787 17.09.1939 – 79 rocznica napaści na Polskę Związku Sowieckiego,.. czyli wtedy sojusznika nazistowskich Niemiec 02


autor: фонд ЦГАКФД/Wikimedia Commons wPolityce.pl

mandzi + cesia
A Niemcy napadli 1 września 1939 na Polskę w celu ochrony Zydow przed polskim antysemityzmem

glob@glob
Okazuje się, że z tą wojną to było tak. Polska, omamiona obietnicami Francji i Wielkiej Brytanii, podpisała z tymi krajami sojusze na wypadek wojny z III Rzeszą. Niestety, sojusznicy nie dotrzymali zobowiązań i po ataku Niemiec na Polskę nie ruszyli w sukurs z obiecaną ofensywą. Poruszony do żywego tą jawną zdradą Polski przez zachodnich aliantów oraz w obliczu błyskawicznych sukcesów wojsk niemieckich na polskich frontach, Związek Radziecki z dobroci serca postanowił przyjść zdradzonej Polsce z pomocą, choć nie był do tego zobowiązany. W tym celu wkroczył na wschodnie ziemie Rzeczypospolitej, ratując je w ten sposób przed aneksją przez Niemcy. Dodatkowo, aby ratować polską ludność cywilną i resztki polskiej armii przed zemstą nazistów, setki tysięcy ludzi wywieziono na bezpieczne tereny w głębi ZSRR. Po wybuchu wojny niemiecko-sowieckiej ZSRR stał się sojusznikiem państw zachodnich w walce z Hitlerem. Wychodząc naprzeciw prośbom Polaków, pozwolono wówczas na utworzenie w ZSRR polskiej armii. Co więcej, kiedy wojska te uciekły do Persji, ZSRR jeszcze raz uwierzył Polakom, zezwalając ponownie na powołanie wojska polskiego, które później, wespól z Armią Czerwoną wyzwalało Polskę i przyczyniło się do ostatecznej klęski nazistowskich Niemiec. Ujeci bohaterstwem radzieckiego żołnierza zachodni sojusznicy, po zakończeniu wojny odstąpili ZSRR połowę ziem przedwojennej Polski. Zasługa nie może przecież pozostać bez nagrody. Stalin, pełen obaw, by podochoceni zwycięstwami zachodni alianci nie zatrzymali się przypadkiem dopiero w Moskwie, musiał ten dowód wdzięczności przyjąć. Ale by zmniejszyć Polsce coć trochę poczucie krzywdy po kolejnej zdradzie Zachodu, Stalin wywalczył dla Polski zwrot tzw. Ziem Odzyskanych. Taka wersja historii II wojny światowej może już wkrótce obowiązywać w mediach i w szkołach na całym świecie. I jest to wersja optymistyczna. Wersja pasymistyczna zaś wskaże na Polskę jako na sprawcę tej wojny.

Czesław
Ruscy twierdzą że nie było wojny z Polską bo nie było wypowiedzenia wojny. Niemcy Polsce i Rosji też nie wypowiedzieli wojny tzn nie było Wojny Ojczyżnianej.

FeniksFeniks@FeniksFeniks
Najwyrazniej ani Rosja ani Niemcy juz nie krepuja sie swojej historii i przepisuja ja na calego. Czyli pakt nie jest juz sojuszem a czym? a wspolne mordowanie Polakow i wymiana informacji pomiedzy NKWD i gestapo, hitlerowsko-bolszewicka parada zwyciestwa w Brzesciu; czystki etniczne, Katyn i inne masowe mordy na Kresach z jednej strony i w GG z drugiej to nic nie znaczace wypadki przy pracy? podzial Europy w ramach wzajemnych uzgodnien pomiedzy Nazi i Kacapami i ich agresja na kraje baltyckie, Finlandie i Rumunie to tez przez przypadek. A na koniec jeszcze sowieccy zydzi zainstalowani w Haarec maja czelnosc sugerowac jakies przepisywanie historii przez Polske. Niebywale. Widac skad ida zagrozenia dla Polski. Niezmiennie.

monika
Nie sojusznik? 17 września 1939 roku napadli naa Polskę, a nastepnie świętowli z Niemcami w Brześciu.

ja
a strona polska co na to?

https://wpolityce.pl/swiat/412239-associated-press-na-wniosek-rosji-zmienia-historie

Skandal! Associated Press na wniosek Rosji zmienia historię. „Nie było sojuszu ZSRR z III Rzeszą”

opublikowano: 14 września · aktualizacja: 14 września

Bez wątpienia mamy do czynienia z niesamowitym skandalem. Amerykańska agencja Associated Press usunęła ze swojej depeszy informację o sojuszu Związku Radzieckiego z III Rzeszą Niemiecką. Sprawę opisał izraelski dziennik „Haarec”. To pisanie historii na nowo?

Informacja o współpracy Adolfa Hitlera z Józefem Stalinem została zawarta w depeszy z początku września o wymordowaniu Żydów w jednym z ukraińskich miast. W niej można było przeczytać, że „w czerwcu 1941 r. Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, swojego byłego sojusznika”. Depesza została opublikowana na całym świecie.

To nie spodobało się Rosji, która domagała się naniesienia zmian w tekście. Rosjanie tłumaczą, że pakt Ribbentrop-Mołotow jest tylko i wyłącznie paktem, a nie jest sojuszem. Podnoszą także, że to ZSRS przez 4 lata walczył u boku aliantów z Hitlerem. Amerykanie pozytywnie odpowiedzieli na ten wniosek.

Podobna prośba ze strony ambasady Rosji w Izraelu wpłynęła także do redakcji „Haarec”. Rosyjscy dyplomaci twierdzą, że mówienie o sojuszu, w tym kontekście, jest „próbą fałszowania historii”.

Izraelski dziennik pokusił się także o komentarz ze swojej strony. Stwierdził, że działania Rosji należy traktować w takich samych kategoriach jak walka Polski z przypisywaniem jej odpowiedzialności za holokaust. Podnoszą przy tym, ze to nasz kraj domaga się używania określeń „niemiecki obóz zagłady”, czy „okupowana Polska”.

haaretz.com, rs

beee
Po prostu głupio ruskim że ich Hitler ośmieszył.

Pogromca Lemingów
To był łajdacki spisek dwóch bandyckich państw wymierzony przeciwko Polsce. Jego skutkiem były także niemieckie obozy zagłady.

lamia
ha ha ha ha ha ha! Tak się kopie w twarz wystraszonych dyletantów!!! Brawo!

Wiemy i powiemy.
Od kilkudziesięciu lat obserwujemy AP i wiemy że tam siedzi sporo ruskich szpionów i agentów wpływu. Ich związek z Algerem Hissem dopiero zostanie ujawniony. Ale zostanie.

Olej@Olej
Tak jak mieliśmy w przeszłości tak mamy i obecnie ,,trzech przyjaciół” Jednego z nich wyhodowaliśmy sobie na własnej piersi. On nam właśnie dziękuje za swój u nas pobyt. Ale aby tego było mało na nowo bierzemy sobie ,,przyjaciół” ze wschodu, którzy w swoim czasie wsadzą nam nóż w plecy.

am
Czerwoni cenzorzy wszędzie mają swych sługusów. To że lewacka gazeta coś napisała to nie znaczy że wszyscy mamy nagle być olśnieni ich kłamstwami na zlecenie Moskwy.

nk
85.222.55.*
Dwaj bandyci Stalin i Hitler ukartowali masową zbrodnię na świecie. I mogą sobie moskiewskie kuranty i AP walić ile wlezie.

jojo
I tak oto rodzi się nowe znaczenie słowa „pakt”, na przykład pakt AP zIII Rzeszą…

…..


autor: http://www.electronicmuseum.ca wPolityce.pl

THE_OBSERVER@StefanKowalski
czy przypadkiem Nord Stream 2 nie jest podobnym paktem? czy wspólpraca Merkel i Putina goszczenie siebie wspólne nie jest przykładek paktu Niemiecko Rosyjskiego przeciw wszystkim dookoła? Moim zdaniem historia zatacza koło. I nord stream 2 jest takim paktem. Ręka w rękę Putin z Merkel.

R.H.@R.H.
Ale jakoś zapominają, że kilka dni wcześniej 19 sierpnia 1939 roku Stalin wygłosił na BP KC następujące słowa : Jeżeli wyrazimy zgodę na propozycje Anglii i Francji, których misje przebywają właśnie w Moskwie i z nimi a nie z Niemcami podpiszemy uklad sojuszniczy, Hitler może zrezygnować z napaści na Polskę i wojna nie wybuchnie. Tymczasem dla CCCP wojna jest konieczna i niezbędna, ponieważ w warunkach pokoju bolszewizm nie jest w stanie opanować krajów Zachodu. Każdy wynik wojny jest dla nas korzystny. Wygra, nie opanuje ogromnego terytorium, zrobimy mu Fronty Ludowe i Partyzantkę, zaczni przegrywac – uderzymy go w plecy. ” Tekst znany od 23.07.96 r.

o tym pisac -> wiki, google
12 09 39 Pakt wAbbeville Gb i F postanawiaja ze zadnej pomocy dla Pl nie bedzie! Wczesniej podpuszczali Pl do ataku na Berlin, odebranie Gdanska = kupili sobie czas! Z Pl zrobili mieso armatnie=sojusznicy

nazawszezapamietamyfaszystą
Przecież Pakt ten nie sam Mołotow podpisał, podpisał również hitlerowiec NIEMIECKI RIBENTROP!!. A największa ofiarą tego zbrodniczego paktu była POLSKA!!! O czym Pan Timmermans zapomniał..

https://wpolityce.pl/polityka/408975-ke-przypomina-o-skutkach-paktu-ribbentrop-molotow

KE o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow: „Zamordowano miliony ludzi, a pokolenia Europejczyków zostały psychicznie okaleczone”

opublikowano: 22 sierpnia · aktualizacja: 22 sierpnia

Komisja Europejska przypomniała w środę, w przeddzień Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Wszystkich Reżimów Totalitarnych i Autorytarnych, o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki.

Pakt ten uczynił jeden z najczarniejszych okresów w historii Europy jeszcze bardziej tragicznym. Zamordowano miliony ludzi, a pokolenia Europejczyków zostały psychicznie okaleczone

— napisali we wspólnym oświadczeniu wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans i komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova.

Jak podkreślili, naszym obowiązkiem jest zachowanie nazwisk milionów prześladowanych i utrzymanie ich pamięci, „tym bardziej, że dziś – 79 lat później – naszym wspólnym wartościom – takim jak ludzka godność, prawa podstawowe, praworządność i demokracja – ponownie zagraża ekstremistyczna, nacjonalistyczna i tworząca podziały retoryka”.

Zachowując pamięć o okrucieństwach przeszłości oraz przekazując ją kolejnym pokoleniom, chronimy się przed możliwością ich powtórzenia oraz przypominamy o znaczeniu, jakie ma obrona praw człowieka każdego Europejczyka

— napisali komisarze.

Musimy utrzymać żywą pamięć o tym, co zdarzyło się w Europie w przeszłości, aby nie popełnić tych samych błędów w przyszłości.

23 sierpnia 1939 r. w Moskwie przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw – minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych, Wiaczesław Mołotow – podpisali w obecności Stalina sowiecko-niemiecki pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, zawierającym rozgraniczenie stref interesów w Europie Środkowej i Wschodniej, oznaczające faktyczny rozbiór Polski.

Podpisanie paktu doprowadziło do deportacji, tortur i wymordowania dziesiątek milionów osób z rąk przedstawicieli reżimów totalitarnych. Koniec II wojny światowej oznaczał klęskę reżimu nazistowskiego, niemniej jednak przez następne dziesięciolecia wielu Europejczyków nadal cierpiało z powodu innych reżimów totalitarnych.

gah/PAP

gość
Teraz jest to samo tylko w nowszym wydaniu ale gorszym.

zulu i gula
Do kogo z tym fałszem?. Pakt dalej obowiązuje i jest realizowany. Wy skóry… i syny

Kora@Kasia
Merkel zawarła nowy pakt z diabłem Putinem! Czy KE tego nie widzi? Nie chce widzieć! Niedługo Merkel ogłosi znowu światu, że ”Putin stracił kontakt z rzeczywistością” ale to już znamy, to nic dobrego nie znaczy! Bandzior po spotkaniu z kanclerz ogłosił, że Rosja „powinna zareagować” na pojawienie się w pobliżu granic jego kraju elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej. zarzucił też NATO, że zwiększa liczbę swych żołnierzy i ćwiczeń. To sygnał, że bezpieczeństwo Polski jest nie tylko zagrożone ale, że bandzior zamierza rozpocząć wojnę! Dogadali się z Merkel! To widać jak na dłoni. W rocznicę podłego paktu Ribentrop/Mołotow. Poza tym minister MSZ W. Brytanii obwieścił, że W. Brytania musi opuścić UE nawet jeśli nie dojdzie do żadnych kompromisowych rozwiążań i porozumień. WB musi natychmiast opuścić ten komuszy z niemiecką dominacją eurokołochoz Zastanówmy się zatem… WB stawia wszystko na jedną kartę byle jak najszybciej wyjść z tego szamba i nie mieć nic wspólnego z decyzjami Niemiec i Rosji. Szykuje się cos dramatycznego dla naszego regionu!!!! Naszpikował cały świat swoimi rakietami, szczególnie mocno tuż przy granicach z Polską i musi gdzieś to wystrzelać przecież…

Obserwator
Merkel z Putinem zrobiła wersję bis a KE udaje, że tego nie widzi. Dlatego winnych szuka po stronie ofiar. To jest dopiero hipokryzja. I taka KE nadaj ton życiu w Unii. Dramat!

gość
„naszym wspólnym wartościom – takim jak (…) praworządność i demokracja – ponownie zagraża ekstremistyczna, nacjonalistyczna i tworząca podziały retoryka”- która w dodatku uderza w Nord Stream 2!!

jolo
JAKIE ZNAMIENNE JEST SPOTKANIE DZISIAJ W SĄSIEDZTWIE TEJ DATY PUTINA I MERKEL,SZKODA, ŻE NIE ZROBILI TEGO 23 SIERPNIA, A EFEKTY TEGO SPOTKANIA ZA NIEDŁUGO ZAPEWNE POZNAMY, CZY POWINNIŚMY SIĘ BAĆ?

Kotzber
Przecierz to Kociniak rozpętała II WS, sam widziałem!. I proszę naszych przyjaciół że wschodu i zachodu nie obwiniać.

czytelnik
Czy teraz jest powtórka z paktu Ribentrop- Mołotow tylko w formie gospodarczej podporządkowania sobie nowych krajów w unii i podzielenia stref wpływów

Andrzej67@Andrzej67
no i proszę, ten przebrzydły Timmermanns przypomina pakt, który jest winny śmierci milionów…

czmicz
Dla KE pakt Ribbentrop-Mołotow to zaskakujące odkrycie. Ciekawe czy kiedykolwiek napiszą o skutkach paktu tak zwanej Wielkiej Trójki: Winstona Churchilla, Franklina Roosevelta oraz Józefa Stalina.

pkp
Bo tak wyglądają rządy socjalistów którzy i dzisiaj są u władzy w UE. To nie był żaden przypadek ale planowa katastrofa mająca ulepić nowego człowieka.

https://wpolityce.pl/polityka/412215-targalski-niemcy-wypowiedzialy-polsce-wojne

https://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/rosjanin-napisal-prawde-o-pakcie-ribbentrop-molotow-zostal-skazany,23332476509

https://wpolityce.pl/swiat/394665-czechy-odmowily-azylu-rosjaninowi-skazanemu-za-pisanie-prawdy-o-pakcie-ribbentrop-molotow-co-powinna-zrobic-polska

…..


W operacji polskiej zginęło ponad 100 tysięcy Polaków, foto: youtube.com

Gaetano @Gaetano:
To ludobójstwo na Polakach, którzy oddali życie za polskość w wyniku rozkazu Stalina i krwawego karła, niewątpliwe było bestialstwem. Zatem jak nazwać to, czego dopuścili się ukry na znacznie liczniejszych naszych rodakach zamieszkałych na naszych Kresach? Życzyłbym sobie, aby każdy oficjel, czy klecha, przy uroczystościach i nie tylko, podkreślał, że zostało ono dokonane ze szczególnym, wymyślnym okrucieństwem.

jwu @jwu:
@Gaetano Dokładnie .Stajesz przed plutonem egzekucyjnym ,lub dostajesz kulkę w potylicę i to jest ludobójstwo, co jest niezaprzeczalnym faktem. Ale jak nazwać ten rodzaj śmierci w wyniku której , człowiek umiera długo i wyjątkowych męczarniach ? A do tego jest to śmierć masowa.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/uroczystosci-ku-czci-ofiar-sowieckiego-ludobojstwa/

UROCZYSTOŚCI KU CZCI OFIAR SOWIECKIEGO LUDOBÓJSTWA

12 sierpnia 2018|2 komentarze|w Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Urzędnicy, kombatanci i sybiracy upamiętnili w Warszawie ofiary tak zwanej „operacji polskiej” NKWD czyli kampanii prześladowania i eksterminacji Polaków w przedwojennym ZSRR.

11 sierpnia 1937 r. ówczesny szef NKWD Nikołaj Jeżow podpisał rozkaz, który stał się podstawą do rozpoczęcia represji wobec Polaków. Dlatego właśnie w sobotę, w rocznicę tego wydarzenia, odbyły się w Warszawie uroczystości upamiętniające ponad 100 tys. ofiar działań sowieckiej bezpieki.

Rocznicowe uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. „Oddajemy dziś hołd tym ponad 100 tysiącom naszych rodaków, którzy zostali bestialsko zamordowani za to, że mówili po polsku, za to, że byli wierni religii chrześcijańskiej, za to, że trwali poza granicami Rzeczypospolitej w przywiązaniu do najwyższych wartości budujących i tworzących przez wieki polski naród” – powiedział w czasie uroczystości szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. Podkreślił on, że bolszewicy rozpoczynając represje wobec Polaków czynili to w odwecie za przegraną bitwę warszawską i wojną roku 1920 r., która uniemożliwiła rozprzestrzenienie komunizmu w Europie.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek zauważył, że historia na ludobójstwa na Polakach zamieszkujących przedwojenny ZSRR jest słabo znana i dopiero w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy jego instytucja podejmuje działania na rzecz popularyzacji wiedzy o nim. Wspomniał w tym kontekście organizowanie ośrodka Przystanek Historia w Żytomierzu na Ukrainie. To właśnie na żytomierszczyźnie znajdował się obszar zamieszkany w znacznej mierze przez Polaków, którzy stali się celem represji. Szarek zaapelował o budowę pomnika ofiar „operacji polskiej” NKWD. Szarek nie miał wątpliwości, że miała ona charakter ludobójczy.

Po szefami Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych i IPN odczytano także listy prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusz Morawieckiego. Na Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie odsłonięto poświęconą ofiarom ludobójstwa specjalną tablicę przypominającą podkład kolejowy. Odmówiono modlitwę i odczytano Apel Poległych, żołnierze oddali salwę honorową.

W trakcie „operacji polskiej” NKWD aresztowało w latach 1937-1938 około 140 tys. Polaków zamieszkujących ZSRR, głównie jego republiki białoruską i ukraińską. Większość z nich – 111 091 skazano na rozstrzelani. Wielu deportowano na Syberię lub Azji Centralnej.

Czytaj także: Operacja polska NKWD – zapomniane ludobójstwo

rmf24.pl/kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/10-lutego-78-rocznica-pierwszej-sowieckiej-deportacji-polakow/

https://wpolityce.pl/historia/380863-78-lat-temu-rozpoczela-sie-pierwsza-masowa-deportacja-polakow-w-glab-zwiazku-sowieckiego

2 thoughts on “787 17.09.1939 – 79 rocznica napaści na Polskę Związku Sowieckiego,.. czyli wtedy sojusznika nazistowskich Niemiec 02

 1. propaganda antyrosyjska jest zbyt mocna zebym chcial z nia polemizowac.powiem tak.autor nie ma pojecia,lub jesli ma o rzeczywistych wydarzeniach przemilcza je,natomiast poziom wiedzy w komentarzach zwala z nog.nie chcialbym zyc w panstwie rzadzonym przez takich ignorantow.dzis rzadza zwylki sklepikarze ktorzy sprzedali narod za czapke gruszek.nie bede sie odwolywal po kolei do wszystkich tych glupawych zarzutow,wycinkow z prasy lub filmikow kreconych za pensiki bbc ktorych nawet anglicy nie ogladaja.prasa zydowska,niemiecka,francuska,amerykanska ksztalci tych co pisza takie sprytne komentarze.podejrzewam ze wy nawet sobie zycia nie ulozycie dobrze,nie mowiac o innych.dzieki stalinowi nie churchilowi czy roosveltowi albo de gaulowi zawdzieczacie ze zyjecie.niemcy by z was zrobili kapuse kiszona,a z niemcow amerykanie by zrobili pozniej o samo.nie bede sie cofal do cesarstwa rzymskiego bo tu trzeba by szukac przyczyn podzialu slowian i europy,ale powiem tak,rosjanie nie raz w historii ratotowali polakom i innym dupe a nie powinni.mieli powody zeby posle rozpierniczyc w drobny mak jak amerykanie japonie lub koree.wszystkie powstania przeciwko ruskim to farsa polska i praca zachodnich wywiadow,wojny swiatowe pokazaly jasno kto jest kim dla kogo,tylko tuman,dziecko lub propagandzista moze powiedziec inaczej.z ta cala napascia sovieow na polske to sobie dajacie spokoj.w podrecznikach nie przeczytacie jak bylo naprawde,a prawda dla ludzi budujacych swoja tozsamosc na falszywym patriotyzmie bez znajomosci faktow moze byc bolesna.jestesmy narodem ktory nigdy niczego sobie nie wywalczyl,ci tzw najlepsi wladcy polski nie byli polakami i nigdy nie dzialali na rzecz polski w pierwszej kolejnosci,kosciol katolicki ma w polsce zarezerwowane prawo pierwszej nocy,a wielokrotna dziewica to wlasnie polska.jagiello,batory,sobieski,pilsudski jak teraz kaczynski ,tak sie zasluzyli polsce jak widac.a bedzie widac jeszcze lepiej jak wyjdziecie z butow pokrzywdzonych i zaczniecie zmieniac polska rzeczywisctosc na lepsza.watpie czy wam sie o uda.koryto w polsce jest waskie i plynie w nim sciek dla scierwojadow i kanibali wlasnego narodu.zydki i zachod nie moga przebolec ze rosjii nie da sie ugrysc.car powiedzial zydkom won,uczynili to sovieci,uczynili komunisci,czynila federacja rosyjska.tylko w polsce obojetne kto rzadzi jaka partia zydki maja sie dobrze.30 lat cyrku na jednym kolku,rzadza zydki bo to pacholki finansjery.lecz poczekajcie usa sie rozsypie i co zrobia zydki?dogadaja sie z przeciwnikiem jak zawsze.a wy bedziecie ginac w nastepnej wojnie z ktorej gowno macie,a w rzeczywistosci macie mniej niz przed.brawo polacy,bohaterowie przegranych wojen i chwalebnych niesl;usznych wojen.zapytajcie uczciwych ludzi z innych krajow ktorzy widzieli wojne na wlasne oczy,a nie na ekranie komputera.zapytajcie ,czy to warto umierac?dla was powstanie warszawskie,ucieczka polskiego rzadu do londynu,smierc 10 milionow nie jak dzisiejsza wladza chce 3 milionow ,byla bohaterstwem?zaatakowanie z niemcami i austriakami rosjan w 1920 bylo ok?dwa miliony polakow w niemieckiej armii w 1 wojnie swiatowej,1920,ponad 1 milion polakow w niemieckiej armii w 2 wojnie,plucie szkalowanie rosjan i rosjii to jest to na co was stac?prowokacje zyda kaczynskiego i jego niechlubna zgon to jest to co chcecie wiercic przez nastepne 300 lat?kaczynskiego ubili zydzi tak jak zydzi stoja za 11.09,i tak jak zydzi stoja za zamachami w europie.macie wersje historii o 2 wojnie swiatowej ktora jest aktualna tylko dla tumanow.kiedy francuzi chcieli zachowac relacje z rosja i sluzby zaczely mowic o dokonaniach usa w syrii szybko ich sprowadzono na ziemia,11.09 to robota zydowskich saudyjczykow,a powiesili irakijczyka i zrabowali irackie zloto i rope.zapytajcie m,adrzejszych gdzie polskie zloto ktore ukradli polsce amerykanie i brytyjczycy w czasie 2 wojny?opluwacie rosjan jakby mieli mniejsze prawo sie bronic niz wy.a kto wy jestescie?polskie elity sprzedaja was jedna po drugiej jak sie sprzedaje karpia w wannie a wy szekacie o swoich krzywdach.trzeba bylo nie mordowac rosjan miedzy wielkimi wojnami po lasach i nie glodzic ich w obozach,trzeba bylo nie napadac z niemcami czechoslowacjii,a wczesniej nie tepic ruskow i serbow z austriakiem.niewinni?a co powiecie o iraku,syrii,afganistanie,libii,czeczenii,jugoslawii,gruzjii?robicie to dla kasy czy dla bohaterstwa?dajecie sie wykorzystywac jak tania prostytutka i pozniej pretensje do boga o niezaplacony rachunek?pod ruskiem polska zostala zjednoczona i stanela na nogi,pod ruskiem polski zolnierz siedzial na dupie a nie szlifowal siedzenia hummera 5000 km od jej granic,i pod ruskiem holoto pieprzona,polski kapital zosawal w polsce.dzis obojetne ktory kradnie,bo kradnie kazdy.kosciol katolicki,angole,zabojady,jankesi,szwaby,zydy…kto dzis nie kradnie i kto to umozliwil?komunisci?tylko 100 % uman moze tak powiedziec.50 la socjalizmu w polsce i to byl najlepszy czas od 300 lat.co wam przyszlosc niesie pod zaborem niemiecko-amerykansk0-zydowskim to jeszcze nie wiecie.nie mow hop …..

  Polubienie

  • Z pewnymi rzeczami mogę się i zgodzić, że np. socjalizm po 2WŚ dał Polakom coś, ale co i którym? To, co dzieje się teraz, czyż nie robią tego ci sami ludzi, którzy działali i wtedy?

   Jeśli niby 17.09.1939 to usprawiedliwiona konieczność… no cóż… Hitler mówił tak samo… 😦

   Jakby coś, to na przyszłość używaj tzw. akapitów, to tekst będzie czytelniejszy…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.