854 Dziękuję wam polskojęzyczni, czyli „ambasada Polski” w Usraelu „reaguje” na Twitterze na kłamstwa Mitchell: Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy


Zdjęcie ilustracyjne / autor: screen YT/Wikimedia Commons/TT wPolityce.pl

gt
Do diaska! A za co Ambasada tej … dziękuje?! To tchórzostwo i lizusostwo jest obrzydliwe! To amerykańska ale jednak tylko dziennikarka.

WK
Słowa „thank you” to kpiny. Żaden twitter tylko pozew dla stacji na miliony dolarów za szerzenie kłamstwa poniżającego polski naród.

Wam kury szczać prowadzić
To takie ostre, że aż mi kapcie spadły. Nie ośmieszjcie się panie kapitułowicz. Na kolana i przeprosić tę zadaniowaną Michell że się odważyliście na tak „radykalny” krok. Ha, ha, ha. Cieniarze!

kop
O jacy delikatni, trudno wyczuć czy to oni przepraszają, czy oczekują przeprosin.

Jiri50@Jiri50
Bardzo pani dziękujemy, co prawda napluła pani na nas ale plwocina narodu wybranego a już zwłaszcza jego funkcjonariusza medialnego nobilituje! Cofnięcie akredytacji dla tej larwy, a może i dla stacji! To jest bardzo gruby skandal.

https://wpolityce.pl/polityka/433874-polska-ambasada-reaguje-na-klamstwa-mitchell

Polska ambasada reaguje na kłamstwa Mitchell: „Powstanie w getcie było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Ambasada Polski w USA zareagowała w środę na Twitterze na słowa amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell z telewizji MSNBC, która w swej relacji z Warszawy powiedziała, że podczas powstania w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Obrzydliwe kłamstwo! Korespondentka MSNBC mówi o powstaniu Żydów przeciwko „polskiemu nazistowskiemu reżimowi”

Internauci wściekli po skandalicznych słowach amerykańskiej dziennikarki: „Hańba”; „Brak słów”; „Nie da się bardziej napluć w twarz ofiarom hitleryzmu”

Amerykańska dziennikarka jest tylko idiotką? Raczej produktem stymulowanego tsunami

Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec

— napisała polska ambasada na Twitterze.

Mitchell przeprowadziła w Warszawie wywiad z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, który przybył na konferencję bliskowschodnią. W swej relacji z Warszawy dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest m.in. wizyta w  dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi, oraz w piątek, oczywiście, wizyta w Auschwitz”.

W warszawskim spotkaniu ministerialnym poświęconym problematyce pokoju i  bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie udział biorą przedstawiciele kilkudziesięciu krajów z całego świata, oprócz wiceprezydenta Pence’a, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu, a także szeroka reprezentacja Bliskiego Wschodu, w tym Arabia Saudyjska, Izrael, Katar, Jemen, Jordania, Kuwejt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie, oraz przedstawiciele wszystkich państw członkowskich UE. Wśród głównych zagadnień mają znaleźć się m.in. konflikt bliskowschodni, a także konflikty w Syrii i Jemenie, problemy humanitarne w regionie, proliferacja broni masowego rażenia, terroryzm, zagrożenia hybrydowe oraz bezpieczeństwo  energetyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: RELACJA. Drugi dzień konferencji bliskowschodniej. Przedstawiciele państw z całego świata dyskutują o konfliktach na Bliskim Wschodzie

wkt/PAP

zbanowany@zbanowany
Oto najnowszy wpis w Wikipedii na temat pani Andrei (Rubenstein) Mitchell, nota bene żony pana Allana Greenspana.: „Lies in the correspondence from Warsaw On February 13, 2019, reporting on the visit of Vice-President Mike Pence to Warsaw, she used an abominable lie, claiming that the Warsaw Ghetto Uprising in 1943 was directed „against the Polish Nazi regime”. In reality, there was never any Nazi regime in Poland, and Poles fought on a large scale against the German occupiers throughout the entire occupation period. Special organizations were established to help Jews, also during the ghetto uprising. Poles took part in the fighting and supplied weapons to Jewish fighters, and Poland, as a country, suffered the greatest losses as a result of the Second World War. Many Poles were murdered by Germans for helping Jews. The scandalous words of Mitchell, who turned the victims of German crimes into perpetrators, met with great public outrage and widespread condemnation”.

Ela
No nie, jeszcze jej podziękowali. Skandal!

Parobki i Szabesgoje
„Thank you @mitchellreports @MSNBC for reporting in Warsaw.” Polska ambasada reaguje :))) Reaguje :))) Czytam i płaczę ze śmiechu :))))))

Ewa
Ambasadorze Polski w USA, czy ten Twitter to wszystko? Twitterowa dyplomacja! Nie zgadzamy się na bezkarne obrażanie Polski i zmienianie historii.

JimmyFinger
Dziękujemy Ci ….nosz uuuuwaaaaa.Czputowisko do dymisji….koniec pielenia sie z wami

kazik
Łgarstwa Pompeo i dziennikarki jest to celowa prowokacja koszernych.

xe
Reakcja polskiej ambasady to lagodne upomnienie okraszone podziekowaniem, ze pani dziennikarka raczyla w ogole cos baknac na temat Polski, dalej tak reagujmy na ponizanie naszego kraju…l

Krk
Ale reakcja. Reakcją byłoby wywalenie baby z Polski w trybie natychmiastowym, a nie tłumaczenie się

szokiniedowierzanie
CO TO MA BYC !? cała ambasada na bruk, a autor tej tzw. reakcji dodatkowo do zamiatania ulic !!!. To jest skandal nie reakcja !!! brak słów!!!!

eeee
NO NIE. NAJPIERW, JAKŻEBY INACZEJ NALEŻĄ SIĘ PODZIĘKOWANIA…

zaćwierkali
A gdzie nota dyplomatyczna? Dramat!

https://wpolityce.pl/polityka/434006-msz-odpowiada-na-przeprosiny-mitchell

https://wpolityce.pl/polityka/433982-ambasada-rp-w-waszyngtonie-wezwala-mitchell-do-sprostowania

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ambasada-rp-i-ipn-reaguja-na-slowa-amerykanskiej-dziennikarki-o-polskim-i-nazistowskim-rezimie/

…..

autor: PAP/Paweł Supernak wPolityce.pl

Franet
Panie Ciaputowicz: w prywatnych sprawach może Pan robić, co Pan chce, ale w Polskich reagować natychmiast bez wiernopoddańczej postawy schylonych pleców!

I.Ch.@I.Ch.
Nam nie chodziło o to, że ta Pani nas wprowadza w błąd, wszak znamy historię lepiej od niej, ale że wprowadza w błąd tych, którzy historii nie znają!

honor trzeba mieć
Czaputowicz musi odejść! Poczucie własnej wartości to udawać, że się nie słyszy obelg pod adresem Polaków. I to ma być minister spraw zagranicznych? Hańba. Dość leżenia, wstańcie chociaż na kolana!

TYK
P ministrze jak mamy racje to działaj pan i nie bądź ciapowatym ministrem któremu można napluć w twarz a on powie że deszcz pada. To co pan mówi to po prostu żenada i brak odpowiedzialności za Polskę.

Dreak@Dreak9
Dzięki podobnej „nieistotnej paplaninie” jesteśmy w świecie odbierani jako kolaboranci Niemców! Geremkowszczyzna wyłazi z MSZ. P. Czaputowicz rola pana przerasta – zrezygnuj!!!!!

Wkurzony
Ta hańba na honorze kraju. To jak z Orwella. Konferencja „pokojowa” która jest przygotowaniem do wojny Zaprzepaściliśmy stulecia dobrych stosunków z persami i mamy teraz zapłacić za holokaust.

sympatyk_73
Dobrze mówi Pan Minister! Mamy rację i musimy robić swoje. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

https://wpolityce.pl/polityka/433985-minister-czaputowicz-bagatelizuje-wypowiedz-mitchell

Minister Czaputowicz bagatelizuje wypowiedź Mitchell: Nie nadajmy temu zbyt dużej rangi. Przecież my mamy rację

Nie mieliśmy wątpliwości, że to dobra inicjatywa. Polska mogła się zaprezentować jako te państwo, które działa na rzecz pokoju i bezpieczeństwa

— powiedział w programie „Gość Wiadomości” szef MSZ Jacek Czaputowicz, odnosząc się do konferencji bliskowschodniej.

CZYTAJ TAKŻE: RELACJA. Zakończyła się konferencja bliskowschodnia. Pompeo: Mówimy jednym głosem, że należy zwiększyć presję na Iran

Iran to jest to państwo, które stwarza problemy. Ale to też stanowisko UE, ta diagnoza jest powszechna. Sama konferencja nie koncentrowała się na państwach. Musimy całościowo spojrzeć na problem Bliskiego Wschodu

— podkreślił Czaputowicz.

To co dzieje na Bliskim Wschodzie w szczególności dotyczy nas. Kryzys uchodźczy stamtąd się wywodzi

— dodał.

Minister Czaputowicz został zapytany o skandaliczną wypowiedź amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell. Mówiła ona o tym, że powstanie Żydów w getcie warszawskim w 1943 roku było skierowane przeciwko „polskiemu nazistowskiemu reżimowi”. Szef polskiego MSZ zbagatelizował tę wypowiedź.

CZYTAJ TAKŻE: Obrzydliwe kłamstwo! Korespondentka MSNBC mówi o powstaniu Żydów przeciwko „polskiemu nazistowskiemu reżimowi”

Wiem o tej wypowiedzi, ale to jest dziennikarka, było 900 dziennikarzy akredytowanych, więc mogą się zdarzyć różne wypowiedzi nieprawdziwe. (…) Musimy mieć pewną miarę. Nie nadajmy temu zbyt dużej rangi. Trzeba protestować, ale też mieć pewne poczucie własnej wartości. Przecież my  mamy rację

— zaznaczył minister Czaputowicz.

Szef polskiego MSZ prezentując korzyści dla Polski z konferencji bliskowschodniej, wymienił zacieśnienie stosunków polsko-amerykańskich.

To ma znaczenie dla stosunków polsko-amerykańskich. (…) Była możliwość pogłębienia współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. (…) Pokazaliśmy, że jesteśmy cennym partnerem i inicjatorem ważnych, dyplomatycznych  przedsięwzięć

— powiedział.

tkwl/TVP INFO

…..


autor: YouTube wPolityce.pl

ciemnymoher
Weiss, uratowany przez Polaków, był i jest jest zdeklarowanym polakożercą, jak wielu ocalonych przez Polaków. Robienie z niego przyjaciela jest skrajną głupotą.

XXXX
NIE UFAM TEMU POLAKOŻERCY NAWET NA MILIMETR

Janusz
Z niego taki przyjaciel Polski, jak z koziej… trąba. Kręci, miesza, jest za, a nawet przeciw. Dobrze go obnażył Grzegorz Braun w debacie sam na sam. Lepiej takich „przyjaciół” unikać….

z
Czy gdyby ludzie, którzy uratowali panu życie dzielili jak pan teraz słowa na czworo – gdyby tak postępowali wtedy – czy pan by żył? Nie umie pan nazwać łajdactwa łajdactwem, kłamstwa kłamstwem?

Tragedia
Czyli trzeba zbadac dokladnie wg. Weissa kto kogo okupowal w czasie II w.sw. Wyjatkowo szczera odpowiedz. Obluda, klamstwo i nikczemnosc opanowaly umysly „naszych przyjaciol”

admirał
„Wyjaśnić na jakiej podstawie to powiedziała”. Jesli tak powiedział, to znaczy, że p.Szewacha Weisa na starość pogięło.

ABC
Jak można budować bezpieczeństwo Polski i całego narodu na tego typu ludziach. Oni przy 1-szej lepszej okazji uduszą nas gołymi łapskami. Staniemy się Palestyną, zostawią nam rezerwaty.

forn
panie szewach jesteś pan prof od 60lat uczysz pan nowe pokolenia efekt jest dzisiaj czyli łajno weż się pan za inną robotę np robić łopatą bo jako nauczyciel bez efektów toś pan gniot

litwin
Niestety Weiss oględnie mówiąc po prostu kręci. Jestem za a nawet przeciw.

ciotka
Nowa hagada – powstanie w getcie było przeciwko szmalcownikom. Ten człowiek dostał Orła Białego!

w
a ten jak zwykle, po narodowemu . Tez chcial od Polski 60 mld USD ale to było 10 lat temu. Inni chca wiecej. „Pies ??? Jaki pies ???Czy ty masz pies ???..’

ole
Polska od 30 lat rzadza beznadziejne pseudoelity ,marszalek juz to kiedys odpowiednio skomentowal

wąsaty Janusz
Z niego taki przyjaciel Polski, jak z koziej… trąba. Kręci, miesza, jest za, a nawet przeciw. Dobrze go obnażył Grzegorz Braun w debacie sam na sam. Lepiej takich „przyjaciół” unikać….

jakośtak
uważać to trzeba na tego gościa obowiązkowo nie ufać i być czujnym !!

ns
to niech mowi szmalcownik a nie rezim

Wuka
A ten kręci, jak zwykle, wredny typ.

z
Czy gdyby ludzie, którzy uratowali panu życie dzielili jak pan teraz słowa na czworo – gdyby tak postępowali wtedy – czy pan by żył? Nie umie pan nazwać łajdactwa łajdactwem, kłamstwa kłamstwem?

https://wpolityce.pl/polityka/433901-szewach-weiss-o-slowach-dziennikarki-msnbc

Szewach Weiss o słowach dziennikarki MSNBC: Trzeba wypowiadać się tylko na podstawie faktów

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Trzeba być bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów – ocenił były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, odnosząc się do słów dziennikarki stacji MSNBC, że w powstaniu w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell z telewizji MSNBC przeprowadziła w Warszawie wywiad z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, który przyjechał na konferencję bliskowschodnią. W relacji z Warszawy dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi, oraz w piątek, oczywiście, wizyta w Auschwitz”.

Były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss został w czwartek w TVP Info zapytany przez prowadzącego, czy dziennikarka miała prawo powiedzieć, że podczas powstania w getcie Żydzi „walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

Trzeba wyjaśnić, na jakiej podstawie to powiedziała”

— odpowiedział Weiss. Dodał, że w kwestiach historycznych dotyczących Polaków i Żydów „trzeba być bardzo dokładnym, bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów”.

Weiss, odnosząc się do tej wypowiedzi, zaznaczył, że w tamtym czasie działały polski rząd w Wielkiej Brytanii, podziemna Armia Krajowa, Armia Ludowa, partyzanci pod kontrolą obu tych armii.

Jest wojna antyhitlerowska, antyfaszystowska. Polski naród jest ofiarą faszyzmu i hitleryzmu. Naród żydowski jest totalną ofiarą. Są zjawiska, ludzkie, cudowne, moralne – sprawiedliwi wśród narodów świata, którzy uratowali mnie i moja rodziną. Są niestety zjawiska szmalcowników. Wszystko było” – zaznaczył.

Podkreślił, że z jego punktu widzenia, aby zrealizować hasło „nigdy więcej”, trzeba zrobić „wszystko, żeby edukacja, żeby kultura, żeby religia, żeby dziennikarstwo, publicystyka – skupiły się na budowaniu przyszłości nowego pokolenia tolerancji, antyrasizmu, przyjaźni ludzkiej i przyjaźni żydowsko-polskiej. To jest bardzo ważne” – ocenił.

Na słowa Andrei Mitchell zareagowała w środę na Twitterze ambasada Polski w USA.

Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec”

— napisała polska ambasada na Twitterze.

Sprostowania wypowiedzi Mitchell domaga się Instytut Pamięci Narodowej. „IPN zamierza dzisiaj wezwać amerykańską stację telewizyjną MSNBC do oficjalnego sprostowania tej informacji. Jeśli tego nie zrobi – prowadzimy już analizy prawne – to wszystko wskazuje na to, że skierujemy (do sądu) pozew cywilny w ramach uprawnień wynikających z przepisów zmiany ustawy o IPN z 2018 roku” – powiedział PAP w czwartek wiceprezes IPN Mateusz Szpytma.

W warszawskim spotkaniu ministerialnym poświęconym problematyce pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie biorą udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów z całego świata. Oprócz wiceprezydenta Pence’a, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu, a także szeroka reprezentacja Bliskiego Wschodu, w tym Arabii Saudyjskiej, Izraela, Kataru, Jemenu, Jordanii, Kuwejtu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, oraz przedstawiciele wszystkich państw UE. Wśród głównych zagadnień mają się znaleźć m.in. konflikt bliskowschodni, a także konflikty w Syrii i Jemenie, problemy humanitarne w regionie, proliferacja broni masowego rażenia, terroryzm, zagrożenia hybrydowe oraz bezpieczeństwo energetyczne.

PAP/mall

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/znana-dziennikarka-nbc-news-powstanie-w-getcie-warszawskim-bylo-przeciwko-polskiemu-i-nazistowskiemu-rezimowi-video/

https://wpolityce.pl/polityka/433895-ipn-chce-sprostowania-slow-o-polskim-i-nazistowskim-rezimie

https://wpolityce.pl/polityka/433906-wicemarszalek-sejmu-domaga-sie-wydalenia-mitchell-z-polski

https://wpolityce.pl/polityka/433904-po-wypowiedziach-pompeo-i-mitchell

https://wpolityce.pl/polityka/433913-nadal-jestesmy-ubogim-krewnym-ktorym-mozna-pomiatac

https://wpolityce.pl/polityka/433922-wykorzystywanie-konferencji-do-akcji-przeciwko-polsce

https://wpolityce.pl/polityka/433936-protestujmy-ale-takze-myslmy-jak-rozbic-ten-obludny-totem

https://wpolityce.pl/polityka/433948-premier-morawiecki-nie-istnial-zaden-polski-rezim

https://wpolityce.pl/swiat/433972-szef-komitetu-zydow-amerykanskich-doucza-mitchell

https://wpolityce.pl/polityka/433987-jednoznaczne-stanowisko-swiatowego-kongresu-zydow

https://wpolityce.pl/polityka/433928-muzeum-auschwitz-oskarzone-o-przepisywanie-historii

https://wpolityce.pl/polityka/433945-kolejna-manipulacja-mitchell-internauci-antypolska-postawa

https://wpolityce.pl/polityka/433952-mitchell-odpowie-za-swoje-skandaliczne-slowa

https://wpolityce.pl/polityka/433862-internauci-wsciekli-po-skandalicznych-slowach-dziennikarki

https://wpolityce.pl/polityka/433874-polska-ambasada-reaguje-na-klamstwa-mitchell

https://wpolityce.pl/polityka/433877-andrea-mitchell-z-nbc-jest-dla-mnie-od-13-lutego-persona-non

https://wpolityce.pl/swiat/433853-skandal-korespondentka-o-polskim-nazistowskim-rezimie

https://wpolityce.pl/polityka/433861-amerykanska-dziennikarka-jest-tylko-idiotka

https://wpolityce.pl/historia/433360-ipn-odpowiada-na-skandaliczna-publikacje-manipulacje

https://wpolityce.pl/polityka/433987-jednoznaczne-stanowisko-swiatowego-kongresu-zydow

https://wpolityce.pl/polityka/433984-ostudzcie-glowy-srodowiska-zydowskie-skrytykowaly-mitchell

https://wpolityce.pl/polityka/433989-presja-ma-sens-mitchell-przeprasza-za-swoje-slowa

https://wpolityce.pl/polityka/433980-myslenie-nie-boli-prawda-czasem-bardzo

…..

Tymczasem…

https://wpolityce.pl/polityka/434052-andrzej-duda-i-mike-pence-z-wizyta-w-auschwitz

bielik
na stronie JP nic się nie zmieniło dalej widnieje artykuł https://www.jpost.com/Breaking-News/Netanyahu-in-Warsaw-says-Poles-had-cooperation-with-Germans-in-Holocaust-580700

https://www.jpost.com/American-Politics/Pompeo-in-Poland-urges-country-to-pass-Holocaust-restitution-legislation-580638

14 thoughts on “854 Dziękuję wam polskojęzyczni, czyli „ambasada Polski” w Usraelu „reaguje” na Twitterze na kłamstwa Mitchell: Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy

 1. Padłem na kolana
  Śmieszni to byliście pół roku temu, teraz to robicie się żałośni w tych tłumaczeniach… czy naprawdę uznajecie czytelników za głowonogie ameby które wierzą we wszystko co wymyślicie?

  sake
  Entuzjazm godny komsomolca, a głupota autora niczym gołębica. Na dodatek elementarny brak wstydu.

  nohood
  mieliśmy już przyjaźń polsko-sowiecką. panie pawlicki chce pan powiedzieć coś sensownego- statystyka a stół. inaczej mowa-trawa.

  https://wpolityce.pl/polityka/434155-niech-zyje-przyjazn-polsko-izraelskana-zasadach-wzajemnosci

  Niech żyje przyjaźń polsko-izraelska. Na jedynie możliwych zasadach pełnej wzajemności

  opublikowano: za 25 minut · aktualizacja: za 25 minut


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Polska zorganizowała dla Izraela i Żydów ważną konferencję, mocno nadwyrężając swe relacje z wieloma innymi państwami. Na tej konferencji premier Izraela powiedział dziennikarzom, że Polacy kolaborowali z Niemcami w Holokauście (czyli mordowaniu Żydów). Po kilku dniach wyjaśnił za pośrednictwem swego biura, że mówił o Polakach, a nie polskim narodzie, a nie polskim państwie. Literalnie rzecz biorąc, miał rację, mówił prawdę: byli Polacy, którzy kolaborowali z Niemcami w mordowaniu Żydów.

  Zatem wzorem naszego gościa, premiera Netanjahu, ja także powiem prawdę: Żydzi kolaborowali z Niemcami w Holokauście (czyli mordowaniu Żydów). Żydzi wydawali innych Żydów na śmierć. Żydzi wydawali Polaków na śmierć. Żydzi mordowali Polaków. Wszystkie powyższe zdania są prawdziwe, ale oczywiście wyjaśniam, że mówię o Żydach, a nie narodzie żydowskim ani państwie żydowskim.

  Precz z antysemityzmem. Precz z antypolonizmem. Niech żyje przyjaźń i współpraca polsko-izraelska. Na jedynie możliwych zasadach pełnej wzajemności, pełnej równości i pełnej symetrii.

  autor: Maciej Pawlicki

  Aronek
  Jest delikatna różnica. To co powiedział Netanjahu usłyszał i przeczytał cały świat. To co napisał Pawlicki dotarło do garstki tubylców zamieszkałych kolonię państwa położonego w Palestynie, Polin.

  savi
  Już mamy wroga IRAN. Takie są efekty wcinania się Polski w nie swoje konflikty, po co nam ta konferencja była .Jeszcze nas obrażają niby sojusznicy w trakcie tej hucpy

  fryderyk_B
  doceniam otwartość autora, ale na izraelskich stronach prawicowych i lewicowych Polską się tam nie przejmuje nikt, a jedynie atakuje. To chyba jednostronna miłość.

  \/banzafaktyipogladyH
  Panie Macieju co wy tak z tą przyjaźnią – to jakiś kompleks? Brak matczynego cycka? Co tak chcecie się przytulać? Tekst oczywiście zapisany – tak szybko teksty i komentarze znikają…

  Polubienie

 2. manko
  To za Jedwabne, b’nai b’rith i ordery dla czcicieli ludobójców z oun/upa bandery/szuchewycza. Skąd wiedział?

  nohood
  to ten kaczyński, który wepchnął nas do eurokołchozy, zamknął ekchumację w jedwabnem i zaprosił żydowską masonerię z b’nai b’rith? abstrahując od nazwiska zdrajców- j3bał pies

  Peter Gross Kunzendorf
  I od kiedy to skrzynka energetyczna jest śmietnikiem? Żałosna propaganda Karnowscy, wam kury paść, a nie logiczne artykuły pisać.

  Peter Gross Kunzendorf
  Przecież to fotomontaż PiSowskie barany czytające Karnowskich pajaców. A poza tym to na pewno wina Tuska buahaha

  ttt
  Tak kończą nadmuchani propagandowo ‚bohaterowie’. Mały zwiastun tego, co za chwile stanie się z całym PISem. Pora wiać, towarzysze pisuarki. Na Białoruś, do ciepłego człowieka.

  https://wpolityce.pl/polityka/434154-szokujace-zdjecie-tablicy-l-kaczynskiego-na-smietniku

  Tak się kończy ślepa nienawiść! Do sieci trafiło zdjęcie psa oddającego mocz na tablicę z ulicą L. Kaczyńskiego wyrzuconą na śmietnik

  opublikowano: za 7 minut · aktualizacja: za 6 minut


  autor: Twitter/Andrzej Holinka/Facebook/Michał Brzozowski wPolityce.pl

  Nie ma już w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego. W jej miejsce powróciła ulica Armii Ludowej. Tablica z imieniem i nazwiskiem byłego prezydenta trafiła na… śmietnik! W internecie zamieszczono szokujące zdjęcie, na którym widzimy psa oddającego mocz na zdjętą tablicę.

  Nie wiemy, czy Michał Brzozowski, na którego facebookowym koncie pojawiło się zdjęcie jest jego autorem i czy to jego pies, ale widać, jak fatalne skutki przynosi nienawiść i zaciekłość z jaką władze Warszawy walczyły z dekomunizacją ulic w stolicy.


  autor: Facebook/Michał Brzozowski

  CZYTAJ WIĘCEJ: https://wpolityce.pl/polityka/433795-znika-lech-kaczynski-wraca-armia-ludowa-problem-pozostaje

  CZYTAJ WIĘCEJ: https://wpolityce.pl/polityka/433762-zdjeli-lecha-kaczynskiego-powrocila-armia-ludowa

  CZYTAJ WIĘCEJ: https://wpolityce.pl/polityka/433145-tak-wyglada-rekomunizacja-w-warszawie

  kk/Facebook/Michał Brzozowski

  Polubienie

 3. Halinka
  Staremu dziadowi tłumaczą się jakby on miał z tego coś zrozumieć. Amerykanie nikomu nie tłumacza się z eksterminacji Indian i ludzi z Afryki. Śmieszne, szkoda że nie uklęknął przed tym dziadem

  Groteska
  Oj.oj jakie to wzruszajace. Zyd powiedzial i to najwazniesze. Nie wiedzieli biedacy, ze Polacy ratowali Zydow. Ilu Polakow sie w grobach przewraca jak widzi kto zarzadza obozem i w jaki sposob. Ilu zginelo

  https://wpolityce.pl/polityka/434151-cywinski-przypomnial-penceowi-jak-polacy-ratowali-zydow

  Cenna inicjatywa! Podczas wizyty wiceprezydenta USA w Auschwitz, dyrektor muzeum przypomniał mu, jak Polacy ratowali Żydów

  opublikowano: 32 minuty temu · aktualizacja: 21 minut temu


  autor: Twitter/Auschwitz Memorial wPolityce.pl

  Andrzej Duda i Mike Pence złożyli wieńce przed Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. w byłym obozie Auschwitz I oddając hołd wszystkim ofiarom. „Niech Auschwitz będzie przypomnieniem dla wszystkich ludzi wszystkich czasów, że milczenie w obliczu zła to zgoda na jego triumf” – napisał w księdze pamiątkowej Muzeum Auschwitz wiceprezydent USA Mike Pence oraz jego małżonka Karen Pence.

  Przy tej okazji dyrektor Muzeum Auschwitz pokazał prezydentowi Dudzie i wiceprezydentowi USA oryginalny paszport pochodzący z Archiwum Eissa – zbioru dokumentów dotyczących działań polskiej dyplomacji na rzecz ratowania Żydów w czasie Holokaustu. (…)

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/434042-to-nie-spisek-to-nie-pomylka-oni-tak-naprawde-mysla

  To nie spisek. To nie pomyłka. Oni tak naprawdę myślą. „Możemy jednak wyciągnąć wnioski na przyszłość”

  opublikowano: 11 godzin temu · aktualizacja: 11 godzin temu


  YouTube/MSNBC/Twitter wPolityce.pl

  Przegraliśmy bitwę o pamięć historyczną. A może przegraliśmy nawet wojnę? Chyba żaden nawet średnio uważny obserwator sceny politycznej nie ma wątpliwości, jaki obraz wojennych losów Polski jest wbity w świadomość zachodnich elit.

  Przecież wypowiedź amerykańskiej gwiazdy liberalnej telewizji Andrei Mitchel nie jest pierwszym tego typu „wyskokiem”. Nie sądzę by dziennikarka, która ostatecznie przeprosiła za swoje słowa, specjalnie wprowadzała Amerykanów w błąd. Ona powiedziała, to co powiedziała, bo po prostu tak szczerze myśli. Nie tylko ona. Barack Obama, przyznając medal rodzinie Jana Karskiego czy były szef FBI James Comey w różnym stopniu stawiali tezy o polskim udziale w Holokauście. Fraza „polskie obozy zagłady” pojawiały się w najbardziej prestiżowych światowych mediach.

  Czy działo się tak dlatego, że istnieje jakiś międzynarodowy spisek, mający na celu zmazać odpowiedzialność za nazistowskie piekło z Niemców i przenieść go na Polaków? Czy jakieś grono „vilianów” rodem z filmów o mafii, masonerii czy komiksów siedzi zamknięte w nowojorskim wieżowcu i z szelmowskim uśmiechem na ustach, układa misterny plan oczernienia Polski?

  Widząc histeryczne reakcje w internecie na ( jak się okazuje przekręcone) słowa premiera Izraela, mam wrażenie, że spora część polskiej prawicy ma taki obraz w rozgrzanych głowach. Zwrócił na to uwagę w komentarzu na tym portalu Konrad Kołodziejski. Problem obrażania Polski i haniebnego przypisywania ofierze sprawczość zbrodni istnieje. Tyle, że jego przyczyna leży gdzie indziej.

  Nie żaden antypolski spisek ( nie wyklucza jego brak działania wywiadów, agentów wpływów etc. walczących z interesami Polski w poszczególnych kwestiach) stoi za ranami, jakie zadają nam zachodnie elity. Sami sobie zgotowaliśmy ten los, rezygnując w latach 90-tych z polityki historycznej prowadzonej na wszystkich płaszczyznach. Nie tylko odcięci od zachodnich debat uniwersyteckich w latach 60-tych czy 70-tych komuniści oddali pole do interpretacji historii innym. Również założyciele III RP zrezygnowali z budowania heroicznej narracji historycznej w obawie przed „demonami polskiego patriotyzmu”. Cóż, teraz mamy demony kłamstwa, które tysiąc razy powtórzone stało się prawdą. Mamy tego efekt. Czy można go odwrócić? Jestem pesymistą.

  Dziś jest już na to za późno. Żadne oświadczenia, tweety prezydenta i premiera, reklamy w New York Times nie spowodują zmiany myślenia zachodnich elit o polskiej historii. Jasne, że cywilne pozwy mogą wystraszyć publicystów celowo manipulujących opinią publiczną. Jednak nie oni są największym problemem. Problemem jest wprowadzony do krwiobiegu zachodnich elit wizerunek Polaka- antysemity. Polaka-kolaboranta. Polaka- zafanego kołtuna, dla którego nie warto było toczyć wojny ze Stalinem.

  Każdy, kto czyta moją publicystykę wie, że mam w sercu maksymę Mackiewicza mówiącą, że tylko prawda jest ciekawa. Nie uważam, że Polacy są wyjątkowi na tle innych nacji. Mamy swoje ciemne karty i grzechy. Nie przeczy ta maksyma jednak temu, że polityka historyczna i narracja powinna być układana zgodnie z polską racją stanu. Niemcy robią to perfekcyjnie. A przecież pozbycie się łatki nazisty wydawało się czymś nierealnym.

  Nie sądzę by udało się nam zmienić mentalności ludzi na zachodzie. Mówię o tych, którzy interesują się historią Europy. Przecież większość Francuzów, Brytyjczyków, Chilijczyków, Japończyków czy Amerykanów jest zainteresowana naszą historią w takim samym stopniu, jak przeciętny Kowalski jest zainteresowany Robespierrem, Tudorami, Pinochetem, samurajami i zabójstwem Martina Luthera Kinga. Nie oznacza to, że nie powinniśmy próbować wsączyć swoją narracje w popularne seriale, gry komputerowe czy filmy. Takiej walki dziś nie wygrywa się w aulach uniwersytetów, stronach gazet i książkach. Walkę taką wygrywa się w popkulturze. Tego jednak nie zrobi żaden rząd. To mogą zrobić tylko sami artyści. Pytanie czy mają taką potrzebę.

  Możemy jednak wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wiemy, czym kończy się zaniechanie dbania o wizerunek własnego kraju. Wiemy już czym kończy się nieumiejętna narracja o własnej historii. Czy potrafimy jednak odrzucić histerię i patos, by precyzyjnie i na zimno walczyć o wizerunek, na jakim nam zależy?

  autor: Łukasz Adamski

  artnemo@artnemo
  Panie Adamski, nie bądźmy naiwni! Pani Mitchell to nie żaden amerykański redneck.To profesjonalna dziennikarka w elitarnej opiniotwórczej stacji (proszę przeczytać jej biografię). 73-letnia obserwatorka światowych wydarzeń nie zna historii swoich żydowskich ziomków w okupowanej Polsce? Jedzie do miejsc kaźni Żydów bez przygotowania? I to Polska ma ponosić winę za jej” braki w wykształceniu”? Czy za każdym razem będziemy jawne prowokacje tłumaczyć ignorancją prowokatorów? Za kogo ma Pan swoich czytelników, Panie Adamski?

  Jesteś żydowskim debilem,
  który usiłuje nam zrobić wodę z mózgu. W duþę se wetknij te swoje ‚dobre rady’ klasy Zylbert!! Będziemy was wyczesywać! Żydy won! Podobno niemcy dają obniżkę na wypuszczanie żydów do atmosfery

  Jurek
  dość już tego uleganie Amerykanami, bierzemy przykład z Węgrów którzy potrafią postawić się Amerykanom

  Warszawiak
  Nie ma w Polsce rodziny, w której nie byłoby osób zamordowanych przez niemieckich, sowieckich lub żydowskich oprawców. Mój Ojciec zamordowany w Majdanku a Ojciec mojej koleżanki w Katyniu…

  Steve
  Tradycyjnie się pan pogubił. Jeżeli tak myślą, a nam wciskają kit o przyjaźni, to co to jest? Sojusz? Partnerstwo? Czy jednak świński spisek? Tym bardziej, że Pompeo chwali morderców Polaków.

  Lech, Boston, USA
  Mieszkam w USA blisko 25 lat! Do dziś nie znajduję nawet śladów prób podejmowanych przez rząd polski dla przywracania wreszcie prawdy historycznej! Nie ma filmów, książek, nawet konferencji. NIC!

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/433984-ostudzcie-glowy-srodowiska-zydowskie-skrytykowaly-mitchell

  Ostudźcie gorące głowy. Andrea Mitchell została mocno skrytykowana przez środowiska żydowskie

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/Rafał Guz wPolityce.pl

  Najpierw szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris, a wkrótce potem także Światowy Kongres Żydów (WJC) zaprotestowały przeciw wypowiedzi amerykańskiej komentatorki p. Mitchell, która w relacji z Warszawy twierdziła, że powstańcy z getta walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

  Jak poinformował na Twitterze dziennikarz i publicysta Marcin Makowski, szef WJC Ronald Lauder zażądał od MSNBC oraz NBCNews sprostowania kłamliwych twierdzeń pracującej dla tych stacji p. Mitchell. Oczywiście p. Mitchell wkrótce potem przeprosiła.

  Na miejscu gorących głów gotowych niemalże oskarżać PiS o zdradę interesu narodowego, ja jednak doceniłbym zorganizowanie przez Polskę konferencji bliskowschodniej. To miało spory wpływ na twardą reakcję środowisk żydowskich.

  Wieczorem, gdy sprawa wydawała się już wyjaśniona, „The Jerusalem Post” przytoczyło słowa premiera Izraela Benjamina Netanjahu, który powiedział podczas konferencji, że „Polacy współpracowali z nazistami”. Gazeta urwała jednak ten cytat, który dalej brzmiał: „ale nie słyszałem, aby kogokolwiek, kto tak twierdzi, oskarżono”. Przycięty cytat wyrwał te słowa z kontekstu, który odnosił się wyraźnie do uchylonej już ustawy defamacyjnej. W Izraelu trwa kampania wyborcza i dziennikarze oraz politycy znów próbują rozgrywać zeszłoroczny konflikt z Polską. To mocno niefortunna wypowiedź i brzydkie zachowanie, ale nie powinniśmy być tym chyba zaskoczeni. Jednak wielu daje się wciągnąć w cudzą grę, w której mają jedynie odegrać rolę małpy w klatce. Zamiast tego potrzebna jest krótka, stanowcza reakcja.

  Swoją drogą przykre jest, jak łatwo nas sprowokować. Antysemickich bredni w mediach społecznościowych dziś również niestety nie zabrakło.

  autor: Konrad Kołodziejski

  Kreon
  „Polacy współpracowali z nazistami”. Tak powiedział premier Izraela. W Polsce. Co Polaków obchodzi kampania w Izraelu? Red. Kołodziejski przechodzi do GW, czy Polityki? Konserwatyzm dosyć osobliwej próby..

  iMisio
  Jak będziemy mieli takie ostygłe głowy, to nam w końcu na nie naszrają…

  jark
  Pompeo, Mitchell, Netanjahu, Mosbacher a nawet dobroduszny Weiss.. Każdemu wolno. Spoko. Wiadomo, gość w dom, Bóg w dom. Nie ma antypolskich komentarzy, są tylko antysemickie.

  fletniapana@fletniapana
  jeśli zestawia pan brednie (na wszelkie tematy) z mediów społecznościowych z wypowiedzią premiera Izraela to (delikatnie mówiąc) życzę zdrowia

  Tofik
  Polski rząd nie ale Polacy już tak. Czytajcie ze zrozumieniem. Poza tym łatwo przeprosić po każdym ataku, a straty zostają. Bez horrendalnych odszkodowań można liczyć tylko na następne ataki.

  Zamknij mordę, debilu!
  Naczelny żydowski skuʀwysyn skrytykowany nie został i nie przeprosił! I to za konszachty z takim zakuʀwieńcami PiS poniesie konsekwencje! A na na takie ɢówno jak ty nawet nie chrochnę!

  Polak
  Dlaczego ta prymitywna,wredna,zakłamana,głupkowata żydówa nie została natychmiast z wilczym biletem wy.lona z Polski?Jak długo jeszcze rząd RP będzie sie cackał ze starozakonnymi oszustami i kłamcami?

  abc
  Manipulacje Pana Redaktora są widoczne na kilometr.

  mam dosc
  Panie goracy redaktorze to nie deszcz na nas spada a pomyje !! Prosze nas nie miec za nie kumajacych .

  jaga
  całe szczęście, że Żydzi też zaprotestowali bo pewnie samych Polaków by ta pani nie posłuchała, należy jej zasponsorować kurs historii Polski z czasów II wojny.

  Wędrowny Ptak
  Widzę, że nie rozumie pan czego wyborcy nie znoszą. I to bez względu na wykształcenie. Arogancji i kitu. Mówiąc, żę pada deszcz, szkodzi pan tej opcji politycznej.

  Tubular
  Tak czy inaczej droga magdalenkowa ekipo, mam nadzieje ze po następnych wyborach Polacy wyślą was w polityczny niebyt.

  Tomek
  Red. Kołodziejski przykry to jest Pana stosunek do własnego narodu…

  pol
  drogi Panie ona zamiescila sprostowanie na…..twitterze. A przekaz TV poszedl w swiat i taki byl tego cel

  LEON
  TO ZNACZY,ŻE JAK W ISRAELU ODBYWAJĄ SIĘ WYBORY TO MOŻNA PLUĆ NA POLSKĘ ?????

  Czaputowicz jeszcze w rzadzie
  Kampania wyborcza w Izraelu i jest wszystko OK?A co u nas bedzie po kampani wyborczej?PiS pojdzie precz, a Prezydent niech zapomni raz na zawsze o drugiej kadencji.Schetyna moze juz blyskac zabkami

  Polubienie

 5. lkl
  To kolejny zmasowany atak amarykańsko-izraelski na Polskę – wskazanego palcem fundatora konferencji i petenta. Wcale nie chodziło o Iran i atom, chodziło o poniżanie Polski i pełzający antypolonizm.

  zxx
  a nie piszą czasami ze konferencja antyiranska jak zarzucał nam Iran zmieniła sie w konferencje antypolską?? brawo nasz rząd! przydałaby sie prawdziwa polityka dbająca o interesy Polski:(

  Marek
  Chyba naszym się odechce raz na zawsze organizowania takich konferencji.

  https://wpolityce.pl/swiat/434054-swiatowe-media-rozpisuja-sie-o-konferencji-bliskowschodniej

  Światowe media rozpisują się o konferencji bliskowschodniej. Francuskie radio RFI: „Polska i USA zapoczątkowują proces warszawski”

  opublikowano: 10 godzin temu · aktualizacja: 10 godzin temu


  autor: PAP/Paweł Supernak wPolityce.pl

  Światowe media zwracają uwagę na istotę spotkania przedstawicieli Izraela i państw arabskich podczas bliskowschodniej konferencji w Warszawie. Niektóre odczytują to jako początek zmian klimatu politycznego na Bliskim Wschodzie.

  W rozpoczętej w środę wieczorem dwudniowej konferencji wzięli udział przedstawiciele ok. 60 krajów. Do Warszawy przyjechali m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo, a także premier Izraela Benjamin Netanjahu, szefowie dyplomacji Wielkiej Brytanii, Włoch, a także kilku krajów arabskich. Media zgodnie oceniają, że tematem przewodnim rozmów było zagrożenie ze strony Iranu.

  Dziennik „Haarec” przywołuje słowa szefa amerykańskiej dyplomacji, który powiedział Netanjahu, że stawienia czoła Iranowi jest kluczem do pokoju i stabilizacji na Bliskim Wschodzie. Władze w Teheranie oskarżane są o ingerowanie w sprawy wielu państw i aktywne zaangażowanie, w tym militarne m.in. w Syrii, Jemenie czy Libanie. Przedstawiciele irańskich władz wielokrotnie też grozili państwu żydowskiemu.

  Agencje Reutera i Associated Press zauważają, że w Warszawie doszło do niespotykanego od wielu lat bezpośredniego spotkania delegacji Izraela i państw arabskich. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce na konferencji w Madrycie w 1991 roku.

  Brytyjski dziennik „Guardian” zwraca uwagę na dobrą atmosferę, w jakiej przebiegły rozmowy i pyta, czy uśmiechy wymieniane przez Netanjahu i arabskich przywódców są zwiastunem nowej ery? Dodaje jednocześnie, że izraelscy przywódcy postawili na antypatie wobec Iranu, które przyćmiły sprawę palestyńską podczas szczytu w Warszawie.

  Wierzę, że jest to początek nowej ery

  — ocenił amerykański wiceprezydent Mike Pence cytowany przez dziennik.

  Z premierem Netanjahu, z przywódcami Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wszyscy łamaliśmy się chlebem

  — dodał. O zmianie klimatu politycznego na Bliskim Wschodzie wspomina także „Israel Today” przypominając, że jego zwiastunem była zeszłoroczna (październik) wizyta Netanjahu w Omanie.

  Tymczasem centrum BICOM (Britain Israel Communications and Research Centre) w swej publikacji na temat szczytu przytacza słowa Netanjahu, który podziękował sekretarzowi stanu i wiceprezydentowi USA, a także administracji Białego Domu za spotkanie na konferencji. Jego zdaniem osiągnięto „historyczny punkt zwrotny”. Podkreślał, że rozmowy z przywódcami arabskimi odbyły się „z niespotykaną mocą, klarownością i jednością na temat wspólnego zagrożenia ze strony irańskiego reżimu”.

  Na postęp w relacjach Izrael – państwa arabskie zwraca też uwagę „Washington Examiner”. Ten również cytuje szefa izraelskiego rządu, który żartował, że arabscy przywódcy „zdetronizowali” go jako naczelnego irańskiego jastrzębia.

  Nie możemy zlekceważyć bardzo dobrej obecności państw arabskich – podkreślił szef europejskiej delegacji, zastrzegający swoją anonimowość.

  Nie możemy też lekceważyć faktu, że Izrael i te państwa mówią jednym głosem w sprawie Iranu – i to bardzo zdecydowany. Musimy potraktować to bardzo poważnie

  — dodał. Według „WE” jest to właśnie taka reakcja, na jaką liczył Izrael i państwa arabskie. Netanjahu dodał w czwartek rano, że przedstawiciele władz europejskich powinni z zadowoleniem przyjąć izraelsko-arabską jedność w sprawie Iranu.

  W kwestii palestyńskiej również miał być osiągnięty postęp. Doradca prezydenta USA Jared Kushner oświadczył w czwartek, że plan pokojowy Waszyngtonu zakłada, iż Izraelczycy i Palestyńczycy będą musieli pójść na kompromisy – informuje portal „Haareca”. Na zamkniętej sesji konferencji Kushner miał również przekazać, że bliskowschodni plan pokojowy administracji prezydenta USA zostanie zaprezentowany po zaplanowanych na 9 kwietnia wyborach parlamentarnych w Izraelu.

  Po raz pierwszy o tym, że to Warszawa będzie miejscem prezentacji zarysu planu, nazywanego „dealem stulecia”, napisał w zeszłym tygodniu amerykański portal informacyjny Axios, powołując się na źródła w Białym Domu. Również w zeszłym tygodniu Axios podał, że pod koniec lutego Kushner uda się w podróż do kilku krajów regionu – Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu, Bahrajnu, Kataru i być może Maroka – gdzie ma rozmawiać o tym planie.

  Jak zwraca jednak uwagę dziennik „Jerusalem Post” Kushner twierdził, że plan pokojowy Trumpa nie będzie obejmować inicjatywy Arabii Saudyjskiej.

  Krytycznie w efekty konferencji w Warszawie ocenia natomiast Atlantic Council. W ich publikacji zwraca się uwagę, że administracja prezydenta Trumpa szukała sposobu na wyrwanie się z międzynarodowej izolacji w kwestii Iranu. W tym celu naciskała na wiele państw, aby pojawiły się na szczycie w Warszawie, na którym omawiane były kwestie pokoju i stabilizacji na Bliskim Wschodzie. Jednak Biały Dom poniósł klęskę w efektywnym, multilateralnym podejściu do Iranu opartym na powszechnych obawach i realistycznym zrozumieniu tego co można osiągnąć.

  Francuskie oceny zakończonej w czwartek dwudniowej konferencji bliskowschodniej w Warszawie wahają się między „historycznym zwrotem”, a nie z niwelowaniem różnic w strategii wobec Iranu.

  Francuskie rozgłośnie radiowe informowały, że izraelski premier Benjamin Netanjahu uznał warszawską konferencję za „historyczny zwrot” i dodają, że „spotkał się z przywódcami arabskimi, zjednoczonymi we wspólnym froncie przeciw Iranowi”.

  Polska i USA zapoczątkowują proces warszawski

  — zatytułowało francuskie radio dla zagranicy RFI sprawozdanie swej wysłanniczki Oriane Verdier. Według niej „konkluzje konferencji na temat pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie były o wiele bardziej umiarkowane, niż (czwartkowe) wystąpienia amerykańskie”.

  Dziennikarka poinformowała o planie utworzenia przez uczestników konferencji, „grup roboczych, których zadaniem będzie znalezienie konkretnych rozwiązań dla takich spraw, jak terroryzm, walka z rozpowszechnianiem pocisków dalekiego zasięgu czy też ułatwienie pomocy humanitarnej”.

  RFI, podobnie jak inne media francuskie, które relacjonują konferencję, cytuje amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który wyraził satysfakcję z dyskusji w Warszawie. Podkreślają przy tym, że przyznał, iż trwają podziały w sprawie strategii, jaką należy przyjąć wobec Iranu.

  RFI streściło również wystąpienie wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a, potępiające stworzenie przez Francję, Niemcy i Wielką Brytanię „mechanizmu specjalnego finansowania”, „próbę zniszczenia sankcji amerykańskich przeciw morderczemu reżimowi irańskiemu”, jak nazwał to narzędzie, po czym wezwał:

  Nadszedł czas by nasi europejscy partnerzy wycofali się z irańskiego porozumienia nuklearnego.

  RFI podkreśliła, że szef brytyjskiej dyplomacji Jeremy Hunt oświadczył, że przybył do Warszawy jedynie w sprawie pomocy humanitarnej dla Jemenu. Dziennikarz rozgłośni nazwał tę wypowiedź „głosem dysydenckim” i skomentował:

  W tej sprawie, tak samo jak i w innych, trudno wyobrazić sobie rzeczywiste postępy w stronę rokowań pokojowych, jakich pragną Narody Zjednoczone i Wielka Brytania.

  Zdaniem francuskich obserwatorów „choć wygląda na to, że państwa Zatoki i Izrael wspólnie dyskutowały o strategii, jaką przyjąć należy wobec Iranu, trudno sobie wyobrazić, by porozumiały się w takiej kwestii, jak konflikt izraelsko-palestyński”.

  Jerozolimski korespondent RFI Guilhem Delteil mówił, że władze palestyńskie starają się pomniejszyć znaczenie zbliżenia krajów arabskich z Izraelem, podczas gdy rządząca w strefie Gazy, terrorystyczna organizacja islamska Hamas, potępiła spotkanie ministra spraw zagranicznych Omanu z izraelskim premierem.

  Hamas odrzuca „wszelką normalizację z okupacją izraelską”, gdyż „służy ona wyłącznie politycznym i wyborczym interesom Netanjahu” – cytował korespondent oświadczenie organizacji.

  Telewizja France24 w komentarzu zatytułowanym „Warszawa przeciw Soczi”, połączyła spotkanie nad Wisła z naradą nad Morzem Czarnym.

  Konkurencyjne inicjatywy Donalda Trumpa i Władimira Putina ukazują dwie bardzo różne wizje strategiczne i związaną z nimi grę sojuszów

  — czytamy na stronie internetowej France24.

  Nadająca z Izraela, lecz należąca do francuskiego magnata prasowego telewizja I24 wybiła słowa amerykańskiego wiceprezydenta, w których Pence nazywa Iran „największym niebezpieczeństwem” dla regionu i oskarża Teheran o przygotowywanie „nowego holokaustu”.

  Z kolei redaktor żydowskiego portalu internetowego J-News Marc Brzustowski pisze, że warszawska konferencja ministerialna „była wspaniałym atutem dla premiera Netanjahu, którego (partia) Likud prowadzi kampanię przed wyborami wyznaczonymi na 9 kwietnia. Pokazał, że z łatwością porozumiewa się ze światowymi przywódcami, co szczególnie widoczne było podczas przyjacielskich spotkań z władcami arabskimi”.

  as/PAP

  Polubienie

 6. Czeslaw @Czeslaw:
  Przypominam że St.Zj. od dawna traktują Polskę pogardliwie, wszyscy pamiętamy o „polskich obozach śmierci” B.Obamy i brak reakcji ze strony B.Komorowskiego ale byliśmy obok Wielkiej Brytanii jedynymi sojusznikami St.Zj. w agresji na Irak ale jak żegnał się ze swoim stanowiskiem G.Busch -junior to zadzwonił do wielu przywódców europejskich i się z nimi pożegnał ale do naszego prezydenta L.Kaczyńskiego nie zadzwonił.

  Roman1 @Roman1:
  Jak zwykle, ksiądz ma rację. Zmierzamy do likwidacji państwa polskiego?

  lp @lp:
  Szacunek dla X. Tadeusza za głos rozsądku w tej kakofonii kłamstwa.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ks-isakowicz-zaleski-konferencja-w-warszawie-byla-antypolska/


  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Fot. wikimedia.org

  KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: KONFERENCJA W WARSZAWIE BYŁA ANTYPOLSKA

  15 lutego 2019|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Zdaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego konferencja ministerialna w sprawie Bliskiego Wschodu stała się konferencją antypolską.

  W artykule pt. „Konferencja antyirańska stała się antypolska. Ktoś jest zdziwiony?”, który ukazał się w piątek na blogu duchownego na stronie radia RMF FM, ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał atak ambasador Izraela na ustawę o IPN dokonany podczas zeszłorocznych obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, do którego dołączyły się również USA. „Można było łatwo przewidzieć, że jest to tylko wstęp do poważniejszej rozgrywki” – napisał duchowny przypominając także uległość rządu PiS, która doprowadziła do uchylenia przepisu zakazującego obciążania Polski i narodu polskiego za zbrodnie niemieckie.

  Ustawę tę dobił pan prezydent RP Andrzej Duda, który pod presją ukraińskiego prezydenta-oligarchy Petro Poroszenki, gloryfikatora ludobójców z Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien, odesłał do Trybunału Konstytucyjnego sformułowania „nacjonaliści ukraińscy” i „Małopolska Wschodnia”. Oczywiście Trybunał w sposób bardzo uległy wydał orzeczenie zgodne z życzeniem obozu władzy. – przypominał duchowny.

  Zdaniem księdza obecnie Polska zbiera żniwo tej „żenującej uległości”. Bulwersujące wypowiedzi członków delegacji Izraela i USA podczas warszawskiej konferencji nazwał „ciosami” zadawanymi Polsce w myśl zasady „kogoś, kto się sam nie szanuje, nie szanują także inni”.

  PRZECZYTAJ:
  Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB
  Znana dziennikarka NBC News: powstanie w getcie warszawskim było przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi
  Izraelskie media: Netanjahu mówił w Warszawie, że Polacy są odpowiedzialni za Holokaust

  Ks. Isakowicz-Zaleski uważa, że winę za zaistniałą sytuację ponosi strona polska, która doprowadziła do tego, że sojusznicy traktują Polskę jak kraj kolonialny. Postawę kierowników polskiej polityki zagranicznej porównał do postawy chłopów pańszczyźnianych wobec swoich panów. „Gdzie się podziały wartości, którymi kierowali się Ojcowie Niepodległości? Gdzie niezłomność i hart ducha?” – pytał duchowny. „Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu czy Wojciechowi Korfantemu przyszło działać w o wiele gorszych warunkach, ale jednak zachowali oni godność swoją i narodu”. – komentował.

  Duszpasterz Kresowian zwrócił także uwagę, że jego zdaniem warszawska konferencja służyła podżeganiu do wojny z Iranem i „policzeniu szabel”. Duchowny nazwał ją „naradą wojenną” wymierzoną w Iran. Jego zdaniem konferencja powinna spotkać się ze „zdecydowaną reakcją”, ponieważ Polacy nie uwierzą już w „wymówki”.

  CZYTAJ TAKŻE: Ks. Isakowicz-Zaleski: Duda i Poroszenko dogadali się ws. ustawy o IPN

  Kresy.pl / rmf24.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/pentagon-prostuje-slowa-szefa-mon-usa-jeszcze-nie-osiagnely-porozumienia-z-polska-ws-zwiekszenia-liczby-zolnierzy/

  Kojoto @Kojoto:
  To już wszystko jedno, czy rząd z PiSuaru ośmiesza się sam, czy Usraelscy politycy celowo robią z nich patałachów na arenie międzynarodowej. Ważny jest skutek, który sprowadza Polskę do roli areny cyrkowej, a tzw, polityków do roli klaunów uganiających się po scenie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/pence-przyrownal-wladze-iranu-do-nazistow/

  Polubienie

 7. PILNE! Polonia amerykańska wściekła na PiS po tym co się wydarzyło w Warszawie! Masowe protesty!?

  wRealu24.pl
  Streamed live 6 hours ago

  Polubienie

 8. Michał Karnowski: Miał być duży międzynarodowy sukces, ale naszą uwagę zwróciła…

  Telewizja wPolsce
  Published on Feb 14, 2019

  Michał Karnowski: Miał być duży międzynarodowy sukces, ale naszą uwagę zwróciła…
  Michał i Jacek Karnowski o konferencji bliskowschodniej i kolejnej pomyłce amerykańskich mediów, które relacjonowały, że Polacy ramię w ramię z nazistami mordowali Żydów. W dalszej części programu także o skazaniu dziennikarza Wojciecha Biedronia i innych ważnych tematach minionego tygodnia.

  Jisaburo Ozawa
  Nie pierdol Karnowski że pomyłka! Na siłę usprawiedliwiacie ten leżący pod odbytem usraela rząd!

  Robek Karwat
  Karnowski Ty pisowski piesku zdajesz sobie sprawe ze jestes zdrajcą tak jak i pisiorki

  Sten Rolinski
  Bracia Karnowscy opamietajcie sie ! Co wy wyprawiacie ? Zachowujecie sie jak niewolnicy, jak chlopstwo pazszczyzniane, zero godnosci osobistej ! Wiarygodnosc – ZERO.

  Niebo
  Dziwki nie mają godność

  dzizaslofsas
  Karnoskie kojarza mi sie z odbytami. Czy tylko ja tak mam? Nagle udaja wielce oburzonych

  Albert 777
  Miał być duży sukces, a tymczasem dowiedzieliśmy się, że zbrodniarz Mark Blaichman był wybitnym polskim patriotą, a polski nazistowski reżim mordował Żydów. Oprócz tego Mike Pompeo powiedział: „Zachęcam moich polskich kolegów, by wprowadzili prawo, które pozwala na zwrot majątków tym, którzy je stracili podczas Holokaustu”. Dodatkowo pogorszyliśmy nasze stosunki z Iranem, który wcześniej nic do nas nie miał, a polscy przedsiębiorcy byli zadowoleni z wymiany handlowej z Iranem…

  Nietzsche1981
  Innymi słowy ogłoszono dziś oficjalnie ustami Amerykanów, że ustanawiają w Polsce= POLIN. Polskie paroby mają zapłacić kasę, uczcić Blaichmanów, jako swoich bohaterów, i oddać władzę ich potomkom przy jednoczesnym przeproszeniu, że w ogóle żyją, bo przecież są Nazistami.

  Stanisław Strama
  Dzbany powiedzcie prawdę no chyba że jesteście obzezani .Polska powinna być na konferencji ale w Soczi razem z Rosja i Turcja oraz innymi honorowymi państwami.

  Jarek Cudaczek
  wy pisowskie zalgane zydowskie kurwy – pomylka !!! – to ze was nie zarzneli w 9 miesiacu – to jest pomylka !!!.

  Thorner
  Jaka pomyłka, jest to celowe obrzucanie Polski żydowskim gównem…

  Niebo
  Karnowski usprawiedliwia swoich mocodawców

  Janek Nowak
  macie Panowie problem prawda ? Takiego lania po mordzie od „jakutów” i jankesów nie spodziewaliście się prawda ??

  Egon Jensen
  Karnowscy słówkiem nie odnieśli się do żądań Pompeo. To już nie dziennikarstwo.

  Thorner
  Widzę, że nie tylko PiS niedługo się skończy, ale również media tzw prawicowe …

  Damian Kwieciński
  BRAWO! W Warszawie wróciły komunistyczne nazwy ulic. Tego warszawiacy chcieliście?!

  Polubienie

 9. GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) – NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS …

  aquinas 1410
  Najgorsze w tym wszystkim jest to , ze wybralismy sobie taka bezwolna ekstreme filosemicka ( jak nie mamy szrlatanow politycznych , zlodziei i folksdojczow , to mamy ekstremistow ” dwuzydzian ” (cytat za Ewa Kurek ) jak Kaczynscy . Pamietacie kto sprowadzil masonerie do Polski , pamietacie kto wstrzymal badania w Jedwabnem . Podejrzewam , ze Szydlo wyleciala , bo byla nazbyt wyraziscie narodowa i katolicka … ) ktorzy napytaja nam biedy na dziesiatki , a moze i setki lat ta swoja ignoracja i naiwnoscia ). Dwa dni temu Pompeo ( bezczelny czlowiek- , jak nazwal go K. Karon ) ) naplul nam w twarz , a Czaputowicz , Duda , Kaczynski , Glinski , Gowin …. ani me , ani ce , ani pocaluj mnie w d … . I tak jest od maja 2018, kiedy uchwalona ta najbardziej niebezpieczna ustawe dla Polski . Typowa polska mentalnosc typu ” a , jakos to bedzie … .”. A slyszalem , ze prezydent Duda prowadzil jakies zakulisowe rozmowy z jednym z glownych szefow zydowskich wyludzen – Foxmanem .Jezeli to bylaby prawda , to zastanawiam sie czym on sie roznie np. od Kwasniewskiego , czy Komorowskiego ? To jest porazajace co oni moga nam uczynic ! ps. Dzisiaj mowil Pan tak jak jest ., jak sie rzeczy maja .

  antenka 58
  Uderzyło to w nas Polaków! A Niemcy to sie teraz śmieją!!!

  ptah
  Nagrał Pan to jeszcze zanim wyszła sprawa Netaniahu. Który kazał Morawieckiemu czekać na siebie godzinę, a potem w tym nieszczęsnym „Polin” powiedział co powiedział. Innymi słowy nasikał nam na wycieraczkę. Do tego Pompeo – restytucja i Blaichman, oraz ta idiotka z NBC. To już nie jest zabawne. Kiepsko to wszystko widzę. Izrael i USA to jedno. W każdym razie w wydaniu Trumpa. Pan wybaczy, ale Pana tok myślenia wydaje mi się dość naiwny. Restytucja „osobowa”? Chyba się Pan łudzi. Scisły sojusz z USA to braterski uścisk, ale druga ręka zaciśnie się nam na gardle. Chcecie naszych wojsk i baz? Proszę bardzo, ale tu są takie a takie sprawy, które musicie załatwić. Nikt nie będzie słuchał naszych „warunków”. W te, albo wewte. Są brutalni swą siłą gospodarczą i militarną. Oczywiście gęba pełna frazesów o demokracji itp. Możemy się postawić. Wtedy zabiorą swoje zabawki i uruchomią taką kampanię, że się nie pozbieramy. Jak swego czasu banki szwajcarskie. I zostawią nas na pastwę losu Niemcom, a ci przy pomocy swych tu volkdeutschów i innych „predatieli” zrobią tu porządek. Orban może się rzucać, bo nie ma nic do stracenia. Co Węgry miały do stracenia, już straciły. W Trianon. Nikt nie czyha na ten skrawek ziemi z wielkim jeziorem. Jesteśmy w ciemnym lesie.

  professor G
  Jak najbardziej pojeb, którego nie da się traktować poważnie

  Polubienie

 10. Bożena
  Ten sondaż nie odzwierciedla rzeczywistości! Ludzie Dudy w rządzie wraz z nim zniszczyli wszystko co było do zniszczenia. Sondaż jak spod ziemi po klapie konferencji dla podbudowamia żydofila Dudy!

  judaduda
  i ten jego deb…. uśmieszek.

  abc
  Kornhauser-Duda to oszust wyborczy i hamulcowy reform, ludowcy to prostytutki polityczne, a Morawiecki nie pochodzi z wyboru elektoratu PiS (właśnie organizuje szczyt V4 w Izraelu !?). Tyle w temacie.

  mrwhite@mrwhite
  Jasne szczególnie po tej konferencji z której tylko wiem że Polacy mordowali żydów.

  Bilard
  Z tej bandy zdrajców trzeba kogoś wybrać. Wybrali Dudę. Zobaczymy jak parlamentarne pójdą.

  szok@szok
  Wstyd się przyznać, ale głosowałem na Dudę… Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest przebieranym Żydem. Drugi raz tego błędu nie popełnię

  kalop13
  Kaczyński Jarosłavus ma 1m 95 cm wzrostu!!!!!

  bob
  To chyba stary sondaż. Jeszcze przed zaschnieciem sliny żydowskiej na naszej twarzy

  prawda boli
  Karnowskie i reszta błaznów z Fratrii próbują przeorientować się na tow.Biereckiego i tow.Dudę bo Janukowicz-Kaczyński idzie na dno.To ich nie uchroni.Nic z tego.Na jesieni cały PiS czeka cela plus.

  natenczas@natenczas
  Liderem sondażu polityków cieszących się najmniejszym zaufaniem społeczeństwa jest minister Zbigniew Ziobro. Nie ufa mu 60,7 proc. respondentów. Kolejne miejsce zajmuje Beata Szydło (nie ufa jej 58,4 proc.), Jarosław Kaczyński (57,9 proc.)brawo-całe pudło dla PiS:)

  Dobry kawal
  Przeciz dzisiaj nie jest 1 Kwietnia

  Gomułka miał większe zaufanie
  To z pewnością jest humor roku 🙂

  krystyna
  Kto ma uwierzyć w te głupotki ?…

  https://wpolityce.pl/polityka/434171-prezydent-andrzej-duda-z-najwiekszym-zaufaniem-polakow

  Prezydent Andrzej Duda z największym zaufaniem Polaków. Na podium również premier Morawiecki i lider ludowców

  opublikowano: 38 minut temu · aktualizacja: 36 minut temu


  Prezydent Andrzej Duda / autor: Fratria wPolityce.plPrezydent Andrzej Duda / autor: Fratria

  Prezydent Andrzej Duda z największym zaufaniem Polaków – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Onet. Drugie miejsce zajął premier Mateusz Morawiecki, trzecie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

  Prezydentowi ufa 42,1 proc. ankietowanych. Natomiast premierowi 40,5 proc. badanych, liderowi ludowców 39,9 proc. respondentów. Na czwartym miejscu w sondażu znalazł się Robert Biedroń (37,3 proc. zaufania). Kolejne miejsca zajęli Jarosław Kaczyński (31,7 proc.), Beata Szydło (28,8 proc.), Zbigniew Ziobro (27,9 proc.), Katarzyna Lubnauer (27,4 proc.), Paweł Kukiz (25 proc.), Grzegorz Schetyna (21,8 proc.), Jarosław Gowin (20,3 proc.), Adrian Zandberg (14,7 proc.), Włodzimierz Czarzasty (14,1 proc.).

  Liderem sondażu polityków cieszących się najmniejszym zaufaniem społeczeństwa jest minister Zbigniew Ziobro. Nie ufa mu 60,7 proc. respondentów. Kolejne miejsce zajmuje Beata Szydło (nie ufa jej 58,4 proc.), Jarosław Kaczyński (57,9 proc.), Grzegorz Schetyna (55,2 proc.), Jarosław Gowin (52,1 proc.).

  ems/Onet.pl

  Polubienie

 11. https://kresy.pl/wydarzenia/spotkanie-przywodcow-rosji-iranu-i-turcji-w-soczi/


  Rowhani, Putin i Erdogan w Soczi. Fot. kremlin.ru

  SPOTKANIE PRZYWÓDCÓW ROSJI, IRANU I TURCJI W SOCZI

  15 lutego 2019|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Rosja, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Rosja, Iran i Turcja uzgodniły, że podejmą dodatkowe kroki w kierunku stabilizacji sytuacji w Idlib w Syrii – powiedział po szczycie Rosja-Iran-Turcja w Soczi rosyjski prezydent Władimir Putin.

  Czwartkowe rozmowy dotyczyły sposobów wdrożenia rosyjsko-tureckiego memorandum dotyczącego strefy deeskalacji w Idlib. (…)

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/w-warszawie-odbyla-sie-alternatywna-konferencja-o-bliskim-wschodzie-video/


  Konferencja w Centrum Kopernika. Źr. You/Tube

  W WARSZAWIE ODBYŁA SIĘ ALTERNATYWNA KONFERENCJA O BLISKIM WSCHODZIE [+VIDEO]

  14 lutego 2019|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  W środę w Warszawie odbyła się konferencja „Polska-Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro” zorganizowana przez posła Roberta Winnickiego. Wzięli w niej udział naukowcy, eksperci i publicyści zajmujący się m.in. tematem Bliskiego Wschodu, w tym redaktor naszego portalu Karol Kaźmierczak. Konferencję przemilczały media głównego nurtu.

  Konferencja została zorganizowana w odpowiedzi na organizowaną w tych samych dniach w Warszawie przez rządy USA i Polski antyirańską konferencję ministerialną. Jak podali organizatorzy, pierwotnie miała odbyć się w gmachu polskiego Sejmu, jednak po interwencji marszałka Marka Kuchcińskiego została zakazana. Spodziewając się takiego obrotu sprawy zapewniono salę rezerwową w Centrum Kopernika, gdzie ostatecznie konferencja się odbyła. (…)

  Batory @Batory:
  Piękne zbiorowe zdjęcie pracowników zatrudnionych przez wiadomo kogo.

  Kojoto @Kojoto:
  Ruch Narodowy podejmuje ostatnio ciekawe działania promocyjne. Oby tak dalej – to nawet presstytutki zaczną się tym trochę interesować.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wieksza-obecnosc-sil-usa-w-polsce-widmo-agresji-ze-wschodu-spotkanie-duda-pence-w-warszawie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/netanjahu-w-warszawie-izrael-i-kraje-arabskie-chca-przyblizyc-swoj-wspolny-interes-wojne-z-iranem/

  https://kresy.pl/wydarzenia/pence-iran-to-najwieksze-zagrozenie-dla-pokoju-na-bliskim-wschodzie-dazy-do-kolejnego-holokaustu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/pompeo-tylko-konfrontacja-z-iranem-moze-doprowadzic-do-pokoju-na-bliskim-wschodzie-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/w-warszawie-podpisano-umowe-na-dostawe-systemu-himars-foto/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/czaputowicz-potepiamy-dzialania-iranu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/decyzja-ws-baz-usa-w-polsce-opozni-sie-szef-mon-pentagon-moze-potrzebowac-wiecej-czasu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/pentagon-prostuje-slowa-szefa-mon-usa-jeszcze-nie-osiagnely-porozumienia-z-polska-ws-zwiekszenia-liczby-zolnierzy/

  https://kresy.pl/publicystyka/iranskie-media-o-konferencji-bliskowschodniej-warszawski-cyrk/

  https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-iranu-konferencja-w-warszawie-to-spisek-przeciwko-regionowi-bliskiego-wschodu/

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/434176-ks-zielinski-czy-musimy-wchodzic-w-konflikt-z-iranem

  Ks. Zieliński: Na konferencję bliskowschodnią patrzę z przerażeniem. Czy musimy jako pierwsi wchodzić w konflikt z Iranem?

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Ks. Henryk Zieliński / autor: screen TVP wPolityce.pl

  Wykonaliśmy dobre usługi dla szczytnego celu – pokoju. Czy to da efekt czy nie, to inna historia. Jeśli my podejmujemy takie zadanie i ono jest przyjmowane, to jest to sukces. Dzięki temu nie mówimy o układzie warszawskim a o konferencji. Jestem dumny, że tak się stało. Ale niepokoi to, jak konferencja została przyjęta w UE. Dobry gest dla dobrej sprawy został niedostrzeżony

  — powiedział w „Salonie Dziennikarskim” mec. Marek Markiewicz, wykładowca akademicki, odnosząc się do konferencji bliskowschodniej, która odbywała się w Warszawie. (…)

  MnS
  Pan redaktor Karnowski ma kłopot, nawet ks. Zieliński – zawsze delikatny – zaczął mówić swoim głosem. Co dalej z „przyjaźnią” Polsko-Amerykańską?

  aDA
  Ks. Zieliński, Polacy musza jako pierwsi wchodzić w konflikt z Iranem, bo inaczej Żydzi okrzykną Polska jako kraj faszystów i antysemitów !! He,he, he

  Kostek@kostekspeedway
  Ludziska czy tego nie widzicie. Zrobili nam wrzutki odnośnie rzekomego polskiego antysemityzmu, po to żeby Polacy zamiast o konferencji rozmawiali o oskarżeniach wobec Polski. Rola dziennikarzy jest to dostrzec i pisać o tym.

  ff
  „Wykonaliśmy dobre usługi…” cateringowe. Tylko kelnerzy dostali po pysku. Taki los kelnera, raz nagrywa i obala rządy a innym razem robi tylko „łaskę”.

  https://wpolityce.pl/swiat/434189-dr-debski-usa-beda-ksztaltowac-nowy-porzadek-w-swiecie

  Dr Sławomir Dębski (PISM): USA będą kształtować nowy porządek. Polska musi sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie chce się znaleźć

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Dr Sławomir Dębski / autor: screen youtube.com Polskie Radio wPolityce.pl

  Konferencja dotycząca Bliskiego Wschodu to amerykańska inicjatywa. Stany Zjednoczone będą kształtować nowy porządek w świecie – powiedział w poranku „Siódma 9” dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

  Słyszeliśmy wczoraj z ust wiceprezydenta Pence’a, że USA będą wycofywać się z Bliskiego Wschodu, a także z innych części świata, być może także z Europy

  — mówił o zmieniającej się sytuacji geopolitycznej na świecie gość poranka.

  Polska musi sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie chce się znaleźć w procesie kształtowania nowego ładu. Czy pełnić rolę biernego obserwatora i stać z boku, przyglądając się, jak Amerykanie wycofują się z Bliskiego Wschodu, a później z Europy, czy jednak zaangażować się w ten proces w taki sposób, aby przynajmniej mieć szansę na to, że będziemy w stanie go skonceptualizować i być może w pewnych momentach zabezpieczyć własne interesy. Jakie? Np. takie, że jeśli Stany Zjednoczone wycofają się z Europy, to z Polski wycofają się na końcu

  — stwierdził Dębski. (…)

  Yakuza
  Polska już wie, gdzie się chce znaleźć – tam gdzie Monica Lewinsky.

  Ellis
  „te relacje mają dla nas charakter szczególny” – ten „szczególny” charakter relacji z USA i Izraelem zobaczyliśmy bardzo wyraźnie w czasie tej konferencji.

  Agganus@Agganus
  Narazie jesteśmy jak tresowane zwierzę: https://nczas.com/2019/02/15/prof-bartyzel-mowi-wprost-zydzi-przeczolguja-nas-jak-treser-w-cyrku-a-my-zastrzegamy-ze-nie-jestesmy-podludzmi/

  Polubienie

 13. https://wpolityce.pl/polityka/434190-muzeum-polin-z-nowym-dyrektorem-mkidn-nie-przedluzylo-umowy

  Muzeum Polin z nowym dyrektorem? MKiDN nie przedłużyło umowy Dariuszowi Stoli. Jego następca zostanie wyłoniony w konkursie

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 20 minut temu


  Dariusz Stola / autor: screen YT wPolityce.plDariusz Stola / autor: screen YT

  Jak informuje wyborcza.pl, Ministerstwo Kultury nie przedłużyło kontraktu dotychczasowemu dyrektorowi Muzeum Polin prof. Dariuszowi Stoli. Nowy dyrektor Muzeum Polin zostanie wyłoniony w konkursie.

  W związku z faktem, iż Muzeum Polin jest współorganizowane przez Ministerstwo Kultury, Urząd m.st. Warszawy i Stowarzyszenie ŻIH, powołanie dyrektora musi nastąpić w wyniku konsensusu pomiędzy nimi. Wiele wskazuje jednak na to, że do porozumienia w tej sprawie może nie dojść.

  Okazuje się bowiem, że zarówno prezydent Warszawy, jak i Stowarzyszenie ŻIH opowiadają się za kontynuacją pracy Dariusza Stoli.

  W imieniu Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny mogę powiedzieć, że najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora jest pan prof. Stola. Chcielibyśmy, aby kontynuował swoją misję, bo muzeum pod jego zarządem stale się rozwija i cieszy się międzynarodowym uznaniem

  — podkreślił cytowany przez Wyborcza.pl Piotr Wiślicki, prezes Stowarzyszenia ŻIH.

  Z kolei Rafał Trzaskowski powiedział, że w jego ocenie prof. Stola jest „najlepszym możliwym dyrektorem”.

  Jest doskonale przygotowany merytorycznie do sprawowania tej funkcji

  — przekonywał Trzaskowski.

  Dariusz Jan Stola jest historykiem, profesorem nauk humanistycznych, pracownikiem Instytutu Studiów Politycznych PAN i wykładowcą w Collegium Civitas. W marcu 2014 roku został – decyzją ówczesnego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego – powołany na dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. Kadencja dyrektora jest pięcioletnia z możliwością przedłużenia.

  wkt/wyborcza.pl

  OKOP
  Moja propozycja to JAN GRABOWSKI BARBARA ENGELKING oraz JAN TOMASZ GROOS

  dziobak
  no tak – jeżeli z gorliwością pluje na Polskę i Polaków to jest dobrze przygotowany Dość już tego plucia na nas przez obcą adenturę wpływu i ludzi którzy nie chcą być Polakami

  MonX
  Urzędników służących interesom obcego, wrogiego państwa nie zwalnia się ze stanowiska. Stawia się ich przed sądem, wojskowym. A wyrok wykonuje się tuż po ogłoszeniu.

  dominik@dominik
  Zawsze bronie dobrego imienia Polski gdy jestesmy nazywani wspolpracownikami Hitlera,odpowiedzialnymi za ludobojstwo Zydow etc. Dziesiatki tysiecy Polakow zginely ratujac obywateli Polskich Zydowskiego pochodzenia i tylko w Polsce byla kara smierci za ratowanie Zydow. Z drugiej strony kiedy patrze na czyscicieli kamienic, mafie ratuszowa, panow Rabieja i Trzaskowskiego ktorzy zaskarzyli odszkodowanie dla rodziny corki pani Jolanty Brzeskiej, kiedy za czasow HGW lokalni polityce PO, prokuratura,policja uznaly ze pani Jolanta Brzeska sama wywiozla sie do lasu, sama oblala sie benzyna i sama pozniej juz martwa przykryla sie galeziami to nie moge sie uwolnic od mysli ze zawsze pewna czesc kazdego narodu to potencjalni szmalcownicy ktorzy za nieduze pieniadze sa gotowi sprzedawac zycia innych ludzi. Kiedy widze ze zostal wybrany protegowany HGW na prezydenta to co mam myslec o Warszawie i jej mieszkancach?

  dr
  trzeba uczyć się od Żydów: gdyby w Izraelu było polskie Muzeum, które by opluwało Izrael, już buldożery żydowskie by go rozniosły w pył ! dlaczego antypolskie władze Muzeum nadal sieją antypolonizm?

  Polubienie

 14. rtjka
  dr Ewa Kurek – kolaboranci Hitlera – Niezależna Historia –

  zxx
  przeciez ten Gross mówi jednym językiem z Natanjachu jak większosc zydów w Izraelu i USA!! to nie są zadne przejezyczenia czy pomylki, oni tak naprawde myslą!

  eeetam
  z całym szacunkiem ale te wasze protesty mogą się zdać tylko psu na budę, tu potrzebna jest głośna kontrkonferencja na temat zbrodni żydowskich na narodzie polskim

  https://wpolityce.pl/polityka/434175-zgody-na-oczernianie-polski-nie-bedzie-polonia-protestuje

  Nigdy nie będzie zgody na kłamstwa i oczernianie Polski! Polonia protestuje przeciwko konferencji z udziałem Grossa

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Jan Tomasz Gross / autor: YouTube wPolityce.pl

  Jako potomkowie Polaków, którzy masowo walczyli i umierali w walce przeciw Niemcom hitlerowskim na wszystkich frontach, ginęli w obozach koncentracyjnych, tracili zdrowie jako robotnicy przymusowi w Trzeciej Rzeszy, nie możemy zaakceptować faktu, że prestiżowa EHESS użycza swojego autorytetu naukowego antypolskim, nierzetelnym postaciom ze świata nauki – przedstawiciele Polonii protestują przeciwko konferencji w Paryżu z udziałem Jana Tomasza Grossa.

  Apelują o odwołanie konferencji, która będzie prezentować jednostronne podejście do tematu.

  21-22 lutego w Paryżu odbędzie się konferencja „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”. Wystąpią na niej m.in. postacie słynące z opluwania Polski, oprócz Grossa głos zabiorą Jan Grabowski i Barbara Engelking.

  CZYTAJ WIĘCEJ: https://wpolityce.pl/historia/391413-tylko-u-nas-skandaliczne-slowa-w-polin-na-promocji-ksiazki-dalej-jest-noc-prof-engelking-polacy-wspoluczestniczyli-w-holokauscie

  Składamy na szanownych Panów ręce protest przeciwko włączeniu do konferencji naukowej La nouvelle école polonaise d’histoire de la Shoah organizowanej w dniach 21-22.02.2019 w siedzibie EHESS prelegentów, których standardy nie odpowiadają podstawowym wymogom naukowej rzetelności EHESS i międzynarodowym normom wypracowanym pod auspicjami ONZ, a działalność nosi wyraźny ksenofobiczny i antypolski charakter

  — piszą sygnatariusze listu otwartego, organizacje polonijne m.in. Polish Media Issues, Światowe Porozumienie Polskich Patriotów, Polonia Institute, Coalition of Polish Americans do organizatorów konferencji Szkoły Zaawansowanych Badań w Naukach Społecznych (EHESS) oraz Fundacji Pamięci o Holokauście.

  Podkreślają, że zaproszeni prelegenci, Jan Grabowski, Jan Gross, Barbara Engelking, Jacek Leociak, Joanna Tokarska-Bakir, Agnieszka Haska, publicystka „Gazety Wyborczej” Anna Bikont odznaczają się nierzetelnością w prowadzaniu badań naukowych.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/historia/387594-nasz-wywiad-prof-zaryn-odpowiada-prof-grabowskiemu-zdecydowal-sie-przenosic-na-polski-grunt-pseudoprawde

  Jesteśmy także poruszeni niedoborem transparentności w fazie organizacji konferencji i jednostronną selekcją prelegentów, a szczególnie faktycznym wykluczeniem wybitnych ekspertów prezentujących wyniki badań i oceny różniące się od kierunku reprezentowanego przez ww. badaczy, w tym przedstawicieli tak prestiżowych instytucji jak Muzeum Auschwitz, Instytut Pileckiego, Instytut Pamięci Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne

  — przekonują.

  Pełna treść listu: List otwarty w sprawie konferencji: https://dorzeczy.pl/_f//elements/2019-02/EHESSPLPrint.pdf

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/historia/433360-ipn-odpowiada-na-skandaliczna-publikacje-manipulacje

  ems

  `przy urnie wybierają parсʜów`
  i spodziewają się, że atakujący ich wraz żydami Amerykanie w razie czego obronią ich przed Putinem. Większych durniów nie ma w całym świecie!

  jan
  w Polsce nie ma polskiego rzadu,wczesniej rzadzili folksdojcze teraz eskimosi i robia dobrze tylko swoim eskimosom,czas na polski sejm ,senat i polski rzad,dekomunizacja i lustracja natychmiast

  Krk
  Kiedy patriota Duda odbierze temu oszczercy odznaczenia Polskie ? Chyba wtedy, kiedy zdegraduje Kiszczaka i Jaruzelskiego …

  Chudy
  Polonia potrafi się postawić i zorganizować, widzieć ostro, kto kim jest. A tutaj w kraju rozmycie, wybielanie sbków, komunistów, przywracanie komunistycznych nazw ulic, głosowanie na czerwoną zarazę

  Niedawno w GB "środowiska
  żydowskie” wymusiły odwołanie spotkania polskich prawicowych autorów z czytelnikami. Zna ktoś przypadek wymuszenia czegokolwiek przez „środowiska polskie”!? NIE! BO TO TCHÓRZLIWE DEΒILE SĄ!

  gregorwilewski@gregorwilewski
  Dlaczego świat i Hitler nie mógł zcierpieć Zydów. Otóż przede wszystkim dlatego, że w przeważającej mierze byli komunistami:
  – organizacja rewolucji październikowej w Rosji, – w pierwszym sowiecki rządzie z pośród ich 13 członków 6 było Zydami – założyciele KGB – itd. itd, patrz:

  Czy jest chociaż jeden historyczny fakt potwierdzający szlachetne czyny Zydów wobec Polaków? To własnie Zydzi w mundurach Wehrmachtu, SS, KGB i UB byli największymi pogromcami Polaków. Dlaczego nikt o tym nie mówi?! Nie ma przecież żadnego innego narodu na świecie, którzy tak pomogali i wspierali Zydów jak Polacy. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Zydzi zrewanżowali się nam za to kłamstwem i mordem. Dlaczego nikt o tym nie mówi? Jakim prawem bez przerwy oczernia się nas Polaków za krzywdy, które wyrządzili Zydom inne nacje? Dlaczegi nikt nas nie szanuje? Otóż pierwszym powodem jest to, iż polska „opozycja” daje przyzwolenie na mieszanie Polski i Polaków z błotem. Sprzyjają je lewackie żydowskie media. Sytuacja zmierza do tej, jaka była przed pierwszym rozbiorem Polski.

  https://kresy.pl/wydarzenia/gross-i-grabowski-uczestnikami-konferencji-nowa-polska-szkola-historii-holokaustu-w-paryzu-polonia-protestuje/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.