833 AMBASADOR IZRAELA NA UKRAINIE ZSZOKOWANY I OBURZONY ROKIEM BANDERY WE LWOWIE. Tymczasem polskojęzyczny MSZ… 01


filmZdjęcie ilustracyjne. Źr. 112.ua

jwu @jwu:
Buhahahahaaaa. 5 lat trwają marsze ,świętują rocznice i budują coraz to nowe pomniki ludobójcom, a pan ambasador dopiero teraz to zauważył. A w Polsce wystarczyła nowelizacja do ustawy o IPN i Żydzi z całego świata skoczyli nam do oczu.

Kas @Kas:
Wstyd to pisać ale wygląda na to, że jedynie w Żydach nadzieja na ukrócenie tej banderowskiej szopki, którą odstawia Ukraina od ostatniego Majdanu. Na naszych dyplomatołów jak zwykle nie można liczyć.

lp @lp:
@Kas Ziomale pana Lion’a zza Wielkiej Wody przymykają oczy na rozkwit faszyzmu w banderladzie a wszystko jak zwykle dla pieniędzy. Za III Rzeszy też położyli lagę na swoich mordowanych masowo w obozach zagłady.

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
@Kas Spoko, spoko! Jak im żydzi każą to raz dwa zmienią front. W ich hierarchii poddaństwa żydzi znacznie wyprzedzają ukraińców, chociaż ci także zajmują wysokie miejsce:) Jak już cała ukraina będzie należała do żydów skończy się banderowanie:)

https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-izraela-na-ukrainie-zszokowany-i-oburzony-rokiem-bandery-we-lwowie/

AMBASADOR IZRAELA NA UKRAINIE ZSZOKOWANY I OBURZONY ROKIEM BANDERY WE LWOWIE

13 grudnia 2018|4 komentarze|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Ukraina nie powinna zapominać zbrodni popełnionych przeciwko ukraińskim Żydom, ani w żaden sposób celebrować ich poprzez upamiętnianie sprawców – napisał izraelski ambasador w Kijowie. Przyznał, że był „zszokowany” decyzją lwowskiej rady obwodowej ws. roku Bandery i OUN.

W czwartek ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion odniósł się oficjalnie do decyzji lwowskiej rady obwodowej, która we wtorek ogłosiła rok 2019 w obwodzie lwowskim na Ukrainie Rokiem Stepana Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

„Byłem zszokowany decyzją Obwodu Lwowskiego ustanawiającą rok 2019 jako Rok Stepana Bandery” – napisał izraelski ambasador w Kijowie. „Nie mogę zrozumieć, jak gloryfikowanie bezpośrednio zaangażowanych w straszliwe antysemickie zbrodnie ma pomagać w zwalczaniu antysemityzmu i ksenofobii”.

„Ukraina nie powinna zapominać tych zbrodni popełnionych przeciwko ukraińskim Żydom, ani w żaden sposób celebrować ich poprzez upamiętnianie sprawców” – zaznaczył Lion.

Pismo izraelskiego ambasadora skomentował na portalu społecznościowym Wołodymyr Wjatrowycz, szef Ukraińskiego IPN, „kłamca wołyński” i apologeta banderyzmu.

„Nie mogę zrozumieć, o jakim ‘bezpośrednim zaangażowaniu w straszliwe antysemickie zbrodnie’ pisze ambasador Izraela. Dyplomata powinien operować faktami, a nie mitami – to pomaga zwalczać antysemityzm i ksenofobię”.

PRZECZYTAJ: Wjatrowycz pokonany przez ukraińskich historyków w debacie nt. stosunku OUN do Żydów

Czytaj także: Foreign Policy: szef ukraińskiego IPN wybiela ukraiński nacjonalizm i fałszuje jego historię

We wrześniu 2016 roku prezydent Izraela podczas swojego przemówienia przed Radą Najwyższą Ukrainy z okazji 75. rocznicy zbrodni w Babim Jarze podkreślił, że podczas II wojny światowej Ukraińcy, a przede wszystkim ukraińscy nacjonaliści z OUN, mordowali Żydów. Odnosząc się do gloryfikacji UPA na Ukrainie zaznaczył z kolei, że nie wolno rehabilitować i wychwalać antysemitów. 

– Około 1,5 mln Żydów zginęło na terytorium dzisiejszej Ukrainy podczas II wojny światowej w Babim Jarze i wielu innych miejscach. Byli rozstrzeliwani w lasach w pobliżu wąwozów i rowów, schowani w masowych grobach. Wielu wspólników zbrodni było ukraińskiego pochodzenia. A wśród nich wyróżniali się bojownicy OUN, którzy znęcali się nad Żydami, mordowali ich i często wydawali w ręce Niemców– powiedział prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie.

Wjatrowycz twierdził wówczas, że Reuwen Riwlin mówiąc o udziale Ukraińców, a przede wszystkim członków OUN w Holokauście, “powtórzył sowieckie mity”.

Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której przywódcą był Stepan Bandera, wraz z jej zbrojnym ramieniem – Ukraińską Powstańczą Armią, jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie II wojny światowej. W czasie rzezi wołyńskiej Bandera był przetrzymywany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, w związku z czym kwestionowana jest jego odpowiedzialność za tę zbrodnię. Obrońcy Bandery nie biorą pod uwagę, że był on przetrzymywany w dobrych warunkach i utrzymywał stały kontakt ze swoją organizacją. Odpowiada on również za liczne zbrodnie swojego ugrupowania popełnione w czasie przebywania na wolności.

facebook.com / Kresy.pl

…..

autor: Fratria wPolityce.pl

rysiek
Pierwszy raz popieram zydow . To jest koniec swiata .

cdsdsV
Żydzi protestują a ciapatowicz pojedzie kleknie i weźmie z połykiem

Kronik
No to my już nie musimy się zajmować tą sprawą. Żydzi zrobią to o wiele skuteczniej. Niebawem wybiją im z głowy Banderę.

Chwalba
Co na to żydowskie lobby w USA ?

aaaa
Niech Juda zasraniec teraz przeleje milion eruo dla ukraincow.

Chwalba
Masz rację ” glob ” . To świadczy o skali degeneracji elit ukraińskich .

Jastrzebiec@Jastrzebiec
Natomiast polski ambasador na Ukrainie pan Piekło wymownie milczy. Widocznie nie ma z jego perspektywy znaczenia, że naziści ukraińscy z UPA wymordowali 130.000 i wypędzili ponad 300.000 Polaków.

princessa
A czy i polski rzad odowiednio zainterweniowal? No, coz POLAKOW mozna bestialsko mordowac..

glob@glob
W całej sprawie „najśmieszniejsze” jest tłumaczenie szefa ukraińskiego IPN-u, że Stefan Bandera nie brał przecież osobistego udziału w zbrodniach na ludności żydowskiej, które mogą być tematem do dyskusji. Adolf Hitler też nie zabił własnymi rękoma żadnego Żyda, ani goja, a można nawet przypomnieć, że narażał życie w obronie swojej ojczyzny w czasie I wojny światowej. Ale nikt nie wpadł w Niemczech na pomysł, by oficjalnie upamiętniać w jakikolwiek sposób zasługi przywódcy III Rzeszy. Przynajmniej jak do tej pory.

GAMA
Ukraińcy nie będą się przejmować aj, waj ambasadora Izraela. Polscy polityce w takiej sytuacji dostali by ostrej biegunki!

wolak
Niech Icek nie rżnie głupa. Robili raban w sprawie polskiej ustawy a nie widzieli od lat stawianych pomników czy ulic Bandery. W szkołach o banderowcach nauczano i wychwalał ich prezydent Ukrainy.

E.K
Żydzi pamiętają o swoich ofiarach, o polskich nikt nie pamięta, poza zwykłymi Polakami, władza udaje, że nic się nie stało, Polacy nic się nie stało, STAŁO SIĘ STAŁO, Polacy pamiętają.

https://wpolityce.pl/swiat/425781-ambasador-izraela-zszokowany-ogloszeniem-roku-bandery

Ambasador Izraela na Ukrainie zszokowany ogłoszeniem roku Bandery i OUN. Przypomina o ich udziale w antysemickich zbrodniach

opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu

Ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion oświadczył, że był zszokowany decyzją Lwowskiej Rady Obwodowej, która ogłosiła, iż rok 2019 będzie rokiem Stepana Bandery oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN).

Byłem zszokowany, gdy usłyszałem o decyzji Lwowskiej Rady Obwodowej o ogłoszeniu 2019 roku rokiem Stepana Bandery

— napisał ambasador na Twitterze i Facebooku.

Nie mogę zrozumieć, w jaki sposób gloryfikacja tych, którzy brali bezpośredni udział w straszliwych antysemickich zbrodniach, pomaga w walce z antysemityzmem i ksenofobią. Ukraina nie powinna zapominać o zbrodniach na ukraińskich Żydach i nie powinna ich (tych zbrodni – PAP) upamiętniać poprzez uszanowanie ich sprawców

— oświadczył ambasador Lion.

Na wpis izraelskiego dyplomaty zareagował prezes ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz.

Udział Ukraińców w zabijaniu Żydów, współpraca ukraińskich nacjonalistów z Niemcami, stosunek OUN do Żydów to tematy ważne, o których można i trzeba dyskutować. Nie usuwa to jednak potrzeby poparcia faktami tezy ambasadora Izraela o „bezpośrednim udziale Stepana Bandery w straszliwych antysemickich zbrodniach”

— napisał Wiatrowycz na Facebooku.

Lwowska Rada Obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu roku Bandery i OUN 11 grudnia. Oświadczyła, że chce w ten sposób uczcić 110. rocznicę urodzin Bandery i 90. rocznicę pierwszego zjazdu OUN.

Z okazji obchodów w 2019 roku 110. rocznicy urodzin wybitnego działacza politycznego, przywódcy Prowodu (zarządu) OUN-B, więźnia politycznego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, Rada Obwodowa zdecydowała o ogłoszeniu 2019 roku Rokiem Stepana Bandery

— głosi komunikat rady.

Bandera był przywódcą jednej z frakcji OUN, której zbrojne ramię UPA jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku czystki etnicznej na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

Jako działacz, a potem przywódca ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego w międzywojennej Polsce Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR, m.in. zamachów w 1933 roku na konsulat radziecki we Lwowie oraz w 1934 roku na ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego.

Za zamach na Pierackiego Bandera został skazany na karę śmierci, zamienioną następnie na dożywocie; znalazł się na wolności po ataku Niemiec i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku. 30 czerwca 1941 roku Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 roku został aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 roku. Po drugiej wojnie światowej Bandera zamieszkał w Monachium pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel. W październiku 1959 roku został zamordowany przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.

W roku 2010 Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący wówczas prezydent Wiktor Juszczenko. Dekret ostatecznie został uchylony przez sąd. Przyznanie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy wywołało protesty w Rosji oraz w Polsce.

W ubiegłym tygodniu w Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji z apelem do prezydenta Petra Poroszenki o przywrócenie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy.

as/PAP

Lord Father
Ukraińcy jeszcze się przekonają Izrael to nie Polska. Oni nie przepuszczą takiej okazji czas na odszkodowania .

Krysia
Najwiekszej zbrodni na ok. 500 tys Polaków dokonali Ukraińcy w 1939-1947. A jak uciekali to wyłapywali Polakow Ruscy, lub Żydzi którzy trzymali z komunistami sztame przeciwko Narodowi Polskiemu

antybul@antybul
Ambasador eskimosów w szoku, a PIS nie…

obrzydzony
A nasz tchorzliwy rzad dalej lezny na plask przed Ukraina !

gat
Szkoda , że polski rząd nie bierze przykładu z Izraela w kwestii banderowskiej Ukrainy

Pusty śmiech
Ambasador Izraela w szoku i zniesmaczony a was ambasador pewnie z UW ale reprezentujący rząd PiS pewnie krzyczał urrra sława Ukrainu

kowol
Rządy polskie powinny zacząć zajmować normalne stanowisko wobec Ukraińców i ich zbrodni na Polakach, brać przykład z Rosji, Węgier czy też ostatnio Izraela.

!!!
Pomordowani przez Ukraińców pomóżcie władzom polskim przebudzić się!!! Odpoczywajcie w pokoju, sprawiedliwość zwycięży! kto odrzuca prawdę ma straszny los!

logi
Wy Ukraińcy nie macie prawa istnieć skoro honorujecie zbrodniarzy ludobójstwa. Nie doczekacie się wolnej ojczyzny, jeżeli nie potępienie zbrodniarzy i żaden kraj nie będzie was szanował. Zginiecie.

kolo
ZAORAC TE CHOLERNA UKRAINE

precz
banderowcy to parszywcy ale… ukraincy maja gdzies zydowskie protesty. Nie tak jak u nas, pluja a PAD im dziekuje i zapala chanuki

Trotyl
A ja nie po raz pierwszy nie popieram Zydow. Teraz „zarabiaja” sobie ciezko na nastepny pogrom. Ta nacja nigdy sie nie nauczy, ze wystarczy 5 terroru niemieckiego zeby wykasowac dziesiatki lat lichwy.

\/banzafaktyipogladyH
A niech sobie Ukraińcy celebrują co chcą – co was to obchodzi – my musimy dbać żeby u nas za choćby podejrzenie gloryfikowania Bandery czy OUN/UPA od razu był sad.

…..


filmZdjęcie ilustracyjne. Źr. 112.ua

Wolyn1943 @Wolyn1943:
To ci dopiero będzie wyzwanie dla polskiego konsulatu we Lwowie! Przyjąć zaproszenie na obchód czy nie, wysłać tam konsula osobiście czy zastępcę trzeciego sekretarza? Bo absencja na tak znamienitych uroczystościach z pewnością nie wchodzi w rachubę, tym bardziej że Ukraińcy (znani ze swej głębokiej miłości do wszystkiego co polskie) zapewne zaproszenia słać będą na potęgę…

Kojoto @Kojoto:
Winę za rozpanoszenie się szowinistycznych psychopatów ponosi między innymi PiS, o PO i innych zaprzańcach nie wspominając. UPAdlińcy mając „oficjalne” poparcie dla swoich bezeceństw, czują się całkiem bezkarni.

zefir @zefir:
Tylko współczuć, że oprócz cwela i dzieciobójców innych bohaterów nie mają.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lwow-rok-2019-ogloszony-rokiem-stepana-bandery-i-oun/

LWÓW: ROK 2019 OGŁOSZONY ROKIEM STEPANA BANDERY I OUN

11 grudnia 2018|9 komentarzy|w kultura, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Lwowska rada obwodowa (odpowiednik polskiego sejmiku województwa) ogłosiła we wtorek rok 2019 w obwodzie lwowskim na Ukrainie Rokiem Stepana Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Jak podano na stronie internetowej lwowskiej rady obwodowej, w przyszłym roku przypada 110. rocznica urodzin Stepana Bandery (urodził się on 1. stycznia 1909 roku) a także 90. rocznica utworzenia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Deputowani rady obwodowej postanowili w związku z tym ogłosić Rok Stepana Bandery i OUN.

Rada zobowiązała departament wewnętrznej i informacyjnej polityki oraz departament ds. kultury, narodowości i religii państwowej administracji obwodu do opracowania i uzgodnienia z organami rady odpowiedniego planu obchodów.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Jak przypomniał portal Zaxid.net, rok obecny jest na ziemi lwowskiej Rokiem Towarzystwa „Proswita”, a poprzedni był Rokiem Wjaczesława Czornowoła i Josifa Slipego. Był on również ogłoszony przez lwowską radę obwodową Rokiem UPA i Romana Szuchewycza. Radni chcieli w ten sposób uczcić 75. rocznicę powstania UPA i 110. rocznicę urodzin jej dowódcy.

Przypomnijmy, że w październiku br. lwowska rada obwodowa zażądała usunięcia posągów lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich. Ukraińscy samorządowcy uznali je za „symbol polskiej okupacji Lwowa” i twierdzili, że ustawiono je niezgodnie z prawem.

CZYTAJ TAKŻE: Żąda usunięcia lwów z Cmentarza Orląt, bryluje na polskich salonach – Ołeksandr Hanuszczyn [+FOTO]

Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której przywódcą był Stepan Bandera, wraz z jej zbrojnym ramieniem – Ukraińską Powstańczą Armią, jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie II wojny światowej. W czasie rzezi wołyńskiej Bandera był przetrzymywany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, w związku z czym kwestionowana jest jego odpowiedzialność za tę zbrodnię. Obrońcy Bandery nie biorą pod uwagę, że był on przetrzymywany w dobrych warunkach i utrzymywał stały kontakt ze swoją organizacją. Odpowiada on również za liczne zbrodnie swojego ugrupowania popełnione w czasie przebywania na wolności.

PRZECZYTAJ: Żurawski vel Grajewski: Bandera odpowiada osobiście za śmierć tylko jednego Polaka

Kresy.pl / oblrada.lviv.ua / zaxid.net

bob @bob:
Trzeba to wszędzie pokazywać nagłaśniać niech polscy turyści wiedzą że jadąc tam będą non stop czerwono czarne trupie flagi oglądać

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
Niech sobie ustalą święto samego diabła. pluję na te przeklęte plemię banderowskie…

ViS @ViS:
Dlaczego prawosławni, zarówno ukraińcy jak i rosjanie tak bardzo uwielbiają ludobójców?. Czy to ma związek z kazaniami popów w cerkwiach?. Polska najwięcej wycierpiała właśnie od prawosławnych. Ta religia powinna być zakazana w Polsce moim zdaniem.

General @General:
Polskie władze powinny wdać komunikat że w związku z tym w roku 2019 Polacy nie powinni odwiedzać turystycznie banderlandu

gutek @gutek:
cóż, gratulacje. już wam naszczali na ryj, niedługo zaczną srać.

ProPatria @ProPatria:
O nas się nie martw banderowski oszołomie, damy sobie z wami radę. Zmienimy władzę i weźmiemy się za poprawę wizerunku Rzeczpospolitej, w tym złamanie rezunskiego, butnego karku. Problem to będziesz miał ty, w jakim kolejnym kraju pasożytować i uciekać od ratowania waszego samostijnego syfu. Co do goowna, nikt nie musi na was srać. Od wieków taplacie się we własnym szambie. I niech tak pozostanie..

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.