801 Czyli co, „wielki przyjaciel Polski”, niejaki Szewach WeiSS, to jednak zwykły przeciw-polski chazarski kłamca? Zaskoczeni?


fot. Adam Chelstowski/FORUM

Polacy wycierpieli przez II wś jak nikt, a icek okarża nas o współsprawstwo. żydzi POLSCY (chasydzi bo 85%) nie chcieli mieć nic z nami wspólnego, żyli obok w swoim świecie, gadali niemieckim jiddisz, różnili się wyglądem. I co teraz jak zterroryzowane miasto, gdzie w większości oni żyli, miało ratować w Białymstoku np. 45% ludności? A do tego oni sympatyzowali z bolszewizmem i Polaków na kresach, a więc tereny przjęty przez ruskich, a potem przez niemców, gdzie oni denuncjowali Polaków ruskim rzezimieszkom. No ale dla icka historia jest jasna, wszyscy byli winni, bo żydów wymordował wybrany demokratycznie przez niemcy hitler, a oni przecież tak liczyli na niemcy, nawet niemiecką gwarą jiddisz gadali. no a inni to już na pewno się jak nie szmalcownikali to na pewno ręce zacierali, że żydy pójdą do pieca. Tylko o żydach szmalcownikach zapomniał, o żydach mordercach własnych żon, mężów, dzieci, ojców, sąsiadów zapomniał. wszyscy współpracowali tylko o żydach cicho!
Janusz z Kolonii

No to icek nieźle powykręcał. Mają Polacy rację, ale racji nie mają. Byli niewinni Polacy, bohaterzy, to wręcz moi braci, można by powiedzieć żydzi polskiego pochodzenia, no ale rząd to miał kurierów morderców, a Polacy to w ogóle nie ratowali żydów, z 20 mil. tylko 5 tyś. ratowało, no bo jak to, na 20 mil. i 3 mil. żydów to przypada na jednego żyda 7 Polaków do ratowania (co nie!!), no a jeszcze szmalcowniki, no a jeszcze więcej szmalcowników, no a przecierz Polacy szmalcownicy, no a przecież nie możemy tak jednoznacznie tej kwestii rozstrzygnąć, ale przecież jeżeli nie ratowali, to reszta biernie pomagała tym rzeszą szmalcowników, toż to Polacy szmalcowniki same, bez tych 5 tyś żydów pochodzenia polskiego, ale to i tak żydzi. No i co tutaj mówić i myśleć o tym farbowanym lisie.
Janusz z Kolonii

czy kogoś to dziwi? od bardzo dawna persona non grata w tym kraju! od fałszywych przyjaciół chroń nas Panie z wrogami damy sobie radę…
pytanie

Zastanawiam się dlaczego Polacy są tacy ufni i naiwni, przecież znali Żydów i ich niewdzięczność, a mimo to narażali życie swoje i swoich rodzin ? Żaden Żyd nie uratowałby w tej sytuacji Polaka.
Robert

Polacy, z narażeniem własnego życia uratowali Szewacha Weissa i muszą mu teraz za to zapłacić. Żydzi naprawdę „są zdolni inaczej” i „mają głowę” do intehesów.
żydowski intehes

Żydzi szkalują Polskę a PiS w ilościach niemal hurtowych wydaje pozwolenia na pobyt stały dla żydów chcących zamieszkać w naszej ojczyźnie. Chętnie też dostają oni ”polskie” obywatelstwo. To już nie tylko ukrofilia ale i żydofilia w wykonaniu PiS
Głosuję na Ruch Narodowy

Oj, Szewachu /Sławny pol/, brzydalu, oddaj Order.
Wikipedia

Skoro na podstawie zachowań odsetka niereprezentatywnych członków narodu w dodatku w nieludzkich warunkach stworzonych przez agresora, ocenia się cały naród to biorąc pod uwagę wypowiedzi p. Szewacha i innych Żydów stwierdzam, że uczciwość i Żydzi to dwie różne i nieprzystające do siebie rzeczywistości. Nie mamy okupacji zmuszającej do kłamstw, czyż nie p. Szewach?
ma

Zycie juz nieraz pokazalo i pokazuje jak przewrotni sa zydzi , jedno jest pewne tej nacji nie nalezy ufac.
niko

Dlaczego w Polsce wciąż podtrzymuje się z gruntu fałszywą żydowską interpretacje bohaterstwa Polaków ratujących Żydów w ogniu wojny Niemiec z Polska, jako „sprawiedliwych”, zamiast „miłosiernych” nie baczących, ze mogą stracić swoje życie? Za kogo Polacy mieli oddawać Żydom sprawiedliwość, czyżby za siebie ,jak utrzymuje Szewach Weiss z banda niesprawiedliwych załganych kosmopolitów żydowskich?
stan

Brawo dla naszego wielkiego przyjaciela pana Weissa. Który za działania znikomej części obywateli polskich wobec innych obywateli polskich wyznania mojżeszowego żąda teraz odpowiedzialności zbiorowej. Bo za taką można uznać żądania lipnych odszkodowań od Polski. Pan Weiss co prawda pewnie nie za bardzo lubił Niemców za to co robili z Żydami w czasie wojny ale nie przeszkadza mu to stosować ich sprawdzonych metod działania. 😉
mroczny sedes

To ten odznaczony przez Prez. Dudę jako :”wielki przyjaciel Polski”? Pomiędzy narodem chrześcijańskim / katolickim a nimi nigdy nie może być dobrze .. nie te wartości, bo nie te fundamenty (dekalog) i to, że zawsze „mają rację”
Jordan

módlmy się za nawrócenie przewrotneqo plemienia wężoweqo i za dzieci zamordowane w palestynie przez to plemię
pol

czy Prezydent Duda dalej będzie odznaczał najwyższymi polskimi orderami tego pana?
pytanie

kolejne skutki sukcesu koalicji PIS & PO.
obserwator

https://www.pch24.pl/szewach-weiss-naprawde-szkalowal-rzad-na-uchodzstwie–mamy-tlumaczenie-wywiadu,61652,i.html#ixzz5Le0Whaox

Szewach Weiss naprawdę szkalował rząd na uchodźstwie. MAMY TŁUMACZENIE WYWIADU

Wypowiedziane kilka dni temu słowa prof. Szewacha Weissa wzbudziły liczne kontrowersje. Według anglojęzycznych mediów były ambasador Izraela w Polsce, rozmawiając o historii II wojny światowej, oskarżył polski rząd na uchodźstwie o udział w mordowaniu Żydów. Sam Weiss zaprzeczył temu w rozmowie z polskimi dziennikarzami, twierdząc, że to błąd w tłumaczeniu na język angielski, którego mieli dopuścić się redaktorzy „Jerusalem Post”. Dziś wiemy już na pewno, że było inaczej.

Jako że wypowiedź Szewacha Weissa i jego późniejsze sprostowanie wywołały ogromne kontrowersje, postanowiliśmy zwrócić się o tłumaczenie całości wywiadu udzielonego przez profesora Szewacha Weissa stacji radiowej Galej Zahal. Przeprowadzona przez izraelskiego dziennikarza Raziego Barkaiego rozmowa toczyła się w języku hebrajskim.

Co zatem powiedział Weiss w sprawie polskiego rządu na uchodźstwie?

Otóż dziennikarz stwierdził, że treść porozumienia premierów Polski i Izraela jest kłamliwa, gdyż „całkowicie oczyszcza Polaków” z zarzutów popełnienia zbrodni na Żydach. „Przyjaciel Polski” Szewach Weiss powiedział:

Jest to dokument, w którym jest kilka prawdziwych zdań, a reszta to albo rzeczy niejasne, albo kłamliwe, albo półprawdy, które również są kłamstwem. Podam ci dwa – trzy przykłady. Jeśli chodzi o Polski Rząd na uchodźstwie, byli tam kurierzy tacy jak Karski albo Jan Nowak-Jeziorański i inni, którzy przedstawili ten cały obraz całemu światu, pokazując, że jest on winny tym okropieństwom, między innymi pokazali również stosunek Kongresu amerykańskiego, wszyscy byli tu winni, ale to nie czas i miejsce, by się tym zajmować. Jednak Rząd Polski na uchodźstwie, a w szczególności polskie podziemie, a w szczególności Armia Krajowa, były takie przypadki, że byli szmalcownikami lub sami mordowali Żydów.


Specjalnie dla Czytelników PCh24.pl zlecieliśmy profesjonalne tłumaczenie wywiadu z języka hebrajskiego. Poniżej prezentujemy pełny zapis rozmowy z Szewachem Weissem:

RB: Jest z nami profesor Szewach Weiss, były przewodniczący izraelskiego parlamentu – Knesetu, były ambasador Izraela w Polsce oraz przewodniczący Rady Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie.

SzW: Szalom, dzień dobry.

RB: Jaka była pana reakcja na treść oświadczenia premierów Izraela i Polski, co pan myśli o tym wszystkim?

SzW: Razi, bądźmy na ty, znamy się przecież od lat, byłeś moim uczniem.

RB: Tak, tak, istotnie.

SzW: Przed tą deklaracją chciałbym wyrazić dwie – trzy uwagi. Po pierwsze, żeby poznać szersze tło, należy zaznaczyć, że omawiamy tu ludobójstwo narodu żydowskiego, mówimy o Europie w okresie po Zagładzie, tak jak to pisał poeta Paul Celan, który później popełnił samobójstwo, bo zapewne nie był w stanie wytrzymać swoich wspomnień, że Europa jest „zamarzniętym jeziorem żydowskiej krwi”. My widzimy Europę, ten zachodni świat, który całkowicie nas zdradził. Zdradzili nas wszyscy, a przede wszystkim kraj, który stał na jego czele, Niemcy pod przywództwem Hitlera. Nie chodzi tu tylko o nazistów, bo przecież mówimy o większości narodu niemieckiego, który wybrał Hitlera w wolnych i demokratycznych wyborach. I to po pierwsze, to jest ogólne tło. Jeśli chodzi o Polskę, to obozy koncentracyjne nie były polskie. To prawda i to można znaleźć w tej wspólnej deklaracji. W tym kontekście prezydent Obama rzucił kiedyś straszne głupstwo.

RB: Ale Szewachu, kiedy Niemcy zbudowali te obozy w Polsce, to czy nie dlatego, że było im wygodnie stworzyć te obozy właśnie tam? Zapewne wiedzieli, że miejscowa społeczność będzie z nimi współpracowała?

SzW: Nie wiem tego. Co do tej sugestii, to nie mamy tu żadnej dokumentacji popierającej tę tezę, ale wyobrażam sobie, że Niemcy myśleli o wielu sprawach. Jest tutaj również argument dużo bardziej logistyczny, bo przecież mówimy tu o fabryce śmierci i mówimy tu o narodzie, który żył w centralnej Europie i popełnił największe morderstwo w historii, i czynił to w sposób systematyczny. Mam nadzieję, że nic takiego w przyszłości się nie zdarzy. Począwszy od zwykłych tortur aż do palenia ciał i kości. Pamiętamy, że Polska jest największym cmentarzem narodu żydowskiego, chociaż to nie jest dokładnie cmentarz, bo w dużej mierze nie ma tam ani macew, ani grobów.

RB: Ale Szewachu, chciałbym odnieść się do tego dokumentu, pod którym podpisani są premier Polski i Izraela: „uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej. Z dumą wspominamy heroiczne czyny licznych Polaków, szczególnie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów.” Nota bene, gdy mówimy o licznych Polakach, to spośród narodu liczącego dwadzieścia kilka milionów osób liczba Sprawiedliwych wynosi około 5 tysięcy.

SzW: Właśnie tutaj wskazujesz na jeden z głównych problemów tego dokumentu.

RB: Sekundę, sekundę, jeszcze jeden cytat: „Podkreślamy fakt, że struktury Polskiego Państwa Podziemnego na uchodźstwie stworzyły mechanizm systemowej pomocy i wsparcia dla osób pochodzenia żydowskiego, a konspiracyjne sądy wydawały wyroki skazujące Polaków za współpracę z niemieckimi władzami okupacyjnymi, w tym także za denuncjowanie Żydów”. W sumie mamy przed sobą dokument całkowicie, od początku do końca, oczyszczający Polaków.

SzW: Jest to dokument, w którym jest kilka prawdziwych zdań, a reszta to albo rzeczy niejasne, albo kłamliwe, albo półprawdy, które również są kłamstwem. Podam ci dwa – trzy przykłady. Jeśli chodzi o Polski Rząd na uchodźstwie, byli tam kurierzy tacy jak Karski albo Jan Nowak-Jeziorański i inni, którzy przedstawili ten cały obraz całemu światu, pokazując, że jest on winny tym okropieństwom, między innymi pokazali również stosunek Kongresu amerykańskiego, wszyscy byli tu winni, ale to nie czas i miejsce, by się tym zajmować. Jednak Rząd Polski na uchodźstwie, a w szczególności polskie podziemie, a w szczególności Armia Krajowa, były takie przypadki, że byli szmalcownikami lub sami mordowali Żydów. Po drugie jest tam fragment dużo bardziej problematyczny, który mnie wzburza. Chodzi tu o debatę, która trwa już dziesięć – dwanaście lat, sprawa ta znów stanęła na wokandzie, ponieważ obecna władza zwraca się do polskiego społeczeństwa, które pragnie wierzyć, że tak rzeczywiście było.

RB: Ale co konkretnie masz na myśli?

SzW: Weź również pod uwagę fakt, że są w Polsce olbrzymie masy, które sprzeciwiają się temu prawu, większość intelektualistów, elity społeczne, większość młodzieży, nad tym także trzeba się zastanowić.

RB: Ale proszę, skoncentrujmy się na tym paragrafie, który mówi…

Szw: Jeśli chodzi o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, to tu wiele się pisze. Każdy Sprawiedliwy wśród Narodów Świata jest naszym bohaterem i naszym bratem. Ja sam żyję dzięki Sprawiedliwym. Ja sam i moja rodzina, dobrze ich znam. Ale z drugiej strony nic tu nie piszą o donosicielach. Ja tu nie chcę w ogóle wchodzić w konflikt z Yad Vashem, bo dla mnie to jest święte miejsce, ja sam byłem przez wiele lat przewodniczącym Rady tego instytutu.

 RB: Ale przecież Yad Vashem wydał jednoznaczne oświadczenie, jedną sekundę, oni wprawdzie nie użyli pojęcia „fałszywy dokument”, ale z ich opinii wynika, że jest to dokument pełen wstydu (wstydliwy).

Szw: Jedną sekundę, jeśli chodzi o przekład na hebrajski, to muszę stwierdzić, że każdy, kto zna język polski, przekona się, jak bardzo jest to polski dokument. Na przykład wyrażenie: „Polacy pochodzenia mojżeszowego”.

 RB: A jak to brzmi w języku polskim?

Szw: „Polacy pochodzenia mojżeszowego”. To jakby nie nazywać ich Żydami, ale w gruncie rzeczy to Żydzi. To Żydzi, których w gruncie rzeczy Polacy zamordowali.

 RB: Szewachu, ale wróćmy, jeśli pozwolisz, do lat pięćdziesiątych. Nie wiem, nie pamiętam, czy byłeś już wtedy dziennikarzem radiowym, czy studentem, ale w tamtej debacie, która była w Izraelu, która w gruncie rzeczy podzieliła całe społeczeństwo izraelskie, przypominam sobie tutaj te demonstracje, które organizował Menachem Begin. Czy ty, Szewachu, popierałeś stanowisko Ben Guriona, który mówił, że są inne Niemcy?

SzW: Przede wszystkim w 1953 roku byłem jeszcze uczniem szkoły średniej. W internacie w Hadassim, ale byłem bardzo zaangażowany politycznie, miałem nawet lewicowe poglądy, tak że w ogóle miałem stanowisko wręcz wrogie wobec Ben Guriona, bo przecież chodzi tu o Niemcy Zachodnie, imperialistyczne, ale są to grzechy naszej młodości.

 RB: Jedną sekundę, czy oznacza to, że solidaryzowałeś się, że ty lewicowiec, Szewach, jedną sekundę, że ty młody lewicowiec solidaryzowałeś się ze stanowiskiem Menachema Begina? Przecież to niemożliwe.

SzW: No nie, nie trzeba przesadzać, nie chodziłem przecież na demonstracje. To sprawa daleka i historyczna, ale przecież Ben Gurion nie uniewinnił Niemców, byli to przecież ludzie, którzy urodzili się w czasie hitleryzmu, ale tutaj muszę zrobić jeszcze jedną uwagę: inne Niemcy; w 1952 roku w Zachodnich Niemczech Bundestag przegłosował oświadczenie – prawo, że biorą na siebie całą odpowiedzialność i całą winę i to jest kolosalna różnica. Rzecz jasna, nie ma tutaj co porównywać winy niemieckiej i polskiej, i nie wolno czynić tego porównania, podobnie jak nie wolno mówić: „polskie obozy koncentracyjne”, ale nie zapominajmy, że mamy z Polakami długi rachunek. Ja już od wielu miesięcy ostrzegam ich w Polsce. Utrzymuję bardzo dobre i bliskie kontakty z prezydentem Polski i wydaje mi się, że w tej właśnie władzy pojawiają się już rysy. Wydaje mi się, że prezydentowi Dudzie nie podoba się ta cała historia wokół tej ustawy.

 RB: Ale mam jeszcze jedno pytanie, gdybyś dzisiaj był przewodniczącym Knesetu, to czy byłbyś skłonny zwołać specjalne posiedzenie Knesetu, aby unieważnić tę deklarację?

SzW: Ja w ogóle nie jestem pewny, czy istnieje taka formalna możliwość, by to zrobić.

 RB: Ale przecież można to ogłosić.

SzW: Ja bym to powiedział w następujący sposób: ta debata cały czas pozostaje pomiędzy nami, cały czas się rozszerza. To obecna władza polska stara się przekonać, że oto odnieśliśmy sukces i to, co udało nam się zrobić, zostało przyjęte przez cały naród polski, chociaż może nie przez obecnego prezydenta. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tych polskich komentarzach my, Izraelczycy, występujemy jako mocarstwo, że mamy nawet wpływ na Stany Zjednoczone. Wraca sen i mitologia, że Żydzi rządzą całym światem, jest tu wiele argumentów typowo antysemickich, trzeba pamiętać, że jest wielu Polaków, którzy nie są antysemitami i nie wolno zrywać tych kontaktów.

 RB: Jedną sekundę, Szewachu, a czy ty znasz polskiego profesora Macieja Tomala?

SzW: Nie, nie pamiętam.

RB: To profesor z Krakowa, który zajmuje się literaturą hebrajską. Jeśli chodzi o naszą rozmowę, to poprzestańmy na tym.

PCh24.pl

…..


Szewach Weiss, terazkrosno.pl

vader213 @vader213:
kolejny raz żydowski polakozerca ufryzowany na „przyjaciela” Polski dowiódł jak bardzo nienawidzi Polaków i od czasu do czasu wylewa się z niego szowinistyczny żydowski rasizm

UczSieHistorii @UczSieHistorii:
Najlepszy jest Bronisław Wildstein z TVPIS, po premierze filmu Wołyń na tej stacji była debata i jednym z trzech gości był Wildstein który mówił, że rzeź na Wołyniu nie była niczym specjalnym ponieważ takie takie sceny działy się w krajach afrykańskich w latach 70-90 ubiegłego wieku, oczywiście jak każdy żyd który nienawidzi polaków chciał powiedzieć, że to żydzi byli najbardziej cierpiącym narodem i to im się należy współczucie, Pisuary jeszcze tego nędznego żyda trzymają w swojej zakłamanej telewizji. Jeszcze gadał wtedy głupoty z dworczykiem, że to rosja tworzy banderowskie prowokacje na ukrainie. Trzecią zaproszoną osobą była pani Ewa Siemaszko która patrzyła na tych dwóch pajaców jak na jakiś głupków gdy wygadywali swoje nędzne głupie kłamstwa. Jeżeli ktoś ma zapisaną tą debatę to dać znać na maila hulajnogha22@onet.com.pl

jwu @jwu:
@UczSieHistorii Tradycyjnie wylał pomyje na Rosję, i opowiedział się za bezwarunkową współpracą z Ukrainą. Gdyż ta współpraca, ma zagwarantować (wg.niego) pokój na tamtym odcinku. Swoją drogą szkoda ,że na miejscu Pani Siemszko nie siedział dr. Zapałowski ,ks. Isakowicz-Zaleski ,lub poseł Winnicki. Pani Ewa jest za delikatna do takich debat.

lp @lp:
@UczSieHistorii Wildstein skompromitował się w roli Polaka, wyszło z niego do kogo mu bliżej, lepiej już wypadł Dworczyk. Co do Pani Ewy uwaga słuszna, za kulturalna i dała się zakrzyczeć Wildsteinowi.

jwu @jwu:
Jeżeli tak mówi człowiek będący „przyjacielem” Polaków,to strach pomyśleć co mówią jego rodacy ,którzy naszymi przyjaciółmi nie są ?

lp @lp:
@jwu Lepszy jawny wróg niż fałszywy przyjaciel a takim jest talmudyczny Żyd Weiss odkąd go pamiętam.

RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
Ten człowiek jest tak pokręcony intelektualnie ,że zaprzecza sobie raz po raz , kłamie i przeinacza fakty od kiedy został ambasadorem w Polsce. Dla niego nazwanie zyda Polakiem to błąd bo to Polacy mordowali zydów. Masło maślane . Nawiasem mówiąc zydzi uzurpuja sobie prawo do nazywania siebie Polakami bo tak im wygodnie, bo taka jest madrość etapu. Raz są zydami 2 RP , zaraz potem ci sami są funkcjonariuszami UB/MBP o polskich zmienionych nazwiskach a w 68 biednymi wygnańcami ,którzy ochoczo wracaja do swoich hebrajskich korzeni. Polskość mają gdzieś ,liczą sie tylko oni.

https://kresy.pl/bez-kategorii/tlumaczenie-wywiadu-szewacha-weissa-potwierdza-ze-oskarzal-polski-rzad-na-uchodzstwie-o-udzial-w-mordowaniu-zydow/

TŁUMACZENIE WYWIADU SZEWACHA WEISSA POTWIERDZA, ŻE OSKARŻAŁ POLSKI RZĄD NA UCHODŹSTWIE O UDZIAŁ W MORDOWANIU ŻYDÓW

18 lipca 2018|7 komentarzy|w Bez kategorii, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Szewach Weiss naprawdę szkalował polski rząd na uchodźstwie – pisze portal PCh24.pl, który zlecił tłumaczenie kontrowersyjnego wywiadu byłego ambasadora Izraela w Warszawie.

Ponad tydzień temu informowaliśmy o artykule izraelskiego dziennika „Jerusalem Post”, który napisał o wywiadzie byłego ambasadora Izraela w Warszawie Szewacha Weissa dla rozgłośni radiowej izraelskiej armii. Weiss skomentował wspólną deklarację premierów Binjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego z 27 czerwca. Weiss skrytykował deklarację twierdząc, że fałszuje historię. Według „Jerusalem Post” miał także powiedzieć, iż „zdarzały się przypadki, że polski Rząd na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów”. Niedługo później sam Weiss zaprotestował twierdząc, że „Jerusalem Post” błędnie cytował jego słowa. W sprostowaniu oświadczył, że w wywiadzie mówił nie o Polskim Rządzie na uchodźstwie, ale o Armii Krajowej.

W związku z kontrowersjami dotyczącymi wypowiedzi Szewacha Weissa, portal PCh24.pl zlecił profesjonalne tłumaczenie kluczowych fragmentów wywiadu z języka hebrajskiego, które zamieścił na swoich stronach.

Według tego tłumaczenia, w rozmowie z izraelskim radiem Galej Zahal Szewach Weiss był pytany o treść deklaracji polsko-izraelskiej podpisanej przez premierów obu krajów po zmianie przez Sejm ustawy o IPN. Prowadzący rozmowę dziennikarz Razi Barkai zwrócił uwagę m.in. na następujący fragment:

„Uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej. Z dumą wspominamy heroiczne czyny licznych Polaków, szczególnie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów.”

Dziennikarz zaznaczył, że jest tam mowa o „licznych Polakach”, a „spośród narodu liczącego dwadzieścia kilka milionówosób liczba Sprawiedliwych wynosi około 5 tysięcy”. – Właśnie tutaj wskazujesz na jeden z głównych problemów tego dokumentu – wtrącił Weiss. Barkai kontynuował, cytując kolejny fragment, w którym zaznaczono, że Polskie Państwo Podziemne na uchodźstwie systemowo pomagało i wspierało osoby pochodzenia żydowskiego, a konspiracyjne sądy karały Polaków, którzy wydawali Żydów Niemcom.

– W sumie mamy przed sobą dokument całkowicie, od początku do końca, oczyszczający Polaków – skomentował dziennikarz. Weiss odparł, że w omawianym dokumencie „jest kilka prawdziwych zdań, a reszta to albo rzeczy niejasne, albo kłamliwe, albo półprawdy, które również są kłamstwem”.

– Jeśli chodzi o Polski Rząd na uchodźstwie, byli tam kurierzy tacy jak Karski albo Jan Nowak-Jeziorański i inni, którzy przedstawili ten cały obraz całemu światu, pokazując, że jest on winny tym okropieństwom, między innymi pokazali również stosunek Kongresu amerykańskiego, wszyscy byli tu winni, ale to nie czas i miejsce, by się tym zajmować. Jednak Rząd Polski na uchodźstwie, a w szczególności polskie podziemie, a w szczególności Armia Krajowa, były takie przypadki, że byli szmalcownikami lub sami mordowali Żydów – powiedział były ambasador Izraela w Polsce.

Weiss dodał, że w deklaracji jest też inny, „dużo bardziej problematyczny” fragment, który wywołuje w nim wzburzenie.

– Chodzi tu o debatę, która trwa już dziesięć – dwanaście lat, sprawa ta znów stanęła na wokandzie, ponieważ obecna władza zwraca się do polskiego społeczeństwa, które pragnie wierzyć, że tak rzeczywiście było. (…) są w Polsce olbrzymie masy, które sprzeciwiają się temu prawu, większość intelektualistów, elity społeczne, większość młodzieży, nad tym także trzeba się zastanowić.

Weiss podkreślił, że bardzo ceni Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, dzięki którym on sam dziś żyje. – Ale z drugiej strony nic tu nie piszą o donosicielach –zaznaczył. Jego zdaniem, stosowanie w deklaracji takich sformułowań, jak „Polacy pochodzenia mojżeszowego” pokazuje, że jest to bardzo polski dokument.

– „Polacy pochodzenia mojżeszowego”. To jakby nie nazywać ich Żydami, ale w gruncie rzeczy to Żydzi. To Żydzi, których w gruncie rzeczy Polacy zamordowali –powiedział.

W wywiadzie Weiss powiedział też, że obecna władza polska stara się przekonać Polaków, że odniosła sukces. – Trzeba wziąć pod uwagę, że w tych polskich komentarzach my, Izraelczycy, występujemy jako mocarstwo, że mamy nawet wpływ na Stany Zjednoczone. Wraca sen i mitologia, że Żydzi rządzą całym światem, jest tu wiele argumentów typowo antysemickich, trzeba pamiętać, że jest wielu Polaków, którzy nie są antysemitami i nie wolno zrywać tych kontaktów.

PCh24.pl / Kresy.pl

…..


Ssewach weiss / autor: wPolityce.pl/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

Komentarze zablokowane

https://wpolityce.pl/historia/404475-weiss-jednak-oskarzyl-rzad-w-londynie-o-mordowanie-zydow

PCH24.pl: Nie było błędu w tłumaczeniu. Szewach Weiss jednak oskarżył emigracyjny rząd w Londynie o mordowanie Żydów

opublikowano: za 40 minut · aktualizacja: za 40 minut

O zaskakujących i boleśnie nieprawdziwych słowach Szewacha Weissa na temat rzekomej odpowiedzialności rządu polskiego emigracyjnego w Londynie za niemieckie zbrodnie na Żydach w czasie II Wojny Światowej, pisaliśmy już kilkakrotnie. Cytowaliśmy też dementi byłego ambasadora Państwa Izrael w Warszawie, a dziś szanowanego komentatora.

CZYTAJ: Rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów? Weiss tłumaczy: Mówiłem o AK. Co z tego zrobili, „Jerusalem Post”, ja nie wiem…

Przypomnijmy: Weiss miał powiedzieć, że

„zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów”.

W rozmowie z RMF FM Weiss zaprzeczył, że powiedział takie słowa.

Mówiłem o Armii Krajowej, a nie o rządzie polskim. Powiedziałem, że Armia Krajowa, niestety, tam Żydzi walczyli też, i ratowała Żydów i ukarała szmalcowników, ale byli tacy w Armii Krajowej, że też współpracowali z Niemcami co do Żydów. (…) Ale przeważnie nie Armia Krajowa, tylko Żandarmeria Polska. To powiedziałem. Co z tego zrobili, „Jerusalem Post”, ja nie wiem…

—tłumaczył.

Oczywiście, takie słowa o bohaterskiej Armii Krajowej także są nieprawdziwe. Ale wracając do słów Weissa – jak naprawdę brzmiały? Do sprawy wrócił portal PCH24.pl (Polonia Christiana).

Na jego łamach czytamy:

Jako że wypowiedź Szewacha Weissa i jego późniejsze sprostowanie wywołały ogromne kontrowersje, postanowiliśmy zwrócić się o tłumaczenie całości wywiadu udzielonego przez profesora Szewacha Weissa stacji radiowej Galej Zahal. Przeprowadzona przez izraelskiego dziennikarza Raziego Barkaiego rozmowa toczyła się w języku hebrajskim.

Co zatem naprawdę mówił Weiss w sprawie polskiego rządu na uchodźstwie?

Otóż dziennikarz stwierdził, że treść porozumienia premierów Polski i Izraela jest kłamliwa, gdyż „całkowicie oczyszcza Polaków” z zarzutów popełnienia zbrodni na Żydach. „Przyjaciel Polski” Szewach Weiss powiedział:

Jest to dokument (deklaracja polsko-izraelska – red. wP.), w którym jest kilka prawdziwych zdań, a reszta to albo rzeczy niejasne, albo kłamliwe, albo półprawdy, które również są kłamstwem. Podam ci dwa – trzy przykłady. Jeśli chodzi o Polski Rząd na uchodźstwie, byli tam kurierzy tacy jak Karski albo Jan Nowak-Jeziorański i inni, którzy przedstawili ten cały obraz całemu światu, pokazując, że jest on winny tym okropieństwom, między innymi pokazali również stosunek Kongresu amerykańskiego, wszyscy byli tu winni, ale to nie czas i miejsce, by się tym zajmować. Jednak Rząd Polski na uchodźstwie, a w szczególności polskie podziemie, a w szczególności Armia Krajowa, były takie przypadki, że byli szmalcownikami lub sami mordowali Żydów.

CZYTAJ TAKŻE: PEŁNA TREŚĆ deklaracji premierów Izraela i Polski. „Oba rządy nawołują do powrotu do spokojnego dialogu”

Oto szczególnie warte przytoczenia inne fragmenty rozmowy. Padają w nim słowa prawdy, ale i kolejne straszne zarzuty wobec Polaków:

SzW: Jeśli chodzi o Polskę, to obozy koncentracyjne nie były polskie. To prawda i to można znaleźć w tej wspólnej deklaracji. W tym kontekście prezydent Obama rzucił kiedyś straszne głupstwo.

RB: Ale Szewachu, kiedy Niemcy zbudowali te obozy w Polsce, to czy nie dlatego, że było im wygodnie stworzyć te obozy właśnie tam? Zapewne wiedzieli, że miejscowa społeczność będzie z nimi współpracowała?

SzW: Nie wiem tego. Co do tej sugestii, to nie mamy tu żadnej dokumentacji popierającej tę tezę, ale wyobrażam sobie, że Niemcy myśleli o wielu sprawach. Jest tutaj również argument dużo bardziej logistyczny, bo przecież mówimy tu o fabryce śmierci i mówimy tu o narodzie, który żył w centralnej Europie i popełnił największe morderstwo w historii, i czynił to w sposób systematyczny. Mam nadzieję, że nic takiego w przyszłości się nie zdarzy. Począwszy od zwykłych tortur aż do palenia ciał i kości. Pamiętamy, że Polska jest największym cmentarzem narodu żydowskiego, chociaż to nie jest dokładnie cmentarz, bo w dużej mierze nie ma tam ani macew, ani grobów.

RB: Ale Szewachu, chciałbym odnieść się do tego dokumentu, pod którym podpisani są premier Polski i Izraela: „uznajemy i potępiamy każdy indywidualny przypadek okrucieństwa wobec Żydów, jakiego dopuścili się Polacy podczas II wojny światowej. Z dumą wspominamy heroiczne czyny licznych Polaków, szczególnie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów.” Nota bene, gdy mówimy o licznych Polakach, to spośród narodu liczącego dwadzieścia kilka milionów osób liczba Sprawiedliwych wynosi około 5 tysięcy.

Jeszcze jeden cytat: „Podkreślamy fakt, że struktury Polskiego Państwa Podziemnego na uchodźstwie stworzyły mechanizm systemowej pomocy i wsparcia dla osób pochodzenia żydowskiego, a konspiracyjne sądy wydawały wyroki skazujące Polaków za współpracę z niemieckimi władzami okupacyjnymi, w tym także za denuncjowanie Żydów”. W sumie mamy przed sobą dokument całkowicie, od początku do końca, oczyszczający Polaków.

SzW: Jest to dokument, w którym jest kilka prawdziwych zdań, a reszta to albo rzeczy niejasne, albo kłamliwe, albo półprawdy, które również są kłamstwem. Podam ci dwa – trzy przykłady. Jeśli chodzi o Polski Rząd na uchodźstwie, byli tam kurierzy tacy jak Karski albo Jan Nowak-Jeziorański i inni, którzy przedstawili ten cały obraz całemu światu, pokazując, że jest on winny tym okropieństwom, między innymi pokazali również stosunek Kongresu amerykańskiego, wszyscy byli tu winni, ale to nie czas i miejsce, by się tym zajmować. Jednak Rząd Polski na uchodźstwie, a w szczególności polskie podziemie, a w szczególności Armia Krajowa, były takie przypadki, że byli szmalcownikami lub sami mordowali Żydów. Po drugie jest tam fragment dużo bardziej problematyczny, który mnie wzburza. Chodzi tu o debatę, która trwa już dziesięć – dwanaście lat, sprawa ta znów stanęła na wokandzie, ponieważ obecna władza zwraca się do polskiego społeczeństwa, które pragnie wierzyć, że tak rzeczywiście było.

(…)

RB: Ale przecież Yad Vashem wydał jednoznaczne oświadczenie, jedną sekundę, oni wprawdzie nie użyli pojęcia „fałszywy dokument”, ale z ich opinii wynika, że jest to dokument pełen wstydu (wstydliwy).

Szw: Jedną sekundę, jeśli chodzi o przekład na hebrajski, to muszę stwierdzić, że każdy, kto zna język polski, przekona się, jak bardzo jest to polski dokument. Na przykład wyrażenie: „Polacy pochodzenia mojżeszowego”.

RB: A jak to brzmi w języku polskim?

Szw: „Polacy pochodzenia mojżeszowego”. To jakby nie nazywać ich Żydami, ale w gruncie rzeczy to Żydzi. To Żydzi, których w gruncie rzeczy Polacy zamordowali.

(…)

RB: Ale mam jeszcze jedno pytanie, gdybyś dzisiaj był przewodniczącym Knesetu, to czy byłbyś skłonny zwołać specjalne posiedzenie Knesetu, aby unieważnić tę deklarację?

SzW: Ja w ogóle nie jestem pewny, czy istnieje taka formalna możliwość, by to zrobić.

(…)

Ja bym to powiedział w następujący sposób: ta debata cały czas pozostaje pomiędzy nami, cały czas się rozszerza. To obecna władza polska stara się przekonać, że oto odnieśliśmy sukces i to, co udało nam się zrobić, zostało przyjęte przez cały naród polski, chociaż może nie przez obecnego prezydenta. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tych polskich komentarzach my, Izraelczycy, występujemy jako mocarstwo, że mamy nawet wpływ na Stany Zjednoczone. Wraca sen i mitologia, że Żydzi rządzą całym światem, jest tu wiele argumentów typowo antysemickich, trzeba pamiętać, że jest wielu Polaków, którzy nie są antysemitami i nie wolno zrywać tych kontaktów.

gim, źródło PCH24.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/403051-szewach-wyjasnia-swoje-slowa

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/szewach-weiss-sprostowal-zydow-zabijali-akowcy-a-nie-rzad-na-uchodzstwie/

https://wpolityce.pl/swiat/403384-i-znowu-ci-zydzi

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/szewach-weiss-polski-rzad-na-uchodzstwie-bral-udzial-w-mordowaniu-zydow/

…..


autor: YouTube wPolityce.pl

verum@verum
Polacy ratowali i uratowali Szewacha Weissa, aby mogl po ilus tam latach, w czasie najgorszej nagonki na Polske mogl stwierdzic, ze Polacy mordowali… Powtorze za autorem „Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam” No i maski opadly….

Patriotka
Przypominam, że dostał od Dudy Order Orła Białego. Przecież on jest przeciw Polsce. Duda rozdaje ordery jak Komorowski, czyli komu popadnie, źeby się przypodobać. Zdrajca!!ll

na szabesgojow nie zaglosuje
Gra toczy sie o cos innego. Szabes goje od Kaczora wyprzedaja Polske GANGSTEROM z NJ. Zamienicie Polske w POLIN. Jestescie KREATURAMI i oszustami.

joanna
Czyżby totalny antypolak czy może kupiony Żyd? Mi ustawa otworzyła oczy, jak niewdzięcznym i oszukańczym narodem są Żydzi! Dlatego nie mają na świecie przyjaciół, a Polacy byli naiwni przez 800 lat!

kop
Jeżeli jeszcze ktoś miał jakieś błędne złudzenia co do intencji Wejssa to powinien pozbyć się jak najszybciej wszelkich złudzeń .

Dlaczego prawda boli Żydów
Wizja uprawy pomarańczy, cytryn, fig, warzyw przez przecietnego izraelczyka żeby żyć jest tak straszna skoro mozna by dobrze życ z piniędzy wyciągniętych od Polakw. Dlatego ten straszliwy jazgot

QAZ
Mosiek, podziękowałeś Polakom że żyjesz? bo nie słyszałem, mało, uważasz jak i twoje podłe plemię że mieliśmy obowiązek by was ratować, otóż nie masz racji.

hehe
no i co PISowcy? oto wasz wielki, żydowski przyjaciel…

MARTIN
ten stary zaklamany chytry zyd jest nie do zniesienia. LUDZIE PRZECIEZ CHCA NAS OKRASC!

Anka1
Szewach Weiss wypowiada się w zależności jak mu chorągiewka zawieje. Dopiero co był zachwycony deklaracją, ale już go podpuścili i znowu odwraca kota ogonem. Czy my musimy słuchać tego bełkotu?

Kreon
„Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RPna uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów” Czekam, aż red. Karnowski objaśni mi ten sukces. Tego nawet Lapid nie głosi

https://wpolityce.pl/polityka/402999-szewach-weiss-krytykuje-deklaracje-polsko-izraelska

Weiss krytykuje deklarację polsko-izraelską: Zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne

opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu

Były ambasador Izraela w Polsce, ocalały z Holokaustu Szewach Weiss w izraelskim radiu skrytykował polsko-izraelską deklarację.

Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne

— ocenił.

Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów

— dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Netanjahu odpowiada krytykom polsko-izraelskiej deklaracji: Celem było usunięcie zapisów karny z ustawy o IPN. Udało się to osiągnąć

W podpisanej 27 czerwca deklaracji premier Polski Mateusz Morawiecki oraz Netanjahu podkreślili, że relacje między ich krajami oraz społeczeństwami „opierają się na  głębokim zaufaniu i zrozumieniu” oraz współpracy „na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście”.

W oświadczeniu przywódcy zadeklarowali m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, podkreślili swobodę badań naukowych oraz potępili wszelkie formy antysemityzmu i „antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe”.

Tłem dla podpisania tego dokumentu stała się uchwalona również 27 czerwca nowelizacja ustawy o polskim IPN. Zmiana ta uchyla przepisy przewidujące kary więzienia za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy. Ustawa w poprzednim kształcie spotkała się z krytyką m.in. Izraela i USA.

as/PAP

stary wyga
Zyje tyle lat z nami, I niestety sie nie zasymilowal, albo choc nabral szacunku do ludzi wsrod ktorych zyje I DZIEKI ktorym zyje. SMUTNE ! (Tylko zemsta I szmal im glowie)

Qwerty
O „nasz przyjaciel” tak chwalony przez PiS się wypowiedział.

mich
rząd na uchodztwie w angli mordował żydów? aha

agata
Promuje pan anty-polonizm !

gość
Pan Weiss zadziwia. Czy może rozwinąć swą myśl? Wydawało się, że to umiarkowany polityk i sprawiedliwy człowiek.

aniela@aniela
na pewno brakuje:::::::::

Żagiew, czyli Żydowska Gwardia Wolności to konspiracyjna i kolaborancka organizacja żydowska utworzona przez Gestapo już w 1940 r. Ich celem było infiltrowanie żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Członkowie Żagwi mogli poruszać się po Generalnej Guberni. Otrzymywali także od Gestapo broń.

Najbardziej znaną postacią był Leon Skosowski ps. „Lonek”. Najbardziej znaną sprawą Żagwi było sprawa Hotelu Polskiego, czyli fikcyjnych wyjazdów do innych krajów. Komórka Żagwi w tym hotelu przy pomocy żydowskich naganiaczy oferowała zamożnym Żydom w zamian za niebagatelne pieniądze paszporty i wizy wyjazdu zagranicę. W ten sposób wybawiono z kryjówek prawdopodobnie aż 2,5 tys. Żydów, których następnie zamordowano lub wysłano na śmierć do Auschwitz. Żydowski Związek Wojskowy (ŻZW) wytropił działalność „Żagwi” i przy współpracy AK na agentach wykonano 70 wyroków śmierci. Jednym z ostatnich zlikwidowanych był Leon Skosowski.

A co z Żydami? Wedle propagandy, w czasie wojny zawsze byli prawi, sprawiedliwi i bohaterscy. Na pytanie o to, czy Żydzi kolaborowali z Niemcami – reakcją jest szok i konsternacja, jak to możliwe? Na pytanie o żydowskich szmalcowników, którzy gorliwie wydawali swoich rodaków Niemcom – podobna reakcja – niedowierzanie. Na pytanie o postawę żydowskich elit w stosunku do zwykłych, prostych Żydów walczących o przeżycie – zamiast odpowiedzi jest wymowne milczenie. Najlepiej by było, żeby o tym w ogóle nie mówić… „O tym ogromie nieszczęść można tylko milczeć” – słyszymy ze strony żydowskiej. Szkoda tylko, że o polskich szmalcownikach milczeć już nikt nie chce. I słusznie, bo mówić trzeba

ja
Panie ” dobry policmajster” zamilcz Pan a jeżeli nie to prosimy o przykłady. My mamy całe dossier do wglądu w IPN co robili Pana ziomkowie w UB.

lo
rząd na uchodźctwie mordował Żydów!!!!!! Kłamstwo Weisa

Stara Praga
” najleprzy przyjaciel” Polski!!! Chroń nas Bóg od takich „przyjaciół” chyba Szechtera i GW????

Basia
Stary bredzący Żyd, ale niebezpieczny bo udający przyjaciela katolickiego Narodu Polskiego

Chwalba
Taak, trzeba wyjaśnić , że bez pomocy samych Żydów , Judenratów i żydowskiej policji , Niemcom nie udałoby się tak szybko wywieźć mieszkańców gett do obozów .

he,he
Panie Weiss konkretne, kiedy to rząd na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu żydów?

mich
Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów? to chyba szmalcowników i kryminalistów

Ambroży@lund45
Nooo i nawet Szewach Weiss się potrafił ześwinić, stracił wszystko w mych oczach, żydłacki hipokryta, fuj !!!

ker
won z nim

cesia
Po podpisaniu tej ustawy też trwa jazda po PiSie i to jest piękne , nie było przy władzy PiSu nie było jazdy to wyjaśnia wszystko .

he,he
Czy żyd może być sprawiedliwy , tak tylko martwy.

stary Polak
rząd polski mordował żydów? ma pan na myśli morderców z Żagwi? pańscy rodacy prosili o pomoc w likwidacji Żagwi, Podziemne Państwo wydało wyroki. tak, wiem – kto zabija złego żyda zabija cały świat.

Taka prawda
To tak właśnie wypowiadają się ci sprawiedliwi z najwyższymi Polskimi odznaczeniami,naprawdę musimy się zastanowić czy całą tzw.Polską politykę nie władować do wora i wybrać kogoś zuprłnie innego

Polska jest katolicka
Co rusz jakiś żydowski talmudyczny „przyjaciel”krązy nad Polska jak sęp.To Wais,to Daniels,to Soros

stary Polak
a może ma pan na myśli te kilkanaście czy kilkadziesiąt tys żydów którzy za cichą zgodą III rzeszy znaleźli schronienie w szeregach SS? taki handelek – życia za usługi.

VINCENT
Braun tego „przyjaciela” Polski pięknie rozmontował w debacie. Polecam poszukać na youtubie

niki
bo przemysł holokaustu miał w wersji izraelskie funkcjonować do końca świata w celu wydojenia wszystkich łącznie z POLAKAMI

Tom
co ten człowiek chce od Polski? Pochodzi z Borysławia na obecnej Ukrainie ; niech przyjaźni się i poucza Ukraińców. Niech mu Ukraińcy oddają fundamenty domu który należał do jego rodziny przed wojną.

Tadeusz
od zawsze wiadomo – „nie masz żyda pod podeszwą będziesz go miał przy gardle” – nienawiść do tych co ich ratowali mają w genach! Ile Polaków zamordowali żydzi – tysiące, setki tysięcy, miliony?

Szewach Zydłak
Wy, zydzi, przestancie o nas, Polakach klamac a my, Polacy, przestaniemy o was, zydach, mowic prawde. I to bedzie git geszeft. Ajwaj

Marek.
Mędrzec?, nie, pajac. Dostał „drugie życie”, a skupia się w nim na opluwaniu tych którzy go uratowali

Tom
Jakieś dowody historyczne na to oskarżenie Rządu RP na uchodźstwie? To jest ostateczna kompromitacja tego rasisty. Jak Żyd był kom-bandytą czy szmalcown. to był nietykalny ze względu na narodowość?

das
TY zydoska zaklamana antyemicka-To zydzi mordowali i kolaborowali z faszystami potem z komunistami-zyda dziedzictwo od 2000 lat to klamstwo i hipokryzja-mamona to wasz bog i temu poklony wasze

Jacek NH
Antysemityzm w Polsce jest wytworem fantazji lewicowej prasy w kraju i za granicą. Antysemityzm panuje w krajach Zachodniej Europy, a jego źródłem są głównie muzułmanie oraz polityka Izraela i USA

Czesław
J;Piłsudski – Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi

zmień tekst…
Szejwach ty żydzie! (czemu tylko żydzie? -wtym słowie jest wszysko)

tako6
RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów#. O czym onże bredzi?

Byku
No i panie weiss jexxbał pana pies za to co pan zrobił anty Polaku!

szymon
tak wlasnie Weiss kocha Polske! Te Polske !Red Mazurek wypowiedzial sie juz o swoim przyjacielu Szewahu? Zadnych przyjaciol… przed wrogami obronie sie sam! Bronic Izraela ale zawsze pytac sie za ile!?

Roman
Błędem w deklaracji jest mowa o nazistach, a ma być o Niemcach

szymon
Zydzi nie maja za wielu przyjaciol… Bronic ich dyplomatycznie itp ale zawsze wystawiac im rachunek do zaplacenia! Twardo rozmawiac! Poprzemy was ale za tyle a tyle! Zadnych dotacji dla zydow polskich

OPANUJ sie DZIADKU nie PLUJ
a JEDNYKA wyszlo sZYDLO z WORKA. OPANUJA sie a moze by Pan cos wnisosl do POJEDNANIA ZROZUMIENIA PRZYJAZNI I WSPOLPRACY czy tez panska NATAURA MOWIE NIENAWIDZE POLSKI I POLAKOW OPANUJ SIE NA STAROSC

james
Nie chcę przyłączać sie do ruskich trolli, ale fakt że Weiss to marny konformista. Przyłącza sie do nagonki na Polskę i jednocześnie celowo zapomina o haniebnym milczeniu USA oraz Św. Kongresu Żydów

SKANDAL panie WEIS SKANDAL
ZLE CI w POLIN zabieraj MANELE i von stad. Co wnosisz do przyjazni porozumiena i wspolpracy? NIC No ladnie jako ambasador dobry przyklad Weis dla Grabowskiego, Gross i Engelking SKANDAL ty JAKO POLAK

byle się kręciło
dziadkowi coś się pod deklem miesza albo znowu następny robi prowokację a sprawa judków kręci się i kręci jeden od drugiego lepszejszy przyjaciel Polski od chłopobasadora do białego

logik
Zawiódł mnie pan panie Weiss, coś się panu pokręciło. Skleroza?

RYSK
faszysta weiss odslonil sie zupelnie, kiedy ten wredny talmudysta zajaknie sie o mordowaniu Polakow przez żydostwo, w czasie i po wojnie, a taki był wyrozumialy-szkoda jego życia

mordechaj
Takie tezy muszą być poparte FAKTAMI historycznymi. Bez przywołania FAKTÓW, takie i podobne wypowiedzi nie mają sensu.

MĄDRY PRZED I PO
Panie tzw. *profesorze”, pan już dawno przekroczył granice śmieszności. Teraz przekracza pan granice przyzwoitości. Swoimi głupimi wypowiedziami wzbudza pan obrzydzenie sprawiedliwych żydów. Po co

ech
waiss nie powinien być wpuszczany do Polski. żydzi mają problem z historią. za wszelką cenę nie chcą dostrzec, że największą winę w mordowaniu żydów ponoszą oni sami. z tym plemieniem nam nie po drodz

RYSK
@Qwerty-nie przez PiS, a osobiście przez niejakiego pismaka mazurka, ktory robil z niego ikone wspolpracy z Polakami, a to zwykla zydowska szuja..

M.
Co ty dziadu bredzisz. Konkrety proszę. Co za świnia koszerna.

kix
Kaczyńskiemu radość, że moze kochać swoich współbraci oficjalnie. Polacy mogą tylko dalej walczyć o swoje jak a komuny i za hyżego ruja.

kazioo
Panie Biały , daj se pan juz na luz. Tak wam zależy żeby do końca świata jedynie co człowiekowi pszychodziło do głowy na słowo „żyd” to obrzydzenie?

atakpowiem
gudłaje nigdy nie będą zachochywać się przyzwoicie

andrzej
Może przykład by podał bo tak bredzić to każdy potrafi.

KOn
I taka „przyjazn” z Zydami od 800 lat……

wypad z Polski
Waiss o co ci chodzi bo my wiemy że chcecie wyrwać kasę od waszych wybawicieli gdyby nie Polacy ty byś mośku nie żył

coś z głową
Co ten stary Bredzi, jak byli na uchodźstwie to jak mogli mordować

emeryt
Wiecznie niezadowoleni.

gosc
SKANDAL! Cofnac mu ORDER ORLA BIALEGO, ktory otrzymal od nieroztropnego pRezydenta bez wyraznych zaslug i ostatecznie POmawianiu nas Polakow o zbrodnie. Ilu Zydow uratowali NKWD zydowscy zbrodniarze?

AK
Konkrety panie Weiss! Kiedy,jak,gdzie i kto z rządu emigracyjnego wydawał rozkazy do mordowania Żydów lub mordował osobiście. Teraz musi pan odpowiedzieć na te pytania.

Zawiedziony
A to bydle!!!

jerzy0@jerzy0
Za te slowa ten pan Żyd musi odpowiedziec przed sądem.To sa oszczerstwa. Precz z takimi przyjaciółmi.Precz z Weisami,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cacuś 12
żydki szkoda słuchać tych kwików z waszej strony,trzymajcie się od Polski z dalekabo gdyby podliczyć iluPolaków oddało za was mośki życia,to wg waszych prawideł nie wypłacilibyście sie do końca świata

ZIEMIA
Szewach Weiss zamknij klamliwy koszerny ryj i trzymaj sie z dala od POLSKI. Raz ci sie udalo oszukac los i nie kus go wiecej. Cala planeta ma DOSC propagandy holokaustowej religii chazarskiej bandy.

Brudna ropa
Prubuja na ile moga sobie pozwolic i dlatego tak bolaly ich zapisy o karaniu. Wiedza ze dla kasy kancelarie starszych braci by scigaly swoich ziomkow

Polak
I co na to premier Morawiecki oraz prezydent Duda ?

j
Mnie tez się nie podoba, bo nie zawarto w niej antypolskiej działalności Żydów w czasie pobytu na naszej ziemi / wywózek na sybir i mordowanie Polaków w UB/

PiotrDCS@PiotrDCS
To ciekawe, jak Rząd RP na uchodźstwie, czyli w WB, mógł mordować Żydów w okupowanej Polsce. Chyba, że staremu faryzeuszowi chodzi o polaków żydowskiego pochodzenia, konfidentów Gestapo, a potem także funkcjonariuszy NKWD, bo tacy byli i wcale liczni, a AK odstrzeliwało kapusiów niezależnie od pochodzenia etnicznego. Weiss, jak niestety wielu Żydów uważa, że są nacją, której więcej wolno. I taka właśnie postawa powodowała, że przez wieki byli wyrzucani z wszystkich krajów z wyjątkiem Polski. I za utracenie tej Ziemi NIEobiecanej przez zbrodnie niemieckie, nienawidzą Polaków. Surrealizm? Niezupełnie. Pamiętam wypowiedź jakiejś pisarki żydowskiej z której wynikało, że dla ratowania Żydów w okupowanej Polsce powinniśmy dać się wszyscy wymordować. Bierzmy przykład z żydowskiego egoizmu i bezwzględności oraz solidarności etnicznej, a będzie nam się żyło lepiej.

…..


autor: YouTube wPolityce.pl

xy
Panie Szewach Weiss, kiedy, w jakich okolicznościach, gdzie i kto z rządu RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów? Ma pan PRAWDZIWE dokumenty na to, podziel się pan a NIE OCZERNIAJ!

Londyn
No prosze jaki wielki przyjaciel Polski wyszedl z Szewacha Weissa.przykre ze osoba szanowana nagle posuwa sie do klamstw i szkalujePolski rzad na uchodzstwie ktory robil co mogl zeby ratowac zydow

kilim@kilim
Szewach Weiss odkrył prawdziwe swe oblicze,bo dotychczas je skrywał latami. Tak to jest z uratowanymi Żydami, że przychodzi moment, że poznajemy ich fałsz który latami skrywali wobec Polaków.

Ula
Szewach Weiss krytykuje deklaracje? Niemożliwe. Taki przyjaciel Polski? Taki uczciwy człowiek? Wierzyliscvie w jego przyjazne gesty? No to macie.

\/banzaprawdeH
Weiss niczego nie ukrywał – to wy nie chcieliście widzieć i słyszeć – teraz podobnie jest ze „szlachetnym, dumnym polskim rŻ.ydem” Danielsem. Pamiętajcie z kim się mierzycie to są oszuści od wieków.

witekgl@witekgl
Pan Szewach Weiss powiedział dwa zdania, które na zawsze w moich oczach zdefiniowały jego osobę. W zbrodniach komunistycznych w Polsce Żydzi nie uczestniczyli, ponieważ Żyd, zostając komunistą przestaje być Żydem. Jedyną realną formą zadośćuczynienia jest zadośćuczynienie finansowe. Pewnie za to dostał Orła Białego. Ciekawe kiedy takiego uznania doczeka się pan Daniels.

JOR
deklarację skrytykował także Szewach Weiss, PRZYJACIEL Polski (?) ; Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów ????

RP powinna być poważna.
Jeśli p. Weiss ma dowody na swoje twierdzenie o udziale Rządu RP na Uchodźtwie w Holokauście to polska prokuratura powinna wszcząć postępowanie w sprawie; jeśli nie ma, a twierdzi-przeciwko niemu.

INSIDER
A ja od początku wiedziałem, że Szwaxh to francowarty dwulicus i że robi dla Niemca i na jego rzecz. Pisałem, ale nikt nie słuchał.

Żeby przypadkiem nie podpaść
Na początku artykułu piszecie że celem deklaracji było usunięcie zapisów z ustawy a na końcu że usunięcie zapisów było tłem. Może się zdecydujecie jaki akurat dziś jest przekaz dnia PiS.

olo
o czy ten stary obrzezaniec Weiss bredzi? jaki rząd na uchodżtwie uczestniczyl w Holocauscie? jak ma dowody to niech pokaże, wstrętny typ!!

mori
Ta deklaracja jest hańbą dla Narodu Polskiego. Potwierdza tezę Jana Tomasza Grossa. Poza tym aktualnie polska ustawa o IPN stawia Żydów wyżej niż Plaków.

https://wpolityce.pl/swiat/402973-netanjahu-tlumaczy-sie-z-polsko-izraelskiej-deklaracji

Premier Netanjahu odpowiada krytykom polsko-izraelskiej deklaracji: Celem było usunięcie zapisów karny z ustawy o IPN. Udało się to osiągnąć

opublikowano: 39 minut temu · aktualizacja: 39 minut temu

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił w niedzielę, że zapoznał się z krytycznymi opiniami historyków ws. izraelsko-polskiej deklaracji. Podkreślił jednak, że oświadczenie to osiągnęło zamierzony cel, tj. wprowadzenie zmian w polskiej ustawie o IPN.

Po opublikowaniu deklaracji „czyniono różne uwagi”

— powiedział Netanjahu, otwierając w niedzielę cotygodniowe posiedzenie swego rządu.

CZYTAJ TAKŻE: PEŁNA TREŚĆ deklaracji premierów Izraela i Polski. „Oba rządy nawołują do powrotu do spokojnego dialogu”

Wysłuchałem z wielką uwagą uwag historyków, w tym dotyczących szeregu kwestii niezawartych w deklaracji. Szanuję to i dam im wyraz

— dodał.

Wskazał jednak, że „celem kontaktów z rządem Polski było usunięcie z polskiej ustawy (o IPN – PAP) (zapisów) o przepisach karnych, które wywoływały obawy o badania i wolność debaty o Holokauście” oraz że „cel ten został osiągnięty”.

Netanjahu podziękował swoim współpracownikom, Jaakowowi Nagelowi i Josephowi Ciechanowerowi, którzy brali udział w pracach nad polsko-izraelską deklaracją. Dodał, że w procesie formułowania tego oświadczenia uczestniczył „wysoki rangą historyk”.

Instytut Yad Vashem w czwartek ostro skrytykował deklarację premierów Polski i Izraela. W ocenie historyków Instytutu „historyczne twierdzenia, we wspólnym oświadczeniu zaprezentowane jako niezaprzeczalne fakty, zawierają poważne błędy i przekłamania”, ponadto deklaracja „zawiera bardzo problematyczne sformułowania, które są niezgodne z obecną i obowiązującą wiedzą historyczną w tej dziedzinie”.

Tymczasem według dziennika „Jerusalem Post”, który powołał się na Nagela i Ciechanowera, w przygotowaniu deklaracji od początku uczestniczyła główna historyk Yad Vashem, Dina Porat. Nazwisko Porat nie znalazło się pod czwartkowym oświadczeniem Yad Vashem.

Polsko-izraelską deklarację skrytykował także Szewach Weiss – ocalały z Holokaustu, były ambasador Izraela w Polsce, były deputowany i przewodniczący Knesetu, a także były przewodniczący Yad Vashem.

Ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne

— ocenił w rozmowie z izraelskim radiem.

Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów

— dodał.

Dziennik „Haarec” w niedzielnym komentarzu redakcyjnym ocenia, że „choć na papierze kryzys dyplomatyczny (między Polską i Izraelem) się skończył, to sposób, w jaki go rozwiązano, wywołał dodatkowe kryzysy, nie mniej poważne, których nie zdoła zamieść pod dywan kłamliwy dokument podpisany przez premierów Izraela i Polski”.

Zamiast pojednać dwie strony i załagodzić napięcia, (deklaracja) stworzyła podziały i sprawiła, że zapanowała wzajemna nieufność

— punktuje izraelski dziennik.

W jego ocenie „wygląda na to, że ktoś w Izraelu próbował ‘dogadać się’ za wszelką cenę, nawet kosztem obrazy pamięci ofiar Holokaustu i ocalałych z niego”.

Nie pierwszy raz przyłapujemy Benjamina Netanjahu na przepisywaniu historii dla celów politycznych. (…) Netanjahu musi przestać handlować historią, jakby to była jego osobista własność

— pisze „Haarec”.

W podpisanej 27 czerwca deklaracji premier Polski Mateusz Morawiecki oraz Netanjahu podkreślili, że relacje między ich krajami oraz społeczeństwami „opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu” oraz współpracy „na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście”.

W oświadczeniu przywódcy zadeklarowali m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, podkreślili swobodę badań naukowych oraz potępili wszelkie formy antysemityzmu i „antypolonizm oraz inne negatywne stereotypy narodowe”.

Tłem dla podpisania tego dokumentu stała się uchwalona również 27 czerwca nowelizacja ustawy o polskim IPN. Zmiana ta uchyla przepisy przewidujące kary więzienia za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy. Ustawa w poprzednim kształcie spotkała się z krytyką m.in. Izraela i USA.

as/PAP

Fabryka trolli w Berlinie
Fabryka trolli w Berlinie: Ta deklaracja jest hańbą dla Narodu Polskiego. Potwierdza tezę Jana Tomasza Grossa. Poza tym aktualnie polska ustawa o IPN stawia Żydów wyżej niż Plaków.

div
Od dawna wiedziałem, że to była zabawa w dobrego i złego Żyda. Celem jest wyłudzenie od Polski 300 mld dolarów.

wolność słowa i badań na 100%
Kiedy zmieni się władza i narodowcy itp patrioci nieżydowscy zaproponują usunięcie karania za tzw kłamstwo oświęcimskie u nas, a w Izraelu za tzw zaprzeczanie holokaustowi (5 lat od 1986). Normalność.

GAMA
Szewach Weiss jest wielkim „przyjacielem Polski”! Broń nas Panie Boże przed wszystkimi „przyjaciółmi” żydowskimi!

prokuratura do Szewach Weiss
Art. 133 Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

mori
Ktoś tutaj mnie wrzucił do „fabryki trolli w Berlinie”. Widać niektórzy bezrefleksyjni wyznawcy PiS reprezentują podobny poziom intelektualny do lemingów totalnej. Radzę jednak podjąć refleksję.

cesia
To prawda bo CHOJRAKI z PiSu wywiesili białą flagę .

Konrad
A dlaczego usunieto zapis o karach za rozpowszechnianie klamstw o winie Polakow za Holokaust, klamstw o „polskich obozach zaglady” ? Ustawa bez tego zapisu jest okaleczona i traci swa istote.

AETTH
JAK SYJOBANDYCI I SYJORABUSIE UDAJĄ ŻE BOJĄ SIĘ KARY, TYM SK…OM CHODZI WYŁĄCZIE O KASĘ, O NIC WIECEJ, CO ZA PODŁA I PODSTĘPNA NACJA, ALE CAŁY CZAS KRĘCĄ NA SIEBIE BAT….

ada
Czyli wszystko jasne . Dlatego tez cala ta deklaracja jest teraz tyle warta , co zeszloroczny snieg.

polek
Rasistowskie żydłactwo. Holokaust to sami Żydzi robią Palestyńczykom i bezkarnie zabijają czarnych imigrantów. https://jackcaleib.com/medium/35685fbe

Czyli co kolejny sukces?
W przyszłym tygodniu przywracamy zapisy o karaniu i ściganiu i ogłaszamy trzeci, kolejny sukces? Pierwszy wprowadzenie ustawybył wielki, drugi większejszy z wycofaniem a trzeci będzie największejszy:)

krycha
Ważne, że deklaracja obu rządów jest. Ma ona przede wszystkim znaczenie polityczne i to na wysokim szczeblu. Szewach Weiss i inni mogą w tej swojej karawanie krzyczeć bo zawsze byli antypolscy.

wiem
@krycha: Po najblizszych wyborach Bibi pójdzie siedzieć, a nowy rząd wyrzuci wszystko do śmieci. Na brataniu się z Polską w Izraelu nie można zbić kapitału politycznego. Wręcz przeciwnie.

ppaleczny@ppaleczny
Polecam fascynujący artykuł pt. „Izrael – dziecko II Rzeczpospolitej Polski” – fragment Izrael – w dużym stopniu – zawdzięcza Polsce swoje powstanie. Gdyby nie polityka działaczy sanacyjnych i samego Piłsudskiego państwo Izrael powstałoby o wiele później. To my dostarczylismy im kadr oficerskich, to my przeszkolilismy żydowskich bojowników (dzisiaj nazywa się takich ludzi terrorystami), to my i nasza historia była natchnieniem dla żydowskich nacjonalistów. Czy premier Izraela Binjamin Netanjahu o tym zapomniał? „Izrael – dziecko II Rzeczpospolitej Polski” – fragment

Całość w załączniku http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/81-izrael-dziecko-ii-rzeczpospolitej-polski

TO-YA@TO-YA
„Na przykład wbrew temu, co tu napisano, zdarzały się sytuacje, w których rząd RP na uchodźstwie uczestniczył w mordowaniu Żydów — dodał.” Super. Jestem bardzo ciekaw co panowie europosłowie Poręba i Legutko, oraz pozostali wszyscy święci na to. Nie no sukces to już wiemy – ale co więcej?

https://wpolityce.pl/polityka/402941-o-mozliwych-przyczynach-zgody-netanjahu

3 thoughts on “801 Czyli co, „wielki przyjaciel Polski”, niejaki Szewach WeiSS, to jednak zwykły przeciw-polski chazarski kłamca? Zaskoczeni?

 1. https://wpolityce.pl/polityka/420433-weiss-do-berlina-jako-ambasador-jechac-nie-chce

  Ultima Thule
  Dzwoni Jonny Daniels do Bartosza Węglarczyka. Oto cała prawda o systemie. https://www.youtube.com/watch?v=t99PmhtVSkM&t=739s

  POLIN w budowie
  NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI PO-PiS SZYKUJE POLAKOM POWTÓRKĘ STANU WOJENNEGO 1981 r

  https://medianarodowe.com/wojskiem-w-marsz-niepodleglosci-rzad-uzyje-wojska/
  kokos

  wróg Polski i Polaków tyle w temacie.

  Ciekawski George
  Tak będzie wyglądać czołówka Marszu Biało-czerwonego?

  Buvi
  Panie Weiss, pamiętamy i nie wybaczamy, więc do nas niech pan też nie przyjeżdża.

  M..
  Kto i dlaczego umieszcza ten artykuł właśnie dziś ??? Należy usunąć go natychmiast !!!

  A po co Polska… w ogóle…
  „Dla mnie i dla większości Żydów ta nowelizacja nie była potrzebna”… zapomniałeś że ona jest dla Polski i Polaków…

  Andrzej67
  antysemityzm forumowiczów na tym portalu poraża😠😠😠

  Nena
  Co za butny gościu!!!

  marduk
  zagadka!!’na zdjeciu jest wiecej polakow czy anty polakow?

  tak ale to nasza ustawa
  ja tez wielu waszych ustaw nie rozumiem i nie musze

  Cynik
  Ciekawe jak sie skonczy sojusz PiS z ONR?

  Aronek
  Czy przypominanie tego faktu to przygotowanie do wykonania nakazów z JUST 447, czy próba odwrócenia uwagi od katastrofy organizacyjne związanej ze stuleciem odzyskania niepodległości?

  👀 oko
  Skoro ustawa nie była potrzebna tzn. że była potrzebna. Myślenie o Polsce i jej przyszłości weryfikuje dziwne zachowania rządu. Ok. Ja wszystkiego nie muszę wiedzieć choć szkoda. Byle do Wielkiej RP

  gosc
  Panie Weiss, ta nowelizacja byla dla Polakow a nie Zydow, dlatego nie byla wam potrzebna bo dalej plujecie na Polske i Polakow i dalej bzdury o polskich obozach wypisujecie. Antypolonizm kwitnie.

  xxx
  Czemu w taki dzień przypominacie tę skompromitowaną personę? Kto jutro udzieli wywiadu – Jonny czy Jan Tomasz?

  fajna fotka…
  No a co ma piernik do wiatraka ? Po co ten artykuł w przeddzień NASZEGO WIELKIEGO ŚWIĘTA ??? Co nas Polaków może obchodzić gdzie ten pan chce, albo nie chce być ambasadorem ?

  sake
  Niemco nie wybcza ale pieniedzy żąda od Polski. Ot mentalność.

  jery
  Nowelizacja ustawy IPN nie była robiona dla Żydów panie ambasadorze.

  QAZ
  Nie darzę sympatią żydów, to naród w 90 procentach fałszywy.

  Wuj
  Tak? A ma jakiś pomysł przeciwko żydowskim oszczercom, że Polacy są odpowiedzialni za Holokaust?

  z
  https://miziaforum.wordpress.com/2018/11/08/zydowka-applebaum-oglasza-marsz-11-listopada-marszem-faszystow-a-zydowka-waltz-uwiarygadnia-to-oszczerstwo-decyzja-administracyjna/

  z
  Polska nie istnieje politycy to aktorzy POPIS zrobi wszystko aby zadowolić niemców i żydów zawsze głosujecie przeciw nam https://wolnemedia.net/sejmowe-komisje-przeciwko-dobrowolnosci-szczepien/

  irka@irka
  Po co komu takie wynurzenia Szewacha? Ma się wylać antysemicki hejt – takie jest zamówienie?

  Po o nich tu piszecie Karnowsk
  Spadaj dziadku zytku do Hajfy bo się tu przeziębisz i nie dojedziesz. Ben Gurion mówił o Polsce jak najgorzej.

  mmm
  Od kiedy Polacy mają wpływ na prawo w Izraelu a no nie mają bo kazde państwo jest suwerenne i my również proszę zostawić prawo polskie Polakom a nie targowicy. Izrael chroni kraj przed obcymi siłami

  kiedyś PZPR dziś POPiS
  Polin w budowie ponad podziałami – NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI PO-PiS SZYKUJE POLAKOM POWTÓRKĘ STANU WOJENNEGO 1981 r

  https://medianarodowe.com/wojskiem-w-marsz-niepodleglosci-rzad-uzyje-wojska/

  M..
  Jeśli nie ma antysemityzmu to należy natychmiast go wywołać i właśnie to czyni Wasza Gazeta tym artykułem.

  lolek
  **znowu las żydów. Kogo to obchodzi?

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/632976-politycy-zegnaja-szewacha-weissa-prezydent-kochal-polske

  Politycy i komentatorzy żegnają Szewacha Weissa. Prezydent Duda: „Wspaniały Człowiek, Żyd, który Polskę kochał i szanował”

  opublikowano: wczoraj


  Szewach Weiss / autor: pixabay.com/ PAP/Darek Delmanowicz

  W piątek w wieku 87 lat zmarł Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i przewodniczący izraelskiego parlamentu Knesetu; pogrzeb polityka odbędzie się w niedzielę w Jerozolimie – poinformował w sobotę izraelski dziennik „Haarec”. „Izraelski patriota, który Polskę kochał i szanował” – napisał prezydent Andrzej Duda. Byłego ambasadora we wpisach na Twitterze wspominają politycy i komentatorzy. (…)

  Polak
  Karnowscy – a co takiego dla tej polski zrobil ? tak weszliscie gleboko do dudy, ze juz was nie widac….

  Stefan
  żydzi karnowscy opłakują swego guru który chciał od Polski odszkodowań w ramach 447

  prawicowy
  Bracia K. !Czy Wy nas Polaków uważacie za de b…..i ?

  Obserwator
  Przyjacielem Polski był np. Władysław Szpilman, o zmarłych albo dobrze albo wcale i tak to zostawię, natomiast ten portal jest totalnie sprzedajny, Panowie Karnowscy, czy Wy macie krztę honoru?

  emi
  Ostatni Polak żydowskiego wyznania, patriota leży pod Kockiem, za stworzenie legionów i walkę o RP, nawet na kirkucie go nie pochowali. Podstawowa religia to 447, reszta mydlenie gojów bzdetami.

  emi
  Boże broń nas przed takimi przyjaciółmi i wszystkim tzw katolikami-judechrzecijanami, co z założenia godzą na plucie na Jezusa i Maryję. Popierał lojalnie Izrael, który oskarża nas o antysemitzm.

  Tom
  Prawdziwego Szewacha Weissa można było zobaczyć w debacie z G. Braunem , tak był to prawdziwy obraz że został usunięty przez youtuba

  🙂
  Etatowy przyjaciel Polski mógł wyczyścić buty Panu Edwardowi Mosbergowi

  Azet
  Mysle co on takiego zrobil dla nas i jakos nic nie widze natomiast zawsze mowil ,ze Polacy duzo zrobili ,ale zawsze przejawial sie niedosyt ,ze za malo zawsze cos .

  Ula
  Bardzo kochał Polskę, wzywał do zapłaty za mienie bezspadkowe.

  też coś
  Pamiętamy co mu zawdzięczamy. Jak pisał W. Sumliński to on nie POZWOLIŁ dokończyć ekshumacji w Jedwabnym. Jak zobaczył niemieckie kule i inne dowody doprowadził do natychmiastowego zakończenia jej.

  sprostowanie
  Ekshumację w Jedwabnym przerwał M. Schudrich.

  Kibic
  Pamiętam jak mówił że w sporze PL z żydami zawsze będzie stał po stronie Izraela choćby ten nie miał racji bo jest żydem.

  Szalom
  Żyd który kochał Polskę ściemniać to możecie pelikany pokazać nagranie jak w Wawie było zebranie jego ziomali i przemawiał że Polacy muszą zapłacić odszkodowanie za majątki czyli 447

  O
  Ten który Polskę w plątał w Jedwabne. A o żydach mordujących patriotów polskich w latach 45 do 62r ani słowa. Żydzi mordercy dostali w 68r w Izraelu imunitet i nigdy nie odpowiedzieli karnie.

  Stefan
  Tak samo kochał polskie jak żydowski Duda i żydowski Morawiecki który na rozkaz swoich żydomasońskich szefów zaczął wykańczać hodowle trzody i bydła drobiu by zrobić miejsce dla farm hodujących robaki

  Polubienie

  • https://www.cda.pl/video/3143525ff
   Szokujący wywiad z Rabinem Abe Finkelsteinem (Napisy PL)

   anonim160 2020-05-11 20:46:31+1
   Ludzie co z wami, że tak wszystko łykacie. Pzecież tu widać, że ten rabin ewidentnie robi sobie jaja i trolluje.

   anonim14 2020-07-02 00:20:43+4@anonim160:
   Czyzbys był kolejnym który nie wierzy…tak jak mowi Rabin, mówimy im a oni nie wierzą bydlaki

   anonim212 2020-08-20 23:51:33+9@anonim14:
   Dokładnie, My im mówimy, a Oni nie wierzą

   anonim79 2021-04-06 14:56:510
   W samej Polsce w latach 30 XX wieku zamieszkiwało ponad 3mln Żydów. Ten „wywiad” to stek bzdur na miarę „Protokołów mędrców Syjonu”-rosyjska gadzinowska stworzona za cara w Rosji.

   avataranonim224 2022-09-10 00:38:35+1@anonim79:
   Nie to nie jest żadna rosyjska gadzinówka. To co w tych „Protokołach” jest zapisane w większości sie już dokonało. To jest najlepszy dowód, że to jest autentyczny plan. Poza tym Talmud też mówi o gojach że są bydłem np.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.