856 Odfaszni polskojęzyczni, a także zafsze prafdomófny Szewach WeiSS komentują publikację „Jerusalem Post”: To manipulacja, nie wierzę, by Benjamin Netanjahu to powiedział


autor: Fratria wPolityce.plautor: Fratria


https://skribh.wordpress.com/2018/10/25/801-czyli-co-wielki-przyjaciel-polski-niejaki-szewach-weiss-to-jednak-zwykly-przeciw-polski-chazarski-klamca-zaskoczeni/

https://skribh.wordpress.com/?s=szewach+&submit=Szukaj


kumaty
A jeśli powiedział, to co wtedy?

Bogdan@Bogdan
Panie Weiss, pewnie pan zna, ale pomimo to przypomnę:

Jam jest ten, który to widział,^ który przyglądał się z bliska, ^ Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych ^ Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał ^ I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. ^ Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy ^ – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…^ I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby ^ – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!^ Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy ^ Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli ^ Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, ^ Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. ^ Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, ^ Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. ^ Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych ^ Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. ^ Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, ^ I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” ^ Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, ^ By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. ^ A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto ^ Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – ^ Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – ^ Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…^ W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. ^ Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. ^ Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? ^ Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – ^ Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, ^ Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, ^ On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!^ Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

Stanisław Pisulski
BYLI POLACY KTÓRZY POMAGALI NIEMCOM ZABIJAĆ ŻYDÓW, I BYLI WŚRÓD NICH POLACY NARODOWOŚCI ŻYDOWSKIEJ. TO NIEZRĘCZNE I WSTYDLIWE, ALE PRAWDZIWE! NIECH WIĘC CI ŻYDZI ZAPŁACĄ ODSZKODOWANIE BIEDNYM ŻYDOM!

abc
A ja wierzę. Panie Weiss, Natanjahu miał na myśli obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy chętnie kolaborowali z niemieckimi bandytami przyczyniając się do śmierci wielu porządnych ludzi.

szok@szok9
Czy obywatele polscy to musza być Polacy? Jeżeli Polak z pochodzenia będzie miał obywatelstwo Francuskie to będzie Francuzem?

Otóż Polak nie może być jakąś poboczną jednostką nie należąc jednocześnie do Narodu Polskiego, ale Obywatel Polski już tak. Może być kimś poza narodu. Żydzi wciąż próbują wmówić nam, że jacyś Polacy mordowali żydów z Niemcami gdzie jest to po prostu kłamstwem. To obywatele okupowanej Polski mogli mordować razem z Niemcami żydów, ale nie musieli to być koniecznie Polacy. Co więcej są dowody na to iż to właśnie Żydzi współpracowali z Niemcami w mordowaniu ludzi a nie ma Żadnych dowodów aby robili to Polacy

jas
Tymi Polakmi co kolaborowali z Niemcami byli Polacy zydowskiego pochodzenia, a Weissowi to tak wierze jak wscieklemu psu.

R
Panie profesorze my umiemy czytać sprostowania waszego MSZ. Tam jest powiedziane,, że nie mówił o Narodzie Polskim tylko o Polakach,, Przecież Polacy to naród. Jak by tego nie czytać chodzi o Polskę.

https://wpolityce.pl/polityka/434152-szewach-weiss-nie-wierze-ze-netanjahu-to-powiedzial

Szewach Weiss komentuje szokującą publikację „Jerusalem Post”: To manipulacja, nie wierzę, by Benjamin Netanjahu to powiedział

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

To manipulacja, nie wierzę, by Benjamin Netanjahu to powiedział – ocenił artykuł „Jerusalem Post” Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. Jego zdaniem izraelski dziennik zmienił słowa premiera Netanjahu.

„Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie na konferencji bliskowschodniej premier Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. W tej sprawie wypowiedziała się Kancelaria Premiera Izraela.

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie, i została później poprawiona przez dziennikarza, który był autorem pierwotnego zniekształcenia

— brzmi pełna treść oświadczenia Kancelarii Premiera Izraela.

Stanowisko kancelarii szefa izraelskiego rządu zostało udostępnione na Twitterze m.in. przez ambasador Izraela w Polsce Annę Azari.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia wszelkie nieporozumienia

— skomentowała słowa oświadczenia Azari.

W piątek Szewach Weiss, b. ambasador Izraela w Polsce, który był gościem w telewizji Polsat News odnosząc się do tej sprawy podkreślił, że wierzy wyjaśnieniom przedstawionym przez ambasador Izraela Annie Azari nie tylko z powodu „solidarności dyplomatycznej”.

To jest niemożliwe, żeby premier Netanjahu powiedział coś takiego. On jest mądrym  człowiekiem

— zapewnił Weiss.

Tym razem to „flop”, to jest kawałek manipulacji. (…) Ja nie wieręe, że on się tak wypowiedział. To jest niemożliwe, żeby na takiej konferencji, gdzie był jednym z głównych gości, żeby się tak wypowiedział. Ja wierzę wyjaśnieniom pani Azari. Może on powiedział coś takiego, ale „Jerusalem Post” zmieniło artykuł. (…) Ktoś tutaj szukał negatywnego podejścia do całej konferencji

— powiedział były ambasador.

Jak przyznał, ma „osobiste doświadczenie” z gazetą „Jerusalem Post”. Jak stwierdził „chodzi o brak etyki dziennikarskiej” i o to, że ta gazeta „wyjęła z jego wypowiedzi jedno, dwa zdania”. O tę wypowiedź później Polacy mieli do niego pretensję, podkreślił (Weiss nie powiedział, o którą jego wypowiedź chodziło).

Mówiąc o negatywnych wypowiedziach w Izraelu pod adresem Polski Weiss podkreślił, że pojawiają się one, bo „takie zjawisko, jak holokaust ma w sobie jądrową moc”.

Na tle takich zjawisk, nawet mniejszych, nie tak tragicznych, tworzyły się religie światowe. Na podstawie tego poczucia niesprawiedliwości, bestialstwa.(…) Człowiek, który siedzi i widzi zdjęcia swojej babci, dziadka, wujka, kuzyna, i wszyscy zostali zamordowani na Polskich ziemiach, na nazistowskich wyspach na polskich ziemiach, nie w polskich obozach. To nie jest sprawa edukacji (…) Do tej sprawy trzeba podejść bardzo delikatnie i w Polsce, i w Izraelu. My żydzi w Izraelu i na całym świecie, i Polacy – dla nas historia się jeszcze nie skończyła

— ocenił Weiss.

Podstawowym faktem jest – i to podkreślił Beniamin Netanjahu – że Polska była ofiarą hitlerowców i nazistowskich Niemiec. Polska walczyła, ile sił miała. Wszystkie ruchy walczyły przeciwko Niemcom, to był najważniejszy opór podziemny w Europie

— podkreślił Weiss.

Ambasador Izraela w piątek przed południem została wezwana do polskiego MSZ w związku z artykułem izraelskiej gazety dotyczącym wypowiedzi premiera Netanjahu.

Jak poinformował później wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, podczas spotkania resort wyraził wobec Azari oczekiwanie, że strona izraelska jednoznacznie odniesie się do tego, co miał na myśli premier Benjamin Netanjahu, uznając wcześniejsze wyjaśnienia w tej sprawie za nieczytelne. Zaznaczył, że wezwanie izraelskiej ambasador do MSZ miało miejsce „na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego”.

Wcześniej szefowa izraelskiej placówki zdementowała doniesienia na temat wypowiedzi Netanjahu w piśmie do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Premiera Marka Korowajczyka.

Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie, że żadna osoba nie została pozwana do sądu za  wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi  współpracowali

— zapewniła Azari. Podkreśliła też, że „Jerusalem Post” „już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa” i że „stało się tak na prośbę premiera Netanjahu”.

Premier Izraela przebywał z wizytą w Polsce w związku z konferencją dotyczącą Bliskiego Wschodu. W ramach wizyty Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN.

Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Nie przytacza również pytania Haaretza, na które Netanjahu  odpowiedział.

gah/PAP

vx
WSZYSTKO, każda myśl, każde słowo , każda wypowiedziana tu publicznie przeciw Polakom kalumnia podczas tej konferencji była przemyślana, wyreżyserowana, zaakceptowana przez IZRAEL.

fargo
Tragikomiczny Pan jesteś Panie Weiss… Pan jesteś jak teatralny sztylet z chowanym ostrzem… Pan jestes jak adwokat z urzędu w sprawie …

???
To co do cholery? Nikt tego nie slyszal? Sam do siebie mowil?

nick
no to sobie nie wierz – tyle są warte wierzenia żydostwa

Aronek
Plugawe kłamstwa Netanjahu, to nie jest kwestia wiary, tylko wyrachowania. To delikatna sugestia co czeka Polskę jeśli nie zrealizuje roszczeń w ramach JUST 447.

oni
tacy sa, zaklamani i chciwi. wychodza z nich najgorsze instynkty.

Daiana
Tak się kończy państwo Polska a zaczyna polin. Ta okupacja bedzie gorsza od niemieckiej i komunistycznej. Polaków czeka wielki ucisk, Palestyńczykami Żydzi gardzą a nas nienawidzą. Ciężkie czasy idą

a
To nie jest kwestia wiary p. Szewach. Żadnemu Bogu nie będzie się podobało jak naród przez Niego wybrany, tak postępuje jak wy. W niczym nie jesteście lepsi od innych, a nawet jeszcze gorsi. Judasze.

Cały niewdzięczny Polański
Przestań ściemniać, Weiss ściemniaczu!! Polacy cię ukryli, jak Polańskiego. Polacy z Żegoty. I co? Czy SŁOWEM broniliście swych polskich wybawców? Ależ skąd! W Pianiście Polak od Berlinga strzela ..

MOLAS
fałszywy bohater swiadczy o swoich braciach fałszywych ludziach.(…)

Zofia
Panie Weiss, niech już pan nie wciska nam głupot. Mleko się już wszystko wylało. Do tej pory udawaliśmy, że deszcz pada, ale już dość!!! Nikt wam nie uwierzy. Obrzydliwe co nas spotyka od was!

last
Zasada stara jak świat w pewnych środowiskach…, jak cie złapią za rękę uparcie mów, że to nie twoja….czyli iść w zaparte !

Żenada
Nie ważne co mówi !. Ważne Co Poszło w ŚWIAT !. SZCZYT ANTYPOLSKI.

amelie2@amelie2
Każdy Żyd jest wrogiem Polaków i Rosjan. Dopóki będziemy mieli w Polsce proamerykańskie i proizraelskie rządy ataki na Polske (na razie werbalne) pozostaną bezkarne. Taki Netanjahu nie powinien być wpuszczony do Polski. A dziennikarka – jej wypowiedź o polskim reżimie podczas niemieckiej okupacji nie wynika z braku wiedzy. To jest celowe powtarzanie kłamstw przez ludzi o różnych obywatelstwach, ale tylko jednej, żydowskiej narodowości. Celują w tych obelgach Amerykanie. Żadne sprostowania, ani „akcje uświadamiające” nie pomogą. Tylko (niby) polskim władzom trzeba uświadomić, że Żydzi amerykańscy i w Izraelu zawsze będą naszymi wrogami. Istnieją dowody i dokumenty, że najwiekszymi kolaborantami z Hitlerem byli Żydzi,. Oni go finansowali, oni mieli swoje oddziały w Wermachcie, oni dokonywali selekcji do wywózki z getta, oni eksterminowai niedobitki polskiej inteligencji po wojnie jako siepacze z NKWD i UB.Ale pozazdrościć im można solidarności i umiejętności odwracania kota ogonem – czegoo dobrym przykładem jest Weiss, kreujący się na przyjaciela Polaków.

Jaka nam różnica,
co ten siedzący w Polsce działacz przemysłu holokaustowego udaje, że ,,wierzy”. Maski dawno opadły: im wszystkim idzie, by wmówić nam, że winniśmy im haracze. Duże haracze. Temu też o to idzie.

adadur@AdamDurka
Jeden na nas pluje, drugi rozmazuje.

panie_wajs
Pan Weiss to mój ulubiony krętacz

ZZ
Ja też nie wierzę w ani jedno słowo, które sam wypowiadasz!

mietas@mietas
Oni są warci tych samych pieniędzy. Weiss jest moim ulubionym krętaczem. Z nimi nikt jeszcze nie doszedł do ładu. Mają wybitny talent wciągania państwa w swoje wojenki. Obrażają kogo chcą. Najpierw atakują a potem negocjują.

cad
p. WIESS nas NIE OBCHODZI w co pan wierzy. Powiniene sise pan wstydzic przynjmniej. Tyle

SUM
CZY TO PIERWSZY RAZ ???? ZAPRASZAJĄC ŻYDA MUSISZ LICZYĆ SIĘ Z TYM , ŻE CIĘ OBSRA PRZY WJEŹDZIE . WIĘC SKĄD TERAZ ZDZIWIENIE ? DZIWNYM JEST ŻE NIKT GŁOŚNO NIE MÓWI O ŻYDOWSKICH OPRAWCACH Z UB

Nie przyjezdzajcie do nas
A czy przypadkiem Zydzi Zydow nie mordowali, nie wydawali, nie donosili na swoich wspolbraci? Zydzi tylko Polakow ciagle szykanuja. Byla wojna, okrutna wojna! Kazdy chcial przezyc. Zyd czy Polak, obojetne.

Daiana
Kiedy przestaniecie głosować na Żydów z magdalenki – PiS PO UW SLD i ich przybudówki ? Czy Polacy wiedza jeszcze co to honor i szacunek dla samego siebie ? Miał być szczyt antyirański a był antypolski

Pomorzanin
Panie Weiss jest Pan tak samo zakłamany jak Netanjahu. Od wieków Żyd kojarzył się z chciwością i do dziś to się nie zmieniło.Wam nie chodzi o prawdę historyczną, wy chcecie wyłudzić mld USD od Polski!

gmin
Powiedział, co powiedział, że Polacy mordowali Żydów razem Niemcami, w wyjaśnieniach, potwierdzają, że mówił o Polakach ale nie chodziło o naród Polaków?Jest jakiś inny? Powiedział to, panie Weiss!

gmin
Najgorsze jest to, żeby wygrać w Izraelu, politycy muszą oskarżać Polskę o Holokaust? Naród żydowski, oczekuje od polityków czegoś takiego, czy jest możliwe żeby wychować pokolenia na kłamstwie?

vx
Nie mogę patrzeć na tą ….. twarz.

Robert
Nie wierzę ci żydzie. Gra w dobrego i złego policjanta jest dobra do czasu. Już się wcześniej zdemaskowałeś jaki jest twój prawdziwy stosunek do nas Polaków. Get out.

Mirek
Karnowscy tak jak PIS są żydowską psiarnią . To nie jest wyzwisko tylko stwierdznie najoczywistszej oczywistości

poko
Panie Weiss , wiara- piękna rzecz..A ja pana widziałem w tv..jak pan komentował słowa dziennikarki Mitchell cyt „Polska miała swój rząd” Co brzmiał dwuznacznie, panie Weiss w wiadomym kontekście..

Bogdan@Bogdan
A czy pan Netanjahu wziął pod uwagę fakt, że jego słowa spadły nam jak z nieba i będą doskonałym pretekstem dla Polskiego Rządu do niknięcia jakiejkolwiek współpracy z Izraelem w jego konflikcie z Iranem i innymi krajami Bliskiego Wschodu? Rząd byłby naprawdę niepoważny, gdyby nie wykorzystał okazji honorowego uniknięcia, uwikłania się w konflikt, w który jesteśmy siłą, za własne pieniądze wciągani przez ,,przyjaciół’’. Wyjście z kłopotliwej sytuacji podano rządzącym na tacy, dosłownie jak na zamówienie.

…..


autor: PAP/Jakub Kamiński wPolityce.pl

Gat
Za każdą taką wypowiedź , Prezydent albo Premier powinni przypominać Żydom o żydowskich capo , policji żydowskiej, Żydach kolaborantach z Niemcami hitlerowskimi.

JTD@JTDwczoraj
O co w tym wszystkim chodzi? Ten rząd miał być taki pro-polski a jest … najbardziej na świecie pro-żydowski, wbrew … interesom własnego państwa! Zorganizował konferencję we własnym kraju, by zbierać od wszystkich najważniejszych, zaproszonych przez siebie gości – połajanki, obelgi, reprymendy i być przedmiotem napaści za … mordowanie Żydów. Oczywiście, rządzący jak zwykle, przyjmowali wszystkie ciosy z podkulonym ogonem, ciesząc się, że to tylko słowa a nie rękoczyny i nikt nawet nie odważył się otworzyć gęby by dać wyraz prawdzie, że to Żydzi kolaborowali z Niemcami, zabijając nie tylko tysiące swoich współbraci ale i Polaków. Gdybym to ja był premierem i uczestnikiem tego żydowskiego, antypolskiego pikniku w muzeum holokaustu, z pewnością wyrwałbym temu Natjanahowowi mikrofon i zasolił mu takiego kopa, że wylądowałby przy ścianie płaczu w Jerozolimie. Swoją drogą, to kompletnie nie rozumiem, z jakich pobudek towarzyszył temu Żydowi w muzeum holokaustu premier Morawiecki, zamiast zabrać Żyda chociażby pod pomnik Powstańców Warszawy.

Kamil
A dlaczego Natanjachu sam nie sprostował swojej wypowiedzi? Ponieważ On te słowa obrażające Polskę wypowiedział!!!!

zyzio
V4 w izraelu?!!! co to w ogóle ma znaczyć?

mietas@mietas
Żydzi chcą przejąć kierownictwo w Grupie Wyszehradzkiej. Następnie Netanjahu sprzeda Grupę Rosji.

🙂
Bóg mi świadkiem, że jeśli po tym zas…nym dementi Polska pojedzie do Izraela na spotkanie V4 – żaden normalny Polak nie zagłosuje na tych zdrajców!!!

olin
Pojadą bo pani ambasador sprostowała. Ja bym nie ufał pani ambasador ona mówi prawdę jak się pomyli.Co wspólnego Izrael ma z V4 to jest pytanie .

https://wpolityce.pl/polityka/434013-szybka-reakcja-prezydenta-dudy-na-doniesienia-o-netanjahu

Szybka odpowiedź prezydenta Dudy na doniesienia o słowach Netanjahu: Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem, by się spotykać

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Jeśli wypowiedź Premiera Netanjahu brzmiała tak, jak podają media, gotów jestem udostępnić Rezydencję Prezydenta RP „Zameczek” w Wiśle na spotkanie Premierów Grupy Wyszehradzkiej (V4)

— napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

Izrael nie jest w tej sytuacji dobrym miejscem by się spotykać, mimo wcześniejszych ustaleń

— podkreśliła głowa państwa.

Nad ranem ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zdementowała podane przez „Jerusalem Post” informacje nt. wypowiedzi premiera Izraela.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

gah

…..


autor: PAP/Paweł Supernak wPolityce.pl

Pszem
Krótka odpowiedź. Żydzi kolaborowali z niemcami w czasie II wojny światowej.

gość
Ta konferencja była chyba tylko po to. By znowu wrabiać Polskę w Holokaust

sowa
Szkoda, że ta opatrzona pytajnikiem wiadomość z przedwczoraj nie została autorytatywnie potwierdzona

gosc
Natychmiast, bez zadnego znaku zapytania, jesli nie chce Polakow oszukac. Owolac wszystko, razem z dotacjami na ich fanaberie w Polsce.

sortis
Takie zapowiedzi należy traktować jak dowcip roku.

https://wpolityce.pl/polityka/434007-premier-morawiecki-odwola-wizyte-izraelu

Premier Morawiecki odwoła wizytę w Izraelu? To ma być efekt słów Netanjahu o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust

opublikowano: 14 lutego · aktualizacja: 14 lutego

Po tym jak media obiegła wiadomość, którą podały izraelskie media, jakoby premier Netanjahu miał podczas konferencji bliskowschodniej powiedzieć, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście, izraelski dziennikarz napisał na Twitterze, że szef polskiego rządu „poważnie się zastanawia”, aby odwołać wizytę na szczycie V4, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu w Izraelu.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście
Według doniesień izraelskiego dziennikarza, premier Mateusz Morawiecki miał być zaskoczony wypowiedzią Netanjahu. Morawiecki ma rozważać odwołanie szczytu V4 w Izraelu.

kk/Twitter

<<???>>
Pojedzie, pojedzie. A na Chanuka świece będzie palił.

bj
niech ta banda trojga jedzie do Izraela i wiecej nie wraca

lazur@lazur
W zeszłym roku przyjechał do Polski prezydent Israela–naubliżał polakom, w tym roku przyjechał premier tego państwa i również OBRAZIŁ naród POLSKI.Jesteśmy cierpliwi czy GŁUPCY się pytam????

Warto obecnie dokonać
oceny naszych stosunków z takim państwem, Wizyty zaś tam są zgoła zbędne (okupacja Palestyńczyków), a ich tutaj właśnie dowodnie wręcz przeciw-wskazane. Nie chcemy żadnej współpracy z nimi. Dość tego.

real
Żydzi grają znami dość ostro w kwestii wymuszenia odszkodowań. Jako działanie obronne proponuje wprowadzić do listy lektur szkolnych „Przemysł Holokaust” prof Normana Finkelsteina. To ich zaboli!

marysia
Dość organizowania konferencji dla Izraela, dość planowanego spotkania pomocowego V4 dla Izraela !Niech robią i mówią /z nami/ co chcą ale przestańmy naginać dla nich karku i niech się dzieje co chce!

http://wgospodarce.pl/informacje/60129-premier-sa-wyjasnienia-ambasady-izraela

https://wpolityce.pl/polityka/434020-premier-narod-polski-nigdy-nie-poszedl-na-kolaboracje

…..

autor: PAP/Paweł Supernak wPolityce.pl

MM to tchórz
Stchórzył. Wie że nie da rady, więc nie jedzie.

Zaq słabo PMM, za słabo….
Przeczytałem tytuł i krzyknąłem „Brawo PMM !” ale doczytałem dalej i … mi przeszło. Obydwaj gracie pod wyborców ale Netan się nie certoli, zaś Ty PMM powinieneś grać na większość konstytucyjną.

roro
To jednak szczyt V4 w Izraelu się odbędzie. A dlaczego? Jednostki Żydowskie tez kolaborowały w Holocauście z Niemcami.

Narodowiec
Proste pytanie? A po co tam lecicie?. Grupa Wyszehradzka (V4) – zrzeszenie czterech państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji. Co chcecie znów przehandlować?

<<???>>
A Czaputowicz człowiek Geremka po co tam ??Po co Polska tam jedzie ?Zbojkotować i zacząć wreszcie dbać o polskie interesy.

Silent
To nie jest lokajstwo. To jest AGENTURA!

zyzio
i co z tego że morawiecki nie leci! Polski w ogóle nie powinno tam być! dość już tego! basta!!!!

abc
Szczyt powinien być przeniesiony w inne miejsce, reszta to gra pozorów. Wysyłanie w roli naszego reprezentanta tego nieudacznika z MSZ, człowieka bez jakichkolwiek właściwości to żart.

Biały
Na miejscu premiera pojechałbym do Izraela i udzielił wywiadu w izraelskiej TV, podczas którego opowiedziałbym o żydowskiej policji, która zaganiała swoich rodaków do transportów Umschagplatzu

https://wpolityce.pl/polityka/434273-nasz-news-premier-nie-leci-na-szczyt-v4-do-izraela

NASZ NEWS. Jednoznaczna postawa premiera! Po rozmowie telefonicznej z Netanjahu Morawiecki nie leci na szczyt V4 do Izraela

opublikowano: 17 minut temu · aktualizacja: 5 minut temu

Jak ustalił portal wPolityce.pl premier Mateusz Morawiecki nie poleci na szczyt V4 do Izraela. Szef rządu poinformował o tym premiera Benjamina Netanjahu w rozmowie telefonicznej. Polskę będzie prawdopodobnie reprezentował szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Rozmowa premiera Morawieckiego z premierem Netanjahu była bardzo dobra

— relacjonuje nasze źródło z kręgów rządowych.

Netanjahu zapewnił Morawieckiego, że w całości akceptuje wspólną ubiegłoroczną  deklarację.

Premier Izraela odniósł się również do publikacji dziennika „Jerusalem Post”, który podał, że podczas pobytu w Warszawie Netanjahu miał powiedzieć, iż Polacy kolaborowali z nazistami przy Holokauście. Szef izraelskiego rządu zaznaczył, że rozmawiając z dziennikarzami w Muzeum POLIN nie miał absolutnie na myśli, iż wszyscy Polacy współpracowali z hitlerowcami, chodziło mu tylko o „indywidualnych” przedstawicieli narodu polskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

Szef KPRM o zamieszaniu wokół słów Netanjahu: Zdementowano informacje zawarte w „Jerusalem Post”. Myślę, że to tę sprawę wyjaśnia

Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

TP

Taka Prawda
Żydzi tworzyli organizacje, które Kolaborowały z niemcami (np. Żagiew). Nikt tej hańby z żydów nie zdejmie. Mając tak czarne strony własnej historii, żeby odwrócić od siebie uwagę atakują innych. Amen

zyd
niech o indywidualnych Żydach opowie, co współpracowali i mordowali i wydawali swoich braci

MP
Ale o indywidualnych przedstawicielach narodu żydowskiego współpracujących z Niemcami przy holokauście Netanjahu nie powiedział.

Kapciowy Czaputowicz
moze pogadamy o zydowskich katach w silach bezpieczenstwa co tysiacami mordowali Polaków po wojnie, wyjechali bezkarnie w 68r do Izraela

prawda historyczna
mam nadzieję, że czaputwicz nie omieszka tam wspomnieć o indywidualnych przykładach haniebnych zachowań i kolaboracji eskimosów w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej przeciwko sobie i Polakom

Dosyć plucia nam w twarz
ZYDZI TO NAROD NIEWDZIĘCZNY! żeby z taką częstotliwością jak o tych złych Polakach mówili o przypadkach, gdy Polacy ratowali życie Żydom często oddając w zamian swoje, to świat by nas PODZIWIAŁ.

Grizzly
… a może byś Nietenjahu wspomniał tych Polaków, którzy uratowali twojego ojca, matkę, sąsiada? Tak robią cywilizowani ludzie!!

23 thoughts on “856 Odfaszni polskojęzyczni, a także zafsze prafdomófny Szewach WeiSS komentują publikację „Jerusalem Post”: To manipulacja, nie wierzę, by Benjamin Netanjahu to powiedział

 1. hgf
  KLAMCZUSZEK ZE STRACHU NA KOLANACH UMYWA RECE1!! ZENADA

  sebastian100@sebastian100
  Kto z internatów popiera tą szopkę? Dementi nadal obciąża wszystkich Polaków kolaboracją. Premier nie jedzie bo się porozumiał z Netanjahu, że odstawią szopkę z jego nie wyjazdem na V4 w zamian pojedzie Ciaputowicz. Oczywiście wcześniej dostał na to zgodę od Netanjahu bo by się jeszcze on obraził.

  wiem
  Morawiecki i Bibi po prostu robią sobie dobrze. Po tej całej awanturze antypolsko nastawieni Izraelczycy by „zjedli” Bibiego, a za rogiem wybory. Analogiczne w Polsce. Pis boi się narodowców.

  Jestem
  Buhahahha. Nie, no odważny premier. Pewnie w rozmowie z Nataniahu powiedział: – Nie przyjadę, bo muszę udowodnić, że Jestem stanowczy. Ale pojedzie Ciaputowi też, będzie git. buhahahha

  Polek
  A to dobre, Morawiecki dla opinii Polaków nie jedzie do Żydów ale………wysyła,,wazeliniarza,,który i tak będzie reprezentował Polskę. Żydzi opluwają Polaków a rząd nic nie robi. To jest chore.

  luiza
  Phhyy ale łaska! Nie jesteśmy naiwni, to tylko trick sytuacyjny, na użytek przyszłych wyborów.

  carnecki obatel
  wpolityce uprawia wazeline i propagande, buhahaha, pis wlasnie przegral na wlasne zyczenie wybory a wy zostaniecie z reka w nocniku karnowskie

  ws51
  Izrael z USA urządziły sobie w Polsce konferencję przeciwko Iranowi, którą obsługiwali pisowscy kelnerzy. Straciliśmy twarz w Europie i w Iranie a dodatkowo zostaliśmy obrażani przez Izrael i USA.

  Jacek7@Jacek7
  Bzdura a nie stanowczość. Należało zaprosić szczyt do Polski…

  https://wpolityce.pl/polityka/434279-internauci-docenili-twarda-postawe-premiera-morawieckiego

  Internauci docenili twardą postawę premiera Morawieckiego: „I to jest bardzo dobra decyzja, brawo”. KOMENTARZE

  opublikowano: 33 minuty temu · aktualizacja: za 42 minuty


  Benjamin Netanjahu, premier Izraela / autor: Fratria wPolityce.pl

  Na Twitterze dominuje jeden temat – news portalu wPolityce.pl dotyczący decyzji premiera Mateusz Morawiecki, podjętej po rozmowie z szefem izraelskiego rządu Benjaminem Netanjahu, by nie lecieć na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Izraela. Internauci docenili twardą postawę polskiego premiera. (…)

  natenczas@natenczas
  Na Twitterze dominuje jeden temat – news portalu wPolityce.pl dotyczący decyzji premiera Mateusz Morawiecki jak to dominuje?skąd takie informacje że jest to dominujący temat na Twitterze?

  ‚Internauci docenili twardą postawę premiera Morawieckiego’

  niektórzy docenili inni nie docenili-komentarze pod tym newsem są różne-proszę teraz stworzyć temat ‚Internauci nie docenili postawy premiera” i podać pozostałe komentarze internautów 🙂

  abc
  Z jakiej okazji te żydowskie przybłędy mają brać udział w obradach V4?! To czy ten żydowski bankier Moraweicki tam jedzie czy nie to jest sprawa drugorzędna. Jestem głęboko zawiedziony PiS-em.

  Wik
  Morawieckiemu już nic nie pomoże nawet ta skądinąd słuszna decyzja. Choć dam pomysł szczytu w Izraelu był absurdalny

  Chcecie jeszcze i V4 rozwalic
  Ten podstep sie nie uda p. Morawiecki. Ciaputowicz, Szczerski po co tam jada? Ma Pan nas za durniow? Co ma Izrael do V4? Odwolac to spotkanie – wtedy bedzie wiadomo, ze z Polska pogrywac dluzej nie mozna.

  W-Ł
  Dlaczego spotkanie Grupy Wyszehradzkiej odbywa się w Izraelu a nie w Peru czy Gabonie? Nie wspominając już o możliwości spotkania się w Polsce, Czechach, Słowacji czy na Węgrzech.

  Albo Polska albo zdrada
  I co?I Netanjahu sie smieje a nasi zamiast odwolac spotkanie wysylaja Ciaputowicza i Szczeskiego. Macie szanse pokazac Polakom, ze dbacie o Polske i nasz honor. Inaczej pozegnajcie sie z rzadzeniem.

  darek
  Propaganda , propaganda rząd PISu leży plackiem przed Żydami i USA i nic tego przykrego widoku nie przykryje

  a
  To kto jest organizatorem spotkanie V4? Izrael? Toż to paranoja i jakiś polityczny kabaret z pis-owskimi aktorami. Są stanowczo na kolanach. A wmawiają nam, że politycy… Wierzę już tylko narodowcom.

  szok@szok
  „Internauci docenili twardą postawę premiera Morawieckiego” Ta podstawa jest tak twarde,że kury zaczną znosić gotowane jajka.Gdyby odwołano szczyt V4 w Izraelu to przymykając oko można by powiedzieć,że jest twarda.A tak z tej twardej postawy wychodzi ciapa Czaputowicz

  Astor
  Pokrętna polityka typu „aby wilk był syty i owca cała”. Absolutnie NIKT nie powinien jechać do Izraela. Mateuszek niby nie leci, ale i tak Beńka dowartościowuje wysyłając ministra ciamajdę.

  sake
  To chyba jakieś kpiny.V4 w Izraelu? Caputowicz będzie sie tam nisko kłaniał,kolejna niepotrzebna konferencja i pewnie znowu nas obrażą.

  szok@szok
  Co jest twardsze;gotowane jajko czy postawa Morawieckiego?

  cyd@cyd
  trolle lewackie (udające narodowców i antysemitów) wytwarzają tu taką atmosferę jaka mniej więcej jest w GW-nie: całkowita histeria. To sprawia, że niemozliwa się staje wymiana pogladów na forum (i o to im chodzi). Zgłaszajcie ordynarne wpisy i fejki, które tu wrzucają.

  Zwróćcie uwagę, ze jeszcze kilka miesięcy temu migliśmy tu powymieniać się informacjami, zawsze mozna było coś ciekawego przeczytać. Teraz to ginie w tym trollowskim rzygu i nieustannym pitoleniu jaki ten PIS zły.

  sebastian100
  cyd@cyd nie dociera do Ciebie niestety trudna prawda , że większość wpisów przeciwko pis to są byli wyborcy pisu zawiedzeni ich postawą

  wiem
  @cyd: Izrael nie jest członkiem NATO. A po drugie Izrael jest sojusznikiem Moskwy.

  cyd@cyd
  tak ale ma stałe przedstawicielstwo przy NATO i jest ważnym sojusznikiem USA

  wiem
  @cyd: Izrael nie jest sojusznikiem USA. Obiektywnie rzecz biorąc Izrael nie jest USA do niczego potrzebny. Tyle, że ma lewar na amerykańskich polityków. Obama trzymał ich krótko, a teraz mają Ivankę

  cyd@cyd
  @<> pracujesz na niedzielną zmianę lewaku? PO przez lata usiłowała wpoić nam myślenie wasalne. Śmieszne są teraz te ataki, że Żydzi nas obrażają – obrażali nas przez lata. swoimi Malowanymi ptakami, Sąsiadami a GWno zapraszało Grossa i gościło jak wielki autorytet. Kiedy Obama powiedział i to na uroczystości poświeconej Karskiemu (!!!) o polskich obozach, a potem tylko wyraził ubolewanie – mówili: no a co chcecie, żeby prezydent USA przed nami klękał?

  <<???>>
  cyd@cyd–Lewaku ?U ha ha ha ha .Co tam Mosze jeszcze wymyślisz ??Niby nasz rząd jest prawicowy ????U ha ha ha .Dobry żart.Obca Izraelska agentura nad Wisłą.Mam nadzieję ,że Polacy się obudzą .

  nohood
  @cyd dla mnie osobiście słowa netaniachu, jak słowa każdego kłamcy są bez znaczenia. tym bardziej nie mam o czym z typem rozmawiać

  <<???>>
  cyd –Nie bredź.Nikt nie musi być premierem ha ha ha .Byle do wyborów i należy pogonić żydowska agenturę albo będziemy mieli szlachtę jerozolimska nad Wisła.Wystarczy już.Spadaj Mosze do siebie.

  Polubienie

 2. Kamil
  Ale paja.. z tego Dworczyk, wczoraj mówił że nic się nie stało, dzisiaj mówi co innego. Kolejny chloptaś, którego przerosła stanowisko.

  Andy@Andy
  Akurat ten Pan już nas zapewniał, że w ogóle nie było sprawy i „wszelkie sprawy zostały wyjaśnione” i w ogóle nie było żadnych antypolskich wypowiedzi premiera Izraela oskarżających Polaków o udział w niecnych sprawach.

  Macie jeszcze szanse
  Lepiej niech nas juz Pan nie „zapewnia”.Zydzi wam podpowiedzieli zeby premier nie jechal.ale spotkanie ma sie jednak odbyc.Pieknie tylko nie z nami te numery.Odwolac spotkaniete to wam uwierzymy.

  blumkwist
  Weź pan sobie to pryncypialne stanowisko i sobie nim -powiedzmy- buty wyczyść…i tak nic ono nie zmieni i dalej będziecie pozwalać żeby nas opluwano, żeby znowu wydać kolejne pryncypialne stanowisko.

  ja
  gdyby premier był pryncypialny to nas nie byloby w izraelu na v4, jest plastelinowy

  luiza
  Tylko dlaczego Matołuszek tak tupnął nóżka poniewczasie i gdy wyjechały zagraniczne media?!

  and
  Bardzo dobrze się stało. Żydzi pokazali o co im chodzi a PIS lize im buty. Więcej naród nie potrzebuje, aby wyciagnać wnioski. Polacy umieja sami myśleć.

  wiem
  Morawiecki i Bibi po prostu robią sobie dobrze. Po tej całej awanturze antypolsko nastawieni Izraelczycy by „zjedli” Bibiego, a za rogiem wybory. Analogiczne w Polsce. Pis boi się narodowców.

  https://wpolityce.pl/polityka/434282-dworczyk-potwierdza-doniesienia-wpolitycepl

  Dworczyk potwierdza doniesienia wPolityce.pl: Premier bardzo pryncypialnie podchodzi do oskarżania Polski o niepopełnione czyny

  opublikowano: za 42 minuty · aktualizacja: za godzinę


  Szef KPRM Michał Dworczyk / autor: Fratria wPolityce.pl

  Minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów potwierdził ustalenia portalu wPolityce.pl, że premier Mateusz Morawiecki nie leci na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Izraela.

  CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS. Jednoznaczna postawa premiera! Po rozmowie telefonicznej z Netanjahu Morawiecki nie leci na szczyt V4 do Izraela

  To była dłuższa i dobra rozmowa. Premier Netanjahu dziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zorganizowanie szczytu, który odbył się w ostatnich dniach. Po raz pierwszy od 28 lat przedstawiciele Izraela i krajów arabskich usiedli i rozmawiali ze sobą

  — powiedział Dworczyk w TVP Info.

  Premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania Polski i państwa polskiego o czyny, których nie popełniliśmy

  — podkreślił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Dlatego w konsekwencji jest taka, a nie nie inna decyzja Mateusza Morawieckiego

  — dodał.

  Minister Dworczyk powiedział, że wyjaśnienia ambasador Izraela w Polsce Anny Azzari w sprawie wypowiedzi Netanjahu w muzeum Polin były niewystarczające. Dziennik „Jerusalem Post” podał, że podczas pobytu w Warszawie Netanjahu miał powiedzieć, iż Polacy kolaborowali z nazistami przy Holokauście. Szef izraelskiego rządu podczas telefonicznej rozmowy z Morawieckim zaznaczył, że rozmawiając z dziennikarzami w Muzeum POLIN nie miał absolutnie na myśli, iż wszyscy Polacy współpracowali z hitlerowcami, chodziło mu tylko o „indywidualnych” przedstawicieli narodu polskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ NEWS. Jednoznaczna postawa premiera! Po rozmowie telefonicznej z Netanjahu Morawiecki nie leci na szczyt V4 do Izraela

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

  Te wyjaśnienia były niewystarczające. Później pojawiło się oficjalne oświadczenie na stronie premiera Benjamina Netanjahu. Dziś Benjamin Netanjahu potwierdził, że były czy to nieprecyzyjnie podane czy zmanipulowanie. W każdym razie nie miały wiele wspólnego z rzeczywista wypowiedzią

  — powiedział minister Dworczyk.

  Polsko-izraelsko stosunki są dobre. Mam nadzieje, że będą się rozwijać. Również o trudnych sprawach potrafimy rozmawiać

  — dodał.

  Minister Dworczyk powiedział, że w porozumieniu podpisanym w czerwcu ubiegłego roku przez premiera Morawieckiego i Netanjahu pojawiły się sformułowania, że Polacy są narodem poszkodowanym i ratowali Żydów.

  Benjamin Netanjahu potwierdził, ze deklaracja podpisana z Mateuszem Morawieckim w czerwcu 2018 r. obowiązuje

  — stwierdził Dworczyk.

  ems

  dominik@dominik14 minut temu
  Najczesciej ostatnia twarza jaka widziala Polska rodzina deportowana na Syberie (1940-1941) byla twarz Zydowskiego sasiada ktory zadenuncjowal ich na NKWD ( w latach 1940-1941 na terenie Rosji zginelo do 1. 2 miliona Polakow). Do jesieni 1942 roku bylo bezpieczniej byc Zydem niz Polakiem na terenach zajetych przez Niemcow i byly przypadki ze Polacy w tym czasie udawal Zydow bo uwazali ze tak bedzie bezpieczniej. W latach 1942-1945 Zydowwska wierchuszka ( judenraty) masowo kolaborowaly w zniszczeniu wlasnego narodu.Wsrod Polakow byly dziesiatki tysiecy szmalcownikow ( jezeli nie wierzycie to popatrzcie na mafie reprywatyzacyjna, mafie z Ratusza, Rabieja-HGW-Trzaskowskiego wytaczajacych proces przeciwko odszkodowaniu dla rodziny pani Jolanty Brzeskiej-ci ludzie w czasie wojny to potencjalni szmalcownicy). Dziesiatki tysiecy tych ktorzy ratowali Zydow lub walczyli z okupantem i ratowali Zydow zostalo w obronie Zydow zamordowanych, zabitych etc-jednym z nich jest brat mojej babci i bardzo i to bardzo sie ciesze ze premier Morawiecki odmawiajac przyjazdu do Izraela stanal w jego obronie. Bylem jednym z tych ktorzy bronili dobrego imienia w czasie nagonki na Polske z powodu IPN zamieszczajac komentarze zawierajace fakty historyczne, takze na Jerusalem Post. Tam dyskutowalem z wieloma Izraelczykami ktorzy uwazaja ze malpy stoja w hierachii ewolucyjnej wyzej niz my i sa dumni ze ich wspolbratymcy bedac w UB mordowali Polakow w czasach stalinowskich. Jezeli premier Netyanahu chce dyskutowac to dyskutujme ale o wszystkim. Prawda historyczna w naszym przypadku jest o wiele silniejsza niz glowice nuklearne ktore posiada Izrael.

  Kira13@Kira13
  Naprawdę???? To po co zgodził się by szczyt V4 odbył się w gnieździe żmiji????!!!

  Nie wązne jest dla nich,ż e to oni sami ponosza winę za eksterminację zydów bo to żydzi mordowali na rózne sposoby żydów http://blogmedia24.pl/node/63747

  Jednak z premedytacją plują nam w twarz https://jewish.pl/pl/2019/02/11/polscy-sprawcy-zydowskiego-nieszczescia-mogli-spac-spokojnie/

  cyd@cydgodzinę temu
  PO przez lata usiłowała wpoić nam myślenie wasalne. Śmieszne są teraz te ataki, że Żydzi nas obrażają – obrażali nas przez lata. swoimi Malowanymi ptakami, Sąsiadami a GWno zapraszało Grossa i gościło jak wielki autorytet. Kiedy Obama powiedział i to na uroczystości poświeconej Karskiemu (!!!) o polskich obozach, apotem tylko wyraził ubolewanie – mówili: no a co chcecie, żeby prezydent USA przed nami klękał?

  cyd@cyd
  Czytelna dyplomatycznie, dobra reakcja, która obniża range V4 – co się Netaniahu nalezało. Ale pomysły żeby zerwać szczyt bo premier Izraela coś powiedział są kompletnie śmieszne. V4 nie jest zamknietym kółkiem które separuje się od świata i je ośmiorniczki, grupa potrzebuje sojuszy, biznesowych i politycznych.

  ddd
  Obawiam się, że dopiero fala wściekłości którą poczuliście od swojego elektoratu sprawiła, że powstrzymaliście wytresowany przez żydów odruch automatycznej uległości. Chciałbym nie mieć racji

  Fezuj
  Nie wiem po co, że Polacy ratowali żydów. Żydzi, szczególnie biznesowi żydzi nie lubią tych co ratowali biedotyę żydowską. Ich skazali na wyginięciem, dogadali to z Hitlerem. A tu ktoś ratuje.

  bielik
  skoro tak, trzeba było skorzystać z propozycji PAD-a i jego dworku myśliwskiego,nie wiem czy min Czaputowicz uzgadnia z kimś z rządu to co mówi,ale jego wypowiedź po konferencji była skandaliczna

  Polubienie

 3. luiza
  No i dobrze, starczy już tego szczytowania z Żydami. Jednak ta spóźniona brawura premiera jest trochę komiczna.

  ???????????????
  A premier Morawiecki powiedział już, że Żydzi (nie państwo żydowskie) wydawali Polaków, kolaborowali z Niemcami Hitlerowskimi oraz Sowietami na Podlasiu i Kresach i współpracowali też z reżimem komunistycznym?

  Wszystko
  GDYBYŚCIE MIELI CHOĆ ODROBINĘ HONORU TO ODWOŁALIBYŚCIE CAŁKOWICIE WIZYTĘ STRONY POLSKIEJ. A Pompeo każe płacić! DOBRZE, ŻE JUŻ NIEDŁUGO WYBORY i przestaniecie upokorzać Polskę

  https://wpolityce.pl/polityka/434288-co-naprawde-powiedzial-premier-izraela

  Co naprawdę powiedział premier Izraela? Czy to była próba testowania cierpliwości Polaków?

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Premierzy Mateusz Morawiecki i Beniamin Netanjahu / autor: Krystian Maj/KPRM
  wPolityce.pl

  Trochę to przypomina sytuację z dowcipu o kimś, kto był u nas na przyjęciu i zginęły pieniądze. Co prawda się znalazły, ale niesmak pozostał. Przytoczone przez „Jerusalem Post” słowa premiera Beniamina Netanjahu podobno nie brzmiały tak, jak podał dziennik, ale sytuacja czyta nie jest. W tej sytuacji nie możemy udawać, że nic się nie stało i decyzja premiera Morawickiego o tym, że nie pojedzie na szczyt V4 do Izraela wydaje się być jedyną słuszną. (…)

  Polak
  http://www.wyszperane.info/2016/02/21/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa/

  Polak
  Poza tym to USA stworzyło III RZeszę Niemiecką (najsilniejsze państwo w europie) z upadłej Republiki Weimarskiej. Poczytajcie sobie o gigantycznych inwestycjach amerykańskich w III Rzeszy

  kotbialasl@kotbialasl
  Nie moge zapomniec oszusta i kłamca pochodzenia izraelskiego poszywajacego sie pod redaktora, ktory urodził sie w berlinie mieszkał w Serbii a mamusia spoczywa na cmentarzu w telAviw, a na cały swiat trabił ze przezył holokaust jako niemowle a wszystkich w rodzinie pomordowali Akowcy i nie maja swoich grobów. Gdybym napisał szczerze jaka tym razem ten redaktor przygotował prowokacje to nawet iranskie rakiety nie zrównoważą sromoty. Decyzja o obniżeniu poziomu zaufania do dyplomcji izraelskiej jest adekwatna.

  Basia
  z tym zydowskim premierem to jakaś dziwna gra jak z Franciszkiem ktory mówi herezje a potem rzecznik go tłumaczą że on tak nie myślał.Żyd ubliża Polakom a papież katolikom

  szymon
  do Basia! Trafilas w sedno!Podpisuje sie pod tym! Pozdrawiam

  Polubienie

 4. Kamil
  Pani Kopycińska może uświadomi Nas głupich dlaczego w mediach Natanjachu nie wycofał się że swoich słów, tylko rząd Polski ciągle go usprawiedliwia, jakby rząd Polski był rzecznikiem premiera Izraela.

  MOLAS
  setki tysięcy żydów „indywidualnych” kolaborowało z hitlerem i stalinem, ich potomkowie wciąż szkalują Polskę za swoje zbrodnie

  gmin
  Te ironiczne wyjaśnienia, że Polacy to nie naród, to szczyt bezczelności, pokazuje nam środkowy palec. Oskarżenie może dotyczyć konkretną osobę z imienia i nazwiska bez ogólności, nie Polacy!

  AlS
  Żydzi długo gotowali tą żabę. Ale ostatnio za bardzo podkręcili gaz (nomen-omen) i jeszcze żywa żaba, wielkim susem wyskoczyła z garnka. Zanosi się, że już tam nie wróci. I oni to robią sojusznikom..

  https://wpolityce.pl/polityka/434292-kopcinska-potwierdza-ustalenia-wpolitycepl-ws-szczytu-v4

  NASZ TEMAT. Co powiedział Netanjahu? Kolejny przedstawiciel rządu potwierdza ustalenia wPolityce.pl

  opublikowano: 16 minut temu · aktualizacja: 16 minut temu


  autor: screen youtube wPolityce.plautor: screen youtube

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu w rozmowie telefonicznej z premierem Mateuszem Morawieckim zapewnił, że w żadnym momencie nie przypisywał Polsce ani polskiemu narodowi odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie

  — powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

  — powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ NEWS. Jednoznaczna postawa premiera! Po rozmowie telefonicznej z Netanjahu Morawiecki nie leci na szczyt V4 do Izraela

  Dworczyk potwierdza doniesienia wPolityce.pl: Premier bardzo pryncypialnie podchodzi do oskarżania Polski o niepopełnione czyny

  Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

  Kopcińska przekazała PAP, że w niedzielę wczesnym popołudniem na prośbę strony izraelskiej odbyła się rozmowa telefoniczna między premierami: Morawieckim i Netanjahu.

  Szef izraelskiego rządu potwierdził, że w trakcie czwartkowego briefingu dla dziennikarzy w żadnym momencie nie przypisywał Polsce ani polskiemu narodowi odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej, i że nie padła z jego strony nawet najmniejsza sugestia tego rodzaju

  — zaznaczyła.

  Rzeczniczka rządu dodała, że „premier Netanjahu podkreślił, że w pełni podtrzymuje wspólną deklarację przyjętą 27 czerwca 2018 r., w której obaj szefowie rządów stwierdzili m.in., że tego rodzaju sformułowania są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność rzeczywistych sprawców zbrodni”.

  Kopcińska zwróciła uwagę, że premier Morawiecki przyjął do wiadomości wyjaśnienia premiera Netanjahu.

  Jednocześnie premier Morawiecki podkreślił, że również podtrzymuje czerwcową deklarację. Stwierdził także, że sprawa prawdy historycznej i ofiary jaką Polska poniosła w trakcie II wojny światowej ma dla naszego kraju fundamentalne znaczenie

  — podkreśliła.

  as/PAP

  Adam Paris
  Czyżby N miał obsesję tych paru polskich przypadków? Czy może mówiąc ciągle o nich i milcząc o zbrodniach prawdziwych, masowych sprawców – planowo OCZERNIA NARÓD POLSKI skalą zakłamując rzeczywistość?

  xyz
  Kopcińska pinokio kłamie! Nie będą żydki pluć nam w twarz.

  ????
  Dlaczego wiec milczy sam Netanjahu? Dlaczego nie zdementuje i opier**li dziennikarzy z JP??

  Zo9
  A ja mówię że żydzi mordowali Polaków w czasie drugiej wojny światowej i po wojnie jako ubowcy.

  1000zl@1000zl
  Natanahuj to jest stara ku3rwa żydowska.

  Adam
  Gra jest prosta: PiS coś obiecało ŻYDOM, jest tym teraz przerażone i PiS ma „g….. Prowdę” dla Polaków, a Żydzi mają „tys Prowdę” dla świata. Tylko gdzieś wysoko w obłokach wędruje zgwałcona PRAWDA.

  kaka
  jak mozna sie pytac temu podlemu czlowiekowi z zarzutami-nalezy zagrozic zew jezeli jeszcze raz ktos bedzie szkalowal Polske to zamrozimy stosunki i zablokujemy wydawanie paszportow Polskich.

  smutny
  Zawsze głosowałem na pis ale to co wyrabiacie to się w głowie nie mieści. Zmieniliście się..Na grosze. A komentarze tu jak z rynsztoka.

  as
  No Właśnie! Czy ktoś wreszcie wyjaśni po co i w jakim celu spotkanie V4 miało być u starszych braci?

  Ma nas za idiotów
  Kolaboracja ze zbrodniarzami ma to samo znaczenie w czasie wojny jak i pokoju. – dr Ewa Kurek -…… kolaboranci Hitlera – Niezależna Historia – https://www.youtube.com/watch?v=NA6Y5dMUHS8

  Adam. mówićPrawdę?
  Na pytanie czy Jeruzalem Post napisało prawdę, nie odpowiedział, że to kłamstwo tylko odesłał ich do rzecznika prasowego rządu. To urodzony kłamca, całe swoje życie kłamie, czemu miałby kiedykolwiek

  Adam.arzami w samolocie
  Zamiast bredzić lepiej sprawdzić co powiedział.Nie potraficie? Zapytajcie mądrzejszych od siebie. Dokładnie tak powiedział i ta rozmowa jest jeszcze w internecie. Najciekawsza była rozmowa z dziennik

  Polubienie

 5. obsesja jakaś?
  Skoro premier Netanjahu regularnie mówi o indywidualnych przypadkach polskich kolaborantów, to premier Morawiecki winien mówić o indyw. przypadkach żydowskich kolaborantów z Niemcami i z Sowietami.

  Kira13@Kira13
  Jesteście tchórzami panie Morawiecki? Nie sądzę, bo to celowa wasza polityka by wyeliminować naród polski! USA i Izrael zorganizowali sami tę konferencję by tu przyjechać i napluć narodowi polskiemu w twarz,by pozbawić nas złudzeń! A wy to przyjęliście bez szemrania teraz próbując to ogłosić,że „sprawa wyjaśniona”!!!!!

  To nie tak panie premierze!!! Żydzi i przdstawiciele USA bez cienia zażenowanie przy byle okazji przeklamują historię,obarczając Polaków o współudzial w holokauście a nie pisną nawet słowka,że to amerykańscy i inni bogaci żydzi zorganizowali holokaust swoim rodakom. Ich religia ich rozgrzesza z tego ludobójstwa ale świerzbią ich pieniądze jakie chcą zakłamując historię wyegzekwować od narodu,dzieki ktoremu tak naprawdę przetrwali i dzis mogą znowu realizować swoję interesy przeciw Polakom.

  Dlaczego pan premierze nie podnosi faktów takich jak nie przyjęcie żydów do USA na statku Sant Louis i skazanie ich tym samym na śmierć? Dlaczego nie podnosi pan faktów ,ż e zydzi sami i dobrowolnie uczdestniczyli w zagladzie swoich rodaków w obozach? O istnieniu policji obozowej która stanowili żydzi i o ich roli jaką odegrali w zagładzie zydów? Jak żydzi gonili po ulicach, jak wściekłe psy żydów, a potem żyd zyda prowadził na śmierć? Jest pan niedouczony!!!??? Prosze poczytać sobie relacje kronikarza zydowskiego Emanuela Ringelbluma,który jasno opisywał rolę swoich rodaków w eksterminacji żydów. To dzięki Polakom przetrwała ta szaleńcza nacja i niech wreszcie ktoś im to powie w twarz i calemu światu! Brzydze się stanowiskiem polskiego prezydenta i polskiego premiera!

  abc
  Po co polegać na zapewnieniach Pani Ambasador? Nie lepiej sprawdzić oryginał nagrania z wypowiedzią Pana Netanjahu? Logiczne?Nie, bo wtedy wyszłoby, że jednak tak powiedział, typowe zachowanie strusia

  https://wpolityce.pl/polityka/434248-premier-netanjahu-mowil-o-indywidualnych-przypadkach

  Mateusz Morawiecki: Ambasador Azari wyjaśniała, że informacje o wypowiedzi premiera Izraela były kompletnie nieprawdziwe

  opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu


  Mateusz Morawiecki / autor: Fratria wPolityce.pl

  Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari wyjaśniała, że informacje o wypowiedzi premiera Izraela były kompletnie nieprawdziwe; w rzeczywistości premier Benjamin Netanjahu, mówił jedynie o indywidualnych przypadkach kolaborantów – powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki.

  Premier Morawiecki został zapytany przez PAP o zamieszanie wokół słów premiera Izraela i o to, że niektóre media izraelskie cytowały jego rzekomą wypowiedź o tym, że „Polacy kolaborowali z nazistami”.

  Rzeczywiście taka informacja pojawiła się w czwartek wieczorem i natychmiast podjęliśmy działania, żeby to wyjaśnić. Na moją osobistą prośbę do MSZ została w trybie pilnym wezwana Ambasador Izraela w Polsce pani Anna Azari, która wyjaśniała, że informacje o tej wypowiedzi były kompletnie nieprawdziwe. W rzeczywistości premier Netanjahu mówił jedynie o indywidualnych przypadkach kolaborantów

  — powiedział szef polskiego rządu.

  Co więcej, potwierdził (premier Izraela – PAP), że w pełni podtrzymuje wspólną deklarację, którą Polska i Izrael przyjęły w czerwcu ubiegłego roku i która jest bardzo ważnym dokumentem wzmacniającym naszą prawdziwą opowieść o historii II wojny. W tej deklaracji premier Netanjahu i ja stwierdziliśmy jasno: nie ma zgody na przypisywanie Polsce ani narodowi polskiemu winy za niemieckie zbrodnie

  — wskazał Morawiecki.

  Premier podkreślił, że zachowujemy w tej sprawie zimną krew i korzystamy z narzędzi, jakie są właściwe w dyplomacji. Zaznaczył też, że w tej sprawie warto działać rozważnie i konsekwentnie dementować kłamstwa na nasz temat.

  Na wszystkie tego rodzaju wypowiedzi będziemy reagować bardzo zdecydowanie. Ta sprawa ma dla nas fundamentalne znaczenie, nie możemy pozwolić na takie insynuacje i krzywdzące oskarżenia

  — zadeklarował.

  Pytany o to, czego dotyczyła rozmowa z premierem Izraela na marginesie drugiego dnia konferencji bliskowschodniej, Morawiecki wskazał, że spotkanie dotyczyło przede wszystkim naszych stosunków dwustronnych.

  Od dłuższego czasu współpracujemy nie tylko na szczeblu politycznym, ale przede wszystkim gospodarczym. Skupiamy się zwłaszcza na innowacyjnym przemyśle, nowoczesnych technologiach, współpracy młodych liderów nauki i biznesu

  — powiedział Morawiecki. Przypomniał, że kilka miesięcy temu ruszył program współpracy między Bankiem Gospodarstwa Krajowego a izraelskim Start-Up Nation, który ma promować współpracę między polskimi i izraelskimi innowatorami oraz biznesem.

  Współdziałamy także w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Izrael ma tu bardzo duże doświadczenie, my zaś mamy świetnych specjalistów i wykorzystamy tę współpracę, aby lepiej chronić Polskę przed atakami tego rodzaju. Korzystamy na tej współpracy wzmacniając nasz potencjał i naszą gospodarkę

  — oświadczył szef polskiego rządu.

  Premier Morawiecki był też pytany o słowa reporterki Andrei Mitchell z MSNBC, która w jednej ze swoich relacji z Warszawy stwierdziła, że w czasie powstania w getcie warszawskim w 1943 r. Żydzi walczyli przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

  W opinii Mateusza Morawieckiego takie wypowiedzi są najlepszym dowodem na to, że musimy wciąż walczyć o prawdę historyczną. „Te słowa są obraźliwe nie tylko dla nas, Polaków, ale także dla Żydów i wszystkich innych ofiar niemieckich zbrodni. Powstańcy w Getcie Warszawskim dobrze wiedzieli, z kim walczą – i nie był to żaden +polski reżim+, tylko okrutni Niemcy” – powiedział w rozmowie z PAP premier.

  Szef rządu ocenił, że ta sytuacja – paradoksalnie – przyniosła jednak Polsce więcej korzyści niż strat, „bo o ile ta początkowa wypowiedź została zauważona głównie w naszym kraju, o tyle jej sprostowanie, wraz z podkreśleniem, że Polska nie była sprawcą zbrodni niemieckich nazistów, a ich ofiarą, znalazło się we wszystkich najważniejszych mediach na całym świecie”. „Wypowiedź tę potępiła też ambasador USA i organizacje żydowskie, również amerykańskie – i to ma na świecie bardzo duży oddźwięk” – dodał Morawiecki.

  Nie mogę ujawnić za dużo z dyplomatycznej kuchni, ale mogę powiedzieć, że również tutaj nasza reakcja była natychmiastowa i przeprowadzona na wielu poziomach. Sprawne działania polskiej dyplomacji – która zwróciła się o wsparcie także do środowisk żydowskich – spowodowały, że dziennikarka znalazła się pod bardzo silną presją i bardzo szybko była zmuszona, by przeprosić za swoje słowa i jednoznacznie napisać, jaka była prawda. To realny efekt działań naszej dyplomacji. Jeszcze dwa-trzy lata temu doprowadzenie do sytuacji, w której znana dziennikarka z USA tak szybko i zdecydowanie wycofuje się ze swoich słów byłoby bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe

  — powiedział Morawiecki.

  gah/PAP

  Kira13@Kira13
  ….takie wypowiedzi są najlepszym dowodem na to, że musimy wciąż walczyć o prawdę historyczną…racja ale także sa dowodem,że konieczna jest nowelizacja ustawy o IPN z której się rząd wycofał by zażegnać konflikt z Izraelem.Uległość wobec Izraela świadczy o pana uległości wobec pana krewniaków ….. Konieczne jest pozwanie tej dziennikarki przed sąd! Konieczne jest godne zachowanie się reprezentantów narodu polskiego. Jeśli was na to nie stać – wybierzemy Polaków !!

  i
  Premier prawdomówny jak p.ambasador Izraela. Czy rząd wie co myśli naród, Polacy o obecnej współpracy z Izraelem. Takiego poddaństwa, kłamstw Polacy nie chcą.

  NOR
  Mateusz sciemniasz , twoja reakcja powinna byc natychmiastowa . Jesli zydzi nas oczerniaja to trzeba reagowac natychmiast i wymienic ich grzechy , oko za oko , zab za zab , wtedy uwierze !

  Ząb za Ząb
  Trzeba Głośno mówić o ,,Pojedyńczych,, przypadkach Masowej kolaboracji Żydów z Niemcami i Sowietami !

  Tom
  …a ten chłoptaś jej uwierzył? to jest dziecinada kogo my wysyłamy do rozmów z bezwzględnymi szulerami? Ludzie którzy nie rozumieją mentalności Żydów powinni być usunięci z instytucji państwowych

  .
  Niech to samo co powiedział MM powtórzy bibi i będzie cacy, ale on tego nigdy nie powie. Nienawiść do Polski wysysają z mlekiem matki. W Polsce utracili żydowski raj i to ich boli najbardziej.

  bliźniaki
  Polska wstaje z kolan.

  gosc
  p. Magierowski juz powinien byc w Polsce a p. Azari w Izraelu, zachowanie wladz polskich jest haniebne.

  Polubienie

 6. Kamil
  Wejdzcie na strony Izraelskich gazet i przeczytajcie artykuły i komentarze o Polsce. Wszystkie są mocno antypolskie i nazywają Nas mordercami i żądają kasy. Więc przestańcie kłamać o przyjaźni.

  ku przepaści
  coś tu się nie zgadza! Premier nie jedzie a minister MSZ jednak jedzie?? to czyje interesy reprezentuje polskie MSZ?

  kapiszon@kapiszon
  Niedzielna ryba dla ciemnego ludu

  https://wpolityce.pl/polityka/434290-prof-ryba-premier-pokazal-ze-nie-damy-sie-zle-traktowac

  TYLKO U NAS. Prof. Ryba: „Premier Morawiecki pokazał, że Polska nie da się oskarżać o Holokaust i nie da się źle traktować”

  opublikowano: za 13 minut · aktualizacja: za 13 minut


  Prof. Mieczysław Ryba / autor: Fratria wPolityce.pl

  Premier Morawiecki pokazał, że Polska nie da się oskarżać o Holokaust i nie da się źle traktować – ocenia decyzję premiera Morawieckiego o rezygnacji z uczestnictwa w szczycie V4 w Izraelu prof. Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca KUL. (…)

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/434230-test-na-wyobraznie

  Test na wyobraźnię. Wyobraźmy sobie, że polski premier jedzie na międzynarodową konferencję pokojową do Izraela…

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: Fratria wPolityce.pl

  Można sobie zrobić test na wyobraźnię. Prosty i bezkosztowny.

  Wyobraźmy sobie, że polski premier, jakikolwiek premier, jedzie na międzynarodową konferencję pokojową do Izraela. Tam w wywiadzie mówi o żydowskich donosicielach na Podlasiu Północnym, którzy w 1920 i 1939 roku ochoczo donoszą i pokazują bolszewickim żołdakom i funkcjonariuszom NKWD gdzie ukrywają się „kułacy” ze swoimi kobietami do zgwałcenia, gdzie ukryli oni zboże na siew i dobytek żywy. Przy czym mówi „Żydzi”, a nie „niektórzy”. Polska gazeta w tym czasie pisze, że przede wszystkim Żydzi są winnymi terroru stalinowskiego w Polsce, wymieniając przy tym nazwiska Romkowskiego, Minca, Bermana, Różańskiego, Wolińskiej, etc. A jakiś minister głosi, w trakcie tej samej wizyty, że Mietek Moczar to był supergość i wybitny Polak. A jakiś polski attaché dorzuca, że Jüdischer Ordnungsdienst (żydowska policja) w gettach kolaborowała z Niemcami i donosiła na współbraci.

  No i teraz spróbujmy sobie wyobrazić reakcję gospodarzy. Na moje nie da się jej wyobrazić. Izrael i cały świat pękłby w posadach. A my zamieścilibyśmy sprostowanie, że w istocie w bezpiece stalinowskiej było może kilku Polaków, donosicielami z Podlasia może nie byli wszyscy Żydzi, a z tym Mietkiem Moczarem to dopiero ustalimy jak było i wtedy odpowiemy. No, wyobraźmy sobie. Ja nie potrafię.

  autor: Aleksander Nalaskowski

  Zwykły Polak
  Odważne, ale prawdziwe! ŻYDZI STERRORYZOWALI holokaustem cały świat, zamykając usta wszystkim ,którzy wspominali o udziale Żydów w mordowaniu współbraci np policja żydowska w gettach, patrz dr EWA KUREK

  Konrad
  Zanim jakis polski polityk pojedzie z tymi FAKTAMI do Izraela trzeba je publicznie i glosno prezentowac w Polsce. Zamiast „Idy” i „Poklosia” trzeba fimow o zdradzie Zydow, o ich zbrodniach, o ich

  Roztropek
  Cóż… ta smutna prawda WYJE spod ziemi, domaga się ujawnienia i światła. Trzeba nareszcie głośni i dobitnie ją ogłosić, bo inaczej udusimy się kłamstwami i zatajeniami. TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI !!!

  bielik
  nic dodać nic ująć p profesorze,w sam punkt

  NIE dla spotkanie V4 w Izraelu
  Świadomie czy nie, to jednak przedstawił Pan niezły scenariusz do zastosowania wprost, na prezentowanie prawdy historycznej. Więcej bezczelności i tupetu. Mówmy o zachowaniach tej nacji w Polsce.

  czytelnik
  100% racji, brawo że są jeszcze ludzie którzy potrafią mówić prawdę

  bolek
  Bardzo trafnie ,gratuluje odwagi w poruszaniu tego tematu .Szkoda że rząd tego nie potrafi wyartykułować aż wstyd .

  adadur@AdamDurka
  PAD i rząd RP – prośba do Żydów: Żydzi przeproście nas za swoje skandalicznie obraźliwe wypowiedzi o nas !.

  zolodu
  Nie znam lepszej formy protestu. Dawno powinniśmy odpłacać „pięknym za nadobne” Przecież jakiś odważny dziennikarz mógłby to zrobić. Czy takich nie ma?? To gotowiec.

  gość
  A ja potrafię. Bo to byłoby za przyzwoleniem nie żydowskiego rządu i i nie papierowego prezydĘta

  JASZCZUR@jaszczur
  jak nie będziemy mieli prawdziwie Polskiego rządu niestety nie będziemy wolnym i suwerennym narodem prawdziwy Polski rząd dba o dobro narodowe i głośno napiętnuje kłamstwa obrażające Polski naród a tego za bardzo nie widać ale za to widać BÓJ O STOŁKI I WŁADZĘ a powinien być BÓJ O WOLNĄ I DUMNĄ POLSKĘ smutne to jak sami siebie nie szanujemy i na samych siebie donosimy

  pszek
  I tylko to nam zostało? Test na wyobraźnię? Bardzo smutne, ale niestety prawdziwe.

  Gami
  Wystarczy tylko sprobować , ale i trzeba miec odwagę.

  Polubienie

 8. Kampania przeciw żydowskim roszczeniom!

  Media Narodowe
  Streamed live on Feb 16, 2019

  Xxx Xxx
  Warszawa była przez Niemców w 1944r. po polskim powstaniu warszawskim spalona, wysadzana dom po domu, 90 procent zniszczeń. Holokaust Polaków. Cały naród odbudowywał przez dziesiątki lat stolicę. Dzisiaj Chazar chce odbudowane przez Polaków domy. Hańba.

  aro bundy
  Jako obywatel RP domagam sie od panstwa wystawienia rachunku panstwu izrael za ponad 800 letnia ochrone zydow na terenie naszego kraju!.

  22annabella 22
  A ja domagam, się tylko zwrotu tego co szydostwo przez te lata pożyczyło od obywateli i instytucji polskich – ale z odsetkami.

  Magz xxx
  Haha i kary za niepłacanie podatków za te nieruchomości podczas wojny i po niej xD

  aro bundy
  @Magz xxx to może wydawać się śmieszne, lecz myślę że to nie głupie. Powinniśmy z izraelem działać w cyniczny sposób tak jak właśnie oni to robią. Ale do tego trzeba mieć rząd z jajami…

  Ela batman
  Domagam się wystawienia rachunków :
  1) za zdrady i morderstwa na Polakach i przejmowanie ich majątków w czasie rozbiorów Polski . Rozeznanie przez historyków zakresu i szczegółow tego tematu. Rozeznanie majatków ziemskich, firm, kamienic, które zdrajcy i mordercy żydowscy odebrali już w tamtym czasie Polakom – odebranie prawce takich własnosci !
  2) rozeznanie i ściganie żydowskich zdrajców i morderców na Polakach w czasie 2 wojny światowej.
  Polski wschód był przez żydowską komunę zdradzany i przejmowany, a Polacy mordowani i wywożeni na Sybir calymi rodzinami. Majątki przejmowane przez komunistycznych
  zbrodniarzy żydowskich, potem cześciowo uciekających za Rosjanami do Rosji. Część, która została chciała układać sie z Niemacami… ( dlatego tak chętnie tworzyli getta – czyli w swoim mniemaniu tereny eksterytorialne…), tylko nie przewidzieli na początku tego, że w drugiej kolejnosci po Polakach – oni będą drugą nacją do odstrzału !!!!!!
  3) No i temat wielu nieruchomosci zniszczonych doszczętnie przez Niemców i odbudowanych w całości przez Polaków !!!
  Itd, itd…. wiele jest do rozliczenia – jeśli ktoś tu chce rozliczać historię !!!
  Żydzi PRECZ z Polskiej ziemi !!!
  Nie zgadzam się jako Polka i obywatel na coroczne ( od 2015 r. w tysiącach 3 – 4000 tyś rocznie ) przyznawanie bez jakichkolwiek wymagań obywatelstw Polskich żydom z obcych krajów np Izraela – to ZDRADA NARODU POLSKIEGO przez obecny NIErząd warszawski !!!!! ( jak tu napisać Polski…).
  Żeby udaremnić ostatni rozbiór Polski :
  NIGDY WIĘCEJ popisu !!!!
  Tylko Polacy – np. Ruch Narodowy w najbliższych głosowaniach !!!!!
  Bo rozbiorą nam tę Polskę bez wystrzału i rękami ogłupionego naiwnego Narodu……

  http://podpiszapel.pl/petycje/roszczeniazydowskie/

  Polubienie

 9. https://macgregor.neon24.pl/post/147722,szewach-weiss-i-moj-dylemat-moralny

  MacGregor – J-23 na angielskiej prowincji

  Szewach Weiss i mój dylemat moralny.

  Z zawodu „przyjaciel Polaków”, od lat gra wobec nas rolę dobrego policjanta, a jak się ma takiego przyjaciela, to po co komu wrogowie.

  Jak pisałem wcześniej, dla przemysłu holokaustycznego mieć okazję i nie nasrać na Polskę i Polaków jest po prostu nie do wyobrażenia. Ostatnim tego przykładem była kolejna już z niezliczonych prowokacji, tym razem w wykonaniu elitarnej dziennikarki, Andrei Mitchell z NBC News, prywatnie żony wieloletniego szefa FED, Alana Greenspana.

  [Zacząłem pisać wczoraj. W międzyczasie okazało sie, że podżegacz wojenny i premier państwa położonego w Palestynie, Bibi Netanjahu też nie przepuścił okazji, by publicznie oskarżyć Polaków o kolaborację z „nazistami”. Dodawszy do tego chucpę Mike’a Pompki żądającego, by Polska stworzyła prawne podstawy dla żydowskich uroszczeń rozbójniczych okazuje się, iż narzucony nam przez „wielkiego szatana” tzw. „cyrk warszawski” był jeszcze bardziej antypolski niż antyirański].

  Wyglądająca na reptyliankę Andrea Mitchell to najwyższa półka amerykańskiego („międzynarodowego”) dziennikarstwa i dlatego tez bardzo proszę naiwniaków, żeby nie pitu-pitu-lili o jakiejś ignoracji, choćby najbardziej karygodnej, bo jednymi ignorantami są najwyżej oni sami, a nie pani Mitchell. To tak jak dla NYT (a niedawno dla telewizji izraelskiej) obóz koncentracyjny w Dachau też był w Polsce, a niemieckie bidulki w swoich mediach ciągle sie mylą pisząc o polskich obozach koncentracyjnych – no takie to maja te zakute szwabskie łby, ze nie udaje im się zapamiętać.

  Tym razem scoorvysyństwo „międzynarodowych mediów” siegnęło nowego pułapu, mówiąc o tym, że powstańcy w getcie warszawskim walczyli z reżimem polskim i nazistowskim (Niemców w 1943 roku nie zauważono). Polskie służby zainterweniowały w sposób właściwy eunuchom, ale domyślam się, że trudno głosno krzyczec mając głowę między wiadomymi pośladkami.

  Mimo wszystko nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony, podobnie jak nie zdziwię się, jeśli we wrześniu zostaniemy oskarżeni przez „prasę międzynarodową” (Igloo Press International) o wywołanie II wojny światowej przez ostrzelanie Żydów na Westerplatte.

  Ostatecznie malwersant Israel Singer nie rzucał słów na wiatr, kiedy groził w 1996:

  „Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.”

  Należałoby sprawdzić, czy nie nadano Singerowi pośmiertnie orderu Orła Białego, a jeśli nie, to wartoby napomknąc o tym belwederskiemu preżydentowi, zwłaszcza że orzeł biały nie na takim już gównie siedział, więc bardziej się nie zbruka.

  Pytany na tę okoliczność Szejwach Weiss (w sumie nie wiem,w jakim celu, chyba, żeby i on mógł dorzucić trochę błota), pytany o to, czy rzeczywiście powstańcy w getcie walczyli z „polskim i nazistowskim reżimem” odpowiedział (za int)

  „Trzeba wyjaśnić, na jakiej podstawie to powiedziała” – odpowiedział Weiss. Dodał, że w kwestiach historycznych dotyczących Polaków i Żydów „trzeba być bardzo dokładnym, bardzo ostrożnym i wypowiadać się tylko na podstawie zbadanych faktów”.

  Weiss, odnosząc się do tej wypowiedzi, zaznaczył, że w tamtym czasie działały polski rząd w Wielkiej Brytanii, podziemna Armia Krajowa, Armia Ludowa, partyzanci pod kontrolą obu tych armii.

  „Jest wojna antyhitlerowska, antyfaszystowska. Polski naród jest ofiarą faszyzmu i hitleryzmu. Naród żydowski jest totalną ofiarą. Są zjawiska, ludzkie, cudowne, moralne – sprawiedliwi wśród narodów świata, którzy uratowali mnie i moją rodzinę. Są niestety zjawiska szmalcowników. Wszystko było” – zaznaczył.

  Podkreślił, że z jego punktu widzenia, aby zrealizować hasło „nigdy więcej”, trzeba zrobić „wszystko, żeby edukacja, żeby kultura, żeby religia, żeby dziennikarstwo, publicystyka – skupiły się na budowaniu przyszłości nowego pokolenia tolerancji, antyrasizmu, przyjaźni ludzkiej i przyjaźni żydowsko-polskiej. To jest bardzo ważne” – ocenił.

  Innymi słowy, żydowska cienkarzyna powiedziała co powiedziała (rok 1943 – reżim polsko-nazistowski w Warszawie), ale trzebaby zbadać, dlaczego to powiedziała i na jakiej podstawie, wszak byli polscy szmalcownicy, ale bardzo ważna jest walka z antysemityzmem i przyjaźń.

  Nie ma co się oburzac na starego dziada, który juz dawno powinien być persona non-grata w Polsce, podobnie jak litwaczka Azari czy mały grubasek Jojne Daniels, zadaniowany przez IDF/Mosad do roli wrzodu na polskiej dupie (na jego miejscu aż tak bym nie dokazywał, bo jego mocodawcy nie takie pionki mają w zwyczaju poświęcać w grach strategicznych). Zwróciłbym raczej uwagę na charakterystyczny dla cywilizacji żydowskiej stosunek do prawdy (kontekstualność i podrzędność wobec kryterium przydatności); konkretnie w tym przypadku:

  Skoro haggada o „polsko-nazistowskim reżimie” służy sprawie żydowskich uroszczeń finansowych wobec Polski, to jest to słuszna narracja.

  O mały włos zapomniałbym o tytułowym dylemacie moralnym. Szejwach Weiss z rodziną został uratowany przez Ukrainkę i przez Polaków, tych samych, którzy według dzisiejszej haggady tworzyli „polsko-nazistowski reżim” w 1943 roku. Niech mi Pan Bóg wybaczy to, co powiem, daję tylko upust emocjom, ale jaka szkoda, że nasi Rodacy w godzinie próby nie pomagali Żydom tak, jak robiły to inne narody, dobrzy Niemcy, Francuzi czy nawet bogaci Żydzi w Stanach.

  PS
  Żeby nie kończyć ponurym akcentem, jakoś tak mi się przypomniało a propos uroszczeń:

  „Znalazł Żyd portfel na ulicy, przeliczył pieniądze, brakuje!”

  Polecam też małą broszurkę Juliana Ursyna Niemcewicza (autora m.in. „Powrotu posła” oraz „Śpiewów historycznych”) pt. „Moszkopolis: Rok 3333 czyli Sen niesłychany”

  Do bezproblemowego ściągnięcia w pdf tutaj:
  https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/publication/333843/edition/319053?language=pl

  Łaskawy Czytelnik dowie się z niej m.in. o zbawiennej roli niesionych na wielkiej tacy kubków z lodami czosnkowymi.

  Dobre plus
  https://wpolityce.pl/polityka/434031-prof-zybertowicz-szukalbym-tutaj-paluszkow-rosyjskich

  Tak, tak, obrzucono nas kałem (holokałem), a pan pref. Zybertowicz ściera go z twarzy, próbuje i zapewnia: ” to pyszna mleczna czekolada”
  MacGregor 15.02.2019 13:00:01

  a tu świetny przykład rozumowania talmudycznego
  https://dorzeczy.pl/kraj/93695/Forum-Zydow-Polskich-inaczej-o-slowach-Netanjahu-Ciekawa-interpretacja.html
  MacGregor 15.02.2019 13:30:02

  Dlaczego pisze Pan
  „scoorvysyństwo” ? Przecież jest to polskie słowo, i moim zdaniem powinno się napisać „skurwysyństwo”. W języku polskim litera „v” nie występuje. Szanujmy się.
  SZS 15.02.2019 13:48:48

  5*
  Ktoś dał 1*. Chyba był tu Szewach albo inny „przyjaciel” Polski.
  Robik 15.02.2019 13:50:29

  @SZS 13:48:48
  Ma Pan rację, wydawało mi się, że będzie mniej razić oko, ale takie manipulacje nie mają sensu
  pozdr
  MacGregor 15.02.2019 13:52:00

  to nawet byłoby smieszne, gdyby nie było tak tragczne
  https://nczas.com/2019/02/15/po-pis-jada-wszyscy-poza-ich-medialnymi-pomocnikami-nawet-schetyna-czy-czlowiek-biedronia-jest-oburzony-zydowskimi-paszkwilami-na-temat-polakow/

  niewiem, może tego byo nam potrzeba, żeby przezwyciężyć syndrom wolno gotowanej żaby?
  Tomasz Sommer

  @1972tomek
  Zrozumiałem. To nie była konferencja antyirańska, tylko antypolska. Żydzi i Amerykanie przyjechali by wyłudzić kasę i przy okazji trochę poobrażać Polaków. Osiągnęli cel – polski rząd nie zaprotestował czyli się przyznał. Dziękuję prez. Dudo i prem. Morawiecki za godną postawę.

  22:03 – 14 lut 2019

  Robert Winnicki
  @RobertWinnicki
  Ten szczyt przejdzie do historii. Jeszcze nigdy tak wielu, nie upokorzyło tyle razy, w tak krótkim czasie, tak kretyńsko zadufanych w sobie i tak nic nierozumiejących gospodarzy imprezy na ich własnym terenie.
  Nie-podległość, głupcy!#WarsawSummit
  MacGregor 15.02.2019 14:04:13

  Tu l’as voulu, George Dandin
  Bo politykę panie Gregor trzeba umieć robić. Owszem – sztuka to niełatwa, przestrzeń pełna zasadzek i żadnych drogowskazów. Wszystko na czuja trzeba brać. I do tego ta dojmująca samotność… Tak więc faktem jest że żydzi ostatnio zachowują się bezczelnie. Ale faktem również to że właśnie polska polityka historyczna po 89 r stworzyła im do tego okazję. Gdyby mi się chciało (jak mi się nie chce) to mogę zarzucić pana cytatami polskich historyków na temat tego że okupacja hitlerowska nie była znów taka najgorsza. Może nie najlepsza ale w każdym razie lepsza od sowieckiej. Oto przykład: na początku 90-tych dwaj krakowscy historycy w lokalnej prasie opublikowali artykuł o niemieckich inwestycjach w okupowanym Krakowie. Historycy realizowali polityczny obstalunek na zrzucenie marszałka Koniewa z piedestału. Dane o wysokości niemieckich nakładów miały dowodzić tego że Niemcy wcale nie zamierzali niszczyć zabytkowego miasta które przecież kochali i w które ładowali spore pieniądze. Zadanie zostało wykonane.
  /(Koniew) Na początku lat 90. utracił tytuł honorowego obywatela Krakowa/
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Koniew

  Jak pan myślisz panie Gregor, skąd ja o tym wiem? dawno to było ,sprawy krakowskie interesują mnie jak przeszłoroczny śnieg a mimo to wiem. A wiem o tym z izraelskiej rosyjskojęzycznej telewizji. Ale to tylko jeden maciupenieczki przykład dla zilustrowania problemu.

  PS
  od kilku dni słyszę dość częste jak na nasze warunki odwołania do jakiejś tam umowy tyczącej odszkodowań zawartej między USA a PRL. Jak pan myśli? dużą trudność sprawi żydom podważenie owej umowy ? i czyż w takiej sytuacji najbardziej przydatnymi nie okażą się znów polscy politycy którzy od dwudziestu lat z okładem bez ustanku podważają legalność PRL-u? bo skoro PRL był reżimem okupacyjnym, bezprawnym, drastycznie łamiącym wszelkie normy, to niby dlaczego amerykańscy żydzi mieli by honorować jakieś umowy zawarte z takim państwem.
  ikulalibal 15.02.2019 14:06:33

  @ikulalibal 14:06:33
  wiadomo, ze to jest na nasze własne życzenie – nie rozumieliśmy różnic cywilizacyjnych błędnie sądząc, ze Eskimosów da się obłaskawić, a przecież jakiekolwiek wobec nich ustępstwa tylko ich rozzuchwalają

  Co do podważenia umów – mike pompka (ignorant przyuczony przez chałaciarzy) sugerował jednoznacznie, żeby Polska STWORZYŁA instrumenty prawne pozwalające ją szlamować, bo póki co uroszczenia są sprzeczne z polskim,europejskich i w ogóle cywilizowanym porządkiem prawnym pozdr
  MacGregor 15.02.2019 14:21:31

  @MacGregor 14:21:31
  // mike pompka (ignorant przyuczony przez chałaciarzy) // Gdyby był niedouczony to sytuacja byłaby odwrotna:My panoszylibyśmy się w USA jak szare gęsi a Amerykanie przyglądali się temu bezradnie. Ale jest inaczej właśnie dlatego że „mike pompka i jego chałaciarze” są kuci na cztery łapy a my głupi jak stołowe nogi.
  ikulalibal 15.02.2019 14:33:44

  Zarówno dziennikarzyna Andrei Mitchell z NBC News,jak i Netanjahu uzyskali to, co było zaplanowane. „Polacy kolaborowali z nazistami” jako temat mediów na Świecie. Fox News i wielu innych . I żadne wezwanie na dywanik i tłumaczenie Azari nie pomoże! Info dotarło do milionów i dzięki Pompeo utrwala się w świadomości ludzi! I o to im chodziło. To nie przypadek że blisko rok temu, tak jak dziś Netanyahu podobnie wypowiadał się Prezydent Izraela Rivlin.
  trojanka 15.02.2019 14:52:17

  @MacGregor 14:21:31
  //mike pompka (..) sugerował jednoznacznie, żeby Polska STWORZYŁA instrumenty prawne //
  I po co te iluzje ? skoro wiadomo że od pewnego czasu żyjemy w takiej rzeczywistości której ramy wyznacza Ivanka Trump na facebooku. Jak wyznaczy tak i będzie.A fakty,praw czy inne bzdury nie mają na to większego wpływu. Czy bardzo się mylę panie G ?https://sputniknews.com/middleeast/201902141072399864-syria-douma-gas-attack-vicitms-footage-hoax/
  ikulalibal 15.02.2019 15:02:34

  @ikulalibal 15:02:34
  Wiadomo, ze zawsze nas mogą obić dużym kijem, zwłaszcza, jeśli będziemy mieli w Polsce większą ilość amerykańskich żołnierzy, tyle tylko, że nie robi to dobrego wrażenia w mediach, zwłaszcza, jeśli miałoby to się dziać w Europie. póki co podstaw prawnych do uznania roszczeń trybalistycznych nie ma, ale przecież szabesgoje z PiS-u mogą je stworzyć bardzo szybko i łatwo. Ponadto kwoty te można transferowac z Polski pod przykrywką zawyżanych cen kontraktowych itp.
  MacGregor 15.02.2019 15:11:53

  @MacGregor 13:30:02
  Czemu Grzesiek przywołuje tu portal trockistowski, wręcz agenturalny, antypolski i jeszcze przywołuje komuniste Zybertowicza, tego, który w swoim życiu pisał programy ideowo – polityczne dla pzpr-u
  Wrzodak Z. 15.02.2019 20:54:43

  @MacGregor 14:21:31
  Nie wchodziłem na ten portal trockistowski wpolityce, ale teraz z ciekawości poczytałem. To ohydne co robią, uprawiają antypolską, brudną politykę a mianowicie trwa usprawiedliwianie Netaniahu, pani Mitchel oraz Pompeo. Ten portal to antypolska jaczejka, z Biedroniem na czele.
  Wrzodak Z. 15.02.2019 21:03:48

  @ikulalibal 14:06:33
  Jeśli będą brać tę umowę pod uwagę. Uważam, że wątpię.
  zbig71 16.02.2019 10:19:32

  @ikulalibal 14:06:33
  Niejaki Szewach Wiess „peruka”oświadczył, że umowa z czasów Gomólki i PRL z USA, załatwiająca całkowicie sprawę roszczeń żydowskich nie ” załatwia sprawy”!!!

  trojanka 16.02.2019 10:25:51

  @trojanka 10:25:51
  A za 40 lat będą twierdzić, że umowa z okresu 3ciej RP i Morawieckiego z ŚKŻ ,,nie załatwia sprawy,,.
  zbig71 16.02.2019 10:56:13

  @trojanka 10:25:51
  //Niejaki Szewach Wiess „peruka”// To nie peruka, to jarmułka. Pisał o tym Wiktor Ostrowsky w swojej bestselerowej książce „Wyznania szpiega .Z tajemnic izraelskiego wywiadu” http://lubimyczytac.pl/ksiazka/61403/wyznania-szpiega-z-tajemnic-izraelskiego-wywiadu
  Książkę wydano tylko raz, na początku 90-tych i jak sądzę nigdy więcej się to nie powtórzy. Ale komu udałoby się jakoś nabyć książkę to szczerze polecam. Lektura książki zmienia optykę na wiele kwestii. Może nawet wywołuje wrażenie „przed” i „po” ponieważ po przeczytaniu książki na świat patrzy się już zupełnie inaczej niż „przed”. Jak wiadomo żydzi używają jarmułek. Tacy zwykli, świeccy, okazjonalnie, od czasu do czasu, w przypadku konieczności. Zaś ortodoksi zobowiązani są nosić jarmułki non stop. Otóż Ostrowsky pisał że ortodoksi którzy z różnych względów nie chcą pokazać się światu jako żydowscy ortodoksi np dlatego że są pracownikami Mossadu, używają jarmułek sporządzonych z ich własnych włosów. Religijny nakaz jest wypełniony a dla otoczenia fakt ów jest zupełnie niedostrzegalny. Nie twierdzę że Weiss jest pracownikiem Mossadu ale jego peruka raczej ma za zadanie pełnienie innej funkcji niż banalne zakrywanie łysiny.
  ikulalibal 16.02.2019 11:31:19

  @trojanka 11:45:04
  https://www.rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/180209355-Premier-W-Jedwabnem-mordowali-Polacy-popychani-przez-Niemcow.html?fbclid=IwAR1dXu-Ww-aem9KCzk0L-ZiiAqEJF-9znCNBs581jl4hgu1c-9QWjiTpgmE

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-szewach-weiss-odznaczony-orderem-orla-bialego,nId,2338757#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  trojanka 16.02.2019 11:48:09

  @trojanka 11:45:04
  Chciałbym dożyć momentu sądu tych wszystkich bydlaków
  zbig71 16.02.2019 12:13:37

  Może by nawiązać do marca 68 roku i ustanowić Tradycję samooczyszczania się Narodu z przechrzt ? Czy Polscy Obywatele w … w Polsce / warunkowo / mają możliwość zaaresztowania władz ?
  provincjal 09 16.02.2019 14:10:31

  @Wrzodak Z.
  Une wszyscy jednym scyzorykiem strugani . http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/pompeo-z-wichita-koch-i-milion-od-stalina-oraz-447-i-zona-alana-greenspana Salute .
  Repsol 16.02.2019 21:36:30

  Polubienie

 10. https://www.rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/180209355-Premier-W-Jedwabnem-mordowali-Polacy-popychani-przez-Niemcow.html?fbclid=IwAR1dXu-Ww-aem9KCzk0L-ZiiAqEJF-9znCNBs581jl4hgu1c-9QWjiTpgmE

  Aktualizacja: 08.02.2018, 20:28 Publikacja: 08.02.2018

  Premier: W Jedwabnem mordowali Polacy popychani przez Niemców

  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20180208/KRAJ/180209355/AR/0/AR-180209355.jpg?
  Premier Mateusz Morawiecki w Muzeum Rodziny Ulmów

  – Były oczywiście bardzo smutne, dramatyczne wypadki, takie, że również Polacy mordowali Żydów i tak było w Jedwabnem. Na pewno byli też do tego popychani przez zbrodniczy, terrorystyczny reżim okupanta hitlerowskiego, niemieckiego, ale oczywiście były takie przypadki – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

  Szef rządu komentował na konferencji prasowej słowa Jacka Żalka, wiceszefa klubu PiS, który występując w Polsat News powiedział, że w Jedwabnem Żydów „zamordowali Niemcy, a jeżeli byli tam Polacy, którzy brali udział w tej zbrodni, to oczywiście ponoszą za to odpowiedzialność”.

  Przeczytaj » Jacek Żalek: W Jedwabnem Żydów mordowali Niemcy

  Premier powołał się na dane Gunnara S. Paulssona, urodzonego w Szwecji kanadyjskiego badacza, autora książki „Utajone Miasto. Żydzi po aryjskiej stronie Warszawy 1940-1945”. – On szacuje tam, że osób, które pomagały osobom narodowości żydowskiej, którym udało się wymknąć z tego piekła, jakim było Getto Warszawskie, (…) było od 70 do 90 tys., a takich złych ludzi, ale też ludzi, którzy byli źli przez to też, że zapanowała wojna (…) było 2-4 tysiące, nie wiemy tego dokładnie – mówił Morawiecki. Przeliczając dane z Warszawy na całą Polskę, premier oszacował, że Żydom pomagały „setki tysięcy Polaków, a nawet milion”.

  – Zapraszam historyków, badaczy, tutaj swoboda badań jest jak najbardziej szeroka i dokładnie taka sama, jak w innych krajach. Nie ma żadnego zagrożenia dla tej swobody, również dla swobody wyrażania swojej ekspresji artystycznej. Ale chciałbym wyraźnie powiedzieć, że my nie możemy pozwolić na to, żeby to co jest czarne było nazywane białym albo odwrotnie. Musimy bronić naszego honoru, naszego dobrego imienia, bo to jesteśmy też winni tym wszystkim, którzy walczyli o tę wolność – mówił Morawiecki, odnosząc się do podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN.

  – My tych badań nie chcemy powstrzymywać, my chcemy je zintensyfikować po to, żeby w maksymalny możliwy sposób przebadać tę historyczną prawdę – dodał.

  Odesłane przez prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego budzące kontrowersje przepisy z ustawy, Morawiecki nazwał „jasnymi”. – Ale jeśli dla kogoś nie są wystarczająco jasne, to mniemam i mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny dodatkowo wyklaruje wszelkie ewentualne zapisy, niejasności, które mogą np. u niektórych z naszych partnerów budzić takie pytania o zakres swobody wypowiadania się – dodał.

  – Nie może indywidualna zbrodnia, poszczególne wypadki, które zdarzały się w okupowanej, terroryzowanej Polsce lat II wojny światowej, nie mogą one nie tylko przyćmić polskiego bohaterstwa, tych strasznych lat, strasznych dni, ale przede wszystkim nie mogą służyć za przyczynę takich określeń jak „polskie obozy śmierci”, „polskie obozy zagłady”. To jest po prostu coś, co mi się kompletnie nie mieści w głowie. I dlatego my naszych racji bronimy, my naszych racji na pewno będziemy bronić, będziemy starali się budować to wszystko w dialogu z naszymi partnerami izraelskimi – powiedział premier.

  Polubienie

 11. Witt: Ilość aktów antysemickich we Francji wzrosła o 80% w ciągu ostatnich dwóch lat

  Radio WNET
  Published on Feb 16, 2019

  BY
  Oczywiście, że wzrasta wrogość w stronę żydowską, gdyż pozwalają sobie za dużo na arenie międzynarodowej, a ludzie mają tego dość. Mieliśmy tego doskonały przykład na ostatnim spotkaniu antyirańskim w Polsce.

  Jarek Woldanowski
  Żydzi założyli firmę o nazwie holokaust żerują na pomordowanych przez Niemców obywatelach przejmując ich majątki i dobra! Jeśli Bóg istnieje będzie musiał błagać Polaków o wybaczenie! Żydzi to zwykłe hieny cmentarne!

  Jarek Cudaczek
  to czego zydzi sie smiertelnie boja w aktach ipn to dowodow zbrodni zydow na zydach . kilka pokolen zydow ojcowie izraela jak ben gurion , mosze dajan czy golda mejer wychowali w swietej prawdzie ze tylko inni – najpierw niemcy – potem glownie polacy mordowali zydow . gdyby izraelczycy urodzeni po wojnie dowiedzieli sie o faktycznym udziale zydow w holocauscie upadly by najwieksze zydowskie – glownie izraelskie mity , ktore spajaja ta panstwowosc . to dlatego izraelska mlodziez jest tak od polakow odgradzana pod pozorem bezpieczenstwa .

  Cogito ergo sum
  Ministerstwo prawdy zrobi tak, że Polacy będą nazywani nazistami… I zapłacimy za Niemców.

  Jarek Cudaczek
  @Cogito ergo sum – juz placimy … pozdrawiam

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/434305-wiceszef-msz-rezygnacja-premiera-z-v4-to-wazny-sygnal

  Wiceszef MSZ: Rezygnacja premiera Morawieckiego ze szczytu V4 to sygnał, że prawda historyczna jest dla Polski sprawą fundamentalną

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: PAP/Tomasz Gzell wPolityce.pl

  Rezygnacja premiera Mateusza Morawieckiego z uczestnictwa w szczycie państw grupy V4 w Izraelu, to sygnał, że prawda historyczna jest dla Polski sprawą fundamentalną, a obrona dobrego imienia Polski jest i będzie zawsze zdecydowana

  — ocenił wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. (…)

  znowu udają odważnych
  Szkoda, że przed banderowcami też się płaszczycie.

  Narodowiec
  Napluli na nas, dokopali, Premier Morawiecki ogłasza zwycięstwo.

  te! narodowiec za dychę
  do: Narodowiec 83.22.247.* Ty byś od razu Cyklonem-B ich wszystkich potraktował. Putlerekowi potrzeba takich osłów-narodowców, tylko nie nam Polakom

  nohood
  pitu pitu. kpi, czy o drogę pyta? czaputowicz nie reprezentuje polski, czy dla niego prawda nie jest fundamentem postępowania? typ kłamie- szkoda czasu dla typa. wszyscy to rozumieją, poza głupkami.

  PiS juz przegral wybory
  Ale swoich wyslannikow jednak wysyla wiec spotkanie sie odbedzie.Trzeba bylo nikogo tam nie delegowac i wtedy to byloby w porzadku.

  Mateuszek patriota
  **on jednak jest pryncypialny: obrażony Mateuszek zapowiedział wypisanie swoich dzieci ze szkoły żydowskiej w Warszawie.😁

  wqr
  Jak to jest twarde stanowisko Polskiego rządu to obawiam się że w przyszłości może być tylko gorzej…

  iga
  Nie traktujcie Polaków jak niedorozwiniętych umysłowo,Szykujecie nam POLIN, Czemu PAD i Premier posyłają dzieci do szkół zydowskich, czemu przesiadują w Knesecie.czemu okłamują Polaków?

  sebastian100@sebastian100
  Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Przecież to jedno i to samo macie Polaków za głupich. Polacy nie mogą już głosować na pis.

  Cześ
  Zauważcie że niemców już przestano o cokolwiek oskarżać. Nie mówi się o kolaboracji Francji i Hiszpani, tylko Polacy to jedyny zły na horyzoncie. A rząd udaje że sprawy nie było!!!

  sebastian100@sebastian100
  p. Morawiecki jest rzecznikiem Netanjahu? Tłumaczy nam co miał na myśli. W dementi jest czarno na biało, że mówi o Polakach bez wyjaśnienia, że dotyczy to indywidualnych przypadków.

  ah
  A miało być tak pięknie a nawet grafenu nie upilnowaliście,

  Polubienie

 13. https://wpolityce.pl/polityka/434296-dr-zoltaniecki-sa-niezyczliwe-media-ktore-przekrecaja

  TYLKO U NAS. Morawiecki rezygnuje z wizyty w Izraelu. Dr Żółtaniecki: Są nieżyczliwe media, które przekręcają wypowiedzi

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  Dr Ryszard Żółtaniecki / autor: screen youtube.com wPolityce.pl

  „Nie mamy samych przyjaciół. Mamy też wrogów. Są nieżyczliwe media, które przekręcają i przekształcają wypowiedzi, żeby nam zaszkodzić” – tak decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o tym, żeby nie lecieć na szczyt V4 do Izraela komentuje dla wPolityce.pl dr Ryszard Żółtaniecki, socjolog i dyplomata, specjalista ds. stosunków międzynarodowych (Collegium Civitas). (…)

  Wstyd i Hańba
  Ten doktorek profesorek mówi Polakom aby byli ponad wszystkim i dali się grzecznie zmanipulować. Żydzi chcą nas tylko okraść na 1Bilion złotych.Toż to nic wielkiego dla bogatego państwa polskiego

  olo
  Zoltaniecki to żyd. Zawsze staje po ich stronie.

  kilim@kilim
  Pan Żułtaniecki jest Żydem i to mnie nie przeszkadza, ale w takich konfliktach z Żydami Żułtaniecki nie będzie i nie jest po polskiej stronie, a po stronie swoich ziomków i to rozumiem, ale żyje w Polsce i je polski chleb. Jak tacy ludzie się zachowają gdy przyjdzie co do czego na gorąco z Żydami ?

  Ember11
  Proszę nie cytować więcej tego pana. To jest najzwyklejszy kret, który zawsze widzi winę tylko po polskiej stronie. Dobitnie to już pokazał przy okazji sporu o ustawę IPN w zeszłym roku.

  bart
  To jest bardziej groteskowe niż „Trybuna Ludu” za Bieruta.Stek bredni i bajek.A Morawieckiego zwolnili z konfy sami Izraelici z lęku że „swoi” czyliPiS stracą władzę przez ich ekscesy.

  Polubienie

 14. cesia
  Niech go Karnosie namówią to może poleci jak nie do Izraela to chociaż na księżyc , ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha , no i po co było ogłaszać sukces warszawski .

  to ja
  P Karnowski co powiesz jak żydki oplują ciaputka i powiedzą że Premier stchurzył?.

  golan
  KArnowski skoncz te talmudyczne rozwazania, sprawa jest prosta i przestan mieszac w tej wodzie

  https://wpolityce.pl/polityka/434310-premier-morawiecki-do-netanjahu-tak-grac-to-nie-bedziemy

  Premier Morawiecki do premiera Netanjahu: tak grać to nie będziemy. Nie ma polskiej zgody na tego typu sztuczki

  opublikowano: 39 minut temu · aktualizacja: 35 minut temu


  autor: Fot. PAP/EPA wPolityce.pl

  Podjęta przez premiera Morawieckiego decyzja o rezygnacji z wizyty w Izraelu nie była z pewnością łatwa. I to nie tylko dlatego, że sprawa może przerodzić się w jakąś „drugą wojnę” historyczno-dyplomatyczną, w której to wojnie znów nie będziemy przecież stroną dominującą. Dodatkowym problemem był fakt, że chodzi o szczyt V4. Gdyby został on odwołany, albo odbył się bez udziału Polski, oznaczałoby to także istotny cios w tak ważną dla Warszawy współpracę regionalną. A w tle jest jeszcze deklaracja polsko-izraelska, którą obecny skok temperatury, wywołany wypowiedziami Netanyahu, stawia w nieco dwuznacznym świetle.

  Zdecydowano więc o obniżeniu rangi polskiej delegacji. Co istotne, jest to obniżenie wręcz skokowe – nie jedzie bowiem wicepremier, co byłoby bardziej naturalnym zastępstwem, ale minister spraw zagranicznych.

  W ten sposób Polska wysyła jasny sygnał, że nie zgadza się na przypisywanie nam odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za Holocaust, ponieważ – niezależnie od dramatycznych zdarzeń, które przyniosła wyjątkowo okrutna wojna – nie byłoby Holocaustu, gdyby nie Niemcy, i żadna presja tego nie zmieni.

  Formalnie premier Netanyahu i jego dyplomacja zaprzeczają, by przypisał on Polsce i Polakom odpowiedzialność za straszliwy mord na Żydach. Relacje prasowe są w tej kwestii sprzeczne, ale jedno nie ulega wątpliwości: izraelski premier, być może celowo, krążył wokół tej kwestii, w pewien sposób „flirtował” z tezą, że to jednak nasza odpowiedzialność. „Flirtował”, choć już przecież wie, jak to jest w Polsce odbierane. „Flirtował” może dookoła, może subtelnie, może sprytnie, ale jednak. Bezdyskusyjnie świadomie. Zapewne w ramach kampanii wyborczej, ale cóż to nas obchodzi? Czy sami czulibyśmy się usprawiedliwieni, gdyby wątki antysemickie pojawiły się w Polsce w ramach walki o głosy?

  Wysłanie szefa MSZ zamiast premiera jest więc także sygnałem: tak grać nie będziemy. Nie ma polskiej zgody na tego typu sztuczki. Jeśli mamy współpracować, to obie strony muszą grać fair play, muszą dać coś z siebie. Jeśli nie, to trudno, możemy milczeć i czekać na lepszy klimat.

  Dlatego premier zdecydował, że nie pojedzie. Paradoksalnie, jest to decyzja służąca nie tylko polskiej racji stanu, ale także – patrząc szerzej – współpracy polsko-izraelskiej. Bo w obecnych warunkach podróż szefa rządu do Izraela mogłaby przynieść gwałtowną eskalację; słychać wszak o możliwych prowokacjach, planowanych pikietach, różnych zasadzkach. A trudno sądzić, że szef polskiego rządu zmilczałby obrazę.

  Dla opozycyjnych komentatorów odwołanie wizyty będzie oczywiście „kompromitacją”, także w kontekście współorganizowanego przez Polskę szczytu w sprawie Iranu. Trzeba więc przypominać sprawy podstawowe: cała nagonka na Polskę w związku z Holocaustem jest możliwa także dlatego, że przez całe dekady nie broniono dobrego imienia Polski, a politykę historyczną próbowano zastąpić pedagogiką wstydu.

  I także dlatego, że cała „soft power” naszej opozycji intensywnie buduje obraz Polski jako kraju wręcz faszystowskiego, rządzonego rzekomo przez skrajną prawicę. A to także wpływa, i to istotnie, na pewność siebie środowisk, które próbują nas zniesławić.

  To po pierwsze. A po drugie, droga do suwerenności jest zazwyczaj kręta, i często bolesna. Tylko ten, kto de facto powierza swój los sąsiednim mocarstwom, kto nie gra samodzielnie, kto nie szuka również ryzykownych szans, ma zapewniony toksyczny „spokój”. Przynajmniej dotąd, dopóki mocarstwa nie zdecydują inaczej.

  autor: Jacek Karnowski

  AndreaDoria@AndreaDoria
  Przypomina mi sie stary dowcip. Mąż w przypływie odwagi krzyczy „Kto tu rządzi, ja czy ty?” Żona popatrzyła na niego groźnie, a on zreflektował się i ciszej. „A co, zapytać się nie można?”

  tzw, profesor matczak
  zawsze pisalam ze polacy biorący udział w zagładzie żydów w większości to polacy żydowskiego pochodzenia (np. w getcie warszawskim służbę pełniło ok. 2500 żydowskich policjantów )

  nohood
  wcześniej trzeba zdemoralizować podbijany kraj. odebrać chęć oporu. wszystko wskazuje na to, że kluczowe decyzje zapadły. jeśli iran nie padnie, to ewakuacja żydów nastąpi na nasze terytorium

  No, no
  Ale ustawka żydowska. A to się polskie goje ucieszą. Pan redaktor już się cieszy że pojedzie minister, a nie premier.

  nohood
  po wyjściu usa z półwyspu arabskiego izrael zostanie sobie. co z ocalonymi potomkami judenratów tuczonymi palestyńską krwią i nienawiścią do polaków? wystarczy przenieść i uzbroić. instynkt zagra sam.

  nohood
  wizualny efekt? żydzi oficjalnie przejmują kontrolę nad v4 a polska to akceptuje wysyłając przedstawiciela. powinniśmy zorganizować konferencję w krakowie i doprosić białoruś zamiast izraela.

  Polubienie

 15. A Warning to Those Visiting Auschwitz

  Patrick Ney
  Published on Mar 25, 2018

  The Extraordinary Story Of One Man’s Sacrifice

  Patrick Ney
  Published on Feb 15, 2018

  Maximilian Kolbe gave his life for that of a stranger. What would you do? If you agree the world needs to hear this. Share this film

  Polubienie

 16. Polska_odNowa@Polska_odNowa
  Panie Harris, przestań Pan opowiadać głupoty! Żadne względy polityczne tylko kłamstwa oficjeli Żydowskich i samych żydów są powodem tychże spięć! Kłamiecie i plujecie na prawdę i historię! Próbujecie na siłę się wybielić a nawrzucać innym! DOŚĆ tych kłamstw !!! Wy sami pomagaliście w swojej eksterminacji! ŻEGOTA- coś ci mówi? TWOI bracia kolaborowali i pomagali w HOLOCAUSCIE !!! Prawda boli? MY ratowaliśmy waszych braci ŻYDÓW, to MY ryzykowaliśmy za pomoc IM a teraz WY plujecie nam za to w twarz? Kpina z prawdy, historii i potworna potwarz.. Jesteście rasistami i zaczynacie pokazywać to co wam zgotowało ten los, faszyzm, tak to co robicie zakrawa o faszyzm…

  Polska_odNowa@Polska_odNowa
  Przepraszam w poprzednim wpisie miało być : Żagiew nie Żegota….

  Obserwujący
  Panie Harris te eskalacje napięcia nie wychodzą z Polski i nam kompletnie nie zależy na takim „strategicznym” sojuszu, który zrównuje naród polski tak doświadczony przez Niemców z tymi oprawcami!!!!

  Polak mały
  A ja mówię nie będzie Żyd dyktował nam jak mamy żyć

  oko👀
  nie trzeba uważać na słowa tylko tak nie myśleć. Tylko co zostanie z przemysłu holokaustu z którego „biznesmeni” zrobili sobie żródło dochodu.

  stan
  PanHarris powinien zacząć od tego ,że Niemcy uzbroili się w ciągu 5-6 lat między 1933-39r. za żydowskie pieniądze,czyli żydzi zaplacili za napaść w 39r na Polskę,to samo ze ZSSR,Wszystko w internecie

  https://wpolityce.pl/swiat/434469-kza-polska-byla-pierwszym-celem-ataku-armii-niemieckiej

  Komitet Żydów Amerykańskich przypomina Katzowi: Polska była pierwszym celem ataku armii niemieckiej

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za 6 minut

  Dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) David Harris wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym podkreślił, że Polska i Izrael zbudowały dobre relacje, trzeba jednak nadal uważać na słowa i nie pozwolić, by pojedyncze incydenty prowadziły do eskalacji napięć.

  Harris wydał oświadczenie dotyczące – jak napisał – „trudnego testu, jaki przechodzą relacje polsko-izraelskie”, które stanowią „partnerstwo strategiczne”. Harris podkreśla, że umacniają się więzi między Polską a Izraelem, a ostatnio „pomimo nacisków pewnych innych krajów Polska zgodziła się zostać gospodarzem międzyrządowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu, która to konferencja była dla Izraela niezwykle ważna”.

  Przypomina, że w tym tygodniu przywódcy Grupy Wyszehradzkiej mieli odbyć w Jerozolimie kluczową rundę spotkań z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, lecz „spotkania te zostały niestety odwołane z powodu najnowszego sporu wokół historii”.

  Zdaniem Harrisa „nie ma organizacji pozarządowej, która poświęcałaby relacjom między Polską a narodem żydowskim więcej czasu i uwagi niż AJC”.

  Mimo pracy AJC i strony polskiej nad zbudowaniem dobrych stosunków pozostają pewne kwestie sporne, wśród których szczególnie ważna jest „ocena skali antysemityzmu w Polsce, zwłaszcza przed i podczas II wojny światowej, a także rywalizujące ze sobą często narracje historyczne”.

  Właśnie te względy – jak pisze Harris – stały się przyczyną najnowszych napięć, tak jak „w zeszłym roku, kiedy przyjmowano szkodliwą, znowelizowaną później ustawę o IPN”. Harris przypomina, że „tysiąca lat żydowskiej obecności na polskiej ziemi nie można sprowadzić do pojedynczego nagłówka prasowego czy krótkiej wypowiedzi dla telewizji” oraz że Polska „była pierwszym celem ataku armii niemieckiej, który stał się początkiem II wojny światowej. Przez prawie sześć lat doświadczała brutalnej okupacji nazistowskiej (a przez pewien czas także sowieckiej)”.

  Zwraca jednak uwagę, że we współczesnej Polsce antysemityzm nadal występuje.

  Nie ma co do tego wątpliwości. Nie można temu zaprzeczyć ani tego wymazać

  — podkreśla.

  Harris uważa jednak, że „jako przyjaciele musimy umieć radzić sobie z naszymi różnicami”.

  Od czego zacząć? Od starannego dobierania słów – wiedząc, kiedy mówić, jak mówić i gdzie mówić. A to oznacza, że nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której pojedyncze incydenty eskalują w sposób niekontrolowany. I nie można pozwolić, aby wszystko, co udało się dotąd osiągnąć, zależało od tych, którzy mogliby chcieć to zniszczyć

  — konkluduje Harris.

  Szef AJC wydał oświadczenie w związku z decyzją o odwołaniu szczytu V4 w Jerozolimie.

  Poinformował o tym czeski premier Andrej Babisz, który wyjaśnił też, że zamiast szczytu planowane są rozmowy dwustronne.

  Wcześniej swój udział w szczycie odwołał premier Mateusz Morawiecki; w poniedziałek poinformował, że do Izraela nie pojedzie także szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne

  — powiedział premier.

  W niedzielę p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie Netanjahu, powiedział:

  Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

  mly/PAP

  Polubienie

 17. Frida antysemitka od dziś
  Co to znaczy naczelny rabin Polski!? Polska nie ma rabina. Polska to katolicki kraj! Tu mieszka naczelny rabin żydów w Polsce ale na pewno nie naczelny rabin Polski!

  https://wpolityce.pl/polityka/434474-naczelny-rabin-polski-potepia-slowa-katza

  Naczelny Rabin Polski potępia słowa Katza: To jest nieprawda, po prostu nieprawda. Nie wiem dlaczego tak powiedział

  opublikowano: 30 minut temu · aktualizacja: 18 minut temu


  autor: Naczelny rabin Polski Michael Schudrich / autor: Cezary Piwowarski/ commons.wikimedia.org

  To jest nieprawda, po prostu nieprawda. Duchowny ma obowiązek mówić, kiedy coś nie jest prawdą

  —powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, odnosząc się do kłamliwych słów szefa izraelskiej dyplomacji.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało
  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  Rabin przyznał, że nie ma pojęcia czemu minister Katz wypowiedział te słowa.

  Nie wiem dlaczego minister spraw zagranicznych tak powiedział, zawsze jest nadzieja, że wyjaśni swoje słowa

  —zaznaczył.

  Nie mówię, że wszyscy Polacy zawsze byli dobrzy. To też nie jest prawda. Razem musimy szukać prawdy

  —dodał.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Polskie środowiska żydowskie reagują: „Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa też nas, polskich Żydów”
  https://wpolityce.pl/polityka/434448-polskie-srodowiska-zydowskie-reaguja-na-slowa-katza

  CZYTAJ WIĘCEJ: Komitet Żydów Amerykańskich przypomina Katzowi: Polska była pierwszym celem ataku armii niemieckiej
  https://wpolityce.pl/swiat/434469-kza-polska-byla-pierwszym-celem-ataku-armii-niemieckiej

  kk/RMF FM

  AR
  Kim byli polscy Żydzi w czasie wojny ? Jak był mordowany to był Żyd…jak mordował innych (współpracowali z Gestapo i z NKWD) to był Polak !!! I tak działa ICH propaganda do tej pory…

  GHOST-9455673
  Uczą też, że Żydowi wolno oszukać, okraść chrześcijanina, bo „wszystkie majętności gojów są jako pustynia, kto je pierwszy zajmie, ten jest ich panem”.

  odwczorajAMNTZSEMITAzKACEM
  Panie Rabin jak jesteście przez Polaków prześladowani to droga wolna, do Izraela tam wasza ojczyzna. A dobrze wiecie że mleko Polskich Matek nie zmieni się i zawsze będzie w/g was antysemickie.

  kilim_zk@kilimall
  Naczelny rabin Polski nie tak dawno sam opluwał Polskę i Polaków. Tak,że jego zdanie tu nie odgrywa żadnej pozytywnej roli, bo po prawdzie on chce Polski słabej i dojonej przez Żydów.

  stan
  Panie rebe, szukanie razem z Żydem prawdy to oznaka problemów ze zdrowiem psychichnym. Z całym szacunkiem, ale prawda to zgodność z faktami ,a te nie podlegają politycznym opiniom.

  Adam
  I podobnie nieprawdą jest jak powiedział Michael Schudrich że Polacy uczestniczący w Marszu Niepodległości to faszyści (nie przeprosił) https://twitter.com/_nazimno/status/1056469601494671360/video/1

  a
  Bo wy wszyscy jesteście kłamcami i mordercami własnego narodu i Palestyny

  Polak
  Jak długo jeszcze starozakonni będą bezkarnie propagować swoją fałszywą historię Holocaustu?Czy nieprawdą jest,że żydki od urodzenia uczeni są nienawiści do Polski i tego, że to Polacy rozpętali IIWŚ?

  Plemie ŻMIJOWE
  Powiedział tak bo jest … ŻYDOWSKIM ŁOTREM i … antypolonistą !!! I za takie łajdactwo nie ma żadnej … ŻADNEJ KARY !!!

  G-W
  Rabin już wie, że nie wszyscy Polacy zawsze byli dobrzy, ale że tak samo (a może i gorzej) jest z Żydami tego nijak dopuścić nie może. A Katz myślał, że na Polskę można już wszystkie pomyje wylewać.

  Polubienie

 18. https://wpolityce.pl/polityka/434491-izraelski-przedsiebiorca-staje-w-obronie-polski

  Izraelski przedsiębiorca staje w obronie dobrego imienia Polski: Wstydzę się za premiera Netanjahu i jego ministra Katza

  opublikowano: za 36 minut · aktualizacja: za 29 minut


  autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Wstydzę się za premiera Netanjahu i jego nowego ministra Katza, którzy prawdopodobnie nie znają powiedzenia „Nigdy nie żałuję tego czego nie powiedziałem”

  — napisał na Facebooku Yoram Reshef, izraelski przedsiębiorca prowadzący biznes w Polsce.

  Reshef jest emerytowanym oficerem izraelskiego lotnictwa. Od lat prowadzi biznes w Polsce.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało
  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  Oburzony zachowaniem premiera i szef MSZ Izraela, Reshef postanowił podzielić się swoją opinią poprzez media społecznościowe.

  Gościć się w Polsce ze wszystkimi honorami a potem durnymi wypowiedziami pluć do talerza, z którego się jadło to kompletny brak kultury a gorzej jeszcze opowiadania KŁAMSTWA

  – czytamy.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polskie środowiska żydowskie reagują: „Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa też nas, polskich Żydów”
  https://wpolityce.pl/polityka/434448-polskie-srodowiska-zydowskie-reaguja-na-slowa-katza

  Nie wszyscy ludzie w Polsce tak jak w Izraelu i w innych Europejskich są i byli święci ale obwiniać za jednostki cały naród to kłamstwo i chamstwo

  – pisze Reshef.

  Biznesmen urodził się w Polsce.

  Jestem drugim pokoleniem po Holokauście a żyje tak jak moi rodzice i 40 ich znajomych ,i ich dzieci TYLKO Dzięki SP Pułkownikowi Stanisławowi Kowalskiemu, który z narażaniem Swojego życia ich ocalił i był dla mnie przez lata moim JEDYNYM dziadkiem

  – czytamy.

  Stosunki Polska -Izrael były są i będą wrażliwe dlatego OBIE STRONY (tak P Jaki) muszą nauczyć się wzajemnie szanować nie żyć TYLKO odcinkami historii aby zbudować lepsza przyszłość dla moich dzieci ich polskich rówieśników. Łączy nas więcej niż dzieli i trzeba dobro pielęgnować -to testament mojej SP Mamy

  – dodaje Reshef. (…)

  manko1492
  Jeden z zydowskich właścicieli Polski? Opluwają od lat Polskę i Polaków. Wspierają finansowo zydowską nazipropagandę. Ale jak duda i caputowicz padną na kolana w kościele to „ciemny lud to kupi”.

  już nigdy Żydom nie wybaczymy!
  Polityka wstydu jest dobrą polityką w stosunku do Izraela.Zasmuca nas głęboko ideologia nienawiści i antypolskości ze strony tej nacji ale nie będziemy natrętnie zabiegać o współistnienie.Poszli WON


  Właściwie powinniśmy teraz podwójnie opłakiwać ofiary holokaustu, bo własne państwo je opluwa. Jednocześnie nieodwołalnie żegnam się dzisiaj ze swoim filosemityzmem.

  kilim_zk@kilimall
  Polska powinna zerwać wszelkie kontakty z Izraelem z powodu,że my nie mamy dobrych interesów z Izraelem,a tylko straty moralne,fałszywe oskarżenia nie popełnionych czynów.Polska tylko traci na kontaktach z Izraelem.Same straty. Tak więc po co nam takie złe i chore kontakty.

  juli
  panie Reshef takie gadanie nic pana nie kosztuje; a teraz przestraszył sie pan, że byznes może upasc…

  Kosy na sztorc
  Dobry Zyd I zly Zyd Bajki dla Dzeci

  Polubienie

 19. marlena
  To już mamy dowód, ” że pod naciskiem” zmieniliśmy ustawę o IPN.. Skoro nawet NYT pisze o tym w oczywisty sposób… Łgarze i zdrajcy… A nasi włodarze oddali im Energetykę pod „ochronę”!!

  Eastman
  Ten kubeł zimnej wody bardzo był potrzebny! Podziękujmy groteskowemu gangsterowi Mr.Pomponowi, Bibiemu, etc. za wyprowadzenie nas z mylnego błędu, że można z nimi wchodzić w jakiekolwiek relacje…

  ale się porobiło..
  Powiem prawdę. Zaczynam czuć obrzydzenie na samą myśl, że miał bym podać rękę Żydowi..

  „NYT”: Słowa Netanjahu i komentarz tymczasowego szefa MSZ Israela Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny

  opublikowano: 11 minut temu · aktualizacja: 10 minut temu


  autor: PAP/EPA/JIM HOLLANDER wPolityce.pl

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu chciał zaliczyć przed wyborami sukces dyplomatyczny przy udziale Polski, ale zdanie jakie wygłosił w Warszawie i komentarz tymczasowego szefa MSZ Israela Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny – pisze „New York Times”.

  Polska i Izrael próbują naprawić relacje, ale na przeszkodzie stanęła historia – ocenił w poniedziałek nowojorski dziennik.

  „NYT” pisze, że przed wyborami parlamentarnymi w Izraelu Netanjahu chciał pokazać, jak w Warszawie z arabskimi liderami omawia zagrożenie, płynące z regionalnych ambicji Iranu, i jak z przywódcami krajów Europy Wschodniej buduje relacje, stanowiące przeciwwagę dla krytycznie usposobionej do jego polityki Unii Europejskiej.

  Dlatego „w minionym tygodniu Netanjahu wziął udział w Warszawie w spotkaniu zwołanym przez administrację (prezydenta Donalda) Trumpa”, po którym powiedział w czwartek, że „‘Polacy współpracowali z nazistami’ podczas Holokaustu, co do niedzieli urosło do sporego ambarasu dyplomatycznego” – pisze dziennik.

  Problem „pogorszył się w niedzielę, gdy Israel Katz – mianowany zaledwie kilka godzin wcześniej przez Netanjahu p.o. ministra spraw zagranicznych – przypomniał w telewizji słowa Icchaka Szamira, byłego premiera Izraela”. Chodzi o zdanie Szamira na temat antysemityzmu Polaków „wyssanego z mlekiem matki”.

  Netanjahu „od 2017 roku uwodził tak zwaną Grupę Wyszehradzką”, której prawicowe rządy „są coraz bardziej autokratyczne”, ponieważ Izrael chciał wykorzystać spór między wschodnioeuropejskimi krajami a Unią Europejską, która „dobitnie krytykuje sposób, w jaki Izrael traktuje Palestyńczyków” – komentuje „NYT”.

  Kraje V4 mają „swoje własne żale do Brukseli i (zastrzeżenia) do liberalnych wartości, jakie reprezentuje ten blok” – kontynuuje dziennik.

  Po każdej stronie działa tu nagi oportunizm polityczny

  — powiedział „NYT” ekspert brytyjskiego ośrodka analitycznego Centre for European Reform (CER) Ian Bond.

  Ze strony Netanjahu (wygląda to tak), że im więcej może znaleźć ludzi, którzy mają dosyć głównego nurtu UE i przekonać ich, by go poparli taktycznie, choćby po to, by zirytować innych członków Unii, tym lepiej

  — ocenił Bond.

  Natomiast „Polska stara się naprawić relacje z Izraelem” odkąd wprowadzenie ustawy o IPN wywołało kryzysy dyplomatyczny, którą polskie władze zmodyfikowały pod presją USA – dodał ekspert.

  Relacje z Izraelem znowu zostały wystawione na próbę, gdyż „Jerusalem Post” zacytował błędnie słowa Netanjahu w ten sposób, że wypowiedź nabrała znaczenia „polski naród kolaborował” z nazistami – wyjaśnia dziennik.

  Szczyt V4 w Jerozolimie został w poniedziałek odwołany; premier Czech Andrej Babisz poinformował, że zamiast szczytu planowane są rozmowy dwustronne.

  Wcześniej swój udział w szczycie odwołał premier Mateusz Morawiecki; w poniedziałek poinformował, że do Izraela nie pojedzie także szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne

  — powiedział premier.

  gah/PAP

  Polubienie

 20. nie kłam
  A my nie prowadzimy przetargów we własnej historii, mądralo z Knesetu. Mordowaliscie Polaków w ubecji, a wasi żydowscy bracia kolaborowali z Niemcami i wydawali swoich na śmierć.

  krasnal
  No i bingo dosyć udawania o dobrych stosunkach można śmiało powiedzieć Izrael to nasz wróg

  tyle na temat
  Co z policją żydowską służącą Niemcom (nie nazistom,ale Niemcom), która spisywała i wyznaczała, własnych braci do komór gazowych? Antypolonizm i ignorancja, a niePRAWDA HISTORYCZNA. Kto rodziców ocalił?

  Patriota
  Pan Juli Edelstein to ruski komuch który za ZSRR skończył studia w Moskwie- nienawidzący Polski jak każdy ruski żyd. Tak samo jak ta Azari – ruska żydówka z terenów Litwy

  https://wpolityce.pl/polityka/434495-przedstawiciele-izraela-nie-zamierzaja-przepraszac-polakow

  Przedstawiciele Izraela nie zamierzają przepraszać. Przewodniczący Knesetu: W historii o Holokauście nie prowadzimy przetargów

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: YouTube wPolityce.pl

  Przyznając, że „zdecydowanie żałuje” odwołania szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie, przewodniczący Knesetu Juli Edelstein zastrzegł w poniedziałek, że strona izraelska „w historii, zwłaszcza tej o Holokauście, nie prowadzi przetargów”.

  Nie musimy obwiniać wszystkich Polaków lub zapominać tych, którzy działali inaczej, ale mamy prawo pamiętać fakty historyczne i przypominać wszystkim, co naprawdę się wydarzyło

  — powiedział też Edelstein w wywiadzie dla dziennika „Jerusalem Post” .

  Polityk rządzącego Likudu stwierdził, że wydarzenia ostatnich dni przypominają mu jego wizytę w Polsce. Szef Knesetu odwiedził Warszawę w lipcu 2017 roku.

  Chciałem być bardzo dyplomatyczny i powiedzieć coś w stylu „nigdy nie zapomnimy odważnych Polaków ratujących życia Żydów i nigdy nie zapomnimy Polaków kolaborujących z nazistami” i wszyscy byli zdumieni

  — wspominał. Jego zdaniem strona polska przewidywała rozmowy jedynie o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

  To tak nie działa. Rzeczywistość była okrutna

  — dodał.

  Edelstein zaznaczył, że wierzy, iż „każdy kryzys jest szansą” i być może ostatnie wydarzenia wyniosą na pierwszy plan to, jak Polska upamiętnia Holokaust.

  Jak pisze „Jeruslaem Post”, przewodniczący izraelskiego parlamentu odniósł się także do zarzutów, iż komuniści o żydowskim pochodzeniu prześladowali Polaków.

  To nie jest wyjątkowe dla Polaków. Są również inne państwa z sowiecką okupacją, które wspominają o tych sprawach (…) Obarczanie odpowiedzialnością za komunizm Żydów to powszechnie znana forma antysemityzmu i nic więcej

  — uznał.

  Zastrzegając, że „nie może być podejrzewany o sympatię do komunistycznego reżimu w żaden sposób”, przyznał, że „nie ma problemów z definiowaniem zbrodni komunistycznego reżimu, Sowietów i generalnie, jako zbrodni przeciwko ludzkości”.

  Jeśli jednak chcemy zajmować się – i słusznie – zbrodniami komunistycznymi, to nie oznacza to, że powinniśmy zapominać o zbrodniach nazistowskich

  — ocenił.

  W niedzielę p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Benjaminowi Netanjahu, powiedział:

  Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

  Z powodu komentarzy strony izraelskiej swój udział w szczycie V4 w Jerozolimie odwołał premier Mateusz Morawiecki; w poniedziałek poinformował, że do Izraela nie pojedzie także szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  Czeski premier Andrej Babisz poinformował, że zaplanowany na poniedziałek i wtorek szczyt V4 w Izraelu jednak nie odbędzie się. Zamiast szczytu – jak wskazał szef czeskiego rządu – planowane są rozmowy dwustronne.

  gah/PAP

  taraz wiemy na co stać żydów
  wot, durak ty nikogo nie musisz przepraszać, dla nas Polaków jest to pewna nauka na przyszłość no i czasy obecne rozumiemy bardziej ekscesy z żydami odbywające się np. w europie zachodniej czy USA

  Bomba
  zydzi to ubecja, sbecja, donosicielstwo, policja w getcie wydająca własnych obywateli i niebywałe tchórzostwo. To jest obraz zydka.

  irka@irka
  Ten człowiek zapomniał chyba, że historię o Holokauście to sami Żydzi przehandlowali z Niemcami. Niech już wreszcie przestaną kłamać i zamilczą!

  kilim_zk@kilimall
  On jak i wielu innych co tak mówią z nienawiścią o Polakach powinni być już na liście nie wpuszczania ich do Polski.

  Ślepek
  Ydów nie widzę

  mimi
  Jak Polacy stworzyli Izrael https://piotrbein.wordpress.com/2018/03/05/jak-polacy-stworzyli-izrael/

  zbik
  Bóg już dawno ich opuścił Się okazuje, że dla Polski chrześcijańskiej, to wróg a nie przyjaciel.

  Tr
  Polska powinna ograniczyć relacje z Izraelem DO MINIMUM!

  mimi
  W39r Rząd II Rzeczypospolitej udzielił Żabotyńskiemu kredytu dla Nowej Organizacji Syjonistycznej, w wys.212 tys.zł. Nie oddali do dziś https://pl.wikipedia.org/wiki/Ze%E2%80%99ew_%C5%BBaboty%C5%84ski

  Toro
  Trzeba było zrobić z nimi jak Hiszpania w 15 wieku… Wypie#@lać!!! W Hiszpani praktycznie nie ma judów i NIKT IM NIC NIE WYPOMINA!

  kilim_zk@kilimall
  Na nic prawda historyczna i argumenty i dokumenty z Żydami nie dogadamy się i to jest oczywiste.Tak więc naród Polski musi naciskać na rządzących aby zerwać relacje z Izraelem. Na nic prawda i logika, bo to z nimi nie zadziała. Tylko zerwanie z nimi być może ocuci ich co nieco.

  Bą Żur
  Do tej pory, mozna powiedzieć że w Polsce nie było antysemityzmu, do tej pory.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.