827 AMBASADOR UKRAINY: POMÓŻCIE NAM, BO POTEM MOŻEMY NIE MIEĆ CZASU NA ROZLICZENIE HISTORII, bo… EUROPA ZIGNOROWAŁA WEZWANIA UKRAINY O POMOC 01


Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca. Fot. public.od.ua

Wolyn1943 @Wolyn1943:
W takiej sytuacji stawiać żądania? Bezczelność ukraińska ma się znakomicie! Nie chcą się rozliczyć z „zaszłości” historycznych w chwili osłabienia państwa, a rozliczą się jak się umocnią i okrzepną? Dobre sobie!

jazmig @jazmig:
Walcie się. Niech wam Bandera i Suchwycz z piekła pomagają.

gotan @gotan:
Deszczyca azjato…. a może pocałujesz nas w rzopu?… Hę?… Co ty na to?…. Wasza historia nas nie obchodzi. Macie to na co zasługujecie… A ruscy zrobią , już niedługo, z wami porządek!.. Nie umieliście szanować Polaków, to teraz radźcie sobie sami…pomogą wam Niemcy, Francja i pewnie żydostwo z USA.

budulaj @budulaj:
jest małe ale co do incydentu obok cieśniny kierczeńskiej, incydent wydarzył sie na wodach terytorialnych Rosji, jeszcze tych z przed przyłaczenia się Krymu do Rosji, a więc Krym i wody wokół niego nic nie maja do rzeczy, banderowscy szmaciarze rozmyślnie sprowokowali całą sprawę. Zbliżają się wybory, a walcman notowania ma na 4-tym miejscu, jest jedynym kandydatem na prezydenta z proamerykańskim nastawieniem, a kowboje włożyli kupe szmalu w to, aby na ukrainie powstał ,,majdan,, i cały bardag, który to jest skutkiem tego majdanu. Co więc trzeba zrobić?, ano trzeba utrzymać u władzy walcmana, a jak to zrobić jeśli już widać gołm okiem, że w wyborach przegra?, trzeba zrobic stan wojenny, który odwołuje wszelkie wybory, aby wprowadzić stan wojenny trzeba mieć jakieś, choćby wymyślone podstawy. Po konsultacji z ośrodkiem decyzyjnym za oceanem , postanowiono zrobic prowokację na wodach terytorialnych Rosji, łącznie z postrzelaniem. /że są to naprawde wody terytorialne Rosji , sprawdzić nietrudno, może to zrobić każdy/. Powokacja udała się, stan wojenny został ogłoszony i klepnięty przez rade werchowną. W radzie było bardzo wielu przeciwników tego stanu wojennego np Tymoszenko i Laszko i wielu innych, ale głosowali ,,za,, bojąc się , że zostana okrzyknięci ,,agentami Kremla,, a to w banderlandii oznacza koniec kariery politycznej i grozi ,,notorycznym samobójstwem,, np.wypadniecie z okna na 5-tm piętrze. Krótko. Jest stan wojenny, nie ma wyborów, walcman u władzy, kowboje spokojni.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ambasador-ukrainy-pomozcie-nam-bo-potem-mozemy-nie-miec-czasu-na-rozliczenie-historii/

AMBASADOR UKRAINY: POMÓŻCIE NAM, BO POTEM MOŻEMY NIE MIEĆ CZASU NA ROZLICZENIE HISTORII

29 listopada 2018|27 komentarzy|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Zdaniem ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Deszczyci odpowiedzialność za incydent w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej leży po stronie Rosji. Jak powiedział w środę w wywiadzie dla TVN24, Rosja testuje, na ile może sobie pozwolić, chce także zdestabilizować Ukrainę. Wezwał m.in. Polskę do wsparcia Ukrainy, ponieważ „potem możemy nie mieć czasu, żeby rozliczyć historię”.

Ukraiński dyplomata powiedział w wywiadzie, że poprzez incydent w Cieśninie Kerczeńskiej i zajęcie trzech ukraińskich okrętów Rosja chce udowodnić, że terytoria anektowane w 2014 roku roku należą do niej i „może sobie rządzić na wodach Morza Azowskiego czy Czarnego”.

Według Andrija Deszczyci moment działań Rosji „nie jest przypadkowy”, ponieważ na Ukrainie zbliżają się wybory prezydenckie, a w tych dniach rozpoczyna się szczyt grupy G20. Ambasador uznał, że dodatkową motywacją Rosji było zakłócenie sytuacji politycznej i gospodarczej na Ukrainie.

Dyplomata uważa, że świat zapomina o aneksji Krymu oraz wojnie w Donbasie i coraz trudniej jest przekonywać Zachód do przedłużania sankcji wobec Rosji – w związku z tym Putin jego zdaniem testuje, na ile może sobie pozwolić. „Rosja chce pokazać, że tam rządzi. To jest taki Dziki Zachód” – mówił. Deszczycia uznał, że paradoksalnie incydent w pobliżu Zatoki Kerczeńskiej może być „dodatkowym argumentem”, który pozwoli przypomnieć, że „Rosja naruszyła prawo międzynarodowe w 2014 roku”, jest „agresorem” i „że się nie zatrzyma, jeżeli pozwoli jej się na więcej”.

W jego opinii świat powinien zareagować wzmocnieniem sankcji wobec Rosji a kraj ten powinien niezwłocznie uwolnić zatrzymanych ukraińskich marynarzy i zwolnić okręty.

Andrij Deszczycia powiedział, że Ukraina „życzyłaby sobie”, by Polska była liderem krajów, które na forum UE i NATO forsowałyby bardziej stanowcze działania wobec Rosji. „Z tego co wiem, to takie działania są prowadzone. Polska z Litwą bardzo aktywnie zajmują takie stanowisko” – mówił.

Ukraiński dyplomata przyznał, że Polska i Ukraina mają „rozbieżności w spojrzeniu” na historię, lecz w sprawach strategicznych potrafią znaleźć porozumienie. Uznał, że oba kraje powinny „dać opór zewnętrznej agresji”, ponieważ „potem możemy nie mieć czasu, żeby rozliczyć historię”. Wyraził też przekonanie, że po odparciu takiego zagrożenia „w sprawach historycznych na pewno się porozumiemy”.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador Ukrainy: w Polsce panuje wizja UPA i Bandery z czasów sowieckich

Kresy.pl / fakty.tvn24.pl

lp @lp:
To, jak powiedział kiedyś „klasyk” oczywista oczywistość, ino że Polską rządzą zaprzańcy sterowani zza Wody a nie polscy patrioci.

Roman1 @Roman1:
Jeżeli Deszczyca mówi, że potem może nie być czasu na rozliczenie historii ma niewątpliwie na myśli upadek Ukrainy. Oby miał rację, wówczas możemy zrezygnować z rozliczenia historii.

U.D @U.D:
Napisalam dlugi komentarz, nie zakliknelam w haczyk i komentarz niestety zniknal, po powrocie na te strone. Droga redakcjo, nie daloby sie tak zrobic, ze jak wystapi blad, z powiodu niezaklikniecia haczyka, komentarz zostanie? Napisze teraz w skrocie:

Ten pan twierdzi, ze Putin zaatakowal Ukraine, bo swiat o Krymie zapomina i nawet niektorzy chcieliby sankcje zniesc. Ot, czysto pokrene Krajinskie myslenie. I pewnie jeszcze wierzy, ze ktos oprocz nich tez tak to widzi. Ale czesciowo moze miec racje, po gestach Trumpa i Putina, przy ich ostatnim spotkaniu (kciuk w gore, poklepywanie po plecach) mozna myslec, ze byc moze ktos podpuscil Poroszenke do prowokacji, pozwalajac mu myslec, ze swiat stanie za Krajina przeciw Rosji. Krto wie.

A co do reszty wypowiedzi, widac d.pska im sie pala, skoro biedny boi sie, ze niedlugo moze nie byc mozliwe rozliczenie historii. Ktos im broni teraz ja rozliczac?? Moga w kazdej chwili przyznac, ze ich bohaterowie byli mordercami, z naszej strony nic nie stoi na przeszkodzie. A jesli nie bedzie mozna rozliczyc, bo znikna z powierzchni ziemi? Tym lepiej. My odszukamy kosci, pochowamy godnie, a tylko na lekcjach historii bedzie wzmianka o sztucznym tworze, ktoremu sie zdawalo, ze mordujac innych staja sie narodem.

jwu @jwu:
Banderowcy to świetni aktorzy ,o czym w dobitny sposób przekonali się nasi ziomale z kresów. Dlatego uważajmy z tym szykowaniem szabelek. A wracając do tematu ,nie wiem dlaczego ,ale mam dziwne wrażenie ,że ten cały incydent to sprytna ustawka Poroszenki i Putina, zorganizowana za wiedzą Donalda. W ten sposób Wołodia chce pomóc kumplowi w przedłużeniu rządów na Ukrainie. Obecnie w sondażach prowadzi Julka ,która jest bardziej proniemiecka niż pro amerykańska. I tu jest właśnie pies pogrzebany. Jankesi sporo tam zainwestowali ,a śmietankę mogą spić Niemcy?

Gaetano @Gaetano:
@jwu To dość ciekawa teza, w każdym razie Niemcy mają tam nieporównanie więcej interesów niż ussman.

jwu @jwu:
@Gaetano Ale karty rozdają jankesi.

Gaetano @Gaetano:
@jwu Nie napisałem, że nie.

MacGregor @MacGregor:
bezczelność tego rezuna nie zna granic – a historię jeszcze rozliczymy, spokojne twoje widły

1000_szabel @1000_szabel:
Chciałby historycznego rozliczenia teraz?.. On tak na serio? Bo w tym momencie to szczerze wątpię, by upaińców stać było na zapłatę choćby niewielkiej części odszkodowania za mordy w latach 1943-47.

jwu @jwu:
@1000_szabel Mordy na Polakach zaczęły się już w 1939 roku zaraz po klęsce wrześniowej i trwały do operacji Wisła 1947, tak jak zaznaczyłeś.

Gaetano @Gaetano:
Jakież to typowe dla tej stepowej swołoczy; jej przedstawiciel skacze jak szczur w panice i skamle o pomoc. Poza innymi wywodami rezuna znowu widoczne to oparcie kanalii o polskojęzycznych towarzyszy, podczas gdy całkiem niedawno przyznawali, że już nie chcą Polski w roli adwokata, niezłe.

jwu @jwu:
@Gaetano Mam wrażenie ,że nasz ukochany portal skręca w niewłaściwą stronę ? Oprócz usuwania wpisów, zaczyna również blokować, by nie ukazywały się nowe. Widocznie mój czas na tym forum zaczyna się kończyć ?

Gaetano @Gaetano:
@jwu Widzę, że też zauważyłeś mój wczorajszy komentarz, a raczej jego brak pod pewnym artykułem. Utrzymany wobec neobanderowca w kurtuazyjnym tonie. Masz rację. Zamiast nie dopuszczać/banować na forum nieliczne wprawdzie, ale wrogie Polakom jednostki i usuwać ich wpisy (jak już chyba ProPatria wspomniał), to od pewnego czasu, choć sporadycznie, stawia się kłody pod nogi tym, którzy ich niszczą, a przecież i tak wielu skądinąd dobrych komentujących nie zawsze reaguje na szkalujące polskość wpisy obcego elementu. Ciekaw jestem, jak by to było w realu?

UPAdlina @UPAdlina:
@jwu Nie, nie. Tacy jak ty są potrzebni. Nie dawaj satysfakcji tymie i jego hołocie. To ich czas się kończy. Bandycki uSSman dostaje bęcki na Bliskim Wschodzie i traci „sojuszników”, a jego słabnięcie to koniec banderowskiej ukrainy. Nasz czas się więc nie kończy, a rozpoczyna.

jwu @jwu:
@UPAdlina Wielkie dzięki Panowie ,za słowa wsparcia. Pzdr.Jwu.

UPAdlina @UPAdlina:
@jwu Nie ma za co. Taka prawda. Pozdrawiam.

Wolne Pomorze @Wolne Pomorze:
Miałeś wystarczająco dużo czasu na rozliczenie historii bandersynu – ze strony POLAKÓW nie licz na pomoc !!!!!!!!!!!

budulaj @budulaj:
@Wolne Pomorze boi się , że połknie ich Rosja?, niech nie mysli , że zapomnimy rozliczyć wołyńskie ludobójstwo, na pewno nie zapomnimy, a może będzie nawet łatwiej, mam nadzieję, że bandersyny nie zdążą spieprzyć jak kiedyś do Kanady

jwu @jwu:
@Wolne Pomorze Fakt, na wymienionych przez Ciebie nie ma co liczyć, ale oni nie rządzą krajem. A ci co rządzą są jemu przychylni. I tu jest pies pogrzebany.

vader213 @vader213:
to jest okazja by tego obrzydliwego wrzoda tj ukraina usunąć raz na zawsze z mapy świata

Tutejszym @Tutejszym:
„Polska i Ukraina mają „rozbieżności w spojrzeniu” na historię”. Jestem jednym z „niedorżniętych Polaczków” wg obecnej terminologii zbrodniczej ideologii panującej na Ukrainie. Czcicie oficjalną religią państwową naszych morderców z upa. Kości setek tysięcy Polaków wołają o pamięć i pochówek. Wy na to nam nie pozwalacie.
ŚPIESZCIE SIĘ Z EKSPIACJĄ ZA TĄ POTWORNĄ ZBRODNIĘ, DOPÓKI ISTNIEJE TEN TWÓR ZWANY U-KRAINA. Z ROSJANAMI WOBEC WASZEJ POTWORNEJ MORALNOŚCI DOGADAMY SIĘ. NA POHYBEL HISTORII PAMIĘCI UKRAIŃSKICH MORDERCÓW POLAKÓW. POSZEDŁ WON OD NAS, TY ZAKŁAMANY UKRAIŃSKI GNOMIE.

UPAdlina @UPAdlina:
Precz nazi-ukro banderowska prymitywna ścierko! Won!

greg @greg:
Najpierw, by zainteresować swiat swoim bander- nazi skansenem, bandersyny nie zawachali sie wystawić pod ogień rakiet separatystow malezyjski samolot z 300 bogu ducha winnymi pasażerami. Teraz znow prowokują na wodach terytorialnych RF, tych jeszcze sprzed przyłacznia Krymu, i staraja sie wciągnąć inne państwa do wojny, by sami bez wysiłku zbierać jej wywalczone cudzymi rękami zdobycze i korzystne skutki. A 3 mln ukrów dekuje sie w Polsce. Mają rozmach falszywe, banderowskie sku.wysyny.

https://wpolityce.pl/swiat/422918-deszczyca-apeluje-oczekujemy-wiekszej-presji-na-rosje

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/kijow-otwarto-wystawe-o-polakach-walczacych-w-donbasie/

…..


Ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca. Fot. public.od.ua

algirdaitis @Algirdaitis:
Deszczyca komu ty takie glodne kawalki jak upa z sowieckiej propagandy? upa i oun z powodu oblednie zbrodniczej, bestialsko ludobojczej ideologii bandery i doncowa taka sobie juz propaganda zrobila, ze i Hitler i Stalin pozostali w tej sprawie bezrobotni. Do dzis wielu ludzi, ktorzy przezyli te rzezie dokonane przez banderowcow z upa i oun dostaja napadow paniki jak tylko slysza jezyk ukrainski. Mowisz, upa i stepan bandera, banderowcy nie kojarza sie Polakom dobrze? Poprawie cie. Jako maly dzieciak pamietam, ze starsi w rodzinie zawsze o wiele gorzej mowili o banderowcach niz o hitlerowcach czy sowjetach. Z czasem to zrozumialem. Naprawde wasi dzisiejsi bohaterowie ostro sie napracowali na miano bestialskich bohaterow. Marzy wam sie wielka Ukraina. Ale mimo tego waszego calego obludnego wyrachowania nie uda sie to wam. To jest skazane na niepowodzenie. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej dla was. Nigdy was do Europy z bandera nie wpuscimy. Albo Europa albo bandera. I nie strasz nas Rosjanami. W 1939 tez z radzieckim zagrozeniem na plecach postawilismy sie nazistowskim Niemcom. Nasi historycy i rzadzacy mowia nam, ze to byla jedynie sluszna postawa, mimo wysokiej ceny. Wiec to obowiazuje dalej. Zagrozenie rosyjskie w te czy wew te, banderyzmowi mowimy stanowcze nie. banderyzm wyrosl na nazizmie czy tez z niego. Wiec nie ma na niego miejsca w Europie. Tak jak z faszystowskim Hitlerem nie chcielismy isc na Moskwie, tak samo z banderowskim poroszenkiem nie bedziemy walczyc przeciw Rosji. Najlepiej jak sie sami z nimi powybijacie. Im wiecej, tym lepiej dla Polski, Litwy i Bialorusi.

orfyreus @orfyreus:
Burak i kłamca.

vox15 @vox15:
A kto do k……wy nędzy wymordował Polaków , sami to zrobili ,czy poprzebierani ruscy?

pro_patria @Pro_Patria:
Robi się coraz ciekawiej: najpierw wypowiedzi skrajnie proupaińskich pomiotów kowala i wóycickiego, teraz banderowiec deszczyca. Ciekawe, jak wytłumaczy fakt aktywnego wspierania banderowskich oprawców przez „przeciętnych upaińców” w bestialskich mordach na Polakach, pastwienia się nad ofiarami, uczestniczenie w grabieży mienia (co robili bardziej niż chętnie) itd. ?? Jak wytłumaczy fakt, iż ci „przeciętni upaińcy” byli bardzo dobrymi sąsiadami swoich ofiar i żyli z nimi w zgodzie od pokoleń. Dopiero banderowska wizja samostijnej czy też zwykła chęć grabieży (motywy były różne) zwróciła ich przeciwko Polakom. Nie zapominajmy: NIE TYLKO NACJONALIŚCI UPAIŃSCY MORDOWALI NASZYCH RODAKÓW, CZYNILI TO RÓWNIEŻ (a może przeważnie) ICH SĄSIEDZI, ZWYKLI, PRZECIĘTNI UPAIŃCY !!

baciar @baciar:
jawne łgarstwo i klamstwa płyna z ust przedstawiciela banderstanu czyli nasi rodacy sami sie wybili a rozkazy tfu psa bandery szuchewycza tez podrobili moskale świadczy to o niskim poziomie inteligencji świniołaków i propagańdzie jakiej odziedziczyli po zsrr pluj im w twarz a bedą mówic że deszcz pada z takimi zerwac stosunki dopuki rozum nie wróci ale jak ma wrócic skoro nigdy go nie było za takie wypowiedzi persona non grata ale to tylko widac słabośc naszych pseudopolitykierów

piotr3005 @piotr3005:
Oczywiście większość była przeciw dlatego szli do kościoła święcic noże i siekiery aby Polacy szli do nieba i śmierć była lekka!!!! ale kłamią co Pani Siemaszko to ruski agent czy Prus, Hermaszewski i inni kresowianie którzy uszli z życiem z rzezi wołyńskiej????

kojoto @Kojoto:
Gorzki żart, ale trafny. Buc Deszczyca skarży się, że film nie pokazuje uczciwych Rusinów. O ile słyszałem to chyba jednak pokazuje, po za tym było ich niewielu, bo się bali o własne życie (UPA tropiła ich jak niemcy Polaków za pomaganie żydom). Wielu z nich zginęło za sam sprzeciw wobec bestialstwa psychopatów z UPA i ich pomagierów, a na Ukradlinie nie chcą o nich pamiętać. To w Polsce czci się ich pamięć wspólnie z naszymi pomordowanymi.

tutejszym @Tutejszym:
„w Polsce panuje wizja UPA z czasów sowieckich. Sugeruje, że przedstawianie UPA jako zbrodniarzy i sprawców ludobójstwa na Polakach to echo sowieckiej propagandy.” Czyżby 200 tysięcy Polaków zamordowanych przez UPA i z jej polecenia to nie była prawda? Czyżby ok. 40 tysięcy Ukraińców zamordowanych przez UPA i z jej polecenia za pomoc Polakom i nie zgadzanie się z tym zwyrodnieniem to nie była prawda? TAK BYŁO! Deszczyca won z Polski. Nie ma zgody na czczenie upowskich morderców Polaków.

upadlina @UPAdlina:
tutejszym-sułek, przecież niejednokrotnie twierdziłeś, że popierasz banderowskie rządy z kijowa, więc jak to jest, że nagle najeżdżasz na tego ćwoka deszczycę??… Popierasz też uSSmańskich bandytów, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za to, że takie kanalie jak deszczyca pełnią funkcje państwowe na nazistowskiej upadlinie??… Jak to jest sułek z tym twoim krytykowaniem banderyzmu??… Kogo ty chcesz oszukać??… Jak to jest, że w jednym wpisie krytykujesz banderyzm, a w innym go popierasz??… To objawy schizofrenii !!… 

https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-ukrainy-w-polsce-jest-wizja-upa-i-bandery-z-czasow-sowieckich/

AMBASADOR UKRAINY: W POLSCE PANUJE WIZJA UPA I BANDERY Z CZASÓW SOWIECKICH

18 października 2016|36 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Redakcja

W rozmowie na antenie Radia Zet Ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczycia stwierdza, że w Polsce panuje wizja UPA z czasów sowieckich. Sugeruje, że przedstawianie UPA jako zbrodniarzy i sprawców ludobójstwa na Polakach to echo sowieckiej propagandy. Jego zdaniem, „przeciętni Ukraińcy” nie godzili się na „sytuację”, przedstawioną w filmie „Wołyń”.

– Boimy się tego, co może dziać się na ulicach. (…) Niektórzy Ukraińcy już widzieli ten film, pojawiają się negatywne reakcje. Nie każdy zgadza się z wizją „Wołynia” Smarzowskiego– mówił w wywiadzie dla Radia Zet ukraiński ambasador w Polsce, Andrij Deszczycia, odnosząc się do filmu „Wołyń”. – Pokazanie filmu może wywołać na Ukrainie dużą i negatywną reakcję.

Przeczytaj: Ukraińskie MSZ: projekcja „Wołynia” zagrożeniem dla porządku publicznego

Dyplomata podkreśla, że film ten zostanie pokazany na Ukrainie. – Omawiamy jednak nowe terminy projekcji filmu i lepszy sposób zrobienia tego– wyjaśnia. Przyznał, że „Wołyń” wywołał w nim silne emocje, szczególnie z uwagi na „szokujące sceny”.

Przeczytaj: „Totalnie upolityczniony”, „pozornie prawdziwy historycznie”. Kowal i Wóycicki krytykują „Wołyń”

Ten film jest antynacjonalistyczny w moim przekonaniu i nie do końca jest antyukraiński.Brakuje mi w tym filmie jednak przeciętnego Ukraińca, który obserwuje sytuację [rzeź wołyńską – red.] i nie godzi się na nią(podkr. red.)– powiedział Deszczyca. Przyznaje, że film wywoła dyskusje na Ukrainie, m.in. nad tym, co doprowadziło do rzezi wołyńskiej:

– Będzie budował bazę do dalszych rozmów. Film wywoła chęć do zwrócenia się do tej problematyki – do historii, tego co doprowadziło do takiej rzezi.

Odnosząc się do krytyki uchwały wołyńskiej ze strony Ukrainy ambasador powiedział, że „ludobójstwo” to termin prawny. – Ostrożnie z nim w deklaracjach politycznych– mówi w wywiadzie. – Nie było też państwa ukraińskiego w latach 40., nie można mówić o „polityce państwa ukraińskiego wobec Polaków”– powiedział zaznaczając, że w kwestiach odnoszących się do wspólnej historii, należy działać wspólnie. – Z naszej strony były odpowiednie propozycje– podkreśla.

PRZECZYTAJ: Ukraińscy politycy i dyplomaci naciskają na Polskę – chcą utrącić uchwałę PiS ws. 11 lipca

Deszczyca przyznaje, że „do pewnego stopnia” rozumie negatywne nastawienie Polaków do UPA i Stepana Bandery, ale twierdzi, że wynika to z nieznajomości jej historii i piętna sowieckiej propagandy:

UPA – dla Ukraińców jest częścią ruchu o niepodległość i państwowość.Czasami walczyła z Polakami przeciwko okupantom, ale w Polsce jest wizja UPA i Bandery z czasów sowieckich.(…) to pokazuje dysproporcje wiedzy między Polską a Ukrainą.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Ambasador Ukrainy w Polsce: Poprzez Wołyń Rosja chce skłócić Polskę i Ukrainę

Ukraiński ambasador w Polsce: Polacy również dopuścili się ludobójstwa Ukraińców

Onet.pl / Radio Zet / Kresy.pl

skiepek @skiepek:
„Nie było też państwa ukraińskiego w latach 40”. Czyli mordów i zezwierzęcenia przyPISać „braciom” nie można ,ale zagrabione ziemie to już jak najbardziej.

kresmen @kresmen:
WYPEŁZŁO BANDEROWSKIE ROBACTWO Z DZIUR I NOR !!!

pro_patria @Pro_Patria:
Robi się coraz ciekawiej, najpierw szmaciarze kowal i wóycicki, teraz banderowiec deszczyca. Jeżeli przeciętni upaińcy nie godzili się na bestialskie rozkoszowanie się mordowaniem Polaków, to dlaczego masowo wspierali banderowskich oprawców, chętnie brali udział w grabieży mienia itd. ?? W przeważających przypadkach upaińcy mordowali swoich polskich sąsiadów, z którymi zamieszkiwali od pokoleń. Ciekawe te problemy wyjaśni znawca tematu, niestety przebywający w moim kraju banderowski pomiot deszczyca.

krok @krok:
Dlaczego ukraińscy politycy mają tak debilne fryzury ? Większość ma okrągłe pyski i króciutkie grzywki, wyglądają jak wyliniałe kopie ich rodaka Kaszpirowskiego.

tutejszym @Tutejszym:
Wierzę w klęskę upadliny i zwycięstwo zdrowej przyjaznej nam Ukrainy oraz klęskę Rosji w jej walce o odzyskanie imperium. Upadlino, podła od wielu pokoleń, żydowska komunistyczna agenturo. Teraz służysz jak twoi przodkowie Rosji i FSB. Zamknij paszczę bo ci naszczę, ty i tak to łykniesz za zdradzieckie srebrniki. Won z tego Forum. Dostaliście kopa od polskiego żłoba i teraz plujesz nienawiścią. Poszedł komunistyczny Żyd na zwałkę. http://www.kresy.pl/?forum/,0,0,9758#p109188

upadlina @UPAdlina:
jeżeli więc wierzysz w klęskę upadliny, to jak możesz popierać obecny nazi-banderowski rząd w kijowie i uSSmanów, którzy go sponsorują, kłamliwa ubecka kanalio??…. A ty to robisz!!…….Obecnie ukrainę masz tylko na wschodzie, gdzie prawdziwi ukraińcy walczą z nazi-banderowską juntą z kijowa!!……..I tę prawdziwą ukrainę, która broni swojego demokratycznego wyboru wspiera właśnie Rosja zakłamana gnido!!……..Tylko dzięki Rosji i Chinom ludzie mają nadzieję, że uSSmańskie ścierwo zostanie pokonane i takie szamba jak nazi-upadlina znikną z powierzchni ziemi !!……Bredzisz więc cały czas esbecki kapusiu i mataczysz!!….Wklejasz już trzeci raz te swoje bzdety i próbujesz nimi przesłonić swój bandycki życiorys kapusia SB i potomka banderowskich upadlińców!!………..Nie uda ci się !!……..Forumowicze mają prawo wiedzieć, kim jesteś kanalio i pod tym katem oceniać twoje wpisy!!

dh7901 @dh7901:
Wiara w klęskę ideologii UPA na Ukrainie jak i wiara w klęskę mocarstwowej ideologii Rosji nie wykluczają się. Chcę wierzyć, że rosyjskie pociski będą zestrzeliwane nad Ukrainą a nie nad Polską. Jest szansa, że Ukraina będzie tarczą dla Europy. Rosja jest nieobliczalna w swojej agresji.

upadlina @UPAdlina:
nieobliczalna to jest banderowska upadlina!!………Kraj, który gloryfikuje nazizm i banderyzm jest nieobliczalny!!……….Kraje, które wspierają nazizm i banderyzm na upadlinie są nieobliczalne!!……..A robią to min. uSSmańskie gnidy, które właśnie są nieobliczalne, bo to one od dekad najeżdżają kolejne państwa i stoją za banderyzmem na upadlinie !!………..Nie bredź o ruskich rakietach lecących na Polskę, bo jeżeli Polska nie będzie instalować siebie infrastruktury największego światowego bandyty zza oceanu, to takie rakiety mozesz sobie wsadzić między bajki !!……..Uważasz, że uSSmania jest obliczalna w swoich agresjach??……………Jeżeli chodzi o mocarstwowość Rosji to jest ona, tak jak i Chiny nadzieją dla świata, aby wydostać się spod buta uSSmańskiego bandyty!!…………Bez silnej Rosji i Chin ten bandyta nadal wyniszczałby świat i Polskę, którą wyniszcza od 89 roku !!…………To jest nasz obecny okupant, nie Rosja !!

upadlina @UPAdlina:
wykluczają się poglądy, które w jednym poście krytykują banderyzm, a w drugim popierają banderowską juntę w kijowie oraz wspierającą ją uSSmanię !!……….Takie poglądy się wykluczają i świadczą o schizofrenii właściciela !!

kojoto @Kojoto:
Tutejszym, nie warto odpowiadać na wszystkie zaczepki kremlowskich glist ludzkich. Oni maja widocznie płacone z metra tekstu, bo wyrzygują się na forum co chwila, i zawsze muszą wpisać ostatni post. Póki są opłacani to będą tu obecni, ale jak sie nie będzie przesadnie na nich zwracać uwagi to będą mniej upierdliwi. Oczywiście goić ich bez pardonu jeśli obrażają Polskę i Polaków, co regularnie im się zdarza.

upadlina @UPAdlina:
widzę sierściuchu, że znalazłeś sobie przyjaciela, byłego żydo-bolszewickiego kapusia SB i potomka banderowskiego ścierwa!!………..Świetnie pasujecie do siebie!!………Nie bredź o swoim polskim patriotyźmie, bo w ostatnich czasach kilku nowych forumowiczów poznało się na twojej kreciej działalności na tym forum!!……..Jest już ich całkiem sporo!!…………Poświęcasz swoich banderowskich „herojów” i krytykujesz ich, aby wzbudzić zaufanie do siebie Polaków, ponieważ trollownia upadlińska zauważyła, że nie da się zamieść wołyńskiego ludobójstwa pod dywan!!………Skupiliście się na jednym, podstawowym dogmacie uchwały oun z 1990r……………FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
/W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/……………….
Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej……………………………….. I ty to robisz gnido banderowska!!……….Działasz na rzecz bandero-uSSmanii, której celem jest wepchnięcie Polski w wojnę z Rosją!!……………To robisz wszo !!

upadlina @UPAdlina:
deszczyca, ty skompromitowana banderowska gnido, twoja kłamliwa retoryka nikogo nie oszuka!!……..Właśnie zwykli przeciętni upadlińcy w dużej mierze zaatakowali bestialsko swoich polskich sąsiadów!!……………Precz kłamliwa szujo nazi-upadlińska z polskiej ziemi !!

ilona @Ilona:
UPAdlina: Tak z ciekawości, bo tak dużo pyszczysz, czy oglądałeś już film „Wołyń”??

upadlina @UPAdlina:
nie twoja sprawa!!

ilona @Ilona:
Moja i to nie tylko moja. Bo to dużo mówi o tobie i o twojej roli na tym forum. Piszesz posty pod każdym artykułem dotyczącym tej problematyki i tego filmu, więc teraz sprawdzam i po raz czwarty zadaję proste ale ważne pytanie. Odpowiedz na nie: Czy oglądałeś już film „Wołyń”?? Jest 11 dni od premiery!!

kojoto @Kojoto:
Oczywiście, że nie oglądał, po co ruski troll ma oglądać film o losach Polaków, do prymitywnych prowokacji mu to niepotrzebne. Nawiasem mówiąc ja też jeszcze nie oglądałem (wyprzedzam przesłuchanie – w Irlandii nie grają 🙂 ).

upadlina @UPAdlina:
W Irlandii siedzisz banderowska trollino??…………Dobrze wiedzieć, o ile nie łżesz, jak to jest w twoim zwyczaju !!…………..Co do prowokacji, ćwoku upadliński, to spójrz na siebie i sprawę pomników, która jest jedną wielką prowokacją, a którą jednak lansujesz wokół, mimo że nie pomniki, ale prawdziwy okupant panoszy się w Polsce, co ci jednak wsiarzu w ogóle nie przeszkadza !!

ilona @Ilona:
Apropos pomników…. wczoraj na TVP info był program „To jest temat” o tym, że mieszkańcy Olsztyna chcą się pozbyć niechcianego pomnika wdzięczności AC. http://www.tvp.info/27114329/18102016-1800. A więc „Kojoto” nic nie lansuje, taka jest rzeczywistość w Polsce.

upadlina @UPAdlina:
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, tym bardziej, że jest też wiele głosów przeciwnych!!………….Jednak nie to jest istotne ale to, że nie jest to kwestia paląca i nie może przesłaniać i odwracać uwagi od tego, że Polska obecnie jest pod żydo-uSSmańskim butem okupacyjnym!!……..To jest priorytet !!………Wyswobodzić się od uSSmańskiego okupanta, który wspiera nazizm i banderyzm na upadlinie i szuka na gwałt wojny, która zresetuje jego niespłacalne długi i nie ma nic przeciwko temu, aby ta wojna była prowadzona na terenie Polski i polskimi rękoma !!

kojoto @Kojoto:
„jest też wiele głosów przeciwnych” – szczególnie z rosji, w tym twój własny, ale skoro dolega ci cyklofrenia to pewnie nie rozróżniasz tych głosów od tych które słyszysz tylko ty.

upadlina @UPAdlina:
jest wiele głosów przeciwnych kretynku nie dlatego, że żydo-bolszewia była pozytywnym systemem, ale dlatego, że – czy ci się to podoba pchlarzu, czy nie – zwykli żołnierze walczący pod jej sztandarami ocalili wielu Polaków i przed hitlerowcami i przed twoimi ziomalami z upadliny!!…….I o tym trzeba pamiętać, a nie udawać, że tego nie było !!………..Więc ludzie, którzy żyją dzięki tym żołnierzom są przeciwni w niszczeniu ich miejsc pamięci !!…………Jasne ćwoku upadliński??…………PS: Ciekawe, że nigdy nie szczekasz zbyt zajadle, na polskich obecnych okupantów uSSmańskich, tylko ciągle próbujesz odwracać uwagę na nic nieznaczące kwestie, jak pomniki !!…………Twoje główne zadanie to judzić do nienawiści między Polską i Rosją i starać się odwracać uwagę ludzi od rzeczywistego uSSmańskiego zagrożenia przenosząc ją na bzdety !!…………Zdekonspirowany troll bandero-uSSmański !!………Hehehehe!!……..Poszczekaj jeszcze trochę, zanim tyma odstawi cię do budy na swojej posesji jako kojota stróżującego !!………….PS: cyklofrenia………hehehehe!!………..Najbardziej mnie śmieszy, jak błazen próbuje dodać sobie powagi używając naukowych sformułowań !!………Hehehehe!!

upadlina @UPAdlina:
jesteś śmieszny ilon !!……….to pokazuje, jak tępe są banderowskie skakuny!!……….Załóżmy, że odpowiem ci, że tak, oglądałem!!………….I co??…………Zaczniesz mnie wypytywać o treść, żeby sprawdzić, czy mówię prawdę??……..I myślisz, że ja będę się z tobą bawił w przesłuchanie??….Czy naprawdę myślisz, że ja będę grał w twoją grę i na twoich zasadach??………….Nie rozśmieszaj mnie!!………….Jeżeli ta kwestia jest dla ciebie ważna, to masz problem, bo ja nie będę ci odpowiadał na pytania dotyczące mojego prywatnego życia!!………..I będziesz musiał to, mimo frustracji przełknąć !!………..PS: Gdy kontaktuję się z banderowskimi trollami, to nie stosuję się do ich reguł, tylko do swoich !!

ilona @Ilona:
Upadlina gdzie jesteś? Sąsiadów pobiegłeś szukać do pomocy, czy po głównego prowadzącego od razu poleciałeś ? Twoja wymowna cisza w tym temacie wiele mówi. PS. Czytanie recenzji nic nie pomoże.

upadlina @UPAdlina:
Jesteś głupi ilon, jak but z lewej nogi !!……….Nie siedzę tu 24h na dobę, więc mnie nie było !!……..Buhahahaha!!………..Twoja tępota jest porażająca!!……….Naprawdę myślałeś jełopie, że uciekłem przed twoim pytaniem??……….Albo, że czytam recenzję, bo boję się, że mnie przepytasz??……….Buhahaha!!………..Ja rozumiem ilon, że na upadlinie średni iloraz inteligencji waha się między popielniczką a pudełkiem po butach, ale to nie znaczy, że tacy idioci są też w Polsce!!………..Naprawdę uważałeś głupcze, że zacznę grać w twoja grę i pozwolę sobie, żeby jakaś banderowska zakała odpytywała mnie z treści filmu, a ja je będę potulnie odpowiadał??………..Powinieneś znać mnie już na tyle, żeby się nie łudzić!!………….Moja odpowiedź więc nadal brzmi: Nie twoja sprawa!!……………..Nie pytaj więcej, bo ona się nie zmieni !!……….PS: To nie majdan tępych skakunów ilon !!………To Polska, a tu ludzie inteligentniejsi, niż u ciebie !!……….Hehehehe!!…………Jak to sie trollina rozochociła !!

ilona @Ilona:
Facet taką odpowiedź to mogłeś napisać wczoraj, (po zadaniu pytania) i jak siedziałeś przy kompie i warczałeś na innych. Natomiast, to że nie oglądałeś filmu jest dla mnie pewne jak dwa razy dwa. Powiem ci dlaczego tak sadzę. Bo ten film nie spodobał by ci się. Smarzowski Ukraińców potraktował bardzo delikatnie. Za delikatnie. Nie opowiem ci szczegółów, bo ci co byli na nim wiedzą o czym piszę. A swoimi bluzgami nie zatrzesz rzeczywistości.

ilona @Ilona:
poprawka: sądzę

upadlina @UPAdlina:
hehehehe!!…………Pogadaj sobie !!………..To nie twoja gra i nie ty tworzysz reguły !!………Ktoś taki jak ja nie będzie skakał na twoje postukiwania !!…….PS: Nie oceniaj chłopcze-banderowcze innych pod kątem swojej tępej nacji majdaniarskich skakunów!!……….Moja odpowiedź dla ciebie w tej kwestii byłaby taka sama wczoraj czy dzisiaj, czy jutro!!……Nie potrzebuję długich przemyśleń, żeby podejmować takie decyzje, jak to tu śmiesznie sugerujesz !!…..Żadna banderowska trollina nie będzie mnie przesłuchiwać…………..Tobie coś się naprawdę pomieszało w tej łepetynie, jeżeli liczyłeś, że ja zagram w twoją gierkę!!…………hehehehehe!!……….Rozśmieszyłeś mnie ilon!!……….Powtarzam: To nie upadlina banderowska!!……..To Polska!!….Inna inteligencja!!……….My nie potrzebujemy godzin, żeby podjąć odpowiednie decyzje w tak prostych kwestiach !!………..Hehehehehe!!

2 thoughts on “827 AMBASADOR UKRAINY: POMÓŻCIE NAM, BO POTEM MOŻEMY NIE MIEĆ CZASU NA ROZLICZENIE HISTORII, bo… EUROPA ZIGNOROWAŁA WEZWANIA UKRAINY O POMOC 01

 1. Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Ukraińcy stojący na straży godności miejsca spoczynku Orląt Lwowskich – takiej bzdury dawno nie słyszałem. Problemem jest to, że on chyba naprawdę w to wierzy…

  zp @zp:
  jestem starsza osobą i często zastanawiam się, gdzie jest granica my-wy. Nie pozwalam sąsiadom robić co oni chcą u mnie i nie wchodzę w drogę innym. I uważam, że zachowanie chłopców może budzić kontrowersje, ale w obliczu zabudowania lwów i braku reakcji msz należy odpalić race, rozwinąć flagi. I nie wolno określać tego mianem prowokacji. Kiedy w Polsce władze zrozumieją, że niedopuszczalne są flagi czerwono/czarne i zawołanie UPA w Polsce, a lwy będą stały bez obudowy to będzie dla mnie to moment na dyskusję o granicach dobrego smaku.

  https://kresy.pl/wydarzenia/zurawski-vel-grajewski-chwali-ukraincow-za-aresztowanie-i-ukaranie-polskich-studentow/


  Przemysław Żurawski vel Grajewski. Fot. youtube.com

  ŻURAWSKI VEL GRAJEWSKI CHWALI UKRAIŃCÓW ZA ARESZTOWANIE I UKARANIE POLSKICH STUDENTÓW

  4 grudnia 2018|13 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, były doradca szefa MSZ, z radością wyraził wdzięczność ukraińskim służbom za niedawne aresztowanie i ukaranie polskich studentów, którzy upamiętnili polskich obrońców Lwowa. Według niego, polscy studenci i kibice z Cmentarza Orląt to „prymitywni chuligani”.

  W artykule na portalu niezalezna.pl pt. „Orlęta i barbarzyńcy”, dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, publicysta „Gazety Polskiej” i były doradca szefa MSZ odniósł się do sprawy trzech polskich studentów, zatrzymanych przez Ukraińców za zapalenie rac na Cmentarzu Orląt Lwowskich w 100. rocznicę Obrony Lwowa i skazanych za „chuligaństwo” na karę w wysokości 8,5 tys. hrywien (ok. 1,1 tys. zł) dla każdego. Groziły im nawet 4 lata więzienia. W minioną sobotę Polacy wrócili do Polski, choć nie bez problemów.

  „Incydent w relacjach wzajemnych, wywołany przez grupkę źle wychowanych ludzi, pozbawionych wyobraźni, został szczęśliwie zażegnany dzięki staraniom dyplomacji polskiej i rozsądkowi strony ukraińskiej” – twierdzi Żurawski vel Grajewski. „Jest rzeczą istotną, by polska opinia publiczna widziała to wydarzenie w jego rzeczywistej postaci i uodporniła się na manipulacje przeciwników współpracy obu naszych narodów zmierzających do ich skłócenia w obliczu rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę”.

  Żurawski vel Grajewski przypomniał o wcześniej akcji polskich kibiców, którzy przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oddali hołd lwowskim Orlętom na Cmentarzu Obrońców Lwowa, rozwijając okolicznościowy transparent i odpalając race. Ukraińska sekcja Polskiego Radia uznała, że oddanie przez kibiców Śląska Wrocław hołdu Lwowskim Orlętom było „prowokacją”, a sprawą zajęła się Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

  CZYTAJ TAKŻE: Wjatrowycz oburzony postawą kibiców Śląska na Cmentarzu Orląt. „To Lwów a nie Polska”

  Zdaniem politologa, „bezkarność grupy kibiców, nieodróżniających polskiego cmentarza wojennego od stadionu, zachęciła wyżej wspomnianych studentów do pójścia podobną drogą”.

  „Na szczęście tym razem ukraińskie służby porządkowe nie dały się zaskoczyć i osobnicy ci zostali zatrzymani i postawieni w stan oskarżenia” – pisze były doradca szefa MSZ. Twierdzi też, że tłumaczenia zatrzymanych, którzy kręcili etiudę filmową, nie przekonały władz Lwowa, a także „lwowskich Polaków”. Powołuje się m.in. na stanowisko Polskiego Towarzystwa Opieki nad Grobami Wojskowymi ze Lwowa, które krytycznie oceniło akcję polskich kibiców.

  Przypomnijmy, że ukraińskie media a także wicemer Lwowa Andrij Moskałenko opisując akcję na Cmentarzu Orląt używają określenia „prowokacja”. Jak pisaliśmy, narrację tę udało się narzucić niektórym przedstawicielom mniejszości polskiej na Ukrainie.

  Przeczytaj: Doradca Waszczykowskiego: warto poświęcić świadczenia dla Polaków na Wyspach w imię obrony przed Rosją

  ZOBACZ TEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

  Prof. Żurawski vel Grajewski powołał się też na krytyczną opinię Anny Gordijewskiej ze Lwowa, dziennikarki „Kuriera Galicyjskiego”. Jej zdaniem, „ci studenci i inni, gdyby pracowali tu codziennie, nie mieliby czasu na bezsensowne uczynki pseudopatriotyzmu”.

  Należy zaznaczyć, że w czerwcu br. Kurier Galicyjski omawiając sprawę nielegalnego obiektu ku czci UPA w Hruszowicach skrytykował działania strony polskiej. Podważył przy tym ustalenia ekipy badawczej IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyka i rzetelność jej prac, zarzucił stronie polskiej stronniczość, a autorom rozbiórki „pomnika UPA” działanie z inspiracji Rosji lub na jej zlecenie. W odpowiedzi IPN uznał artykuł Kuriera Galicyjskiego za próbę relatywizacji ustaleń jego ekspertów. Kurier Galicyjski jest ważnym medium polskim i polskojęzycznym na Ukrainie. Jego działalność jest współfinansowana ze środków Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Odbywa się to za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

  Żurawski vel Grajewski uważa, że polscy kibice i studenci „powinni wiedzieć, że szacunek dla poległych jest wspólną, bazującą na chrześcijaństwie cechą kultury wyższej zarówno Polaków, jak i Ukraińców”. Zauważa przy tym, że Ukraina sama łamie te standardy blokując polskie prace poszukiwawczo-ekshumacyjne, ale jego zdaniem to „wyjątek od reguły”:

  „Łamanie tych standardów poprzez wstrzymanie przez stronę ukraińską ekshumacji w miejscach spoczynku Polaków jest zadziwiającym i niemożliwym do usprawiedliwienia wyjątkiem od tej reguły, ale nie jest powodem, by samemu standardów tych nie respektować w odniesieniu do kogokolwiek, a tym bardziej do poległych Orląt”.

  CZYTAJ TAKŻE: Płużański broni Polaków zatrzymanych we Lwowie. „Race to element polskiego świętowania”

  Zobacz także: Ukraińska sekcja Polskiego Radia nazwała polskich kibiców „prowokatorami”

  Zdaniem Żurawskiego vel Grajewskiego Polacy, którzy odpalając race oddawali hołd Orlętom Lwowskim to „pseudopatrioci”, a także dziecinni ludzie „źle wychowani i prymitywni”.

  Publicysta „Gazety Polskiej” pochwalił też ukraińskie służby za aresztowanie i skazanie Polaków, określając ich mianem „cmentarnych chuliganów”. Jego zdaniem, Ukraińcy wykazali się „rozwagą i umiarkowaniem”, za co powinniśmy być im wdzięczni:

  „Aresztując i karząc cmentarnych chuliganów, służby ukraińskie Lwowa i sąd, który rozpatrywał sprawę, wystąpiły w obronie godności miejsca spoczynku Orląt Lwowskich, a jednocześnie wykazały się rozwagą i umiarkowaniem. Jesteśmy im winni jako Polacy wdzięczność i uznanie i za jedno, i za drugie”.

  Przeczytaj: Żurawski vel Grajewski: Polscy sympatycy Ukrainy mieli kreować pozytywny wizerunek Ukrainy w Polsce

  „Ci, którzy powołując się na swój rzekomy patriotyzm, głoszą tezę przeciwną, nie są obrońcami pamiątek polskości na dawnych ziemiach II Rzeczypospolitej, lecz uzurpatorami strojącymi się jedynie w ich szaty” – twierdzi Żurawski vel Grajewski, którego zdaniem upamiętnianie polskich obrońców Lwowa sprzyja Rosji. „Haniebne zachowania prymitywnych ludzi bez wyobraźni, z któregokolwiek narodu by pochodzili, nie są miarodajne dla natury relacji polsko‑ukraińskich. Sprzyjają zaś jedynie Moskwie, zmierzającej do wykorzystywania tego typu incydentów do skłócania Polaków z Ukraińcami”.

  Należy zaznaczyć, że 22 listopada br. z okazji 100. rocznicy obrony i wyzwolenia Lwowa nie odbyły się żadne oficjalne uroczystości państwowe. Dzień później Sejm szybko przez aklamację przyjął uchwałę, w której „składa hołd niezłomnym obrońcom Lwowa, walczącym o odradzającą się Ojczyznę”. Jednocześnie, w dokumencie podkreślono „ogromne znaczenie dobrych relacji polsko-ukraińskich dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie”.

  PRZECZYTAJ: Prezydent Duda upamiętnia ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie, o rocznicy wyzwolenia Lwowa milczy

  Żurawski vel Grajewski twierdził wcześniej, że postawy antyukraińskie w Polsce wynikają z braku edukacji politycznej i historycznej, a „zadaniem polskich elit jest przeprowadzenie tego procesu”. Sugerował też, autorom noweli ustawy o IPN powinny były przyjrzeć się służby specjalne. Nieraz twierdził też, że banderyzm na Ukrainie to wymysł rosyjskiej propagandy, a mówienie o możliwości powstania w tym kraju silnego ruchu odwołującego się do haseł banderowskich i o antypolskich charakterze „to wytwory propagandy rosyjskiej”.

  Przeczytaj: Żurawski vel Grajewski: Bandera odpowiada osobiście za śmierć tylko jednego Polaka

  Czytaj również: Poświęćmy Żurawskiego vel Grajewskiego na ołtarzu interesów Polaków na Litwie

  Niezalezna.pl / Kresy.pl

  Accipiter @Accipiter:
  Ten typ to zwykła antypolska padlina. Oby mu ta miłość do rezunów i żmudzinów bokiem wyszła.

  Willgraf @Willgraf:
  te wszy te q..wy antypolskie wyłażą z każdego miejsca …ten tyfus ziajał Polskę , a Polacy spali

  vader213 @vader213:
  przyjdzie czas i przyjdziemy po ciebie ty UKRAIŃSKI BANDYTO a wtedy zreflektujesz swoją miłość do bestialskiego banderyzmu

  ProPatria @ProPatria:
  Do Forumowiczów: polecam artykuł: https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/13380,co-wolno-ukraincom-a-polakom-nie Cała, naga prawda o tym na co pozwala się rezunom w naszym kraju i jak traktuje rodowitych mieszkańców. żulek -grajek też wydatnie przyczynił się do tak żenującej sytuacji..

  MacGregor @MacGregor:
  brak słów

  jwu @jwu:
  @MacGregor I ja się do tego dołączam.

  zefir @zefir:
  Chciałem milczeć, lecz nie mogę gdy powyższy tekst czytam. Dowiaduję się z niego, że Gazeta w nazwie Polska, takiego żula zatrudnia ,co na polskie świętości się wypróżnia-coś niebywałego. Na skróty idąc powiem, że ta menda Żul-Grajewski gorsza jest od najbardziej zakorzenionego banderowca. Można się żałobnie uśmiać, gdy tencieć polskim patriotom od prymitywów wymyśla, chociaż sam ćwok i gorszy od stepowych barbarzyńców. Ten podły i niemoralny prostak bajerem „vel” się przekręca i animuszu sobie tym dodaje, to banderowców wrogów Polski kolaborant, bez kultury prowikacyjny tuman, świr ciasny umysłowo co w historycznych faktach, oraz współczesnych realiach nie potrafi się godnie zachować.

  Kojoto @Kojoto:
  to ścierwo, nigdy nie przestanie zadziwiać. W wolnej Polsce pójdzie pod sąd.

  tagore @tagore:
  Miłe w tej informacji jest tylko stwierdzenie „były doradca” ,tylko zanik umiejętności czytania cyrylicy w społeczeństwie ,umożliwia egzystencję takich „ekspertów”.

  gotan @gotan:
  to zwykła kanalia jak Petro Kowal… i co tu więcej dywagować na temat tej polskojęzycznej mendy…. vel coś tam.!

  jaro7 @jaro7:
  No sk…yn jeszcze w imieniu Polaków się wypowiada, mów degeneracie za siebie. I mam nadzieję że ci „pseudopatrioci i prymitywy” obiją mu kiedyś bardzo mocno jego banderowski ryj.

  Polubienie

 2. EKSTRA! NA UKRAINIE MAMY WOJNĘ ??

  Mądrze mówi! Prawicowo!
  Published on Nov 27, 2018

  Stanisław Michalkiewicz o sytuacji na Ukrainie.

  Lech Marciniak
  JAK SIĘ OKAZAŁO, TO UKRAIŃCY SPROWOKOWALI CAŁE ZAJŚCIE, TAK ZEZNALI ICH MARYNARZE. ROSJA ZAREAGOWAŁA BŁYSKAWICZNIE, PUTIN NIE DA SOBIE W KASZE DMUCHAĆ, JAK PRZYSTAŁO NA WODZA NARODU KOCHAJĄCY SWÓJ NAR OD, POSTĄPIŁ BARDZO SKUTECZNIE. NATOMIAST NASI WODZOWIE GOTOWI BYLIBY GOTOWI ODDAĆ POLSKĘ ŻYDOM, TAK SIE PRZED NIMI PŁASZCZĄ. OSTATNIO W POLSCE ZACZĄŁ SIĘ PANOSZYĆ JAKIŚ ŻYD DANIELS I WSZYSCY PRZED NIM KLĘKAJĄ. KOMPROMITACJA NASZYCH WŁADZ , GDZIE HONOR NARODU POLSKIEGO

  Jan M
  Dupo lizcow jakimi są polskie rządy to nikt nie szanuje i nie będzie brał powaznie.Takie panstwo tylko się doi ile wlezie i to robią i Niemcy i żydzi.

  Perun66
  Ja nie jestem ruskim trolem a mimo to widzę jak na dłoni ukraińską prowokację, w której nasi bracia Ukraińcy mają tyle do decydowania, co Polacy w kwestii polskich mediów. Gdyby Rosja chciała wojny z Ukrainą, to nie czekała by z atakiem aż Poroszenko postawi swoją armię w stan gotowości bojowej. Proste jak 2 x 2 = 4. Powyższy komentarz próbowałem wielokrotnie umieścić na forum portalu „interia” i „wirtualna polska” lecz cenzura uznała te słowa za obraźliwe lub z jakichś innych względów za niedopuszczalne, co dla mnie stanowi dowód niepodważalny na gwałcenie wolności słowa w ponoć demokratycznym kraju. Dla mnie to nic nowego, to samo przerabiałem w czasach mrocznej komuny, kiedy milicja obywatelska zabrała mój zeszyt od języka polskiego tylko za to, że w wypracowaniu napisałem prawdę o ówczesnej władzy. Do dzisiaj żal mi pana dyrektora szkoły, którego z mojego powodu wyrzucono z pracy. Chciałbym dożyć czasów kiedy nasza ojczyzna się odrodzi i rozliczy wszystkich bolszewickich zbrodniarzy.

  Jarosław Łysko
  A co? Dla Rosji nie jesteśmy bliską zagranicą? Nie powinniśmy się z nimi liczyć? Niby dlaczego?

  Kasia Marciniak
  Tego nie da się słuchać. Marcinie Rola wróć bo ci telewizję rozwalą jak będą takich gości zapraszać🙂

  Alicja Lakus
  Pan Szeremietiew gada to ,czego reżim oczekuje. Nie daje rady słuchać sługusów.Wyłaczam sie.Adieu.

  url
  Problem jest taki ze USA które kontroluje Polske i polskich polityków wszystkich od lewa do prawa powoli odchodzi w cien pod presja chin
  Jedyna nadzieja usraela na utrzymanie hegemoni jest powstrzymanie CHIN w konsolidacji z Rosja i podporządkowanie sobie tego kraju Chiny które beda wladały Rosja sa juz nie do pokonaia dlatego trzeba zrobić ruchwyprzedzajacy i zaatakowac rosje nim wpadnie w rece chin
  Oczywiście rekami polaków i innych narodw europejskich Sam friedman zydowski geopolityk pisuje Polske jako stefe buforowa A czym innym jest strefa buforowajak nie strefa zgniotu??

  Kasia Zielinska
  Alicja Lakus Dokładnie nie dało się tego słuchać .Pan szeremietiew sprawiał wrażenie jakby czekał na prowokacje.No kto jak kto ale zydoameryka potrafi robić to jak nikt nawet poświęca życie własnych obywateli by dokopać ,,wybrancowi”WTC,Pearl Harbor itp itd .Swinia samo worek drze i sama kwiczy .

  Kasia Zielinska
  Lecz w jednym się z panem szeremietjewem zgadzam.Panstwo które nie ma argumentów i nie rozmawia z pozycji siły a na dodatek ma przyglupa za przywódcę jest pośmiewiskiem dla całego świata .Tak było z Rosją za jelcyna i tak było i jest z polska .W polityce nie ma uprzejmości ale liczy się argument siły Ponieważ my tego argumentu nie mamy to jeżdżą po nas jak po burej suce no i oczywiście śmieją się z naszej głupoty .

  Alicja Lakus
  @Kasia Zielinska Kiedyś pana SZ, kopnięto ,wkręcono w jakieś szwindle. Długo był odsuniety od „mikrofonów”,zrobił come back,ale ,jak widac i słychac ma to swoją cenę.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.