767 Silje Garmo uciekła do Polski przed Barnevernet – norweskim urzędem ds. dzieci. Polskojęzyczny MSZ odmówił jej azylu


autor: PAP/EPA/Twitter wPolityce.pl


W takich chwilach wstydzę się, że jestem Polakiem, choć dobrze wiem że ci, którzy dopuszczają się tych czynów, to tylko polskojęzyczne stwory, a nie Polacy…

https://www.mojanorwegia.pl/polityka/prezydent-czech-porownuje-barnevernet-do-nazistow-9383.html


Poznanianka
Lepsi są analfabeci z Bangladeszu niż ludzie wysoko wykształceni i z tego samego kręgu kultu. Geremkowski Czaputowicz na odstrzał. To nie są polacy to są gnidy i wszy obcych kultur.

Nie moge uwierzyc!
Jesli to wszystko prawda, to ja wyborca PiS od zawsze, jestem oburzona postawa polskiego rzadu, MSZZ i PMM w tej sprawie i zadam natychmiastowej zmiany decyzji!

dan
Czaputowicz na stołku MSZ to koszmarny błąd cały czas działa przeciwko polskiemu interesowi narodowemu wydanie Norweżki, która uciekła przed prześladowaniem lewackiej norweskiej władzy to zbrodnia

legion
przeginają pałkę , już się zaczyna PO-bis ?

antyChazar
pisowskie świnie bez honoru. ŚWINIE, przepraszam wielce szanowne zwierzęta, to tylko pisowskie mentalne świnie.

brodaty@brodaty
Obrzydliwe jest to, że tolerujemy nie wydanie handlarza narkotyków z Irlandii a z tym szowinistom z Norge oddajemy matkę z córką. Córka trafi tam do rodziny islamskiej a matka do więzienia …

gacuś
a jezeli Norwegia z powodu jednej kobiety z dzieckiem ma problem z miliardowymi umowami na gaz z 40 mil. krajem to chyba coś jest z nimi nie tak. Kobieta wyjdzie tu za mąż ale CZap. jest spalony.

https://wpolityce.pl/polityka/405603-msz-odmawia-azylu-norwezce-z-corka

Uciekła do Polski przed norweskim urzędem ds. dzieci. MSZ odmówił jej azylu

opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu

MSZ podjęło decyzję o nieudzieleniu azylu Norweżce Silje Garmo. Kobieta uciekła do Polski w maju 2017 roku przed Barnevernetem, czyli norweskim urzędem ds. dzieci, który odebrał jej już starszą córkę, a teraz próbuje zrobić to samo z młodszą. Decyzję o odmowie podjął minister Jacek Czaputowicz powołując się na ważny interes Rzeczypospolitej.

O sprawie pisze szeroko Olivier Bault. Przywołuje on słowa adwokata Ordo Iuris Bartosza Lewandowskiego. Prawnik zapowiedział odwołanie się od decyzji szefa MSZ, powołując się na styczniową decyzję Urzędu ds. Cudzoziemców. Mówiła ona o poważnym ryzyku naruszenia praw podstawowych Silje Garmo, jeśli zostanie ona wydalona do Norwegii. Jak czytamy w artykule publicysty, w trakcie postępowania azylowego władze norweskie starały się kilkakrotnie o wydalenie swoich obywatelek z Polski w celu ich przymusowego rozdzielenia. Gdyby odwołanie nie dało efektu, mecenas Lewandowski zamierza wejść na drogę sądową przed Sądem Administracyjnym. Na najbliższy poniedziałek zapowiedział konferencję prasową na ten temat w siedzibie Ordo Iuris.

Prawnicy Ordo Iuris oceniają decyzję Czaputowicza jak czysto polityczną. Zwracają również uwagę na bezradność polskiego MSZ w sprawie Barnevernetu, którego urzędnicy z asystą norweskiej policji użyli przemocy fizycznej wobec polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Polska rodzina poprosiła go o pomoc w sprawie odebranego im przez norweski urząd 6-letniego syna.

Autor dziennikarskiego śledztwa domyśla się, że decyzja ministra została podjęta w trakcie spotkania z ambasadorem Norwegii, którego miało miejsce 28 czerwca. Jak twierdzi, Czaputowicz przemilczał incydent z polskim konsulem, za to zgodził się na odmowę azylu Silje Garmo. Bault podkreśla, że dwukrotnie wystąpił do biura prasowego MSZ o ujawnienie notatki ze spotkania Czaputowicza z z ambasadorem Myklebustem, za każdym razem spotykając się ze stanowczą odmową ze strony rzecznika.

Publicysta zaznacza również, że cała sytuacja musiała mieć miejsce za wiedzą i zgodą premiera Morawieckiego. Uzasadnienie szefa MSZ ocenia jako niepokojące. Jego zdaniem, „rodzi ono poważne obawy co do tego, czy polski MSZ będzie w ogóle jeszcze wspierał polskie rodziny, którym Barnevernet odbiera dzieci w Norwegii”.

Wygląda na to, iż dla rządu Mateusza Morawieckiego i dla Prawa i Sprawiedliwości norweski gaz jest ważniejszy od ochrony rodziny, która znalazła w Polsce schronienie

— pisze z gorzką refleksją Bault.

Zawiedzeni będą Ci, którzy myśleli, iż Polska może stać się liderem konserwatywnej kontrrewolucji i ochrony wartości chrześcijańskich w Europie: Jarosław Kaczyński i tym bardziej Mateusz Morawiecki to nie Wiktor Orbán

— dodaje publicysta.

PZ/dorzeczy.pl

brew
a czego oczekiwac od ucznia zdemoralizowanego Geremka

Ewa G
Czaputowicz do dymisji. Takie decyzje ni pomogą krajowi.

Andrzej67
vh:@Andrzej67-oczywiście ze polskie dzieci odbierane przez jugendamty z naruszeniem prawa międzynarodowego są poddane germanizacji i odbiera im się podstawowe prawa człowieka

oczywiste kłamstwo!

Dinozaur
Katastrofa .

AhB
WON!!!

Krzysztof1
Kupowanie gazu z Norwegii jest interesem obopólnym.Ta sprawa w ogóle nie powinna być łączona a kobieta powinna znaleźć w Polsce schronienie.

Jozef
Mowia ze POKORNE CIELE DWIE MATKI SSIE – CZY POLITYCY TO CIELĘTA którzy uważają ze coś wiecej ugrają jak sie upokarza???

TO-YA@TO-YA
Tak to bywa kiedy władza przyjmuje w polityce zasadę „Mollis phallus.”

Baca
Za Norweskie Fundusze się sprzedali i kontrakty za te same które finansują KOD i te wszystkie zadymy pod sejmem. Splunąć nie warto na tego zdrajcę

gacek
belzebub, chciałeś powiedzieć za 40 srebrników czyli za fundusze Norweskie które idą na lewacką propagande w całym polskim ‚artystycznym’ półświatku.

kacper
Widać jak na dłoni że pis to tylko „złotouści gadacze”.Na miejscu pani Garmo dałbym spokój sobie z Polską szukałbym pomocy na Węgrzech.Niestety to jest porażka i pokazuje zakłamanie polityków pisu.

seba
wstyd, wstyd, wstyd, czaputowicz jesteś żałosny.

Treść komentarza została usunięta.

złe prognozy
Ten rząd tylko zachowuje pozory hardości a w rzeczywistości po spięciu z Timmermansem i żydami podkulił ogon i schował się w kąt. Polska po zmianie rządu już nie próbuje nawet naśladować Orbana.

Treść komentarza została usunięta. (x4)

smród
ale o polakach w jedwabnem poszczekiwał….

Treść komentarza została usunięta. (x5)

ddr
niech sie ktoś z nią ożeni to może faszyści norwescy dadzą chociaż dziecku spokój

McG
wstyd i hańba! czaputowicz to wierny uczeń Geremka i tyle. PiS zobaczy mój głos jak świnia niebo

opinia
Ten Czaputowicz to jest po prostu tragedia, człowiek groteska który ośmiesza dobrą zmianę!

and
Udzielenie tego azylu leży w interesie RP, tylko trzeba mieć wyobraźnię i myśleć długofalowo. To zatrzęsło by podstawami lewactwa zachodniego i dodatnio wpłynęło na odbiór Polski u zwykłych obywateli.

kuba
Wyszło na to ,ze przy urnie mnie już nie zobaczą.Swoją drogą dziwnie gra nasz rząd.Wpuszcza wszystkich Ukraińców /już zbyt wielu/, a nie broni matki z dzieckiem. W co gracie p. Morawiecki ?

fish@fish
Czaputowicz jakby mógł, to zjadłby własny język! Co za ciapa na czele MSZ. PMM natychmiast powinien go zmienić na chłopa z nabiałem!!!

belfegor
Co ma wspólnego polityka globalna z losem matki i dziecka ? Wydaje mi się, że to jakiś absurd panie ministrze !

Treść komentarza została usunięta.

łowca komunistów
Co za wstyd ! Koniec „dobrej zmiany”.

…..


Silje Garmo, nrk.no

lp @lp:
Czaputowycz – na pozór leśny dziadek. a w rzeczywistości masońska, niebezpieczna ku()a!

Gaetano @Gaetano:
Teraz wystarczy, że np. Litwa, czy Łotwa, ale też i inne „ważne” kraje opublikują na kartce A4, że Polska jest dla nich krajem „strategicznym” i to już zmienia postać rzeczy. Może gdyby p. Garmo we wniosku azylowym wspomniała przykładowo o tym, że czuje się zaszczuta przez FR i ma przez to codzienne lęki i koszmary, to ciapaty i reszta zgrai bardziej przychylnie spojrzałaby na całość.

gotan @gotan:
czaputowicz to taka szkaradna menda o której wcześniej mówił i pisał W.Gadowski….dlaczego mamy się dziwić,że pejsaci z polskiego knesetu i MSZ, podejmują decyzje,które „godzą” w polską rację stanu..?. Cłe..chłe… I to jest taki sam komizm jak z pytaniami referendalnymi Maliniaka,który ponoć konsultował z tzw. narodem wszystko co wymyślił…Teraz czekamy na dalszy ciąg wypadków…

Pol_AK @Pol_AK:
Oni się boją o interesy gospodarcze bo patrzą przez pryzmat siebie, nie rozumieją że inne kraje patrzą na swój interes gospodarczy a nie czy udzielą azyl jakiemuś swojemu obywatelowi. Czy Norwegia odmówiła by sprzedawanie nam gazu bo „ukradliśmy” 1 norweżkę?

MacGregor @MacGregor:
gdyby to był gwałciciel i morderca z Afganistanu albo krainy U, to azyl dostałby bez problemu – wstyd i hańba

vader213 @vader213:
cóż się spodziewać po ŻYDO-BANDEROWSKIM przygłupie o nazwie „czaputovycz”

https://kresy.pl/wydarzenia/msz-odmawia-azylu-norwezce-i-jej-dziecku-w-tle-interesy-spolek-skarbu-panstwa-i-gaz-z-norwegii/

MSZ ODMAWIA AZYLU NORWEŻCE I JEJ DZIECKU. W TLE INTERESY SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA I GAZ Z NORWEGII

26 lipca 2018|6 komentarzy|w Europa Północna, gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

MSZ poinformowało o odmowie udzielenia pomocy Norweżce, która uciekła z Norwegii z dzieckiem przed Urzędem ds. Dzieci i prosiła o azyl w Polsce. Minister Czaputowicz odmówił zgody powołując się na ważny interes RP. Chodzi prawdopodobnie o interesy polskich spółek w Norwegii i dostawy gazu.

Rok temu Norweżka Silje Garmo uciekła ze swojego kraju wraz ze swoją trzymiesięczną córeczką Eirą, chcąc chroniąc siebie i swoje dziecko przed Urzędem ds. Dzieci (Barnevernet). W Polsce otrzymała wsparcie ze strony Ordo Iuris, którego prawnicy złożyli w jej imieniu wniosek o udzielenie mamie i córce ochrony azylowej. Sprawę szeroko opisywały media, ale mimo tego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP odmówiło zgody na udzielenie Silje Garmo i jej córce azylu.

Jak informowaliśmy we wrześniu ub. roku, do polskiego Urzędu ds. Cudzoziemców trafił wniosek o azyl złożony przez rodowitą Norweżkę – Silje Garmo. Obawiała się, że norweski Urząd ds. Opieki nad Dziećmi – Barnevernet (BV), odbierze jej prawo do opieki nad kolejnym dzieckiem. Starszą, 12-letnią córkę odebrano jej już wcześniej. Z powodu donosu, w którym oskarżono kobietę o „nadużywanie środków przeciwbólowych”.

Przeczytaj: Norweżka uciekła z dzieckiem do Polski – opisuje nadużycia i bezwzględność norweskiego urzędu

Później urząd oskarżył ją o „chaotyczny styl życia”, choć według Garmo nie prowadzono poważnej procedury sprawdzającej te zarzuty. – Ani w Norwegii, ani w Polsce żaden lekarz nie stwierdził, by była pod wpływem leków przeciwbólowych, choć pojawiła się ku temu okazja podczas dłuższego pobytu w szpitalu – pisał „Nasz Dziennik”.

Jeszcze w styczniu tego roku polski Urząd ds. Cudzoziemców formalnie uznał, że chronione prawem międzynarodowym życie rodzinne jest w tej sprawie zagrożone oraz „istnieją obiektywne przesłanki, aby zakładać, iż udzielenie azylu Pani Silje Garmo oraz jej małoletniej córce, Eira Garmo, jest niezbędne dla zapewnienia ww. cudzoziemcom ochrony”. W związku z tym, dla udzielenia azylu potrzebne było tylko stwierdzenie przez MSZ, że ochrona matki i dziecka pozostaje „w interesie Rzeczypospolitej”.

Jednak w końcu maja br. pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że tak się nie stanie, ponieważ interesy gospodarcze i polityczne mogą okazać się ważniejsze od prawa Norweżki do wychowywania córki. W związku z tym sygnalizowano, że opinia ministerstwa może być negatywna.

Faktycznie, tak się stało. MSZ uznało, że ważnego interesu Rzeczypospolitej w udzieleniu ochrony matce i córce „nie można wywnioskować z postanowień wiążących Polskę aktów prawa międzynarodowego w zakresie ochrony praw człowieka.”

Komentując tę sprawę adwokat, dr Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris mówił, że MSZ w zaskakujący sposób wiąże przy tym zasadność udzielenia azylu od wydania w danej sprawie wcześniejszych orzeczeń sądów międzynarodowych. Zwrócił uwagę, że taki warunek nie jest podnoszony w praktyce administracyjnej wydawanych licznych decyzji azylowych wobec przybyszów np. z Czeczenii, Ukrainy czy Bliskiego Wschodu czy Afryki. – Przyjęcie takiej praktyki czyniłoby instytucję azylu całkowicie pozorną gwarancją ochrony praw człowieka – uważa dr Lewandowski.

Jak ujawniono, w toku postępowania azylowego w dokumentach MSZ podnoszona była argumentacja oparta główne na ocenie polskich interesów politycznych i ekonomicznych, z pominięciem wagi ochrony praw człowieka naruszanych przez norweski Barnevernet. Urzędnicy MSZ co prawda wyrażali opinię, że działania Barnevernet oraz polityka wobec rodziny rzucają cień na pozytywny obraz Norwegii w stosunkach dwustronnych, ale dominował pogląd o konieczności uwzględnienia „rangi i znaczenia politycznych relacji Polski z Norwegią”.

W dokumentach urzędnicy MSZ wskazywali m.in., że „Polska zainteresowana jest tworzeniem nowych tras przesyłu gazu ziemnego z norweskiego wybrzeża, zwiększeniem importu norweskiego gazu …”.Kwestia ta była przez MSZ wykorzystywana jako argument. Twierdzono, że polskie firmy obecne na norweskim rynku (PGNIG Upstream International oraz LOTOS Exploration & Production Norge) i działające na Norweskim Szelfie Kontynentalnym są tam coraz aktywniejsze i kupują kolejne udziały w polach oraz w rundach licencyjnych. Zaznaczano zarazem, że Norwegia uważa Polskę za jednego ze swoich „najważniejszych partnerów”. Podkreślano znaczenie „Strategii współpracy z Polską”, dokumentu rządu w Oslo, który zakłada wzmocnienie współpracy polsko-norweskiej.

Prezes Instytutu Ordo Iuris i pełnomocnik Silje Garmo, adw. Jerzy Kwaśniewski mówi, że potwierdziły się obawy prawników instytutu:

– Chociaż Urząd do spraw Cudzoziemców potwierdził naruszenia praw człowieka w sprawie Silje Garmo i jej córki, krytykę systemu Barnevernet  wyraziło dwustu norweskich ekspertów, a Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w specjalnej rezolucji jednoznacznie wskazało na skalę naruszeń praw dzieci i rodzin przez norweski system pieczy zastępczej, polski MSZ nie znalazł odwagi, by wystąpić w obronie matki i dziecka przeciwko interesom norweskiej dyplomacji.

Kwaśniewski przypomniał, że kilka tygodni temu norweskie służby akceptując użycie siły przez Barnevernet wobec polskiego konsula pokazały, że nie liczą się z polskimi partnerami.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Polski konsul w Norwegii, który próbował pomóc polskiemu małżeństwu w spotkaniu z rocznym synem, odebranym przez norweski urząd ds. opieki nad dziećmi (Barnevernet), został wyprowadzony siłą przez policję. Norweska policja zarzuca polskiemu konsulowi, iż awanturował się i chciał porwać dziecko. Sprawę ujawniono na początku lipca br.

Prezes Ordo Iuris zwrócił uwagę na „zaskakujący wówczas brak reakcji polskiego MSZ”, co dziś zbiega się „z jasnym postawieniem gwarancji praw człowieka i ochrony życia rodzinnego poniżej interesów spółek skarbu państwa i norweskich funduszy”.

gosc.pl / Kresy.pl

…..

https://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Child_Welfare_Services

(…) Statistics

According to figures provided by Statistics Norway, 36,800 children received measures from the Norwegian Child Welfare Services at the end of 2015.[2] This means that 2.9% of all children in Norway received some sort of measure. Of these, 12% were aged 0–2 years, 23% 3–5 years, 30% 6–12 years, and 35% 13–17 years. In addition, 6,800 young people aged 18–22 years (1.1% of their age class) received follow-up care.[2]

60% of the 36,800 children received support measures within their families. 16% received support measures while placed outside their homes with the consent of their parents. In the remainder 24% of the cases, children were placed outside their homes after care orders.[2] Of the 14,850 children living outside their homes by the end of 2015, 72% lived in foster families, 14% were old enough to live by themselves with follow-up from the Child Welfare Services, and 8% were taken care of in institutions, while 5% where temporarily placed in private homes awaiting other solutions.[2]

The main reasons for measures (both support measures and care measures) were lacking parenting skills (29%), parents’ mental problems (17%), high domestic conflict level (11%) and parents’ drug misuse (8%).[2]

Statistics Norway has also published some figures according to immigration status:[19] while 2.2% of all children with Norwegian parents received measures, the corresponding figures were 3.2% for children born in Norway by immigrant parents, and 4.9% for immigrant children. The latter group includes minor asylum seekers arriving without parents. (…)

…..

https://de.wikipedia.org/wiki/Jugendamt

Dieser Artikel oder Absatz stellt die Situation in Deutschland dar. Hilf mit, die Situation in anderen Staaten zu schildern.

Das deutsche Jugendamt ist eine Organisationseinheit innerhalb der Kommunalverwaltung, deren rechtliche Grundlagen sich im Achten Buch Sozialgesetzbuch (SGB VIII) – Kinder- und Jugendhilfe – finden.

Danach muss jeder örtliche Träger der öffentlichen Kinder- und Jugendhilfe ein Jugendamt errichten.[1] Die Träger der öffentlichen Kinder- und Jugendhilfe werden durch

Geschichte des Jugendamtes

Ab 1900

Die historische Entwicklung, die zur Errichtung von Jugendämtern führte, setzte um die Wende zum 20. Jahrhundert ein. In dieser Zeit wurden in der Fachöffentlichkeit die Vereinheitlichung der organisatorisch zersplitterten Jugendhilfe sowie die Übernahme staatlicher Verantwortung für die Erziehung der Jugend gefordert.[3] Zur Erreichung dieser Ziele schien das selbständige Jugendamt die geeignete Organisationsform zu sein. Eine Reihe von Städten begann deshalb bereits zwischen 1900 und 1910, die Aufgaben der öffentlichen Jugendwohlfahrt in einer kommunalen Behörde zusammenzuführen, so z. B. Hamburg, Dresden, Düsseldorf und Mainz.

Das Reichsjugendwohlfahrtsgesetz (RJWG) griff diese Entwicklungen auf. Es wurde am 14. Juni 1922 verabschiedet und am 9. Juli 1922 im Reichsgesetzblatt verkündet. Zum 1. April 1924 sollte es in Kraft treten. Es verpflichtete die Landkreise und kreisfreien Städte zur Errichtung von Jugendämtern. Das Gesetz bestimmte damit neben den Aufgabenbereichen der öffentlichen Jugendhilfe (Fürsorgeerziehung, Armen- und Pflegekinderwesen und Kinder- und Jugendpflege) auch deren Organisationsstruktur. Es legte auch das Prinzip der kollegialen Behörde fest, das die Einbeziehung freier Träger und in der Jugendhilfe erfahrener Personen als stimmberechtigte Mitglieder im Jugendamt vorsah.

Das Gesetz wurde nicht wie vorgesehen umgesetzt, insbesondere was die darin enthaltenen Leistungsansprüche betraf. Im Februar 1924 wurde wegen der inflationsbedingten Krise der öffentlichen Kassen mit der Änderung des Einführungsgesetzes zum RJWG ein Teil der Regelungen schon vor dem Inkrafttreten des Gesetzes außer Kraft gesetzt. Dies galt auch für die Pflicht zur Errichtung von Jugendämtern. Zu den wesentlichen Leistungen des Gesetzes gehörte weiterhin die Festschreibung eines Anspruchs auf Erziehung für „jedes deutsche Kind“ (§1 RJWG), die Zusammenführung von Aufgaben der Jugendwohlfahrt sowie die Regelung des Verhältnisses von öffentlicher und freier Jugendhilfe im Sinne der Subsidiarität.

Nationalsozialismus

Während der Zeit des Nationalsozialismus ab 1933 wurden den Jugendämtern wesentliche Aufgaben entzogen und der Nationalsozialistischen Volkswohlfahrt oder der Hitlerjugend zugewiesen. Erbbiologische und rassehygienische Ausleseverfahren bestimmten die Arbeit dieser Organisationen. Das eigenständige Erziehungsrecht des Kindes galt nicht länger, es wurde durch die „Erziehung zur deutschen Volksgemeinschaft“ ersetzt. Heranwachsende Jungen und Mädchen wurden in der Hitlerjugend bzw. im Bund Deutscher Mädel zwangsorganisiert und damit unter die Kontrolle des Staates gestellt. Ab 1939 wurde die Geschäftsführung der Jugendämter, die nur noch als Rumpfämter existierten, den Bürgermeistern und Landräten übertragen.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jugendamt

Jugendamt (German: Youth office) is a German and Austrian local agency set up to promote the welfare of children. Each municipality, town or “Kreis” (county) – depending on its size – has its own “Jugendamt”. Its structure is flat and does not have any centralized country-wide (own or federal) coordinating office. In Germany the youth offices were created during Weimar Republic by the “Reichsgesetz für Jugendwohlfahrt” of 1922, in force since 1924. Since beginning its internal regulations are left without any major changes. Like many other organisations, the youth offices were terribly abused in Nazi Germany. Since the local organizations function independently there is no actual federal administrative supervision. Except that, functions and powers of the youth offices in present Germany and Austria are very much similar to what the Child Protective Services in the US and the Children and Family Court Advisory and Support Service in England and Wales do.

Statistics

The Federal Statistic Bureau (Statistisches Bundesamt) shows [1] steep rise in number of children with problems taken by Jugendamt yearly into safeguard. Since 2005 (10-year period) it almost doubled.[2]

23432 in 1995,
25664 in 2005,
32253 in 2008,
42123 in 2013,
48059 in 2014,

http://nczas.com/wiadomosci/polska/co-to-jest-jugendamt/

https://www.google.co.uk/search?q=Jugendamt+informacje&oq=Jugendamt+informacje&gs_l=serp.3…12048.841333.0.841768.11.11.0.0.0.0.130.832.10j1.11.0….0…1.1.64.serp..0.10.757…0j0i22i30k1j0i19k1j0i22i30i19k1j33i160k1j30i10k1.iUyDPzgIpYY

https://wpolityce.pl/polityka/384543-przelom-dzieki-ministerstwu-sprawiedliwosci-polsko-niemiecka-grupa-robocza-bedzie-monitorowac-jugendamty

https://wpolityce.pl/polityka/392332-posel-kukiz15-o-dramacie-alfiego-evansa-bezdusznosc-administracji-w-wielkiej-brytanii-po-prostu-powala

https://wpolityce.pl/polityka/384539-otwarto-wystawe-poswiecona-80-rocznicy-i-kongresu-polakow-mieszkajacych-w-niemczech-prezes-ipn-to-byl-manifest-trwania-polskosci-zdjecia

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/376009-nareszcie-polskie-dzieci-beda-chronione-sejm-uchwalil-ustawe-o-uprowadzeniach-rodzicielskich-za-granice

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/v4-zaproponuje-przepisy-ktore-zapobiegna-zniemczaniu-polskich-dzieci-jugendamty/

https://wpolityce.pl/polityka/375326-wazna-inicjatywa-ktora-pomoze-w-walce-z-jugendamtami-wojcik-powstaje-polsko-niemiecka-grupa-robocza-dot-problemu-odbieranych-dzieci

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/375248-dzialania-ministerstwa-sprawiedliwosci-przyniosly-skutek-kilkunastomiesieczna-polka-zabrana-przez-jugendamt-wraca-do-rodzicow

http://fakty.interia.pl/polska/news-corka-polakow-zabrana-przez-jugendamt-nowe-informacje,nId,2505024

https://wpolityce.pl/swiat/374510-der-spiegel-niemiecki-urzad-ds-nieletnich-jugendamt-oddawal-dzieci-pod-opieke-pedofilow

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/spiegel-jugendamty-swiadomie-przekazywaly-dzieci-pedofilom/

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/363463-sukces-w-walce-o-polskie-dzieci-z-jugendamtem-wiceszef-ms-mam-nadzieje-ze-to-takie-swiatelko-w-tunelu

https://kresy.pl/wydarzenia/norwezka-uciekla-dzieckiem-polski-opisuje-naduzycia-bezwzglednosc-norweskiego-urzedu/

https://wpolityce.pl/polityka/357785-polska-zawalczy-o-dzieci-odbierane-rodzicom-przez-jugendamt-przygotowywany-jest-mechanizm-majacy-rozwiazac-te-kwestie

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/coraz-wiecej-dzieci-pod-opieka-niemieckich-jugendamtow/nyx4k7m

https://wpolityce.pl/polityka/348758-wojcik-dla-wpolscepl-probujemy-zmienic-relacje-pomiedzy-strona-niemiecka-a-polska-ws-jugendamtow-berlin-reaguje-pozytywnie

https://kobieta.wp.pl/porywala-dzieci-biednym-sprzedawala-je-bogatym-nigdy-nie-odpowiedziala-za-to-co-robila-przez-lata-6134988701013633a

http://wpolityce.pl/polityka/344671-wiceminister-sprawiedliwosci-zapowiada-interwencje-ws-dzieci-odbieranych-rodzicom-za-granica-liczby-sa-zatrwazajace

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/344409-brutalnosc-niemieckich-urzednikow-polscy-rodzice-walcza-o-odzyskanie-dzieci-odebranych-przez-jugendamt

http://kresy.pl/wydarzenia/polskie-matki-jugendamt/

http://londynek.net/wiadomosci/Matki+apeluja+do+polskiego+rzadu+o+pomoc+w+odzyskaniu+dzieci+zabranych+przez+niemiecki+Jugendamt+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=44978

http://malydziennik.pl/tak-dzialaja-jugendamty-78000-dzieci-zabranych-na-opieke-nad-jednym-niemcy-wydaja-12000-miesiecznie,5734.html

http://www.magnapolonia.org/niemiecki-jugendamt-wciaz-zabiera-dzieci-polskim-rodzinom/

http://wpolityce.pl/polityka/344466-grabowski-o-jugendamtach-te-urzedy-stworzyli-nazisci-im-wiecej-dzieci-odbiora-tym-wiecej-pieniedzy-dostana

http://wpolityce.pl/polityka/344467-schreiber-co-by-bylo-gdyby-w-polsce-stworzono-jugendamty-mielibysmy-niespotykana-histerie

http://www.pch24.pl/kanada-krok-od-wdrozenia-skandalicznej-ustawy-gender–beda-odbierac-dzieci-za-normalnosc-hjnpws,52356,i.html

https://reporters.pl/7879/zgnilizna-zobacz-co-robia-8-letniemu-chlopcu-foto-wideo/amp/

 

 

 

Reklamy

7 thoughts on “767 Silje Garmo uciekła do Polski przed Barnevernet – norweskim urzędem ds. dzieci. Polskojęzyczny MSZ odmówił jej azylu

 1. https://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/poslanka-stanela-w-obronie-gwalconych-dziewczynek,-muzulmanie-groza-jej-smiercia,23945347417

  https://www.stefczyk.info/-/media/stefczykinfo/swiat/1270sara.jpg?bc=white&h=173&w=307

  Posłanka stanęła w obronie gwałconych dziewczynek, muzułmanie grożą jej śmiercią

  Lewicowa posłanka brytyjskiej Partii Pracy, Sarah Champion, dostaje od jakiegoś czasu liczne pogróżki, w tym groźby śmierci. Jest już tak źle, że musiała zacząć korzystać z dodatkowej ochrony policji. O sprawie jest jednak zaskakująco cicho w brytyjskich mediach. Być może dlatego, że Champion nie grozi prawica – a skrajna lewica i muzułmanie.

  Champion reprezentuje okrąg wyborczy Rotherham. A w tym właśnie mieście w północnej Anglii miał miejsce jeden z najbardziej szokujących skandali w najnowszej historii wysp brytyjskich. Od lat osiemdziesiątych zorganizowane gangi oddawały się pedofilii. Male dziewczynki były porywane, gwałcone i bite oraz grożono im śmiercią. Najbardziej szokujące jest w tym jednak to, że lokalne władze doskonale wiedziały, że coś jest na rzeczy – a pomimo tego nie podjęły żadnego działania mającego ukrócić te zbrodnie.

  Dlaczego tak się stało? Z prostego powodu – większość zamieszanych w tą aferę osób była pochodzącymi głównie z Pakistanu muzułmanami. Władze bały się, że ruszając tą sprawę narażą się na oskarżenia o rasizm. Dodatkowo rządząca miastem lewica nie chciała podpadać grupie etnicznej, która stanowiła jej żelazny elektorat.

  Sprawa wyszła na jaw dopiero w 2012 roku, kiedy dziennikarz „The Times” Andrew Norfolk przeprowadził własne śledztwo i opublikował jego wyniki. Oburzenie publiki było na tyle duże, że sprawą wreszcie zainteresował się rząd w Londynie. W 2014 roku na zlecenie rady miasta profesor Alexis Jay przygotowała raport, którego wyniki były szokujące – od roku 1997 do 2013 około 1400 dzieci, głównie białych dziewczynek, padło ofiarą przemocy seksualnej. Faktyczna liczba może być jednak dużo większa – władze przyznają, że muzułmańskie dziewczynki zapewne też były ofiarami, ale ich rodziny wolą tego nie zgłaszać, bojąc się zhańbienia.

  Sarah Champion od dawna interesowała się problemami molestowanych dzieci i gdy tylko koszmar z Rotherham, które reprezentuje w Izbie Gmin, wyszedł na jaw zaangażowała się w jego wyjaśnienie. Prawdziwych kłopotów narobiła sobie jednak rok temu, kiedy to napisała artykuł dla tabloidu The Sun. Stwierdziła w nim, nie owijając w bawełnę, że cechą wspólną niemal wszystkich gwałcicieli z Rotheram i innych brytyjskich miast, gdzie również miały miejsce podobne skandale jest ich pochodzenie etniczne i wiara. I że to właśnie ten fakt, a konkretniej lęk przed oskarżeniami o rasizm sprawia, że państwo nie pomaga ofiarom i nie ściga sprawców tak zdecydowanie jak mogłoby.

  Zabić rasistkę

  Wywiad odbił się bardzo szerokim echem. Champion stała się obiektem zawziętej krytyki ze strony swoich partyjnych kolegów, lewicowych organizacji i mediów. Wielu komentatorów uważało wręcz, że mówiąc, to co powiedziała, pozbyła się jakichkolwiek szans na dalszą karierę polityczną. Dzisiaj, rok po tamtym pamiętnym wydarzeniu, wiemy już jednak, że prawda jest jeszcze gorsza. Niedawno wyszło na jaw, że Champion otrzymuje nadal tyle gróźb, że musiała zwiększyć swoją ochronę. O jej bezpieczeństwo dbają teraz antyterroryści ze Scotland Yard.

  Normalnie Partia Pracy nie miałaby oporów przed wykorzystaniem tego na swoją korzyść. W końcu groźby te padają pod adresem nie tylko osoby ideowo lewicowej – bo, poza tym skandalem, nikt nigdy nie wątpił w jej czystość ideologiczną – ale także kobiety. Przykładu nie trzeba szukać daleko. 2 lata temu inna laburzystowska posłanka, Jo Cox, została zastrzelona w drodze na spotkanie z wyborcami. Partia Pracy nie miała oporów przed wciągnięciem jej na sztandary i wykorzystaniem jej tragedii w bieżącej grze politycznej. Ale Cox została zabita wprawdzie przez szaleńca, który od lat leczył się psychiatrycznie, ale był zadeklarowanym zwolennikiem Brexitu.
  W wypadku Champion groźby pochodzą natomiast ze strony muzułmanów, z którymi partia Corbyna ma, o czym mówi się od dłuższego czasu, cichy sojusz. Więc podobnie jak w wypadku milczenia władz podczas tragedii w Rotherham po raz kolejny mamy do czynienia z połączeniem politycznej poprawności z prostą kalkulacją, że obrona Champion zraziłaby własny elektorat. Znaczna część krytyki pochodzi również ze strony jej bezpośrednich konkurentów. Głównym aktorem ma tu być Taiba Yasseen, związana ze skrajnie lewicowym ruchem Momentum, który bezkrytycznie popiera Jeremiego Corbyna. Brytyjskie media nie ukrywają, że Yasseen bardzo chciałaby zająć miejsce Champion w parlamencie.

  Pewnemu wielkiemu Anglikowi, Georgowi Orwellowi przypisuje się słowa, że w czasach powszechnego zakłamania powiedzenie prawdy jest czynem rewolucyjnym. I chociaż autor „Roku 1984” najprawdopodobniej nigdy tych słów nie powiedział, to lewicowa posłanka Champion właśnie przekonuje się, że wcale nie oznacza to, że nie są prawdziwe. Przekonuje się również, że w imię partyjnego interesu rewolucja nie boi się zjadać własnych dzieci.

  Wiktor Młynarz, fot. Youtube

  https://wpolityce.pl/polityka/406422-skwiecinski-dania-probuje-powstrzymac-rozwoj-islamizmu

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/swiat/405798-politico-szwecja-nie-radzi-sobie-z-dzieciecymi-malzenstwami

  zumka
  W przedszkolach prócz kapci w szafkach dla dzieciarni muzułmańskiej powinny być jeszcze obrączki . hahahaha

  szymon
  spotkalem Szwedow w Polsce! Powiedzialem im co mysle o nich I Szwecji !zaczerwienili sie I bylo im glupio!Uwazam ze nalezy gonic ich precz!Bo oni glosowali na swoj parlament!swoj feministyczny rzad!

  Bolo
  De facto jest to uznawanie pedofilii!

  sasasa
  PiS-kłamcy ściągneli do Polski przez 2 lata więcej muzułmanow niż PO-poprańcy przez 8, – dziękuje i dobranoc, ostatni gasi światło!

  Polak
  Cytat: Tak kończy się polityka multi-kulti! „Politico”: Szwecja nie radzi sobie z problemem dziecięcych małżeństw wśród imigrantów. Polska nie radzi sobie z repolonizacją mediów.

  Kacha
  Cytat: Tak kończy się polityka multi-kulti! „Politico”: Szwecja nie radzi sobie z problemem dziecięcych małżeństw wśród imigrantów. Polska nie radzi sobie z zamkiem w obszarze NATURA 2000 w Stobnicy.

  Smool
  Za mało tolerancji! Więcej integracji!

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/405705-msz-tlumaczy-decyzje-ws-norwezki

  MSZ tłumaczy decyzję ws. Norweżki: Nie ma przesłanek do wydania azylu. Kobieta może pozostać w Polsce jako obywatelka UE

  opublikowano: 28 lipca · aktualizacja: 28 lipca


  autor: YouTube/Twitter/MSZ wPolityce.pl

  Decyzja ministra spraw zagranicznych o nieudzieleniu azylu Norweżce Silje Garmo i jej półtorarocznej córce wywołała oburzenie w polskiej opinii publicznej. MSZ postanowiło wyjaśnić sytuację i wydało w tym celu specjalny komunikat.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uciekła do Polski przed norweskim urzędem ds. dzieci. MSZ odmówił jej azylu

  Na decyzję wpływ miała zmieniona sytuacja prawna wnioskodawczyni. Uzyskane informacje wskazują, że jej sprawa została w Norwegii zamknięta, odstąpiono też wobec niej od wszystkich zarzutów

  — informuje w oświadczeniu MSZ, przypominając, że azyl „polega na udzieleniu schronienia cudzoziemcowi ściganemu w kraju ojczystym lub państwie trzecim za popełnienie przestępstwa politycznego, a także za przekonania religijne, działalność naukową lub przekonania (…)”.

  Udzielenie azylu chroni osoby przed wydawaniem ich władzom innych państw. Natomiast decyzje organów norweskich wyraźnie wskazują brak przesłanek do wystąpienia przez Norwegię z wnioskiem o wydanie Silji Garmo

  — czytamy w komunikacie. Ministerstwo podaje, że „wnioskodawczyni i jej córka, jako obywatelki Norwegii – państwa stosującego w pełni dorobek Schengen, mają prawo przebywać w Polsce na zasadach określonych dla obywateli Unii Europejskiej”.

  Wobec wnioskodawczyni i jej córki nie jest prowadzone żadne postępowanie, które mogłoby skutkować koniecznością opuszczenia przez nie terytorium naszego kraju

  — pisze Biuro Prasowe MSZ.

  Minister Spraw Zagranicznych uznał brak jednej z dwóch obligatoryjnych przesłanej określonych w art. 90 ust. 1 ustawy, tj. istnienia „ważnego interesu Rzeczypospolitej Polskiej” przemawiającego za pozytywnym rozstrzygnięciem sprawy

  — argumentuje ministerstwo. Zapewnia jednocześnie, że w przypadku ewentualnej zmiany sytuacji prawnej w Norwegii „może wpłynąć na podejmowane decyzje w tej sprawie”.

  Wnioskodawczyni może wystąpić do Ministra Spraw Zagranicznych z wnioskiem o ponowne rozparzenie sprawy

  — informuje MSZ, dodając, że „postanowienie nie zamyka zainteresowanym drogi do złożenia wniosku o udzielenie statusu uchodźcy w Polsce”.

  PZ/Twitter/MSZ

  kasia_kowalska@zmieniona28 lipca
  @seneka_pl, Jej potrzebne jest o b y w a t e l s t w o, żeby mogła posłać swoją córkę do polskiego przedszkola, szkoły, lekarza…a sama pójść do legalnej pracy zgodnie ze swoim wykształceniem i żeby obie cieszyły się wspólnym życiem w bezpiecznej, przyjaznej, pięknej i Chrześcijańskiej Polsce.

  snajper@snajper28 lipca
  Gdyby nie presja Polaków to Ciaputowicz już dawno odesłałby ją do Norwegii, a tam zabraliby jej dziecko i wsadzili za kraty.

  tagore
  Wredne niedomówienie, nie chodzi o matkę lecz o dziecko i jego nie wydanie za granicę.

  nick
  „Kobieta może pozostać w Polsce jako obywatelka UE”. Nie wiedziałem, że Norwegia jest w UE.

  demades@demades
  Norwegia członkiem UE !!!!!!!!!!! MSZ zatrudnia niedouków, Wstyd!!!

  Postępowanie
  wznowią jak tylko zechcą! – ZAGROŻENIE JEST. Jaki ,,WAŻNY interes RP” działa dla azylu bandytów Czeczenii? mahometan Afganistanu i Syrii itp?? Co ma Schengen Norwegii do wiatraka? MSZ do zaorania!?

  lola
  „MSZ tłumaczy decyzję ws. Norweżki: Nie ma przesłanek do wydania azylu. Kobieta może pozostać w Polsce jako obywatelka UE” – co za komiczny tytuł? Norwegia nie nalezy do UE tylko do strefy Shengen!

  McG
  Wstydu nie macie – Czaputowicz wiernym uczniem rebe Geremka jest

  q
  może w Rosji trzeba spróbować?

  QQQ
  Szef MSZ natychmiast do dymisji! Od kiedy Norwegia jest członkiem Unii Europejskiej?

  romek
  gdyby była ukrainką to by ją po d…całowali..

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/414805-norwegia-sciga-ja-europejskim-nakazem-aresztowania

  coraz lepiej
  No już lepszy artykuł od ostatniego ale nadal brak treści np że nasz słaby i tchórzliwy rząd z gębą pełną frazesów pewnie wyda dzieci i matkę norwegom bo wskazuje na to przypadek pierwszej Norweszki

  Sierpem i Młotem
  Hiszpanie mają nasz nakaz w d to my możemy mieć w d nakaz Norwegów. Amen

  ev
  A represje i naruszenia autonomii rodziny poprzez terror wobec polskich rodziców za wątpliwości dot. systemu szczepień?To są rodzice poszkodowanych dzieci, karani za obawy, nękani za odmowy, ścigani

  tom
  no i MSZ po raz kolejny dał plamę!

  Janek
  Widzę to tak: Norwegia staje się państwem biorącym udział w zbrodni przeciw rodzinie, bo zbrodnią jest zabieranie dziecka normalnej matce tylko dlatego że ta nie chce oddać swoich dzieci urzędnikowi

  Jasio
  a Silje Garmo została wydana Norwegii? Cisza na ten temat…

  observ
  może oddać Norwegom ludmyle kozlowsky w zamian za tą matkę z dziećmi?

  Polak Mały
  Niestety ,ale Polska zabiega o norweski gaz i jej los jest przesądzony. Powinna wybrać Węgry ,które jako jedyne państwo nie jest zależne od europejskiego lewactwa.

  glob@glob
  Zdaje się, że nie ma w Polsce paragrafu na brak współpracy z urzędnikami, a już z pewnością nie jest to powód, by wystawiać za kimś list gończy i poszukiwać w całej Europie. W świetle polskiego prawa mama trójki dzieci z Norwegii nie popełniła, żadnego przestępstwa, nie powinna więc zostać wydana władzom swej własnej ojczyzny, tym bardziej, że prawdopodobnie nie zostanie tam osądzona sprawiedliwie i bezstronnie, a dobro dzieci nie bedzie uwzględnione. Polska mogłaby przyjąć Norweżkę z dziećmi jako uchodźców wojennych, ofiary wojny machiny państwowej z rodziną.. Tak powinniśmy postąpić,, ale pewnie przehandlujemy uciekinierów ze Skandynawii za jakieś obietnice kontraktów gazowych z Norwegią lub ulegniemy międzynarodowej presji środowisk prawniczych i polityków. Mam jednak nadzieję, że się mylę.

  wąsaty Janusz
  Spodziewała się po Polsce opieki i chrześcijańskiej etyki, a spotka ją to samo co w swoim chorym kraju. Wstyd i hańba, kiedy wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej?

  precz
  Irlandia nie chce wydac przestepcy . Nie respektuje prawa unijnego, to i my mozemu miec w doopie norweski nakaz aresztowania. Kazdy sobie gra bolszewickiej UE. Niemcy wpuscili szmate Kozlowska.

  Steve
  Czyli Czaputowicz okłamał ordynarnie polską opinię publiczną w jej sprawie.

  jkr
  Skoro Norwedzy wybierają wciąż tych samych polityków to mają to co mają. Może pora pójść po rozum do głowy przy następnych wyborach.

  Gdzie jest rzecznik praw dziec
  i my w tym maczamy palce ? Co za świństwo !!!!!!!!!!!!!!!! a gdzie jest np. RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH – – – – BODNAR ?

  Polubienie

 5. ViS @ViS:
  BRAWO POLSKA!!!!

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polska-udzieli-azylu-kobiecie-ktora-uciekla-z-norwegii-by-chronic-corke-przed-urzednikami/


  Silje Garmo, nrk.no

  POLSKA UDZIELI AZYLU KOBIECIE, KTÓRA UCIEKŁA Z NORWEGII, BY CHRONIĆ CÓRKĘ PRZED URZĘDNIKAMI

  12 grudnia 2018|1 Komentarz|w Europa Północna, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zmieniło swoją decyzję sprzed kilku miesięcy i wyraziło zgodę na objęcie ochroną azylową Silje Garmo, Norweżki, która uciekła do Polski przed niesławnym norweskim Urzędem ds. Opieki nad Dziećmi – Barnevernetem.

  O zmianie opinii MSZ w sprawie Silje Garmo poinformował w środę Instytut Ordo Iuris, którego prawnicy prowadzili w Polsce sprawę Norweżki.

  „Po kilku miesiącach decyzja [MSZ] o odmowie udzielenia azylu została uchylona. Postanowienie to jest podstawą do decyzji Prezesa Urzędu ds. Cudzoziemców. Wcześniej poparł on postulat prawników Ordo Iuris, zatem finalizacja przyznania ochrony azylowej dla Silje Garmo i jej córki jest już kwestią wyłącznie formalną”. – napisało Ordo Iuris w informacji prasowej.

  Jak pisaliśmy, w 2017 roku rodowita Norweżka Silje Garmo uciekła ze swojego kraju wraz ze swoją trzymiesięczną córeczką Eirą, chcąc chroniąc siebie i swoje dziecko przed Urzędem ds. Dzieci (Barnevernet). Wcześniej Barnevernet na podstawie wątpliwych zarzutów odebrał jej opiekę nad starszą, 12-letnią córką. W Polsce Garmo otrzymała wsparcie ze strony Ordo Iuris, którego prawnicy złożyli w jej imieniu wniosek o udzielenie mamie i córce ochrony azylowej. W styczniu Urząd ds. Cudzoziemców uznał, że obawy Garmo o swoją rodzinę są zasadne, jednak do przyznania jej azylu była potrzebna pozytywna opinia MSZ. Mimo zasadności wniosku Norweżki w lipcu br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP odmówiło zgody na udzielenie Silje Garmo i jej córce azylu. Ministerstwo oparło tę decyzję między innymi na podstawie oceny polskich interesów politycznych i ekonomicznych. W związku z tym Instytut Ordo Iuris złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy przez MSZ.

  „Decyzja Ministra Spraw Zagranicznych stanowi potwierdzenie, że Rzeczpospolita stoi zdecydowanie na straży fundamentalnej konstytucyjnej zasady ochrony życia rodzinnego. Decyzja polskich władz to również źródło nadziei dla Polaków mieszkających w Norwegii, którzy często spotykają się z takimi samymi problemami jak Silje Garmo. Azyl dla norweskiej mamy i jej córki stanowi impuls dla Norwegii, w której trwa wciąż debata o konieczności zreformowania systemu Barnevernet. W skali zaś europejskiej, Polska włącza się w ten sposób ponownie w debatę o ochronie rodzin, prześladowanych przez urzędy takie, jak Barnevernet czy Jugendamt” – skomentował prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, pełnomocnik Silje i Eiry Garmo.

  Ordo Iuris podkreśliło w swoim komunikacie, że w 2018 roku krytyczny raport wobec norweskiego systemu Barnevernet przyjęło Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy a Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał , że norweski system pieczy zastępczej dopuszcza się naruszeń międzynarodowych gwarancji życia rodzinnego.

  Kresy.pl / materiały prasowe Ordo Iuris

  Polubienie

 6. wolak
  Powoli się zaczyna exodus normalnych ludzi do nas. O tempora o mores..

  narodowiec
  „Niech Bóg was błogosławi, niech Bóg błogosławi Polskę! Powinniście być dumni! ” Narodzie Polski, czy wyobrażacie sobie takie podziękowanie od Żydów za uratowanie skóry ?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/426638-silje-garmo-dziekuje-polakom-za-wsparcie

  Silje Garmo dziękuje Polakom za wsparcie: Niech Bóg was błogosławi, niech Bóg błogosławi Polskę! Powinniście być dumni!

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Silje Garmo / autor: scrrenshot/YT wPolityce.pl

  Dobrzy ludzie z Polski, to zwycięstwo należy również do was!

  – napisała na Twitterze Silje Garmo.

  Garmo uciekła z Norwegii wraz ze swoją córką aby chronić siebie i dziecko przed norweskim Urzędem ds. Dzieci (Barnevernet).

  Bez was byłoby to niemożliwe! Powinniście być dumni! Sprawiedliwość nareszcie zwyciężyła

  – czytamy we wpisie Garmo.

  Polskie MSZ wyraziło zgodę na przyznanie jej azylu. Kobieta podziękowała za to Polakom, którzy wspierali ją w staraniach o azyl w naszym kraju.

  Niech Bóg was błogosławi, niech Bóg błogosławi Polskę

  – napisała Norweżka.

  mly/twitter

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.