783 Podwójnie haniebnie obżydliwy antysemityzm wśród brytyjskich lewaków. Towarzysze doradźcie kogo potępić i czy tylko wysłać ich do goolagoo, czy od razu rozstrzelać wszystkich, w tym i winnych? ;-)

Wielka Brytania: Partia Pracy oskarżana o antysemityzm.

Janina Anna
Szkoda, ze niemal caly swiat jest antysemicki. Biedni Zydzi nikt ich nie kocha, a tak sie staraja!

Imperium Polonarum
Każdy nieobrzezany facet jest antysemitą. Nie ma większych nacjonalistów niż Żydzi. Dzięki temu przetrwali 2000 lat. Są nacjonalistami do tego stopnia że się okaleczają. A żyd jeśli w Anglii będzie mieszkał nawet 100 lat to jak ściągnie gacie usłyszy głos… „Icek

…..


Aktualizacja 18.09.2018

Wygląda mi teraz, że wielu lewaków jest tego samego zdania, co trockista Corbyn,.. w tym i ja sam, o czym nie miałem pojęcia lub zapomniałem,.. albo współcześnie… wyparłem… Rechot i to nie histporii słyszę, patrz:

https://skribh.wordpress.com/2018/06/11/738-izraelski-i-usraelski-zbrodniczy-antysemityzm-i-zupelne-zeszmacenie-polskojezycznych-czyli-ukrywanie-chazarskiego-ludobojstwa-dokonywanego-na-semickim-narodzie-palestynskim/


…..


autor: Fratria/JK wPolityce.pl

Żydom zagrażają islamiści
Izrael jest naprawdę państwem rasistowskim, szowinistycznym, faszystowskim i totalitarnym, co nie znaczy że bronię islamistów wszelkiej maści, a to oni w Anglii są śmiertelnym zagrożeniem dla Żydów

kazioo
Oczywiście że Izrael jest państwem rasistowskim, a na dodatek syjonizm to bliskowschodnia odmiana nazizmu. To najbardziej zakłamany, szowinistyczny i antydemokratyczny zbiór oszołomów w Kosmosie.

@@
Zaraz się dowiemy, że tych czynów dopuszczają się przebywający na wyspach Polacy i ….. wszyscy odetchną

Wanda
Przecież to Anglicy jako pierwsi w Europie wypędzili Żydów ze swego kraju. W 13 wieku to było, gdzieś ok.1260 roku. A potem już poszło. Z Polski nigdy wygnani nie byli ale o tym się nie pamięta.

https://wpolityce.pl/swiat/412089-brytyjczycy-jako-antysemici

Brytyjczycy jako antysemici. „Skandal, skandal” – zakrzyknęły żydowskie organizacje na Wyspach

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Skandal, skandal – zakrzyknęły żydowskie organizacje na Wyspach. Otóż okazuje sie, że Polacy jako „genetyczni antysemici” nie są bynajmniej gatunkiem odosobnionym. Antysemitami okazali się także Brytyjczycy. Coś podobnego, w samej kolebce światowej demokracji! A żeby było jeszcze egzotyczniej – antysemicka okazała się lewicowa Labour Party, której przecież prawa mniejszości, także etnicznych, zawsze leżały na sercu. Cała afera rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy lider Partii Pracy Jeremy Corbyn, stwierdził, że „Izrael jest państwem rasistowskim”. Oczywiście chodziło o stosunek Izraela do Palestyńczyków, uważanych tam za obywateli drugiej kategorii, pozbawionych wszelkich praw. Na dictum Corbyna bardzo głośno zaprotestowali politycy i obywatele Izraela oraz żydowskie organizacje na terenie Wielkiej Brytanii. Jeremy Corbyn broni się, że należy odróżnić antysemityzm od antysyjonizmu, i powołuje się na wolność słowa i opinii. Grupa Przyjaciół Izraela w Partii Pracy, bo i taka istnieje, podsumowała swojego lidera –„to, co powtarza Corbyn, to prosta droga do antysemityzmu”. Ogólnonarodowa kłótnia trwa już od czerwca, i ma tendencje rozwojowe.

W kilka dni później dziennik Daily Mail podał wyniki badań opinii publicznej, zrobionych na zamówienie Jewish Chronicle, z których wynikało, że gdyby Jeremy Corbyn został premierem Wielkiej Brytanii, czterech na dziesięciu Żydów może opuścić Zjednoczone Królestwo. Czyli około 115 tys. tamtejszych Żydów, z uwagi na skalę antysemityzmu, będzie rozważać emigrację. Laura Marks, przewodnicząca organizacji Holocaust Memorial Day Trust zaraz dodała, że „poziom zadowolenia brytyjskich Żydów z życia w tym kraju jest najniższy w ciągu kilku ostatnich lat”. Bo jeszcze w styczniu 2015 roku procent tych, którzy poważnie rozpatrywali wyjazd z tego kraju, gdyby Corbyn został premierem – a działo się to 9 miesięcy zanim Corbyn został liderem Partii Pracy! – wynosił tylko 11%, a teraz wzrósł do 35%. A były generalny rabin Wielkiej Brytanii lord Sachs dolał oliwy do ognia: ”To Mr Corbyn przyczynił się do otwarcia na nowo problemu czy Wielka Brytania jest wciąż dla Żydów bezpiecznym miejscem aby żyć i wychowywać dzieci”. A teraz ze sfery czystych spekulacji powróćmy do rzeczywistości. Owych czterech na dziesięciu brytyjskich Żydów może spać spokojnie, bo wszyscy na Wyspach wiedzą, że Jeremy Corbyn jest „niewybieralny”, a jego partia, dziś realizująca lewackie sny hippisowskie sprzed 40. lat – jeśli konserwatyści nie zaplączą się ostatecznie w Brexitowe sieci zorganizowanej niemożności – nie ma wielu szans na elekcję.

Cała ta awantura rozpoczęła się w istocie dwa lata temu, kiedy były mer Londynu i swego czasu znacząca postać Labour Party, zrobił publicznie kilka uwag na temat „rasistowskiego charakteru państwa Izrael”. Teraz przypomniał o tym Dave Rich z organizacji Community Action Trust, zwalczającej antysemityzm. Oto co powiedział: ”Od tej uwagi Livingstone’a w 2016 roku zjawisko antysemityzmu na Wyspach w 2017 roku wzrosło o 5%, do 1415 ataków, werbalnych, czynnych, desakrowania synagog czy cmentarzy żydowskich, etc. A więc prawie 1500 przypadków przejawów antysemityzmu rocznie w Wielkiej Brytanii! I tu rodzi się pytanie: jak my, Polacy ze swoimi marnymi 8-10 przypadkami, kompletny margines, zasłużyliśmy sobie na miano „kraju genetycznych antysemitów”? To jedynie dygresja, ale przecież uprawniona.

Stwierdzenie lidera Labour Party o tym, że „Izrael jest krajem rasistowskim”, otwarło puszkę Pandory. Obok licznych na Wyspach organizacji żydowskich, odezwały się media. Oto BBC i dwóch rabinów, pikietujących na ulicy z banerami „Anti-zionism is not an anti-semitism”, czyli z obroną Corbyna, i „British Jews are loyal to Britain”, sygnał, że część Zydów popiera oficjalną politykę rządu, która nie ma wiele wspólnego z opinią Corbyna. Przyjaciel i sojusznik przywódcy Partii Paracy, także lewak Peter Willsman, twierdzi z kolei, że „żydowska wspólnota, to fanatyczni entuzjaści Trumpa, którzy kreują nieistniejący problem >antysemityzmu w Labour Party<”. A na przystankach autobusowych w centrum Londynu pojawiły się wielkie plakaty „Israel is a rasist endeavour”, a endeavour znaczy przedsięwzięcie, rozlepiane przez organizacje pro-palestyńskie. A władze miasta opublikowały oświadczenie, że plakaty są nielegalne i kazały je usunąć. Jednak ostatecznie parcie środowisk i organizacji żydowskich było tak duże, iż Partia Pracy powołała wewnętrzna egzekutywę, która po tygodniu gorących debat „w pełni zaakceptowało międzynarodową definicję antysemityzmu, podyktowaną przez International Holocaust Rememberance Alliance”. Corbyn próbował dodać klauzulę, że „nie jest antysemityzmem nazywać Izrael państwem rasistowskim, którym jest”, ale żydowskie lobby pro-izraelskie zwyciężyło i dodatkowe oświadczenie odrzucono.

Cała ta awantura tonie w oparach absurdu – oto lewicowa partia, w której ton nadają Brytyjczycy, jak sam Corbyn czy Livingstone, pochodzenia żydowskiego, konsekwentnie walczy z Izraelem o prawa Palestyńczyków, którzy zabijają ich pobratymców, mieszkańców Jerozolimy i Tel Avivu, zresztą na terenie całego kraju. To są te zadawnione sympatie zachodniej lewicy do Palestyny, Palestyńczyków i ich liderów. I my pamiętamy ołtarzyki, stawiane terroryście Jaserowi Arafatowi oraz Pokojowa Nagrodę Nobla, która mu przyznała także pro-palestyński Komitet Nagrody w Sztokholmie. Do dziś zachodnio-europejska lewica hołubi swoje sympatie do uciśnionego ludu palestyńskiego, który – byłam, widziałam, jest traktowany jak obywatele trzeciej kategorii – lecz ani słowem nie piśnie o regularnym terroryzmie, który uprawia na co dzień ten uciśniony lud.

Zamieszanie na Wyspach, dotyczące oddzielenia antysemityzmu od antysyjonizmu – trwa. Podziały biegną poprzez partie, środowiska i organizacje żydowskie. A piszę o tym ku pokrzepieniu serc Polaków, aby im się nie wydawało, że tylko Polska jest na celowniku, bowiem Brytyjczycy także. W istocie rzecz ma charakter globalny.

autor: Elżbieta Królikowska-Avis

\/banzafaktyipogladyH
Ja naprawdę nie rozumiem skąd ten upór by nie mieszkać w swoim kraju zwłaszcza gdy nieustannie demonstruje się i to dość ostentacyjnie zresztą swoją urojoną wyższość nad ludnością tubylczą…

Szwejek
Na ulicy jest 30 domow. Pan Janek chodzi od domu do domu. NIKT nie chce z nim gadac ani go zaprosic do srodka, nikt sie z nim nie przyjazni. A moze problem ma pan Janek, a nie 30 rodzin???

zumka
Zydzi w Anglii i ich poczucie bezpieczeństwa tyle mnie obchodzi co robi na spacerze mój pies.

sdg
Arafatem sobie gęby nie wycieraj. został zamordowany przez natanjahu

mmm
Mają swój kraj mogą zmienic miejsce zamieszkania Jest wolność w tym zakresie Jak masz kasę to nie ma z tym problemu Czy idziemy tam gdzie ktoś nas nie lubi ? Przecież wszyscy nas nie muszą kochać

Cenzura komentarzy jak zwykle
przy tego typu tematach na tym portalu hula w najlepsze. Gratuluję patrioci.

ano
Juz faraon poznal sie na tym zmijowym plemieniu. Teraz szykuja sobie nowy holo… na calym swiecie.

Polacy też stosowali terror
gdy wydawało się, że Polska popada w niewolę bezpowrotnie. Jego rzecznikiem był wówczas niejaki Piłsudski Józef. Mówi to coś pani?

mają się dać zagłodzić ?
uciśnionego ludu palestyńskiego, traktowany jak obywatele 3 kategorii, słowem nie piśnie o terroryzmie. A co pani zdaniem mają zrobić Palestyńczycy na swoim terytorium poddani appartheidowi ?

…..

qaduq 07/08/2018 – 08:35
Sam temat potraktowany z należytą powagą i dystansem sprawia, że tylko przypadkiem ujawnia się ukryty podtekst. To ciekawy ciąg kolejnych oskarżeń, od zarzutów o komunizm, przez rusofilię do antysemityzmu. Przy takiej ustawce triady żaden przeciwnik nie ma szans. Zamiast rozdzierać szaty, od razu walić palą antysemityzmu w łeb kapitalistów i bankierów, przypominając że we współczesnych cywilizowanych czasach ich niecne czyny i wiara w złotego cielca są traktowane wyjątkowo lekko w porównaniu z tym, co sie stało z prekursorami owego złotego bożka na piaskach pustyni. i zarzucać im odstępstwo od kanonów wiary, kiedy wszyscy zgodnie dzielili się manną na pustyni. Czyż nie jest to ewidentny symbol jedności dzielenia się po równo i wyrazem idei, będącej podstawą owej łączności proletariatu, zrzucającego kajdany?. Wątpiących spytam retorycznie, w jakim to kraju po dziś dzień sprawdzają się spóllzielnie produkcyjne, znane pod trochę inną nazwą?

https://strajk.eu/antysemityzm-i-antysemityzm-polowanie-na-corbyna/

Antysemityzm i „antysemityzm”. Polowanie na Corbyna

Publicystyka  autor:   05/08/2018

Spory ideologiczne trzęsą sceną polityczną nie tylko w Polsce. Bywają jednak sytuacje, w których jak na dłoni widać, kiedy starcia o słowa i symbole odzwierciedlają podziały bardziej fundamentalne. Od Marksa wiemy, że ideologiczna nadbudowa odzwierciedla napięcia w bazowej konstrukcji kapitalizmu, który dziś funkcjonować może jedynie jako system światowy. Idealnie uzmysławia to spektakl rozgrywający się właśnie na oczach Brytyjczyków.

Polityczna i medialna nagonka na Jeremy’ego Corbyna i jego stronników w Partii Pracy, która połączyła cały mainstream, nasila się wraz z rosnącym w społeczeństwie poparciem dla odżywającego u labourzystów socjalizmu. Straszenie komunizmem nie odniosło skutku, próba zrobienia z Corbyna rosyjskiego szpiega też nie wypaliła. Obrońcy status quo sięgają więc po broń ostateczną: oskarżenia o antysemityzm. Nikt z taką łatką nie utrzyma się w liberalno-demokratycznej formule politycznej w UK. Nawet jeżeli wyrok zapadnie wyłącznie na podstawie pomówień, z oczami zamkniętymi na fakty.

Nie zgadzać się znaczy obrażać

Jeremy Corbyn przemawia w obronie Strefy Gazy, 2010 r./YouTube

Emocje rozpalone sprawą rzekomego antysemityzmu Corbyna i Partii Pracy zdają się sięgać zenitu w czasie, gdy jego najwierniejsi zwolennicy, członkowie frakcji Momentum, okazują się podzieleni w kwestii polityki partii w tej sprawie. Postanowili nie popierać jednego ze swoich członków, Petera Willsmana, w wyborach do rady krajowej – nawet po tym, jak przeprosił za swoją “antysemicką” wypowiedź. Chodzi o komentarz w sprawie oskarżeń pod adresem partii ze strony wpływowych w Wielkiej Brytanii środowisk żydowskich, które błyskawicznie rozchodziły się po mediach społecznościowych.  – Sieją fałsz w mediach społecznościowych! To są fanatycy Trumpa! – wykrzyknął emocjonalnie lewicowiec w wywiadzie radiowym – Nie życzę sobie być pouczany przez fanatyków Trumpa!”.

Chwila, moment – można by się upomnieć. Czemu wytknięcie komuś, że jest “fanatykiem” prezydenta USA, zostało uznane za wypowiedź antysemicką? Oto dlaczego: wystarczy dodać do siebie trzy składniki: “Żydzi”, “rozsiewanie nieprawdziwych informacji” oraz “działanie jako ktoś inny”. Tak otrzymujemy “żydowski spisek”. Naciągane? Owszem, trochę. Nie przypominało to szczujni z “„Der Stürmera”” ani z “Gazety Warszawskiej”. Willsman zaznaczył w swojej nieszczęsnej wypowiedzi, że nie chodzi mu o wszystkich Żydów, tylko o część z nich, sympatyzujących z Trumpem, motywowanych określoną polityką. Ale to już nieważne. Niemal wszyscy są dziś przekonani, że Willsman mówił o “żydowskim spisku”. Zacisnął zęby i publicznie przeprosił. Nie pomogło – coraz silniejsze są naciski na usunięcie go z partii, nawet w Momentum. Wizerunek!

Mural w Londynie uznany za antysemicki. Okazał się wyjątkowo pechowy dla Corbyna. Twitter/Luciana Berger

Niewykluczone, że jego słowa potraktowane zostałyby łagodniej, gdyby padły w innych okolicznościach. Obiegły jednak kraj w środku antylaburzystowskiej histerii mediów, narastającej od końca marca. Ktoś wyciągnął Corbynowi poparcie, jakiego udzielił na Facebooku artyście street-artowemu, autorowi muralu w Londynie, który w odczuciu wielu osób miał być antykapitalistyczny. Faktycznie jednak okazał się antysemicki: przedstawiał po prostu żydowskich bankierów spiskujących przeciwko światu. Wstyd na całego, trzeba przyznać. I Corbyn to przyznał. Uderzył się w pierś i zapowiedział podjęcie walki ze wszelkimi przejawami antysemityzmu w partii. Za późno: puszka Pandory została otwarta. Jego wrogowie tak się rozpędzili, że zaczynają pożerać własny ogon, a pojęcie antysemityzmu czynią tym mniej znaczącym, im szerszy zakres chcą mu nadać.

Zakazane słowo na N

Najbardziej napiętnowanym tropem antysemickim jest oczywiście porównywanie Żydów do nazistów – ich oprawców. Nierozerwalnie wiąże się to z narracją o Holocauście jako “żydowskim wymyśle”. Co jednak, kiedy izraelskie wojsko dopuszcza się w Palestynie czystek etnicznych, które budzą najkoszmarniejsze skojarzenia? Na ile można sobie pozwolić, by wykrzyczeć gniew i sprzeciw? Jeremy Corbyn, polityk na świeczniku, wie, że zaangażowanie jego partii w sprawę palestyńską narzuca granice retoryki, których nie można przekroczyć, choćby logika na to pozwalała. Polityką częściej rządzi panika niż rozum.

Właśnie tego dotyczy najnowszy epizod “burzy o antysemityzm”. Media przypomniały, że w 2010 r Corbyn, ówcześnie wegetujący na obrzeżach własnej partii, wziął udział w akcji solidarnościowej poświęconej ofiarom izraelskiej przemocy w Strefie Gazy. Oprócz Corbyna przemawiał wtedy sędziwy Hajo Meyer, Żyd, któremu udało się przetrwać Oświęcim.To on, przerażony dzisiejszą polityką państwa Izrael, wydał wyrok, jaki podsunęła mu pamięć własnego cierpienia: polityka Tel Awiwu to nazizm. Tak, użył takich właśnie słów. Sąd mediów był prosty: Meyer jest antysemitą, jest nim też Corbyn, który się obok niego publicznie pokazał. W zmasowanym ogniu najcięższych zarzutów, szef Labour odciął się niedawno od Meyera, deklarując, że wśród osób stających po stronie Palestyny znajdują się tacy, z którymi się definitywnie nie zgadza. Przyparty do muru, uznał “antysemityzm” Żyda, który przeżył Zagładę!

Hayo Meyer/YouTube

Tymczasem publicysta The Independent pyta przewrotnie: czy właśnie uznanie za antysemitę Żyda, który był o włos od śmierci z rąk nazistów, nie jest prawdziwym antysemityzmem? I czy w takim razie istnieje dziś w ogóle sposób na wzięcie udziału w sporze o Izrael i nie okazanie się antysemitą? Z drugiej strony, jak jest możliwe, że antysemitą nie okazał się w takim razie sam premier Netanjahu, kiedy zapewniał, że Hitler wcale nie chciał wymordować Żydów, dopóki nie namówili go do tego muzułmanie?

Najcięższych oskarżeń – o rasizm i apartheid – nie szczędzą państwu Izrael wcale liczni jego obywatele i spora część diaspory żydowskiej. Hajo Meyer nie jest sam. Trudno przetrawić to poznawczo, lecz owszem, medialny mainstream jest dziś gotów uznać ich za antysemitów. Jest tak, ponieważ spektrum dopuszczalnych poglądów na temat Izraela określają dziś nie “Holocaust survivors” a ośrodki wpływu całkowicie jednostronnie wspierające okupantów Palestyny. Jonathan Arkush, przewodniczący Board of Deputies of British Jews, głównej reprezentacji gmin żydowskich, nazwał niesyjonistyczną grupę Jewdas “wylęgarnią antysemityzmu”. Na tym polega istota sporu o „antysemityzm” Partii Pracy: mimo, że na szczeblu międzynarodowym krytyka Izraela się nasila, to w państwach zachodnich na poziomie krajowym, m.in. w Wielkiej Brytanii, staje się ona coraz mniej możliwa. Jednoznacznie proizraelskie organizacje żydowskie dysponują największymi zasobami, najpewniejszym zapleczem politycznym, najlepszym przebiciem w mediach. Żydowscy krytycy syjonizmu są w starciu z nimi praktycznie bez szans.

Lobbyści w działaniu

Jewish Leadership Council i wspomniana Board of Deputies to obecnie najbardziej wpływowe organizacje żydowskie w UK. One stały za kwietniową demonstracją zwołaną w Londynie przeciwko “antysemityzmowi w Partii Pracy”, a pretekstem do niej była wpadka Corbyna z muralem. One też określają dziś punkt widzenia mediów, nie tylko zresztą brytyjskich, lecz wszystkich anglojęzycznych, łącznie z New York Timesem, który bez żadnych skrupułów nazywa Corbyna antysemitą. Krytyka Izraela za zbrodnie na Palestyńczykach, którą corbynowcy stosują od lat, jest dziś kłamliwie przedstawiana jako nienawiść do narodu żydowskiego z oczywistym celem dyskredytacji Partii Pracy.

Rzeczywistość Palestyńczyków w Strefie Gazy. Facebook/The Electronic Intifada

Na cenzurowanym są też oczywiście organizacje propalestyńskie, z Kampanią Solidarności z Palestyną na czele, jako “zagrożenie antysemickie”. Przypadki rzeczywiście ocierające się o antysemityzm wśród grup politycznych wspierających Palestynę zachęciły część dziennikarzy do stygmatyzacji całego środowiska, zarzucania mu “choroby palestynizmu”. Synowie Corbyna są piętnowani jako antysemici przez te same proizraelskie grupy, które nazywają Palestyńczyków “podludźmi” i “zwierzętami”. Wierność sprawie Wolnej Palestyny jest dla lewicy Partii Pracy sprawdzianem ideowym – traktują ją pryncypialnie, jako bastion ich tożsamości, przekonani, że jeżeli odpuszczą na tym polu, upadnie corbynowski projekt odnowy Labour w socjalistycznym duchu. Mimo to, majowa masakra w Strefie Gazy spotkała się z wyjątkową ciszą po stronie labourzystów. Co gorsza, głowę zaczęła podnosić partyjna prawica, m.in. Labour Friends of Israel, którza początkowo winę za ofiary śmiertelne zrzucała na Hamas. To znakomite świadectwo sprawności izraelskiego lobby w Wielkiej Brytanii.

Amira Hass z Haaretz pisała o swoim pechowym wywiadzie, jakiego udzieliła w BBC, poproszona o komentarz w sprawie „antysemityzmu” w Partii Pracy. Ponieważ rozumiała, że istota sporu dotyczy Palestyny, próbowała mówić o rzeczywistości izraelskiej okupacji, odkryła jednak, że jest to praktycznie niemożliwe. Prowadzący wykazywał się dziecinnym niezrozumieniem, posługując się argumentami typu: “Ale Izraelczycy mówią, że ta ziemia należy do nich”. Hass emocjonalnie zaprotestowała: “Izraelczycy powiedzieliby nawet, że księżyc należy do nich! Co z tego?”. Łatwo się domyślić, jak to zostało odebrane – jakim słowem skwitowane.

„Zgińcie, pustynne arabskie czarnuchy” – rasistowski napis na murze w palestyńskim Hebronie/wikimedia commons

Prawicowe JLC i BoD zdołały zawłaszczyć język mówienia o Izraelu, nie reprezentując jednocześnie całej społeczności brytyjskich Żydów. To, że Jeremy Corbyn spotykał się z nimi, pokornie się tłumacząc, nijak mu nie pomogło. Od tamtej pory ataki mnożą się wraz z kolejnymi próbami wyprostowania sprawy. To zwieńczenie tendencji utrzymującej się od 2016 r. Już wtedy doszło do przesilenia w partii w związku z zawieszeniem Kena Livingstone’a, któremu zarzucono, jakoby powiedział, że Hitler popierał syjonizm, co było oczywistą nieprawdą. Polityk rozczarowany nagonką sam w końcu opuścił Labour.

Zdefiniuj antysemityzm

W odpowiedzi na tamten skandal w tym samym roku pod kierownictwem labourzystki Shami Chakrabarti powstał raport na temat antysemityzmu w Partii Pracy. Dokument otwarcie przyznawał, że zdarzają się w partii, rzecz jasna nie na masową skalę, problematyczne postawy i niedopuszczalne wypowiedzi, które należy zwalczać – Chakrabarti zaproponowała zresztą cały plan wykorzenienia z organizacji tego zła. Raport, który wówczas spotkał się z życzliwym przyjęciem przez niektóre organizacje, np. Community Support Trust, został jednak źle odebrany przez JLC. Ich zadowoliłoby tylko otwarte stwierdzenie, że Partia Pracy jest przeżarta antysemityzmem. Nie ma dla nich również znaczenia, że powstał inny, apolityczny raport, który wykazał, że brytyjska prawica ma znacznie większy problem z niechęcią do Żydów. W tym roku, w sytuacji piętrzących się oskarżeń, kierownictwo partii zdecydowało o konieczności ostatecznej realizacji postanowień wieńczących raport Chakrabarti. Pracę rozpoczęła komisja, mająca skodyfikować zasady postępowania z przypadkami antysemityzmu. Efekt? Nowy skandal, chętnie podchwycony przez proizraelskie media.

Izrael rządzony przez prawicowy gabinet premiera Benjamina Netanjahu, przyjął oburzającą „ustawę o państwie żydowskim”. Wikimedia Commons

Wszystkie brytyjskie instytucje prawne akceptują w całości definicję sformułowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holocauście(IHRA), która mimo upływu lat ma oficjalnie charakter roboczy. Jakaż zatem zapanowała wrzawa, kiedy w lipcu wyciekł dokument, w którym labourzyści zdecydowali, że przyjmą definicję IHRA, ale z zastrzeżeniami! Oprócz ogólnego określenia antysemityzmu jako postawy opartej na szeregu uprzedzeń, IHRA wymienia przykłady konkretnych zachowań, które zaproponowaną definicję egzemplifikują. Labourzyści zaś podkreślili, że nie uznają części przykładów dotyczących krytyki państwa Izrael. IHRA bowiem za antysemityzm uznaje określanie Izraela mianem “rasistowskiego projektu” (racist endeavour). Co w takim razie z „ustawą o państwie żydowskim”, przyjętą przez Knesset, którą wielu Żydów na świecie uznało wprost za rasistowską? Partia Pracy uważa, że z powodu historii ucisku Palestyńczyków na ziemiach okupowanych przez Izrael określenie „rasizm” to jest dopuszczalną – nawet jeśli bardzo ostrą – krytyką, i że decyduje tu zasada wolności słowa. Komisja uznała tym samym, że zarzut rasizmu wobec polityki prowadzonej przez rząd państwa Izrael nie musi wynikać z antysemickich uprzedzeń.

flckr.com

Zagotowało się. 68 brytyjskich rabbinów  podpisało list otwarty potępiający partię Corbyna. 25 lipca trzy główne gazety żydowskie w UK opublikowały wspólny wstępniak, gdzie jednoznacznie stwierdzają, że labourzyści, z powodu odrzucenia definicji IHRA, stanowią dziś “śmiertelne zagrożenie dla życia Żydów” w UK. Wydają się jednocześnie sugerować, że jedynie masowe usunięcie z partii stronników Corbyna mogłoby zadowolić ich oczekiwania. Nie pomogło wsparcie dla partii ze strony Jewish Voices for Labour i Independent Jewish Voices. Corbyn zamieścił w Guardianie obszerne wyjaśnienia, gdzie zapowiada bezwzględną walkę ze “wszelkimi przejawami antysemityzmu”, deklaruje solidarność z brytyjskimi Żydami, a jednocześnie podkreśla, że wierność ideom pokoju i sprawiedliwości nie pozwoli partii zamykać oczu na okrutną politykę Izraela w stosunku do Palestyńczyków. Zdecydowanie oddziela antysyjonizm od antysemityzmu: “Nieprawda, że syjonizm to rasizm. Lecz nieprawdą jest również, że antysyjonizm jest rasizmem”.

To na razie jego ostatnie słowo. Nie należy się jednak łudzić, że coś ono zmieni. Ma bowiem do czynienia z atakiem całkowicie politycznym, obliczonym na pogrążenie Partii Pracy. Jej główni oskarżyciele, czyli JLC, Bod i trzy wspomniane dzienniki to platformy reakcyjnej polityki, która idealnie wpisuje się w szablon euroatlantyckiej prawicy. Tylko tak można zrozumieć wprowadzenie przez nich do obiegu absurdalnego terminu “polityczny antysemityzm”, który służyć ma po prostu wyrugowaniu lewicowych poglądów. Tropiąc antysemityzm w Wielkiej Brytanii – częściej domniemany niż prawdziwy – nie reagowali, gdy obóz Trumpa w USA atakował George’a Sorosa w sposób jadowicie antysemicki. Nie krzyczeli: “rasizm!”, kiedy kandydat Torysów na burmistrza Londynu wytykał przeciwnikowi, labourzyście Sadiqowi Khanowi, pochodzenie i religię. Sojuszników Izraela nie napiętnują. Nie zająknęli się nawet o rzezi, jaką Saudowie z błogosławieństwem USA zgotowali Jemenowi. Tak jak nie mówią o tym wielkie media, łącznie z Guardianem, BBC i New York Timesem, które podzielają wizję świata stojącą za bezwarunkowym poparciem dla Izraela. Rząd Corbyna, kiedy obejmie władzę w Wielkiej Brytanii, stworzy historyczne zagrożenie dla tej wizji geopolitycznej.

Izrael, Żydzi, lewica

Jeremy Corbyn. crif

Doświadczenie ostatnich miesięcy pokazało, że wszelkie ustępstwa Corbyna na rzecz atakujących prowadzą tylko do ich rozjuszenia. Owszem, była to też odpowiedź na oczekiwania dużej części posłów partii, którzy bali się utrwalenia jej antysemickiego wizerunku. Niemniej przeprosiny i żale tylko prowokują zewnętrznych i wewnętrznych wrogów Corbyna, zdeterminowanych do odwrócenia kierunku obranego przez partię w 2015 r. Wytrwać na stanowisku podyktowanym wierności zasadom – to obecnie jedyny sposób, by nie utracić rosnącego poparcia Brytyjczyków coraz bardziej rozczarowanych dotychczasowym establishmentem. Masy zapatrzone w Corbyna nic faktycznie sobie nie robią z paniki wszczętej przez mainstream. Warto jednak pochylić się nad obawą wyrażoną przez blogera portalu Patheos: zachodzi ryzyko, że bezprecedensowe ataki polityczne stronnictwa wiernego interesom Izraela, polowanie na czarownice pod hasłem “walki z antysemityzmem”, jego prymitywizm i oderwanie od rzeczywistości, rozbudzą w Brytyjczykach resentyment rzeczywiście antysemicki.

Pikieta solidarności z Palestyną pod ambasadą Izraela w Warszawie, maj 2018. Fot. Paweł Jaworski/strajk.eu

Nie może do tego dojść – to również należy do obowiązków Partii Pracy, reszty lewicy w UK i na całym świecie. Niestety, na obrzeżach walki o wolność Palestyńczyków zawsze będą krążyć autentyczni antysemici, dybiący tylko na okazję, by zbrodnie syjonistycznego reżimu w Izraelu przypisać całemu narodowi żydowskiemu. Na antysemityzm w żadnej postaci nie ma i nie będzie miejsca w ruchu lewicowym. Krzepiący przykład daje chociażby Warszawa, gdzie wszelkie próby dochodzenia przez antysemitów do głosu na propalestyńskich pikietach są ucinane w zalążku.

Historia izraelskich zbrodni w Palestynie nie jest historią „zbrodni żydowskich”. Wbrew kuszącym uproszczeniom nie jest tak, że “ofiara stała się katem”. Takie twierdzenia są obelgą dla Żydów nieustannie sprzeciwiających się mordercom w białych rękawiczkach w rodzaju Netanjahu. Sedno sprawy leży gdzie indziej – w oddaniu pełnej sprawiedliwości zniewolonym Palestyńczykom i wszelkim ofiarom rasistowskiego ucisku. Wierność tej zasadzie czyni antysemityzm wręcz niemożliwym.

Autor: 

…..

https://www.tvp.info/25155598/antysemicka-afera-w-brytyjskiej-partii-pracy

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-brytyjska-partia-pracy-broni-sie-przed-oskarzeniami-o-antyse,nId,2564929

https://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=53369

https://wiadomosci.wp.pl/czy-lider-brytyjskiej-opozycji-jest-antysemita-kolejna-afera-corbyna-6287848280434305a

http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/corbyn_przeprasza_za_antysemityzm_w_partii_pracy/168348

20 thoughts on “783 Podwójnie haniebnie obżydliwy antysemityzm wśród brytyjskich lewaków. Towarzysze doradźcie kogo potępić i czy tylko wysłać ich do goolagoo, czy od razu rozstrzelać wszystkich, w tym i winnych? ;-)

 1. https://wpolityce.pl/polityka/412295-wstrzasajace-ktos-przecial-opony-w-samochodzie-danielsa

  ad
  To zaczyna się robić żenujące a nie wstrząsające. To KIM JEST JONNY DANIELS? I jaki interes mu przyświeca, by z Polaków zrobić rasistów? „Atakowali w internecie po czym wyszli i przebili opony”? serio?

  https://wpolityce.pl/polityka/412279-jonny-daniels-dziekuje-za-wsparcie

  charry
  To może pan Jonny podzieli się z nami swoja opinią na temat Just act 447?

  KKKK@KKKK
  Krytyka i pytania o pana Danielsa to od razu „rasizm” i „podżeganie”. Warto zauważyć, że Itego nie publikuje Krytyka Polityczna czy GW tylko „prawicowe” wpolityce… Wolność słowa, ale tylko koncesjonowana, albo jak kto woli koszerna. 🙂

  hela
  Prawda o Jedwabnem to podżeganie?

  polek
  Wracaj do Izraela do żony i dzieci. Dlaczego uciekłeś z Izraela po aferze z dzieckiem?

  https://wpolityce.pl/polityka/412261-burza-po-informacjach-o-jonnym-danielsie

  Drakoniusz@Drakoniusz
  No dobra, to kim jest Johnny Daniels i skąd się tak nagle wziął w polskiej polityce ?

  KKKK@KKKK
  Niemiecki Onet i wpolityce jednym głosem. Zero rzeczowych agrumentow i odniesienia się do sprawy, tylko od razu walenie po paluchach! Przecież wiadomo, że samochód Bugajskiego sam się zapalił. Mnie pan Karnowski przekonał…

  monika
  A kto go sprawdzał? Może to jednak agent Mosadu? Nid ma żadnego dementi ani ze strony rządu ani słuz specjalnych. Dlaczego nie wierzyć w ustalenia wywiadowni? Wiele teorii spiskowych sie sprawdziło

  Uboot
  Każdy Żyd pilnuje przede wszystkim interesów żydowskich i izraelskich,w takiej kolejności

  dfg
  Panie Daniels won z Polski. Karnowscy w tym żydofilstwie i pisofilstwie przekroczyli rubikon głupoty

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/swiat/407798-zydzi-krytykuja-date-szczytu-ue

  seneka_pl@seneka_pl
  13 sierpnia
  Nie wiedziałem że Izrael należy do Unii Europejskiej. Ciekawe czy Izrael bierze pod uwagę święta europejskie wyznaczając daty obrad Knesetu

  cat@cat
  Szczyt przywódców UE w Salzburgu, który będzie koncentrował się na migracji….Angela Merkel et consortes „majstrują” przy ustawach związanych z relokacją emigrantów islamskich, chcą żeby samorządy mogły za określone kwoty przyjmować emigrantów…Tzw. europejczycy typy Adamowicz, Trzaskowski, Jaśkowiak będą gotowi za przysłowiową czapkę śliwek ich przyjmować, nie patrząc na utratę bezpieczeństwa obywateli….Kandydaci PiS-u muszą wygrać najlepiej wszędzie….

  drynda
  Kiedy Polska pogoniła 22 lipca , nie pyszczyli a przecież to ich i dla nich było święto . Gdyby zorganizować konkurs pt. która nacja najbardziej przypomina wrzód na tyłku , chyba wygraliby.

  Wanda
  Matko! To naprawdę się dzieje? Przecież Salzburg to Austria a nie Izrael. Zatem, jaki problem? Do czego to ma prowadzić naprawdę. A to ci dopiero.

  Historyk
  Jakim prawem mendy wtrącają się do wszystkiego ? e moga bo to swieto?

  jarek
  a co Izrael ma wspólnego z Unią Europejską? Niech się od nas odwalcują raz na zawsze.

  nie interesuja mnie swieta
  poza katolickimi i koniec – czy ktos respektuje w Israelu katolickie swieta?

  ziutek
  a podobno to Hitler chciał rządzić światem…

  \/banzafaktyipogladyH
  Hahahaha… i co tu napisać? Można byłoby długo i bardzo merytorycznie tylko problem ze bracia Karnowscy by to ocenzurowali wiec pomilczmy…

  kantor
  Olac wasze Jom Kipur

  Nonez
  Zblizaja sie czasy ze dom ich bedzie spustoszony i nie pozostani kamien na kamieniu co niebyl by zwalony. Persowie to uczynia, majac duzo dzial .

  SWIETO PRAWA
  Czy wrazliwosc rzydofska obejmuje tez snajperow strzelajacych do nieuzbrojonych Palestynczykow i ich dzieci oraz okupowanie ich terenow?!

  m
  szajba do 2

  Konrad
  Czy UE bierze pod uwage swieta Eskimosow albo Indian ?

  Ula
  Izrael jest w Europie, jak było widać na mistrzostwach lekkoatletycznych, ale ze jest tez w Unii Europejskiej to nie było dotychczas wiadomo. Czy to jest członkostwo tajne jak w masonerii?

  Konrad
  Izrael jest w Europie z racji posiadania tam swej kolonii Polin.

  Cuda polskie
  Kogo w UE obchodzi 15.08 obchodzone w Polsce? Gdy Polska pokonała wrogów eu została przez eu zniszczona: Wi Wiedeńska – rozbiory Cud nad Wisłą – II W.Ś ludobójstwo na Polakach utrata 1/3 terytorium

  Loli
  Ale przeginaja. A szczyt w dniu swiat chrzescijanskich to byloby ok?. Uwazam, ze to bezczelnosc. Ale to nic nowego

  iza
  czy Izrael jest w Unii?

  Tadeusz
  co Chrześcijan obchodzi szabat w Izraelu?

  świadomy końca
  parszewi wydaje się że już zawładnęli światem , ale hola hola ! przed nimi jeszcze jeden holokaust który ich czeka i to będzie koniec tego światowego szkodnika

  ZOR
  Bezczelnoasc tych ludzi nie ma granic , przekrocza kazda !

  SHALOM
  WSZYSCY jEUropejscy przywodcy to CHAZARZY i data jest specjalnie ustawiona na ten dzien zeby to bylo jasne. SHALOM.

  Ja
  Jak tej nacji broniłam,tak mi obrzydła z kretesem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  rozwiązanie
  Wszyscy powinni przejść na judaizm i po sprawie.

  zosia
  Nikt was nie lubi. Cały świat. Żeby nie wasz rasizm to wszyscy by was pogonili.

  DDT
  A co mówi premier Daniels?

  Polubienie

 3. Hektolitr Decybella
  Panie Grzegorzu !Arabowie nie mogą być antysemiccy bo są Semitami .Nie mylmy pojęć .Nie dajmy sie wpuścić w stalnowskie kalki językowe.

  \/banzafaktyipogladyH
  Fakty: Większość Palestyńczyków i Syryjczyków to są Semici, większość Ƶydów nie ma nic wspólnego z Semitami (Chazarzy itd) . Nie wciągajcie nas (Europejczyków) w konflikt miedzy Arabami i Ƶydami.

  wiiiktor
  antyizraelskość to nie jest antysemityzm, ale resta wywodu (lewica = proislam = antysemityzm) jest prawdziwa

  Konrad
  Corbyn porownuje izraelska polityke wobec Strefy Gazy (Ghetto Gaza) z dzialaniami hitlerowcow. A czy nie ma racji ?

  kol
  Kolejna partia, kolejna fala miłości inaczej…

  https://wpolityce.pl/swiat/407949-przyszloscia-lewicy-jest-antysemityzm

  Przyszłością lewicy jest antysemityzm. To dla niej droga do zdobycia władzy

  opublikowano: 14 sierpnia · aktualizacja: 14 sierpnia


  Jeremy Corbyn / autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Lewica u władzy – ta wizja budzi dziś prawdziwe przerażenie wśród brytyjskich Żydów. Obawiają się oni, że objęcie rządów przez Partię Pracy oznaczać będzie dla nich wręcz egzystencjalne zagrożenie. Za szczególnie niebezpiecznego uważają zwłaszcza obecnego przywódcę labourzystów Jeremy’ego Corbyna.

  Corbyn dał się poznać z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi. Swego czasu nazwał Hamas i Hezbollah swymi przyjaciółmi. Wśród jego dobrych znajomych można znaleźć zresztą wielu muzułmańskich ekstremistów, takich jak np. Raed Salah czy Sayed Hassan al-Sadr. W 2010 roku w Dniu Pamięci Holokaustu wygłosił w angielskim parlamencie mowę, w której porównał izraelską politykę w Strefie Gazy do działalności nazistów. Zestawiał także ze sobą Izrael i ISIS.

  Niedawne wypowiedzi Corbyna na temat Żydów wzbudziły nawet sprzeciw niektórych członków jego ugrupowania. Margaret Hodge, będąca niegdyś ministrem w pięciu rządach labourzystowskich, a obecnie zasiadająca w Izbie Lordów (nota bene sama pochodzenia żydowskiego), nazwała przywódcę swej formacji „antysemickim rasistą”. Napisała:

  Partia Pracy pod kierownictwem Corbyna w oczach większości Żydów, tysięcy członków partii oraz milionów ludzi w społeczeństwie uchodzi za partię antysemicką, a więc rasistowską.

  W swych poglądach Hodge okazała się w mniejszości we własnym ugrupowaniu. Sąd partyjny rozpoczął nawet przeciw niej postępowanie dyscyplinarne, które umorzono jednak ponad tydzień temu. Media poinformowały, że wyraziła ona żal za sposób krytyki, jaki wybrała, jednak sama zainteresowana napisała na Twitterze:

  Żeby było jasne, nie było przeprosin – po obu stronach.

  Problemem nie jest więc Corbyn, ale Partia Pracy.

  Niedawno trzy najważniejsze żydowskie gazety w Wielkiej Brytanii: „The Jewish Cronicle”, „Jewish News” i „Jewish Telegraph” w tym samym dniu opublikowały na pierwszej stronie tekst, w którym ostrzegały przed Corbynem i jego ugrupowaniem:

  Zgodnie z przyjętymi wytycznymi Partia Pracy może swobodnie utrzymywać, że istnienie Izraela jest aktem rasistowskim, a politykę Izraela można porównywać do tej, którą prowadzono w nazistowskich Niemczech (…) Istnieje wyraźne niebezpieczeństwo, że naszym przyszłym premierem może zostać człowiek zupełnie ślepy na obawy społeczności żydowskiej, który nie potrafi zrozumieć, iż retoryka oparta na nienawiści wobec Izraela może łatwo przekształcić się w antysemityzm.

  Obawy brytyjskich Żydów potwierdza sondaż przeprowadzony wśród nich w 2017 roku. Zapytani, jakie ugrupowanie w największym stopniu toleruje antysemityzm, odpowiedzieli, że Partia Pracy (aż 83 proc.). Dalej znalazły się: Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa UKIP (41 proc.), Zieloni (40 proc.), Liberalni Demokraci (36 proc.), Szkocka Partia Narodowa (32 proc.), na końcu zaś Partia Konserwatywna (tylko 19 proc.).

  Sytuacja w Wielkiej Brytanii jest ilustracją szerszego zjawiska. Lewica na Zachodzie sprzyja bowiem napływowi imigrantów i nadawaniu im przywilejów socjalnych, zaś oni najczęściej stają się w sposób naturalny jej zapleczem wyborczym. Socjaliści osiągają przez to dwa cele: dzięki przybyszom spoza kontynentu Europa staje się bardziej multikulturalna, a oni dzięki nowym wyborcom mają więcej szans na zwycięstwo wyborcze.

  W wielu krajach codzienną praktyką na poziomie samorządowym są deale między lokalnymi władzami socjalistycznymi a miejscową społecznością islamską – muzułmanie dostają pozwolenie na budowę meczetów czy dofinansowanie działalności swych ośrodków, a w zamian en bloc głosują na polityków lewicy. Często mahometanie stanowią języczek u wagi, dzięki któremu możliwe okazuje się zwycięstwo w wyborach. Im jest ich więcej, tym atrakcyjniejszy stanowią więc elektorat.

  Wiadomo, że muzułmanie są w większości antyizraelscy i antysemiccy. Ich poglądy w coraz większym stopniu kształtują więc oblicze elektoratu lewicy. Przywódcy socjalistyczni nie mogą sobie pozwolić na zrażanie owych wyborców, więc tolerują antysemityzm, a nawet sami wpisują się w antyżydowską narrację swoich zwolenników. W katalogu grzechów społecznych islamofobia stała się dziś znacznie cięższym przewinieniem niż antysemityzm.

  Muzułmanie – na skutek wysokiej dzietności, nowych fal imigracji oraz polityce łączenia rodzin – są elektoratem o wciąż rosnącym potencjale. Im będą liczniejsi, tym reprezentująca ich politycznie lewica będzie coraz bardziej antysemicka. Corbyn nie jest wyjątkiem. To droga, którą dziś wybiera coraz więcej polityków tej formacji ideowej.

  Polecamy programy telewizji wPolsce.pl:

  autor: Grzegorz Górny

  http://wgospodarce.pl/informacje/53824-w-brytania-skrocili-wyrok-radykalnemu-imamowi

  Wojtek
  Każdy zabity przez muzułmanów Brytyjczyk, to o jednego durnia mniej.

  Polubienie

 4. kubas
  Zostaliśmy antysemitami zadając proste pytanie: Kim jest p.Daniels? W czyim imieniu działa? B. mnie rozczarował p.Feusette – strasznie się spiął, gdy usłyszał podobne pyt. od telewidza „W tyle wizji”

  GarbatyParchaty
  Przypomnieć Ci coś Daniels?: ‚choćby 40mln Polaków chciało ekshumacji w Jedwabnem ona się nie odbędzie’ Kto to powiedział? Twoim domem jest Izrael. Polskość to nie paszport. Ma sie je w sercu.

  belzebub
  karnoskie w każdym tekscie swego sierżanta z mossadu widzą jakąś nieprawdopodobną mądrość. Arogancki żyd zaczyna podpalać auta Polaków i jeszcze bończucznie zapowiada, że zostaje ✡ 🐖 🔫

  saga
  wielka szkoda – to był naprawdę wartościowy portal

  https://wpolityce.pl/polityka/412400-to-zaboli-antysemickich-hejterow

  To zaboli antysemickich hejterów. Jonny Daniels opublikował zdjęcie Warszawy. „Stała się moim domem”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria

  To zaboli antysemickich hejterów. Jonny Daniels opublikował zdjęcie Warszawy. Nazwał polską stolicę swoim domem.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Burza po informacjach o Jonnym Danielsie. Michał Karnowski studzi emocje: „Ataki na niego są obrzydliwe i kłamliwe”

  Od kilku dni Jonny Daniels, prezes Fundacji „From The Depths”, jest obiektem ataku antysemickich trolli w internecie. Pod jego adresem padają najróżniejsze oskarżenia.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wstrząsające! Ktoś chce zastraszyć Jonny’ego Danielsa? Przecięto opony w jego samochodzie. ZDJĘCIA

  Jeden z użytkowników Twittera sugerował mu nawet, by wyjechał do Izraela. W odpowiedzi na te ataki Daniels udostępnił zdjęcie Warszawy i nazwał miasto swoim domem.

  Uroczy, sobotni wieczór w Warszawie na koniec pięknego Szabasu, we wspaniałym mieście, które stało się moim domem. Życzę Wam wspaniałego tygodnia.

  mly/twitter

  Bartosz
  Szanowna redakcjo , pytania typu kim jest ten człowiek i dlaczego kręci się przy najwyższych władzach nie jest antysemityzmem . To troska o Polskę , pogubiliście się redaktorzy strasznie

  chester
  Johnny, spokojnie z tym domem! Najpierw zapytaj właścicieli domu, czy cię tutaj chcą.

  zj
  A nie nazwał Warszawy swoja własnoscią w ramach rekompensaty za jakiegos dziadka ?

  miecias@miecias
  Żydzi tak mają. Mają Warszawę a także całą Polskę. Nikogo się nie boją ani nie wstydzą. Bombardują kogo chcą. Wprowadzili ustawę, Izrael tylko dla Żydów. D. Tusk witając naszego premiera na uchodźstwie B. Netanjahu powiedział witaj w domu. Są przekonani, że wasze ulice nasze kamienice, wasze rządy nasze sądy.

  Rrr
  Karnowscy to prawdopodobnie żydzi, przecież to nie są naiwniacy, którzy wierzą w dobrą wolę i miłość do Polski Danielsa. Ich wygląd też sporo mówi.

  Lulek@Lulek
  dziwne że jeszcze nie zablokowali komentarzy

  Dede
  A Karnowscy już się obrzezali ?

  J.W.Bush
  czyżby już liczył kamienice które dostanie od Polaków w ramach wymyślonych i wymuszonych „odszkodowań”?

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412435-applebaum-zona-sikorskiego-przeszla-sama-siebie

   Bogusław
   Co innego może powiedzieć lewicowa żydówka ???

   Drugie pokolenie AK
   To jest b.dlugi anty-polski/anty-wegierski paszkwil tej zwiedlej zmii. Placa od slowa, a musi utrzymac chronicznie bezrobotnego zdradka i 2-ch synalkow. Polska to NIE jej kraj, sprzedac Chobielin, WON

   last
   Przereklamowane zero, choć mainstream chazarski robi jej klakę…, pogonic i tyle !

   ZIBI57@ZIBI57
   Po co w ogóle zajmować czas sobie i internautom wieściami z pogranicza szaleństwa i paranoi tego przegranego towarzystwa Sikorskich czy im podobnych.

   Nina
   Polacy nie bez powodu nazywali jej mężą Radek Zdradek, a ona to tylko antypolska żydówka,którą nie warto się zajmować,bo co nas Polaków może obchodzić taki antypolski babsztyl.

   pokrzyw
   Polska nie powinna dawać obywatelstwa polskiego byle komu, byle jakiejś tam przybłędzie, bo potem taki ktoś uwiarygadnia swoje wypociny-politgramotę pisząc „jestem obywatelką Polski”

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412757-zaskakujaca-wizyta-daniels-chwali-kosciol-chojeckiego

   Zaskakująca deklaracja! Jonny Daniels chwali „Kościół” pastora Chojeckiego: Ważna praca, jaką wykonujecie, przyczynia się do porozumienia

   opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 3 godziny temu


   autor: YouTube wPolityce.pl

   Myślę, że nadawanie tym zabawnym grupom, które mnie śledzą i piszą bzdury na mój temat takich określeń jest niedorzeczne

   – tak na słowa o „istnym polowaniu na Jonny’ego Danielsa” zareagował sam zainteresowany, który był gościem telewizji internetowej „Idź pod prąd” (YouTube).

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wstrząsające! Ktoś chce zastraszyć Jonny’ego Danielsa? Przecięto opony w jego samochodzie. ZDJĘCIA

   Daniels dziękuje za wsparcie: Cieszy mnie, że istnieją dobrzy ludzie, którzy nie będą popierać rasizmu i podżegania

   Oni są z marginesu społecznego, nie mają nic ważnego do roboty. Krytyka jest dobra, można zadawać pytania, można wyrażać wątpliwości, można przypatrywać się szczegółom i pytać dlaczego. Niestety ci ludzie zaczęli nękać mnie i moje dzieci. To były groteskowe działania w złym stylu. To były zachowania rodem z marginesu społecznego

   – dodał prezes Fundacji From The Depths.

   To sprowadza się do zachowań antysemickich i rasistowskich. Na początku po prostu to ignorowałem, ponieważ nie wierzę w negatywność. Próbuję otaczać siebie, swoją rodzinę pozytywnymi ludźmi. Nie chcę tracić cennego czasu, jaki Bóg dał mi na świecie na dyskutowanie o złych ludziach. Jakże te ataki naprawdę przybrały na sile. Grożono mi śmiercią, otrzymałem różne okropne wiadomości o antysemickiej treści. Poszedłem z tym na policję, samochód zaparkowałem niedaleko komisariatu i przebito mi w nim opony nożem. Policjanci byli wspaniali. W Polsce jest wspaniały system prawa, policja świetnie wykonuje swoją rolę w monitorowaniu przestępstw. Mam nadzieję, że niebawem będę mógł powiedzieć coś więcej o sprawcach

   – relacjonował.

   Daniels zwrócił się bezpośrednio do jednego z prowadzących rozmowę, Pawła Chojeckiego.

   Bardzo mi miło pastorze, że mogę znowu z panem rozmawiać. Podłożem tego typu nie jest nic innego jak czysta nienawiść. Kiedy ludzie robią dobre, pozytywne rzeczy, zawsze pojawiają się złe siły, które przystępują do ataku. Tak działa ten świat i z czymś takim można się spotkać wszędzie. Takie niedorzeczne ataki spotykają prezydenta USA, premiera Netanjahu, zjawiają się wszędzie, gdzie robi się coś dobrego

   – powiedział.

   Nie będzie końca konspiracji ludzi, którzy będą widzieli jakieś korzyści w tym, że Polska będzie postrzegana jako kraj antysemicki, a Polacy jako antysemici. Dlatego to jest takie trudne

   – zaznaczył prezes Fundacji From The Depths.

   Myślę, że to niezwykle przykre, że jest tyle środowisk, dla których korzystne jest, żeby Polska wyglądała na antysemicką. Ale jako Żyd żyjący od 5 lat w Polsce mogę powiedzieć, że to był pierwszy atak o charakterze antysemickim na mnie. Wcześniej nic takiego się nie stało

   – zastrzegł Daniels.

   Polacy o dobrej woli i dobrej naturze muszą mocniej przeciwstawiać się rosyjskim trollom i nienawistnikom

   – podkreślał gość telewizji internetowej „Idź pod prąd”.

   Dobrze widzieć to wsparcie ze wszystkich stron sceny politycznej, zarówno w mediach prawicowych i mediach lewicowych. Były osoby, które potępiły postępowanie tych trolli i zrozumiały, co tu się naprawdę dzieje. Ich prawdziwym celem jest pokazanie Polski w złym świetle. Myślę, że Polska świetnie radzi sobie w walce z tą narracją, jednak jeszcze wiele trzeba zrobić. Rząd powinien wyrazić jeszcze bardziej stanowcze stanowisko ws. walki z tymi trollami, nie powinien pozwalać im na mówienie wszystkiego, czego chce. Oczywiście mamy wolność słowa, więc powinni mieć prawo do krytykowania i zadawania pytań, ale na pustą, czystą mowę nienawiści nie można pozwalać w żadnym kraju i w żadnym narodzie. Byłbym tak samo wzburzony, gdyby Żydów lub Arabów atakował, a jakaś prawicowa lub lewicowa rozgłośnia radiowa w Izraela. To byłoby niewłaściwie i niesprawiedliwe. Powinniśmy wszyscy walczyć z nienawiścią i mową nienawiści. Każdy z nas jest stworzony na obraz Boga

   – mówił Daniels.

   Prezes Fundacji From The Depths odniósł się także do postawy prezydenta USA Donalda Trumpa.

   To dobry człowiek. (…) Jego koncentracja uwagi nie jest znakomita, szybko przechodzi od myśli do czynów, ale właśnie na kogoś takiego Amerykanie oddali głos. (…) Myślę, że jest dobrym prezydentem. Myślę, że wiele osób mógłby zrobić lepiej, ale sądzę, że sam by to powiedział

   – powiedział.

   Te żałosne ataki jeszcze bardziej mnie pobudziły i dodały zapału do dalszej pracy

   – dodał.

   Jak zaznaczył Daniels:

   Wierzę, w to, że relacje polsko-żydowskie są lepsze i będą stawały się jeszcze lepsze. (…) Przeciętny obywatel Izraela dobrze myśli o Polsce, a przeciętny obywatel Polski dobrze myśli o Izraelu.

   Czas leczy te stosunki. Myślę, że wysiłek, jaki wkładają organizacje takie jak moja i kościoły takie jak wasz, ważna praca, jaką wykonujecie, przyczyniają się do porozumienia i zbliżenia między naszymi narodami

   – mówił gość telewizji „Idź pod prąd”.

   W rozmowie pojawił się również temat ustawy o IPN.

   Ustawa o IPN-ie była bardzo szkodliwa dla polsko-izraelskich relacji. Przyniosła ogromne szkody. Myślę, że ona jest przyczyną fali antysemityzmu, którą widzimy teraz, a której nie było. Przyczyniła się też do powstania nastrojów antypolskich. Ogromnej fali nienawiści do Polski ze strony żydowskiej i izraelskiej, która była szokująca i zaskakująca nawet dla mnie. Teraz widzimy tego dużo. A wszystko przez ustawę, która nie była dobrym pomysłem

   – stwierdził Jonny Daniels.

   Z całą pewnością nie było to dobre dla Polski, dla Izraela, dla stosunków polsko-izraelskich, naszych relacji i dla relacji Polski z innymi państwami. To było złe i niemądre

   – podkreślił.

   Na uwagę prowadzącej, że w świetle jego wypowiedzi to błąd Patryka Jakiego, Daniels odpowiedział:

   Dokładnie. W czasie jej wprowadzenia był okropny fakt, że ustawa była niezrozumiana. Jest pewna prawda w tym, co próbował zrobić. Zdecydowanie zbyt wiele osób nazywa obozy koncentracyjne „polskimi”. One nie były polskie w żadnym aspekcie. Jedynym, co łączy je z Polską było to, że były budowane na terenie okupowanej Polski, ale to były obozy niemieckie, nazistowskie. Powinniśmy to wiedzieć i o tym mówić, ale można to tez wytłumaczyć, a wprowadzanie prawa, które nie jest zrozumiałe dla innych państw, bez wytłumaczenia tego, doprowadza od sytuacji,w której ludzie nie rozumieją i to się własne stało. To był z pewnością duży błąd wiceministra Jakiego. Ktokolwiek doradził mu to, jest złym doradcą. To było źle przeprowadzone.

   gah

   KKKK@KKKK
   No i teraz wpolityce.pl nie nazwie tej grupy Chojeckiego już sektą… Z takim patronem to dalej mogą spokojnie pluć na katolików i Polaków.

   SzalomAlechem
   Przykład Chojeckiego pokazuje jak sekty chrześcijańskie finansowane przez syjonistyczne sekty z USA są groźne dla Polski. Nie udało im się przejąć narodowców ale sporo namieszali i namieszają.AjWaj.

   madzia
   Jakie ma prawo oceniania polskich ustaw? 447 ocenia dobrze?

   YIY
   Nachalne promowanie każdego westchnienia agenta Danielsa niszczy wiarygodność portalu, pisma i tut dziennikarzy. Oni to wiedzą, ale robią swoje. Prawd. sami są prowadzeni, jak to w mediach często bywa

   yeah
   Chojecki to margines marginesu w PL. Żaden Daniels nie zrobi z tej sekty poważnej siły. W US jest inaczej, ale PL na katolicyzmie stoi i koniec i kropka.

   Taki test dobrej woli
   Mam pomysł: wyślijmy do Izraela i USA naszych „Danielsów”. Zobaczymy jaką zrobią tam karierę i z jakim przyjęciem się spotkają…

   lalek
   „Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym” – J. Piłsudski

   Asdfgh
   Też mi nowość. Dawno wiedziałem, że Chojecki to jest fan neokonserwatystów z USA i środowisk żydowskich. Dlatego też cofnalem poparcie Kowalskiemu. Protestanci WASP i Żydzi to znany wszystkim sojusz.

   jako Aron! Więc Ivan czy Aron?
   Mosiek ukrainski występujący 18.09 2018 w IdźPodPrąd, przedstawiony przez Eunikę jako Ivan Dorocenko – w clipie YT: Żyd o nowej partii Ruch 11 listopada_ (2:59) op. 21.11.2017- przestawił się

   tyle na temat
   Danielsowi przebili opony a gość oskarża Danielsa że Mossad spalił mu samochód i dybie na jego życie,jeżeli obydwaj mówią prawdę to znaczy że się w Polsce bawią służby izraelsko -ruskie

   tylko dla filosemitów
   jeśli PIS nie jest dla Was jeszcze dość syjonistyczne i filosemickie, to samozwańczy pastor swojego własnego kościoła będzie dla Was jak znalazł, syjonizm w wersji turbo z holocaustem Palestyńczyków.

   tak pytam
   dannewls? czy to ten co mówił, że trzeba uciszyć Grzegorza Brauna?!

   zydy do GAZY
   Dlaczego promujecie tego wieprza z Mossadu?

   gosc
   KONIECZNIE POSLUCHAJCIE !

   Topacz1@Topacz
   Panie Daniels, czyżby pomyliła sie Panu rola gościa z gospodarzem?

   AnKa
   Mnie nie obchodzi co gudłaj myśli o Polakach i Polsce, a tym bardziej Chojecki. Teraz wszystko jasne: Daniels, Chojecki, Karnoscy .

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412310-internauta-spytal-danielsa-kim-jest-dostal-odpowiedz

   Internauta atakuje Jonny’ego Danielsa i każe mu… wyjechać do Izraela. Dostał odpowiedź: „Jestem Polakiem tak samo jak ty”

   opublikowano: 14 września · aktualizacja: 15 września


   autor: wPolsce.pl

   Aronek
   To należy spytać Danielsa, od kiedy jest Polakiem, jeżeli przypadkiem nie jest to przechwałką? Kto dał mu obywatelstwo i kiedy?

   lamia
   a w jakim sensie jesteś Polakiem Daniels? Prosto na proste pytanie! urodziłeś się w Polsce? Dostałeś obywatelstwo? Kiedy? Przez kogo nadane? Jak jest? Będzie jasna sytuacja

   Jest akcja i jest reakcja.
   Znajdźcie tych co spalili samochód i przebili opony. Będą jaja, jeżeli okaże się, że to ci sami …

   Drakoniusz@Drakoniusz
   Kto to jest Johnny Daniels i dlaczego go tak bronicie ??? Wiele osób chciałoby poznać odpowiedź. Ja również.

   irka@irka
   Czy ktoś mógłby przetłumaczyć co p. Daniels miał na myśli? Coś mówi, ale trzeba wytrawnego tłumacza aby to zrozumieć. Zjawił się nagle i niespodziewanie, zasiadł za stołem z najważniejszymi osobami w naszym państwie i podobno czyni samo dobro z miłości do Polski i Polaków. Dlaczego o oponach w jego samochodzie pisze się na czołówkach?A ludzi, którzy dopytują co tu robi u nas nazywa się rasistami i podżegaczami?

   arek
   Z Polska ten czlowiek ma tyle wspolnego co wilk z gwiazdami. Pojawil sie w Polsce niedawno, slowa po polsku nie powie, a mowi ze jest Polakiem. Kpina. Takim Polakiem to kazdy moze byc.

   z głębokiej prowincji
   That’s the reason I’m not reading Karnowsky brothers media at all.

   Marecki
   Do niedawna był „Wielkim przyjacielem Polski” a teraz ?

   Bracia Karnowscy bardzo lubią
   Bo to ci głupsi bracia.

   olimp.kanadol@olimp.kanadol
   Mr. Daniels you are not the same polish as I am. You are an israeli soldier (probably working for Mossad). You only wanted to be the same but you never be because your family roots are not from this land like my family roots. You came to my country for same reason but I did not. I born here I being raised not by choice but by family roots. שֶׁיִּהְיֶה לְךָ יוֹם טוֹב!

   JózefKa
   Daniels to nasłany przez izraelskie służby prowokator. Będzie moderował antyżydowskie nastroje tubylców. Będzie rozhuśtywał emocje. Już to zresztą robi, i to skutecznie.

   Woyciech
   Haha, „takim jak Ty”? Tak jak internauta i taki jak ja mówi, myśli i pisze po polsku, bo to nasz język ojczysty. Taki jak internauta i taki jak ja, nie ma izraelskiego paszportu. Itd…

   bca
   Zapewne ma polski paszport, a więc formalnie ma nasze obywatelstwo.., chciałbym poznać dane tego typa, który mu je wystawił i na jakie podstawie…, są kraje które się szanują i stawiają wymogi, a my ?

   sortis
   Obywatelstwo polskie, bez żadnych wymogów, w tym znajomości języka, przyznano ok. 30 tys.osób nacji tego pana. Wie co mówi, jest przecież ważniejszy od PAD i PMM- nie dopuści do ekshumacji w Jedwabnem

   Tom
   jakim sposobem człowiek sił specjalnych obcego (wrogiego) państwa może być Polakiem? Do tego nie władający językiem polskim nawet w stopniu minimalnym

   Polubienie

  • I ja kochałbym „jakiś kraj”, kiedy „ten kraj” dałby mi 100 baniek na krzywy ryj…

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/413446-w-najnowszym-numerze-sieci-jonny-daniels-i-jego-wrogowie

   W najnowszym numerze tygodnika „Sieci”: Jonny Daniels i jego wrogowie. „Nie dam się zastraszyć. Kocham ten kraj”

   opublikowano: za 36 minut · aktualizacja: za 36 minut


   autor: Fratria wPolityce.pl

   W nowym wydaniu „Sieci” Jonny Daniels, prezes fundacji zajmującej się relacjami Polaków i Żydów mówi o brutalnych atakach i groźbach, których doświadcza zarówno ze strony środowisk polskich, jak i żydowskich. „Nie dam się zastraszyć. Polska jest tak samo moim domem, jak każdego człowieka, który tu mieszka. Kocham ten kraj. I powiem więcej: niedługo wystąpię o polskie obywatelstwo” – zapowiada na łamach tygodnika „Sieci” prezes fundacji From The Depths. (…)

   Jonny Daniels i jego wrogowie


   Żałosne karnosie

   Zorro
   Co tam sobie jakis jojne szwargocze, to jego sprawa. Co z tego robia szabespisiaki pokazuje tylko dobitnie co oni za jedni. Wszystko wiec gra i koliduje, jak mowi nieoceniony red. Michalkiewicz

   Rafał Broda@RafalBroda
   J.Daniels bardzo słabo zna historię Polski, zwłaszcza tę najnowszą, dlatego nie rozumie, że mamy wszelkie powody, by nie ufać Żydom, także by nie ufać jemu.

   yano
   hmmm kocham ten kraj TEN KRAJ… POLSKA już nie przeszła przez gardło…. jakie to wszystkie tłumaczenia są fałszywe

   bca
   Szewach tez kochał Polskę, a nafajdał w wywiadzie na nas u angoli; tzw. atawizmu chazarskiego nie da sie wyeliminować z człowieka.., „Do rzeczy” daje „Polska-ojczyzna Żydów”, karnole hołubią Jonego

   ppaleczny@ppaleczny
   Polecam artykuł fascynujący artykuł pt. „Izrael – dziecko II Rzeczpospolitej Polski” – fragment

   Izrael – w dużym stopniu – zawdzięcza Polsce swoje powstanie. Gdyby nie polityka działaczy sanacyjnych i samego Piłsudskiego państwo Izrael powstałoby o wiele później. To my dostarczylismy im kadr oficerskich, to my przeszkolilismy żydowskich bojowników (dzisiaj nazywa się takich ludzi terrorystami), to my i nasza historia była natchnieniem dla żydowskich nacjonalistów. Czy premier Izraela Binjamin Netanjahu o tym zapomniał?

   Całość w załączniku

   http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/81-izrael-dziecko-ii-rzeczpospolitej-polski

   fd
   Strach się bać skoro on tak kocha TEN kraj. Po nim pokocha go z 5 mln żydów którzy też będą chcieli tu mieszkać i co gorsza rządzić Polakami.

   snajper@snajper
   Zjawił się tu z nikąd i od razu „kocha ten kraj”, ale jednocześnie mówi, że gdyby nawet 40 milj. Polaków podpisało petycję w sprawie ekshumacji w Jedwabnem, to do ekshumacji i tak nie dojdzie. „Strzeż się żydowskiej przyjaźni”.

   ollo
   Interes azjatycki ponad wszystko! 447 do realizacji! Słowianie do rezerwatu!

   https://wpolityce.pl/polityka/412279-jonny-daniels-dziekuje-za-wsparcie

   Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/412627-holland-uderza-w-plastusie-to-jest-faszystowski-material

  Konrad
  Ten babochlop wszedzie widzi Zydow albo faszystow. Takie stany maniakalne wskazuja, ze to jest juz ostatnie stadium choroby. Nie ma nadziei na poprawe.

  arizona
  Nie wiem co z czym sie co kojazy tej babie ale ja ciesze sie ze nie jestem do niej podobny bo bym se w leb strzelil

  Mirosław Kubicki@Mirosław Kubicki
  Nie napiszę z kim lub raczej z czym kojarzy mi się Pani A. Holland bo nie używam brzydkich słów, ale na pewno nie kojarzy mi się z Polską!

  Drakoniusz@Drakoniusz
  Nie sądzę, że leczenie w Tworkach coś tej babie pomogło. Zapewne gdyby zobaczyła krasnoludy w filmie „Władca Pierścieni” albo „Hobbit”, to uznałaby te filmy za faszystowskie.

  obywatel
  Ciężki przypadek antysemityzmu i fobii żydowskiej u pani Holland! Szczyt mowy nienawiści! Czyżby była faszystką? Każda negatywna postać kojarzy się jej z Żydami? Ciężki przypadek! Trzeba leczyć!

  andrzejek
  Antypolskiej manipulatorce, wyraźnie służyłby układ społeczny w którym Żyd z faszystą ciągle walczą miedzy sobą o prymat. Polacy POwinni ich ignorować, zachowując świadomość POdłości obydwóch

  k.cris
  ta kobieta to antysemitka po postaciach ocenia ludzi widzi zydów tak jak robili to nazisci zydów poznawali pouszach

  kaziu
  Żyd czy żydówka jak pani Holland wszędzie widzą tylko złych polaków więc jak z nimi normalnie żyć i czy w ogóle się da.

  olgierd
  Nasza potomkini Chazarskiego zbrodniarza z NKWD i UB wszędzie widzi Chazarów.

  antyfan
  Stary rupieć o wyglądzie lesby do końca już postradał rozum.

  niestety
  Pocałuj nas w lędźwie , stara prukwo … Skończyło się wycieranie sobie gęby Polakami , z Żydów się teraz pośmiejemy …

  pele
  Holland wszędzie widzi Żydów. Czyż takiej postawy nie określa się antysemityzmem?

  Całkowite zaćmienie…
  Ten Pan Farmazon-Plastuś to na pewno prosto z MOSSAD’u, bo ma kamerę w klapie…

  Kibic
  Dzisiaj w reprezentacji Iranu w siatkówce wystapią same źydy bo prawie wszyscy zawodnicy mają brody

  no i co?
  A mnie słowo holland nieodparcie kojarzy się z UBecją i lesbą….

  emeryt@henrykus1943
  Z Żydami to najbardziej ty kobieto się kojarzysz.

  https://wpolityce.pl/polityka/412542-w-jakim-swiecie-oni-zyja-kublik-wypytuje-o-plastusie

  antyMOnia
  Kublik,Wielowiejska,Czuchnowski,itp., mnie nie przeszkadza, że Farmazon jest Żyd, tylko, że jest totalny cham.Podobnie z Rudą z KOD.

  Andrzej W.
  Pani Kibelek powinna zadać w tej sprawie pytania prejudycjalne ue!

  to tyle
  od lat powtarzam, że srodowisko Czeskiej zatrzymalo sie w rozwoju intelektualnym w latach 90tych, tu mamy kolejny przyklad

  obywatel
  Skoro lewactwo w farmazonie widzi Żyda to znaczy że choruje na fobię żydowską. Wszędzie widzą Żyda! Może to właśnie jest prawdziwy antysemityzm w każdej negatywnej postaci widzą Żyda! Czysta nienawiść

  Polubienie

 6. Who’s behind the race mixing agenda in advertising?

  Aaron Kasparov [24]
  Published on Jun 23, 2018

  silverhairdemon
  The jews themselves don’t mix while they promote mixing, and they keep a close track on their bloodline so they can use that as a trump card for nepotism to get higher up. Its been going on for centuries and centuries, but the common simple minded people don’t see this …. And yeah I am mixed, and I can see this as clear as day, I truly love the white culture and I just don’t want to see that go up in smoke!

  Tyson Carr
  Those fake jews are white!

  Zombie Jesus
  They actually do mix quite a bit, but they are taken into the fold as Jewish.

  Polubienie

 7. Modern IDENTITY LEFTISM WILL EAT ITSELF

  Black Pigeon Speaks
  Published on Sep 22, 2018

  Main 1
  The Left stand for Marxism/Communism and applying its theory both economically and culturally. Haves vs Haves not and Oppressed vs Oppressors. This sort of thinking have led them to be anti-men and anti-white. They still authoritarians who want control over people

  Nostra Fn Damus
  What much of today’s left do not understand is that it’s not possible to exist comfortably on the fringes of society if that society is not functional. They’ve transitioned from being accepting of radicals and weirdos as a personal choice thing to trying to normalize it. The movement has been hijacked by „clownfish” – they exist in their unique little environment (swimming in anemones in coral reefs) and come to the conclusion that „everywhere should be like this. It works for me, why shouldn’t it work everywhere?”, not realizing that the society they’re fighting against is what allows them to exist.

  Sridhar Ravichandran
  Hi Mr pigeon, I am offended by the term „itself”. Please change it to „xirself”

  Polubienie

 8. The Extreme MALE Brain vs SoyBoys and BUGMEN

  Black Pigeon Speaks
  Published on Sep 1, 2018

  CyberEditing
  BBC/National Geographic or the Discovery channel found that primates (monkeys & chimps) followed distinct gender stereotypes when given a choice of dolls or toy cars etc to play with. Amazingly the males invariably chose cars & trucks, where as the females chose the dolls. This research was carried out with WILD animals…..

  DK viking KD
  The left LOVES science.. unless it doesn’t feel right to them; then it’s just racism, homophobia, misogyny, islamophobia, power-hunger, patriarchy, systematic oppression of internalized narcissistic induced xenophobic sensitivity .. ..

  Polubienie

 9. Hungary MANSPLAINS Gender Studies into OBLIVION

  Black Pigeon Speaks
  Published on Aug 24, 2018

  Elo Terozz
  Gender studies = the downfall of western civilization

  doc7474
  Much respect to Hungary, Japan, Poland, and all those countries giving the middle finger to leftism. Their countries will thrive in the future while cucked/leftist European countries(UK, Sweden, Germany, France, etc.) will continue to fall.

  Isiah Malik Levante Zimmerman
  Poland gives so much middle finger to leftism, that they keep coming up with new, weird taxes, to support their socialism policy.

  Father Bertolucci
  Graduates from Gender Studies usually end up doing one or some the following:
  1. collecting unemployment benefits (because private enterprise needs Gender Studies graduates like a skydiver needs a blacksmiths anvil)
  2. collecting disability benefits (a lot of them seem to have anxiety, depression, borderline personality disorder, self harm tendencies, chronic fatigue syndrome, phantom pains or a combination of all of these ailments.)
  3. waiting on tables in cafes (especially cafes where most of the staff & clients have dreadlocks or dyed hair or shaved heads, facial piercings and drink soy lattes)
  4. working as a Gender Equity/Diversity Officer for some useless government department (getting paid by the taxpayer to do fuck all and contribute nothing of value)
  5. working in the women’s department at a university (supporting students who are doing Gender Studies)
  6. continuing as a full-time student to do Masters or PhD (studying more Gender Studies)
  7. teaching Gender Studies (graduates who teach other people to be graduates of Gender Studies, so they in turn can go on to teach Gender Studies).

  Mightymousy Shnikins
  White people have forgotten they were slaves from 3000b.c. until 31bc to the Egyptians. They were also slaves in North Africa to Muslims from the 1400’s until 1780’s in the millions. The slavers would raid Europa as far as Finland taking slaves back to Africa. It would appear they yearn for those shackles. Diversity will never work because liberal politicians create fear among the races in order to divide the them into voting blocks. Homogeneous societies will be the only ones to survive the insanity of diversity.

  Polubienie

 10. m
  no przeciez nic sie nie stalo! wg opinii zydowskiej niemcy to kulturalny narod a te antysem hasla to tylko wybryk i niewinny incydent

  MonX
  „Przestańcie mordować Palestyńczyków” to antysemickie hasło?

  mosiek
  Szkopy z Żydami geszeft zrobią i dobrze będzie.

  orzechu
  Zydzi zadowoleni z takiego obrotu sprawy

  paitr
  Jak mówiła kanclerz Merkel wszystkie instytucje, placówki i szkoły żydowskie w Niemczech muszą być pod stała ochroną policji. Ale to Polska jest krajem antysemitów…

  Tadeusz
  a żydzi i tak będą uwielbiali Niemców, takie jest życie!

  nohood
  wznosili hasła przeciwko zbrodniarzom żydowskim. od kiedy nie wolno manifestować sprzeciwu wobec złodziejom i mordecom ?

  pohybel
  U nas to policja, to już by nawet zareagował przed demonstracją. Polska to taki dziwny kraj, o żydach to można mówić tylko dobrze, albo milczeć. Nawet jak najbardziej słuszna krytyka żydów jest zabroniona

  https://wpolityce.pl/swiat/413466-neonazisci-i-antysemickie-hasla-na-ulicach-dortmundu

  Wielki skandal w Niemczech. Neonaziści i antysemickie hasła na ulicach Dortmundu. Policja nie reaguje

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Dortmund / autor: twitter.com/Korallenherz wPolityce.pl

  Ponad 100 neonazistów przeszło w marszu ulicami Dortmundu. Niemieckie media społecznościowe zalewają materiały z tego wydarzenia.

  Według relacji świadków podczas marszu, który w piątek wieczorem przeszedł ulicami Dortmundu wznoszono antysemickie hasła.

  Co bardziej bulwersujące przechodnie skarżą się, że policja nie interweniowała w tej sprawie, chociaż była świadoma sytuacji. Dlatego też, niemieckie partie opozycyjne domagają się od szefa MSW Horsta Seehofera złożenia obszernych wyjaśnień.

  Na Twitterze głos w tej sprawie zabrał m.in. Volker Beck, z partii Zielonych.

  „Kiedy MSW odniesie się do Dortmundu i wykrzykujących otwarcie antysemickie hasła neonazistów?”

  Do sprawy odniosła się również Policja. Poinformowała, ze wszczęła kilka postępowań, ale dotyczą one używania w miejscach publicznych środków pirotechnicznych. Zapewniła, że zabezpieczyła materiał dowodowy.

  http://www.dw.com, rs

  Ja
  No to czekamy na miłe przemówienie Timermansa o faszyzmie w Polsce

  ZmielonyPrzezPO/PSLD
  i gdzie są Róże Timmermansy,Von Guy’e, Junkersy i inne Tuski? PO= Hipokryzja – to zdradziecka rusko niemiecka partia w Polsce, działająca na szkodę Polski i Polaków i powinna zostać zdelegalizowana !!

  Londra
  Ale chwila, jakimi flagami wymachuja ci tzw neonazisci? Czy to czasami nie Irak albo Syria? I potem sie dziwia ze policja nie reaguje. Mama makrela ich zaprosila a gosci sie traktuje z szacunkiem.

  Wacław
  Dlatego nie można zwiększać ilości paszportów dla Izraela jak to robi PIS ostatnio oraz nie wpuszczać masowo imigrantów ekonomicznych bez zgody narodu – i robić drugą mniejszość.

  sceptyk
  U nich wolno, to tylko w Polsce „odradza” się nazizm i nacjonalizm oraz populizm, Niemcy są przecież „wzorem” demokracji i wolności słowa. Demokracja w Niemczech jak Lenin – wiecznie żywa.

  Stach
  Czy ten pętak Gey von Hofsztat otworzy gębę w tej sprawie?

  zbogiem@zbogiem
  To, co ma miejsce w Niemczech z migracją oburza konserwatystów, do których przylepili się też neo-naziści, różni wytatuowani z portretami Hessa na ścianach. Tak Mutti przyczynia się do niepokojów, burzenia demokracji i poczucia bezpieczenstwa u mniejszości, szczególnie Żydów. Co jednak nie przeszkadza takiej emerytce Gersdorf pielgrzymowania do Niemiec i składania hołdów tamtejszym urzędnikom. Co za wstyd!

  kilim
  Czy to nie dziwne, że totalna opozycja w Polsce która szuka faszyzmu za każdym rogiem na naszych ulicach i w domach, nie zauważa tak głośnych faszystów tuż za zachodnią miedzą i milczą.

  polanka
  Tam przecież jest wolność słowa. Można antypolskie to pewnie i inne. 100 osób w Dortmundzie to tez mogla być prowokacja lewaków. Parę razy widziałam lewaków prowokujących na marszach prawicowych.

  kogo oni reprezentują
  za to polin przekazuje ukrainie setki milionów dolarów, a ukraiński parlament w czasie wizyty komorowskiego uznaje bandere za bohaterów. Cały Polin

  szyderca
  Za jakiś czas będą mówić, że to „polscy faszyści” wyszły na ulicę w Dortmundzie.

  zbogiem@zbogiem
  @Londra. Flaga czarno-biało-czerwona to flaga Związku Północnoniemieckiego, Cesarstwa, Republik Weimarskiej i właściwie III Rzeszy, tylko z wariantem swastyki. Kraje arabskie mają ją też 😛

  nazi-niemcy
  Churchill powiedział: „Niemcy należy co 20 lat bombardować, bez żadnej przyczyny” ja dodam: profilaktycznie

  cert
  A co na to ta volksdojczka wojciechowska róża, co na toTSUE KE A ten… timermans i guj szukają u nas nazizmu i faszyzmu i rząd żadnej reakcji na to. A Ćiaputowicz- przyjmiemy wszystkie wyroki TSUE .,

  \/banzafaktyipogladyH
  Słysze polityków w TV mówiących o tym by przenieść wojska USA z Niemiec do Polski to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, jednym z fundamentów polskiej racji stanu powinna być okupacja RFN przez USA.

  \/banzafaktyipogladyH
  A jeśli słyszę ze w debacie publicznej RFN coraz częściej pojawia się postulat posiadania broni jądrowej to dziwie się ze u nas tak spokojnie reaguje się na pomysły zakończenia okupacji RFN przez USA.

  hk
  I gdzie to maszerują neonaziści i kto nie szanuje prawa a nasi Żydzi siedzą cicho i donoszą na Polskę jak wygra PO to będą mieli taką samą sytuację jak w Niemczech!!

  \/banzafaktyipogladyH
  RFN są spółką prawa handlowego zarejestrowaną – to państwo marionetkowe USA które ma aspiracje by znów stać się mocarstwem – tylko okupacja USA może równoważyć te aspiracje.

  kris
  gdzie KE? \gdzie KOD? gdzie Inni obrońcy demokracji?

  kleofas
  „Wielki skandal”. Śmiechu warte. Ci neonazisci sa u siebie w Niemczech i nie gwałcą kobiet na ulicach, nie podpalają aut na ulicy. Oni wyrazają swój sprzeciw wobec polityki Merkel maja do tego prawo.

  gdzie jest tefałyn?
  a gdzie TVN? gdzie siepacze szechtera? gdzie reportaże? nima…. cisza….

  Szila
  Ale chyba nikt tam nie twierdzi, że na ulicy demonstrowali „ patrioci” , tak jak u nas po marszu w Święto Niepodległości.

  shareholder
  \/banzafaktyipogladyH, hamerykańskke wojaki Niemiec nie opuszczą. Stacjonują w granicach 3 rzeszy, aby pilnować „niemieckich„ inwestycji w których mają udziały, czasami nawet większość akcji.

  gb
  niemcy to nie Polin, nie maja tam karnoskich aby godnie witac

  rc
  I bardzo dobrze, że policja nie interweniuje.

  \/banzafaktyipogladyH
  @shareholder 87.172.98.* – obyś miał racje – tylko jak już pisałem – nie chce by politycy łazili po mediach i opowiadali o brednie o przesuwania wojsk USA z Niemiec do Polski.

  dino
  KOD do Niemiec, rozpędzać hordy neonazi !

  polski Kaszub
  bravo oni, bravo my

  sarkazm
  Bez obaw za hasla antysemickie, to nasz PAD przeprosi.

  Jełop
  Gdzie jest ten jełop Verhofstad

  Ciule
  4 synków z Wodzisławia za latanie po lasach Cała Polska chciała Ukamienować . A zafajdana anty Polska opozycja targowica rozdmuchały na cały świat by wmieszać Rząd . Bydło chieny knury volksdojcze. „Ponad 100 neonazistów przeszło w marszu ulicami Dortmundu.”

  Znacie `Balladę o dwóch ko
  niach`?Jeden krnąbrny, drugi potulny – is.gd/Cr3XHQ. Woźnica łoi tego potulnego a do krnąbrnego mówi -„jak się będziesz stawiał, to dostaniesz jak tamten”. Naziole łoją żydów, bo muł-zumanów się boją!

  „nasz PAD przeprosi„
  a gliński jako votum postawi im synagogę i muzeum tego niebywałego barbarzyństwa. 🗿 🗿

  rutmistrz
  Natychmiast powiadomić Verhowstadta. Niech wygłosi mowę w Parlamencie Europejskim.

  Niemcy to państwo Raub-Ritter!
  czyli Bandyta Rycerzem. W średniowieczu taki rycerz rabował w Ziemi Świętej i żył za to w Europie. A jak się wyczerpało to wyruszał na gościniec i rabował podróżnych i kupców. I znów rycerz!!🗿🗿

  Polak
  Dzicz jak na Ukrainie.

  szintoista
  Antysemickie hasła są zakazane? To wolność słowa dotyczy tylko prosemickich? To po co nadużywać słowa wolność? Lepiej wprowadzić do prawa pojęcie dopuszczalności jedynie filosemityzmu. Duda już tak ma

  Do europoslow z ramienia PiS
  Prosze wreszcie zrobic uzytek z tego typu niemieckich aktow agresji i szerzenia faszyzmu i poruszyc te sprawe na forum unii!To powinno byc tematem debaty i powinniscie do takiej debaty doprowadzic!

  konglomerat myszowy
  O czym jest ta informacja? Zero konkretów. jakiś ogóly bełkot. W wolnym kraju jego obywatele wyrazili swoje poglądy. Może nie lubią żydów? A może sądzą, że rządzą oni w ich kraju. No to protestują.

  Polubienie

 11. kubek@wWazelinie
  Swego czasu żydzi gorliwie popierali NSDAP. Wykazywali pełne zrozumienie dla niemieckiej idei rasowej, chcieli z nazistami współpracować. Geszeft jednak tamtym żydom niezbyt wyszedł. Oby tylko w Polsce nastały prawdziwe, polskie władze. PO/PiS zrobi nam z Polski Polin, zasiedli żydami uciekającymi z Izraela i ubogaconej Europy…

  I.Ch.@I.Ch.
  Tonący brzytwy się chwyta, wyrazy współczucia dla niemieckiego społeczeństwa.

  Buvi
  O, Boże, nie! Te żydy jak nic przeprowadzą sie do Polski.

  Obserwator
  Angela Żydom Polin wskaże jako bezpieczną enklawę. z muslimanami żartów niema, Żydzi zagrażają niemieckim biznesom.

  Rozdwojenie jazni
  150 tysiecy rzyduf mordowalo, grabilo i podbijalo Europe pod sztandarami Hitlera. Wspominanie o tym FAKCIE rzydostfo nazywa antysemityzmem i kaze sobie jeszcze za to placic-holokaust.

  gość
  Wyglada na to. ze niemieccy Żydzi są juz gotowi usunąć Merkel i jej popleczników z byłej STASI od władzy. Czyżby i nastroje pro-rosyjskie brały w łeb?

  Sasza
  Kalifat Berlin ma sie dobrze Żydzi jeżeli chcą przetrwać musza zmieniać front z komunizmu socjalizmu na zdrowy rozsądek i wejść w sojusz który pozwoli im przetrwać inaczej utoną w poprawności islamu

  https://wpolityce.pl/swiat/415304-czesc-niemieckich-zydow-postrzega-afd-jako-ratunek

  Zaskakujące! Część niemieckich Żydów postrzega AfD jako ratunek przed muzułmanami

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Ksenofobiczny, prawicowo-populistyczny program Alternatywy dla Niemiec (AfD), a nawet antysemickie wypowiedzi niektórych jej członków nie przeszkadzają części niemieckich Żydów w popieraniu tej partii

  — napisał w piątek dziennik „Financial Times”.

  W sobotę to poparcie przybierze nawet sformalizowaną formę – powołana zostanie grupa „Żydzi za AfD”. Inicjator jej powstania Dimitri Schulz, który jest członkiem partii od czterech lat, przewiduje, że zapisze się do niej nawet 1400 osób. Jak wyjaśnia, AfD jest jedynym ugrupowaniem politycznym w Niemczech, które uważa nienawiść do Żydów za nieodłączny element islamu, a dogmaty tej religii za sprzeczne z niemiecką konstytucją.

  Jak pisze „FT”, jej powstanie odbywa się w czasie, gdy w Niemczech rosną obawy o to, czy uda się zintegrować ponad milion uchodźców, w większości z krajów muzułmańskich, jak Syria czy Afganistan, którzy przybyli to tego kraju od 2015 r., a także o to, że ich obecność może odbić się na zachodnich wartościach, jak tolerancja dla mniejszości, przestrzeganie rządów prawa czy równość płci. Niemieccy Żydzi zaniepokojeni są zwłaszcza otwarcie głoszonym przez część uchodźców antysemityzmem. Niedawno w Berlinie noszący jarmułkę Izraelczyk został w biały dzień zaatakowany przez palestyńskiego imigranta, a takich przypadków jest coraz więcej.

  Jakkolwiek obawy Żydów związane z rosnącym antysemityzmem są zrozumiałe, inicjatywa Schulza budzi spore kontrowersje żydowskiej społeczności. W czwartek stowarzyszenie największych żydowskich organizacji w Niemczech wydało wspólną deklarację, w której określono, że AfD jako partię niedemokratyczną, prawicowo-radykalną i „zagrożenie dla żydowskiego życia w Niemczech”. Zwróciło ono uwagę, że podczas niedawnych demonstracji w Chemnitz, które sprowokowane były zabójstwem młodego Niemca przez muzułmańskich imigrantów, przywódcy AfD demonstrowali ramię w ramię z neonazistami i skinheadami.

  Jak uważa Juri Goldstein, prawnik i lider społeczności żydowskiej w Turyngii, Schulz i jemu podobne osoby są wykorzystywane instrumentalnie przez AfD do tego, by poprawić wizerunek partii, bo mniej lub bardziej zawoalowane odwołania do hitlerowskiej przeszłości skutecznie odstręczają od niej większość niemieckiego elektoratu. Jednak odsetek Niemców popierających AfD rośnie – założona zaledwie pięć lat temu partia w zeszłorocznych wyborach do Bundestagu zajęła trzecie miejsce, a coraz częściej w sondażach pojawia się na drugim.

  ems/PAP

  Krakus
  Brawo AFD!!!

  wasz goj
  Druga wojna swiatowa wybuchla przeciw zydom niemieckim, polskim. rosyjskim / europejskim / czy w jakims podreczniku jest -kto wygrał ta wojne skoro umieszczali ich / agentow / w ss…

  DonVito@DonVito
  Myślę , że nastroje pro-rosyjskie w Niemczech ulegną korekcie i Tusk znajdzie się między młotem i kowadłem i oby ten młot opadł na to coś.

  Andrzej67
  Niemcy przewodzą w woli utrzymania sankcji na Rosję Putina. Nie doczytałem się też pro rosyjskich nastrojów wśód polityków oprócz AfD i Linke częściowo FDP….

  Kotzber
  Andrzej a rure kto buduje ? Krasnoludki?

  Andrzej67
  Kotzber 80.187.80.* 2018-10-05 22:07:34 Andrzej a rure kto buduje ? Krasnoludki? jak sobie przypominam rura została zaklepana przed sankcjami i agresją Rosji na Ukrainę…

  Do Andrzeja 67
  Kiedy i kto co zaklepuje to my nie mamy bladego pojecia .Nie broń narodu sprawców , zawsze starasz się w jakiś sposób ich wytłumaczyć.

  Andrzej67
  nie bronię niemców tylko podaję fakty. A co ty robisz Kotzber u narodu sprawców??? Jak wytrzymujesz pod reżimem Makreli???😃😃😃😃

  Kotzber
  Jem pije i żyje 🤗

  Andrzej67
  Kotzber 37.201.5.* 2018-10-05 22:44:47 Jem pije i żyje 🤗 to szacun!!! I nie boisz się wychodzić z domu nocą? Trzymasz się na odległość noża od ciapatych? Nie? No to prost🍺🍺

  Kotzber😄
  Dobranoc musze z psem wyjść. Na zdrowie🍷

  Andrzej67
  @Kotzber: na zdrowie i gute N8!!!

  Realista
  Faszyści niemieccy są lepsi od faszystów polskich?

  Andrzej67
  Kotzber Do Andrzeja 67 POLSKI Faszyzm nigdy nie splamił się ludobójstwem, a więc uważam że jest faszyzm lepszy i gorszy. 😎 bo nie zdążył gdyż Bogu dzięki JP zapudłował go w Berezie👍✌

  Kotzber
  Do Andrzeja 67. Jesteś wyznawcą tezy (co by było gdyby?), Ale nie było i się nie zdarzyło. A co się zdarzyło to wiemy.

  Andrzej67
  @Kotzber: piszę o faktach: Piłsudski zapudłował polskich faszystów gdzieś ok 1934 w Berezie i zapobiegł by przejeli władzę w Polsce. A to nie gdybanie….

  white red

  Polubienie

  • remick
   „Zagrożenie dla żydowskiego życia w Niemczech” grozi najmniej ze strony AfD. Wszystko inne to lewacka propaganda merkelowskich Main Stream mediow. Najwiekszym wrogiem Zydow sa merkelowscy Islamisci.

   monika
   Największym zagrożeniem dla Żydów są sami Żydzi. Ich pycha i chciwość sięga zenitu

   http://wgospodarce.pl/informacje/54766-polityka-merkel-postawila-zydow-pod-sciana

   5 października 2018

   Polityka Merkel postawiła Żydów pod ścianą

   Ksenofobiczny, prawicowo-populistyczny program Alternatywy dla Niemiec (AfD), a nawet antysemickie wypowiedzi niektórych jej członków nie przeszkadzają części niemieckich Żydów w popieraniu tej partii – napisał w piątek dziennik „Financial Times”.

   W sobotę to poparcie przybierze nawet sformalizowaną formę – powołana zostanie grupa „Żydzi za AfD”. Inicjator jej powstania Dimitri Schulz, który jest członkiem partii od czterech lat, przewiduje, że zapisze się do niej nawet 1400 osób. Jak wyjaśnia, AfD jest jedynym ugrupowaniem politycznym w Niemczech, które uważa nienawiść do Żydów za nieodłączny element islamu, a dogmaty tej religii za sprzeczne z niemiecką konstytucją.

   Jak pisze „FT”, jej powstanie odbywa się w czasie, gdy w Niemczech rosną obawy o to, czy uda się zintegrować ponad milion uchodźców, w większości z krajów muzułmańskich, jak Syria czy Afganistan, którzy przybyli to tego kraju od 2015 r., a także o to, że ich obecność może odbić się na zachodnich wartościach, jak tolerancja dla mniejszości, przestrzeganie rządów prawa czy równość płci. Niemieccy Żydzi zaniepokojeni są zwłaszcza otwarcie głoszonym przez część uchodźców antysemityzmem. Niedawno w Berlinie noszący jarmułkę Izraelczyk został w biały dzień zaatakowany przez palestyńskiego imigranta, a takich przypadków jest coraz więcej.

   Jakkolwiek obawy Żydów związane z rosnącym antysemityzmem są zrozumiałe, inicjatywa Schulza budzi spore kontrowersje żydowskiej społeczności. W czwartek stowarzyszenie największych żydowskich organizacji w Niemczech wydało wspólną deklarację, w której określono, że AfD jako partię niedemokratyczną, prawicowo-radykalną i „zagrożenie dla żydowskiego życia w Niemczech”. Zwróciło ono uwagę, że podczas niedawnych demonstracji w Chemnitz, które sprowokowane były zabójstwem młodego Niemca przez muzułmańskich imigrantów, przywódcy AfD demonstrowali ramię w ramię z neonazistami i skinheadami.

   Jak uważa Juri Goldstein, prawnik i lider społeczności żydowskiej w Turyngii, Schulz i jemu podobne osoby są wykorzystywane instrumentalnie przez AfD do tego, by poprawić wizerunek partii, bo mniej lub bardziej zawoalowane odwołania do hitlerowskiej przeszłości skutecznie odstręczają od niej większość niemieckiego elektoratu. Jednak odsetek Niemców popierających AfD rośnie – założona zaledwie pięć lat temu partia w zeszłorocznych wyborach do Bundestagu zajęła trzecie miejsce, a coraz częściej w sondażach pojawia się na drugim.

   SzSz (PAP)

   white red

   Polak m.
   Nie jestem filosemita, ale to co niemcy zrobily Zydom w czasie okupacji do dzis wola o pomste do Boga. Kim lub czym trzeba byc zeby zabijac kobiety i dzieci.

   https://wpolityce.pl/swiat/415137-wspolczucie-dla-imigrantow-silniejsze-niz-wszystko-inne

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.