825 Prof. Jan Grabowski za cenzurą i przeciw promocji polskich Sprawiedliwych, minister edukacji Izraela zapowiedział nauczanie o „roli Polaków w Holokauście”, „wolna prasa” pisze o „polskich gettach”, itp. 02

Getto warszawskie (zdjęcie ilustracyjne) / autor: wikimedia commons/domena publiczna wPolityce.pl

AS
A JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST POLSKI RZĄD ,KTÓRY MA OBOWIĄZEK DBAĆ O DOBRE IMIĘ POLSKI

Arek
Byłaby ustawa, którą polski rząd wycofał pod naciskiem Izraela ,wtedy nie trzeba było by pisać listów przez prywatne osoby. Od czego jest majestat państwa?

z
PODZIĘKUJCIE MOSADOWI POLITYCY BEZ KRĘGOSŁUPA, POLSKA TO ATRAPA NIE ISTNIEJE JEST ROZKRADANA PRZEZ NIEMCÓW, CZOSNKOWYCH I KLER

celowaakcja
Celowa akcja defamacyjna wumierzona przez lobby zydowskie przeciwko Polsce. Wszystko zmierza ku temu aby zrobic z Polakow narod sprawcow od ktorego bedzie mozna domagac sie odszkodowan za mienie.

Ciekawy@Janomani
GDZIE WYNAJĘTA SPRAWNA KANCELARIA ?? BRAK W BUDŻECIE NA TO ??? !!! Każą nam jakieś maile pisać ????!!!!!

dada
Tak się mści tworzenie rządów z Izraela. A kto jest ojcem takiego pisania na całym świecie? Przecież to celowe.

/#
Należy stworzyć stronę internetową ze spisem osób, organizacji, mediów itd. i zatytułować np. „Oszczercy Polski godni Goebbelsa”. I przytoczyć ich kalumnie.

\/banzafaktyipogladyH
Skoro nie zamierzacie ich pozwać to nie zawracajcie nam ⒹⓊⓅⓎ. Nie będę nikogo prosił by zechciał nie kłamać. Przetłumaczcie archiwa z hebrajskiego na angielski i udostępnijcie w internecie.

niezle
za to na zachodze Zydow gonia bo znowu spoleczenstwa zachodnie takie sie „tolerancyjni” zrobily sytuacja Izraela jest tez nieciekawa

xxx
Podziękować Dudzie.

Polak
GDZIE WYNAJĘTA SPRAWNA KANCELARIA ?? BRAK W BUDŻECIE NA TO ??? !!! Każą nam jakieś maile pisać ????!!!!! GDZIE ?????????

ciotka
Pozwy o milionowe odszkodowania a nie listy z informacją, których nikt nie czyta! Uderzcie ich po kieszeni – tylko takie argumenty trafiają do tej hołoty.

Romulus
Wezwać ambasadorów tych państw, przekazać im noty w tej sprawie podkreślając celową działalność ,złośliwość, niedouczenie. Autorzy tych tekstów z zakazem wjazdu do Polski.

https://wpolityce.pl/historia/423027-polskie-getta-w-trzech-artykulach-interweniujemy

„Polskie getta” w trzech artykułach zagranicznej prasy! Interweniujemy

opublikowano: 27 listopada · aktualizacja: 27 listopada

Trzy zagraniczne portale użyły w swoich artykułach kłamliwych, oszczerczych wyrażeń „polskie getto”. Artykuł w amerykańskim chicagotheaterbeat.com jest recenzją spektaklu o żydowskiej grupie teatralnej odizolowanej w „polskim getcie”, a następnie obozie koncentracyjnym.

Hiszpańskojęzyczne portale nytimes.com/es oraz diarioelpueblo.com.uy  publikują ten sam artykuł, historię Żydówki mieszkającej w Wiedniu, która w czasie wojny trafia do „polskiego getta”.

Wystosowane dwukrotnie wezwania pozostały bez odpowiedzi. W związku z tym prosimy o Państwa wsparcie.

Poniżej wzory listów w języku angielskim oraz tłumaczenia na język polski. Prosimy użyć w korespondencji wersji w języku angielskim:

Szanowni Państwo!

Informuję że pomimo wcześniejszego apelu ze strony Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom artykuł pod adresem ………………. wciąż zawiera nieprawdziwe i oszczercze sformułowanie „polskie getto”.

Jest to przykład języka nienawiści z wykorzystaniem kłamstwa oświęcimskiego skierowanego przeciwko Polakom z powodu rasistowskich uprzedzeń.

Istniały jedynie żydowskie getta utworzone przez Niemcy w okupowanej przez Niemcy Polsce. Getta, w których okupanci niemieccy siłą przetrzymywali ludność żydowską, powstały na terytorium Polski, ponieważ przedwojenna Polska była największą diasporą żydowską w Europie.

Stąd prawidłowa nazwa tworzonych przez Niemców gett żydowskich może brzmieć następująco:

— Getto żydowskie utworzone przez Niemców w okupowanej przez Niemców Polsce

— Getto żydowskie utworzone przez Niemców w okupowanej przez Nazistów Polsce

— Getto żydowskie w okupowanej przez Niemców Polsce

Dlatego chcę poprzeć żądanie Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławianiu i wezwać Państwa do usunięcia zniesławiającego wyrażenia z administrowanej przez Państwa strony internetowej.

Z poważaniem,

DO WKLEJENIA DO WIADOMOŚCI – chicagotheaterbeat.com/diarioelpueblo.com.uy /nytimes.com

Odbiorca:

scott_zacher@yahoo.com / jcmorales@elpueblo.com.pe  / ayuda@nytimes.com

Tytuł wiadomości:

A request to remove defamatory content

Historical error in your article

I don’t agree!

Request for correction on your website

Please, delete the error

There was no Polish ghettos in occupied Poland

lub inny, stworzony przez Państwa

Treść wiadomości:

Dear Sir or Madam!

I do inform you that despite a previous appeal by the Polish League Against Defamation regarding your gravely false and highly defamatory statement „Polish ghetto” is still being used as in the following article: http://chicagotheaterbeat.com/2018/10/02/indecent-review-victory-gardens-theater/ / https://www.nytimes.com/es/2018/10/21/sobreviviente-nazi-arte-subasta/ / http://www.diarioelpueblo.com.uy/titulares/una-mujer-judia-su-arte-y-como-se-escondio-de-los-nazis.html

This is an example of hate speech using the Holocaust denial against the Poles because of racist prejudice. There were only Jewish ghettos established by Germany in German-occupied Poland. The ghettos in which the German occupiers forcefully detained the Jewish population were set up on Polish territory because the pre-War Poland was Europe’s largest Jewish Diaspora.

The proper reference to the Jewish ghettos set up by Germans therefore is as follows:

— Jewish ghetto set up by Germans in German-occupied Poland

— Jewish ghetto set up by Germans in Nazi-occupied Poland

— Jewish ghetto in German-occupied Poland — Jewish ghetto in Nazi-occupied Poland

I therefore wish to endorse the request by the Polish League Against Defamation and urge you to remove the defamatory expression from the Website under your administration.

Sincerely,

autor: Reduta Dobrego Imienia

https://wpolityce.pl/polityka/423627-znowu-klamia-oskarzaja-polske-o-holokaust

https://wpolityce.pl/historia/422915-brawo-magierowski-punktuje-dziennikarke-haaretz

…..


Naftali Bennett, progressiveisrael.org

Gaetano @Gaetano:
Typowa załgana żydonazistowska kanalia. A kiedy tak polskie MEN wprowadzi do szkół obowiązkową wiedzę historyczną w zakresie np. morderczego uczestnictwa żydów w obliczu uderzenia Sowietów na tereny II RP albo roli, jaką odegrała w UB szeroka, rozbudowana kadra oprawców żydowskich każdego szczebla, w wyrafinowanym torturowaniu i mordowaniu tysięcy Polaków? A to przecież nie wyczerpuje wszystkich zbrodni pejsatego plemienia.

Willgraf @Willgraf:
za utrzymywanie kontaktów dyplomatycznych , a wręcz działanie na szkodę Polski …każdy urzędnik i poseł pis odpowie karnie za działania wbrew Nardowi Polskiemu i Państwu Polskiemu ..będziecie PIS-owcy gnić w pierdlu za zdradę

jwu @jwu:
Tak wyglądają skutki polityki ustępstw. Obawiam się również tego ,że wkrótce ustąpimy przed Ukrainą .I w książkach do historii, termin „rzeź wołyńska” zastąpi „konflikt Polsko-ukraiński”. A upamiętnienia banderowskich rezunów, zaleją płd.-wschodnią Polskę.

Gaetano @Gaetano:
@jwu Spokojnie, nie dojdzie do żadnych upamiętnień satanistów w Polsce.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelski-minister-edukacji-nakazal-wprowadzenie-zajec-o-uczestnictwie-polakow-w-zagladzie-zydow/

IZRAELSKI MINISTER EDUKACJI NAKAZAŁ WPROWADZENIE ZAJĘĆ O UCZESTNICTWIE POLAKÓW W ZAGŁADZIE ŻYDÓW

9 lipca 2018|4 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Minister Edukacji Izraela Naftali Bennett zapowiedział, że uczniowie izraelskich szkół będą uczyć się o „roli Polaków w Holokauście”.

O nowej inicjatywie członka izraelskiego rządu poinformowała w poniedziałek telewizja Polsat News. Minister edukacji, a także lider prawicowej partii „Nasz Dom”, zapowiedział wprowadzenie nowych zajęć przeprowadzanych przy okazji wycieczek izraelskich uczniów do Polski. Wycieczki te poświęcone są odwiedzaniu obozów koncentracyjnych i miejsc związanych z zagładą Żydów zorganizowaną w czasie drugiej wojny światowej. Już wcześniej pojawiały się zarzuty, że program wycieczek oraz środki ochrony podejmowane w ich trakcie przez izraelskie służby bezpieczeństwa utrwalają u izraelskich uczniów stereotyp Polaków jako antysemitów. Bennet chce aby w czasie wycieczek realizowano odrębne zajęcia o „roli Polaków w Holokauście”.

Program zajęć ma omawiać stosunek Polaków do Żydów przed, w trakcie i po drugiej wojnie światowej. Według portalu Ynet News w czasie zajęć ma być mowa o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, czyli Polakach ratujących Żydów, ale przede wszystkim o „szerokiej współpracy Polaków z Nazistami, donoszeniu na Żydów, wydawaniu ich i mordowaniu”. Nową instrukcję dla przewodników wycieczek uczniów do Polski Bennett uzasadnił między innymi próbą penalizacji przez Polskę obciążania narodu polskiego za udział w zagładzie Żydów, z której rząd PiS wycofał się pod naciskiem Izraela zmieniając ustawę o IPN 27 czerwca. „W obliczu prób cenzurowania działań Polaków wobec Żydów w czasie Holocaustu zwiększymy nauczanie na ten temat. Wielu Polaków pomagało Nazistom mordować Żydów, co do tego nie ma dyskusji. Pokażemy studentom w Izraelu prawdę, będą mieli dogłębną wiedzę na temat tego, co działo się na polskiej ziemi, największym żydowskim cmentarzysku na świecie” – stwierdził Bennett.

Bennett chce również wycofania się Izraela z deklaracji premierów Binjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego, która została ogłoszona w tym samym dniu w którym rząd PiS ustąpił w sprawie ustawy o IPN. Bennett domaga się wypracowania nowego dokumentu przez historyków a nie „osoby publiczne”.

Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała w styczniu gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust.  Polskę zniesławiał premier Binjamin Netanjahulider największej partii opozycyjnej Jair Lapid, poszczególni ministrowie. Do nagonki włączył się także minister Bennett, który zarządził przeprowadzenia w izraelskich szkołach dwugodzinnych lekcji na temat rzekomej „pomocy” jakiej Polacy mieli udzielać Niemcom w przeprowadzeniu ludobójstwa na Żydach. Bennett twierdził wówczas, że „jest faktem historycznym, że wielu Polaków wspierało mordowanie Żydów, wydawało ich, maltretowało, a nawet zabijało Żydów w czasie i po [zakończeniu] holocaustu”. Bennett uznał, że tez tych „muszą być nauczone przyszłe pokolenia”.

Czytaj także: PiS zamienia Polskę w amerykańską kolonię

polsatnews.pl/kresy.pl

https://wpolityce.pl/swiat/403175-niepokojace-informacje-z-izraela

https://wpolityce.pl/polityka/403299-nasz-wywiad-jackowski-o-pomysle-izraelskiego-ministra

https://wpolityce.pl/swiat/403021-prof-porat-nie-mozna-winic-polakow-jako-narod-za-holocaust

https://kresy.pl/wydarzenia/muzeum-holokaustu-zmiana-ustawy-o-ipn-to-za-malo/

https://kresy.pl/wydarzenia/w-knesecie-zlozono-wniosek-ws-wycofania-sie-izraela-ze-wspolnej-polsko-izraelskiej-deklaracji/

https://wpolityce.pl/polityka/403207-wicemarszalek-senatu-ujawnia-kulisy-nowelizacji-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/403071-historyk-z-yad-vashem-broni-polsko-izraelskiej-deklaracji

https://wpolityce.pl/polityka/403389-bronislaw-wildstein-o-deklaracji-polsko-izraelskiej-wideo

…..

https://wpolityce.pl/polityka/403401-polski-rzad-negocjowal-z-himmlerem-ws-uwolnienia-zydow

https://wpolityce.pl/swiat/423096-zydzi-czuja-sie-bezpieczniejsi-w-europie-wschodniej

https://wpolityce.pl/media/423685-forum-zydow-polskich-punktuje-newsweeka-zmysla-przekreca

https://wpolityce.pl/swiat/423224-amerykanski-pisarz-zrobil-z-orkow-ofiary-rasizmu

4 thoughts on “825 Prof. Jan Grabowski za cenzurą i przeciw promocji polskich Sprawiedliwych, minister edukacji Izraela zapowiedział nauczanie o „roli Polaków w Holokauście”, „wolna prasa” pisze o „polskich gettach”, itp. 02

 1. https://wpolityce.pl/swiat/423636-po-co-pfn-robota-zrobi-sie-sama-przyklad-ariane-lipski

  Syrena@Syrena
  Bzdury Pan pisze. Ariana nie odpowie na klamliwe i oszczercze artykuly w zagranicznych mediach, od ktorych az sie roi. Potrzebna profesjonalna instytucja, bo na nasze ambasady poza paroma wyjatkami nie mozna liczyc.

  Virtus
  Naiwne myślenie. Potrzebne jest jedno i drugie.

  Londyn
  P. redaktor uzyl jakiejs egzotycznej hiperboli w opisie zjawisk co ma jak rozumiem sprowokowac sensowniejsze dzialania ze strony PFNale czy ktos poslucha?Chodzi o to kto jest adresatem kampanii PFN

  F.U
  Dobre pytanie Panie Redaktorze! Obiektywnie patrząc PFN szasta forsą na eventy dla celebrytów. Mało znani ludzie lepiej promują naszą Ojczyznę.

  zz
  Ostra babka, i piękna patriotyczna postawa tej dziewczyny, ale osobiści nie lubię, jak dziewczyny leją się po pyskach. Z drugiej strony, co mają robić, skoro faceci chodzą w różowych rurkach?!

  r
  Po co PFN? Żeby były koryta dla Misiewiczów.

  Kret
  Panie Aleksandrze, do roboty, na ring, boisko, albo na np. na korty. Na co Pan czeka? Własny przykład robi więcej niż jakiekolwiek apele i wezwania

  oko👀
  Boicie się komentarzy na temat Busha, że zablokowaliście dodawanie komentarzy? Tak samo blokujecie jak chodzi o Icków. Tego zasługą było wydanie na świat decydenta o zawaleniu WTC.

  Polubienie

 2. taad
  „Polscy neofaszyści świętują je od dawna”…a TVN i GW im w tym pomagają…?!

  ton
  racja !!!! – bo komuniści z GW i neofaszyści z TVN to jedno i to samo – brylujecie w Polsce od bardzo dawna

  kpw
  GW powinna zacząć szukać neofaszystów we własnej redakcji. Najciemniej zawsze pod latarnią

  Konrad
  Herbert uwazal. ze michnik to obrzydliwy manipulator. Od lat ten syn zdrajcy Polski i zarazem brat zbrodniarza, ktory mordowal Polskich Patriotow, bezkarnie przyprawia Polsce faszystowska gebe

  https://wpolityce.pl/polityka/423744-gw-uwaza-ze-obchody-urodzin-hitlera-w-polsce-to-norma

  Nie mają wstydu! „GW” próbuje wmówić, że obchody urodzin Hitlera w naszym kraju to norma?! „Polscy neofaszyści świętują je od dawna”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 10 godzin temu


  autor: wPolityce.pl/zdjęcie Gazeta Wyborcza wPolityce.pl

  Na początku 2018 r. opinia publiczna oburzy się, gdy TVN pokaże nagranie neofaszystów świętujących w lesie urodziny Hitlera. (…) Ale przecież z „Brunatnej księgi” [przygotowywanej przez stowarzyszenie „Nigdy Więcej” – przyp. red.] można się dowiedzieć, że urodziny fuhrera obchodziło się już na początku lat 90. W 1991 r. neonazistowskie kapele zagrały z tej okazji koncert we wrocławskim domu kultury

  — „uspokaja” Piotr Żytnicki na łamach „Gazety Wyborczej”. Dziennikarz „Wyborczej” próbuje wmówić, że są w Polsce środowiska regularnie świętujące urodziny Hitlera.

  CZYTAJ TAKŻE:

  TYLKO U NAS. Szokujące zdjęcia dziennikarza TVN z „urodzin Hitlera”! Ważne pytania ws. maskarady w lesie pod Wodzisławiem Śląskim

  UJAWNIAMY. Nowe fakty ws. ustawki z „urodzinami Hitlera”. W tle pijaństwo w lesie pod Wodzisławem Śląskim i fałszywe maile

  NASZ NEWS. Kto zapłacił za ustawkę z „urodzinami Hitlera”? Jest portret pamięciowy!

  Urodziny Hitlera polscy neofaszyści świętują od dawna

  — pisze Żytnicki.

  Dziennikarz „GW” w swoim komentarzu próbuje zohydzić Marsz Niepodległości, eksponując incydenty, z których znaczna część mogła być prowokacjami – od czasu, gdy w Polsce sprawuje władzę PiS, kolejne Marsze Niepodległości przebiegają zupełnie spokojnie. Warto też, aby dziennikarz „GW” zobaczył, jak wyglądają obecnie protesty chociażby we Francji.

  Z czasem zawłaszczają rocznice odzyskania niepodległości. 11 listopada 2009 r. ulicami Warszawy w ich marszu przejdzie tylko 300 osób. Rok później – 2 tys., potem 20 tys. Marsze końca się regularną rozróbą, płoną telewizyjne wozy transmisyjne, w stronę policjantów lecą płyty chodnikowe i zapalone race. Są ranni i zatrzymani

  — zaznacza dziennikarz „GW”.

  Brunatna fala zalewa Polskę

  — alarmuje dalej Żytnicki. Jako „dowód” na swoją tezę przedstawia fakt, że prokuratura zajmuje się obecnie większą ilością przestępstw popełnionych z pobudek rasistowskich, antysemickich lub ksenofobicznych. Oczywiście nie wspomina, że może to wynikać nie ze wzrostu tego typu przestępstw, ale po prostu z większego wyczulenia prokuratury na ich ściganie.

  Gazeta Wyborcza” wciąż poszukuje faszystów w Polsce. Jak widać, stara się też usprawiedliwiać autorów reportażu TVN o obchodach urodzin Hitlera. To obrzydliwe, że medium wydawanemu w Polsce może tak bardzo zależeć, aby oczernić Polaków.

  as/”Gazeta Wyborcza”

  kasia_kowalska@suwerenka
  Coś takiego, to ten hajlujący pseudodziennikarzyna z TVN robi to regularnie?

  ujek
  A gdzie są ci neofaszyści? Kto ich widział? Proszę o fakty, a nie o inscenizacje.

  VM
  Tak długo jak JUDASZE będą mieli zielone światło na manipulowanie i kreowanie antypolskiej propagandy – tak długo Polska będzie się borykać z takimi pomówieniami.

  pp
  wypowiedziala sie zydowska tuba

  ryszardpawelko@ryszardpawelko
  Schechter gdyby nie był żydem, byłby niemieckim nazistą. Dlatego patrioci powinni protestować na Czerskiej i na Wiertniczej. Może zorganizujemy marsz między tymi dwiema ulicami i zademonstrujemy tym płatnym pachołkom co o nich myślimy?

  Tomaszek2424@Tomaszek2424
  Słychać wycie? Znakomicie!

  ajb
  I też w maju, bo w kwietniu padało? :)) Reb Żytnicki to się musiał przed wydrukowaniem tego gniota sporo po krzakach w poszukiwaniu nazioli naganiać? A wystarczyło do lokalu Kryt. Polit. zajrzeć! 🙂

  1
  Czy to znaczy że TVNazi i GW robią to co roku ???Gdzie prokuratura ??/

  monika
  Właśnie jeden jest na zdjęciu. Dlaczego TVN go zatrudnia? Czyżby polecenie z Berlina?

  Obywatel IV RP
  Jedna rada: bojkot GW, TVN, Newsw., Onetu, nie kupować, nie czytać, nie oglądać…

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/swiat/424718-amerykanski-dziennik-pisze-o-polskich-obozach-smierci

  https://wpolityce.pl/polityka/424646-skandal-okreslenie-polskie-obozy-smierci-w-usa-today

  wybielanie Niemców i tyle
  Po dekadach każdy już rozumie dlaczego wybrano taki motyw filmu,dlaczego nie nakręcono go o polskich bohaterach ratujących Żydów. Niemcy cierpliwie snują narrację wespół z żydostwem pod swoje interesy

  W filmie tego skurwysyna
  esesmani w Auschwitz wrzeszczą po polsku! Podobnie na rampie jakieś kreatury biegają przy selekcji i drą mordy po polsku. RDI już zareagowała czy „nie zna tematu”? Nikomu to nie przeszkadza?

  Zawiedziony
  A nasza agentura to działa czy to jakieś pociotki? A gdzie akcje ‚odwetowe’? Gdzie nasze wtyki co wrzucą odpowiednie tematy do mediów zachodu? Skompromitują i puszczą z torbami takiego głupka lub ch.a

  precz 1
  Co to jest. Ambasada bawi sie w jakiegos ”cwirka” na portalu spolecznosciowym zamiast wysla note dyplomatyczna z zadaniem sprostowania, bo jak nie to do sadu.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/424568-szef-msz-podsumowal-dzialania-resortu

  Polubienie

 4. zefir @zefir:
  Bajeczki pan Ronald Lauder opowiada i w antysemityżmie się wyżywa,tak jakby semitą była tylko święta krowa. Wprawdzie „Talmud”na takich Żydów kreuje, ale przecież nie zaprzecza, wręcz propaguje, że dla Żydów pieniądz i lichwa to rzecz najważniejsza. Jeżeli pan Lauder temu zaprzecza, to logicznie sprawę ujmując sam jest pierwszym antysemitą. Przecież mądrości Talmudu Żydów identyfikują – to podstawowa wiedza i nauka judaistycznego Naroda. Tak per analogia, z talmudycznych przesłanek Kneset izraelski uchwalił w 1950 r ustawę z mocy której zrezygnowano z ze ścigania, wydawania, ujawniania nazwisk żydowskich kolaborantów, szmalcowników i zbrodniarzy, agentów Gestapo-tworzyli oni bowiem, jako „fachowcy” fundamenty Państwa Izrael, co dziś widać i słychać.

  https://kresy.pl/wydarzenia/orban-zarzucil-szefowi-swiatowego-kongresu-zydow-kierowanie-sie-lewicowymi-i-liberalnymi-uprzedzeniami/


  Viktor Orban, foto: wikimedia.org

  ORBAN ZARZUCIŁ SZEFOWI ŚWIATOWEGO KONGRESU ŻYDÓW KIEROWANIE SIĘ „LEWICOWYMI I LIBERALNYMI UPRZEDZENIAMI”

  7 grudnia 2018|1 Komentarz|w Bliski Wschód, Europa Środkowa, kultura, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Premier Viktor Orban wysłał w czwartek list do Ronalda Laudera, przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów, broniący magazyn Figyelo przed zarzutami o antysemityzm.

  Treść listu ujawnił na Twitterze Barak Ravid, dziennikarz izraelskiej telewizji Channel 10.

  W ubiegłym tygodniu, magazyn biznesowy Figyelo został oskarżony o antysemityzm z powodu okładki ukazującej Andrasa Heislera, szefa Federacji Węgierskich Społeczności Żydowskich (Mazsihisz), wśród spadających węgierskich banknotów. W liście skierowanym do premiera Orbana, Ronald Lauder, szef Światowego Kongresu Żydów, napisał w odniesieniu do okładki magazynu, że taki obraz „jest jedną z najstarszych i najokrutniejszych karykatur żydowskiego narodu i stawia nie tylko czasopismo, ale i całe Węgry w bardzo złym świetle. Czas publikacji jest szczególnie istotny, ponieważ ludzie w Stanach Zjednoczonych i gdzie indziej zwracają większą uwagę na wzrost antysemityzmu w całej Europie, a zwłaszcza na Węgrzech”.

  Orban z kolei, w odpowiedzi Lauderowi, zarzucił mu, że kieruje się „lewicowymi i liberalnymi uprzedzeniami”. „Jestem jednak zaskoczony, że prosisz mnie o ograniczenie wolności słowa i wolności prasy. Pomimo całego mojego szacunku dla ciebie, nie mogę spełnić takiej prośby. Jestem także zdezorientowany tym, że wydajesz się sięgasz po długopis i papier tylko wtedy, gdy w centrum debaty znajduje się ktoś z lewicy o żydowskim pochodzeniu” – napisał Orban.

  Orban przypomniał również Lauderowi, że jego rząd prowadzi politykę zerowej tolerancji dla antysemityzmu. Do dyskusji wokół okładki magazynu włączył się również Amerykański Komitet Żydów, który oświadczył, że “Żydzi z pieniędzmi to znany, haniebny obraz antysemicki”.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izraelska opozycja krytykuje wizytę Orbana w Izraelu

  kresy.pl / jerusalem post / twitter

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.