843 POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA, czyli zakończenie pewnego etapu


Fot. Crisissome.Blogspot.com


Szanowne Czytelniczki i Czytelnicy

Od dawna nie chce mi się tu pisać już nic więcej. Nie chce mi się także już zmuszać siebie do robienia tego. Od dłuższego czasu upowszechnianie tu czegokolwiek jest dla mnie prawdziwą udręką. Nie widzę tym większego sensu, bo i tak tym pisaniem niczego nie zmienię. Fielka zmiana jest jak widać i przygniotła Mię psychicznie do samej gleby. Mam ważne sprawy na głowie i coraz mniej czasu. Dodatkowo wychodzi mi, że w sumie wszystko już napisałem, co miałem do napisania. Poniższe dwa artykuły podsumowują wszystko.

Skupiam się teraz tylko na tym, co mnie cieszy, czyli np. na zagadnieniach językowych upowszechnianych przeze Mię / Mie” na SKRBH.

Będę tu codziennie zaglądał i upowszechniał nadal różne dane, choć pewno  przeważnie w komentarzach do już napisanych wpisów. Mam tu 250 przygotowanych różnych tematów, z którymi chcę coś może zrobić, ale straciłem już do tego serce, a obżydzenie nie pozwala mi się za to zabrać. 

Na SKRBH mam rozpoczętych 350 artykułów i liczba ich ciągle rośnie. Musze się na czymś skupić i czuję że powinienem zająć się weselszymi rzeczami, które mam do robienia,.. więc będzie tu jak będzie.

A oto podarunek dla fszystkich, ale szczególnie dla tych, co rozumieją znaczenie słów z których złożony jest poniższy tytuł,.. i nie chodzi mi o najprostsze ich znaczenia…

BANDERSNATCH (2018) ALL Endings Explained (Including „Secret”)

https://skribh.wordpress.com/2018/06/30/748-pis-zamienia-polske-w-amerykanska-kolonie-raczej-w-usraelska/

Wszystkiego Dobrego – SKRiBHa


lp @lp:
Zamienił stryjek siekierkę na kijek…

Kojoto @Kojoto:
Jak by to nie było wstydliwe – niestety porównanie dość trafne.

Czeslaw @Czeslaw:
Problem w tym że obecna realna alternatywa tzn. PO jest jeszcze gorsza a na bardziej radykalne ugrupowania patriotyczne Polakom brak odwagi. Jest nadzieja, że może w pszyszłości wyrośnie na znaczącą siłę tzw partia o.T.Rydzyka, jeżeli w ogóle powstanie.

lp @lp:
@Czeslaw Stalin powiedział, że nie ważne jak ludzie głosują ale ważne kto liczy głosy. Jeszcze lepiej jest gdy nie nieważne kto wygra bo i tak nasi będą rządzili. I tu jest chyba istota tak głębokiego podziału narodu na pisiatych i pełowców, wszak zasadę divide et impera wymyślono i stosowano już w starożytności.

jwu @jwu:
@Czeslaw Czy nie za duże nadzieje pokładasz w tej partii ? Bo ja sądzę ,że będzie to PiS „bis” ,tylko w innym opakowaniu. Przeciwwagę dla obecnie rządzących, stanowiłaby silna partia narodowa, ale na to się nie zanosi ,widząc jak podzielona jest ta strona w Polsce. Być może komuś na tym zależy ,by tak właśnie było ?

ViS @ViS:
Jako alternatywę obecnie mamy żyda Putina.

https://kresy.pl/publicystyka/polska-rzeczpospolita-bananowa/

POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA

10 stycznia 2019|6 komentarzy|w Opinie, Publicystyka |Przez Karol Kaźmierczak

W czasie ponad czterech dekad wasalizacji wobec Związku Radzieckiego państwo polskie nazywano dla niepoznaki Polską Rzeczpospolitą Ludową, choć polski lud nie był w niej suwerenem. Dziś partia PiS, tak jak niegdyś Polska Zjednoczona Partia Robotnicza pozbawia naród suwerenności w państwie, które można już nazwać Polską Rzeczpospolitą Bananową – pisze Karol Kaźmierczak.

18 czerwca 1954 roku grupa kilkuset uzbrojonych bojówkarzy przekroczyła granicę Gwatemali wdzierając się do niej od strony północnego sąsiada – Hondurasu. Byli uzbrojeni przez amerykańską agencję wywiadowczą CIA, która wcześniej szkoliła ich w sąsiednich państwach. Mieli jedno zadanie – obalić demokratycznie wybranego prezydenta Jacobo Arbenza. Główną przewiną Arbenza okazało przeprowadzenie reformy rolnej, nota bene bardzo umiarkowanej, bo dotyczącej tylko nieużytków. Amerykański potentat uprawy owoców United Fruit Company uznał to za uderzenie w swoje interesy. Koncern posiadał na własność lub dzierżawił znaczną część ziemi uprawnej w małym środkowoamerykańskim kraju, w dodatku uchwalenie przez władze Gwatemali prawa pracy uniemożliwiło nieskrępowaną eksploatację miejscowych robotników rolnych jaką dotychczas Amerykanie praktykowali. W wyniku puczu, wspartego bombardowaniami samolotów CIA, Arbenz został obalony i uciekł z kraju. Nigdy nie wrócił do ojczyzny. Następujące po zamachu rządy stopniowo anulowały kolejne reformy Arbenza aby nic nie utrudniało prowadzenia interesów przez amerykańską firmę. To właśnie od skolonizowanej przez ten koncern Gwatemali urobione zostało sformułowanie „republika bananowa”, które zaczęło oznaczać biedne, słabe i niestabilne państwo, którym zarządza faktycznie zewnętrzne mocarstwo za pośrednictwem wysługujących się mu lokalnych watażków.

To nie incydent lecz strategia

Co wspólnego ma współczesna Polska ze środkowoamerykańskim trzecim światem? Wydawałoby się, że nic. Liczny europejski naród, dumny z tysiącletniej historii, który obalił komunizm i zbudował, na tle trzeciego świata, stosunkowo zamożne społeczeństwo. A jednak politycznie Polska stała się republiką bananową. W środę i czwartek dziennik „Fakt” podał, że ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher wymusiła na polskim rządzie wstrzymanie prac nad ustawą, która utrudniałaby funkcjonowanie w Polsce amerykańskiej firmy Uber. Na tym samym spotkaniu, na którym Mosbacher podyktowała ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi swoją wolę, na odchodne, w ostrym tonie przestrzegła władze Polski przed próbami odzyskania kontroli nad spółką PKP Energetyka wyprzedanej przez rząd PO-PSL w 2015 roku.

Ostatnie działania nie są niczym nowym w wykonaniu Mosbacher. Rozgłosu nabrał jej napisany w bezceremonialnej formie, wręcz niechlujnie, list do premiera Morawieckiego, w którym dyplomatka pouczała członków polskiego rządu, by nie krytykowali należącej do amerykańskiego kapitalisty telewizji TVN. List zakończony był uwagą mającą wydźwięk szantażu. Aby nikt nie miał wątpliwości, amerykańska ambasador przestrzegła także polskich posłów przez próbami ograniczania hegemonii zagranicznego kapitału na polskim rynku medialnym, robiąc to w zupełnie otwarty sposób. Rząd PiS posłusznie wykonał zalecenie, wstrzymując prace nad projektem ustawy w tej sprawie mimo, że postulat „repolonizacji mediów” był jednym ze sztandarowych haseł partii Jarosława Kaczyńskiego. Gdy media w końcu zaczęły interesować się działalnością Mosbacher, okazało się, że wzywała do siebie „na rozmowy” osoby związane z polskim rządem, zaangażowane w prace nad nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, żądając uprzywilejowanego traktowania firm z kapitałem amerykańskim.
Już wówczas pojawiła się nazwa Uber. Polski rząd realizował kolejne dyspozycje Mosbacher. Wiadomo, że pod jej naciskiem Ministerstwo Zdrowia wpisało na listę leków refundowanych specyfik produkowany przez amerykański koncern farmaceutyczny choć sam resort oceniał wcześniej, iż jest to niekorzystne.

Rządy ambasadora

Wszystko to potwierdza, że mamy do czynienia nie z incydentem, lecz systemem. Systemem amerykańskiej polityki wobec Polski, która traktuje nasz kraj właśnie w kategoriach Gwatemali, gdzie można dyktować najwyższym urzędnikom państwowym szczegółowe rozwiązania prawne i to w imię nie generalnych interesów narodowych USA, ale interesów poszczególnych amerykańskich firm. Jednak praktyki Mosbacher to także wynik polityki Prawa i Sprawiedliwości, które akceptuje takie działania przedstawicielki obcego państwa.

Gdy w zeszłym roku rząd PiS przepchnął przez parlament w ciągu kilku godzin nowelizację ustawy o IPN (ustawy, którą wcześniej ogłosił podstawą polityki historycznej i obrony godności narodowej, a którą zmieniał pod dyktando władz Izraela i wspierających je Amerykanów), ostrzegałem, że zamienia to Polskę w państwo niesuwerenne względem Waszyngtonu. Dziś można stwierdzi, że Polska już jest państwem niesuwerennym. Nic dziwnego, jeśli bowiem jej rząd ugiął się tak łatwo w sprawie ustawy, której obiecywał bronić jak niepodległości, to dla Amerykanów jasne stało się, że w zaciszu gabinetów, w sprawach mniej symbolicznych, bardziej szczegółowych, a zatem mniej nagłośnionych, można przeforsować każde inne roszczenie.

Konstytucja RP stanowi, że „władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a naród może sprawować władzę „przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Zgodnie z konstytucją władzę ustawodawczą naród realizuje poprzez swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Sami obywatele posiadają też inicjatywę ustawodawczą, podobnie jak prezydent i rząd Rzeczpospolitej. Ustawa zasadnicza nie wspomina natomiast w żadnym artykule, by o tym, jakie prawo jest w Polsce uchwalane i w jakim brzmieniu, miał decydować ambasador USA czy jakiegokolwiek innego obcego państwa. Sytuację, w której dochodzi do takiej praktyki można porównać do upadającej I Rzeczpospolitej w drugiej połowie XVIII wieku. Teoretycznie państwem tym rządził Sejm, a właściwie delegujące posłów sejmiki ziemskie i wybierani przez parlamenty król oraz czołowi dostojnicy stanowiący swoiste rządy – osobne dla Królestwa i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Jednak od czasu przeprowadzonej pod rosyjskimi bagnetami elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego każdy projekt nowego prawa musiał uzyskać sankcję ambasadora cesarzowej Rosji. Począwszy od Nikołaja Repnina kolejni rosyjscy dyplomaci naginali polskich posłów i rządzących do woli Katarzyny II czy to przekupstwem, czy to przemocą stacjonujących w Polsce rosyjskich żołdaków. O przekupstwach w szeregach obecnego obozu rządzącego Polską nic nie wiadomo, wiadomo natomiast, że PiS usilnie stara się zainstalować w naszym kraju stałe bazy armii amerykańskiej widząc w tym główną gwarancję bezpieczeństwa Polski.

Zakładnicy Waszyngtonu

To właśnie takie myślenie sprowadziło państwo polskie do poziomu republiki bananowej. Politycy PiS, ukształtowani przez lata opozycyjnej działalności w PRL, nadal znajdują się na etapie walki z „ruskimi”. Mylnie odczytując równowagę sił w Europie i na świecie, oraz przesłanki rosyjskiej polityki i jej możliwości, obóz PiS zagania Polaków do okopów nowej „zimnej wojny”, czy wręcz nowej „polityki odpychania” Rosji. Ponieważ jednak państwo polskie nie ma rzecz jasna potencjału do podejmowania takiej polityki, politykom PiS wydaje się, że będą ją prowadzić na konto USA. Przypomina to właśnie sny o potędze różnego rodzaju latynoskich dyktatorów, w imię których godzili się na praktyczne uprzedmiotowienie swoich państw. Tego rodzaju polityka czyni z rządu PiS zakładnika USA, tym bardziej, że rząd ten zorientował całą politykę zagraniczną wyłącznie na Waszyngton, paląc mosty na innych kierunkach.

Oczywiście od zakładnika można domagać się wszystkiego i to właśnie robi przedstawiciel dyplomatyczna Stanów Zjednoczonych. Prorządowe tygodniki i portale po ujawnieniu skandalicznego listu Mosbacher do Morawieckiego próbowały przedstawić jej aroganckie interwencje jako wynik cech charakteru lub braku doświadczenia dyplomatycznego. Przypomina to naiwne przekonanie dawnych rosyjskich chłopów uważających, że car to dobry ojciec, tylko czynownicy źli. Nieoględna dyplomacja biznesowa Mosbacher bardzo dobrze wpisuje się przecież w bezpardonową politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Obecny prezydent prowadzi bowiem dyplomację w równie transakcyjny sposób, przywiązując wielką wagę do promowania amerykańskiego interesu ekonomicznego. Swojej unilateralnej polityki zagranicznej Trump nawet nie owija w bawełnę ideologicznych zaklęć o demokracji i prawach człowieka, jak robił to Bush junior i jego neokonserwatyści. Jedynym prezydentem USA, do którego można porównać obecnego lokatora Białego Domu jest Theodore Roosevelt, polityk, który na początku XX wieku otwarcie mówił o „grubej pałce” jaką chce mieć w garści otwarcie dążąc do pełnej hegemonii na półkuli zachodniej. „Grubej pałki” w postaci interwencji militarnych nie wahał się zresztą używać.

T. Roosevelt był klasycznym imperialistą stosującym politykę siły ze szczerością większą niż jakikolwiek inny amerykański przywódca. Trump jest do niego podobny w swoim unilateralizmie, kalkulowaniu przede wszystkim materialnych interesów amerykańskiej gospodarki i ich bezwzględnym forsowaniu. Georgette Mosbacher doskonale pasuje do takiej polityki i ją realizuje, przy okazji znacznie obniżając prestiż i pozycję Polski na arenie międzynarodowej. I właśnie dlatego powinna zostać jak najszybciej ogłoszona jako persona non grata. Jednak to nie ona jest źródłem problemów lecz rządzący Polską i ich jednostronna polityka zagraniczna obliczona na bycie protektoratem Waszyngtonu w Europie Środkowej. Wymiana amerykańskiego ambasadora niczego nie zmieni. Co najwyżej przyjedzie ktoś sprawniejszy, kto swoją wolę będzie narzucał w sposób bardziej wyrafinowany a więc cichszy. Aby zmienić charakter relacji polsko-amerykańskich trzeba zmienić generalną koncepcję polityki zagranicznej naszego państwa. Z jednostronnej na wielowektorową. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wydają się jednak całkowicie niezdolni do przeprowadzenia takiej zmiany.

Niesuwerenny naród

W czasie gdy przedstawiciel obcego mocarstwa ingeruje w procesy ustawodawcze w Polsce, politycy dwóch głównych partii politycznych, dziennikarze i publicyści mediów głównego nurtu wciągają społeczeństwo w dyskusję o wiceministerialnej nominacji dla niewiele znaczącego, oportunistycznego posła lub rozbudzają emocje wokół odstrzału dzików. A Polacy z łatwością dają się prowokować i toczą wojnę dwóch plemion na lajki i komentarze. Przy okazji komentowania wystąpień „ruchu żółtych” kamizelek pisałem o niedojrzałości Polaków, którzy podchwytują każdy podrzucony im przez polityków temat zastępczy. Dajemy się manipulować patriotycznymi bądź, w zależności od grupy, „proeuropejskimi” frazesami. Nie myślimy w kategoriach interesów lecz symboli, schematów ideologicznych lub reminiscencji historycznych. Jedną z nich jest wyniesiony z czasów podporządkowania Moskwie cukierkowy obraz Stanów Zjednoczonych jako dobrotliwego Wuja Sama myślącego tylko o tym jakby tu zrobić dobrze „wolnemu światu”. Tymczasem USA są kolejnym wielkim mocarstwem starającym się realizować swoje interesy, jeśli trzeba to na szkodę słabszych, a jeśli można to słabszymi się wysługując.

Tak, drodzy rodacy, nie żyjecie w suwerennym państwie, bo nie jesteście suwerennym narodem. Nie jesteście nim, bez względu na to ile razy byliście na Marszu Niepodległości, ile grafik z husarzami i „żołnierzami wyklętymi” wrzuciliście na portalach społecznościowych.

Karol Kaźmierczak

https://kresy.pl/wydarzenia/interwencja-mosbacher-zablokowala-prace-nad-ustawa-potraktowala-nas-jak-republike-bananowa/

https://kresy.pl/wydarzenia/media-mosbacher-domagala-sie-od-rzadu-rezygnacji-z-prob-odzyskania-spolki-pkp-energetyka/

https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-odniosl-sie-do-sprawy-naciskow-mosbacher-ws-ubera-prace-nad-ustawa-nie-zostaly-wstrzymane/

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ministerstwo-zdrowia-wpisalo-amerykanski-produkt-na-liste-lekow-refundowanych-po-interwencji-ambasador-usa/

…..

Tymczasem…

…..

autor: Fratria wPolityce.pl

tom
jak widzi sie duchy to trzeba do doktora, jakos agentura zydowska mu nie przeszkadza, a ustawa -zlodziejska s447 ani slowa, a to jest zagrozenia, panie m. przestan pan pitolic te swoje brednie, wybory ida

mj23
Panie Antoni a dostał pan pozwolenie do zabrania głosu ww.sprawie od ambasador Mosbacher.

LLOndyn
To powiedz Pan kiedy znowu pani ambasador USA nakaże wam zmienić jakąś ustawę????

czyim lobby jest pis?
Niestety brak reakcji na coraz częstsze wyskoki ambasador Izraela i USA nie przysparzają wam sympatii nawet wśród własnego elektoratu. a bardziej prawicowy wyborca widzi w was syjonistyczne kukły.

nie wycierać gęby bohaterami
Inka nie oddała swojego życia na mozliwość stacjonowania tu armii naszego komornika chcącego nas złupić na 350 miliardów USD i usiłującego pozbawić nas kontroli nad własnym terytorium. cadyk won !

Olej@Olej
W odniesieniu do wyskoków pani ambasador Mosbacher, ustawy 447, wyjątkowej zdolności wpływania lobby amerykańskich środowisk żydowskich na kierunek polityki amerykańskiej, a co za tym idzie wyciskania z Polski kompromisów nie do odrzucenia. Przy całym szacunku do Pana; należy brać pod uwagę każdą ewentualność, także i tą, że Ameryka może nas potraktować jak kozła ofiarnego i poświęcić na ołtarzu swoich azjatyckich problemów z Chinami, do których Sowiety nadawałyby się do spełnienia roli jaką odegrały w wojnie z Hitlerem. Podpisywanie czeków im blanco komukolwiek jest dyskusyjne. Polska wciąż zbyt mało się zbroi, nie realizuje programów zakupowych broni od USA w zakresie mogącym implikować kierunkowanie amerykańskiej polityki opartej przede wszystkim na zysku. Najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa. W myśl tej zasady należy przedefiniować relacje polsko amerykańskie i sprecyzować rzeczywisty ich stan do faktycznego znaczenia Polski dla USA. Jeżeli jest ono przez stronę polską przeszacowane stawia polską politykę na manowcach iluzji. I żadne wazeliniarstwo tego faktu nie zmieni. A z panią ambasador należy to załatwić tak aby ją skompromitować dyskretną figurą jej własnej inteligencji narażającą na szwank prestiż jej mocodawców i kraju z którego ją przysłano. W kontekście powyższego należy zadać pytanie co robią służby, polska dyplomacja i rząd ?

https://wpolityce.pl/polityka/429077-macierewicz-ostrzega-przed-moskiewskim-lobby-wideo

Macierewicz ostrzega: „Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą”. WIDEO

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Lobby moskiewskie, które kiedyś kryło się w zakamarkach, widoczne było w skrajnie komunistycznych pismach, ostatnio ujawnia się z coraz większą siłą

—ostrzega Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja.

B. szef MON wskazuje m.in. na przybierające na sile antypolskie głosy w polskiej przestrzeni publicznej, które dot. stacjonowaniu wojsk amerykańskich w naszej Ojczyźnie. Minister podkreśla, że ci sami ludzie, którzy zwalczają Wojska Obrony Terytorialnej, nie chcą również powrotu do Wojska Polskiego bohaterów niepodległości Polski.

Takich jak Inka i inni walczący o naszą niepodległość: bohaterowie WiN, Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej – ci, którzy kontynuowali tradycje bohaterskich działań polskiej armii po 1945 r. walcząc przeciwko drugiemu, sowieckiemu okupantowi. To wszystko dla pozostałości PRL-owskich jest wyzwaniem, z którym oni nie mogą sobie poradzić. Dla nich jest to rzeczą nie do przyjęcia

—mówi b. szef MON.

Macierewicz poddał pod wątpliwość słuszność skierowania się PiS w stronę „centrum”.

Zastanówcie się, czy jesteście w stanie za to zapłacić polską historią, czy jesteście gotowi zapłacić za to powrotem do polskiego wojska ludzi, którzy mają krew na ręku, czy jesteście gotowi za to zapłacić wychowywaniem następnych pokoleń w niewiedzy o prawdziwej polskiej historii. Dedykuję te pytania publicystom – bardzo wybitnym – jak pan Skwieciński, który rysując ewentualne przyszłe konflikty mówi o tym, że Amerykanie na pewno nas zdradzą i porzuca na pastwę Rosjan. Skąd ten wniosek? Czy nie jest on częścią propagandy antyamerykańskiej, ale równocześnie antypolskiej? Dedykuję to także marszałkowi seniorowi (Kornelowi Morawieckiemu – red.), który ostatnio wypowiada się z absolutną pewnością, że w Polsce nie powinno być wojsk amerykańskich, bo to jest analogia do okupacyjnych wojsk sowieckich, które w Polsce stacjonowały jako wojska przemocy przez całe dziesięciolecia po II wojnie światowej. Panie Marszałku, proszę się zastanowić nad konsekwencjami takich słów, bo one dzisiaj ze względu na Pana osiągnięcia, ale także i Pana nazwisko – mają olbrzymie pole rażenia antypolskie

—apelował Antoni Macierewicz.

kk/Radio Maryja

 

51 thoughts on “843 POLSKA RZECZPOSPOLITA BANANOWA, czyli zakończenie pewnego etapu

 1. Medor @Medor:
  Na ich miejscu zrobiłbym podobnie.

  Willgraf @Willgraf:
  tzw. Polski rząd jest wrogi Polsce i Polakom ..kto zajmie się wyegzekwowaniem prawa w Polsce i zabrania brzytwy polskojęzycznym chazarskim śmieciom od Kaczyńskiego

  bob @bob:
  pisiory obsrane podnóżki takie menelstwo zawsze musi komuś służyć bo intelektualnie nie jest w stanie o sobie decydować i o kierunku rozwoju kraju więc szuka protektora

  vader213 @vader213:
  oj wy żydo-banderowskie śmiecie z PIS już niedługo przyjdzie czas a wasza krew spłynie z polskich bagnetów za tą antypolską nienawiść

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/wladze-iranu-odwolaly-festiwal-filmow-polskich/


  Zdjęcie ilustracyjne. Teheran, stolica Iranu

  WŁADZE IRANU ODWOŁAŁY FESTIWAL FILMÓW POLSKICH

  13 stycznia 2019|4 komentarze|w Bliski Wschód, kultura, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Ministerstwo kultury Iranu „zawiesiło” festiwal filmów polskich w Teheranie, który miał odbyć się pod koniec stycznia. Jest to protest przeciwko współorganizowaniu przez Polskę konferencji ministerialnej w sprawie bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którą irańskie władze uznały za antyirańską. – podała w niedzielę Polska Agencja Prasowa. (…)

  https://wpolityce.pl/swiat/429296-polski-dyplomata-wezwany-do-iranskiego-msz

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/przedstawiciel-polski-wezwany-do-iranskiego-msz/

  https://wpolityce.pl/polityka/429352-tylko-u-nas-szczerski-opozycja-sojusznikiem-polityki-iranu

  https://wpolityce.pl/polityka/429344-tylko-u-nas-waszczykowski-mozemy-wejsc-do-historii

  https://wpolityce.pl/polityka/429367-polski-dyplomata-wskazal-w-msz-iranu-zalozenia-konferencji

  https://wpolityce.pl/polityka/429324-wywiad-dera-konferencja-pokazujeze-polska-jest-bezpieczna

  https://wpolityce.pl/swiat/429357-chinczycy-probuja-zastraszyc-polske-po-akcji-abw

  kubus2x@kubus2x
  Kto to pisał i te komentarze. Huawei jako koncern współpracujący z Iranem znalazł się na celowniku Amerykanów . Nie ma żadnego szpiegostwa , to FBI przywiozło papiery i wskazało kogo aresztować . Reszta to jest propaganda i służalczość naszych sługusów „wstających z kolan”.

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429149-i-gdzie-ta-izolacja-polska-organizatorem-waznego-szczytu

   mimi
   Izrael chce wojny „prewencyjnej” z Iranem a my mamy sobie ubrudzić ręce we krwi i to przyklepać . HAŃBA ! Precz ze zdrajcami z pałacu /dużego i małego/
   3 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

   HANBA!!!-
   Nie o izolacje tu chodzi, ale o wykorzystywanie nas od dawien dawna! Kto za te wszystkie POmysly bedzie placil? Znowu mamy przelewac krew za wyszystkich, ktorzy na naszych garbach POdorabiali sie?!?

   fru
   Dlaczego nie napisaliście, że ten szczyt ma mieć wydźwięk anty irański? Mamy dobre stosunki z Iranem i włażąc w odbyt USA zrobimy sobie kolejnego wroga!
   3 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

   nastepny cel =Iran
   cos mi to smuerdzi-amis potrzebuja nowych sojusznikow do na pasci na Iran!beda obiecanki jak za Irak!-pola naftowe i ofest -owies dla konia! teraz Pl bedzie bronic swoich interesow w Iranie!

   Jagoda
   Widac, ze polskie mieso armatnie znowu potrzebne, w dodatku jak zwykle za friko. I to dziadostwo czyli tzw rzad pojdzie na to… Pod zadnym pozorem nie wolno nam dac sie wciagnac w Wojne Perska!

   I
   Trzeba tych sqwysynów odsunąć od władzy. Jakkolwiek.

   Anna-A@Anna-A
   A dlaczego Iran na to spotkanie nie został zaproszony? Skoro ma być to pokojowe i szukanie jak najlepszych rozwiązać, bez wikłania nas w przyszłości w konflikt WOJENNY z Iranem to Iran powinien być na nim. Szkoły żydowskie, muzea, renty, itd. i to wszystko za polskie pieniądze, a teraz jeszcze takie haniebne zachowanie wobec Iranu, który podał nam kiedyś rękę.

   Anna-A@Anna-A
   Wstyd i hańba. Polska okaże się niewdzięczna i to w sprawie, która jej nie dotyczy. Żydzi rękoma polskich władz załatwiają swoje sprawy. Jaki mamy interes w tym, aby robić sobie wroga w Iranie? Jaki Żyd dbał tak o polskie groby jak ma to miejsce w Teheranie? Ale nam się władze trafiają. Od czołobitności Niemcom do leżenia plackiem przed USA i Izraelem.

   E.K
   Znowu będziemy się bić za nie nasze sprawy, to nie Polska zdestabilizowała bliski wschód, i niech Polska się nie wtrąca się w sprawy USA i Izraela, mamy dobre stosunki z Iranem, komu to przeszkadza?

   jasiek
   POLSKO precz wtrącania się w sprawy IRANU jak będziecie wspierać wojnę żydów z IRANEM POLSKA zostanie krajem BANDYCKIM

   piotr
   …organizatorem szczytu????Kateringu..chyba-pod warunkiem koszerności.

   Darek
   Przeczuwam , że to koleżeństwo z USA i Izraelem ,źle się dla nas skończy .

   andas
   poPIS naiwności ze strony Polski

   sowa
   To nie Polska ma żywotne interesy na Bliskim Wschodzie, tylko najbardziej agresywne państwo tego regionu upatruje je w Polsce właśnie

   menora
   Polska i USA zorganizują spotkanie dot. sytuacji na Bliskim Wschodzie! – to WSTYD! Co nas obchodzą parxchy! Niech Iran zrobi wreszcie z nimi porządek!! Znowu chcą zrobić z Polaków mięso armatnie!

   ..nic dobrego….
   ..nam to nie wróży…. USA wciągają nas w konflikt by bronić swoich i Izraela interesów … za jaką cenę….

   zxe
   prowokacje mossadu w harmonogramie?

   https://wpolityce.pl/polityka/429216-morawiecki-pokoj-na-bliskim-wschodzie-istotnym-wyzwaniem

   https://wpolityce.pl/polityka/429252-czaputowicz-konferencja-w-warszawie-stworzy-nowa-platforme

   https://wpolityce.pl/polityka/429290-pekin-i-teheran-nie-sa-alternatywa-dla-stanow-zjednoczonych

   https://wpolityce.pl/polityka/429300-dera-komus-przeszkadza-konferencja-nt-bliskiego-wschodu

   https://wpolityce.pl/swiat/429296-polski-dyplomata-wezwany-do-iranskiego-msz

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/429266-grozi-nam-imperium-rosyjsko-niemieckie

   …..

   https://wpolityce.pl/swiat/429262-demograficzny-sukces-zydow-w-izraelu-w-czym-tkwi-sekret

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429413-szczerski-konferencja-bliskowschodnia-nie-jest-przeciwko

   ab@olp.
   PIS tak samo skończy jak partia Palikota tylko chwalenie się sukcesami a w kolejkach do lekarzy chorzy mdleją a minister zdrowia jedzie do szpitala do Adamowicza Boże jak to swój do swego

   gość
   Wkładanie palca między drzwi ? Może ktoś wyjaśni jaki w tym interes?

   tagore
   „Wszyscy wiemy, na czym polega polityka Iranu na Bliskim wchodzie,” Pan Szczerski,nie podał elementów polityki IRANU uderzających w Polskie interesy. Czy zaproszono na konferencję Irańczyków?

   gość
   Wy leziecie jankesom w cztery litery, a żydowska babcia ustawia Was w szeregu. Żenada

   antyirański
   Szczerski pozdrowienia dla FOX News , a wasze interesy to grać prostytutke dla Izraela i jeszcze się uśmiechać!.

   znak
   Niestety Duda już od dłuższego czasu podejmuje się zadań, które moim zdaniem coraz mocniej stoją w sprzeczności z polską racją stanu.

   V
   PiS to jest regularna agentura, żadna przenośnia. Na rozkaz USA w 3 dni skłócili nas z dążącymi do współpracy z Polską ważnymi państwami.

   Dorian
   teraz wam się trafił wspaniały temat zastępczy(adamowicz) dla tej grandy antyirańskiej w miedzyczasie też żorżeta przepchnie ok 50 dekretów

   Panie Szczerski
   I co myśli pan ze na świecie są tylko wyborcy PiS i uwierzą w te bajki?;) USA nie chciało konferencji na swoim terenie to sobie zrobią w Polsce za nasze podatki i naraża życie Polaków!!!

   Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/media-bolton-prosil-pentagon-o-plany-ataku-na-iran/

   jwu @jwu:
   Plany ataku na Iran ? Zaczynam podejrzewać ,że planowana konferencja w Warszawie ,będzie poświęcona deklaracjom krajów (biorących w niej udział) o wspólnym ataku na Iran ,a nie pokojowi i stabilizacji na Bliskim wschodzie? Obym się mylił ?

   …..

   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/iran-zagrozil-polsce-powazna-i-bezkompromisowa-odpowiedzia

   jwu @jwu:
   MSZ Iranu powinno zrozumieć ,że Polska nie może odstąpić od zamiaru organizacji konferencji, bo to nie jest nasza inicjatywa, tylko nam narzucono.

   Kojoto @Kojoto:
   Niestety – nasz kraj jest w rękach bandytów, którzy są pachołkami obcych interesów… Polacy mają niewiele do gadania. Nasze elity zostały wymordowane i ograbione z mienia, a lud jak to lud – ciemny jest i to jest fakt.

   vader213 @vader213:
   my Naród Polski jesteśmy z Wami Persowie a przeciwko tym obrzydliwym żydowskim środowiskom z PIS i PO i nie tylko, którzy chcą nas zniszczyć i splugawić ale należy zwrócić uwagę na fakt że antypolskie żydostwo skłóca nas z krajami tzw BRICS czyli z Chinami, Iranem, Rosją czekają jeszcze RPA i Brazylia bo te kraje są przeszkodą dla tych bandyckich rodzin rotszyldów

   KazimierzS @KazimierzS:
   Zdaje się, że Iran posiada rakiety międzykontynentalne, a w Polsce PiS właśnie zrezygnował z budowy okrętów podwodnych z rakietami manewrującymi. A całkiem serio, to jeszcze Wojsko Polskie nie skończyło wprowadzać niepokojów oraz roznosić tragedie i nieszczęścia ludzkie w Iraku i Afganistanie, a już bierze na celownik kolejny, dużo większy od poprzednich kraj ??

   Polubienie

 2. Kojoto @Kojoto:
  UPAdlińscy „przyjaciele” PiSdzielców… jedni warci drugich. Najlepiej żeby PIS w całości przeprowadził się na UPAdlinę, zanim „sprowadzi” UPAdlinę do Polski…

  Misza @Misza:
  Niech jadą „walczyć” za neonazistowską Ukrainę. Na miejscu wydadzą im uzbrojenie. Widły i siekierę. Po sztuce na głowę.

  tagore @tagore:
  Portnikow to oficjalna tuba propagandowa ukraińskich władz. Bardzo jasno potwierdził ściśle związany z Berlinem kurs Ukrainy i poparcie dla polityki Berlina wymierzonej w polskie interesy. Ataki na Trumpa w ukraińskich mediach są normą, Polska praktycznie tam nie istnieje.

  marvix @marvix:
  Mniejsza z tym co mówi ten gównojad… brednie stepowego posrańca. Bardziej mnie zastanawia co ten światły rozumek robi w Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa. Te forum to pewnie jakaś kpina podobnie jak relacje z tym faszystowskim banderowskim stepowym krajem, którym rządzi cukierkowy przebrany banderowiec.

  jwu @jwu:
  Ostrzega Polaków,Portnikow ???????? Buhahahahahahahahaaaaaaaaaaaaa !!! A to jest moja odpowiedź na jego wypociny.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-dziennikarz-i-szef-forum-partnerstwa-dialog-kaczynskiego-i-salviniego-to-zagrozenie-dla-europy/


  Witalij Portnikow. Fot. facebook.com

  UKRAIŃSKI DZIENNIKARZ I SZEF FORUM PARTNERSTWA: DIALOG KACZYŃSKIEGO I SALVINIEGO TO ZAGROŻENIE DLA EUROPY

  15 stycznia 2019|5 komentarzy|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zdaniem liberalnego ukraińskiego dziennikarza i szefa ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa Witalij Portnikowa, migracja nie jest żadnym zagrożeniem dla Europy lecz koniecznością, a Jarosław Kaczyński powinien zrozumieć, że to nie Matteo Salvini czy Marine Le Pen, ale Angela Merkel i Emmanuela Macron są prawdziwymi sojusznikami Polski. Ostrzega, że współpraca PiS z Salvinim zagrozi przyszłości stosunków polsko-ukraińskich i samej Polski.

  Wswoim komentarzu opublikowanym w miniony piątek na portalu ukraińskiej stacji Espeso TV, Witalij Portnikow, liberalny ukraiński dziennikarz i szef ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, skomentował wizytę lidera Ligi i wicepremiera Włoch Matteo Salviniego w Polsce i jego spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jego zdaniem, „w Europie” spotkanie to potraktowano „z zaniepokojeniem”. Zaznacza, że Salvini wspólnie z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego szykują się do utworzenia „potężnej eurosceptycznej frakcji” po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Wswoim komentarzu opublikowanym w miniony piątek na portalu ukraińskiej stacji Espeso TV, Witalij Portnikow, liberalny ukraiński dziennikarz i szef ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, skomentował wizytę lidera Ligi i wicepremiera Włoch Matteo Salviniego w Polsce i jego spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jego zdaniem, „w Europie” spotkanie to potraktowano „z zaniepokojeniem”. Zaznacza, że Salvini wspólnie z Marine Le Pen, liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego szykują się do utworzenia „potężnej eurosceptycznej frakcji” po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  „Jego współpraca z Kaczyńskim może okazać się ważnym czynnikiem wzmacniającym oponentów zjednoczonej Europy i osłabiającym pozycję jej liderów”, czyli kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

  Przeczytaj: Szef PE: PiS to partia antyrosyjska, a Salvini to zwolennik Putina – już teraz są podzieleni

  Portnikow uważa, że najważniejszą kwestią dla Europy i Ukrainy jest to, jak daleko może pójść współpraca partii Salviniego i Kaczyńskiego. Zaznacza, że obaj politycy są zgodni w kwestii niezależności krajów członkowskich UE, europejskiej biurokracji i migracji.

  Przeczytaj: Salvini za Europą wartości i tożsamości, przeciw bankom, biurokracji i antyrosyjskim sankcjom

  „Jednak migracja to faktycznie tylko kolejny pretekst, jaki rosyjski prezydent Władimir Putin stworzył dla swoich protegowanych w Europie, by bombardować Syrię i zwiększyć niestabilność w Libii” – twierdzi Portnikow. Jego zdaniem, obecnie nie stanowi ona dla Europy „żadnego realnego zagrożenia”.

  „Co więcej, żeby gospodarka krajów UE nie przestała rosnąć, napływ nowej siły roboczej jest konieczny i nieunikniony” – uważa ukraiński dziennikarz. Dodaje, że „tym, co naprawdę jednoczy Salviniego i związanych z nim prawicowych populistów, jest sympatia do Putina” oraz „finansowa zależność od Kremla”.

  „Nie ma żadnej frakcji Salviniego i Le Pen. Jest frakcja Putina” – pisze.

  W tak zarysowanym kontekście Portnikow pyta, co w takiej frakcji miałby robić PiS i Jarosław Kaczyński, a także premier Węgier Viktor Obran, jego zdaniem mniej prorosyjski od Le Pen i Salviniego. Ukraiński publicysta twierdzi, że ci ostatni są za ograniczeniem środków unijnych dla Europy Środkowej, by w ten sposób umożliwić Rosji odbudowę swojej „tradycyjnej sfery wpływów” w tym regionie.

  Tylko co bez europejskich pieniędzy zrobią Kaczyński i Orban? Będą prosić o pomoc Putina, któremu [środków] nie wystarczy nawet na Białoruś? Będą latać do Chin?” – ironizuje Portnikow, twierdząc, że ich prawdziwi sojusznicy to przywódcy Niemiec i Francji.

  „Chyba nie zrozumieli, że Merkel i Macron, zainteresowani dalszym rozwojem gospodarczym Europy i wyrównywaniem standardów życia w UE, są prawdziwymi sojusznikami Polski i Węgier? A Salviniego trzeba unikać jak dżumy!” – uważa ukraiński publicysta.

  Jeśli Jarosława Kaczyńskiego i jego partię zawiedzie zdrowy rozsądek, a współpraca ze zwolennikami Putina zostanie wzmocniona i doprowadzi do solidarności w PE, może to być ciosem nie tylko dla przyszłości Europy, ale i dla relacji polsko-ukraińskich i przyszłości Polski” – ostrzega Portnikow. „Pewnego cudownego dnia Polacy obudzą się i stwierdzą, że ich największym przyjacielem jest teraz Władimir Putin”.

  Przeczytaj także: Szef Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa: Ukraina nie musi przejmować się kaprysami Polski

  Przypomnijmy, że wcześniej w rozmowie na antenie Radia Wnet Witalij Portnikow mówił, że Ukraińcy przyjeżdżając do Polski w miejsce polskich emigrantów przyczyniają się do odbudowy wielonarodowej Rzeczpospolitej według wizji Piłsudskiego. Twierdził też, że podnoszenie przez Polskę kwestii historycznych to populizm polskiej prawicy przyciągający elektorat idiotów.

  Przeczytaj: Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa: ulica Szuchewycza w Kijowie to nie nasza sprawa

  W lutym 2017 roku Portnikow mówił, że Polska powinna zrozumieć, że to Ukraina, a nie NATO broni polskiego bezpieczeństwa i chroni Polaków przed rosyjską agresją. Bronił też stosunku Ukraińców do OUN-UPA i stwierdził, że Polacy powinni to zrozumieć i „sobie z tym poradzić”.

  Espreso.tv / Kresy.pl

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/429656-ujawniamy-sedzia-kaminska-ja-pragne-zemsty-na-tej-wladzy

  UJAWNIAMY. Wymyśliła pojęcie „kasty”, a dziś wzywa do odwetu i czystek! Sędzia Kamińska: „Ja pragnę zemsty na tej władzy”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: youtube wPolityce.plautor: youtube

  Szokujący popis pogardy, skrajnego upolitycznienia i gróźb w wykonaniu sędzi Ireny Kamińskiej! Była prezes stowarzyszenia „Themis” stała się sławna jako autorka określenia „kasta” w kontekście sędziów. W trakcie niedawnej konferencji organizowanej przez współfinansowaną przez Georga Sorosa, fundacji „Batorego”, dała upust swoim frustracjom, W nienawistnym i pełnym zacietrzewienia przemówieniu stwierdziła, iż chce dokonać zemsty na obecnej władzy. To nie koniec! Publicznie domagała się czystek w służbach specjalnych! (…)

  Grizzly 217.99.253.*za 43 minuty
  Hej POLICJA!!! Aresztować ją za mowę nienawiści!!

  ol 31.0.120.*za 43 minuty
  i takie komunistyczne chca zeby ich nazywac sedziami

  Gość Polski 77.7.23.*za 41 minut
  Duduś i jeszcze jedno VETO dla nich 🙂

  I.Ch.@I.Ch.godzinę temu
  Mściwość nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, moim zdaniem dyskwalifikuje człowieka do pełnienia jakiejkolwiek funkcji publicznej, nie mówiąc już o funkcji sędziego, totalna porażka!

  monika 83.8.126.*godzinę temu
  Sędzia mściciel to nowa kategoria, zapewne wyższa, nadzwyczajnej kasty. Baba powinna już dziś zrezygnować ze statutu sędziego i kasy którą bierze od podatnika

  irka@irkagodzinę temu
  Drogie panie, proszę sobie wykupić wycieczkę na Sycylię i nie wracać!!!. Ta opowieść o zemście nie jest z naszej bajki.

  lk 176.103.36.*godzinę temu
  inni chcą wreszcie sprawiedliwości ,nie zemsty . sprawiedliwości za czas orzekania od 1945 roku

  ana35 83.8.101.*36 minut temu
  Wypowiedzi tej sędzi świadczą o tym że nigdy ta pani nie powinna zostać sędzią.

  Starzec 205.201.55.*za godzinę
  Niemoc,bierność rządu do przemocy psych, pogardy i zastraszania.Jak do „szaraka” to mówią o aresztowaniach(TVP INFO)Kasta rządzi.Rzad słaby wobec silnych a silny do słabych.Nic nie pojmują?STRACH

  cxs 109.173.208.*za godzinę
  ŻENUJĄCE I BULWESUJĄCE! I GDZIE TA OBIEKTYWNOŚĆ I APOLITYCZNOŚĆ ?

  G-W 217.97.74.*za godzinę
  Piękna jest i wyraża się w sposób nie budzący wątpliwości. Nie jakieś tam krętactwa Totalnych. Ona mówi co czuje. ZEMSTA, ZEMSTA, ZEMSTA NA WROGA…

  Kira13@Kira13za 35 minut
  Jak taka osoba może nadal byc sędzią??!!!!! Opanujcie sie ludzie, KRS, komisja dyscyplinarna – na co czekacie do licha! Pozwalacie sobie włazic na łby a przez to cierpi naród… Tak PiS to nieudacznicy, którzy boją sie jakiejkolwiek restrykcji wobec ludzi elit łamiących prawo! Wyzywacie sie na przecietnym obywatelu a pozwalacie elitom szerzyc bezprawie . Polska staje sie pod waszymi rządami krajem bezprawnym i to tez będzie waszą zasługa… Nieudacznicy ….

  anna 79.184.16.*za 32 minuty
  mowa mściwości dalej z nią do pudła

  Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/wegierska-gazeta-polska-zostala-wzieta-w-dwa-ognie/


  Fot. americasfreedomfighters.com

  WĘGIERSKA GAZETA: POLSKA ZOSTAŁA WZIĘTA W DWA OGNIE

  16 stycznia 2019|3 komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Zdaniem węgierskiego dziennika „Magyar Idoek” Polska angażując się w działania przeciwko chińskiej firmie Huawei i organizację konferencji w sprawie Bliskiego Wschodu konfliktuje się z Chinami i Iranem. Sytuację tę w kontekście interesów USA określono jako wzięcie Polski „w dwa ognie”. – napisała w środę Polska Agencja Prasowa. (…)

  Medor @Medor:
  Tych matołów i szkodników z PiSu trzeba się jak najszybciej wywalić.

  tagore @tagore:
  No cóż, bilans handlowy Polska -Chiny w proporcji 1 do 12 , wrogie działania kontrolowanej przez Chiny firmy przeciwko Orlenowi w Czechach ,żądanie eksterytorialności dla bazy logistycznej w Polsce. Udział oddziałów Chińskich i Irańskich w manewrach na Białorusi i w Królewcu. Jakoś mało przyjaźnie to wygląda.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/429865-lekcje-nt-mowy-nienawisci-czego-beda-sie-uczyc-dzieci

  gonzo 5.172.255.*godzinę temu
  Śmiech na sali wpierw wymyśla się termin „mowa nienawiści ” a potem uczy się w szkołach co on oznacza. Orwel w czystej postaci

  Bjustonosz 77.10.123.*18 minut temu
  Ten lewacki pomiot chce przemycić ich hasła do polskiej rzeczywistości. A dam kiewicz też chciał zainstalować islam i tęczowych w Gdańsku. Jedna lewacka mafia.

  Jaś 178.42.97.*19 minut temu
  Dzieciom trzeba wytłumaczyć np. jak TVN produkuje nazistów, robiąc z nimi reportaże. Skaczący po krzesłach nawołuje do walenia deską itp.

  Mag 89.72.253.*27 minut temu
  Może lepiej żeby państwo nie wychowywało nam dzieci. Pan prezydent niech dba o swoje a ja o swoje. Takie narzucanie to było w PRL. Więc bez zgody rodziców nic z tego. Będą zgłoszenia do kuratorium.

  Maciek z Lublina 89.66.129.*za godzinę
  Pretekst do kulturkampfu ?

  PATRIOTYZM to MIŁOŚĆ 83.6.203.*za godzinę
  do własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. W szkole realizowany przez kultywowanie świąt i tradycji, oddawanie czci bohaterom narodowym oraz sławnym ludziom zasłużonym dla kraju.

  df 91.230.116.*za 29 minut
  Stąd te ataki na Młodzież Wszechpolską bo oni ostrzegają rodziców i dyrekcje szkół przed tymi szkoleniami niby o tolerancji dzieci bez zgody rodziców.

  Polska suwerenna 31.178.74.*za 29 minut
  CO TO JEST MOWA NIENAWIŚCI ? Są groźby karalne, pomówienia, podżeganie – to są terminy prawnicze. Ale „mowa nienawisci” ???? A mówienie o patriotach: „60 tys. faszystów” to co to jest????

  taka_prawda 79.185.100.*za 26 minut
  termin „mowa nienawisci” jest stworzony po to żeby wprowadzić lewacką cenzurę!! towarzysz Trzaskowski właśnie będzie to wdrażał!!

  anka@anka-anka5 minut temu
  Trzaskowskiego to zdaje się najbardziej boli ten patriotyzm. Nie zapomnę nigdy jego wyrazu twarzy jak nazywał faszystami przyszłych uczestników MN. Których nie wiadomo, bo on przecież też ich nie znał.

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/429508-dziedzic-zmarla-w-listopadzie-nie-mial-jej-kto-pochowac

  Irena Dziedzic zmarła 5 listopada. Media nie podały informacji o jej śmierci, nie miał jej kto pochować

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: fot.PAP/Tomasz Gzell wPolityce.pl

  12 stycznia dowiedzieliśmy się, że nie żyje Irena Dziedzic. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, twórczyni programu „Tele-Echo”, zmarła w wieku 93 lat. O śmierci poinformował miesięcznik „Więź”. Okazuje się, że dziennikarka zmarła już 5 listopada, jednak nikt nie podał informacji o jej śmierci, nie miał jej tez kto pochować. (…)

  Kowalska@Kowalskaprzedwczoraj
  Z jednej strony smutne a z drugiej widać jak w Polsce nie ma wyróżnień. ,,Jest sprawiedliwie.” Znana osoba , jakies zasługi miała a jednak potraktowano tę Panią tak samo jak wszystkich innych pozostałych dziewięćdziesięcioletnich seniorów. W programach rządowych ich nie ma .Starsze osoby , których młodosć przypadła na lata wojny , póżniej ciągle odbudowywali w trudnych warunkach kraj, pozostawienie zostali sobie samym bądż rodzinom (jesli je mają). Okazuje się , że taka Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec tych starszych osób.Ale na pewno kraj ma prawo do roszczeń o odszkodowania wojenne w ich imieniu tylko , że oni z nich nie skorzystają.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/429933-ft-robi-polityke-na-smierci-adamowicza

  „Financial Times”: Zabójstwo Adamowicza, to przykład przepaści między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem

  opublikowano: 10 godzin temu · aktualizacja: 10 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Zabójstwo Pawła Adamowicza to kolejny przykład przepaści między tolerancyjnym liberalizmem a konserwatywnym nacjonalizmem w Europie; powinno być ono ostrzeżeniem dla całego kontynentu – pisze w czwartek „Financial Times”. (…)

  Kristo 37.47.211.*7 godzin temu
  Idac tokiem rozumowania FT mozna stwierdzic ze sp. Rosiaka z PIS zamordowal przedstawiciel tolerancyjnego liberalizmu…szkoda ze tego mordu FT nie odnotowal i odpowiednio nie skomentowal.

  Prawdecka 94.217.76.*7 godzin temu
  Najprawdopodobniej zabójca nie był ani liberałem ani konserwatystą. Motywy zbrodni bada prokuratura i pozwólmy jej dokończyć dzieła. Wybory do PE powinny pozwolić wybrać posłów zainteresowanych Europą

  Parada@Parada3 godziny temu
  Do FT: przypomnę, że w Polsce obowiązuje ustawa zasadnicza zwana Konstytucją. Art. 2 tej ustawy określa podstawową zasadę demokratycznego państwa prawnego: Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Moje pytanie brzmi: ile według tej zasady mógłby zarabiać np. prezydent Gdańska??? A ile zarabiał faktycznie łącznie???

  tom 188.110.128.*5 godzin temu
  neoliberalizm upadl wraz z kryzysem w 2008 teraz mamy neomarksizm, jedna ideologia, jedna religia ,jeden szatanski bog-komunizm, ale o tym sza

  Kreon 5.184.252.*godzinę temu
  Sorosowy Financial Times” różni się dziś czymś od breżniewowskiej „Prawdy”? No może faktem, że tam byli sowieccy marksiści, a nie europejscy neomarksiści…

  Can@Can@Cangodzinę temu
  Trzeba temu ,,tolerancyjnemu liberalizmowi” uprzytomnić że już mieliśmy taki ..liberalizm” który mordował ludzi inaczej myślących, toż to dzisiejsi przebierańcy idei faszystowskich i marksistowskich oni też ,,reformowali świat bo uważali że tylko oni mają prawo, spróbujcie takiemu liberałowi zaprzeczyć lub pokazać że ma się inne poglądy wtedy wychodzi na jaw ten LIBERALIZM

  Konrad 95.90.224.*2 godziny temu
  „tolerancyjny liberalizm” na Zachodzie ma na swoim koncie juz setki ofiar. Tysiace Europejczykow zamordowanych przez islamistow, ktorych „tolerancyjny i liberalny” Zachod zaprosil do siebie.

  Polubienie

 8. zefir @zefir:
  Wcale goryczy wypowiedzi Ambasadora Iranu nie dziwię się, gdyż ma rację, że rząd Polski na całej linii Iran zawiódł, od nikogo nie otrzymując niczego w zamian-to głupota oczywista i norma polskojęzycznego rządu. Co jak co ,ale zaproszenie ze strony rządu polskiego dla Iranu, na konferencją należało się – motywacja oczywista. Bez tego konferencja będzie sądem inkwizytorów nad Iranem.

  Medor @Medor:
  Ta kompletna bezrozumność polskich władz się w głowie nie mieści. Dowodzi albo ich kompletnej głupoty, albo całkowitego uzależnienia od Izraela i USA. Najprawdopodobniej ma miejsce i jedno i drugie.

  lp @lp:
  Dowodzi też trzeciego – brutalnej prawdy że nie jesteśmy państwem suwerennym i wciąż nie wybiliśmy się na niepodległość. Ja inaczej nie potrafię wytłumaczyć takiego upodlenia Kraju przez USA, Izrael czy Ukrainę. Niech Bóg ma nas w swojej opiece bo marny nasz los.

  Willgraf @Willgraf:
  szanowny panie ambasadorze to nielegalne okupacyjne władze POLIN nie Polskie te bandyckie rządy nie mają nic wspólnego z Polską

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/ambasador-iranu-polska-nie-zaprosila-nas-na-konferencje-ws-bliskiego-wschodu/


  operationworld.org

  AMBASADOR IRANU: POLSKA NIE ZAPROSIŁA NAS NA KONFERENCJĘ WS. BLISKIEGO WSCHODU

  17 stycznia 2019|5 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Iran nie dostał zaproszenia na międzynarodową konferencję dotyczącą bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, którą Polska wraz z USA organizuje w lutym br. w Warszawie – ujawnił ambasador Iranu w Polsce Masoud Edrisi Kermanshahi w rozmowie ze stacją RMF FM.

  Ambasador powiedział w wywiadzie opublikowanym w czwartek, że dowiedział się o planowanej konferencji 28. grudnia ub. roku od wiceministra spraw zagranicznych RP Macieja Langa. „Powiadomił mnie wtedy, że ma się odbyć taka konferencja we współpracy Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych. Iran, który jest ważnym i wpływowym krajem w rejonie Bliskiego Wschodu, nie został na nią zaproszony.” – ujawnił ambasador. (…)

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429923-ambasador-iranu-w-polsce-podjeto-ryzyko-zniszczenia-relacji

   Ambasador Iranu w Polsce krytycznie o organizowanej konferencji: Podjęto ryzyko zniszczenia naszych relacji, były one przyjazne od wielu wieków

   opublikowano: dzisiaj, g. 7:08 · aktualizacja: dzisiaj, g. 7:07


   autor: epa/pap wPolityce.pl

   Współorganizując konferencję bliskowschodnią Polska podjęła ryzyko zniszczenia naszych relacji, były one przyjazne od wielu wieków; Iran zrobi wszystko, aby spotkanie zakończyło się niepowodzeniem – powiedział w „Rzeczpospolitej” ambasador Iranu w Polsce Masud Edrisi Kermanszahi.

   Departament Stanu USA i polskie MSZ poinformowały w zeszły piątek, że w lutym w Warszawie odbędzie się konferencja w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Iran uznał to za akt wrogości; tamtejsze MSZ wezwało charge d’affaires ambasady Polski, aby zaprotestować przeciw poświęconej głównie Iranowi konferencji. Jak podało polskie MSZ, polski dyplomata przedstawił irańskiemu resortowi spraw zagranicznych założenia planowanej konferencji.

   Tematy konferencji wspólnie przedstawili zaproszonym szefowie dyplomacji Polski oraz USA: Jemen, Syria, postępowanie Iranu w regionie czy kwestia irańskich pocisków balistycznych. Ten zestaw dowodzi, że konferencja jest wymierzona w Iran

   —powiedział ambasador Iranu w Polsce w wywiadzie dla czwartkowej „Rzeczpospolitej”.

   Podkreślił, że Teheran nie postrzega Polski jako „wroga” jednak uważa, że znalazła się ona „pod wpływem atmosfery wokół Iranu kształtowanej przez USA”.

   Decyzję o goszczeniu tej konferencji w Warszawie i uczestnictwie w jej organizacji uważamy za błędną i nie do zaakceptowania

   —oświadczył Kermanszahi.

   Szef dyplomacji Iranu Mohammad Dżawad Zarif w zeszły piątek skrytykował na Twitterze rząd w Warszawie, pisząc m.in. że „polski rząd nie zdoła zmyć z siebie tej hańby: podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku”.

   W nawiązaniu do tych słów, ambasador Iranu został spytany przez „Rz” „czy Polska wchodząc w konflikt z Iranem, jeszcze coś ryzykuje”.

   Polska podjęła ryzyko, polegające na zniszczeniu naszych wzajemnych relacji. A były one serdeczne i przyjazne od wielu wieków, można powiedzieć, że trwało to 540 lat

   —odparł.

   Jego zdaniem, rezultat konferencji nie będzie pozytywny, a Polska okryje się „złą sławą”.

   Jeżeli polskie władze sądzą, że poprzez organizowanie tego spotkania osiągną jakieś cele związane z żywotnymi interesami Rzeczypospolitej, to się mylą. Były państwa i byli przywódcy, którzy kierowali się tego typu rachubami wobec Iranu, ale kończyło się to niepowodzeniem, a najczęściej – klęską

   —powiedział Kermanszahi.

   Ambasador Iranu oświadczył ponadto, że Iran „będzie podejmował wszelkie wysiłki, aby spotkanie zakończyło się niepowodzeniem”. Zaznaczył, że w tym celu irańscy ambasadorzy będą się spotykać z przedstawicielami zaproszonych krajów „by przekonać ich do niebrania udziału lub przynajmniej obniżenia rangi wysłanników”.

   kk/PAP

   marek1mark@marek1mark7 godzin temu
   to wszystko to robota izraela szczuja nas na Iran a nasz rzad jak posluszny baran idzie w to zenada

   madzia 37.47.137.*9 godzin temu
   Polacy pamiętają, że Iran pomagał polskim dzieciom. Do tej pory żyją Polacy uratowani przez Iran i ich dzieci.Pamiętajmy o tym!

   pispojednozło 31.0.194.*9 godzin temu
   Zamieniliśmy niemiecką agenturę na syjonistyczno-amerykańską ekspozyturę. I wszystko za bezdurno, same straty, zero zysków. Jakieś profity? Jakieś sukcesy? Plucie w twarz przez Mosbacher.

   Marek 195.117.63.*3 godziny temu
   Ciekawe dlaczego hamerykańce nie zrobią tej konferencji u siebie ! Co mało miejsca mają. Czy też takie robią oszczędności obarczając kosztami swoich”sojuszników”.

   \/banzafaktyipogladyH 193.138.52.*4 godziny temu
   Iran to Persowie a nie Arabowie którzy podobnie jak Izrael chcą zniszczyć Iran. To co robi PiS niszczy Polskę – zostajemy skazani na sojusz z 2 państwami z których jedno nas jawnie nienawidzi.

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/429980-waszczykowski-znowu-spotykamy-sie-z-wroga-retoryka-iranu

   NASZ WYWIAD. Waszczykowski: Iran sam stawia się poza nawias społeczności międzynarodowej. Znowu spotykamy się z rewolucyjną retoryką

   opublikowano: za 9 minut · aktualizacja: 6 godzin temu


   autor: msz.gov.pl wPolityce.pl

   Tego typu wypowiedziami, jakie słyszymy w Teheranie, czy teraz przez ambasadora, Iran sam stawia się poza nawias społeczności międzynarodowej. Dyskusja dyplomatyczna nie jest aktem wrogości, a tym bardziej aktem agresji. Iran powinien spojrzeć na tę konferencję w sposób normalny, dyplomatyczny

   — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski, były szef MSZ i były ambasador RP w Iranie, odnosząc się do krytyki ze strony irańskiej konferencji bliskowschodniej. (…)

   wiem 83.23.207.*za godzinę
   Iran sam się wyeliminował z dialogu??? A zaprosiliście jakiegokolwiek przedstawiciela Iranu? To powtórka konferencji monachijskiej z 1938 r. Wtedy też „skożystaliśmy” na rozbiorze Czechosłowacji.

   oli 89.64.55.*za godzinę
   Skoro to jest tylko konferencja to dlaczego nie zaproszono Iranu?Tak spłacamy dług wdzięczności??

   wiem 83.23.207.*za godzinę
   Waszczu zapomina, że to CIA wywołało zamach stanu w Iranie i obaliło rząd Mohammada Mosaddegha. Świeckiego męża stanu którego zbrodnią było to, że chciał by na irańskiej ropie zarabiali Irańczycy.

   art 178.42.92.*za 44 minuty
   Zajmijcie się w końcu Polską ,wszędzie na kolanach a na co nam jeszcze Iran.

   abc 87.207.113.*za 44 minuty
   Żal serce ściska, kiedy czyta się takiego „Mędrca”.

   mm 78.8.119.*za 44 minuty
   Jak oni się łajdaczą przed Izraelem i USA.

   dziad 83.9.25.*za 43 minuty
   wstyd mi ze w 2015 r głosowałem na pis ,,,,,nigdy wiecej

   PISRAELSKI PIESEK 5.173.104.*za 41 minut
   odwracanie kota ogonem i robienie z ludzi głupków.

   Polubienie


  • Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz. Fot. msz.gov.pl

   CZAPUTOWICZ: ROSJA NIE WEŹMIE UDZIAŁU W WARSZAWSKIEJ KONFERENCJI WS. BLISKIEGO WSCHODU

   21 stycznia 2019|7 komentarzy|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz ujawnił, że Rosja nie weźmie udziału w polsko-amerykańskiej konferencji w sprawie Bliskiego Wschodu, która ma odbyć się w lutym w Warszawie. Wytłumaczył także, dlaczego MSZ nie wysłało zaproszenia na konferencję do Teheranu.

   W wywiadzie opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej dziennika „Rzeczpospolita” minister Czaputowicz ujawnił, że Rosja poinformowała, że nie będzie uczestniczyć w konferencji ministerialnej dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie organizowanej w lutym br. w Warszawie przez Polskę i USA. Stało się to jeszcze przed zapoznaniem się z jej programem, co zdaniem Czaputowicza świadczy, że konferencja nie jest na rękę Rosji. „Szkoda, bo Rosja odgrywa ważną rolę na Bliskim Wschodzie” – skomentował to szef polskiej dyplomacji. (…)

   Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
   To oznacza, że ta konferencja będzie całkowicie bezwartościowa i będzie tylko okazją do demonstracji uległości poszczególnych uczestników, a zwłaszcza organizatora, wobec USA i Izraela.

   UPAdlina @UPAdlina:
   Nie dziwne, że Rosja nie będzie brać udziału w kabarecie zorganizowanym przez „polskie” anty-polskie pacynki z warszawki na rozkaz swojego pana z faszyngtonu. Ale klown ciaputowicz zdziwiony, hehehehe!

   Kojoto @Kojoto:
   Powtarza się sytuacja jak z czasów SLD – Usrael wykorzystuje Polskę jako legitimizację swoich agresywnych planów i działań na Bliskim Wschodzie, a zera z „zaRządu” sa jak chłopcy na posyłki…

   lp @lp:
   Skoro Kneset mógł sobie obradować w Krakowie (jakim prawem?!!!) to dlaczego amerykańska dyspozytura narodu handlowego nie może zrobić sobie narady wojennej w Polsce? Taniej to bo na nasz koszt, bezpieczniej niż w Izraelu bo u nas jeszcze spokojnie z muzułmanami a rakiety z Syrii nie dolecą, same zalety a więc czemuż się dziwić? Polacy w kwestiach pryncypialnych dla przyszłości państwa skarleli i jak ktoś powiedział: bardziej interesują ich promocje w Biedronce niż przyszłość Ojczyzny.

   1000_szabel @1000_szabel:
   Rozumiem, że wg Czaputowicza Bliski Wschód jest priorytetem dla Polski… Ciekawe.

   KazimierzS @KazimierzS:
   Persja może zostać naszym sojusznikiem w walce z wojskami USA okupującymi Polskę. Mimo wszystko to nie jest dobra wiadomość.

   Roman1 @Roman1:
   Najlepszy jest sposób pisania uchwały zgromadzenia. Treść uchwały nie zostanie określona przez wybranych przedstawicieli, tylko przez organizatorów, t.j. przez USA wspólnie z Polską. Praktycznie USA będą przewodniczącym, a Polska protokolantem. Przypomina mi się „Zemsta” Fredry i list pisany przez cześnika i Dyndalskiego – „mocium panie, me wezwanie, mocium panie racz w sposobie, jako skłonność ku osobie” …, a potem – „mocium panie cymbał pisze”. Oj, uważaj Czaputosiu, żeby ci się nie oberwało od amerykańskiego cześnika.

   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/usa-wspolgospodarzem-szczytu-ws-bliskiego-wschodu-w-warszawie/

   Polubienie

 9. polka 37.47.35.*2 godziny temu
  Na takie działania pieniądze są, a polskiego emeryta jeszcze zawodowo czynnego ściga się za składki zdrowotne, straszy się komornikiem i wpisem w hipotekę. To skandal i złodziejstwo.

  Kłamstwa wpolin 37.47.5.*3 godziny temu
  W tytule jedno, w treści drugie. Na końcu jest informacja, że rozszerzają podstawę wydawania wiz także o „woluntariuszy”

  kixu 194.33.72.*wczoraj
  Ustawa nie będzie dotyczyła: ..,..,..,…prawie wszystkich.

  https://wpolityce.pl/polityka/430025-koniec-z-turystyka-pobytowa-i-fikcyjnymi-studentami

  Koniec z „turystyką pobytową” i fikcyjnymi studentami. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o cudzoziemcach

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o cudzoziemcach, która zakłada m.in. wyeliminowanie tzw. turystyki pobytowej i wprowadzenie rozwiązań uniemożliwiających sprowadzanie cudzoziemców, którzy wjeżdżają do kraju pod pretekstem studiów, ale ich nie kontynuują.

  Za nowelą głosowało 340 posłów, przeciw było 79, czterech wstrzymało się od głosu.

  Nowela dostosowuje polskie przepisy do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej w sprawie warunków wjazdu i pobytu obywateli państw spoza Unii Europejskiej. Chodzi o cudzoziemców przyjeżdżających m.in. w celu prowadzenia badań naukowych, podjęcia studiów, szkoleń czy udziału w wolontariacie lub programach wymiany szkolnej. (…)

  Polubienie

 10. Ril 188.29.165.*wczoraj
  Hiszpanka mówi o wspólnych wartościach w kontekście wydarzeń w Katalonii zapewne

  Albercik@Albercikwczoraj
  Wiara w unijne fundusze to wiara w socjalizm. A w rzeczywistości najlepszy rozwój jest wówczas, gdy się pozwala ludziom pracować, nie okrada się ich dziesiątkami podatków i nie rzuca się kłód pod nogi przedsiębiorcom.

  metrios 77.254.145.*wczoraj
  @R – jesteś ofiarą prania mózgu przez TVN? Zacznij myśleć, może nie jest za pózno!

  kolo 87.79.245.*wczoraj
  Sa jeszcze watpliwosci, ze ta cala Unia to wylacznie lewacki kolchoz? Jezeli Polacy dalej beda takimi Euroentuzjastami to ja sie z takiego panstwa wypisuje.

  https://wpolityce.pl/polityka/429994-kontrowersyjna-decyzja-pe-tak-rozwala-sie-ue-od-srodka

  Euroszantaż? PE przegłosował stanowisko ws. powiązania funduszy UE z kwestią praworządności! „Tak rozwala się UE od środka”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/EPA/PATRICK SEEGER wPolityce.pl

  Parlament Europejski przegłosował w czwartek stanowisko dotyczące propozycji powiązania dostępu do funduszy UE ze stanem praworządności. Eurodeputowani chcą, by to eksperci oceniali stan rządów prawa w krajach UE. PiS uważa, że idea jest szkodliwa dla UE. (…)

  Polubienie

 11. popeo 87.205.52.*
  To jest do bólu szczera i mówiąca prawdę wypowiedź bez wazeliniarstwa i hipokryzji.Tak trzymać panie Cejrowski bo prawda jest jedna nawet gdy jest dla wielu niewygodna.

  anka@anka-anka
  To już teraz nie wolno mieć własnego zdania? Czy to co napisał p. Cejrowski jest kłamstwem? Wszyscy mają tylko bić brawo na komendę?

  mazowszanka 31.11.237.*
  Cejrowski obrońcą honoru ludzi myślących. Niestety, tylko on.

  Maciej 95.160.158.*
  Cejrowski ma rację. Nie rozumiem, jak można ogłaszać żałobę narodową po śmierci polityka zamieszanego w aferę Amber Gold.

  stefan@stefan
  słusznie, półtora roku temu został zamordowany na terenie Niemiec, przez muzułmanów kierowca tira – nie było żałoby; kilka dni temu zginął górnik – bez żałoby. Niech PAD ustali, że żałoba przysługuje tym, którzy mają co najmniej np. 20 kont!

  kunsztowna prawda 188.147.99.*
  Cejrowski i Rachoń to GŁOS WOLNY WOLNOŚĆ UBEZPIECZAJĄCY !

  poznanianka 85.234.249.*
  100% racji!!

  Tik – Tak 185.153.35.*
  Tak jest Wojtek jedynym człowiekiem osób myślących!!!!!!!!! Panie Wojtku – dziękuje

  https://wpolityce.pl/polityka/430073-cejrowski-adamowicz-okropnym-typem-jako-prezydent

  Atak nawet w czasie żałoby. Cejrowski: Śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin. Był okropnym typem jako prezydent

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: scrrenshot/tvp

  Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać

  – na takie słowa po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza pozwolił sobie Wojciech Cejrowski.

  Wpisem na Facebooku podróżnik odniósł się w ten sposób do tragedii w Gdańsku.

  To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska

  – czytamy.

  Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły

  – dodaje Cejrowski.

  Oberwało się też Jerzemu Owsiakowi. Zdaniem Cejrowskiego, jako prezes Fundacji WOŚP był osobiście odpowiedzialny za koncert w Gdańsku.

  A Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem

  – napisał podróżnik na Facebooku.

  mly/facebook

  autor: Znalezione w sieci

  https://wpolityce.pl/polityka/430153-oskarzenia-niemieckich-mediow-po-zabojstwie-adamowicza

  Albercik@Albercik
  Kuriozalnie wygląda, gdy Niemcy kogoś pouczają. To tak jakby Lance Armstrong robił wykłady i pouczał innych na temat czystości w uprawianiu sportu.

  Nina 83.26.90.*
  Niemcy to kraj miłości świadczą o tym dwie wojny światowe które wywołali.

  https://wpolityce.pl/polityka/430172-ogorek-dla-wpolscepl-otrzymuje-grozby-karalne-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/430141-rzymkowski-nie-znamy-przyczyn-wypadku-sp-r-wojcikowskiego

  https://wpolityce.pl/polityka/429375-pawel-adamowicz-nie-zyje-lekarze-nie-zdolali-go-uratowac

  RELACJA. Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zostanie pochowany w sobotę, w Bazylice Mariackiej

  Polubienie

  • glob@globdzisiaj, g. 9:19
   Wyglada na to, niestety, że pan poseł Wilk ma rację. Styl wypowiedzi pana posła może budzić wątpliwości, ale co do istoty sprawy, to pełna zgoda. Zmarły prezydent Gdańska Paweł Adamowicz najprawdopodobniej zastąpi zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego na cokołach pomników i w nazwach ulic, kiedy tylko przedstwiciele totalnej opozycji wrócą do władzy, a tam gdzie już władzę sprawują, nawet jeszcze szybciej. Cała nadzieja w tym, że Rodzina śp. Pawła Adamowicza nie wyrazi zgody na takie szaleństwo.

   piśor 77.111.245.*dzisiaj, g. 9:18
   ten portal jest BEZNADZIEJNY, współdziała z „Partią Zemsty”. A Wilk powiedział 100% prawdy…. Mord na Adamowiczu jest spełnionym marzeniem TOTALNYCH, bo tworzą mit założycielski ZEMSTY

   piśor 77.111.245.*dzisiaj, g. 9:16
   największe korzyści ze śmierci Adamowicza odniosła PO , i to było ich marzenie , które się spełniło…. Mają „męczennika”, przykryli afery, zniknął konkurent na kandydata na prezydenta Polski

   https://wpolityce.pl/polityka/430293-szokujacy-wpis-posla-wilka-tworzy-sie-oto-sekta-gdanska

   Szokujący wpis posła Wilka: „Tworzy się oto sekta gdańska (lustrzane odbicie smoleńskiej)”. I to w dniu pogrzebu…

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   autor: Fratria wPolityce.pl

   Czy po religii smoleńskiej będziemy mieć teraz religię gdańską?

   — napisał na Twitterze polityk partii Wolność Jacek Wilk.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. Gdańsk pożegnał swojego prezydenta. Urna z prochami Pawła Adamowicza została złożona w Bazylice Mariackiej. WIDEO, ZDJĘCIA

   Jeśli tak, to będzie to kolejny dowód, że między PO, a PiS nie ma żadnej istotnej różnicy – jest tylko pokazowa wojenka popisowych gangów o to, kto ma ściągać z nas haracz

   — dodał.

   Chociaż słowa posła na Sejm spotkały się z krytyką internautów, Wilk postanowił brnąć w swoją narrację.

   I WYKRAKAŁEM: na naszych oczach tworzy się oto sekta gdańska (lustrzane odbicie smoleńskiej)

   — stwierdził.

   A skoro jest sekta, to będzie i kult – oparty o te same zasady, co smoleński

   — dowodził parlamentarzysta wskazując przykłady, które rzekomo mają potwierdzać postawioną przez niego tezę.

   (…)

   skipper 108.231.191.*39 minut temu
   „… tworzy się oto sekta gdańska”. Tworzy się? – jest!!! Właśnie został zamordowany „Ojciec Chrzestny” sekty. Podczas pogrzebu na pierwszych miejscach siedziała Familia.

   ojbedzie 95.90.215.*5 godzin temu
   Ale on ma po prostu rację… Zobaczycie to w najbliższych dniach.. Choć już dziś dała popis (?) Bieńkowska..

   anna 79.184.207.*6 godzin temu
   chciałam zapytąć cenzorów jakie słowa są zakazane – bo widzę że np.NIC to słowo któergo nie wolno używać – czy nie przesadzacie??????

   anna 79.184.207.*6 godzin temu
   skoro poseł nie rozumie spraw podsawowych to nie rozumie NIC – naprawde nie rozumiem dlaczego mi komentarze blokujecie użylam słoa „nic”

   anna 79.184.207.*6 godzin temu
   powiem tak kolego :gdyby katastrofa smoleńska wyjaśniona była uczciwie – nie byloby żadnych miesięczni itp. z naszej strony – tespotkania ,Msze Sw. były sprzeciwem wobec ł o buserstwa

   chinaski 188.146.193.*7 godzin temu
   Poseł Wilk ma rację. Co prawda jeszcze nie ma jak w Korei Pn. kary śmierci dla tych co nie płakali na pogrzebie Adamowicza ale wszystko zmierza w tym kierunku.

   Polubienie

  • (Nie) wszystkie afery Adamowicza. Czy człowiek, który ma tak wiele za uszami znów wygra wybory?

   Telewizja wPolsce
   Published on Oct 31, 2018
   – Piszemy z Markiem Pyzą o Pawle Adamowiczu od kilku lat. Gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie afery, to by wystarczyło na obfitą książkę, dlatego postanowiliśmy zrobić taki ranking. To bardzo barwa postać. 20 lat na urzędzie już tak go utwardziły, spowodowały pewność siebie, bezczelność – stwierdził Marcin Wikło, publicysta „Sieci”.

   Faustyna
   Wygra niestety, bo ludzie nie lubią uczciwych, musieliby się takimi sami stać. Przez dwadzieścia lat rzeczywiście wytworzyła się cała armia klientelizmu, wiszących u klamki, trudno to przerwać. Czy pamiętacie choćby gdańskich sędziów na telefon ?

   maurice perigord
   My pamiętamy, ale większosć populacji ma pamięć jętki jednodniówki. To taki owad, który żyje 1 dzień tylko po to aby dokonać aktu przedłużenia gatunku

   Ewik X
   Super ,masz rację Faustyna

   Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/430240-wdowa-po-sp-rafale-wojcikowskim-wspomina-meza

  Wdowa po śp. Rafale Wójcikowskim wspomina męża: „Rafal miał czyste i dobre serce, zawsze miał kogoś kim się opiekował”

  opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu


  autor: polskie radio wPolityce.pl

  To jest nie do uwierzenia, że już minęły dwa lata od śmierci Mojego Rafała

  — napisała żona śp. Rafała Wójcikowskiego na Facebooku. Wdowa po pośle Kukiz‘15 wspomina swojego zmarłego męża.

  Ciągle się dziwię, że to się stało. Że jestem wdową. Że nasze córeczki nie mają już TATUSIA. To przecież niemożliwe i niepojęte…

  — czytamy.

  Rafal miał czyste i dobre serce, zawsze miał kogoś kim się opiekował, był mężny i odważny, niesamowicie mądry i błyskotliwy. Uwielbiał być w domu, to był Jego azyl

  — przekonuje żona śp. Rafała Wójcikowskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: TYLKO U NAS. 2. rocznica tajemniczej śmierci posła Wójcikowskiego. Rzymkowski: Nadal nie znamy odpowiedzi na wiele pytań

  Kobieta zwraca też uwagę na fakt, że do dzisiaj nie wyjaśniono kulisów jego śmierci.

  Zginął bo był odpowiedzialny. (…) Nadal nie wiemy co tak naprawdę się wtedy stało…

  — pisze Wójcikowska.

  Marzyłam o stworzeniu Księgi Pamięci o Rafale… Mam nadzieję, że jeszcze pamiętacie o Rafale … Proszę zmówcie dzisiaj za Jego duszę Zdrowaś Maryjo

  — czytamy.

  mly/Facebook

  Bożena 94.254.213.*7 godzin temu
  Zachowywał się jak trzeba, uczciwie i godnie. To Jemu należały się honory od Państwa Polskiego a nie temu z Gdańska co zamieniał polski Gdańsk na niemiecki Danzing! Wstyd!

  to jest Polska? 87.205.57.*
  i to jemu należy się szacunek, pamięć i uznanie. I na pewno wyjaśnienie przyczyn śmierci, a nie …….

  Tom 83.31.187.*
  po uczciwych ludziach takich jak Wójcikowski nie było i nie będzie żałoby narodowej… nawet rzetelnego śledztwa nie było

  Rico 5.173.176.*
  To prawda. Odszedł cicho . Uczciwym niewielu się pokłoni Dużo siły dla Pani i dzieci.

  kkkk 185.129.114.*
  I PIS nie urzadzal show jak adamowiczowi ktory na te honory nie zasluguje jak wszyscy wiemy Komu chcecie sie przylizac?? totalnym ,oni i tak beda robic plugawe rzeczy wobec was i nas wyborcow PIS

  wPolin.pl@wPolin.pl
  Dlaczego po śmierci Wójcikowskiego nie było tygodniowych obchodów i żałoby narodowej? Dlaczego biskupi nie doznawali wzruszeń i rekolekcji? Adamowicz z zarzutami ważniejszy, bo z PO-PiSu…

  … 83.6.154.*
  szkoda bardzo dobrego człowieka Mam nadzieję że w końcu uda się wyjaśnić prawdziwy powód wypadku komu się naraził. Porzadny kochajacy prawdziwy społecznik nie układowiec Jak widać wiedza zabija

  MOLAS 83.24.122.*
  no ale nie był z układu gdańskiego, więc jego śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach jest mało ważna. wałęsa stojący nad grobem, do końca tryskający nienawiścią, zachowuje się jak łotr

  ro@ant
  Wieczny odpoczynek racz Panie dać dobremu człowiekowi.

  Polubienie

 13. stan 74.14.89.*
  Ale sukces!To są bezczelne kpiny z rozumnych ludzi.

  Obserwator JW 89.64.18.*
  W Lublinie to Państwowe Muzeum Majdanek. Jakiego to państwa? Polski. W dodatku na pawilonie do przyjmowania zwiedzających powiewa „dumnie” Polska Flaga. I co tu się dziwić i prostować.

  lepiej niczego nie komentować! 37.47.3.*
  Zawracanie ludziom głowy. Rząd niech się sam zajmie tym co do niego należy. Obywatele nie mają czasu – mają palić znicze za AP- nowego świętego polskiego (Patrona Czystych Rąk?)i cicho siedzieć – bo podpadną!

  Waldek 80.233.40.*
  Nie ośmieszajcie się tym pompatycznym tytułem. Z całym szacunkiem, ale starajcie się bardziej subtelnie nazywać pewnie wydarzenia.

  Konrad 95.90.224.*
  Hura ! Przez tydzien nie beda rozpowszechniac klamstw. A pozniej znowu wszystko zacznie sie od poczatku i my znowu bedziemy ich prosic na kolanach. A przeciez wystarczyloby wytoczyc proces.

  PIS = Zydowski rzad= MOSAD 172.58.229.*
  **Nie Hszpanski partalu Barany, tylko Zydowski. W Polsce jest Zydowski rzad PISu dla tego nie ma ustawy IPN.

  wPolin.pl@wPolin.pl
  Gdybyśmy mieli polski rząd, byłaby ustawa o IPN i takie oszczerstwo w ogóle by się nie pojawiło. Byłaby prawna kara na takie kłamstwa. Zamiast tego pozostają akcje na twitterze… Usunęli „polski”, ale nie dopisali „niemiecki”, więc w domyśle pozostało polski obóz…

  https://wpolityce.pl/polityka/430150-sukces-w-walce-ze-sformulowaniempolski-oboz-koncentracyjny

  Presja ma sens! Po akcji na Twitterze hiszpański portal zrezygnował ze sformułowania „polski obóz koncentracyjny”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Reduta Dobrego Imienia informuje, że dzięki przeprowadzonej na Twitterze akcji hiszpański portal 20minutos.es zrezygnował ze sformułowania „polski obóz koncentracyjny”.

  Poniżej całe oświadczenie RDI w tej sprawie.

  W wyniku podjętej ostatnio akcji na Twitterze hiszpański portal 20minutos.es z wyrażenia „polski obóz koncentracyjny” usunął przymiotnik „polski”.

  Przypominamy, że portal 20minutos.es tkwił przy oszczerczym sformułowaniu „polski obóz koncentracyjny”, mimo naszej interwencji i Państwa pomocy poprzez akcję mailingową. Głos w sprawie zabrało również Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, wyjaśniając, że oficjalne konto muzeum na Twitterze nie jest kontem „polskiego obozu koncentracyjnego”. Dopiero jednak podjęta akcja na Twitterze pozwoliła na wprowadzenie zmian do artykułu przez redakcję.

  Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

  autor: Reduta Dobrego Imienia

  Polubienie

 14. Wojsko Polskie Będzie Bronić Granic Izraela – DLACZEGO? – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Dec 27, 2018

  MrCize06
  Jeśli to prawda. Ludzie powinni wyjść na ulicę i pokazać swój swój sprzeciw wobec tej chorej sytuacji. Potem będą na nas płuc za granicą i mówić że Polacy trzymają z mordercami z Izraela.

  DragonGamesTV
  Marionetki…………….Izraela Z Iranem przedtem Persją zawsze mieliśmy dobre stosunki wiec tak walczyć z nimi bez powodu tylko dlatego bo Izrael chce jest debilne PS I tak kolejny kraj nas znienawidzi

  Pawel Es
  Ale jak to ? Naród antysemitów i faszystów ma Izraela bronić ? Chyba ktoś się tu udławił własną propagandą :)

  Polubienie

 15. Macierewicz [PIS]: Polska NIE Jak SUWERENNE PAŃSTWO a Kraj Kolonialny USA – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Dec 28, 2018

  Marcin Popławski
  Polaków nie nauczyły doświadczenia z II WŚ, ponownie nas „załatwią” i „pomogą”. To smutne .

  Keyser Söze
  Macierewicz ma ogromny wkład w zrobieniu z Polski wasala usraela jest ostatnią osobą,która powinna wypowiadać się na ten temat. To zwykły agent wpływu klasycznie mierny ale wierny….

  hitek9000
  Sam załatwił nam taką „pozycję międzynarodową” :)

  Obywatel Cane
  Macierewicz jest ostatnią osobą, która powinna się na ten temat wypowiadać. Sam na kolanach lizał d**ę jankesom i jest po części główną przyczyną obecnego stanu rzeczy a teraz gra pod publiczkę na zasadzie „to nie miało być tak”. Temu panu już dziękujemy.

  Preto on Tour
  Polska cieszy sie że może odciąć sie od rosyjskiego gazu, ale teraz jestesmy uzależnieni w drugą strone. Nie widze tego jak dajemy focha stanom na ich umowy. Putinowi możemy powiedzieć nie, ale US nie więc jesteśmy na kolanach w drugą strone

  Polubienie

 16. Polska na Kolanach Przed USA – Rząd PIS dla Trumpa i Ameryki Prowokuje Iran – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jan 17, 2019

  Maciej
  Dawno nie było rządu, który był tak głupi, nieudolny, obłudny, zakłamany i zdradziecki jak PIS! Nawet ta zasrana, złodziejska, mordercza PO im nie dorównała. PiS na czele z kalksteinem przebił wszystkich. HAŃBA, HAŃBA, po trzykroć HAŃBA. To wszystko zostanie im zapamiętane.

  Bezimienny Azar
  USA to nie jest nasz sojusznik i przyjaciel…to największy terrorysta i prowokator na świecie…powinniśmy to zrozumieć i postawić się tym jebanym żydoamerykanom

  mekmos8
  Szmaty z usa robią z Polską co im sie podoba. Skłócą Polske z kim tylko sie da zeby nic nam wiecej nie zostało tylko kochac smiecia jakim jest usa!!!!!

  Andrzej Kolanko
  W konstytucji zapisane jest że WP ma służyć integralności terytorium RP, a nie być najemnikami USA i Israela.

  Dupka Lucyfera
  Goje mają ginąć za swoich panów. A jak nie to będą antysemitami…

  Polubienie

 17. Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba, POLIGON POLSKA CZYLI NIGDZIE

  Aleksander Jabłonowski
  Published on Jan 16, 2019
  Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba, POLIGON POLSKA CZYLI NIGDZIE
  Fragment z filmu MIASTO 1944 reż.J.Komasy

  Wywiad z T.Borem Komorowskim z Youtub
  Jedyny telewizyjny wywiad z przywódcą Powstania Warszawskiego. Tadeusz Bór-Komorowski.

  Luki Baranski
  Dlatego w Polsce nie ma rządu są tylko pachoły i slugłusy US i A oraz Izraela. Rządzi nami stara raszpla i dyzma zwany naszym Żydem. A Polski naród prowadzony na rzeź jak bydło nie obrażają Zwierząt!!!

  Pan Polityczny
  Jak niewiele trzeba aby Polacy płakali po umiłowanym przywódcy jak Koreańczycy po Kimie .Czarna komedia na ulicach Gdańska . Ps Nie dla wojny z Iranem !

  Polubienie

 18. https://wpolityce.pl/polityka/430531-polska-koniem-trojanskim-usastanowcza-odpowiedz-szefa-msz

  Polska „koniem trojańskim USA”? Stanowcza odpowiedź szefa MSZ: Nie. Polska jest zwolennikiem polityki unijnej

  opublikowano: za 8 minut · aktualizacja: za 8 minut


  autor: polskawielkiprojekt.pl wPolityce.pl

  Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział dziennikarzom w Brukseli, że rozmawiał ze swoimi odpowiednikami w UE o organizowanej w lutym w Warszawie konferencji bliskowschodniej i ich reakcja była pozytywna. (…)

  zua 198.134.51.*za 21 minut
  Na co ta konferencja? Cos wymiernego dostaniemy za to? Czy tylko nadstawienie zopy?

  monika 83.8.121.*za kilka sekund
  To dlaczego boicie się oddychać? Czemu ambasador USA jest jeszcze w Polsce po tylu wpadkach? Kiedy koniec rządów Żydów? Tu nie Polin i nic na to nie poradzicie

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/swiat/430376-szef-msz-rosja-nie-bedzie-uczestniczyc-w-konferencji

   Szef MSZ: „Rosja nie będzie uczestniczyć w konferencji ws. Bliskiego Wschodu”. Nawet nie zapoznali się z programem!

   opublikowano: dzisiaj, g. 6:54 · aktualizacja: dzisiaj, g. 6:54


   autor: Fratria wPolityce.pl

   Rosja poinformowała, że nie będzie uczestniczyć w konferencji ws. Bliskiego Wschodu i to jeszcze przed zapoznaniem się z jej programem – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem pokazuje to, że konferencja nie leży w interesie Rosji. (…)

   fgf 77.253.57.*10 godzin temu
   A w czyim interesie leży ta konferencja?

   nohood 37.47.6.*10 godzin temu
   agentura izraela to śmiertelna choroba. wystarczy spojrzeć na bliski wschód, żeby znać jej przebieg i objawy. co robi 20 tysięcy agentów mosadu na naszym terytorium ? prątkują. polska choruje na trąd.

   z 51.15.82.*4 godziny temu
   czy zaprosiliście wcześniej Iran gamonie? to jest niepoważne

   Kacha 83.8.209.*7 godzin temu
   Jak długo Ten człowiek będzie twarzą naszej polityki zagranicznej? Konferencja bez Iranu i CCCP jest jak układ z Monachium bez Czechosłowacji. Doprowadzi tylko do wojny, w której Polacy będą ginąć.

   Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/izrael-zadowolony-z-organizowanej-w-warszawie-konferencji-ws-bliskiego-wschodu/


   Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce. Fot. facebook.com, IsraelinPoland

   IZRAEL ZADOWOLONY Z ORGANIZOWANEJ W WARSZAWIE KONFERENCJI WS. BLISKIEGO WSCHODU

   22 stycznia 2019|7 komentarzy|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   Konferencja nam się podoba – powiedziała Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, odnosząc się do organizowanej w Warszawie przez Polskę i USA konferencji ws. Bliskiego Wschodu. Jej zdaniem nie ma ona antyirańskiego charakteru, ale jest reakcją na działania Iranu w regionie.

   W połowie lutego Polska i USA organizują w Warszawie konferencję nt. Bliskiego Wschodu, o wyraźnie antyirańskim charakterze. Jako pierwszy poinformował o tym, na antenie amerykańskiej stacji FOX News, sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Powiedział, że szczyt „skupi się na stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie oraz wolności i bezpieczeństwie w tym regionie”, czego istotnym elementem jest powstrzymywanie „destabilizującego wpływu” Iranu. Dopiero po tym oświadczeniu wspólny komunikat w sprawie szczytu wydało polskie MSZ oraz Departament Stanu USA. Szef MSZ Iranu skomentował, że Polska „jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku” (…)

   jwu @jwu:
   Konferencja nam się podoba ? Przecież to czas teraźniejszy ,a sprawa dotyczy niedalekiej przyszłości.No chyba ,że w tym sformułowaniu pani ambasador zawarła również rezultat tej konferencji, który zna już dzisiaj.

   lp @lp:
   @jwu No chyba nie masz złudzeń co do tego, przecież to zwykła farsa. Decyzja o rozwaleniu Iranu zapadła już dawno, trzeba ją tylko przykryć grą pozorów dla światowej gawiedzi.

   vader213 @vader213:
   Chaputovytch ukrainiec jest zadowolony że Polska będzie poligonem atomowym

   lp @lp:
   @vader213 Jemu to zwisa bo w razie „W” da dyla za granicę jak sanacyjni spece od utrzymania guzika od munduru.

   jwu @jwu:
   @lp Przyznam ,że jestem w pewnym stopniu uprzywilejowany (w stosunku do innych rodaków),ponieważ mieszkam w pobliżu granicy niemieckiej.A to oznacza ,że tereny te nie zostaną wypalone ,gdyż promieniowanie mogłoby przeniknąć na teren Niemiec. Taką mam (przynajmniej) nadzieję?

   lp @lp:
   @jwu Jeżeli – co nie daj Boże – doszło by do W to wszyscy upieczemy się jak kurczaki w mikrofali a tym co przeżyją pozostanie powolna agonia z choroby popromiennej. Dlatego szczególną odrazę budzi we mnie pchanie Polski do konfrontacji z Rosją, Iranem czy innymi krajami bo my nie mamy w tym żadnego interesu. Co innego naród handlowy, który zwykł od dawna wybierać kasztany z ognia cudzymi rękami.

   Roman1 @Roman1:
   Nie rozumiem głosów krytycznych. Pan (USA) każe, sługa (Polska) musi. I wszystko.

   Polubienie

   • kserkses 37.128.76.*przedwczoraj
    Napawa nadzieją mądrość Polaków co widać po wpisach. Niebawem do władzy dojdą Narodowcy i nieproszeni goście będą musieli znaleźć sobie innych szabesgojów na przykład ruskich. Czekam z niecierpliwością

    https://wpolityce.pl/polityka/430555-azari-zadowolona-z-konferencji-o-bliskim-wschodzie

    Ambasador Azari przyznaje: Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie, bo jest neutralna w tej kwestii

    opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

    autor: Fratria wPolityce.pl

    Polska jest dobrym miejscem na konferencję o Bliskim Wschodzie, bo jest neutralna w tej kwestii – oceniła ambasador Izraela w Polsce Anna Azari w rozmowie z wtorkową „Rzeczpospolitą”. (…)

    Narodowiec 83.22.247.*przedwczoraj
    Czy rządzący maja rozum aby nas konfliktować z przyjaznym Iranem. Podziękujemy Irańczykom za uratowanie 130 tys polskich dzieci. Pytam jako POLAK. Kto rządzi w moim kraju???????????

    tnadnukes 85.193.218.*przedwczoraj
    Chwalenie przez Izrael przy równoczesnym obsobaczaniu przez Iran skłania ku przypuszczeniu, że „neutralność” jest cóś niesymetryczna. Ups… Tymczasowo nie mogę dodawać komentarzy.

    Loli 87.161.216.*przedwczoraj
    Przeciez mial juz byc nowy ambasador. Dziwne, ze ta pani jeszcze jest w Polsce. A druga kwestia – po co nam ta nowa awantura na Bliskim Wschodzie. Jaki my mamy tam interes?

    ZbijGniew 83.26.127.*przedwczoraj
    …to znaczy – „wywalimy was, Polacy z dobrych relacji z Iranem, bo tak nam się to podoba czyt. – „mamy w tym geszeft”

    tylko uczciwie 88.156.128.*2 godziny temu
    to nieprawda, że jesteśmy neutralni, nasze wojska są na Bliskim Wschodzie, proponuję przenieść konferencje na Madagaskar jeżeli się na to zgodzi

    Lestek 213.5.44.*wczoraj
    Raz dwa trzy próba spraju- czy po trzech miesiącach mogę dodawać już komentarze- czy dalej sieję tylko „mowę nienawiści’?

    gosc 83.7.210.*wczoraj
    nie zyczymy sobie tej konferencji i tej pani oraz pani mosbacher

    sowa 109.196.49.*przedwczoraj
    Polska jest dobrym miejscem miejscem nie tylko na jakąś tam konferencję. I bliskowschodnia ambasadoressa najlepiej o tym wie

    sowa 109.196.49.*przedwczoraj
    I tak po raz kolejny dajemy się wmanowrywać „za wolność naszą i waszą”

    mada 37.7.241.*przedwczoraj
    Ta pani lepiej niech nic nie mowi skoro jest nieprzyjaciolka Polski i Polakow!

    G-W 185.56.211.*przedwczoraj
    A najlepszym miejscem jest Polska dla panoszenia się wrogich nam osób i nacji.

    jak piękna tak też mądra 89.228.69.*przedwczoraj
    Kiedy w końcu Karnowscy się ogarniecie i przestaniecie to roztrzepane czupiradło cytować i prosić o wywiady?!

    lry 188.146.161.*przedwczoraj
    Klasyk radził by tej pani milczenie.

    Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/polska/warszawska-konferencja-ws-bliskiego-wschodu-zagrozona-malo-chetnych-do-udzialu-w-niej/


   Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz. Fot. msz.gov.pl

   WARSZAWSKA KONFERENCJA WS. BLISKIEGO WSCHODU ZAGROŻONA? MAŁO CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W NIEJ

   23 stycznia 2019|7 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Amerykańska gazeta Wall Street Journal napisała we wtorek o spekulacjach, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo może odwołać warszawską konferencję na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie z powodu zbojkotowania jej przez zaproszone kraje.

   Wall Street Journal odnotował, że p.o. ambasadora USA przy ONZ Jonathan Cohen bronił we wtorek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zamiaru organizacji konferencji w Warszawie. Dyplomata zapewniał, że szczyt nie będzie służył do „demonizowania lub atakowania Iranu”, albo do ponownej dyskusji nad porozumieniem nuklearnym z Iranem z 2015 roku. Według niego spektrum poruszanych tematów nie będzie się ograniczało do jednego kraju. Ma być to raczej, jak wyraził się Cohen, „globalna burza mózgów” na temat cyberbezpieczeństwa, pomocy humanitarnej dla Syrii i Jemenu czy ekstremizmu. Przyznał jednocześnie, że jednymi z tematów ma być irański program rakietowy i inne działania Iranu. (…)

   Willgraf @Willgraf:
   Pompeo rewizor USraelski na terytorium okupowane Polski zwane Polin !
   okupacja trwa i Wojna także ..tak wygląda nowa wojna !

   Medor @Medor:
   Manipulatorzy, chcący nas wciągnąć w żydowsko-amerkańską wojnę z Iranem, się zastanawiają. Mogą nie osiągnąć swoich propagandowych celów.

   lp @lp:
   @Medor Może Pompon „konferencję” odwoła i co z tego? Smród się rozszedł po całym świecie, nasze firmy tracą wynegocjowane z Iranem kontakty, na przyszłe nie ma co liczyć, zaś w miejsce przyjaznego nam kraju mamy kolejnego wroga.

   uvara @uvara:
   Spokojnie, wystarczy że zaproszą takie potęgi jak Ukraina, Litwa, Łotwa i Estonia.. a PIS obwieści pełen sukces!

   jwu @jwu:
   @uvara A PiS obwieści pełen sukces…. Jak wszystkie spektakularne porażki. Ostatnim sukcesem był wyrok TK w sprawie nowelizacji ustawy IPN dotyczącej banderyzmu.

   KazimierzS @KazimierzS:
   Dyplomacja PO to były całkowite miernoty: spartaczona sytuacja po Smoleńsku 2010, czy Ukrainie 2014/15. Ale to co robi PiS w żadnym razie nie zasługuje na ocenę mierną, a nawet nie zasługuję na nazwanie „dyplomacją”. Gdy MSZ PiSu ma do wyboru sytuację złą i bardzo złą, to wybiera sytuację, gdzie może robić – cytując klasyka – „łaskę”.

   jwu @jwu:
   @KazimierzS Gdy ma do wyboru 2 sytuacje ,złą i bardzo złą. ”Nasz” MSZ wybiera trzecie wyjście ,czyli to najgorsze z możliwych.

   Polubienie

 19. (((Globalists))) discuss how to subvert Poland and destroy the Polish people

  RexMode
  Published on Sep 8, 2018

  The Nose Behind The Curtain
  These demons chutzpah knows no bounds! Imagine what they’d be saying with no cameras present:

  The Nose Behind The Curtain
  It’s Berlin May 11-13 2012. Goethe Institute Marc Siegel is leading a discussion between International Jews from Germany, Poland & Israel about how to take over Poland!

  Daw Wys
  Jews will end up in hell, AGAIN!!! We’ll show you your promise land, 2m under the ground!!! Entire world hates you!!!

  Polubienie

  • Wiedziałem o tym, ale to, co tu widzę, no to przechodzi ludzkie pojęcie. Makabra! Jakieś wątpliwości, co do korzeni tego, co dzieje się? Ciekawe, jak Folni Słofianie to widzą… Obżydzenie.

   Polubienie

  • Globalists discuss how to subvert Poland and destroy the Polish people

   Nordic Hebrew
   Published on Oct 4, 2018

   Comments are disabled for this video.

   Polubienie

   • Wielkie Dzięki! Jak widać demokratyczna cenzura zadziałała szybko powyżej i usunęła była taki pikny przykład chazarskiego liberalnego myślenia. 🙂

    Polubienie

 20. https://wpolityce.pl/polityka/431012-anne-applebaum-pis-zastrasza-media-i-przedsiebiorcow

  Applebaum w tygodniku „Stern”: PiS zastrasza media i przedsiębiorców. „Ciągle ktoś podchodzi do mojego męża na ulicy i prosi go, by wrócił do polityki”

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  Anne Applebaum / autor: YouTube

  „Ludzie boją się Niemiec. Kierują swoje pytania do Niemiec i gdy Niemcy nie dostarczają im odpowiedzi to się wściekają na nie. Dlatego Niemcy nie powinny przewodzić Europie same ale za pomocą europejskich instytucji. […] Tu na wsi w centralnej Polsce wszyscy są proeruopejscy i lubią Niemcy” – mówi historyk i publicystka „Washington Post” Anne Applebaum w rozmowie z niemieckim tygodnikiem „Stern”. (…)

  dominik@dominik
  powiedzialbym ze pani Aplebaum i pan Sikorski maja o wiele wiecej wspolnego z czasami faszyzmu i stalinizmu niz obecny rzad ktory pani Aplebaum o to oskarza ale nie powiem tego. Powiedzialbym ze ani Aplebaum pokazuje ze nienawisc do Polski i Polakow wyssala z mlekiem matki ale tego nie powiem.
  5 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

  Atik 88.156.143.*
  To jest szerzenie nienawiści do Polski

  wylewka betonowa 95.215.192.*
  Ludzie na ulicy żartują, a ona uwierzyła!

  Sorry jabłonka, kity pociskaj 83.28.208.*
  Ciągle ktoś podchodzi do mojego męża na ulicy i prosi go, by wrócił… by wrócił mu rozum. Polska przystępowała do Unii Europejskiej wg. traktatu z Lizbony, nie do IV Rzeszy Niemieckiej.

  \/banzafaktyipogladyH 199.249.230.*
  Niech tylko UE wstrzyma albo ograniczy dopłaty – może się okazać że skończą się zyski zachodnich koncernów w Polsce.

  naprawdę szczere wyznanie 37.248.153.*
  „Niemcy nie powinny przewodzić Europie same ale za pomocą europejskich instytucji” No proszę powoli zaczynają się przyznawać do tego co już dawno się dzieje w UE „Hołd berliński” w wykonaniu małżonki

  Krakus 89.76.32.*
  Żałosna kobieta. Czego jeszcze szukają w Polsce?

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/polityka/431260-polityk-z-obozu-rzadzacego-nie-mozemy-ustapic-sorosowi

  TYLKO U NAS. Polityk z obozu rządzącego: „Ustąpienie Sorosowi będzie aktem kapitulacji i zdradą interesów państwa polskiego”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  George Soros / autor: prezydent.pl wPolityce.pl

  Soros chce przejąć grupę Eurozet i inne media w Polsce, bo wie, że kto ma media, ten ma władzę – komentuje w rozmowie z portalem wPolityce.pl polityk związany z obozem rządzącym. Wskazuje, że ustąpienie międzynarodowemu spekulantowi byłby aktem kapitulacji państwa polskiego. (…)

  lex 88.156.128.*wczoraj
  mieliście 3 lata żeby to uregulować i nic, przestańcie mydlić oczy ludziom, dopiero zupełnie nowe elity ze środowisk narodowo-katolicko-konserwatywnych mogą wydobyć Polskę z tego bagna w jakim tkwimy

  zbanowany@zbanowanywczoraj
  Trzy lata gadania o repolonizacji mediów minęły i grupa leśnych dziadków ( i babć) z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych nic nie zrobiła w tym kierunku. Bali się „międzynarodowych reperkusji”. No to teraz przy zakupie Radia ZET, pan Bierecki i jego spółka Fratria będą musieli przebić ofertę pana Sorosa. Na nowe regulacje prawne jest za późno, tym bardziej, że sprawa nie dotyczy koncentracji mediów. LUB CZASOPISMA -2.

  xy 98.253.209.*wczoraj
  W Polsce brak ODWAGI i kogoś a-la Orban! Są tylko wystraszeni chłopcy, którzy boją się wszystkich od prawa do lewa. Zaraz ambasador USA krzyknie, że ona NIE POZWOLI, aby Soros nie kupił tego czy owego

  obiektywka@obiektywka321wczoraj
  Przez 3 lata PiS nie zrobił nic w zakresie repolonizacji mediów!!!!! Wystarczyła ustawa określająca, że kapitał zagraniczny może być właścicielem np. 15, czy 20% udziałów w danej firmie medialnej. Zagraniczne spółki medialne musiałyby wtedy dostosować się do przepisów prawa polskiego. Takie przepisy obowiązują we Francji i w Niemczech. To zaniechanie uderzy mocno i w PiS i w Polskę. Soros tuż, tuż….

  wPolin.pl@wPolin.plwczoraj
  „Ustąpienie Sorosowi będzie aktem kapitulacji i zdradą interesów państwa polskiego”

  Będzie kolejnym takim aktem. Ustawa o IPN, setki milionów dla żydów, brak reakcji na antypolskie 447 w USA, wycofana kara dla TVN, brak prawdziwej reformy sądów, repolonizacji mediów, przyjęcie milionów imigrantów z Ukrainy i kilkudziesięciu tysięcy islamskich, mieszanie Polski w konflikt z Iranem…

  albatros 78.154.82.*za godzinę
  trzeba spytać panią Azari i panią Mosbacher czy pozwolą, ale najpierw przestać leżeć plackiem, bo już nawet nie na kolanach.

  B00 178.37.104.*za 29 minut
  No to szykujcie się – PiS pocałuje Sorosa w trąbkę, potem przeprosi, na koniec wypłaci odszkodowanie i jeszcze wpłaci parę miliardów na muzeum Sorosa.

  Decyzje w Davos 159.205.177.*za 19 minut
  Takie decyzje zapadają w DAVOS Premier poinformował publicznie że Polska ma wspaniałe wyniki gospodarcze i przyciąga inwestorów zagranicznych. Chodziło właśnie o Sorosa który inwestuje w Polsce Super

  oli 89.64.55.*minutę temu
  Po ostatnich czystkach w TVP kto ma wygrać z Sorosem, Sławomir z Zenkiem??? Już przegraliście pozbywając się najlepszych dziennikarzy!!!

  Polubienie

 22. Willgraf @Willgraf:
  złodzieje już jawnie kradną ! Polskie złoto tez ukradli już kilkakrotnie – II RP będzie żądać wydania polskiego złota i zwrot go do kraju. Wenezuela w tej sytuacji powinna poprosić Chiny o pomoc i zabezpieczenie własności brytyjskiej na poczet spłaty kradzieży złota Wenezueli – jakiej to kradzieży dokonała Wielka Brytania !

  Artas @Artas:
  Bank oferuje England jest bankiem prywatnym polecam Wojną o Pieniądze.

  zefir @zefir:
  Bank of England, który depozytów nie zwraca funta kłaków jest niewarty. Taki bank to złodziej, wszyscy depozytariusze winni go opuścić, w żadnym przypadku nowych depozytów u niego nie składać.

  Medor @Medor:
  Tak, kradną już w biały dzień.


  Złoto, russia-briefing.com

  BANK OF ENGLAND ODMÓWIŁ WŁADZOM WENEZUELI WYDANIA ICH REZERW ZŁOTA

  27 stycznia 2019|5 komentarzy|w Afryka, bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Władze Wenezueli chcą wycofać rezerwę złota jaką kraj ten zdeponował w Wielkiej Brytanii. Według źródeł medialnych Wenezuelczycy spotkali się z odmową już w grudniu.

  Władze Wenezueli poinformowały Bank of England, że chcą wycofać rezerwę złota jaką złożyły w jego skarbcu. Złoto powierzone Brytyjczykom przez Wenezuelę jest warte 1,2 miliarda dolarów. Według portalu agencji Bloomberg Brytyjczycy odmówili wydania wenezuelskiego złota. Bank of England miał podjąć taką decyzję pod naciskiem wysokich przedstawicieli władz USA w tym sekretarza stanu Mike’a Pompeo oraz doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. (…)

  Polubienie

 23. zefir @zefir:
  Dla bandero-faszystowskiej Ukrainy nie ma miejsca w Unii Europejskiej i kropka.

  https://kresy.pl/wydarzenia/syrojid-ukraina-ma-stac-w-kolejce-do-ue-to-unia-ma-zrobic-wszystko-by-przyjac-kijow/


  Oksana Syrojid. Źr. 112.ua

  SYROJID: UKRAINA MA STAĆ W KOLEJCE DO UE? TO UNIA MA ZROBIĆ WSZYSTKO, BY PRZYJĄĆ KIJÓW!

  29 stycznia 2019|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Podczas jednego z paneli dyskusyjnych na Forum Europa–Ukraina, wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu Oksana Syrojid twierdziła, że w obliczu działań Rosji Ukrainie należy się szybkie przyjęcie do UE. Z kolei redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” mówił, że „tandem polsko-ukraiński może zostać nadzieją dla innych państw regionu”.

  W minioną niedzielę podczas XII Forum Europa–Ukraina w Rzeszowie jeden z paneli dyskusyjnych poświęcony był tematowi: „Wschodni sąsiedzi Unii Europejskiej w poszukiwaniu realistycznego modelu integracji”. Uczestnicy, według relacji „Rzeczpospolitej”, starali się odpowiedzieć na pytanie, „jak zbudować nowy model integracji państw Partnerstwa Wschodniego z Unią Europejską, w tym czasie gdy sama Unia boryka się z poważnymi problemami wewnętrznymi?” (…)

  Polubienie

 24. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/nastepny-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-odbedzie-sie-w-izraelu/


  Premier IzraelaBenjamin Netanjahu, foto: wikimedia.org

  NASTĘPNY SZCZYT GRUPY WYSZEHRADZKIEJ ODBĘDZIE SIĘ W IZRAELU

  28 stycznia 2019|14 komentarzy|w Bliski Wschód, Europa Środkowa, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Pierwszy szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej poza granicami tworzących ją państw odbędzie się w lutym Izraelu. Może posłużyć celom izraelskiego premiera Binajmina Netanjahu.

  Informacje o szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu podał w poniedziałek izraelski dziennik „Haaretz” w artykule zatytułowanym „Izrael będzie gościł szczyt nacjonalistycznego bloku powstającego w Europie”. Pierwsze spotkanie liderów V4 poza jej granicami odbędzie się w Jerozolimie w dniach 18-19 lutego. Przywódcy Polski, Czech, Słowacji i Węgier poza spotkaniem z szefem izraelskiego rządu odwiedzą Ścianę Płaczu oraz Muzeum Historii Holokaustu Yad Vashem. (…)

  1000_szabel @1000_szabel:
  Oj, będzie się działo! Właśnie próbuję sobie wyobrazić miny Adera, Orbana, , Zemana, Babiśa, Kriski i Pellegriniego, jak Juda z Morawieckim padają plackiem przed obliczem Netanjahu. A ten w swojej łaskawości, obniży roszczenia o 2% (czyli do 98 mld zł), pod warunkiem spłaty tych roszczeń do końca roku i uczynienia Żydów współgospodarzami ziemi polskiej i zmiany nazwy państwa z RP na Polin. Będzie wesoło! :))

  Medor @Medor:
  Jakiś żart chyba.

  lp @lp:
  @Medor Niestety, to nie żart lecz gorzka prawda. Jesteśmy zniewoleni i rozgrywani przez Żydów w myśl ich interesów. Nam nawet nie wolno upomnieć się o honor i prawdę, bo od razu rozlega wrzask na cały świat i wymyślanie od antysemitów, czego przykładów ostatnie czasy dostarczyły aż nadto.

  Willgraf @Willgraf:
  terytoria okupowane czyli Grupa Wyszehradzka i ich okupant

  banderapadlina @banderapadlina:
  Spotkanie w Izraelu pewnie na wniosek polskiego żydostwa w rządzie Polin

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  @banderapadlina na wniosek męża żydowskiej żony… piję do „Męża sławnej żony”.

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  trochę tak, jak w tym kawale z dzieciństwa:

  Pani w przedszkolu pyta dzieci, kim są ich rodzice z zawodu.
  Mały Andrzej mówi – mój tato to jest zegarmistrzem,
  Pani pyta – Naprawia zegarki?
  Andrzej – Nie, ale ciągle jeździ po wskazówki, to do USA, to do Tel Awiwu, to do Kijowa… a teraz ma zaproszenie do Izraela

  tagore @tagore:
  Ta gazeta jest szalenie wiarygodna, coś jak TOK FM.

  jazmig @jazmig:
  @tagore Czy sugeruje pan, że Haaretz zmyśliła tę informację?

  zefir @zefir:
  Jeżeli państwa V4, czy szerzej międzymorza, chcą protekcji USA to będą ją miały na warunkach Izraela. Netanjahu to rozumie, dlatego potencjalnych podwładnych dla swoich interesów już rozgrywa.

  Kojoto @Kojoto:
  Jeśli kolejne wybory wygra PO i PiS to trudno będzie mi dalej czuć się dumnym z Polskości. Co się stało z naszym Narodem. Rozumiem, że wymordowano elity, ale jakieś przecież przetrwały, a i dlaczego tamte dały się wymordować Sowietom i niemcom tak łatwo… i jeszcze jak widzę że nawet na forum Kresy.pl sowieciarze kłócą się z banderowcami to naprawdę się zastanawiam, ile zostało jeszcze z Polski…

  Willgraf @Willgraf:
  III RP TO SYJONISTYCZNA FIRMA ZAREJESTROWANA W USA O NUMERZE 0000079312
  https://justice4poland.com/2018/10/02/szok-iii-rp-to-syjonistyczna-firma-zarejestrowana-w-usa-o-numerze-0000079312/?fbclid=IwAR17xDyF-G9xcFArZY76zhSxK5QkJCLl4HFWIXkSzRxlEgCqVhRbzyumDe4

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/prasa-orban-postawil-sie-amerykanom/


  Viktor Orban, foto: wikimedia.org

  PRASA: ORBAN POSTAWIŁ SIĘ AMERYKANOM

  28 stycznia 2019|5 komentarzy|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Środkowa, gospodarka, polityka, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Premier Węgier Viktor Orban nie uległ naciskom Amerykanów w sprawie zmiany węgierskiej polityki wobec Chin, Rosji a także Ukrainy. – napisał w niedzielę Wall Street Journal powołując się na źródło w węgierskiej administracji mające wiedzę o przebiegu grudniowej rozmowy Orbana z ambasadorem USA w Budapeszcie.

  Według źródła Wall Street Journal Orban odmówił amerykańskiemu ambasadorowi zmiany prowadzonej polityki zagranicznej zapewniając jednocześnie, że Węgry chcą w dalszym ciągu wnosić swój wkład do NATO. Orban miał „stanowczo” sprzeciwić się naciskom USA w sprawie „ograniczania wpływów” Rosji i Chin w Europie. Według WSJ premier Węgier powiedział amerykańskiemu dyplomacie, że w tej kwestii jego kraj chce być „neutralny jak Austria”. (…)

  Roman1 @Roman1:
  Tylko brać przykład z Orbana. Nic więcej. USA nie będą ceniły niewolników – Polaków.

  MadMike @MadMike:
  Jak strasznie postawa premiera Węgier kontrastuje z zachowaniem polskojęzycznych pacynek…

  Kasper1 @Kasper1:
  Orban to Polityk z krwi i kości który broni tego co w jego pojęciu jest węgierską racją stanu. Tacy jak on są właśnie najbardziej szanowani w świecie polityki. Jakiż to kontrast do nie mających krzty honoru, żałosnych lokajów Stanów Zjednoczonych czyli „naszych” władz.

  franciszekk @franciszekk:
  Viktor Orban to prawdziwy Madziar i mąż stanu państwa węgierskiego. Broni interesów Madziarów wobec agresywnych INTERESÓW; amerykańskich, żydowskich, bander – Landu, UE, nie tak jak tzw. „politycy” z PiS-u w nadwiślańskim Landzie zwanym PO+Land! PiS-iory nachalnym przymilaniem się przypominają bezdomnego psa kundla. Wzbudzają PO+gardę u rozsądnych Polaków i brak szacunku u obcych: USA, Izraela,UE a nawet u NEO-banderowców!!!….

  Kasper1 @Kasper1:
  @franciszekk Proszę o nie porównywanie cudownego i budzącego chęć natychmiastowej pomocy, bezdomnego psa kundla (który nigdy nie przymila się nachalnie) do większości POPiS-owej hołoty nie znającej znaczenia słów „honor”, „uczciwość” czy „patriotyzm”.

  Polubienie

 25. https://kresy.pl/wydarzenia/usa-warunkuja-powstanie-bazy-w-polsce-od-wypchniecia-chinskiego-koncernu/


  Zdj. ilustr. Fot. Huawei

  USA WARUNKUJĄ POWSTANIE BAZY W POLSCE OD WYPCHNIĘCIA CHIŃSKIEGO KONCERNU

  28 stycznia 2019|7 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Według amerykańskiego dziennika „New York Times” władze USA postawiły Polsce warunek stworzenia w naszym państwie bazy wojskowej.

  Portal Wirtualna Polska powołując się na artykuł „New York Times” twierdzi, że administracja Donalda Trumpa zażądała od władz Polski by uniemożliwiły chińskiemu koncernowi Huawei budowę sieci łączności 5G. Według portalu urzędnicy Trumpa wprost uzależniają od spełnienia tego żądania podjęcie działań na rzecz stworzenia stałej bazy wojskowej w Polsce. (…)

  banderapadlina @banderapadlina:
  Jebać tych Żydów jankeskich lepiej trzymać z Chinami

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  nie wspominają o tym, że baza powstanie w Szczecinie albo w Gdańsku, Żeby w razie W. Łatwiej ją odzyskać i nigdy Polakom nie oddać.

  bob @bob:
  @Bohdan Staszynski dokładnie te pisowskie bezmózgi przerażają kogo te bazy będą bronić tuż przy granicy niemieckiej

  uvara @uvara:
  Spokojnie, nasze władze zrobią to za frajer, nie potrzeba żadnej marchewki na kiju, poklepanie po głowce jest wystarczającą nagrodą.

  jwu @jwu:
  Uwarunkowują ,czy szantażują ? A teraz z innej beczki,pojawiła się taśma z nagraniem Kaczyńskiego ,co oznacza ,że chcą go upaprać i uwalić.Być może przejrzał na oczy i nie chciał płynąć z prądem ?

  Polubienie

 26. USA Przejmuje Wenezuelę – Polskę Też Może – Czy PIS to Wie? – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jan 24, 2019

  Mike Z Lublina
  U nas jest masa surowców o których mało kto wie! Tytan, pierwiastki ziem rzadkich, trochę ropy i gazu, oraz węgiel starczący na ponad 300 lat przy obecnie stosowanej NIEWYDONEJ TECHNIKI! A co z ustawą 447? Żydzi głupi nie są! Wiedzą która krowa jest dojna!

  B Ra
  Brawo za odwagę podjęcia tego trudnego tematu. Czy to nie dziwne, że kraje posiadające bogate złoża ropy i gazu są przeważnie biedne i mają kłopoty? Afganistan, Irak, Syria, Libia, Sudan (już został podzielony na pół!), Nigeria (nie ma nawet własnej rafinerii). Teraz wykańcza się Wenezuelę. Najnowsze materiały z Libii jeżą włos na głowie – 8 lat po arabskiej wojnie panuje tam chaos, miasta w ruinie, zach. dziennikarze rzadko są wpuszczani i tylko z „gorylem” (czego nie wolno im zobaczyć?), w wielu miejscach brak prądu, nawet w stolicy są codziennie 12-16godzinne przerwy w dostawie prądu. Kraj cofnął się w rozwoju o kilkadziesiąt lat. To tak tam zaprowadzono DEMOKRACJĘ? Z kolei w Bagdadzie (stolica Iraku) USA ma ambasadę-twierdzę z oddzielną elektrownia i wodociągiem na 16 tys. osób. Strona www amer. Ministerstwa Obrony podaje podział świata na komandatury/militarne strefy – wygląda to jak podział świata na strefy OKUPACYJNE https://www.defense.gov/Know-Your-Military/Combatant-Commands/ (African Command, European Command…). Od wojny w Kosowie mija 20 lat, a nie widać końca wojen, USA kolejny rok ma rekordowy budżet wojskowy na toczenie wojen na innych KONTYNENTACH, A NAWET NA INNEJ PÓŁKULI. W rejonie Bliskiego Wscj. latają bez mandatu ONZ amer. drony i likwidują tamtejszych partyzantów. DO KOGO NALEŻĄ OBECNIE rafinerie i gaz w Afganistanie, Iraku czy Libii? Pewnie do zach. koncernów.

  Staniszewski
  Teraz już wiecie po co są bazy usa w POLSCE 😦

  Gradagal
  Amerykańcy to uważają się za szeryfa świata. Nałożyli na Wenezuelę embargo bo nie dawała im się okradać z ropy.

  Polubienie

 27. Ultimatum USA dla Polski – Chińskie Huawei i Sieć 5G albo Fort Trump – Analiza Komentator Wojsko

  wideoprezentacje
  Published on Jan 30, 2019

  Mylik
  Nie jesteśmy ich sojusznikami tylko przydupasami

  Staniszewski
  Niestety ale Polska to bananowa republika, podobnie skończymy jak Wenezuela :(

  Irek Balcerzak
  Afera o 5g to po prostu wyeliminowanie konkurencji. Ptaszki ćwierkają ze do Polski z technologią 5g ma wejść Izrael. Tyle w temacie

  ela sochor
  Sieć 5G jest wielką nieodwracalną katastrofą dla człowieka i całej przyrody. Należy uświadamiać Polaków o skutkach, które będą nieodwracalne dla zdrowia i życia. Nie bądźmy i w tej dziedzinie królikami doświadczalnymi. Poczekajmy i skorzystajmy z doświadczeń innych państw. Uczenie się na własnych błędach jest bolesne.

  kriswolf
  pPiSs
  1 Brak reakcji na podpisanie przez USA aktu 447 (żydzi domagają się 350 mld dolarów, za tzw mienie bez spadkowe)
  2) Przymusowe szczepienia pod groźbą kary
  3) Wodociągi Polskie oddane spółce Tahal z Izraela
  4) Wspomaganie banderowskiej Ukrainy : 4mld zł bezzwrotnej pożyczki, sponsorowanie gazu za free, przyzwalanie na banderyzm i jawne antypolskie działania, ukrainizacja Polski i rynku pracy
  5) Polityka zagraniczna na kolanach, ustawa IPN do kosza
  6) 100mln na cmentarz żydowski, muzeum Polin ( 400mln) budowa muzeum getta warszawskiego, w kolejce kolejne chasydów polskich, przepraszanie za marzec 1968 to skandal i farsa.
  7) Ustawa 1066 o „bratniej pomocy”
  8) Ustawa o wydawaniu polskiej broni i amunicji obcym wojskom to skandal i jawna antypolska ustawa
  9) Sprowadzenie JP MORGAN i dotowanie ich kwotą 20mln zł
  10) Brak repolonizacji mediów
  11) Brak rozliczeń złodziei i zdrajców
  12) Brak opodatkowania obcych kapitałów
  13) Podwyżki podatków i ciągłe wprowadzanie nowych
  14) Ustawa prawo wodne to farsa i skandal
  15) Brak rozliczeń za reprywatyzacje i nie chodzi tu tylko o Warszawę
  16) Kara za zabicie własnej świni której się nie zgłosi, 3lata więzienia = jak za okupacji
  17) Próba likwidacji branży futerkowej, branża przynosi mld zł zysku (pewnie po wyborach temat znowu wróci)
  18) Nadmierne zadłużenie państwa między innymi przez 500+, zamiast tego należy obniżyć podatki VAT , zlikwidować pit i cit oraz wiele innych chorych antyludzkich podatków.
  19) Obecność wojsk amerykańskich, to okupacja
  20) Brak reformy sądownictwa lub niedołężne działanie, komunistyczni sędziowie i prokuratorzy jak byli tak są
  21) Brak polityki historycznej ! Cały czas za coś przepraszają, jak nie Żydów to Ukraińców, niedługo Turków będą przepraszać za Wiedeń
  22) Brak reformy górnictwa oraz dalszy drenaż kopalni węgla, brak innowacji w tym dziale, węgiel polski należy zgazować a wtedy staniemy się samowystarczalni w gaz i staniemy na nogi gospodarczo
  23) Brak reakcji na bezprawne roszczenia żydowkie
  24) Przyjmowanie imigrantów z Nepalu , Uzbekistanu, Filipin w bardzo dużych ilościach
  25) CETA I GMO przegłosowane
  26) Zakłamywanie rzeczywistości i bajdurzenie w TVP o samych sukcesach
  27) Cały czas odwlekanie ustawy w obronie najmłodszych
  28) Robienie wszystkiego z podkulonym ogonem co tylko powie Usrael
  29) Zakup obligacji USA w sumie na kwotę 100 miliardów zł !! Co ciekawe , te obligacje są oprocentowane na 1.5% !! A Polska sprzedaje swoje obligacje na 5-6% !!! To naprawdę trzeba być idiotą żeby z całą premedytacją prowadzić politykę obligacji mając na starcie 3.5-4% straty !
  30) Sprawa aneksu do raportu o likwidacji WSI !
  31) Ustawa „Mieszkanie na Start” która pozwala cudzoziemcom otrzymywać dopłaty do czynszu z polskiego budżetu przez okres 15 lat
  32) Finansowanie obcokrajowcom studiów (dopłata z budżetu wynosi 13 tys. zł na zagranicznego studenta)
  33) Trwają prace nad ustawą która zrefunduje pracodawcom część kosztów zatrudnienia obcokrajowca
  34) Niektórzy cudzoziemcy mogą ubiegać się o emeryturę w Polsce po miesiącu pracy. Emerytura wyniesie 1000 zł.Jeżeli obcokrajowiec wypracował w swoim kraju 200 zł emerytury to Polska dopłaci mu 800 zł aby uzyskać minimalną emeryturę 1000 zł i wystarczy do tego miesiąc pracy w Polsce.
  35) Ponad 2 mln ukrainców w Polsce, przez co blokowany jest wzrost pensji polskich pracowników
  36) Za sprawą kolejnych podatków wyjazd polaków z Polski za chlebem
  37) Dziwne konszachty z ludźmi typu Jonny Daniels , Leib Fogelman, Stambler oraz sekta Chabad-Lubawicz
  38) Podpisanie Traktau Lizbonskiego
  39) Wzrost opłaty za przegląd techniczny samochodu z 99 zł do 126 zł
  40) „Podatek od deszczu”
  41) „Podatek denny”
  42) Wycofanie się i uległość przed UE w sprawie Sadu Najwyższego
  43) Walka z Polonią
  44) Afera KNF
  45) USA zabiera polskie emerytury Polonii Amerykańskiej za przyzwoleniem PiSu
  46) Rośnie liczba regulacji prawnych, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej
  47) Agenta Mossadu, zatrudnia się w LOT za 15 tys. Euro miesięcznie i sponsoruje pieniędzmi podatników jego spotkania czyt Daniels z sekty Chabad Lubawicz
  48) Wprowadza się szereg ustaw, które mają za zadanie inwigilować obywateli
  49) Zamiata się pod dywan sprawę ekshumacji w Jedwabnem
  50) Próbuje się zaostrzyć jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw o broni palnej na świecie (całkowicie rozbrojony naród polski)
  51) Wysyłanie Polskich Wojsk oraz mieszanie ich w brudne gierki usraela (Polskie wojsko będzie patrolować granice izraela)
  52) Próba przejęcia Marszu Niepodległości
  53) Niszczenie polskiego łowiectwa
  54) Przyjęcie wytycznych do realizacji Porozumienia paryskiego tzn chore wymysły na temat globalnego ocieplenia itp
  55) Sprzedaż za bezcen firmy Ursus Bus (produkującej polskie autobusy) byłemu żydowskiemu prezesowi banku JP Morgan
  56) Zakusy PiSu w kierunku prywatyzacji Lasów Państwowych
  57) Systematyczne niszczenie polskiego rolnictwa i sadownictwa. (Afera ASF, wybijanie z premedytacją polskich hodowli świń, gdy zaledwie kilka kilometrów dalej fermy zagranicznych firm były nie ruszane. Dotowanie rolnictwa ukraińskiego, import ziemniaków z izraela. Skandalicznie niskie ceny skupu polskich płodów rolnych)

  PO
  1 Afera taśmowa
  2 Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  23) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  24) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  26) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  27) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  28) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  30) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  31) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  32) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  33) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  34) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  35) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  36) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  37) Ograniczenie potencjału militarnego
  38) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  39) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy „Obywatelskiej”)

  (proszę kopiować i wklejać gdzie chcecie

  https://wpolityce.pl/polityka/432590-prezydent-duda-okragly-stol-jest-symboliczny

  witamy POPIS w Kozłówce 89.64.38.*godzinę temu
  Stworzymy Muzeum Postkomunizmu w Kozłówce, z popiersiami Kiszczaka, Michnika, Kuronia, Urbana, pomnikami Lecha Kaczyńskiego, portretami Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego oraz.. ujawnionym aneksem WSI

  skutki są widoczne 89.64.38.*godzinę temu
  zrujnowane Państwo w stanie zapaści.. z dykty i tektury, lżone i poniżane z krajów byłych demoludów tylko Polskę spotkał ten nieszczęsny los.. dzięki Okrągłemu Stołowi Inni są suwerenni, my nie

  polanka 217.99.240.*2 godziny temu
  Siermiężny komunizm sowiecki rzeczywiście wtedy został w Polsce obalony, aby na salony polskiej polityki w majestacie wpłynął komunizm zachodnioeuropejski. Podstępny i perfidny i zakłamany.

  zyzio 83.26.197.*5 godzin temu
  posłuchaj dudasz, okrągły stół był zdradą narodową i nic tego nie zmieni

  Stały czytelnik 31.183.240.*6 godzin temu
  Panie Duda, pół prawdy to całe kłamstwo.Siedzą, aby pokazać wolę debaty i wolę osiągnięcia kompromisu – śmiechu warte. Siedziała agentura i ich oficerowie prowadzący.

  okragly stol- 89.15.236.*6 godzin temu
  to najwiekszy przekret przeciw wolnej Polsce.Tak samo jak gruba krecha! Oddac na niby wladze -by ja i cala gospodarke przejac! I udawac ze zaszly wielki zmiany !PiS to kontynuje=winny!

  stół 195.206.105.*6 godzin temu
  No i czy to nieprawda z tym że istnieje PoPIS ? dwie strony tego samego okrągłostołowego medalu z panem Adrainem .Trochę jak frakcje w PZPR/KPZR zwalczające się a jednocześnie będące jedną familią.

  O JO JOJ 88.156.136.*8 godzin temu
  Ustalenia okrągło stołowe do dziś wychodzą nam bokiem. POLSKA KOMUNĄ STOI , a gawiedź postkomunistyczna bezkarnie podnosi głowę coraz wyżej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  gosc 142.177.66.*8 godzin temu
  jak komunizm zostal obalony przy okraglym stole widac na zbiorowym zdjeciu Koalicji Europejskiej.

  Polubienie

 28. AFERA: Polska Pokornie Przyjmuje Uchodźców od Niemiec – Rząd PIS Słucha Merkel? Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Feb 11, 2019

  Polska Wymiera DOSŁOWNIE – Są OFICJALNE DANE – Dlaczego? – Analiza Komentator / Pieniądze 500+

  wideoprezentacje
  Published on Feb 10, 2019

  Kamil Cieluch
  Za to za granicą Polacy chętnie płodzą dzieci. Zrobiono z nas niewolników, którzy zwyczajnie nie są w stanie utrzymać rodziny. Skoro młoda para nie jest w stanie odłożyć pieniędzy z tego, co zarobi, to chyba logiczne, że nie będzie ich stać na dziecko.

  Marcin Michalewski
  Bo tak ma byc ze Polacy maja zginac – od zawsze widze ze Polacy, Slowianie bardzo przeszkadzaja wszystkim.

  Semigetuza Semigetuza
  Krzysiu. O tym co mówisz wiadomo było już 35 lat temu. Demograficzne Polacy już 20 lat temu przekroczyli smuge cienia. Jako naród nie mamy szans przetrwania. Żadne wrzaski nic nie pomogą. Żadne 500 czy 2000+. Dodatkowo o czym się nie mówi wśród emigracji jest nadreprezentacja młodych kobiet. One uciekają z Polski do lepszych warunków życia.

  int mowa
  W Polsce nie ma już lekarzy nie ma rolnictwa nie ma gospodarki państwowej kilka mil nierobów z za granicy Morawiecki naściągał , wysokie podatki zabierają 95% wynagrodzeń wszystko na skraju upadku ale politykom się powodzi przy korycie i urzędnikom brawo brawo. Państwowe syndyki, mafia w sytuacji biednych rodzin zabierają dzieciaki i sprzedają za granice, znieważają społeczeństwo poprzez żydostwo i upa .Tylko ślepy nie widzi co rząd wyprawia ja bym ich wszystkich wytłukł w jednej chwili wszystkich polityków.Nie za taką Polskę nasi dziadkowie walczyli.

  janosik Duvan
  Depopulacja trwa, zaleją nas Żydami. Już jakiś Żyd z USA mówił że nam tu ześlą 3 mln Żydów z USA i Izraela. Do tego z Ukrainy i krajów Arabskich aby motłochem łatwiej zarządzać.

  Arek H
  Zarabiamy coraz więcej… Śmiać mi się chce…Wszystko drożeje ! Natomiast jeśli chodzi o pracę .. To jej nie ma… Jedynie budowlanka została (Przynajmniej w „Moim” mieście..) ukraińcy powchodzili do różnych firm… ukrainiec nie będzie pracował na budowie.. Nie wspomnę tutaj też o tym że ukrainiec zarabia więcej niż polak na tym samym stanowisku…

  sylw smith
  sytuacja z bezdzietnoscia to efekt dreczenia polakow przez 25 lat , sprzedano caly przemysl za granice , szczegolnie niemcom , a niemcy uzyli metod gospodarczych do zniszczenia polakow w dluzszej perspektywie , teraz dopiero widac efekty ,a bedzie jeszcze gorzej , mielismy pecha bo do wladzy dopchali sie sprzedawczyki ,zdrajcy , lajdacy i przyglupy

  Polubienie

 29. modem
  Prawie 3 lata trzeba czekać na wyrok w tak oczywistej sprawie? Trzy lata żyć w tym klimacie ? To jest skandal.

  sądy POyebów mają się dobrze
  Cztery lata walki o oczywistość, czekania na wyrok, ale słowa oczywistość komuszo-faszystowskie POmioty w togach nie znają

  m
  Wobec tak skrajnych wypowiedzi obywatela Niemiec, przyznającego się do faktu bycia hitlerowcem, rząd Niemiec nie powinien się tym typem zając prawnie?! Cisza???

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433426-hans-g-skazany-nitek-plazynska-wygralam-z-nazista

  Hans G. skazany za mowę nienawiści wobec Polaków! Nitek-Płażyńska: „Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: PAP/Adam Warżawa wPolityce.pl

  Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał w poniedziałek Hansa G. – działającego w Polsce niemieckiego przedsiębiorcę – za winnego szerzeniu mowy nienawiści wobec Polaków. Sąd nakazał G. przeprosić powódkę. Mężczyzna ma też zapłacić 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia. (…)

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433435-nitek-plazynska-dla-wpolitycepl-mozna-wygrac

  …..

  https://wpolityce.pl/historia/433429-stryjeczny-prawnuk-ognia-wyrok-sadu-jest-kuriozalny

  Stryjeczny prawnuk Kurasia: Wyrok sądu jest kuriozalny. „Ogień” gdziekolwiek jest pochowany, przewraca się w grobie!

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 32 minuty temu

  Józef Kuraś ‚Ogień’, Bartłomiej Kuraś / autor: pl.wikipedia.org/FB Bartłomiej Kuraś wPolityce.pl

  Wyrok Sądu Okręgowego w Nowym Sączu jest groteskowy i kuriozalny – komentuje stryjeczny prawnuk Józefa Kurasia „Ognia”, Bartłomiej Kuraś.

  Sąd oddalił wniosek o zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone przez system totalitarny na rzecz syna żołnierza wyklętego Józefa Kurasia „Ognia”. Zbigniew Kuraś domagał się miliona złotych zadośćuczynienia i 50 tysięcy złotych na postawienie symbolicznego nagrobka „Ognia”. Sąd podał w wątpliwość działalność „Ognia” na rzecz bytu państwa polskiego oraz represje w stosunku do niego. (…)

  stary wyga
  No dobrze. Jesli sad uzna wine panstwa I zasadzi odszkodowanie. To znaczy ze obecny rzad jest kontynuatorem rzadu komunistycznego? I odpowiada za zbrodnie komuny ???!!!

  Krk
  Za ten wyrok podziękować trzeba Dudzie Andrzejowi …

  ulka
  wstyd że potomkowie bohaterów karzą sobie płacić Nie wiedziałam że za miłość do Ojczyzny można żądać zapłaty

  cyd@cyd
  no ale syn Kurasia własnie nie chce pieniędzy, przeczytaj uważnie

  Polubienie

 30. https://wpolityce.pl/polityka/433485-wegry-walcza-o-wieksza-dzietnosc

  Węgry walczą o większą dzietność. Rząd przedstawił szereg ułatwień dla rodzin, a wśród nich m.in. preferencyjne kredyty

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  https://wpolityce.pl/polityka/433485-wegry-walcza-o-wieksza-dzietnosc
  autor: epa/pap wPolityce.pl

  Preferencyjne kredyty dla młodych mężatek zobowiązujących się do posiadania dzieci zostaną wprowadzone na Węgrzech od 1 lipca – zapowiedziała w poniedziałek wiceminister w resorcie zasobów ludzkich ds. polityki rodzinnej Katalin Novak. (…)

  Lublinianka
  Gdyby u nas wprowadzono takie wsparcie dla rodzin, to wreszcie byłby baby boom i ludzie wróciliby z emigracji. Dali 500+ i ceny poszły w górę o 30%, a do mieszkań dopłacają tylko Ukraińcom.

  KRAKUS
  Nasza dzietność w Polsce jest dramatycznie niska (1,35 dziecka na kobietę). Zajmujemy ostatnie 214 miejsce na świecie ! Depopulacja musi być zahamowana – inaczej znikamy z Globu !!!

  https://wpolityce.pl/polityka/433534-bosak-zaplecze-gwiazdowskiego-chce-sprowadzac-imigrantow

  50 mln mieszkańców Polski? Bosak ostrzega: Zaplecze Gwiazdowskiego i Kaźmierczaka chce masowo sprowadzać imigrantów

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę

  Krzysztof Bosak / autor: wPolsce.pl/Twitter/wei.org.pl

  Eksperckie zaplecze Roberta Gwiazdowskiego i Cezarego Kaźmierczaka, czyli fundacja Warsaw Enterprise Institute opublikowała raport o tym, by Polska w 2050 roku miała 50 mln mieszkańców. Z dokumentu wynika, że autorzy postulują sprowadzenie ponad 10 milionów imigrantów w 30 lat – ostrzega na Twitterze Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. (…)

  Wypedzili 10mln Polaków
  z Polski po zdradzieckim wyprzedaniu gospodarki a teraz antypolacy wmawiają Polakom że brakuje ludzi w Polsce i należy sprowadzać islamistów z Azji i Afryki do 1050letniej katolickiej Polski

  Marek
  Brawo Panie Krzysztofie. Trzeba informować Polaków co chce się z nami zrobić. Walczmy o demografię likwidując ze szkół gender, homopropagandę i feminizm. PiS się tym nie chce zająć.

  obserwator
  http://kontrrewolucja.net/gip/szokujacy-postulat-srodowiska-gwiazdowskiego-alternatywa-dla-pis-chce-ponad-10-mln-imigrantow-w-30-lat

  Ktoś chce zabić cywilizację.
  Nie ma pieniędzy na odwrócenie trendów demograficznych dla tych co ją tworzyli i utrzymują, kaPO chcą sprowadzić niewolników z zewnątrz. Nie należy się szubienica za takie planowanie?

  Polubienie

 31. https://wpolityce.pl/swiat/433677-prof-jan-zaryn-dla-wpolitycepl-solidarni-z-iranem

  Solidarni z Iranem. „Przybywają dziś do Polski, by poczuć powiew wolności”

  opublikowano: za 38 minut · aktualizacja: za 38 minut

  Wielki zawód, profesorze
  Mąż pani Rajavi w wojnie Persów z Irakiem walczył przeciw swoim rodakom. Czy zdrajcy własnego narodu są dla Pana autorytetami? Jaki my mamy cel robić sobie wroga w kolejnym kraju? To nie nasza wojna.

  Wielki zawód, profesorze
  Panie Żaryn, pan też? Ostatni którego szanowałem. Jakim prawem Izrael i USA miesza się do wewnętrznych spraw innych państw? Rajavi taka święta? Izrael panu nie przeszkadza? Czemu nie zaproszono Iranu?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.