831 PiS dobry i patriotyczny,.. bo np. Basia Poleszuk spędzi święta z rodziną?


Barbara Poleszuk na wolności. Fot. twitter.com, Adam Słomka

Willgraf @Willgraf:
Sąd wykazał więcej empatii niż czerwona policja i żydowski prezydent !

zefir @zefir:
Na puentę to zasługuje, że pisdzielcy na sumieniu mają Barbarę Poleszuk, bezwzględnego więżnia politycznego, za to, że ośmieliła się być działaczką patriotyczną, przez co okazała się grożniejszą nawet od „Józefa Grzyba”.

Kojoto @Kojoto:
PiSuar wzoruje się na sanacyjnych bandytach. Dobze, że wypuścili a nie zatłukli na śmierć.

KazimierzS @KazimierzS:
Bardzo ładna dziewczyna, a policja takie świństwo jej zrobiła zatrzymując tuż przed ślubem brata. Jeszcze więcej Ukraińców w policji Panie ministrze w krótkich spodniach.

https://kresy.pl/wydarzenia/barbara-poleszuk-na-wolnosci/

BARBARA POLESZUK NA WOLNOŚCI

11 grudnia 2018|4 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Działaczka narodowa Barbara Poleszuk została dziś wypuszczona z aresztu, gdzie odbywała karę bezwzględnego więzienia za podrapanie policjanta. Sąd zezwolił na odbycie reszty kary w ramach dozoru elektronicznego.

Barbara Poleszuk, 26-letnia działaczka środowisk narodowych z Hajnówki, po ponad 6 tygodniach w areszcie została we wtorek zwolniona i wypuszczona na wolność. Jak informowaliśmy wcześniej, odbywała karę 4 miesięcy więzienia. W sierpniu ub. roku została prawomocnie skazana na karę bezwzględnego pozbawienia wolności pomimo tego, że nigdy nie była karana. Organa ścigania zarzuciły jej czynną napaść na policjanta poprzez podrapanie go podczas Nocy Kupały w Białowieży w 2016 roku. W procesie skazano również na grzywnę matkę dziewczyny – Elżbietę Poleszuk, która próbowała zapobiec skuciu córki kajdankami. Skazana nie przyznała się do winy. Została zatrzymana 26 października, dwa dni przed ślubem swojego brata, z wykorzystaniem nieoznakowanego samochodu.

Sprawa Barbary Poleszuk wywołała spore kontrowersje oraz protesty, między innymi środowisk narodowych. W rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Wojciech Polak, historyk, wykładowca akademicki i przewodniczący Kolegium IPN powiedział, że „Pani Barbara Poleszuk jest więźniem politycznym”.

Przeczytaj: Protest przeciw uwięzieniu działaczki narodowców 

Na początku grudnia Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wniosła do sądu o zamianę kary bezwzględnego więzienia na dozór elektroniczny. Sąd przychylił się do tego wniosku i w środę Barbara Poleszuk wyszła na wolność. Zezwolono jej na odbycie reszty kary w ramach dozoru elektronicznego w miejscu zamieszkania.

– To jest dla mnie najważniejsze, że te święta spędzę z rodziną. Dziękuję każdemu z osobna za wysłany list, modlitwę i dobre słowo… Dla mnie było to w tym czasie najważniejsze. Nikomu nie życzę takiego doświadczenia. Najważniejsza jest dla mnie teraz możliwość nacieszenia się czasem z rodziną – powiedziała Poleszuk po opuszczeniu Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie.

Pełnomocnik działaczki mec. Krzysztof Wąsowski. podziękował za interwencję ministrowi sprawiedliwości, który z urzędu nakazał zbadanie odpowiednich procedur. Zaznaczył, że sam prokurator doszedł do tego, że zasądzona kara była zbyt surowa, jak na popełniony czyn.

Wcześniej informowaliśmy, że Anna Kołakowska, najmłodszy więzień polityczny stanu wojennego, napisała do ministra sprawiedliwości list otwarty w obronie skazanej. Była działaczka Solidarności uważa, że wyrok bezwzględnego więzienia jest zemstą za zaangażowanie Poleszuk w działalność narodową. Gdańska radna PiS uważa, że wobec skazanej można było zastosować środki wolnościowe, np. wyrok w zawieszeniu czy dozór elektroniczny. Zapowiedziała, że jeśli Barbara Poleszuk nie wyjdzie na wolność, 5. listopada rozpocznie głodówkę protestacyjną – co uczyniła.

dorzeczy.pl / Kresy.pl

…..


autor: YouTube/Pitoń.TV wPolityce.pl

nie powinna siedzieć ani dnia
Czy ktoś odpowie za to dziewczynę zamknięto jak bandytkę, a przyczyna była w 100% polityczna. To spada na rząd PIS, na prezydenta który nie ułaskawił w porę. Ogromna wpadka i nie tylko wizerunkowa

KOL
Przespaliście Panowie redaktorzy wpolityce problem Pani Barbary Poleszuk. Milczeliście. Pozwoliliście niszczyć ją w więzieniu. Wstyd wam.

Przeczekac FIGURANTA
A CO na to NASZ.. FIGURANT??? Ano nic zapala swieczuszki spi z Anexem pod glowa i.. prosi GOJIM do KASY… PARANOJ ale musimy wytrwac przeczekac go….

PL V
hwdpis, ziobrze sporo czasu ta refleksja zajęła. pis się sypie

fritz@fritz
Swoja droga ciekawe, dlaczego Ziobro tak dlugo potrzebowal? Bardzo prawdopodobne, ze dopiero nacisk spoleczny Ziobro, PiS i Morawieckiego do tego zmusil. Inaczej wszyscy wyraziliby zgode na ten skandaliczny wyrok.

Jak widac, PiS odlecial juz bardzo daleko od swoich korzeni, zaczyna PO przypominac.

prot
no i popatrzcie. frasyniuk znieważył i pobił policjanta i nie siedzi, farmazon też nie siedzi, kodomici co popychali i obrażali policję przed sejmem też nie siedzą .dziwne nie???

Andrzej67
mam nadzieję, że po tej nauczce przestanie drapać pazurkami policjantów😊
życzę spokojnych świąt w rodzinie…

chinaski
@Andrzej67 według ciebie drapać policjantów mogą tylko furiaci z KOD tacy jak Jan Grzyb ksywa Frasyniuk.

chinaski
@Andrzej67 no właśnie atakujące samochód prezydenta jajami też wąchałyby kwiatki od spodu, Jan Grzyb by siedział. Dziwnym trafem ani jeden kodomita nie siedzi, tylko dziewczyna z Ruchu Narodowego.

do Andrzej67
ty pilnuj lepiej siebie,zeby cie nikt nie podrapal tam gdzie jestes,bo czuje,ze niedlugo bedzie u ciebie drugi Paryz

https://wpolityce.pl/polityka/425136-basia-poleszuk-spedzi-swieta-z-rodzina

Basia Poleszuk spędzi święta z rodziną! „Dziękuję każdemu z osobna za wysłany list, modlitwę i dobre słowo”

opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę

W przeciągu dwóch godzin Basia Poleszuk zostanie wypuszczona na wolność i będzie mogła spędzić święta normalnie z rodziną – poinformował na Twitterze Marcin Rola z portalu „wRealu24”.

Działaczka związana ze środowiskami narodowymi, została prawomocnym wyrokiem sądu z sierpnia 2017 r. skazana na 4 miesiące pozbawienia wolności za podrapanie policjanta podczas manifestacji w Białowieży w 2016 r.

To jest dla mnie najważniejsze, że te święta spędzę z rodziną. Dziękuję każdemu z osobna za wysłany list, modlitwę i dobre słowo… Dla mnie było to w tym czasie najważniejsze. Nikomu nie życzę takiego doświadczenia. Najważniejsza jest dla mnie teraz możliwość nacieszenia się czasem z rodziną

—powiedziała Poleszuk.

Osobiście mogę podziękować ministrowi sprawiedliwości, że sam z urzędu nakazał zbadanie tych procedur. Prokurator pierwszy złożył taki wniosek. Sam doszedł do wniosku, że taka kara jest zbyt surowa w odniesieniu do popełnionego czynu

—mówił mec. Krzysztof Wąsowski.

kk/Twitter/Telewizja Republika

oko
Państwo teoretyczne silne wobec słabych, słabe wobec silnych.PIS zawiódł po całości. smutne… Witaj Basiu Niezłomna. Jesteśmy z TOBĄ a nie z tymi sługusami złych ludzi.Cieszę się, że jesteś

A gdzie był Rydzyk lub inny
A gdzie był Rydzyk lub inny zboczek kościelny? Dlaczego wzorem Kolbego nie wstawili się za dziewczyną? Pytam was zboczone knury? Po co wy jesteście? Może wzorem Filipin należy się wami zająć, co?

ter
ja bym Kaczora i całe PIS tam wsadził – bo kto odpowiada że te dranie z KOD Frasyniuk chodzą na wolności a młoda dziewczyna za ideały idzie siedzieć – Polacy trzeba wybrać nowych – PIS to lokaje UE

kazik
POSt bolszewickie sądownictwo . I bolszewickie traktowanie patriotów.

miecias@miecias
Policjant podrapany przez dziecko. Należy skierować policjanta na kurs samoobrony albo do biura przepustek jak już chce zostać w tej formacji.

emer,
A podrapany policjant, może dwa razy się zastanowi, czy zasadne jest interweniowanie w tak delikatnej materii. Ciekawe, co na to jego dowódca – i kim jest?!

Władysław
To wstyd i hańba dla policji, to jeszcze dziecko, podrapało, oj oj, jak boli, si. Trzeba podmuchać. A może jak żona nakrzyczy to od razu do mamusi, poskarżyć się. Mama psituli i podmucha!

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/barbara-poleszuk-narodowcy-robia-z-niej-wykleta-i-wieznia-politycznego-pis/w1zdexd

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/patriotka-basia-poleszuk-skazana-na-4-miesiace-wiezienia-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/siostra-organizatora-ii-hajnowskiego-marszu-zolnierzy-wykletych-zostala-uwieziona-2018-10

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/robert-wyrostkiewicz-skandal-hajnowska-policja-uwiezila-matke-i-corke-za-zolnierzy-wykletych-bicie-na-dolku-to-normalka-2018-10

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/basia-poleszuk

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/poruszajacy-apel-anny-kolakowskiej-do-ministra-ziobro-basie-poleszuk-trzeba-natychmiast-wyciagnac-z-wiezienia-2018-12

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/koncert-uwolnic-basie-na-swieta-w-dn-2-12-2018-w-lokalu-sws-w-warszawie-2018-12

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyjatkowy-koncert-dla-basi-poleszuk-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/uwolnic-basie-hajnowka-16-listopada-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/sprawa-basi-poleszuk-marcin-rola-naprawde-ostro-ja-teraz-podrapie-pana-samborskiego-w-reke-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rozmowa-z-anna-kolakowska-glodujaca-w-solidarnosci-z-basia-poleszuk-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/napisz-list-niech-basia-wie-ze-o-nia-walczymy-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/anna-kolakowska-rozpoczecie-glodowki-w-obronie-basi-poleszuk-2018-11

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rodzina-basi-poleszuk-u-roli-2018-11

4 thoughts on “831 PiS dobry i patriotyczny,.. bo np. Basia Poleszuk spędzi święta z rodziną?

 1. Żebrowski u Roli: „Należy uważać na Jakubiaka”! O chanuce, prezydencie Dudzie i Basi Poleszuk!

  wRealu24.pl
  Nadawane na żywo 10 gru 2018

  Jacek Międlar
  Z panem Żebrowskim już rozmawiałem. Niestety będę musiał odpowiedzieć na powielane przez niego kłamstwa ws. mojej rzekomej współpracy z WO i opublikuję krótki film. Tu nie chodzi o mnie, ani o niego – jak myśli pan Żebrowski. A tutaj prawda została przekłamana, co rzuca nieciekawy cień na istotną pracę publicystyczną, którą prowadzi pan Żebrowski. Robię to z niechęcią, ale ponaglony przez wielu czytelników, którzy od rana, zbulwersowani mnie o fakcie alarmują. Źle jeśli osoba, zwana przez wielu historykiem, jest nierzetelna i stosuje niewłaściwą metodologię.. Ale o tym wkrótce w nagraniu. Z Bogiem.

  Antoni Zyngra
  Kolejny minus przy nazwisku Żebrowski, Panie Jacku. To nie pierwszy taki sygnał. Pierwszy to KL Warschau – Żebrowski, niby taki patriotyczny historyk, a dziwnie nabiera wody w usta, gdy się go pytać o temat zacierania przez żydów śladów i fałszowania historii o 200 tysiącach Polaków pomordowanych w tym obozie koncentracyjnym, w tym w monstrualnej, improwizowanej komorze gazowej w tunelu samochodowym przy Dworcu Zachodnim w Warszawie…

  [Rara Avis]
  Cała ta gadka o Żebrowskim jest nie potrzebna. Zdanie komunistycznego śmiecia który zaprzedał się Syjonistycznemu systemowi nie ma znaczenia. Każdy popychel Żydo-Komuny skończy źle – Polacy nie odpuszczą. A ta telewizja w ISRAELU24 to Żydowsko-Syjonistyczny syf – taki sam. Nigdy nie podejmujecie tematu zbrodni Żydowskich w historii ludzkości ani Izraela który jest największym Terrorystą w Europie. Kraj Satanistów wierzących w Talmud z Babilonu. Garstka porządnych ortodoksyjnych Żydów jest prześladowana w Izraelu przez swoich „braci”. Są nawet publicznie oblewani fekaliami z cysterny za odmowę służby wojskowej która jest sprzeczna z prawem Bożym. Ten Wasz kanał to następny Syjonistyczny KIT. Pół prawdy którą głosicie to CAŁE KŁAMSTWO

  greg baniak
  u Orbana nie ma hanuki …..moze nasz prezydent by sie w koncu postawil…inaczej utonie w nastepnych wyborach…. Czy Pilsudski celebrowal hanuka przed wojna?…on mial dobre stosunki z zydami ale Polska racja stanu byla u niego na pierwszym miejscu . On mial personalne doswiadzczenai a lat 1914-18 z zydami i oni czesto zachowywali sie
  antypolsko… on wiedzial jak z nimi postepowac.

  Monika Paterek
  Jakubiak z Kowalskim? ??😱No nie sądziłam, że Pan Jakubiak upadnie tak nisko! Kowalski to burak i zdrajca, opętany przez Boga Mamony!

  Mike
  ‚ Ja bym dał mu szansę , może zmądrzał po tej akcji z pastorem. ‚

  Bardziej prawdopodobne jest to, że Kowalski dostał propozycje dużo wcześniej i dlatego tak bezceremonialnie skwitował pastora. Jakubiak też nagle wylatuje lub kwituje (już nie pamiętam) Kukiza. Jakubiak raz określa się jako centroprawicowiec, a kiedy indziej narodowiec. Sam nie wie kim jest, czy ktoś mówi mu kim ma być ? To wszystko ustawka jakiś szemranych sił.

  Marek Zadrożniak
  Teraz już wiedzą wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską. Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła. A jeszcze jedno. Gliński z UD dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi Józefa Różańskiego na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze matoły odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich co chcieli zamordować asa lotnictwa polskiego Stanisława Skalskiego. Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/425655-mazurek-zestawia-zachowanie-polskiej-i-francuskiej-policji

  nie łykam@nie_lykam
  Co ma protest we Francji do obecnej sytuacji w Polsce? Mamy się cieszyć, że nas policja jeszcze nie bije? Mam nadzieję, że Pani rzecznik będzie mogła to samo napisać, jak ludzie wyjdą na ulicę kiedy się rozejdzie co PiS zrobił w SKOKach.

  Ups…@Tymczasowo_cenzura
  Frasyniuk to jeden z „wybrańców”, co to po 89 doznali awansu materialnego. Zajmują wysokie stołki w polityce i są właśnie traktowani jak święte krowy. Celnie? Bo Mazurek to porównanie chybione.

  Pała
  Żenada Pani Mazurek porównywać działania PO-licji w st. do Frasyniuka w porównaniu do Paryża. Szkoda, że nie widzi Pani Basi Poleszuk wsadzonej do Ciupy za PO-licjanta w kontekście Frasyniuka.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.