761 Prawda czasu, prawda ekranu, czyli „Rząd PIS nie jest głupi i jest na pewno propolski. Ktoś kto mówi inaczej – moim zdaniem – błądzi…” 01


Maliny. Zdj. ilustra. Fot. wikipedia.org


Do napisania tego artykułu zostałem popchnięty przez np. takie oto stwierdzenia:

(…) Rząd PIS nie jest głupi i jest na pewno propolski. Ktoś kto mówi inaczej – moim zdaniem – błądzi. PIS można oskarżać o różne pomysły, o prowatykanizm, o proamerykanizm a za tym idący proizraelizm, ale nie o antypolskość. (…)

(…) Banderyzm hoduje Rosja i oligarchia ukraińska powiązana z Rosją Putina. (…)

(…) Obchody tegoroczne Rocznicy Wołyńskiej i obecna narracja historyczna rządu PIS mnie zadowala. Widzi to nawet ks. Isakowicz Zalewski. (…)

https://bialczynski.pl/2018/07/11/75-rocznica-ludobojstwa-ukrainskiego-na-polakach-wolyn/#comment-47756

To wyłącznie pomysł KGB i Moskwy. Oni dają kasę na to poprzez oligarchów handlujących z Rosją. Proces odwrotu od banderyzmu będzie postępował dopiero po zakończeniu wojny na Ukrainie. Wcześniej jest to możliwe, ale wymagałoby dojścia do władzy zmarginalizowanych obecnie ruchów z Majdanu, przez wojnę wywołana przez Putina – Ukraińskiego RWL.

https://bialczynski.pl/2018/07/11/75-rocznica-ludobojstwa-ukrainskiego-na-polakach-wolyn/#comment-47757

Obecna postawa rządu PIS wobec banderyzmu jest właściwa i zrównoważona. Dla mnie wyrazicielem właściwości jest ksiądz Isakowicz Zalewski – dokładnie słuchałem co mówił na uroczystościach Pamięci o Rzezi na WOŁYNIU. (…)

https://bialczynski.pl/2018/07/11/75-rocznica-ludobojstwa-ukrainskiego-na-polakach-wolyn/#comment-47758

Banderyzm finansuje i organizuje Moskwa i oligarchowie ukraińscy, którzy z Moskwą robią interesy, a ochronę zapewnia Ukrainie ten sam, który zapewnia ją Polsce = USA, tylko i wyłącznie.

https://bialczynski.pl/2018/07/11/75-rocznica-ludobojstwa-ukrainskiego-na-polakach-wolyn/#comment-47805

Pisałem już o tym wielokrotnie, więc tym razem ograniczę się jedynie do podania poniższych faktów. Sami domyślcie się dlaczego… 😦


tagore @tagore:
Pan Kalita „. Uznał przy tym, że jeśli Polacy nie będą dotować rozwoju ukraińskiego rolnictwa to zrobią to Niemcy, Belgowie lub Holendrzy.” no tak i wtedy nakarmią się tymi grantami niemieccy, belgijscy i holenderscy urzędnicy ,a nie Pan Kalita i koledzy. Wtedy pieniądze Polskiego MSZ zmarnują się i pójdą na inny cel, o zgrozo na wsparcie polskich małych interesów na Ukrainie.

vader213 @vader213:
ukraińscy rezuni z MSZ są wyjątkowo bezczelni serwują nam probanderowską polonofobię i nie mają sobie nic do zarzucenia tłumacząc nam że są to „interesy” antypolonizm to dla nich „interes” przyjdzie czas że te pokraki umyslowe rozliczymy z ich „interesów”

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
Niedługo jak ukraińska prostytutka zarazi polskiego klienta syfilisem a on będzie miał do niej pretensje, będzie mu zarzucać, że działa z inspiracji i w interesie Moskwy.

Misza @Misza:
@Beresteczko1651 W dziejszym konkursie porównań, wygrywa Pan nagrodę główną. Szacun 🙂

JeszczePolska @JeszczePolska:
Ahaa.. to o to chodzi, żeby szantażować wyzywaniem od agentów, KAŻDEGO kto nie zgadza się z wydawaniem swoich podatków według widzimisię urzędników,/ jakby należały wyłącznie do rzondu/, które harując płaci państwu. Przypominam, ze naród jest suwerenem, naród płaci podatki i utrzymuje wynajętych urzędników po to, żeby je przydzielali na konkretne potrzeby narodu/ rolnictwo, służba zdrowia, oświata/Budżet państwa ,czyli wpłacane tam podatki od narodu, zgodnie z potrzebami narodu mają być rozdzielane! Budżet Polski to NIE jest prywatna skarbonka ani bankomat rządu. Jakiegokolwiek!! Utrzymywać Ukraine możecie sobie ze swoich wielotysięcznych pensji, opodatkować urzędników MSZ po 40% miesięcznego dochodu na korzyść Ukrainy!! Wara wam od naszych pieniędzy, gdy brakuje na wszystko!!! Chyba, że rozkaz przyszedł zniszczyć zaplecze żywnościowe Polski, no to co innego!!

http://niezalezna.pl/229355-ogromne-straty-rolnikow-raport-quotgazety-polskiejquot-musimy-przyzwyczaic-sie-do-suszy

Yogi @Yogi:
Cóż za logika schizofrenika, no i oczywiście ruskie szpiegi. Panie Kalita, weź pan coś twardego i j*b**j się mocno w ten zakuty łeb. Warto zapamiętać nazwiska tych sprzedawczyków i zdrajców żeby im w odpowiednim czasie odpłacić z nawiązką.

lp @lp:
Przygłup, zaprzaniec, no chyba ma czarne podniebienie??! Włażenie w d() ukraińcom trwa w najlepsze.

JeszczePolska @JeszczePolska:
Proponuję wyrwać jeszcze ze 2 mld euro i dołożyć jeszcze biednemu rzondowi Ukrainy z naszych podatków , bo chcą wybudować kosmodrom w Australii!! Taka bieda!!! http://gordonua.com/news/worldnews/ukraina-predlozhila-avstralii-postroit-kosmodrom-235926.html

Gaetano @Gaetano:
Te zajadłe antypolskie mendy znalazły sie już na takim etapie polonofobii, że będą udowadniać na wszystkie możliwe sposoby, że to ewidentne działanie obliczone na stratę i wyniszczenie polskiego rolnika jest w gruncie rzeczy dla niego korzystne. Poza tym to następny, z licznych już przykładów, że ci zaprzańcy posługują się retoryką żywcem przeniesioną z lat 20 i 30 terroru bolszewickiego. Wszelka krytyka z dziecinną łatwością może być i jest nazwana działalnością na rzecz Kremla. Do tego grona „agentów Kremla” już niebawem dołączy Michał Kołodziejczak.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/msz-finansowe-wsparcie-ukrainskiego-sadownictwa-nie-jest-wbrew-interesowi-polskich-rolnikow/

MSZ: FINANSOWE WSPARCIE UKRAIŃSKIEGO SADOWNICTWA NIE JEST WBREW INTERESOWI POLSKICH ROLNIKÓW

10 lipca 2018|9 komentarzy|w gospodarka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie przekazania 260 tys. zł. na rozwój uprawy malin na Ukrainie, w czasie gdy polscy sadownicy mają problem ze zbytem swojej produkcji.

Jak poinformowaliśmy 5 lipca polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polska pomoc rozwojowa przekazało 260 tys. złotych kieleckiemu  Stowarzyszeniu Integracja Europa-Wschód by te szkoliło ukraińskich rolników na Wołyniu w uprawie malin. Projekt „Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza” zakłada „specjalistyczne szkolenia” dla ukraińskich rolników, warsztaty i konsultacje z polskimi ekspertami w dziedzinie uprawy malin. Polska opłaci też zakup 70 tys. wysokiej jakości sadzonek polskich odmian maliny, ekologicznych środków ochrony roślin i wyposażenia technicznego dla ukraińskich rolników.

Informacje o projekcie wywołały liczne protesty polskich rolników. Ostro skrytykował go przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw Michał Kołodziejczak w czasie spotkania z wiceministrem rolnictwa Jackiem Boguckim. Członek zarządu Stowarzyszenia, Paweł Król powiedział portalowi Money.pl –

„Według mnie to jest patologia państwa polskiego. Jak można wspierać konkurencję? Przecież to jest ogromna konkurencja, a my ją jeszcze finansujemy. Ukraina to jest jedyny kraj, od którego możemy się odciąć, bo ze względu na wolny przepływ towarów od Unii Europejskiej się nie odetniemy. A widzimy, jak te relacje z Ukrainą wyglądają. My wyciągamy do nich rękę, a oni robią, co chcą i na przykład robią embargo na polską wieprzowinę”.

Organizacja Kołodziejczaka już wystosowała pismo do Ministerstwa Rolnictwa z prośbą o wyjaśnienie sprawy, a także zaplanowała protest w Warszawie, który odbędzie się 13 lipca.

Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które przekazało pieniądze polskiego podatnika na wspieranie rozwoju sadownictwa na Ukrainie, nie ma sobie nic do zarzucenia. Odpowiadając na pytania redakcji Money.pl MSZ nie dostrzegł potrzeby konsultowania swojego posunięcia z Ministerstwem Rolnictwa – „Procedura dotacyjna konkursu nie przewidywała konsultacji projektów przez inne organy administracji rządowej”. Uznało też, że dotowanie ukraińskich rolników leży w polskim interesie – „nieuzasadniony jest zarzut jakoby projekt działał na szkodę polskiego rolnictwa, gdyż stwarza on okazję do zwiększania polskiego kapitału eksperckiego, który będzie wykorzystywany w wielu innych projektach międzynarodowych”.

Projektu broni także Krzysztof Kalita, prezes Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, które jest organizatorem projektu. Sugeruje on, że za krytyką jego działań stoją kręgi prorosyjskie –

„pierwsze sygnały o projekcie poszły m.in. z prorosyjskich, ale i nacjonalistycznych mediów. Widocznie komuś przeszkadza taka współpraca, tym bardziej na Wołyniu”. Kalita nie widzi zagrożenia w rozwijaniu zagranicznej konkurencji dla polskich rolników – „70 tys. sadzonek i 10 hektarów maliny nie uczyni nikomu szkody”.

Jak powiedział –

„Nie sądzę, żebym pogrzebał polski rynek malin projektem za 200 tys. To zresztą nie jest nasz cel. W ramach działań powstanie 10 jednohektarowych mikroplantacji, a głównym celem jest wsparcie lokalnej mikroprzedsiębiorczości„.

Uznał przy tym, że jeśli Polacy nie będą dotować rozwoju ukraińskiego rolnictwa to zrobią to Niemcy, Belgowie lub Holendrzy.

„Skala samego projektu jest stosunkowo niewielka i tego może się trochę mniej boimy, natomiast uważamy, że to będzie taki pilotaż dla innych producentów na Ukrainie, którzy pójdą w kierunku zakładania tego typu plantacji. Boimy się, że tak, jak to było kiedyś w Polsce, po takim pilotażu pójdzie szeroka skala nasadzeń” – odpowiada prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.

money.pl/kresy.pl

…..


Protest rolników w Warszawie. Źr. Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw

vader213 @vader213:
Neobanderowcy i upowcy z PIS i nie tylko wasza czarna podróz przez wasze nikczemne życie niebawem dobiegnie końca chcieliście nas zniszczyć ale Polacy się bódzą i wam krwawe rachunki wystawimy do zapłaty!!!!!!!!!!!!

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rolnicy-protestowali-w-warszawie-przeciwko-sytuacji-na-rynku-rolnym-video/

ROLNICY PROTESTOWALI W WARSZAWIE PRZECIW SYTUACJI NA RYNKU ROLNYM [+VIDEO]

13 lipca 2018|1 Komentarz|w gospodarka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

W piątek ulicami Warszawy przeszli rolnicy, którzy protestowali przeciwko niskim, ich zdaniem, cenom skupu produktów rolnych. – podała Polska Agencja Prasowa.

Organizatorem demonstracji było Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw – Unia Warzywno-Ziemniaczana. Dołączyli się do niej także Związek Sadowników RP i rolnicze OPZZ. Oprócz producentów owoców i warzyw protestowali producenci mleka i hodowcy trzody chlewnej.

Jak ocenił szef Unii Warzywno-Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak, do Warszawy przyjechało dzisiaj kilka tysięcy rolników. Skarżyli się oni, że przetwórnie oferują im zbyt niskie ceny skupu owoców i warzyw. Ich zdaniem jest to efekt monopolistycznych praktyk stosowanych przez zakłady przetwórcze. Oczekują oni od rządu zdecydowanych działań w tej kwestii.

– Protestujemy przeciwko bezsilności państwa, od którego nie chcemy jałmużny, ale tylko spełnienia swoich podstawowych funkcji, w tym kontroli nad monopolistycznymi praktykami, których nie jesteście w stanie wykazać i nie wykażecie – napisali organizatorzy protestu w liście do premiera – Żarty się skończyły! Żądamy zmian i wprowadzimy je, skoro wy nie potraficie lub nie chcecie tego zrobić. Mamy prawo żyć godnie, mamy prawo sprzedawać dobre polskie produkty za godziwą cenę i zdrowo żywić polskie społeczeństwo – uważają rolnicy.

Rolnicy zapewnili, że na dzisiejszym proteście się nie skończy. Zapowiedzieli, że 6. sierpnia przekażą premierowi listę swoich postulatów i oczekują, że rząd się do nich odniesie.

Jak podawano jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji, uczestnicy protestu zebrali się na placu Konstytucji, skąd planowali przejście ulicami Piękną i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Przypomnijmy, że organizator dzisiejszej demonstracji rolników Michał Kołodziejczak, zwrócił tydzień temu uwagę opinii publicznej na skandaliczny projekt rozwoju uprawy malin na Ukrainie finansowany ze środków polskiego MSZ.

Kresy.pl / PAP

…..


Protest rolników, sadowników oraz producentów wieprzowiny, zorganizowanego w Warszawie / autor: PAP/Jakub Kamiński wPolityce.pl

_@kasia_kowalska40
Dlaczego nie budujemy polskich przetwórni owoców??? Dlaczego nie sprzedajemy/ nie kupujemy polskich owoców i warzyw na polskich bazarach??? Dlaczego kupujemy w zagranicznych marketach, zamiast polskich sklepach osiedlowych??? Dlaczego wciąż nie rozumiemy, na czym polega patriotyzm gospodarczy???

ahador
Po co głosowaliście na ZSL, partię, która wyprzedała przetwórnie płodów. „Kto głosuje na złodzieja, sam jest złodziejem” – Orwell.

Aculeus
Nalezy sobie uswiadomic, ze Polska jest pod gospodarczaa okupacja. Chodzi o doprowadzenie do ruiny rolnikow i wykupienie za grosze ich majatku. Partia rzadzaca na czele z premierem temu sprzyja.

ANTY-PO/KOD
TO ŻE COŚ TAM BREDZICIE O JAKIŚ MALINACH, NIE ZNACZY ŻE WAM KTOŚ UWIERZY, ZWŁASZCZA ŻE NIE UFA PROTESTOM TUŻ PRZED WYBORAMI ŚRODOWISK ZAPEWNE ZWIĄZANYCH Z PSL, BO TO ONI MAJĄ W TYCH PROTESTACH INTERES

dixi
Jeśli MSZ dotuje maliny ukraińskie a premier rozkłada ręce tzn że do wymiany bo nie umieją dbać o polskie interesy

goj
Chłopi polscy zywia i bronia…, przepraszam zywili bo teraz zywia nas markety, przepraszam bronili bo teraz bronia nas amerboys tak jakby bysmy byli jakimis kalekami – w razie jakiegos krachu to pojmiesz

https://wpolityce.pl/polityka/403814-wspolorganizator-protestow-rolniczych-alarmuje

Współorganizator protestów rolniczych alarmuje! „Sytuacja jest tragiczna. Jest to celowa praca obcego kapitału”

opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu

Mam nadzieję, że scalenie sił pomoże w walce o nasze postulaty

— powiedział w rozmowie z „Super Expressem” współorganizator protestów rolniczych Norbert Jarosław z Unii Warzywno-Ziemniaczanej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rolnicy protestowali przed Kancelarią Premiera. „Oczekujemy konkretnych działań i konkretnych rozmów”.

Sytuacja jest tragiczna

— ocenił stan polskiego rolnictwa

Podam przykład dotyczący na co dzień każdego. W hurcie sprzedajemy ziemniaki w cenie 0,25 gr za kilogram. W sklepie dokładnie te same ziemniaki kosztują 2,50 zł. Dziesięć razy więcej!

— wskazał konkretne przykłady.

Współorganizator protestów rolniczych ubolewa, że „premier rozłożył ręce” i  stwierdził, że nic nie może pomóc.

No i rozkładaniem rąk nie uzdrowił rolnictwa. Stwierdził, że nic nie może, bo wszystko jest sprzedane w obce ręce. Reakcja premiera była wymowna

— podkreślił.

Ministerstwo rolnictwa po skargach sadowników zwróciło się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, żeby zbadał czy na rynku nie doszło do zmowy cenowej między skupującymi owoce.

Bardzo dobrze, coś wreszcie może się zacznie dziać. Wedle mojej wiedzy rzeczywiście mamy do czynienia ze zmową  cenową

— powiedział Norbert Jarosław.

Jest to celowa praca obcego kapitału

— dodał.

Wyjaśnił, że celowa praca obcego kapitału ma doprowadzić do upadku polskiego rolnictwa.

Chodzi o to, aby kupować produkty od swoich, a nie od polskich producentów. A brak rynku zbytu będzie powodował bankructwa

— przekonywał Norbert Jarosław.

Odniósł się również do głośnej w ostatnich dniach spraw dotowania upraw malin na Ukrainie przez polskie MSZ.

To bez sensu. Polscy rolnicy mają tyle dobrego towaru, a MSZ dotuje naszych sąsiadów?

Ocenił, że wolny rynek we Francji i w Niemczech jest mitem. Tak naprawdę tamtejsze władze chronią swoje rynki przed produktami rolnymi m.in. z Polski.

We Francji nie znajdzie pani polskich ziemniaków. Jednak francuskie w Polsce są. A żeby znaleźć polskie ziemniaki w supermarkecie, trzeba się napocić!

— wskazał.

Zależy nam, aby uświadomić ludziom, że maliny z Ukrainy są faszerowane różnymi środkami, których w Polsce się nie stosuje, bo to nielegalne

 • stwierdził.

W naszym kraju mamy do czynienia ze zdrowszą  żywnością

— podkreślił.

ems/”Super Express”

Tyle.w.temacie@Tyle.w.temacie
Przez 25 lat karmili nas bzdetami, że tylko obcy kapitał postawi Polskę na nogi… a prawda jest taka, że z Polaków zrobił tanią siłę roboczą, która na dodatek finansuje niskie ceny w Niemczech, Anglii, Francji, Portugalii etc… prawie całe przetwórstwo żywności jest w obcych rekach, tylko polski rolnik się ostał i musi tym lichwiarzom sprzedawać towar za śmieszną kasę

kilim@kilim
Powinniśmy znaleźć rozwiązanie w tej sprawie i wesprzeć naszych rolników i wyjść im naprzeciw. Powinniśmy starać się kupować produkty polskich rolników.

_@kasia_kowalska40
Każdy z konsumentów polskich powinien pomóc polskim rolnikom. Każda gospodyni domowa robiąca przetwory z polskich warzyw i owoców kupionych na polskim bazarze, straganie ulicznym, sklepie osiedlowym staje się „polskim przetwórcą”. Taka postawa pomnożona przez miliony świadomych swojego patriotyzmu konsumentów jest skarbem w każdym państwie.

Przypomniał mi się film, na którym widziałam bezwzględnych strażników miasta Warszawa wysłanych przez HGW do likwidowania straganów ulicznych, ponieważ nie pasują do wizerunku stolicy. Widziałam młodego mężczyznę trzymającego w rękach koszyczki z truskawkami broniącego się przed konfiskatą jego własności. Ten mężczyzna płakał i krzyczał, że ma na utrzymaniu dzieci, że nie daje rady z pensji utrzymać rodziny, że musi sprzedać te pierniczone truskawki, żeby żyć!

Aloj
To niech wieś głosuje na PiS a nie PSL! Gdybyśmy przez tydzień kupowali tylko polskie produkty, to zagraniczni dystrybutorzy mieliby potężne straty.

_@kasia_kowalska40
fritz@fritz, jak to „wymusił sprzedaż”? Nie kłam. To jest prywatna firma (100 % udziałów) pana Olszewskiego i jego hiszpańskiej żony Solange. Do kupna za 1 miliard zł zgłosiło się pięć podmiotów, m.in. z Chin, Turcji, Hiszpanii oraz Polski Fundusz Rozwoju w ramach Planu Rozwoju Elektromobilności. Z tego, co czytam, Premierowi zależało, ale może Olszewscy olali państwową propozycję. Pani Solange mówi: to nie jest też żadna „wyprzedaż majątku narodowego”, jak komentują niektórzy „specjaliści”. Proszę pamiętać, że my tę firmę wraz z mężem budowaliśmy całkowicie od zera. Nic nie dostaliśmy za darmo, nie przejęliśmy żadnej firmy państwowej za symboliczną złotówkę. Naszym kapitałem założycielskim były przywiezione z Niemiec oszczędności, które Krzysztof zarobił, pracując w Neoplanie. Stworzyliśmy Solarisa dosłownie na zielonej trawie ciężką, uczciwą pracą.

Arek
Do kogo pretensje? Najpierw wspierali ludzie sprzedaż polskiego kapitału, górnictwo, stocznie, komunikacja, a teraz pretensje.

cacus
tak dziękuję polskim rolnikom za ich trud, a oni niech w najbliższych wyborach w serdeczny sposób podziękują GMOFILCOM i PLATFORMERSOM za obecną sytuację wsi, przetwórstwa, przekształceń w tanich roboli.

Wytrują nas
Min rolnictwa Ardanowski zezwolił na czasowe pryskanie pestycydami rzepaku: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23665458,polskie-pszczoly-zagrozone-minister-rolnictwa-zezwolil-wlasnie.html

fritz@fritz
Rolnicy, moze uda sie zakladac polskie firmy przetworcze a sprzedawalibyscie towar tylko do nich? Na poczatku moga byc male a produkty moga byc drozsze bo i tak bylby lepsze. Jestem pewien, ze ludzie kupowaliby polskie produkty z polskich firm. Premier Morawiecki w sposob oczywisty zradza. I tak wymusil sprzedaz bardzo dobrego producenta elektrycznych autobusow Solaris Hiszpanom poniewaz firma nie mogla zdybyc u banku rozwoju odpowiedniego kapitalu. To jest skandal, przeciez Morawiecki mowi o rozwoju „polskich championow” a jak jakis powstanie wymusza jego sprzedanie.

Kecaj@Kecaj56
100/100

julek
@kasiakowalska40, oczywiście, wkurza mnie to strasznie, a w ogóle to ten min. Spraw Zagr. to nasze drugie, wielkie nieszczęście.

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/nagranie-jak-drugi-lepper-broni-polskich-rolnikow-przed-konkurencja-z-ukrainy-podbija-siec-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/carrefour-wprowadza-ukrainskie-artykuly-do-kolejnych-sklepow-w-polsce/

https://kresy.pl/wydarzenia/kukiz-15-zada-wyjasnien-od-msz-ws-finansowania-ukrainskich-plantacji-malin/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-ekspert-nasze-jablka-wygrywaja-z-polskimi/

25 thoughts on “761 Prawda czasu, prawda ekranu, czyli „Rząd PIS nie jest głupi i jest na pewno propolski. Ktoś kto mówi inaczej – moim zdaniem – błądzi…” 01

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/poroszenko-grozi-wegrom/

  jazmig @jazmig:
  On może sobie pyskować, ale Węgry są członkiem NATO i jak każdy inny członek tej organizacji ma prawo weta. W NATO decyzje zapadają jednogłośnie, a nie większością głosów. Dlatego bez zgody Węgier Ukraina nie wejdzie do NATO.

  Roman1 @Roman1:
  Premier Węgier, to nie Duduś lub Kaczor i ma własne zdanie. Broni interesów swoich rodaków. Brawo.

  milon @milon:
  Jakie ta Ukraińska karykatura kraju ma możliwości blokowania jakiegokolwiek kraju na arenie miedzynarodowej żadne niech ten pro panderowski prezydent nie mydli ukrom oczu ich kraj to w oczach międzynarodowych skorumpowany bankrut finansowy i moralny który nie jest brany przez inne kraje poważnie i to właśnie Ukraińcy rzebraja od drzwi do drzwi u sąsiadów o jalmuzne by nie upaść niżej. Więc niby jak ten niby kraj może zablokować kogokolwiek na arenie międzynarodowej i po co władze ukrow łudzą wizja UE i NATO skoro oni nie spełnia i za 25 lat warunków wstąpienia a jak nawet po tym czasie spełnia to Rosja i tak na to im nie pozwoli i nie mają się co łudzić że ktokolwiek w Europie sprzeciwia się woli Rosji by zadowolić faszysto że stepow Azji.

  Gaetano @Gaetano:
  Knur grozi, knur szantażuje. Stepowemu knurowi żyjącemu w ułudzie wydaje się, że gdy wokół siebie widzi stado zdziczałych hien, to jest kimś ważnym lub, co gorsza, kimś kto rozdaje karty, bo jest, na ten czas, pod protektoratem bandziora zza oceanu. Zatem może nadal pohukiwać w stepowym języku, ale będzie to wołanie na pustkowiu i przyniesie czerni rozczarowanie. Z Węgrami nie wskóra absolutnie nic. Poza tym obowiązujące prawo jest takie, a nie inne.
  Bratankowie tylko raz dali się nabrać, ale był to ich ostatni raz. Więcej nie popełnią błędu; nie są głupcami, a tylko głupiec popełni ten sam błąd dwa razy. Ponadto, czysto hipotetycznie (bo należy w to mocno wątpić), jeśliby nawet Madziarzy otrzymali sygnał od swoich rodaków, że jest poprawa i rozważyliby rozmowy o akcesji dziczy, to nie byłaby to jedyna przeszkoda.

  Polubienie

 2. 222i2
  Cena skupu czarnej porzeczki – 1 zł / kg. Cena sprzedaży na rynku – 7 zł / kg ( a jest taniej niż w Biedronce ). Kto i dlaczego zarabia 600% na pośrednictwie?

  julek
  Dywersyfikacja, panie Trzonkowski, dywersyfikacja! Jeśli pan „zaporzeczkuje” całe swoje -naście, czy -dzieści ha, to w razie czego, oczywiście! – Tylko siadłszy płacz! – jak mówiło się na Kresach.

  czas
  Moze by tak Szwajcarie opanowac porzeczkami szczegolnie czarnymi bo juz od 20 lat ich nie widze dzemy soki wina ??

  xxx45
  to efekt sprzedaży zakładów przetwórczych zachodniemu kapitałowi zobaczcie ceny na zachodzie.

  myPL
  Uruchomić sprzedaż bezpośrednią od producentów owoców 2-3 zł za kg to każdy kupi!

  https://wpolityce.pl/gospodarka/403934-polska-straci-swiatowy-prymat-w-produkcji-porzeczek

  Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczek. Producenci: Ceny skupu nie pokrywają kosztów

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  Porzeczki / autor: pixabay.com wPolityce.pl

  W ciągu kilku lat Polska straci światowy prymat w produkcji porzeczki przemysłowej

  — uważają rozmówcy PAP z tej branży. Ich zdaniem powodem są niskie ceny skupu owoców oferowane przez przetwórnie i brak długoterminowych kontraktów.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Mirosław Maliszewski: Międzynarodowe koncerny, dzięki silnej pozycji na rynku, narzucają niskie ceny owoców

  Zdaniem Stanisława Trzonkowskiego, jednego z największych producentów porzeczki w kraju, ceny skupu dochodzą już do 25 groszy za kilogram i nie pokrywają kosztów utrzymania plantacji.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Współorganizator protestów rolniczych alarmuje! „Sytuacja jest tragiczna. Jest to celowa praca obcego kapitału”

  Według wyliczeń, do utrzymania opłacalności cena kilograma porzeczki w skupie powinna być na poziomie 1,85 złotego. Wiele osób kilka lat temu zainwestowało w sadzonki, przygotowanie gruntów, czasem w zakup specjalistycznego sprzętu. Teraz godzą się na warunki skupu, bo po prostu nie mają innego wyjścia

  — wskazał Trzonkowski.

  Jego zdaniem problemem polskiego rynku porzeczki jest jego rozdrobnienie. Zaledwie pięć procent plantatorów gospodaruje na powierzchni większej niż pięć hektarów. Dla zdecydowanej większości sadowników uprawa porzeczki jest dodatkowym źródłem dochodu i z tego powodu godzą się na warunki dyktowane przez skupujących.

  Rozwiązaniem problemu miał być obowiązek zawierania umów skupujących z plantatorami, jednak, zdaniem Trzonkowskiego, obowiązek, który miał w założeniu ustabilizować rynek i stworzyć przewidywalne warunki produkcji, w rzeczywistości jest „biurokratyczną fikcją”, gdyż sadownikom przedstawia się do podpisania dokumenty sporządzone w dniu dostawy owoców.

  Zdaniem Wiesława Błockiego, który prowadzi uprawę porzeczki na kilkuset hektarach, wbrew wypowiedziom przetwórców popyt na owoce nadal istnieje, a firmy przetwórcze wykorzystując rozdrobnienie wśród plantatorów dyktują ceny nie zapewniające opłacalności upraw, doprowadzą do załamania rynku w Polsce.

  Cykl życia plantacji to 8-10 lat. Przez pierwsze dwa lata roślina nie plonuje. Co roku około 15 proc. plantacji trzeba zastąpić nowymi nasadzeniami. W tej chwili, kiedy ceny są o około 1,7 złotego za kilogram poniżej opłacalnego poziomu, sadownicy stopniowo ograniczają uprawy. Jeszcze kilka lat takiego rabunkowego traktowania polskich sadowników, a porzeczkę będą uprawiać tylko ci, którzy będą do tego zmuszeni i pasjonaci. Ale to nie znaczy, że w świecie zmniejszy się popyt na porzeczkę. Nasze miejsce zajmą Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, bo z czegoś te 16 tysięcy ton koncentratu oraz mrożonki, których na początku roku już chyba nie było, trzeba będzie wyprodukować

  — uważa plantator.

  Szansę na rozwiązanie Błocki widzi w rozpoczęciu rozmów plantatorów z przetwórcami przy zaangażowaniu strony rządowej w roli mediatora.

  Gdyby udało się wprowadzić kontraktację dla ponad połowy obszaru porzeczki i to w formie umów długoterminowych, a nie jak jest to w tej chwili, zawieranych w dniu dostawy, to być może udałoby się ucywilizować rynek i stworzyć stabilne warunki produkcji i zbliżyć ceny skupu do poziomu opłacalności, czyli między 1,5 a 2 złotych za kilogram. W przeciwnym razie u nas plantacje pójdą pod kosę, a kraje, które w tej chwili są importerem naszych owoców, zaczną same je produkować, bo tam jest popyt na mrożonki i koncentraty z porzeczki, więc będzie i zbyt. Z pewnością polski sadownik w nieskończoność nie będzie dotował produkcji

  — podkreśla.

  W ocenie Błockiego, w chwili obecnej podobna sytuacja panuje w produkcji malin i wiśni, a na osiągnięcie zysków mogą liczyć jedynie producenci borówki amerykańskiej.

  Polska jest światowym liderem w produkcji czarnej porzeczki. W naszym kraju zbiera się ponad połowę porzeczki w skali całego świata. Powierzchnia uprawy w 2015 r. wyniosła 36 tys. ha, w 2016 r. – 35 tys. ha w 2017 r – 30 tys. ha.

  Zbiory w 2015 r. wyniosły 119 tys. ton, w 2016 – 125 tys. ton, a w ubiegłym roku – 100 tys. ton.

  Według danych Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, produkcja czarnych porzeczek od kilku lat jest nieopłacalna. W 2015 r. średnia cena skupu wyniosła 0,55 zł/kg, w 2016 r. – 0,60 zł/kg, a w 2017 – 1,1 zł/kg. Szansę na utrzymanie się mają jedynie większe i lepiej zorganizowane plantacje, gdzie do zbioru wykorzystywane są nowoczesne kombajny.

  Owoce te w 90 proc. przeznaczone są do przetwórstwa, głównie na soki i dżemy.

  W opinii ekspertów, wzrost konsumpcji bezpośredniej czarnych porzeczek jest mało realny wobec rosnącego popytu na inne owoce: borówki amerykańskie, maliny czy jeżyny.

  ems/PAP

  http://wgospodarce.pl/informacje/51744-niskie-ceny-zabijaja-plantacje-porzeczki

  https://wpolityce.pl/polityka/403857-nasz-wywiad-maliszewski-o-niskich-cenach-owocow

  http://wgospodarce.pl/informacje/51717-owoce-z-problemami

  Polubienie

 3. Ogromne protesty rolników w Warszawie i pod KPRM! Polska na kolanach?

  wRealu24.pl
  Streamed live on Jul 13, 2018

  Mirka R
  Popieram!!ludzi mało!!powinna być cała masa!!bo żremy stare żarcie z marketów!!kapustą w cenie bananów,stare kartofle udające młode to samo z pomidorami!!ściągają warzywa i owoce nie wiadomo czym pryskane!!może to celowe!!my jesteśmy rynkiem zbytu unii,starej żywności!!popieram!!!

  Anna-Maria R.
  Reżim nie puścił pary…Jak za komuny.

  Karina P
  Brawo Polscy Rolnicy, pełne poparcie.

  ALFA&MAX
  Ten dramat pokazuje, jaka granica została przekroczona ze strony rządu, powinni dołączyć do nich konsumenci, którzy przepłacają za produkty…

  Andrzej Sawicki
  BRAWO POLSCY Rolnicy w Was n a d z j a. Bo robotników sprzedał Bolek i już nie ma kto Was wesprzć

  Anna Zawadzka
  Masakrycznie zrujnowany Nasz Kraj , stocznie , huty , kopalnie , rolnictwo Wszystko …..okazuje sie ze nagle Ruch – kioski tez sa nierentowne….Boze

  ALFA&MAX
  Nie dajcie się rolnicy
  Nie dajcie sprzedać się
  Niech nikt nam nie mówi
  Jak zdrowo mamy żyć!

  13 Vito
  W pro-żydowskiej tvp nie pokażą ,wazelina kurski ocenzuruje.

  Daniel
  Brawo Rolnicy! Walczycie o swoje życie i nasze zdrowie! Jestem z wami całym sercem!

  Tania Remare
  PiS-ie!!! Tyle tysięcy głosów macie mniej, zapamiętaj!!!, Nie odpuścimy…

  Krystyna Dulka
  Brawo POLACY BRAWO ROLNICY KOCHAM WAS!!!!!!!!Przegonic te sitwe europejska ktora nas niszczy !!!!!!!!!

  erica hase
  placze , bo widze ze nareszcie nie walczycie sami . w skupie maliny za 1 kg. 20 groszy , porzeczki to samo . hanba , tak lekcewazyc ostatni bastion w Polsce

  Polubienie

 4. Protest rolników 2018: Ostra wypowiedź sadownika o dramatycznej sytuacji na rynku owoców

  e-sadownictwo
  Published on Jul 14, 2018

  Leszek
  W Młodych ludziach jest siła i nadzieja! Młodzi ludzie , synowie i córki rolników , idą drogą którą często wyznacza tradycja rodzinna lub zamiłowanie i przywiązanie do ziemi , i to wykorzystują wielkie obce koncerny i oczywiście tzw. politycy, ale Ci sami młodzi dziś patrzą na to inaczej! Życzę Im z całego serca ,siły, siły i jeszcze raz siły w tej walce o godny byt. No i najgorsze jest to że zawsze w takich sytuacjach ,Tv i inne szerokie publikatory rządowe siedzą cicho! Dobra zmiana?… i to szybko!!!

  Dorota Pietrzak
  Napuszczanie Polakow na Polaków. Propaganda sukcesu kwitnie w najlepsze to chyba jest najwiekszy sukces nie „rzadu” .Puscic to bydlo w skarpetkach , konfiskata mienia i publiczny ostracyzm. Zdrajcy na szubienice gdzie jest trybunal stanu ja sie pytam gdzie.????????? Przywrocic kare smerci przez powieszenie dla zdrajcow i szkodnikow bezwzglednie i kategorycznie.

  Lara Lunowska
  Nie ma już „głupich” rolników … Rząd chyba nie zauważył …

  Arek Wiśniewski
  Wygnac oszustów z sejmu wywieśc na taczkach jak gnój.

  Rafał Dominikiewicz
  9 lat pracuje w norwegii żeby kupić kiszoną kapuste albo przywoże z domu albo jade do szwecji 10 lat temu pozamykali lidle niemiecke wszyskie spożywcze norweskie to jest wspieranie rolnika jakim hujem nie da sie żeby polskie były spożywczaki jak nie biedronki to lidle jak nie lidle to te ałchany i jescze badziewie banderowskie do sklepów wkładają

  Polubienie

 5. Strajk Rolników Warszawa 13.07.2018 Miłość, Wiara i Nadzieja!

  Free Man
  Published on Jul 13, 2018

  Pawel Soltys
  Dziadostwo z wiejskiej zdradziło nas!!! Żydostwo stoi u bram państwa Polskiego! Żydostwo jest na wiejskiej sprzedali kraj sprzedali ludzi wyjeżdAjących na zachód za chlebem!!! Teraz banderowców wpuszczają!!! 3miliony juz wjechało!!! Hańba!!! Ukrainie sie pomaga a Polakam kij w tyłek. Nie liczą sie z Polską nie liczą sie z ludzmi a tym bardziej Z Rolnikami!!! Ludzie łaczmy się i wspierajmy Michała Kołodzieja!!! On jest patriotą on jest człowiekiem dla człowieka! !! Pisze rolnik z emigracji co ratuje rodzinne gospodarstwo!! Pozdrawiam rolników bracia dla braci!!!

  Jadwiga Bu
  Wspierać polskie,nie ukraińskie rolnictwo!
  My,Polacy mamy utrzymywać żydobanderowców!
  Q…a !Hańba!
  Polska i interesy Polaków powinny być priorytetem dla polskojęzycznych rządzących!

  Włodzimierz Gwóźdź
  PiS zdrajcy won z sejmu ustawy pisanie są w Izraelu dranie oszuści niszczą rolników

  Armia Jasnej Strony Mocy . Leh
  Brawo panie Knurowski – sama prawda mówiona przez Polaka.!

  Kasia Sia
  Miasto powinno stać za wsią, bo bez jedzenia nie ma miasta. Jestem z miasta, wsi nawet nie lubię, ale praca rolników jest najcenniejsza. Bez samochodów, telewizorów i malowideł wyżyjemy, ale bez dobrego jedzenia , nie ma szans. Nie chodzi o bunt przeciwko rządowi, chodzi o współpracę. A chłopaka, który przemawia to trochę szkoda, bo albo go zniszczą albo zostanie politykiem.

  zdzislaw sekula
  ale terz nigdy juz rzadow PO

  Ula Ruff
  Won pisraelici z Polski. Niszczuciele Won. Brawo rolnicy. Może dzięki Wam Polacy się obudzą.

  tyson furry
  to bedzie koniec pis-dzielskich rzadow AMEN

  Marian Chocko
  Nieudacznicy pisowskie nic nie potrafią .

  Polubienie

 6. Mirosław Maliszewski: „Wieś musi się obudzić, wieś musi powstać z kolan!”

  e-sadownictwo
  Published on Jul 14, 2018

  Wilk OJ
  JEST NISZCZONE JAWNIE POLSKIE ROLNICTWO I POLSKI ROLNIK WIEC BĘDZIEMY BRONIC NASZEJ OJCZYZNY POLSKI I POLSKIEGO ROLNIKA A JAK BĘDZIE TAK DALEI PRZYWIEDZIEMY JESZCZE RAZ ALE WSZYSCY I TE BYDŁO CO NISZCZY POLSKIEGO ROLNIKA WYCIĄGNIEMY ZA ŁBY I WYWALIMY NA GNÓJ I NIE BĘDZIE POKOJOWO

  auto samochodowy
  Gdzie jest TELEWIZJA POLSKA !!!

  Zofia G
  Czterdzieści lat temu uczono na geografii że rolnictwo jest intratne i każdy kraj doplaca do produkcji z przemysłu ciężkiego aby w czasach trudnych np.wojny miec swoje wyżywienie bo nikt go nie da i narod jest skazany na głód

  karol kargól
  Wybory się zbliżają i partia która oddała za grosze nasze przetwórnie teraz się upomina.

  tomasz kowalski
  Pogonic Piotrusia pana i zydowski rzad jestem z wami rolnicy bo dzieki wam Polska jest Polska

  Dawid Cichy
  a w tv na żadnym kanale ani słowa od wczoraj o protestach tylko kit na okrągło jak to jest dobrze za obecnych rządów

  Polubienie

 7. Protest rolników w Warszawie 13 lipca 2018 – relacja filmowa

  e-sadownictwo
  Published on Jul 15, 2018

  Jadwiga Bu
  Polskojęzyczny rząd przedkłada interesy Ukrainy i Izraela ,nad sprawy Polski i Polaków!
  Jak nazwać takie poczynania? Brawo rolnicy! Wasza sprawa to również sprawa wszystkich Polaków.

  Irena Wysokolska
  Dziękujemy POLSCY ROLNICY. SZACUNEK -Panie Michale. Jesteśmy z Wami. Nie wszyscy mogli być z WAMI. Mam nadzieję, że następnym razem będzie Nas więcej. Wierzymy w Was, wiemy, że się nie poddacie. Musimy zmienić władzę. NIE TYLKO BROIMY WARZYW, BRONIMY ROLNIKÓW OGÓLNIE. Spotykamy się w Sobótce u Janusza Zagórskiego 24 .07. Jeśli ktoś może zapraszamy. POZDRAWIAMY.

  Jan Kowalski
  Zydowski rzad !!!! Won z PISEM . Oni mysla ze na wsi jest tylko tvp1 i sieją propagande sukcesu a ludzie nie maja na chleb .

  Jaro B
  Coś strasznego jest w tym filmie, a raczej czego nie ma ! Ja widzę starszych ludzi, a młodych jest jak na lekarstwo !!!

  Polubienie

 8. Basia
  ta pomoc Ukrainie to chyba w nagrodę za Wołyń???????

  DSWDD
  wspieranie ukrainy w rolnictwe, wpuszczanie za naszymi plecami muzulmancow !! ot caly PIS, W P[RZYSZLYCH EYBORACH JUZ MU PODZIEKUJEMY..

  Nie możliwe !!
  TVP najbardziej pluralistyczna telewizja nie zauważyła protestów rolników w Warszawie? A ja tu od 2 lat czytam że w TVP jest wszystko co jest prawdziwe a reszta kłamie. Ja myślę że wpolityce kłamią

  zdzisława
  wieczna hańba dla tych, którzy pomagają upainie, a nie Polakom NIGDY pis i d(j)uda – tylko Ruch Narodowy, który odsunie zdrajców, złodziei i sługusów żydów, jankesów, banderowców!!!!!

  Jbj
  Ten rząd wielopłaszczyznowo w ukryty sposób niszczy polską gospodarność. W Czechach na Węgrzech przemysł kwitnie a u nas hasła przedsiębiorcy uciekają do Czech !! To nie jest rząd przyjazdu dla nas

  irka@irka
  A mnie zainteresowało bardziej niż ceny skupu owoców Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód z Kielc, które współpracuje m.in. z Fundacją Po.Int W necie można przeczytać, że ta Fundacja to niezależny polski think-tank założony przez Vincenta V. Severskiego. Zespół Fundacji składa się z reprezentantów środowisk akademickich, byłych oficerów służb specjalnych, byłych dyplomatów, ekspertów wojskowości oraz przedstawicieli biznesu i mediów. Druga bardzo interesująca sprawa to fakt, że Stowarzyszenie z Kielc dostało wsparcie” dla malinowej akcji na Ukrainie” nie z Ministerstwa Rolnictwa a z Ministerstwa Spraw Zagranicznych!!! Trzeci szczegół -to, zamieszczony w artykule kolorowy obrazeczek z cenami z sygnaturką Kukiz15 i Protestem Rolników. Dziwnym trafem ten Kukiz15 upodobał sobie do rozgrywek na krajowym rynku używanie trudnych tematów polsko- ukraińskich. Do ustawy o IPN też dorzucili swoje poprawki, teraz – jak rozumiem będą nagłaśniać protest rolników i pokazywać palcem na wschód. Dziwnie się to jakoś zapętla.

  fritz@fritz
  Cytat: Polscy partnerzy przekażą Ukraińcom
  ponad 70 000 sadzonek najlepszych odmian maliny,
  ekologiczne środki ochrony roślin
  wyposażenie techniczne
  udzielą kompleksowego wsparcia ekspertów w budowie plantacji.
  Czy rzad JK Morawieckiego poszedl miedzy antypolskia rasistowskie bandy gospodarcze wyzynajace pieniedzmi polskich podatnikow polskie rolnictwo? Wszystko na to wskazuje!

  https://wpolityce.pl/polityka/404068-pozostawienie-rolnikow-bez-wsparcia-byloby-bledem-rzadu

  Pozostawienie rolników bez wsparcia byłoby kardynalnym błędem rządu. Zwłaszcza, że Polska pomaga Ukrainie. Milczenie TVP tylko pogarsza sprawę

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: PAP wPolityce.pl

  Polscy rolnicy i sadownicy alarmują o swojej tragicznej sytuacji, rząd rozkłada ręce, media publiczne milczą o protestach, a polskie MSZ hojnie wspiera sadownictwo na Ukrainie, wzmacniając konkurencję. Jedno ze sztandarowych haseł, z jakim Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów, coraz bardziej blednie, a problemy narastają. Jeśli rząd Zjednoczonej Prawicy nie zareaguje, może stracić sporą liczbę wyborców. I to bezpowrotnie.

  13 lipca do Warszawy zjechali rolnicy, by zaprotestować przeciwko skandalicznie niskim cenom skupu owoców, które są niższe od kosztów produkcji. Dotyczy to zwłaszcza jabłek, malin, wiśni i innych owoców miękkich. Cena wiśni pierwszej klasy w skupie to 90 groszy za kilogram. Wcześniej zapowiadano, że będzie to 1,50 złotego za kg. Cena czarnych porzeczek także spadła w dół z 80 groszy do 30-40 za kilogram.

  4 lata temu mieliśmy za maliny 4-5 zł. Dzisiaj mamy 1,5 zł. To nawet nie pokrywa nam kosztów zrywania

  — podkreśla uczestnik protestów. Inny dodaje, że pośrednicy narzucają marżę jaką tylko chcą i to oni zarabiają na najwięcej.

  Polska wydaje w ciągu roku prawie 350mln na żywność, którą kupuje. Czy kupują od was? Nie, kupują od banksterów, od wielkiego biznesu, a nie od drobnych polskich rolników. Tam dorabiają się i biorą pieniądze nasze wspólne

  — alarmował z mównicy jeden z organizatorów.

  Więcej otrzymuje osoba zbierająca wiśnie, niż producent posiadający sad, dokonujący nasadzeń, kupujący środki ochrony roślin. To tak jakby w restauracji więcej zarabiał kelner niż jej właściciel

  — mówi rolnik protestujący przed kancelarią premiera.

  Ani premier ani przedstawiciel rządu nie wyszli do uczestników manifestacji. Protest przemilczały też publiczne media. W głównym wydaniu „Wiadomości” zabrakło miejsca na informację o desperackiej walce rolników. Znalazło się jednak kilka minut na zapowiedź filmu fabularnego, emitowanego przez TVP1. 14 lipca „Wiadomości” również nie naprawiły swojego błędu. Więcej, choć nie wspomniano nawet słowem o rolnikach, pojawił się materiał pt. „Rząd Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje słowa”. Czyżby? Rolnicy mają prawo zachować w tej kwestii inne zdanie. Tym bardziej, że rząd wspiera ich konkurentów – sadowników z Ukrainy.

  PiS oficjalnie dotuje z kieszeni polskich podatników konkurencyjną gałąź ukraińskiej gospodarki. Polskie MSZ wsparło projekt Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód z Kielc w ramach programu Polska Pomoc 2018. Ma on na celu rozwój na Ukrainie uprawy malin, a potem umożliwienie Ukraińcom wejście na polski rynek.

  Polscy partnerzy przekażą Ukraińcom

  • ponad 70 000 sadzonek najlepszych odmian maliny,
  • ekologiczne środki ochrony roślin
  • wyposażenie techniczne
  • udzielą kompleksowego wsparcia ekspertów w budowie plantacji.

  Równolegle do końca roku będą opracowywane strategiczne dokumenty niezbędne do powstania Zachodnioukraińskiej Kooperatywy Sadowniczo–Ogrodniczej, do której dodatkowo zaproszone zostaną Zjednoczone Terytorialne Gromady, ukraińscy eksperci oraz szkoły rolnicze z obwodu wołyńskiego

  — czytamy w opisie projektu na stronie SIEW.

  Zadziwiające, że w tym samym czasie, gdy polskie rolnictwo ma tak potężne problemy, Polska tak aktywnie wspiera Ukrainę, podejmując działania, które będą w konsekwencjach szkodliwe dla polskich plantatorów.

  Trudno się więc dziwić, że zdesperowani rolnicy, zignorowani przez premiera w dniu protestu, postanowili zamanifestować swoje oburzenie podczas wczorajszych uroczystości smoleńskich w Kraśniku.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Producenci rolni protestowali w Kraśniku. Premier Morawiecki: Jesteśmy w zupełnie innym położeniu przez obcy kapitał. WIDEO

  Być może konieczne było porwanie się na tak mocny gest, by przebić się wreszcie ze swoim przekazem. Jak wczoraj informowaliśmy, Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników i umówił się na spotkanie w towarzystwie ministra rolnictwa. Ma do niego dojść 25 lipca w gmachu resortu rolnictwa. Oby było konstruktywne.

  Zmiana na stanowisku szefa resortu niesie nadzieje. Minister Ardanowski ma świadomość problemu. Ostrzega jednak, że obecna sytuacja – zmonopolizowania skupów i przetwórni przez kapitał zagraniczny – nie daje dużego pola manewru.

  W działaniach doraźnych w gospodarce rynkowej, władze – niezależnie od ich barw – nie są w stanie praktycznie nic zrobić. Podjąłem starania, aby ustalić czy przedsiębiorcy nie dokonują zmowy cenowej czy też w sposób skoordynowany nie wykorzystują swojej pozycji monopolistycznej na rynku. Czekam na odpowiedź UOKiK

  — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

  Państwo nie jest w stanie ingerować w gospodarkę rynkową, gdyż ma niewielkie możliwości w tym zakresie. Nie chcę też wracać do centralnie planowanej gospodarki, jaką próbowano realizować w komunizmie, bo próba regulowania wszystkiego i nakazywania, co kto ma produkować, zakończyła się klęską. Jednak państwo w poszczególnych branżach powinno mieć pojedyncze, kluczowe firmy, które chociaż częściowo wpływałyby na rynek

  — dodaje Ardanowski.

  Wzmocnienie polskiego rolnictwa, zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego i działania repolonizacyjne były mocnymi obietnicami wyborczymi Zjednoczonej Prawicy. Jeśli PiS nie zdoła pochylić się konstruktywnie nad problemami rolników, może sporo stracić.

  utor: Marzena Nykiel

  klops
  Uwaga dzieciaki nie są Przyjmowane do szkół Ponadpodstawowych!! To jakiś skandal można mieć świadectwo z Paskiem i się nie dostać do podłego Liceum?? Kogo to robota Pis czy PO ??

  PL V
  Arogancja premiera w stosunku do rolników odbije się juz niebawem wielka czkawką.

  Polska to ciezko pracujacy
  Polacy, to polski podatnik placi na Ukraine ,akcje pomocy Afryce, Syrii a Morawieck w wystapieniu w ue mowil ze Polska podwoi wklad dla Afryki! Niech Morawiecki nie szasta NASZA CIEZKA ZAROBIONA KRWAWICA!

  mich
  współpraca pisu z banderowcami polega na współpracy tyłka z sedesem

  klimek
  Pis chyba powinien się przyjrzeć chyba że to ich robota że Kuratoria tak obliczyły że dzieciaki nie mogą dostać się do szkół?? Co to ma być ? Chcecie aby młodzież powyjeżdzała za parę lat??

  123ipół
  Kaczyński!!! Co ty wyprawiasz? żydzi, ukraińcy, kodziarze, filipińczycy, komuniści, ba, nawet zwierzęta futerkowe są dla ciebie ważniejsze niż Polacy! Nie totalni was pokonają, ale sami wykończycie!!!

  zbogiem@zbogiem
  W kwestii Filipińczyków” cytat” Także w przypadku Polski chodziłoby głównie o osoby zajmujące się opieką nad starszymi osobami. Miałyby do nas przyjeżdżać i pracować na podstawie zezwoleń. Władze Filipin chcą jednak gwarancji dla swoich obywateli ze strony naszego państwa.” Prawda jest taka, że polskie pielęgniarki i opiekunki będą wyjeżdżać, Niemcy już przygotowują się do pensji dla opiekunów w okolicach 3000 euro i tez szukają pracowników za granicą, np w Albanii. To już Filipiny lepsze, bo katolickie. Wszystko rozbija się o płace. Za jakie pieniądze będą pracować Polacy w opiece?

  Polska niszczona dalej
  Polacy trzeba od władzy odsunąc PO-PSL-SLD ale i PIS które daje emerytury w wiekszości bezpodstawnie Żydom,Ukraińcom.Buduje Żydom muzea i sypnał 100mln na cmentarz żydowski

  Czesław
  Spytałbym się tych rolników, gdzie robią zakupy. W Lidlu czy Biedronce.

  warszawiak
  Zaraz szkodniki z PO To wasza robota te ceny za owoce Wasza PO i PSL I teraz MOrawiecki za twarz min rolnictwa Co to jest skup po 1,5 zl sprzedaż 15 zl Moze tu trzeba Dyzme co skupi owoce

  hola@hola
  PSL zaczął działać.Do wyborów samorządowych niedaleko,ale wcześniej to mieli w nosie rolników.Jak to jest,że jak już jest po zbiorach to dopiero teraz zgłaszają swoje uwagi, wnioski i pretensje?.Rolnicy powinni walczyć o swoje przed zbiorami wczesną wiosną,a nie tuż przed wyborami.

  mariajackowska@mariajackowska
  Zarejestrować firmę „Polska malina” w której producenci malin byliby udziałowcami i zmonopolizować rynek!!! Jakoś nasi producenci nie mają głowy do biznesu!!! Od lat są takie same problemy.

  PIS sprowadzi Filipińczyków
  Rząd PIS sprowadzi do Polski Filipińczyków. Będzie im gwarantował pracę, mieszkanie itd: http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/577742,polityka-migracyjna-kryzys-praca-cudzoziemcy-filipiny.html

  Polubienie

 9. https://wpolityce.pl/polityka/404403-co-z-lasami-panstwowymi-lesnicy-protestuja

  Najlepsza państwowa robota
  służba leśna to najlepiej opłacana mundurówka. Podleśniczy na start dostaje 5 tyś. + dodatki. Średnia pensja to 8,8 tyś zł., a w 2017 r. sama srednia nagroda na głowę to 12 tyś 🙂

  no cóż
  A zamczysko obcej agentury w lesie rośnie dalej, nikt nie przerwał budowy – sprawdzają papiery, czy są w normie, czy nie, będą sprwdzać do kolejnych wyborów – taka Dobra POdmiana.

  zgłoś nadużycie1 forumowicz uznał ten post za wartościowy fritz@fritzza godzinę
  Jak widac zydowskie lobby okradnia Polski na zaplacenia haraczu 300 mld US$ podporzadkowalo sobie PiS, Morawieckiego i JK.

  Morawiecki, PiS rozpoczal rozkradanie Polski, kradziez Polskich Lasow, co sie PO nie udalo.

  Poznanianka
  PIS! Nie liczcie na mój głos w wyborach jak ruszycie Lasy Państwowe.

  jaka
  „Budowa polskich drewnianych domów to dobry pomysł. Taka spółka jest konieczna, jeśli to ma być program państwowy nakierowany nie na komercyjna sprzedaż…. i bez pośredników.

  he he
  RADYKALNA PRAWICA ma obsesje na punkcie Zydow haaaaaaaaaaaaaaaaaa

  taka_prawda
  PIS CHCE SPRZEDAĆ POLSKIE LASY !!!!

  Ja
  Kombinacje wokół Lasów były już za PO-PSL. Wtedy po cichu mówiło się o spłacaniu roszczeń żydowskich. Ostatni wywiad Kaczyńskiego dla wSieci ujawnia jego skrywaną pro-ży. pro-iz.

  Andrea
  Kłania się akt 447, na mocy którego będziemy wypłacać organizacjom żydowskim rekompensatę za mienie. Lasy i ziemia w Polsce będzie stopniowo przechodzić na własność żydów.

  Jurek1989@Jurek1989
  Las to tylko co zostało Polsce.Proszę zobaczyć jak wygląda w Holandii,Francji-tam takich widoków jak u nas to na lekarstwo.Jestem wyborcą PiS ale moja cierpliwość teź ma granice.Nie chcecie „dymu”nt. to zacznijcie od napisania prawdy po co wam ta zmiana.Innymi słowami,podajcie wy swoje argumenty i niech leśniczy też podadzą.Bo kolejny konflikt jest nam nie potrzebny.Tym bardziej z Rodakami,którzy pracują w państwowej służbie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-szykuje-zmiany-w-lasach-panstwowych-winnicki-pis-szuka-pieniedzy-na-roszczenia-majatkowe/

  Polubienie

 10. https://wpolityce.pl/polityka/404511-premier-morawiecki-wszyscy-musimy-szanowac-prace-rolnika

  Generator pasków
  „Praca rolnika jest tak ważna i bezcenna, że wszyscy musimy ją szanować i wspierać”… … A wszystkie dzieci są nasze!

  SzuZen
  Mieszczuchy nie doceniają mieszkańców wsi. Widzą w nich darmozjadów. Może sami zajęliby się produkcją żywności na dotychczasowych warunkach ? Tylko dlaczego siedzą w miastach i liczą aż państwo im da?

  nihilnovi
  Rolniczy Handel Detaliczny to podstawa. Ustawa i rozporządzenie jasno określają co i w jakich ilościach można produkować i sprzedawać w ramach RHD, ale PIW i tak wie lepiej co wolno.

  MatekJa
  Powiedział, co wiedział. Jakbym słyszał I Sekretarza.

  PARP nie umie zorganizowac
  stanowisk Ministerstwa Rolnictwa na targach – kiedy tych ludzi wymienicie z epoki PSL? Targi np. w Berlinie co odwiedzilam Grüne Woche TO WSTYD !!!- regiony zamiast towarow-glupota.

  niuniek
  Morawiecki żenada, a czyjej pracy nie powinnismy szanować ?

  OLI
  S*ali muchi, idzie wiosna, będzie lepiej trawa rosła. Ten korpoludek powie wszystko. A i tak zrobi wszystko, co mu każą u Rotszylda i w Tel-Awiwie.

  SzuZen
  Dlaczego prawo ogranicza rolnikom możliwości rozwoju ? Teraz zapowiada się zluzowanie kagańca ograniczeń. Tylko ociemniały nie dostrzega, że wieś jest zduszona i zmuszana do biedy. Wolności trzeba !!!

  Max
  Powstanie fabryka Elektro-Furmanek – bez konia ?

  krzysiek
  Panie Morawiecki niech pan przestanie pieprzyć to nie zarząd banku.

  Dorian
  Morawer okrąglym pustoslowiem tak dla Ciebie charakterystycznym nie pozbędziesz się problemu. Kraśnik to przedsmak tego co Cię czeka gdy ruszysz w kraj skomleć o głosy.

  Jan
  Na pasek do gł.wydania Wiadomości te ważne słowa. Koniecznie z wykrzyknikiem! I że 138% społeczeństwa popiera te ważne słowa 🙂

  Rafa
  I dlatego protesty rolnikow? By pokazac JAK WAZNI sa ROLNICY …. ??? Czy tez polski rolnik ma podzielic losy rolnika meksykanskiego? NAFTA- miliony meksykańskich rolników straciły środki do życia!

  Polubienie

 11. Smaki Ukrainy po 75 latach w Intermarche …

  KomentarzeTV
  Published on Jul 18, 2018

  Iwa Ify Tv
  Bezczelna zagrywka.

  chooooomik
  Mam pytanie u mnie w mieście w nocy na murze sprejami Ukraińcy domniemam namalował flagę ukraińska z napisem wsrodku skrótem UP i niżej 1945 jakiś starszy pan chciał to za malować ale z pod ziemi pojawiła sie straż miejska i chcieli go ukarać za. Wandalizm jak i gdzie zgłosić by to za malować

  Maja Mikus
  Precz z pasozydami z naszej Polityki powinni zawisnac na stryczku

  Specu1973
  Moja noga nigdy więcej nie postanie w intermarche

  Petter Krol
  tak trzymac

  qucha
  Smaki Ukrainy, Izraela, ciekawie sie zapowiada. Niedługo zaczna nam wmawiac ze kuchnia polska jest passe.

  wiking ian
  Po prostu Polska nie ma POLSKICH !!!! polityków !!! W sejmie ludzi którzy dbają o Polski interes jak i o Polska, rację stanu prawie NIE MA . Dziś albo żydzi albo amerykanie , ukraincy , czy cholera wie jaka nacja zarzadza Polską . A Polacy ?? Odpowiedz’ jest prosta na 10 co najmniej 9 ! mówią ” a mnie to tam polityka nie interesuje” ni i mamy dokładnie to co mamy !!!!

  Polubienie

 12. Jan40@Jan40
  Może umówmy się, że państwo nie jest od tego, żeby zajmować się produkcją soków, musztardy i majonezu. Państwo (jego przedstawiciele, w tym rząd, nadto sejm, senat) mają tworzyć sprzyjający klimat do rozwoju i dbać o rodzime rynki poprzez tworzenie dobrego prawa. Przede wszystkim zaś państwo jest od tego, aby maksymalnie uprościć (i obniżyć) podatki i dać im taką konstrukcję, aby firmy zachodnie prowadzące w Polsce interesy nie mogły wyprowadzać zysków do swoich central.

  Robienie sensacji z faktu, że Państwo nie produkuje przecierów owocowych jest biciem piany i pisaniem pod pisowską publiczkę. A jeżeli produkcja ma być państwowa, to prasa również 🙂

  cyd@cyd
  Państwo nabywa zakłady przetwórcze nie po to by produkować majonez tylko po to, by mieć wpływ na sytuację rolnictwa. Inaczej nie może pomóc rolnikom w sytuacji stosowania cen dumpingowych stosowanych przez zachodnie koncerny i wypada z gry.

  Krasula
  PSL był wówczas wśród tych, którzy doprowadzili do upadku polskiego przemysłu rolno -spożywczego i przejęcia go przez obcy kapitał.A dzisiaj rżnie głupa i udaje niewiniątko. Takie podłe krętactwo.

  PiS pobudka!
  A PiS jak zwykle budzi się „z ręką w nocniku” po 2,5 latach nicnierobienia. Zamiast demolować TK i Sądy, niech ruszą swoje tłuste dupska i coś zrobią dla ludzi.

  cyd@cyd
  no wreszcie!!! zdumiewa mnie czym zajmują się dziennikarze i czemu tak słabo pokazują całą tę degrengoladę, którą pozostawiło po sobie PO i cała III RP.

  aga
  A za rządów PiS maliny w skupie po 20 gr i wszystko gnije bo nie ma komu zbierać za taką cene

  https://wpolityce.pl/polityka/404548-jak-wyprzedano-sektor-rolno-spozywczy-szokujacy-bilans

  TYLKO U NAS. Jak wyprzedano polski sektor rolno-spożywczy? Szokujący bilans III RP! Gdzie byli wtedy politycy PSL?!

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Polska transformacja ustrojowa pociągnęła za sobą również poważne przeobrażenia na polu gospodarczym. Niestety w wyniku prywatyzacji, przeprowadzanej m.in. w okresie rządów obecnych krytyków PSL, ucierpiał rodzimy sektor rolno-spożywczy.

  Wystarczy podać kilka casusów przejęcia polskich zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego przez zachodnich potentatów.

  Dobrym przykładem jest sprawa zakładu Pudliszki, którego przetwory w latach 30-tych XX wieku były eksportowane nawet do Niemiec, Francji i USA. W 1994 zakład został przekształcony w spółkę akcyjną, a od 1997 r większościowy pakiet przeszedł w ręce amerykańskiego koncernu Heinz. Cała operacja przebiegała w okresie rządów SLD-PSL. W tym samym okresie, w lipcu 1995 roku, doszło do prywatyzacji Zakładów Koncentratów Spożywczych Winiary.

  Nie był to odosobniony przypadek, gdy u władzy była koalicja SLD-PSL. W 1995 roku do prywatyzacji zostały skierowane Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Międzychodzie. W kwietniu 2011 roku zapowiedziano likwidację zakładu, ale ostatecznie przejął go lokalny przedsiębiorca.

  Podobny los (również w czasie rządów SLD-PSL) spotkał Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kotlin. W maju 1997 roku doszło do prywatyzacji zakładu, a w 2015 roku do przejęcia go przez koncern Maspex.

  Na tym nie koniec. Dobrym przykładem ilustrującym ponure zjawisko towarzyszące przeobrażeniom lat 90. jest Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw w Łowiczu powstały w 1963 roku. W ostatniej dekadzie XX wieku doszło do prywatyzacji. Zakłady trafiły do rąk firmy Agros Nova, a w 2015 r. do Maspexu.

  Warto również przytoczyć historię Mazowieckich Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Tarczynie, sprywatyzowanych w latach 90., a następnie wykupionych przez niemiecką firmę Agrohansa i odsprzedanych spółce Agros (później występującej pod nazwą Agros Nova). Obecnie właścicielem jest Maspex.

  W 1999 roku sprywatyzowane zostały z kolei Kujawskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego Włocławek.

  Podobnie było w przypadku Tymbarku. Znany producent soków w 1995 roku został objęty Programem Powszechnej Prywatyzacji, a w 1999 roku trafił do rąk Maspexu. Nie jest to jedyna znana marka, która trafiła do rąk wielkiego koncernu. Rzeszowska Alima (znana głównie jako producent popularnego soku dla dzieci Bobo Frut) została sprywatyzowana w 1992 r., kiedy przejął ją Gerber. Od 2007 właścicielem zakładu jest Nestle.

  Nie można również zapominać o licznych przykładach polskich cukrowni. Jeszcze w 1989 roku było 78 cukrowni, do 1996 wszystkie stanowiły własność Skarbu Państwa. Proces masowej reprywatyzacji będącej pokłosiem polityki Leszka Balcerowicza i Jerzego Buzka rozpoczął się w następnym roku. Do 2003 roku w rękach zagranicznych (głównie niemieckich) znalazło się 49 z 76 cukrowni (65 proc.). Podręcznikowym przykładem zjawiska jest Śląska Spółka Cukrowa w Łosiowie sprzedana w kwietniu 2003. Obecnie w Polsce jest 18 cukrowni.

  gah

  Polubienie

 13. https://kresy.pl/wydarzenia/do-polski-trafia-coraz-wiecej-mrozonych-malin-z-ukrainy/

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  To jest Fenomen na skalę światową, że nasz rząd wspiera obce rolnictwo tworząc przy tym konkurencję dla rolników w swoim kraju, ktoś jest w stanie pod względem psychicznym wywnioskować jak myślą nasi polskojęzyczni?

  jwu @jwu:
  @UczSieHistorii Dobrze zauważyłeś „polskojęzyczni”,gdyż (tak sądzę) Polacy nie zrobiliby tego.

  JeszczePolska @JeszczePolska:
  Mam nadzieję , że kody kreskowe nie są przebijane w Polsce na polskie!!
  Dlatego kupujmy głównie z kodem 590 – Polska!!
  Nie z kodem 482!~!!!!
  Najtragiczniejsze jest to, ze polscy rolnicy ponieśli ogromne straty z związku awanturą na Ukrainie !I z nałożeniem przez nasz kraj sankcji na Rosję, która odpowiedziała sankcjami.Polskie owoce, przetwory mleczarskie , nie zostały zakupione przez rosyjski rynek!Obiecane nowe rynki w zastępstwie tamtych,hucznie zapowiadane nie zostały znalezione przez ministerstwa.
  W nagrodę za te straty i upadki niektórych gospodarstw sadowniczych , nasi rolnicy tracą nadal,na cenach owoców, które są sprowadzane z Ukrainy.
  A plantacje m.in. z ich podatków, zakłada się na ziemi wołyńskiej!!pewnie na dawnych polskich gospodarstwach, obecnie uprawiane przez potomków dawnych „sąsiadów”.

  Nie ma to jak dbać o cudzy naród!!
  Tak brzmiała przysięga???

  jwu @jwu:
  I niech ktoś mi napisze ,że nie jest to powiązane ? Bardzo niskie ceny owoców (w skupach), a do tego gdy plantatorzy (w swojej desperacji) godzą się na nie, to okazuje się ,że te pierwsze przestały skupować owoce. I dowiadujemy się ,że mrożone owoce z Ukrainy zalewają Polskę.

  vader213 @vader213:
  ja bym w odwecie oderzeył w ukraińców w Polsce i bojkotował wszystko ale to wszystko co jest od tych bestialskich morderców czyli od ukraińców

  Polubienie

 14. https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/nie-tylko-hodowcy-malin-msz-rp-wydaje-pieniadze-na-szkolenie-ukrainskich-producentow-sera/

  jwu @jwu:
  Ciekawe ,co będzie następnym krokiem MSZ ? Pewnie wprowadzenie na nasz rynek, i zapewnienie zbytu ? A, zapomniałem dodać o dopłatach ,by mogli startować z tego pułapu co Polacy.

  vader213 @vader213:
  @jwu nastepnym krokiem będzie neobanderowskiego „rządu” w Polsce będzie OSTRZENIE BRZYTEW I SIEKIER ukraińskich na polskie gardła no i jeszcze będą święcone przez antypolskie zwierze o nazwie „nycz”

  Gaetano @Gaetano:
  Ta polskojęzyczna banda skurwieli uderza bezpośrednio w polskiego rolnika na kilku frontach jednocześnie, a pośrednio oczywiście w polskiego konsumenta. Robi to coraz bardziej zuchwale. Pieniędzmi polskiego podatnika, pochodzącymi również od polskiego rolnika, będą wspierać motłoch, aby zrobić wszystko co w ich mocy, żeby stworzyć konkurencję dla polskiego rolnika, a w konsekwencji go wykończyć. Obiektywnie, trudno wyobrazić sobie szkolenia przeprowadzane przez fachowców z polskich przedsiębiorstw typu Mlekovita, czy Mlekpol, mające na celu zdradzenie i przekazanie wszystkich niezbędnych technologii oraz wszelkich informacji obcym, w dodatku stepowym, aby tym samym zafundować rolnikom potężną konkurencję, a później go dobić. Oznacza to w końcowym rozrachunku sabotaż. Tyle że te szumowiny kierują się nienawiścią do Polaków i tylko tak należy to rozpatrywać. Wszystko po cichu, zamiast oficjalnej kampanii marketingowej pod hasłem: „Stwórz konkurencję polskiemu rolnikowi – będzie mu lżej”. Na pohybel wam.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Pisałem już o tym w przypadku malin i napiszę w przypadku śmierdzącego sera mianowicie każde, nawet najmniejsze finansowe wspieranie przemysłu rolniczo/gospodarczego innych rolników którzy nie produkują dla naszej polskiej gospodarki jest głupotą w tym wypadku PIS-owcy żyją we własne zmyślonej rzeczywistości gdzie z wrogami naszej ojczyzny będą chcieli żyć jak w jakiejś utopi, historia pokazała, że jest to błędem widać eksperci i wykształciuchy cały czas o tym nie widzą.

  https://kresy.pl/wydarzenia/konsulat-w-lucku-przyznaje-ze-szkolenia-dla-ukrainskich-producentow-sera-nie-sa-ukierunkowane-na-polakow/

  Kojoto @Kojoto:
  Czy słyszał ktoś kiedyś, żeby Niemcy, Rosja, Ukraina, czy jakikolwiek sąsiad Polski wspierał jakąś gałąź gospodarki w Polsce na niekorzyść własnych obywateli?

  KazimierzS @KazimierzS:
  Nie jedna władza kpi z wyborców, ale drugi raz ten sam dowcip to już nie śmieszy. Tam gdzieś chyba jakaś lewa kasa chodzi pod stołem.

  KazimierzS @KazimierzS:
  @KazimierzS A jaka kasa musi chodzić w przemyśle zbrojeniowym !?! – tyle razy PiS zapowiadał „współpracę” z Ukraińcami, a nasz MON tak często lubi używać klauzuli „tajne”!!!

  zefir @zefir:
  Troskliwość polskojęzycznego MSZ-tu o dobro ukraińskich rezunów jest porażająca. Wołyń wynawożony polskimi ofiarami bestialstwa OUN-UPA i ukraińskiej wiejskiej dziczy,za sprawą MSZ-tu, swymi malinowymi, mleczarskimi i serowymi owocami ma w odmienny sposób Lachów zatruwać. Taki jest debilny i antypolski cel tegoż MSZ-tu, który dla niepoznaki, marnotrawienie pieniędzy polskiego podatnika wrogim mu programem „Polska Pomoc” zasłania. To astronomiczna i samobójcza głupota tegoż MSZ-tu.

  lp @lp:
  @zefir Głupota – głupotą, ale ciekawe ilu ukraińców z V kolumny OUN jest ulokowanych w strukturach MSZ i nie tylko? Obawiam się, że polski kontrwywiad nie prowadzi żadnych działań w celu zneutralizowania ich antypolskiej działalności bo albo nie jest w stanie albo mu nie wolno.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Stan umysłu PISUARA wymaga szybkiej diagnozy dobrego psychiatry.

  Yogi @Yogi:
  Biedni jesteśmy my Polacy, biedny ten nasz kraj, co kilka lat mamy rządy coraz bardziej skur****e. I znamy tylko namiastkę z ich tzw. osiągnięć.

  Polubienie

 15. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/karczewski-powiedzial-dlaczego-polska-przyjmuje-ukraincow-beda-szanowac-nasze-wartosci/

  jwu @jwu:
  Podobnie mówi Pieracki.

  lp @lp:
  @jwu Jeżeli stary dziadyga wierzy w to co mówi, to znaczy że jest głupcem a stopień jego głupoty jest bardzo niebezpieczny dla kraju!

  jwu @jwu:
  @lp Różnica między nim a Pierackim ,jest taka ,że ten drugi nie doczekał Wołynia ,a tym samym nie dowiedział się czym było ludobójstwo na kresach ? Dokonane przez tych ,których wspierał całym sercem. A pierwszy urodził się już po tym ,i mimo wszystko nie wyciąga wniosków.

  lp @lp:
  @jwu Niektórym debilom i 400 lat historii to z mało…

  vader213 @vader213:
  ty neobanderowski gadzie właśnie poszanowali ukraincy w Chełmnie i Żarach mordując i grabiąc a to jest dopiero preludium ukraińskiego okrucieństwa ja panie „karczewski” apeluje o zamykanie polskich domów przed ukraińskimi pogromami

  gutek @gutek:
  życzę temu panu żeby jakoś tak nagle i niespodziewanie jego wartości uszanowało kilka weteranów ATO z Prawego Sektora czy innego Tornada

  bob @bob:
  to ten śmieszny facecik którego jakiś sołtys z usa zmieszał z gównem?

  vader213 @vader213:
  @bob to nie jest śmieszny facecik to jest śmiertelny antypolski ropień

  gotan @gotan:
  Panie Karczewski…panu brakuje analitycznej wyobraźni!!!!! Takie bzdety możesz pan opowiadać do pana Piekło w Kijowie…Nie będę mówił tego co o panu myślę,ponieważ większość polaków już to panu przypomniało….Nie wiem z jakiego regionu Polski jest pan ze z takim entuzjazmem i radością wyraża się o neobanderowcach…ale jedno jest pewne…o tzw. ukraińcach pan wie tyle co ja o Buszmenach….czyli NIC !!!

  Polubienie

 16. https://wpolityce.pl/polityka/407233-emilewicz-o-stabilnosci-dla-przedsiebiorcow

  aut
  dobrze znamy jej „osiągnięcia” i tak typowe dla polityków wsiech opcji a nade wszystko pisu skamlące lokajowanie! niech idzie na sprzataczkę do wiadomej ambassady!

  ghjk
  Przed wyborami propaganda sukcesów PIS sięgnie zenitu.To pro żydowska partia która za kasę i stanowiska sprzedała swoje ideały głoszone przed wyborami. Gospodarczo promuje zagranicę. Bankster działa.

  Ania
  ta lewacka hołota wykończy wszystkich którym jeszcze się chce i coś potrafią robić…

  uhas
  A może tak z monopolem allegro byście powalczyli, prowizja 10% to zdzierstwo najwyższej próby

  3a
  Emilewicz była dyrektorka muzeum ,kumpelka Gowina jest żenująca w swojej propagandzie. Czy takie osoby muszą rządzić na takich stanowiskach??? Morawiecki kogo trzymasz w rządzie?

  żydoFOB
  pani zgryz, może rodzinka żydów Moravitzkich? Wy już niczego zydzi nie tykajcie. co ty wiesz pani była kierowniczka muzeum komunizmu w Krakowie? Na czym się znasz, kim jesteś, jaki sanhedryn?

  Hana@Hania47
  To zajmijcie się w końcu przepisami podatkowymi, żeby były jednoznaczne bez dodatkowych interpretacji Izby Skarbowej.

  polka
  ZA DUŻO PROGRAMÓW i szumnych zapowiedzi, za mało konkretnych działań. Zarzynacie male rodzinne firmy a mówicie co innego.Działacie tylko na korzyść spółek.O emerytach już nie wspomnę. Skandal.

  Tom
  niech rząd się odp… od gospodarki, po co Polakom państwo które ich tylko drenuje a nie zapewnia nawet bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego a bierze się za organizowanie im życia

  polka
  Szanowna Pani, kiedy zaprzestacie zdzierać od emerytów ,którzy dalej prowadzą małe firmy, składkę zdrowotną. Ci ludzie nie powinni wogóle płacić , ani od emerytury , ani tej drugiej. Każdy to wie.

  emeryt
  Dajcie ludziom żyć i pracować, a emerytom nie fundujcie podwójnych skladek zdrowotnych.Rozdajecie pieniądze bogatym, zamiast wspierać ludzi aktywnych i pracowitych. Po co te bajki z mchu i paproci.

  gość
  Co ta menadżerka kultury może widzieć o funkcjonowaniu gospodarki. Żałosne.

  bronco bull
  to ta,dla ktorej wzorem jest izrael!!!

  polak
  czy Pani wie skąd się biorą zatory płatnicze. Za duże są w Polsce KOSZTY PRACY, STĄD SZARA STREFA, Obniżcie podatki, Zus i Vat , zamiast pisać kolejne programy prowadzące do nikąd.

  Ania
  „Jesteśmy gotowi, żeby jeszcze bardziej otworzyć granice dla pracowników spoza Polski”…może być lepszy dowód na to że PIS zdradzieckie mordy??

  polka
  Mali przedsiębiorcy już wam nie wierzą , tak jak frankowicze, zostali olani. Emeryt, ktory dalej prowadzi firmę, może nie płacić drugi raz składki zdrowotnej jesli jego przychód to 500zł. Paranoja.

  prawdziwy program PiS
  Minister Emilewicz: „Jesteśmy gotowi, żeby jeszcze bardziej otworzyć granice dla pracowników spoza Polski”. program Morawieckiego to dbanie o interes korporacji i banków

  …jopyaaa
  a najlepsza jest ta niby obniżona składka na zus porażka i ta konstytucja biznesu co ją promuje minister z psl ha ha ha

  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/cezary-mech-wzywa-do-podniesienia-plac-polakom-zamiast-sciagania-imigrantow/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pis-otwiera-granice-jeszcze-szerzej-sciaga-imigrantow-z-filipin/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/egipcjanin-probowal-zgwalcic-w-namyslowie-dwie-kobiety/

  Polubienie

 17. Yogi @Yogi:
  Już w to wierzę. Z tego projektu wycofają się , ale powstanie inny projekt o jakiejś dźwięcznej nazwie, może „zrównoważone wsparcie niedorozwojów” i rzeka pieniędzy popłynie. A co ze wsparciem dla producentów sera? a co ze wsparciem rolnictwa w Mołdawii? Szastamy pieniążkami polskiego podatnika z iście ułańską fantazją.

  KazimierzS @KazimierzS:
  Oszczędzają na swoje premie za ciężką pracę.

  https://kresy.pl/wydarzenia/msz-wycofuje-sie-z-dotowania-ukrainskich-producentow-malin/


  Maliny. Zdj. ilustra. Fot. wikipedia.org

  MSZ WYCOFUJE SIĘ Z DOTOWANIA UKRAIŃSKICH PRODUCENTÓW MALIN

  18 sierpnia 2018|2 komentarze|w gospodarka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Polskie MSZ wycofuje się z programu wsparcia dla ukraińskich plantatorów malin, uderzającego w polskich sadowników. To m.in. efekt interwencji rolniczej „Solidarności”.

  Na początku lipca br., jak informowaliśmy, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Polska pomoc rozwojowa przekazało 260 tys. złotych kieleckiemu Stowarzyszeniu Integracja Europa-Wschód, by szkoliło ono ukraińskich rolników na Wołyniu w uprawie malin. Projekt „Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza” zakładał „specjalistyczne szkolenia” dla ukraińskich rolników, warsztaty i konsultacje z polskimi ekspertami w dziedzinie uprawy malin. Polska miała też opłacić zakup 70 tys. wysokiej jakości sadzonek polskich odmian maliny, ekologicznych środków ochrony roślin i wyposażenia technicznego dla ukraińskich rolników.

  Przeczytaj także: Nie tylko hodowcy malin – MSZ RP wydaje pieniądze na szkolenie ukraińskich producentów sera
  Zobacz również: Konsulat w Łucku przyznaje, że szkolenia dla ukraińskich producentów sera nie są ukierunkowane na Polaków

  Jak informuje RIRM i TV Trwam, powołując się na informacje NSZZ RI „Solidarność” z 17 sierpnia br., polski resort spraw zagranicznych, poinformował, że wycofuje się z kontrowersyjnego projektu. Informacje o projekcie wywołały liczne protesty polskich rolników. Wcześniej jednak MSZ, które przekazało pieniądze polskiego podatnika na wspieranie rozwoju sadownictwa na Ukrainie, nie ma sobie nic do zarzucenia.

  Czytaj również: Szefowa TV Biełsat broni dotowania sadowników z Ukrainy przez MSZ i kpi z protestów polskich rolników

  Zwalczaj propagandę.

  NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” wyraził swój stosunek wobec wspierania przez polskie ministerstwo spraw zagranicznych projektu rozwoju upraw malin na Ukrainie. Zdaniem związkowców stanowi to uderzenie w polskich plantatorów. Informacje o projekcie wywołały liczne protesty polskich rolników. Ostro skrytykował go przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw Michał Kołodziejczak w czasie spotkania z wiceministrem rolnictwa Jackiem Boguckim.

  Przeczytaj i zobacz: Nagranie, jak „drugi Lepper” broni polskich rolników przed konkurencją z Ukrainy, podbija sieć [+VIDEO]

  Już od kilku lat Ukraina rywalizuje z Polską o rynki zbytu w wielu sektorach, w tym m.in. wśród producentów owoców miękkich. W tym roku sytuacja polskich producentów była bardzo zła. O ile jeszcze 3 lata temu ceny malin wynosiły ponad 7 zł za kg, to dzisiaj rolnicy maksymalnie mogą liczyć na 2 zł za kg. Podobnie było m.in. z truskawkami czy czereśniami. Z uwagi na niskie ceny, brak zainteresowania skupem oraz suszę, te sektory sadownictwa wyraźnie podupadły. Stąd zachowanie MSZ wzbudzało tym większe kontrowersje.

  – Polscy plantatorzy dostają 1,50 zł za maliny przemysłowe, a deserowe osiągają wartość 2 zł za kilogram. Te same owoce w cenie detalicznej kosztują 32 zł za kilogram. Okazuje się, że ktoś 15-krotnie przechwytuje pieniądze polskiego rolnika –mówił poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko, będący również przewodniczącym Komisji Rolnictwa.

  Resort nie konsultował też swojej decyzji ze środowiskiem rolniczym i nie prognozował skutków gospodarczych dla polskich sadowników. Według NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych działania te zaszkodziłyby polskim gospodarzom. Skutkiem mogło być m.in. wzmocnienie pozycji ukraińskich rolników w stosunku do polskich sadowników.

  Po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej między Unią Europejską a Ukrainą, władze Polski i znaczna większość polskich deputowanych Parlamentu Europejskiego poparły w zeszłym roku ustanowienie wysokich kontyngentów na bezcłowy import produktów rolnych z Ukrainy. Ukraińscy rolnicy stali się czołowymi konkurentami polskich gospodarstw rolnych.

  Miesiąc temu informowaliśmy, że Ukraina eksportuje coraz więcej mrożonych malin, które trafiają głównie do Polski – w coraz większych ilościach. Jednocześnie Niemcy, chcąc chronić swoich przedsiębiorców, znacznie ograniczyły import takich owoców z Ukrainy.

  Przeczytaj: Kukiz ‘15 żąda wyjaśnień od MSZ ws. finansowania ukraińskich plantacji malin

  RIRM / solidarnoscri.pl / Kresy.pl

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/408466-polska-nie-bedzie-dotowac-ukrainskich-plantacji-malin

   StanisłaW
   Nazwisko tego co wpadł na taki pomysł… finansować plantacje malin na Ukrainie… KTO (mię i nazwisko) TO WYMYŚLIŁ ???!!!

   zyga
   Mamy w Polsce pro-banderowski rząd. To widać w wielu innych aspektach też.

   mordechaj
   Nie rozumiem. To PiS za moje pieniądze sponsorował maliny na Ukrainie ? Nic z tego nie rozumiem.

   aergsdfgsdfg
   ja pie …. co za geniusze gospodarczy tam siedza, to jakies niedorajdy ….

   ????
   Mają tam w tym rządzie jakiegoś ukraińsko -ruskiego szpicla????

   tak
   Koniecznie ustalcie,kto ten projekt wsparcia ukrainy kosztem Polski zaproponował.To nie była pomyłka to była próba kompromitacji polityki rolnej PiSu.Nie bądźcie naiwni bo przegracie wieś.Krecia robot

   VINCENT
   Za późno PISSowscy zdrajcy.Zostaniecie w wyborach zweryfikowani i zmieleni jak te maliny, ale w maszynce do mięsa.Za zdradę Polaków kara będzie bolesna. Już tylko 36% macie, a będzie tylko spadać.WON

   kasia_kowalska@zmieniona
   Żydzi bardzo chętnie wydają pieniądze polskiego podatnika, jak swoje. Mordechaj się zdenerwował, bo tym razem nie poszły kulturę żydowską, a na gojów ukraińskich. Właściwie, Mordechaj tylko udaje zdenerwowanie, ponieważ goje polskie, czy ukraińskie mają zapierniczać przy tych malinach, a Żydzi i tak swoje zarobią na każdej inwestycji w rolnika, choćby rolnik miał przy tym zdechnąć. Rolnik się nie liczy, ważniejsze są płodne czarnoziemy ukraińskie w kontrze do polskich wysuszonych gleb bielicowych, które trzeba nawadniać, a to kosztuje. Teraz Solidarność rolnicza namieszała i trzeba będzie budować te kosztowne rowy melioracyjne w PL.

   zobacz i rozpowszechniaj
   Musisz to wiedzieć (320) Ministrom nie żal polskich rolników? Bo ukraińskich to tak!!!

   Szechter
   Alleluja i do przodu! Super wiadomosc! Proponuje aby PIS za nasze pdatki wspomagalo POLSKICH przedsiebiorcow i rolnikow a nie konkurencje na wschodzie i to ZA NASZE PODATKI to wolalo o pomste do nieba

   Ga-Bi
   Czy Was naprawdę pogięło? Już nie macie czego dotować tylko ukraińskich rolników?U nich korupcja i rozkradanie państwa a u nas co? Ameryka!Może byście tak pomogli emerytom bo jak można żyć za 1.170-zl

   mały
   Wycofuje, wycofuje, ten co wpadł na tak poroniony pomysł powinien się wycofać. Bez POLSKICH rolników PiS-u nie ma, a wiś czeka na mądrych ludzi u władzy, bo bardzo źle się ostatnio dzieje

   mordechaj
   @ 185.246.204.* – płacę podatki w Polsce, bo jestem Polakiem. Nie wiedziałem, że PiS za moje podatki sponsoruje maliny na Ukrainie. Ciekawe, co jeszcze wyjdzie na jaw.

   kasia_kowalska@zmieniona
   Chodzi o 260 tys. zł dla kieleckiego Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód, by w ramach Projektu „Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza” szkoliło ono ukraińskich rolników na Wołyniu w uprawie malin. Polska miała też opłacić zakup 70 tys. wysokiej jakości sadzonek polskich odmian maliny, ekologicznych środków ochrony roślin i wyposażenia technicznego dla ukraińskich rolników.

   Radio Maryja podaje, że po interwencji rolniczej „Solidarności” MSZ wycofał się z programu wsparcia dla ukraińskich plantatorów, ponieważ dotacje przekazane ukraińskim rolnikom uderzyłyby w polskich gospodarzy.

   Krótko mówiąc, za ten numer, żydowski Minister Czaputowicz powinien wylecieć na tzw. pysk!

   cesia
   PiS wspiera Ukraińców tylko dlatego że są przeciwko Rosji a nasze wieśniaki dostają w cztery litery , DOBRZE IM TAK , po kiego walca głosowali na WARCHOŁÓW .

   nadużycie@
   mordechaj 78.11.156 Twoje pieniądze ?? Twoje piniądze są u pejsatych !!!

   sasanka
   Niech was piekło pochłonie za cenzurę n.t. ukraińskich nachodźców w Polsce. Wyjdzie wam to gardłem jesteście żałośni.

   Polubienie

 18. Uczciwe Firmy Zapłacą Podatki Za Oszustów bo MAJĄ PIENIĄDZE w Banku – Komentator Analiza

  wideoprezentacje
  Published on Oct 8, 2018

  3 RP Okupacja żydowska
  PIS = Partia Interesów Syjonistycznych czyl zwyczajni żydowscy nacjonaliści .

  Krzysztof Wincek
  3 RP Okupacja żydowska żydowscy faszyści*

  Wilk Lesny
  Morawiecki do dymisji!

  Norman M
  AGENTURA IZRAELA

  Petter Krol
  a najlepsze jest to że Polacy na nich głosowali , tv sieje propagandę i straszy albo pis albo po a poliaczki to łykają a popis to jedna partia która ma dwie ręce komuniści niemieccy albo komuna syjonistyczna

  FireStormPL
  POLACY, PRZESTAŃCIE GŁOSOWAĆ NA MNIEJSZE ZŁO!!! Kolejne rozbiory wiszą nad naszymi głowami, jeżeli po następnych wyborach znów rządzić będzie PiS czy PO, to oddadzą Polskę i Polaków w obce ręce. Koniecznie musimy głosować na propolskie, pozasejmowe ugrupowania. Nie kombinujcie kto ma jakie szanse, bo znowu się na tym przejedziecie. I nie dajcie się nabrać na kolejne, powstałe znikąd partie wydmuszki. PRZEKAŻCIE TO KOMU TYLKO MOŻECIE!

  Norman M
  @FireStormPL konkrety. Na kogo nam rozkazujesz głosować geniuszu.

  Polubienie

 19. Cejrowski Miażdży Rząd PIS – Straci Przez To Pracę w TVP Info? – Komentator Analiza

  wideoprezentacje
  Published on Oct 19, 2018

  Polubienie

 20. Tylko patrioci
  Dlatego wszyscy do wymiany.

  o tym nikt nigdy nie slyszal-
  w europie. Pl to nie pepek swiata-najwyzej przepuklina! Mamy dosc takich zdrajcow-schepfow itd. To wina grubej krachy-wszystko powinno byc wymienione! =Odkomunizowac PL!

  oo
  Gotowy scenariusz na film kryminalny.

  Asdfgh
  Wiele takich kukułek które się wzięły nie wiadomo skąd i porobiły zawrotne kariery.

  ghost
  TAKICH Dyzmów (czyt. JEŁOPÓW o rosyjskich lub co najmniej rosyjskiego KOMUNIZMU „korzeniach” oraz przedwojennej KARTOTECE KRYMINALNEJ z II RP) jest co niemiara, ZATRZĘSIENIE m.in. w „SAMORZADACH”.

  Rafael
  Konsul Janowski – gangster hołubiony przez MSZ Tuska.

  HBN
  Niesamowite! Zupelnie brzmi jak powiesc sensacyjna! Jak widac takie czasy. Nikt nawet nie sprawdza who is who a tyle jest sposobow

  tzw. profesor matczak
  radek s. takich miał konsulów ………….

  **
  morderca konsulem polskim? Ciekawe kto mu załatwił taką fuchę? prezydent był po zawodówce to konsul też nie potrzebował wykształcenia. Może ktoś z dziennikarzy zbada polski wątek?

  lamiia
  jak w taniej wenezuelskiej telenoweli!

  TW Julita
  No to przysporzył splendoru majestatowi Najjaśniejszej…

  x
  W. Janowski, były konsul honorowy RP w Monako w latach 2007 – 2014.- jaki rzad go powolal w 2007 roku?

  https://wpolityce.pl/kryminal/417106-dozywocie-dla-bylego-konsula-honorowego-rp-w-monako

  Dożywocie dla byłego konsula honorowego RP w Monako. Przed ogłoszeniem wyroku przyznał się do winy

  opublikowano: 11 godzin temu · aktualizacja: 11 godzin temu


  Monako, zdjęcie ilustracyjne / autor: Pixabay wPolityce.pl

  Dożywocie dla byłego konsula honorowego RP w Monako. Wojciech Janowski został uznany za winnego zlecenia zabójstwa najbogatszej kobiety w Monaco, Hélène Pastor. Przed ogłoszeniem wyroku przyznał się do winy.

  Ten sensacyjny proces przykuwał uwagę mediów w całej Europie. Kiedy cztery lata temu, w maju 2014 ostrzelano samochód Hélène Pastor, śledczy szybko powiązali zamach z Wojciechem Janowskim, życiowym partnerem jej córki. Miał zlecił zorganizowanie zabójstwa swemu osobistemu trenerowi fitnessu, który znalazł dwóch zabójców.

  Początkowo Janowski przyznał się do winy. Jednak szybko odwołał zeznania, twierdząc, że „nie zrozumiał niuansów języka francuskiego”, a zeznania wymuszono. Było jednak wystarczająco dużo dowodów, by dowieść, że to właśnie on stał za zamachem.

  Nieoczekiwanie znów przyznając się na sali sądowej tuż przed wydaniem wyroku do winy, Janowski usiłował przedstawić korzystniejszą dla siebie wersję. Twierdził, że zlecił zabójstwo, by uwolnić swoją partnerkę Sylvię Ratkowski— Pastor od tyranii jej despotycznej matki. Twierdził też, że kierowca Hélène Pastor, zastrzelony podczas zamachu, zginął przypadkowo. Jednak prawda jest znacznie bardziej brutalna. Trener fitnessu, który organizował zamach, wyznał, że miało to wyglądać na napad rabunkowy, więc śmierć kierowcy była częścią planu. Podkreślał też, że Janowski nie ukrywał, że Hélène Pastor musi zginąć, by mógł przejąć jej pieniądze. Miał też planować zabójstwo jej syna Guildo.

  W czasie procesu, który odbywał się przed francuskim sądem, gdyż zamachu dokonano w Nicei, wyszły na jaw zdumiewające fakty z życiorysu 69 –letniego Wojciecha Janowskiego. Jego kariera przypomina trochę karierę Nikodema Dyzmy. Uważano do tej pory, że jest ekonomistą po studiach na Cambridge. Jednak okazało się, że nigdy tam nie studiował i być może wcale nie miał wykształcenia. Do Monako przybył w latach osiemdziesiątych właściwie bez grosza przy duszy, a przepustką do świata wyższych sfer stał się dla niego właśnie związek z córką miliarderki. Szybko zaczął brylować w Monako, udzielał się towarzysko, prowadził działalność charytatywną. Tytuł konsula honorowego RP dodatkowo podnosił jego prestiż.

  Janowski cieszył się też opinią biznesmena prowadzącego z sukcesem liczne interesy. To także okazuje się fikcją. Wszystko wskazuje na to, że prawdziwym źródłem utrzymania Janowskiego były pieniądze – dokładnie pół miliona euro miesięcznie — jakie Hélène Pastor przekazywała na konto córki.

  Sylwia Ratkowski — Pastor, jak przyznała w śledztwie, miała do „mężczyzny swego życia ” ślepe zaufanie i podpisywała czeki in blanco. W trakcie dochodzenia odkryła ze zgrozą, jak bardzo ją oszukiwał — regularnie transferował jej pieniądze na swoje prywatne konto, sprawiał, że dwu lub trzykrotnie płaciła za ten sam jacht czy dom.

  Prawdopodobnie Hélène Pastor nie miała złudzeń co do Janowskiego i jak twierdzą świadkowie darzyła go pogardą. Janowski świetnie wiedział, że gdyby cokolwiek stało się Sylwii, to jej matka wyrzuci go na bruk. A właśnie w 2014 roku, kiedy zorganizował zamach, jego partnerka walczyła z chorobą nowotworową.

  Pilnie potrzebował też pieniędzy, bo przez założoną przez siebie kanadyjską firmę Hudson Oil kupił polską rafinerię Glimar, jednak nie mógł znaleźć inwestorów i spłacić należności, co do końca 2014 roku nakazał mu zrobić sąd.

  W początkach dochodzenia śledczy zapowiadali, że chcą zbadać związki Janowskiego z mafią paliwową. Jednak ten wątek nie został rozwinięty w czasie procesu. Francuska prasa spekulowała też, że powinno się zbadać , kto bywał i co się działo w pałacyku przy bulwarze Princesse Charlotte 33 w Monte Carlo, gdzie za czasów Janowskiego mieściła się siedziba konsulatu.

  autor: Maja Narbutt

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/polityka/424173-bosak-apeluje-aby-brac-przyklad-z-zoltych-kamizelek

  szok@szok
  Z tego co ja zrozumiałem to chodziło mu o połączenie sił w walce z establishmentowi który nakłada na nas te wszystkie obciążenia w postaci podatku. Nie chodziło mu o to aby robić zamieszki na ulicy tylko o ogólnopolski protest bez podziałów,ale media nie przychylne a wręcz wrogo nastawione do narodowców będą zawszę odwracać kota ogonem aby tylko nie zyskali na popularności. Cóż przykład już bierzemy z francuzów bo tam też izoluję się i niszczy swoja narodowość.

  belzebub
  niestety bosak ma rację – poIactwo to najbardziej wykastrowany i tchórzliwy narodzik w europie. Cześć i chwała bohaterom owszem – ale w domu przed telewizorem z kiełbasą w ręku…

  jan
  Polacy juz dawno powinni wyjsc na ulice,nie-rzad sprowadza tabuny kolorowych,podwyzki energii spowoduja podwyzki wszystkiego-zywnosci,uslug,cen biletow itd.,bossak ma racje,gonic sedziow darmozjadow

  DROŻYZNA
  koszty życia we Francji w porównaniu do zarobków są nieporównywalnie niższe niż w Polsce. Wystarczy przeliczyć litry paliwa na płacę minmalną. Od 01.01.2019 PIS szykuje REKORDOWY wzrost ceny prądu

  gosc
  Ladnie sobie lewacy tlumaczycie,czy on do podpalania namawia! Bierzcie przyklad z samej oddolnej akcji protestu a nie chuliganskich zachowan. Podpalali chuligani nie protestujacy. Lewizna z was az hej

  polka
  Nie podburzać przeciw Panu Bosakowi, ma wiele racji, nic nie zrobiono dla zwykłych ludzi aby im pomóc, oprocz rozdawnictwa. Emeryci cisza, frankowicze cisza tylko l;aurki i odznaczenia.

  Marek
  Francuzi pokazali na czym polega ruch narodowy. Bez żadnych barw politycznych. Wszyscy razem w jednym celu. Brawo Krzysztof Bosak!

  Koszty życia porównanie
  Morawiecki vs Macron: płaca minimalna w PL – 480 euro, w FR – 1498 euro. Litr ON w PL 1,22 euro, w FR 1,47 euro. Polak kupi 393 litrów ON, Francuz 1020 litró ON – I oni się zbuntowali?

  Polak mistrz survivalu
  Francuzi wyszli na ulicę, bo rząd podniósł cenę diesla. Gdyby wiedzieli ile Polak kupi litrów ON za pensję minimalną (480 euro) to by Macrona całowali po rękach. Płaca min. we Francji to1500 euro

  Adi
  A tymczasem bankster morawiecki goraco opowiedzial sie za stopniowym likwidowaniem kopalni w polsce w imie rzekomej ochrony klimatu! Globalista i zdrajca, uciska nasze firmy i obywateli podatkami!

  Marek
  Niestety PIS idzie tą samą drogą – podwyżki coraz większe w tym prądu i paliwa w przyszłym roku , coraz większe sprowadzanie imigrantów wzorem z Francji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.