SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

749 USTAWA O IPN NIE BYŁA PRZEDMIOTEM NEGOCJACJI Z IZRAELEM. Aha… No tak… Wg. logiki owsika kupa to pewno miód…


Juwal Rotem i Bartosz Cichocki. Fot. MSZ


Przypominam, że Fielkim Artystą i Naukoftzem Jestem, więc podobnie jak GroSS, Grabowski, Engelking-Boni i inni chazarscy kłamcy i oszczercy Polski i Polaków, i ja też mogem swobodnie wyrażać moją Fielka Artystyczną i Naukofą Wizję Rzeczywistości, co niniejszym robiem i nie ma to żadnego związku z politykom, patrz:

https://skribh.wordpress.com/2018/06/27/745-co-pis-da-pis-da-wiadomo-co-i-wszystko-inne-swoim-usraelskim-panom-bo-pis-to-partia-interesow-syjonistycznych-pis-przyniesie-im-to-w-zebach-pelzajac-na-grzbiecie/

Przy okazji, owsik jest jak piękny czekoladowy orzeł, który lata wysoko jak gołębica, a to wszystko poniżej byłoby nawet zabawne, gdyby nie było tak straszliwie straszne…

UWAGA! Aktualizacja 02.07.2018


lp @lp:
Tfu!

Willgraf @Willgraf:
JAK NIE ŁADNIE TAK KŁAMAĆ..a fu..i myśleć ,że adresat kłamstwa to debil ..jakie to koszerne pojmowania świata… Wy uważacie Polaków za Idiotów i Durni ??? Władcy Polin psia mać

Gaetano @Gaetano:
Ten parszywy zaprzaniec nawet nie musiał łgać jak bura suka. Po prostu jego banda przyjaciół w jarmułkach wskazała polskojęzycznym, które punkty należy usunąć i zmienić, aby parchy mogły poczuć się zadowolone. Bydlaki.

jwu @jwu:
To byśmy sprowadzili się do roli państwa „niesuwerennego” powiedział wiceminister ? Pytam jak to się ma do artykułu Baraka Ravida ?

murzynio @murzynio:
Pisowcy chcą z kupy zrobić złoto. Ale i tak śmierdzi strasznie.

UPAdlina @UPAdlina:
Cichocki, myślisz że ty jesteś mądry, a wszyscy inni są debilami? A czym w tej chwili jest Polska, jak nie państwem NIESUWERENNYM? Łgarstwa twoje i twoich kolegów niczego nie zmienią, bo LUDZIE SIĘ BUDZĄ i widzą, w jakim szambie w tej chwili jest Polska. W szambie, którego częścią jesteście i wy anty-polskie pro-banderowskie łachudry na usługach wrogów polskiego narodu. TFU!

jwu @jwu:
@UPAdlina Najgorsze jest to ,że oni z tego szamba wypłyną (ewakuują się) ,a my jako naród pozostaniemy tam na zawsze.

https://kresy.pl/wydarzenia/wiceszef-msz-ustawa-o-ipn-nie-byla-przedmiotem-negocjacji-z-izraelem/

WICESZEF MSZ: USTAWA O IPN NIE BYŁA PRZEDMIOTEM NEGOCJACJI Z IZRAELEM

30 czerwca 2018|6 komentarzy|w Ameryka, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Gdybyśmy negocjowali z państwami zewnętrznymi nasze ustawodawstwo krajowe, to byśmy sprowadzili się do roli państwa niesuwerennego

– powiedział wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

W sobotę na antenie TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki odnosił się do zmiany ustawy o IPN. Zapewniał, że decyzja w tej sprawie „dojrzewała wewnątrz kraju” i chwalił wspólną, polsko-izraelską deklarację. Podkreślono w niej, że takie określenia jak „polskie obozy” są nieprawdziwe i pomniejszają odpowiedzialność Niemców, a Holokaust to zbrodnia nazistowskich Niemiec na Żydach i Polakach żydowskiego pochodzenia. W dokumencie potępiono też antysemityzm, przy czym antypolonizm jedynie odrzucono.

– Cieszę się, że udało się uzgodnić ze stroną izraelską deklarację, która potwierdza naszą ocenę wydarzeń historycznych mówił Cichocki. – Decyzja parlamentu przyczyni się do zakończenia kryzysu.

Wiceszef MSZ twierdził przy tym, że sama nowelizacja ustawy „nie była przedmiotem negocjacji” z Izraelem, choć przedstawiciele tego kraju, jak i USA i środowisk żydowskich, od miesięcy domagali się usunięcia z ustawy zapisów penalizujących przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy.

– Gdybyśmy negocjowali z państwami zewnętrznymi nasze ustawodawstwo krajowe, to byśmy sprowadzili się do roli państwa niesuwerennego – powiedział Cichocki. Jego zdaniem, podobnie jak rządu PiS, ta „deklaracja jest sukcesem”, a w takim przekonaniu utwierdza ich to, że w Izraelu część środowisk atakuje premiera Benjamina Netanjahu twierdząc, że dokument ma zbyt propolski wydźwięk. Jego zdaniem przeczy to głosom mówiącym, że zmianę ustawy o IPN przeprowadzono pod presją Izraela.

Należy przypomnieć, że Barak Ravid, izraelski dziennikarz ze stacji “Kanał 10”, który ujawnił sprawę ściśle tajnych negocjacji przedstawicieli premierów Polski i Izraela ws. ustawy o IPN, twierdzi, że w ich trakcie sporządzono przyjęty w środę projekt nowelizacji oraz treść wspólnego oświadczenia premierów Polski i Izraela.

Przedstawiciele negocjatorów izraelskich mówią otwarcie, że ich zadaniem było bezkompromisowe doprowadzenie do usunięcia z ustawy niepożądanych zapisów.

Podczas rozmów, przedstawiciele Izraela żądali usunięcia z ustawy o IPN zapisów penalizujących przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej. Z kolei strona polska chciała, żeby obie strony podpisały wspólną deklarację wspierającą „polską narrację” ws. wydarzeń z II wojny światowej. Izrael dał do zrozumienia, że złoży taką deklarację dopiero wówczas, gdy odpowiednie artykuły ustawy o IPN zostaną ostatecznie usunięte. Ravid twierdzi, że kluczowe spotkanie z udziałem dwóch polskich parlamentarzystów odbyło się dwa tygodnie temu, w tajemnicy, w siedzibie Mosadu w Glilot. Dziennikarz podaje też, że wszystkie punkty polsko-izraelskiej deklaracji zostały zaaprobowane przez zespół izraelskich historyków, na czele z profesor Diną Porat z Wydziału Historii Żydów Uniwersytetu w Tel Awiwie i głównego historyka Instytutu Yad Vashem.

Czytaj więcej: Izraelski dziennikarz ujawnia kolejne szczegóły tajnych polsko-izraelskich rozmów ws. ustawy o IPN

Cichocki odniósł się też do kwestii stałych amerykańskich baz wojskowych w Polsce i tego, jak Amerykanie widzą tę sprawę w kontekście ustawy o IPN. Wiceminister spraw zagranicznych powiedział, że gdy niespełna miesiąc temu był w USA, to w czasie rozmów o stałym stacjonowaniu wojsk USA w Polsce ani razu w tym kontekście „nie pojawiała się kwestia (ustawy o) IPN”.

PRZECZYTAJ: Gen. Różański: budowanie w Polsce stałej bazy wojsk USA nie jest konieczne

Co ciekawe, inaczej twierdzi wicepremier Jarosław Gowin. W piątek powiedział, że dzięki wycofaniu z ustawy o IPN zapisów, które wywołały oburzenie Stanów Zjednoczonych i Izraela, relacje z USA zostały odblokowane, zwiększając szanse na stałe bazy armii amerykańskiej w Polsce. Gowin otwarcie przyznał również, że Amerykanie uzależniali dalsze rozmowy na ten temat od „rozwiązania sprawy” ustawy o IPN:

– Rzeczywiście było tak, że podczas mojej wizyty w USA nasi amerykańscy partnerzy wyraźnie mówili, że trzeba tę sprawę rozwiązać, żeby odblokować rozmowy o stałym stacjonowaniu wojsk USA.

PRZECZYTAJ: PiS zamienia Polskę w amerykańską kolonię

Przypomnijmy, że Jarosław Gowin od dłuższego czasu bardzo często wzywał do „pilnej korekty” nowej ustawy o IPN. Podkreślał, że ta pilna potrzeba zmiany jest ściśle związana z kwestią relacji z Izraelem i USA. Z jego wypowiedzi wynikało, że strona amerykańska uzależnia zgodę na stałą bazę swoich wojsk w Polsce, o co mocno zabiega rząd PiS oraz prezydent Andrzej Duda, od wycofania nowelizacji ustawy o IPN. Gowin przyznał też, że rząd miał wątpliwości odn. elementów ustawy dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistówZ twierdzeniami Gowina zgadzał się także szef MSZ Jacek Czaputowicz, którego zdaniem potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, gdyż jest to problem w stosunkach z USA i Izraelem. Wyraźnie sugerował też, że sprawę powinien załatwić Sejm, dokonując „korekty” bez czekania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

PRZECZYTAJ: Gowin: jeśli rozwiążemy problem ustawy o IPN, w 2-3 lata w Polsce mogą powstać stałe bazy USA

TVN24 / rp.pl / Kresy.pl

…..


autor: twitter wPolityce.pl

Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
W 15 artykułach piszecie że to efekt negocjacji a teraz że nie:)

Dar
Izrael nie musi z pacholkami nic ustalać bo po prostu wydaje polecenie A z czasem poda też numer konta do przelewów.

Hak
Negocjacji to oczywiste że nie było. Tu się zgadzam. Dziękuję za szczerość.

Hak
Rolą polskiego parlamentu jest umożliwienie stronie izraelskiej wyjścia z kryzysu?!!! Szczery człowiek. I brak negocjacji. Szczerość do kwadratu. Gdzie się taki szczery w polityce uchował? 🙂

cesia
Ha ha ha ha ha , a PiS twierdzi że negocjowali . Niech zrobią losowani i podają jedną wersję , PiS leży i kwiczy , ” Nikt nie będzie nam ustaw pisał ” a przed Izraelem PADLI .

Ultima Thule
Negocjacje między rządami Polski i Izraela zaczęły się wiele miesięcy temu.. – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński To z artukułu obok. To by było nawet śmieszne. Niestety jest tragiczne.

https://wpolityce.pl/polityka/401586-cichocki-styczniowa-nowelizacja-spelnila-swoje-zadanie

Minister Cichocki: Kształt noweli o IPN na żadnym etapie nie był przedmiotem negocjacji z Izraelem. Styczniowa nowelizacja spełniła swoje zadanie

opublikowano: 28 czerwca · aktualizacja: 28 czerwca

Kształt uchwalonej w środę nowelizacji ustawy o IPN na żadnym etapie nie był przedmiotem negocjacji z Izraelem; decyzja o zmianie przepisów jest efektem wewnętrznego procesu politycznego w Polsce – powiedział PAP szef rządowego zespołu ds. dialogu polsko-izraelskiego Bartosz Cichocki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jarosław Kaczyński zdradza kulisy negocjacji z Izraelem: Naszym wspólnym celem jest walka o prawdę

Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”. Również w środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

Odnosząc się do tych wydarzeń w rozmowie z PAP wiceszef MSZ podkreślił, że świadczą one o tym, że styczniowa nowelizacja ustawy o IPN, „była historyczną decyzją” i „wywołała dyskusję, która skończyła się tym, że Izrael zademonstrował w deklaracji swojego premiera tę samą narrację historyczną, o której od zawsze mówiła strona polska”.

Czyli warto było wejść w kryzys, warto było wywołać trudną, bolesną debatę, która wymagała kilku miesięcy fermentacji i znalazła swój rezultat we wspólnej deklaracji premierów

— przekonywał Cichocki.

Deklaracja ta – jego zdaniem – będzie „najlepszą odpowiedzią na zjawisko, którego wyrazem jest pojawianie się w światowych mediach frazy +polskie obozy śmierci+, na narrację, która rozmywa odpowiedzialność za II wojnę światową i Holokaust, i rozmywa różnicę między ofiarami a winowajcami”.

Tym samym – jak ocenił dyplomata – „styczniowa nowelizacja spełniła swoje zadanie”.

Dobrze, że parlament Rzeczypospolitej i pan prezydent, wycofując paragrafy penalizujące kłamstwo o współudziale czy współodpowiedzialności Polski i narodu polskiego za Holokaust, stworzyli stronie izraelskiej możliwość wyjścia z tego kryzysu

— zaznaczył.

Wiceminister zapewnił jednocześnie, że „na żadnym etapie” przedmiotem negocjacji między Polską a Izraelem nie był kształt ustanowionych zmian w przepisach.

Jako przewodniczący zespołu powołanego przez premiera Morawieckiego tłumaczyłem w Jerozolimie i później w ramach kontaktów roboczych, z czego wynikają zapisy obowiązującego w Polsce prawa; informowaliśmy również o przebiegu tej debaty polskich decydentów i parlament. Natomiast decyzja o wycofaniu się z dwóch punktów styczniowej nowelizacji była wewnętrznym procesem politycznym w Polsce

— mówił Cichocki.

Przyznał jednocześnie, że relacje i opinie formułowane przez MSZ mogły „w jakimś stopniu” sprzyjać temu procesowi.

Postrzeganie styczniowej nowelizacji – nie jej treść – odwróciło uwagę od sedna sprawy i politycy doszli do wniosku, że nie ma sensu, mówiąc kolokwialnie, kopać się z koniem, że skoro tak silna jest negatywna percepcja ustawy, to parlament wycofa te punkty zaciemniające jej istotę, jaką jest walka ze zniesławieniem dobrego imienia Polski i z fałszem historycznym – i to w ustawie pozostało

— dodał wiceszef resortu dyplomacji.

Cichocki, zapytany przez PAP, czy podejmowano analogiczne próby dialogu czy też wypracowania wspólnej deklaracji nt. wspólnej historii Polski i Ukrainy, odpowiedział, że „niestety w tej chwili nawet na horyzoncie nie ma takiej możliwości”.

W dialogu ze stroną ukraińską tkwimy ciągle wokół administracyjnego zakazu na poszukiwania i ekshumacje; ten zakaz demonstruje, jak bardzo różnią się nasze spojrzenia na prawdę historyczną

— wskazał polityk.

Wyraził jednocześnie nadzieję, że deklaracja polsko-izraelska „podziała też w sposób konstruktywny na relacje polsko-ukraińskie”.

Styczniowa nowelizacja ustawy o IPN, obok przepisów dotyczących sankcji karnych, stanowi też m.in., że do ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i narodu polskiego odpowiednie zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego o ochronie dóbr osobistych; powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej lub narodu polskiego może wytoczyć organizacja pozarządowa w zakresie swoich zadań statutowych; odszkodowanie lub zadośćuczynienie przysługują Skarbowi Państwa. Powództwo o ochronę dobrego imienia Polski lub narodu polskiego może wytoczyć również Instytut Pamięci Narodowej i w sprawach tych IPN ma zdolność sądową.

Przepisy uchwalonej w styczniu nowelizacji ustawy o IPN – mówiące o sankcjach za przypisywanie „publicznie i wbrew faktom” narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, a także za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni” – obowiązywały w Polsce od 1 marca. Wywołały one krytykę m.in. ze strony władz Izraela, USA, Ukrainy oraz przedstawicieli żydowskiej diaspory. 6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TK. Prezydent chciał, by Trybunał zbadał, czy przepisy ustawy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz aby przeanalizował kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

O potrzebie pilnej korekty budzących kontrowersje przepisów ustawy o IPN niezależnie od wyroku TK mówili w ostatnim czasie szef MSZ Jacek Czaputowicz oraz wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.

wkt/PAP

fd
Ani trochę, ani ciut ciut nic a nic z Chazarami, aj waj gewalt, gewalt, nic a nic, Ale ci dxpku rośnie nos, cyniczny szabesgoju, albo co gorsza chazarze jak to w PiSie.

Treść komentarza została usunięta.

abc
CICHOCKI UZGODNIJ WERSJE Z KACZYNSKIM NA TEMAT NEGOCJACJI .

Hak
Co do negocjacji bronię słów Cichockiego. On mówi że nie negocjowano zmian (konkretnych) w ustawie. A negocjowano deklarację co mówi też Kaczyński. Czytajcie ze zrozumieniem.

Kreon
W pełni zgadzam się z min. Cichockim. Ustawa nigdy nie była przedmiotem negocjacji z Izraelem. Po prostu Jerozolima wydała nam Polakom nakaz jej zmiany. Morawiecki żadanie władz Izraela spełnił całkowicie

aj waj
Komu pan wciska te kity panie Cichocki??

kazioo
Taa, a świstak siedzi i zawija w te papierki… Panie Cichocki, skoro pan twierdzisz że nie było to znaczy że jest jak chcieli. Toż spełniacie ich żądania narzucone przez Netanjahu i Haaretz.

Tom
dostali gotowy projekt z Izraela do przegłosowania i nie było żadnej dyskusji ani konsultacji

Steve
Oni mają Polaków za ciemniaków. Ciekawe ile to będzie Polskę kosztowało mld$?

…..


autor: wPolsce.pl

Jednak jeśli ktoś wygląda jak
przygłup to nim jest! „Zmiany w ustawie o IPN pod dyktando Izraela i z inicjatywy Morawieckiego. Tajne rozmowy m.in. w siedzibie Mosadu” – http://dzienniknarodowy.pl/zmiany-ustawie-o-ipn-dyktando-izraela-inicjatywy-morawieckiego-tajne-rozmowy-prowadzono-m-in-siedzibie/

KKKK@KKKK
Pięć miesięcy wytrzymali a potem skapitulowali i ogłosili sukces!

duck666
KKKK@KKKK mylisz się nie skapitulowali tylko puściły im zwieracze.

zwz@zwz
zaczęła się teraz żydowska okupacja Polski !!!

mówi pan bzdury
Izrael ostoją cywilizacji zachodniej na bl.wschodzie? Aha, to dlatego okrada z ziemi i morduje Palestyńczyków. Panie ministrze, PiS klęczy przed Żydami z USA/Izraela. Większość Polaków tak to widzi.

Michał
„Żebyśmy mieli silne, normalne państwo, to ludzie muszą wierzyć we władzę” – po tym co zrobiliście w sprawie ustawy o IPN macie czelność oczekiwa, że ktoś jeszcze wam uwierzy?

idi
Mnie to nie dziwi, tylko stwierdzam: ruskie trolle napieprzają tu ciągle te same głupoty w klawiaturę, oni nie znajut łikienda.

https://wpolityce.pl/polityka/401934-wasik-o-przebiegu-negocjacji-z-izraelem

Wąsik o przebiegu negocjacji z Izraelem: „Wytrzymaliśmy pięć miesięcy presji ws. ustawy o IPN”

opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu

Wytrzymaliśmy pięć miesięcy presji ws. ustawy o IPN

— powiedział w sobotę w Toruniu zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik. W jego ocenie środowa nowelizacja przepisów była odpowiedzialną i poważną decyzją premiera Mateusza Morawieckiego.

Wąsik odwiedził w sobotę Toruń w ramach cyklu spotkań polityków PiS pod hasłem „Polska jest jedna”.

Chcemy dbać o dobre imię Polski na świecie. To jest oczywiste. Temu miała służyć wcześniejsza nowelizacja ustawy o IPN. Temu miał służyć jeden z tych przepisów, który mówił o penalizacji określenia „polskie obozy śmierci”, które wbrew pozorom jest używane powszechnie. Okazuje się jednak, że nie tędy droga i nie dało to skutku. Prokurator spróbował zrobić postępowanie w Argentynie, ale jesteśmy zupełnie bezsilni. W mojej ocenie możemy występować tylko z roszczeniami cywilnymi. Mało tego – reakcja państwa Izrael nas absolutnie zaskoczyła

— mówił Wąsik.

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych odpowiadał w tej sprawie na głos z sali jednej z uczestniczek spotkania, która krytykowała „wycofanie się” przez PiS z poprzednich rozwiązań wprowadzonych do ustawy o IPN.

Izrael jest głównym sojusznikiem USA, które są naszym głównym sojusznikiem. Izrael jest też ostoją cywilizacji zachodniej na Bliskim Wschodzie. Trzeba sobie to jasno powiedzieć. Ten kraj ma strategicznie ogromne znaczenie dla Europy i Stanów Zjednoczonych. Zrobiliśmy krok wstecz, ale cieszę się, że dzięki temu mamy dwa niezmiernie ważne dokumenty, w których premier państwa Izrael dziękuje Polakom za ratowanie Żydów, dziękuje polskiemu państwu podziemnemu. Mówi, że nie może być sytuacji antypolonizmu. To jest pierwsze tego typu oświadczenie i nasz sukces w polityce międzynarodowej

— ocenił Wąsik.

W środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awivie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

Wąsik dodał, że teraz Polska może się wszędzie na te oświadczenie powoływać – mówić, że nie było „polskich obozów śmierci”, bo ich nie było.

Prezydent Obama, pewnie nie ze złej woli, mówił jednak o „polskich obozach śmierci”. W tej chwili można wskazać, że nawet państwo Izrael podkreśla, że nie było „polskich obozów śmierci”. Zdaję sobie sprawę, że to niezwykle kontrowersyjny temat. W mojej ocenie rząd Polski bardzo dobrze wyszedł z tej sytuacji. Mamy w tej chwili otwartych wiele drzwi do działań, które w wyniku nieporozumienia ze stycznia zostały zablokowane

— stwierdził Wąsik.

Wspomniał także, że reakcja Izraela na poprzednią nowelizację przepisów ustawy o IPN miała związek z sytuacją wewnętrzną w tym kraju.

Wytrzymaliśmy pięć miesięcy ogromnej presji. Były środowiska w USA, które mówiły o Polsce jako o państwie faszystowskim. Musieliśmy to zatrzymać. Nie było łatwe zagłosowanie przeciwko ustawie, którą sami uchwalaliśmy. Zyski, które dał ten przepis są mniejsze niż obecne zyski z ustabilizowania sytuacji. To była poważna, odpowiedzialna decyzja premiera Mateusza Morawieckiego. Będę jej bronił jak niepodległości

— zakończył Wąsik.

W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

Artykuły te, uchylone środową nowelizacją, zawierała wcześniejsza, styczniowa nowelizacja ustawy o IPN. Wywołała ona liczne kontrowersje; sprzeciw wobec niej wyraziły m.in. władze Izraela, którego MSZ oświadczyło wtedy, że ”żadna ustawa nie zmieni faktów”. Instytucje izraelskie wyrażały obawę o wolność badań historycznych. O przeanalizowanie ustawy pod kątem wolności słowa apelowała też administracja amerykańska.

Jedna krzywda nie może być naprawiana drugą – powiedział o reprywatyzacji Maciej Wąsik. Jego zdaniem trzeba będzie najprawdopodobniej z reprywatyzacji zrezygnować, „przeciąć” ją.

W mojej ocenie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie sprawowała należytego nadzoru nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami, gdzie dochodziło do patologicznych sytuacji. Byłem w tym czasie radnym miasta stołecznego Warszawy i robiliśmy nadzwyczajne sesje. Skargi wpływające na miasto w sprawie reprywatyzacji można było liczyć w tysiącach. Tylko ślepy by nie dostrzegł problemu. Prezydent albo za bardzo zaufała ludziom, którzy tym kierowali albo z jakiś innych względów nie podjęła działań. Też mam wrażenie, że jej rodzina była beneficjentem reprywatyzacji. Odzyskała w sposób nieuprawniony kamienicę przy ul. Noakowskiego 16

— podkreślił Wąsik.

Uczestnicy spotkania w Toruniu pytali go wprost – dlaczego prezydent Warszawy nie ma w tej sprawie jeszcze postawionych zarzutów. Polityk PiS wskazał, że takie decyzje leżą w Polsce wyłącznie w gestii prokuratury.

Komisja reprywatyzacyjna ma w mojej ocenie jedno ogromne znaczenie – przywraca obywatelom wiarę w poczucie sprawiedliwości. Te wszystkie decyzje zostały odwrócone. Komisja działa nadal. Żebyśmy mieli silne, normalne państwo, to ludzie muszą wierzyć we władzę oraz w to, że ona działa w ich interesie. Na tym polu zasługa Patryka Jakiego jest ogromna

— stwierdził Wąsik.

W jego ocenie trzeba będzie najprawdopodobniej zrezygnować z reprywatyzacji.

Prawdopodobnie będzie można to tylko zrobić poprzez nową konstytucję. Ustawą tego nie da się zrobić. Jak ktoś mądrze powiedział – biedni Polacy płacą za to, że bogatym Polakom Niemcy, a później komuniści zabrali majątek. Jednej krzywdy nie można naprawiać drugą krzywdą. Jakaś forma reprywatyzacji kwotowej, ciężaru finansowego ponoszonego przez państwo czy samorządy musi być, ale generalnie z oddawania w naturze trzeba zrezygnować

— dodał Wąsik.

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych ocenił, że władza powinna zdobyć się na to, żeby reprywatyzację przeciąć.

PZ/PAP

…..


Mateusz Morawiecki, Benjamin Netanjahu. Fot. wikimedia.org

Willgraf @Willgraf:
ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO zostaną osądzeni i straceni w II RP bo tak każe się zdrajców ….a Posłowie przysięgali ,że będą głosować w zgodzie ze swoim sumieniem a nie sumieniem Partii ..to ZDRADA i sprzeniewierzenie przysięgi która złożyli

Willgraf @Willgraf:
planują potraktować Polaków jakby byli ruskimi agentami..oto komunikat Armii Brytyjskiej w Polsce ,która uważa ,że niedługo w Polsce zacznie się Wojna Hybrydowa !
http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/brytyjczycy-obawiaja-sie-wojny-hybrydowej-w-polsce/

pytanie kto niby zacznie te wojnę …??? czyżby przeciwstawienie się zdrajcom Polski u władzy przez Naród Polski zostanie uznane za Wojnę Hybrydowa, a wszyscy Polacy – patrioci a nie żydowska agentura …zostanie uznani za ruskich agentów lub zielonych ludzików ..już widać ,że obca wojska w Polsce są już instruowane jak traktować Polaków jak ruskich agentów lub zielonych ludzików z Moskwy

https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-dziennikarz-ujawnia-kolejne-szczegoly-tajnych-polsko-izraelskich-rozmow-ws-ustawy-o-ipn/

IZRAELSKI DZIENNIKARZ UJAWNIA KOLEJNE SZCZEGÓŁY TAJNYCH POLSKO-IZRAELSKICH ROZMÓW WS. USTAWY O IPN

29 czerwca 2018|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Barak Ravid, izraelski dziennikarz ze stacji “Kanał 10”, który ujawnił sprawę ściśle tajnych negocjacji przedstawicieli premierów Polski i Izraela ws. ustawy o IPN, w czwartek opublikował kolejne informacje na ten temat.

Izraelski dziennikarz Barak Ravid, jak informowaliśmy, ujawnił kulisy tajnych polsko-izraelskich rozmów, które doprowadziły do zmian w ustawie o IPN. Twierdzi, że w ich trakcie sporządzono przyjęty w środę projekt nowelizacji oraz treść wspólnego oświadczenia premierów Polski i Izraela. Przedstawiciele negocjatorów izraelskich mówią otwarcie, że ich zadaniem było bezkompromisowe doprowadzenie do usunięcia z ustawy niepożądanych zapisów

Ravid przedstawił kolejne informacje na ten temat w czwartek na Twitterze. Twierdzi, że to polski premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z prośbą do Benjamina Netanjahu, by wyznaczył zespół złożony z zaufanych osób, ktory mógłby działać poza oficjalnymi kanałami. W samym Izraelu, o istnieniu takiego tajnego kanału miało wiedzieć nie więcej, niż 10 osób.

Dziennikarz, powołując się na wysokiego rangą urzędnika izraelskiej administracji podał, że Polacy chcieli prowadzić rozmowy w Warszawie, ale Izraelczycy kategorycznie odmówili. Większość spotkań odbyła się w Wiedniu – bez wiedzy tamtejszej izraelskiej ambasady. Obie strony prowadziły też korespondencję poprzez zabezpieczoną pocztę elektroniczną.

Podczas rozmów, przedstawiciele Izraela żądali usunięcia z ustawy o IPN zapisów penalizujących przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej. Z kolei strona polska chciała, żeby obie strony podpisały wspólną deklarację wspierającą „polską narrację” ws. wydarzeń z II wojny światowej. Izrael dał do zrozumienia, że złoży taką deklarację dopiero wówczas, gdy odpowiednie artykuły ustawy o IPN zostaną ostatecznie usunięte.

PRZECZYTAJ: PiS zamienia Polskę w amerykańską kolonię

Ravid twierdzi, że kluczowe spotkanie z udziałem dwóch polskich parlamentarzystów odbyło się dwa tygodnie temu, w tajemnicy, w siedzibie Mosadu w Glilot. Według izraelskiego oficjela, na którego się powołuje, miał wówczas nastąpić jakiś kryzys negocjacyjny, gdy Polacy wycofali swoją zgodę na to, by wspólna deklaracja została ogłoszona dopiero po usunięciu żądanych części ustawy o IPN. Izrael nalegał, by trzymać się pierwotnych ustaleń. Dzień później strony doszły do porozumienia ws. oświadczenia i dalszych działań.

Dziennikarz podaje też, że wszystkie punkty polsko-izraelskiej deklaracji zostały zaaprobowane przez zespół izraelskich historyków, na czele z profesor Diną Porat z Wydziału Historii Żydów Uniwersytetu w Tel Awiwie i głównego historyka Instytutu Yad Vashem.

– Nie zapłaciliśmy i nie poddaliśmy się – cytuje swoje źródło Ravid. Dodaje też, że w środę wieczorem premier Netanjahu spóźnił się kwadrans na równoległą konferencję z Morawieckim, ponieważ czekał na potwierdzenie, że prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o IPN.

Przeczytaj: Gowin: zmiana ustawy o IPN odblokowała relacje z USA i rozmowy o stałej obecności ich wojsk w Polsce

Przypomnijmy, że Netanjahu pół roku temu wyznaczył dwie zaufane osoby, które miały przewodzić stronie izraelskiej w tajnych rozmowach z Polską: Yossiego Ciechanovera, byłego dyrektora generalnego MSZ Izraela i Jacoba Nagela, swojego byłego doradcę ds. bezpieczeństwa. Nazwiska dwóch negocjatorów ze strony polskiej nie są znane, choć według źródeł izraelskich, mieli to być posłowie klubu PiS.

Ciechanover i Nagel zabrali oficjalnie głos przy okazji odczytania wspólnego, polsko-izraelskiego oświadczenia. – Wierzę, że osiągnąłem ten cel poprzez odwołanie ustawy – powiedział Ciechanover. Po nim głos zabrał Nagel, który podkreślił, że wraz z Ciechanoverem podeszli do swoje misji „z respektem i szacunkiem, z wymaganą wrażliwością i bez kompromisów. – Zadaniem było cofnięcie zapisów ustawy –zaznaczył Nagel, dodając, że zarazem chodziło o podtrzymanie relacji współpracy z Polską. – Myślę, że osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty dla ludu Izraela, które spełniają wszystkie kryteria.

Choć wiceszef MSZ Bartosz Cichocki w wywiadach twierdził, że ostatnia nowela ustawy o IPN i treść oświadczenia polsko-izraelskiego nie były konsultowane z Izraelem co do treści, to fakt prowadzenia tajnych negocjacji potwierdził w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Negocjacje zaczęły się wiele miesięcy temu i najważniejsze elementy wspólnej deklaracji też zostały wypracowane już dość dawno. Przez ostatnie tygodnie trwało doprecyzowanie szczegółów – mówił Kaczyński. Potwierdził, ze negocjacji toczyły się „w wielkiej dyskrecji” i wiedziało o nich „bardzo ograniczone grono osób”.

Przeczytaj: Kaczyński: polityka „dobrej zmiany” to alternatywa wobec nurtu europejskiego, a także amerykańskiego

Prezes PiS nie chciał ujawnić, kto w tych rozmowach reprezentował Polskę, ponieważ nie ma na to zgody tych osób. Potwierdził, że chodzi o dwie, „niezwykle sprawne, profesjonalne” osoby, które „wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę”. Z kolei wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że „treść tego oświadczenia była negocjowana od paru miesięcy, ale ostateczny jej kształt powstał w ostatnich dniach”.

twitter.com / msn.com / gazeta.pl / Kresy.pl

…..

http://dzienniknarodowy.pl/zmiany-ustawie-o-ipn-dyktando-izraela-inicjatywy-morawieckiego-tajne-rozmowy-prowadzono-m-in-siedzibie/

Zmiany w ustawie o IPN pod dyktando Izraela i z inicjatywy Morawieckiego. Tajne rozmowy m.in. w siedzibie Mosadu

Cze 30, 2018, 08:59

Premierzy Izraela – Benjamin Netanjahu i Mateusz Morawiecki prowadzili poprzez swoich ludzi tajne rozmowy, aby doprowadzić do kompromisu zadowalającego stronę żydowską. Polacy poprosili o wyznaczenie Warszawy jako miejsce tajnych rokowań, ale Izrael odmówił i zażądał neutralnego miejsca – czytamy na portalu izraelskiego telewizyjnego Kanału 10 (Channel Eser).

Kilka miesięcy temu premier Benjamin Netanjahu na wyraźne życzenie Morawieckiego powołał nieformalny zespół polsko-izraelski do rozpracowania drażniącej Żydów sprawy. Mniej niż dziesięć osób w Izraelu wiedziało o istnieniu tego zespołu.

Netanjahu powołał do niego jako zarządzających izraelskim zespołem: byłego dyrektora generalnego MSZ Josepha Ciechanovera i byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego – Jakowa Nagela. Ta para pracowała razem w przeszłości prowadząc tajne rozmowy, aby zakończyć kryzys w stosunkach z Turcją. Strona polska powołała dwóch niewymienionych z nazwiska posłów PiS z bliskiego otoczenia premiera Morawieckiego.

Większość spotkań odbyła się w Wiedniu (tradycyjnie uznawanym przez służby specjalne za jedno z „miast szpiegów”) bez wiedzy izraelskiej ambasady. Równolegle z tajnymi spotkaniami strony wymieniały się projektami poprzez korespondencję w uznanych za dobrze zabezpieczone e-maile.

Podczas rozmów Izrael zażądał zniesienia nowych przepisów, które ustanawiają odpowiedzialność karną wobec każdego, kto twierdzi, że Polacy są odpowiedzialni za zbrodnie nazistowskie. Polacy chcieli wspólnej deklaracji wspierającej ich wersję nt. drugiej wojny światowej. Izrael obiecał, że złoży taką deklarację dopiero po ostatecznym odwołaniu problematycznych przepisów ustawy o IPN.

Dwa tygodnie temu, dwaj w/w posłowie PiS odbyli ze swoimi izraelskimi kolegami decydujące, potajemne spotkanie w siedzibie Mosadu w Galilei. Wyższy rangą izraelski urzędnik powiedział Channel Eser, że na tajnym spotkaniu Polacy nalegali, aby wspólne oświadczenie premierów wydano przed nowelizacją ustawy. Ostatecznie jednak strona izraelska przystała na tę propozycję.

Netanjahu miał wyglosicc swoją część oświadczenia o siódmej wieczorem, ale opóźnił je o około piętnaście minut. Powodem opóźnienia było to, że izraelski premier czekał na ostateczne potwierdzenie, że polski prezydent Andrzej Duda rzeczywiście podpisał ustawę. Dopiero po otrzymaniu go Netanjahu stanął przed kamerami i wydał oświadczenie.

za: 10.tv

…..

I jeszcze coś do porównania. To są tylko tytuły artykułów z wpolin.pl

https://wpolityce.pl/polityka/401911-lapinski-o-ustawie-o-ipn

NASZ WYWIAD. Łapiński o relacjach z USA po nowelizacji ustawy o IPN: „Proszę nie stwarzać wrażenia, że jakieś kanały komunikacji były zablokowane”

https://wpolityce.pl/polityka/401875-gowin-w-tej-chwili-relacje-z-amerykanami-sa-odblokowane

Gowin po korekcie ustawy o IPN: W tej chwili relacje z USA są odblokowane. Szansa na stałe stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce jest większa

https://wpolityce.pl/polityka/401924-nasz-wywiad-dr-kozlowski-o-deklaracji-polsko-izraelskiej

NASZ WYWIAD. Dr Kozłowski o deklaracji polsko-izraelskiej: „Pokazaliśmy, że nie stajemy murem, nie okopujemy się, chcemy dialogu”

https://wpolityce.pl/polityka/401913-sellin-celem-ustawy-byla-walka-o-honor-i-godnosc-polski

Sellin: Upowszechniliśmy na świecie wiedzę, że nie można używać sformułowania „polskie obozy”

https://wpolityce.pl/polityka/401963-myslenie-zyczeniowe-nie-zastapi-panstwa

Myślenie życzeniowe nie zastąpi państwa. Sprawa nowelizacji ustawy o IPN będzie miała swoje konsekwencje

https://wpolityce.pl/polityka/401982-polska-umie-wygrywac-premier-morawiecki-w-sieci

Polska umie wygrywać! Premier Morawiecki w nowym numerze „Sieci”: „Państwo moich snów: atrakcyjne, które zatrzymuje i przyciąga talenty”

19 thoughts on “749 USTAWA O IPN NIE BYŁA PRZEDMIOTEM NEGOCJACJI Z IZRAELEM. Aha… No tak… Wg. logiki owsika kupa to pewno miód…

 1. NIE DO WIARY
  ZWYCIESTWO!!!! heheheeheheheheheheheheheheheheheheh ehehehehehheehehehehehheehhehehe

  ttt
  Od zwycięstwa do zwycięstwa! Od tych zwycięstw może się zakręcić w głowie! Rany, jak taki trep mógł być prezesem banku…?!

  exyz
  Medium głównego ścieku. Wazelina, aż żal patrzeć, ale wiadomo, że nie za darmo.

  Wolny Polak
  Niezalezna juz zablokowala możliwość komentowania. Tylko czekać, aż to samo zrobi wpolityce. Dziękujemy wam Zydzi i szabesgoje za ograniczanie wolnosci słowa w Polsce. I gdzie ten Rząd wygrał?

  Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
  Mówi o sukcesie w sprawie imigracji, zamknięciu konfliktu wokół ustawy o IPN, odpartych atakach opozycji, obronie reformy sądownictwa i narodowych, dziejowych inwestycjach. Przyjmiemy DOBROWOLNIE uchodźców, ustawę o IPN WPROWADZIŁ PiS i zniszczył BARDZO wiele a wycofanie się z karania było pod przymusem Izraela, z reformą sądownictwa to bym jeszcze nie wyskakiwał bo zaraz będzie jak z IPN, a te dziejowe inwestycje to OBIECANKI za 10 lat rozumiem:) bo stocznia wbrew propagandowym filmikom nie działa a na Super port lotniczy na razie NIKT nie chce dać pieniędzy:) Te sukcesy to jak widać sam kit:)))

  Narodowiec
  PiS juz ma 393,99% procent poparcia a ciagle mu rośnie.

  https://wpolityce.pl/polityka/401982-polska-umie-wygrywac-premier-morawiecki-w-sieci

  Polska umie wygrywać! Premier Morawiecki w nowym numerze „Sieci”: „Państwo moich snów: atrakcyjne, które zatrzymuje i przyciąga talenty”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  wPolityce.pl

  W nowym numerze „Sieci” szef rządu, Mateusz Morawiecki w specjalnym wywiadzie dla tygodnika wykazuje, że Polska pod rządami PiS odnosi sukcesy zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w polskiej gospodarce. Mówi o sukcesie w sprawie imigracji, zamknięciu konfliktu wokół ustawy o IPN, odpartych atakach opozycji, obronie reformy sądownictwa i narodowych, dziejowych inwestycjach.

  Jacek i Michał Karnowscy w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim („Polska umie wygrywać!”) poruszyli wiele kwestii ważnych dla przyszłości kraju, np. wejście Polski do strefy euro czy konieczność wprowadzenia głębokich zmian w systemie sądownictwa. Premier skomentował również ostatnie wydarzenia, m.in. decyzję o braku przymusowej relokacji uchodźców, która zapadła podczas szczytu Unii Europejskiej, oraz udział polskiej reprezentacji w mistrzostwach świata w piłce nożnej. Poruszono również kwestię ostatniej zmiany ustawy o IPN.

  Premier podkreślił wartość wyniesioną ze swoich podróży po Polsce i spotkań z obywatelami, wskazując na wnioski, jakie można z nich wyciągnąć:

  Jest oczekiwanie działań rozwojowych, polityki, która tworzy bogaty kraj w dłuższej perspektywie.

  Na tej podstawie buduje swoją wizję kraju:

  To jest właśnie Polska moich snów: atrakcyjne państwo, które zatrzymuje i przyciąga talenty, nie wypycha ludzi na emigrację, tworzy bogactwo, naszą polską drogę do trwałego dobrobytu. Ale także zachowuje chrześcijańską tożsamość i kulturę, i tym też przyciąga. O tym mówię Polakom.

  W artykule „Jak grupy interesu paraliżują Polskę” Piotr Filipczyk podejmuje tematykę działalności władz samorządowych, która nie zawsze ma na celu dobro mieszkańców danej miejscowości:

  Za kulisami, w mniejszych miejscowościach rozgrywają się ludzkie dramaty, sterowane przez tamtejsze grupy trzymające władzę. Na poziomie samorządów podejmowane są decyzje, które mogą zablokować wartościowe przedsięwzięcia i rzutować na wizerunek administracji rządowej w oczach Polaków. Pracownicy nie wiedzą, kto naprawdę wstrzymał powstawanie nowych miejsc pracy w ich regionie. Obarczają za to władzę. Przed wyborami samorządowymi to poważne zagrożenie dla Prawa i Sprawiedliwości.

  W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” czytamy też o sukcesie Kasa Stefczyka: Dobre wyniki finansowe, wysokie zaufanie członków, nowoczesne produkty – tak Kasa Stefczyka podsumowuje rok 2017. Ponad 62 mln zysku netto Kasy to wynik, który świadczy o renesansie spółdzielczości finansowej w naszym kraju. Autor tekstu przypomina jednakże medialną i polityczną nagonkę, z jaką kilka lat temu spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe musiały się zmierzyć.

  Szykany ze strony KNF nie ograniczały się do działań administracyjnych. Kierowana przez Jakubiaka Komisja przygotowała raport dotyczący sektora SKOK, który stał się podstawą największej w historii kraju medialnej nagonki na legalnie działające instytucje finansowe. Nigdy dotąd podmioty tego rynku nie musiały się mierzyć z taką dawką oszczerstw i kłamstw publikowanych w mediach oraz przekazywanych przez polityków. Do ataków na SKOK dołączyli wszyscy, także ci, którzy powinni dbać o stabilność rynku finansowego – przedstawiciele Ministerstwa Finansów, na czele z Izabelą Leszczyną (PO). Polityczno-medialnej machinie nie udało się jednak podważyć wiarygodności Kasy Stefczyka. Media odwołują swoje zarzuty, publikują sprostowania, politycy – do niedawna wyszczekani – dziś chowają się za immunitetem w sprawach sądowych, a Kasa Stefczyka triumfuje w walce zarówno o dobre imię, jak i o dobre wyniki finansowe – czytamy.

  W artykule „Krajobraz po bitwie” Konrad Kołodziejski pisze o sporze wokół ustawy o IPN. Analizuje również nasze niepełne zwycięstwo:

  Nie ma więc sensu mówić, że zwyciężyła prawda lub że osiągnęliśmy kompromis. Jeden z dwóch negocjatorów porozumienia ze strony izraelskiej Yaakov Nagel wprost oświadczył, że o żadnym kompromisie nie ma mowy. „Doprowadziliśmy do uchylenia prawa i przywróciliśmy relacje z Polską”

  — stwierdził krótko.

  Oczywiście nie należy dłużej płakać nad rozlanym mlekiem, lecz jak najszybciej wyciągnąć wnioski z ostatnich miesięcy. Nikt już chyba nie ma wątpliwości, jak fatalny jest na świecie poziom wiedzy na temat Polski i jak silne są antypolskie stereotypy. Żeby to zmienić, trzeba zainwestować gigantyczne środki nie tylko w promocję komiksów po angielsku, lecz i w polską naukę – a zwłaszcza kompletnie zaniedbaną humanistykę” – podkreśla autor publikacji.

  Udział Polski na Mundialu w Rosji podsumowuje Cezary Kowalski w artykule „A miało być tak pięknie”.

  Jednym zdaniem: pytanie o przyczyny mundialowej klęski skierowane do Adama Nawałki jest jak najbardziej uzasadnione. Bo po pięciu latach jego dobrej pracy zespół wygląda mniej więcej tak jak w momencie, kiedy go przejmował. Czyli beznadziejnie. I o to są właśnie największe pretensje. Nie o same marne wyniki, ale o to, że reprezentacja znów stanowi zlepek zawodników z niezłych albo nawet bardzo dobrych europejskich klubów, a nie drużynę. Że nie ma prawdziwego lidera, nie ma stylu, a sami gracze przyznają, że nie wiedzą, o co trenerowi chodzi z tymi ciągłymi zmianami ustawień i zakładanej taktyki. Poległo więc przygotowanie mentalne. Coś też sknocono podczas przygotowań czysto fizycznych, bo widać było gołym okiem, że nasi poruszali się wolniej od rywali — stwierdza publicysta sportowy.

  „Wiwat Sejm! Wiwat Naród! Wiwat Wszystkie Stany!” – to specjalny dodatek historyczny dołączony do najnowszego numeru tygodnika „Sieci” z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu, który został przygotowany wspólnie z Kancelarią Sejmu RP.

  W specjalnym materiale przygotowanym na tę okazję Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pisze:

  Od 27 lat możemy się znów cieszyć wolnym parlamentem w wolnym państwie. Z dziejów 550 lat polskiego parlamentaryzmu wynikają wnioski. Po pierwsze, możemy być dumni z naszej tradycji i kultury parlamentarnej jako jednej z najstarszych w Europie i w przeszłości najpełniej rozwiniętych. Po drugie, parlament w naszych dziejach stał się instytucją wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej, wyrazem mądrości zbiorowej.

  Ponadto do nowego numeru „Sieci” został dołączony piąty już numer specjalnego suplementu – „Polacy,którzy zmienili świat”. W tygodniku przeczytać można także komentarze dotyczące bieżących wydarzeń pióra Katarzyny i Andrzeja Zybertowiczów, Jerzego Jachowicza, Wiktora Świetlika, Aleksandra Nalaskowskiego, Witolda Gadowskiego, Wojciecha Reszczyńskiego, Krystyny Grzybowskiej, Piotra Skwiecińskiego, Krzysztofa Feusette, Bronisława Wildsteina, Andrzeja Rafała Potockiego czy Marty Kaczyńskiej.

  Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – http://www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej http://www.wPolsce.pl.

  autor: „Sieci” – Największy konserwatywny tygodnik w Polsce

  Michał 185.159.157.*za godzinę
  Możecie dalej zaklinać rzeczywistość, ale prawda jest taka, że skundliliście się ustawą o IPN – i brednie pana Morawieckiego nic tu zmienią. Za rok wybory – policzymy się przy urnach.

  polska na kolanach robi
  ŁASKĘ KABALE LICHWIE I WYZYSKOWI

  polski@dziad_polski
  Panie, obudź się i włącz radio WNET. Naprawdę warto. Bo tutaj to nie dziennikarstwo ale wazeliniarstwo.

  zydo kacza komuna
  WIELKA PUTINOWSKA RADA NOWEGO ZSRR DZIEKUJE TOW JARECZK0WI ZA SUMIENNA PRACE W LATACH 1981-1988 W SB MSW PRL JAKO TW BALBINA – NA WSCHOD ZA STALINU- TOW JAROSLAWIE

  ho ho
  a w krakowiwie festiwal zydows. kultury pt WIELKI SYJON / juz 30-ty raz/,fajnie,co. Dokad to wszystko zmierza…juz dosc tej gadaniy o sukcesach,reprezentujecie bezsilnosc plus jedynie i

  Arek
  Wystarczy wyjść na ulice i widać coraz więcej kolorowych więc niech Morawiecki nie kłamie ws uchodźców. Druga sprawa przecież Morawiecki ma zamiar sprowadzić muzułmanów z Uzbekistanu. PIS =PO

  emi
  i kto w propagande sukcesu wierzy ????

  asdf
  Taką samą okładkę dacie jak się PiS wycofa z reformy sądownictwa? Na razie padł na kolana przez Żydami.

  Nieżyt
  Morawiecki pokazał jak należy wygrywać!!! Trzeba zdjąć kalesony, nasmarować tyłek łojem i wystawić się żydom, a potem złapać Timmermans’a i zacząć rozpinać mu rozporek

  gadka Mao do chinskieho ludu..
  ale propaganda -lepiej jak za Gierka!Pl wygrywa- szczegolnie w pilke i polityczne… Ladny kolorowy sen mial premier!? Albo rznie glupa i nic nie rozumie- klamiac jak najety!= niedobra zmiana=KONIEC!

  Tego już nie można słuchać
  Mowa trawa. Ale robi wszystko aby Polska była atrakcyjna dla obcego kapitału, sprowadza obcych robotników, a dobrobyt podnosi jałmużną 500+ i zaciąganiem kredytów.

  podziękujcie premierowi i prez
  Trumph obiecal Amerykanom poprawę sytuacji materialnej. W ramach oszczędności budżet. zmniejszono wydatki w USA na utrzymywanie Izraela, obarczając tym POLSKĘ.OBUDZICIE się z ręką w NOCNIKU poloczki.

  Pl = macocha dla Polakow!
  moze by tak wreszcie zajac sie losem 3 mln Polakow na nieludzkim wschodzie cierpiacymi przesladowania od pokolen za Polskosc! Im wydac paszp, zrobic ulgi. Tak zrobil b.dawno Orban dla Hu z UA i Rum!

  xz
  PROPAGANDA jak w komunie, tym bardziej groteskowa, że wtedy była tylko trybuna ludu a my żyjemy w dobie internetu i każdy może z wielu źródeł SAM zobaczyć co się dzieje, co piszą media za granicą itd

  Niestety mam
  Mam wątpliwości czy mu się cokolwiek śni.

  first things first
  skąd się wziął Morawiecki?
  https://gloria.tv/video/giGuu3VkEUEm12xo2Rqm4afEa
  i dokąd zmierza?
  https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki

  second things second
  program 500+ w ciągu 20 lat da 1 bln długu (licząc z odsetkami)
  ustawa 447 to 1 bln długu
  plan MM (nowy Edzio Gierek) przyniesie 1 bln długu
  mamy 1 bln długu zewnętrznego
  Będziemy mieć 4 bln

  third things third
  trwająca od 12 lat transformacja świadomości polskiej w hybrydę polsko-żydowską
  wojska USA w RP
  celowe zadłużanie państwa
  ustawa 447
  ustawa 1066
  reaktywowany projekt Yudeopolonii (ma 100 lat)

  Napluc w ta zydowska morde!!!!
  Ten zydowski …syn od nowego roku chce nas wykonczyc podatkiem katastralnym! Zaplacimy od wartosci naszych mieszkan czy domow 500 % podatek! Wykonczy w ten sposob polowe Polakow!Plan zaglady Polakow

  KARTOFEL TO ZAŁATWIA
  BRAWO JARO TWÓRCO NOWEGO PAŃSTWA W EUROPIE ZWANEGO POLIN

  odwrotny efekt
  „Polska umie wygrywać!” Tylko się ośmieszacie w taki sposób efekt tego będzie odwrotny. Stajecie się pośmiewiskiem jak PO dlatego przegracie.

  jesteście żałośni jak PO
  Nie jest ważne co sobie napiszecie w tych swoich gazetkach ważne jest jak to odbierają ludzie. Dla ludzi rząd PIS stał się porażką jak PO. I tutaj mowy nie ma że Polska odniosła sukces.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/401994-klotnia-o-antypolonizm-w-studiu-polsatu

  Kłótnia w studiu Polsatu. Jakubiak: „Fala antysemityzmu była wywołana żydowskim antypolonizmem”; Gasiuk-Pihowicz: „Pan akceptuje mowę nienawiści”

  opublikowano: za 15 minut · aktualizacja: za 15 minut


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Wszyscy byliście za tą nowelizacją. Fala antysemityzmu była wywołana żydowskim antypolonizmem. Ta ścieżka antypolonizmu wybrana przez izraelskich polityków była zaskoczeniem nawet dla samych Żydów

  – powiedział poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak w programie „Śniadanie w Polsat News”. Odniósł się w ten sposób do słów Kamili Gasiuk-Pihowicz. Posłanka Nowoczesnej krytykowała Prawo i Sprawiedliwość za zwlekanie z nowelizacją ustawy o IPN, a także zarzucała partii rządzącej spowodowanie „wybuchu polskiej fali antysemityzmu”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  NASZ WYWIAD. Długi: Nam się wydawało, że pomiędzy Polską a Izraelem jest pełne zaufanie. Przekonaliśmy się, że wcale tak nie jest

  NASZ WYWIAD. Dr Kozłowski o deklaracji polsko-izraelskiej: „Pokazaliśmy, że nie stajemy murem, nie okopujemy się, chcemy dialogu”

  Dziwnym trafem to Polska jest najgorsza i nie można powiedzieć nic przeciwko takiemu traktowaniu. Ale to jest granie do jednej bramki, kij ma dwa końce

  – oponował Jakubiak. Jego zdaniem, nowelizacja nie broni w należyty sposób dobrego imienia Polski.

  PiS nic nie wygrał. Wystarczy spojrzeć na oświadczenie departamentu statu USA. Jeżeli sam prezes Kaczyński powiedział że 90 procent studentów amerykańskich uważa, że naziści byli Polakami, to przepraszam: gdzie w tym oświadczeniu departamentu stanu jest napisane że to byli Niemcy

  – podkreślał poseł Kukiz’15. Na pytanie, co obecnie należy zrobić, odpowiada, że na skuteczne działania jest już za późno.

  Teraz jest już pozamiatane. Jestem oburzony, zresztą jak całe Kukiz’15, że polskie prawo pisze się poza granicami Polski. Wpływ musi być ogromny, że nawet polski rząd jest w stanie wycofać się z własnej ustawy

  – powiedział ze zdenerwowaniem Jakubiak, któremu przerwała Gasiuk-Pihowicz.

  Chcę stanowczo zaprotestować przeciwko wypowiedziom, które w taki lekki sposób akceptują falę antysemityzmu w Polsce

  – stwierdziła posłanka Nowoczesnej.

  Ja mówię o antypolonizmie. Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie

  – bronił swojego zdania Jakubiak.

  Z tej wypowiedzi bije przyzwolenie dla dla wszystkich hejterskich wypowiedzi pod adresem Żydów. Pan akceptuje mowę nienawiści

  – zarzucała posłowi Kukiz’15 Gasiuk-Pihowicz.

  Na pytanie, skąd to wie, posłanka Nowoczesnej zaatakowała całą formację Kukiz’15.

  To wynika z tego, co pan powiedział. To pokazują też fakty. Kukiz’15 jest ugrupowaniem, które pierwszy raz od wielu lat wprowadziło do parlamentu nacjonalistów i pana Winnickiego, który ograniczył możliwość zadawania trudnych pytań rządowi pisowskiemu

  – kłóciła się Gasiuk-Pihowicz.

  To są środowiska, z którymi ugrupowanie Kukiz’15 i Marek Jakubiak idą ramię w ramię

  – stwierdziła w „Śniadaniu w Polsat News” posłanka Nowoczesnej.

  PZ/Polsat News

  jot
  Pipisiuk z pasją broni żydów. Walenie w Polskę i Polaków z przyjemnością! Brawo wyborcy takich antypolskich przygłupów i zdrajców!!!

  Tom
  dajemy sobie narzucać język marksistowski i nie potrafimy się bronić przed tym nie ma czegoś takiego jak „mowa nienawiści”. Jakubiak powinien powiedzieć że nie używa marksistowskiego bełkotu i tyle

  cacus
  brawo Jakubiak, precz z agresywnymi śmieczochowiczami i jej podobnymi,którzy aż piszczą przeciwko Polsce.

  Zo9
  gasiuk śmierdząca szmata.

  j23
  ta Gasiuk – niezły śmieć

  oczywiste
  W sytuacji beznadziejnej wsadza się w kij szprychy 1 ust. IPN, by z bólu świat otrzeźwiał z fałszywej antypolskiej narracji. Potem się ten kij wyjmuje 2 ust. IPN i z lepszej pozycji mówi o prawdzie.

  Taka prawda
  Kaczyński zarzucał poprzednikom wykonywanie instrukcji Berlina. Czym było usunięcie zapisu z ustawy o IPN? Wykonaniem Instrukcji Jerozolimy. Kaczyński może zameldować wykonanie zadania

  mordechaj
  PIS szkodzi Polsce 158.69.102.* Przestań się ośmieszać durnymi wyPOcinami Platfusowy głupku

  aw
  myszka agresorka bardzo lubi jak Polacy są obrażani jak jest cena jaką kasę biorą ludzie plujący na własny kraj co wam pani gasik obiecano za zniszczenia Polski

  zuzia
  Ciekawe że Gasiuk nie dostrzega hejtu na Polskę. Widać zupełnie nie identyfikuje się z Polską. Pewnie jest już internacjonalistką. Więc co robi w polskim sejmie.

  PIS szkodzi Polsce
  6 mcy temu Opozycja, naukowcy, publicyści przestrzegali Kaczyńskiego przed skutkami zapisu w ustawie o IPN. Kaczyński nie słuchał, a USA ten zapis wykorzystały jako pretekst dla ustawy 447!!!

  mordechaj
  PiS szabesgojem Żydów 79.184.53.* A Jakubiak TO WSI-owa KUKŁĄ SPRZECIWIAJĄC SIĘ DEGRADACJI jARUZELSKIEGO kISZCZAKA I INNYCH z WRON-y i najnowsza wypowiedź Jakubiaka w obronie Gersdorf.

  Czytelnik
  PIS wpierw wprowadził do ustawy o IPN kontrowersyjny przepis. Później go usunął z ustawy po interwencji Izraela i USA. Wywołać kryzys potem go gasić na polecenie obcych? PIS to głupi pachołek

  Krystyna
  Pani Gasiuk-Pihowicz cały czas posługuje się mową nienawiści. Powinno się jej odebrać mandat poselski. I tak by się stało, gdyby ta mowa nienawiści szła na lewo.

  PiS szabesgojem Żydów
  Jakubiak ma rację PiS to żydowskie pachołki.

  jot
  Pipisiuk z pasją broni żydów.Walenie w Polskę i Polaków z przyjemnością! Brawo wyborcy takich antypolskich przygłupów i zdrajców!!!

  Polubienie

  • http://dzienniknarodowy.pl/posel-jakubiak-o-zydowskim-antypolonizmie-uleglosci-pis-ostre-slowa-polityka-kukiz15/

   Poseł Jakubiak o „żydowskim antypolonizmie” i uległości PiS. Ostre słowa polityka Kukiz’15.

   Lip 01, 2018, 12:3230

   Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak nie zostawił suchej nitki na Prawie i Sprawiedliwości, które w ekspresowym tempie przeprowadziło nowelizację ustawy o IPN znosząc kary więzienia za przypisywanie narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie. Polityk uważa, że partia rządząca poniosła kompletną porażkę, a polskie ustawy pisane są za granicą.
   Jakubiak zauważył, że pojawiające się w Internecie antysemickie treści były odpowiedzią na działania samych Żydów i szkalowanie Polski: „Wszyscy byliście za tą nowelizacją. Fala antysemityzmu była wywołana żydowskim antypolonizmem” – powiedział do polityków PiS, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy poparli zmiany w ustawie o IPN.

   Wypowiedź ta była reakcją na słowa posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, która stwierdziła, że to PiS odpowiada za „falę antysemityzmu”. Jakubiak stwierdził, że źródłem była antypolska postawa polityków z Izraela, mówiąc: „ścieżka antypolonizmu wybrana przez izraelskich polityków była zaskoczeniem nawet dla samych Żydów” – stwierdził. Polityk dodał, że postawa partii rządzącej to kompletna porażka:

   – Jestem oburzony, zresztą jak całe Kukiz’15, że polskie prawo pisze się poza granicami Polski. Wpływ musi być ogromny, że nawet polski rząd jest w stanie wycofać się z własnej ustawy – powiedział, odnosząc się do rejterady Prawa i Sprawiedliwości.

   Cóż, trudno nie odmówić racji posłowi Markowi Jakubiakowi w ocenie zaistniałej sytuacji. Żydowski antypolonizm jest faktem, a dzisiaj mamy jego przykład w wypowiedziach Yehudy Bauera na temat naszych rodaków i ich rzekomo zbyt małego zaangażowania w ratowanie Żydów. Poseł Kukiz’15 ma rację mówiąc o wielkich wpływach Izraela, skoro ustawę o IPN zmieniono zaledwie w ciągu jednego dnia.

   za: DoRzeczy.pl

   Polubienie

 3. hola@hola
  Wkurza mnie taka reakcja tych najbardziej patriotycznych redaktorków czy innych autorów takich artykułów.A któraż to partia rządząca dałaby radę odpierać te nieustanne wściekłe ataki ze wszystkich stron jak nie PIS?Każdy liczył,że PIS załątwi wszystko w pół roku Każdy liczył na to,że PIS ,będąc u władzy sprosta wszystko to co zostało odebrane Polsce i Polakom,że naprawi każde zło,usprawni państwo,ale zamiast wsparcia totalnego to mamy totalny krytycyzm i każdy krytykuje to co mu się nie podoba.Jakieś wymyślone czy też domyślne problemy jakby byli ekspertami i mądrzą się chłopskie filozofy.

  No
  @hola – zamiast się wkurzać, i pisać ogólnikami, to może byś się ustosunkował do konkretnych krytycznych wpisów.

  głupszych szukasz ? @hola
  PiS rządzi już 3 lata, a nie pół roku. Jakie obiecane reformy przeprowadzono? Żadnych! HGW na wolności, Adamowicz na wolności, Gersdorf prezesem. nie było żadnych reform

  tom132
  Jak ktoś ma problemy z asertywnością to niech się nie bierze do rządzenia państwem.

  Steve
  Panie, skoro Izrael może bezpodstawnie atakować Polskę, to Polska w samoobronie spokojnie może atakować Izrael. Tu nie trzeba żadnych tłumaczeń. Ale Polska się boi. Bo rządzą nią ludzie słabi. Tyle.

  Zamknij dziób PZPR-owcu
  Nie presja, tylko ewentualnie szantaż. Odważni, dzielni ludzie biją w mordę szantażystów, a nie liżą im tyłków. Tfu !

  baj baj
  stek bredni! wasza „polityka” jest na poziomie fullopa, a wasze agenturalne skamlenie że smiertelny wróg usrael to przyjaciel pokazuje prawdę!a ustawa pisana z głównym oszczercą pokazuje prawfę o pis!

  Ja Panie M. też jestem za,
  a nawet przeciw.. Prezes, w wywiadzie nie może (!?!?) ujawnić nazwisk negocjatorów -wiemy że jeden to Wildstein. Jak to rozumieć? W jakim my kraju żyjemy? Jedyna reakcja to: Walcie się panowie!

  https://wpolityce.pl/polityka/401891-makowski-pamietajmy-ze-polska-jest-pod-presja

  Oceniając poczynania naszej władzy, uwzględniajmy fakt, że Polska jest pod niespotykaną presją

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: PAP/Leszek Szymański wPolityce.pl

  Do poprawki w ustawie o IPN doklejono słowo sukces. Jest ono odmieniane na wiele sposobów. Prawdziwy sukces broni się sam, a zbyt namolnie nagłaśniany przez samych zainteresowanych automatycznie budzi wątpliwości.

  Nagła zmiana frontu przez stronę izraelską także daje do myślenia. Ustawa o IPN, to był tylko pretekst pozwalający środowiskom żydowskim na intensywne atakowanie Polski. Od momentu mało dyplomatycznego wystąpienia pani ambasador Anny Azari na terenie uświęconego śmiercią wielu ludzi obozu w Auschwitz nasiliło się nękanie Polski. A pamiętajmy, że ustawa o IPN przyjęta w styczniu była konsultowana ze stroną izraelską, więc jej treść nie mogła zaskoczyć izraelskiego rządu. Głównym celem ustawy była możliwość ścigania za używanie terminu „Polskie obozy śmierci”, które jest ewidentnym kłamstwem. W odpowiedzi na to została rozpętana zupełnie nieuprawniona antypolska kampania jakoby w czasie II Wojny Światowej Polacy współuczestniczyli w Holocauście. Trudno uznać za zbieg okoliczności, że w tym samym czasie w USA przepychano ustawę 447 dotyczącą pożydowskiego mienia z czasów II Wojny Światowej. Nasz rząd nas uspakajał, że nie dotyczy nas prawo ustanowione w innych państwach. Rzeczywistość okazała się jednak mniej przyjemna. Lobby żydowskie w USA ma ogromny wpływ na administrację Donalda Trumpa i nasze władze znalazły się najwyraźniej pod bardzo silnym naciskiem. Portal Onet z ogromną satysfakcją ujawniał, że nie będzie spotkań polsko-amerykańskich na najwyższym szczeblu. I rzeczywiście prezydent Andrzej Duda przebywając w Stanach Zjednoczonych zamiast z Donaldem Trumpem spotkał się, i to niby przypadkiem, z obrażającym nas bezceremonialnie burmistrzem Jersey City Stevenem Fulopem.

  Gdy raptem 27 czerwca 2018 roku przeprowadzony jest u nas parlamentarno – prezydencki blitzkrieg, w trybie ekspresowym zostaje poprawiona ustawa o IPN, a ponadto tego samego dnia wieczorem jest wspólna konferencja premiera Morawieckiego i premiera Netanjahu, trudno się nie zastanawiać nad tym, co się wydarzyło za zamkniętymi drzwiami. I trudno nie spekulować czy to opiewane jako niebywały sukces porozumienie z Izraelem nie ma paragrafów pisanych drobnych druczkiem.

  Jednak też należy się powstrzymać od okrzyków, że już mamy Polin czy Judeopolonię i to nie tylko dlatego, że można być okrzykniętym rosyjskim agentem. Dokładnie nie wiadomo jakie są rzeczywiste międzynarodowe uwarunkowania skłaniające władze do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Czy chodzi o obecność wojsk amerykańskich, a nawet powstanie u nas baz NATO czy są jeszcze większe zagrożenia?

  Gdy jedzie walec nie jest bohaterstwem stać mu na drodze. Lepiej się odsunąć

  Należy też pamiętać, że cała ta globalna gra idzie na osłabienie rządu dobrej zmiany. Rządu, który z jakichś powodów jest niemiłosiernie ostrzeliwany przez Unię Europejską, przez organizacje opłacane przez Georga Sorosa i naszą obmierźle aktywną V kolumnę. Ale też rządu, czego nie można tracić z pola widzenia, który bardzo poprawił byt wielu polskich rodzin. Być może właśnie to skierowanie strumienia pieniędzy do kieszeni Polaków, zamiast zgody w stylu PO-PSL na wypływanie miliardów na tajemnicze konta jest powodem opętańczej, jak choćby w przypadku Fransa Timmermansa, szarży na nasz kraj.

  Biorąc pod uwagę na ilu frontach międzynarodowych walczy Polska zamknięcie jednego z nich jest z pewnością sukcesem. Nie oznacza to oczywiście braku refleksji nad zaistniałą sytuacją. Potulna zgoda parlamentu i błyskawiczny podpis pana prezydenta przebywającego za granicą, sprawiał wrażenie trybu bardziej nadzwyczajnego niż normalny nadzwyczajny.

  Czymś to wszystko było podyktowane. I nie ma powodu nie wierzyć, że tego wymagała słynna racja stanu. Nie należy jednak popadać w bezkrytyczna euforię i władzy PiS, tak jak każdej, należy patrzeć na ręce.

  Dajmy jeszcze trochę czasu rządowi by się przekonać na ile skuteczne są jego ostatnie posunięcia. I na ile porozumienie z Izraelem przyczyni się eksportu prawdy o naszej postawie w czasie II Wojny Światowej.

  Jedno co może naprawdę niepokoić to wielki znak zapytania: na ile stabilnym sojusznikiem są Stany Zjednoczone? Postawa administracji Donalda Trumpa zdecydowanie odbiegała od standardów demokracji. Zbyt szybko i arbitralnie przyjęto postawę, że to my nie mamy racji i dawano wyraz zupełniej ignorancji jak choćby kandydat na ambasadora w Polsce pani Georgette Mosbacher oskarżająca nas o wzrost nastrojów antysemickich w Europie.

  Jedno co jest pewne, warto się uczyć skuteczności od dyplomacji Izraela. Może spektakularny sukces w Brukseli w sprawie relokacji uchodźców jest takim sygnałem, że nasz rząd idzie w dobrym kierunku.

  autor: Ryszard Makowski

  Kreon
  Nie, P. Ryszardzie. Pan zawsze był na tym portalu jasną kartą. Tchórzostwo jest tchórzostwem. A może z innej beczki: dlaczego bankster Morawiecki nie miałby sprzyjać innym banksterom, tym od ustawy 447?

  Aronek
  Czy nieustraszonemu rządowi PiS wystarczy śmiałości aby uchwalić ustawę reprywatyzacyjną? Czy JUST 447 spowoduje że dobra zmiana będzie przez wdzięcznych wyborców nazywany dojoną (prze Izrael) zmianą?

  prawda boli
  PiS = Przegrani i Skompromitowani.

  sake
  A po cóż Izraelowi dyplomacja? Reprezentuja siłę, mają wsparcie Trumpa po co im bawić sie w dyplomację?

  Hak
  Tajemnica. Tajemnicza zmiana Szydło na Morawieckiego. Macierewicz usunięty tajemniczo.Tajemnicza racja stanu. A wam obywatele wyborcy wara od tajemnicy. Ta racja by was oślepiła gdybyście ją poznali.

  PiS obciach cd
  Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować i na śmietnik jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

  fgh
  No to koniec balu panno Lalu! Czas się zwijać bo tyle szkód które poczyniliście będzie trzeba długo zasypywać. Jeszcze tylko 1/3 Polski oddać żydom i robota wykonana.

  mówmy jak jest
  Zacytuję słowa mistrza słowa, Pana Stanisława Michalkiewicza
  ta władza to kupa gówna
  Nic dodać, nic ująć. Inna opinia to w tym przypadku.. złudze nadzieje lub propaganda.

  zibi
  hau, hau. Ile jeszcze odszczekacie ustaw

  ada
  Zgadzam sie z Panem , ale to prymitywna spekulacja typu poperajmy Zydow , to i Ameryka nam pomoze jest zalosne . A jak mowi prof. Chodakiwicz nawet ” niesmaczne „, zle widziane w Waszyngtonie .

  Logik
  Dlaczego zniknal z gazety haaretz artykol Yaakov Nagev nasmiewajacego sie z Polski? Kto uprawnil rzad Polski do przeniesienia ambasady Polskiej do Jerozolimy??? Czy bylo to dyskutowane?

  Michał
  „Dajmy jeszcze trochę czasu rządowi” – czas mają do wyborów w przyszłym roku. Wtedy przekonają się co Polacy myślą o ich haniebnym zachowaniu w sprawie ustawy o IPN.

  Logik
  Konsul RP w Nowym Jorku na spowiedzi u rabina. Okazalo sie ze rabin nawe dobrze nie rozumial ustawy IPN w pierwotnym zapisie: https://www.facebook.com/RabbiShmuleyBoteach/videos/10155739944376089/

  to jest ten wales
  chodzi o 447 i 1 bilion złotych, które żydowscy bandyci i pomarańczowa małpa z białego domu chcą nam ukraść.

  OLI
  A rząd musi być pod presją narodu, bo inaczej się zapomina i pilnuje interesów żydowskich zamiast polskich.

  jacek
  nie, proszę Pana, ten rząd się skończył, ten rząd robi z nas kolonię amerykańską, następnym krokiem tego rządu będzie uległość wobec żydowskich roszczeń, jak Pan tego nie widzi to współczuję…

  ..kota
  a co morawiecki myślał że będą mu wszyscy umilać urzędowanie na stołku zabranym beacie i bez wysiłku wyborczego kogo robicie w balona

  ▌▌Socjalizm+ niszczy Polskę ▌▌
  Trzeba się zdecydować: albo ulegamy presji, a premier kłamie, albo to sukces, jaki nawet wrogowie PiS-u nie wymyślili: reżydyzacja ustawy—znów tylko jedna narracja—żydowska—jest objęta zapisem c

  To tyle
  W jednej kluczowej sprawie nie zgadzam się z panem. Ten istotny front – Polska albo Polin – nie został zamknięty, ale Polska skapitulowała. Nie będzie się mówić, ale robić się będzie.

  Polubienie

 4. http://dzienniknarodowy.pl/pokojowy-nobel-dla-netanjahu-kaczynskiego-wspolna-deklaracje-walki-antysemityzmem-antypolonizmem-wideo/

  Pokojowy Nobel dla Netanjahu i Kaczyńskiego „za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem” [WIDEO]

  Lip 01, 2018, 08:13140

  – Nataniachu i Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem pokojowego Nobla. Nikt nie zrobił tyle dla przełamywania stereotypów i wzajemnych uprzedzeń oraz budowania pomostów pomiędzy narodami – pisze na Twitterze fanatyczny zwolennik tzw. Dobrej Zmiany, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” (od 2005) oraz dziennika „Gazety Polskiej Codziennie” (od 2011).

  O tym, że prezes Kaczyński wiele razy deklarował walkę z antysemityzmem, przekonywać nas nie trzeba (świadczą o tym chociażby powyższe nagrania). Czy to zasługuje na Nobla, to inna sprawa? A co myślą o tym internauci?

  https://twitter.com/TomaszSakiewicz/status/1013280213034258432

  Polubienie

 5. Czytelnik
  w Polsce jest cenzura na temat rokowań, bo o kapitulacji się nie mówi. Czy to prawda, że rozmowy były w Wiedniu i w siedzibie Mosadu? Czy to prawda, że polska strona nic w zamian nie chciała?

  Czytelnik
  Skoro to był wielki sukces rządu to dlaczego panuje CENZURA na ten temat. W Izraelu można przeczytać jak wyglądały negocjacje i jak gładko poszły. I że Polacy nic nie chcieli.

  ted
  do Czytelnik 138.197.161.*3 minuty temu, czy to prawda, że rosną ci na doopie wąsy?

  https://wpolityce.pl/polityka/402000-dworczyk-nie-ma-zgody-by-podac-nazwiska-emisariuszy

  Tożsamość parlamentarzystów, którzy mieli rozmawiać z Izraelem, pozostanie tajemnicą. Dworczyk: Nie ma zgody, by podać nazwiska

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: Arch. M. Dworczyka wPolityce.p

  Szef KPRM Michał Dworczyk pytany był w niedzielę o to, którzy parlamentarzyści byli polskimi emisariuszami podczas rozmów z Izraelem na temat ustawy o IPN. Odpowiedział, że nie ma zgody, by żeby ujawnić te nazwiska.

  Izraelski dziennikarz Barak Ravid napisał w środę na portalu http://www.axios.com, że do rozmów mających na celu rozwiązanie kryzysu wokół polskiej ustawy o IPN premier Benjamin Netanjahu wyznaczył byłego dyrektora generalnego żydowskiego MSZ Yossiego Ciechanovera i jego byłego doradcę Jacoba Nagela. Według Ravida mieli oni rozmawiać z dwoma polskimi parlamentarzystami, wyznaczonymi do tej misji przez premiera Mateusza Morawieckiego.

  W niedzielę w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk zapytany był, kim byli ci polscy emisariusze.

  Nikt nie udzielił zgody, żeby te nazwiska były do publicznej wiadomości podawane

  — oznajmił.

  Pytany, czy takiej zgody nie udzieliła strona izraelska, stanowczo zaprzeczył.

  I podkreślił:

  My jesteśmy suwerenni, jeśli chodzi o podejmowanie takich decyzji. To, że dziennikarze izraelscy, czy osoby, które brały udział po stronie izraelskiej w tych negocjacjach – tak jak pan Ciechanover – publicznie wypowiadają się na ten temat, to ich sprawa. My podejmujemy sami decyzję, ile mówimy, a ile nie mówimy.

  Według niego państwo w sytuacji tej polskie pokazało, że potrafi sprawnie działać.

  Najpierw została przeprowadzona przez kilkanaście tygodni sprawna dyplomatyczna dyskusja, dzięki której można było wypracować pewne porozumienie, m.in. tę deklarację. Potem sprawnie została przeprowadzona legislacja. To (…) dowód skuteczności i dobrego funkcjonowania państwa.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Uchyla ona artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy, oraz art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  Premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awiwie podpisali również w środę wspólną polsko-izraelską deklarację. Podkreślono w niej m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i związanych z nimi kolaborantów; oba rządy potępiły też wszelkie formy antysemityzmu i odrzuciły antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy etniczne.

  PZ/PAP

  Nieżyt
  I dlatego i innych grzechów PIS nie ma już mojego głosu i głosów innych członków mojej rodziny, kręcenie lodów z żydami zawsze się źle kończy dla Polski

  ola
  Tak wygląda pisowska demokracja, To pokazuje gdzie mają suwerena

  dee
  Czy ja sie doczekam jeszcze polskiego rządu?

  Tom
  śmieszni są ci PiSowcy, oni myślą że nikt nie czyta w Polsce prasy Izraelskiej, naiwniacy liczą na wdzięczność za to że upokorzyli Polskę i Polaków. Już lepiej by się nie odzywali

  Nasrallah
  Żeby rozmowy nt polskiej ustawy o IPN przeprowadzać we Wiedniu w placówce Mossadu i utajniać nazwiska polskich parlamentarzystów biorących w nich udział, to trzeba mieć nieźle nasrane w gaciach

  raczej
  Przedstawicielami Polski byli koszerni !

  mijo@mj_osinski
  Parlamentarzyści przenocowali w hotelu czy u rodziny?

  Kiks
  Co to znaczy Dworczyk nie ma zgody? To my wam łajdaki i pasożyty płacimy. Co za niesłychana arogancja. Za rok już was nie będzie.

  mandzi + cesia
  Pan Dworczyk to typowa „krzyżówka” Zyda z Cyganem.. Jaka role odegral przy dymisji ministra Macierewicza ?? Tez jest tajemnica poliszynela…

  Gojwin
  Nazwiska sprzedawczyków pozostaną nieznane – narazie

  mijo@mj_osinski
  Parafrazując słowa tego tfu nadredaktora to – „Dobry parlamentarzysta to zakonspirowany parlamentarzysta”?

  marek
  Skandal, jakie tajemnice jeszcze ukrywacie przed nami, wyborcami!! Na PIS już nie będę glosował, koniec tego panoszenia się Żydów w Moim kraju!!

  Mateusz@MateuszJa
  Polskie media odtrąbiły sukces, bo podobno Natanjahu miał powiedzieć, że „nie można obarczać Polski za holocaust.” Tymczasem powiedział, że „nie można obarczać Polski za cały holokaust”. Czyli można np. za 80% holocaustu?

  Czytelnik
  Ten sam dziennikarz napisał, że miejscem spotkań był Wiedeń i biuro Mosadu. Strona wygrana (Izrael) chwali się zwycięztwem i podaje szczegóły. Przegrani siedzą cicho

  Tom
  w ciągu tygodnia niemcy opublikują pełną listę w swoich mediach polskojęzycznych, dalej bawcie się w kotka i myszkę z Polakami to zobaczycie…

  TO-YA@TO-YA
  „Nikt nie udzielił zgody, żeby te nazwiska były do publicznej wiadomości podawane — oznajmił.”
  Odwróćmy kolejność rzeczy i stanowczo domagajmy się odpowiedzi na pytanie, kto nakazał utajnienie tych nazwisk i przede wszystkim dlaczego. To jest kolejny skandal i zapowiedź kolejnej kompromitacji obecnej ekipy i jestem przekonany, że ze strony izraelskiej podjęcie tego tematu jest to działanie z premedytacją, obliczone na wywołanie kolejnej burzy na polskiej scenie politycznej i tak w rzeczywistości wyglądają nasze sukcesy w relacjach z żydowskim państwem. Z drugiej strony w osłupienie wprawiać musi fakt, chęci ukrycia przed opinią publiczną nazwisk ludzi, autorów tak gigantycznego przecież sukcesu jak twierdzi to władza, to już jest nie tylko kuriozum, ale wręcz pachnie to jakimś spiskiem. Żydzi nazwiska swoich negocjatorów ujawnili, pytanie dlaczego strona polska nie chce tego samego uczynić w odniesieniu do swoich negocjatorów.

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/402067-nasz-wywiad-dworczyk-jestesmy-w-zupelnie-innym-miejscu

   Zaszli na psy
   Izraelskie pieski….

   cvrt
   jakiż to tchórz, ZERO w drogim garniturze, obłudnicy, i kłamcy – juz po was, zmarnowaliście wszystko

   Dworczyk pod Trybunał Narodowy
   Dworczyk odpowiesz przed Trybunałem za zatajanie negocjatorów: http://forsal.pl/artykuly/1157788,dworczyk-o-parlamentarzystach-ktorzy-mieli-rozmawiac-z-izraelem-nie-ma-zgody-by-podac-nazwiska.html

   Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
   PRL uznawał zasadę że KŁAMSTWO powtórzone 100 razy dla niektórych staje się prawdą, widać że dając dziesiątki artykułów o sukcesie przez wycofanie się pod dyktando Izraela chcecie naśladować swoje wzorce z przeszłości. Pewnie uczy was Piotrowicz ma chłop doświadczenie z pogadanek o jedynie słusznej linii partii PZPR

   kazik
   To bronek o sikorski nagradzając paszkwilanta grossa medalami wsadził nas w tą dziurę . Obecny rząd rozpoczął wychodzenie z grona morderców. I dzięki mu za to, jesteśmy z nim bo widzimy gospodarza.

   SPISEK?
   W styczniu PIS zatwierdza ustawę o IPN z kontrowersyjnym zapisem. W maju Trump podpisał ustawę 447 dotyczącą mienia pożydowskiego m.in. w Polsce. Czerwiec PIS wycofuje zapis. Ustawa 447 zostaje

   red
   żydzi goyom zwykle nic za darmo nie dają, najwyżej śmierć, wystarczy poczytać taką księgę Jozuego, tak postępują do dzisiaj

   TG
   Jesteśmy w czarnej pupie, Dworczyk, bo przez waszą ustawę cały świat zobaczył, że Polska ma coś do ukrycia w tej sprawie i nie umiemy uczciwie mówić o przeszłości, która była różna, nie zawsze piękna.

   lop
   PiSokomuna okazała się wielką lipą sterowaną z zewnątrz, natomiast gospodarczo to zwykli komuniści oderwani od rzeczywistości.

   Dar
   Nie wykluczono Holokaustu w wykonaniu Polaków

   TG
   Problem nie jest w przeszłości, pokolenie szmalcowników i „sprawiedliwych wśród narodów świata” to już historia. Problem w tym, ze DZIŚ mamy rząd hipokrytów z antysemickim zapleczem, a świat to widzi. w waszyngton mosad pisze nam ustawy wstajemy z kolan

   Malvo
   Tak jesteśmy w innym miejscu Wstaliśmy z kolan i zaryliśmy ryjem w błocie Upokorzeni oszukani i sprzedani bez honoru ambicji i godności Fakt jesteśmy w innym miejscu

   zgłoś nadużycie
   TG
   @Dar tu nie ma co wykluczać albo nie wykluczać. Część Polaków pomagała Niemcom, część ratowała Żydów, większość była obojętna. Dziś też większośc ma w pupie sprawy, które ich bezpośrednio nie dotyczą.

   Wanda
   P.Dworczyk od dwóch co najmniej lat pokazuje się jako zwyczajny KARIEROWICZ. Skoda każdego słowa na komentowenie tego co mówi.To był potencjalny kandydat na prez.stolicy. Porównać: on i Jaki!

   za
   @Dar natomiast to, ze rząd PiS próbował cenzurować historię, to znaczy, ze mamy problem DZIŚ, a nie 70 lat temu. To MY-dziś jesteśmy oceniani przez pryzmat tej hipokryzji PiS, a nie nasi dziadkowie.

   Malvo
   Panie Dworczyk to kiedy ekshumacja w Jedwabnem? Przecież wygraliśmy narrację historyczną i należy światu udowodnić że nie byliśmy mordercami A może nie mamy nadal być zmiękczani pedagogiką wstydu?

   Michał
   Nie panie Dworczyk, nie wrogowie PiS tylko wasi wyborcy, którzy wam uwierzyli bo liczyli na to, że wiecie co to jest honor i przyzwoitośc. A wy po prostu skundliście się i z tego was rozliczymy.

   TG
   @”już NIE PIS”- oczywiście, że to porażka, potrójna. Ustawa była głupia, paniczna ucieczka PiS jest dowodem słabości, a tłumaczenie że to „sukces” jest dowodem, ze PiS ma Polaków za skończonych durni.

   R
   Czy USA wycofają zapisy z Ustawy 447 bezpośrednio zagrażające naszym interesom? Myślę, że zapis w ustawie o IPN był tylko pretekstem by zatwierdzić 447 i otworzyć drzwi do roszczeń wobec Polski

   Ezra
   Hallo – czy leci z wami pilot, Dworcyk?

   TG
   @”już NIE PIS” ps. ustawa była głupia, bo się nie załatwia takich spraw prawem karnym, tylko edukacją. PiS był o tym ostrzegany i nie słuchał. A dziś PiS w panice ucieka. Trzeba było myśleć wcześniej.

   Jezu ratuj Polaków
   Polaków sie nie bali a Izraela i USA który zostawił jednym podpisem Polske na 70 lat Sowietom to sie baliście i wkastrowaliście ustawę ku zadowoleniu Żydów i Amerykanów

   belzebub
   skrajne zaprzaństwo z PiSu odniosło niebywały sukces – zrobili Iachę na kolanach izraelowi – przed całym światem

   Patriota
   to nie tylko była kapitukacja, ale zpalanowane działanie by kongres i Prezydent USA mogły oficjalnie zatwierdzić ustawę 447 uderzającą w nasze interesy. Rozmowy podobno były w siedzibie Mosadu

   non pasaran
   Dworczyk idź się wysikać. Tego nie da się już słuchać. Co jeden to lepszy. Dlaczego tym sukcesem nie chce się pochwalić tych 2 negocjatorów?

   lk
   budowa Polin przez PIS idzie pelna para….

   Polak
   Dlaczego Polska w stosunku do Żydów jest taka spolegliwa?

   sake
   Pan Dworczyk został Ministrem Propagandy? Już trzy razy dzisiaj wypowiada się w tym samym temacie.Za każdym razem w sposób żenujący,proszę się wiecej nie fatygować.

   Kłamstwo
   Dworczyk kłamie – w deklaracji potępiono antysemityzm – „Oba rządy z całą mocą potępiają wszelkie formy antysemityzmu”, a antypolonizm tylko odrzucono – „Oba rządy odrzucają również antypolonizm”

   DonVito@DonVito
   PIS genialnie rozegrał ustawę IPN , skorzystała na ty polska racja stanu , natomiast niemieckim pachołkom został tylko jazgot na portalu i kolportowanie bredni.

   nrty
   zaloswny obłudniku i tchórzu – polskie prawo pisaliscie w Izraelu – ZDRAJCY

   Yakuza
   Jesteście w tym samym miejscu, tylko jeszcze głębiej.

   Polubienie

 6. Winnicki: „Za rządów PiS ustawy pisze się w obcych ambasadach”

  Media Narodowe
  Published on Jun 27, 2018

  Angela Merkel
  sejm rozbiorowy!

  Andrzej Chabros
  Trudno stało się. Przyjdzie czas na zmianę rządu, a wtedy zmienimy ustawę. Dopiszemy jeszcze, że do postawienia kłamców przed sądem będą wykorzystywane służby i siły specjalne..!

  ciro de marcio
  PIS PO JEDNO ŻYDOWSKIE SCIERWO

  Ioseph Damianus
  PiS to partia interesow zydowskich. Precz z nimi!

  Nyah Notrealname
  Pełzanie i Sprzedajność.

  ALC IOS
  Brawo p Robercie super pan postapil jest pan wiekim Polakiem nie to co te lajdaki belzebuby z nie naszego rzadu bydlaki zdrajcy Polski i wyborcow

  Veronika Vera
  Panie Winnicki.Jest pan jedynym poslem,ktory kocha Polske,dlatego jest pan tak opluwany.Prosze robic swoje,tysiace stoja za panem murem.

  Polubienie

 7. „Komentarze zablokowane”

  Jako Fielki Artysta i Naukofietz oświadczam, że pachnie tu śmierdzącym tchórzem, wiecie,.. takim zwierzątkiem…

  https://wpolityce.pl/polityka/402072-rozpropagujmy-deklaracje-polsko-izraelska-na-calym-swiecie

  Apeluję! Włączmy deklarację polsko-izraelską do podręczników historii, rozpropagujmy ją na całym świecie. Mocniejszego oręża w walce o prawdę o Polsce dawno nie mieliśmy

  opublikowano: za 4 minuty · aktualizacja: za 31 minut


  autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  Opada powoli kurz po zdarzeniach z ostatniej środy (27 czerwca), a więc zmiany ustawy o IPN i deklaracji polsko-izraelskiej. Warto jeszcze raz spojrzeć na te dni z dystansu – by nie zgubić tego, co naprawdę istotne.

  Polubienie

  • Ja
   Ciemny lud nie kupi wszystkiego, niestety dla Was panie Karnowski.

   wPolityce
   Komentarze zablokowane!

   Gerwazy
   Gdzie są te ustępstwa i kto negocjował, dlaczego nazwiska osób biorących udział w negocjacjach są utajnione? Jeżeli jest „sukces”, to dlaczego negocjatorzy nie są z dumni z „sukcesu”?

   fritz@fritz
   Cytat: „Obecny rząd próbuje wzmacniać polską suwerenność.” Do tego jest koniecznie opowiedzeniu swiat prawdziwej historii II WS. Jak dlugo Glinski jest ministrem a Swierski decyduje o PFN, tak dlugo ich sabotaz Polskiej Racji Stanu wyrazajacy sie NIE publikowaniem ksiazek i swiadectw zarowno zydowskich swiadkow jak i polskich uczonych bedzie paralizowac Przekaz wzmacniajacy suwerennosc Polski. Oni w ten sposob aktywnie poprzez pasywnosc sa aktywnym elementem antypolskiej kampani rasistowskiej.

   wyborca
   to nie jest dypl. majstersztyk ale poniżenie nas Polaków! rząd uznał, że Polska nie ponosi CAŁEJ winy za Holocaust… a więc jesteśmy WINNI… Żydzi plują nam w twarz! a my mówimy, że pada deszcz…

   https://wpolityce.pl/polityka/402087-deklaracja-polsko-izraelska-to-dyplomatyczny-majstersztyk

   Każdy, kto rozumie kontekst, ten wie, że uzyskanie od Izraela ustępstwa w kontekście Holokaustu jest dyplomatycznym majstersztykiem

   opublikowano: za 41 minut · aktualizacja: za 41 minut


   wPolityce.pl

   „To Izraelowi powinno zależeć na dobrych stosunkach z Polską, a nie odwrotnie” – mówi w rozmowie z wPolityce.pl polityk Kukiz‘15 Marek Jakubiak.

   fd
   majstersztyk na równi z wynalezieniem ognia, koła, kalendarza. Was PiSraelici już wali na maksa.

   belzebub
   karnowskie wy razem z danielsem tyszką i innymi ziomkami kolejnego holokaustu już nie przeżyjecie. Już nie będzie ulmów, którzy dla was zabiją własne dzieci. Żydziory zbliża się wasz koniec

   nikt
   Każdy kto myśli logicznie wie, że piszesz głupoty. Majstersztykiem było wpędzenie nas w kłopoty. Polska dalej jest państwem teoretycznym, bez zaplecza analitycznego.

   Wolny Polak
   Towarzysz Karnowski tłumaczy ciemnemu ludowi co ma myśleć. Ciemny lud pojął?

   arturo
   drugi Michnik normalnie

   RR12
   „Nie wierzę. Franc, jak ktoś tak zaczyna to gdzie kończy?”

   lektura
   Majątki gojów należą do żydów Mieszkania gojów to zagroda dla bydła – http://niezaleznemediapodlasia.pl/wp-content/uploads/2014/02/StanislawTrzeciak-TalmudogojachakwestiazydowskawPolsce.pdf

   Guy Fawkes
   Skoro Żydzi są tak potężni, to jak to się stało, że z nimi wygraliśmy rzekomo? Bujać las, a nie nas.

   zbogiem@zbogiem
   Oczywiście, że Wielki Brat grzmotnął pięścią w stół i zarządził dogadanie się. Rozwalone puzzle skłąda się na nowo. W lipcu przyjeżdża Orban do Izraela.

   Kika
   W kontekscie spraw polsko izraelskich to trzeba nadmienic, ze kto ma pieniadze ten ma wladze. A jak jej nawet formalnie nie ma , to ma na nia wplyw. A zydzi sa bardzo zasobni. I stale chca wiecej.

   Polubienie

 8. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/netanjahu-znow-pojedzie-do-moskwy/

  Willgraf @Willgraf:
  z bandytami się nie negocjuje panie PUTIN, dasz żydom palec wezmą dłoń a potem cała rękę

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Teraz dopiero widać jakimi IDIOTAMI sa PISowscy propagandziści pokroju Lisiewicza z ‚Gazety Polskiej”…
  http://niezalezna.pl/229132-lisiewicz-brawo-polska-brawo-izrael-wygrala-prawda-historyczna-agentura-moskwy-bedzie-wyc

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kornel-morawiecki-oskarzyl-rzad-i-media-o-nastawianie-polakow-przeciwko-rosjanom/

  zefir @zefir:
  Przyznam, że zgadzam się z Kornelem Morawieckim z tej wypowiedzi i nie obawiam się, że będę nazwany ruskim szpionem.

  KazimierzS @KazimierzS:
  A wczoraj 1300 ochotników ruszyło w konwoju 70 autobusów i busów na Kresy w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” !!!!!
  A Wy tu starego kawalera na czołówkę dajecie !

  Gaetano @Gaetano:
  …ale o języku polskim nie wspomniał. Niemniej trudno oprzeć się wrażeniu, że senior dużo bardziej dalekowzroczny od bankstera. Nawet jeśliby napomknął to i owo mateuszkowi przy obiadku, ten i tak by sobie z tego nic nie robił, zresztą to tylko posłuszny wykonawca. W takiej sytuacji jak ta, senior może nie wiedzieć „jak tego dokonać”.

  Polubienie

 9. jwu @jwu:
  No i zaczęło się .Przekuwanie sukcesu Morawieckiego i spółki ,w jeszcze większy sukces.Ciekawe kiedy nastąpi wspólna deklaracja rządu RP z YV ?

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  @jwu No cóż, polskie goje „nie łyknęły” tego tak szybko oraz bezproblemowo jak zakładano, dlatego też trzeba im to „posłodzić” i „podmaślić”, żeby było bardziej ‚do strawienia”…

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/yad-vashem-polsko-izraelska-deklaracja-zawiera-powazne-bledy-i-oszustwa/


  Yad Vashem. Zdj. ilustracyjne. Fot. flickr com

  YAD VASHEM: POLSKO-IZRAELSKA DEKLARACJA ZAWIERA „POWAŻNE BŁĘDY I OSZUSTWA”

  5 lipca 2018|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Instytut Yad Vashem nie jest zadowolony z treści wspólnej deklaracji premierów Mateusza Morawieckiego i Binjamina Netanjahu.

  Izraelski instytut Yad Vashem, zajmujący się upamiętnianiem Holokaustu, skrytykował w czwartek wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela, które wydano tuż po uchyleniu przepisów polskiej ustawy o IPN penalizujących oskarżanie Polski i narodu polskiego o zbrodnie nazistowskich Niemiec. – podał w czwartek dziennik Haaretz.

  Według Yad Vashem oświadczenie Morawieckiego i Netanjahu zawiera „poważne błędy i oszustwa” oraz toruje ono drogę dalszemu ściganiu historyków i innych badaczy Holokaustu na drodze cywilnoprawnej.

  Instytut stwierdził także, że wspólna deklaracja zawiera „historycznie kontrowersyjne” zapisy, takie jak uznanie iż polski rząd na uchodźstwie oraz polskie podziemie ratowały Żydów podczas II wojny światowej a także usiłowały alarmować świat o wyniszczaniu polskich Żydów przez Niemców. Zdaniem Yad Vashem rzeczywistość była inna. „Większość polskiego podziemia w różnych jego odłamach nie tylko nie pomagała Żydom, ale nierzadko aktywnie uczestniczyła w ich prześladowaniu” – stwierdził Instytut.

  Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu premierzy Polski – Mateusz Morawiecki i Izraela – Binjamin Netanjahu przyjęli wspólną deklarację, w której oba rządy „ostro” potępiły wszelkie formy antysemityzmu i zapewniły, że będą się jemu przeciwstawiać. Odrzucono także antypolonizm i inne stereotypy narodowościowe. Opowiedziano się za swobodą wypowiedzi na temat historii i wolnością badań nad Holokaustem. Potępiono „każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej”, jednocześnie wspominając ratowanie Żydów przez Polaków, a także działania rządu RP na uchodźstwie w tej kwestii. Premierzy odrzucili także „działania polegające na przypisywaniu Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów z różnych krajów”.

  W powszechnej opinii deklaracja premierów była ceną, za jaką polski rząd zgodził się na uchylenie przepisów przewidujących odpowiedzialność karną za przypisywanie Polsce i narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Nowelizacji tej domagały się m.in. USA i Izrael.

  Deklaracja wzbudziła skrajne oceny w Izraelu. Zdaniem m.in. Yehudy Bauera, znanego historyka Holokaustu, Benjamin Netanjahu uległ polskiej stronie i dla dobra relacji gospodarczych i politycznych zdecydował się poprzeć polską narrację historyczną. Bauer twierdził wręcz, że Izrael został „zdradzony”. Oceny te odrzucił Yaakov Nagel, przedstawiciel Izraela podczas tajnych negocjacji z Polską, które doprowadziły do nowelizacji ustawy o IPN i przyjęcia deklaracji premierów. Nagel uważa deklarację za wielkie osiągnięcie dla państwa izraelskiego, przyznając, że krytycyzm ze strony izraelskiej w tej sprawie doprowadza go do szału. – Uzyskaliśmy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy do czynienia z prawem, o którym wszyscy mówili, że jest okropne, i pozbyliśmy się go bez dawania im niczego w zamian. – powiedział Nagel. Izraelski negocjator stwierdził wręcz, że Polska „wycofała się z podkulonym ogonem” z kwestionowanych przez Izrael przepisów. Nagel ujawnił także, że główna historyk Yad Vashem, Dina Porat, z którą konsultowano treść wspólnej deklaracji uznała, że jest ona historycznie poprawna. „Times of Israel” powołując się na swoje „dobrze zorientowane źródło” napisał jednak, że Porat faktycznie uczestniczyła w tajnych negocjacjach z Polakami, ale nie widziała ostatecznej wersji treści deklaracji.

  Kresy.pl / Haaretz

  Polubienie

 10. UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Pisuary łącznie z Judą pokazali jacy są słabi, netanjahu z całą swoją syjonistyczną hołotą niezły mają ubaw z naszego kraju i naszych nieszczęsnych rządzących, ciekawe co będzie dalej Pisuary wyrwą od Niemców reparacje wojenne i wtedy wszystko przekażą narodowi wybranemu albo lepiej przekazać kamienice okradzione za czasów PO i w prezencie żydom aby mieć z nimi dobre (zakłamane) stosunki polityczne. Czy te pisuarskie głupki nie rozumiej, że żydzi nas nienawidzą, przyjaźni nie można kupić, co by pis nie zrobił to żydzi i tak mają nas za nic, a ci im jeszcze głębiej wchodzą w dupsko.

  Gaetano @Gaetano:
  Wpinkę z psim zadem z podkulonym ogonem to te szmaty powinni mieć w klapie marynarki.

  lp @lp:
  @Gaetano … oraz jako godło pisiatej partii.

  UD @UD:
  Według mnie Szydy odnieśli takie same „zwycięstwo” jak nasi podpisując i upubliczniając tę odezwę do narodów. Ten pan z Izraela, którego wypowiedzi są tutaj zamieszczane, ma chyba rozdwojenie jaźni, w jednej chwili mówi:

  Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił ustawę, która według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem

  Potem:

  Uzyskaliśmy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy do czynienia z prawem, o którym wszyscy mówili, że jest okropne, i pozbyliśmy się go bez dawania im niczego w zamian

  A na końcu:

  Nie można mieć wszystkiego. Było kilka zdań, które chcielibyśmy dodać, ale negocjacje dyplomatyczne to dawanie i branie, nie dostajesz wszystkiego, czego chcesz.

  Te trzy zdania nie pasują całkiem do narracji, że dostali wszystko co chcieli.

  Co nie znaczy, że PIS odniósł sukces. Bo moim zdaniem PIS to zrajcy Polski. Oddają sią bez mydła banderowcom, szydom usmanom k szaulisom. JedynIe Polacy ich nie interesują, chyba, że krótko przed wyborami…… ale to dotyczy wszystkich partii obecnych w sejmie.

  PIS PO jedno zło.

  https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-negocjator-ws-ustawy-o-ipn-polska-wycofala-sie-z-niej-z-podkulonym-ogonem/


  Yaakov Nagel. Fot. Miriam Alster, Flash90

  IZRAELSKI NEGOCJATOR WS. USTAWY O IPN: POLSKA WYCOFAŁA SIĘ Z NIEJ Z PODKULONYM OGONEM

  5 lipca 2018|4 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił ustawę, która przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem. Pozbyliśmy się tego prawa bez dawania im niczego w zamian – twierdzi Yaakov Nagel, jeden z głównych negocjatorów strony izraelskiej ws. ustawy o IPN.

  W środę na stronach internetowych izraelskiego dziennika „Times of Israel” pojawił się artykuł Raphaela Ahrena „Czy izraelsko-polskie porozumienie o Holokauście broni prawdy czy zdradza historię?”.

  – Jerozolima fetowała anulowanie przez Warszawę ustawy penalizującej twierdzenia o udziale Polaków w Holokauście, ale wybitni izraelscy badacze twierdzą, że doczesna realpolitik przebiła prawdę historyczną – czytamy we wprowadzeniu do artykułu.

  Ahren przywołuje w swoim artykule opinię Yehuda Bauera, znanego historyka Holokaustu, którego zdaniem Benjamin Netanjahu uległ polskiej stronie i dla dobra relacji gospodarczych i politycznych zdecydował się poprzeć polską narrację historyczną. Bauer twierdzi wręcz, że Izrael został „zdradzony”.

  Autor cytuje jednak również Yaakova Nagela, zaufanego człowieka premiera Izraela Benjamina Netanjahu, a wcześniej jego byłego doradcę ds. bezpieczeństwa, który wspólnie z Yossim Ciechanoverem prowadził ściśle tajne negocjacje ze stroną polską ws. ustawy o IPN. Nagel z dystansem komentuje opinie Bauera.

  – Najwyraźniej nie przeczytał oświadczenia albo był obrażony, że nie skonsultowaliśmy się z nim – powiedział Nagel. Dodał, że gdyby nie chodziło o tak znanego historyka, to „zareagowałby inaczej”. Sugerował też, że  zaawansowany wiek Baurera, mającego dziś 92 lata, może mieć wpływ na jego osąd w tej sprawie.

  Nagel ostro wypowiedział się też na temat postawy Polski:

  – Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił ustawę, która według niego przywróci narodowi honor, a pół roku później anuluje je z podkulonym ogonem.

  PRZECZYTAJ: Jak agenci Mosadu – poseł Wilk skomentował działania PiS w sprawie ustawy o IPN

  Przedstawiciel Izraela podczas negocjacji z Polską podkreśla, że to wielkie osiągnięcie dla państwa izraelskiego, przyznając, że krytycyzm ze strony izraelskiej w tej sprawie doprowadza go do szału. – Uzyskaliśmy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy do czynienia z prawem, o którym wszyscy mówili, że jest okropne, i pozbyliśmy się go bez dawania im niczego w zamian – powiedział Nagel. Dodał, że w polsko-izraelskim oświadczeniu nie ma nic złego z punktu widzenia Izraela. Zaznacza, że artykuły 55a i 55b ustawy o IPN, penalizujące przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej, zostały usunięte „na żądanie Izraela”. – Zdołaliśmy pozbyć się ich w całości –powiedział Nagel. Dodał, że również główna historyk Yad Vashem, Dina Porat, z którą konsultowano treść wspólnej deklaracji uznała, że jest ona historycznie poprawna.

  „Times of Israel” powołuje się na swoje „dobrze zorientowane źródło”, według którego Porat faktycznie uczestniczyła w tajnych negocjacjach z Polakami, ale nie widziała ostatecznej wersji treści deklaracji. Później Yad Vashem miał być rozczarowany doborem słów w deklaracji.

  Nagel odnosi się też do zarzutów względem punktu deklaracji, w której jest mowa o „każdym pojedynczym przypadku” okrucieństwa Polaków względem Żydów, co zdaniem izraelskich krytyków sugeruje, że chodzi o pojedyncze, wręcz izolowane przypadki. – Nie ma mocniejszego zdania – mówi izraelski negocjator, dodając, że „każdy pojedynczy przypadek” może odnosić się do miliona incydentów. – Byli dobrzy Polacy i byli źli Polacy. Kropka – powiedział.

  Przyznaje zarazem, że treść oświadczenia mogłaby brzmieć jeszcze korzystniej dla strony izraelskiej. – Nie można mieć wszystkiego. Było kilka zdań, które chcielibyśmy dodać, ale negocjacje dyplomatyczne to dawanie i branie, nie dostajesz wszystkiego, czego chcesz – powiedział Nagel.

  PRZECZYTAJ: Publicysta „Sieci” apeluje o włączenie wspólnego oświadczenia premierów Polski i Izraela do podręczników

  W ramach informacji bieżącej posłowie Kukiz’15 chcą dziś w Sejmie dowiedzieć się od premiera, w jaki sposób została przygotowana ostatnia nowela ustawy o IPN. „Chcemy wiedzieć, czy prawo w Polsce tworzą polscy urzędnicy i parlamentarzyści, czy jak donoszą izraelskie media – agenci Mossadu” – mówi Jakub Kulesza (K’15).

  Przypomnijmy, że Barak Ravid, izraelski dziennikarz ze stacji “Kanał 10”, który ujawnił sprawę ściśle tajnych negocjacji przedstawicieli premierów Polski i Izraela ws. ustawy o IPN, twierdzi, że w ich trakcie sporządzono przyjęty tydzień temu projekt nowelizacji oraz treść wspólnego oświadczenia premierów Polski i Izraela. Przedstawiciele negocjatorów izraelskich mówią otwarcie, że ich zadaniem było bezkompromisowe doprowadzenie do usunięcia z ustawy niepożądanych zapisów.

  Podczas rozmów, przedstawiciele Izraela żądali usunięcia z ustawy o IPN zapisów penalizujących przypisywanie Polsce i Polakom odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie podczas II wojny światowej. Z kolei strona polska chciała, żeby obie strony podpisały wspólną deklarację wspierającą „polską narrację” ws. wydarzeń z II wojny światowej. Izrael dał do zrozumienia, że złoży taką deklarację dopiero wówczas, gdy odpowiednie artykuły ustawy o IPN zostaną ostatecznie usunięte. Ravid twierdzi, że kluczowe spotkanie z udziałem dwóch polskich parlamentarzystów odbyło się dwa tygodnie temu, w tajemnicy, w siedzibie Mosadu w Glilot. Dziennikarz podaje też, że wszystkie punkty polsko-izraelskiej deklaracji zostały zaaprobowane przez zespół izraelskich historyków, na czele z profesor Diną Porat z Wydziału Historii Żydów Uniwersytetu w Tel Awiwie i głównego historyka Instytutu Yad Vashem.

  Czytaj więcej: Izraelski dziennikarz ujawnia kolejne szczegóły tajnych polsko-izraelskich rozmów ws. ustawy o IPN

  Według oficjalnych informacji strony izraelskiej, premier Izraela Benjamin Netanjahu pół roku temu wyznaczył dwie zaufane osoby, które miały przewodzić stronie izraelskiej w tajnych rozmowach z Polską: Yossiego Ciechanovera, byłego dyrektora generalnego MSZ Izraela i Jacoba Nagela, swojego byłego doradcę ds. bezpieczeństwa. Nazwiska dwóch negocjatorów ze strony polskiej nie są znane, choć według źródeł izraelskich, mieli to być posłowie klubu PiS.

  Ciechanover i Nagel zabrali oficjalnie głos przy okazji odczytania wspólnego, polsko-izraelskiego oświadczenia. – Wierzę, że osiągnąłem ten cel poprzez odwołanie ustawy – powiedział Ciechanover. Po nim głos zabrał Nagel, który podkreślił, że wraz z Ciechanoverem podeszli do swoje misji „z respektem i szacunkiem, z wymaganą wrażliwością i bez kompromisów. – Zadaniem było cofnięcie zapisów ustawy –zaznaczył Nagel, dodając, że zarazem chodziło o podtrzymanie relacji współpracy z Polską. – Myślę, że osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty dla ludu Izraela, które spełniają wszystkie kryteria.

  Przeczytaj: Lisicki: Nowelizacja ustawy o IPN to kompletna przegrana wojny o pamięć

  Fakt prowadzenia tajnych negocjacji potwierdził w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  – Negocjacje zaczęły się wiele miesięcy temu i najważniejsze elementy wspólnej deklaracji też zostały wypracowane już dość dawno. Przez ostatnie tygodnie trwało doprecyzowanie szczegółów – mówił Kaczyński. Potwierdził, ze negocjacji toczyły się „w wielkiej dyskrecji” i wiedziało o nich „bardzo ograniczone grono osób”.

  Prezes PiS nie chciał ujawnić, kto w tych rozmowach reprezentował Polskę, ponieważ nie ma na to zgody tych osób. Potwierdził, że chodzi o dwie, „niezwykle sprawne, profesjonalne” osoby, które „wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę”. Z kolei wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że „treść tego oświadczenia była negocjowana od paru miesięcy, ale ostateczny jej kształt powstał w ostatnich dniach”.

  Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył parę dni temu, że nazwiska negocjatorów ze strony polskiej nie zostaną ujawnione.

  Przeczytaj: Sejm przyjął zmiany w ustawie o IPN, Winnicki zablokował mównicę [+VIDEO]

  timesofisrael.com / Kresy.pl

  Polubienie

 11. https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-kukiz15-chce-zapytac-rzad-kto-i-gdzie-pisze-polskie-prawo-i-ustawy/

  Roman1 @Roman1:
  Polska po II wojnie światowej była niepodległa przez bardzo krótki okres gdy wojska radzieckie opuściły nasz kraj. Potem rozpoczęło się uzależnianie od USA, Ukrainy i Izraela. To koniec niepodległości, zaś oświadczenia obecnych polityków są tak samo zakłamane jak za czasów komuny.

  jwu @jwu:
  I po co to spinanie się posłów Kukiz 15 ? Przecież Barack Ravid już to wyjaśnił.

  zefir @zefir:
  Z czego wynika ta ścisła tajemnica odnośnie osób reprezentujących Polskę i Polaków. Bez ich ujawnienia przyjmuję, że Polskę w negocjacjach reprezentowały dwa mośki.

  Polubienie

 12. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/legutko-okreslil-polityke-rzadu-pis-jako-nieugiety-proamerykanizm/


  Prof. Ryszard Legutko w PE. Fot. youtube.com

  LEGUTKO OKREŚLIŁ POLITYKĘ RZĄDU PIS JAKO „NIEUGIĘTY PROAMERYKANIZM”

  8 lipca 2018|0 Komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Osoba deputowanego Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS prof. Ryszarda Legutki stała się tematem artykułu opublikowanego przez „Wall Street Journal”.

  Artykuł Tunku Varadarajana na temat polityka PiS, który miał brać udział w rozmowach z Izraelczykami o zmianie ustawy o IPN, zawiera liczne cytaty wypowiedzi Legutki, z którym dziennikarz rozmawiał. Przytacza je także portal Interia. Legutko twierdzi, że Unia Europejska jest głęboko podzielona, czego objawem jest między innymi wyjście Wielkiej Brytanii z Unii.

  Eurodeputowany PiS mówił również o konflikcie między władzami UE i Polski oceniając, że to „nieugięty proamerykanizm Warszawy” wręcz „doprowadza UE do szału”. Według Legutki po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii to właśnie Polska będzie najbardziej proamerykańskim – „najbardziej atlantystycznym” państwem w jej szeregach.

  Legutko określa Polskę, obok Węgier i Włoch, jako „państwa dysydenckie” w Unii, które według eurokratów „mogłyby zostać i zostaną szybko skorygowane”. „Trzeba być liberalnym, żeby być godnym szacunku, że ktoś, kto nie jest liberalny, jest albo głupi, albo niebezpieczny, albo jedno i drugie” – eurodeputowany tak opisuje mentalność zachodnich elit. „Liberał to ktoś, kto przyjdzie do ciebie i powie: >>Zorganizuję ci twoje życie. Powiem ci, jakiego rodzaju wolność będziesz miał. A potem możesz robić, co tylko chcesz<<” – konkretyzuje Legutko.

  Jako głównych oponentów Polski w Unii polityk PiS ukazuje Francję i Niemcy. których postawę ukazuje jako „protekcjonalność”. Jak twierdzi – „wielcy gracze wykorzystują instytucje europejskie dla własnych interesów, a architektura polityczna skazuje każdego innego na podrzędny status”. Jednocześnie jednak Legutko zdecydowanie opowiada się przeciw koncepcji opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

  interia.pl/kresy.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/posel-wilk-pyta-rzad-pis-o-tajne-negocjacje-z-izraelem-ws-ustawy-o-ipn-i-o-polskich-negocjatorow/

  lp @lp:
  Wszawa gnida dworczyk próbuje wykazać, że 2+2 nie równa się 4 lecz 5,3.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Tym negocjatorem z naszej strony był pewnie waszczykowski lub gowin albo jakaś inna zakłamana menda biorąc pod uwagę fakt jak dużym „sukcesem” jest ta ustawa.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-pucybutem-izraela-mlodziez-wszechpolska-ocenia-polityke-rzadu-pis-video/

  Polubienie

 13. Chwalba
  Hmm, nieugięty proamerykanizm oznacza w praktyce stosunki wasalne .

  last
  Nieugięty proamerykanizm oznacza też to samo wobec israela i diaspory [z którym kraje UE nie chcą/nie maja stosunków correct], a to, moim zdaniem, pachnie dramatem dla nas….

  zdzisława
  jaki proamerykanizm – to jeżenie plackiem i czekanie na pochwały żydów

  https://wpolityce.pl/polityka/402931-prof-legutko-dla-wall-street-journal

  Prof. Legutko dla „Wall Street Journal”: Nieugięty proamerykanizm Warszawy doprowadza Unię Europejską do szału

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  „Wall Street Journal” zamieścił w weekendowym wydaniu obszerny artykuł poświęcony poglądom europosła, profesora Ryszarda Legutki na Unię Europejską, sytuację Polski w UE, problematykę liberalizmu. Autor Tunku Varadarajan obszernie cytuje Legutkę, z którym rozmawiał.

  Varadarajan pisze na wstępie o „pęknięciach” w Unii Europejskiej. Za najbardziej znaczące uważa Brexit, ale podkreśla, że zaraz potem może być spór UE z Polską. Odnotowuje, że według Legutki jednym z powodów, dla którego Polska „doprowadza UE do szału”, jest „nieugięty proamerykanizm Warszawy”. Po Brexicie Polska będzie – według profesora – „najbardziej atlantystycznym krajem w UE”. To dlatego Polska chce umocnienia wschodniej flanki NATO wojskami amerykańskimi. Legutko nie sądzi, by szybko nastąpiła znacząca redukcja obecności wojskowej USA w Niemczech, ale – jak powiedział – „nie można wykluczyć takiej możliwości”, jeśli weźmie się pod uwagę, jak szybko prezydent Donald Trump potrafi podejmować decyzje.

  Varadarajan pisze, że jeśli Trump jest surowym krytykiem amerykańskich elit, to Legutko odgrywa tę rolę, „choć w mniej demotycznym stylu” w kontekście europejskim. Zwraca uwagę, że w jednej ze swych książek Legutko uznał, iż Unia Europejska odzwierciedla porządek i ducha liberalnej demokracji w jej najbardziej zdegenerowanej wersji. To dlatego – powiedział Legutko autorowi – UE ma nie tylko indywidualnych dysydentów, ale także dysydenckie państwa.

  Dominującą postawą UE nie tylko wobec Trumpa, ale także wobec Węgier, Polski, Włoch „i innych dysydenckich rządów” jest – według Legutki – to, że kraje te są „wypadkami, nienaturalnymi dewiacjami, które mogłyby zostać i zostaną szybko skorygowane”.

  Autor zwraca uwagę na konflikt z Brukselą o sędziów Sądu Najwyższego w Polsce i odnotowuje, że Legutko podkreślił, iż ponad 80 proc. Polaków chce, by system prawny został zreformowany. Przytacza też wypowiedź Legutki o tym, że wśród sędziów Sądu Najwyższego wciąż są tacy, którzy „wiernie i bezwstydnie służyli w przeszłości reżimowi komunistycznemu”.

  Obiekcje UE wynikają – zdaniem Legutki – z tego, że jest ona „liberalizmem wcielonym” – odnotowuje autor. Profesor powiedział, że elity w Brukseli chciałyby, żeby Polska była „nie do odróżnienia od innych państw UE”. Zaś „egzotyczna Polska”, która idzie własnym kursem politycznym, jest nie do przyjęcia.

  Według Legutki elity UE są niewzruszone w przekonaniu, że „trzeba być liberalnym, żeby być godnym szacunku, że ktoś, kto nie jest liberalny, jest albo głupi, albo niebezpieczny, albo jedno i drugie”. Autor zwraca uwagę, że profesor zaraz poprawił swą wypowiedź, mówiąc, że ma na myśli elity Zachodu, łącznie z tymi w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Legutki bycie liberałem jest „testem na polityczną przyzwoitość”. Profesor dodał, że „liberalny paradygmat wydaje się wszechobecny”.

  Co to za paradygmat? Według profesora „liberał to ktoś, kto przyjdzie do ciebie i powie: +Zorganizuję ci twoje życie. Powiem ci, jakiego rodzaju wolność będziesz miał. A potem możesz robić, co tylko chcesz+”.

  Autor akcentuje, że odpowiedź Legutki – i Polski jako suwerennego podmiotu – jest niedwuznaczna: „nie organizuj mi mojej wolności. Nie próbuj stworzyć planu, według którego ma funkcjonować całe społeczeństwo”. To dlatego – według profesora – Polska jest „dysydenckim członkiem UE” i to jest głównym powodem, dlaczego jest tak bardzo atakowana. „Nie dlatego, że zrobiliśmy coś oburzającego” – twierdzi Legutko i dodaje, że powodem jest to, „kim nie chcemy być”.

  Profesor zwrócił uwagę, że również Węgry pod rządami premiera Viktora Orbana są „dysydentem UE”. Jego zdaniem Bruksela postrzega jednak Polskę jako większe zagrożenie.

  Autor pisze, że konserwatywny rząd w Warszawie szczególnie źle odbiera „protekcjonalność” Niemiec i Francji, które mówią: „Dlaczego robicie tyle hałasu? (…) Należeliście już przedtem do tego klubu. Uzyskaliście wszelkiego rodzaju korzyści. Czy to, co macie, nie wystarcza?”.

  Odpowiedź Legutki brzmi „nie”. Profesor wskazuje, że wszystkie te „korzyści” – takie jak powierzenie Donaldowi Tuskowi stanowiska przewodniczącego „bezzębnej” Rady Europejskiej – „maskują nieproporcjonalny podział władzy w UE”.

  Według profesora „wielcy gracze wykorzystują instytucje europejskie dla własnych interesów, a architektura polityczna skazuje każdego innego na podrzędny status”. Zdaniem Legutki mogłoby się to okazać „nie do zniesienia” dla Polski, zwłaszcza po Brexicie.

  Autor pisze, że można by pomyśleć, iż Legutko będzie sympatyzował z Brexitem, a tymczasem uważa on go za koszmar. Jego zdaniem decyzja W. Brytanii o wyjściu z UE była bardzo zła dla Polski i bardzo zła dla Unii, ponieważ W. Brytania to „kraj zdrowego rozsądku”.

  Varadarajan podkreśla, że Legutko zdecydowanie wyklucza ewentualność wyjścia Polski z UE. „Będziemy prawdopodobnie ostatnim (krajem), który opuści UE. Zgasimy światło” – powiedział profesor. Zwrócił jednocześnie uwagę, że Polska jest bardzo wyczulona na punkcie swej suwerenności.

  Autor odnotowuje poglądy Legutki na „homogenizację kultury zachodniej” i dominację „liberalnej ideologii” oraz pogląd profesora, że – paradoksalnie – większą różnorodność i wolność myśli widzi się obecnie w niektórych z byłych krajów komunistycznych, łącznie z Polską. Legutko uważa, że „fakt, iż Kościół katolicki jest silny w Polsce, czyni różnicę, ponieważ daje to nam mentalny i duchowy dostęp do idei i wrażliwości, które wyparowały na świeckim Zachodzie”.

  „Często mówimy, pół żartem, pół serio, że teraz Polska może się stać krajem, do którego ludzie będą uciekali” – ludzie „z Francji, Holandii czy Brytanii” – cytuje autor Legutkę na zakończenie.

  mly/PAP

  Polubienie

 14. nemo
  Długo nad tym myślałeś autor? Ale banialuki!

  Qwerty
  Pan wie, że Soros jest też największym wrogiem Putina?

  MarekZH@MarekZH
  Piotr Skwieciński, jak zwykle niezwykle celnie i inteligentnie. Polecam jego artykuly w ‚Sieci’. ps. Byl kiedys redaktorem w starej, jeszcze niezaleznej ‚Rzepie’.

  po nic
  Czy ja się w końcu dowiem po co nam te wielkie stosunki z Izraelem? Obraża, uzurpuje, zakłamuje, niszczy reputacje, wychowuje swoją młodzież w nienawiści do Polski – to naprawdę są cechy sojusznika?!

  pamparampa
  Co ty jeszcze wymyślisz człowiecze filosemicki, by ludziom kit wcisnąć? żydom chodzi o biliony „bespadkowe”. Jaki wspólny wróg? SOrosz? Pewnie sam pracuje dla mosadu, MI5, FBI i Sowy i przyjaciela.

  https://wpolityce.pl/polityka/402941-o-mozliwych-przyczynach-zgody-netanjahu

  Wspólny wróg zbliża, czyli o możliwych przyczynach zgody Netanjahu na polsko-izraelską deklarację historyczną

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Izraelska, prywatna ale zatrudniająca byłych agentów Mossadu (a więc, jak można uznać, związana z państwem) wywiadowcza firma Black Cube inwigilowała, prowokowała i nagrywała na Węgrzech tamtejszych działaczy organizacji związanych z George’m Sorosem. Ich nagranymi przez Izraelczyków wypowiedziami posługiwał się później – w celu kompromitacji opozycji – zarówno sam Viktor Orban, jak i jego bliscy współpracownicy – donosi serwis politico.eu.

  Operacja była koronkowa. Wzbudzający zaufanie Izraelczycy nawiązywali kontakt z opozycyjnymi Węgrami z tamtejszych, sponsorowanych przez Sorosa NGO-sów, przedstawiając się jako reprezentanci potencjalnych darczyńców – zachodnich (zupełnie nie izraelskich) firm. Potem spotykali się z nimi, i w trakcie rozmowy prowokowali do wypowiedzi – np. na temat tego, że Sorosowe organizacje próbują wpłynąć na rząd Niemiec, żeby ten skutecznie nacisnął na władze węgierskie w celu odwołania prawa, zmuszającego sponsorowane z zagranicy organizacje do przedstawiania się jako takie. Na przykład – poprzez zagrożenie wycofaniem z Węgier niemieckich inwestycji…

  Warto przypomnieć, że George Soros, Żyd, ale przy tym liberalny lewicowiec, jest wielkim przeciwnikiem nie tylko premiera Netanyahu, ale w ogóle polityki izraelskiej. Co w naturalny sposób czyni go wspólnym wrogiem i rządu w Jerozolimie, i – atakowanych przez sponsorowane przez Sorosa organizacje – prawicowych rządów w środkowej Europie. Budapesztański skandal nie dotyczy bezpośrednio Polski. Ale coś z niego dla analityków polskiej polityki wynika.

  Parokrotnie, w kontekście polsko-izraelskiego konfliktu o nowelizację ustawy o IPN pisałem, że nie należy uważać, iżby Polska była wobec Izraela kompletnie bezsilna. Bo wprawdzie w sposób oczywisty państwo żydowskie jest na arenie międzynarodowej od naszego kraju silniejsze, ale zarazem widać dobrze, że w ciągu ostatnich 20 lat nie tylko Polsce zależało na relacjach z Izraelem, ale i Jerozolimie – na dobrych stosunkach z Warszawą. Dlaczego? Częściowo ze względu na grę na arenie międzynarodowej (na której Izrael nie ma zbyt wielu przyjaciół), ale również ze względu na jakieś kwestie, które komuś nie posiadającemu dostępu do informacji tajnych łatwiej intuicyjnie wyczuć, niż nazwać.

  Sprawa zaangażowania firmy Black Cube na Węgrzech pokazuje, być może, pewien wymiar tych relacji, związany z ciemną sferą świata służb specjalnych, i ich wzajemnych – nie zawsze dokonywanych pod własną, oficjalną banderą – świadczonych sobie wzajemnych usług. Nie wiem, czy zapewne nie jedynej, ale ważnej przyczyny zgody premiera Netanyahu na ogłoszenie, bezprecedensowej jeśli chodzi o wyjście Izraela naprzeciw polskiej wrażliwości historycznej, i bardzo skrytykowanej przez część izraelskiej opinii publicznej, deklaracji obu rządów, ogłoszonej po zmianie naszej ustawy antydefamacyjnej, nie należy poszukiwać właśnie gdzieś w tej sferze.

  autor: Piotr Skwieciński

  mojiuguetdh
  Zobacz tekst: http://wprawo.pl/2018/07/02/post-modernizm-nieprzejrzystosc-oceanu-informacyjnego-czyli-post-truth-2/

  Jacek NH
  Doprowadzenie do wycofania się z nowelizacji ustawy o IPN było operacją izraelskiego wywiadu. Izrael odrzucił propozycję rozmów w Warszawie i w zamian zaproponował Wiedeń i ośrodki Mosadu w Izraelu

  lektura
  Poznaj swego wroga – https://wolna-polska.pl/wiadomosci/talmud-o-gojach-a-kwestia-zydowska-polsce-ks-prof-stanislaw-trzeciak-2017-03

  Gerwazy
  Dopiero „wspólny wróg zbliża”, dlatego nie ufam im.

  <>
  A nie nagrywali czasami ,,U Sowy,,

  dada
  Czyli dostaliśmy rozpryskowym. Jednak jest Twardy rdzeń…ludność żydowska uważa nas za wrogów a plany zniszczenia przez Solorza cywilizacji łacińskiej, to dodatek. TVP celowonie emituje Zniesławienia

  Wuja Leon
  No właśnie. Pytanie pozostaje, co obiecaliśmy Żydom? Dowiemy się tego przed, w trakcie, czy już po wypłacie?

  fritz@fritz
  Polska ma jeszcze jeden srodek nacisku stary jak swiat: pieniazki kochane. Izraelskie firmy robia wrecz kokosowe, milliardowe w sumie interesy w Polsce. Interesy bardzo czesto zwiazane z wydawanymi pieniedzmi polskiego podatnika. Te pieniadze z latwoscie moglyby zmienic kierunek i zreszta jak najszybciej powinny.

  kubek@wWazelinie
  „Wspólny wróg” to dość mocne uproszczenie sobie rzeczywistości. Np. Izrael broni się przed przyjmowaniem imigrantów, ale Europę najchętniej by zamienili w szambo multi-kulti. Lub to że Soros jest wrogiem Putina, czy przez to Skwieciński uzna Putina za przyjaciela? A deklaracja została już praktycznie anulowana, odrzucona przez izraelski jad-waszem i ich polityków, w tym ministra edukacji.

  chwilowa smuta Polin
  Jerozolimie zależy na wasalizacji kolonii Polin podobnie jak USA i to się dokonało, ale chwilowo bo Naród Polski odrzuci prożydowskie, proizraelskie elity, a ich agenturę zacznie na serio zwalczać

  \/banzaprawdeH
  Pomarańcze możemy importować z innych krajów – to nie musi byc Izrael…

  Jagoda
  Sciemniaczu, przepros Brauna za klamliwe oskarzenia i chamskie insynuacje!

  Polubienie

 15. rep
  Nie były konsultowane, tylko przyszło polecenie z Izraela i premier, prezydent oraz sejm szybko je wykonali.

  zgłoś nadużycie
  j23
  „prawda” wg NSDAPiS powyżej. A prawda poniżej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23637324,ustawa-o-ipn-izraelski-uczony-krytycznie-o-porozumieniu-zdrada.html#MT

  Dorian
  łgarze pisowscy! poziomem bezczelnego łgarstwa zaczynają wyprzedzać tuska i po

  BAREJA
  Odleciał. Z własnej inicjatywy uchyli artykuł 55a, który sami wcześniej uchwalili kara grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy?

  YIY
  Politycy PIS to albo zdrajcy, albo oportuniści. Jak można oczekiwać, ze o kulisach zdrady mieliby mowić prawdę?

  Narodowiec
  Nie było negocjacji. Mosad wręczył poprawioną ustawę. PiSowcy ugieliście się raz no to nastąpił wtórny atak.

  kaM
  prawda!jak mozna nazwac przyjecie gotowego tekstu z Knesetu(?) konsultacjami !

  Polska na kolanach 😦
  A Times of Izrael żydowski negocjator który uczestniczył w rozmowach twierdzi, że zmusili Polskę do „wycofania się z pokulonym ogonem nie dając nic w zamian”. Ale wstyd 😦

  boma@boma
  pan Dworczyk twierdzi więc, że izraelskie gazety kłamią ?

  https://wpolityce.pl/polityka/402624-minister-dworczyk-ucina-spekulacje

  Minister Dworczyk ucina spekulacje: To kłamstwo, że zapisy ustawy o IPN były konsultowane z kimkolwiek za granicą

  opublikowano: 5 lipca · aktualizacja: 5 lipca


  Michał Dworczyk / autor: PAP/Jakub Kamiński wPolityce.pl

  Jakiekolwiek sugestie, że zmiany dotyczące przepisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, były konsultowane albo negocjowane z kimkolwiek za granicą są kłamstwem – oświadczył w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

  W czwartek w Sejmie Dworczyk zaprezentował informację ws. „przygotowania pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o IPN – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary oraz sposobu procedowania nad nim”. Nowela została uchwalona przez parlament i podpisana przez prezydenta w zeszłym tygodniu. Wejdzie w życie 17 lipca.

  Nowelizacja uchyla przepisy wprowadzone styczniową nowelą ustawy o IPN: art. 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”. W uzasadnieniu zmian podkreślono, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

  Dworczyk w czwartek w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że pytania, które padały w Sejmie ze strony posłów, już wcześniej pojawiały się w debacie publicznej.

  Rozumiem, że część polityków ma swoją narrację, która jest dla nich istotna z punktu widzenia ich wyborców i powtarza to, natomiast fakty są takiej, jak przedstawiałem z trybuny sejmowej

  — powiedział szef KPRM.

  Jakiekolwiek sugestie, że nowelizacja polskiego prawa była z kimkolwiek za granicą konsultowana albo negocjowana, są po prostu kłamstwem

  — oświadczył.

  Dworczyk odpowiadając na pytanie dziennikarzy, czy prawdą są doniesienia medialne, mówiące o tym, że europosłowie PiS: Ryszard Legutko i Tomasz Poręba, negocjowali ze stroną izraelską ws. wprowadzonych zmian w przepisach o IPN, zaprzeczył.

  Dzisiaj, będąc po przyjęciu wspólnego oświadczenia przez premierów: Mateusz Morawieckiego i Benjamina Netanjahu, mamy narzędzia, dzięki którym skutecznie możemy walczyć o dobre imię na arenie międzynarodowej

  — dodał.

  Dopytywany przez dziennikarzy o rozmowy telefoniczne szefów obu rządów ws. treści wspólnego oświadczenia, poinformował, że było ich kilka.

  Były to raczej dłuższe rozmowy

  — zaznaczył.

  W minioną środę premier Morawiecki w Warszawie oraz premier Netanjahu w Tel-Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację. Podkreślono w niej m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  mly/PAP

  yh
  taaak jasne! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23637324,ustawa-o-ipn-izraelski-uczony-krytycznie-o-porozumieniu-zdrada.html#BoxNewsImg&a=66&c=96

  charry
  „…i nie prawda że dach przeciekał, tym bardziej że prawie wcale nie padało”.

  preŻYDent Juda
  To PO co gowiny, wildsztajny i inne zydki i szbesgoje szwedaly sie miedy iSRAelem a Warszawa. Nie łżyj, POPiS-owski aparatczyku. Juz nigdy na was, oszusci z UW, nie zaglosuje.

  Julia
  Ech………………………

  Leming
  Sam sobie przeczy. Ale ciemny lud to kupi.

  skwarek
  Przyjacielu wiem, że nie konsultowaliście, jedynie pilnie słuchaliście czego oczekuje druga strona. Nie było blokady naszych w Waszyngtonie! Po przyjęciu noweli- sukces bo odblokowaliśmy relacje z W.

  OLI
  Podłość i Sprzedajność: https://nczas.com/2018/07/01/zalosne-taki-wielki-sukces-rzadu-ale-poslowie-boja-sie-ujawnic-nazwiska/

  Narodowiec
  Popraw treść komentarza. No to powiem Wam krótko…………………………………………………………………………………

  Wyborca
  hehehahahahehehehaahaaha

  Polubienie

 16. https://wpolityce.pl/polityka/402888-kto-negocjowal-porozumienie-z-izraelem

  dobra zmiana
  Mossad is the best !

  robić swoje
  Publikować nagłaśniać stawiać pomniki robić swoje w imię interesu Polski. Wszędzie przy każdej okazji. Aż nieukom wiedza o Holokauście Polski i Polaków wryje się w pamięć tak, jak o Holokauście Żydów.

  niedlapolin
  PIS stąpa po coraz cieńszym lodzie, jeśli nie wyhamuje zwąchiwania się z syjonistami. To już w jesiennych wyborach może otrzymać żółtą a nawet czerwoną kartkę od wyborców.

  bella
  Dworczyk kłamie jak najęty, przecież nie było żadnych negocjacji o ustawie IPN z zagranica ? Pinokio!!!

  447 to prezent MM dla parchow!
  A nie mowilem ze za wszystkim stoi zydzisko morawiecki?? To ta gnida doprowadzila Polske do upadku i poddanstwa tym zbrodniarzom zydowskim!Ograbia nas podatkami aby kase oddawac zydom! bandzior!!!

  Kreon
  To samo dziarmolenie od pół roku.Bliskie wybory w Izraelu.Gdyby były za 10,to Dworczyk też uważałby je za bliskie.To cud,że ten nielot retoryczny nie został kandydatem na prezia Stolicy..

  TG
  No super „wpolityce”, jeszcze 3 dni temu informowaliście, że minister Dworczyk z PiS „ucina spekulacje” (cytat) i że żadnych negocjacji PiS z Izraelem w ogóle nie było ;)))) Ależ wy żałośni jesteście.

  TG
  Przedwczoraj „wpolityce” opublikowało wypowiedź ministra Dworczyka z PiS, że żadnych negocjacji z Izraelem nie było…. Kto tu kłamie? wpolityce.pl/polityka/402624-minister-dworczyk-ucina-spekulacje

  Narodowiec
  Nawet PO tak nie robiło nas w wuja.

  ws51
  Podobno negocjowała para legutko-porąbana, bo misiewicz był zajęty.

  obserwator
  Morawiecki to były bankier z żydowskimi korzeniami. Tak o nim piszą w Izraelu. https://www.timesofisrael.com/poland-appoints-ex-banker-with-jewish-roots-as-prime-minister/

  ws51
  Negocjacje??? Wolne, żarty legutka i porąbany odebrali teksty ustawy i deklaracji od Mossadu.

  ahador
  To nie jest ważne kto negocjował, Polacy mądrzeją i już wiedzą na kogo głosować, na pewno nie na wrogów Polski.

  sake
  O tym antypolonizmie to w deklaracji jest nader mgliscie i niezrozumiale napisane, powiedziałabym też że na odczepnego.

  Racjonał
  Czy my Polacy nie mamy bliższej rodziny … do cholery !!!

  VINCENT
  Kłamie ta pisowska szmata. Negocjowali Legutko i Poręba.

  q
  izrael i syjoniści piszą prawo w polsce

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: