843 POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA, czyli zakończenie pewnego etapu


Fot. Crisissome.Blogspot.com


Szanowne Czytelniczki i Czytelnicy

Od dawna nie chce mi się tu pisać już nic więcej. Nie chce mi się także już zmuszać siebie do robienia tego. Od dłuższego czasu upowszechnianie tu czegokolwiek jest dla mnie prawdziwą udręką. Nie widzę tym większego sensu, bo i tak tym pisaniem niczego nie zmienię. Fielka zmiana jest jak widać i przygniotła Mię psychicznie do samej gleby. Mam ważne sprawy na głowie i coraz mniej czasu. Dodatkowo wychodzi mi, że w sumie wszystko już napisałem, co miałem do napisania. Poniższe dwa artykuły podsumowują wszystko.

Skupiam się teraz tylko na tym, co mnie cieszy, czyli np. na zagadnieniach językowych upowszechnianych przeze Mię / Mie” na SKRBH.

Będę tu codziennie zaglądał i upowszechniał nadal różne dane, choć pewno  przeważnie w komentarzach do już napisanych wpisów. Mam tu 250 przygotowanych różnych tematów, z którymi chcę coś może zrobić, ale straciłem już do tego serce, a obżydzenie nie pozwala mi się za to zabrać. 

Na SKRBH mam rozpoczętych 350 artykułów i liczba ich ciągle rośnie. Musze się na czymś skupić i czuję że powinienem zająć się weselszymi rzeczami, które mam do robienia,.. więc będzie tu jak będzie.

A oto podarunek dla fszystkich, ale szczególnie dla tych, co rozumieją znaczenie słów z których złożony jest poniższy tytuł,.. i nie chodzi mi o najprostsze ich znaczenia…

BANDERSNATCH (2018) ALL Endings Explained (Including „Secret”)

https://skribh.wordpress.com/2018/06/30/748-pis-zamienia-polske-w-amerykanska-kolonie-raczej-w-usraelska/

Wszystkiego Dobrego – SKRiBHa


lp @lp:
Zamienił stryjek siekierkę na kijek…

Kojoto @Kojoto:
Jak by to nie było wstydliwe – niestety porównanie dość trafne.

Czeslaw @Czeslaw:
Problem w tym że obecna realna alternatywa tzn. PO jest jeszcze gorsza a na bardziej radykalne ugrupowania patriotyczne Polakom brak odwagi. Jest nadzieja, że może w pszyszłości wyrośnie na znaczącą siłę tzw partia o.T.Rydzyka, jeżeli w ogóle powstanie.

lp @lp:
@Czeslaw Stalin powiedział, że nie ważne jak ludzie głosują ale ważne kto liczy głosy. Jeszcze lepiej jest gdy nie nieważne kto wygra bo i tak nasi będą rządzili. I tu jest chyba istota tak głębokiego podziału narodu na pisiatych i pełowców, wszak zasadę divide et impera wymyślono i stosowano już w starożytności.

jwu @jwu:
@Czeslaw Czy nie za duże nadzieje pokładasz w tej partii ? Bo ja sądzę ,że będzie to PiS „bis” ,tylko w innym opakowaniu. Przeciwwagę dla obecnie rządzących, stanowiłaby silna partia narodowa, ale na to się nie zanosi ,widząc jak podzielona jest ta strona w Polsce. Być może komuś na tym zależy ,by tak właśnie było ?

ViS @ViS:
Jako alternatywę obecnie mamy żyda Putina.

https://kresy.pl/publicystyka/polska-rzeczpospolita-bananowa/

POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA

10 stycznia 2019|6 komentarzy|w Opinie, Publicystyka |Przez Karol Kaźmierczak

W czasie ponad czterech dekad wasalizacji wobec Związku Radzieckiego państwo polskie nazywano dla niepoznaki Polską Rzeczpospolitą Ludową, choć polski lud nie był w niej suwerenem. Dziś partia PiS, tak jak niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza pozbawia naród suwerenności w państwie, które można już nazwać Polską Rzeczpospolitą Bananową – pisze Karol Kaźmierczak.

18 czerwca 1954 roku grupa kilkuset uzbrojonych bojówkarzy przekroczyła granicę Gwatemali wdzierając się do niej od strony północnego sąsiada – Hondurasu. Byli uzbrojeni przez amerykańską agencję wywiadowczą CIA, która wcześniej szkoliła ich w sąsiednich państwach. Mieli jedno zadanie – obalić demokratycznie wybranego prezydenta Jacobo Arbenza. Główną przewiną Arbenza okazało przeprowadzenie reformy rolnej, nota bene bardzo umiarkowanej, bo dotyczącej tylko nieużytków. Amerykański potentat uprawy owoców United Fruit Company uznał to za uderzenie w swoje interesy. Koncern posiadał na własność lub dzierżawił znaczną część ziemi uprawnej w małym środkowoamerykańskim kraju, w dodatku uchwalenie przez władze Gwatemali prawa pracy uniemożliwiło nieskrępowaną eksploatację miejscowych robotników rolnych jaką dotychczas Amerykanie praktykowali. W wyniku puczu, wspartego bombardowaniami samolotów CIA, Arbenz został obalony i uciekł z kraju. Nigdy nie wrócił do ojczyzny. Następujące po zamachu rządy stopniowo anulowały kolejne reformy Arbenza aby nic nie utrudniało prowadzenia interesów przez amerykańską firmę. To właśnie od skolonizowanej przez ten koncern Gwatemali urobione zostało sformułowanie „republika bananowa”, które zaczęło oznaczać biedne, słabe i niestabilne państwo, którym zarządza faktycznie zewnętrzne mocarstwo za pośrednictwem wysługujących się mu lokalnych watażków.

To nie incydent lecz strategia

Co wspólnego ma współczesna Polska ze środkowoamerykańskim trzecim światem? Wydawałoby się, że nic. Liczny europejski naród, dumny z tysiącletniej historii, który obalił komunizm i zbudował, na tle trzeciego świata, stosunkowo zamożne społeczeństwo. A jednak politycznie Polska stała się republiką bananową. W środę i czwartek dziennik „Fakt” podał, że ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher wymusiła na polskim rządzie wstrzymanie prac nad ustawą, która utrudniałaby funkcjonowanie w Polsce amerykańskiej firmy Uber. Na tym samym spotkaniu, na którym Mosbacher podyktowała ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi swoją wolę, na odchodne, w ostrym tonie przestrzegła władze Polski przed próbami odzyskania kontroli nad spółką PKP Energetyka wyprzedanej przez rząd PO-PSL w 2015 roku.

Ostatnie działania nie są niczym nowym w wykonaniu Mosbacher. Rozgłosu nabrał jej napisany w bezceremonialnej formie, wręcz niechlujnie, list do premiera Morawieckiego, w którym dyplomatka pouczała członków polskiego rządu, by nie krytykowali należącej do amerykańskiego kapitalisty telewizji TVN. List zakończony był uwagą mającą wydźwięk szantażu. Aby nikt nie miał wątpliwości, amerykańska ambasador przestrzegła także polskich posłów przez próbami ograniczania hegemonii zagranicznego kapitału na polskim rynku medialnym, robiąc to w zupełnie otwarty sposób. Rząd PiS posłusznie wykonał zalecenie, wstrzymując prace nad projektem ustawy w tej sprawie mimo, że postulat „repolonizacji mediów” był jednym ze sztandarowych haseł partii Jarosława Kaczyńskiego. Gdy media w końcu zaczęły interesować się działalnością Mosbacher, okazało się, że wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, zaangażowane w prace nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, żądając uprzywilejowanego traktowania firm z kapitałem amerykańskim.
Już wówczas pojawiła się nazwa Uber. Polski rząd realizował kolejne dyspozycje Mosbacher. Wiadomo, że pod jej naciskiem Ministerstwo Zdrowia wpisało na listę leków refundowanych specyfik produkowany przez amerykański koncern farmaceutyczny choć sam resort oceniał wcześniej, iż jest to niekorzystne.

Rządy ambasadora

Wszystko to potwierdza, że mamy do czynienia nie z incydentem, lecz systemem. Systemem amerykańskiej polityki wobec Polski, która traktuje nasz kraj właśnie w kategoriach Gwatemali, gdzie można dyktować najwyższym urzędnikom państwowym szczegółowe rozwiązania prawne i to w imię nie generalnych interesów narodowych USA, ale interesów poszczególnych amerykańskich firm. Jednak praktyki Mosbacher to także wynik polityki Prawa i Sprawiedliwości, które akceptuje takie działania przedstawicielki obcego państwa.

Gdy w zeszłym roku rząd PiS przepchnął przez parlament w ciągu kilku godzin nowelizację ustawy o IPN (ustawy, którą wcześniej ogłosił podstawą polityki historycznej i obrony godności narodowej, a którą zmieniał pod dyktando władz Izraela i wspierających je Amerykanów), ostrzegałem, że zamienia to Polskę w państwo niesuwerenne względem Waszyngtonu. Dziś można stwierdzi, że Polska już jest państwem niesuwerennym. Nic dziwnego, jeśli bowiem jej rząd ugiął się tak łatwo w sprawie ustawy, której obiecywał bronić jak niepodległości, to dla Amerykanów jasne stało się, że w zaciszu gabinetów, w sprawach mniej symbolicznych, bardziej szczegółowych, a zatem mniej nagłośnionych, można przeforsować każde inne roszczenie.

Konstytucja RP stanowi, że „władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a naród może sprawować władzę „przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Zgodnie z konstytucją władzę ustawodawczą naród realizuje poprzez swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Sami obywatele posiadają też inicjatywę ustawodawczą, podobnie jak prezydent i rząd Rzeczpospolitej. Ustawa zasadnicza nie wspomina natomiast w żadnym artykule, by o tym, jakie prawo jest w Polsce uchwalane i w jakim brzmieniu, miał decydować ambasador USA czy jakiegokolwiek innego obcego państwa. Sytuację, w której dochodzi do takiej praktyki można porównać do upadającej I Rzeczpospolitej w drugiej połowie XVIII wieku. Teoretycznie państwem tym rządził Sejm, a właściwie delegujące posłów sejmiki ziemskie i wybierani przez parlamenty król oraz czołowi dostojnicy stanowiący swoiste rządy – osobne dla Królestwa i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Jednak od czasu przeprowadzonej pod rosyjskimi bagnetami elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego każdy projekt nowego prawa musiał uzyskać sankcję ambasadora cesarzowej Rosji. Począwszy od Nikołaja Repnina kolejni rosyjscy dyplomaci naginali polskich posłów i rządzących do woli Katarzyny II czy to przekupstwem, czy to przemocą stacjonujących w Polsce rosyjskich żołdaków. O przekupstwach w szeregach obecnego obozu rządzącego Polską nic nie wiadomo, wiadomo natomiast, że PiS usilnie stara się zainstalować w naszym kraju stałe bazy armii amerykańskiej widząc w tym główną gwarancję bezpieczeństwa Polski.

Zakładnicy Waszyngtonu

To właśnie takie myślenie sprowadziło państwo polskie do poziomu republiki bananowej. Politycy PiS, ukształtowani przez lata opozycyjnej działalności w PRL, nadal znajdują się na etapie walki z „ruskimi”. Mylnie odczytując równowagę sił w Europie i na świecie, oraz przesłanki rosyjskiej polityki i jej możliwości, obóz PiS zagania Polaków do okopów nowej „zimnej wojny”, czy wręcz nowej „polityki odpychania” Rosji. Ponieważ jednak państwo polskie nie ma rzecz jasna potencjału do podejmowania takiej polityki, politykom PiS wydaje się, że będą ją prowadzić na konto USA. Przypomina to właśnie sny o potędze różnego rodzaju latynoskich dyktatorów, w imię których godzili się na praktyczne uprzedmiotowienie swoich państw. Tego rodzaju polityka czyni z rządu PiS zakładnika USA, tym bardziej, że rząd ten zorientował całą politykę zagraniczną wyłącznie na Waszyngton, paląc mosty na innych kierunkach.

Oczywiście od zakładnika można domagać się wszystkiego i to właśnie robi przedstawiciel dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych. Prorządowe tygodniki i portale po ujawnieniu skandalicznego listu Mosbacher do Morawieckiego próbowały przedstawić jej aroganckie interwencje jako wynik cech charakteru lub braku doświadczenia dyplomatycznego. Przypomina to naiwne przekonanie dawnych rosyjskich chłopów uważających, że car to dobry ojciec, tylko czynownicy źli. Nieoględna dyplomacja biznesowa Mosbacher bardzo dobrze wpisuje się przecież w bezpardonową politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Obecny prezydent prowadzi bowiem dyplomację w równie transakcyjny sposób, przywiązując wielką wagę do promowania amerykańskiego interesu ekonomicznego. Swojej unilateralnej polityki zagranicznej Trump nawet nie owija w bawełnę ideologicznych zaklęć o demokracji i prawach człowieka, jak robił to Bush junior i jego neokonserwatyści. Jedynym prezydentem USA, do którego można porównać obecnego lokatora Białego Domu jest Theodore Roosevelt, polityk, który na początku XX wieku otwarcie mówił o „grubej pałce” jaką chce mieć w garści otwarcie dążąc do pełnej hegemonii na półkuli zachodniej. „Grubej pałki” w postaci interwencji militarnych nie wahał się zresztą używać.

T. Roosevelt był klasycznym imperialistą stosującym politykę siły ze szczerością większą niż jakikolwiek inny amerykański przywódca. Trump jest do niego podobny w swoim unilateralizmie, kalkulowaniu przede wszystkim materialnych interesów amerykańskiej gospodarki i ich bezwzględnym forsowaniu. Georgette Mosbacher doskonale pasuje do takiej polityki i ją realizuje, przy okazji znacznie obniżając prestiż i pozycję Polski na arenie międzynarodowej. I właśnie dlatego powinna zostać jak najszybciej ogłoszona jako persona non grata. Jednak to nie ona jest źródłem problemów lecz rządzący Polską i ich jednostronna polityka zagraniczna obliczona na bycie protektoratem Waszyngtonu w Europie Środkowej. Wymiana amerykańskiego ambasadora niczego nie zmieni. Co najwyżej przyjedzie ktoś sprawniejszy, kto swoją wolę będzie narzucał w sposób bardziej wyrafinowany a więc cichszy. Aby zmienić charakter relacji polsko-amerykańskich trzeba zmienić generalną koncepcję polityki zagranicznej naszego państwa. Z jednostronnej na wielowektorową. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wydają się jednak całkowicie niezdolni do przeprowadzenia takiej zmiany.

Niesuwerenny naród

W czasie gdy przedstawiciel obcego mocarstwa ingeruje w procesy ustawodawcze w Polsce, politycy dwóch głównych partii politycznych, dziennikarze i publicyści mediów głównego nurtu wciągają społeczeństwo w dyskusję o wiceministerialnej nominacji dla niewiele znaczącego, oportunistycznego posła lub rozbudzają emocje wokół odstrzału dzików. A Polacy z łatwością dają się prowokować i toczą wojnę dwóch plemion na lajki i komentarze. Przy okazji komentowania wystąpień „ruchu żółtych” kamizelek pisałem o niedojrzałości Polaków, którzy podchwytują każdy podrzucony im przez polityków temat zastępczy. Dajemy się manipulować patriotycznymi bądź, w zależności od grupy, „proeuropejskimi” frazesami. Nie myślimy w kategoriach interesów lecz symboli, schematów ideologicznych lub reminiscencji historycznych. Jedną z nich jest wyniesiony z czasów podporządkowania Moskwie cukierkowy obraz Stanów Zjednoczonych jako dobrotliwego Wuja Sama myślącego tylko o tym jakby tu zrobić dobrze „wolnemu światu”. Tymczasem USA są kolejnym wielkim mocarstwem starającym się realizować swoje interesy, jeśli trzeba to na szkodę słabszych, a jeśli można to słabszymi się wysługując.

Tak, drodzy rodacy, nie żyjecie w suwerennym państwie, bo nie jesteście suwerennym narodem. Nie jesteście nim, bez względu na to ile razy byliście na Marszu Niepodległości, ile grafik z husarzami i „żołnierzami wyklętymi” wrzuciliście na portalach społecznościowych.

Karol Kaźmierczak

https://kresy.pl/wydarzenia/interwencja-mosbacher-zablokowala-prace-nad-ustawa-potraktowala-nas-jak-republike-bananowa/

https://kresy.pl/wydarzenia/media-mosbacher-domagala-sie-od-rzadu-rezygnacji-z-prob-odzyskania-spolki-pkp-energetyka/

https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-odniosl-sie-do-sprawy-naciskow-mosbacher-ws-ubera-prace-nad-ustawa-nie-zostaly-wstrzymane/

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ministerstwo-zdrowia-wpisalo-amerykanski-produkt-na-liste-lekow-refundowanych-po-interwencji-ambasador-usa/

…..

Tymczasem…

…..

autor: Fratria wPolityce.pl

tom
jak widzi sie duchy to trzeba do doktora, jakos agentura zydowska mu nie przeszkadza, a ustawa -zlodziejska s447 ani slowa, a to jest zagrozenia, panie m. przestan pan pitolic te swoje brednie, wybory ida

mj23
Panie Antoni a dostał pan pozwolenie do zabrania głosu ww.sprawie od ambasador Mosbacher.

LLOndyn
To powiedz Pan kiedy znowu pani ambasador USA nakaże wam zmienić jakąś ustawę????

czyim lobby jest pis?
Niestety brak reakcji na coraz częstsze wyskoki ambasador Izraela i USA nie przysparzają wam sympatii nawet wśród własnego elektoratu. a bardziej prawicowy wyborca widzi w was syjonistyczne kukły.

nie wycierać gęby bohaterami
Inka nie oddała swojego życia na mozliwość stacjonowania tu armii naszego komornika chcącego nas złupić na 350 miliardów USD i usiłującego pozbawić nas kontroli nad własnym terytorium. cadyk won !

Olej@Olej
W odniesieniu do wyskoków pani ambasador Mosbacher, ustawy 447, wyjątkowej zdolności wpływania lobby amerykańskich środowisk żydowskich na kierunek polityki amerykańskiej, a co za tym idzie wyciskania z Polski kompromisów nie do odrzucenia. Przy całym szacunku do Pana; należy brać pod uwagę każdą ewentualność, także i tą, że Ameryka może nas potraktować jak kozła ofiarnego i poświęcić na ołtarzu swoich azjatyckich problemów z Chinami, do których Sowiety nadawałyby się do spełnienia roli jaką odegrały w wojnie z Hitlerem. Podpisywanie czeków im blanco komukolwiek jest dyskusyjne. Polska wciąż zbyt mało się zbroi, nie realizuje programów zakupowych broni od USA w zakresie mogącym implikować kierunkowanie amerykańskiej polityki opartej przede wszystkim na zysku. Najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa. W myśl tej zasady należy przedefiniować relacje polsko amerykańskie i sprecyzować rzeczywisty ich stan do faktycznego znaczenia Polski dla USA. Jeżeli jest ono przez stronę polską przeszacowane stawia polską politykę na manowcach iluzji. I żadne wazeliniarstwo tego faktu nie zmieni. A z panią ambasador należy to załatwić tak aby ją skompromitować dyskretną figurą jej własnej inteligencji narażającą na szwank prestiż jej mocodawców i kraju z którego ją przysłano. W kontekście powyższego należy zadać pytanie co robią służby, polska dyplomacja i rząd ?

https://wpolityce.pl/polityka/429077-macierewicz-ostrzega-przed-moskiewskim-lobby-wideo

Macierewicz ostrzega: „Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą”. WIDEO

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, widoczne było w skrajnie komunistycznych pismach, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą

—ostrzega Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja.

B. szef MON wskazuje m.in. na przybierające na sile antypolskie głosy w polskiej przestrzeni publicznej, które dot. stacjonowaniu wojsk amerykańskich w naszej Ojczyźnie. Minister podkreśla, że ci sami ludzie, którzy zwalczają Wojska Obrony Terytorialnej, nie chcą również powrotu do Wojska Polskiego bohaterów niepodległości Polski.

Takich jak Inka i inni walczący o naszą niepodległość: bohaterowie WiN, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej – ci, którzy kontynuowali tradycje bohaterskich działań polskiej armii po 1945 r. walcząc przeciwko drugiemu, sowieckiemu okupantowi. To wszystko dla pozostałości PRL-owskich jest wyzwaniem, z którym oni nie mogą sobie poradzić. Dla nich jest to rzeczą nie do przyjęcia

—mówi b. szef MON.

Macierewicz poddał pod wątpliwość słuszność skierowania się PiS w stronę „centrum”.

Zastanówcie się, czy jesteście w stanie za to zapłacić polską historią, czy jesteście gotowi zapłacić za to powrotem do polskiego wojska ludzi, którzy mają krew na ręku, czy jesteście gotowi za to zapłacić wychowywaniem następnych pokoleń w niewiedzy o prawdziwej polskiej historii. Dedykuję te pytania publicystom – bardzo wybitnym – jak pan Skwieciński, który rysując ewentualne przyszłe konflikty mówi o tym, że Amerykanie na pewno nas zdradzą i porzuca na pastwę Rosjan. Skąd ten wniosek? Czy nie jest on częścią propagandy antyamerykańskiej, ale równocześnie antypolskiej? Dedykuję to także marszałkowi seniorowi (Kornelowi Morawieckiemu – red.), który ostatnio wypowiada się z absolutną pewnością, że w Polsce nie powinno być wojsk amerykańskich, bo to jest analogia do okupacyjnych wojsk sowieckich, które w Polsce stacjonowały jako wojska przemocy przez całe dziesięciolecia po II wojnie światowej. Panie Marszałku, proszę się zastanowić nad konsekwencjami takich słów, bo one dzisiaj ze względu na Pana osiągnięcia, ale także i Pana nazwisko – mają olbrzymie pole rażenia antypolskie

—apelował Antoni Macierewicz.

kk/Radio Maryja

 

Reklamy

13 thoughts on “843 POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA, czyli zakończenie pewnego etapu

 1. Medor @Medor:
  Na ich miejscu zrobiłbym podobnie.

  Willgraf @Willgraf:
  tzw. Polski rząd jest wrogi Polsce i Polakom ..kto zajmie się wyegzekwowaniem prawa w Polsce i zabrania brzytwy polskojęzycznym chazarskim śmieciom od Kaczyńskiego

  bob @bob:
  pisiory obsrane podnóżki takie menelstwo zawsze musi komuś służyć bo intelektualnie nie jest w stanie o sobie decydować i o kierunku rozwoju kraju więc szuka protektora

  vader213 @vader213:
  oj wy żydo-banderowskie śmiecie z PIS już niedługo przyjdzie czas a wasza krew spłynie z polskich bagnetów za tą antypolską nienawiść

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/wladze-iranu-odwolaly-festiwal-filmow-polskich/


  Zdjęcie ilustracyjne. Teheran, stolica Iranu

  WŁADZE IRANU ODWOŁAŁY FESTIWAL FILMÓW POLSKICH

  13 stycznia 2019|4 komentarze|w Bliski Wschód, kultura, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Ministerstwo kultury Iranu „zawiesiło” festiwal filmów polskich w Teheranie, który miał odbyć się pod koniec stycznia. Jest to protest przeciwko współorganizowaniu przez Polskę konferencji ministerialnej w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którą irańskie władze uznały za antyirańską. – podała w niedzielę Polska Agencja Prasowa. (…)

  https://wpolityce.pl/swiat/429296-polski-dyplomata-wezwany-do-iranskiego-msz

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/przedstawiciel-polski-wezwany-do-iranskiego-msz/

  https://wpolityce.pl/polityka/429352-tylko-u-nas-szczerski-opozycja-sojusznikiem-polityki-iranu

  https://wpolityce.pl/polityka/429344-tylko-u-nas-waszczykowski-mozemy-wejsc-do-historii

  https://wpolityce.pl/polityka/429367-polski-dyplomata-wskazal-w-msz-iranu-zalozenia-konferencji

  https://wpolityce.pl/polityka/429324-wywiad-dera-konferencja-pokazujeze-polska-jest-bezpieczna

  https://wpolityce.pl/swiat/429357-chinczycy-probuja-zastraszyc-polske-po-akcji-abw

  kubus2x@kubus2x
  Kto to pisał i te komentarze. Huawei jako koncern współpracujący z Iranem znalazł się na celowniku Amerykanów . Nie ma żadnego szpiegostwa , to FBI przywiozło papiery i wskazało kogo aresztować . Reszta to jest propaganda i służalczość naszych sługusów „wstających z kolan”.

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429149-i-gdzie-ta-izolacja-polska-organizatorem-waznego-szczytu

   mimi
   Izrael chce wojny „prewencyjnej” z Iranem a my mamy sobie ubrudzić ręce we krwi i to przyklepać . HAŃBA ! Precz ze zdrajcami z pałacu /dużego i małego/
   3 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

   HANBA!!!-
   Nie o izolacje tu chodzi, ale o wykorzystywanie nas od dawien dawna! Kto za te wszystkie POmysly bedzie placil? Znowu mamy przelewac krew za wyszystkich, ktorzy na naszych garbach POdorabiali sie?!?

   fru
   Dlaczego nie napisaliście, że ten szczyt ma mieć wydźwięk anty irański? Mamy dobre stosunki z Iranem i włażąc w odbyt USA zrobimy sobie kolejnego wroga!
   3 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

   nastepny cel =Iran
   cos mi to smuerdzi-amis potrzebuja nowych sojusznikow do na pasci na Iran!beda obiecanki jak za Irak!-pola naftowe i ofest -owies dla konia! teraz Pl bedzie bronic swoich interesow w Iranie!

   Jagoda
   Widac, ze polskie mieso armatnie znowu potrzebne, w dodatku jak zwykle za friko. I to dziadostwo czyli tzw rzad pojdzie na to… Pod zadnym pozorem nie wolno nam dac sie wciagnac w Wojne Perska!

   I
   Trzeba tych sqwysynów odsunąć od władzy. Jakkolwiek.

   Anna-A@Anna-A
   A dlaczego Iran na to spotkanie nie został zaproszony? Skoro ma być to pokojowe i szukanie jak najlepszych rozwiązać, bez wikłania nas w przyszłości w konflikt WOJENNY z Iranem to Iran powinien być na nim. Szkoły żydowskie, muzea, renty, itd. i to wszystko za polskie pieniądze, a teraz jeszcze takie haniebne zachowanie wobec Iranu, który podał nam kiedyś rękę.

   Anna-A@Anna-A
   Wstyd i hańba. Polska okaże się niewdzięczna i to w sprawie, która jej nie dotyczy. Żydzi rękoma polskich władz załatwiają swoje sprawy. Jaki mamy interes w tym, aby robić sobie wroga w Iranie? Jaki Żyd dbał tak o polskie groby jak ma to miejsce w Teheranie? Ale nam się władze trafiają. Od czołobitności Niemcom do leżenia plackiem przed USA i Izraelem.

   E.K
   Znowu będziemy się bić za nie nasze sprawy, to nie Polska zdestabilizowała bliski wschód, i niech Polska się nie wtrąca się w sprawy USA i Izraela, mamy dobre stosunki z Iranem, komu to przeszkadza?

   jasiek
   POLSKO precz wtrącania się w sprawy IRANU jak będziecie wspierać wojnę żydów z IRANEM POLSKA zostanie krajem BANDYCKIM

   piotr
   …organizatorem szczytu????Kateringu..chyba-pod warunkiem koszerności.

   Darek
   Przeczuwam , że to koleżeństwo z USA i Izraelem ,źle się dla nas skończy .

   andas
   poPIS naiwności ze strony Polski

   sowa
   To nie Polska ma żywotne interesy na Bliskim Wschodzie, tylko najbardziej agresywne państwo tego regionu upatruje je w Polsce właśnie

   menora
   Polska i USA zorganizują spotkanie dot. sytuacji na Bliskim Wschodzie! – to WSTYD! Co nas obchodzą parxchy! Niech Iran zrobi wreszcie z nimi porządek!! Znowu chcą zrobić z Polaków mięso armatnie!

   ..nic dobrego….
   ..nam to nie wróży…. USA wciągają nas w konflikt by bronić swoich i Izraela interesów … za jaką cenę….

   zxe
   prowokacje mossadu w harmonogramie?

   https://wpolityce.pl/polityka/429216-morawiecki-pokoj-na-bliskim-wschodzie-istotnym-wyzwaniem

   https://wpolityce.pl/polityka/429252-czaputowicz-konferencja-w-warszawie-stworzy-nowa-platforme

   https://wpolityce.pl/polityka/429290-pekin-i-teheran-nie-sa-alternatywa-dla-stanow-zjednoczonych

   https://wpolityce.pl/polityka/429300-dera-komus-przeszkadza-konferencja-nt-bliskiego-wschodu

   https://wpolityce.pl/swiat/429296-polski-dyplomata-wezwany-do-iranskiego-msz

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/429266-grozi-nam-imperium-rosyjsko-niemieckie

   …..

   https://wpolityce.pl/swiat/429262-demograficzny-sukces-zydow-w-izraelu-w-czym-tkwi-sekret

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429413-szczerski-konferencja-bliskowschodnia-nie-jest-przeciwko

   ab@olp.
   PIS tak samo skończy jak partia Palikota tylko chwalenie się sukcesami a w kolejkach do lekarzy chorzy mdleją a minister zdrowia jedzie do szpitala do Adamowicza Boże jak to swój do swego

   gość
   Wkładanie palca między drzwi ? Może ktoś wyjaśni jaki w tym interes?

   tagore
   „Wszyscy wiemy, na czym polega polityka Iranu na Bliskim wchodzie,” Pan Szczerski,nie podał elementów polityki IRANU uderzających w Polskie interesy. Czy zaproszono na konferencję Irańczyków?

   gość
   Wy leziecie jankesom w cztery litery, a żydowska babcia ustawia Was w szeregu. Żenada

   antyirański
   Szczerski pozdrowienia dla FOX News , a wasze interesy to grać prostytutke dla Izraela i jeszcze się uśmiechać!.

   znak
   Niestety Duda już od dłuższego czasu podejmuje się zadań, które moim zdaniem coraz mocniej stoją w sprzeczności z polską racją stanu.

   V
   PiS to jest regularna agentura, żadna przenośnia. Na rozkaz USA w 3 dni skłócili nas z dążącymi do współpracy z Polską ważnymi państwami.

   Dorian
   teraz wam się trafił wspaniały temat zastępczy(adamowicz) dla tej grandy antyirańskiej w miedzyczasie też żorżeta przepchnie ok 50 dekretów

   Panie Szczerski
   I co myśli pan ze na świecie są tylko wyborcy PiS i uwierzą w te bajki?;) USA nie chciało konferencji na swoim terenie to sobie zrobią w Polsce za nasze podatki i naraża życie Polaków!!!

   Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/media-bolton-prosil-pentagon-o-plany-ataku-na-iran/

   jwu @jwu:
   Plany ataku na Iran ? Zaczynam podejrzewać ,że planowana konferencja w Warszawie ,będzie poświęcona deklaracjom krajów (biorących w niej udział) o wspólnym ataku na Iran ,a nie pokojowi i stabilizacji na Bliskim wschodzie? Obym się mylił ?

   …..

   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/iran-zagrozil-polsce-powazna-i-bezkompromisowa-odpowiedzia

   jwu @jwu:
   MSZ Iranu powinno zrozumieć ,że Polska nie może odstąpić od zamiaru organizacji konferencji, bo to nie jest nasza inicjatywa, tylko nam narzucono.

   Kojoto @Kojoto:
   Niestety – nasz kraj jest w rękach bandytów, którzy są pachołkami obcych interesów… Polacy mają niewiele do gadania. Nasze elity zostały wymordowane i ograbione z mienia, a lud jak to lud – ciemny jest i to jest fakt.

   vader213 @vader213:
   my Naród Polski jesteśmy z Wami Persowie a przeciwko tym obrzydliwym żydowskim środowiskom z PIS i PO i nie tylko, którzy chcą nas zniszczyć i splugawić ale należy zwrócić uwagę na fakt że antypolskie żydostwo skłóca nas z krajami tzw BRICS czyli z Chinami, Iranem, Rosją czekają jeszcze RPA i Brazylia bo te kraje są przeszkodą dla tych bandyckich rodzin rotszyldów

   KazimierzS @KazimierzS:
   Zdaje się, że Iran posiada rakiety międzykontynentalne, a w Polsce PiS właśnie zrezygnował z budowy okrętów podwodnych z rakietami manewrującymi. A całkiem serio, to jeszcze Wojsko Polskie nie skończyło wprowadzać niepokojów oraz roznosić tragedie i nieszczęścia ludzkie w Iraku i Afganistanie, a już bierze na celownik kolejny, dużo większy od poprzednich kraj ??

   Polubienie

 2. Kojoto @Kojoto:
  UPAdlińscy „przyjaciele” PiSdzielców… jedni warci drugich. Najlepiej żeby PIS w całości przeprowadził się na UPAdlinę, zanim „sprowadzi” UPAdlinę do Polski…

  Misza @Misza:
  Niech jadą „walczyć” za neonazistowską Ukrainę. Na miejscu wydadzą im uzbrojenie. Widły i siekierę. Po sztuce na głowę.

  tagore @tagore:
  Portnikow to oficjalna tuba propagandowa ukraińskich władz. Bardzo jasno potwierdził ściśle związany z Berlinem kurs Ukrainy i poparcie dla polityki Berlina wymierzonej w polskie interesy. Ataki na Trumpa w ukraińskich mediach są normą, Polska praktycznie tam nie istnieje.

  marvix @marvix:
  Mniejsza z tym co mówi ten gównojad… brednie stepowego posrańca. Bardziej mnie zastanawia co ten światły rozumek robi w Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa. Te forum to pewnie jakaś kpina podobnie jak relacje z tym faszystowskim banderowskim stepowym krajem, którym rządzi cukierkowy przebrany banderowiec.

  jwu @jwu:
  Ostrzega Polaków,Portnikow ???????? Buhahahahahahahahaaaaaaaaaaaaa !!! A to jest moja odpowiedź na jego wypociny.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-dziennikarz-i-szef-forum-partnerstwa-dialog-kaczynskiego-i-salviniego-to-zagrozenie-dla-europy/


  Witalij Portnikow. Fot. facebook.com

  UKRAIŃSKI DZIENNIKARZ I SZEF FORUM PARTNERSTWA: DIALOG KACZYŃSKIEGO I SALVINIEGO TO ZAGROŻENIE DLA EUROPY

  15 stycznia 2019|5 komentarzy|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zdaniem liberalnego ukraińskiego dziennikarza i szefa ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa Witalij Portnikowa, migracja nie jest żadnym zagrożeniem dla Europy lecz koniecznością, a Jarosław Kaczyński powinien zrozumieć, że to nie Matteo Salvini czy Marine Le Pen, ale Angela Merkel i Emmanuela Macron są prawdziwymi sojusznikami Polski. Ostrzega, że współpraca PiS z Salvinim zagrozi przyszłości stosunków polsko-ukraińskich i samej Polski.

  Wswoim komentarzu opublikowanym w miniony piątek na portalu ukraińskiej stacji Espeso TV, Witalij Portnikow, liberalny ukraiński dziennikarz i szef ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, skomentował wizytę lidera Ligi i wicepremiera Włoch Matteo Salviniego w Polsce i jego spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jego zdaniem, „w Europie” spotkanie to potraktowano „z zaniepokojeniem”. Zaznacza, że Salvini wspólnie z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego szykują się do utworzenia „potężnej eurosceptycznej frakcji” po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Wswoim komentarzu opublikowanym w miniony piątek na portalu ukraińskiej stacji Espeso TV, Witalij Portnikow, liberalny ukraiński dziennikarz i szef ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, skomentował wizytę lidera Ligi i wicepremiera Włoch Matteo Salviniego w Polsce i jego spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jego zdaniem, „w Europie” spotkanie to potraktowano „z zaniepokojeniem”. Zaznacza, że Salvini wspólnie z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego szykują się do utworzenia „potężnej eurosceptycznej frakcji” po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  „Jego współpraca z Kaczyńskim może okazać się ważnym czynnikiem wzmacniającym oponentów zjednoczonej Europy i osłabiającym pozycję jej liderów”, czyli kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

  Przeczytaj: Szef PE: PiS to partia antyrosyjska, a Salvini to zwolennik Putina – już teraz są podzieleni

  Portnikow uważa, że najważniejszą kwestią dla Europy i Ukrainy jest to, jak daleko może pójść współpraca partii Salviniego i Kaczyńskiego. Zaznacza, że obaj politycy są zgodni w kwestii niezależności krajów członkowskich UE, europejskiej biurokracji i migracji.

  Przeczytaj: Salvini za Europą wartości i tożsamości, przeciw bankom, biurokracji i antyrosyjskim sankcjom

  „Jednak migracja to faktycznie tylko kolejny pretekst, jaki rosyjski prezydent Władimir Putin stworzył dla swoich protegowanych w Europie, by bombardować Syrię i zwiększyć niestabilność w Libii” – twierdzi Portnikow. Jego zdaniem, obecnie nie stanowi ona dla Europy „żadnego realnego zagrożenia”.

  „Co więcej, żeby gospodarka krajów UE nie przestała rosnąć, napływ nowej siły roboczej jest konieczny i nieunikniony” – uważa ukraiński dziennikarz. Dodaje, że „tym, co naprawdę jednoczy Salviniego i związanych z nim prawicowych populistów, jest sympatia do Putina” oraz „finansowa zależność od Kremla”.

  „Nie ma żadnej frakcji Salviniego i Le Pen. Jest frakcja Putina” – pisze.

  W tak zarysowanym kontekście Portnikow pyta, co w takiej frakcji miałby robić PiS i Jarosław Kaczyński, a także premier Węgier Viktor Obran, jego zdaniem mniej prorosyjski od Le Pen i Salviniego. Ukraiński publicysta twierdzi, że ci ostatni są za ograniczeniem środków unijnych dla Europy Środkowej, by w ten sposób umożliwić Rosji odbudowę swojej „tradycyjnej sfery wpływów” w tym regionie.

  Tylko co bez europejskich pieniędzy zrobią Kaczyński i Orban? Będą prosić o pomoc Putina, któremu [środków] nie wystarczy nawet na Białoruś? Będą latać do Chin?” – ironizuje Portnikow, twierdząc, że ich prawdziwi sojusznicy to przywódcy Niemiec i Francji.

  „Chyba nie zrozumieli, że Merkel i Macron, zainteresowani dalszym rozwojem gospodarczym Europy i wyrównywaniem standardów życia w UE, są prawdziwymi sojusznikami Polski i Węgier? A Salviniego trzeba unikać jak dżumy!” – uważa ukraiński publicysta.

  Jeśli Jarosława Kaczyńskiego i jego partię zawiedzie zdrowy rozsądek, a współpraca ze zwolennikami Putina zostanie wzmocniona i doprowadzi do solidarności w PE, może to być ciosem nie tylko dla przyszłości Europy, ale i dla relacji polsko-ukraińskich i przyszłości Polski” – ostrzega Portnikow. „Pewnego cudownego dnia Polacy obudzą się i stwierdzą, że ich największym przyjacielem jest teraz Władimir Putin”.

  Przeczytaj także: Szef Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa: Ukraina nie musi przejmować się kaprysami Polski

  Przypomnijmy, że wcześniej w rozmowie na antenie Radia Wnet Witalij Portnikow mówił, że Ukraińcy przyjeżdżając do Polski w miejsce polskich emigrantów przyczyniają się do odbudowy wielonarodowej Rzeczpospolitej według wizji Piłsudskiego. Twierdził też, że podnoszenie przez Polskę kwestii historycznych to populizm polskiej prawicy przyciągający elektorat idiotów.

  Przeczytaj: Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa: ulica Szuchewycza w Kijowie to nie nasza sprawa

  W lutym 2017 roku Portnikow mówił, że Polska powinna zrozumieć, że to Ukraina, a nie NATO broni polskiego bezpieczeństwa i chroni Polaków przed rosyjską agresją. Bronił też stosunku Ukraińców do OUN-UPA i stwierdził, że Polacy powinni to zrozumieć i „sobie z tym poradzić”.

  Espreso.tv / Kresy.pl

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/429656-ujawniamy-sedzia-kaminska-ja-pragne-zemsty-na-tej-wladzy

  UJAWNIAMY. Wymyśliła pojęcie „kasty”, a dziś wzywa do odwetu i czystek! Sędzia Kamińska: „Ja pragnę zemsty na tej władzy”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: youtube wPolityce.plautor: youtube

  Szokujący popis pogardy, skrajnego upolitycznienia i gróźb w wykonaniu sędzi Ireny Kamińskiej! Była prezes stowarzyszenia „Themis” stała się sławna jako autorka określenia „kasta” w kontekście sędziów. W trakcie niedawnej konferencji organizowanej przez współfinansowaną przez Georga Sorosa, fundacji „Batorego”, dała upust swoim frustracjom, W nienawistnym i pełnym zacietrzewienia przemówieniu stwierdziła, iż chce dokonać zemsty na obecnej władzy. To nie koniec! Publicznie domagała się czystek w służbach specjalnych! (…)

  Grizzly 217.99.253.*za 43 minuty
  Hej POLICJA!!! Aresztować ją za mowę nienawiści!!

  ol 31.0.120.*za 43 minuty
  i takie komunistyczne chca zeby ich nazywac sedziami

  Gość Polski 77.7.23.*za 41 minut
  Duduś i jeszcze jedno VETO dla nich 🙂

  I.Ch.@I.Ch.godzinę temu
  Mściwość nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, moim zdaniem dyskwalifikuje człowieka do pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej, nie mówiąc już o funkcji sędziego, totalna porażka!

  monika 83.8.126.*godzinę temu
  Sędzia mściciel to nowa kategoria, zapewne wyższa, nadzwyczajnej kasty. Baba powinna już dziś zrezygnować ze statutu sędziego i kasy którą bierze od podatnika

  irka@irkagodzinę temu
  Drogie panie, proszę sobie wykupić wycieczkę na Sycylię i nie wracać!!!. Ta opowieść o zemście nie jest z naszej bajki.

  lk 176.103.36.*godzinę temu
  inni chcą wreszcie sprawiedliwości ,nie zemsty . sprawiedliwości za czas orzekania od 1945 roku

  ana35 83.8.101.*36 minut temu
  Wypowiedzi tej sędzi świadczą o tym że nigdy ta pani nie powinna zostać sędzią.

  Starzec 205.201.55.*za godzinę
  Niemoc,bierność rządu do przemocy psych, pogardy i zastraszania.Jak do „szaraka” to mówią o aresztowaniach(TVP INFO)Kasta rządzi.Rzad słaby wobec silnych a silny do słabych.Nic nie pojmują?STRACH

  cxs 109.173.208.*za godzinę
  ŻENUJĄCE I BULWESUJĄCE! I GDZIE TA OBIEKTYWNOŚĆ I APOLITYCZNOŚĆ ?

  G-W 217.97.74.*za godzinę
  Piękna jest i wyraża się w sposób nie budzący wątpliwości. Nie jakieś tam krętactwa Totalnych. Ona mówi co czuje. ZEMSTA, ZEMSTA, ZEMSTA NA WROGA…

  Kira13@Kira13za 35 minut
  Jak taka osoba może nadal byc sędzią??!!!!! Opanujcie sie ludzie, KRS, komisja dyscyplinarna – na co czekacie do licha! Pozwalacie sobie włazic na łby a przez to cierpi naród… Tak PiS to nieudacznicy, którzy boją sie jakiejkolwiek restrykcji wobec ludzi elit łamiących prawo! Wyzywacie sie na przecietnym obywatelu a pozwalacie elitom szerzyc bezprawie . Polska staje sie pod waszymi rządami krajem bezprawnym i to tez będzie waszą zasługa… Nieudacznicy ….

  anna 79.184.16.*za 32 minuty
  mowa mściwości dalej z nią do pudła

  Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/wegierska-gazeta-polska-zostala-wzieta-w-dwa-ognie/


  Fot. americasfreedomfighters.com

  WĘGIERSKA GAZETA: POLSKA ZOSTAŁA WZIĘTA W DWA OGNIE

  16 stycznia 2019|3 komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Zdaniem węgierskiego dziennika „Magyar Idoek” Polska angażując się w działania przeciwko chińskiej firmie Huawei i organizację konferencji w sprawie Bliskiego Wschodu konfliktuje się z Chinami i Iranem. Sytuację tę w kontekście interesów USA określono jako wzięcie Polski „w dwa ognie”. – napisała w środę Polska Agencja Prasowa. (…)

  Medor @Medor:
  Tych matołów i szkodników z PiSu trzeba się jak najszybciej wywalić.

  tagore @tagore:
  No cóż, bilans handlowy Polska -Chiny w proporcji 1 do 12 , wrogie działania kontrolowanej przez Chiny firmy przeciwko Orlenowi w Czechach ,żądanie eksterytorialności dla bazy logistycznej w Polsce. Udział oddziałów Chińskich i Irańskich w manewrach na Białorusi i w Królewcu. Jakoś mało przyjaźnie to wygląda.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/429865-lekcje-nt-mowy-nienawisci-czego-beda-sie-uczyc-dzieci

  gonzo 5.172.255.*godzinę temu
  Śmiech na sali wpierw wymyśla się termin „mowa nienawiści ” a potem uczy się w szkołach co on oznacza. Orwel w czystej postaci

  Bjustonosz 77.10.123.*18 minut temu
  Ten lewacki pomiot chce przemycić ich hasła do polskiej rzeczywistości. A dam kiewicz też chciał zainstalować islam i tęczowych w Gdańsku. Jedna lewacka mafia.

  Jaś 178.42.97.*19 minut temu
  Dzieciom trzeba wytłumaczyć np. jak TVN produkuje nazistów, robiąc z nimi reportaże. Skaczący po krzesłach nawołuje do walenia deską itp.

  Mag 89.72.253.*27 minut temu
  Może lepiej żeby państwo nie wychowywało nam dzieci. Pan prezydent niech dba o swoje a ja o swoje. Takie narzucanie to było w PRL. Więc bez zgody rodziców nic z tego. Będą zgłoszenia do kuratorium.

  Maciek z Lublina 89.66.129.*za godzinę
  Pretekst do kulturkampfu ?

  PATRIOTYZM to MIŁOŚĆ 83.6.203.*za godzinę
  do własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. W szkole realizowany przez kultywowanie świąt i tradycji, oddawanie czci bohaterom narodowym oraz sławnym ludziom zasłużonym dla kraju.

  df 91.230.116.*za 29 minut
  Stąd te ataki na Młodzież Wszechpolską bo oni ostrzegają rodziców i dyrekcje szkół przed tymi szkoleniami niby o tolerancji dzieci bez zgody rodziców.

  Polska suwerenna 31.178.74.*za 29 minut
  CO TO JEST MOWA NIENAWIŚCI ? Są groźby karalne, pomówienia, podżeganie – to są terminy prawnicze. Ale „mowa nienawisci” ???? A mówienie o patriotach: „60 tys. faszystów” to co to jest????

  taka_prawda 79.185.100.*za 26 minut
  termin „mowa nienawisci” jest stworzony po to żeby wprowadzić lewacką cenzurę!! towarzysz Trzaskowski właśnie będzie to wdrażał!!

  anka@anka-anka5 minut temu
  Trzaskowskiego to zdaje się najbardziej boli ten patriotyzm. Nie zapomnę nigdy jego wyrazu twarzy jak nazywał faszystami przyszłych uczestników MN. Których nie wiadomo, bo on przecież też ich nie znał.

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/429508-dziedzic-zmarla-w-listopadzie-nie-mial-jej-kto-pochowac

  Irena Dziedzic zmarła 5 listopada. Media nie podały informacji o jej śmierci, nie miał jej kto pochować

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: fot.PAP/Tomasz Gzell wPolityce.pl

  12 stycznia dowiedzieliśmy się, że nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, twórczyni programu „Tele-Echo”, zmarła w wieku 93 lat. O śmierci poinformował miesięcznik „Więź”. Okazuje się, że dziennikarka zmarła już 5 listopada, jednak nikt nie podał informacji o jej śmierci, nie miał jej tez kto pochować. (…)

  Kowalska@Kowalskaprzedwczoraj
  Z jednej strony smutne a z drugiej widać jak w Polsce nie ma wyróżnień. ,,Jest sprawiedliwie.” Znana osoba , jakies zasługi miała a jednak potraktowano tę Panią tak samo jak wszystkich innych pozostałych dziewięćdziesięcioletnich seniorów. W programach rządowych ich nie ma .Starsze osoby , których młodosć przypadła na lata wojny , póżniej ciągle odbudowywali w trudnych warunkach kraj, pozostawienie zostali sobie samym bądż rodzinom (jesli je mają). Okazuje się , że taka Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec tych starszych osób.Ale na pewno kraj ma prawo do roszczeń o odszkodowania wojenne w ich imieniu tylko , że oni z nich nie skorzystają.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/429933-ft-robi-polityke-na-smierci-adamowicza

  „Financial Times”: Zabójstwo Adamowicza, to przykład przepaści między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem

  opublikowano: 10 godzin temu · aktualizacja: 10 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Zabójstwo Pawła Adamowicza to kolejny przykład przepaści między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem w Europie; powinno być ono ostrzeżeniem dla całego kontynentu – pisze w czwartek „Financial Times”. (…)

  Kristo 37.47.211.*7 godzin temu
  Idac tokiem rozumowania FT mozna stwierdzic ze sp. Rosiaka z PIS zamordowal przedstawiciel tolerancyjnego liberalizmu…szkoda ze tego mordu FT nie odnotowal i odpowiednio nie skomentowal.

  Prawdecka 94.217.76.*7 godzin temu
  Najprawdopodobniej zabójca nie był ani liberałem ani konserwatystą. Motywy zbrodni bada prokuratura i pozwólmy jej dokończyć dzieła. Wybory do PE powinny pozwolić wybrać posłów zainteresowanych Europą

  Parada@Parada3 godziny temu
  Do FT: przypomnę, że w Polsce obowiązuje ustawa zasadnicza zwana Konstytucją. Art. 2 tej ustawy określa podstawową zasadę demokratycznego państwa prawnego: Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Moje pytanie brzmi: ile według tej zasady mógłby zarabiać np. prezydent Gdańska??? A ile zarabiał faktycznie łącznie???

  tom 188.110.128.*5 godzin temu
  neoliberalizm upadl wraz z kryzysem w 2008 teraz mamy neomarksizm, jedna ideologia, jedna religia ,jeden szatanski bog-komunizm, ale o tym sza

  Kreon 5.184.252.*godzinę temu
  Sorosowy Financial Times” różni się dziś czymś od breżniewowskiej „Prawdy”? No może faktem, że tam byli sowieccy marksiści, a nie europejscy neomarksiści…

  Can@Can@Cangodzinę temu
  Trzeba temu ,,tolerancyjnemu liberalizmowi” uprzytomnić że już mieliśmy taki ..liberalizm” który mordował ludzi inaczej myślących, toż to dzisiejsi przebierańcy idei faszystowskich i marksistowskich oni też ,,reformowali świat bo uważali że tylko oni mają prawo, spróbujcie takiemu liberałowi zaprzeczyć lub pokazać że ma się inne poglądy wtedy wychodzi na jaw ten LIBERALIZM

  Konrad 95.90.224.*2 godziny temu
  „tolerancyjny liberalizm” na Zachodzie ma na swoim koncie juz setki ofiar. Tysiace Europejczykow zamordowanych przez islamistow, ktorych „tolerancyjny i liberalny” Zachod zaprosil do siebie.

  Polubienie

 8. zefir @zefir:
  Wcale goryczy wypowiedzi Ambasadora Iranu nie dziwię się, gdyż ma rację, że rząd Polski na całej linii Iran zawiódł, od nikogo nie otrzymując niczego w zamian-to głupota oczywista i norma polskojęzycznego rządu. Co jak co ,ale zaproszenie ze strony rządu polskiego dla Iranu, na konferencją należało się – motywacja oczywista. Bez tego konferencja będzie sądem inkwizytorów nad Iranem.

  Medor @Medor:
  Ta kompletna bezrozumność polskich władz się w głowie nie mieści. Dowodzi albo ich kompletnej głupoty, albo całkowitego uzależnienia od Izraela i USA. Najprawdopodobniej ma miejsce i jedno i drugie.

  lp @lp:
  Dowodzi też trzeciego – brutalnej prawdy że nie jesteśmy państwem suwerennym i wciąż nie wybiliśmy się na niepodległość. Ja inaczej nie potrafię wytłumaczyć takiego upodlenia Kraju przez USA, Izrael czy Ukrainę. Niech Bóg ma nas w swojej opiece bo marny nasz los.

  Willgraf @Willgraf:
  szanowny panie ambasadorze to nielegalne okupacyjne władze POLIN nie Polskie te bandyckie rządy nie mają nic wspólnego z Polską

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/ambasador-iranu-polska-nie-zaprosila-nas-na-konferencje-ws-bliskiego-wschodu/


  operationworld.org

  AMBASADOR IRANU: POLSKA NIE ZAPROSIŁA NAS NA KONFERENCJĘ WS. BLISKIEGO WSCHODU

  17 stycznia 2019|5 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Iran nie dostał zaproszenia na międzynarodową konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którą Polska wraz z USA organizuje w lutym br. w Warszawie – ujawnił ambasador Iranu w Polsce Masoud Edrisi Kermanshahi w rozmowie ze stacją RMF FM.

  Ambasador powiedział w wywiadzie opublikowanym w czwartek, że dowiedział się o planowanej konferencji 28. grudnia ub. roku od wiceministra spraw zagranicznych RP Macieja Langa. „Powiadomił mnie wtedy, że ma się odbyć taka konferencja we współpracy Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych. Iran, który jest ważnym i wpływowym krajem w rejonie Bliskiego Wschodu, nie został na nią zaproszony.” – ujawnił ambasador. (…)

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429923-ambasador-iranu-w-polsce-podjeto-ryzyko-zniszczenia-relacji

   Ambasador Iranu w Polsce krytycznie o organizowanej konferencji: Podjęto ryzyko zniszczenia naszych relacji, były one przyjazne od wielu wieków

   opublikowano: dzisiaj, g. 7:08 · aktualizacja: dzisiaj, g. 7:07


   autor: epa/pap wPolityce.pl

   Współorganizując konferencję bliskowschodnią Polska podjęła ryzyko zniszczenia naszych relacji, były one przyjazne od wielu wieków; Iran zrobi wszystko, aby spotkanie zakończyło się niepowodzeniem – powiedział w „Rzeczpospolitej” ambasador Iranu w Polsce Masud Edrisi Kermanszahi.

   Departament Stanu USA i polskie MSZ poinformowały w zeszły piątek, że w lutym w Warszawie odbędzie się konferencja w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Iran uznał to za akt wrogości; tamtejsze MSZ wezwało charge d’affaires ambasady Polski, aby zaprotestować przeciw poświęconej głównie Iranowi konferencji. Jak podało polskie MSZ, polski dyplomata przedstawił irańskiemu resortowi spraw zagranicznych założenia planowanej konferencji.

   Tematy konferencji wspólnie przedstawili zaproszonym szefowie dyplomacji Polski oraz USA: Jemen, Syria, postępowanie Iranu w regionie czy kwestia irańskich pocisków balistycznych. Ten zestaw dowodzi, że konferencja jest wymierzona w Iran

   —powiedział ambasador Iranu w Polsce w wywiadzie dla czwartkowej „Rzeczpospolitej”.

   Podkreślił, że Teheran nie postrzega Polski jako „wroga” jednak uważa, że znalazła się ona „pod wpływem atmosfery wokół Iranu kształtowanej przez USA”.

   Decyzję o goszczeniu tej konferencji w Warszawie i uczestnictwie w jej organizacji uważamy za błędną i nie do zaakceptowania

   —oświadczył Kermanszahi.

   Szef dyplomacji Iranu Mohammad Dżawad Zarif w zeszły piątek skrytykował na Twitterze rząd w Warszawie, pisząc m.in. że „polski rząd nie zdoła zmyć z siebie tej hańby: podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

   W nawiązaniu do tych słów, ambasador Iranu został spytany przez „Rz” „czy Polska wchodząc w konflikt z Iranem, jeszcze coś ryzykuje”.

   Polska podjęła ryzyko, polegające na zniszczeniu naszych wzajemnych relacji. A były one serdeczne i przyjazne od wielu wieków, można powiedzieć, że trwało to 540 lat

   —odparł.

   Jego zdaniem, rezultat konferencji nie będzie pozytywny, a Polska okryje się „złą sławą”.

   Jeżeli polskie władze sądzą, że poprzez organizowanie tego spotkania osiągną jakieś cele związane z żywotnymi interesami Rzeczypospolitej, to się mylą. Były państwa i byli przywódcy, którzy kierowali się tego typu rachubami wobec Iranu, ale kończyło się to niepowodzeniem, a najczęściej – klęską

   —powiedział Kermanszahi.

   Ambasador Iranu oświadczył ponadto, że Iran „będzie podejmował wszelkie wysiłki, aby spotkanie zakończyło się niepowodzeniem”. Zaznaczył, że w tym celu irańscy ambasadorzy będą się spotykać z przedstawicielami zaproszonych krajów „by przekonać ich do niebrania udziału lub przynajmniej obniżenia rangi wysłanników”.

   kk/PAP

   marek1mark@marek1mark7 godzin temu
   to wszystko to robota izraela szczuja nas na Iran a nasz rzad jak posluszny baran idzie w to zenada

   madzia 37.47.137.*9 godzin temu
   Polacy pamiętają, że Iran pomagał polskim dzieciom. Do tej pory żyją Polacy uratowani przez Iran i ich dzieci.Pamiętajmy o tym!

   pispojednozło 31.0.194.*9 godzin temu
   Zamieniliśmy niemiecką agenturę na syjonistyczno-amerykańską ekspozyturę. I wszystko za bezdurno, same straty, zero zysków. Jakieś profity? Jakieś sukcesy? Plucie w twarz przez Mosbacher.

   Marek 195.117.63.*3 godziny temu
   Ciekawe dlaczego hamerykańce nie zrobią tej konferencji u siebie ! Co mało miejsca mają. Czy też takie robią oszczędności obarczając kosztami swoich”sojuszników”.

   \/banzafaktyipogladyH 193.138.52.*4 godziny temu
   Iran to Persowie a nie Arabowie którzy podobnie jak Izrael chcą zniszczyć Iran. To co robi PiS niszczy Polskę – zostajemy skazani na sojusz z 2 państwami z których jedno nas jawnie nienawidzi.

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429980-waszczykowski-znowu-spotykamy-sie-z-wroga-retoryka-iranu

   NASZ WYWIAD. Waszczykowski: Iran sam stawia się poza nawias społeczności międzynarodowej. Znowu spotykamy się z rewolucyjną retoryką

   opublikowano: za 9 minut · aktualizacja: 6 godzin temu


   autor: msz.gov.pl wPolityce.pl

   Tego typu wypowiedziami, jakie słyszymy w Teheranie, czy teraz przez ambasadora, Iran sam stawia się poza nawias społeczności międzynarodowej. Dyskusja dyplomatyczna nie jest aktem wrogości, a tym bardziej aktem agresji. Iran powinien spojrzeć na tę konferencję w sposób normalny, dyplomatyczny

   — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski, były szef MSZ i były ambasador RP w Iranie, odnosząc się do krytyki ze strony irańskiej konferencji bliskowschodniej. (…)

   wiem 83.23.207.*za godzinę
   Iran sam się wyeliminował z dialogu??? A zaprosiliście jakiegokolwiek przedstawiciela Iranu? To powtórka konferencji monachijskiej z 1938 r. Wtedy też „skożystaliśmy” na rozbiorze Czechosłowacji.

   oli 89.64.55.*za godzinę
   Skoro to jest tylko konferencja to dlaczego nie zaproszono Iranu?Tak spłacamy dług wdzięczności??

   wiem 83.23.207.*za godzinę
   Waszczu zapomina, że to CIA wywołało zamach stanu w Iranie i obaliło rząd Mohammada Mosaddegha. Świeckiego męża stanu którego zbrodnią było to, że chciał by na irańskiej ropie zarabiali Irańczycy.

   art 178.42.92.*za 44 minuty
   Zajmijcie się w końcu Polską ,wszędzie na kolanach a na co nam jeszcze Iran.

   abc 87.207.113.*za 44 minuty
   Żal serce ściska, kiedy czyta się takiego „Mędrca”.

   mm 78.8.119.*za 44 minuty
   Jak oni się łajdaczą przed Izraelem i USA.

   dziad 83.9.25.*za 43 minuty
   wstyd mi ze w 2015 r głosowałem na pis ,,,,,nigdy wiecej

   PISRAELSKI PIESEK 5.173.104.*za 41 minut
   odwracanie kota ogonem i robienie z ludzi głupków.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.