756 KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: WOKÓŁ ROCZNICY WOŁYŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA PANUJE GŁUCHA CISZA


Zdjęcie ilustracyjne. Dalia Grybauskaite i Andrzej Duda. Fot. twitter, @Grybauskaite_LT

jazmig @jazmig:
Nic nie robił Kaczyński, a Duda robi 2 razy więcej: 0*2=0. Niech ten minister poda przykłady zaangażowania Dudy w sprawy Kresowian, niech poda kiedy on ostatnio spotkał się z Kresowianami, gdzie i kiedy złożył wieniec na miejscu pamięci ofiar banderowców na Ukrainie, bo ja o niczym takim nie wiem.

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Prezydencki minister najwyraźniej porusza się w równoległej rzeczywistości. Gdyby zażądać od niego, by wymienił ledwie jedną rzecz, jaką prezydent Duda „załatwił” naszym Rodakom mieszkającym na Ziemiach Zabranych – niemiłosiernie by się zapowietrzył. W kwestiach polityki wschodniej przestaję odróżniać Dudę od Komorowskiego…

gotan @gotan:
Panie Mucha,tu gdzie mieszkam o takich owadach jak pan mówi się nieładnie „s….i muchy będzie wiosna,będzie pięknie trawa rosła”…tyle skrótu o takich bzykaczach ministrach co nie rozróżniają trawy od gnoju…..Pan juda-duda dawno nas(Kresowian) sprzedał banderowcom a ostatnio i żydom…i o co pan chce walczyć w imieniu pana dudy?…O co? Kłamstwo jakie stosuje wobec Kresowian tzw.prezydent jest oczywiste.Woli tenże prezydent palić świeczki chanukowe niż zająć się pomordowanymi Polakami na Kresach.Panie mucha,to co nam serwujesz to inna rzeczywistość…to mamienie „ciemnego luda”…to bełkot,który wam się odbije czkawką przy następnych wyborach…..

zefir @zefir:
Wiceszef Kancelarii PADa zwyczajnie politycznie bredzi.Panie Michale Mucha przyznaj szczerze,którym to polskim ofiarom bestialskich ukraińskich banderowskich bestialskich zbrodni,Prezydent RP,tzw PAD oddał hołd.Zdrajcom jak PAD to się nie zdarza.takiego hołdu ze strony Pad’a nigdy nie było.Ten facet często bredzi,polskość skundleniem tuszuje,na fałszywego patriotę się stroi,na judaizmie bazuje.

JeszczePolska @JeszczePolska:
Może konkrety,!!!!!!!!!!! Może PAD nie chce powiedzieć ,że mu nakazano „wyciszać „zbrodnie na Wołyniu Małopolsce itp.I wspólnie z jego ukraińskimi „pszyjaciółmi” tworzyć nową narrację historyczną.

murzynio @murzynio:
Moim zdaniem zrobił kupę.

Gaetano @Gaetano:
Wiele mówiąca fota tej obrzydliwej pary. A sam tzw. wywiad – no cóż, poziom adekwatny do „Od Rzeczy”. Redaktorzyna nie zadawał muchozolowi zbyt wyszukanych bądź niewygodnych pytań.

jaro7 @jaro7:
To już naprawdę szkoda komentować wypociny kogokolwiek z kancelarii „prezydenta” Oszołomy, banderofile, filosemici majacy Kresowian za NIC. Czekam aż Kresowianie zmądrzeją i przestana głosować na POPiS i dude. Po obecnej krytyce zrobi jakąś pokazówkę (robi je regularnie) a dalej będzie współpracował w depolonizacji Kresów i judeizacji Polski.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/wiceszef-kancelarii-prezydenta-andrzej-duda-robi-dla-kresowian-bardzo-wiele/

WICESZEF KANCELARII PREZYDENTA: ANDRZEJ DUDA ROBI DLA KRESOWIAN „BARDZO WIELE”

14 czerwca 2018|8 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Prezydencki urzędnik nie zgadza się z opinią księdza Isakowicza-Zaleskiego o braku zasług Andrzeja Dudy dla Kresowian.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w rozmowie z portalem tygodnika „Do Rzeczy” polemizował z opinią ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, jakoby Andrzej Duda nie dbał o pamięć o Polakach-ofiarach banderowskiego ludobójstwa.

Jak napisało w czwartek dorzeczy.pl, prezydencki minister całkowicie nie zgadza się z opinią duchownego.

– Trudno, oprócz śp. Lecha Kaczyńskiego wskazać prezydenta, bardziej niż Andrzej Duda zaangażowanego w działania na rzecz pamięci historycznej i Polaków za granicą. Do księdza Tadeusza Isakowicza podchodzę z szacunkiem, bardzo go cenię. Jednak w tej sprawie nie podzielam jego poglądów – powiedział Mucha.

PRZECZYTAJ: Prezydent Duda: Pozdrawiam Polaków we Lwowie i na Ukrainie

– Znam aktywność pana prezydenta w tych sprawach, działania pana ministra Adama Kwiatkowskiego na Wschodzie – przekonywał wiceszef Kancelarii Prezydenta. Według niego wspomniane działania Andrzeja Dudy są „dynamiczne” i do tego „dobrze oceniane przez Polaków na Wschodzie”. Nie wymienił jednak w tym kontekście żadnych konkretnych działań poza listem prezydenta do uczestników uroczystości w Zielonej Górze upamiętniającej pomordowanych na Wschodzie. Jak mówił Mucha, miał przyjemność i zaszczyt osobiście uczestniczyć w tej uroczystości z ks. Isakowiczem-Zaleskim.

PRZECZYTAJ: Cytacka o słowach Dudy: „to tak jakby włożyć nóż w ręce władz litewskich”

Przypomnijmy, że w środę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wezwał do bojkotu referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji zaproponowanego przez Andrzeja Dudę. Jako uzasadnienie podał niechęć prezydenta do udziału w uroczystościach upamiętniających ukraińskie ludobójstwo na Polakach oraz utrzymywanie przez niego bliskich relacji z gloryfikatorami UPA, odpowiedzialnej za zbrodnie na Polakach.

CZYTAJ TAKŻE: Minister kancelarii Andrzeja Dudy persona non grata na Ukrainie? Chcą tego ukraińscy deputowani

Kresy.pl / dorzeczy.pl

…..


Fot. facebook.com / Tadeusz Isakowicz-Zaleski

dls Maverick @dls Maverick:
Robi sporo: twierdzi, opowiada, marzy, cuduje…a to starczy.

https://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-to-nieprawda-ze-prezydent-duda-robi-bardzo-wiele-dla-kresow-i-kresowian/

KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: TO NIEPRAWDA, ŻE PREZYDENT DUDA ROBI BARDZO WIELE DLA KRESÓW I KRESOWIAN

14 czerwca 2018|1 Komentarz|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Zdaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, twierdzenia wiceszefa KPRP Pawła Muchy, jakoby prezydent Andrzej Duda robił „bardzo wiele” dla Kresów i Kresowian, są nieprawdziwe.

Jak informowaliśmy, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl polemizował z opinią ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, jakoby Andrzej Duda nie dbał o pamięć o Polakach-ofiarach banderowskiego ludobójstwa. Prezydencki minister całkowicie nie zgadza się z opinią duchownego, który wcześniej wzywał do bojkotu prezydenckiego referendum ws. konstytucji. Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego Duda wykazuje niechęć do udziału w uroczystościach upamiętniających ukraińskie ludobójstwo na Polakach oraz utrzymuje bliskie relacje z gloryfikatorami UPA.

Z kolei Mucha twierdził, że prezydent robi dla Kresowian „bardzo wiele” i poza Lechem Kaczyńskim jest najbardziej zaangażowanym w działania na rzecz pamięci historycznej i Polaków za granicą polskim prezydentem. Według niego wspomniane działania Andrzeja Dudy są „dynamiczne” i do tego „dobrze oceniane przez Polaków na Wschodzie”. Nie wymienił jednak w tym kontekście żadnych konkretnych działań poza listem prezydenta do uczestników uroczystości w Zielonej Górze upamiętniającej pomordowanych na Wschodzie.

Do reakcji wiceszefa KPRP odniósł się na Twitterze sam ks. Isakowicz-Zaleski, zaznaczając, że twierdzenia Muchy, jakoby prezydent czynił wiele dla Kresów są nieprawdziwe.

PRZECZYTAJ: Cytacka o słowach Dudy: „to tak jakby włożyć nóż w ręce władz litewskich”

„Minister Mucha z KPRP twierdzi, że Andrzej Duda czyni wiele dla Kresów. Nie jest to prawda, bo wciąż odmawia on Kresowianom patronatu. Nie chce też spotkać się z rodzinami ofiar UPA” – napisał duchowny. Dodał, że choć prezydent był już na Ukrainie trzy razy, to milczał ws. ludobójstwa i nie zapalił zniczy na grobach ofiar.

Ksiądz załączył też m.in. kopię pisma z Kancelarii Prezydenta sprzed roku, w którym urzędniczka KPRP w imieniu prezydenta odmawia objęcia patronatem honorowym społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa  dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, organizowanych przez część środowisk kresowych.

Twitter.com / Kresy.pl

…..


Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, foto: wikimedia.org

lp @lp:
X. Tadeusz jest sumieniem naszego społeczeństwa. Przy nim polskojęzyczni to stado zwykłych kundli (vide Morawiecki czy inne pisiate) co ino ubolewają a tak tak naprawdę mają w d() martyrologię Kresowych Męczenników. A wszystko to w imię chorej idei judeopolonii co się pejsatym nigdy nie ziści.

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Dzielenie polskich ofiar II wojny światowej trwa w najlepsze! Gdyby Rzezi Wołyńskiej dopuścili się Rosjanie albo Niemcy, politycy tabunami by się stawiali na obchodach rocznicowych, zwłaszcza w roku wyborczym. Niestety, sprawcami tego ludobójstwa byli Ukraińcy, a to zmienia postać rzeczy. Szkoda, że troska o wrażliwość sprawców zbrodni i ich potomków bierze górę nad poczuciem elementarnej sprawiedliwości wobec bestialsko pomordowanych Rodaków, którzy spoczywają w niepoświęconej ziemi i bez znaku Krzyża na mogile…

JeszczePolska @JeszczePolska:
Księże Tadeuszu!! Wielkie Bóg zapłać za księdza opowiadanie się po stronie Prawdy, Czci i Pamięci o NICH!! Mimo wszelkich przeciwności, ataków, i niegodziwości które dotykają naukowców czy Kresowian. Mimo lekceważenia ze strony „władzy”, żyjącej z naszych podatków!! Oni z chęcią drżąc ze strachu realizują to co im nakazano … stąd i zowąd. Nawet kosztem pamięci i szacunku do zamęczonych Rodaków. Są „lepsi” dla nich ,do czczenia i pamiętania i bezustannego wspominania , od Kresowian czy Małopolan czy zamęczonych Powstańcach Warszawskich !Bo to daje korzyści polityczne hegemonowi! Wybory tuż!! szkoda ,że nie partii reprezentującej 3 mln elektorat Kresowiaków. https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header

Roman1 @Roman1:
Bardzo dobrze, że ksiądz przypomina stale o tej zbrodni, którą zakłamani politycy w Polsce ukrywają.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ks-isakowicz-zaleski-wokol-rocznicy-wolynskiego-ludobojstwa-panuje-glucha-cisza/

KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: WOKÓŁ ROCZNICY WOŁYŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA PANUJE GŁUCHA CISZA

12 czerwca 2018|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski skrytykował we wtorek na swoim blogu na stronie radia RMF FM postawę czołowych polityków PiS wobec uroczystości 75. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu, którą porównał do postępowania polityków poprzedniej koalicji.

Kapłan przypomniał, że za miesiąc minie 75 lat od Krwawej Niedzieli na Wołyniu, kiedy sotnie UPA oraz bojówki OUN wspierane przez ludność ukraińską napadły jednego dnia na prawie 100 miejscowości na Wołyniu, w których mieszkali Polacy, mordując tysiące ludzi.

– Do upamiętnienia ofiar tych wydarzeń rodziny ofiar, wspierane przez samorządy oraz liczne organizacje kresowe, patriotyczne i społeczne, przygotowują się od dłuższego czasu. Powstał nawet ogólnopolski komitet organizacyjny, zrzeszający przedstawicieli różnych środowisk, który koordynuje wszystkie działania. Tylko na początku maja i czerwca odbyły się ogólnopolskie konkursy dla dzieci i młodzieży w Rabce i Radwanowicach k. Krakowa oraz uroczyste XV Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu i X Konferencje „Świat Kresów” w Prabutach na Pomorzu. Z kolei 10 bm. dzięki staraniom Stowarzyszenie Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu został odsłonięty Krzyż Wołyński na cmentarzu w Zamościu. – poinformował ks. Isakowicz-Zaleski.

Zauważając udział kompanii honorowych Wojska Polskiego w tychże uroczystościach duchowny podkreślił „głuchą ciszę” ze strony prezydenta Dudy i jego kancelarii w sprawie rocznicy rzezi wołyńskiej. „Żadnych informacji, żadnych też zaproszeń dla Kresowian i ich potomków, jakby to byli obywatele gorszej kategorii. Żadnych też odpowiedzi na apele i prośby ze strony rodzin.” – pisze kapłan dodając, że prezydent Duda po raz kolejny odmówił patronatu nad uroczystością w Kędzierzynie-Koźlu. Podobnie uczynili premier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski odmawiając patronatu Kongresowi Środowisk Kresowych „Tożsamość-Pamięć-Przyszłość” i konferencji naukowej „Wołyń’43: Walka o Pamięć – Walka o Polskę”, które są zaplanowane na 22-23. czerwca br. w Lublinie. Kapłan przypomniał, że podobne odmowy spotykały Kresowian ze strony polityków PO, gdy była ona u władzy.

Ks. Isakowicz-Zaleski zapewnił, że pomimo obojętności urzędników tegoroczne społeczne obchody rocznicy ukraińskiego ludobójstwa odbędą się w niedzielę 8 lipca o godz. 12 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Następnie z tego miejsca ruszy Marsz Pamięci, który przejdzie Krakowskim Przedmieściem i Starym Miastem do katedry polowej przy ul. Długiej, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar.

Duchowny poinformował także, że harmonogram poszczególnych uroczystości w całej Polsce jest podany na jego stronie internetowej a także na specjalnie w tym celu założonej stronie na Facebooku.

CZYTAJ TAKŻE: Ks. Isakowicz-Zaleski odpowiada Olszewskiemu ws. Bandery

Kresy.pl / RMF FM

…..


Fot. Facebook.com

vader213 @vader213:
a gdzie są banderowcy z PIS ? aha już wiem w izraelu lub w tym łajdactwie o nazwie ukraina stale nam udowodniają że nas zniszczą już zaprzańcy zabrali się za ogrodnictwo i sadownistwo

JeszczePolska @JeszczePolska:
Broń już sobie zwożą od dawna!!!do Polski, we Wrocku jest ukraińska kawiarnia jako miejsce spotkań!
http://dziejesienapodkarpaciu.pl/medyka-nietypowy-prezent-dla-kolegi-przechwycono-kontrabande/

vader213 @vader213:
to nie wiecie co zrobić z tym brudem przeciez jest patriotyczny Sląsk Wrocław on juz wie co robic

Yogi @Yogi:
Pan presidente pojechał czcić bandersynów, Polacy to nie jego sprawa.

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczne-obchody-75-rocznicy-ludobojstwa-polakow-na-wolyniu/

SPOŁECZNE OBCHODY 75. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA POLAKÓW NA WOŁYNIU

8 lipca 2018|4 komentarze|w społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Redakcja

Dzisiaj 8 lipca br. w Warszawie odbyły się Społeczne Obchody 75. Rocznicy Ludobójstwa Polaków na Wołyniu, zorganizowane przez Ogólnopolski Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich.

Uroczystości rozpoczęły się w południe od uroczystej zmiany warty i odczytania Apelu Pomordowanych przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie zgromadzeni przeszli Marszem Pamięci przez Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto do katedry polowej przy ul. Długiej, gdzie koncelebrowana została Msza św. w intencji Ofiar Ludobójstwa, a następnie poświęcono pamiątkową tablicę.

Przewodniczący Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Wschodnich ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski podkreślał w swoim przemówieniu, że ofiary tej okrutnej zbrodni wciąż nie zostały pochowane. – Wielki szacunek dla wszystkich instytucji państwowych, samorządów, także województwa mazowieckiego i wielu innych, które w najróżniejszy sposób wspierają rodziny w tym upamiętnieniu. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że pomimo tego, że minęło już tyle lat, pomimo tego, że III Rzeczpospolita liczy już 30 lat, a wolna Ukraina niemal tyle samo, to nadal podstawowe sprawy nie zostały spełnione. Przede wszystkim nie zostały pochowane kości pomordowanych ofiar ludobójstwa. (…) Dopóki III Rzeczpospolita nie rozwiąże tego problemu, nie pochowa tych ofiar, nie wymusi na Ukrainie wstrzymanych ekshumacji, dotąd ta ogromna rana będzie dalej raną – mówił.

– Bardzo się cieszymy że dzisiaj pan Andrzej Duda dotrzymał po trzech latach obietnicy którą nam złożył w 2015 roku. Żałujemy że nie chciał objąć patronatu nad naszymi uroczystościami, jak i w ubiegłym roku. Ale że w końcu pojechał na Wołyń. Ale równocześnie do Polski przyjeżdża kłamca, oszust, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który gloryfikuje zbrodniarzy, stawia im pomniki. I przyjeżdża nie żeby uczcić ofiary, ale przyjeżdża do Sahrynia na Lubelszczyźnie, gdzie oddziały Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich walczyły z wrogiem i próbuje odkręcić tę sprawę, że jedni mordowali i drudzy mordowali. A najlepiej zapomnieć. Jak się pytam, jakim cudem taki człowiek został wpuszczony do Polski – dodał ks. Isakowicz-Zaleski.

Ks. Isakowicz-Zalewski przypomniał także, że Krwawa Niedziela to również dramat kapłanów i ludzi świeckich, którzy zostali zamordowani podczas mszy św. – Druga wojna światowa była okrutna. Niemcy byli bardzo okrutni i Rosjanie. Ale to co zrobili Ukraińcy, czyli wybrali dzień święty, niedzielę 11 lipca na wymordowanie Polaków. Bezbronnych przecież nie było broni po stronie polskiej. Ogromna ilość ludzi została zamordowana w kościołach, albo kiedy wychodzili z tych kościołów. Wielu kapłanów zostało zarąbanych siekierą przy ołtarzu, tutaj przy pocztach sztandarowych jest tablica z podobizną księdza Ludwika Wrodarczyka, proboszcza z Wołynia, ze Zgromadzenia Księży Oblatów, który został uprowadzony i w barbarzyński sposób zamordowany. Ksiądz Karol Baran został przerżnięty piłą na pół po odprawieniu mszy św. Dlatego się dziwię że dzisiaj nie ma z nami księży biskupów, bo jako ksiądz, kapłan, oczekuję, że właśnie księża biskupi w Polsce jednoznacznie powiedzą, że ludobójstwo było ludobójstwem, bez żadnej poprawności politycznej. I doprowadzą do beatyfikacji męczenników wołyńskich – powiedział.

Ks. Isakowicz-Zalewski potępia PiS, Episkopat i III RP za milczenie o Wołyniu

Podczas uroczystości głos zabrała także przewodnicząca Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu Janina Kalinowska, która podkreślała, że rodziny ofiar dopominają się przede wszystkim o ekshumacje i godny pochówek zwłok swoich zamordowanych bliskich. – Co winni są ci Polacy? Na Wołyniu i nie tylko na Wołyniu, na całych Kresach Wschodnich. Zginęli za co? Za swoją polskość. Tam nie ma już naszej ojczyzny, tam spoczywają nasi najbliżsi, w dołach śmierci, niejednokrotnie na wierzchu jest wysypisko śmieci – mówiła.

– Ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej pozostaje wciąż bolesną raną w zbiorowej pamięci naszego narodu. Raną tym większą, że przez dekady przemilczaną. Przez lata komunizmu strażnikami pamięci o bestialskich wydarzeniach na Wołyniu byli ocaleni i rodziny ofiar – napisał do uczestników premier Mateusz Morawiecki, w liście odczytanym przez szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Społeczne Obchody 75. Rocznicy Ludobójstwa Polaków zostały zorganizowane przez organizacje kresowe, bez żadnych dotacji państwowych. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. ocaleni z ludobójstwa na Wołyniu, przedstawiciele władz państwowych, wojska i policji, Instytutu Pamięci Narodowej, Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wydarzenie honorowym patronatem objął premier Mateusz Morawiecki, swojego patronatu odmówił natomiast prezydent Andrzej Duda.

11 lipca 1943 r. Ukraińska Powstańcza Armia rozpoczęła skoordynowany atak na polskich mieszkańców, kontynuowany w kolejnym dniu. Zaatakowano 150 miejscowości na Wołyniu. Była to kulminacja fali mordowania i wypędzania Polaków z ich domostw, trwającej już od początku 1943 r.. Przy czym do pierwszych mordów dochodziło już jesienią 1939 roku. W wyniku ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej zginęło ponad 100 tys. Polaków.

Sprawcami Zbrodni Wołyńskiej były Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów – frakcja Stepana Bandery (OUN – B) oraz podporządkowana jej Ukraińska Powstańcza Armia (UPA). Współdziałała z nimi także część ludności ukraińskiej, która uczestniczyła zarówno w mordach na swoich polskich sąsiadów, jak również w rabowaniu ich dobytku.

Zobacz także: Krwawa Niedziela w Kisielinie

Kresy.pl / PAP

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/andrzej-duda-pojedzie-na-ukraine-uczcic-ofiary-rzezi-wolynskiej/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/ks-isakowicz-zaleski-wezwal-do-bojkotu-referendum-zaproponowanego-przez-dude/

https://kresy.pl/bez-kategorii/kongres-srodowisk-kresowych-rp-i-konferencja-wolyn-43-walka-o-pamiec-walka-o-polske-w-lublinie/

https://kresy.pl/wydarzenia/kurier-galicyjski-podwaza-ustalenia-ipn-ws-hruszowic-i-sugeruje-ze-rozbiorka-pomnika-upa-to-rosyjska-akcja/

https://kresy.pl/wydarzenia/onet-morawiecki-i-ziobro-chca-odwolania-szefa-ipn/

https://kresy.pl/wydarzenia/w-ipn-powstaje-rejestr-ofiar-i-sprawcow-operacji-polskiej-nkwd/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/msz-sfinansuje-projekt-nakrecenia-100-filmow-o-polsko-ukrainskim-dziedzictwie/

https://kresy.pl/bez-kategorii/kongres-srodowisk-kresowych-rp-i-konferencja-wolyn-43-walka-o-pamiec-walka-o-polske-w-lublinie/

https://kresy.pl/wydarzenia/slazakowiec-gorzelik-woli-kibicowac-niemcom-niz-polsce/

 

10 thoughts on “756 KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: WOKÓŁ ROCZNICY WOŁYŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA PANUJE GŁUCHA CISZA

 1. Maciej
  Liczyliście na Kuczmę, Juszczenkę, teraz na Poroszenkę… Liczcie dalej naiwniaki

  ppaleczny@ppaleczny
  Polecam artykuł o genezie banderyzmu o nauczycielu Bandery Dońcowie bez którego krwawej ideologii nie byłoby rzezi wołyńskiej. Znakomita praca. http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/66-geneza-banderyzmu

  ja lwowski Batiar
  Pan Minister mówi „liczymy”, a ja Wam mówię nie liczcie. Na nic dobrego od Ukrainy nie liczcie. AMEN !!!

  A do tej pory, chuju, co robi
  liście? Liczyliście liście, czy co? CO, SQRXYSYNY, ROBILIŚCIE DO TEJ PORY!? A co robicie w kontaktach z syfjonistami, liczycie coś, czy malujecie kredkami po asfalcie!? STOP✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡!

  Krótko; skurwysyński kaczyński
  ten gie’niusz, co napakował do samolotu „elitę narodu”, on ci to zamierzał nadać Juszczence H.C. KULu! Czyli te ssyny „liczą” już od ładnych paru lat i przymierzają się do „złożenia na ołtarzu”!

  https://wpolityce.pl/polityka/403057-co-z-ekshumacjami-ofiar-ludobojstwa-wolynskiego

  Co z ekshumacjami ofiar ludobójstwa wołyńskiego? Dworczyk: Liczymy, że rząd ukraiński wywiąże się ze swoich deklaracji

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Minister Michał Dworczyk / autor: Fratria wPolityce.pl

  Liczymy, że rząd ukraiński wywiąże się z kolejnych obietnic składanych na temat odblokowania ekshumacji Polaków na terenach Ukrainy

  — powiedział w poniedziałek PAP szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o komentarz do niedzielnego wystąpienia prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

  Prezydent Andrzej Duda w niedzielę na cmentarzu Ołyce na Wołyniu podczas obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej stwierdził, że powinniśmy budować przyjaźń między Polską i Ukrainą, ale nasze relacje trzeba opierać na prawdzie historycznej. Zaapelował do władz Ukrainy, by przywróciły możliwość ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej.

  Z kolei prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w niedzielę w Sahryniu (woj. lubelskie) wziął udział w uroczystości upamiętnienia kilkuset Ukraińców pomordowanych podczas akcji przeprowadzonej w 1944 r. przez polskie podziemie zbrojne. Oświadczył wówczas, że Kijów liczy na zmiany w nowelizacji ustawy o IPN w części, która dotyczy Ukraińców. Potwierdził też ustalenia w sprawie gotowości do odblokowania prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na terytorium Ukrainy.

  Liczymy, że rząd ukraiński wywiąże się z kolejnych obietnic składanych na temat odblokowania ekshumacji Polaków na terenach Ukrainy

  — powiedział Dworczyk.

  Szef KPRM podkreślił, że takich deklaracji ze strony ukraińskiej było do tej pory już kilka.

  Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie zamknięta jak najszybciej, ponieważ w naszej cywilizacji łacińskiej każdy zmarły powinien mieć prawo do godnego pochówku i krzyża na swoim grobie, dlatego też uprawnianie polityki przy wykorzystaniu mogił i ofiar II wojny światowej jest całkowicie nieakceptowalne

  — dodał Dworczyk.

  W czerwcu Sejm zmienił znowelizowaną w styczniu ustawę o IPN, Senat przyjął ją bez poprawek, a prezydent podpisał. Nowela uchyla art. 55a, grożący karami grzywny lub trzema latami więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Odrzucone zostały jednocześnie poprawki zgłoszone przez opozycję, która chciała wyeliminowania przepisów z ustawy o IPN mówiących o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów.

  Prezydent Duda po tym, jak podpisał styczniową nowelizację, w trybie kontroli następczej skierował ją do TK. Chciał, by Trybunał zbadał zgodność z konstytucją art. 55a, a także przepisy noweli w części obejmującej wyrazy „ukraińskich nacjonalistów” oraz wyrazy „i Małopolski Wschodniej”; prezydent wskazał, że pojęcia te są niedookreślone.

  Między Warszawą i Kijowem od wiosny 2017 r. trwa spór wokół zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na terytorium Ukrainy, wprowadzonego przez ukraiński IPN. Zakaz został wydany po zdemontowaniu nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach, do czego doszło w kwietniu 2017 r.

  Zbrodnia Wołyńska była antypolską czystką etniczną, przeprowadzoną przez nacjonalistów ukraińskich, mającą charakter ludobójstwa. Zbrodni dokonano w latach 1943–45. Jej sprawcy – Organizacja Nacjonalistów Ukraińskich frakcja Stepana Bandery (OUN-B) oraz jej zbrojne ramię Ukraińska Armia Powstańcza (UPA) we własnych dokumentach planową eksterminację ludności polskiej określali mianem „akcji antypolskiej”.

  Według szacunków polskich historyków ukraińscy nacjonaliści zamordowali w latach 1943-45 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ok. 100 tys. Polaków. 40-60 tys. zginęło na Wołyniu, 20-40 tys. w Galicji Wschodniej, co najmniej 4 tys. na terenie dzisiejszej Polski. Kulminacja tych wydarzeń, określanych mianem zbrodni wołyńskiej, nastąpiła 11 lipca 1943 r., gdy oddziały UPA zaatakowały ok. 150 polskich miejscowości.

  Jak podaje IPN, na skutek polskich akcji odwetowych do wiosny 1945 roku zginęło prawdopodobnie 10–12 tys. Ukraińców.

  Niektóre z polskich akcji odwetowych były zbrodniami wojennymi. Jednak zdaniem polskich historyków nie można stawiać znaku równości między nimi a zorganizowaną, antypolską akcją OUN-UPA

  — czytamy na stronie zbrodniawolynska.pl redagowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

  ems/PAP

  Treść komentarza została usunięta.

  Loli
  A co z ekshumacja w Jedwabnem. Czy rzad polski i prezydent wywiaza sie z danej obietnicy?

  Treść komentarza została usunięta.

  SZEJM WIELKI, szejmie, WIELKI!
  Targowica przy was, to niemal wzór cnót! Tak upokarzającego poddania państwa i narodu jakimś parxhom jeszcze w dziejach świata nie było! A wam się udało ot tak! Bo chcą Polskę, toście im ją dali!

  Treść komentarza została usunięta. (x3)

  Treść komentarza została usunięta. (x2)

  Polska nie jest niczyją prywat
  ną Polską, wy parxhy! Nie jesteście naszymi właścicielami, jesteście naszymi sługami! Dlatego przedstawicie swoją narodowość, a komu się to nie podoba, ten ma wolną drogę dokądkolwiek! NA ZMYWAK!

  O co chodzi żydom z tą `przebu
  dową`? O totalne zlewaczenie Polski tak jak na zachodzie a protesty, takie jak obecne próby Narodowców w Katowicach będą „nazistowskie” i jako takie zostaną spacyfikowane z ew. pomocą przyjaciół!

  Dziadek Borowik
  Dworczyk NIE UMIAL POliczyc zyjacych Polakow na nieludzkiej ziemi PO CCCP, i SPROWADZIC ich do Ojczyzny! III RP, zebracze Panstwo ktore z BRAKU kasy wykradanej z budzetu, przez 30 lat NIC nie robi!!!

  Dziadek Borowik
  Ukraincy NIGDY na to nie POzwola, tak samo jak Putin nie wyda wraku TU-154! Co prawda USA moze w OBU sprawach pomoc, ale NIE MAJA W TYM INTERESU! W 1945 alianci tez nas sprzedali, jak bydlo! POruta!

  Treść komentarza została usunięta.

  Dziadek Borowik
  Ja licze ze Dworczyk tez sie wywiaze z deklaracji, aby sciagnac potomkow zeslancow i AKowcow z nieludzkiej ziemii, PO bylym CCCP! Moze to byc nawet 3 mln. ludzi, teraz CZEKAJA z karta Polaka PO 17 LAT

  Pomysłowy Dobromir (!)
  czyli Dygot-Moraver ma plana! Całkiem jak Poniatowski, zrobił „dobrą zmianę” i uchwalił Konstytucję. Po czym zrobił Targowicę i przepiexxolił całą RP na ponad 100 lat! Baranom Polskim w to graj!

  Dziadek Borowik
  POniatowski za milostki z caryca Katarzyna, oddal Rosji Carskiej 250tys.ha, ziem Rzeczypospolitej, a moze caryca sobie sama wziela! Jak teraz tyle oddamy Z MOCY 447, zostanie nam 83tys.ha w III RP!!!

  Kresy
  Prezydent Ukrainy Leonid Kuczma kiedyś przeprosił Polaków za zamordowanie pół MILIONA Polaków i na pewno wiedział co mówi. Oni nie chca ekshumacji , żeby to nie wyszło.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/403077-premier-o-zbrodni-wolynskiej

  Stanowcze słowa szefa rządu: Pamięci o ofiarach Wołynia nie można wymazać, winy sprawców nie da się relatywizować

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: PAP/Andrzej Grygiel wPolityce.pl

  Są zbrodnie, wobec których brakuje słów, nawet po 75 latach. Pamięci o ofiarach Wołynia nie można wymazać, winy sprawców nie da się relatywizować. Trwałe pojednanie między narodami Polski i Ukrainy może być oparte jedynie na uznaniu pełnej prawdy o tamtych strasznych czasach

  —napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

  CZYTAJ TAKŻE: Premier Morawiecki stanowczo: zbrodnia wołyńska nie może być relatywizowana, nie można jej usprawiedliwiać

  CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Duda na Ukrainie: „Chciałbym, aby każdy z Polaków, którzy kiedyś zostali zamordowani odzyskał swoje imię”

  Premier Mateusz Morawiecki złożył w poniedziałek we Wrocławiu kwiaty pod pomnikiem Ofiar Ukraińskiej Powstańczej Armii. Pomnik ten odsłonięto w 1992 r.

  Zbrodnia wołyńska była antypolską czystką etniczną, przeprowadzoną przez nacjonalistów ukraińskich, mającą charakter ludobójstwa, dokonana w latach 1943–1945. Jej sprawcy – Organizacja Nacjonalistów Ukraińskich frakcja Stepana Bandery (OUN-B) oraz jej zbrojne ramię Ukraińska Armia Powstańcza (UPA) we własnych dokumentach planową eksterminację ludności polskiej określali mianem „akcji antypolskiej”.

  Według szacunków polskich historyków ukraińscy nacjonaliści zamordowali w latach 1943-1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ok. 100 tys. Polaków. 40-60 tys. zginęło na Wołyniu, 20-40 tys. w Galicji Wschodniej, co najmniej 4 tys. na terenie dzisiejszej Polski. Kulminacja tych wydarzeń, określanych mianem zbrodni wołyńskiej, nastąpiła 11 lipca 1943 r., gdy oddziały UPA zaatakowały ok. 150 polskich miejscowości.

  Jak podaje IPN, na skutek polskich akcji odwetowych do wiosny 1945 roku zginęło prawdopodobnie 10–12 tys. Ukraińców. „Niektóre z polskich akcji odwetowych były zbrodniami wojennymi. Jednak zdaniem polskich historyków nie można stawiać znaku równości między nimi a zorganizowaną, antypolską akcją OUN-UPA” – czytamy na stronie zbrodniawolynska.pl redagowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

  Sejm – na mocy uchwały z lipca 2016 r. – ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Izba niższa oddała w niej hołd „wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów”.

  KK/TWITTER

  Franciszek@Franciszek
  …winy sprawców nie da się relatywizować… Również w Jedwabnem, Bielsku Podlaskim (wieś Pilki), Choroszczy, Czyżewie, Goniądzu, Grajewie, Jasionówce, Kleszczelach, Knyszynie, Kolnie, Kuźnicy, Narewce, Piątnicy, Radziłowie, Rajgrodzie, Sokołach, Stawiskach, Suchowoli, Szczuczynie, Trzciannych, Tykocinie, Wasilkowie, Wąsoszu, Wiznej?

  Maria
  Czy Pan Premier miał na myśli ofiary czystki etnicznej w Sahryniu?

  Kris
  Jakie pojednanie? O czym wy chrzanicie? W polityce nie ma pojednań, przyjaźni i solidarności, są tylko interesy. A naszym jest słaba Upaina. Dorośnijcie wreszcie w oolityce.

  Treść komentarza została usunięta.

  iMisio
  Czas wreszcie przejść do kolejnego etapu. Ukraina musi zapłacić za zbrodnie i grabież polskich majątków. Należy wysunąć roszczenia wobec Ukrainy. Albo niech wracają do Putina.

  iMisio
  Polski majątek na zachodniej Ukrainie wraz z Lwowem jest wręcz banalny do obliczenia. To powinna być ogromna kwota i to musi dać Ukraińcom do myślenia.

  iMisio
  KONIEC TYCH POJEDNAŃ NA NASZ KOSZT! Niemiecka, Ruska i Ukraińska bieda znów sięgnęły brudnymi łapskami po nasze odwieczne majątki. A my tylko bredzimy o pojednaniu. Najpierw spłata długów!

  Jastrzebiec@Jastrzebiec
  Brawo; w końcu polski rząd zajmuje właściwe stanowisko; to ogromna ulga po nieudolnych rządach POlityków

  obejrzyjcie

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/403066-zobaczylismy-niewyobrazalne-bestialstwo-ukraincow-z-wolynia

  ano
  Pani Holdynska probuje cos ugrac. Oblawa agustowska byla sowiecka zbrodnia ale porownywanie jej do zbrodni ukraincow na Wolyniu ma sie nijak. Wolyn to LUDOBOJSTWO

  baba z magla
  Probujesz kobieto zamazac zbrodnie Wolynska…TFFUUUUU…co za babsztyl

  Tom
  co to za mieszanie pojęć? co wspólnego ze zbrodniami ukraińskimi mają mordy NKWD? NKWD nie likwidowało całych wiosek polskich tak jak ukraińcy

  Obserwatorka
  Prezydent Polski składał kwiaty w polu nawet „małego pomniczka” – po wycięciu w pień całej wsi.

  kłamliwe dziady
  Dla czego używa się zwrotu Ludobójstwo na Wołyniu zamiast Ludobójstwo na Kresach Wschodnich? Bo dzięki tym słowotórczym manipulacją zmniejszyć można prawdziwą liczbę ofiar do ok 100 tys

  GerGo@GGerard
  Szkodnik stracił kolejną okazję by siedzieć cicho. Co to niby ma oznaczać? Że co, nie obchodzić rocznicy ludobójstwa? mamy odpuścić żądaniu godnego pochówku ofiar z dołów śmierci; a Ukraina żeby poczuła się z tego obowiązku zwolniona? Co to ma znaczyć?! Trzeba być ekstraordynaryjnym mikrocefalem i płazem by pozwolić sobie na tego typu nonszalanckie komentarze w tej sprawie.

  GerGo@GGerard
  Niestety ten artykuł jest w manipulacją: by w czas rocznicy banderowskiego ludobójstwa wdawać się w dywagacje i syntezy co do zbrodni NKWD czy bliżej nieokreślonych białoruskich. Wpisuje się to doskonale w usiłowania kosmopolity Poroszenki przez szowinistów ukraińskich od Szeremtów, przez Wiatrowycze i inne świszczypały do relatywizowania bestialstw ich antenatów. W najlepszym razie ten artykuł, jeszcze zilustrowany kadrem z „Wołynia”, jest w obecnym czasie wysoce niestosowny.

  ppaleczny@ppaleczny
  Polecam artykuł o genezie banderyzmu o nauczycielu Bandery Dońcowie bez którego krwawej ideologii nie byłoby rzezi wołyńskiej. Znakomita praca. http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/66-geneza-banderyzmu

  zgłoś nadużycie
  obywatel
  Być może oni wtedy chcieli tworzyć państwo i naród. Ale na jakich wartościach? Naród to wspólnota ludzi o podobnych wartościach. U nas wartością jest prawo do życia i szacunku dla każdego. A u nich?

  Katarzyna Szulc@Kasia
  Ustalenie i rozpoznanie polskich ofiar barbarzyństwa Ukraińców, Białorusinów i przede wszystkim Rosjan z czasów przed i po wojennych to jedno! Ważne ale to jeden aspekt naszego życia!

  Uważam, że ważniejszą sprawą dla Polaków powinno być upublicznianie współczesnej i systematycznej eksterminacji elit narodu polskiego jak np. katastrofy KASA czy Smoleńsk przez wschodnich sąsiadów RP oraz wzmożenie organizacji Wojsk Ochrony Terytorialnej na wschodniej flance RP co zapoczątkował już min.Macierewicz. Mieszkańcy wschodnich terytorium Polski jako patrioci i w trosce o przyszłość swoich rodzin, powinni póki czas współorganizować się w przygotowaniach do obrony przed Ukraińcami! Ich dążenia i prowadzona polityka propolska są jasne i słyszalne dla każdego Polaka! Polska nie była ,nie jest i nie będzie ich przyjacielem! Polityka państwa polskiego wspierająca Ukrainę jest co najmniej dziwna!

  no tak
  prezes kaczynski na majdanie w chwili uniesienia krzyknal slawa ukrainie lud odpowiedzial herojam slawa to przywitanie OUN I UPA

  Robert.E.Lee@Robert.E.Lee
  ppaleczny@ppaleczny WY lewica od 1918 roku wykonaliście „same znakomite prace” z wymordowaniem 200 milionów włącznie ( bardzo skromnie licząc)

  kasia
  A dlaczegóż to polski sejm tak się boi ukraińców? Dlaczego w sprawie Rzezi Wołyńskiej podjęto zaledwie uchwałę zamiast poważnej USTAWY? Dlaczego ciągle walczymy w UE o akcesję dla nich? Dlaczego?

  kato-polacy
  @pol pprzedstawmy to światu – nasz holokaust kilka razy większy” Tylko że zbrodnie NA POLAKACH SĄ BEZKARNE jeszcze nagradza się potomków możliwością osiedlania w Polsce Litwa Ruski Ukry Jakaś Duma?!

  obywatel
  Ukraińcy wciąż nie potrafią określić czym jest ich naród, co ich łączy, co zcala. Jeśli dla nich bohaterami są ludzie którzy zabijali powoli zadając ból kobietom i dzieciom to są bestiami a nie ludźmi

  iMisio
  To niestety wszystko się zgadza. Polska bogobojna kontra niemiecki postprotestantyzm i wschodni komuszy mongolizm. Ruś tylko do czasu wpływów bizantyjskich była cywilizowanym miejscem.

  iMisio@iMisio
  @obywatel… Biada nam i Światu gdy Niemcy, Rosja, Ukraina chcą tworzyć państwo… Niemcy od 200 lat tworzą się zbrodnią i rabunkiem, Ukraina od 100 lat, Rosja od 400… biada nam ludziom pośród demonów.

  zakazana słowiańszczyzna
  @iMisio nie panikuj poczytaj trochę prócz załganej histori polski coś o słowianach to zrozumiesz dla czego te ukry russy i pozostałe zbiesiły się Może wyostrzy to percepcję

  się pytam
  Czy o Ludobójstwie na Kresach poinformowane są instytucje ONZ zjmujące się narusz. praw wojnnych ludobójstwem zbrodniami przeciwko ludzkości itp Czy to kolejny piSsowski bełkot wyborczy

  md
  Niewyobrazalne zdziczenie. Trudno uwierzyc w to co ci ukraincy robili. Nie moglam ogladac filmu!

  zdzisława
  co innego zbrodnie z majestatu państwa, armii, a co innego bestialstwo zwyrodniałej dziczy upaińskiej, nie można ich porównać do zwierząt bo to byłaby obraza zwierząt!!!!!!!

  o wołyniu w kampani
  a teraz pisy wykazują wybitną aktywność w nagłaśnianiu zbrodni na ukrach w Donbasie. Dla gosiewskiej najważniejsze jest żeby Trybunał w Hadze rozpatrzył raport z 2016 o tych zbrodniach. Sława!

  o wołyniu w kampani
  świat nic nie wie o Wołyniu Pissgosiewską zajmują inne tematy: https://wschodnik.pl/polska/item/17619-w-polsce-moze-powstac-raport-o-zbrodniach-rosji-na-krymie.html

  OLI0987
  BOZE te obrazy z tego filmu zostana zemna jux do konca mojch dni tak samo jak KATYN czy SYBERIADA teraz WOLYN to wola o pomste do NIEbA

  pol
  dajmy żydom do zrozumienia, żeby ze swoim holokaustem się przenieśli tam gdzie powinni, a my ujawniajmy nasze ofiary, nasze bohaterstwo, pprzedstawmy to światu – nasz holokaust kilka razy większy

  Polubienie

 4. 75. rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – Uroczystości 8.07.2018

  CEPowisle
  Published on Jul 8, 2018
  21:50 list od premiera Mateusza Jakuba Morawieckiego
  26:20 przemówienie ministra Jana Józefa Kasprzyka
  34:40 przemówienie Janiny Kalinowskiej
  49:50 przemówienie ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego
  1:05:30 Apel Pamięci
  1:13:55 salwa honorowa

  75. rocznica ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – Ogólnopolskie Uroczystości Społeczne przy Grobie Nieznanego Żołnierza – 8.07 AD 2018, Warszawa

  januszoficer
  Juda zdrajca – won – nie kalaj ofiar Wołyb=nia swoja propbanderowsko-żydowska mentalnością ! WON jak tam twoje prawdziwe nazwisko ? a w tym czasie Policja zapisdziona przez Ukrainców pałuje narodowców polskich w Rzeszowie – Ukraincy to mordercza nacja !!!!

  George Ford
  Dzisiejszy rzad warszawski to potomkowie zydobanderowcow. Ukraincy maja wsparcie zydomasonerii swiatowej, ktora jest zainteresowana wspieraniem banderyzmu na Ukrainie, oraz ukrainizacja Polski. Episkopat Polski jest zazydzony i masonski.

  Janina Anna
  Politycy walcza o glosy, ale o miejsce na polskiej ziemi,pod polskim niebem, na usytuowanie gotowego juz pomnika ku czci ofiar Zbrodni Wolynskiej,nie wykazuja juz takiej aktywnosci! Slowa,slowa,puste nic nie znaczace slowa!

  gall anonim
  Na pohybel UPAdlinie ! Ten żydowski pachołek duda zaprasza UPAdlińców do Polski aby odbierali pracę polakom .

  Tomasz Łebedyński
  Ksiądź Isakowicz – Zaleski klasa !

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/403120-nasz-wywiad-rzymkowski-o-wolyniu

  Pyk
  Zdecydujcie sie czy to byla czystka czy ludobojstwo? Gdy tysiacami zabija sie dzieci i niemowleta to chyba jest ludobojstwo? Dajcie ukrom jeszcze ze cztery miliardy i gaz i wegiel i rope i bron.

  Szkoda na groby wschodnie
  Nie ma sensu konserwować stare polskie mogiły bo polski wkrótce nie będzie.

  Patriotka
  A kto jest głową Państwa? Czy to ten co zawetował ustawę o sądach albo ustawę degradacyjną? Nie widzę tutaj głowy Państwa, tylko prezydenta, który knuje za plecami PiS-u z Kukizem.

  USA
  PiS=WSI=Żydostwo=Banderowcy

  Likwidacja RP wkrótce
  Nie ma co nerwów tracić, bo likwidacja RP już niebawem i PiS o tym wie. Obce wojska już są, 1066 też jest – komu się nie będzie podobało kula w łeb. Uczcie się wielbić nowych panów GOJE 🙂 ha ha ha

  Banderia odradza się
  Duchowni grkokatoliccy święcili Ukrom w światyniach broń.Ukraińcy szczególnie upodobali sobie narzędzia służące do krojenia Polaków kosy, sierpy, siekiery, gwoździe, srubokręty, młotki, noże

  <>
  Domaga się? A jakieś noty dyplomatyczne poszły w tej sprawie czy tylko jak zwykle pogadał sobie na powietrzu? Do kogo wystosował oficjalnie te swoje uwagi i żądania? Do rządu Ukrainy? Nie słyszałem.

  odradza sie banderyzm
  Rządzący od 10 lat sprowadzaja masowo Ukraińców żeby Polacy czuli ciągły strach że może wydarzyć się Wołyń2 na terytorium obecnej Polski, a młodych Polaków skazuje się na notoryczną emigracje zarobkową

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/403154-uzytkownicy-grupy-jestem-gorszego-sortu-atakuja-prezydenta

  Pilnujmy Polski
  Atakowanie prezydenta za to że oddał częśc setkom tysięcy Polaków pokrojonych przez Ukraińców w 1939-47 to jawny antypolonizm.Ale czy za anatypolonizm można kogoś ukarać tak jak za antyżydowskość

  martin
  Duda oddaje czesc ALE ZYDOM I WSI!!!!!

  lackstein@lackstein
  To są tzw. obywatele RP i zwolennicy KOD ludzie zdemoralizowani i zwykli złoczyńcy. Zero szacunku dla pomordowanych.

  banita
  A kto by się opinią śmieci przejmował. Wkrótce i tym wysypiskiem się zajmą. Przestaną płonąć i zatruwać.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/403121-kukiz-prezydent-pokazal-ze-polska-pamieta

  Pat
  Ważniejsze byłoby wznowienie ekshumacji w Jedwabnem.

  jacek
  brawo Kukiz, 100 procent racji, PIS to klika ukraińsko-żydowska!!!!

  Proukraińskie PO-PSL-PIS
  Czekamy że lada dzięń PIS przestanie finasowac Ukraińców z podatków Polaków. Polacy o tym wiedzą i czekaja do wyborów.

  gosc
  178.43.81.*
  2 godziny temu
  Pan Qkizie to chyba tez jakis proukrainski, zobacz pan jak wygladal hold herojam w Polsce oddany przez poroszenke w Sahryniu i przy jakim pomniku, a jak ten w trawie w szczerych polach przez PADa.

  zgłoś nadużycie
  niestety
  178.43.84.*
  2 godziny temu
  Lobby banderowskie w Polsce ma się dobrze. Za kilka miesięcy wybory samorządowe, gdyby nie to to znowu by się chowali po kątach udając, ze nie zaważyli rocznicy.

  zgłoś nadużycie
  Zwaz proporcje p.Qkizie
  178.43.81.*
  2 godziny temu
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/poroszenko-w-sahryniu-i-gonczym-brodzie-ukraina-tworzy-anty-wolyn-video/, proporcja 200:200 000 Polacy modlili sie aby byc zastrzeleni a nie obdzierani ze skory itd

  zgłoś nadużycie
  gosc
  178.43.81.*
  2 godziny temu
  Za bardzo sie cackacie z Ukraina i UPAaincami Idziecie im na reke jak muchy na lep nie zwazajac ze was traktuja jak petentow za nasze miliony i ustepstwa Wy chyba z nimi macie jakies wspolne korzenie

  zgłoś nadużycie
  j23
  79.186.179.*
  2 godziny temu
  Kamieni kupa a nie państwo. https://www.magnapolonia.org/kto-wpuscil-ukrainskich-zolnierzy-do-polski/ Kto wpuścił UPAdlińskich żołnierzy do Polski ?

  zgłoś nadużycie
  ano
  67.230.137.*
  2 godziny temu
  Wszyscy wy, dzisiejszy piewcy, podziekujcie ksiedzu Isakowiczowi-Zalewskiemu. To on, od dawna pisal i mowli o tych zbrodniach. Bez niego dalej byscie milczeli

  sabotowanie polskich zywicieli
  Ministrom nie żal polskich rolników? Bo ukraińskich to tak!!! Rozpowszechniajcie takie informacje. Nie dajcie sobie mydlic oczu bzdetami.

  ddvvv
  PIS to antypolskie qvrvy

  Ala
  Pan Chorągiewka się wypowiedział.Jutro u Monisi powie co innego.

  Polubienie

 8. lp
  Pięknie. Rezydent polin sam w polu

  Powiedz to chuju żydom!
  Niech se jęczą na polu. Najlepiej na swoim, u siebie, w erzacu israjela. Bo to kuxewsko symboliczne, ty skuxxysynu!

  masakra
  Tylu Polakow zamordowanych i PAD sklada wieniec w rowie, bez udzialu ukrainskich wladz ! Wstyd !

  leming
  Szokujące przemówienie „prezydenta” Dudy.Nad grobami pomordowanych polaków obietnice wszelkiej pomocy dla potomków tych rezających. Aż nie chce sie wierzyc w coś takiego… łzy same płyna do oczu.

  hehe
  i zaczyna się mylenie nacjonalizmu z szowinizmem po to by Polakom zohydzić narodowców by nie głosowali na nich. Tylko z jakim ‚nacjonalizmem’ panie Wikło bo pan nie uściślił? Polskim? żydowskim?

  smutno mi Boze
  JAKI WYSMIENITY POMNIK PAMIECI ZAMORDOWANYCH POLAKOW NA WOLYNIU MINISTER GLINSKI UFUNDOWAL A PAD GO POBLOGOSLAWIL BRAWO NA ZYDOSKIE CMENTARZE 300MILIONOW DALI

  Stefek
  A ten znowu na kolanach…

  obraz Polski
  ot gdzie nas polityka tzw naszych elit wyprowadziła … w pole i żeby tylko nie zrobiono nam powtórki kiedy to nasz rząd bedzie nasz zagrzewał do walki z anglii ….

  https://wpolityce.pl/historia/403090-niezwykla-symbolika-prezydenckiego-holdu

  Kwiaty na pomniku, którego nie ma. Niezwykła symbolika prezydenckiego hołdu Polakom pomordowanym na Wołyniu

  opublikowano: 10 godzin temu · aktualizacja: 10 godzin temu


  autor: PAP/Jacek Turczyk wPolityce.pl

  Wiele razy słyszałem pretensje do polskich władz o to, że zbyt mało uwagi poświęcają sprawie upamietnienia ofiar Wołynia, że środowiska kresowe nie mogą się doczekać choćby słowa prawdy o tym, co się tam wydarzyło latem 1943 roku. Tym razem, mam co do tego pewność, padły wszystkie słowa, które paść powinny i to z ust polskiego prezydenta. Było i o ludobójstwie, i o czystce etnicznej, i o braku równowagi pomiędzy ofiarami polskimi oraz ukraińskimi.

  CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Duda na Ukrainie: „Chciałbym, aby każdy z Polaków, którzy kiedyś zostali zamordowani odzyskał swoje imię”

  Trudno w tej kwestii o porozumienie z Ukrainą mimo deklaracji i zapewnień na najwyższych szczeblach. W Kijowie nie ma zgody na wznowienie poszukiwań i ekshumacji nawet polskich żołnierzy legionowych, a co dopiero pomordowanych przez nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Bez tego nie ruszymy naprzód w budowaniu wzajemnych relacji. I wcale nie chodzi o upokorzenie sąsiadów, nie oczekuję natychmiast bicia się w piersi. Chciałbym, by choć na początek tej okrutnej zbrodni nie zaprzeczano, by jej nie relatywizowano, by nie doszukiwano się symetrii w liczbie ofiar, bo jej tu nie ma. Bywam często na Ukrainie, szczególnie starsi ludzie dobrze o tym wiedzą. Gdy słyszą to z naszych ust, milcząco kiwają głowami.

  Co robić, gdy na poziomie urzędniczym porozumienia nie ma i trudno mieć nadzieje, by w krótkim czasie ono nastąpiło? Robić swoje. Mówić swoje, mówić prawdę. To zadanie dla każdego Polaka, także dla prezydenta, który wczoraj swe zadanie wykonał bez zarzutu.

  Nie miałby ten obraz takiej siły, gdyby prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty na najbardziej nawet okazałym i pięknym pomniku ofiar wołyńskiego ludobójstwa. Monument im się oczywiście należy, ale rzeczywistość jest taka, że Polaków stamtąd wyrwano pozostawiając dziurę. Bezkres pola zamiast wsi, która kiedyś tam była. Tyle zostało po polskich Kresach. I nasza pamięć. My to wiemy i Ukraińcy też.

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Dworczyk: „Mamy nadzieję, że strona ukraińska odblokuje możliwość badań i ekshumacji”

  autor: Marcin Wikło

  majka
  Tak wygląda pojednanie z nimi. Polski prezydent sam na polu. Bez pomnika, bez prezydenta Ukrainy, bez niczego – to po prost katastrofa i skandal!

  masakra
  Tylu Polakow zamordowanych i PAD sklada wieniec w rowie, bez udzialu ukrainskich wladz ! Wstyd !

  stary Polak 88.199.192.*za godzinę
  niekiedy pomnik którego nie ma jest wyraźniejszy niż ten który jest. za 100 lat, albo za 300 ale kiedyś Ukraina będzie czerwona ze wstydu z powodu tej właśnie fotografii. albo Ukrainy nie będzie.

  propaganda sukcesu
  pic na wode fotomontaz! moze to byc zdjecie z Gorcow gdzie byl PAD na urlpie? Lan zboza , nikogusienko, =smutno i nieciekawie! Az nieprawdopodobne zaby bylo prawdziwe! No i wtajemnicy trzymane …

  baba
  Zdjęcie jak zdjęcie. A co z SN? Przecież to PADA-a ustawa. Jak wprowadzana jest w życie przez jego samego? Żart na 100-lecie POLSKI czy co?

  Polubienie

 9. iMisio
  Młody człowiek prosto ujął to co ludzie czują.

  warszawiANKA
  Dobry artykuł! Koniec z pobłażliwością wobec Ukrainy na której najwyższe władze gloryfikują ludobójców z UPA. Sojusz z Ukrainą? Tak!!! Ale po tym jak odetnie się i potępi UPA.

  Basia
  Trzeba mieć niezwykły dar żeby tak wyrazić prawdę skrywaną, a powszechnie znana przez ogól społeczeństwa. Dlatego kiedy PIS gadał że Ukraina to Polska Racja Stanu Polacy byli przerażeni takim beblaniem

  PiotrDCS@PiotrDCS
  Żadne państwo fundowane na zbrodni długo nie przetrwało. Mają Ukraińcy współczesnych, prawdziwych bohaterów wojny w Donbasie o jedność kraju. Bohaterów nie skażonych zbrodniami ludobójstwa. Wolą jednak gloryfikować Banderę, co pokazuje ich intencje sterowane z Moskwy, a przecież doskonale znają prawdę. To pewne, że jeżeli nie zmienią kursu, Ukraina wróci pod kuratelę Rosyjską i to bardziej niż Białoruś. Polsce zależałoby na autentycznej współpracy, a Zachód ich wyłącznie instrumentalnie potraktuje i ekonomicznie wydoi, bo Zachód to w większości państwa z długą tradycją kolonialną, wrosłą w metodykę polityczną i gospodarczą.

  stary Polak
  Ukraina na drodze do UE? To chyba poprzez stepy mongolskie.

  https://wpolityce.pl/polityka/403173-ukrainski-nacjonalizm-znajduje-zrozumienie-u-demokratow

  W dobie kręcenia nosem na wszelkie nacjonalizmy, akurat ten ukraiński znajduje zrozumienie u zawodowych demokratów

  opublikowano: 34 minuty temu · aktualizacja: 34 minuty temu


  autor: Wikimedia Commons/CC BY 3.0 wPolityce.pl

  Trudno zrozumieć postawę osób, które na co dzień załamują ręce nad wszelkimi przejawami podkreślania polskiej tożsamości, a na jakąkolwiek próbę potępienia ukraińskiego nacjonalizmu reagują niemal alergicznie. I nie mówimy bynajmniej o prostujących prawice skinheadach zza Odry, ale rodzimych piewcach demokracji, liberalizmu, tolerancji, etc.

  Trudno mówić o jednym pojęciu nacjonalizmu. Podobnie jak w przypadku innych -izmów, również i ten dzieli się na odłamy, odcienie o różnym sznycie i zabarwieniu. Jednak jego ukraińska wersja, odwołująca się do myśli Dymitro Doncowa, to wyjątkowo obrzydliwy gatunek – oderwany od chrześcijańskiej wizji narodu i państwa iście pogański wymysł (mimo grekokatolickiej kurateli) usprawiedliwiający dokonywanie czystek etnicznych w imię rzekomo wyższego dobra. Tak naprawdę to bliźniacza wersja niemieckiego nazizmu i chorwackiego bestialstwa spod znaku ustaszy.

  Właśnie na kulcie takiego śmiercionośnego wynalazku próbuje się budować tożsamość współczesnej Ukrainy. Tym sposobem umniejsza się skalę zbrodni, a nawet ją usprawiedliwia. Tylko czy wówczas oburzenie wyrażają wszyscy guwernerzy dobrego smaku, którzy dopatrują się przejawów rasizmu, faszyzmu i antysemityzmu w manifestacjach polskich narodowców? Jakoś nie słyszymy o monitorowaniu sytuacji przez zawodowych antyfaszystów tworzących opasłe raporty z pominięciem meritum. Ukraina to nasz partner, Ukraina jest zagrożona przez Rosję, Ukraina jest na drodze do UE. Powtarzane jak mantra zaklęcia sprawiają, że politycy opcji liberalno-demokratycznej są gotowi przymknąć oko na wszelkie radykalizmy i sprzeciwiać się każdej, choćby najmniejszej, próbie uczczenia pamięci Polaków zamordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Jak pisał Edmund Burke: „Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje”. To prawda. Nawet jeśli z tą dobrocią w przypadku pewnych kręgów przesadzamy…

  autor: Aleksander Majewski

  Polubienie

 10. Tomek@Tomek
  Wroński – wyjątkowo oślizgła gnida. Kwintesencja „wybiórczości”. Zawsze można na niego liczyć – w konkurencji zakłamać- opluć – przeinaczyć.

  Obserwujący decyzyjnie
  A co to Gazetę Wyborczą obchodzi nie mają bliższej rodziny. Gazeta Wyborcza w polskich sprawach nie ma nic do gadania bo kim oni są.?!!.

  https://wpolityce.pl/polityka/403089-wronski-duda-i-poroszenko-ofiarami-godnosciowej-polityki

  Rocznica ludobójstwa na Wołyniu, a Wroński w „GW” jątrzy: Duda i Poroszenko to ofiary godnościowej polityki. Odwracamy się od Ukrainy

  opublikowano: za 21 minut · aktualizacja: za 21 minut


  zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/Pacewicz/Turczyk/fratria wPolityce.pl

  „Gazeta Wyborcza”, zrzucając winę za całe zło tego świata na Prawo i Sprawiedliwość, nie inaczej komentuje niedzielne uroczystości upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu. Paweł Wroński w swoim komentarzu stwierdził, że Polska odwraca się od Ukrainy i staje się jej niepotrzebnym adwokatem w UE.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda na Ukrainie: „Chciałbym, aby każdy z Polaków, którzy kiedyś zostali zamordowani odzyskał swoje imię”

  Poroszenko oddał hołd zamordowanym i zaapelował o pojednanie historyczne z Polską: Liczymy na zmiany w ustawie o IPN

  Wczorajsze osobne obchody tego wydarzenia pokazują, jak bardzo Polska i Ukraina oddaliły się od siebie. Uroczystości miały w osobie element greckiej tragedii, w której fatum rozpisuje role

  — stwierdził Wroński, sugerując, że wypowiedzi prezydentów Polski i Ukrainy świadczą o tym, że zdają sobie oni sprawę z tego, że „obydwa narody odsuwają się od siebie”.

  Wroński zastanawiał się też, dlaczego obaj robią tak niewiele, aby naprawić relacje. Ale nie trwało to długo, bowiem sam sobie wytłumaczył, dlaczego sprawy tak wyglądają. Otóż w ocenie Wrońskiego, „zarówno Duda jak i Poroszenko są ofiarami godnościowej polityki historycznej”.

  W ciągu ostatnich lat ukraińska i polska polityka stawała się krok po kroku zakładnikiem radykałów po obu stronach. Przegłosowywano a to ustawę o niepodległościowej działalności UPA na Ukrainie, a to uchwałę o ludobójstwie na Wołyniu czy niezrozumianą nowelizację IPN, zrównującą zbrodnie nacjonalistów ukraińskich z hitlerowskimi nazistami

  — przekonywał Wroński.

  Ale na tym dziennikarz „Gazety Wyborczej” nie poprzestał. Grzmiał, że polityka Wschodnia prowadzona przez Polskę zamarła, ale jeszcze gorsze jest to, że spada znaczenie Polski nie tylko w UE, ale też na Ukrainie, dodają, że Polska, jako adwokat Ukrainy, popełniła „samobójstwo”.

  Wroński skrytykował też wywiad, którego Jarosław Kaczyński udzielił tygodnikowi „Sieci”, kpiąc, że prezes Prawa i Sprawiedliwości chęć wypowiedzenia wojny UE w imię walki o reformę sądów. A wszystko to po to, żeby „zaspokoić rządzę władzy”.

  Na co może liczyć Polska skonfliktowana z Europą, poróżniona z Ukrainą, zagłębiona w rozpamiętywaniu własnych ran, rozpaczliwie domagająca się szacunku? Jedynie na „gest życzliwości” Putina

  — kpił Wroński w „Gazecie Wyborczej”.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Prof. Ryba: Zagrożenie rosyjskie nie może być wykorzystywane przez Ukrainę do zakłamywania historii ludobójstwa na Wołyniu

  Fotografia znacząca więcej niż opasłe analizy. Prezydent Duda oddał hołd zamordowanym Polakom

  wkt/”Gazeta Wyborcza”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.