754 SWOBODA GROZI POLAKOM: ŻADNYCH „ANTYUKRAIŃSKICH DZIAŁAŃ” PODCZAS WIZYTY DUDY NA WOŁYNIU – W OJCZYŹNIE UPA


Demonstracja Swobody. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. rferl.org


Co Mię osobiście dziwi, to że 04.07.2018 nie było nagle nigdzie żadnych obchodów prowokacji kieleckiej… Dziwne…

Aktualizacja 08.07.2018


tagore @tagore:
To miłe ,że neobanderowcy Tiachnyboka są tacy bojowi ,idealny prezent dla Polski w tej sytuacji, Pan Kuchciński i inni giedroycianie na pewno się cieszą.

zefir @zefir:
@tagore :To nawet miłe,że też dostrzegam,że Rosja tylko się czai na giedroyciowców, rusofobów, których zawsze chce zaatakować-przecież tyle nabroili. W sprawie Tiachnyboka, czołowego antypolskiego banderowca powiem szczerze, że ta menda to pierwszy banderowski sovietofil, który decyzji Stalina strzeże. Kuchciński i jego banderowska kameryla szczerze się cieszą, że Polskę usypiają, że mając immunitetową sejmową swobodę Polską pogrywają. Wszystko do czasu.

bob @bob:
Pytanie do kresy kto finansuje ta banderowska propagandę w Polsce portal wschodnik.pl??!! https://wschodnik.pl/ukraina/item/17592-przemowienie-prezesa-ukrainskiego-ipn-podczas-uroczystosci-poswieconych-75-rocznicy-konfliktu-ukrainsko-polskiego-na-wolyniu.html

jwu @jwu:
@bob Kto finansuje pytasz ?Podejrzewam ,że polski podatnik ?

Poznaniak74 @Poznaniak74:
@jwu Dokładnie, wystarczy przeczytać ich „deklarację ideową”
https://wschodnik.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=18
A swoją drogą nieźle to sobie wykombinowali, „tumanić” Lachów za ich własne pieniądze…

jwu @jwu:
Wychodzi na to ,że przemówienie prezydenta muszą napisać w ukraińskiej ambasadzie.Wtedy będzie gwarancja ,że nie urazi banderowskiej braci.A swoja drogą zaczynam rozumieć, dlaczego trasa przejazdu i miejsce złożenia wieńców objęte jest tajemnicą ?

Gaetano @Gaetano:
Można się spodziewać, że dudaszowi zostanie tak sprytnie przygotowane (ewentualne) przemówienie, że weźmie pod uwagę bliskie mu środowiska. Zresztą tak, jak na rasowego uwola przystało. Jemu nie przeszkadzałyby nawet banderowskie szmaty, kiedy będzie bredzić o pojednaniu.

jwu @jwu:
@Gaetano No to wyjdzie na to ,że weźmie udział w 75 rocznicy konfliktu Polsko-ukraińskiego,a nie ludobójstwa wołyńskiego ?

Gaetano @Gaetano:
@jwu Tak, właśnie ten termin jest mu na rękę, co jego dawni kolesie, od których się sprytnie odżegnuje, poupychani w po, pis i n, jawnie głoszą.

UPAdlina @UPAdlina:
Co za hańba, że na rozkaz uSSmańskiego bandyty zza oceanu Polskę reprezentują dziś anty-polskie środowiska, które czy to ze strachu, czy za pieniądze, czy nawet może na bazie swoich zdegenerowanych przekonań prowadzą haniebną politykę w pozycji na kolanach wobec nazistowsko-banderowskiej junty z kijowa. Co za wstyd! Tfu!

https://kresy.pl/wydarzenia/swoboda-grozi-polakom-zadnych-antyukrainskich-dzialan-podczas-wizyty-dudy-na-wolyniu-w-ojczyznie-upa/

SWOBODA GROZI POLAKOM: ŻADNYCH „ANTYUKRAIŃSKICH DZIAŁAŃ” PODCZAS WIZYTY DUDY NA WOŁYNIU – W OJCZYŹNIE UPA

7 lipca 2018|18 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Wołyński oddział neobanderowskiej partii Swoboda otwarcie ostrzega Polaków, by podczas planowanej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Wołyniu powstrzymali się od „antyukraińskich działań”. „Ostrzegamy polskie władze, by powstrzymały się od nieprzemyślanych, prowokacyjnych wypowiedzi, działań czy gestów na wołyńskiej ziemi – ojczyźnie UPA”.

W niedzielę 8 lipca planowana jest wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Wołyniu. Ma ona na celu uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Powiązany ze „Swobodą” portal vgolos.com.ua informując o wizycie polskiego prezydenta na Wołyniu pisze, że zaplanowano ją w związku z „rocznicą konfliktu polsko-ukraińskiego, na który każda strona ma własny pogląd”.

Z kolei ukraińscy nacjonaliści twierdzą, że w ostatnich lata w Polsce następuje „niepokojąca tendencja do rewizji historii i cynicznego zniekształcania faktów historycznych”, w szczególności w odniesieniu do stosunków polsko-ukraińskich. Swoboda zarzuca Polakom, że wykorzystują rosyjską agresję przeciwko Ukrainie i „denacjonalizowany charakter ukraińskiej władzy” i uchwalają „otwarcie ukrainofobiczne akty normatywne”. Wymieniają tu zarówno uchwały wołyńskie Sejmu i Senatu, jak również styczniową nowelizację ustawy o IPN. W kontekście tej ostatniej portal Vgolos pisze, powołując się na oświadczenie wołyńskiej Swobody, że wprowadza ona odpowiedzialność karną za uznawanie „narodowo-wyzwoleńczej walki Ukraińców” [tak na Ukrainie określa się działania podejmowane przez Ukraińców, głównie ukraińskich nacjonalistów, w 1. i na początku 2. połowy XX wieku, w tym szczególnie działania OUN i UPA – red.] czy „oddawanie czci ukraińskim bohaterom i wykorzystywanie ich symboliki [chodzi o symbolikę ukraińskich nacjonalistów, głównie z OUN-UPA oraz formacji kolaborujących z III Rzeszą Niemiecką”. Z kolei zapis o Małopolsce Wschodniej w ustawie o IPN określono mianem „neoimperialnego odniesienia”. Portal ten twierdzi, że działania Polski na rzecz pamięci historycznej o rzezi wołyńskiej oraz penalizacji banderyzmu w Polsce rzekomo doprowadziły do wzrostu antyukraińskich nastrojów, w tym do „plądrowania ukraińskich grobów (sic! – red.) i niszczenia zabytków”.

Przeczytaj: Radna Swobody ze Lwowa o Hitlerze: Wielki człowiek

Wołyńska Swoboda ostro krytykuje działania prezydenta Petra Poroszenki oraz szefa MSZ Pawła Klimkina, zarzucając im bezczynność względem „polskiej ukrainofobicznej polityki”, brak obrony ukraińskich interesów narodowych i niedbanie o ukraińską pamięć historyczną.

„Na tym tle zwiększa się ryzyko możliwych prowokacyjnych wypowiedzi i działań podczas polskiej delegacji na Wołyniu” – twierdzi Swoboda. Dodaje, że wydarzenia upamiętniające ofiary „mogą stać się platformą dla nowej fali oskarżeń przeciwko Ukraińcom, którzy walczyli o swoją niepodległość przeciwko różnym okupantom (podkr. Kresy.pl), wygłaszanych na etnicznie ukraińskim terytorium, na Wołyniu”.

Przeczytaj: „Swoboda” ufundowała cerkiew w miejscu jednej z największych baz UPA na Wołyniu

Wołyńska Swoboda oświadcza, że jakiekolwiek „antyukraińskie działania i hasła” podczas wizyty polskiej delegacji są niedopuszczalne.

„Polacy muszą pamiętać, że przebywają na pierwotnej ukraińskiej ziemi – na Wołyniu, w gościnie, w suwerennym kraju. A to oznacza przestrzeganie odpowiednich, przemyślanych zachowań w ramach etykiety dyplomatycznej i zasad dobrosąsiedztwa. Jednocześnie, niedopuszczalne są przejawy szowinizmu, podżegania do nienawiści na tle narodowościowym, sugestie o pretensjach terytorialnych poprzez używanie takich sformułowań jak Małopolska, Kresy Wschodnie i inne” – czytamy w oświadczeniu wołyńskiej Swobody.

PRZECZYTAJ: Tiahnybok, lider Swobody: ziemia chełmska i Nadsanie to utracone ukraińskie ziemie

Ukraińscy nacjonaliści wzywają też ukraińskie władze, by zajęły w tej kwestii „pryncypialne stanowisko” i wskazały stronie polskiej na niedopuszczalność „przejawów ukrainofbicznej polityki i nawiązywania do zniekształconej wersji historii”. – Ukraińcy walczyli na swojej ziemi i to nie podlega dyskusji – twierdzi Swoboda. – Tylko twarde, pryncypialne stanowisko ukraińskich władz gwarantuje ochronę ukraińskich interesów.

„Ostrzegamy polskie władze, by powstrzymały się od nieprzemyślanych, prowokacyjnych wypowiedzi, działań czy gestów na wołyńskiej ziemi – ojczyźnie UPA” – pisze Swoboda. Dodaje, że dalsze przejawy „antyukraińskiej histerii” ze strony polskiej mogą doprowadzić do „nieprzewidzianych konsekwencji” i przekroczenia „punktu nieporozumienia w stosunkach dwóch narodów”.

Duda na Wołyniu, Poroszenko w Sahryniu?

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę Prezydent RP weźmie udział w mszy świętej w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łucku, koncelebrowanej przez metropolitę lwowskiego arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego i ordynariusza diecezji łuckiej biskupa Witalija Skomarowskiego w intencji ofiar ludobójstwa. Także w Łucku polski prezydent przekaże na ręce bp Skomarowskiego krzyż pamięci pomordowanych Polaków. Jak wynika z komunikatu służby prasowej prezydenta, odda on również „symboliczny hołd” ofiarom na terenach nieistniejących już polskich wsi, a także złoży wieniec na jednej ze zbiorowych mogił zamordowanych Polaków. Nie podano jednak, w jakiej miejscowości się to stanie.

Tymczasem, jak dowiedziała się dzisiaj nieoficjalnie agencja Ukrinform, tego samego dnia, gdy Andrzej Duda będzie na Wołyniu, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wybiera do wsi Sahryń w Lubelskiem, gdzie 10. marca 1944 roku w odwecie za rzeź na Wołyniu oddziały Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich zabiły co najmniej 200 Ukraińców. Anonimowy rozmówca Ukrinformu z „kręgów dyplomatycznych” powiedział agencji, że „zbliżają się tragiczne rocznice ukraińsko-polskiej historii” i w związku z tym „odbędą się odpowiednie wyjazdy prezydentów”. Źródło to podkreśliło także, że strona ukraińska proponowała stronie polskiej „wspólne uczczenie poległych Ukraińców i Polaków”, lecz spotkało się to z odmową.

Wyjazd Poroszenki do Sahrynia, jeśli dojdzie do skutku, wpisze się w oficjalną linię ukraińskich władz, które nie uznają rzezi wołyńskiej za ludobójstwo, lecz „walki polsko-ukraińskie”, które rzekomo przyniosły porównywalne straty po obu stronach. Służy temu m.in. eksponowanie Sahrynia jako przeciwwagi dla polskich wsi zniszczonych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Od dawna strona ukraińska nalegała, by pomnik w Sahryniu, wzniesiony przed wieloma laty, został odsłonięty przez prezydentów obu krajów. Oficjalnie pomnik wciąż czeka na odsłonięcie. Zwraca uwagę także prowokacyjny wybór daty wyjazdu Poroszenki do Sahrynia – w okresie obchodów rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu, mimo iż Sahryń został zniszczony w zupełnie innym czasie.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina organizuje wołyńskie kontrobchody

Vgolos.com.ua / Kresy.pl

milon @milon:
Te kabańskie faszystowska psy że swobody mogą sobie szczekać bo co niby prawda o mordach i ludobujstwie ich kłuję w oczy i niby jak się inaczej nazywał jak nie Małopolska wschodnia i Galicja od wieków należały do Polskiej korony a mieszkający tam Rusini byli lennem najpewniej sprowadzony na te ziemię by parobkować u panów ziemskich a i niby co nam zrobią napad ą na nas czekamy na to czas odzyskać co podstępem zostało nam zagarniete a ten motłoch z tej faszystowska ej swobody wytłuc do nogi bo te robaki banderowskie to tchórze które potrafią tylko szczekać i gówno mogą co będą nas straszyć pogorszeniem stosunków ale to my podatnicy polscy ich miliarda i bezzwrotnie ich wspieramy my otworzyliśmy rynek pracy dla tej choloty z dzikiego azjatyckiego stepu więc zastanów się piesku ze swobody czy opłaca ci się szczekanie na swojego karmiciela

Gaetano @Gaetano:
@milon Dobrze piszesz, ale odrobinę lepsza polszczyzna naprawdę byłaby mile widziana. W końcu nie piszemy na portalach typu onet, czy pejs-zbuk.

jwu @jwu:
@Gaetano 100/100.Chociaż wśród piszących (tak podejrzewam), są ludzie od lat mieszkający za granicą,i dlatego trzeba im wybaczyć te braki w pisowni.

dls Maverick @dls Maverick:
Pisalem i pisalem, polityka lizusostwa nie oplaca sie…

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Siła i moc braterstwa polsko-ukraińskiego zapiera dech w piersiach…

vader213 @vader213:
neobanderowcy z PIS zbierają owoce swojej chorej i zoologicznej nienawiści do Polaków

Willgraf @Willgraf:
grożą POLSCE BANDEROWSKIE ŚCIERWA….

zefir @zefir:
Naprawdę powiadam Wam,że ci banderowcy co tak polskiego prezydenta straszą i szantażują,tak po nazistowsku krzyczą,wiedzą że mają wiele śmiertelnych grzechów na sumieniu.Spójrzmy na pole banderowskiej szczególnie wołyńskiej kultury w wydaniu „swobody”Toż to żule i ciemnota,buraki z którymi nie warto polemizować,mordercza swołocz,nie tylko animozja.Genetycznie upodleni ,nie dostrzegają swego nietaktu,swej gbury wobec polskiego prezydenckiego gościa.Nie warto do bandero-nazistowskich wartości w polemice z nimi się zniżać.

https://wpolityce.pl/polityka/402789-prezydent-odda-czesc-pomordowanym-polakom-na-wolyniu

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/gdy-duda-bedzie-na-wolyniu-poroszenko-odwiedzi-sahryn-ukraina-szykuje-prowokacyjny-gest/

https://wpolityce.pl/historia/402687-konferencja-ipn-ii-wojna-swiatowa

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/w-parlamencie-europejskim-pokaza-wystawe-niedokonczone-msze-wolynskie/

…..


Prezes IPN Jarosław Szarek, foto: wikimedia.org

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
Pokażmy tę tragedię całemu światu! Prawda musi ujrzeć Słońce, jak Katyński mord, tak i ten niech wypłynie na powierzchnię, jak oliwa sprawiedliwa!

jazmig @jazmig:
Dlaczego obecny szef IPN nie wykreślił banderowców z wykazu ludzi prześladowanych przez organy PRL? Dlaczego nie organizuje on żadnych rocznic związanych z bestialską śmiercią Polaków z rąk banderowców i sąsiadów?

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Teraz się obudził…

dls Maverick @dls Maverick:
Ale NSZ czy WiN tez mordowali po wojnie. Ukry maja swoich mordercow a IPN swoich.

jwu @jwu:
@dls Maverick Fakt.Ale nie na taką skalę.Co wcale nie oznacza ,że kibicuję tym, którzy podnieśli rękę na drugiego Polaka.

Gaetano @Gaetano:
Masz jakiekolwiek pojęcie, czym były Narodowe Siły Zbrojne i co ich odróżniało od AK? Poza tym; czy NSZ mordowało kobiety, dzieci, dzieci nienarodzone i starców torturując ich przed śmiercią na 360 sposobów, tłuku? Puknij się lepiej w makówkę. Tak, „w dalas nie znajo”.

Gaetano @Gaetano:
Miłośnik ukradliny, jak sam siebie określa, z nikczemnego „Forum Partnerstwa” musiał coś bąknąć w neobanderowskiej „republice”, aby gawiedź coś dostała. Jego działania w zakresie informowana oraz wszelkich akcji nagłaśniających są znikome lub żadne. Było to widoczne jaskrawie np. ws. Birczy. Ten osobnik jest zwykłą kukłą.

https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-ipn-ukraina-buduje-falszywa-symetrie-ws-ludobojstwa-na-wolyniu/

PREZES IPN: UKRAINA BUDUJE FAŁSZYWĄ SYMETRIĘ WS. LUDOBÓJSTWA NA WOŁYNIU

5 lipca 2018|7 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Symetrii nie ma. To było ludobójstwo – podkreśla prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Szef Instytutu Pamięci Narodowej, dr Jarosław Szarek w rozmowie na antenie TV Republika podkreślił, że zbliżająca się 75. rocznica ludobójstwa na Wołyniu „to bardzo ważna rocznica dla IPN”.

– To nie tylko ta sfera badań naukowych, ale przede wszystkim działania edukacyjne. Już od wielu tygodni realizujemy warsztaty dla nauczycieli, bo ten temat jeszcze nie do końca jest znany – wyjaśniał Szarek. Dodał, że w czasie wakacji planowane są też działania poprzez kulturę, w tym pokazy filmów.

Rozmowa dotyczyła też rzezi wołyńskiej i głosu radykalnych ugrupowań ukraińskich, które odwołują się do spuścizny UPA. Zdaniem prowadzącego rozmowę, może to być przeszkodą w procesie pojednania polsko-ukraińskiego. Prezes IPN przyznał, że to prawda, ale na relacje polsko-ukraińskie „trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie”.

– Po takim morzu przelanej krwi, po latach milczenia na ten temat, gdy środowiska kresowe zostały same sobie (…) te środowiska liczyły, że gdy wróci wolna Polska, będą mogły o swoim bólu i swoich przeżyciach mówić, a zostały pozostawione nadal same sobie, w imię innych racji – mówił dr Szarek. Dodał, że nie chodzi o epatowanie przeżyciami sprzed lat, ale o podzielenie się swoim bólem.

Zaznaczył, że jak uczy historia, pewnych rzeczy nie da się „zamieść pod dywan”, gdyż wówczas „z jeszcze większą siłą wybuchają”.

Prezes IPN odniósł się również do sugestii, że strona ukraińska buduje „fałszywą symetrię ws. rzezi wołyńskiej, a przecież tej symetrii nie ma”.

Przeczytaj: Ukraina organizuje wołyńskie kontrobchody

CZYTAJ TAKŻE: Wjatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

– Symetrii nie ma. To było ludobójstwo. Jeżeli ze strony polskiej mieliśmy do czynienia z próbami odwetu, to wynikały one z desperacji niektórych oddziałów, również dowódców Armii Krajowej – mówił szef IPN. Dodał, że wpływ na to miała również desperacja wywołana zetknięciem się z „bezmiarem okrucieństwa, bestialstwa”. Zaznaczył, że mordowano z wyjątkowym okrucieństwem.

– Gdy człowiek widzi (…), że w ten sposób są traktowani jego najbliżsi to (…) budzi takie emocje, że rzeczywiście może również dochodzić do takich działań, których nie popieramy, ale to absolutnie nie jest symetria – podkreślił Szarek.

Interia.pl / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-organizuje-wolynskie-kontrobchody/

https://kresy.pl/wydarzenia/nie-bedzie-sesji-komisji-ukraina-nato-podczas-szczytu-w-brukseli/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/radni-drohobycza-zdecydowali-o-wywieszaniu-banderowskich-flag/

…..


Zdjęcie ilustracyjne. Praca sezonowa przy zbiorze truskawek, foto: wikimedia.org

jwu @jwu:
Tak trzymać Panie Kołodziejczak.

jazmig @jazmig:
Niech oni sadzą i sieją towary, które wymagają większej wiedzy i mniej pracy fizycznej, bo konkurencji z Ukrainą nie wygrają w owocach miękkich. Automatyzacja to klucz do wygrania konkurencji, a nie tania siła robocza.

tagore @tagore:
@jazmig Uprawa owoców jagodowych wymaga sporej wiedzy i zaplecza logistycznego nie każdy ich gatunek można zbierać maszynowo.

gotan @gotan:
Jeśli w Polsce będziemy mieli więcej takich polaków jak pan Michał Kołodziejczak to Polska się uratuje przed każdą bandą oszustów ,zdrajców i złodziei…Gratuluję postawy panie Michale….Gratuluję za to co pan powiedział do tego drania co siedzi przy korycie i udaje,że jest polakiem!

Gaetano @Gaetano:
Coś wspaniałego, wielkie uznanie dla Kołodziejczaka. W sprawach rolnictwa, po zabójstwie A. Leppera był wielki deficyt na ludzi jego pokroju. Brakowało kogoś, kto będzie chronił interesów polskiego chłopa i rolnika przed zakusami polskojęzycznych pijawek. Kołodziejczak ma atuty, by być ich trybunem. Co do samego ministerstwa, sytuacja jest widać adekwatna do tej, jaka miała miejsce w obsadzaniu szefa MSZ – co jeden, to gorsza kanalia.

jaro7 @jaro7:
Można się spodziewać że maszynka propagandowa i antypolska w TVPiS odpowiednio faceta przedstawi swoim wyznawcom ewentualnie nie wspomni o nim ani słowa.Brawo dla goscia, oby takich więcej.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/nagranie-jak-drugi-lepper-broni-polskich-rolnikow-przed-konkurencja-z-ukrainy-podbija-siec-video/

NAGRANIE, JAK „DRUGI LEPPER” BRONI POLSKICH ROLNIKÓW PRZED KONKURENCJĄ Z UKRAINY, PODBIJA SIEĆ [+VIDEO]

6 lipca 2018|6 komentarzy|w gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki usłyszał od prezesa Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw Michała Kołodziejczaka wiele cierpkich słów w związku z projektem MSZ wspierania ukraińskiego sadownictwa na Wołyniu. Rolnik porównywany do Andrzeja Leppera oczekuje, że ministerstwo rolnictwo skłoni MSZ do wycofania się z tego projektu.

Film, na którym Kołodziejczak ruga wiceministra Boguckiego, opublikowany w czwartek 5. czerwca na facebookowym profilu Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw zdobył w ciągu jednego dnia 1,5 tys. udostępnień i 116 tys. wyświetleń.

Widać na nim, jak Michał Kołodziejczak, prezes Stowarzyszenia, podczas czwartkowego spotkania w Ministerstwie Rolnictwa wykłada na stół przed wiceministrem Boguckim maliny i porzeczki kupione na targu i podaje ceny tych owoców, które uważa za zaniżone. – Zgadnijcie, ile za to zapłaciłem za porzeczki. – mówi pokazując woreczek z malinami. – Złotówa! Tu jest 3,5 kilo. I ci ludzie mają za to pracować. – mówi o rolnikach wykładając przed wiceministrem monety o wartości zaprezentowanych owoców. – Rwałby to pan za złotówkę? – pyta Kołodziejczak wiceministra. – Bo ja bym nie rwał. I dziwię się tym ludziom, którzy tutaj przyszli i są tacy spokojni – kontynuuje, wspominając o doniesieniach mediów o tym, że polskie MSZ sfinansuje projekt mający na celu rozwój sadownictwa na ukraińskim Wołyniu. Jak mówi, miał nadzieję, że ministerstwo rolnictwa wytłumaczy się z tych doniesień na spotkaniu z rolnikami.

 Minimum 70 tys. najlepszych sadzonek na Ukrainę. Wy zdajecie sobie sprawę, co się dzieje? Tylko jak będziecie na Wołyniu je sadzić, to powiedzcie Ukraińcom, żeby pługa za głęboko nie wpuszczali, bo trafią na kości Polaków. I pewnie tymi samymi widłami będą sadzić, które wbijali w plecy Polakom. A wy dzisiaj ich finansujecie! – niemal krzyczy Kołodziejczak

Następnie Kołodziejczak wręczył wiceministrowi żeńską wersję koszulki polo z logo jego stowarzyszenia, twierdząc, że urzędnik nie zachowuje się jak mężczyzna nie reagując na doniesienia medialne o wspomnianym projekcie. Rolnik chce, by urzędnicy ministerstwa rolnictwa interweniowali w MSZ w celu zablokowania projektu rozwoju sadownictwa na Ukrainie.

Jego zdaniem niskie ceny owoców na rynku są skutkiem konkurencji z Ukrainy. – Niestety nie służycie polskiemu interesowi. Dopóki ministerstwo rolnictwa nie zajmie się tą sprawą i nie przyczyni się do tego, że te pieniądze nie zostaną cofnięte, wszyscy rolnicy i stowarzyszenia powinny stąd wyjść! – mówi na nagraniu podniesionym głosem.

Kołodziejczak podkreśla zagrożenie ze strony ukraińskiej konkurencji i utratę klientów w Rosji. – Dzisiaj nikt nie zdaje sobie sprawy, jakim zagrożeniem jest ten rynek. (…) Co zrobiliście z Rosją? Pokłóciliście nas z Rosją, z największym klientem. Szuka pan klientów w Chinach, a tu blisko są nasi klienci, którzy dzwonią i płaczą. – mówi do wiceministra.

– Opuszczamy to spotkanie i wg mnie każdy powinien je opuścić. Jeżeli pieniądze z Polski idą na Ukrainę na produkcję malin, z którymi my mamy problem, to jest straszne. To nie jest strzał w kolano, to jest strzał w głowę. – mówi pod koniec nagrania Kołodziejczak.

W piątek Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw – Unia Warzywno Ziemniaczana wysłało list do ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego, w którym domaga się od niego wyjaśnień w sprawie projektu na Wołyniu.

Michał Kołodziejczak to 30-letni rolnik z Orzeżyna pod Sieradzem, nazywany niekiedy „drugim Lepperem”. Unia Warzywno-Ziemniaczana, którą założył w lutym br. w ciągu zaledwie kilku miesięcy stała się organizacją ogólnopolską. Kołodziejczak ma ambicję reprezentowania interesów nie tylko producentów warzyw i ziemniaków, ale także innych producentów rolnych. Ludzi przyciąga do stowarzyszenia osobowość lidera – Kołodziejczak wypowiada się elokwentnie, nie boi się starć z politykami, rozumie media społecznościowe. Jak twierdzi, to dzięki jego akcjom odwołano ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Kresy.pl / money.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/polskie-msz-placi-na-rozwoj-ukrainskiego-sadownictwa-konkurencji-dla-polskich-rolnikow/

https://kresy.pl/wydarzenia/kukiz-15-zada-wyjasnien-od-msz-ws-finansowania-ukrainskich-plantacji-malin/

https://kresy.pl/wydarzenia/48-mln-zl-rocznie-na-500-dla-obcokrajowcow-polowa-dla-ukraincow/

2 thoughts on “754 SWOBODA GROZI POLAKOM: ŻADNYCH „ANTYUKRAIŃSKICH DZIAŁAŃ” PODCZAS WIZYTY DUDY NA WOŁYNIU – W OJCZYŹNIE UPA

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/targalski-w-holenderskiej-telewizji-video/


  Jerzy Targalski. Źr. Twitter (zrzut ekranu)

  TARGALSKI W HOLENDERSKIEJ TELEWIZJI [+VIDEO]

  6 lipca 2018|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Gaetano @Gaetano:
  To żywy dowód na błazenadę tego kaprowatego elfa. Przez długie lata „dochtór” był częścią ustroju, z którego czerpał profity, a po okrągłym stolcu szybciutko pokazał swe prawdziwe, neobanderowskie ciągoty.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Jak widać w PIS doszli do wniosku że skoro tzw. totalna opozycja nie daje rady, to sami się powinni skompromitować…

  bob @bob:
  To są właśnie pisowskie elity i ich stratedzy w ich wielkość i mądrości może tylko ruchoń z kurski.tv wierzyć

  Polubienie

 2. https://kresy.pl/wydarzenia/wyslannik-usa-na-ukraine-o-sytuacji-w-donbasie-ukraincy-tez-strzelaja-ale-to-ich-kraj/

  milon @milon:
  Ciekawi mnie w takim razie w czyim kraju są separatysci przecież też się tam urodzili i mieszkali od pokoleń więc ten szkop coś pieprz bo jak by ich nie nazywać walczą z najezdzcami z banderstanu o swoją ziemię i że nie uznają władzy Kijowa zdobytej nie inaczej jak nielegalnym przdwrotem i by nie było nie jestem za okupowaniem czyichś ziemi przez inne państwo jak robi to Rosja z Krymem ale Dom bas to już inna bajka i nie powinien zachód stawać po rzadnej stronie bo jak na razie wychodzi ze wszystko zaczęło się od agresji nacjonalistów i faszystow z azow na dombaskie ziemię i to oni najechac próbowali i stlumic siła takie samo powstanie jakie sami wcześniej urządzili w Kijowie które dokonywali ludzie ze wschodnich rejonów. Więc jak się sami nie dogadaj nie wtrącać się jak ma się ta farsa kraju podzielić to tak ma być nie można utrzymywać na siłę sztucznego tworu który nie ma prawa bytu bo stworzony sztucznie przez komunistów twór na którym mieszkają ludzie nie kochający niczego innego jak faszyzm nie ma prawa bytu.

  JeszczePolska @JeszczePolska:
  @milon Zaczęło się od prześladowania rosyjskojęzycznych Ukraińców, i nalotu lotniczego na ulice Sławiańska , gdzie zginęła masa ludzi krew lała się ulicami bestialskie spalenie żywcem 100 osób w Domu Związków w Odessie 2 maja 2014 roku. Po Odessie, wyraźnie widać że to co zabijało na Wołyniu, NIE zdechło ale żyje dalej i dzięki troskliwej opiece m.in kumpli pana Folkera ma się znakomicie i przejeło władze na Ukrianie.BO TO ,jest używane jak mafijny cyngiel do zabijania i rabowania tych których kumple pana Folkera nie lubią .I mają skumę na ich dobra.
  https://pracownia4.wordpress.com/2014/05/07/masakra-na-ukrainie-jak-bandyci-mordowali-mieszkancow-odessy-w-domu-zwiazkow-zawodowych/

  Jak Szkocja przegłosuje referendum na oddzielenie się od Anglii, to pan Folker powinien zostać szefem akcji pacyfikacyjnej , bo sie zna.

  lp @lp:
  „Nie jest czymś normalnym, żeby jeden kraj miał swoich żołnierzy w innym kraju” – i to mówi jankeska szuja, która podpala coraz to nowy kraj, rzekomo w imię demokracji i dla dobra jego obywateli.

  jazmig @jazmig:
  Donbas jest rosyjski, a nie ukraiński.

  Roman1 @Roman1:
  ” Nie jest czymś normalnym, żeby jeden kraj miał swoich żołnierzy w innym kraju. Taka jest sytuacja na wschodniej Ukrainie.” Zgadzam się, Jankesi precz z Polski i wielu innych państw świata do domu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/bielan-tocza-sie-bardzo-intensywne-zaawansowane-negocjacje-ws-stalej-obecnosci-wojsk-usa-w-polsce/

  lp @lp:
  W tej sprawie powinno odbyć się referendum. Naród powinien wypowiedzieć się w tej sprawie bo czego jak czego ale obcych wojsk u siebie to od kilku pokoleń mamy dosyć!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.