823 Wg papieża: Rodzina Ulmów to wzór wierności Bogu, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka,.. i pewno wszyscy Polacy powinni być jak oni,.. oraz inne pustynne mondrości


zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA/ muzeumulmow.pl wPolityce.pl

…..

https://skribh.wordpress.com/2018/10/17/798-zaklamywania-historii-ciag-dalszy-czyli-jak-przyjaciele-polski-w-tym-papiez-franciszek-a-ostatnio-josh-kovensky-w-kyiv-post-przyprawiaja-polakom-gebe-nazistow-01/

…..

andy
chyba raczej głupoty ….. polaków ktorzy jak pokazuje historia przed szkoda jak i po szkodzie …..

biedne dzieci Ulmów 😦
Wszyscy Polacy mieli zginąć próbując ukrywać Żydów? Wtedy byłoby to miłe Bogu i nagrodzone beatyfikacją przez Kościół? Są pewne granice heroizmu i w grę wchodzi odpowiedzialność za SWOJĄ rodzinę

białe, czarne i szare
..”przykład miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka”. Ale to nie jest przykład miłości do własnych dzieci które świadomie narazili na okrutną śmierć. Swoim życiem mogli szafować, ich nie

teologia żydowska czy co
„wzorem wierności Bogu i jego przykazaniom, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka” – gdyby zginęło tylko małżeństwo Ulmów, to ok, ale narazili na śmierć swoje dzieci, to nie po Bożemu!!!

ndy
ciekawe papieżu?, ilu zydów poświeciło by swoje i własnych dzieci życie za polaka ?? odpowiem.. nawet mycki .mordowanie polskich dzieci i polaków za zydów nazywasz miłością boga ?

szpung
Jest to jakis wyraz pogardy dla samego siebie, bo przeciez przechowywanie zydow w GG oznaczalo smierc.

E.K
Niech się papież nie wygłupia, wszyscy wiedzą co mówi, rano a co wieczorem, zastanawiam się czy w obecnej sytuacji Polski oblewanej pomyjami nawet przez t.zw sojusznika potrzebny jest ten cukierek.

Chwalba
Cieszę się , że takie informacje docierają do papieża Franciszka .

koteq
Ach skoro takie sprawy są ważne dla portalu wPolityce, a nie to jak zatrzymać drenaż mózgów z Polski, to Polska wygląda jak wygląda.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/423155-wazne-slowa-papieza-rodzina-ulmow-to-wzor-wiernosci-bogu

Ważne słowa papieża: Rodzina Ulmów to wzór wierności Bogu, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Papież Franciszek powiedział w środę, że przykład polskiej rodziny Ulmów, rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez Niemców za pomaganie Żydom, jest wzorem wierności Bogu i jego przykazaniom, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rodzina Ulmów na wystawie głównej w Muzeum II Wojny Światowej! Nawrocki: „Jest doskonałym uzupełnieniem”

TYLKO U NAS. Fascynująca historia rodziny Ulmów. „Dzisiaj jest tak, że oni są symbolem Polaków ratujących Żydów”

Podczas audiencji generalnej w Watykanie, papież, zwracając się do Polaków, pozdrowił organizatorów wystawy „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”, otwartej we wtorek na Papieskim Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie.

Na jej inaugurację przybyli m.in. szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk z delegacją polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i metropolita przemyski arcybiskup Adam Szal.

W czasie spotkania w Auli Pawła VI Franciszek powiedział: „Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich, a szczególnie organizatorów wystawy, otwartej wczoraj w Papieskim Uniwersytecie Urbanianum, poświęconej polskiej rodzinie Ulmów rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez niemieckich nazistów za ukrywanie Żydów i niesienie im pomocy”.

W kontekście rozważań o Dekalogu niech ta  wielodzietna Rodzina Sług Bożych, oczekujących na beatyfikację, będzie dla nas wszystkich przykładem wierności Bogu i Jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej  godności

— dodał papież.

W 1942 roku Józef i Wiktoria Ulmowie z Markowej koło Łańcuta przyjęli dwie żydowskie rodziny. W wyniku donosu złożonego przez granatowego policjanta kryjówka ta została odnaleziona przez Niemców. 24 marca 1944 roku żandarmi zamordowali Józefa i  ciężarną Wiktorię oraz sześcioro ich dzieci. Zginęło również ośmioro ukrywanych  Żydów.

Otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów

Historia rodziny Ulmów

wkt/PAP

…..


autor: YouTube wPolityce.pl

kot
Ta instytucja klamstwa i deprawacji nie moze trwac wiecznie . Utopia sie we wlasnym gnoju. Gotowi sa wspolpracowac z kazdym diablem aby tylko czerpac zyski i zyc w luksusie

kaszup
Kryzys Kościoła to jest w Polsce . Piekielni wysłannicy szatana typu Pieronek, Lemański, Nycz, prymas Polak, kapelan targowicy Sowa, Boniecki…i inni czynni szatani

kaz
Jakie to szczęście, że takie rzeczy dzieją się w Ameryce, a nie u nas. Oh no, wait…

Komuchy muslimy i faszyści won
Zadziwia brak reakcji ze strony Franka, który zamiast czyścić Kościół Chrysturowy zajmuje się ekologią i ocieplaniem klimatu. Pomieszanie z poplątaniem.

chem
To kluczowy temat do istnienia Kościoła katolickiego w US ale także na całym świecie. Gro osób nie ma pojęcia że od tego będzie zależało nasze (Kościoła) „być albo nie być”.

Obserwator
Papież Franciszek i Kard. Nycz w jednym stali domku i z jednej są gliny. Kiedy zaczniemy rozliczać Nycza????????

elf
Nycz błogosławił i zapewne będzie wynosił na ołtarze Hake Gronkiewicz. Z tekstu wynika, że 2002 papież położył lachę na PRAWDZIE w Kościele USA. Poparł pedzia. Wszyscy papieże są świętymi z urzędu ALE

nikt taki
Moze bys pan cos o naszych biskupach napisal. Grzechy tej watykanskiej instytucji to nie tylko peddofilia . To jeszcze zlodziejstwo . wspolpraca z komuna. okragly stol

https://wpolityce.pl/kosciol/423116-to-cos-wiecej-niz-skandal-homoseksualno-pedofilski-w-usa

To coś więcej niż skandal homoseksualno-pedofilski w USA. To kryzys Kościoła

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Trudno opisać nawet wzburzenie, jakie panuje dziś wśród katolików w Stanach Zjednoczonych. Gdy rozmawia się z ludźmi mieszkającymi w Ameryce albo czyta się tamtejsze dyskusje w mediach społecznościowych lub teksty czołowych publicystów chrześcijańskich, odczuwa się temperaturę emocjonalnego wrzenia. Dominuje nastrój głębokiego rozczarowania postawą władz kościelnych, a zwłaszcza Stolicy Apostolskiej. W stronę Watykanu kierowana jest coraz mocniejsza krytyka ze strony wiernych.

Wszystko to za sprawą skandalu homoseksualno-pedofilskiego, na który Kościół nie potrafi dać odpowiedzi. W tej sprawie zostały złamane właściwie wszystkie reguły zarządzania antykryzysowego. Postawa Stolicy Apostolskiej może służyć wręcz jako podręcznikowy przykład, jak nie postępować w przypadkach poważnego kryzysu. Mało tego, kolejne działania Watykanu, zamiast zmniejszać rozmiary kryzysu, tylko go pogłębiają. Nie zostały podjęte podstawowe działania stosowane w takich przypadkach: diagnoza sytuacji, informowanie na bieżąco opinii publicznej, ograniczenie zasięgu, likwidacja zagrożeń oraz długofalowych skutków kryzysu. Wszystko dzieje się wręcz odwrotnie.

Wiadomo, że w dzisiejszych czasach, gdy funkcjonujemy w rzeczywistości medialnej, gdzie w przestrzeni informacyjnej liczy się każda minuta, kluczowa staje się szybka i wiarygodna odpowiedź. Tymczasem na pytania, które padły w Ameryce już wiele miesięcy temu, i które zadaje sobie większość katolików w tym kraju, wciąż nie ma odpowiedzi. Ba, nie ma nawet próby odpowiedzi.

Chodzi oczywiście o sprawę kardynała Theodore’a McCarricka, nazywanego w mediach „homoseksualnym seryjnym drapieżnikiem” (homosexual serial predator). Wszyscy zastanawiają się, jak to było możliwe, że zrobił on oszałamiającą karierę kościelną i miał olbrzymie wpływy w Watykanie, choć o seksoholizmie i pedofilskich skłonnościach purpurata wiedziano w jego otoczeniu od dziesięcioleci? Jak to możliwe, że po ujawnieniu skandali homoseksualno-pedofilskich w 2002 roku, to właśnie on stał się twarzą odnowionego moralnie Kościoła amerykańskiego, który raz na zawsze miał się rozprawić z problemem molestowania osób nieletnich? Jaka była wiedza na ten temat Ojca Świętego?

Te pytania bardzo ostro postawił w sierpniu tego roku w swym głośnym liście otwartym arcybiskup Carlo Maria Viganò, a następnie dziennikarze skierowali je na konferencji prasowej wprost do Franciszka. Nie uzyskali jednak konkretnej odpowiedzi. Zamiast tego usłyszeli:

Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski.

Dziś widać, że te słowa, niezależnie od intencji, jakie za nimi stały, były – z perspektywy zarządzania antykryzysowego – najgorszym z możliwych rozwiązań. Powszechnie odebrane zostały jako zastosowanie uniku oraz uchylenie się od powiedzenia prawdy. Były nie tylko rezygnacją z szansy przedstawienia własnych racji, lecz wręcz zaproszeniem dziennikarzy do narzucenia swoich narracji. I rzeczywiście, media skwapliwie skorzystały z tej zachęty i już trzeci miesiąc przedstawiają kolejne interpretacje, które są dla Stolicy Apostolskiej wręcz miażdżące. Wśród amerykańskich katolików panuje bowiem coraz powszechniejsze przekonanie, że Watykan musi mieć wiele do ukrycia, skoro wybiera milczenie zamiast mówienia prawdy.

Szczególnie ostrego znaczenia nabiera to w kontekście amerykańskiej kultury politycznej, która wymaga od osób zaufania publicznego absolutnej transparentności. Tym bardziej, że dotyczy to instytucji, która już raz zawiodła zaufanie milionów ludzi. Episkopat USA obiecał bowiem w 2002 roku poradzenie sobie ze skandalami pedofilskimi i nie tylko nie wywiązał się z tego zobowiązania, ale – jak się okazało – sam stał się istotną częścią całego problemu. W kraju, w którym nawet drobniejsze wykroczenia potrafią raz na zawsze złamać karierę polityka, brak zdecydowanego działania, rozliczeń oraz naprawy sytuacji to najprostsza droga do utraty wiarygodności.

Bardzo dobrze wiedzą o tym biskupi amerykańscy, którzy mają na co dzień kontakt ze swoimi coraz bardziej zbulwersowanymi wiernymi. Dlatego zaraz po ujawnieniu listu arcybiskupa Viganò przewodniczący Episkopatu USA kardynał Daniel DiNardo zwrócił do się Watykanu z prośbą o natychmiastowe przeprowadzenie w Stanach Zjednoczonych wizytacji apostolskiej, która wyjaśniłaby wszystkie wątpliwości związane z kardynałem McCarrickiem. Rzym odmówił jednak przeprowadzenia takiego dochodzenia.

Biskupi amerykańscy postanowili więc działać na własną rękę. Zapowiedzieli, że zajmą się tą sprawą na listopadowej konferencji Episkopatu USA w Baltimore. Mieli tam podjąć dwie ważne decyzje: o stworzeniu kodeksu postępowania dla biskupów w przypadku nadużyć seksualnych oraz o powołaniu komisji złożonej z osób świeckich, która miałaby zbadać, czy biskupi właściwie reagowali na docierające do nich skargi o molestowaniu nieletnich. Chodziło o ratowanie malejącej wiarygodności Kościoła w obliczu narastającego kryzysu.

Dzień przed rozpoczęciem obrad do Baltimore nadeszła jednak z Watykanu wiadomość, że Stolica Apostolska zażądała wykreślenia obu punktów z programu konferencji. Swego zaskoczenia nie kryli ani zgromadzeni biskupi, ani kardynał DiNardo, który powiadomił o tym hierarchów.

Według oficjalnego komunikatu decyzja Watykanu wiąże się z faktem, iż w lutym przyszłego roku planowana jest w Rzymie konferencja przedstawicieli wszystkich episkopatów świata i tam właśnie omówiony ma zostać problem nadużyć seksualnych w Kościele.

Relacje z Baltimore zdominowane zostały przez dwa wydarzenia. Z jednej strony mieliśmy wspomniany sprzeciw Stolicy Apostolskiej wobec samodzielnego zastosowania przez Episkopat USA środków zaradczych wobec skandali pedofilsko-homoseksualnych. Z drugiej strony mieliśmy natomiast wystąpienie przed salą zebrań plenarnych Jamesa Greina. To mężczyzna, który został zgwałcony przez McCarricka jako 11-letni chłopiec i był wykorzystywany przez niego przez następnych wiele lat. Grein po raz pierwszy zdecydował się ujawnić swą tożsamość i pokazać publicznie twarz. Łamiącym się głosem opowiadał o swym traumatycznym doświadczeniu i błagał biskupów, by dokonali oczyszczenia Kościoła.

To nie przypadek, że w relacjach w Baltimore najczęściej cytowane zdania Greina brzmiały:

„Prawo Jezusa jest ważniejsze niż tajemnice papieskie. To nie jest Kościół Franciszka, to jest Kościół Jezusa Chrystusa.”

Nie trzeba chyba dodawać, jak powszechnie zostało odebrane w Ameryce zestawienie tych dwóch faktów: z jednej strony zakazu Stolicy Apostolskiej, by samodzielnie zająć się sprawą pedofilii, a z drugiej – bezsilnego apelu ofiary pedofila. W świat poszedł komunikat druzgocący dla Watykanu. To rysa na wizerunku, której w Ameryce długo nie da się zamazać.

Katolicy w USA muszą więc czekać na działania hierarchii kościelnej jeszcze trzy miesiące, podczas gdy w tak bulwersującej sprawie liczy się każdy dzień. Tym bardziej, że Amerykanie przyzwyczajeni są do innych standardów rozwiązywania tego rodzaju problemów. To nie bananowa republika latynoska, gdzie nawet w obliczu poważnych kłopotów można zawsze powiedzieć „mañana”.

Przedłużające się milczenie, unikanie odpowiedzi oraz zaniechanie działań w tak poważnej sytuacji stoi w sprzeczności nie tylko z regułami zarządzania antykryzysowego. Stoi w sprzeczności również z zasadami elementarnej ludzkiej uczciwości i szacunku dla drugiego człowieka, nie mówiąc już o chrześcijańskim obowiązku stawania w prawdzie. W Ameryce jest to odbierane jako lekceważenie problemu, zwłaszcza dramatu ofiar pedofilii.

Kryzys zaufania do Watykanu w Stanach Zjednoczonych pogłębia się z każdym dniem. Kolejne rozgoryczenie wywołała decyzja Franciszka o tym, kto zasiądzie w komitecie organizacyjnym lutowego spotkania przedstawicieli episkopatów świata w sprawie pedofilii. Zabraknie w tym gronie miejsca dla przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ochrony Dzieci kardynała Seana O’Malleya z Bostonu – człowieka, który miał odwagę skrytykować publicznie samego Franciszka w sprawie skandalu homoseksualno-pedofilskiego w Chile. To właśnie dzięki niemu afera związana z molestowaniem nieletnich w tym kraju zakończyła się zbiorową dymisją tamtejszych biskupów.

Przewodniczącym komitetu organizacyjnego został mianowany natomiast kardynał Blaise Cupich z Chicago – jeden z najbardziej wpływowych i zagorzałych homolobbystów w Kościele katolickim. Kiedy w USA rozpętała się afera z molestowaniem nieletnich, zasłynął on stwierdzeniem, że papież ma dziś na głowie ważniejsze problemy niż skandale pedofilskie, np. globalne ocieplenie czy kwestię imigrantów. Powszechnie jest też uważany za protegowanego kardynała McCarricka. W związku z tym wielu publicystów katolickich stawia otwarcie pytanie, czy jeden z czołowych zwolenników LGBT w Kościele to dobra osoba do rozwiązywania kryzysu pedofilskiego.

O postępującej utracie wiarygodności Watykanu w USA świadczy coraz więcej faktów. Wspomnijmy o jednym z nich. Od 1987 roku w Stanach Zjednoczonych istnieje organizacja katolickich milionerów Legatus, założona przez miliardera Toma Monaghana, twórcę sieci Domino’s Pizza oraz uniwersytetu Ave Maria na Florydzie. Co roku zbiera ona wśród swoich członków pieniądze, które przekazuje później na potrzeby Ojca Świętego. Przez ponad trzydzieści lat Legatus przesłał do Watykanu wiele milionów dolarów.

Teraz organizacja ogłosiła, że wstrzymuje wpłacanie jakichkolwiek funduszy na rzecz Watykanu, dopóki nie wyjaśni on wszystkich niejasności związanych ze skandalem homoseksualno-pedofilskim. Członkowie Legatusa uznali, że Stolica Apostolska straciła wiarygodność i dopóki jej nie odzyska, nie ma mowy o dalszej współpracy finansowej.

Jeżeli tak robią i mówią o tym publicznie osoby niezwykle majętne, wpływowe i opiniotwórcze, to znaczy, że sytuacja jest bardzo, bardzo poważna.

Warto o tym wiedzieć, ponieważ z naszej nadwiślańskiej perspektywy nie zdajemy sobie sprawy, jakie rozmiary przybrał obecny kryzys za oceanem. Oby ta świadomość stała się dla polskich katolików impulsem do jeszcze gorętszych modlitw za Kościół.

autor: Grzegorz Górny

obserwator
Czyli tytułowy kryzys w Kościele powstał bo Legatus przestał płacić. Skandal był przecież w 2002 i Papierz który był wtedy u władzy już nie żyje.

ddd@ddd
To daje asumpt do postawienia pytania: Czy papież jest gejem ? Dla jasności jestem wierzący i wiem, że lewactwo atakuje Kościół. Ale postawa papieża każe mi pytać, czy środowisko homoseksualno-pedofilskie wprowadziło na tron papieski swojego człowieka?

I.Ch.@I.Ch.
Papież musi stanąć w prawdzie! Ojciec Święty nie może mieć „tajemnic”.

W
Międlar mówi o silnym homolobby wysoko w hierarchii w Polsce. Tyle, że u nas większy knebel i lęk wiernych i ofiar, a problem jest jak wszędzie w Kościele.

pisek
Kiedy „KLER 2 – Watykan” ? Pokażą w końcu tych „świętych” co ukrywali pedofili , udawali że nic nie widza i nic nie wiedzą. Obrzydliwa czarna pedofilska mafia !!!

Tak było i będzie
Franek to kret. Lgbt to nieodłączna część pedofili i innych paskudnych dewiacji.

Tyle
Lgbt to w dużej mierze Bandyci i zbiry przebrani w kolorowe fatałaszki.

Chwalba
Skoro takich ” hierarchów ” tam tolerowano to teraz Kościół amerykański ma kłopoty . Ale mam nadzieję , że ludzie nadał wierzą w przesłanie ewangelii

SOP78
Im dłużej Franciszek w Rzymie, tym gorzej. Zdąży mianować sobie podobnych kardynałów i następne konklawe znowu będzie pomyłką. Módlmy się o Piusa XIII, który odnowi Kościół

Chwalba
Jak ktoś grzeszył i krył to i teraz wychodzi na jaw . Trudno zachować teraz wiarygodność .

Chwalba
Wina za ten stan spada także na JP2 . JP2 winien zdawać sobie sprawę z tego zagrożenia i winien skutecznie przeciwdziałać . Może jego otoczenie też było tak zdemoralizowane i nie uchronił Kościo

Sasza
Dla przeciętnego parafianina jest rzecz naturalna ze w kosciele znajduje sobie miejsce bardzo duzo gejów przykłady mnożą sie same to nie lewicowa propaganda tylko czyta prawda tego kościół nie ukryje

Sasza
Ze logby gejowskie jest w Watykanie to pewnik jak noc i dzień tak jak w prawie każdej parafi przewinął sie przynajmniej jeden gej ksiądz albo więcej kościół nigdy sie z tym nie poradził no bo jak?

Sasza
A ten papież to taki lenin w sutannie to co głosi to pasuje do redaktora Newsweek albo naczelnego tej gazety ale nie papieża posłuchajcie głównego popa w Rosji jego poglady sa nauka Jezusa

jaka
Ktoś chce rozwalić od środka KK?? Dlaczego jest dwóch żyjących Papieży KK??

Fuj
Będzie się smażył w piekle on i ci, co mu sprzyjali. Ale kardynał to do piekła powinien być wzięty do najgorętszego kotła.

Jaś
Czyli w świetle tego wiejski proboszcz żyjący sobie w trwałym związku ze swoją „gosposią” czy „kuzynką” to prawie ideał 🙂

dinx
Ale macie zmartwienia! Przejmujcie się polską młodzieżą, która gra, ćpa i robi dużo rzeczy na „p”. A na problemy ani Ameryki, ani Watykanu nie mamy zbyt dużego wpływu. Pomodlić się i do pracy!

SiM
Ciekawa analiza Kościoła w Stanach, brak jednak podstawowej informacji, kto mianował tych a nie innych purpuratów. Kto umożliwiał im kariery. Franciszek zachowuje się jak syndyk masy upadłościowej.

b sbssb sfgbgfbs
Ks. Jacek Międlar to wszystko w swojej książce „Walka o prawdę” opisał!!!!!!!!

oko
Świat jest pełen GRZECHU i jest on WSZĘDZIE – nie WOLNO MU ULEGAĆ – nawet gdy toczy on INSTYTUCJĘ KOŚCIOŁA! GRZECH trzeba zwalczać modlitwą, i DZIAŁANIEM! Niestety, także DZIAŁANIEM wbrew PAPIEŻOWI!!

paitr
Najważniejsze z tego całego – wstrząsającego – tekstu jest jego ostatnie zdanie.

zbik
Kościół, Jezusa Chrystusa będzie istniał. Czy to się komuś podoba czy nie. Nie chciał bym być, na miejscu tego ze zdięcja.

kol
To kryzys nie tylko w USA. O oczyszczenie Kościoła z homoherezji do PANA módlmy się!

kzs
Pociesza mnie jedynie fakt, że w czasach kryzysów w Kościele i zgorszenia Bóg sam działał i powoływał świętych, mówiąc ludziom „Patrzcie na nich, a nie kontemplujcie zepsucia.”

JEZUS KROLEM POLAKóW
Chwała Bogu. Polacy potrzebują Jezusa, który otoczy opieką i Słowa Bożego które nauczy mądrości. Cały ten kler i całe to bałwochwalstwo jest naszym przekleństwem. Czas na zmianę w podejściu do wiary

kazik
A my mamy swoich nyczy i Popiełuszków.

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

antyfan
Watykan na usługach masonerii. To było przepowiedziane i dzieje się na naszych oczach.Czasy ostateczne się zaczęły..

litwin
Watykan nich się lepiej zajmie biskupami pedofilami

Alek
Mam nadzieję, że teraz polscy Katolicy przejżą na oczy i pozbędą się „pośrednika” w dialogu z Bogiem. Kościól jest przesiąknięty Szatanem.

halszka
To może Watykan będzie finansował te hordy dziczy mordujących chrześcijan? Lepiej byłoby, żeby Watykan postarał się pomóc w ucywilizowaniu tych ludzi! Tylko, że oni nie chcą moralności, tylko pieniędzy!

kasia
Krzewienie dialogu poprzez mordowanie chrześcijan. Może Watykan naprawi co zepsuł Franciszek?

https://wpolityce.pl/swiat/423276-watykan-opowiada-sie-za-przyjeciem-paktu-ws-migracji

Watykan opowiada się za przyjęciem Światowego Paktu ws. Migracji. „Oparty jest na pragnieniu krzewienia dialogu”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Watykan opowiada się za przyjęciem Światowego Paktu ws. Migracji – oświadczył w środę podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego z jej sekcji ds. migrantów i uchodźców ojciec Michael Czerny. Migracja musi być bezpieczna i legalna – dodał.

My jako Stolica Apostolska jesteśmy zainteresowani przyjęciem paktu nie tylko od teraz, ale od początku

— wyjaśnił ojciec Czerny podczas spotkania z prasą zagraniczną w Rzymie na dwa tygodnie przed obradami w Marrakeszu, gdzie dokument ma zostać podpisany.

Następnie powiedział: „Dla Stolicy Apostolskiej ważne jest to, by migracja była bezpieczna, uporządkowana i legalna”; zwłaszcza w przypadku „najsłabszych migrantów”.

Podkreślił, że Watykan bardzo intensywnie pracował nad paktem i na podstawie swoich doświadczeń przygotował dwadzieścia propozycji konkretnych działań duszpasterskich.

W ten sposób podzieliliśmy się z innymi krajami rezultatami tego, co robimy, czego chcemy i o czym marzymy

— dodał o. Czerny.

Przedstawiciel watykańskiego urzędu zaznaczył:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że pakt oparty jest na pragnieniu krzewienia dialogu i kultury spotkania. Nawet jeśli są powody do strachu, to nie można pozwolić na to, aby decydował. (…) Mamy nadzieję na to, że zachęcimy Kościoły we wszystkich krajach, by towarzyszyły w tym bardzo ważnym procesie, który wyraża wolę, pragnienie i politykę Kościoła wobec migrantów

— wyjaśnił ojciec Czerny.

Zastrzegł, że choć niektóre kraje nie zamierzają podpisać dokumentu, Watykan zachowuje optymizm co do jego przyszłości.

Nie chodzi o to, kto podpisze i kto nie, ale o to, by działać razem. Myślę, że stopniowo będziemy mieli wszędzie bardziej humanitarną i godną odpowiedź” na migrację

— stwierdził o. Czerny.

W środę włoski rząd ogłosił, że jego delegacja nie pojedzie do Maroka, gdzie pakt ma zostać oficjalnie przyjęty, i go nie podpisze. Gabinet Giuseppe Contego chce, aby decyzję w sprawie jego przyjęcia lub odrzucenia podjął włoski parlament po debacie na ten temat.

W lipcu dokument został wstępnie zaakceptowany w Marrakeszu przez 192 kraje członkowskie ONZ.

Światowego Paktu w sprawie Migracji nie podpisze między innymi Polska. Podobne decyzje zapowiedziały Austria, Węgry, Czechy, Izrael i USA.

mly/PAP

Ed
To jest Rzym papieża Franciszka, kardynała Marxa i McCornica (a właściwie:McCarrica), chociaż „kornik” byłby adekwatniejszy.

VOLT
TO NIECH WATYKAN SOBIE PRZYJMUJE ALE NIE POLSKA

metrios
Krzewienie dialogu? Kultura spotkania? Oni chcą socjal, wyrżnąć głupich białasów i wprowadzić islam. Trzeba udzielać pomocy na miejscu, a nie przesiedlać kontynenty. Europa wszystkich nie pomieści.

metrios
Kto na nich będzie pracował? Przecież nie oni . Czy Watykan widział raporty o 40% ciapatych NIGDY nie pracujących żyjących z socjalu? To są pasożyty (z małymi wyjątkami) chcące TYLKO żerować .

xxx
Niech Watykan lepiej zajmie się krzewieniem ewangelii w świecie a nie mieszaniem ras..

ziom
w sprawie Holokaustu jakoś Watykan milczał w sprawie komunizmu w Rosji i poza nią też nic nie zrobił a tu takie miłosierdzie jako katolik to piszę bo to nie jest zgodne z nauką Chrystusową

I.Ch.@I.Ch.
Czy jest prawdą, iż ksiądz Charamsa jest typowy dla tego środowiska, wyróżnił się zaś tylko tym, iż ujawnił fakty?

zesłaniec
Niech każdy dba o swój region, swoje państwo, a nie żeruje na dorobku innych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gosc100
Przeciez prawa reka Franka byl na ostatnim spotkaniu (pierwszy raz) Grupy Bildelberg w Turynie to dostali wskazowki Po to Franka wsadzili na tron zeby wymieszal katolikow z innymi religiami

blumkwist
Od kiedy Watykan stał się krzewicielem lewicowej agendy, przybył nam kolejny wróg… i zdaje się, że naszym jedynym sprzymierzeńcem jest już tylko Pan Bóg i może to Jemu byśmy powierzyli nasze losy…

oko👀
Po dwóch tysiącach lat działalności firmy odezwał się instynkt samobójcy. Oj szybciej niż myślicie wyleczą Was z zapędów pedalsko-pedofilskich

szok@szok
W szoku jestem… Watykan wywiesza białą flagę wobec poganów. Jest bardzo wielki kryzys wiary i to w samym kościele na samym jej szczycie… masakra. Zostaje nam tylko pismo święte bo nie można już wierzyć „ludziom kościoła”.

AhB
Żydzi są największymi antysemitami, a ten niby papież niszczy KK od środka. Upadek kościoła jest nieunikniony, to tylko kwestia czasu.

nikt taki
Noi dobrze . wyslac migrantow do watykanu niech troche odswieza to zgnilohomoseksualna atmosfere

KON.
Papcio niech sobie krzewi migracje u siebie.

Antek
Trzeba być mocno nietrzeźwym, by przykładać rękę do przyspieszenia procesu islamizacji Europy. To prosta droga do konfrontacji, która z pewnością nastąpi. Czy tam ktoś myśli, co się wtedy stanie?

Andrzej
No wiec Watykan moze ten Pakt podpisac. Amen.

krawcowa
Ilu imigrantów Watykan ma dzisiaj u siebie ?

my uważamy inaczej
niech lewacy watykanu miczą gdy narody mają inne zdanie w temacie pomagać w krajach zamieszkania i obozach przy ich ojczyznach kulturowo podobnych do ich własnych

serafin
Kiedyś papieże ogłaszali krucjaty….

Chwalba
Lewactwo Franciszka wyjdzie mu bokiem .

Chwalba
Lewactwo z połączeniu ze starzejącym się mózgiem daje takie efekty .

https://wpolityce.pl/swiat/423250-italia-przeciwko-swiatowemu-paktowi-ws-migracji

https://wpolityce.pl/swiat/423112-wlosi-ramie-w-ramie-z-polakami-i-wegrami

…..


Robert Winnicki, kard. Kazimierz Nycz / autor: Fratria/Andrzej Wiktor; PAP/Jacek Turczyk wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/kosciol/423142-winnicki-pisze-list-do-kard-nycza-rozlalo-sie-zgorszenie

Winnicki pisze list do kard. Nycza: „Czy krzywda warszawskich rodzin domaga się dziękczynienia czy raczej przebłagania?”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Modlitwa oraz sprawowanie liturgii w intencji każdego człowieka a tym bardziej za grzesznego, błądzącego i odpowiadającego za publiczne zgorszenie jest czymś dobrym oraz oczywistym w posłudze Kościoła. Dlatego, zważywszy na szereg wydarzeń mających miejsce podczas minionych dwunastu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy, czymś naturalnym byłoby gdyby Wasza Eminencja odprawił na ich zakończenie Mszę świętą przebłagalną

— pisze Robert Winnicki (Ruch Narodowy) w liście otwartym do metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

W ostatnim czasie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawił w kościele sióstr Wizytek Mszę Świętą w intencji… Hanny Gronkiewicz-Waltz, dziękując za jej prezydenturę w stolicy! Hierarcha chwalił ją za m.in. za „przyjaźń z Bogiem i  Kościołem”!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kardynał Nycz dziękuje… Hannie Gronkiewicz-Waltz: „Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem”

Informacja to wywołała oburzenie u tych osób, które nie zapomniały o krzywdach, jakich doświadczyły ofiary dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Kard. Nycz odprawił Mszę i dziękował Gronkiewicz-Waltz. Publicysta trafnie pyta: Zaproszono córkę Jolanty Brzeskiej?

Swój list otwarty do metropolity warszawskiego wysłał poseł i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, tytułując go jednoznacznie: „Zgorszenie rozlało się szeroko”.

Wasza Eminencjo! Jako wierny Kościoła Katolickiego a zarazem polityk, którego wiara zobowiązuje do dawania świadectwa prawdzie w życiu publicznym i budowania chrześcijańskiego ładu społecznego, ze zdumieniem i zgorszeniem przyjąłem informacje o intencji Mszy świętej, jaką ubiegłej niedzieli odprawił Ksiądz Kardynał w kościele sióstr wizytek oraz treści kazania wygłoszonego podczas liturgii

— rozpoczyna swój list polityk.

Modlitwa oraz sprawowanie liturgii w intencji każdego człowieka a tym bardziej za grzesznego, błądzącego i odpowiadającego za publiczne zgorszenie jest czymś dobrym oraz oczywistym w posłudze Kościoła. Dlatego, zważywszy na szereg wydarzeń mających miejsce podczas minionych dwunastu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy, czymś naturalnym byłoby gdyby Wasza Eminencja odprawił na ich zakończenie Mszę świętą przebłagalną

— zauważył.

Prezes Ruchu Narodowego przypomina o tym, że to właśnie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz instytucje podległe warszawskiemu ratuszowi wystawiały bluźniercze przedstawienia: Golgotę Picnic i Klątwę, a ona sama nie podjęła w tej sprawie żadnych kroków. Jak zaznacza dalej poseł, to również ona ponosi odpowiedzialność za instalację i uporczywe odbudowywanie tęczy na placu przed kościołem Najświętszego Zbawiciela. W dodatku to właśnie prezydent stolicy zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny za jego konsekwentną postawę w obronie życia poczętego.

Czy kroki podjęte przez byłą prezydent stolicy wobec prof. Chazana domagają się dziękczynienia czy raczej  przebłagania?

— pyta Winnicki.

Trzeba to pytanie zadać również w kontekście tysięcy ludzi pokrzywdzonych podczas procederu tzw. dzikiej reprywatyzacji, która dokonywała się w ratuszu w czasie gdy był on „pod kierownictwem” Hanny Gronkiewicz-Waltz. Za którą być może pani prezydent nie poniesie odpowiedzialności karnej, ale już odpowiedzialność polityczną ponosi na pewno. Czy krzywda tysięcy warszawskich rodzin i złodziejstwo w wielkiej skali domagają się dziękczynienia czy raczej przebłagania?

— dodaje.

W ocenie Winnickiego msza odprawienie przez kard. Nycza mszy dziękczynnej „stało się powodem zamętu, zwątpienia i zgorszenia wśród bardzo wielu wiernych”. Podkreślił także, że powodem niepokoju były słowa metropolity m.in. o „przyjaźni z Bogiem i Kościołem” Gronkiewicz-Waltz.

W jej działaniach jako włodarza miasta nie widać było obrony wiary i realizacji zasad katolickiej nauki społecznej

— stwierdza

Wasza Eminencjo, zwracam się z tymi wszystkimi wątpliwościami publicznie, bo i zgorszenie rozlało się szeroko. Żyjąc w świecie szalejącej dyktatury relatywizmu my, katolicy, musimy zachować szczególną czujność i odporność na jego podszepty. Liczę, że niniejszy list pomoże nam wszystkim klarownie i odważnie stawiać czoła wyzwaniom współczesności. Króluj nam Chryste!

— kończy swój list otwarty poseł Robert Winnicki.

kpc/Facebook

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kard-nycz-o-hgw-buduje-na-ziemi-krolestwo-boze-winnicki-te-slowa-sieja-zgorszenie/

2 thoughts on “823 Wg papieża: Rodzina Ulmów to wzór wierności Bogu, miłości bliźniego i szacunku dla godności człowieka,.. i pewno wszyscy Polacy powinni być jak oni,.. oraz inne pustynne mondrości

 1. https://wpolityce.pl/polityka/423527-a-moze-prawica-nie-zasluguje-na-szanse-ktora-dostala

  marekzkrosna
  NIC DODAĆ ,NIC UJĄĆ. TO NIE TYLKO NIEKTÓRZY Z PRAWICY PANIE JACKU. TO TAKŻE NIEWYDARZENI KARDYNAŁOWIE I BISKUPI K K . NP. KARD NYCZ-WIELKA POMYŁKA WATYKANU.

  .
  biskupi zachowali przecież przywileje i pieniądze, prawdziwi targowiczanie

  polish_proud@polish_proud
  Panie Karnowski, próbujesz Pan usprawiedliwić nieudolność PiSu? Ja byłem zwolenikiem tego rządu, można by rzec betonem, ale ile jeszcze mamy znosić upokorzeń? Jedynie co wyszło to pićset+ i uszczelnienie vatu czym w tv szczyci sie władza nonstop? Same buble wychodzą spod ich ręki a my mamy bić brawo i cieszyć sie jak lemingi?

  wer
  Karnowski w d.oopę sobie wsadź tą tanią erystykę…

  MAR
  Tekst mógłby być dużo krótszy: „Koledzy, za mało nawilżacie Dobrej Zmianie. Spójrzcie na mnie, za parę groszy z PZU, Orlenu i od Biereckiego będę niepokornym obrońcą PiS-u do końca, jego lub mojego!”

  Niemoralny typ 213.192.72.*
  Uwielbiam ten typ dziennikarstwa moralizatorskiego, które najczęściej przykryć ma mizerny warsztat. Im więcej mają dobrych rad dla innych, tym sami mają więcej za uszami. Amen.

  Walezlina Wykupiona
  Niech pan Karnowski ogłosi prosto Naród z Partią – Partia z Narodem, bo sie Partii ta wladza po prostu należy.

  Keraj
  Ma Kukiz swoje piętki i widać, że Pan tez chyba pisał te notkę dzisiaj nad ranem po upojnym wieczorze. czemu i komu ma służyć ta notka. Chyba był o jeden mach za dużo

  Polon
  WYSTRASZYLI SIE . Nie bedzie repolonizacji mediów. http://dzienniknarodowy.pl/mosbacher-triumfuje-pis-wycofuje-sie-kolejnej-obietnicy/ KACZORY dają D….w sprawie REPOLONIZACJI MEDIÓW . TRIUMF TVN

  Albercik@Albercik
  Panie Karnowski, po kiego grzyba PiS popiera pozostawanie Polski w Eurokołchozie ? Czy J. Kaczyński & Co. naprawdę nie widzą, że eurolewactwo nie życzy sobie odmiennych poglądów i nie życzy sobie rządów w państwach członkowskich, które nie wyznają ideologii lewicowych ? Nie nauczyło ich polityczne zaangażowanie TSUE w polskie wewnętrzne sprawy ? To jakiś syndrom sztokholmski? Dlaczego to obcy mają na każdym kroku wtrącać się w nasze reformy i w nasze ustawodawstwo ? Obcy zrobią to lepiej ??? Eurokołchoz cały czas zmierza w ZŁĄ stronę, czyli w stronę odbierania suwerenności państwom członkowskim. Im szybciej się z tego wycofamy, tym lepiej dla nas.

  ojciec
  Może niektórzy z prawicy tylko mówią,że są prawicą i nie chcą żadnych zmian. Zarówno w partiach jak i mediach są śpiochy, które ujawniają się w razie potrzeby.Dla nich jest to walka na śmierć i życie

  Andy49
  Przyznaję rację – niektórzy nie są w stanie zrozumieć sytuacji i wykorzystać – być może jedynej – szansy.

  asd
  o w mordę , jakbym czytał wyborczą michnika..
  bracia Karnowscy próbowali wstać z kolan. tekst przepełniony lamentem i nostalgią za tym co miało być a nie jest. zresztą, pełną egzegezę przedstawi nam niezawodny Staszek Janecki

  bedeg
  Co to jest „POLITYKA ” moim zdaniem jest to realizacja powiedzenia ” NIE MA SKUTKU BEZ PRZYCZYNY „Jeżeli rządzący, parlamentarzyści i obywatele tego nie zrozumieją to skutki zawsze będą takie jakie są

  Teresa
  A na co zasługuje pis? Karierowicze i zera na stanowiskach,bałagan w urzędach, prawo pisane na kolanie itp. Miałeś chamie zloty róg… mieli byc inni od peło a są niestety podobni. Drugi raz nie .

  QAZ
  Michałku K ty nie jesteś lepszy, wasza bliźniaków cenzura to mnie śmieszy, wy stosujecie taką poprawność, zjeść ciasto i mieć ciastko, to mój ostatni wpis tutaj, BAJBAJ.

  Michaś
  Panie red. Pan sobie żyje, ma pracę, którą lubi i pięknie, lecz ja nadal zdycham jak za po, psl, sld. Mojej rodzinie komuna ukradła cały majątek, czytaj jeziora i co? i pstro. Ten rząd też kłamie

  opi
  „Naród wspaniały, tylko ludzie ku…y” znany cytat , tamci tez mysleli ze wszystkie rozumy pozjadali i skonczylo sie w 39 „Teraz narod tez zly niewdzieczny . Dobrze ze pan to napisal wszystko jasne

  mkk
  Macie dodatkowo kreta który wycina krytyczne niepoprawnie krytykujące lewackie opinie

  Ola
  Panie Karnowski – nie interesuje mnie co powiedzial Warzecha czy Cejrowski. PiS zostawil emerytow, ktorzy nadal zyja w nedzy, kolejki do lekarza bez zmian, ale chwala sie tzw. waloryzacja 56zl

  Ga-Bi
  Do „Teresa”.Jestem po lekturze książki p. W.Sumlińskiego pt.Niebezpieczne związki Donalda Tuska.Przeczytaj! Może więcej zrozumiesz,jak trudno jest ruszyć stary „układ” i kto za tym stoi.

  Jacek
  Żałość bierze, że inteligentny, wydawałoby się, pan Karnowski wypisuje takie brednie. Czy pan naprawdę nie dostrzega, że rządy Kaczyńskiego zmierzają do zamordyzmu? A przecież czasy cesarstw za nami.

  Dramat Korwina
  A najlepsi są skrajni prawicowcy ze swoich kanap po 1% poparcie. Wystąpcie z Unii! Wrzeszczą…. Nie mogą pojąć, że Polscy chcą być w Unii.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/media/423525-krew-niewiniatek-za-pazurami-cejrowski-wylecialem-za-to

  JanekDzbanek
  A przy następnych wyborach znowu będzie pianie jaki to ten PiS przywiązany do narodu i katolicyzmu. Ale „nie zabijaj” uwiera pana Kaczyńskiego widać bardzo.

  1111@1111
  Jaki to piękny obraz… PiS wywala z roboty obrońcę życia poczętego.

  plaga@plaga
  Proponuje wszystkim bezmyślnym fanatykom PiSu przypomnieć sobie postawę Lecha Kaczyńskiego. Nie pamiętacie? Stał w rozkroku tak mu brakowało radykalizmu, chciał być jednocześnie narodowcem i światowcem. I każdy wie jak to się skończyło. Jego brat jest taki sam. Skończycie się sami. Rzucacie perły przed wieprze. Już wam podziękowali w wyborach samorządowych. Kaleki z sejmu precz. A 500+ rozwydrzonym bachorom na telefony, gorzałę i dopalacze to i owszem. Zresztą wybór Morawieckiego to potwierdza. Zrobić premierem człowieka który jest z tej ekipy to kręcenie sobie samemu sznura na szyję. PiS to schizofreniczna partia w dodatku powtarzająca błędy z przeszłości. A panom redaktorom z W Polityce życzę trochę przezorności a nie wazeliniarstwa bo posiadówy w TVP to nie wszystko. Kiedyś ta partia się stoczy jak PO a wy razem z nią. Już zapewne spadła wam sprzedasz ale co tam nie? Błogo jest. Teraz.

  Janek
  Zapraszają rzesze plujących na nasz kraj Targowiczan, cały ekran muszę wycierać, a przeszkodził im Cejrowski?. Ostatni program jaki oglądałem w TV to audycje prowadzone przez Pana redaktora Rachonia.

  olo
  To nie Kaczyński ma krew niewiniątek na rękach tylko wszyscy katolicy, stanęli byśmy za nim murem gdyby to zrobił?Wyszlibyśmy wszyscy na ulicę gdyby zaczęły się protesty przeciw?No co?Kto by wyszedł?

  ma teraz 60% poparcia
  Orban nigdy nie mial dylematow czy ma laczyc sie z liberalami, tylko zawsze szedl po swojej wytyczonej linii wiary chrzescijanskiej, nawet Boga wprowadzil do konstytucji.Rozprawil sie z lewakami…

  wrr
  Żenujące zachowanie TVP . .Mosbacher im nie przeszkadza, a Cejrowski owszem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.