819 Cicho, sza i mordy w kubły, czyli jak to sejm 23.11.2018 przyjął uchwałę upamiętniającą 100 rocznicę obrony Lwowa, itp.


Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą 100. rocznicę obrony Lwowa. Fot. twitter.com, @KancelariaSejmu

Aktualizacja 25.11.2018

https://skribh.wordpress.com/2018/11/23/818-ks-isakowicz-zaleski-setna-rocznica-oswobodzenia-lwowa-czy-beda-uroczystosci-panstwowe/

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek… Ciekawe czy przy obchodach kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego, przy okazji oddawania hołdu poległym powstańcom, usłyszymy również deklaracje o wielkim znaczeniu dobrych relacji polsko-niemieckich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie?

jwu @jwu:
@Wolyn1943 Nie ! Wtedy usłyszymy o zbawiennym wkładzie w „powstanie” Diaczenki i jego wołyńskiego legionu.

jwu @jwu:
O ku..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Przypomnieli sobie, a może dopiero dzisiaj dostali zgodę z ambasady kraju z za rzeki ? Oczywiście ,by nie urazić wrażliwości banderowców, musieli dodać o dozgonnej przyjaźni i wkładzie Ukrainy w obronę Europy przed hordami krwiożerczych ruskich zbirów.

Kojoto @Kojoto:
„mimo ogromnej przewagi przeciwnika” – Czemu nie pisze się jak było? Przeciwnikiem byli ukraińcy wspierani przez lokalną żydowską milicję.

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Niewyobrażalny jest strach elit rządzących Polską przed potencjalnym urażeniem ukraińskiego mocarstwa. Ciekawe czy możemy liczyć na podobną reakcję po drugiej stronie? Czy nasi ukraińscy „bracia”/”strategiczni” partnerzy/ „sojusznicy” też aż do tego stopnia troszczą się o polską wrażliwość? Czy przy okazji odsłaniania pomników ku czci UPA, przyjmowania deklaracji upamiętniających ofiary akcji Wisła, polskiej okupacji Lwowa i wypędzeń z Zakerzonia – też okraszają je sążnistymi ustępami o dozgonnej przyjaźni z Polską? Ot, tak, by nie urazić uczuć strategicznego polskiego partnera. A może jednak mają to w głębokim poważaniu i po prostu robią swoje, bo liczy się tylko Ukraina, a nie jakaś wydumana polska wrażliwość! Jakże nisko upadliśmy! Panowie politycy, posłowie, senatorowie i ministrowie: jak dobrze, że was mamy teraz! Gdyby, co nie daj Boże, cofnąć czas o jakieś 100 lat, to mając was u boku nigdy byśmy Lwowa nie obronili. Stojąc nad mogiłami Orląt człowiek pali się ze wstydu za takich „reprezentantów narodu”…

gutek @gutek:
@Wolyn1943 pretensje do USA, prikazy idą stamtąd

gutek @gutek:
„składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę, Lwowa którego w tej Ojczyźnie już nie ma i należy on do potomków ludzi z którymi oni walczyli, polskiego miasta w którym zostały dwie polskie szkoły i na jednej z nich wisi tablica upamiętniająca mordercę Polaków Szuchewycza” O, poprawiłem.

https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-przyjal-uchwale-z-okazji-100-rocznicy-bohaterskiej-obrony-lwowa-video/

SEJM PRZYJĄŁ UCHWAŁĘ Z OKAZJI 100. ROCZNICY BOHATERSKIEJ OBRONY LWOWA [+VIDEO]

23 listopada 2018|7 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Sejm przez aklamację przyjął uchwałę, w której „składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę”. Jednocześnie, w dokumencie podkreślono „ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”.

W piątek rano na początku obrad Sejm zajął się projektem uchwały z okazji 100. rocznicy bohaterskiej obrony Lwowa, przedstawionym przez Prezydium Sejmu. Treść projektu odczytał Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Wszyscy posłowie zebrani na sali plenarnej powstali

„W tych dniach mija 100 lat od bohaterskiej, zwycięskiej walki polskich obrońców Lwowa, którzy pragnęli powrotu miasta do odradzającej się Rzeczypospolitej” – czytamy w treści uchwały.

„Szczególną pamięcią otaczamy małoletnich obrońców, nazywanych w naszej tradycji „Orlętami Lwowskimi”, którzy w pierwszym okresie walk, w istotny sposób przyczynili się do utrzymania miasta w polskich rękach, mimo ogromnej przewagi przeciwnika. Pamiątką po tamtych wydarzeniach jest cmentarz Orląt Lwowskich, który do dziś jest symbolem poświęcenia na ołtarzu Ojczyzny i zajmuje ważne miejsce w polskiej tradycji historycznej” – napisano w dokumencie.

W treści uchwały osobno podkreślono też „ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”.

„W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, Sejm Rzeczypospolitej Polskie składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę” – stwierdzono w uchwale, którą Sejm przyjął przez aklamację.

Przypomnijmy, że rocznica wyzwolenia Lwowa przypadała w tym roku w czwartek 22 listopada. Mimo setnej rocznicy, nie odbyły się z tej okazji żadne uroczystości państwowe.

Według informacji na stronie Sejmu, projekt okolicznościowej uchwały przedstawiony przez Prezydium Sejmu, wpłynął w piątek 23 listopada. Niedługo później uchwałę przyjęto przez aklamację.

Jak informowaliśmy, wczoraj z okazji 100 rocznicy wyparcia sił ukraińskich i wyzwolenia Lwowa dzięki bohaterstwu Orląt Lwowskich i żołnierzy odradzającego się wojska polskiego, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w specjalnym wideo-komentarzu zwrócił uwagę, że państwo polskie zawiodło ws. upamiętnienia tej rocznicy:

– Wydawało się, że dzisiejszy dzień będzie bardzo uroczysty, albowiem zgodnie z obchodami państwowymi powinno odbyć się wiele ważnych wydarzeń. Tak przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie pochowane jest Orlątko Lwowskie (…) oraz na samym Cmentarzu Obrońców Lwowa na Łyczakowie. Ze smutkiem trzeba powiedzieć, że polskie władze państwowe, pomimo ciągłego przypominania, że tzw. polityka historyczna jest dla nich ważna i że będą odwoływali się do polskiego patriotyzmu, praktycznie nie uczyniły niczego.

Przypomnijmy, że duchowny jeszcze przed tą rocznicą przypominając o niej zadał pytanie, czy z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości państwowe.

PRZECZYTAJ: Polacy zatrzymani na Cmentarzu Orląt mają stanąć przed sądem

Kresy.pl

…..


Andrzej Duda i Petro Poroszenko w Nowym Jorku. Fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP

Gaetano @Gaetano:
Neobanderowski trzon na umęczonej ziemi polskiej w ataku. Jak zwykle w wykonaniu szubrawcy judy ostentacyjny brak szacunku dla polskości, polskich ofiar oraz zlewanie tak ważnych dla Polski rocznic, i to okrągłych, dodatkowo zamanifestowane wspólnym koszernym żarciem z pustynnymi bandytami – kontrast jest tu widoczny aż nadto. Na każdym kroku ten zaprzaniec demonstruje, co i kto w istocie jest dla niego jedynym priorytetem. Tutaj bardzo łatwo przychodzi mu wypowiedzenie słowa „ludobójstwo”, ale w przypadku tego najstraszniejszego, zadanego przez ukrów nam, Polakom, sprawa wygląda już zgoła inaczej. Odnośnie tej nieszczęsnej „szlachetnej paczki” – w zestawieniu z setkami milionów zł. wydawanych lekką rączką z kieszeni polskiego podatnika na cmentarze i muzea dla pejsatych albo kliniki dla rezunów, to rzeczywiście akcja robi mocne wrażenie.

jwu @jwu:
@Gaetano Najtragiczniejsza jest nieświadomość naszego społeczeństwa, bo nas czytających niezależne portale jest góra 2%. A przy takiej świadomości, to obecny pierwszy, będzie ponownie gwarantowanym kandydatem na urząd. Ostatnio wracając z marszu (niepodległości) miałem przykład na to co napisałem powyżej. W przedziale 8 osób (starsi i młodzi) i nikt poza mną nie wiedział czym jest akt 447 i jakie mogą być jego konsekwencje ? Zero wiadomości o Ukrainie i jak nas dymają z ekshumacjami (i nie tylko) ,nasi stepowi sojusznicy. Smutne to ,ale takie (niestety)są fakty.

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Sprawa mam niewątpliwie, drugie dno. Być może ambasador Deszczyca, w czasie swojej obecności w Senacie zagroził wycofaniem wojsk ukraińskich z Donbasu w razie udziału władz polskich w jakichkolwiek obchodach Obrony Lwowa. Przecież cały świat wie, że to nie była żadna Obrona, tylko krwawe stłumienie ukraińskich dążeń niepodległościowych zakończone polską okupacją. A jeśli nawet nie cały świat o tym wie, to trzeba mu o tym przypomnieć! Gdyby dzielna, ukraińska armia wycofała się z Donbasu, to kto nas, biednych Polaków, będzie bronił przed agresją Putina. Przecież tam, w Rosji, czołgi już są w gotowości bojowej z wytyczonym kierunkiem na Warszawę! Tylko ukraińskiej armii stojącej na straży światowego pokoju zawdzięczamy fakt, że tanki te nadal stoją w miejscu. A tu, nagle, niewdzięcznym lachom, zachciewa się pamięci o Obronie Lwowa…

jwu @jwu:
@Wolyn1943 Co fakt to fakt (hi,hi,hi). Nie ma jeszcze fortu Trump, i przy wycofaniu się dzielnych banderowców z Donbasu ,ruscy przetoczyliby się przez Polskę i po tygodniu moczyli nogi na plażach Portugalii.

UPAdlina @UPAdlina:
Śmieszny „nasz” prezydent na postronku faszyngtonu, tela-viwu, a nawet – o zgrozo- banderowskiego kijowa, który niedawno grzmiał, że „nikt nam nie będzie rozkazywał i mówił, co mamy robić”, hehehehehe! Lizusostwo wobec syjonizmu, nazizmu i banderyzmu aż do obrzydzenia. Tfu! Na sam jego widok z tym głupkowatym uśmieszkiem przyklejonym do twarzy chce mi się rzygać.

jwu @jwu:
@UPAdlina Mam podobnie ,a do tego jeszcze obstrukcji dostaję.

roob @roob:
W sumie to żal mi tego człowieka. Tak bardzo chciałby być kimś. Nie potrafi zrozumieć, że rola Prezydenta RP go przerasta.

dls Maverick @dls Maverick:
Dooda wykonuje polecenia naczelnika panstwa JK. Rozkaz musi byc wykonany, tak jak i te plynace z Bruxeli.

banderapadlina @banderapadlina:
Maliniak to żydo-banderowski kmiot nie był i nie będzie moim prezydentem tak samo jak jego poprzednicy polskojęzyczne ścierwa

https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-duda-upamietnia-ofiary-wielkiego-glodu-na-ukrainie-o-rocznicy-wyzwolenia-lwowa-milczy/

PREZYDENT DUDA UPAMIĘTNIA OFIARY WIELKIEGO GŁODU NA UKRAINIE, O ROCZNICY WYZWOLENIA LWOWA MILCZY

24 listopada 2018|10 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Z okazji rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie prezydent Andrzej Duda upamiętnił ofiary tej zbrodni, wysyłając swojego ministra do Kijowa z oficjalnym listem i informując o tym m.in. w mediach społecznościowych. Jednocześnie, nigdzie nie ma żadnej wzmianki o tym, by polski prezydent upamiętnił 100. rocznicę obrony i wyzwolenia Lwowa.

W sobotę 24 listopada prezydent Andrzej Duda upamiętnił ofiary Wielkiego Głodu (Hołodomoru) na Ukrainie w 85. rocznicę tego wydarzenia. Jak poinformowała oficjalnie Kancelaria Prezydenta RP, „w oknie Pałacu Prezydenckiego zapłonęła Świeca pamięci dla ofiar Wielkiego Głodu lat 1932-1933 na Ukrainie”.

Ponadto, prezydencki minister Wojciech Kolarski odczytał specjalny, okolicznościowy list Andrzeja Dudy podczas uroczystych obchodów Dnia Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie, na Forum Pamięci w Kijowie. Podkreślił w nim, że zbrodnia ta „zasługuje na powszechne potępienie”.

„Polacy razem z Ukraińcami chcą przypominać światu o niezmierzonych cierpieniach milionów ludzi skazanych przez totalitarny system komunistyczny na śmierć przez zagłodzenie. Pielęgnowanie pamięci o tym ludobójstwie to przestroga przed totalitarnymi ideologiami depczącymi godność osoby ludzkiej i prawa człowieka teraz i w przyszłości” – napisał polski prezydent. Przypominał przy tym, że wśród ofiar Wielkiego Głodu byli także „członkowie Narodu polskiego”. W Kijowie obecny był także wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Ryszard Terlecki, znany z wyraźnych proukraińskich poglądów.

Jednocześnie, w oficjalnych informacjach na temat działań prezydenta w ostatnich dniach nie ma żadnej wzmianki o upamiętnieniu przez niego 100. rocznicy obrony Lwowa, wyzwolenia tego miasta i wyparcia z niego sił ukraińskich – dzięki bohaterstwu Orląt Lwowskich i żołnierzy odradzającego się wojska polskiego.

Na oficjalnej stronie prezydenta i KPRP nie ma żadnych informacji na ten temat. Możemy z niej dowiedzieć się, że 22 listopada, w dniu w którym przypadała 100. rocznica wyzwolenia Lwowa, Andrzej Duda m.in. przyjął na śniadaniu roboczym przedsiębiorców z Izraela, podpisał nowelę ustawy o Polskiej Agencji Prasowej i pozytywnie wypowiedział się nt. inicjatywy „Szlachetna Paczka”. Z kolei dzień później, gdy Sejm z opóźnieniem przyjął uchwałę upamiętniającą tę rocznicę, prezydent gościł na Orawie, gdzie m.in. odsłonił pomnik upamiętniający lokalnych bohaterów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Nie ma jednak żadnych oficjalnych informacji, by przy tej okazji wspomniał o bohaterskich Obrońcach Lwowa.

Żadnych wzmianek o 100. rocznicy obrony i wyzwolenia Lwowa nie ma też na oficjalnych kontach prezydenta i KPRP na Twitterze. 22 listopada Duda złożył z kolei życzenia prezydentowi USA, jego żonie i „amerykańskim przyjaciołom” z okazji Święta Dziękczynienia.

Jak informowaliśmy, w piątek 23 listopada Sejm przez aklamację przyjął uchwałę, w której „składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę”. Jednocześnie, w dokumencie podkreślono „ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”. Według informacji na stronie Sejmu, projekt okolicznościowej uchwały przedstawiony przez Prezydium Sejmu, wpłynął w piątek 23 listopada. Niedługo później uchwałę przyjęto przez aklamację. Przypomnijmy, że rocznica wyzwolenia Lwowa przypadała w tym roku w czwartek 22 listopada. Mimo setnej rocznicy, nie odbyły się z tej okazji żadne uroczystości państwowe.

Przypomnijmy, że jeszcze przed 100. rocznicą wyzwolenia Lwowa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przypominając o niej zadał pytanie, czy z tej okazji odbędą się oficjalne uroczystości państwowe. Przypomniał, że w tym roku podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza 11 listopada, prezydent Andrzej Duda recytował z pamięci wiersz Artura Oppmana pt. „Orlątko”, o młodych obrońcach Lwowa.

„Czy jednak jutro [22 XI – red.], w setną rocznicę opisywanego zwycięstwa odbędą się uroczystości wojskowe i państwowe? Czy pan premier Mateusz Morawiecki, syn Kresowianki, pojedzie na Cmentarz Obrońców Lwowa, aby zapylić znicze i złożyć wieniec w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?” – pytał duchowny.

Jak informowaliśmy, wczoraj z okazji 100 rocznicy wyparcia sił ukraińskich i wyzwolenia Lwowa dzięki bohaterstwu Orląt Lwowskich i żołnierzy odradzającego się wojska polskiego, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w specjalnym wideo-komentarzu zwrócił uwagę, że państwo polskie zawiodło ws. upamiętnienia tej rocznicy:

– Wydawało się, że dzisiejszy dzień będzie bardzo uroczysty, albowiem zgodnie z obchodami państwowymi powinno odbyć się wiele ważnych wydarzeń. Tak przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie pochowane jest Orlątko Lwowskie (…) oraz na samym Cmentarzu Obrońców Lwowa na Łyczakowie. Ze smutkiem trzeba powiedzieć, że polskie władze państwowe, pomimo ciągłego przypominania, że tzw. polityka historyczna jest dla nich ważna i że będą odwoływali się do polskiego patriotyzmu, praktycznie nie uczyniły niczego.

Twitter.com / prezydent.pl / Kresy.pl

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/polscy-studenci-przetrzymywani-we-lwowie-apel-do-msz/

https://kresy.pl/wydarzenia/polacy-zatrzymani-na-cmentarzu-orlat-maja-stanac-przed-sadem/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainskie-sluzby-zatrzymaly-polakow-na-cmentarzu-orlat-we-lwowie/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/opublikowano-nagranie-patriotycznej-akcji-na-cmentarzu-orlat-uznanej-za-prowokacje-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/tyma-zlajal-polska-mniejszosc-na-ukrainie-za-brak-reakcji-na-race-na-cmentarzu-orlat/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ukrainska-sekcja-polskiego-radia-nazwala-polskich-kibicow-prowokatorami/

https://kresy.pl/wydarzenia/polskie-radio-baner-lwow-kolebka-polskiej-pilki-jest-prowokacyjny/

https://kresy.pl/wydarzenia/pluzanski-broni-polakow-zatrzymanych-we-lwowie-race-to-element-polskiego-swietowania/

https://kresy.pl/kresopedia/kto-sprawil-ze-lwow-stal-sie-ukrainski/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-kijowie-bedzie-tablica-ku-czci-doncowa-autora-ukrainskiego-mein-kampf/

 

4 thoughts on “819 Cicho, sza i mordy w kubły, czyli jak to sejm 23.11.2018 przyjął uchwałę upamiętniającą 100 rocznicę obrony Lwowa, itp.

 1. https://wpolityce.pl/swiat/422686-lwow-absurdalne-zarzuty-stawiane-trzem-polskim-studentom

  babcia klozetowa
  A tymczasem matołusz uśmiechnięty, bo ma same sukcesy.

  Krakus
  To żydowskie wycieczki z prowokacyjnymi napisami w Auschwitz „Polish Camp Death” ile powinni dostać? Nic, bo to ubermensche odpowdzą nasi politycy.

  QAZ
  Odwet, wyrzucić wszystkich Ukraińców z Polski w trybie pilnym.

  Kris
  I to jest kraj, który chce wejść do UE. Orban ma rację. Ich niedoczekanie. Normalny polski rząd powinien natychmiast rządać wypuszczenia tych chłopców pod groźbą sankcji i eskalacji.

  precz z klamcami
  Ukradli hasła RN i dlatego maja wiekszość i zdradzili. Perfidia PiS:

  MATOLusz MORAv-ICEK
  MATOLusz MORAv-ICEK to premier UPAiny bochater przez CH.

  Maxim66@Maxim66
  Banderlandia w całej okazałości! Rząd warszawski wchoidzi im .. bez mydła!!

  feliks
  do babci klozetowej:na niemieckich portalikach pisz głupoty,dzisiaj niedziela może pomódl się o odrobinę rozumu,a nie jątrzysz jak kodowskie bydło

  cesia
  A mieli zgodę władz Ukrainy , jak nie mieli to niech się BUJAJĄ , tylko w Polsce można stawiać pomniki i wyprawiać co się chce .

  sdgsdfg
  efekt pisowskich rządów i ambasadora Piekło

  frty
  banderowcy po staremu jak sowieci tam się nic nie zmienilo zabierają paszport i już taka sowiecka metalnosc i to samo prawo

  MartynaŻurawska
  A polski prezydent Duda, zamiast interweniować u Poroszenki, wysyła mu dzień później wiernopoddańczy list. Wyobrażacie sobie reakcję Trumpa gdyby gdzieś aresztowali studentów z USA ?

  esejendiej
  No to zaczęło się wkrótce przekonamy się co jest grane niech no tylko żydy zadomowią się u ukraińców a 447 pójdzie w ruch

  godna zmiana
  a dziś nawet adrian pisze do bandytów ukrainskich i im dziękuje, o Orlętach ani sza…. he he he dobra zmiana, godna zmiana… upadek pisu jest straszny, leżą i kwiczą…prezesie masz ty godność?

  klrt
  Polski rząd liże wiadomo co poroszence i padlińcom, wiec nie ma wielkiej nadziei.

  Sancho
  Zamknąć granice dla ukrow aż studenci wrócą do Polski!!!!

  am
  A PAD pisze listy do Ukraińców w rocznicę „wielkiego głodu”… Na wymioty mnie bierze kiedy widzę taką służalczość i poddaństwo połączone z tchórzostwem.

  LACH
  JEDNAK UKRAINCY TO WROGOWIE POLAKOW I PRZYJACIELE KACAPOW I SZKOPOW

  Bandera
  A gdzie jest POlski rzad broniacy swoich obywateli przed banderowcami?

  manko1492
  Tak jest gdy PiSbanderowcy rządzą Polską a min. Błaszczak finansuje banderowskich opluwaczy Polski i Polaków. Haniebny rząd pachołków czcicieli ludobójczych zwierząt oun/upa bandery/szuchewycza.

  under.the.gun
  co na to dziad z Amnesty International ? Pojedzie ich tam bronić ?

  hahaha
  jak patriotyzm to zawsze muszą być ku… race? a pomodlić się normalnie i zapalić znicz to nie można?to za mało patriotyczne?

  Jer
  Zatem trzeba zadziałać proporcjonalnie. Rozpocząć obławę na litewskich tirowców (tępaków rozbijających po polskich drogach, łamiąc wszelkie przepisy i zasady) i przerwać po wypuszczeniu Polaków.

  Czacha Yorica
  Przepraszam, ale czemu podajecie Państwo tylko inicjały nazwisk polskich studentów? Sugerujecie w ten sposób, że to jacyś straszni przestępcy.

  Jer
  Litwa to ratlerek, co chwilę warczący na większego. To sprawa dla polskiego rządu. Trzeba tępić Litwinów wszelkimi metodami za takie wyskoki. Gdyby nie unia z Polską, nadal skakaliby po drzewach.

  Były wyborca PIS
  Banderowskie syny próbują odreagować swoje kompleksy na studentach z Polski. Ich wina to to , że na polskim cmentarzu wojennym zamanifestowali polskie barwy narodowe.

  kk
  a od czego ambasada i ambasador ?? może ruszy d… i uwolni studentów , przecież nie popełnili żadnego przestępstwa

  wPolin.pl@wPolin.pl
  A Karnowscy jak myszki pod miotłą. Zero komentarza, jakichkolwiek wymagań wobec rządu PiS. Jeszcze by prezes pogroził palcem i przykręcił kurek.

  Kiks
  Ukry nie wiedziały komu na stopę nacisnęli. Imć Książę Wiśniow… tfuu… Rydzyk nie będzie się z nimi patyczkował jak tchórze z PiS!

  vill
  a ukraińcami trzeba twardą ręką bo to jeszcze dzicz , ,a poza tym byli na terenie POLSKI okupowanym przez ukraińców , mają prawo tam być

  ED
  Zima nadchodzi zamknąć im darmowy kurek z gazem inaczej będą śpiewać.

  Max
  Hm.. A gdyby do Wrocławia zjechali niemieccy studenci, odpalili na cmentarzu flary, wywiesili niemieckie flagi w rocznicę obrony w 1945 Wrocławia przed Rosjanami to też byście byłby niewielki błąd?

  Steve
  Natomiast antypolscy Ukraińcy w Polsce otrzymują wsparcie od polskiego rządu PIS. Taka to i polityka PIS.

  taaa
  nie @Max-wtedy to by była prowokacja przestępstwo hitlerowców :DDD

  Steve
  Max: Niemcom zabrano Wrocław za wywołanie wojny, Polsce Lwów za walkę z nimi także w obronie Europy. Różnica jest chyba widoczna.

  TO NAZISTOWSKI KRAJ !!!
  To koleiny dowód na to, że UPAina NIE JEST PRZYJAZNYM PAŃSTWEM DLA POLSKI !!! UPAińcy to de facto kacapja w chachłackim wydaniu.

  jacek
  Chłopaki, a ile dacie dziennikarzom TVN, którzy robili materiał wcieleniowy z hitlerkami w roli głównej? Prokurator Świderek od min. Ziobry daje operatorowi TVN tylko 2 lata. Ludzki pan.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/422664-prezydent-napisal-list-do-petra-poroszenki

  mj23
  Zapomniał o setnej rocznicy obrony i wyzwolenia Lwowa-wiadomo Unia Wolności.

  MartynaŻurawska
  Ciekawe co ten oligarcha napisał Dudzie w rocznicę Rzezi Wołyńskiej i czy też zapalił świeczkę w oknie? Ile jeszcze potwarzy musi spaść na Dudę ze strony Ukrainy żeby pojawiła się jakąś refleksja?

  MartynaŻurawska
  Duda tak bardzo troszczy się o dobre samopoczucie Ukraińców że próbował wymazać z pamięci 100-tną rocznicę obrony Lwowa przez lwowskie Orlęta! Żałosna marionetka.

  jacek
  PIS wstrzymał prace nad repolonizacją mediów https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/pis-wstrzymal-prace-nad-repolonizacja-mediow/

  ZDRADA W PALACU
  ZDRAJCA SZUBRAWIEC

  Obserw
  Zapalił świeczkę – co za szlachetność!

  kowalski
  a może pan Prezydent napisze list o zbrodni wołyńskiej o lwach na cmentarzu Orląt o traktowaniu Polaków na Ukrainie itd, itd??? czy ktoś panuje nad polityką polsko-ukraińską???

  olo
  ukraiński pachołek…

  wyborca
  Prawdziwy patriotyzm ukraiński!

  Wadin Ukraina
  To wy lachy zrobiliscie nam na Ukrainu wielki hłodomor, to WY z zemsty. My Ukraince wolim Ruskie i Putina niż waszu Uniu i Lachistan

  Lucy
  Weź trolu jeden z drugim poczytaj o Wielkim Głodzie na Ukrainie, popatrz na archiwalne zdjecia z tamtych lat. Może twoje nędzne serce drgnie choć odrobinę. Jacy z was ludzie? Szok!!

  Lucy
  Wadim Ukraina ruski trolu nie szczuj tu. Tylko ruskim zalezy na naszej niezgodzie, to oczywiste.Nie dajmy się nabrać!

  Jan
  A co z ludobujstwem na Wołyniu panie Padzie? Tego nie musisz piętnować?

  KsRobak
  Daniels i Zydzi z Ukrainy kaza to Duda musi!

  precz
  PAD ty …uju,!!! Wiecej cie interesuje upaina jak Polska. Rozwaliles reforme sadow i to bedzi ci zapamietane. Taki wal, jak ulanska pika.. nigdy juz nie dostaniesz glosow.

  PP Duda a Wolyn 43?
  min 300 tys bestialsko zamordowanych Polakow to co? Setki miejscowosci zniknely bez sladu! To mamy zapomniec!? IPN zaniza ciagle liczby zamordowanych = skandal! Tam przesladuja Pl do dzis!

  Maxim66@Maxim66
  „Rząd” i „Sejm” i PAD dają się – już otwarcie – gwałcić przez bandę z UE… http://dakowski.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

  Dudasz a co z Jedwabnem
  To nam fundują

  https://wpolityce.pl/swiat/422689-ukraina-czci-pamiec-ofiar-wielkiego-glodu

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/422657-ks-isakowicz-zaleski-apeluje-do-premiera-ws-zatrzymanych

  lo
  polski rząd od dawna liże tyłek Ukraincom i unika jak ognia konfliktu

  To jest po prostu skandal
  Ukraińcy tutaj przyjeżdżają pracuje a nawet defiluje z flagami w miejscach publicznych nikt ich za to nie aresztuje A oni zakrywają lwy na polskim cmentarzu i mówią że Polacy okupowali polski Lwów.

  Stańczyk
  Niech Mateusz zablokuje wizy dla Ukraińców i oni już sami nacisną na banderowskie władze we Lwowie.

  marek
  niestety P.Gliński jak i reszta naszego rządu to tylko małe trybiki które kręcą się zgodnie z dużymi zagranicznymi trybami (niestety to rząd coraz większych tchórzy )

  nie bądźmy naiwni
  poprze ale Ukrainę.

  janbogatko@janbogatko
  Trzeba naisać petycję. 3 polskich studentów to ważniejsze od stosunków z Kijowem.

  Steve
  To pan premier jeszcze tego nie zrobił? Bryluje w Brukseli czy Berlinie? W każdym razie jest szansa, że kiedyś zajmie się i problemami polskich obywateli.

  Bożena
  Co z tym rządem się dzieje? O kogo oni dbają? Po rekonstrukcji to tylko pikowanie w dół! Proszę bronić Polaków a nie włazić w tyłek żydostwu, ukrom i brukseli! Smutek!! Poprawa ustawy o IPN, SN! SKANDAL!!!

  krystyna
  Nie wiem, czy już te 3 miliony pan premier zaimportował, które obiecał sprowadzić do Polski, żeby nas „rozrzedzić’, raczej będzie siedział cichutko jak w innych istotnych dla Polaków sprawach…

  kan
  To ma być nowe rozdanie między narodami, zdaje się że Rosja ma racje tryzub to tryzub.

  Tom Bombadil
  Ostre retorsje to jedyny sposób na ukraińskie chamstwo. Polska stała się chłopcem do bicia już nawet dla tych prymitywnych buców. Z kultury i ustępliwości oni tylko się śmieją i uznają za niemoc.

  Były wyborca PIS
  Niestety rząd nie pomoże bo to nie polski rząd, bardziej dbają o żydów, ukraińców i wszystkich dookoła niż o polaków.

  Serce z kamienia
  Rządzie co się z wami dzieje?/!!!. Gadu, gadu, gadu i brylowanie po mediach, to za mało. Pomyślcie o Polakach! Czas najwyższy!!

  Franek
  Wiadoma co za banda prowokatorów rządzi we Lwowie, więc tym bardziej bronić chłopaków.

  rena
  Dajcie już spokój z tymi racami, czerwona łuna ,cuchnący dym, wystrzały to u mnie budzi grozę wojny. Dlatego przestałam chodzić na marsze, szkoda dzieci że ten dym wdychają

  Przypomnę jeszcze kretynom
  co raca, co flara – ‚raca’ to pocisk sygnalizacyjny, ‚flara’ to źródło światła, stosowana w celu oświetlenia jakiejś przestrzeni. Nie jest bronią przed ukraińskim bandytyzmem genetycznym

  <>
  Rząd jest prounijny (proniemiecki), prożydowski i wreszczcie probanderowski. I jak w tej nawale obowiązków ma znaleźć czas na Polskę?

  antypis
  Myślałem, że zmarłych czci się myślami i chwilą ciszy, a nie racami…. Które wszędzie powinny być zakazane bo stwarzają zagrożenie.

  Rządzący zajęci są
  leżeniem plackiem przed tym narodem morderców. Właśnie całują ich po stopach z powodu wielkiego głodu. To nic, że bestialsko pomordowali setki tysięcy polskich kobiet i dzieci.

  Uwaga debile, na cmentarzach
  płomień, świece, ogień, są symbolem duchowej łączności ze zmarłymi!! A na Łotwie 25tys. osób z pochodniami świętowało 100 rocznicę niepodległości – is.gd/BJXZNm i ci esesmani nie są nazistami!

  Admirał
  Interwencja dyplomatyczna – niezbędna. I to natychmiast.

  Drugie pokolenie AK
  Prawie 2 miliony Ukr robi w Polsce co chce – Kozlovskaya prala brudne rubelki itd, promowala rozruchy antyrzadowe zanim ja przykrecono. Studentom historyczna nienawisc ukrow do Polakow nie byla znana

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/historia/423039-85-rocznica-wielkiego-glodu-na-ukrainie

  nick
  W interesie PL jest, aby było ciszej nad tą trumną. W interesie PL jest istnienie krainyU, ale takiej, która codziennie zabiega u PL o łaskawe wsparcie – prez.juda powinien to zanć jak elementarz

  W interesie Polski jest Wolna
  Polska i odesłanie moszbacher do jej właścicieli. Ciupasem, wy debxle! Bo już niebawem dobierzemy się wam do xxopy, wy pisoskie parxhy!

  wPolin.pl@wPolin.pl
  Duda kolejny zdrajca. W czasie wyborów uważał banderyzm na Ukrainie za niedopuszczalny. Teraz jego interesem jest interes Ukrainy. Banderowska Ukraina jest takim samym interesem dla Polski, jak była w 1943 (i innych latach). Hańba że polski prezydent twierdzi, że taka Ukraina jest w interesie Polski.

  odgrzewacie stare kotlety
  artykul tendencyjny-byl juz! napiszcie cos o tzw komisarzach- kto wymyslil ten caly nieludzki system ?! W bylym ZSRR zyje 4 mln Pl -potomkowie zeslancow! Obowiazkiem Pl = wydac im paszporty!

  g ..o prawda
  W interesie Polski jest bronić swoich interesów a nie banderowskich a PiS wspiera banderyzm : https://kresy.pl/wydarzenia/banderowski-muzyk-intonuje-pozdrowienie-oun-upa-na-koncercie-w-lublinie-video/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.