850 Okrągły Stół jest symboliczny, nie tylko dla przemian politycznych, ale także dla sposobu debatowania, stwierdził preżydęt Polin Adrian Juda-Kornhauser 01


autor: PAP/Jakub Kamiński/Fratria wPolityce.pl

Jazzz
Okrągły stół to „SYMBOL DEBATOWANIA LUDZI RÓWNYCH” ????? Panie prezydencie, litości, oszukali nas, okradli, wszyscy komuniści, nawet zbrodniarze, uszli cało. WRON nawet nie został zdegradowany.

Aculeus
Duda duby smalone prawi, pieprzy jak gensek na wylocie.

jjkd
Jeśli chodzi o sposób debaty, to ja tu nic nowego nie dostrzegam – chlanie wódy i robienie przy tym deal’u, to jest standard. Najgorsze jest to, że ludzi prali na ulicach, a tu takie kwiatki rosły.

polanka
Siermiężny komunizm sowiecki rzeczywiście wtedy został w Polsce obalony, aby na salony polskiej polityki w majestacie wpłynął komunizm zachodnioeuropejski. Podstępny i perfidny i zakłamany.

skutki są widoczne
zrujnowane Państwo w stanie zapaści.. z dykty i tektury, lżone i poniżane z krajów byłych demoludów tylko Polskę spotkał ten nieszczęsny los.. dzięki Okrągłemu Stołowi Inni są suwerenni, my nie

witamy POPIS w Kozłówce
Stworzymy Muzeum Postkomunizmu w Kozłówce, z popiersiami Kiszczaka, Michnika, Kuronia, Urbana, pomnikami Lecha Kaczyńskiego, portretami Wałęsy i Jarosława Kaczyńskiego oraz.. ujawnionym aneksem WSI

za miedzy@zamiedzy
Stół hańby, zdrady i upodlenia narodu przez komunę i ich pomagierów. Smród komuny ciągnie się nad Polską do dzisiaj.

b
okrągły stół jest wyrazem hańby i zdrady narodu, zbratania się czerwono-różowej opozycji,gdzie niejeden współpracował z tajnymi służbami od SB,WSW,ZOMO i milicji począwszy na GRU i STASi skończywszy

advocem
Dziś dla mnie „Okrągły stół” symbolizuje dwie rodziny mafijne które spotkały się by ustalić sfery wpływów i majątku po byłej PRL.

kita 63
Panie Prezydencie …..niestety mija się pan z prawdą….

https://wpolityce.pl/polityka/432590-prezydent-duda-okragly-stol-jest-symboliczny

Prezydent Duda: Okrągły Stół jest symboliczny, nie tylko dla przemian politycznych, ale także dla sposobu debatowania

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Okrągły Stół jest symboliczny, nie tylko dla przemian politycznych, ale także dla sposobu debatowania – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda rozpoczynając debatę oksfordzką pt. „Obrady Okrągłego Stołu były jedynym pokojowym sposobem obalenia komunizmu w Polsce”. 

Można różnie oceniać historię i tamte dzieje, dzisiaj patrzymy z punktu widzenia skutków, które wtedy tamtejsze wydarzenia w efekcie wywołały. Będziecie dzisiaj dyskutować o znaczeniu tych zdarzeń, więc ja nie będę tutaj dokonywał żadnej własnej oceny, pozostawiając wam właśnie tę rolę

—powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że „jedno jest pewne: zmienił się w Polsce ustrój, zmieniła się nasza sytuacja. Dziś jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, jesteśmy też członkiem Sojuszu Północno-Atlantyckiego – NATO, co i w tamtym momencie, w 1995 r. i w 1989 r. jeszcze było w zasadzie nie do pomyślenia”.

Przypomniał, że nie tylko kształt stołu miał znaczenie symboliczne, ale „również symboliczne było to – choć nie wiem czy wtedy się nad tym zastanawiano – że stał właśnie w tej sali. W sali, w której 14 maja 1955 r. podpisany został Układ Warszawski”.

Zaznaczył, że „historia tak bardzo się zmieniła, chociaż potrwało to przez lata, ale faktem jest, że także i ten okrągły stół tutaj w tej sali wówczas stojący dokładnie 30 lat temu – bo już tutaj wtedy stał w przeddzień rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu – ma wymiar nie tylko historyczny, ale ma także wymiar symboliczny”

Symboliczny z punktu widzenia nie tylko przemian politycznych i przemian demokratycznych, które w Polsce nastąpiły, ale także ze względu na symbol sposobu debatowania ludzi równych

—wyjaśnił prezydent Duda.

Debatowania ludzi, którzy nie są sobie przeciwstawni, siedzą przy okrągłym stole, aby pokazać wolę debaty i wolę osiągnięcia kompromisu

—dodał

kk/PAP

klex
w 1955 r. podpisany został Układ Warszawski” a w 1989 r. Układ POskomunistyczny.

gosc
jak komunizm zostal obalony przy okraglym stole widac na zbiorowym zdjeciu Koalicji Europejskiej.

O JO JOJ
Ustalenia okrągło stołowe do dziś wychodzą nam bokiem. POLSKA KOMUNĄ STOI , a gawiedź postkomunistyczna bezkarnie podnosi głowę coraz wyżej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stół
No i czy to nieprawda z tym że istnieje PoPIS ? dwie strony tego samego okrągłostołowego medalu z panem Adrainem .Trochę jak frakcje w PZPR/KPZR zwalczające się a jednocześnie będące jedną familią.

okragly stol-
to najwiekszy przekret przeciw wolnej Polsce. Tak samo jak gruba krecha! Oddac na niby wladze -by ja i cala gospodarke przejac! I udawac ze zaszly wielki zmiany! PiS to kontynuje=winny!

Stały czytelnik
Panie Duda, pół prawdy to całe kłamstwo. Siedzą, aby pokazać wolę debaty i wolę osiągnięcia kompromisu – śmiechu warte. Siedziała agentura i ich oficerowie prowadzący.

zyzio
posłuchaj dudasz, okrągły stół był zdradą narodową i nic tego nie zmieni

Tomek i Romek
Bedziemy glosowac na Beate panie Duda.

sfg
Tylko Antek Maciarewicz – niezłomny miłośnik młodych chłopców, robiących wały w PGZ! Nadzieja i przyszłość Narodu, obrońca polskich granic!

pws@pws
Nie rozumie pan Panie Prezydencie Duda miejsca Polski w EU. Ci bogatsi maja do nas stosunek pełen pogardy za nasza słabość i zależność od nich.

…..


autor: screenshot/TVP info wPolityce.pl

Syrena@Syrena
To jest najtragiczniejsze i niestety najtrafniejsze podsumowanie rezultatow okraglego stolu. Pijana w sztok postkomuna zataczjaca sie i profanujaca jedna z najswietszych polskich nekropolii.

emi
Skutek to zdemoralizowany brakiem lustracji TW episkopat, klulestwo bosze hgw i Nycza, TW Głódź, pojednanie z agentem KGB Cyrylem na trupach tu154m i cisza z lustracją. Rozkład.

k-48
To nie był kompromis, komuna narzuciła co chciała rozdając w zamian drobne cukiereczki sprzedajnym „doradcom” Solidarności, którzy zresztą też wcześniej byli w PZPR… To była sławetna elyta.

https://wpolityce.pl/historia/432853-gontarczyk-bilans-os-klopoty-filipinskie-nad-grobami

Jaki jest bilans rozmów Okrągłego Stołu? Gontarczyk: Prezydent, który ma kłopoty filipińskie nad grobami polskich bohaterów

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

Prezydent, który ma kłopoty filipińskie nad grobami polskich bohaterów – tak dr Piotr Gontarczyk podsumował polityczne skutki rozmów przy Okrągłym Stole.

Gontarczyk był gościem TVP Info w rocznicę obrad Okrągłego Stołu.

Jeżeli chodzi o pewien bilans historyczny skutków, to podsumowałbym to tym, co widziałem jako młody człowiek, czyli prezydenta reprezentującego majestat państwa, który ma kłopoty filipińskie nad grobami polskich bohaterów

– tłumaczył Gontarczyk.

Komuniści wrócili po 2 latach, zagwarantowali sobie władzę. Nie było lustracji, dekomunizacji, a postkomuniści uzyskali status „normalnych” polityków. Nadal borykamy się z sędziami stanu wojennego w Sądzie Najwyższym

— mówił.

Drugi z gości, Adam Borowski, mówił o konsekwencjach tych rozmów.

Wszedłem do rozmów Okrągłego Stołu, wierząc, że jest to etap do niepodległości, a nie jej finał (…) Potem była zmiana ordynacji w czasie wyborów, pałowanie wszystkich ludzi, którzy byli za bojkotem za przyzwoleniem „Solidarności”

—stwierdził.

mly/tvp info

wiem
To SUWEREN WYBRAŁ prezydenta na 2 kolejne kadencje. Widać nie był taki najgorszy. Nikomu dotąd to się nie udało.

ryszard58
wiem? taki pewien? dwie kadencje p kwaśniewskiego to żart z historii Polski!? nie byliśmy wolnym narodem jak do dzisiaj! wybory za nas dokonuje PKW nigdy nie zmieniana i kontrolowana!ruletka kręci durnia!

Zzzz
Jak mówił wielki mędrzec Stalin nie ten kto głosuje ale ten co głosy liczy

cyd@cyd
@wiem, tak i dlatego komuchy tak gardzą Polakami i uwazają ich za ciemną masę, którą można oszukać.

J.
Dziwi mnie, że szokiem dla prawicy jest iż Okrągły Stół był kompromisem. W zamian za bezkrwawą zmianę ustroju politycznego, zapłaciliśmy ustępstwami. Oczywiście byli przeciwnicy. Oni nie zrobili nic.

A312
A taki gontarczyk moze sobie życ z gloszenia manifestow jak pączuś. A tak musial by pracowac przy oklejaniu ksiazek w gminnej bibliotece

gnom
Kłopoty? Nazywajmy rzeczy po imieniu. Pijany w cztery… ledwo trzymający sie na nogach! Prezydent RP w Katyniu!

…..


Andrzej Duda / autor: Fratria wPolityce.pl

siwy999@siwy9993 stycznia
Ale jajcarz z tego Zybertowicza,he he he. Te weta w.s SN, niespełnianie obietnic -aneks WSI, chamskie, perfidne ataki na rząd PBS, wojna z min. Macierewiczem, próba kradzieży Marszu Niepodległości itp,itd, szkoda gadać, eh!!!

elik 83.14.244.*11 stycznia
Kabarety już mają obsadę. No chyba, że założy swój. Będzie najlepszym kandydatem na stand-up’era kabaretu „PAD”

SzuZen 80.87.37.*4 stycznia
Andrzej Duda nie sprostał wyzwaniu bycia oczekiwanym prezydentem. Zbyt mocno został wyidealizowany, a okazuje się przedstawicielem tych co okupują Palestynę. Odrobaczanie receptą na zdrowie.

belzebub 95.174.65.*4 stycznia
duda zamiast dobrem państwa, kierował sie przede wszystkim tym jaki wizerunek kreuje mu lewactwo w uchu prezesa. Ten kiep nie zachował się jak trzeba WIELOKROTNIE. Zero litości dla takich

ta prezydentura to porażka
Duda odgrywał rolę zatroskanego o sprawy polskie w trakcie kampanii, ale później dał się poznać jako hamulcowy i rzecznik diaspory. Wyborcy dali mu mandat na kredyt i są jego postawą rozczarowani.

Jack
Duda obiecywałeś przed wyborami opublikowanie raportu o likwidacji WSI po twoich wygranych wyborach i CO? NIC!! Jesteś kłamcą i pachołkiem knesetu i międzynarodowej finansjery NIE PRACUJESZ DLA POLSKI

https://wpolityce.pl/polityka/427966-prof-zybertowicz-nie-ma-lepszego-kandydata-niz-duda

Prof. Zybertowicz nie ma złudzeń: Nie ma dla Polski i dla całego obozu dobrej zmiany lepszego kandydata na prezydenta niż Andrzej Duda

opublikowano: 3 stycznia · aktualizacja: 3 stycznia

Nie ma dla Polski i dla całego obozu dobrej zmiany lepszego kandydata na prezydenta w przyszłych wyborach prezydenckich niż Andrzej Duda – powiedział w czwartek doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz.

Zybertowicz pytany był w czwartek w radiu Zet, czy Andrzej Duda powtórnie będzie startował w wyborach prezydenckich w 2020 r. powiedział, że prezydent podejmie decyzję w odpowiednim czasie.

Nie ma dla Polski lepszego kandydata i dla obozu dobrej zmiany nie ma lepszego kandydata (na prezydenta)

—ocenił Zybertowicz.

Pytany, czy miniony rok był dobrym rokiem dla Andrzeja Dudy odparł:

Ja myślę, że to był dobry rok i o tym przesądziła nie tylko uporczywa aktywność prezydenta Dudy, ponad 100 wizyt krajowych i bodaj 65 międzynarodowych i masę innych rzeczy.

Zdaniem Zybertowicza dużym sukcesem prezydenta były obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. (…)

Dziadek Borowik
Z tych wynurzen profesurka wynika ze NIC nie wie jak sie robi POlityke i kaszanke! Takie sobie bajdurzenie! Prezydenta wybieraja Narod, a nie Zybertowicz, ani tym BARDZIEJ jego PObozne ZYCZENIA! 3XOUT

Myślący
Agent wpływu z tytułem profesorskim !!! I tyle w tym temacie .

frw
Smutny obrazek profesora opowiadjacego banialuki , Boże broń nas przed takim PAD.

llll
a co innego ma powiedziec przydupas dudy zybertowicz wszak gdyby nie prez duda to nie mial by roboty lezacej

tak , tak
Panie Zybertowicz panu jedynie chodzi o utrzymanie ciepłej posadki . Nie ten czas , nie te realia .

stan
Dziwne, że jeszcze nie zablokowano komentarzy.

mosze
Nadaje sie na krola Jerozolimy

BB
Tylko ze juz ja ani moi znajomi , nie zaglosujemy juz na chanukowego prezydenta 🙂 to tyle ale dzielcie dalej skore na niedzwiedziu. Oszukac mozna tylko raz!!!

dax
Nie panie Zybertowicz : nie ma gorszego kandydata na Prezydenta niż Duda !!!! Właściwie to PAD nic dobrego nie zrobił, kompletnie NIC, jeszcze tylko szkodził Polsce ile tylko wlazło. NIGDY więcej Dudy

wesoly romek
Jako budowniczy Polin jest po prostu idealny.ale co Polacy z tego mają?

smok
no to Panie Profesorze bida wielka, skoro taki ktoś bez charakteru ma być najlepszym wyborem.

bliźniaki i trzódka
Polska wstaje z kolan, prezydent Duda podbija świat https://wpolityce.pl/polityka/267391-tylko-we-wsieci-polska-wstaje-z-kolan-a-prezydent-duda-podbija-swiat

MarcinS
Ja zagłosuje na człowieka reprezentującego Polskie interesy a nie żydowskie. Czas zmienić tendencje, czas na Polaka na tym stołku (od 89 jeszcze nie mieliśmy takiego przywileju)

Bożena
PAD był moim prezydentem od wyborów w 2015r. do lipca 2017r. Rozczarował mnie bardzo a te jego gadki o korzeniach judeo-chrześcijańskich to potwarz dla Polaków. Korzenie Polski na pewno nie są judeo!!!

serafin
Miałki dudek prezydentem? A łgarstwa przedwyborcze? A weta sądownicze? Kwota wolna od podatku? No, ale Polaczkowie łykają mocz i od Kiszczakowego Stołu ciągle głosują na tych samych.

olo
Duda to porażka totalna, każdy myślący człowiek o tym wie!

BHO
W poprzednich wyborach glosowalem na kornhauzera poraz pierwszy i ostatni.

Ibj
ptezydent i rząd prowadzą Polskę do zniszczenia .Tylko w 2018 630 tys imigrantów dla nich 500+ 300 Z NASZYCH PODATKÓW JEDYNE Nierząd NA ŚWIECIE TAK ZAORYWUJE SWÓJ NARÓD. Tyle że rządzą polskojęzyczni

babcia
to sobie wybierajcie swoimi głosami dude bo ja i moja rodzina na pewno na tchórza i zdrajcę 2 weta sadownicze i służącego zydow i ubekokomuchow nie zagłosujemy oddamy głosy nieważne

xxx
Nie ma przecież takiego, który zapali więcej świeczek chanukowych. Kornhauser już o to zadba.

em. inż.
My na takiego typa tak bardzo proczosnkowego, proukrainskiego na pewno nie oddamy głosu. Nie możemy tez zapomnieć jego vet, jego poddaństwa makreli i tej z sn. Wiecznie na kolanach. Won z takim kandyd

Jaśko
Uwił se profesur ciepłe gniazdko z prezydenckich banknotów i chwali swój dobrostan, czemu nie dziwić się należy.

Były pisowiec
To znaczy ze pan prof.ma klapki na oczach i nie chce stracić stanowiska,ludziska tumanią nas ,jak wcześnie zaczęli.

Krzysztof W.
Prof. Zybertowicz się myli, ale to zrozumiałe! Większość podwładnych uznaje i rozgłasza (całkiem rozsądnie), iż ich przełożony jest jedyny i najlepszy na świecie…..:))

Taki prezydent Polski, że nawet
nie potrafił osobiście złożyć kwiatów na grobie R. Dmowskiego, w 80 rocznicę jego śmierci: https://www.rdc.pl/informacje/prezydent-uczcil-pamiec-romana-dmowskiego-80-rocznica-smierci-meza-stanu/

,rk
Nie ma, kneset na Wawelu wbrał i namaścił. Nikt inny nie przypilnuje w Polsce 447 jak Duda …

nick
no jak nie ma lepszego kandydata, to dobrej zmienie wypada tylko pójść pod rękę z WSI, a wtedy będzie jeszcze lepsza zmiana, a nawet i lepszejsza

2 thoughts on “850 Okrągły Stół jest symboliczny, nie tylko dla przemian politycznych, ale także dla sposobu debatowania, stwierdził preżydęt Polin Adrian Juda-Kornhauser 01

 1. boluś 87.206.72.*4 godziny temu
  Jaruzelski , też jest bohaterem , ale ma ciemne strony w życiorysie Panie Prezydencie?..żenada

  art
  Panie Prezydencie pomniki stawia się ludziom bez żadnych plam w życiorysie jak to Pan eufemistycznie określił. Szkody jakie wyrządził Mazowiecki Polsce swoją grubą kreską są ogromne i odczuwalne dotąd

  Panie Prezydencie,moje
  i Pana standardy moralne stoja w olbrzymim kontrascie! Nie obchodzi mnie co w latach 80-tych robil Walesa, czytaj TW Bolek! WALESA JEST ZDRAJCA! Nie ma prawa do jakiegokolwiek uznania! Pan sie osmiesza!

  AJB@AJB
  Ahoj z „bohaterem” wystruganym przez Kiszczaka i kapującym kolegów za wygrane w UB Lotka. Żadne „zasługi” tego konfidenta nie usprawiedliwiają współpracy z reżimem, a preparowany przez oficera prowadzącego TW Bolka, Mnietka W. to legenda dla tych którzy tego prymitywnego ćwierć analfabety nigdy na żywo bez doradców (np. Geremka) w akcji nie widzieli!

  https://wpolityce.pl/polityka/432667-duda-szkoda-ze-walesa-kiedys-nie-wyznal-prawdy

  Andrzej Duda: Lech Wałęsa jest bohaterem narodowym, ale ma ciemne karty w życiorysie. Szkoda, że kiedyś nie wyznał prawdy

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  Plakat z Lechem Wałęsą / autor: Fratria wPolityce.pl

  Lech Wałęsa jest bohaterem lat 80. i z całą pewnością można go nazywać bohaterem naszej wolności; ma jednak ciemne karty w swoim życiorysie – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że będzie popierał inicjatywę budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego.

  Prezydent w wywiadzie dla Polsat News był pytany, czy zamierza uczcić w czerwcu rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów.

  Będzie to ważny moment, w szczególności odzyskanie Senatu. To przede wszystkim chciałbym z całą mocą podkreślić. Ale to jest przede wszystkim wielkie święto Polaków, którzy wtedy zdołali pokonać komunę w tym znaczeniu, że pokazali całemu światu, że nie popierają komunistów

  — podkreślił prezydent.

  Prezydent Duda był też pytany m.in. o formy upamiętnienia bohaterów lat 80. XX w.

  Lech Wałęsa rzeczywiście jest bohaterem lat 80. i z całą pewnością można go nazywać bohaterem naszej wolności. Ma ciemne karty w swoim życiorysie. Oczywiście, że ma. Szkoda, że kiedyś nie wyznał prawdy i nie powiedział Polakom, jak rzeczywiście było. Bo myślę, że ogromna liczba ludzi by mu uwierzyła i wybaczyła

  — oświadczył.

  Dodał jednak, że bohaterowie naszej wolności powinni mieć swoje pomniki.

  Okres 1989 r. ma swój szczególny wymiar osobowy, niezwykle symboliczny. Mianowicie rząd na czele z pierwszym niekomunistycznym premierem Tadeuszem Mazowieckim. To była niezwykle ważna data – 12 września

  — ocenił prezydent Duda.

  Według prezydenta właśnie to wydarzenie powinno być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego.

  Oczywiście nie mówię, że pomnik może stać tylko w jednym mieście, ale teraz myślę o Warszawie i mam nadzieję, że Rada Warszawy podejmie tę inicjatywę.

  Na pytanie, czy będzie rozmawiał o tym pomyśle z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim odparł:

  Jeśli tylko będzie taka wola, żebyśmy się spotkali, to jestem gotów wspierać tę ideę, bo uważam, że taki pomnik powinien się w Warszawie znaleźć.

  kpc/PAP

  Sten
  Panie Prezydencie co dobrego zrobili dla Polaków –Wałęsa i Mazowiecki—— nic

  do PPD kazdy
  kto ma odrobine zdrowego rozsadku i wiedzy- wie ze bolek byl agentem i zdradzil Poske i Polakow. W Arlamowie byl uczony! Prezydentem zostal bo obiecal uwlaszczenie majatku PRL – kazdemu po 100mln!

  !
  Jak bohaterem narodowym może być ktoś, kto ma tyle za uszami co Bolek. Prezydencie, nie idź tą drogą!

  xxx
  Bolek jest zdrajcą, a nie bohaterem.

  advocem
  Mam obawy czy system wartości PAD i jego kręgosłup moralny nie został zachwiany od veta w 2016 r. Takich bohaterów narodowych z nadania ZSRR w PRL mieliśmy wielu w podręcznikach do historii.

  b
  okrągły stół jest wyrazem hańby i zdrady narodu, zbratania się czerwono-różowej opozycji, gdzie niejeden współpracował z tajnymi służbami od SB, WSW począwszy na GRU i STASi skończywszy

  kerim
  Jak bohater narodowy może mieć ciemne karty w życiorysie? Czy Pan Prezydent boi się powiedzieć kim naprawdę jest bolek w obawie przed linczem medialnym.

  wacek
  Zdrajcom narodowym, nie czarujmy się

  obserwere
  bolek nie jest żadnym bohaterem nie narażał zdrowia i życia bo był po stronie oprawców Polski Nic mu z ich strony nie groziło jak szarym obywatelom których setki zamordowano

  kk
  Bohater od picia wódki z SBkami na wczasach w Arłamowie i donosy na kolegów.To znalezione w sieci: ” Z Bożą iskrą nadziei Znając życia marność Porwała naród do walki Anna Solidarność”.

  ryszard58
  prezydent Duda relatywizuje znaną historię p wałęsy bo boi się otwartej prawdy? nic nie zmaże przewinień p wałęsy w upodleniu Polaków Okrągły Stół to pęta do dzisiaj które nosimy! koniec obłudy i fałszu

  so
  az sie komentowac odechciewa moze tak jeszcze wylizac bolkowi toz to bohater powiedz to rodzinom tych co na nich kablowal zalosne

  slonzok
  Bolek Bolek jestes wiekim Ciulem.

  adam
  Bohater narodowy, to chyba jakieś rozdwojenie jaźni. Jak można być bohaterem narodowym i jednocześnie współpracujący z reżimem komunistycznym?!

  slonzok
  Cieszy mnie to ze ciul jest slowem parlamentarnym, ciesze sie ze moge Bolka nazwac ciulem, tak mi sie to spodobalo, taki ciul byl prezydentem, co za ciule go wybraly. ulzylo mi.

  ryszard58
  prezydencie Duda jest mi wstyd czytać pana nieprawdziwe sugestie o p wałęsie typowym bolku co donosił na opozycjonistów z solidarności dla obcej nam narzuconej władzy komunistycznej PZPR!demoniczne!!!

  PPD malo wie albo musi
  chyba PPD jest na etapie bolka-robiem i mowiem bo muszem! Powstalo zaklamanie historii i polskie mity, Dobrze tylko ze nie wszyscy wierza w te klamstawa! Krol -bolek = nagi!I nic tego nie zmieni!

  swoimi wypocinami PPD
  podwaza tylko reszty szacunku i zaufania jakim go darzy coraz mniej Polakow! brawo! Wnet bedzie jak z jego poprzednikami, kariera-od zachwytu przez obojetnosc, posmiewisko i niewnawsc!

  adi
  Pytam się czego boi się prezydent Duda, że nazywa Wałęsę bohaterem narodowym?! Czy ma nami rządzić zastraszony prezydent?! Czy takiego prezydenta chcemy w przyszłych wyborach?!

  Vera
  Głosowałam na Dudę, zachęcałam znajomych, a teraz się wstydzę za tego tchórza i konformistę. Żałosna postać.

  Konserwator okrągłego stołu
  Eureka.Myślał myślał i wymyślił.Tą listę można rozszerzyć o kolejnych bohaterów którzy mimo że zdradzili swoich kolegów są bohaterami.A miały być reformy sądów konstytucji a 1tel.to zniweczyl.Szok !

  Gość
  A przecież mógł Pan Prezydent milczeć… pozostałby filozofem.

  zakładali mu smycz elastyczną
  w żadnym okresie nie był bohaterem narodowym,zawsze trzymany na smyczy SB, co najwyżej w l. 80 kiedy komuniści nie tylko w Polsce ale przede wszystkim w CCCP uznali, że tego nie da się utrzymać

  TomaszJ@TomaszJ
  Popieram stanowisko prezydenta. Każdy ma prawo do własnej oceny. A opluwanie prezydenta nie przystoi nawet jak sie z nim nie zgadzasz. Będą wybory zagłosuj inaczej. Twój głos ma wielką moc.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/427484-polska-czas-marzycieli

  Polska- czas marzycieli! Idealiści nie mieli siły przebicia w rzeczywistości kreowanej przez agentury, banksterów, judaszy

  opublikowano: 29 grudnia 2018 · aktualizacja: 29 grudnia 2018


  autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

  Zaskakujące słowa padły na jednej z konwencji Prawa i Sprawiedliwości, słowa o potrzebie marzeń. Zwykle partyjne obietnice, zobowiązania, prognozy dotyczą konkretów, są pragmatyczne i sprawdzalne.

  Jakie będą podwyżki i wypłaty, ile powstanie nowych domów, dróg, mostów, szpitali itp. A tu raptem w politycznej rutynie pojawił się nurt marzycielski, przypominający piosenkę sprzed dwudziestu kilku lat, którą jako młodzieniaszek (!) popełniłem i wyśpiewałem z zapałem w początkach III RP. „Polska naszych marzeń, kraj radosnych snów, w zgiełku dni i zdarzeń nam rozkwitnie znów; mądra i szlachetna jak Herberta wiersz, jak legenda święta, z głębi naszych serc…”. Krępująca naiwność, muszę przyznać po latach, ale marzenia na ogół są naiwne, nie cyniczne. Osobnicy, którzy w początkach tzw. transformacji rozkradali wszystko, co im wpadło w ręce – fabryki, grunty, kamienice – mieli mnie za szczerego idiotę, bo ich zamiary były bardziej konkretne. Przy pewnej dozie bezwzględności i braku skrupułów łatwo było zostać gangsterem imitującym wyższą sferę ambitnym zawołaniem „Fura, rura i komóra”. Takie były początki postsowieckiego kapitalizmu, najpierw dziwki i zapiekanki, potem Sowa & Przyjaciele… Prolog III RP to był czas zorganizowanych grup przestępczych pod różnymi nazwami, a nie wola budowania mądrej i szlachetnej ojczyzny wszystkich Polaków.

  Marzyciele, idealiści nie mieli siły przebicia w rzeczywistości kreowanej przez agentury, banksterów, judaszy, palikmiotów, bezwolnych lemingów itp., itd. Efektem społecznym jest degrengolada szeroko pojętej przyzwoitości w relacjach międzyludzkich. Zgłaszam zatem pierwsze marzenie do realizacji – zakaz kłamstwa w urzędach i mediach. Kiedyś wszyscy wynosili z domu, kościoła i szkoły dziesięć przykazań. Między innymi „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. I to wystarczało. Kłamstwo dyskwalifikowało człowieka towarzysko, a przede wszystkim politycznie i biznesowo. Z oszustami nie robiło się interesów, nie robiło się polityki. A teraz… cała partia POwstała po to, by wyłącznie kłamać, olbrzymie media codziennie łżą i nie ma na nich bata. Surowe, dotkliwe kary dla tych przestępców to pierwszy krok do lepszej, wymarzonej rzeczywistości.

  Felieton Jana Pietrzaka ukazał się w 53. numerze tygodnika „Sieci”.

  autor: Jan Pietrzak

  „ i nie ma na nich bata„
  I jakieś wnioski, mądralalo?

  warszawiak
  Panie Janie, co się z Panem stało ? Zniszczył Pan swój szacunek zyskany w okresie komuny. Strasznie przykro, jak się Pana słucha lub czyta. Żal mi Pana, tak po prostu

  ryszard58
  kłamstwo to umowa między oszustami oni wiedzą że robią przekret na oszukanym bo pozostali nie wiedzą o tym oszustwo bez kary może rozwijać się do ostatniego ufnego to piramida finansowa to zmowa!!!!!

  pws@pws
  Szkoda ze to wszystko zrozumiano tak późno bo oszustwo transformacji było pisane wielkimi literami od samego początku.

  III
  A bankster i oszust Morawiecki – obecna morda PISu – to kim niby jest? Dobrą zmianą?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.