848 74 rocznica wyzwolenia Auschwitz i Oświęcimski Marsz, o którym usłyszała cała Polska

Oświęcimski marsz, o którym usłyszała cała Polska

eMisjaTv
Premiered Jan 28, 2019

W 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu śmierci „Auschwitz-Birkenau” grupa polskich patriotów postanowiła zorganizować marsz poświęcony polskim ofiarom nazistowskich zbrodni.

Zdaniem organizatorów powielana od lat wersja historii bagatelizuje męczeńską śmierć wielu naszych rodaków. Na dowód wskazują, że państwowe obchody mają miejsce tego dnia na terenie Brzezinki (Birkenau), gdzie ginęli głównie Żydzi. Budowę tego obozu rozpoczęto dopiero pod koniec 1941 r., tymczasem transporty Polaków do Auschwitz trafiały już od połowy 1940 r.

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu docierały sygnały, że część ludzi nie dojedzie, lub się spóźni ze względu na wnikliwe kontrole drogowe policji. Nie dotarł m.in. pojazd z nagłośnieniem, którego na trasie z Wrocławia zatrzymywano aż cztery razy! Na wysokości Rudy Śląskiej funkcjonariusze z nieoznakowanego radiowozu zarekwirowali dowód rejestracyjny, zatrzymując tym samym całą oprawę marszu.

Na placu przed dworcem PKP w Oświęcimiu, skąd planowano start pochodu, czekała na patriotów grupka ludzi eksponujących flagi UE i Izraela oraz baner z napisem „Faszyzm Stop”. Po krótkiej wymianie zdań zwaśnione strony rozdzieliła policja.

Marsz pokonał trasę kilku kilometrów i zatrzymał się w miejscu wskazanym przez policję. Nie udało się dojść do bram Muzeum Auschwitz ze względu na stumetrową strefę ochronną objętą zakazem pikietowania.

Pochód zakończono płomiennymi przemówieniami uczestników i organizatorów. Nie był to jednak koniec uroczystości. Wyznaczono dwie kilkudziesięcioosobowe delegacje, których celem było oddanie hołdu pomordowanym Polakom oraz złożenie kwiatów pod historyczną ścianą śmierci.

Mimo wcześniejszych ustaleń z dyrekcją Muzeum przybyłych na miejsce ludzi nie wpuszczono na teren byłego obozu. Minęło kilkadziesiąt minut zanim straż placówki otworzyła bramki. Kiedy okazało się, że należy poddać się jeszcze wnikliwej kontroli osobistej, a wszelkie przedmioty nie będące okryciem wierzchnim zostawić w depozycie, niektórym zgromadzonym zaczęły puszczać nerwy.

W tym czasie dyrekcja Muzeum podjęła decyzję o opróżnieniu placówki z dziennikarzy. Na miejscu zostali jedynie ci, którym udało się zniknąć z oczu ochrony lub nie okazać wcześniej sprzętu.

Choć wielokrotnie tego dnia patrioci poczuli się znieważeni, organizatorzy uroczystości i tak uznali ją za sukces. Ich zdaniem godnie uczczono pamięć pomordowanych przodków, zaprotestowano przeciw rewizji historii, a ponadto pod ścianą śmierci rozbrzmiał polski hymn i Rota.

Od tego roku Marsz Pamięci Niemieckiego Obozu Auschwitz ma mieć charakter cykliczny.

Mieczysław Boński
To panu Rybakowi przypisują już spalenie żyda a nie spalenie kukły konkretnego żyda, fałsz zakłamanie.

Andrzej M
Auto zarekwirowane aby wydłubać swoje „pluskwy”. Tego w TVP nie zobaczysz. Szacunek dla eMisja Tv. Zastanawiam się czy żyjemy jeszcze w Polsce czy już w Izraelu a polska policja, z orzełkami na czapkach chroni obce interesy w naszym kraju czy też jest do ochrony naszych obywateli? Jak żywo, przypomina mi ten stan z czasów utrwalania władzy radzieckiej na ziemiach Polski po II WS. A ten gość który ubrał się we flagę UE i trzyma na kiju gwiazdę Dawida i jednocześnie zionie jadem na „Biało-Czerwoną” to co za jeden? Przedstawiciel lokalnej jaczejki?

Niko88Miro
Czy z mowy tego pana wynika, że na cześć pomordowanym można oddawać hołd tylko jednej nacji?? A co z Romami, Bułgarami czy Polskimi ofiarami??? Ludzie to się w głowie nie mieści do czego to doszło. Człowiek z Polską flagą jest faszystą a z flagą Izraela jest kim??? Bogiem?? I to się dzieje w Polsce????

Adrian Rokosz
„Pan” to bardzo duże słowo przy tym antypolskim cwelu.

Paweł Goździewicz
To ten pan jest faszystą jeśli chce używać takiej terminologi.

Teresa Wright
Zydzi – co to jest faszyzm? I co to jest nazizm? Czy Zydzi – to nie faszystowscy nacjonalisci??? Czy zydoscy bankierzy nie dali hitlerowi kredyty na zbudowanie niemieckiego nacjonalizmu?!

Marmarc Berserker
Dokładnie!!!! Na dodatek tak jak Hitler propagują jego ideologię, bo przecież żydzi sami uważają się za naród wybrany. Ale czego dobrego można się po pasożydostwie bez kręgosłupa moralnego spidziewać.

Jan Sadowski
W 100 pro. prawda.Bo Żydzi to mordercy sami na sobie a mają pretensie do innych narodów .

Danka Dr
Nazizm niemiecki nie dorasta do pięt faszyzmowi i nacjonalizmowi żydowskiemu,.. obłudnicy okupują cudze państwo, mordują jego rodowitych mieszkańców, pozbawiają ich praw, nie mają nawet litości dla małych dzieci,.. współczuć im ,..za co?? sprzedali by własną matkę ,ojca, dziecko ,bo tak im nakazuje Talmud.. nie byłam nigdy antysemitką,. dziwiło mnie ,że starsze pokolenia przestrzegały przed żydami,. teraz rozumiem dlaczego,…

Mirek Mituta
@Teresa… Lepiej, bogaci zydzi I syjonisci finansowali wojne Hitlera – niemcow przeciwko Europie!!! Ci sami zydzi/syjonisci: Rothschild’s, Rockefellers I inni finansowali niemieckie obozy zaglady I byly one wybudowane dla Narodu Polskiego, nie dla zydow. Ponad 2 miliony Polakow(w wiekszosci inteligencja) zostali wymordowanie (1940 do polowy 1942)! Zydzi przyszl;i na plan dopiero, kiedy zbyt ochoczo budowali bolszewizm w Niemczech. Niemcy zaczeli opresje na zydach w Niemczch, tak wiec Zydzi probowali wyjechac do „Ameryki”, nie wiedzieli jednak, ze amerykanscy bogaci zydzi I syjonisci nie chca ich tam widziec, gdyz sie brzydzili biedota europejska! kiedy statem z tysiacami zydow na pokladzie chcial dobic do brzegow „Hameryki”, to ci wlasnie zydzi zawrocili ten statek z Zydami do Europy! Wszyscy oni wyladowali w niemieckich obozach smierci! Tak bogaci amerykanscy zydzi pomagali bieednym Zydom z europy!!! Pamietac tez musisz, ze zydzi byli partnerami z niemcami w mordach na Narodzie Polskim! Zydzi byli organizatorami e=wszystkich revolucji, wojen, upadkow panstw I teraz sa rowniez partnerami z niemcami w niszczeniu Polski!!!

Yoko1
„adolfa” tajnie chroniono do 1962 roku w Argentynie jest wydana książka
https://youtu.be/n3QXV_i-H1Y czyja kasa na wojnę poszła to już wiemy

Jan Sadowski
Widzę Pani Tereniu że u Pani na te tematy byli przekazywane wiadomości. Kto komu bratem, a kto jest wrogiem dla Polaka. Ta grupa za dużo sobie pozwoliła. Chciałbym żeby my Polacy przy głosowaniu robili zdjęcia komórkami na kogo od daliśmy głos na karcie . Wyniku że te wybory będą fałszowane na 100 proc. i wtedy będziemy miec dowody na kom. wyborcze. Pozdrawiam bo boję się o własne dzieci ,że będą mogli żyć w własnej Ojczyznie .

Jolanta Biesok
Rewelacyjna odpowiedz! Rzeczywiście kto jak nie żydzi finansował Hitlera??????

…..

autor: PAP/Andrzej Grygiel wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/polityka/431324-narodowcy-uczcili-pamiec-pomordowanych-w-auschwitz

Narodowcy uczcili pamięć pomordowanych w Auschwitz. Przeciw nim protestowały osoby z transparentem „Faszyzm stop!”

opublikowano: 27 stycznia · aktualizacja: 27 stycznia

Około dwustu narodowców upamiętniło w niedzielę 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Przemaszerowali od oświęcimskiego dworca kolejowego do byłego obozu Auschwitz I. Przeciw nim protestowały cztery osoby z transparentem „Faszyzm stop!” i flagą Izraela.

Chcemy uczcić pamięć pomordowanych w obozie. Media akcentują tylko celebrę z udziałem najwyższych władz państwowych, w Birkenau. (…) Zgromadziliśmy się, żeby przemaszerować do byłego obozu Auschwitz I i oddać cześć pomordowanym Polakom oraz wszystkim innym ofiarom. Chcemy naszą obecnością upamiętnić tych, którzy zginęli. Nasz cel jest pokojowy, patriotyczny

—powiedział organizator wydarzenia Andrzej Krawczyk.

Jak dodał, kolejne marsze będą się odbywały rokrocznie 27 stycznia.

Przedstawiciel jednego ze środowisk narodowych Piotr Rybak, będący inicjatorem marszu, mówił, że w niedzielę w Oświęcimiu „patrioci polscy, narodowcy, nacjonaliści” upomnieli się o najwyższe wartości: Boga, Honor, Ojczyznę.

W latach okupacji nasi rodacy ginęli tu za wolność ojczyzny. Dziś okazuje się, że przez ostatnie 30 lat zapomniano o tym, że tu ginęły wszystkie nacje świata, m.in. Polacy

—mówił.

Naprzeciw narodowców, którzy zebrali się przy dworcu w Oświęcimiu, stanęło czworo protestujących. Mieli transparent z napisem „Faszyzm stop!” i flagi Izraela oraz Unii Europejskiej.

Tu dokonała się największa zbrodnia w historii ludzkości. Nie pomogliśmy Żydom tak, jak mogliśmy. Niektórzy pomagali, ale niektórzy pomagali Niemcom. To elementarny moralny obowiązek Polaka, żeby uszanować tę rocznicę, która jest dniem pamięci o Holokauście. Jesteśmy tu tak, jakbyśmy byli w Katyniu z polskimi flagami. Grób Żydów tutaj jest jednak tysiąc razy większy niż grób Polaków w Katyniu. To skala różnicy

—mówił Tomasz Grabowski, jeden z kontrmanifestantów.

W ich kierunku narodowcy skandowali: „Precz z faszyzmem i komunizmem!”.

Narodowcy w grupach wchodzili na teren Muzeum, gdzie chcieli oddać hołd zgładzonym. Nie mogli wejść pełną grupą, gdyż nie zgłosili tego zgodnie z terminem wynikającym z ustawy o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady, która obowiązuje od 1999 r. Według jej zapisów, aby zorganizować legalnie zgromadzenie w Miejscu Pamięci lub w jego strefie ochronnej, należy wystąpić o zgodę do wojewody nie później niż 30 dni przed wydarzeniem. Tak się nie stało.

kk/PAP

o jo joj
NARODOWCY- BRAWO BRAWO BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tom
brawo NARODOWCY I PANIE RYBAK!!!!!!!!!!!

Dorota
Brawo Narodowcy prawdziwi patrioci tak należy szanować ojczyznę i jej historię brawo brawo

…..


autor: PAP/Andrzej Grygiel wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/polityka/431360-antypolska-prowokacja-rybaka-szef-mswia-odpowiada

Antypolska prowokacja Rybaka. Szef MSWiA odpowiada Rabiejowi: „Zareagować na co? Na to, że ktoś ma nie po kolei w głowie?”

opublikowano: 27 stycznia · aktualizacja: 27 stycznia

Wszystkim który będą dzisiaj próbowali wmawiać, że @PolskaPolicja odpowiednio wcześnie nie reagowała na, wstrętne antysemickie hasła, transparenty czy zachowania, polecam przejrzeć fora dyskusyjne tych, którzy chcieli dziś w Auschwitz kompromitować Polskę

—napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

Słowa ministra odnoszą się do marszu narodowców, którzy na czele z Piotrem Rybakiem, uczcili pamięć pomordowanych w Auschwitz. Jak informuje „Gazeta Wyborcza” nie obyło się bez kontrowersji. Rybak jak relacjonuje „GW” nawoływał do „walki z żydostwem”.

Czy my jesteśmy krajem niepodległym? – pytał Rybak. – Nie! – odpowiedzieli zgromadzeni. – Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić – wykrzykiwał Rybak

—relacjonuje „Wyborcza”. (…)

clanc 5.173.73.*27 stycznia
Wypadało by posłuchać prawdziwej wypowiedzi pana Rybaka , a nie podawać manipulacji z GW . Jest na YT.

poważnie pytam
Jasne 5.172.255.* ogólnie chodzi o to, czy nie wolno w wolnej Polsce mieć takich poglądów i ich wyrażać? I kto ma o tym decydować? Można mówić o polskich obozach, a tego nie?

rena 87.99.36.*27 stycznia
Panie Brudziński, Pan Nazywa to antypolską prowokacją? Co się z Wami stało Rządzący? Kogo Wy się tak boicie? Czy Polacy znowu mają się czuć oszukani?

Zulu i gula
Pan Rybak jest prześladowany bo jest spostrzegawczy. Tamtym wolno nas opluwać. My gęba w kubeł. To cena bycia przy korycie

Jan
A kiedy pan Brudziński będzie również taki stanowczy dla ludzi którzy szkalują Polskę i Polaków??????

Misia
Mamy polski rząd czy …inny. Dlaczego Brudzinskiego boli prawda mowiona przez Polaka. On nic niezgodnego z rzeczywistością nie powiedział.

…..


Zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/Andrzej Grygiel wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/polityka/431453-mocne-slowa-gowina-po-marszu-narodowcow-w-oswiecimiu

Mocne słowa wicepremiera Gowina po marszu narodowców w Oświęcimiu: „To pożyteczni idioci. Szkodzą wizerunkowi Polski”

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

To są skandaliczne moralnie zachowania, natomiast żyjemy w demokratycznym państwie prawa i każdy ma możliwość demonstrowania swoich poglądów jak długo nie są one sprzeczne z prawem. Ci ludzie są pożytecznymi idiotami. Oni niezwykle szkodą wizerunkowi Polski

—powiedział na antenie Radia Kraków wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, odnosząc się do niedzielnego marszu narodowców w Oświęcimiu. (…)

mietas@mietas
Pan Gowin wspiera żydowską, antypolską Kulturę Polityczną uznając ją za media naukowe.

leżą plackiem i kwiczą
Tak bardzo boli was widok polskich flag w Auschwitz ? Dzwonili już mocodawcy z żądaniem interwencji ?

O JO JOJ 88.156.136.*przedwczoraj
PANIE RYBAK TAK TRZYMAĆ. DZIĘKUJE TYM KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W MARSZU !!!!

olsen2
Gowin, Ty żydowski podnóżku, gdzie narodowcy z polskimi flagami psują wizerunek Polski? Chyba tylko w Izraelu i w Twoim pustym łbie.

AGATA@AGATA
Panie ministrze Gowin właśnie stracił Pan moje poparcie. Więcej na Pana nie zagłosuję. A czy jest to „margines marginesów” czas pokaże. Wasza uległość wobec naszych „starszych braci w wierze” staje się nie do zniesienia. Czy my ciągle musimy tak na kolanach przed innymi narodami trwać? Opamiętania!

Ina
W porzeciwienstwie do spolegliwych lokai i manipulantow?

Marek
Załatwił polską naukę, a teraz chce załatwić polski naród

Dodatkowo:

https://wpolityce.pl/polityka/431374-schetyna-probuje-wykorzystac-prowokacje-rybaka

https://wpolityce.pl/polityka/431520-powstancy-warszawscy-oburzeni-marszem-narodowcow

https://wpolityce.pl/polityka/431475-podczas-demonstracji-narodowcow-popelniono-przestepstwo

https://wpolityce.pl/kryminal/431372-oswiadczenie-policji-po-uroczystosciach-w-auschwitz

https://wpolityce.pl/polityka/431390-rzecznik-kgp-rybak-nie-uzyskal-zgody-na-zgromadzenie

https://wpolityce.pl/polityka/431385-policja-przystapila-do-analizy-nagran-ze-zgromadzenia-rybaka

7 thoughts on “848 74 rocznica wyzwolenia Auschwitz i Oświęcimski Marsz, o którym usłyszała cała Polska

 1. https://nczas.com/2019/01/30/ambasador-mosbacher-zada-archiwow-ipn-dla-muzeum-holocaustu-w-waszyngtonie-padaja-grozby-ze-nie-powstanie-fort-trump-jesli-pewna-pula-archiwow-nie-zostanie-przekazana-do-usa/

  Ambasador Mosbacher żąda archiwów IPN dla Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie? „Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do USA”

  30/01/2019


  Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

  Ambasador USA, Georgette Mosbacher, żąda dostępu do archiwów IPN. Ma się spotkać w tej sprawie z Jarosławem Szarkiem, prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Grozi, że w przypadku odmowy „Fort Trump” nie powstanie.

  Ambasador Mosbacher chce aby pełny dostęp do archiwów Instytutu Pamięci Narodowej otrzymali przedstawiciele Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie. Padają też jednak słowa o „przekazaniu” części zbiorów IPN.

  Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu podjęło wczoraj uchwałę, z której wynika, iż kierownictwo IPN chce wyrazić na to zgodę.

  UCHWAŁA Nr 3/2019 Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z dnia 29 stycznia 2019 r.

  Informację ujawnił dziennikarz Polskiego Radia Rafał Dudkiewicz

  Jak twierdzi, że szczegóły tej sprawy zostaną ujawnione w poniedziałkowym wydaniu programu „Warto rozmawiać”. Twierdzi też, że największym problemem jest aneks do obecnie obowiązującej umowy jakiego domaga się ambasador Mosbacher.

  Onn 30/01/2019 at 22:59
  Jasne że przekażą, w zębach zaniosa.

  stanislaw 30/01/2019 at 23:12
  do tej pory Amerykanie łudzili Polaków zniesieniem wiz do USA, teraz szantażują nas fortem Trump, widać, jaki to przyjazny Polakom naród ci Amerykanie, przyjazny, jak im potrzeba, jak im nie potrzeba, porzucają jak szmatę, jak choćby Kurdów na Bliskim Wschodzie!

  co to z sojusznik, który zachowuje się jak rozbójnik w Polsce? jakby chodziło o archiwa Izraela, to ich aj waj żydzi wyśmiali!

  Fort Putin w Królewcu (jego uzbrojenie) skutecznie uniemożliwia budowę Fortu Trump, jeśli już coś powstanie, to fasada, jakieś mobilne jednostki wojskowe, które można szybko ewakuować,
  także nie liczyłbym na to, że Amerykanie będą przelewać krew za Polskę,

  chcesz mieć pokój, szykuj się do wojny! nie ma sojuszy, są interesy! a jakie interes ma żydowskie przedsiębiorstwo holokaust z Nowego Jorku w Polsce?

  kia 31/01/2019 at 00:52
  Jak to jaki interes ma żydowskie przedsiębiorstwo holokaust z NJ w Polsce? Bardzo wielki a może interes życia? Wydoić i przejąć nasz kraj dla siebie za bezcen. Łącznie z inwentarzem żywym! Dopóki inwentarz żywy będzie zdolny do roboty za niewolników, to pozwolą żyć za miskę ryżu. Potem niewolników można utylizować. Ale jakby nie spojrzeć to tak czy siak osiągną swoje a raczej przejmą cudze na swoją własność… Chcesz mieć pokój? To szykuj umysł od małego do właściwych relacji politycznych ze wszystkim sąsiadami. Nie daj się podpuszczać obcym na ich wrogów, nie rób za głupie nie myślące mięso armatnie! Nie podskakuj, nie prowokuj, nie ujadaj nadaremno jak ratlerek itd. itp.

  Kot 31/01/2019 at 06:04
  Mchm, Indianie poznali obcych Konkwistadorów,dziś są na wyginięciu,Twój model myślenia również oby był na wymarciu,bo wiadomo dokąd prowadzi…

  Joanna K. 31/01/2019 at 10:54
  Strrrrach …myślenie politologa, czyli idioty z wykształcenia. Nepl dąży do opanowania i nie kalkuluje w taki sposób. Niektóre cechy widać innych nie. Kontrwywiad ma o tym zdecydować, które wykorzystujemy. Nie durnie po politologii. Kształcą nam idiotów cbdo.

  ooo 31/01/2019 at 11:14
  w pełni się zgadzam. Zygmunt Stary nie rozczytał co sie dzieje z Węgrami i w 1526 roku to chyba najpotężniejsze w Europie, piękne, zasobne, chrześcijańskie państwo upadło, bo tak zrobili hohenzollernowie, habsburgowie i turcy (pisownia celowa) a Węgrzy i Polacy nie rozcytali , co się święci. Następna miała byc Polska.

  Prokurator_Robert_Scurvy 31/01/2019 at 01:44
  O ja pi6rdolę ! Pierwszy ruch ze strony IPN powinna być proźba o listę żydów z polski którym rząd USA odmówił wjazdu na teren USA po ’68 roku z powodu przynależności do stalinowskiego aparatu represji. Po tym gra powinna zaczynać się ciekawie..

  Polak 31/01/2019 at 09:32
  Jasne że oddają bo to nie są Polacy tylko zdrajcy Już wiele razy się przekonaliśmy np wpuszczając wojska USA do Polski ustawa 1066 i abdykacja bo tak powinno się mówić suwerenosci kraj i wielu tu wymieniać Jak się Polacy nie obudzicie to będziemy w swym kraju nie pożądani jak Palestyńczycy u Siebie …..Sami nie damy rady ale z Pomocą Pana Boga i Najświętszej Panienki nam się uda A jeśli się ktos będzie się śmiał że mnie że tak pisze to zapraszam do rozmowy na argumenty Pewnie nie wielu z was wie że I Woja Światowa miał być wcześniej tylko Matka Boska ukazała się dwóm dziewczynka Gietrzwał małej wiosce na Warmii i ludzie zaczęli tam masować przyjeżdżać co przeszkadzało wojsku po tajemnie przemieszczac ….

  Joanna K. 31/01/2019 at 09:49
  Witam! Pani amb.mosbacher może nas w sempiternę pocałować – bezczelna baba. Już tylko z oddali przypomne, ze był czas, kiedy z terenu Auschwitz ciężarówkami wywożono prochy /takie słuchy chodziły/ i może dopytamy wreszcie kiedy ile i czego wyweiziono. Kontrwywiad się kłania.
  Szkopom oddaliśmy dokumentację /ile i jakiej?/ dot. II wś. – także powinno być wyjaśnione dlaczego ta dokumentacja nie wraca do nas.
  Mam pytanie: dlaczego jesteśmy idiotami? Jakie swołocze siedzą w środku każdej partii, jacy zdrajcy jaki Herrenvoilk wpuszcza nas w kanał – gdzie jest ten cholerny kontrwywiad, że NIC nie potrafi???

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/fort-trump-w-zamian-za-archiwa-ipn-na-temat-zydow-mosbacher-zaprzecza/

  https://wpolityce.pl/polityka/431959-mosbachernie-laczymy-kwestii-archiwum-ipn-z-bezpieczenstwem

  Sonia 92.73.222.*3 godziny temu
  Oryginału Raportu Stroopa maja Żydzi w USA czego jeszcze chcą ?? Tylko dokończenie ekshumacji w Jedwabny z udziałem międzynarodowych ekspertów wyjaśni prawdę o Zydach w Polsce..

  Wanda 142.116.81.*3 godziny temu
  Dementi p. Mosbacher należy przyjąć tak, jak Churchil zwykł mawiać : wierze tylko w zdementowane informacje. A zreszta i tak dostaną co zechcą i bez takich drastycznych nacisków. Już to widać przecież

  saga 89.174.195.*3 godziny temu
  o ilu sprawach jeszcze się dowiemy ? o ilu nie wiemy ? trwa wymiana dokumentów jakby nie było możliwości kopiowania. Dziwne.

  Basia 89.64.48.*3 godziny temu
  Zobaczymy jak prawda wyglada po wyborach gdzie wygra Ruch Narodowy

  sz 95.49.58.*3 godziny temu
  to tragedia mordowanie żydów ,a co z Polakami i innymi ,czemu nic nie słyszę

  A muzeum hologramu* jest amery 164.113.166.*za godzinę
  kańskie czy żydowskie?Muzeum Polin jest polskie czy żydowskie?Z kim państwowa instytucja miałaby współpracować?PAN patronuje wykładowi Grossa w Paryżu – is.gd/EwVdhM! To antypolskie sʞurwysyństwo!

  polek 176.221.123.*28 minut temu
  Taka jest prawda. https://wprawo.pl/2019/01/30/zydzi-chca-przejac-dokumenty-z-ipn-w-zamian-za-fort-trump-niepokojace-doniesienia-dziennikarza/

  Polubienie

 2. Specjalny Tramwaj z Gwiazdą Dawida w Warszawie w Polsce – Analiza Komentator Trzaskowski Pieniądze

  wideoprezentacje
  Published on Jan 26, 2019

  Pan Polityczny
  Jak duże muszą być naciski aby tak się poniżać . Robić takie rzeczy aby serca większości rodaków krwawiły To celowa robota która pokazuje kto tu ma bardzo dużo do powiedzenia . Im wcześniej zareagujemy tym większa szansę na niepodległość mamy . Przypomnę ; Muzeum , świece palone przez „naszego „prezydenta ,palma w centrum miasta , najważniejsze ulice imieniem nam niemiłym .podatki na cmentarze nie nasze. Teraz tramwaj i Bóg wie co jeszcze . Walczmy z antypolonizmem .

  Agnieszka P.
  Zaczyna się zawsze od jednego eksperymentalnego egzemplarza. Będzie więcej.

  Stanisław W
  Pamietajmy wojna to byl głównie holocaust Słowian. Nas zginelo najwiecej 30 mln. Zydow zginęło duzo duzo duzo mniej niz wiemy….

  Polubienie

 3. In Defence of Poland: A Nation of Heroes

  Stefan Tompson
  Published on Jan 25, 2019

  someone
  Świat oszalał, kiedyś mówiono że prawda sama się obroni a dziś ta samą prawda jest deptana , zniekształcana i gwałcona i to przez tych, którzy w walce z okupantem „wsławili” haniebnym kolaborowaniem i poddańczą rolą. Francja czy Anglia, liczyliśmy na nich, błagaliśmy ich o pomoc a te kraje tylko patrzyły . Teraz bezczelnie opluwają nas Polaków i prawdę o wojnie by wybielić siebie. Żydzi nas opluwają i wciąż żądają od Polski pieniędzy i zniżenia się do ich poziomu narracji. To bardzo ważne aby głosić , pielęgnować i rozgłaszać prawdę aby nigdy pamięć o tych straszliwych wydarzeniach nie umarła pod naporem fałszu i podłości jaką atakują nas zewsząd.

  https://wpolityce.pl/historia/431326-znak-pw-wsrod-nazistowskich-symbol-tompson-odpowiada-wideo

  Polubienie

 4. „Mordowali nam rodziny w Auschwitz i nie wpuścili z biało czerwonymi flagami”! Czy to jeszcze Polska

  wRealu24.pl
  Started streaming 28 minutes ago

  Polubienie

 5. Korczarowski i Rola o „sprzedaży Auschwitz”, niszczeniu patriotów i zhańbieniu polskiej flagi? LIVE!

  wRealu24.pl
  Started streaming 31 minutes ago

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/432100-muzeum-auschwitz-reaguje-po-marszu-narodowcow

  Muzeum Auschwitz złożyło zawiadomienie do prokuratury. To reakcja na marsz narodowców i słowa Piotra Rybaka

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: za godzinę


  autor: Fratria wPolityce.plautor: Fratria

  Do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wpłynęły zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas niedzielnego marszu narodowców, zorganizowanego w 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz – dowiedziała się PAP. Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, trzy zawiadomienia złożyli dyrektor i zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, kolejne – pełnomocnik posłanki Kamili Gasiuk–Pihowicz (PO-KO) oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.

  Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów i nikt nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W tej sprawie wykonywane są na bieżąco zaplanowane czynności

  — powiedział Hnatko. Rzecznik Muzeum Auschwitz Bartosz Bartyzel poinformował w piątek PAP, że zawiadomienie odnoszące się do niedzielnych wydarzeń na terenie muzeum, dotyczy nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia Pomnika Zagłady oraz znieważenia grupy ludności z powodu przynależności narodowej. Dotyczy ono także wykroczenia polegającego na organizacji zgromadzenia bez zezwolenia wojewody (wymaganego ustawą z 7 maja 1999 r. o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady) oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego. To zawiadomienie, złożone przez dyrekcję Muzeum także dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w trakcie zgromadzenia poza terenem placówki. Mowa tu o nawoływaniu do nienawiści na tle narodowościowym oraz znieważeniu grupy ludności z powodu przynależności narodowej. Kolejne zawiadomienie dotyczy tego, że w niedzielę „na teren parkingu Muzeum Auschwitz przy ul. Leszczyńskiej wjechał pojazd typu kamper z napisami nawołującymi do nienawiści na tle narodowościowym; cytat: +Polska to nie Polin+, +Poland not Polin+” – wyjaśnił Bartyzel. Z kolei trzecie zawiadomienie – jak podkreślił rzecznik – nie jest związane z niedzielnymi wydarzeniami, dotyczy spraw wcześniejszych. Główne obchody niedzielnej, 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, na które przybyło ponad 50 byłych więźniów tego i innych obozów, odbyły się w budynku tzw. Centralnej Sauny na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie od grudnia 1943 r. Niemcy przyjmowali więźniów do obozu. W uroczystości uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, duchowni różnych religii, dyplomaci m.in. z Rosji i Izraela. Patronował im prezydent Andrzej Duda. Przed oficjalnymi uroczystościami około dwustu narodowców przemaszerowało od oświęcimskiego dworca kolejowego do byłego obozu Auschwitz I. Przeciwko nim protestowało kilka osób z transparentem „Faszyzm stop!” i flagą Izraela. Przedstawiciel jednego ze środowisk narodowych, Piotr Rybak, będący inicjatorem marszu, mówił, że „patrioci polscy, narodowcy, nacjonaliści” upomnieli się o najwyższe wartości: Boga, Honor, Ojczyznę. Według krakowskiej „Gazety Wyborczej”, Rybak miał pytać uczestników marszu: „Czy my jesteśmy krajem niepodległym?”; „Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić” – miał wykrzykiwać Rybak. Z przesłanym PAP we wtorek oświadczeniu rzecznik Muzeum Auschwitz wyjaśnił, że tego dnia na teren Miejsca Pamięci weszła grupa uczestników „rzekomo rozwiązanej demonstracji, aby – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – upamiętnić ofiary niemieckiego obozu Auschwitz pod Ścianą Śmierci”. Osoby te miały małymi grupami – po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa – udać się na dziedziniec bloku 11. Jednak – jak poinformował Bartyzel – „z publicznie dostępnej dokumentacji wynika, iż oficjalnie rozwiązanie manifestacji służyło wyłącznie wprowadzeniu w błąd przedstawicieli Muzeum”. „Grupa bowiem nie miała zgody wojewody małopolskiego oraz dyrekcji Muzeum na demonstrację na chronionym terenie Pomnika Zagłady” – wyjaśnił. Z oświadczenia wynika, że na terenie Muzeum „grupa podjęła kontynuację manifestacji bez wymaganych pozwoleń”.

  Nie spotkało się to z reakcją obecnych na terenie Muzeum funkcjonariuszy policji

  — podkreślono. Ze względu na zaistniałą sytuację – czytamy:

  Muzeum samodzielnie podjęło decyzję o czasowym zamknięciu wejścia na teren, jednak – aby nie dopuścić do eskalacji napięcia, które mogło stanowić potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa osób na terenie Miejsca Pamięci, grupa pod eskortą Straży Muzealnej została przeprowadzona na dziedziniec bloku 11. Rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka informował, że Piotr Rybak nie uzyskał zgody na zgromadzenie na terenie b. obozu Auschwitz, odbywało się ono na terenie miasta i zgodnie z ustawą, zgodę na nie wyraził prezydent Oświęcimia. Urząd Miasta w Oświęcimiu – w przekazanym PAP oświadczeniu – podkreślił, że „w ocenie przedstawiciela miasta i policji nie było podstaw do rozwiązania zgromadzenia”; całość miała przebieg zgodny ze zgłoszonym planem, i zakończyła się około 260 m od Miejsca Pamięci KL Auschwitz. Prokuratura podjęła w poniedziałek decyzję o wszczęciu postępowania przygotowawczego „w sprawie publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych”. We wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do marszu nacjonalistów w Oświęcimiu, przeprosił tych wszystkich, którzy słusznie uznali, że nie było w tej sprawie adekwatnej reakcji policji.

  Można było zrobić więcej

  — ocenił. W związku z marszem Rada Miasta Oświęcimia przyjęła apel, w którym domaga się od władz państwa, aby „podjęły skuteczne działania wobec osób, organizacji szerzących mowę nienawiści”.

  mly/PAP

  Muzea opanowaly
  polskojezyczni szabesgoje, czyli zdrajcy, ktorzy pomagaja organizacjom zydowskim . To jest hanba i jawny antypolonizm. Osoby te powinny stanac przed sadem i szybko zmienione na Polakow

  w muzeum
  szerzony jest antypolonizm.to zawiadomienie to dalszy jego ciag .Cale kierownictwo powinno byc wywalone na bruk i to rodziny Polakow zamordowanych tam, powinny zlozyc zawiadomienie do prokuratury

  Wyjaśnić Jedwabne!.
  Cosik mi czosnkiem anty Polskim Cuchnie . Kiedy wywalicie szkodnika z Auszwitz utrzymywanego za Podatki Polaków??

  czerpydysz
  Dlaczego nie bylo takiego zawiadomienia:1. jak azari plula na Polakow w ub.r.2. jak malowano swastyki na terytoriom RP(ambasady RP w usraelu),3.jak marsz zywych zostawial kartki o polskich obozach???

  Zulu i gula
  Na Polaków można pluć o innych nawet nie pomyśleć bo zostanie antysemitą. Jeeepnięte społeczeństwo które sobie na to pozwala

  HBN
  „Wielki” czlowiek i polityk Glinski im pomoze a moze i sypnie znowu groszem a napewno zaplaci za proces przeciw Polakom

  ula
  Właściwie to trochę histeria. No bo co takiego zrobili czy powiedzieli narodowcy? Tylko prawda jest ciekawa. Tylko prawda nas wyzwoli.

  drugadama
  Piękna alternatywa na wybory: złodzieje z PO vs. tchórze z PiS.

  HGW
  Oczywiście wałęsa, który chciał pomagać wyskakiwać przez okna i sikorski, któremu marzyło się dożynanie tych, co na PO nie zagłosują mogą spać spokojnie. Oni mówili o Polakach, a nie o …

  o jo joj
  Ale hucpa !!!!!!!!! Nie widzę ani jednego kłamliwego zdania które wypowiedział Pan Rybak. Z okazji święta wypowiadał się bardzo powściągliwie,

  Ula
  A złożono zawiadomienie o nie wypuszczeniu na teren obozu ludzi z polskimi flagami? Czy tylko w sprawie antysemityzmu z gdzie przeciw A?ntypolozizmowi

  ff
  Brudziński, żałosna ofermo, podaj się wreszcie do dymisji. Twoich szlochów nie można już znieść

  ewa
  SKASOWANO ZA-PIS O NAGRODZIE DYREKCJI MUZEUM ZA NIE WPUSZCZANIE POLAKÓW.

  w
  na wystapienie w zeszłym roku Azari nie złozyli doniesienia .

  Hańba
  Dlaczego nie piszecie że to antypolacy i polakożercy złozyli pozew którzy penetrowali torebki Polek i kazali ściagać polskie flagi Polkom z drzewców.Tffu

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/432751-piotr-rybak-z-zarzutami

  Piotr Rybak z zarzutami! Mężczyzna podczas marszu narodowców miał nawoływać do nienawiści na tle różnic rasowych

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Policja w Oświęcimiu postawiła w środę Piotrowi R. zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych, podczas marszu narodowców, zorganizowanego 27 stycznia w 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.

  Poinformował o tym PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

  Na godzinę 12 wezwaliśmy mężczyznę, wobec którego sporządzone zostało postanowienie o przedstawieniu zarzutów dotyczących nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych – przestępstwo to zagrożone jest karą dwóch lat pozbawienia wolności

  —powiedział Gleń i zaznaczył, że przedstawienie zarzutów było poprzedzone analizą zgromadzonego materiału dowodowego: zdjęć, filmów i zeznań świadków.

  Według niego mężczyzna stawił się na policję wraz z adwokatem. W trakcie przesłuchania podejrzany złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy.

  Rzecznik policji poinformował też, że taki sam zarzut – publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych – policja postawiła w poniedziałek innemu uczestnikowi styczniowego zgromadzenia narodowców. Został on przesłuchany w komisariacie w Gdańsku w ramach pomocy prawnej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

  27 stycznia odbyły się uroczyści w 74. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Główne obchody, na które przybyło ponad 50 byłych więźniów tego i innych obozów, odbyły się w budynku tzw. Centralnej Sauny na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie od grudnia 1943 r. Niemcy przyjmowali więźniów do obozu. W uroczystości uczestniczył premier Mateusz Morawiecki, duchowni różnych religii, dyplomaci m.in. z Rosji i Izraela. Patronował im prezydent Andrzej Duda. 27 stycznia na świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

  Przed oficjalnymi uroczystościami około dwustu narodowców przemaszerowało od oświęcimskiego dworca kolejowego do byłego obozu Auschwitz I. Przeciwko nim protestowało kilka osób z transparentem „Faszyzm stop!” i flagą Izraela. Przedstawiciel jednego ze środowisk narodowych Piotr R., będący inicjatorem marszu, mówił, że „patrioci polscy, narodowcy, nacjonaliści” upomnieli się o najwyższe wartości: Boga, Honor, Ojczyznę.

  Według krakowskiej „Gazety Wyborczej” R. miał pytać uczestników marszu: „Czy my jesteśmy krajem niepodległym?”; „Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę! Gdzie są rządzący tym krajem? Przy korycie! I to trzeba zmienić” – miał wykrzykiwać Piotr R.

  kk/PAP

  M 178.37.128.*3 godziny temu
  W ten sposób buduje się legendę. Sami oprawcy z PiS i Milicji Obywatelskiej przyczyniają się do rozsławienia pana Rybaka. Przyjdzie pora i ich rozliczyć. Ale wszystko po kolei.

  jak za KOMUNY 88.156.133.*3 godziny temu
  ZAMYKAJĄ PATRIOTĘ POLICJA BRUDZIŃSKIEGO WRACA DO STAREJ METODY ZASTRASZANIA POLAKÓW NA POLECENIE SYJONISTÓW GÓRALI Z GÓR GOLAN

  ZZZ 217.99.190.*3 godziny temu
  Miał czelność złożyć hołd polskim ofiarom KL Auschwitz. Eskimosi w amoku.

  Bartek 5.173.24.*za kilka sekund
  W izraelskich sondażach podskoczy wam przynajmniej do 150%

  Sony 5.173.32.*17 minut temu
  Kiedy zostaną postawione zarzuty Holland, Hartmanowi Blumsztajnowi Michnikowi Gronkiewicz Waltz, Urbanowi i innym czosnkom za propagowanie nienawiści do Polaków i wszystkiego co Polskie? Pytam!

  kos 188.47.127.*20 minut temu
  Głosił nienawiść bo mówił prawdę.Wybory już niedługo – tylko NARODOWCY.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.