855 No to kto tym razem znów oskarżył Polaków o współudział z tzw. holokoście, aryjski premier Izraela, rosyjskie KGB ale też z Izraela, Chińczycy ich kontrolujący, czy raczej kosmici i reptilianie kontrolujący Chińczyków za pomocą ich telefonów?

Prof. Andrzej Zybertowicz / autor: wPolityce.pl

Komentarze zablokowane
Czy on twierdzi że Netanyahu jest Ruskimi szpiegiem?

witekgl@witekglwczoraj
Pan Zybertowicz może także doszukuje się „paluszków rosyjskich” w wypowiedziach pana Pence’a, pani Mitchell i pana Netaniahu. Nie zauważa, że te trzy osoby napluły nam w twarz. Może jemu nie? Pan Zybertowicz może jest nawet za tym, żeby poświęcić zwycięstwo w polskich wyborach, na rzecz wsparcia wyboru pana Netanoahu i partii Likud. Bo czym innym jest wycieczka Grupy V4 do Jerozolimy. Przy okazji znowu naplują nam w twarz i zażądają pieniędzy.

Rozumiem,
że jak M Pompeo dał nam za wzór do naśladowania żydowskiego zbrodniarza i domagał się realizacji żydowskich roszczeń to też był przejaw wojny informacyjnej za którą odpowiada Rosja? Schizofrenia?

ewa
Ja jednak myślę że to robota kosmitów i reptilian

Geoanalityk PIS
Pan upraszcza sprawę. To wywiad chiński, którym steruje Łubianka. Posłużyli się żydami, by skłócić nas z USA.

Kamil
Panie Zybertowicz powiedzmy wreszcie prawdę.. Nie mogły paść takie słowa, ponieważ Natanjachu nie był w Polsce, ba.. nawet Konferencji nie było, to tylko są urojenia głupich Polaków, prawda?

abc
kim otoczył sie PAD , tylko współczuc i mamy to co mamy .

s.baca
Taaak, rosjanie, a moze eskimosi, a moze pigmeje. Prawda jest prosta i nie ma co udawac, ze pada deszcz.

gosia
Jutro dowiemy sie że Rosja odpowaiada z taśmy Kaczyńskiego i skazanie Biedronia. To się nazywa urojenia

leming
A więc wszystko jest już jasne, to przez Putina. Kto im daje te tytuły profesorskie ?

Głosuj_na_Ruch_Narodowy
Przestań bredzić Zybertowicz, bo „ciemny lud” już nie kupuje tych opowieści o wszechobecnej ruskiej agenturze. Nowele ustawy o IPN i SN też wam napisały „rosyjskie paluszki”? PiS=PO=JEDNO_ZŁO

https://wpolityce.pl/polityka/434031-prof-zybertowicz-szukalbym-tutaj-paluszkow-rosyjskich

Prof. Zybertowicz komentuje artykuł „Jerusalem Post”: „Szukałbym tutaj paluszków rosyjskich. To przejaw wojny informacyjnej”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Konferencja bliskowschodnia jest częścią pewnego procesu i nie wiadomo jak wybrzmią  pewne elementy. (…) Pytany o wypowiedź premiera Izraela, o którą na swoich łamach zamieścił „Jerusalem Post”, prof. Zybertowicz ocenił, że jest to element wojny informacyjnej.

Jeśli faktycznie jest tak,  jak mówi pani ambasador, że premier nie powiedział tych słów, a „Jerusalem Post” przypisał mu je bezpodstawnie, to mam wrażenie, że jest to przejaw jakiejś wojny informacyjnej toczonej z Polską, że chodziło o odwrócenie uwagi od tego, co jest kluczowe dla tej konferencji

— powiedział prof. Zybertowicz.

Szukałbym tutaj paluszków rosyjskich. Jak wiadomo, mniejszość rosyjska jest bardzo wpływowa w izraelskiej polityce

— podkreślił doradca prezydenta.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

Minister Szczerski: Wygląda na to, że artykuł w „Jerusalem Post” to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej

Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

wkt/Radiowa Trójka

KOn
Majac takich „doradców” jak prof. Zybertowicz, Soloch i Romaszewska, Duda przegra z kretesem wybory prezydenckie !!

zdfye
Każda sroka swój ogonek chwali, Polityków mamy cienkich i wątpliwego pochodzenia ,a doradców jeszcze gorszych, w tym przypadku PAD musi się rozglądać za robotą.

xxx
Straszycie nas Rosją, a po cichu sprzedajecie Polskę.

jan
zenujace tlumaczenia ,skoncz pan wstydu oszczedz

mietas@mietas
Żydzi plują nam w twarz (to takie wyświechtane), ale prawdziwe. Natomiast nasi politycy ze strachu prostują, do nich dołączają ze strachu o stanowiska socjolodzy i inni analitycy. Opozycja ma ułatwione zadanie. Naród chce silnego państwa. Żydzi najpierw atakują a potem negocjują. Ostatni przypadek. Nigdzie ich nie chcieli.

abc
Jednym wszystko kojarzy się z seksem, a drugim z ruskimi, cóż taka przypadłość. Panie Profesorze mam dla Pana pocieszającą informację, dzisiejsza medycyna leczy nie takie przypadki, dużo zdrowia.

Anonim
Po prostu więcej nie zapraszać Netaniahu do Polski a Azari za antypolskie wypowiedzi już dawno powinna zostać wyrzucona z Polski bez prawa powrotu. Gadka o nieprawdziwości informacji to tylko kit.

Kamil
Sratatata….., Jezuzalem Post jest gazetą ściśle związaną z partią premiera Natanjachu i przekazała idealnie wypowiedź premiera Izraela oskarżającego Polskę o Holocaust.

5 litrów benzyny
Tak, tak, obrzucono nas kałem (holokałem), a pan prof. Zybertowicz ściera go z twarzy, próbuje i zapewnia: ” to pyszna mleczna czekolada”

prof. po podstawówce
Skąd oni takich profesoruf biorą, no skąd?

last
Wpadłbyś wreszcie człowieku na jakiś inny trop, na ruskich zawsze można, to takie prostę jak obrażanie kościoła katol., ale juz zaglądnięcie w ponurą duszę odwiecznych wrogów Polski, to strach…

Ja
Klasyka ! Czy można jakiś nowy motyw prosić ?

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/radio-swoboda-za-epidemie-odry-w-europie-moga-odpowiadac-rosyjskie-trolle/

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

Bajbus
Jeżeli zdementowała to znaczy, że jest to prawdą. Azari znana jest z „prawdomówności”.

Tragedia
Niestety, po wczesniejszych kretactwach Azari nie da sie tego dementi powaznie potraktowac bo nawet to dementi jest niejasne.Czy nie ma stenogramow w MSZ?, malo tam osob zna ten język?

Natenczas Wojski
AZARI KŁAMIE! Przeglądałem właśnie „Jérusalem Post” i nie ma nadal żadnego sprostowania. Jest artykuł o decyzji Dudy. Gazeta podtrzymuje słowa Netanyahu, ŻE FAKTYCZNIE POWIEDZIAŁ, TO CO POWIEDZIAŁ…

Taki Tam
Czekam na oficjalne przeprosiny polskiego Narodu. Jak długo ci ludzie bez właściwości nazywający się polskim rządem będą udawać, że deszcz pada?

Zuza
Ściema na całego i próbny balon, najprawdopodobniej powiedział to co powiedział a teraz rakiem się wycofuje. Przyjechali do Polski, zrobili kupę w salonie i teraz mówią, że to nie ich… ręka.

Henryk
Czy ta stanowcza reakcja pani ambasador Izraela poszła w świat? Żałosne pani ambasador.

Konrad
W tym „dementi” pani azari mowi o kolaboracji z jakimis nazistami. Nie ma slowa o Niemcach. Nie bylo wowczas takiego panstwa – Naziland i takiej narodowosci – Nazisci. Wiec o czym ona mowi ?

Jozin
Co to babsko jeszcze robi w Polsce? I dlaczego razem z netanyahu nie są persona non grata?

https://wpolityce.pl/polityka/434010-azari-informacje-o-slowach-netanjahu-sa-nieprawdziwe

Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zdementowała podane przez dziennik „Jerusalem Post” informacje nt. wypowiedzi w Warszawie premiera Izraela Benjamina Netanjahu – poinformowała w piątek nad ranem PAP Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

KPRM udostępniła PAP wiadomości, które skierowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari do Marka Korowajczyka, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM.

Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o »polskim narodzie«. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu”. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu

— napisała ambasador Izraela w Polsce.

Do sprawy odniósł się wcześniej prezydent Andrzej Duda.

Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem by się spotykać, mimo wcześniejszych ustaleń

— napisała głowa państwa na Twitterze.

W ramach wizyty w Polsce, premier Izraela Benjamin Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN. „Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie” – miał powiedzieć Netanjahu.

Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Ne przytacza również pytania Haaretzu, na który Netanjahu  odpowiedział.

Polskie media w większości odniosły się do informacji „Jerusalem Post”.

gah/PAP/Twitter

Tragedia
Informacja poszla w swiat. Jezeli slowa w JP byly nieprawdziwe to niech rzad Izraelski je oficjalnie i publicznie zdementuje

witekgl@witekgl
A Haaretz napisał tak : „The Poles collaborated with the Nazis and I don’t know anyone who was ever sued for such a statement,” Netanyahu said, referring to the controversial Holocaust law that Poland passed in late 2017 Więc nie ma wątpliwości iż pan Netaniahu powiedział to, co mu się zarzuca. Powiedział to co myśli, i czemu zaprzeczyć przed zbliżającymi wyborami mu nie wolno, bo przegra. podobnie jest z Polsce – jeżeli nie zareagują, to przegrają kolejne wybory.

ikajanuc@ikajanuc
….jeszcze trochę i dowiemy się, że Hitler w 39 …..przyszedł na ratunek! mordowanym w Polsce biednym żydom!!!!

witekgl@witekgl
Czytam i czytam i sprostowania nie widzę. A Jeruzalem Post piszą tak: Earlier on Thursday, Prime Minister Benjamin Netanyahu appeared to push back against a Polish law that prohibits broad statements that the Poland as a state or as a nation, collaborated with the Nazis to kill Jews during World War II.

„Poles cooperated with the Germans” during the Holocaust, Netanyahu said.

He spoke toward the end of a two day trip to Warsaw as he sat in the Museum of the History of Polish Jews located in the heart of what had been the Warsaw Ghetto.

Polak
Czy nieprawdą jest, że żydki od urodzenia wychowywani są w patologicznej nienawiści do Polski i Polaków, Ojczyzny swoich rodziców i dziadków? Czy to nie oni uczą ich sfałszowanej historii holocaustu?

stan
Jaki Duduś odważny ,nie do wiary! Zaraził się odwagą od Kaczyńskiego!

lolek
pajac na twiterze pisze zamiast oficjalnie wystąpić z żądaniem przeprosin. zaprosiliście gości, którzy naplili nam w twarz.

…..


autor: Fratria/M.Czutko wPolityce.pl

gość
Wygląda na to……. To ma być dyplomatyczny język.

Soloch klamie jak zwykle
slowa te padly w obecnosci Polakow. No coz, eskimosi z kazdej strony klamia, manipuluja i oskarzaja nas o wszystko zlo, a Soloch mowi, ze nic sie nie stalo. Kiedy w koncu wyrzuca te czerwone pajaki od PAD

pixel
o jakie mądre spostrzeżenie panie z BBN-u !

Wojciech
Nieprawda, nic nie zostało zażegnane. To bajki dla głupich Polaczków. Co miał powiedzieć to powiedział i to poszło w świat.

Anna
Padły. Pan Prezydent i nasz rząd nawet nie klęczy na kolanach przed tymi którzy nas opluwają tylko się czołga. Nie będę więcej głosować na PiS ani na Dudę. Koniec

ten pan wie co pisze
Rafał Ziemkiewicz , >interia< dzisiaj, 15 lutego (09:42) : W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie.

https://wpolityce.pl/polityka/434026-szef-bbn-zgrzyt-na-linii-polska-izrael-zostal-zazegnany

Szef BBN: Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany. Słowa, która miał powiedzieć Netanjahu, nie padły

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany, oświadczenie ambasador Izraela Anny Azari wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć w Warszawie premier Benjamin Netanjahu nie padły – powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch w radiu ZET.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. W wiadomości skierowanej do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Soloch był pytany w radiu ZET, czy mamy poważny zgrzyt na linii z Izraelem.

Wygląda, że został on zażegnany, oświadczenie pani ambasador wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć premier Netanjahu nie padły. Reakcja strony polskiej była stanowcza – zarówno premiera jak i prezydenta

— powiedział Soloch.

Podkreślił, że to izraelskie media podały informację o słowach, które miał wypowiedzieć w Warszawie premier Izraela.

I ta sprawa została bardzo szybko wyjaśniona

— dodał Soloch. Podkreślił, że zgrzyt nie może przysłaniać rezultatów całej konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Jak mówił podobnie szybka była reakcja „we wcześniejszym bardzo niemądrym oświadczeniu (amerykańskiej) dziennikarki i była natychmiastowa reakcja Światowego Kongresu Żydów”.

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Sformułowanie to określiła jako „niefortunną nieścisłość”.

Soloch dodał, że chciałby wierzyć, że wypowiedź dziennikarski „jest to tylko ignorancja, a nie zła wola”.

Ja bym najbardziej podejrzewał mieszankę złej woli i ignorancji. Nasza reakcja zawsze w takich sytuacjach musi być bardzo zdecydowana i  jednoznaczna, po drugie pokazuje, ile pracy mamy jeszcze do wykonania

— powiedział Soloch w internetowej części rozmowy.

gah/PAP

…..


autor: Fratria wPolityce.plautor: Fratria

Byly Pisowiec
A mnie wyglada na to,ze to nasz Prezydent i nasz rzad manipuluja i oszukuja Polakow. Macie narod za glupkow? Przeliczycie sie. Spadajcie do Izraela.

Marek
Dzisiaj narodowcy organizują protest przed ambasadą Izraela. W reakcji na te skandaliczne słowa.

xxx
Znowu ta sam taktyka schować się do nory i udawać, że nic się nie stało. Otóż stało się. Napluto nam w twarz i takie gadanie tylko pogrążą PiS i całą tą zgraję nieudaczników.

sake
Zetrzyj ślinę z pyska panie Szczerski. Polskę opluto a on mówi o manipulacji dziennikarskiej. Co za wstyd dla Polski ta obrzydliwa konferencja.

https://wpolityce.pl/polityka/434016-szczerski-wyglada-na-to-ze-artykul-w-jp-to-manipulacja

Minister Szczerski: Wygląda na to, że artykuł w „Jerusalem Post” to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Otrzymaliśmy oficjalne wyjaśnienia strony izraelskiej dotyczące rzekomego cytatu słów premiera Izraela; wygląda na to, ze artykuł w „Jerusalem Post” to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej

— napisał na Twitterze szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Dobrze, że zostało to wyjaśnione po naszych interwencjach

— dodał.

Przedstawicielom państwa Izrael dziękuję za efektywną współpracę w tej sprawie

— podkreślił prezydencki minister.

Przed wyjaśnieniami ze strony Izraela, prezydent Duda zadeklarował:

Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/polityka/434013-szybka-reakcja-prezydenta-dudy-na-doniesienia-o-netanjahu

Ostatecznie ambasador Izraela Anna Azari zdementowała doniesienia „Jerusalem Post”.

Informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

— podkreśliła w piśmie do Marka Korowajczyka, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/polityka/434010-azari-informacje-o-slowach-netanjahu-sa-nieprawdziwe

gah

https://kresy.pl/wydarzenia/szczerski-otrzymalismy-wyjasnienia-ws-slow-netanjahu-wyglada-na-to-ze-to-manipulacja-dziennikarska/

8 thoughts on “855 No to kto tym razem znów oskarżył Polaków o współudział z tzw. holokoście, aryjski premier Izraela, rosyjskie KGB ale też z Izraela, Chińczycy ich kontrolujący, czy raczej kosmici i reptilianie kontrolujący Chińczyków za pomocą ich telefonów?

 1. Emeryt z 1 000
  P. Azari, czy żyd był sądzony za kolaborację z Niemcami, czy Sowietami, albo po wojnie z UBekami? A może był sądzony jako kapo za znęcanie się, czy mordowanie współwięźniów w obozach? Na pewno nie był.

  Jarosław
  No i co z tego, że wezwana ? W mediach i tak ruszyło już zaklinanie rzeczywistości i tłumaczenie „ciemnemu ludowi” co powiedział netanjahu jak powiedział to co powiedział.

  Emeryt z 1 000
  Żydowska agresja wobec nas stała się już w pełni jasna w trakcie świeżo zakończonej konferencji „pokojowej” w Warszawie.

  Emeryt z 1 000
  Powstanie Warszawskie było walką przeciw niemieckiemu i żydowskiemu ludobójstwu

  https://wpolityce.pl/swiat/434039-ambasador-azari-wezwana-do-polskiego-msz

  Ambasador Azari wezwana do polskiego MSZ! Resort domaga się wyjaśnień w związku z artykułem „JP” dot. wypowiedzi Netanjahu

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  Flagi Polski i Izraela / autor: Fratria wPolityce.pl

  Ambasador Izraela Anna Azari została wezwana do MSZ; resort chce uzyskać wyjaśnienia w związku z artykułem izraelskiej gazety dotyczącym wypowiedzi premiera Izraela, a także przekazać polskie stanowisko w tej kwestii

  — powiedziała w piątek PAP rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

  CZYTAJ TAKŻE: https://wpolityce.pl/swiat/433994-jp-netanjahu-mowil-o-wspoludziale-polakow-w-holokauscie

  https://wpolityce.pl/polityka/434013-szybka-reakcja-prezydenta-dudy-na-doniesienia-o-netanjahu

  https://wpolityce.pl/polityka/434010-azari-informacje-o-slowach-netanjahu-sa-nieprawdziwe

  https://wpolityce.pl/polityka/434016-szczerski-wyglada-na-to-ze-artykul-w-jp-to-manipulacja

  Pani ambasador Izraela została wezwana do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chcemy po prostu uzyskać wyjaśnienia w sprawie, która jest sprawą medialną a konkretnie artykuł, który pojawił się w izraelskiej gazecie dotyczący wystąpienia pana premiera Benjamina Netanjahu w Muzeum Historii Żydów Polskich. Chcemy uzyskać więcej informacji oraz przekazać polskie stanowisko

  — powiedział PAP rzeczniczka MSZ.

  „Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

  Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali

  — podkreśliła Azari, zwracając się do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka.

  Ambasador podkreśliła, że „Jerusalem Post” „już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę premiera Netanjahu”.

  To sprostowanie zostało przyjęte przez Kancelarię Premiera, ale chcemy wyjaśnić dalsze szczegóły tej wypowiedzi. Myślę, że jeszcze chwilę będziemy o tym rozmawiali z ambasadą Izraela. To jeszcze chwilę potrwa

  — podkreślił dyrektor departamentu spraw zagranicznych w KPRM.

  Premier Izraela przebywa z wizytą w Polsce w związku z konferencją dotyczącą Bliskiego Wschodu. W ramach wizyty Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN.

  Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie

  — miał powiedzieć Netanjahu.

  Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski, „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Nie przytacza również pytania Haaretza, na który Netanjahu odpowiedział.

  Polskie media w większości odniosły się do informacji „Jerusalem Post”.

  Ustawa o IPN została uchwalona w marcu 2018 roku i wywołała zgrzyt dyplomatyczny między innymi ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem. Kryzys dotyczył zapisu, który penalizował przypisywanie narodowi polskiemu lub państwu odpowiedzialności między innymi za zbrodnie hitlerowskie. W czerwcu 2018 roku Polska wycofała zapis, a premier Mateusz Morawiecki i premier Izraela we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że Izrael nie zgadza się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów.

  Sprawa rzekomej wypowiedzi premiera Izraela będzie „do końca wyjaśniana”; nie możemy pozostawić żadnych niedomówień

  — podkreślił w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Zaznaczył jednocześnie, że oświadczenie ambasador Izraela w tej sprawie „w jakiś sposób sytuację wyjaśnia”.

  „Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Zdementowała to ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

  Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali

  — podkreśliła Azari, zwracając się do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka.

  Ambasador podkreśliła, że „Jerusalem Post” „już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa – stało się tak na prośbę premiera Netanjahu”.

  Sasin został zapytany na antenie Polskiego Radia, czy premier weźmie udział w planowanym na 19 lutego w Izraelu szczycie liderów państw Grupy Wyszehradzkiej – z udziałem premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

  Na pewno nie ma powodu, żeby nie ufać komunikatowi pani ambasador Azari

  — odparł szef KSRM.

  Pierwsza informacja, która podał „Jerusalem Post” rzeczywiście zszokowała nas wszystkich w Polsce. Jeśli taka wypowiedź miałaby miejsce, to byłaby wypowiedź rzeczywiście skandaliczna, bo skrajnie nieprawdziwa

  — powiedział Sasin.

  Poinformował jednocześnie, że ta sprawa będzie „do końca wyjaśniana”, bo – jak wskazał – „nie możemy pozostawić żadnych niedomówień”. „Natomiast wydaje się, że to, co napisała ambasador Azari może rzeczywiście oddawać, czy oddaje rzeczywistość (…). Myślę, że możemy powiedzieć w tym momencie, że to oświadczenie ambasador w jakiś sposób sytuację wyjaśnia” – zaznaczył szef KSRM.

  Dopytywany, czy Polska oczekuje jeszcze jakichś wyjaśnień w tej sprawie, np. z kancelarii premiera Netanjahu, Sasin odpowiedział: „Nie chciałbym w tej chwili przesądzać, bo to jest bardzo świeża sprawa (…). Mnie osobiście wydaje się, że oświadczenie ambasador jest jednoznaczne w tej sprawie i wyjaśnia całą sprawę”.

  Do sprawy odniósł się również w nocy z czwartku na piątek – jeszcze przed sprostowaniem informacji – prezydent Andrzej Duda. „Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP +Zameczek+ w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4). Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem by się spotykać, mimo wcześniejszych ustaleń” – napisał na Twitterze.

  Premier Izraela przebywa z wizytą w Polsce w związku z konferencją dotyczącą Bliskiego Wschodu. W ramach wizyty Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN.

  „Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie” – miał powiedzieć Netanjahu.

  Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski, „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Nie przytacza również pytania Haaretza, na który Netanjahu odpowiedział.

  Polskie media w większości odniosły się do informacji „Jerusalem Post”.

  Ustawa o IPN została uchwalona w marcu 2018 roku i wywołała zgrzyt dyplomatyczny między innymi ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem. Kryzys dotyczył zapisu, który penalizował przypisywanie narodowi polskiemu lub państwu odpowiedzialności między innymi za zbrodnie hitlerowskie. W czerwcu 2018 roku Polska wycofała zapis, a premier Mateusz Morawiecki i premier Izraela we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że Izrael nie zgadza się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów.

  as/PAP

  Jieżonek
  Zhańbi się już kompletnie Morawiecki, jeżeli pojedzie do Izraela, tak jak planował i tak jakby nic się nie stało.

  zakłamują historię, wiecie kto
  i znowu – polski naród kolaborował z nazistami, Polacy kolaborowali z nazistami !? Pomijam że to kłamstwo! Nie ma nacji naziści, nie istnieje!!! Są Niemcy i ideologia nadludzi odpowiada za mordy II wś

  Kaszana
  Zarówno w Haaretz jak i na JPost wcale nie wycofali się z twierdzenia nt wypowiedzi Netanyahu

  Szkoła_Dmowskiego
  Jeśli Polska ma takich „wielkich sojuszników i szczerych przyjaciół” jak USA i Izrael to naprawdę żadnych wrogów nam już więcej nie potrzeba… To owce naiwnej jednowektorowej polityki zagranicznej

  luiza
  Doskonałe podsumowanie Rafała Ziemkiewicza https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-polska-w-pozycji-horyzontalnej,nId,2837626

  czerpydysz
  i co z tego wyniknie?Wypija kawa.poopowiadaja sobie kawaly,na koniec dadza sobie buzi, a smrod pozostanie

  mm
  hahahaha Niech już pisy nie udają, że tak karcą żydów. Przecież wszyscy wiedzą, że pisy robią łachę żydojankesom. I chcą Polaków popchnąć do wojny w interesie usraela!!!!

  Maja
  Czy to była konferencja nt. kto komu jest co winien -Żydzi Polakom czy odwrotnie czy o pokoju na Bliskim Wschodzie? Jakieś pretensje Netanjahu były w programie konferencji? Swoją pieczeń chciał upiec?

  lubelak@lubelak
  No i co z tego, że ją wezwali jak i tak robią, co im Żydzi każą i zapisy 447 zrealizują.

  Tylko Prawda
  Dlaczego „Polski Rząd” nie przyklei tych dokumentów USRAEL-owi na czoło ? https://nczas.com/2019/02/16/straszna-prawda-o-zydach-kto-tak-naprawde-ich-zapakowal-do-pociagow-wiozacych-do-komor-gazowych/

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/434087-polska-opozycja-i-iran-jednym-glosem-krytykuja-konferencje

  Polska opozycja i Iran jednym głosem: Konferencja bliskowschodnia skończyła się porażką

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP/Leszek Szymański wPolityce.pl

  Konferencja bliskowschodnia była jedną wielką porażką polskiej polityki zagranicznej i wielką porażką Polski

  — ocenił w piątek poseł Tomasz Siemoniak (PO-KO).

  Będziemy domagali się informacji rządzących, kto doprowadził do tej konferencji i pozwolił na taki jej przebieg

  — dodał.

  13 i 14 lutego w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona sprawom pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Przyciągnęła ona do Warszawy m.in. szeroką reprezentację krajów tego regionu (w tym Arabię Saudyjską, Izrael, Katar, Jemen, Jordanię, Kuwejt czy Zjednoczone Emiraty Arabskie) oraz przedstawicieli państw Unii Europejskiej.

  Na warszawskiej konferencji nie było natomiast przedstawicieli Iranu, który nie został zaproszony do udziału w spotkaniu. Nieobecna była też m.in. Rosja, która zorganizowała w czwartek spotkanie prezydenta Władimira Putina z przywódcami Turcji i Iranu: Recepem Tayyipem Erdoganem i Hasanem Rowhanim, w Soczi.

  Tomasz Siemoniak (PO-KO) ocenił w piątek, że konferencja bliskowschodnia była „wielką porażką polskiej polityki zagranicznej i wielką porażką Polski”.

  Fiasko tej konferencji jednoznacznie obciąża rządzących, którzy nie potrafili, ani zdefiniować interesu Polski, ani przeprowadzić tej konferencji w taki sposób, żeby uniknąć tych negatywnych zdarzeń

  — podkreślił polityk podczas konferencji prasowej w Sejmie.

  Według niego dziś o Polsce w tym kontekście źle się mówi.

  Zaproszeni przez polityków PiS goście z zagranicy pokazali się jako osoby, które nie szanują miejsca w które zostały zaproszone i tylko takie komentarze w tym momencie idą w świat

  — zaznaczył Siemoniak.

  Będziemy domagali się ze strony rządzących pełnej informacji, kto i jakie decyzje podejmował, że doprowadził do tej konferencji, i kto pozwolił na taki, a nie inny jej przebieg

  — oświadczył poseł PO-KO.

  W ocenie Andrzeja Halickiego (PO-KO) „Od trzech lat mamy antydyplomację, zamiast dyplomacji”.

  Ta konferencja była sprzeczna z polską racją stanu. Polską racją stanu jest gwarantowanie Polakom bezpieczeństwa i budowanie pozycji Polski jak najsilniejszej, a przede wszystkim skutecznej w polityce zagranicznej

  — podkreślił poseł Platformy.

  Jego zdaniem ta konferencja nie zbudowała Polsce dobrego wizerunku na Bliskim Wschodzie i naraziła nas na koszty.

  Ta konferencja przede wszystkim skłóciła nas z partnerami europejskimi

  — mówił Halicki.

  Poseł nawiązał też do rzekomych słów obecnego na konferencji premiera Izraela Benjamina Netanjahu. „Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Tę informację zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

  Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali

  — podkreśliła Azari, zwracając się do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka.

  Powinny paść bardzo mocne słowa „przepraszam” zwłaszcza premier Netanjahu na koniec myślę, że powinien Polaków przeprosić

  — oświadczył Halicki.

  Siemoniak dodał, że przeprosiny ze strony premiera Izraela „Polsce i Polakom się po prostu należą”.

  Oczekujemy tego, że premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda sprawią, że premier Netanjahu przeprosi Polskę i Polaków w duchu tych ustaleń, które finalizowały poprzedni wielki kryzys polsko-izraelski po niesławnej nowelizacji ustawy o IPN

  — mówił poseł PO-KO.

  Premier Izraela przebywał z wizytą w Polsce w związku z konferencją dotyczącą Bliskiego Wschodu. W ramach wizyty Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN.

  Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie

  — miał powiedzieć Netanjahu.

  Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski, „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Nie przytacza również pytania Haaretza, na które Netanjahu odpowiedział.

  Polskie media w większości odniosły się do informacji „Jerusalem Post”.

  Ustawa o IPN została uchwalona w marcu 2018 roku i wywołała zgrzyt dyplomatyczny między innymi ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem. Kryzys dotyczył zapisu, który penalizował przypisywanie narodowi polskiemu lub państwu odpowiedzialności między innymi za zbrodnie hitlerowskie. W czerwcu 2018 roku Polska wycofała zapis, a premier Mateusz Morawiecki i premier Izraela we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że Izrael nie zgadza się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów.

  Rzecznik irańskiego MSZ Bahram Kasemi odrzucił w piątek w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej resortu, zarzuty podniesione w oświadczeniu po warszawskiej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, określając dokument jako „dowód na porażkę antyirańskiego szczytu”.

  Pomimo ogromnych wysiłków Waszyngtonu na rzecz przeprowadzenia wszechstronnego szczytu i stworzenia nowego sojuszu przeciwko Islamskiej Republice Iranu, niewielka liczba i niski szczebel uczestników konferencji sprawiły, że końcowe oświadczenie szczytu stało się bezużytecznym dokumentem, opracowanym wyłącznie przez dwóch jego organizatorów, i brakowało mu wiarygodności

  — ocenił Kasemi.

  Według rzecznika nawet ci „nieliczni i niskiego szczebla uczestnicy nie zgodzili się poprzeć jakiejkolwiek wymierzonej w Iran decyzji na konferencji, która od samego początku nie miała szans powodzenia”.

  Kasemi dodał, że „od wczesnego etapu porażka pomysłu przeprowadzenia szczytu była w pełni wyobrażalna i przewidywalna dla wszystkich czołowych i mądrych wizjonerów, analityków i polityków”.

  W jaki sposób konferencja o pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie może odnieść sukces w sytuacji, gdy główni regionalni gracze, tacy jak Iran, Turcja, Liban, Syria, Irak i Palestyna są nieobecni, a znaczące kraje, takie jak Chiny, Rosja i wiele innych wiodących europejskich i pozaeuropejskich państw jest albo nieobecnych, albo reprezentowani są na bardzo niskim szczeblu

  — pytał rzecznik.

  Następnie stwierdził, że „nerwowe i pełne napięcia uwagi i zachowania sekretarza stanu USA (Mike’a Pompeo) i wiceprezydenta USA (Mike’a Pence’a), którzy w przemówieniach i wywiadach otwarcie krytykowali Europę lub uporczywie pytali (…) o wycofanie się z porozumienia nuklearnego (światowych mocarstw) z Iranem, są najlepszym świadectwem i oznaką ich niepowodzenia, a także niemożności osiągnięcia pożądanych celów na szczycie”.

  Rzecznik irańskiego MSZ zwrócił również uwagę, że z jednej strony USA są organizatorami konferencji o pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie, a z drugiej strony podsycają napięcia wśród państw regionu.

  Stany Zjednoczone promują niepewność, niestabilność, biedę, wojnę i ekstremizm w regionie poprzez swe jednostronne wycofanie się z porozumienia nuklearnego oraz naruszenie wszystkich międzynarodowych praw, a także uprawianie hipokryzji i sponsorowanie terroryzmu

  — dodał rzecznik.

  Kasemi podkreślił, że „pomimo całej wrogiej i wojowniczej polityki, prowadzonej przez Stany Zjednoczone i reżim Izraela, wciąż będą trwały walka i opór w celu stworzenia bezpiecznego i stabilnego regionu, wolnego od obecności obcych i agresywnych sił”.

  Na koniec rzecznik MSZ Iranu powiedział, że „USA powinny natychmiast położyć kres swojej bezowocnej niechęci i pełnej uprzedzeń polityce poprzez zrozumienie realiów tego newralgicznego regionu świata”.

  W warszawskim spotkaniu ministerialnym poświęconym problematyce pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów z całego świata, m.in. sekretarz stanu i wiceprezydent USA, premier Izraela Benjamin Netanjahu, także szeroka reprezentacja Bliskiego Wschodu, w tym delegacje Arabii Saudyjskiej, Kataru, Jemenu, Jordanii, Kuwejtu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz przedstawiciele wszystkich państw UE.

  tkwl/PAP

  celnik@celnik
  Totalitarna opozycja ma pierwszy raz 100 % racji. Ta konferencja to katastrofa. Takiego wcurfu na Górali ze wzgórz Golan i naszego bezjajecznego rządu to jeszcze nie widziałem. Taką opinię dziś wyczytałem: Miała być konferencja irańska, a była antypolska za polską kasę. Skecze Monty Pythona to przy tym kabarecie są cieniutkie. Zapraszamy do siebie gości, dajemy im jedzenie, picie obiecujemy pomoc na każdym kroku, a goście w podzięce robią nam ku. pę na dywan i że śmiechem ogłaszają sąsiadom że jesteśmy bru. dasami…. Koszmar!!!!!!!! Nic dodać nic ująć.

  Łysy
  No przecież była to totalna KATASTROFA! Naubliżano nam we własnej stolicy we własnym kraju!

  Idźcie z tą propagandą
  PO narzeka, bo Bruksela nie chce tej wojny z Iranem. Jako opozycja próbują nabić sobie punktów bazując na szoku jakiego doznaliśmy. To wszystko jednak nie świadczy, że konferencja była sukcesem.

  a w czym sukces??
  Polacy jednym głosem – pisowskimi rękami sprzedano nas. Porażka bo polskie firmy masowo są teraz wyrzucane z Iranu; no ale polskiej przedsiębiorczości ma nie być, ma być amerykańska i izraelska.

  „Czy Polska ma wysłać wojsko
  do obrony Izraela ?„ Tak, ma wysłać. W ‚polsce’ działają tabuny izraelskich instruktorów i oddziałów wojsk specjalnych, które ćwiczą armię i WOT w walkach ulicznych.

  Większego prezentu PiS
  peowcom zrobić nie mógł. Parсʜy pisowskie więcej niż 20 % już nie mają. Żadne chachmęty sondażowe tego nie zmienią. PiS jest bytem niknącym! A żydoʙolszewickie sądy chętnie ich rozliczą!

  Zo9
  Gdyby Platforma zorganizowała taką konferencję to żydki i tak i pliki by Polskę i Polaków bo to nasz WRÓG.

  Polubienie

 3. Krzysztof Bosak – Jak Izrael Zwodzi Polaków a Rząd PIS ŹLE DZIAŁA – Analiza Komentator Wywiad 447

  wideoprezentacje
  Published on Feb 16, 2019

  dario19
  Jestem pod wrażeniem merytoryczności i patriotyzmu pana Bosaka

  Mike z Lublina
  Czas na koalicję propolską! Nie będzie żyd (specjalnie z małej) pluł na w twarz! Ni dzieci nam wywłaszczał! Ps. Precz z żydofaszyzmem wymierzonym w Polaków!

  bejk tom
  To nie jest roszczenie tylko wyłudzenie…

  Polubienie

 4. Szewko: Ten szczyt był zrobiony dla Izraela, aby stworzyć front przeciw Iranowi. Iran wygrywa z USA

  Radio WNET
  Published on Feb 16, 2019

  Piotr Polak
  To Izrael wykupuje Polskę jak to tryumfalnie obwieszczył prezio erec Israel. Wymiana handlowa jest jednostronna. To oni robią mega-geszfty w Polsce. My tymczasem zanim dostaliśmy się w ich niewole zarabialiśmy krocie na kontraktach w krajach arabskich. Te kraje były importerem z Polski – także uzbrojenia. Przywódcy Izraela znani są z antypolonizmu. Izrael jest liderem procederu wymuszania haraczy (HEART powstały w 2011 jest agendą stricte izraelską). Zachowanie ich wycieczek bywa karygodne a Polscy jak zrobią marsz milczenia ku pamięci to organizator trafia pod sąd.

  Cogito ergo sum
  Nawet wodociągi są w ich rękach (Tahal).

  Romuald Wrona
  Nie byłoby wykupywania Polski nie tylko przez Izrael, gdyby nie było POlszewickiego, sprzedajnego motłochu miast i WSI! Kto wybrał kolejnego żyda na prezydenta Warszawy? POlszewicki motłoch sPOd kieleckich, radomskich, białostockich wsi uczynionych przez stalinowskich zbrodniarzy Warszawiakami! Kto rzådzi w Gdańsku? Włoska Camora z zazdrościå patrzy na mafię judeoPOlszewickã Trójmiasta! Mafioza Nikosia jak odstrzelili to pogrzeb celebrował sam arcybiskup Gocłowski! Jak kolejnego mafioza zadźgali, to kolejny arcybiskup go opłakiwał w pijanym widzie. Czy Camora nie ma czego zazdrościć? I to wszystko przy wsparciu tysięcy POlszewickiego motłochu!

  Wojtek Bratek
  Na wrogość Iranu wobec Izraela żydzi sami sobie zapracowali. To co wyprawiają w Palestynie to są zbrodnie porównywalne do niemieckich w okupowanej Polsce. Nie będziemy wspierać żydowskich bandytów i złodziei nawet za cenę sojuszu z USA.

  byob88
  kompromitacja ,dzban Czaputowicz do dymisji

  Gienek Max
  IRAN to SZYICI dobrzy ludzie. Nie mylić z SUNNITAMI ( Alkaida , ISIS ) . USA zawsze wspierało SUNNITÓW z ISIS i ALKAIDY . Po za tym Iran to potęga militarna. Łatwo się nie dadzą zniszczyć

  …..

  Bogatko: Niemiecka prasa pisze: polska władza staje w służbie polityki Izraela i USA

  Radio WNET
  Published on Feb 16, 2019

  Polubienie

 5. Max Kolonko: teraz Sw. Mateusz (Morawiecki) 8-mcy temu: Uznajemy udział Polaków w Holokauście

  Max Kolonko – MaxTV
  Published on Feb 16, 2019

  ziomzkrakowa
  Komuś wybitnie zależy na tym, żeby zniszczyć wizerunek Polski i Polaków i wmówić światu, że jesteśmy dzikim narodem, który mordował Żydów, nie zważając na fakt, że polskie ziemie pod niemiecką okupacją były jedynymi, na których obszarze za jakąkolwiek pomoc Żydom groziła bezwzględna kara śmierci. Wielu jest niestety ocalałych z tego terroru, którzy dzisiaj plują nam w twarz i mówią że Polacy mordowali. Nie dajmy się

  Bartłomiej Kiedrzynek
  Dzięki za dobry komentarz… Tak polskojęzyczni zasrańcy bez rozumu i krzty godności znani także jako warszawski rząd roznoszą na ryju nasz kraj, naszą Polskę… Niech sobie wytatuują gwiazdy Dawida na czołach, albo poproszą swoich panów niech im wypalą żelazem, tak by z daleka było widać co za śmiecie ludzkie. Pozdrawiam;

  Polubienie

 6. leśnydziadek
  A gdzie te dyżurne TROLE i totalniactwo i lewactwo wieszczące katastrofę Polski z POwodu tej konferencji…POnabierali wody w „mordy”, czy zatkało ich KAKAO..?Nic..?Ani półsłówka..?

  https://wpolityce.pl/polityka/434063-ani-slowa-o-iranie-w-oficjalnym-oswiadczeniu

  Oświadczenie po spotkaniu ministerialnym na konferencji bliskowschodniej. W treści ani słowa o Iranie

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: PAP/Leszek Szymański wPolityce.pl

  Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym, w jaki sposób terroryzm, proliferacja broni oraz eskalacja konfliktów na Bliskim Wschodzie stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w regionie i na całym świecie

  – czytamy w oświadczeniu współprzewodniczących po spotkaniu ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

  W całym tekście nie pada ani jedno słowo nt. Iranu.

  Tekst polski oświadczenia jest wersją roboczą. Wersją oficjalną jest tekst angielski.

  W dniach 13-14 lutego 2019 r. ministrowie spraw zagranicznych oraz przedstawiciele 62 państw spotkali się w Warszawie na konferencji współorganizowanej przez Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz Sekretarza Stanu Stanów Zjednoczonych pragnąc działać na rzecz bezpieczniejszego i stabilniejszego Bliskiego Wschodu.

  Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym, w jaki sposób terroryzm, proliferacja broni oraz eskalacja konfliktów na Bliskim Wschodzie stanowią zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w regionie i na całym świecie.

  Uczestnicy dyskutowali na temat ryzyka płynącego z proliferacji broni oraz rozwijania programów pocisków balistycznych w regionie. Dyskutowali również na temat sposobów rozwiązania kryzysów humanitarnych w regionie, walki ze stosującym przemoc ekstremizmem, zwalczania zagrożeń dla infrastruktury cybernetycznej i energetycznej oraz przeciwdziałania siatkom nielegalnego finansowania.

  Szeroki i wydajny udział w spotkaniu ministerialnym świadczy o tym, że społeczność międzynarodowa pragnie angażować się w zwalczanie źródeł niestabilności w regionie. Wiele uczestniczących państw wyraziło chęć kontynuowania wspólnych działań na rzecz budowania lepszej przyszłości dla regionu oraz jego mieszkańców.

  W tym celu Polska i Stany Zjednoczone mają przyjemność ogłosić powołanie międzynarodowych grup roboczych, które będą działać na rzecz wypracowania konkretnych rozwiązań w obszarach wskazanych poniżej. Grupy będą spotykać się w trybie roboczym w krajach na całym świecie, aby działać na rzecz realizacji wspólnych interesów społeczności międzynarodowej dotyczących budowania pokoju i bezpieczeństwa w regionie. Dodatkowe informacje na temat grup roboczych zostaną opublikowane w najbliższych tygodniach.

  Przeciwdziałanie terroryzmowi i jego nielegalnemu finansowaniu:

  1 . Przeciwdziałanie terroryzmowi i jego nielegalnemu finansowaniu

  Ograniczenie rozwoju pocisków i proliferacji broni:

  2 . Proliferacja pocisków balistycznych

  3 . Bezpieczeństwo morskie i lotnicze

  Zwalczanie zagrożeń cybernetycznych i nowych zagrożeń:

  4 . Cyberbezpieczeństwo

  5 . Bezpieczeństwo energetyczne

  Kwestie humanitarne i prawa człowieka:

  6 . Kwestie humanitarne i związane z uchodźcami

  7 . Bezprawnie zatrzymani i prawa człowieka

  Współprzewodniczący wyrażają również zadowolenie z faktu, że Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zamierza współpracować z amerykańskim think-tankiem w celu zwołania globalnego forum ekspertów pt. „Grupa Studiów Strategicznych nad Bliskim Wschodem.” Forum to może umożliwić czołowym naukowcom i ekspertom z całego świata zaprezentowanie strategicznych rozważań w celu wsparcia dalszych działań grup roboczych.

  Stany Zjednoczone i Polska mają wiele wspólnych interesów w regionie. Obejmują one, między innymi, popieranie poszanowania praw człowieka, zwalczanie gwałtownego ekstremizmu, sprzyjanie rozwojowi międzynarodowych norm dotyczących zakazu rozprzestrzeniania broni i podejmowanie wyzwań humanitarnych. Nasze kraje mają nadzieję, że ta konferencja i dalsze działania grup roboczych zapoczątkują proces warszawski, wspólny i dynamiczny wysiłek, który dokonuje postępu w tych i innych kwestiach ważnych dla regionu.

  Ponadto, Polska i Stany Zjednoczone rekomendują, by uczestnicy tej konferencji spotkali się ponownie w przyszłości w celu przedyskutowania postępów poczynionych przez grupy robocze.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/434250-premier-mamy-szanse-na-wzmocnienie-wspolpracy-z-nato

  Premier: Nasz rząd ma szansę zyskać realne gwarancje i znacząco wzmocnić współpracę w ramach NATO i z USA

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 44 minuty temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria wPolityce.pl

  Nasz rząd ma szansę zyskać realne gwarancje i znacząco wzmocnić współpracę w ramach NATO i z USA – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z PAP. Szef rządu podkreślił, że Polska nadrabia historyczne zaniedbania we współpracy energetycznej.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Mateusz Morawiecki: Ambasador Azari wyjaśniała, że informacje o wypowiedzi premiera Izraela były kompletnie nieprawdziwe
  https://wpolityce.pl/polityka/434248-premier-netanjahu-mowil-o-indywidualnych-przypadkach

  Dzięki działaniom, które od kilku lat konsekwentnie podejmujemy, nasz rząd ma szansę zyskać realne gwarancje i znacząco wzmocnić współpracę w ramach NATO i z USA

  — powiedział Morawiecki.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Szef rządu: Sprawa zwrotu mienia obywatelom USA pochodzenia żydowskiego jest uregulowana. To my mamy prawo do odszkodowań
  https://wpolityce.pl/polityka/434249-szef-rzadu-sprawa-zwrotu-mienia-jest-calkowicie-uregulowana

  Nadrabiamy historyczne zaniedbania; inwestujemy we współpracę energetyczną, mamy zamiar rozbudować terminal gazowy im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, chcemy też zbudować drugi terminal na Bałtyku

  — ocenił premier.

  ems/PAP

  gerd47 185.174.115.*za 13 minut
  A ten dalej swoje…….Człowieku zrozum wreszcie że po waszych konferencyjnych wyczynach dla b.b.wielu już nie istniejecie.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/434208-prof-kucharczyk-nie-nalezy-rezygnowac-z-reparacji

  NASZ WYWIAD. Prof. Kucharczyk: Starania o reparacje przypominają historię II wojny, której nie znają nawet czołowi dziennikarze z USA

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Niemieckie Brandkommando podpalające kamienicę na ulicy Leszno w Warszawie / autor: commons.wikimedia.org wPolityce.pl

  Niemieccy „kulturtragerzy” kradli i wywozili z Polski nie tylko dzieła sztuki, ale zegarki, meble i serwisy kawowe. Okradali ludzi, których w swojej propagandzie od lat przedstawiali jako ludzi bez kultury, dorobku i historii. Reprezentanci „wyższej kultury” okazali się pospolitymi bandytami i złodziejami

  — mówi portalowi wPolityce.pl prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk, badacz historii Niemiec, członek Polskiej Akademii Nauki.

  wPolityce.pl: Niemcy przekażą Rosji 12 milionów euro na projekt związany z zadośćuczynieniem za oblężenie Leningradu. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na modernizację szpitala w Petersburgu, gdzie leczeni są weterani wojenni. Te 12 milionów euro to symboliczna kwota, starty były znacznie wyższe. Czy Polska może wykorzystać to rozwiązanie w staraniach o reparacje od Niemiec?

  Prof. Grzegorz Kucharczyk: Sądząc po wypowiedziach strony niemieckiej projekt jest adresowany do konkretnych osób. Idąc tą drogą można całą okupację niemiecką w Polsce w ten sposób cząstkowo zinterpretować. Można domagać się odszkodowania za zniszczenie Warszawy i innych polskich miast. Teoretycznie możemy skorzystać z tego rozwiązania. Ale obserwując działania demokratycznych polityków niemieckich na rzecz pojednania z narodem polskim można mieć co do tego wątpliwości. Może się okazać, że to co jest możliwe dla Niemców do zrealizowania z Rosją, nie jest możliwe do zrealizowania przez nich we współpracy z Polską.

  Niemcy mają lepsze stosunki z Rosją niż z Polską.

  To są specjalne stosunki. Nawet przy przypominaniu tematu tzw. wypędzonych podczas budowy Centrum Wypędzonych w Berlinie ciągle mówiono tylko o tzw. wypędzonych z Polski i z Czech. Nie wspominano o tzw. wypędzonych z Okręgu Królewieckiego, czyli terytorium wcielonego do Sowietów. Inaczej wygląda spojrzenie na bolesne karty historii, jeżeli w tle pojawia się Polska, a inaczej, gdy chodzi o Rosję. Posługując się tą metodologią można podzielić okupację na różne dramatyczne wydarzenia, jak choćby Zamojszczyzna. Jeszcze za prezydentury Lecha Kaczyńskiego w Warszawie oszacowano straty, które miasto poniosło w II wojnie światowej z rąk Niemców. Ten rachunek był o wiele wyższy niż 12 milionów euro, które Niemcy przekazują Rosjanom w 75 rocznicę zakończenia oblężenia Leningradu. (…)

  jacek
  Starania PiS o reparacje to pisowski milion samochodów elektrycznych, odbudowa stoczni, polski grafen, zwrot tupolewa, polska agencja kosmiczna, śmigłowce dla wojska, mieszkania za 2,5 tys. m2 itd

  Repolonizacja mediów
  Czas najwyzszy rozbic niemiecka V kolumna opluwajaca Polske. Jak dlugo PiS bedzie tolerowal szkalowanie Polski i Polaków. Nie wyobrazam sobie, aby jakikolwiek inny kraj na swiecie na to pozwalil.

  gość
  Panie Kucharczyk. Nie wciskaj Pan kitu. Ci „dziennikarze” doskonale znają historie i wiedza co mówią. Tak jak żydowski padalec Goss

  Tom
  … no jeszcze dr Ewa Kurek się nie boi mówić prawdę ale ją za to wyrzucono z uczelni…

  Polubienie

 8. cyd@cyd
  a trolle znowu swoje. Nie reaguje -zle, reaguje – też źle. Wypowiedz udzielona PAP dotrze do wszystkich agencji informacyjnych na świecie – dobry wybór i jasny, rzeczowy komunikat. Trolle usiłują nam sprzedać niewolniczą mentalność – coś w rodzaju: jak będą nas naciskać, musimy się poddać. Otóż nie musimy się poddawać mimo nacisków.

  Ga-Bi
  Uaktywniły się tutaj trolle, dalej szczują i podżegają aby dzielić Polaków. Nie dajmy się podzielić, w jedności nasza siła. Rząd jest polski i nie ma dla tego Rządu innej alternatywy.

  kaz
  Ruskie trolle w amoku atakują premiera Morawieckiego .Możecie sobie bredzic ile chcecie ,ale premier powiedział prawdę A prawda was ubeccy towarzysze zawsze boli.

  nohood
  premiera bajek dla ciemniaków.

  bon
  My wiemy ze roszczenia sa bezpodstawne. Nam nie trzeba tego mowic ! Istotne jest DLACZEGO MILCZAL PAN JAK AMERYKANSKI URZEDNIK BYL TU I DOMAGAL SIE NTY RAZ ZWROTU TEGO MIENIA ? Juz sie nie nabierzemy

  https://wpolityce.pl/polityka/434249-szef-rzadu-sprawa-zwrotu-mienia-jest-calkowicie-uregulowana

  Szef rządu: Sprawa zwrotu mienia obywatelom USA pochodzenia żydowskiego jest uregulowana. To my mamy prawo do odszkodowań

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu

  Szef rządu: Sprawa zwrotu mienia jest całkowicie uregulowana / autor: Fratria wPolityce.pl

  Sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest całkowicie uregulowana; nie ma obecnie tego tematu, Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że oczekiwania, by „Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu”. „To my mamy prawo do tego, aby żądać odszkodowań” – powiedział.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: https://wpolityce.pl/polityka/434248-premier-netanjahu-mowil-o-indywidualnych-przypadkach

  W wywiadzie dla PAP premier odniósł się do środowej wypowiedzi sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który podczas konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ powiedział: „Doceniamy znaczenie rozwiązywania niezałatwionych spraw związanych z przeszłością i namawiam moich polskich kolegów do pójścia naprzód w sprawie kompleksowej restytucji prywatnej własności”. PAP zapytała premiera, czy faktycznie ta sprawa jest niezałatwiona i wymaga zmian ze strony Polski.

  Do tej sprawy podchodzimy bardzo konsekwentnie i jednoznacznie, uwzględniając cały kontekst historyczny. Tłumaczymy, że oczekiwania, aby Polska zadośćuczyniła za niemieckie zbrodnie oparte są na fundamentalnym nieporozumieniu. Polska była ofiarą i Niemiec, i Związku Radzieckiego. Niemcy zniszczyli nasz kraj, chcieli wymordować niemal cały polski naród, a pozostałą część zamienić w niewolników. To my mamy prawo do tego, aby żądać odszkodowań

  — odpowiedział Morawiecki.

  Jak podkreślił, „sprawa zwrotu mienia obywatelom amerykańskim pochodzenia żydowskiego jest zresztą całkowicie uregulowana – od lat mamy podpisaną w tej sprawie z Amerykanami umowę indemnizacyjną, która zwalnia nasz kraj z tej odpowiedzialności”.

  Chcę to jasno podkreślić: nie ma obecnie tego tematu. Polska jest pod tym względem całkowicie bezpieczna. Polska była ofiarą, a nie katem. I przede wszystkim to Niemcy nigdy nie zrekompensowały Polsce strat, które spowodowała zbrodnicza polityka III Rzeszy — oświadczył szef rządu.

  Na pytanie, czy temat ten został poruszony przez premiera w trakcie jego czwartkowej rozmowy z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, Morawiecki odpowiedział:

  Tak, cały czas konsekwentnie przekazujemy to stanowisko w rozmowach z naszymi partnerami.

  Straty Polski z tytułu niemieckiej agresji wynoszą według wstępnych jeszcze dziś szacunków ok. 650- 700 mld dolarów. To kwota, którą uzupełniają dodatkowo niemal całkowicie zniszczona Warszawa i setki innych polskich miast i miasteczek. A przecież to tylko materialny wymiar strat. Jak przeliczyć na pieniądze życie milionów naszych obywateli, którzy zostali wymordowani albo ciężko ranni, którzy byli zmuszani do niewolniczej pracy dla niemieckiej machiny wojennej? Jak przeliczyć straty terytorialne na wschodzie?

  — powiedział szef rządu.

  Jak podkreślił, pokazywał wiceprezydentowi Pence’owi zdjęcia wojennych zniszczeń Warszawy i opowiadał mu o Witoldzie Pileckim.

  Widziałem, że był tym poruszony. Mówiłem mu także, że Niemcy nigdy nie zapłaciły Polsce za swoje zbrodnie. Zamiast odszkodowania dostaliśmy członkostwo w komunistycznym bloku. Straciliśmy na wojnie wszystko, co najważniejsze: ludzi, terytorium, majątek, niepodległość, przyszłość

  — powiedział premier.

  Zaznaczył jednak, że rozmowa dotyczyła jednak przede wszystkim przyszłości – współpracy militarnej, politycznej i ekonomicznej.

  Szczególnie w tym ostatnim zakresie mamy wiele do zrobienia. Przez ostatnie trzy dekady w zasadzie zawsze mieliśmy dobre stosunki z USA, ale nigdy nie przełożyło się to na odpowiedni poziom we współpracy gospodarczej

  — ocenił premier.

  Nadrabiamy teraz historyczne zaniedbania. Inwestujemy we współpracę energetyczną, mamy zamiar rozbudować terminal gazowy im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, chcemy też zbudować drugi terminal na Bałtyku

  — poinformował Morawiecki.

  Dzięki dynamicznemu rozwojowi gospodarczemu w ostatnich latach jesteśmy w stanie sami finansować takie strategiczne inwestycje, ale zapraszamy do nich amerykańskich, bądź innych, partnerów także po to, by związki gospodarcze między naszymi krajami były coraz silniejsze. Liczymy też na znaczny wzrost inwestycji w nowoczesne technologie, w innowacyjny biznes

  — powiedział.

  Szef rządu podkreślił, że współpraca z USA ma także wymiar wojskowy.

  Bardzo cieszymy się z tego, że Amerykanie chcą zwiększać swoją obecność w naszym regionie i w naszym kraju. To długoterminowa inwestycja w bezpieczeństwo Polski. Jeszcze niedawno w Polsce stacjonowało rotacyjnie 200-300 amerykańskich żołnierzy. Dziś, dzięki naszym staraniom jest ich już 4,5 tysiąca, a liczba ta prawdopodobnie jeszcze wzrośnie

  — powiedział.

  Inwestujemy też w nowoczesny sprzęt wojskowy, w obronę rakietową, słowem w narzędzia, bez których nie można sobie dziś wyobrazić nowoczesnej armii. Dzięki działaniom, które od kilku lat konsekwentnie podejmujemy, nasz rząd ma szansę zyskać realne gwarancje i znacząco wzmocnić współpracę w ramach NATO i z USA

  — oświadczył szef rządu.

  gah/PAP

  „Polacy nie mają pojęcia co
  im preparują!„ To dokładnie ta sama polityka co w Palestynie, to polityka faktów dokonanych! I niech wią* Barany Polskie, że skwiercząc na grylu będzie za późno na „szablą odbierzemy”!

  nocna zmiana zydo-germa PO
  Mysle jednak, ze mlodzi,wychowani na Marszach Niepodleglosci, sa juz bliscy efektywnego scalenia sie i rzucenia realnej rekawicy tym plastelinowym politykom co udaja, ze dobro Polski maja na wzgledzie

  były wyborca PiS
  Dziwicie się, że dopiero teraz PMM zabrał głos? Przecież najpierw musiał skonsultować ze stroną USraelską co może powiedzieć, w tym oświadczeniu – żeby było nie z wyraźnie, ale aby ciemny lud kupił

  sms
  Frau Danuta przypomina: 176.221.122.* 2 godz temu Jedwabne 1941 – pamiętamy…Pamietamy ze strona zydoska rabini zablokowali exhumacje w Jedwabnem zeby nie okazało sie ze Stolzman nadarmo przepraszał

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.