-przyjacielskich-relacji

  Ambasador Azari: „Nasze narracje są bliżej, niż ludzie myślą. Sądzę, że to nowy początek długich, przyjacielskich relacji”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

  Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari / autor: PAP/Jacek Bednarczyk wPolityce.pl

  Wracamy do normalnych, dobrych, przyjacielskich stosunków między oboma krajami – powiedziała dziennikarzom ambasador Izraela w Polsce Anna Azari odnosząc się do noweli ustawy o IPN. Nie było nigdy zamknięcia polsko-izraelskich relacji, ale było pięć nie bardzo łatwych miesięcy – dodała.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, oraz art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  — RELACJA. Senat uchwalił zmiany w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Premier: Naszym celem jest prawda historyczna, a ta nie powinna dzielić

  — RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  — Minister Szczerski: Prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN

  Również w środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  CZYTAJ TAKŻE: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  Od początku mówiłam, jeszcze w Oświęcimiu w styczniu, że dwa tak przyjacielskie narody, znajdą drogę do współpracy. Znaleźliśmy tę drogę, wracamy do normalnych, dobrych, przyjacielskich stosunków między oboma krajami

  — powiedziała Azari w czwartek dziennikarzom.

  Jak podkreśliła, bardzo ważna jest wspólna deklaracja przyjęta przez premierów Polski i Izraela.

  Proponuję wszystkim, których to interesuje przeczytanie punktów tej deklaracji. Nasze narracje są bliżej, niż ludzie myślą. Sądzę, że to taki nowy początek długich, przyjacielskich relacji

  — podkreśliła ambasador.

  Jak zaznaczyła, nie było nigdy zamknięcia polsko izraelskich stosunków. Ale, dodała, było to „pięć nie bardzo łatwych miesięcy”.

  Jestem bardzo szczęśliwa, że one się skończyły

  — mówiła Anna Azari.

  Azari uczestniczy w Bieczu (Małopolska) w uroczystości wręczenia medali „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” przyznanych przez Instytut Yad Vashem Polakom, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów.

  ak/PAP

  jest
  persona non grata, wyprosić z Polski, to ona podgrzała i to specjalnie, atmosferę

  aria
  A czytała Pani dzisiejszą prasę w Izraelu?

  Mi
  Ale krową juź i tak litwiaczka pozostanie!

  Treść komentarza została usunięta.

  pol
  Maski opadły! Pokazaliście prawdziwe oblicze!

  Treść komentarza została usunięta. (x3)

  wyborca
  W ramach dobrej współpracy może byśmy tą panią obsadzili na wicemarszałka sejmu ?

  Prababcia@Prababcia
  Za duzo zlego zrobila pani dla Polski, aby myslec o przyjacielskich stosunkach z krajem, pozostaje pani w pamieci ,jako polityk,ktory rozpetal nagonge na Polske. Juz wowczas podczas przemowienia powinna byc pani sciagnieta z mownicy na polecenie premiera i odeslana do Izraela.

  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  szperacz@szperacz
  Uchowaj nas Panie Boże od takich „przyjaciół”,z wrogami (choć z wielkim trudem) poradzimy sobie sami!. Czy to prawda że w Izraelu uczą dzieci pierwszej zwrotki Mazurka Dąbrowskiego? 😉

  Treść komentarza została usunięta.

  taa
  Oby tylko Chiny wygraly ,teraz sie przestawiam w tryb China pro bo to jest chyba najszybsza droga do w miare odzyskania jakiegos spektrum mozliwosci i spojnosci panstwa polskiego

  lolek
  żydówa ogłasza nam sukces dla żydów. Wstyd i hańba, ale nie nasza, my damy radę, jak zawsze, a te kundle zapłacą za to.

  Mirek
  Realizacja rabunku nazywanego roszczeniami żydowskimi doprowadzi do zagłady Polski i polskiego narodu. Taki jest oficjalny cel Izraela i USA , naszych śmiertelnych wrogów

  Ironista
  Przyjaźń z panią Azari? Zawsze! 🙂

  agno
  nie będzie żadnych relacji z faszystami , byle do wyborów.

  TO-YA@TO-YA
  „Nasze narracje są bliżej, niż ludzie myślą. Sądzę, że to nowy początek długich, przyjacielskich relacji” Nie daj Boże.

  pisor-57@pisor-57
  To nie było wyjście z tarczą, ale jakieś wyjście to jednak jest….A teraz pozostaje podjąć realne kroki ustawodawcze i prawne aby zabezpieczyć się przed grabieżą żydowską majątków bezspadkowych oraz wypłacaniu odszkodowań, których powodem była wojna nie przez Polskę wywołana….I jak najdalej od wszelkich interesów, handlów, współprac z Izraelem. JAK NAJDALEJ.

  gosc
  hehehe pani azari, jestescie niemile widziani a zdrajcow osadzi narod i historia

  max
  Tylko Holokaust, nie ma tu miejsca na ludobójstwo dokonane na Polakach i w tym cały problem. Izrael narzuca nam własną politykę historyczną, a my boimy się mówić prawdę by nie urazić drugiej strony.

  śwo
  Przyjaźń między pasożytem a nosicielem nie jest możliwa.

  vvv
  Dr Ewa Kurek. Trwa polsko-żydowska batalia o prawdę historyczną. — https://www.pch24.pl/dr-ewa-kurek-dla-pchtv-o-polsko-zydowskiej-batalii-o-prawde–video-,61210,tv.html

  polek
  Zapamiętaj Żydówko, Polacy nie wybierają na przyjaciół syjonistycznych ludobójców palestyńskich dzieci ikobiet. Strzelacie do nich jak do kaczek tak jak to robiliście w Katyniu i nie tylko.

  przyjaciółka kłamczucha
  przyjaźń po politycznych trupach też mi przyjaciółka kłamczucha do domu i ostratyzm

  By
  Juz dawno nie czytam wpolityce. Szanuje sie

  wyborca
  Dzięki tej Pani zobaczyliśmy prawdziwą twarz PISu i calej tej zjednoczonej prawicy – Maski opadły, zobaczyliśmy zdrajców ale i tchórzy.

  hhh
  Izrael to nieprzyjaciel Polski, kto tego nie widzi ten dureń, podobnie jak USA, kpią z nas w żywe oczy.

  maksio
  Wal sie suko!!!

  lamia
  Won z Kraju który szkalujesz!!!

  maksio
  Od teraz ja jestem antysemita

  zamilcz
  Juz sie zaczynam babo bac co tez nam szykuja nowego oh pardon starego !Tez mi przyjazn rodem z ZSRR §to juz sie nie wrati !

  Kacapaka estera 188,146,237*
  Kacapska megiera >>estera<< 188,146,237,* naszczekaj sobie litwacka lumpo w szparę tylną

  glosować na Polaków
  Nie tragizujcie- nowy sejm moze wprowadzić ustawę nawet nacjonalizującą przedsiebiorstwa szydowskie, które przejęli od Polakow – glosuj na II RP.

  @ wyborca 89,64,45,***
  Maska spadła z twojej chazarsko kałmuckiej gęby , sprzedawczyku moskiewski . pozdro od tow Winnickawo .

  okropna baba
  zydki jeśli Polska wam snie pasi to na Madagaskar

  skwarek
  Re oby tylko Chiny wygrały…..Po lekturze "Z aniołem do nowego świata" to stwierdzenie nabiera sensu. Szwarc charakterem jest w niej Izrael….

  QAZ
  Izrael to nie przyjaciel Polski to zakamuflowany fałszywy wróg.

  Rodak
  Żydam już tymi zastępczymi tematami o zakompleksionych nadludziach.

  j23
  Wstaliśmy z kolan, ale nam zasadzili takiego kopa w zad że teraz leżymy na pysku.

  E. Zab.
  żydostwo tryumfuje …? .. !!!

  abc
  Precz z tymi oszustami i oszczercami.

  Gerwazy
  To będzie nie nowy początek, ale intensyfikacja dokopywania nam i grabienia. Dostaliśmy kolejnego kopniaka i to od własnego rządu.

  agatka
  Polacy wam nie ufaja jestescie zaklamani chodzi tylko o kase a nie zadne przyjaznie zyd to crook (oszust)

  Wojtek
  Pani Ambasador, nie wiem jakie były dla Pani wytyczne i Pani intencje ale po Pani wypowiedziach pozostanie niesmak i fetor. pozdrawiam bez szacunku dla Pani roli i postawy w tym kryzysie

  antyszczyl
  nowy początek dał zydek co obszczał pomnik w Birkenau! a resztę obaczycie! kto b edie obszczany!

  rc
  Niech ta litwaczka wynosi się z naszej ojczyzny i wstęp dla Beniamina Nasrajnadachu zabroniony

  stan
  Nie chcę żadnych przyjacielskich relacji z terrorystami ,złodziejami i oszustami. Z kim przestajesz takim się stajesz.

  emi
  Pokazaliście swój bezczelny ryj. Persona non grata. Ale my pamiętamy, wywalimy was z 447 i dwużydzian miejscowych od koryt.

  Polubienie

 17. https://wpolityce.pl/swiat/401689-brytyjski-dziennik-polska-ustapila-w-sprawie-ustawy-o-ipn

  atakpowiem
  Wyjaśnić Jedwabne!

  RYSK
  FT bezczelnie milczy o wspolnej walce nas i zydow z antypolonizmem i to jest VICTORIA niebywała, sukces wlasnie rzadu.. jakies lewe dziennikarzynki tam pracuja..

  Reklama
  tttu
  parszywi okupanci żydowscy !

  Polacy wam podziekuja wkrotce
  Brawo zmorawiecki! Pelen sukces Polska zgnojona przed calym swiatem!! Udalo sie PISowi to co od lat nikomu sie nie udalo! Zlamac, upodlic, rzucic na morde i wytarzac sie w zydowskich gownach! Brawo piss

  aria
  Światu przypomniano że mordowano w NIEMIECKICH obozach zagłady i tu już jest sukces. Wielu młodych ludzi o tym nie wiedziało, bo przestano uczyć historii.

  Kss
  Dlaczego nie głosował pan prezes Jarosław Kaczyński? Wstyd mu ?? Jeżeli ten rząd i Sejm chce przeprowadzić jakąś ustawę, czy zmianę ustawy, robi to błyskawicznie! A gdzie jest ustawa antyaborcyjna?

  VINCENT
  Policzymy się przy urnie pisie. Wtedy na żydów nie będziecie mogli liczyć, bo głosy będą oddawać Polacy. Wasze dni sa policzone.

  teresa
  nie ma polskiego rzadu mamy zydowski rzad !! PIS- zdradzil swoj wlasny narod!

  Polubienie

 18. https://wpolityce.pl/polityka/401610-wyborcza-atakuje-rzad-za-przyjecie-noweli-ustawy-o-ipn

  xixi
  to walka w rodzinie…wy też stajecie się Wyborczą prawicy ( zawsze byliście?). Wczorajsze artykuły przedstawiające porażkę jako zwycięstwo wystarczą…..

  internauci
  Przestraszył się reakcji Stanów Zjednoczonych. PIS jest odważny tylko wobec niepełnosprawnych dzieci.

  ala
  nie trzeba być z wyborczej , żeby to widzieć. Zdradzieckie mordy

  helena
  A kto jeszcze czyta to GW ????? Nic się nie zmieni Polacy popierają PiS i nic się nie zmieni ,a jak jeszcze Timmermas się nie uspokoi to Prawica ma 60 % poparcia !!!!!!

  Olek
  Michnik stoi w rozkroku narażając swoje klejnoty na szwank.

  lackstein@lackstein
  Tak funkcjonuje bolszewicka propaganda w wydaniu Gazety Wyborczej. Część dziennikarzy tej gazety najchętniej zaorałaby Polskę.

  Treść komentarza została usunięta.

  taad
  GW pozostaje w awangardzie anty państwowych i antypolskich działań…czas najwyższy z tym skończyć… sensowna krytyka rządu TAK…judzenie i anty polonizm NIE….

  Treść komentarza została usunięta. (x4)

  he he
  powinni sie cieszyc ze Grossa nie zamkna…..

  Treść komentarza została usunięta.

  logik
  Wredna gazeta, wredni redaktorzy GWna, wredny naród szechterowców. I tyle w temacie.

  REED TEED
  DLACZEGO CYTUJECIE Guzik wartą GW

  acs
  I kto się przejmuje opiniami GW? Przecież cokolwiek PiS zrobi to GW-no na to i tak nasra.

  chujuty
  michnik ty kupo gnoju

  Polubienie

 19. https://wpolityce.pl/polityka/401667-nasz-wywiad-andruszkiewicz-o-nowelizacji-ipn

  NASZ WYWIAD. Andruszkiewicz o nowelizacji ustawy o IPN: „Do głosowania przekonał mnie premier Morawiecki”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Adam Andruszkiewicz, poseł WiS / autor: Fratria wPolityce.pl

  Do głosowania przekonał mnie premier Mateusz Morawiecki, który bardzo sprawnie poprowadził kwestię nowelizacji. Szef rządu przyczynił się do tego, że ustawa została uznana na całym świecie
  (…)

  Andruszeczko
  Może zapomną o wałkach na paliwie..

  pisek
  Ilu jeszcze leszczy będzie się tłumaczyło z tego jak PIS ośmiesza Polskę przed całym światem? Prezydentowi to chyba można każdą bzdurę do podpisania podsunąć i jak mu Jarek każe to podpisze w 5 min

  xixi
  Ale ten Adruszkiewicz pieprzy. Jesteśmy kolonią za PIS tak samo jak za PO. Teraz nie tyle niemiecką co Usraelską. A 447 spłacimy w białych rękawiczkach np kupując zbyt drogo broń w Izraelu.

  taa
  Ten PIS to taka porazka jest ze po prostu tego no ten timermans ma racje trzeba to wywalic

  wystarczy nie kraść !
  a czy premier Morawiecki mógłby przekonać tego chłopczyka do zwrotu kilometrówki pobranej z budżetu Państwa ?? Kornela M. proszę o wstawiennictwo u syna, w tej sprawie.

  Górak
  Wyjdźmy na ulice i przegońmy tą zdradziecką, zakłamaną… partię pis!!! Polacy mają dość!

  mj
  Zlikwidowaliśmy objawy śmiertelnej choroby, a nie przyczynę. Przyczyna to żydowskie roszczenia do polskiego majątku.

  PIS=Targowica
  To ma być narodowiec ? PIS ma na niego haka w postaci rozliczeń za benzynę więc gada jak mu każą. HAŃBA !

  lolek
  a co obiecał ten szabasowy karirowiczowi?

  Zniesmaczony
  Przestańcie promować tego imbecyla.

  lamia
  „świat” ma uznawać bądż nie polskie prawo? biedna dzieciaczyno daleko nie zajedziesz na tym prymitywnym włazidoopstwie.

  maksio
  A mnie nie przekonal i od teraz jestem atysemita!!!!

  x
  suweren otwiera oczy????

  Polubienie

 20. https://wpolityce.pl/historia/401723-polskie-obozy-w-pracy-historyka-uniwersytetu-w-turynie

  „Polskie obozy” w pracy historyka Uniwersytetu w Turynie

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Pixabay wPolityce.plautor: Pixabay

  Przypadek, który opiszemy tym razem jest szczególnie niebezpieczny dla wizerunku Polski i narodu polskiego na świecie, ponieważ dotyczy pracownika naukowego na Wydziale Historii Współczesnej Uniwersytetu w Turynie.

  Włoski badacz, Bruno Maida, co prawda na swoim prywatnym blogu, lecz w artykule historycznym opisuje losy 14 dzieci deportowanych z Włoch do obozu Auschwitz. Niektóre z dzieci nie przeżyły deportacji.

  Autor trzy razu używa określenia „polski obóz” („lager polacco” i „campo polacco”).

  Reduta Dobrego Imienia zareagowała zaraz po otrzymaniu zgłoszenia. Najpierw w komentarzu pod artykułem, następnie drogą mailową, na adres autora z domeną uczelni. Po kilku bezskutecznych próbach kontaktu postanowiliśmy poinformować uczelnię, w tym jej rektora Gianmaria Ajani’ego. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi, a artykuł nie został poprawiony.

  Opinie historyków, badaczy, pracowników naukowych są szczególnie istotne, ponieważ są poparte tytułami i autorytetem naukowym, dlatego tym mocniej prosimy Państwa o wysłanie wezwania do sprostowania.

  Poniżej wzór listu w języku polskim oraz jego robocze tłumaczenie na język angielski. Prosimy użyć w korespondencji wersji w języku angielskim.

  Szanowny Panie!

  Informuję że pomimo wcześniejszego apelu ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom artykuł pod adresem https://conocchidibambino.wordpress.com/2018/04/23/i-quattordici-bambini-deportati-da-torino/ wciąż zawiera nieprawdziwe i oszczercze sformułowania „campo polacco” i „lager polacco”.

  Wyrażenia „campo polacco” i „lager polacco” są oczywistym kłamstwem, które zrównuje ze sobą sprawcę i ofiarę, a także ma znamiona kłamstwa oświęcimskiego.

  W okupowanej przez Niemcy Polsce nie było innych obozów niż niemieckie.

  Stąd prawidłowa nazwa niemieckich obozów może brzmieć:

  • Niemiecki obóz w okupowanej Polsce
  • Niemiecki nazistowski obóz w okupowanej Polsce
  • Niemiecki obóz w okupowanej przez nazistów Polsce
  • Nazistowski obóz w okupowanej przez Niemców Polsce
  • Niemiecki nazistowski obóz w okupowanej przez Niemców Polsce

  Rewizjonizm historyczny jest niedopuszczalny.

  W związku z powyższym przyłączam się do wezwania ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom i wzywam do usunięcia oszczerczego sformułowania z administrowanej przez Pana strony.

  Z poważaniem

  DO WKLEJENIA DO WIADOMOŚCI

  Odbiorca: bruno.maida@unito.it

  Tytuł wiadomości (jeden do wyboru):

  A request to remove defamatory content

  Historical error in your article

  I don’t agree!

  Request for correction on your website

  Please, delete the error

  There were no Polish camps in occupied Poland

  lub inny, stworzony przez Państwa

  Treść wiadomości:

  Dear Mr Maida,

  I do inform you that despite a previous appeal by the Polish League Against Defamation regarding your false and defamatory statements „campo polacco” and „lager polacco”, you still have it in the article: https://conocchidibambino.wordpress.com/2018/04/23/i-quattordici-bambini-deportati-da-torino/

  The terms „campo polacco” and „lager polacco” are obvious historical lie, which equates the perpetrators with the victims, and bears all the signs of Holocaust denial.

  The only ever existed camps were established by Germany in German-occupied Poland.

  The proper reference to the German camps therefore is as follows: – German camp in occupied Poland – German Nazi camp in occupied Poland – German camp in Nazi-occupied Poland – Nazi camp in German-occupied Poland – German Nazi camp in German-occupied Poland

  Your historical revisionism is unacceptable.

  I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to remove the defamatory expression from the website under your administration.

  Sincerely,

  w
  bez sankcji to mozemy go w.. pocałować

  Azari
  Niech żyje Wielki Izrael. Chwała narodowi żydowskiemu! Chwała!

  tt
  Morawiejski pocaluj rektora w d…

  Chwalba
  A co robi polska ambasada we Włoszech . Może nowy ambasador przy Watykanie wykaże się .

  kupa mulu
  Krzywogebny niech pokaze, jak teraz walczy z takimi klamcami !

  mik
  czegóż sie spodziewać po włoskich faszystach, kolaborantach hitlera?

  ujek
  Bez penalizacji tych przypadków kłamstwa, nic się nie osiągnie. Kto się wystraszy p. Morawieckiego?

  Hektolitr Decybella
  A nie da się wyśmiać tego deba z tytułem naukowym jakimś ogłoszeniem w prasie włoskiej?To jest poziom WŁOSKIEJ NAUKI ?Współczuję Włochom .

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/polityka/401724-po-awanturze-wokol-ipn-warto-powiedziec-jedno-szanujmy-tk

  Schudrich
  Niech żyje Wielki Izrael. Chwała narodowi żydowskiemu! Nasze zwycięstwo jest wielkie!

  taa
  A Gross ma jakis medal od kwasniewskiego to wszystko jest ch d i kamieni kupa,chyba sie powinno wszczac postepowanie przeciwko niemu

  taa
  i nie sciagac mi tu zadnych amerykanskich czy zydowskich wojsk,USA i zydzi przez ochrone takich ludzi jak Gross (bo niby jest ich agentem CIA) wykluczaja wspolprace na podlozu konstruktywnym

  taa
  Skoro oni ta wspolprace wykluczaja tzn ze to nie ja ja wykluczam,niechsie te ciemniaki liczą troche bo ja mam juz dosc tych bzdur

  taa
  ile mozna znosic te wszystkie bzdury no niewiem z dzien moze dwa albo max tydzien a nie qfa kilka lat

  taa
  te swiry z izraela musza zaplacic za to i zaplaca to jest nizalezne od pisu netanjahu niewiem czego jeszcze,po prostu zaplaca za te lata oszczerstw

  Alek.P.@AleksanderPolitowski
  Sanowany panie redaktorze polityka to bagno bez dna polega ona na kompromisie lepszym czy gorszym . Nie jesteśmy mocarstwem jak USA Izrael . Wiec czasami dobrze jest zrobić krok wstecz . Osiągnęliśmy dużo PREMIER IZRAELA dobitnie wyraziła się kto jest odpowiedzialny za obozy . A oto było trudno prze ostatnie 20 lat.

  proPolska
  spór został wygaszony, dlatego można się koncentrować na wielu ważnych zadaniach regionalnych, przy ciągłej nagonce z UE, co dużo energii pochłania i niszczy polskie wpływy w EU(celowe działanie)

  Polubienie

 22. https://wpolityce.pl/polityka/401717-kompromis-pokazuje-ze-wcale-nie-jestesmy-wiecznym-petentem

  Skwieciński
  OBYWATEL wstal z kolan i dal tylka

  belzebub
  wPolinie uwija się jak w ukropie. Wszystkie polinowe kozy propagandowe pełną parą próbują zaprzaństwo i zdradę przedstawić jako kompromis lub nawet ogromne zwycięstwo 😉 Hańba niebywała

  Kwieciu to SZABESGOJ
  Juda! Za wyprzedawanie Polski gangom zydowskim z NY powinienes stanac przed Trybunalem Stanu lub lepiej pod sciana. Wynies sie do Israele, tam, gdzie mentalnie nalezysz. I ja Ci zaufalem..!

  Azari
  Chwała Wielkiemu Izraelowi! Chwała!

  cesia
  Pis na kolanach a miał wszystkich w Europie po kątach rozstawiać .

  Henry
  Kompromis? Obce państwa ustalają nam brzmienie naszych ustaw. Jesteśmy słabym, gównianym bantustanem, któremu można wcisnąć wszystko. Teraz czas na wymuszenie haraczu przez przemysł Holocaustu.

  Parobki i Szabesgoje
  Do 2015 r. nazywało się to „kondominium”. Teraz mamy mówić „kompromis”?

  charry
  Przepraszamy Żydów za to, że się spocili gdy nas kopali.

  PiS znowu sukces
  Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować i na śmietnik jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

  Jagoda
  Znowu zaklinanie rzeczywistosci. Braun swietnie podsumowal pajaca.

  pol
  Jak porażkę przekuć w sukces. Panie Skwieciński gratuluję propagandy, ten portal nie ma nic wspólnego z obiektywizmem jesteście tylko tuba proagandową pisu.

  ffolkes
  Kompro… kompro… Już mam! Kompromitacja!

  nbnnn
  Zdrajcy !!!

  dada
  Prócz wstrętu budzi we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narod. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski, poeta żydowski

  celnik@celnik
  Proszę nie obrażać inteligencji Polaków. Nazwać kompletną klęskę i kapitulację przed Góralami ze Wzgórz Golan kompromisem to już jakiś totalny odlot. Co wy tam palicie?

  Hak
  Piłkarze też zawarli kompromis z Japonią i wygrali. Przyjaźnie bez kopania się po nogach zwyciężyli. Dał im przykład Morawiecki jak zwyciężać mamy. I mamy sukces za który nas pochwali prasa japońska.

  Yolo
  Petentem to na pewno nie raczej pieskiem na smyczy.

  he he
  A co zmieniono w ustawie?? oczywiscie nie napisal

  Xxcv
  Kompromis agencie Skwieciński? Dla mnie to danie czterech liter

  Polubienie

 23. https://wpolityce.pl/polityka/401713-karczewski-dla-wpolscepl-nie-wycofujemy-sie-z-naszej-drogi

  Nie zaglosujemy na zydow z PIS
  WON karczewski! Dla Polakow bedzie najlepiej jak wy wszyscy w tym zydowskim rzadzie wycofacie sie z polityki i lepiej juz niczego nie budujcie z najgorszymi wrogami Polski bo to juz wasz koniec!

  szalom Karczewski !
  nie mylmy szamba z perfumeria !

  Narodowiec
  Czemu PISowcy się tłumaczą. Padliście na glebę.

  Juda Koszerny to szabesgoj
  Kazdy to widzi, ze sie nie wycofujecie z wyprzedawania Polski zdykom. Jestescie szbesgojami i skonczycie w szambie historii. Zydki nie ostana sie w Polsce. Zobaczycie! Nadzieja w IRANIE!

  szalom Karczewski !
  Czy zarzadzajacy chca w historii dolaczyc do zaprzanców którzy poszli na sluzbe do obcych.Zaprzancy którzy za carycy Katarzyny zdradzili tez uwazali, ze czynia dobrze, a byla wieloletnia niewola.

  cesia
  KAPITULACIA a trąbili że wstali z kolan – leżą i kwiczą .

  Malvo
  Za chwilę PiS zaproponuje ustawę o obowiązkowej miłości Polaków do Zydów i kto nie pokocha ten wynocha Nie wolno żydowi nawet zwrócić uwagi że na czerwonym przeszedł bo to antysemityzm

  KOn
  A kto Karczewskiego traktuje powaznie ??? Taki sobie pimpus!

  Pazerni i msciwi.
  Czy to nie przesmieszne, gdy glupek próbuje z Nas zrobic glupków? http://naszeblogi.pl/50818-dobra-zmiana-pacholkiem-lobbies-zydowskich……. Co ty na to Karczewski !?

  Krzysztof
  Panie Marszałku, proszę więcej na temat drogi z której nie rezygnujecie. Dokąd ta droga zmierza?

  tchórze i zdrajcy
  Rzygać mi się chce jak na was patrzę!

  Krystyna
  Polacy są mądrzejsi niż panu się zdaje. Niech nas pan nie mierzy swoją miarą.

  observer
  Dlaczego w tak wielu ilustracjach do artykułów jest flaga izraelska? O co chodzi? Dlaczego niemal wszystkie publikacje są prorządowe? Nie zauważyłem głosów krytycznych.

  Zadziwiony Suweren
  Nie do wiary, że to takie głupki…

  SiM
  Panie Marszałku a jako to droga z której się nie wycofujecie? Podkulić ogon jak plują, albo nim merdać jak kość pokazują? Na Dudę nie zagłosuję nigdy, a wy w tym samym kierunku aby na was nie głosować

  Polak
  Znowu czuję się oszukany. Głosowałem na pis i tego zdrajce Judę. Widać 3cie pokolenie ubeków nadal oszukuje Polaków. Teraz będzie budować polin kibuc w Polsce, komuna im nie wyszła.

  inteligent Karczewski 🙂
  Nie bedzie mozna uzywac terminu ‚polskie obozy’ ale mówic ‚Polacy byli wspólsprawcami holokastu’ juz tak?! Zydom chodzi o kompromitowanie Polski…. rozumiesz Pan to?

  Polubienie

 24. https://wpolityce.pl/polityka/401744-chodorowicz-nowela-otwiera-droge-do-lepszych-relacji

  Daniels
  Chwała Wielkiemu Izraelowi! Chwała bohaterskiemu narodowi żydowskiemu! Nasze zwycięstwo jest piękne.

  kazik
  Po tym co pokazali żydzi ?, ja się ich boję.

  Polak
  Nie chcemy mieć z wami nic wspólnego w żadnej dziedzinie. Maski opadły 🙂

  Rodak
  Odwieczny pasożyd zdynamizował kontakty z 800letnim nosicielem. Ale radocha, tylko dla kogo?

  gawor
  od żydów to lepiej z daleka. Już nas załatwił żydowski rząd Mazowieckiego. Do dzisiaj mamy czkawkę. A o Szechterze to nawet nie wspomnę.

  belzebub
  wPolinie robi co może by tłumaczyć, że bycie wasalem izraela jest super

  Państwo polskie nie istnieje!
  To Polska z Galarety a dosadniej to Kupa Gxwna! Taki jest rezultat wspierania tego śmiecia przez Kluby Gazety Polskiej! Zesyrau się ze strachu i uciekł przed nimi do szpitala. To skończona łajza!

  `Trzeci oddech kaczuchy` WÓDZ
  On biedny, on chory, on leży w szpitalu.
  On wzrusza ramieniem, jak gdyby nic, Wódz a za Wodzem pic!
  On wzrusza ramieniem jak gdyby nic, Wódz a za Wodzem – nic!

  Polubienie

 25. Komentarz Tygodnia: Kury i polityka

  Ikkar 1991
  Gówno prawda. Głosowanie w dalszym ciągu na PiS nic nie zmieni. Nie ma skuteczniejszej formy wywierania nacisku na polityków niż wybory. Jakby RN uzbierało 10-15% to PiS musiałby wejść w koalicje i zmienić linię. Mówienie, że trzeba głosować na PiS, bo alternatywy nie ma, to ta alternatywa nigdy się nie pojawi. PiS niczym się nie różni od PO-PSL. Moim zdaniem są nawet gorsi, bo uważani są za prawicę. Na sztandarach niosą hasła katolickie, patriotyczne, a patrząc po czynach mogą się zamienić na loga z opozycją i nikt nie zauważy różnicy.

  116

  Lena Margo
  Znowu Polska dała za wygraną, chyba nie wstaniemy z tych kolan, Panie Witoldzie, a jeśli tak, to kiedy wreszcie ? Pozdrowienia wakacyjne dla wszystkich ! 😊

  Tom Podgorski
  Panie Witku obawiam się, że PiS wyjdzie Panu bokiem .

  rysiu zdzisiu
  Boże, co oni robią z tą naszą Polską 😟😟

  Anna NowotarskaUrban
  No to powiedzmy sprawdzam – JEDWABNE !!! Rozpocząć przerwane badania !!! Wszystko w imię prawdy !!!

  alaska12!
  Nigdy więcej PiS Panie Gadowski, wyłącznie Ruch Narodowy.

  TheInternetdirect
  Pięknie szanowny pan udaje kogoś innego. Do 15 minuty udawał pan krytykę po czym włączył retorykę ze nie ma lepszej alternatywy niż PiS. Dziwne to twierdzenie bo gorszego rządu nie bylo w historii PL takze PiS i PO mogą teraz kontemplować w miłości na takim samym poziomie do naszej Polski. Nie podejrzewam pana o bycie naiwnym w wierze w PiS . Dla mnie to matrial na zlecenie. Żeby Polakom pokazac ze nie ma innego wyjścia albo w stylu mniejsze zlo żeby się pogodzili z takim szambem. A Polaków stać na prawdziwy Polski Patriotyczny rząd który będzie walczył o interes Polski i o dób re imię . A nie bandę przebierańców którzy niszczą Polskę nieustannie od 1939 albo lepiej. Wszyscy won !

  Noor
  TheInternetdirect też zauważyłeś. Fajny początek, ale cały czas, znając tego autora, czekałam na 17 minutę. Taki to koleś: PiS be, żeby zachęcić do oglądania także ich przeciwników. niby, jak dobry polski tata, trochę rózgi, od czasu do czasu, ale nawet za najgorsze zło, PiSu się nie wyprze. Bo i komu by służyła jego „niezależność” dziennikarska? On zawsze był tuba PiSu i to się nie zmieni.

  Joanna Schleswig-Holstein
  Naród powoli się budzi.-widząc co zrobiła z naszą Ojczyzną BANDA okrągłostołowa!
  Na bagnety wezmą tych syjonistycznych skurwysynów z Magdalenki!! Zadej grubej kreski nie będzie!!
  A za granicę nie zdążycie uciec wszyscy!!!
  Nawet jeżeli, to zostawicie swoje rodziny i majątki- i tak was rozliczymy!!!
  PIS to żydowskie ścierwa!!
  Od początku to zaplanowali!!!
  Wprowadzą niby propolską ustawę chroniącą godność narodu polskiego… ALE… Po wykreśleniu kilku punktów ustawy uczynili z niej ustawę antypolską, LEGALIZUJĄCĄ ZNIESŁAWIANIA NARODU POLSKIEGO W ŚWIETLE PRAWA!!!!
  To była od początku ustawka, że ta ustawa nie przejdzie!!!
  Musieli zrobić taki hałas, bo inaczej wyszłyby ich prawdzie intencje!!!!
  PIS zalegalizował właśnie zniesławianie narodu polskiego zgodnie z polskim prawem. Źle by to wyglądało jakby zrobili to wprost. A tak jest zamieszanie, w sumie większość ludzi nie wie o co chodzi…

  Polubienie

 26. https://wpolityce.pl/polityka/401753-macierewicz-ten-kompromis-moze-byc-zwyciestwem-polski

  Polska jest dla POLAKOW!!!
  Z pelnym szacunkiem ale prosze Pana nie bronic tego upadlego rzadu ani tej zdrady Polski! Wiem ze Pan tez glosowal za jak caly zydowski PIS i jest Pan prozydowski!I tutaj nasze drogi sie rozchodza!

  bogna@bogna
  Jest jedna roznica ze Zydzi maja w prawie karanie za pomawianie…, a u nas nie wolno miec, wiec co to za sukces skoro ustaw zostala przepisana od nich? Dlaczego boja sie aby gros nie byl karany, kto go ochrania i na czyje potrzeby szkaluje POlske?Jaki maja w tym interes ? PO co uchwalili ustawe o zwrotach…?

  PMP
  Macierewicz, daj sobie spokój z ta żałosną propagandą, każdy widzi co PiS zrobił.

  koniowi
  Spadaj żydku……

  zgłoś nadużycie
  miromak
  Polin i Syjon , mam nadzieje, ze dozyje dnia, w ktorym odpowiecie za zdrade stanu.Mam tez nadzieje, ze kara smierci bedzie wczesniej przywrocona.

  Perez Prado
  Dosyć tego belkotu – p.Macierewicz.

  Chwalba
  Nie wciskaj pan kitu panie Antoni . Pan też chodzi na amerykańskim pasku .

  Anteq is cool
  Po ile dzisiaj Mistrale?

  Ciamarewicz
  Idź gościu się nie kompromituj- straciłem do ciebie resztki szacunku. Baj.

  Prababcia@Prababcia
  Wydaje mi sie ,ze porozumienie potepia antysemityzm ,a nie uznaje antypolonizmu. Dla mnie ma to rozny ciezar gatunkowy.

  white red
  podaj dalej…Auschwitz Birkenau…

  uu
  W przyszłym roku wybory, wtedy wam przypomnimy o tym, co zrobiliście wczoraj.

  Michał
  I pomyśleć, że jeszcze do wczoraj naprawę szanowałem tego człowieka.

  Antonella
  Nawet ten się przyłączył do chóru? Wstyd!

  MiraS
  ŻydoPIS czuje się pewnie w swych poczynaniach. Czy aby przypadkiem nie sfałszuje wyborów wraz ze swoimi żydosko amerykańskimi pomagierami?

  Kiks
  Macierewicz mnie ostatecznie rozczarował, gdy poniżony przez Kaczyńskiego opróżnieniem z teki ministra w ogóle nie zareagował. Wybrał dostanie gnicie i snucie smoleńskich fantasmagorii.

  Jagoda
  I Pan tez powiela te zalosna kalke… Bardzo Pana szanowalam .. Przedtem..

  j
  teraz przynajmniej wiadomo kto od tylu lat trzyma nad nim parasol ochronny

  Nieżyt
  Antek nie powalaj mnie proszę, Tyś mi był w PIS ostatnim sprawiedliwym, ta wypowiedź zwala mi NIEBO NA GŁOWĘ

  fd
  I Antek, oryginalnie chyba Singer też odlatuje pewnie tupolewem.

  taa
  Macierewicz szmato ciebie to tylko ten do izraela wyslac tam bedziesz mial dobrze

  Polak
  Antoni. Przestań już kłamać. Nic co ten człowiek mówi od 3 lat się nie sprawdziło.

  kalop13
  Miał widzenie, że będzie to wielki sukces, ta wykastrowana ustawa przyczyni się nawet do tego, że Żydzi zapłacą nam odszkodowanie zgodnie z 447, tylko musimy uwierzyć! Wierzymy ci Antek jak bum cyk

  taa
  @ macierewicz to po prostu zyd

  max
  To taki sam sukces jak zgoda na przeniesienie w ustronne miejsce za które zapłacimy Pomnika Katyńsk. Porozumienie w którym nie ma słowa o eksterminacji Polaków czy kolaboracji Żydów to zgoda na fałsz

  taa
  ta cala partie PIS trzeba zdelegalizowac to jest tak chore co oni tworza,

  świr z wytrzeszczem oczu
  Zacytuję zdanie mistrza słowa, Pana Stanisława Michalkiewicza.
  ta władza to kupa gówna
  Zaprawdę powiadam Wam, nic dodać, nic ująć !

  finka
  Surówka się leje, robotnikom i chłopom żyje się dostatniej, propaganda i manipulacja jak za komuny, żeby przygotować grunt do żydowskiej okupacji,a sondaż jak z Komorowskim

  A mogłeś milczeć, świrze!
  Amerykańskie media jątrzą ws. noweli ustawy o IPN: Polska chce udobruchać Trumpa i wyjść z izolacji. „Polacy uczestniczyli w Holokauście i nie uda im się tego ukryć” – wPolityce.pl

  no to cześć!
  Panie Antoni, głosowanie pokazało po jakiej stronie pan stoi, gdy dochodzi do konfliktu prawdy z interesem żydowskim. Chyba nie po drodze nam już od tej pory będzie będzie.

  Hiroszima Jack
  Panie Antoni, proszę podać nasze koszty? POLSKIE KOSZTY.???

  V
  Macierewicz głosował za, Szydło za, cała reszta za (tylko Szyszko się wstrzymał). W PIS nie ma przypadkowych ludzi, tylko frakcje kierujących tym interesem agentów/zdrajców + bezwolni oportuniści.

  Gerwazy
  Dlaczego nas okłamujecie, co wiecie czego nam nie chcecie powiedzieć? Przecież wyglądacie wszyscy na zdrajców, pan też. Czy macie nas wszystkich za głupków?

  xixi
  Ach to ten co nam wojska USRAEla tu sprowadził! Ależ pitoli.

  www
  Na tego Macierewicza też mają haki, skoro tak bredzi? Kelnerzy z Sowa&Przyjaciele go nagrywali i teraz szantażują?

  koniec bajki o Macierewiczu
  ponieważ nie do wszystkich informacja dotarła, zapodaję że Pan Tomasz Gryguć aka Pan Nikt, publicznie stwierdził, że Macierewicz nie jest gojem No a jeśli nie jest gojem, to kim tylko może być ?

  Czesław
  A co to za osiągnięcie, to potwierdzenie tylko wyników Procesu Norymberskiego. Chyba że ktoś podważa tamte ustalenia

  hehe
  Antek, gdzie masz jarmułkę?

  Londyn
  P.M, rozumiemy panska lojalnosc ale jezeli mamy mowic o prawdziwych badaniach to musi byc w nich miejsce dla dr. Kurek, prof. Lucasa, Finkelsteina, Chodakiewicza a nie Grossa, Engelking, Grabowskiego

  Zadra1@Zadra1
  i znowu ktos wie lepiej niz wszyscy Polacy. Cholery mozna dostac!!! te zydosko-amerykanskie poddanstwo uszami mi wychodzi!!!

  stan
  Już nie mam żadnych wątpliwości kim są posłowie PiS ,których na listy wyborcze wstawił Kaczyński. Pan Macierewicz i Szydło niczym nie różnią sie od totalnej opozycji. Sami to mówią, głosując.

  info
  zablokował współpracę z Chinami, chce „współpracy” ze złodziejami na 300 miliardów! my POLACY waszą ickkową umowa to się podetrzemy!

  anty
  popraw koszernie treśc komentarza, popraw koszernie treść komentarza, popraw….. pis szczeka a karawana ucieka!

  Polubienie

 27. https://wpolityce.pl/polityka/401514-jaki-odwaznie-odpowiada-na-ataki-w-sprawie-ustawy-ipn

  omnia
  Nic nowego – wszystko wina Tuska! Bezczelny gówniarz! Narobił łajna to niech teraz sprząta!

  gosc1
  Wg.mnie ale obecny rząd w tym premier Mazowiecki są zbyt łagodni i ugodowi wobec zdrajców z opozycji. Jeżdżą do Brukseli,spotykają się z Junckerem i nie tylko i wynik jest wiadomy, zdrada Polski!

  Andrzej
  Spartolił ustawę więc przeprosiny to minimum.

  welon.
  Jest ciekawy-nowy warszawski sadaz, dwa dni i zadnej publikacji.

  Svi
  ale w 2006 to PiS rządził…

  nol
  Panie ministrze . a kto podpisal ustawe w 2006 roku . Prezydent . tO JUZ JEST NUDNE .

  anna
  Jaki nie ma za co przepraszać, miał odwagę napisać ustawę broniącą honoru Polski. Nie rozumiem tego plucia na niego tylko dlatego, że wrogowie Polski rzucili się na tą ustawę i rząd ustąpił pod presją

  Hana@Hania
  Panie Jaki, mniej jeść, więcej myśleć!

  obserwator
  Zastanawia mnie czy posłowie PiS wiedzą nad czym głosują. Większość ustaw jest do poprawki wkrótce po wejściu w życie. W sprawie ustawy o IPN wszyscy nagle zmienili zdanie na przeciwne. Dziwne.

  Piotr
  Do tytulowej wypowiedzi Min. Jakiego: to „pokora” typowa dla tego autora. A jak wiadomo, pycha chodzi przed upadkiem.

  Andrzej
  Jaki naturalnie niewinny… to kolega!!! naiwne tłumaczenie dresiarza, politologa

  Shlomo Shekelstein
  Bojczik dopsze powiedzial Polacy suchajcze swoich ministruw, bedzie wama lepi!

  abc
  Czego szczujnia chce od Patryka Jaki? Czskoski, czecie pokolenie Krakusów i tak przegra, jest słabiutki, zapatrzony w siebie Narcyz, Filantrop 20 groszy.

  Polubienie

 28. https://wpolityce.pl/polityka/401891-makowski-pamietajmy-ze-polska-jest-pod-presja

  prawda boli
  PiS = Przegrani i Skompromitowani.

  Aronek
  Czy nieustraszonemu rządowi PiS wystarczy śmiałości aby uchwalić ustawę reprywatyzacyjną? Czy JUST 447 spowoduje że dobra zmiana będzie przez wdzięcznych wyborców nazywany dojoną (prze Izrael) zmianą?

  Kreon
  Nie, P. Ryszardzie. Pan zawsze był na tym portalu jasną kartą. Tchórzostwo jest tchórzostwem. A może z innej beczki: dlaczego bankster Morawiecki nie miałby sprzyjać innym banksterom, tym od ustawy 447?

  Polubienie

 29. https://wpolityce.pl/polityka/402239-kolodziejski-w-sieci-o-sporze-wokol-ustawy-o-ipn

  Treść komentarza została usunięta.

  taa
  to jest ostatni pomysl na jaki powinno sie wpasc o ile sie mysli racjonalnie ,robienie czegos wspolnie z izraelem

  taa
  nie mozna z nimi niczego wspolnie robic bo oni sa pozbawieni takiego czegos co sie nazywa zdrowy rozsadek

  Treść komentarza została usunięta. (x3)

  stary Polak
  ściślej mówiąc – jeśli my nie opowiemy swojej historii zrobią to za nas NASI WROGOWIE.

  Treść komentarza została usunięta. (x4)

  zmieniliście tylko klęcznik
  Lepiej żyć skromniej, ale u siebie. Służyć obcym za okruchy ze stołu, to to samo co niewola

  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  fermus
  Goj tonący u wybrzeży Izraela nie może liczyć na pomoc. Nic takiego zachowania nie zmieni, jak od niemowlaka jest im to wpajane.

  Treść komentarza została usunięta. (x3)

  głupota czy zdrada
  Naród nie taki głupi i wie że na współpracy z chazarskim plemieniem można jedynie stracić

  Treść komentarza została usunięta. (x4)

  Adam
  Skoro jak mawia S.Michalkiewicz wypowiedziano ponad trzykroć gjewałt to znaczy że ustawa była dobra dla suwerennej Polski.

  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  tyle
  agentura mosadu pisząca u naszych wrogów ustawy to najgorsi zdrajcy! Jakubiak wam to w pysk rzucił!

  Treść komentarza została usunięta.

  Dar
  Jaka jest siła Izraela, że potrafił zmusić PiS i PO do wspólnego działania w Sejmie!

  ABC
  Wolne media a komentarze zablokowane na czyj rozkaz , staczacie się .
  https://wpolityce.pl/polityka/402072-rozpropagujmy-deklaracje-polsko-izraelska-na-calym-swiecie

  Polko
  Moszewiecki może świętować sukces My możemy płakać i żadna propaganda sukcesu nie zagluszy zdrady

  Treść komentarza została usunięta. (x3)

  z
  „która przez kilka miesięcy musiała się zmagać z prowadzoną przeciwko niej ostrą nagonką ze strony środowisk żydowskich” to zdanie wszystko tłumaczy

  Treść komentarza została usunięta.

  z
  „Doprowadziliśmy do uchylenia prawa i przywróciliśmy relacje z Polską – stwierdził krótko” kto tworzy prawo w korporacji polin

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.