840 glinski, cywinski i inni przeciw-Polacy i przeciw-Słowianie, DOŚĆ! WON! NA PUSTYNIĘ! wojtaswojtas Ja jadę z flagą, nie popuszczę 27 stycznia 2018 będziemy razem w Oświęcimiu


autor: Fratria/Twitter Piotr Gliński wPolityce.pl


Waffel SS

podaj dalej ;-)))))

https://skribh.wordpress.com/2018/03/03/680-list-otwarty-do-premiera-glinskiego-w-sprawie-falszowania-historii-w-muzeum-kl-auschwitz/

https://skribh.wordpress.com/2018/11/21/816-chazarscy-przyjaciele-polski-i-pis-min-z-lozy-bnai-brith-ktora-w-polsce-zainstalowal-lech-kaczynski-domagaja-sie-dymisji-wicepremiera-glinskiego/

https://skribh.wordpress.com/2018/11/30/824-prof-jan-grabowski-za-cenzura-i-przeciw-promocji-polskich-sprawiedliwych-minister-edukacji-izraela-zapowiedzial-nauczanie-o-roli-polakow-w-holokauscie-wolna-prasa-pisze-o/


abc
GLINSKI NIEDULGO CYWINSKI CIE ZWOLNI, TYLKO SPRÓBUJJ PODSKOCZYCZYC .

ABC
KROK PO KROKU TO JUZ WYGLADA JAK PANSTWO W PANSTWIE

kasia_kowalska@soprano
Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych mają prawo do zajmowania miejsc honorowych podczas uroczystości, nie w jakimś „sektorze dla innych”. Oni nie są trędowaci, ani niekulturalni!!!

normalny
Nie ma zakazu ? To dlaczego Polacy sa atakowani za polską flagę wnoszoną na uroczystości ? Dlaczego nie są zapraszani bohaterowie z Auschwitz – Witold Pilecki ?

czerpydysz
goje, jak bydlo nie umie sie zachwac. Bierzcie przyklad z ubieglorocznych zachowan azari i innych z narodu wybranego. Panie Glinski, jest pan ministrem polskiego rzadu w RP czy moze sie pan przefarbowal?

a
Brak słópw z tymi panami glinskim i cywinskim .kiedy nast. stosowna dymisja obu panów. Panie Premierze czekamy.


Robert
Polski pawilon w obozie jest celowo omijany przez wycieczki – glinski coś bąknął na odczepnego i nic nie zrobił. W tej sprawie też nic nie zrobi. To obrzydliwy, zakłamany łajdak w garniturku.

Dorian
Polacy najukochańi rodacy jeśli nie zareagujemy w tej właśnie kluczowej sprawie to już po nas, podzielimy los Palestyńczyków. Zgromadzmy się tam w jak największej liczbie z polskimi flagami!

wojtaswojtas
Ja jadę z flagą, nie popuszczę 27 stycznia 2018 będziemy razem w Oświęcimiu


https://wpolityce.pl/polityka/426861-glinski-zabiera-glos-ws-auschwitznie-dajmy-sie-prowokowac

Wicepremier Gliński: Na terenie Auschwitz Muzeum nie ma zakazu wnoszenia polskich flag. Resort podejmie próbę wyjaśnienia sytuacji

opublikowano: 23 grudnia · aktualizacja: 23 grudnia

Muzeum Auschwitz nie zaprosiło Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych na obchody 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Przedstawiciele stowarzyszenia oskarżają Muzeum Auschwitz o to, że powodem jest takiej decyzji jest to, iż jedna z osób ze stowarzyszenia miała rozwiesić tam biało-czerwoną flagę. Muzeum w swoim oświadczeniu stwierdziło, że to nieprawda. Teraz do całej sprawy odniósł się wicepremier Piotr Gliński. (…)

taka_prawda
pierwszy do wywalenia jest ale pan Gliński, to on doprowadził do tego burdelu, do tego że Żydzi mają w Auschwitz więcej do powiedzenia niż Polacy!

srul
Taki ktos nie powinien byc ministrem, dzieki niemu jestesmy traktowani, my Polacy, jak smiecie w swoim domu. Oboz jest na terenie Polski i to Polacy maja decydowac jak ma tam byc. Won dziadu.

Obchody rocznice dla kogo?
To jest kolejny wyjątkowy prowokacyjny skandal z którego prowokatorzy zdają sobie dobrze sprawę że szkodzi rządowi prezydentowi porozumieniu prawicy i od pewnego czasu irytuje środowiska weteranów !!

wywalic
Dymisja Glinskiego natychmiast, dosc tej nieudolnosci !

can
Glinski zawsze co roku jest Problem z Cywinskim jest Pilna potrzeba Usuniecia tej Przeszkody Natychmiast

zbych
Gdy dodamy do tego: dziwne (powiedziałbym chamskie) traktowanie Polaków chcących zwiedzać muzeum, i inne dziwne historie choćby te z usuwaniem krzyży. Panie Gliński zrób w końcu z tym porządek lub won

tak będzie
Jedni uprawiali politykę wstydu celowo, ci politykę wstydu po prostu prowadzą w zasadzie jak się wejdzie w jednych i drugich życiorysy są bardzo zbieżne. Gwarantuję wam kiedyś oszuści za to zapłacicie

…..


Auschwitz / autor: Fratria/Twitter wPolityce.pl

Wprost
Muzeum Auschwitz nie jest od publicznego wyjaśniania faktów tym bardziej że nic nie wyjaśnia a wyjaśniać zamieszanie powinno w zasadzie polskiemu rządowi .Beznadzieja bezprawna ludzi rządu poraża

jacek
ale tu się nie ma co cackać, całe kierownictwo Auschwitz won na zieloną trawkę !!

jacek
…i jeszcze jedno: według mnie ta sytuacja to celowa marginalizacja męczeństwa Polaków, narracja ma być taka że tylko Żydzi umierali w Auschwitz, widać to gołym okiem!

Aloj
Prawda jest taka, że dawnym obozem Auschwitz zarządzają nie nasi. Wycieczki z Izraela oprowadzane są przez nie naszych i opowiadają im co chcą. A barak poświęcony Polakom jest niedostępny.

MOLAS
Auschwitz to byl oboz dla Polakow, potem zwozono innych wiezniow. W Muzeum przy pierwszym torze BRAKUJE szczekaczek na slupach, powinno sie ciagle tam puszczac szczekanie rozkazow i szczekanie psow

San
Podstawowy dogmat holocaustianizmu: żaden Polak w Auschwitz nie zginął.

qazxc
Gliński i Cywiński do dymisji, chyba że chcecie przegrać wybory. Taka jest niepodległość?? Z Izraela przyjeżdżają tajniaki z kaburą broni, i przeganiają Polaków z muzeum. HAŃBA.

Bożena
Wysłać im te baraki do izraela! Nie będą tu przyjeżdżac! Na miejscu postawić pomnik umęczonych, zamordowanych Polaków przez niemców z biało-czerwoną flagą. A żydzi niech się modlą do murów w izraelu!

https://wpolityce.pl/polityka/426847-oswiadczenie-muzeum-auschwitz-w-kontrowersyjnej-sprawie

Muzeum Auschwitz wydaje oświadczenie w kontrowersyjnej sprawie. Jakubiak: „Według mojej opinii niczego nie wyjaśnia”

opublikowano: 23 grudnia · aktualizacja: 23 grudnia

Muzeum Auschwitz zareagowało na zarzuty Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych, że jego przedstawiciele zostali wykluczeni z obchodów 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W swoim oświadczeniu twierdzi, że to kłamstwo.

CZYTAJ TAKŻE: Kontrowersyjna decyzja Muzeum Auschwitz. Jedno ze stowarzyszeń wykluczone z obchodów rocznicowych

Przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych opublikowali 21 grudnia 2018 r. informację, jakoby Muzeum Auschwitz wykluczyło ich przedstawicieli z obchodów 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Piszą oni, iż SPROOK otrzymało od Muzeum pismo, „z którego wynika wykluczenie Rodzin Polskich Ofiar z uroczystości rocznicowych w dniu 27 stycznia 2019 r. Muzeum (czytaj dyr. Cywiński) ” ukarało” nas tą decyzją za jedną Biało-czerwoną flage, która tak strasznie „przeszkadzała” na ubiegłorocznej uroczystości. [cyt. – pisownia oryginalna]”.

Jest to kłamstwo podwójne. Zapewne dlatego SPROOK nie upublicznił otrzymanego od Muzeum pisma.

Kłamstwem pierwszym jest sama sprawa flagi. Na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz nie obowiązuje zakaz wnoszenia flag i nie ze względu na wniesienie flagi delegacja SPROOK nie otrzyma oficjalnego zaproszenia.

Chodzi o bolesny incydent z 27 stycznia 2018 roku, kiedy do zaproszeni przez Muzeum członkowie SPROOK w obraźliwy sposób potraktowali byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Podczas modlitwy na pomniku delegacja SPROOK weszła do sektora i rozwinęła flagę zasłaniając widok siedzącym na krzesłach starszym osobom. Poproszono ich o cofnięcie się. Przedstawicielka Stowarzyszenia zareagowała oskarżeniami, iż osoba, którą ją o to poprosiła, nie prawdziwą Polką. Kiedy z prośbą o właściwe zachowanie zwrócili się także polscy byli więźniowie i więźniarki, pod ich adresem padły zarzuty, że nie są oni prawdziwymi Polakami

— można przeczytać między innymi w oświadczeniu Muzeum Auschwitz. Stwierdzono w nim też, że kłamstwem jest, iż SPROOK zostanie wykluczone z obchodów rocznicowych. Oficjalnego zaproszenia SPROOK faktycznie nie dostało, ale jego członkowie mogą uczestniczyć w obchodach w sektorze otwartym.

Takie tłumaczenie zbulwersowało posła Marka Jakubiaka.

Otrzymałem oficjalne stanowisko @AuschwitzMuseum wg mojej opinii niczego nie wyjaśnia, pisanie, że członkowie S.R.O.O.K mogą sobie z boku pooglądać jest niestosowne. Namawiam do rozmów i porozumienia, Polskie flagi, to oddanie hołdu tysiącom polskich ofiar zbrodni  Niemieckich

— napisał na Twitterze Jakubiak.

as/Twitter

ano
Rozebrac ten oboz i cegla po cegle wyslac do Izraela. Zobaczymy jak beda wtedy ”swietowac” swoje ”umeczenie” i kto na swiecie bedzie sie tym przejmowac.??? !!!

Kiks
Całe kierownictwo muzeum Auschwitz powinno zostać dawno zwolnione. No ale wiadomo jaki podniósł by się ajwaj…. PiS pełzałby już na plecach przed Izraelem.

irka@irka
A jakim to prawem dyrekcja Muzeum może stosować kary w stosunku do tych, którzy podobno źle się zachowywali? Mają jakiś kodeks a w nim sklasyfikowane przewinienia i przypisane do nich kary? Ci ludzie poszaleli!

Dorota303@Dorota303
Potrzebujemy prawdziwie propolskich elit.

niuniek
A min Gliński CORAZ BARDZIEJ ZADOWOLONY z siebie i coraz bardziej wręcz PUCHNIE 😁 z SAMOZACHWYTU nad własną genialnością😁😠 A może jest tak ZACHWYCONY młodą żonką i jej fundacją przy MKiDN? 😀😕

Dorota303@Dorota303
Trzy lata temu dziś rządzący, jak byli opozycją, domagali się usunięcia dyrektora tego muzeum. Pokazuje to ile mogą,

mierzone dwiema miarkami ?
A czy am. Azari zachowywała się właściwie i stosownie wygłaszając politycz. przemów. na uroczyst. w Auschwitz ? Czy stosownie zachował się rząd Iraela ignorując kanały dyplomatyczne, zlecając jej to ?

dada1@dada1
Czy nadal będzie tylko banowanie zamiast WPROWADZIĆ POLSKĘ DO KIEROWANIA POMNIKIEM – DOWODEM – OBOZEM ZAGŁADY? KIEDY ODZYSKAMY NIEPODLEGŁOŚĆ.

Dorota303@Dorota303
Sprawa pomnika Katyńskiego w New Jersey pokazuje, że mają sens oddolne inicjatywy. Nie oglądajmy się na rząd, pracujmy dla dobra Polski.

Wknp303
„popraw treść komentarza” nie mozna publikować – może mi ktoś wytłumaczyć na jakich zasadach działa tu cenzura?

Prawdecka
Szanowni Państwo, weźmy sprawę w swoje Ręce i nie patrzma, co inni zrobią. Mój stryj był więźniem NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO w Auschwitz, tak jak tysiące innych Polaków . DO DZIEŁA!!!

PIS się zdekonspirował
świadomi Polacy nie zagłosują już na PiS ani żadną inną partię Układu Okrągłego Stołu. Żadnych negocjacji z Targowiczanami. Bojkot.

saga
wielu wyborców zniechęci ta do przesady uległość rządu i brak reakcji,działań po takich wyraźnych prowokacjach a Cywińskiego od roku co najmniej być tam nie powinno.

tgbyh
Proponuję dużą manifestację przed muzeum, i nikogo nie przepuścimy, tak jak robią to kodowcy, ich przykładem zablokujemy kłamstwa .

Sass@Sass
Cyt. „Problem antysemityzmu ma w Polsce identyczny status, jak w Rosji Lenin – jest „WIECZNIE ŻYWY”, tak dowcipnie swego czasu Waldemar Łysiak skonstatował tę „WIECZNIE ŻYWY” wśród polskich Żydów problem antysemityzmu w Polsce. I choć według wszystkich sondaży, badań, a nade wszystko zdarzeń o podłoży antysemickich w Polsce zdarza się ich najmniej w Europie, to problem jest wciąż podsycany i wznawiany, co przypomina mi znany wierszyk Adama Asnyka: „ANTYSEMITYZM CZĘSTO HODUJĄ HANDLARZE,/ Z KTÓRYCH KAŻDY DLA SIEBIE SWÓJ ZYSK W TYM WIDZI,/ GDY SIĘ KORZYSTNYM INTERESEM UKAŻE,/ UJMĄ GO W SWOJE RĘCE, NIEZAWODNIE ŻYDZI”.. Richard C. Lukas to amerykański historyk polskiego pochodzenia, a jego zainteresowania koncentrują się wokół tematu związanej z okupacją niemiecką Polski oraz relacjami polsko- żydowskimi. Zasłynął napisaną w 1986 roku książką „FORGOTTEN HOLOCAUST” („ZAPOMNIANY HOLOCAUST”), poświęcona cierpieniom Polaków w czasie II wojny światowej. Publikacja spotkała się z głosami krytyki ze strony środowisk żydowskich, a równanie wojennych doświadczeń Polaków i Żydów, jako swoisty wybryk Polaków!.. Widzimy więc, że żydowskich historyków czy samych Żydów interesuje w całej historii II wojny światowej wyłącznie jeden temat – CIERPIENIE ŻYDÓW!. Nie interesuje ich nic poza tym, wszystkie oczy świata mają być skierowane na cierpienie Żydów, wszyscy pozostali cierpiący mają być tylko i wyłącznie tłem. Książka pana Lukasa wywołała szok i oburzenie w USA środowisk żydowskich, a mnie nie dziwi taka reakcja i nie powinna dziwić Polaków, bo jeśli tym ludziom od kilkudziesięciu lat wbija się do głowy, że tylko Żydzi cierpieli, a Polacy byli antysemitami oraz współsprawcami Holocaustu, to nic dziwnego, że kiedy pojawił się historyk, który napisał, że Polacy także padli ofiarą tegoż Holocaustu, to Żydzi są zaszokowani i traktują tę informacje z niechęcią i niedowierzaniem, a nawet z werbalną agresją!. CDN..

Sass@Sass
CD. Oba narodu poniosły podczas tej wojny straszliwe straty i padły ofiarą równie straszliwych represji niemieckich bandytów i barbarzyńców, którego ludzkość do tego momentu nie znała, zginęło miliony Polaków i miliony Żydów za sprawą niemieckich zwyrodnialców i katów, ale jakoś dziwnie się składa, że dziś do Niemców sprawców tych zbrodni nikt z żydowskich środowisk nie zgłasza pretensji i nikt im tego w USA nie przypomina, ale z Polską i Polakami toczą nieustanną walkę, by Nam wmówić choćby część odpowiedzialność za Holocaust i udowodnić, że to im należy się palma pierwszeństwa w tym makabrycznym rankingu ofiar, nie dostrzegając Naszych ofiar i ofiar tych, którzy Żydów podczas wojny ukrywali i zapłacili za to największa cenę- cenę życia całych niejednokrotnie polskich rodzin. Przykre to, że Żydzi odpłacają się Nam w taki haniebny sposób, a decyzje o wykluczeniu jednej z polskich organizacji i zakaz wnoszenia na teren obozu polskich flag, wpisuje się w szereg żydowskich prowokacji i niechęci do Polaków i Polskiego Państwa!., a dowodów na to całe mnóstwo, od dewiacyjnego lewaka francuskiego, żydowskiego pochodzenia, niejakiego Claude Lanzmanna i jego haniebnego w treści film „Shoah” czy obsesyjnego anty Polaka, niejakiego Jana T. Grossa.. Tylko gdyby dla odmiany sięgnąć po antysemickie opinie samych Żydów, to sprawa się komplikuje, a przykładem tu choćby sam Marks czy Zygmunt Freud, a pierwszy z nich ciągle pomstował na „wrodzone szachrajstwo Żydów”, przekonując, że: „Kultem Żyda jest oszustwo”, a „Wszyscy Żydzi to szalbierze”. CDN..

Sass@Sass
CD.. Drugi widział w Żydach „fałszywych, obdarzonych sprytem geszefciarzy, wyjątkowe nieznośne towarzystwo” , dodając, iż „modelowy Żyd to szczwany fałszywiec”., a aby uściślić temat, to przywołam tu znanego, genialnego szachistę pochodzenia żydowskiego Bobby Fischera, zafascynowanego Hitlerem, wszędzie węszący żydowskie spiski i mówiący o co drugim Żydzie per „typowy żydowski wąż”, albo przywołać znanego na całym świecie argentyńskiego dyrygenta żydowskiego pochodzenia Daniela Barenboima, którego rozwścieczona izraelska minister edukacji Limor Livant nazwała „żydożercą”.. Więc przeglądnijcie się w tym własnym „lustrze”, drodzy nasi starsi w wierze bracia, a i docencie w końcu Nasze POLSKIE WIELKIE SERCA i Naszą POMOC niesioną Żydom w okresie okupacji niemieckiej, wszak jak zauważył brytyjski historyk pochodzenia żydowskiego David Cesarani: „Latem i jesienią 1942 roku około 20 tysięcy Żydów uciekło z getta i zniknęło w chrześcijańskiej Warszawie. 20 tysięcy osób! Wszystkim tym ludziom ktoś pomógł się ukryć po aryjskiej stronie”.. stanisław sass sadlik.

x
Muzeum to powinni utrzymywać Niemcy!

WON
Wywalić obcą Agendę z Auszwitz!!!!. Zakłamana polonofobiczna sitwa.

japa
wyjście jest jedno: zlikwidować Auschwitz, zaorać teren i posadzić rabatki z kwiatami, ludzie nie wyobrażacie sobie jaki będzie potem spokój…

Jak Austriacy
zaorać obozy koncentracyjne i skończy się gadanie o polskich obozach koncentracyjnych i pielgrzymki z Izraela opluwające Polaków. Przestańmy być naiwni i nie dawajmy się wykorzystywać.

Polak
Trzeba walczyć ludzie. Czy jest jakaś organizacja która zbierze tam ludzi żebyśmy mogli protestować?

stop globalizacji
Wynika z tego, że byli to Obywatele innego państwa, nie Polski. Chyba tak to wszystko trzeba rozumieć.

Vera
Muzeum Polin i Auschwitz to jakieś eksterytorialne placówki żydowskie na polskiej ziemi. Czy nasza niepodległość jest już tak znikoma, że nawet muzea są pod obcą władzą?

…..

https://wpolityce.pl/historia/396086-ostra-riposta-historyka-na-zarzuty-dyrektora-muzeum-auschwitz-jaki-sens-ma-zakaz-spiewania-hymnu-polski-i-odprawiania-mszy-sw

Ostra riposta historyka na zarzuty dyrektora Muzeum Auschwitz: Jaki sens ma zakaz śpiewania hymnu Polski i odprawiania Mszy św.?

opublikowano: 27 maja · aktualizacja: 27 maja

Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau / autor: youtube.com wPolityce.pl

Historyk Jerzy Klistała w liście opublikowanym na portalu tysol.pl odniósł się do pisma dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau z 23 maja, w którym Piotr Cywiński zarzuca mu nierzetelność w podawaniu informacji dotyczących bloku 11.

W bloku 11 byli rozstrzeliwani więźniowie policyjni. Wśród nich było wielu żołnierzy i oficerów Okręgu Śląskiego AK.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Dr Cyra: Pomysł likwidacji wystawy w Auschwitz o więźniach policyjnych kosztem Pileckiego jest niefortunny

W nawiązaniu do pisma z dnia 23.05.2018 r. Pana Dyrektora do mojej skromnej osoby, przykra jest dyskusja z Panem na argumenty, gdyż zarzuca mi Pan korzystanie ze źródeł informacji nierzetelnych, nieprawdziwych, a wręcz kłamliwych …, popełniając zarazem tak kardynalne błędy, że trudno pominąć je milczeniem

— pisze historyk.

I wskazuje błędy merytoryczne w twierdzeniach dyrektora muzeum.

Otóż, Pana wywód „ … w podziemiach budynku znajduje się cela w której zamordowany został o. Maksymilian Kolbe, beatyfikowany przez Jana Pawła II w 1982 r.”, popełnia Pan kardynalne błędy, gdyż – Maksymilian Maria Kolbe został beatyfikowany 17.10.1971 r. przez papieża Pawła VI, a kanonizowany przez papieża św. Jana Pawła II  10.10.1982 r.

Jakie ma znaczenie, czy więźniowie policyjni mieli numery czy nie? Przez ten blok – blok 11 przechodzili więźniowie na śmierć i z numerami i bez numerów!

— zwraca uwagę Jerzy Klistała.

Nawiązuję jednak do zdewastowania sal na parterze bloku 11, co jest wyjątkowo źle interpretowane Przez Pana, wobec postanowień z 31.10. w 2007 r. Komitet Światowego Dziedzictwa przyjął następujące Orzeczenie Znaczenia miejsca (31 COM 8B.8).

— podkreśla historyk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Muzeum Auschwitz likwiduje ekspozycję poświęconą Polakom? Historyk prosi ministra Glińskiego o interwencje

Czy w świetle powyższego, decyzją Dyrektora Muzeum można dowolnie zmieniać w tym obiekcie o tak jednoznacznym unikatowym znaczeniu – lokalizację eksponatów? Czy można prycze z bloku 11 na których więźniowie spędzali swą ostatnią (w tymże bloku) przed egzekucją wyrzucać z tego bloku i magazynować w innym miejscu zmagazynowania?

— retorycznie pyta historyk.

Wskazuje, że wystawa o rotmistrzu Witoldzie Pileckim powinna znajdować się w bloku 15, gdzie był więziony.

Rotmistrz Witold Pilecki był więziony z bloku 15 i tam proszę urządzić o nim wystawe, a nie przekłamywać faktów i przylepiać go na siłę do bloku 11

— wskazał.

Zresztą na piętrze bloku 11 już istnieje wzmianka o Witoldzie Pileckim, o Maksymilianie Kolbe, o obozowym ruchu oporu

— dodał.

Jerzy Klistała przypomniał o wprowadzeniu śpiewania zakazu hymnu polskiego pod ścianą straceń i obok bloku 11 oraz o zakazie odprawiania Mszy św. przy bloku 11.

Co zaś do wprowadzonej przez Pana „strefy ciszy” – zakazu śpiewania hymnu w miejscu (pod „Ścianą Straceń” i obok bloku 11), przypominam, że tam hymn śpiewany był niejednokrotnie przez ofiary prowadzone na śmierć!

— przypomina historyk.

Wprowadza Pan zakaz do tradycji wprowadzonej zatem przez Polaków – ofiary hitlerowskiego barbarzyństwa, ginących z hymnem na ustach! Inny problem – Pana problem, jak się ma zakaz odprawiania mszy św. przy bloku 11 – bloku gdzie ginęli więźniowie skazani na śmierć lub okresowe odsiadywali kary w bunkrach (podziemiach) tego bloku, gdzie przecież zagłodzony i skazany na śmierć był św. Maksymilian Kolbe. Więc albo jest to „uświęcone” miejsce lub nie?

— pyta Jerzy Klistała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dyrektor Muzeum Auschwitz odpiera zarzuty w „GW”: „Atak na Muzeum to odreagowywanie napięcia wokół ustawy o IPN”

ems/tysol.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/387447-dyrektor-muzeum-auschwitz-odpiera-zarzuty-w-gw-atak-na-muzeum-to-odreagowywanie-napiecia-wokol-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/387447-dyrektor-muzeum-auschwitz-odpiera-zarzuty-w-gw-atak-na-muzeum-to-odreagowywanie-napiecia-wokol-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/386803-slowo-w-obronie-wicepremiera-ministra-kultury-i-dziedzictwa-narodowego

https://wpolityce.pl/polityka/407228-ipn-dolacza-watek-do-sledztwa-ws-zbrodni-w-gross-rosen

https://wpolityce.pl/historia/355797-zmarl-wiezien-pierwszego-transportu-polakow-do-kl-auschwitz-oznaczono-go-numerem-obozowym-88

https://wpolityce.pl/historia/387054-tragiczna-rocznica-85-lat-temu-w-dachau-powstal-pierwszy-niemiecki-nazistowski-oboz-koncentracyjny

10 thoughts on “840 glinski, cywinski i inni przeciw-Polacy i przeciw-Słowianie, DOŚĆ! WON! NA PUSTYNIĘ! wojtaswojtas Ja jadę z flagą, nie popuszczę 27 stycznia 2018 będziemy razem w Oświęcimiu

 1. https://wpolityce.pl/polityka/427094-prof-glinski-czlowiekiem-wolnosci-2018-tygodnika-sieci

  Prof. Piotr Gliński Człowiekiem Wolności 2018 tygodnika „Sieci”! „W Polsce jest pełna wolność słowa i sztuki”

  opublikowano: 26 grudnia · aktualizacja: 27 grudnia

  autor: Fratria wPolityce.pl

  Jako minister kultury mam obowiązek obalać rozmaite przeszkody duszące wolność, i to robię. Mam ambicję otworzenia kultury dla wszystkich, spluralizowania jej – mówi profesor Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, laureat nagrody Człowiek Wolności tygodnika „Sieci” za rok 2018 w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi. W noworocznym numerze „Sieci” wywiad z laureatem corocznej nagrody największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce. (…)

  Komentarze zablokowane

  https://wpolityce.pl/polityka/427178-top10-cytatow-z-wywiadu-wicepremiera-glinskiego-dla-sieci

  https://wpolityce.pl/historia/427252-sukces-ipn-szesciu-zolnierzy-podziemia-zidentyfikowanych

  https://wpolityce.pl/polityka/427189-jutro-wyrok-ws-serialu-nasze-matki-nasi-ojcowie

  Polubienie

 2. nie takie wydarzenia celebrują
  Natomiast w rocznicę wydarzeń w Jedwabnem przedstawiciele Izraela, USA jak najbardziej wezmą udział, a może nawet na poziomie wyższym od ambasadorów. Tak to wygląda, narracja jest oczywista i wroga.

  Europejczyk
  Pozdrowienia dla cenzora. Czy kogokolwiek dziwi, że na uroczystościach nie było żydków? Przeciez to najbardziej wredny i niewdzięczny naród. Polaków, którzy ich ratowali nazywają mordercami, a szwabóq

  Joanna K.
  A były zaproszone te łachudry israelskie? Czy odmówiły i uzasadniły jakoś swoją nieobecność? Zapraszam do Auschwitz na wywiezienie na taczce dyr. Cywe – damy radę?

  czerpydysz
  do pol 79.184.16 za co niemcy placili zydom? kiedy niemcy napadli na usrael? Zydzi finansowali IIWS i swoj holokaust. Zarobili swoj geszeft ale uznali ze za malo i dla geszeftu zaklamuja historie

  ba…
  będą jak uznamy, że byliśmy i jesteśmy państwem nazistowskim, II WŚ to nasza wina, posypiemy głowy za holokaust a Hitler to nasz rodak, oraz oddamy żydom Polskę, bo ustawa 447 to za mało za te krzywdy

  kowalski
  Przecież biznes „wybranych” polega na szantażowaniu i dojeniu Polaków a przypadek Aleksandra Ładosia tego nie ułatwia

  saw
  Trzeba było przyjmować? Ta nacja nigdy Polakowi bratem , teraz chcą złupić Polske aktem 447 za te gruzy po niemcach

  am
  Biznes holokaust z tej pamięci nie odnosi korzyści,to po kiego mieli przyjść?Tyle że polski prezydent, premier czy marszałek sejmu, biskupi też zawiedli. Zakaz jakiś od nadzoru amerykańsko-żydowskiego?

  WK
  Kolejny raz widać, że kasowane są wpisy rzeczowe, bez agresji a pozostawiane są bluzgi. Forum przypomina już Onet. Kogo zatrudniacie przy „moderowaniu” (cenzurowaniu) tego forum? Desant z GieWu?

  am
  Gliński lekką ręką dał Żydom 100 mln. na odnowienie cmentarza a nie znalazł paru groszy aby choć odświeżyć nagrobek bohatera narodowego. „Brawo”!!!… Dobra „POdmiana”.

  https://wpolityce.pl/polityka/427402-uczczono-bohaterskiego-dyplomate-trzaskowski-nie-przybyl

  Upamiętniono dyplomatę, który ratował Żydów. Na Powązkach zabrakło przedstawicieli Izraela i USA, a nawet Trzaskowskiego!

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

  autor: PAP/Jakub Kamiński wPolityce.pl

  Mszą świętą w przeddzień 55. rocznicy śmierci oraz uroczystym złożeniem kwiatów na jego grobie na warszawskich Powązkach upamiętniono posła Aleksandra Ładosia, jednego z członków „grupy berneńskiej”, dzięki której działaniu uratowano życie co najmniej 1.5 tys. Żydów.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ładosia w kościele pw. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Nabożeństwo odprawił prałat Marek Gałęziewski. W uroczystościach udział wzięła m.in. wiceminister kultury Magdalena Gawin, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, ambasasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch, dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro oraz senator Jan Maria Jackowski.

  Jednak zabrakło tam prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zamiast osobiście upamiętnić tak ważną postać, wolał wysłać z wieńcem… przedstawiciela Straży Miejskiej.

  W związku z rocznicami urodzin i śmierci Aleksandra Ładosia, Minister Czaputowicz złożył na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie kwiaty na jego grobie

  — czytamy w komunikacie MSZ na Twitterze.

  Jak podkreślono, „działania tego polskiego🇵🇱 dyplomaty w czasie II wojny światowej pomogły ocalić wielu Żydów”.

  Podczas Mszy przedstawiono informację na temat działalności „grupy berneńskiej”. Jak podkreślono, wśród Polaków ratujących Żydów najczęściej wymienia się osoby uhonorowane tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata: Rodzinę Ulmów, Jana Karskiego, Irenę Sendlerową czy Henryka Sławika.

  Mało kto wie, jest to dopiero niedawno ujawniona sprawa, że do tej listy należałoby dołączyć osoby nieposiadające jeszcze pamiątkowego drzewka w Yad Vashem, a co najmniej równie zasłużone dla ratowania przed Holokaustem. Dyplomaci poselstwa RP w Bernie: poseł Aleksander Ładoś, jego zastępca Stefan Ryniewicz, konsul Konstanty Rokicki, a także urzędnik konsularny Juliusz Kuehl wspólnie z przedstawicielami środowisk żydowskich w Szwajcarii zorganizowali i przeprowadzili brawurową operację wytwarzania paszportów państw południowoamerykańskich, przeznaczonych dla Żydów przebywających w gettach okupowanej Polski

  — powiedziano.

  Schemat operacji polegał na udostępnieniu pustych bankietów paszportowych, które były odbierane przez polskich dyplomatów i zanoszone do polskiego poselstwa lub nieodległego konsulatu. Tam nasi dyplomaci wypełniali blankiety na podstawie zdjęć i danych przeszmuglowanych z Polski dzięki przedstawicielom środowisk żydowskich. (…) Wytworzone fałszywe paszporty były z powrotem odnoszone do konsulatów południowoamerykańskich, opieczętowywane, poświadczane odpowiednimi podpisami

  — dodano.

  Akcja „grupy berneńskiej” była prowadzona w tajemnicy przed władzami szwajcarskimi, żaden z dyplomatów nie pobierał korzyści majątkowych za pomoc w wystawianiu paszportów. Jednak, jak podkreślono na mszy, jesienią 1943 r. przypuszczenia szwajcarskiej policji ws. zaangażowania polskich dyplomatów akcje paszportyzacji zostały jednoznacznie potwierdzone.

  Dzięki talentom dyplomatycznym udało się przekonać władze szwajcarskie do przymknięcia oczu na proceder oraz do niewyciągania surowych konsekwencji wobec placówki i dyplomatów. Skończyło się na ustnym upomnieniu Polaków. Poseł Ładoś energicznie bronił swoich podwładnych, przyznając się jednocześnie do pełnej wiedzy nt. wystawiania fałszywych paszportów. Żądał zaprzestania działań wymierzonych przeciwko procederowi ich fabrykacji, protestował przeciwko prowadzonym przesłuchaniom, a także odmawiał zwolnienia Juliusza Kuehla, co sugerowały szwajcarskie władze federalne

  — dodano.

  Wiele spośród osób, jak przypomniano, które przeżyły Holokaust, nie zdawało sobie sprawy, kto sporządzał paszporty i dzięki komu ocaleli.

  Już na początku 1945 r. światowa organizacja żydowska Agudat Israel wystosowała do polskiego MSZ list dziękczynny, w którym doceniano zasługi Aleksandra Ładosia, Stefana Ryniewicza, Konstantego Rokickiego oraz Juliusza Kuehla, wskazując, że bez ich zaangażowania i pomocy niemożliowe byłoby uratowanie kilku lub kilkunastu setek Żydów

  — podkreślono.

  Ładosia po mszy wspominał także płk Włodzimierz Cieszkowski – weteran 2. Dywizji Strzelców Pieszych, który znał Ładosia.

  Po nabożeństwie nad grobem dyplomaty modlił się prałat Marek Gałęziewski. Modlitwę zmówił także rabin. Kwiaty złożyli także m.in. przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

  Po zakończeniu uroczystości źródło dyplomatyczne PAP podkreśliło, że z grona zaproszonych ambasadorów przyszedł tylko chargé d’affaires ambasady Szwajcarii w Warszawie.

  Nie było nikogo z żadnego kraju, którego obywatele byli ratowani

  — powiedziało PAP źródło. Jak dodało, szczególnie zaskakująca była nieobecność dyplomatów z Izraela.

  Na uroczystości nie pojawili się również zaproszeni ambasadorowie USA, Niemiec, Austrii i Ukrainy, ani ich zastępcy. W imieniu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wieńce złożył przedstawiciel Straży Miejskiej.

  Obecna była natomiast społeczność żydowska, w tym rabin Oriel Zaretsky z warszawskiej Gminy Wyznaniowej i przedstawiciele American Jewish Committee.

  Nasze aktualne szacunki oparte na badaniach nad listą Ładosia mówią o tym, że jego grupa sfałszowała paszporty Paragwaju dla co najmniej 2,2 tys. osób, a paszporty Hondurasu dla 1,5 tys. osób, doprowadziła też do sfabrykowania tysięcy poświadczeń obywatelstwa obu tych krajów, a także dokumentów Haiti i Peru. Liczbę ocalonych dzięki tym dokumentom oceniam na około 1,5 tys. ludzi. Najwięcej prawdopodobnie ocaliły dokumenty Paragwaju

  — powiedział PAP ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch.

  Należy też pamiętać, że fałszywe paszporty to tylko część działalności Ładosia. Zabiegał on o zbombardowanie torów do Auschwitz, wymusił na Szwajcarii interwencję wobec planów wymordowania więźniów obozu, uczestniczył też w próbie wręczenia Heinrichowi Himmlerowi gigantycznej łapówki za uwolnienie 300 tys. Żydów. Życie Ładosiowi mogą pośrednio zawdzięczać dziesiątki tysięcy ludzi

  — podkreślił.

  Aleksander Ładoś po zakończeniu wojny pozostał na emigracji, do Polski wrócił w 1960 roku. Zmarł trzy lata później, 29 grudnia 1963 r. Za swoje zasługi został odznaczony przez rządy Polski, Rumunii, Jugosławii i Łotwy.

  kpc/PAP/wPolityce.pl

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/427844-glinski-jestesmy-zobowiazani-wobec-dziedzictwa-zydowskiego

  Komentarze zablokowane

  https://wpolityce.pl/polityka/427833-magierowski-w-haaretz-polska-wlasciwie-honoruje-holokaust

  MartynaŻurawska
  Ciekawe ile jeszcze hektolitrów pomyj, ile oszczerstw ile upokorzeń są w stanie przyjąć na swe głowy rządzący nami PiS-owcy ? Za chwilę kolejna rocznica w Auschwitz i znowu da popis ambasador Izraela

  Chwalba
  Do MartynaŻurawka . Prezesowi leży na sercu chyba genealogia .

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/427935-mydlo-z-ludzi-to-wymysl-ogladalem-to-jako-chlopak

  Obserwujący
  Proponuję autorowi pomóc Gadowskiemu z tymi potomkami „rasy panów” i ich polskojęzycznymi szmalcownikami!!!

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/427909-ambasador-usa-interweniowala-w-resorcie-zdrowia

  …..

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/427845-rusza-akcja-ocal-polskosc-nad-niemnem

  Polubienie

 4. Gaetano @Gaetano:
  Dziedzictwo, kanalio… Już świadomy Polak (i nie tylko) dobrze wie, co to było za dziedzictwo. Robi wszystko, co w mocy, stara się jak może przebrzydły parch i mason, aby przypodobać się temu satanistycznemu bydłu, ale to i tak za mało, bo nienasyconemu gadowi to nie wystarcza. W studio wPolin.pl ta morda musiała mu nieźle przytakiwać. Można wyobrazić sobie ten kompulsywny rechot krzywonosych z faktu, że Polaków tak można doić, a muzea i reszta przybytków dla tych insektów, za które goje muszą płacić ciężkie pieniądze, powstają jak grzyby po deszczu. Ale może być też tak, że ta swołocz nie zdąży się ewakuować, tak jak w Kutach w ’39.

  murzynio @murzynio:
  A kiedy będzie muzeum Żydów-komunistów ?

  https://kresy.pl/wydarzenia/glinski-jestesmy-zobowiazani-wobec-dziedzictwa-zydowskiego/


  Piotr Gliński. Fot. twitter, PiotrGlinski

  GLIŃSKI: JESTEŚMY ZOBOWIĄZANI WOBEC DZIEDZICTWA ŻYDOWSKIEGO

  4 stycznia 2019|10 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jesteśmy zobowiązani wobec dziedzictwa żydowskiego, które było i jest częścią dziedzictwa polskiego – uważa wicepremier Piotr Gliński, komentując sprawę Muzeum Getta Warszawskiego.

  W minioną środę gościem telewizji wPolsce.pl był wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Podczas rozmowy był pytany m.in. o sprawę Muzeum Getta Warszawskiego. W marcu ub. roku podał, że orientacyjny koszt budowy tego muzeum oraz Muzeum Chasydyzmu to 32 mln złotych. Teraz wyjaśniał, że obecnie jest przygotowywana koncepcja zagospodarowania budynku, w którym do czasów II wojny światowej znajdował się Szpital Dziecięcy Bersohnów i Baumanów. Pracował w nim m.in. dr Janusz Korczak. (…)

  SobiePan @SobiePan:
  Braciszkowie moi mili! ….. Polski wcale nie musi być, a nasz dzielny onegdaj Naród wcale nie musi istnieć. Nie było Polski na mapach przez wiek z dobrym okładem i nikomu to nie przeszkadzało, a wielu było bardzo na rękę, a nawet kieszeń, skarbiec i trzos, więc jak teraz zniknie na powrót łkał po niej też nikt nie będzie… Tak Braciszkowie! Wbijcie sobie to do swoich oszołomionych jeszcze hucznym „Sylwestrem Marzeń” łbów….. POLSKA wraz z nami Polakami nie musi istnieć! Możemy zostać wymazani z historii na zawsze! Amen……. I ta myśl niech zostanie dla Was, jako fundament, jako początek wszystkiego co myślicie i czynicie, zarówno w codzienności jak też w aktach polityczno-wyborczych, których w nadchodzącym roku nie zabraknie. A wybierać będziemy, nie Partie wraz z hordą Kacyków, Totumfackich, Włazidoopców i Wazeliniarzy, ale między likwidacją, a przetrwaniem Ojczyzny Naszej! Ojczyzny, która stoi obecnie nad swoim i naszym grobem. Schylona nad ciemną czeluścią ostatkiem sił trwa, wśród wrzasków bijącej się po mordach tłuszczy, podjudzanej sprytnie przez Wrogów Polski, wśród szyderczych uśmiechów Jurgielitników, wyznaczonych do odgrywania przed Ludem Prostym rządzących i opozycję….. Kto ma oczy ten widzi…. kto ma uszy ten słyszy….. komu Ojczyzna w sercu bije ten wie, że czas jest naprawdę ostatni!

  Willgraf @Willgraf:
  ty śmieciu, ty s..wy..synu…Gliński zostanie powieszony za zdradę Polski będziesz wisiał na mocy Ustawy z 1921 roku i Konstytucji z 1935 roku..dość ! tacy śmiecie muszą być ukarani przykładnie !

  jwu @jwu:
  @Willgraf Po co ta irytacja ? Polska to nie Chiny, co oznacza,że żadnemu z tych sługusów włos z głowy nie spadnie. A wręcz przeciwnie, jako eksperci będą zapraszani do wszystkich telewizji. By za ciężkie pieniądze, dzielić się z telewidzami swoimi mądrościami. Tak wygląda u nas w kraju, życie na emeryturze (politycznej) byłych decydentów.

  KazimierzS @KazimierzS:
  WRACAJ DO SIEBIE NA PUSTYNIE

  jwu @jwu:
  Reprymenda pustynnych zrobiła swoje.Gliński ruszył z kopyta.

  Wolne Pomorze @Wolne Pomorze:
  TA POLSKOJĘZYCZNA ANTYPOLSKA K……..WA POWINNA PŁACIĆ ZA FANABERIE PEJSATYCH Z WŁASNEJ KIESZENI a nie POLSKICH PODATNIKÓW – ale jak PATRIOCI NARODOWCY dojdą do władzy to rozliczą to ścierwo za #POLSKI INTERES NARODOWY# !!!!!!!!!!!!!!!!

  murzynio @murzynio:
  Osobiście nie czuję żadnego zobowiązania, żeby czcić obcy naród, często otwarcie nam wrogi. Z jakiej racji ? Było trochę Żydów nam przyjaznych i o nich powinniśmy pamiętać.

  vader213 @vader213:
  kto cię zobowiązał semicki polakożerco wydawać polskie pieniądze co!!!!!!!!!!

  Polubienie

  • Michalkiewicz – Kto zobowiązał Glińskiego wobec żydowskiego dziedzictwa?

   Media Narodowe
   Streamed live on Jan 3, 2019

   Benek Benek
   GLINSKI JEST MINISTREM KULTURY ZYDOWSKIEJ ZEROJACY NA POLSKICH PODATNIKACH.-W ZABORACH TEZ MIELISMY WSPOLNA KULTURE Z ZABORCAMI CZY ZABORCY POBUDOWALI POLAKOM JAKIES MUZEA CZY COS NA UPAMJETNIENIE KULTURY CZEMU GLINSKI NIE STAWIA POLSKICH MUZEOW A GDZIE MUZEA KRESOWIAN GLIGSKIEGO POCZYNANIA TO PO PROSTU ZDRADA I DOJENIE GOJI NA ZECZ KIWAJACYCH

   Imie Nazwisko 2
   Polska jest przeorywana przez zwolennikow Polin czyt chabad, morawiecki, daniels, fogelman, shudrich, weiss, Pis Po itp

   Jarek Cudaczek
   jestem absolutnie przekonany w jednej sprawie – jezeli dzisiaj polakom – a przynajmniej tym , ktorzy sie za polakow uwazaja – zabraknie wyobrazni i determinacji by wyjsc na ulice i zaprotestowac przeciw zydowskiej inwazji to jutro trzeba bedzie placic za ta zwloke krwia – to absolutnie pewne

   Polubienie

 5. Nawet te znane są
  zapomniane lub zawłaszczane. W Auschwitz wg zeznań świadków, śledztw zginęło kilkanaście razy więcej Polaków niż podaje się obecnie, KL Warschau 200tyś pomordowanych Polaków. Wola 60tyś. Gdzie muzea?

  Nie zapomnieć? To przypominam!
  70 lat temu zakatowano Jana Rodowicza“Anodę”. Ministrem sprawiedliwości był wtedy wujaszek Kaczyńskiego! Drugi był szefem Najwyższego Sądy Wojskowego – is.gd/vealvp. Pamiętajmy skąd wywodzi się JK!

  Wszędzie, byle nie na Ukrainie
  A przecież to taki przyjazny nam kraj,że przyjmujemy ich z wyciągniętymi rękami. Zresztą jest wiele przyjaźniejszych krajów,choćby umiłowany sojusznik Izrael czy USA. Dla kogo oni są przyjaciółmi?

  https://wpolityce.pl/historia/428431-ipn-chce-odnalezc-miejsca-pochowkow-polskich-ofiar

  Nie wolno nam o nich zapomnieć! IPN chce odnaleźć miejsca pochówków polskich ofiar totalitaryzmu

  opublikowano: dzisiaj, g. 6:53 · aktualizacja: dzisiaj, g. 6:53


  autor: Norbert Radtke (self)/GFDL/CC/Wikimedia Commons wPolityce.pl

  Instytut Pamięci Narodowej zamierza prowadzić badania poszukiwawcze miejsc pochówków polskich ofiar totalitaryzmu m.in. w Niemczech, Czechach, Litwie, Białorusi i Gruzji – podał w poniedziałek „Nasz Dziennik”. Część z nich to kontynuacja wcześniejszych prac IPN.

  Badania będziemy prowadzili w około 50 miejscach. Liczba ta jest porównywalna z poprzednim rokiem. Pełna liczba będzie znana, kiedy zakończymy rok. To są plany, zamierzenia, które być muszą, życie je weryfikuje, ale wierzę, że większość naszych działań będzie wykonanych

  — powiedział gazecie wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w Instytucie kieruje Biurem Poszukiwań i Identyfikacji.

  Badania w Niemczech mają być prowadzone przy byłym obozie Ravensbrueck. Niemiecko-nazistowski obóz w Ravensbrueck był największym na terenie Niemiec obozem koncentracyjnym dla kobiet. Do końca wojny przeszło przez niego ponad 130 tys. kobiet z kilkudziesięciu krajów Europy (w tym ok. 30-40 tys. Polek). Ponad 90 tys. zamordowano lub zmarły one w wyniku głodu, chorób lub dokonywanych na nich eksperymentów medycznych.

  Wiceprezes IPN przedstawił również tegoroczne plany poszukiwań w Polsce.

  W samej tylko Warszawie Biuro planuje poszukiwania aż w ośmiu miejscach, m.in. kontynuację na ul. Rakowieckiej i przy cmentarzu na Bródnie, gdzie może spoczywać nawet kilkaset osób, oraz na ul. Freta

  — podał „Nasz Dziennik”, podkreślając, że Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN podejmie badania także w nowych miejscach, m.in. na Polu Mokotowskim.

  Wiceprezes IPN odniósł się także do kwestii identyfikacji odnalezionych szczątków na tzw. Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Według „Naszego Dziennika”, Szwagrzyk wskazał, że „działania w tym względzie leżą w gestii pionu śledczego IPN”.

  Komisja ścigania zbrodni zleca badania genetyczne podmiotom, które sama uznaje za właściwe. Patrząc, ile mamy osób przebadanych od czasu zakończenia prac na Łączce, możemy określić, jakie jest zaawansowanie tych działań. Nasza ocena, jeżeli chodzi o szybkość działania pewnych podmiotów w zakresie identyfikacji, jest wstrzemięźliwa

  — cytuje Szwagrzyka „Nasz Dziennik”.

  Gazeta przypomniała też, że do tej pory zidentyfikowano ok. 50 osób na 280-300, których szczątki odnaleziono na warszawskiej Łączce.

  gah/PAP

  Polubienie

 6. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/onz-co-trzeci-nasz-pracownik-byl-molestowany-seksualnie

  Willgraf @Willgraf:
  ← GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”

  ________***__________

  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów…

  ________***__________

  Przypominam, że w dniu 26 stycznia 2007 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło specjalną rezolucję A/RES/61/255 „Zaprzeczanie Holokaustu”, która stwierdza:

  „Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia bez zastrzeżeń jakiekolwiek zaprzeczanie Holokaustu i wzywa wszystkie państwa członkowskie do bezwarunkowego odrzucenia wszelkich negacji Holocaustu, czy to pełnego czy częściowego, jako wydarzenia historycznego i wszelkich działań w tym celu.”

  Moja znajoma, która przeżyła tę wojnę, Asja Nikołajewa, kiedy dowiedziała się o rezolucji ONZ (było to 6 lat temu), napisała: „Jeśli nie było kłamstw z Holokaustem, gdzie dodano kolejne pięć milionów nieistniejących Żydów do miliona, to dlaczego wymyślono tak surowe sankcje? „

  O kłamstwach związanych z Holokaustem i o sankcjach przeciwko „negacjonistom” Asja Nikołajewa bardzo celnie to ujęła! Tak jest! Holocaust 6 000 000 Żydów to polityczne oszustwo! Mikołaj Gogol z „Martwymi duszami” odpoczywa!

  A w 2015 roku, w 70 rocznicę wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu („Auschwitz” – według nazistowskiej terminologii), Ministerstwo Obrony RF opublikowało tajne dokumenty, które rzuciły światło na historię żydowskiego Holokaustu, gdzie zaskoczyła mnie treść telegramu Krajniukowa-Malenkowa z 29 stycznia 1945 roku, po którym wystrzeliłem artykułem: „Żydzi! Zwróćcie Niemcom pieniądze za oszustwo Holocaustu 6 milionów żydów!”

  Przypomnienie tego artykułu (w 2016 r.) przez nauczyciela Permskiego Uniwersytetu Romana Juszczowa wywołało głośny proces, najpierw w permskim sądzie regionalnym, a potem w Federalnym Sądzie Najwyższym, oba zakończyły się na korzyść pozwanego!

  Zauważę, że mnie, jako autora tego skandalicznego artykułu zrehabilitowano przed pierwszą próbą z Romanem Juszczowem. Powodem tego jest trzyletni termin przedawnienia na podstawie art. 354 ust. 1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej wydany w styczniu 2018 r.

  Żydowskie media przekazały tę smutną wiadomość pod niewielkim nagłówkiem, który nie odpowiada rzeczywistości:

  „Rehabilitacja nazizmu została usprawiedliwiona”.

  Sąd Najwyższy potwierdził niewinność publicysty, który pisał o przesadzie ofiar Holocaustu.

  Kommersant w dniu 29.11.2018

  Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej (AF Federacji Rosyjskiej) utrzymał uniewinnienie sprawy o rehabilitację nazizmu. Permski publicysta Roman Juszkow znalazł się na ławie oskarżonych za artykuł na swojej stronie portalu społecznościowego VKontakte, artykuł jest autorstwa Murmańskiego autora, w którym kwestionowana jest ilość ofiar Holocaustu. Sam pan Juszkow aktywnie poparł przedstawioną opinię. Ławnicy przysięgli uznali go za niewinnego. Prokuratura odwołała się od tej decyzji, stwierdzając, że oskarżony wpłynął na ławę przysięgłych, co spowodowało ich wątpliwości co do wniosków Trybunału Norymberskiego.

  W czwartek kolegium sędziowskie w sprawach karnych Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej rozpatrywało odwołanie przypadku mieszkańca Permu, Romana Juszkowa. Pod koniec 2017 r. wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne na podstawie części 1 art. 354,1 Kodeksu karnego (rehabilitacja nazizmu) i części 1 art. 282 kodeksu karnego (podżeganie do nienawiści lub wrogości) w związku z publikacją w sieci społecznościowej „VKontakte”. Opublikował on link do artykułu autorstwa Murmańskiego pisarza Antona Blagina „Żydzi! Zwróćcie Niemcom pieniądze za oszustwo Holocaustu 6 milionów Żydów!” W artykule autor opowiada o telegramie generała-porucznika Konstantina Krajniukowa, członka rady wojskowej 1-go frontu ukraińskiego, wysłanego do Gieorgija Malenkowa po wyzwoleniu Auschwitz, w którym, odnosząc się do wstępnego zeznania więźniów obozu koncentracyjnego, mowa jest o setkach tysięcy zabitych. Na tej podstawie autor twierdzi, że ofiary Holocaustu nie są liczone w milionach. W komentarzach pan Juszkow aktywnie popierał stanowisko autora tekstu.

  „W sądzie z udziałem przysięgłych Roman ani razu nie mówił, że poddaje w wątpliwości istotę procesu Norymberskiego, – powiedział adwokat Iwan Chozjajkin. – Mówi o tym tylko prokuratura i taka była treść artykułu „Rehabilitacja nazizmu”. Przekonywaliśmy, że Roman nie zrobił tego i nie zaprzeczył faktom ustalonym w wyroku Trybunału Norymberskiego. W rezultacie przysięgli go uniewinnili.”

  Prokuratura regionu Perm nie zgodziła się z tą decyzją i odwołała się od wyroku do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej …

  W Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej prokuratura stwierdziła, że podczas poprzedniej rozprawy pan Juszkow wielokrotnie „naruszył przepisy Kodeksu Postępowania Karnego, powołując się na informacje, których nie można zbadać w sądzie”, w tym treść wyroku norymberskiego. „W szczególności, zakwestionował on ważność wyroku Trybunału Norymberskiego” – powiedział w apelacji prokurator. Wskazuje się, że w Permskim sądzie oskarżany wpływał na opinię przysięgłych, w swoim wystąpieniu: sędzia musiał mu przerywać, a w czasie dyskusji i w czasie ostatniego słowa oskarżanego wydalono z sali.

  Pan Juszkow, przemawiając w Sądzie Najwyższym, również rutynowo cytował wyrok Trybunału w Norymberdze. „Atakuje pan w ten sam sposób co w poprzednim procesie” – powiedział sędzia, przypominając, że omawianie wniosków trybunału wykracza poza zakres tego procesu. Powiedział on, że według niego liczba 6 milionów ofiar holocaustu, pojawiająca się w wyroku Trybunału Norymberskiego, została wyrażona tylko przez jednego świadka i wyjaśnił, że uważa takie źródło za niewiarygodne. Adwokat Iwan Chozjajkin po przemowie podopiecznego powiedział, że nie mogli usłyszeć niczego w sali Sądu Najwyższego permscy przysięgli, ponieważ sędzia w Permie zatrzymał pana Juszkowa na frazie: „Nie zaprzeczam wnioskom Trybunału Norymberskiego, ale chcę tylko, aby zostały one zbadane.”

  Warto zaznaczyć, że w przemówieniu apelacyjnym prokuratury nie było konkretnej frazy, którą wypowiadał oskarżony, i która mogłyby wpłynąć na przysięgłych. W rezultacie komisja sądowa Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej nie stwierdziła naruszeń proceduralnych i nie anulowała decyzji przysięgłych…

  Źródło: https://www.kommersant.ru/doc/3814489

  Żeby czytelnik zrozumiał całą ważność wydarzenia, opowiem jego prehistorię w innej skali.

  „Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskim kłamstwom – nie!”

  A co to jest za kłamstwo? – może ktoś mnie zapyta. Odpowiadam:

  Żydzi są bardzo religijnymi narodem. Uważają się za lud wybrany przez Boga. Oni szczerze w to wierzą! To jest część ich wiary, którą nazywa się judaizmem! Judaizm jest narzucany Żydom przez rabinów – żydowskich duchownych. Świętą księgą judaizmu jest starożytna „Tora”, a rabini są jej interpretatorami. Chrystus kiedyś nazwał ich „uczonymi w Piśmie”. Każdy rabin ma swobodę interpretowania „Tory”, według tego co mu przyjdzie do głowy, a żydzi po prostu muszą mu wierzyć na słowo! Mają już taki los! Ten sam Chrystus powiedział żydom odnośnie tych „skrybów” w następujący sposób: „Zostawcie ich: oni są ślepymi przywódcami ślepych, a jeśli ślepiec prowadzi ślepego, obaj wpadną w otchłań” (Mt 15, 14). Niestety, przytłaczająca większość żydów nie posłuchała rady Zbawiciela …

  Około 150-200 lat temu jeden z rabinów (żydów) zdecydował, że żydzi nie będą mieli własnego państwa (Izraela), dopóki naród żydowski nie złoży wielkiej ofiary – 6 000 000 dusz. I od tego czasu utarło się, że w każdym lokalnym konflikcie w jednej lub drugiej części świata specjalnie wyszkoleni religijni żydzi zaczęli pisać artykuły propagandowe popierające ideę Holocaustu 6 milionów Żydów, bez których nie będzie Izraela. Zwłaszcza wiele takich artykułów opublikowano w amerykańskiej gazecie The New York Times, która wychodzi od 18 września 1851 roku. Jest to druga co do wielkości gazeta w Stanach Zjednoczonych po „The Wall Street Journal” i 39 na świecie. Sloganem gazety jest fraza „Mamy wszystkie nowości, które można wydrukować”. I ktoś z żydów z tego sloganu gazety skorzystał w całej rozciągłości. Co więcej, publiczne okrzyki Holokaustu 6.000.000 żydów rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych, w New York Times, przynajmniej od 1869 roku !!!

  Polubienie

 7. Obatel 79.185.41.*wczoraj
  pisowska impreza, pisowskie „nagrody” dla pisowskich lizusów, za nasze pieniądze. sami znamienici pisowscy, sama śmietanka pisowska, cóż za „uroczystość”

  antypis 174.44.211.*wczoraj
  Najgorszy minister kultury w historii odbiera nagrodę od tygodnika siejącego najbardziej prymitywną prorządową propagandę. Wszystkie się zgadza.

  MiraS 37.248.212.*wczoraj
  To chyba jakiś akt desperacji ratowania wizerunku tego ydowskiego popychła??

  https://wpolityce.pl/media/430527-piotr-glinski-czlowiekiem-wolnosci-2018-tygodnika-sieci

  Gala Człowiek Wolności tygodnika „Sieci”. Piotr Gliński: Powinniśmy pamiętać, że prawda istnieje i nasze projekty powinny się na tym opierać

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: za 15 minut


  autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

  Zakończyła się gala Człowiek Wolności 2019 tygodnika „Sieci”. Podczas uroczystości uhonorowany został wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński. To już szósta edycja plebiscytu, w którym wyróżniane są osoby szczególnie zasłużone dla wolnej Polski. (…)

  nowy żydowski narybek 89.64.37.*za godzinę
  kogo te plastikowe krasnoludki reprezentują?

  nie nas

  reprezentują Chabad Lubawicz

  ostatnie 3 minuty ważne dla zrozumienia co się dzieje

  Netajahu Bandyta Morderca 172.58.231.*za godzinę
  Glinski to nasz Najlepszy agent MOSADU

  @BHO 89.64.37.*za 43 minuty
  Czlowiek UNII wolnosci chyba!? Oni zyja w w rzeczywistosci alternatywnej czy faktycznie sa pieldornieci?! przesuwają wajchę w lewo, niedługo każą Wam czcić Jaruzelskiego.

  bogdan k. 217.96.138.*za 41 minut
  Gliński człowiekiem wolności? Nie sądziłem, że Sieci to pismo satyryczne..

  wąsaty Janusz 5.172.255.*za 29 minut
  Panie miniszcze kiedy koniec klątw, klerów i innych dewiacji w Polsce. Za taką kulturę pana ministerka nagrodzili? To chyba na zachętę do dalszej promocji bluźnierstw, bezbożnictwa, dewiacji, zboczeń

  BHO 92.15.233.*za 21 minut
  Czlowiek UNII wolnosci chyba!? Oni zyja w w rzeczywistosci alternatywnej czy faktycznie sa pieldornieci?!

  Bunio 188.146.227.*wczoraj
  Nieźle się uśmiałem z tego wyboru! Przyłębska, Gliński… za rok proponuję jeszcze Jacka Kurskiego do kompletu :)!!!

  niuniek 5.173.48.*wczoraj
  😂😂😂😠

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/430553-zobacz-jak-przebiegala-gala-tygodnika-sieci

  Wicepremier Piotr Gliński Człowiekiem Wolności tygodnika „Sieci”. ZOBACZ, jak przebiegała gala. ZDJĘCIA

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.p

  Prof. Piotr Gliński został laureatem nagrody „Człowieka Wolności tygodnika Sieci”. W uroczystości udział wzięli najważniejsi politycy w Polsce. Prezentujemy Państwu zdjęcia z dzisiejszej gali. (…)

  Kosma 37.47.54.*wczoraj
  Człowiek Unii wolności

  jeszcze tylko 8 miesięcy 89.64.37.*wczoraj
  jeszcze tylko 8 miesięcy znoszenia tych wstrętnych plebejskich syjonistycznych mord… potem czas rozliczeń!

  Zo9 94.251.237.*wczoraj
  Ja również jestem człowiekiem wolności i cały czas walczę o tą wolność. Nagroda mi się należy Panie Karnowski.

  abc 91.206.154.*wczoraj
  Karnowski, jak będziesz tak blokował komentarza to sobie czasem posiedzisz obok samego Prezesa. Trochę gorzej może być z czytelnikami.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/430546-beata-szydlo-w-liscie-do-uczestnikow-gali-sieci

  Beata Szydło w liście do uczestników gali „Sieci”: „Potrzebujemy dziś polskich książek, filmów, przedstawień, które rozsławią naszych artystów”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  wPolityce.pl

  Pragnę przekazać najserdeczniejsze pozdrowienia wszystkim uczestnikom szóstej edycji plebiscytu „Człowiek Wolności tygodnika Sieci”. Gratulacje kieruję do tegorocznego laureata prof. Piotr Glińskiego. Jest to wyróżnienie tym bardziej zaszczytne, że uwzględnia głosy oddane przez czytelników

  – napisała wicepremier Beata Szydło w liście do uczestników gali „Człowiek Wolności tygodnika Sieci”. (…)

  Obserwator 149.156.51.*za 38 minut
  Twórcami są też naukowcy od nauk humanistycznych. Gowin przygotował listę wydawnictw bardzo liczących się do promocji naukowej – nie ma w nim żadnego polskiego. Ustalcie więc w rządzie co chcecie.

  krótki żywot łachudr@krystyna 89.64.37.*wczoraj
  to maszyna propagandowa Syjonu… nie żyje z czytelników a z reklam spółek Skarbu Państwa, które zapewnia mu syjonistyczny nierząd PISu.. a flash in the pan znikną z rynku wraz z porażką PIS

  J. 89.64.8.*wczoraj
  To dlaczego Ministerstwo Kultury za PiS przeznacza fundusze wyłącznie na promocję martwych klasyków, czemu odcięło od kasy promocję dla aktualnie tworzących artystów? Ta kobieta nie wie o czym mówi.

  umodlony 217.97.33.*wczoraj
  już 3 lata kręcą film batalistyczny z Eastwoodem jako generałem dowodzącym w bitwie o wstanie z kolan aktor ma dopiero 90 lat więc długo będzie wstawał i potrzeba więcej dubli………

  krystyna 83.21.217.*wczoraj
  Jak po tym „pluciu” na Polaków, nie spadnie sprzedaż SIECI, to faktycznie jesteśmy safandułami, mogą zrobić z nami wszystko…po tej nagrodzie się upewnią ….

  stahlah 138.59.177.*wczoraj
  „Czlowiek wolnosci”?? Raczej „czlowiek Izraela”.

  krystyna 83.21.217.*wczoraj
  Sama GALLA jest tego dowodem…najgorszy minister święci tryumfy…przepraszam co zrobił dla KULTURY POLSKIE ? Dziś kultura polska to antypolska KLĄTWA, filmidła jak choćby KLER, i prod. pani H. ….

  krystyna 83.21.217.*wczoraj
  Polakom, listy pisać jeszcze wolno, ale jak długo nie wiadomo, a Kultura Polska wkracza w kolejne dziesięciolecie unicestwiania….i to między innymi, dzięki rządowi którego Polacy wybrali…

  Chwalba 79.191.239.*wczoraj
  Szydlo pamiętamy pani wielkie zwycięstwo 1-27 w Brukseli . Były gratulacje, brawa i kwiaty. Na koniec kop w d.

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/430539-premier-sieci-kultywuje-opowiesc-o-polskiej-wolnosci

   Premier: „Sieci” i całe środowisko twórców, panów Michała i Jacka Karnowskich, kultywuje opowieść o polskiej wolności

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   autor: YouTube wPolityce.pl

   Kultura jest rusztowaniem wolności. Tegoroczny laureat to rusztowanie postawił bardzo solidne. Rusztowanie, od którego zaczyna się zmiana, usprawnianie instytucji państwowych. Wolność może być tylko między równymi. Z tego założenia wychodzi tegoroczny laureat, budując płaszczyznę kultury dla wszystkich. Poprzez opowieść o Polsce, o polskie kulturze, tworzy się przestrzeń do realizacji wielu zmian

   — powiedział podczas gali tygodnika „Sieci” Człowiek Wolności 2018 premier Mateusz Morawiecki.(…)

   O co chodzi 77.111.247.*za 2 minuty
   Co oni wszyscy bredzą w związku z tą galą. To jakiś artystyczny język polityczny. Sama nazwa – Człowiek wolności, co właściwie znaczy, co to za człowiek, człowiek wolny, to rozumiem, ale człowiek wolności

   Morawiecki to Komunista 185.233.100.*za minutę
   Morawiecki to taki sam kłamca jak i TUSK! Ktoś powinien mu nakitować do gardła

   PIS to kasta Okrągłego Stołu 89.64.37.*wczoraj
   a ten premier wcale mi się z wolnością nie kojarzy a z WSW
   https://gloria.tv/video/giGuu3VkEUEm12xo2Rqm4afEa
   kto tego jeszcze nie odsłuchał, niech zrobi to koniecznie. Czarno na białym.

   Polin i Socjalizm 77.111.245.*wczoraj
   Cały nasz szabesgojowy trud dla ciebie Polin.

   bartel 87.206.182.*wczoraj
   Opowieść czyli bajki dla polaczków trutniów za miske ryżu pracujących po 12 godzin u żyda za 2500 brutto. A Kanrowscy się śmieją, wydzierają państwową kasę i szczują naród przeciw sobie. Taka opowieść

   radca 109.173.152.*wczoraj
   To fałszywa opowieść, pełna zakłamania i nienawiści, ale intratna finansowo, chociaż będąca zgorszeniem, będąca manipulacją i propagandą. To zło, które wróci ze zwielokrotnioną siłą i ich zmiecie.

   J. 89.64.8.*wczoraj
   „Opowieść” to dobre słowo. Ja bym powiedział nawet „narracja”. Kultywuje rząd pewną narrację, oczywiście nie Polską tylko partyjną, bo dla ludzi partyjnych skierowaną. Nie ma tam nic dla ludzi spoza.

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/430548-jacek-karnowski-o-nagrodzie-dla-piotra-glinskiego

   Dlaczego Piotr Gliński dostał nagrodę? Karnowski: „Za budowę instytucji, które poniosą nasze dziedzictwo w przyszłość”

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

   Ta nagroda jest za odwagę i dzielność

   – mówił Jacek Karnowski podczas gali „Człowiek Wolności tygodnika Sieci”. (…)

   monika 79.186.186.*wczoraj
   Poniosą ale Żydów. Polacy ją coraz mniej do powiedzenia we własnym kraju.Pan Gliński z PO i chce nam zrobić Polin

   to jakiego narodu 77.111.247.*wczoraj
   Minister kultury i dziedzictwa narodowego – ale jakiego narodu, bo w Polsce żyją obok siebie dwa narody o sprzecznych interesach. I czyją kulturę szerzy ten minister i czyje dziedzictwo wspiera?

   kamyk 5.172.255.*wczoraj
   karnoski weś sie łutop i nie breć

   Czyje 77.111.247.*wczoraj
   „nasze dziedzictwo”- czyli czyje, żydowskie czy polskie?

   A-R-B-D 83.25.26.*wczoraj
   zamiast laurki (korci mnie żeby napisać wydmuszki) Karnowski mógłby wymienić choć kilka zasług…

   Asiaa 173.68.248.*wczoraj
   Ale co Gliński zrobił dobrego?

   J. 89.64.8.*wczoraj
   Albo mówiąc inaczej: prorządowe media odznaczyły ministra rządu, który dał im niespotykane dotąd w ich życiu pieniądze jak np zlecenia z TVP, o które Karnowscy na śmierć pożarli się z Sakiewiczem.

   ewa 77.111.247.*wczoraj
   W przyszłość kogo i czego?Kto jest obsadzony w Muzeach, Archiwach, ma pełny dostęp do tajemnic Polski. Pokazówki? Bale. Prowokacyjne nagrody tam gdzie powinno być usunięcie dyr.Czyja nasza Polska.

   Baba Banga 85.197.185.*wczoraj
   Szkoda slow.

   widelec 91.21.20.*wczoraj
   Wolność jest dla naszego narodu szczególnie istotna.Przypomne wasza wolność sukinsyny. Przymusowe szczepienia,kwota wolna od podatku 8 tys. zł rocznie, wysokie podatki, itd…

   ttt 83.29.185.*wczoraj
   Coś niebywałego.., ‚Mis’ się przy tym chowa. Bareja wiecznie żywy 🙂

   Jam 87.105.8.*wczoraj
   Dlaczego Piotr Gliński dostał nagrodę? Za dotację 100 mln złotych które przeznaczone zostaną na konserwację Cmentarza Żydowskiego przy Okopowej w Warszawie oraz na muzea eskimoskie…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.