857 Polacy, ale „nie wszyscy Polacy”,.. Polska, ale nie „cała Polska”, tylko polskojęzyczna banda wiecznie z siebie zadowolonych chazarskich pacynek


Michał Dworczyk, Bartosz Cichocki, Paweł Soloch. Fot. dworczyk.pl, MSZ, polskawielkiprojekt

Medor @Medor:
Przyszła instrukcja z TelAvivu: „Żadnego kombinowania. Wszystko zostało ustalone. Wykonać!”

vader213 @vader213:
antypolscy szubrawcy z PIS wtarli żydowskie plwociny ze swoich mord i mówią że już są piękni

Roman1 @Roman1:
@vader213 Najgorsze jest to, że PO pozwoli im na więcej. Tak jak pozwala Ukrainie.

sternik1 @sternik1:
PO(sz)czekajcie sobie wspólnie do ostatniej chwili w kłamliwej nucie/psy ANTYPOLSKIE/ bo wasz czas już nieubłaganie mija. I chociaż unikam zdecydowanie wulgaryzmów to w tej sytuacji powiem krótko: Takiego GÓWNA żaden normalny Polak nie ma prawa poprzeć w jesiennym rozdaniu! Amen

zefir @zefir:
Premier Netanjahu może pluć na Polskę i Polaków i niczego nie zamierza dementować, ma przecież swoich rzeczników w „szacownych” osobach: Dworczyka, Cichockiego, Solocha – ci chłopcy po myśli Izraelczyka sprawę wyjaśnią, nawet plajtę konferencyjną w sukces przemienią. Oburzeniem polskich środowisk patriotycznych pogardzą i do kolejnego „sukcesu” się przymierzą, tym razem na dyplomatycznym szczycie V4 w Jerozolimie. Będzie to sukces ,taki dwa w jednym, będą pod opieką Mosadu i spełnią marzenie Netanjahu: V4 ussmańską stolicę Izraela zatwierdzi.

Kojoto @Kojoto:
„Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie” – Izrael nie jest Polsce prawie do niczego potrzebny. Wobec recydywy żydowskich władz i środowisk opiniotwórczych, włąściwym krokiem było by wydalenie żydowskich dyplomatów. Niech sobie Izrael odpowiada, no ale wiemy że niewolnicy z PiSuaru boją się własnego cienia.

Kasper1 @Kasper1:
@Kojoto Ja bym wezwał polskiego ambasadora w Tel Avivie na dłuuuugie „konsultacje” a potem „z bomby” zaprosił irańskiego ministra spraw zagranicznych (albo lepiej – irańską delegację rządową) do złożenia oficjalnej wizyty w Warszawie i ze spokojnym uśmiechem na twarzy obserwował żydowskie oraz amerykańskie (rządowe i prasowe) reakcje, zacierając rączki na wszystkie „aj waje!!!” i „gewałty!!!” w wykonaniu Żydów i Amerykanów. Dwa gościnne „występy” Pompeo i Netanjahu tylko potwierdziły prawdziwe intencje kierujące postępowaniem tych „sojuszników” wobec Polski i Polaków.

https://kresy.pl/wydarzenia/kprm-msz-i-bbn-pelne-i-zgodne-zadowolenie-z-wyjasnien-izraela-ws-slow-netanjahu/

KPRM, MSZ I BBN – PEŁNE I ZGODNE ZADOWOLENIE Z WYJAŚNIEŃ IZRAELA WS. SŁÓW NETANJAHU

16 lutego 2019|16 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Przedstawiciele Kancelarii Premiera, MSZ oraz BBN pytani w ostatnim czasie o sprawę wypowiedzi izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu o „współpracy Polaków z nazistami” zgodnie twierdzą, że oświadczenia i tłumaczenia strony izraelskiej ich satysfakcjonują, a sprawę uznają za wyjaśnioną.

W sobotę szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk skomentował na antenie radiowej „Trójki” sprawę wypowiedzi Netanjahu. Jak informowaliśmy, w czwartek izraelski dziennik „The Jerusalem Post” podał na swoich stronach internetowych, że w rozmowie z dziennikarzami premier Izraela Binjamin Netanjahu „bardzo jasno oświadczył, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu”. Dopytywany o te kwestie, w kontekście wcześniejszej noweli ustawy o IPN, izraelski premier powiedział: – Polacy współpracowali z nazistami i nie znam ani jednej osoby, która została pozwana za mówienie takich rzeczy. Według relacji „Times of Israel”, Netanjahu powiedział też, że „ta sprawa [ustawy o IPN – red.] pojawiła się podczas jego spotkania wcześniej w czwartek z polskim premierem Mateuszem Morawieckim”. Sprawę opisywały rożne izraelskie media, które dość zgodnie przytaczały słowa Netanjahu. „Jerusalem Post” umieściło wieczorem cytat, według którego premier Izraela mówił, że nie „Polacy”, ale „naród polski” kolaborował z nazistami.

„To tę sprawę wyjaśnia”

Dworczyk powiedział, że wezwana do MSZ ambasador Izraela Anna Azari złożyła wyjaśnienia, które w ocenie polskiej strony były niesatysfakcjonujące.

– Dlatego kancelaria premiera Netanjahu wyjaśniła tę sprawę w oświadczeniu, dementując informacje zawarte w „Jerusalem Post”-powiedział Dworczyk. Dopytywany przez dziennikarkę o to, czy sprawa kontrowersji wokół słów izraelskiego premiera została zatem zakończona, szef KPRM odpowiedział: „myślę, że to tę sprawę wyjaśnia”.

W piątek rano ambasador Izraela Anna Azari oświadczyła, że „informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe”. Zaznaczyła, że była obecna na konferencji z udziałem premiera. „(…) nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali” – napisała. Podkreśliła, że w żadnym momencie Netanjahu nie wspomniał o „polskim narodzie” i że podtrzymywał polsko-izraelską deklarację z ubiegłego roku. Anna Azari napisała też, że „Jerusalem Post”, który jako pierwszy napisał o sprawie, „już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa”. Podkreśliła, że „stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu.”

Wyjaśnienia te polskie MSZ uznało za „nieczytelne” i wobec izraelskiej ambasador, którą wezwano do MSZ, wyrażono oczekiwanie, by strona izraelska w jednoznaczny sposób wyjaśniła wypowiedź Binjamina Netanjahu.

„Oświadczenie Kancelarii Premiera Izraela: podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie. W skutek interwencji później zostało opublikowane sprostowanie.” – brzmiała treść oświadczenia zamieszczonego przez izraelską placówkę dyplomatyczną.

Zaznaczmy, że angielski oryginał różni się od polskiego tłumaczenia tym, że użyto w nim sformułowania „niewłaściwe zacytowana i przekręcona” zamiast „błędnie zrozumiana i zacytowana”. Nie ma w nim natomiast uwagi, która znalazła się w tłumaczeniu ambasady, że sprostowanie nastąpiło „wskutek interwencji”.

Artykuł źródłowy na stronie „The Jerusalem Post” został do piątku rano mocno zedytowany. Nie było tam wówczas już żadnego akapitu z kontrowersyjnym cytatem. Nosił natomiast tytuł „Polski prezydent wzywa do odwołania szczytu V4 w Jerozolimie po komentarzu premiera [Izraela] ws. II WŚ”. Niżej napisano: „’Polacy współpracowali z Niemcami’ podczas Holokaustu, powiedział Netanjahu”. Cytat ten powtórzono też dalej.

„Widzę złą wolę tych, którym nie podoba się sukces Polski, USA, Izraela”

W piątek sprawę wypowiedzi Netanjahu skomentował też w rozmowie z prorządowym portalem wPolityce.pl wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Jego zdaniem, podejmowane są próby eskalacji negatywnych emocji wokół tych wypowiedzi, za czym kryją się intencje polityczne.

– Widzę złą wolę środowisk, którym nie podoba się sukces dyplomatyczny Polski, Stanów Zjednoczonych, Izraela i wszystkich państw, które pragną realnych działań stabilizacyjnych na Bliskim Wschodzie – twierdził wiceszef MSZ. Skrytykował „agresywne pod adresem naszych sojuszników amerykańskich i Izraela wypowiedzi liderów opozycji”, uznając je za „nieodpowiedzialne i niepaństwowe” oraz „wymownie” współgrające z krytyką konferencji „ze strony państw europejskich inwestujących w polską opozycję”.

Cichocki powołał się też na ubiegłoroczną, wspólną deklarację premierów Polski i Izraela. – (…) nasze stanowisko jest jasne: nie można problemu Holokaustu i kolaboracji sprowadzać do tego typu skrótowych wypowiedzi – zaznaczył.

Na pytanie o to, czy dostrzega w całej sytuacji złą wolę po stronie izraelskiej, odpowiedział w sposób, z którego wynikało, że nie dostrzega i jest zadowolony z reakcji Izraelczyków:

– Widziałbym złą wolę, gdyby strona izraelska nie dążyła do wyjaśnienia sytuacji. Z zadowoleniem widzę jednak, że strona izraelska zareagowała na nasz protest i uwagi.

Wiceminister zaznaczył, że choć początkowa próba wyjaśnienia sprawy przez ambasador Azari była niesatysfakcjonująca, to „zaproszenie” jej do MSZ przyniosło „szybki skutek w postaci oświadczenia ze strony kancelarii premiera Netanjahu, który przyznał swój błąd”.

„Ten zgrzyt został wyjaśniony, nie może on przesłaniać ostatecznego wydźwięku i rezultatu całej konferencji”

W piątek rano na antenie Radia Zet do sprawy odniósł się też szef BBN, Paweł Soloch. Powiedział, że jego zdaniem zgrzyt na linii Polska – Izrael „został zażegnany”, posiłkując się deklaracjami ambasador Azari.

– Oświadczenie pani ambasador wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć premier Netanjahu, nie padły – powiedział Soloch, zaznaczając, że reakcja strony polskiej, zarówno ze strony premiera, jak i prezydenta, była stanowcza.

Na pytanie o to, czy służby swoimi kanałami dyplomatycznymi nie mogły wcześniej sprawdzić, czy takie słowa ze strony premiera Izraela faktycznie padły, Soloch odparł, że to pytanie do strony izraelskiej, bo to tamtejsze media o tym napisały. – Ta sprawa została bardzo szybko wyjaśniona – zaznaczył. – Najważniejsze, że ten zgrzyt został po pierwsze wyjaśniony, (…) i po drugie nie może on przesłaniać ostatecznego wydźwięku i rezultatu całej konferencji. (…) Oświadczenie ambasady izraelskiej zaprzeczającej temu, co podały media izraelskie, otwiera drogę do tego, żeby to spotkanie [Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu – red.] się odbyło.

Soloch mówił też o wypowiedzi sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który wzywał Polskę do zadośćuczynienia w sprawie majątku po ofiarach Holokaustu. Jego zdaniem, ta sprawa z naszego punktu widzenia jest wyjaśniona od 1960 roku”. Dopytywany, że o takich rzeczach mówią „nasi główni sojusznicy” powiedział, że ze strony USA była też mowa o wzmocnieniu wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce czy sprzeciwie wobec Nord Stream 2. – Nie czyniłbym z tego [wezwania do restytucji mienia – red.] głównego przesłania i sensu zarówno wizyty prezydenta Pence’a, (…) jak i samej konferencji. To nie były główne tematy obu tych wydarzeń.

Jak pisaliśmy, w piątek dziennikarka gazety „Haaretz” Noa Landau potwierdziła na Twitterze, że premier Izraela zarzucił Polakom pomaganie Niemcom w Holokauście.

„(…) widzę, że Polacy otrzymują wyjaśnienia z biura Netanjahu, zgodnie z którym nie powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami. Powiedział to. Ostre i proste. Wszyscy będą teraz kłamać, aby nie kłócić się z krajem, który zdecydował się zatrzeć jego historię w Holokauście. Hańba!” – brzmi tłumaczenie twita izraelskiej dziennikarki, które Rafał Ziemkiewicz zamieścił na Twitterze.

Agencja AIP zauważyła, że na pokładzie samolotu odlatującego z Warszawy Netanjahu nie chciał zdementować swojej wypowiedzi o udziale Polaków w Holokauście a jedynie odsyłał w tej sprawie do swojego rzecznika.

Wpolityce.pl / radiozet.pl / Kresy.pl

Roman1 @Roman1:
Kiedyś mówiło się, że nie będzie Niemic pluł nam w twarz. Teraz plują nam żydzi, a nasi notable wycierają twarze i mówią, że nic się nie stało. USA i Izrael, to najwięksi wrogowie Polski. Za nimi Ukraina.

Kojoto @Kojoto:
@Roman1 Nie można lekceważyć Rosji i Niemiec, bo obecnie faktycznie nieco przycichli – wobec interesów silnijszego konkurenta. Z drugiej strony nie wysilają się za bardzo na jakieś przyjacielskie gasty, więc jeśli tylko Usrael weźmie z Polski co chce, to trzeba pamiętać, o wrogiej postawie naszych sąsiadów. Właściwą postawą Polskich polityków było by granie na zapewnienie faktycznej współpracy USA, ale niestety to co widzimy to sprowadzanie Polski do roli kolonii. Emocje nie powinny przesłaniać jednak zdrowego rozsądku. Polska się sama Niemcom i Rosji, też nie przeciwstawi. Szczególnie, że szkopy też umiejętnie rozgrywają pribałtike i UPAdlinę.

jwu @jwu:
@Kojoto Wielka naiwnością jest, liczenie na jankesów wobec zagrożenia ze strony Niemiec i Rosji,gdyby do niego doszło ? A poza tym ,czy widzisz jakieś symptomy wrogości ,ze strony ww krajów.Bo ja dziwnym trafem nie dostrzegam tego.A wręcz przeciwnie, obserwują codzienną jazdę ze strony „polskich „mediów, po Rosji , Putinie i Pani Merkel.No ale ja jestem ,tzw.przeciętnym Polakiem ,który nie jest rusofilem,germanofilem,ani tym bardziej nawiedzonym rusofobem. O tej chorej rusofobii wspominał niejednokrotnie kolega UPAdlina.I ostrzegał kogo ona dotyczy.

Kojoto @Kojoto:
@jwu – nie jest naiwnością liczenie na współpracę z USA, naiwnością jest granie jedną kartą, a do tego bez pokrycia. Dobrze znamy długofalowe cele Rosji i Niemiec – i w ich Planach Polska jest co najwyżej pokurczonym skwarkiem bez przemysłu i armii. Więc sam sie dobrze zastanów nad „naiwnością”. Postawa bezwględnego odwrócenia się od USA jest równie głupia jak bezwględne odwrócenie się od Rosji.

Roman1 @Roman1:
@Kojoto No właśnie – przycichli. Trzeba jednak zauważać, iż przycichli pomimo wyjątkowo agresywnego szczekania „polskich” polityków i „polskich” mediów. Gdyby nie było tej agresji wobec Rosji i Putina, to mogłoby być tylko lepiej. A tak kupujemy broń, która z pewnością nas nie obroni, przepłacamy, nie dostajemy technologii i offsetu; jesteśmy po prostu niewolnikami wobec rasy panów – żydów i amerykanów.

jwu @jwu:
@Roman1 Dodaj jeszcze stepowych i Witoldów ,to będziemy mięli komplet tzw.rasy panów.

Gaetano @Gaetano:
@Roman1 Co więcej, w ogóle jej nie mamy, a ostatni hit mamy dostać w roku, uwaga, 2023.

jwu @jwu:
@Gaetano No własnie w 2023 roku,i dlatego wielokrotnie zadaję sobie pytanie ,czy w tym roku ,będzie to jeszcze hitem? Patrząc, jak praktycznie z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowości w uzbrojeniu.

Gaetano @Gaetano:
@Kojoto Tego samego dnia i niemal o tej samej godzinie używasz dwóch różnych pojęć. To może doprecyzujesz, czy w końcu państwa stosują tę nienawiść i wrogość, czy tylko interesy; zatem jak to jest z tym „rozumieniem przez większość komentujących”? Jedyną postawą polskich polityków winna być postawa propolska, do czego zaliczyć trzeba elastyczność i pewne wyrachowanie i w tych kategoriach należy rozpatrywać ew. „sojusze”. Każda współpraca z mocarstwem morskim jest dla Polski wysoce szkodliwa. Poza tym Polski nie trzeba sprowadzać do roli kolonii – od b. dawna nią jest.

…..

autor: Fratria/M.Czutko wPolityce.pl

gość
Wygląda na to……. To ma być dyplomatyczny język.

ick
Nie padły….. to teraz możemy spać spokojnie! Buahahaha

Wojciech
Nieprawda, nic nie zostało zażegnane. To bajki dla głupich Polaczków. Co miał powiedzieć to powiedział i to poszło w świat.

Soloch klamie jak zwykle
slowa te padly w obecnosci Polakow. No coz, eskimosi z kazdej strony klamia, manipuluja i oskarzaja nas o wszystko zlo, a Soloch mowi, ze nic sie nie stalo. Kiedy w koncu wyrzuca te czerwone pajaki od PAD

pixel
o jakie mądre spostrzeżenie panie z BBN-u !

Anna
Padły. Pan Prezydent i nasz rząd nawet nie klęczy na kolanach przed tymi którzy nas opluwają tylko się czołga. Nie będę więcej głosować na PiS ani na Dudę. Koniec

asasasasa 31.179.8.*15 lutego
ślina ścieka po twarzy tego pana ale udaje że to deszczyk

j23
asasasasa 31.179.8.*Myślę że jest gorzej to nie ślina ani mocz tylko „najlepsza rzadka czekolada” tytuł piosenki Kazika „Coście …… uczynili z tą krainą” jest najbardziej aktualny.

ten pan wie co pisze
Rafał Ziemkiewicz , >interia< dzisiaj, 15 lutego (09:42): W słowach cenzuralnych nie sposób należycie oddać rozmiarów tej politycznej katastrofy, jaką był antyirański szczyt w Warszawie.

https://wpolityce.pl/polityka/434026-szef-bbn-zgrzyt-na-linii-polska-izrael-zostal-zazegnany

Szef BBN: Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany. Słowa, która miał powiedzieć Netanjahu, nie padły

opublikowano: 15 lutego · aktualizacja: 15 lutego

Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany, oświadczenie ambasador Izraela Anny Azari wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć w Warszawie premier Benjamin Netanjahu nie padły – powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch w radiu ZET.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stanowcza reakcja ambasador Izraela: Informacje podane przez „Jerusalem Post” na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe

Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. W wiadomości skierowanej do dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM Marka Korowajczyka informację tę zdementowała ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Soloch był pytany w radiu ZET, czy mamy poważny zgrzyt na linii z Izraelem.

Wygląda, że został on zażegnany, oświadczenie pani ambasador wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć premier Netanjahu nie padły. Reakcja strony polskiej była stanowcza – zarówno premiera jak i prezydenta

— powiedział Soloch.

Podkreślił, że to izraelskie media podały informację o słowach, które miał wypowiedzieć w Warszawie premier Izraela.

I ta sprawa została bardzo szybko wyjaśniona

— dodał Soloch. Podkreślił, że zgrzyt nie może przysłaniać rezultatów całej konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Jak mówił podobnie szybka była reakcja „we wcześniejszym bardzo niemądrym oświadczeniu (amerykańskiej) dziennikarki i była natychmiastowa reakcja Światowego Kongresu Żydów”.

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Sformułowanie to określiła jako „niefortunną nieścisłość”.

Soloch dodał, że chciałby wierzyć, że wypowiedź dziennikarski „jest to tylko ignorancja, a nie zła wola”.

Ja bym najbardziej podejrzewał mieszankę złej woli i ignorancji. Nasza reakcja zawsze w takich sytuacjach musi być bardzo zdecydowana i jednoznaczna, po drugie pokazuje, ile pracy mamy jeszcze do wykonania

— powiedział Soloch w internetowej części rozmowy.

gah/PAP

…..


Jacek Sasin / autor: screen TVP wPolityce.pl

zez
Udajecie, że nie rozumiecie. Nie było wyraźnego dementi. Było tylko rozbełtanie tego g. żeby było ciut strawniejsze. Jakie to ważne interesy NASZE pozwalają na wypicie tego szamba.

szczytu V4 
w Izraelu uwazam za jeden wielki skandal i akt zdrady! Gwno mnie obchodzi czy sprawa wypowiedzi zyda na ktorym ciaza oskarzenia o machloje zostala wyjasniona!cala sprawe uwazam za jeden wielki skandal

belzebub
my sobie możemy tutaj marudzić ale nie zmienimy faktu, że to po prostu nie są ludzie walki. To są takie błaszczaki sasiny asty legutki, czyli lu. niezdolni do konfront. z wrogiem. Stąd Iaska

ddx40 
Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące w dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:- Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!

suweren
Hahahahahaha!!! I myk na kolanka i do przerwanej łaski.

belzebub
przez lata mogliście obserwować prawdziwą twarz oferm pisowskich u olejnik… Tam mogliście zobaczyć jak oni będą walczyć o Polskę : uległość, lęk głupota zaprzaństwo i hańba…

Marek
Odlotów pana Sasina może pozazdrościć nie jeden miłośnik dopalaczy , to wszystko jest smutne i agregujace gniew , jedyny plus to przebudzenie polaków ze snu o „naszych ” sojusznikach.

https://wpolityce.pl/polityka/434264-szczyt-v4-w-izraelu-sasin-slowa-netanjahu-sa-wyjasnione

Szczyt V4 w Izraelu? Sasin: Sprawa wypowiedzi Netanjahu została wyjaśniona. Nic w tej chwili nie wskazuje, że miałoby być inaczej

opublikowano: za 5 minut · aktualizacja: za 5 minut

Wypowiedź Andrei Mitchell była o tyle poważna, że nie wynika z niedouczenia, a ze stereotypu funkcjonującego w opinii publicznej. On jest obecny. To nie było przejęzyczenie. Musimy z tym walczyć

– podkreślił w „Woronicza 17” minister Krzysztof Szczerski, odnosząc się do kontrowersyjnych wypowiedzi, które padały podczas konferencji bliskowschodniej z ust amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell.

Najważniejsze jest dla mnie to, że dzięki interwencjom, do jej słów odniosły się same środowiska żydowskie. Mitchell podjęła refleksję i przeprosiła. To istotne, żeby w dyskusji ze stereotypami zyskiwać sojuszników

– dodał minister z Kancelarii Premiera.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

Jest reakcja ze strony Izraela. Kancelaria Netanjahu: „Premier mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie”

Obrzydliwe kłamstwo! Korespondentka MSNBC mówi o powstaniu Żydów przeciwko „polskiemu nazistowskiemu reżimowi”

Z kolei minister Jacek Sasi powiedział, odnosząc się do informacji „Jerusalem Post” o słowach premiera Izraela Benjamina Netanjahu, że reakcja Polski była skuteczna.

Są przeprosiny. Zareagowaliśmy jednoznacznie. Sprawa jest załatwiona. Mamy nie tylko oświadczenie ze strony ambasador Anny Azarii, ale też dementi ze strony kancelarii premiera  Netanjahu

– powiedział Sasin.

Wypowiedź Andrei Mitchell pokazuje, że obok zjawiska antysemityzmu, mamy też zjawisko antypolonizmu i to nie są czcze słowa. To była zła wola

– ocenił minister.

Minister Szczerski zwrócił też uwagę na to, że czym innym była wypowiedź dziennikarki, a czym innym premiera Izraela.

Na działania mediów powinno reagować społeczeństwo i środowiska żydowskie. Na działania polityków, powinno reagować państwo

– podkreślił Szczerski.

Minister Sasin odniósł się również do kwestii organizacji szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Podkreślił, że na dzień dzisiejszy nie ma powodów, by spotkanie się nie odbyło.

Sprawa wypowiedzi Netanjahu została wyjaśniona. Mamy dementi i sprostowanie notatki prasowej przez „Jerusalem Post”. Nie możemy działać tak, że się obrażamy i  odwołujemy ważne wydarzenia

– ocenił minister Sasin.

wkt

xxx
Pytanie zagadka: co ma Izrael do V4? Odpowiedz: roszczenia

zeus89
Panie Sasin. Wyborcy tego wam nie zapomną. A wy udawajcie, że nic się nie stało.

Gobar
Polska wstała z kolan…

mg
Brak kręgosłupa panie Sasin i będziecie obarczeni przegraną w wyborach.

suweren
Musimy odstawić szabesgojów od koryta już przy okazji wyborów do jewrokołchozu! Musimy to zrobić dla naszych dzieci!

aVox
Tchórze do swojego hołdu poddańczego wciągają jeszcze całą V4 . To oznacza KONIEC snów o potędze.

banita
Dostali przykaz i wszystko. By stanowić o sobie trzeba być wolnym, a oni są w niewoli israela.

Organizaowanie takiego szczytu
na terenie państwa spoza grupy wyszehradzkiej, które oficjalnie mówi o współsprawstwie Polaków w Holokauście jest niepokojące Mam nadziej ze nie chodzi o to by ustalić coś za plecami i wbrew Polakom

Ma nas za idiotów
Wylało się szambo, a ten mówi że to perfumy.

…..

autor: wPolsce.pl

Syrena@Syrena14 minut temu
„Dementi” Izraela bylo rownie obrazliwe, co sama wypowiedz Netahjahu i pokazalo ze maja nas za glupcow. Na dodatek stwarza precedens i od teraz wypowiedzi typu: „Polacy wspolpracowali, Polacy mordowali” beda uznawane za dozwolone, bo przeciez RP uznala je za legalne. Zydzi znalezli furtke omijajac sformulowania „narod i panstwo” i beda nas oskarzac uzywajac slowa „Polacy”. To jest SKANDAL ze polskie wladze podzyrowaly ten niecny proceder.

PRACODAWCA 78.11.203.*2 godziny temu
CZY NIE MÓGŁBY SIĘ PAN ZAJĄĆ JAKĄŚ POŻYTECZNĄ ROBOTĄ? TYLE MIEJSC PRACY W BIEDRONCE.

luiza
Człowieku, jesteś ministrem czy rozumiesz co powiedziano?! Przecież Netanjahu POWTÓRZYŁ to co powiedział wcześniej!!!

Tvp kła… 
Dzisiaj tvp okła mały Polaków mówiąc że Natanjachu nie oskarżał Polaków o Holoc aust. Czy tvp swoich widzów uważa za idi .. , przecież są nagrania tej wypowiedzi i cały świat słyszał te słowa…

@
jakim trzeba podłym draniem żeby pozwolić gnoić własną ojczyznę.

Krystyna
Ja tu czegoś nie rozumiem: a Polacy to nie jest polski naród? Żenująca wypowiedź Pana Cichockiego. Wstyd.

ah
Woody Allen w „Zakochani w Rzymie też się cieszył gdy do opisano jako „Imbecile”.

skipper
Ktoś jeszcze wierzy temu typowi? Już pani Katarzyna Gójska z TV Republika go wypunktowała – nędzny kłamca. Najgorsze, że ten typ ma być ambasadorem na Ukrainie. Już widzę popisy tego kłamcy.

manko
Zadowolony zydowski, antypolski wspieracz i ochroniarz zydowskich nazikłamców. Pokłosie zydowskich ludobójców z zydowskiego nkwd. Opłacany przez Polaków kłamca z tzw. msz antypolskiej sekty kłamców.

kleo
I zadaj sobie teraz Polko / Polaku pytanie czy oni nie są w stanie cię sprzedać / wysłać na front na nie twoją wojnę / pozbawić majątku. Ależ tak i mogą jeszcze powiedzieć że robią to dla twojego dobra….

https://wpolityce.pl/polityka/434126-tylko-u-nascichocki-nie-widze-zlej-woli-po-stronie-izraela

TYLKO U NAS. Bartosz Cichocki: Z zadowoleniem widzę, że strona izraelska zareagowała na nasz protest i uwagi

opublikowano: 15 lutego · aktualizacja: 15 lutego

Oczekujemy, ze strona izraelska uwzględniać będzie w swoich ocenach historycznych stanowisko premierów Morawieckiego i Netanjahu z czerwca 2018

—mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl wiceszef MSZ Bartosz Cichocki, pytany o zamieszanie wokół wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez cenzury? Interpretacja słów Netanjahu według FŻP

Zdaniem ministra za próbami eskalacji negatywnych emocji wokół wypowiedzi Netanjahu kryją się intencje polityczne. ‎

Widzę złą wolę środowisk, którym nie podoba się sukces dyplomatyczny Polski, Stanów Zjednoczonych, Izraela i wszystkich państw, które pragną realnych działań stabilizacyjnych na Bliskim Wschodzie. Próbuje się odwrócić uwagę od pierwszej po ponad 20 latach konferencji bliskowschodniej o ciężarze globalnym. Niepokoją w szczególności agresywne pod adresem naszych sojuszników amerykańskich i Izraela wypowiedzi liderów opozycji. To nieodpowiedzialne i niepaństwowe. Wymownie współgra z krytyka konferencji bliskowschodniej ze strony państw europejskich inwestujących w polską opozycję

—wskazuje Cichocki.

Jest deklaracja premierów Netanjahu i Morawieckiego podpisana w zeszłym roku i nasze stanowisko jest jasne: nie można problemu Holokaustu i kolaboracji sprowadzać do tego typu skrótowych wypowiedzi

—dodaje.

Pytany, czy widzi złą wolę po stronie izraelskiej, odpowiada:

Widziałbym złą wolę, gdyby strona izraelska nie dążyła do wyjaśnienia sytuacji. Z zadowoleniem widzę jednak, że strona izraelska zareagowała na nasz protest i uwagi. Wczoraj ambasador Azari podjęła próbę wyjaśnienia sytuacji, ale nie była ona satysfakcjonująca. Dzisiaj pani ambasador została zaproszona do resortu i przyniosło to szybki skutek w postaci oświadczenia ze strony kancelarii premiera Netanjahu, który przyznał swój błąd.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ambasador Azari wezwana do polskiego MSZ! Resort domaga się wyjaśnień w związku z artykułem „JP” dot. wypowiedzi Netanjahu

Minister Cichocki odniósł się również do skandalicznej wypowiedzi amerykańskiej dziennikarski Andrei Mitchell, która relacjonująca wizytę wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a w Polsce odniosła się do powstania w getcie warszawskim z 1943 roku mówiąc o sprzeciwie wobec… „polskiego nazistowskiego reżimu”.

Ważne jest to, że pani Mitchell wyjaśniła, że jej słowa nie były wypowiedziane intencjonalnie. Przeprosiła, co w świecie prasy nie zdarza się często. Ważne, że polski protest przeciwko wypowiedzi Mitchell odbił się szerokim echem. Zyskał jednoznacznie poparcie międzynarodowych środowisk żydowskich. To potwierdza, że nasze zabiegi o prawdę o Holokauście były warte podjęcia. Nie jest tak, jak niektórzy nam mówili, że jesteśmy przewrażliwieni, że mamy obsesję, bo widać, że nasz punkt widzenia jest podzielany również przez środowiska żydowskie. Pani Mitchell nie obraziła przecież tylko Polaków. Jej słowa były zafałszowaniem prawdy o Holokauście, prawdy o roli Niemców, o wysiłku bohaterów Powstania w Getcie. Dobrze, że zostało to wyjaśnione, tylko szkoda, że zajęło to tyle czasu

—stwierdza Cichocki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest reakcja ze strony Izraela. Kancelaria Netanjahu: „Premier mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie”

CZYTAJ TAKŻE: Minister Szczerski: Wygląda na to, że artykuł w „Jerusalem Post” to przykład szkodliwej manipulacji dziennikarskiej

Polecamy również przegląd tygodnia braci Karnowskich, który był poświęcony m.in. konferencji bliskowschodniej i kolejnej pomyłce amerykańskich mediów, które relacjonowały, że Polacy ramię w ramię z nazistami mordowali Żydów.

Kamil Kwiatek

gosc
premier Netanyahu obraza Polakow w interesie Izraela, w czyim interesie inteligencje Polakow obraza p. Cichocki swoim belkotem doprawdy trudno zgadnac.

ddd
Ty chyba jakiś ciężko trybiący chłopie jesteś. Właśnie ci mówi w ramach wyjasnień, Polacy, nie naród polski tylko Polacy. Boże ty widzisz tą trąbę i nie grzmisz jest zadowolony

aleksis
Panie Cichocki jedynie Pańska dymisja byłaby poparciem słuszności Pańskiej tezy.

Gosc Weselny
Co ten wiceszef wygaduje. To juz nie sa nawet brednie ! Zydowska taktyka aby wyludzic 300 miliardow $ na ktora nie ma zdecydowanej reakcji.

kleo+
Ci polscy szydzi są jeszcze bardziej bezczelni od tych zagranicznych…….. a wydawałoby się że już bardziej nie można

gość
Złej woli nie widzisz, ślepowronie? Netanjahuj do żadnego błędu się nie przyznał, stwierdził tylko, że to Polacy źle zrozumieli. Jeśli zrobicie V4 w Usraelu, możecie nie wracać!

GAMA
Źle to świadczy o redakcji, że daje miejsce na wypowiedź takiemu krętaczowi!

…..


Konferencja bliskowschodnia / autor: PAP/Rafał Guz wPolityce.pl

ak
Gdyby powiedział netanjahu niektórzy Polacy byłby to akceptowalne , ale on powiedział Polacy, a to oznacza wszyscy.

a
Premier Prezydent bez honoru .nigdy nie zagłosuję na pis i nikt z mego otoczenia. Faceci bez kręgosłupa.

abc
Super! Teraz już Moraweicki może z „podniesionym czołem” jechać do Izraela omawiać sprawy V4. Moraweicki! przynosisz wstyd Polsce i Polakom.

Adam Paris
Identycznie jak po aferze wokół IPN, spadki sondażowe tłumaczone będą wszystkim, tylko nie skandaliczną uległością wobec Żydów i żaden „dziennikarz/komentator” nie ośmieli się tego nazwać po imieniu.

Polska suwerenna
Czyli PADAŁ DESZCZ . Nikt nie pluł.

https://wpolityce.pl/polityka/434185-szef-kprm-o-zamieszaniu-wokol-slow-netanjahu

Szef KPRM o zamieszaniu wokół słów Netanjahu: Zdementowano informacje zawarte w „Jerusalem Post”. Myślę, że to tę sprawę wyjaśnia

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Kancelaria premiera Netanjahu wyjaśniła tę sprawę w oświadczeniu, dementując informacje zawarte w „Jerusalem Post” – powiedział w sobotę szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do sprawy rzekomej wypowiedzi szefa izraelskiego rządu o Polakach kolaborujących z nazistami, którą podał „Jerusalem Post”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest reakcja ze strony Izraela. Kancelaria Netanjahu: „Premier mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie”

Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście.

Na antenie radiowej „Trójki” Dworczyk przypomniał, że ambasador Izraela Anna Azari, która została wezwana do MSZ w sprawie wypowiedzi premiera Izraela złożyła w ocenie polskiej strony niesatysfakcjonujące wyjaśnienia.

Dlatego kancelaria premiera Netanjahu wyjaśniła tę sprawę w oświadczeniu, dementując informacje zawarte w „Jerusalem Post”

—powiedział Dworczyk, odnosząc się do stanowiska opublikowanego w piątek przez izraelską stronę rządową.

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie, i została później poprawiona przez dziennikarza, który był autorem pierwotnego zniekształcenia

—brzmi pełna treść oświadczenia Kancelarii Premiera Izraela.

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Bartosz Cichocki: Z zadowoleniem widzę, że strona izraelska zareagowała na nasz protest i uwagi

Dworczyk dopytywany przez dziennikarkę o to, czy sprawa kontrowersji wokół słów Netanhaju została zatem zakończona odpowiedział: „myślę, że to tę sprawę wyjaśnia”.

kk/PAP

…..

Tymczasem…

Premier Izraela Atauje Polskę: Polacy Kolaborowali z Niemcami – Komentator Analiza Pieniądze USA PIS

https://kresy.pl/wydarzenia/narodowcy-organizuja-pikiete-pod-ambasada-izraela-w-zwiazku-z-wypowiedziami-netanjahu/

https://kresy.pl/wydarzenia/zadnych-wojen-za-izrael-stop-antypolonizmowi-pikieta-pod-ambasada-izraela-video-foto/

https://wpolityce.pl/polityka/434093-narodowcy-pikietowali-przed-ambasada-izraela

MOCNE Nie dla roszczeń żydowskich i wojny z Iranem! – konferencja koalicji propolskiej

https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-przyznal-ze-pompeo-podniosl-kwestie-zwrotu-mienia-zydowskiego-podczas-rozmow/

47 thoughts on “857 Polacy, ale „nie wszyscy Polacy”,.. Polska, ale nie „cała Polska”, tylko polskojęzyczna banda wiecznie z siebie zadowolonych chazarskich pacynek

 1. agnieszka
  Jak on sie wije rzeby nie powiedzic Tego co trzeba, obrzydliwe indywiduum. Tfu,

  Żorż hr.Ponimirski
  Żałosne utytułowane zero. Miej chłopie jaja i przyznaj, że wasza ,,polityka zagraniczna” legła w gruzach. W dobrach koborowskich fornale byli inteligentniejsi od tego ,,profesora”!

  mm
  hr. Ponimirski 100%, nic dodać niż ująć.

  Zygmunt
  Szczerski – ale zorganizowaliście sobie fajny szczyt, gratuluję.

  Wolna Palestyna
  Szkaluja nas juz od roku, a gdzie sa ci „szlachetni i dobrzy zydzi „, bo ja nie slysze zeby bronili naszego kraju !

  https://wpolityce.pl/polityka/434353-szczerski-politycy-izraelscy-nadszarpneli-rzecz-cenna

  Szczerski: Politycy izraelscy w sposób zupełnie niepotrzebny nadszarpnęli to, co powinni rozumieć, że jest dla nich rzeczą cenną

  opublikowano: 7 godzin temu · aktualizacja: 7 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Patrzę na to wszystko chłodno, tutaj emocje nie są najlepszym doradcą

  — tak napięcie w relacjach Polska-Izrael skomentował szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

  No to jest taka sytuacja, która rzeczywiście jest niezrozumiała, zwłaszcza w sytuacji tej, która miała przed kilku dniami miejsce w Warszawie, czyli konferencja bliskowschodnia, gdzie Izrael powinien cenić sobie fakt, że Polska jest dla tego państwa przychylna

  — podkreślił minister.

  Myślę, że wszyscy w tej sytuacji – pan redaktor i ja – znamy szlachetnych i dobrych Żydów i znamy głupich i złych Żydów. Znamy dobrych i szlachetnych Polaków i głupich i złych Polaków. I myślę, że dobrzy, szlachetni Żydzi z dobrymi i szlachetnymi Polakami powinni usiąść w tej sytuacji, nie dać oddać relacji polsko-izraelskich w ręce innych

  — tłumaczył Szczerski.

  Szef Gabinetu Prezydenta RP odniósł się także do wypowiedzi szefa izraelskiego rządu Benjamina Netanjahu w Warszawie.

  Słowa premiera były wyjaśnione, nie mogę podważać oficjalnego stanowiska państwa Izrael

  — stwierdził.

  Nie był to jednak ostatni taki przypadek.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
  https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

  Jak zaznaczył Szczerski:

  Politycy izraelscy w sposób zupełnie niepotrzebny nadszarpnęli to, co powinni rozumieć, że jest dla nich rzeczą cenną. Jeżeli tego nie rozumieją, to znaczy, że działają na szkodę swojego państwa.

  gah/rm24.pl

  abhinc@abhinc
  Dlaczego przedstawiciele rządu Polskiego nie odwołują się do faktu mordowania Polaków przez żydów po II wojnie światowej. Czego te władze się boją, czyżby prawdy?!!! Przecież z nazwiska możemy wymieniać tych żydowskich zbrodniarzy komunistycznych!!!

  Bogdan@Bogdan
  Panie Szczerski, bylibyście naprawdę niepoważni, nie wykorzystując okazji do honorowego uniknięcia, uwikłania Polski w konflikt, w który jesteśmy siłą, za własne pieniądze, wciągani przez ,,przyjaciół’’. Wyjście z tej kłopotliwej sytuacji podano rządzącym na tacy, dosłownie jak na zamówienie.

  Ula
  Czaputowicz dopiero się naslucha. To jest zorganizowana akcja żydowska, by wkurzyc Polaków i ich rękami obalić rząd PiS, który nie chce wypłacić 300mld. PiS jest w pułapce, bo boi się im narazić.

  krzysztof
  Przepraszam, ale ja nie znam „dobrych i szlachetnych” żydów, więc proszę nie mówić, że „wszyscy znają”.

  Kss
  Z Izraelem nie można się przyjaźnić!! Z Izraelem można tylko mieć interesy! Odczuwają to bardzo boleśnie Amerykanie.

  gosc
  Izrael jest wrogi Polsce a USA jest sojusznikiem Izraela, realizacja absurdalnych roszczen Izraela i USA upodobni Polske do Autonomii Palestynskiej. Czas sie obudzic.

  roro
  Nie rozumiem po co Polska lezie do Żydów. Widać jak na dłoni ze normalnych stosunków z nimi mieć nie można. Oni mają jakiegoś świra. Zobaczcie jak Arabów traktują w Gazie. Normalne to?

  danziger
  Niech żyje IRAN i PAŃSTWO PALESTYŃSKIE**

  P. Szczerski myli się znacznie
  Polska i Polacy NIE SĄ już dla tego państwa przychylni. Maski opadły: Polacy przejrzeli. Właśnie takie okazje budują niechęć do tych ludzi. Może jakieś kręgi filosemickie nie zważają, ale to garstka.

  mikolaj
  Ten typ mysli pewnie o Danielsie, Azari, Zorzecie i reszcie tego towa rzystwa

  bubu
  Chyba warto wzorować się na Rosji w kwestii postępowania z państwem żydowskim. Po pierestrojce widząc ,że nie ma dla nich miejsca w Rosji Putina wyemigrowali do Izraela i szanują teraz Rosjan.

  Polubienie

 2. Sławomir
  Jutro ogłoszą sukces Rządu w konflikcie z Izraelem. Dam sobie coś uciąć, za to że Rząd już teraz gorąco przeprasza Izraelitów, nie wiedzą tylko jak to podać, aby było strawne dla zwykłych Polaków

  Artur
  Panie Szczerski! Informuję Pana, że środowiska polskie są niezadowolone z sytuacji. I to twój szef, OSIOLEE, do niej doprowadził. ŻEBRACZE POMIOTŁA. ROBAKI. GLIZDY

  stas
  szczerski czy ci te żydowskie szczyny ,którymi oni od dawna raczą i obszczywają polski naród i POLSKĘ, przezarły czerep i zatrzymały sie w mózgu i uszkodziły go .Co ty pieprzysz.

  marlena
  Jaki „wspólny dorobek”??!! Kiedy padnie publicznie prawda o historii Żydów w Polsce i nie tylko w Polsce, o członkach NKWD, o tym jak przejmowali USA i ich główne instytucje..? Kiedy?!

  koko
  Panie Szczeski nie strugał głupa ,konkret – jaki środowiska ? czy ci co małymi kroczkami chcą doić? Powoli wy i wasza polityka chyba zatonie, okazała się błędna

  yoo
  Jak można sobie tak dać jeździć po głowie, wstyd i brak honoru.

  cesia
  Jakie sygnały , ŁASKAWCO co ty ględzisz .

  precz
  Szczerski…a twoj JUDA milczy

  https://wpolityce.pl/polityka/434451-szczerski-srodowiska-zydowskie-nie-sa-zadowolone-z-sytuacji

  TYLKO U NAS. Minister Szczerski: Są sygnały, że środowiska żydowskie nie są zadowolone z sytuacji do której doprowadzili izraelscy politycy

  opublikowano: za 3 minuty · aktualizacja: za 18 minut


  Minister Krzysztof Szczerski / autor: Fratria wPolityce.pl

  Pojawiają się sygnały, że środowiska żydowskie nie są zadowolone z sytuacji do której w stosunkach z Polską doprowadzili politycy izraelscy – mówi portalowi wPolityce.pl minister Krzysztof Szczerski.

  Pojawiają się sygnały, że  środowiska żydowskie nie są zadowolone z sytuacji do której w stosunkach z Polską doprowadzili politycy izraelscy – mówi portalowi wPolityce.pl minister Krzysztof Szczerski.

  Szef Gabinetu Prezydenta RP odniósł się do odwołania przez premiera Mateusza Morawieckiego wizyty polskiej delegacji na szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Szef polskiego rządu zareagował w ten sposób na oszczercze słowa pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało

  Polska nie weźmie udziału w szczycie V4 w Jerozolimie! Premier Morawiecki: Nasi partnerzy w pełni rozumieją nasz krok

  Rząd zareagował adekwatnie do sytuacji

  — ocenił minister Szczerski.

  Kancelaria Prezydenta monitoruje sytuację. Jesteśmy w stałym kontakcie z polską placówką dyplomatyczną w Izraelu. Teraz jest moment na włączenie do debaty polsko-izraelskiej głosów rozsądku ze strony izraelskiej, którym zależy na dobrych relacjach z Polską

  — podkreślił.

  Nie możemy pozwolić na to, żeby obecna sytuacja, która jest wynikiem wypowiedzi polityków izraelskich zniszczyła ogromny, wspólny dorobek. Izrael ma w Polsce sojusznika w wielu sprawach. Żydzi w Polsce nie muszą się bać o swoje bezpieczeństwo jak w krajach Europy Zachodniej. Nie padają ofiarami brutalnych ataków antysemickich. Ostatnio we Francji został zaatakowany wybitny filozof profesor Alan Finkielkraut

  — mówił szef gabinetu Prezydenta RP.

  Pojawiają się sygnały, że środowiska żydowskie nie są zadowolone z sytuacji do której w stosunkach z Polską doprowadzili politycy izraelscy. Uważają ją za szkodliwą dla dobrego stanu naszych relacji

  — podkreślił minister Szczerski.

  Polityk uważa, że powinna odbyć się wewnątrz izraelska debata na temat tego czy taka polityka, takie słowa i działania przynoszą pożytek Izraelowi.

  To doskonały moment na to, żeby wypowiedzieli się ci Żydzi, którzy mają krytyczne zdanie na temat tego co zrobili politycy izraelscy

  — wskazał rozmówca portalu wPolityce.pl.

  CZYTAJ WIĘCEJ:Polskie środowiska żydowskie reagują: „Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa też nas, polskich Żydów”

  Jerusalem Post” krytykuje Katza: Podkopał cel rządu. Powinien się zatrzymać i zadać sobie pytanie, co chciał osiągnąć

  Polska oczekuje również na oficjalne działania państwa izraelskiego, ale mam świadomość, że nie może odbywać się to w ciszy społecznej. Nie mogą milczeć ci, którym zależy na dobrych stosunkach polsko-izraelskich. Państwo Izrael ma w Polsce sojusznika, a Żydzi jako naród są w Polsce szanowani. Takiej sytuacji nie ma w wielu krajach Zachodu. To jest rzecz bezcenna. Żadna kampania wyborcza, procenty poparcia nie powinny narażać tego na szwank

  — powiedział polityk.

  Minister Szczerski wskazał też na źródła kryzysu polsko-izraelskiego.

  Kryzys wywołali politycy izraelscy przez swoje słowa. To oni go wywołali z niczego. Sądzę jednak, że ten kryzys jest płytki, nie ma podstaw wynikających ze sprzeczności wzajemnych interesów. Powinien więc zostać zakończony przez tych, którzy go wywołali

  — podkreślił.

  Not. TP

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Wildstein: Mamy w Polsce ośrodki, które służą deformacji historii naszego narodu. To, że znajdują rezonans w Izraelu to jest oczywiste

  morda
  nie jesteśmy i nie będziemy żadnym przyjacielem czy sojusznikiem Izraeala, niech sobie to politycy wbiją do swoich pustych łbów !!

  japa 79.185.160.*za 40 minut
  patrzcie jaki fircyk nami rządzi, przejmuje się środowiskami żydowskimi, chyba dlatego że sam jest żydem…

  80-letni Polak
  …zydy musza pamietac o tym, ze mozemy ich pozostawic bez pomocy ,gdy do doopy zajrzy…PERS!!!…

  Haga
  I co tu klamiecie. Szczyt V4 sie odbedzie tyle, ze w formie spotkan dwustronnych i dlaczego do tego szczytu dochodzi w jerozolimie?? Moze patryiota Kaczynski odpowi ZDRADA ZDRADA

  Opinia
  W sprawie Jad Waszem: Waszem – tak, Jad-u nie chcemy!

  PiSPO żydowskie….
  Dodać, że do środowisk żydowskich należy PiS (Polin i Szabesgoje, ewentualnie Partia Interesu Syjonu)

  Ursa Furiosa
  A konkretnie to jakich interesów dla nas ?

  pp
  panie szczerski, zydzi nie pierwszy raz wywolali taka hucpe i na pewno nie ostatni, tutaj nie ma zadnej przyjazni, czy pan jest az tak naiwny?

  Polubienie

 3. Feliks
  Duża część społeczeństwa Izraela to potomkowie kegiebowców, różnych sowieckich aparatczików. Niewykluczone, że przodkowie Katza też byli sowieckimi zbrodniarzami.

  Konrad
  Z jednego sie ciesze – ze Zydom opadly maski i wreszcie wyraznie widac ich podlosc. I ze nasi politycy wreszcie zdejma rozowe okulary i zaczna widziec podstepna polityke Izraela i diaspory zydows

  darek
  Jaki nie zrozumiały , oni nas nienawidzą ile razy musza nas obrażać by nasze władze i komentatorzy polityczni to zrozumieli !!!!!

  m
  Panie Makowski, jak to niezrozumiały?! Proszę poczytać pana Stanisława Michalkiewicza, to wszystko Pan zrozumie, Aż włosy staną Panu dęba ze strachu. michalkiewicz.pl

  Janusz Sławiński
  Szanowny panie Makowiecki tu nie trzeba mieć za sobą Harvardu,aby nie wiedzieć o co chodzi to ja człowiek z skończoną zawodówką za komuny powiem chodzi o kasę, aby Polska (My)płacili Żydom haracz.

  kotbialasl@kotbialasl
  Czy to nie jest tak że z prezydent Tramp zatrzymał coroczne subsydia dla Izraela te słynne 10 mld $ na róbta co chceta. i pan Natanjahu w Warszawie usłyszał o umowie indemnizacyjnej z USA.Kiedy cały Izrael nie pracuje a Warszawa nie chce dać ani grosika Pan Natanjahu musi poprosić izraelitów albo zeby wzieli sie do pracy albo beda musieli zacisnąć paska.Najprawdpobnie zydzi musza wykonać jedno i drugie.Jesli nie posłuchaja dobrej rady to wchłonie ich kazde panstwo arabskie.W dzisiejszych czasach nie da sie zyć na cudzy koszt jezeli tak zydzi planowali to podpisali na siebie wyrok .Stworzenie panstwa zydowskiego było nienaturalne wiec musi upaść to kwestia czasu.Wielu bardzo wielu zydow bedzie wtedy szukało schronienia w Polsce i takie schroniene dostanie.

  Konrad
  Prawdziwa antypolska bomba zostanie wkrotce odpalona w Paryzu na konferencji o Holokauscie. Juz teraz o Holokaust obwinia sie nazistow i Polakow. O Niemcach sie nie mowi. A teraz beda tylko Polacy

  https://wpolityce.pl/polityka/434394-stosunek-wladz-izraela-do-polski-jest-niezrozumialy

  Stosunek władz Izraela i części środowisk żydowskich do Polski i Polaków jest przede wszystkim całkiem niezrozumiały

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: epa/pap wPolityce.pl

  Czy można mieć poprawne kontakty dyplomatyczne z państwem, które nas świadomie poniża na arenie międzynarodowej?

  Prowadzenie polityki ma zawsze jakiś cel. Jaki cel ma obecnie prowadzona akcja dyfamacyjna skierowana przeciwko Polsce zarówno przez rząd Izraela, jak media mające powiązania z diasporą żydowską trudno jednoznacznie odpowiedzieć?

  Jeżeli u jej podstaw stoi próba wyłudzenia od nas reparacji wojennych za II Wojnę Światową to ta droga jest zupełnie przeciwskuteczna. Kto jak kto, ale Żydzi zamieszkujący na naszych ziemiach od setek lat, chyba wiedzą, że na nieuzasadnioną presję jesteśmy niezwykle odporni i wyciąganie do nas czegoś siłą spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem. Żadna władza nie będzie skłonna podjąć takiego ryzyka.

  CZYTAJ TAKŻE: Polska nie weźmie udziału w szczycie V4 w Jerozolimie! Premier Morawiecki: Nasi partnerzy w pełni rozumieją nasz krok
  https://wpolityce.pl/polityka/434369-premier-morawiecki-polska-nie-wezmie-udzialu-w-szczycie-v4

  Rządy PiS po 2015 roku zrobiły wszystko, żeby stosunki pomiędzy Polską a Izraelem były jak najlepsze. Powstało nawet przekonanie, że za bardzo ustępujemy i za bardzo ulegamy. Część elektoratu PiS była nawet tym oburzona i deklarowała brak dalszego poparcia.

  Obecna sytuacja jest o tyle paradoksalna, że wzrost napięcia nastąpił po zorganizowanej w Warszawie Konferencji Bliskowschodniej. Konferencji służącej przed wszystkim bezpieczeństwu Izraela. Nam Iran nie zagraża. I to właśnie ta konferencja została wykorzystana do ataku na Polskę. Dlaczego premier Netanjahu nie wspomniał o Polakach ratujących Żydów podczas II WŚ? Natomiast o tych, którzy zachowywali się nikczemnie nie zapomniał napomknąć. Mógł tego tematu zwyczajnie nie poruszać. A późniejsze tłumaczenia i wyjaśnienia były zwyczajnie aroganckie.

  Gdyby zrobić prawdziwy rachunek krzywd to my nie mamy powodów do większego wstydu niż Żydzi. To co robili po wkroczeniu Armii Czerwonej na Kresy i to co robili w czasach stalinowskich jest u nas w zasadzie przemilczane. A może należy to wreszcie światu powiedzieć.

  Należy też wspomnieć, że Polska jest ogromnym rynkiem dla żydowskich interesów i te interesy są tutaj realizowane na wielu płaszczyznach. W 2017 roku w Ambasadzie RP w Tel Awiwie wydano 3530 polskich paszportów. Najwięcej w historii (za telewizjarepublika.pl). Ponoć większość z tych osób nawet nie zna języka polskiego.

  Aby relacje polsko-izraelskie były jak najlepsze zabiegają wszystkie polskie rządy po 1989 roku. I to można odnieść wrażenie często z niesymetrycznymi zyskami.

  Jeżeli to nie wystarcza to znaczy, że nie można się doszukiwać winy po stronie Polski. A już obwinianie nas jako współwinnych Holocaustu jest w kontekście historycznym zwykłą niegodziwością.

  Warto też zauważyć, że polityka władz Izraela jest pozbawiona sensu. We Francji i w Niemczech narasta antysemityzm. Nawet doradza się Żydom, żeby opuszczali te kraje.

  W tej sytuacji obrażanie Polaków i dolewanie oliwy do ognia jak choćby wypowiedzią szefa izraelskiego MSZ Israela Katza o „polskim antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki” jest politycznie katastrofalne.

  Na tej grze mogą stracić wyłącznie Żydzi.

  Gdyby przeanalizować stosunki polsko – izraelskie i chcieć wymienić korzyści jakie my z nich mamy chyba trudno coś znaleźć. Natomiast druga strona ma ich co niemiara.

  Jeżeli to wszystko jest jeszcze za mało to widać przyszedł czas, żeby pewne sprawy do gruntu zweryfikować.

  I tutaj należy się szacunek gabinetowi Mateusza Morawieckiego, że wreszcie broni polskich interesów.

  autor: Ryszard Makowski

  Marek68@Marek68za 2 minuty
  Na skandaliczne wypowiedzi przedstawicieli rządu Izraela powinniśmy odpowiedzieć czynnie, a nie tylko słownie.

  Uważam, że należy rozpocząć od : – usunięcia w Warszawie oznaczeń dawnej granicy getta; – ograniczenia działalności muzeum żydów Polin; – po kontynuacji ataków na Polskę – ograniczyć wizyty przedstawicieli organizacji żydowskich w Auschwitz (szczególnie młodzieży z Izraela, na czym rządowi Izraela szczególnie zależy – ze względów wychowawczych. Po drastycznych wypowiedziach – nie wydawanie wiz przez okres kilku miesięcy. Uważam, że wizyty takie są dla nas szkodliwe, ponieważ służą indoktrynacji antypolskiej); – jako suwerenni gospodarze w naszym kraju, w przypadku nagonki ze strony ze strony organizacji żydowskich oraz żądań rekompensaty za utracone w wyniku wojny majątki – zgrozić usunięciem śladów istnienia Żydów w Polsce.

  Polubienie

 4. last
  Ten tekst wręcz zatyka z racji serwilizmu i głupoty, co ma dowieść ? Dziś w wywiadzie z M. Sztymą „popisuje” się Hołdyńska.która dowodzi, że u nas nie ma anysem.,o czym świadczą dzisiejsze artykuły

  jbp@jbp
  już po kilku godzinach widać, że PYTANIE BYŁO ŹLE POSTAWIONE. Podobno stawianie WŁAŚCIWYCH PYTAŃ jest drogą do WŁAŚCIWYCH ODPOWIEDZI…

  AMP
  Pani Nykiel brzmi jakby przodków miała chazarskich. Czy mi się tylko tak zdaje?

  gosc
  kompromitacja tego rzadu jest ostateczna, byc moze dymisja Morawieckiego i Czaputowicza cos by zmienila, ale watpie, PiS „restrukturyzujac” rzad popelnil polityczne samobojstwo.

  https://wpolityce.pl/polityka/434342-czy-ktos-chce-nas-wyeliminowac-ze-szczytu-v4-5-pytan

  Czy ktoś chce nas wyeliminować ze szczytu V4? Co z oszczerstwem szefa MSZ Izraela? 5 pytań ws. Wyszehradu w Jerozolimie

  opublikowano: dzisiaj, g. 1:56 · aktualizacja: dzisiaj, g. 1:59


  autor: Pixabay wPolityce.pl
  Skandaliczna wypowiedź premiera Izraela musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją Polski. Ale czy zastąpienie premiera Morawieckiego na szczycie V4 szefem MSZ będzie miał dla nas dobre skutki? Rozumiem decyzję obniżenia rangi, ale czy nie lepiej byłoby wysłać wicepremiera? A może (po szkalującym nas popisie szefa izraelskiego MSZ), należałoby skorzystać z propozycji prezydenta Dudy i przenieść spotkanie premierów V4 do Wisły?

  1/ Współpraca regionalna jest dla Polski niezwykle istotna. Węgry, Słowacja i Czechy stanowią dla Warszawy ważnych partnerów w wielu kwestiach, choćby w sprawie kryzysu imigracyjnego. Czy nieobecność polskiego wicepremiera na szczycie V4 nie zostanie przez naszych partnerów odebrana jako cios we współpracę regionalną?Czy nie zostaną tam podjęte próby ważnych rozstrzygnięć, przy których powinien być wiceszef rządu?

  2/ Wypowiedź premiera Netanjahu o Polakach mających współudział w Holocauście jest niewybaczalnym policzkiem dla polskiego narodu, który jak żaden inny, poświęcał własne życie, by naród żydowski przetrwał! Bez znaczenia są późniejsze wykładnie, że premierowi Izraela chodziło o pojedynczych obywateli naszego kraju. I choć w pierwszej chwili szef KPRM stwierdził, że tłumaczenie to sprawę wyjaśnia, później zapadła w Kancelarii Premiera decyzja o nieuczestniczeniu Mateusza Morawieckiego w szczycie. Dlaczego w tej sytuacji nie wysłać wicepremiera, który dopilnuje polskiego interesu podczas spotkania i jednocześnie domknie jak należy sprawę wypowiedzi premiera Izraela? Zwłaszcza, że oskarżanie Polaków o Holocaust i antysemityzm nie jest jednorazową wpadką czy niedomówieniem. Wczorajszy skandaliczny popis ministra spraw zagranicznych Izraela wskazuje na stałą strategię.

  Nie zapomnimy i nie wybaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami

  • powiedział Israel Catz na antenie Channel 13 TVNews-Israel. Jak podaje izraelska prasa, poparł słowa premiera Netanjahu o Polakach zabijających Żydów!!!

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne słowa szefa izraelskiego MSZ! Oskarżył Polaków o kolaborację z Niemcami. Jest reakcja polskiego ambasadora

  3/ Skoro po wypowiedzi premiera Izraela, obecność w Jerozolimie odwołał premier Polski, to idąc tym tropem, po skandalicznej wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ, obecność odwołać powinien także szef polskiego resortu spraw zagranicznych. Czy nie jest to przypadkiem próba całkowitego wyeliminowania Polski z udziału w jutrzejszym szczycie V4?

  4/ Dlaczego szczyt Grypy Wyszehradzkiej ma właściwie odbyć się w Izraelu? I to właśnie w takiej chwili?? Co wspólnego mają nagle sprawy wąskiej grupy regionów z Izraelem? Przypomnijmy, że to pierwszy szczyt V4 poza naszym obszarem. Poprzednie spotkanie premierów V4 z Netanjahu miało miejsce w Budapeszcie w lipcu 2017 r. Premier Izraela, nie wiedząc, że ma włączony mikrofon, apelował do państw V4 o wsparcie w Brukseli działań na rzecz poprawy stosunków Unii z jego krajem. Według Netanjahu stosunki Europy z Izraelem przesądzą o tym, czy UE będzie „istnieć i kwitnąć, czy też zwiędnie i zniknie”. Korespondentka „Hareec” nazwała wówczas szczyt „częścią wysiłków (premiera Izraela Benjamina) Netanjahu, by wstrząsnąć konsensusem w UE w sprawach dotyczących Palestyńczyków i Iranu”. Jak widać, strategia przedwyborcza premiera Izraela mocno przeniosła się do Europy, o czym świadczy przebieg niedawnej konferencja bliskowschodniej w Warszawie.

  Po pierwszych doniesieniach o wypowiedzi premiera Netanjahu, prezydent Andrzej Duda wyraził gotowość przyjęcia Premierów Grupy Wyszehradzkiej w Zameczku w Wiśle. Po skandalicznej potwarzy szefa izraelskiego MSZ, może warto to rozważyć?

  5/ Dlaczego słusznie urażeni wypowiedzią premiera Izraela, odbieramy sobie szansę na zdecydowane odparcie powtarzanych nieustannie kłamstw o Polsce?Obecność wicepremiera byłaby dobrą okazją do przedstawienia prawdy. Nie wystarczy tu obecność ministra Czaputowicza, który nie zareagował w żaden, nawet najbardziej dyplomatyczny sposób, na porażające słowa Mike’a Pompeo podczas konferencji bliskowschodniej.

  Sytuacja nie jest z pewnością łatwa a jej złożoność wymaga dużej sprawności dyplomatycznej. Dążenia Izraela są dosyć jasne. Próba wmanewrowania Polski w konflikt z Iranem jest widoczny gołym okiem. Ale ciągłe oczernianie Polski o niemieckie zbrodnie musi zostać wreszcie wypunktowane. Dlatego właśnie silna i zdecydowana obecność Polski na szczycie V4 jest w tym kontekście ogromnie ważna.

  autor: Marzena Nykiel

  CO ZA DNO !
  kto nam wyjaśni dlaczego Polska, Czechy, Węgry i Słowacja – czyli grupa V4- musi się spotykać POD OKIEM MOSADU u Żydów ?

  Mind Service@MindService
  Nikogo nie wysyłać na V4 do Izraela. A już na pewno nie Czaputowicza, który jak zwykle będzie tak zakręcony, że będzie za a nawet przeciw, i jeszcze coś niechcący podpisze, jak onegdaj Bartoszewski. Jeżeli najwyżsi przedstawiciele tego kraju nas Polaków w bezczelny sposób obrażają i kłamią na nasz temat jednostkowe incydenty rozciągając na cały naród, to nie powinniśmy utrzymywać z tym krajem żadnych stosunków i interesów. I nie dajmy sobie wmówić, że my potrzebujemy Izraela – to Izrael potrzebuje nas. A konkretnie naszych pieniędzy, i to niemałych.

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/434374-winnicki-zada-odwolania-szczytu-v4-w-izraelu-list-otwarty

  Winnicki żąda odwołania szczytu V4 w Izraelu: Dosyć prowadzenia polityki pełnej uległości. LIST OTWARTY

  opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu


  autor: PAP/Tomasz Gzell wPolityce.pl

  W związku z cyklem skandalicznych, antypolskich wystąpień przedstawicieli władz Izraela żądam by Pan Premier doprowadził do odwołania szczytu Grupy Wyszehradzkiej mającego odbyć się w tym państwie

  — napisał w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

  Polityk odniósł się do wypowiedzi m.in. szefa izraelskiego MSZ, który stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
  https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

  Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało
  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  Poniżej publikujemy pełną treść listu otwartego.

  Sz. P. Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrów

  W związku z cyklem skandalicznych, antypolskich wystąpień przedstawicieli władz Izraela żądam by Pan Premier doprowadził do odwołania szczytu Grupy Wyszehradzkiej mającego odbyć się w tym państwie.

  Należy również w trybie pilnym wezwać do Warszawy ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Izraelu oraz przerwać wszelką współpracę z tym państwem, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa.

  Dosyć prowadzenia polityki pełnej uległości wobec agresywnego, antypolskiego państwa żydowskiego!

  Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki

  autor: INBOX/ /LISTY

  Polak
  Jedyni madrzy ludzie w tym kraju. Dzis kraju Polin ale moze dzieki narodowcom jutro w kraju Polska. Moj glos jest i bede przekonywal innych do glosow na Was Panowie

  Ax 85.133.79.*za godzinę
  Powiedział to, co caly narod mysli. Brawo za odwagę!

  A w komentarze, ze izraelskie działania są prowokacja rosyjska, chyba nikt nie wierzy.

  analityk
  Głos rozsądku, na szczęście stało się już. Szczyt odwołany.

  hańba
  Polacy dosyć polityków od okrągłego stołu do dziś , stawiamy na ruch narodowy i POLAKÓW , na te twarze nie da się patrzeć , przechodzą z partii do partii , nic dla POLAKÓW nie zrobili a sprzedali

  niestety
  Winnicki ma rację a stosunki PiS z Izraelem wygldaja dziś jak te na linii PZPR-ZSRR za Stalina .Taki sam strach uległość i pogarda dla Polski.Morawiecki&ska zapiszą sie fatalnie w historii Polski.

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/434479-polakow-nie-mozna-obrazac-ani-przed-wyborami-ani-po

  Zuzu
  Tu nie chodzi o obrażanie Polski i Polaków, tylko o prawdę.

  zyzio
  a duduś po tym wszystkim zapali w polskim pałacu prezydenckim świece hanukowe i będzie bardzo zadowolony

  kat
  po to wstaliśmy z kolan, żeby sobie organizować szczyty.. żenada

  a72
  Chciałem zapytać jeżeli od dzisiaj nie lubię państwa Izrael to ja jestem antysemitą? Gdybym żył w czasie wojny i za pomoc Żydom groziłaby kara śmierci nie pomógłbym żadnemu z nich to też jestem anty.

  baba
  Miarka się przebrała. Za pomoc Żydom w POLSCE podczas okupacji groziła KARA ŚMIERCI! Żydzi bez pomocy Polaków nie byliby ocaleni! Niemcy ich bronili?! Rosjanie?! Sami się bronili?! Dość kłamstw!

  https://wpolityce.pl/polityka/434352-say-no-to-racism-madra-odpowiedz-izraelskiemu-ministrowi

  tgg
  Nie mam konta na Twitter, może ktoś z was zapyta o UB we Wrocławiu, gdzie wśród osiemnastu zastępców szefów bezpieki sześciu było Żydami: m.in., Jan Stesłowicz (Lemil Katz). Może ktoś z rodziny?

  zofia 83.23.250.*za 28 minut
  Następny po Pawlickim – Panie Kołodziejski, historia pokazała, że z „narodem wybranym” nie ma co liczyć na wzajemność.Świat się poznał na ni, tylko my… i co? Sytuacji nie pogarszać? MY??!

  Kosma 212.244.241.*2 godziny temu
  Najwięcej antysemityzmu z mlekiem matki wyssali Polacy, którzy oddali życie ukrywając Żydów, pomagając im, np. rodzina Ulmów. Sami Izraelczycy sadzą w Yad Vashem drzewka drzewka Polakom-antysemitom

  Kryna
  Mamy wroga, ktory od lat strzela do nas cięzka amunicja, a my odpowiadamy proca,. Nasze odpowiedzi muszą mieć rownie cięzli kaliber. Przede wszystkim mówić prawdę o Żydach bez niedomówień.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/434392-izraelscy-politycy-chca-zbic-kapital-na-antypolonizmie

  Skandaliczne wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej w Izraelu pokazują, że politycy chcą zbić na nich kapitał. Wiedzą, jak nas to boli

  opublikowano: za 20 minut · aktualizacja: za 20 minut


  autor: Youtube/wPolityce.pl wPolityce.pl

  Nikt w Polsce nie ośmieliły się powiedzieć, że Żydzi nie byli ofiarami II wojny światowej. Ale nikt nie wpadłby też na pomysł, że to nas oskarżać będą o współpracę z nazistowskimi Niemcami.

  Tak się jednak dzieje. Rok po kryzysie związanym z ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej Izrael rozdrapuje świeżo zagojone rany. Polaków do żywego boli fakt, że po tym, ile nasz naród wycierpiał podczas II wojny światowej, ilu naszych rodaków zamordowano, ilu cierpiało w obozach, jak zniszczono nasze miasta i rozgrabiono majątek, stawia się nas na równi z Niemcami. Jedynymi odpowiedzialnymi za II wojnę światową. Stawia się nas na równi ze zbrodniarzami, którzy mordowali Żydów, ale też mordowali Polaków.

  Polska, jako państwo, była największą ofiarą drugiej wojny światowej. To na naszych ziemiach eksterminowano Polaków i Żydów. Polska była okupowana przez nazistów. Terroryzowana przez zbrodniczą rękę reżimu Adolfa Hitlera. Za pomoc Żydom groziła w Polsce kara śmierci, a mimo to, choćby dziś idąc ulicami Warszawy możemy spotkać osobę, której przodkowie ratowali Żydów w czasie II wojny światowej.

  Skandaliczne jest, że musimy dziś o tym przypominać. Ale wobec tego, jak izraelscy politycy próbują ugrać na tym polityczne zyski, należy reagować. Reagować mocno.Bronić swoich racji i godności Polski. Godności naszych przodków, którzy przelewali krew, walczyli, ciężko pracowali i umierali z rąk Niemców w czasie II wojny światowej.

  To niedopuszczalne, by dziś w taki sposób nas traktować. Obrażać, szerzyć antypolonizm. Krzewić go w sercach swoich izraelskich rodaków. Włos się jeży na głowie, że musimy dziś te cytaty powtarzać komentując tę sprawę.

  Tym bardziej, że to nie Polska jest dziś krajem antysemickim. To w Europie Zachodniej, jak pisze dziś „Rzeczpospolita” wzbiera fala antysemityzmu i potwierdzają to konkretne liczby. O ponad 70 proc. wzrosła liczba agresji na Żydów we Francji, a liczba ataków w Niemczech jest największa od 10 lat. W Polsce agresja na tym tle prawie w ogóle nie występuje.

  Bardzo dobrze, że takie wypowiedzi nie pozostają dziś bez echa, jeśli chodzi o skutki polityczne. Premier Mateusz Morawiecki postąpił słusznie decydując się na wycofanie wizyty polskiej delegacji w Izraelu, choć była to decyzja trudna. Trudno, bo w Izraelu niebawem rozpocznie się przecież nasz szczyt, szczyt krajów Grupy Wyszehradzkiej, bardzo ważnej dla naszego rządu.

  Ważniejszy jest jednak honor i godność naszego narodu. Naszych rodaków, którzy ginęli z rąk nazistowskich Niemców. Jeżeli izraelscy, nomen omen dyplomaci, nie wycofają się ze swoich słów i nie przeproszą za nie, trzeba się zastanowić, czy deklaracja o porozumieniu podpisana przez premiera Polski i Izraela, nadal obowiązuje.

  Jedno zdanie z tej deklaracji, które potwierdzało, że niektórzy Polacy mogli kolaborować z Niemcami, ja zaznaczę, że przecież pod naciskiem i groźbą śmierci, jest dziś wykorzystywane przeciwko nam.

  autor: Edyta Hołdyńska

  KABAN
  A może Pani Hołdyńska po prostu warto zacząć mówić prawdę o żydach jak we wrześniu 39 r. wstępowali na Kresach do NKWD i mordowali Polaków, a potem kontynuowali proceder po 44 r. w mundurach UB i SB.

  dominik@dominikza 35 minut
  Edukowac spoleczenstwo o drugiej wojnie swiatowej, o okupacji sowieckiej w latach 1939-1941 kiedy przy aktywnej pomocy Zydowskich sasiadow zostalo przeniesionych na Syberie 1.5 miliona etnicznych Polakow z ktorych wiekszosc zmarla. O witaniu wojsk niemieckich przez Zydow w 1939, masowym witaniu wojsk sowieckich w 1939, masowej kolaboracji Zydowskich elit w unicestwianiu wlasnego narodu, o masowej zbrodniach Zydow w stalinowskim aparacie represji wsrod ktorego stanowili okolo 50 procent kadry oficerskiej i tak ambasador sowiecki pisal w 1952 ze Ministerstwie Bezpieczenstwa Publicznego wiekszosc stanowia Zydzi a od stanowiska dyrektora departamentu w gore tylko Zydzi. W latach 1945-1956 zostalo zabitych do 150 tysiecy Polakow a bylo wiezionych ( w bardzo ciezkich warunkach, czesto torturowanych) ponad milion. Trzeba edukowac spoleczenstwo i my powinnismy z tym isc na twitter, reddit, telegram i propagowac. Swiat o tym co powyzej naprawde nie wie. Izrael-nie potrzebujemy wrogow gdy mamy „takiego” sojusznika.

  pokorna@pokorna
  Religia judaistyczna przepełniona nienawiścią wobec gojów oraz realne sukcesy Izraela wsparte potęgą militarną USA uczyniły z Żydów najbardziej nienawistnych imperialistów, rasistów i szowinistów na świecie. W okrucieństwie w stosunku do Palestyńczyków i Syryjczyków dorównują, a może już prześcignęli nazistów niemieckich.

  Istnienie Izraela opiera się
  na „religii holokaustu”. Chcą przekonać świat, że tylko Żydów spotkała zagłada, a to nieprawda. Ośmielają się twierdzić, że śmierć Żydów to coś więcej niż śmierć Polaków/ B. Engelkind/.

  THE_OBSERVER@StefanKowalski
  1:Mike Pompeo: Polacy zapłaćcie. 2: Mateusz Morawiecki: Sprawa restytucji załatwiona. 3: Polacy zaatakowani na cały świat. Chodzi ewidentnie o kasę. Dla żydów nie mamy najmniejszego znaczenia. Nie ma znaczenia czy to kampania czy nie. Jesteśmy dla nich nikim. Nie ma znaczenia że im pomagaliśmy. Po raz kolejny dowiedli że gardzą nami i za doraźne interesy są w stanie popsuć wszystko co było do tej pory. Powinien popłynąć sygnał w świat od premiera jak było. Konkretnie merytorycznie. Odwołanie szczytu V4 to symboliczny gest ale nie ma znaczenia. Znaczenie miała by konkretne pro polska narracja. Tego u nas brak

  bielik
  a wycofanie się z ustawy IPN było politycznym błędem,sprzecznym z polską racją stanu,ponieważ od czasu powstania państwa Izrael,tj od 48r takie antypolskie wypowiedzi są na porządku dziennym

  trolle bredzą
  Polska nic nie będzie schładzac – Netaniahu zapewne przegra wybory i pójdzie siedzieć ( z żoną :))) Dla nas interesujące sa gospodarcze interesy z Izraelem.

  nowy…
  Chodzi o głosy wypranych mozgów. http://niewygodne.info.pl/artykul8/04283-Antypolski-komiks-w-Haaretz.htm

  kilim_zk@kilimall
  Co do wypowiedzi Wyszkowskiego,to on w swojej wypowiedzi broni haniebnego postępowania Żydów wobec Polski.Taki z niego bohater który trwoni,to co zyskał przed laty.To czas upadku autorytetów.

  nie kłam
  jakiego grilla, kto sie piecze? To nieprzyjemna sprawa, jednak nagłówki w światowej prasie sa takie: V4 odwołany po rasistowskich wypowiedziach Izraela.

  :/
  @taa – to my sami (rząd Polski, PiS i Patryk Jaki) podgrzaliśmy tego grilla, na którym się pieczemy i będziemy się piekli aż do wyborów w Izraelu, jak nie dłużej. Za głupotę się płaci.

  kilim_zk@kilimall
  To oczywiste,że Polska powinna jak najszybciej i ma ku temu okazję mocno schłodzić relacje z Izraelem,bo Żydzi nie zaprzestaną takich działań nawet po w swoich wyborach.Ale żadne w Izraelu wybory nie usprawiedliwiają ich fałszywych oskarżeń i opluwania Polski i Polaków.Wielu Żydów z rządu Izraelskiego jak i ambasador Izraela powinni być persona non grata i wydaleni z Polski.Żadne interesy nie mogą przeważać wobec takich zachowań żydowskich.Bo to jest taki faszyzm żydowski w biały dzień.Gdyby mogli nas zabijać bez konsekwencji,to by to zrobili,bo tak nas nienawidzą.Nie można się nie bronić i lekceważyć tych spraw.

  Memento
  W latach 80-ch przyjeżdżali do nas krewni z San Francisco i opowiadali o oszczerstwach żydów nt Polaków i Holocaustu. Wtedy to było niewiarygodnie absurdalne. Teraz są efekty tej 50-letniej narracji.

  Daiana
  Rok temu czaputowicz we Francji udzielił wywiadu,powiedział zs Polacy nie sa jeszcze gotowi żeby wziąć na siebie wine za holokaust. Dalej głosujcie na PiS i resztę magdalenki

  Polubienie

 8. Szewach SCHWARTZ
  „Jak polityk izraelski może sobie pozwolić na rasistowską wypowiedź?” Ano tak, że każdy żyd wyssał rasizm z mlekiem matki. Kto podzielił ludzkość na żydów i gojów? Trzeba więcej, by być rasistą?

  JózefKa
  Głupie a nie „fundamentalne” pytanie. Izrael to jedyne tak rasistowskie państwo na świecie. Nie tak dawno przecież Kneset uchwalił, że jest to państwo tylko dla żydów.

  pokorna@pokorna
  Religia judaistyczna przepełniona nienawiścią wobec gojów oraz realne sukcesy Izraela wsparte potęgą militarną USA uczyniły z Żydów najbardziej nienawistnych imperialistów, rasistów i szowinistów na świecie. W okrucieństwie w stosunku do Palestyńczyków i Syryjczyków dorównują, a może już prześcignęli nazistów niemieckich. Al Masdar News informuje, że doszło do ostrzelania oddziałów syryjskich przez Izrael na wzgórzu Tel Darbija. Atak spowodował zniszczenie syryjskiego szpitala. To są zwyrodnialcy!

  Ovadia
  https://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin–goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html

  manko
  TVP 21.30 żałosny wyskowski z żałosnego IPN broni zydowskich naziopluwaczy Polski i Polaków.

  eloise
  Nie da się słuchać tych dzbanow z pisu z nich juz nic nie bedzie, zydzi otwartym tekstem mowia ze chca od nas 350 miliardow dolarow, a dzbany udaja ze nie rozumieja i jakos sie z zydami dogadaja

  byly wyborca pis
  Sellin – nas zydzi nie obchodza wogole a to wogole, niech ida swoja droga, czekamy na deklaracje dla izraela i usa ze Polska nic nie zaplaci, macie czas do jesieni

  Syrena@Syrena
  Coz, ten pan Szpytma nie wypada najlepiej i robi wrazenie malo rozgarnietego. Jesli to on mial lwi udzial w rozmowach z Izraelem na tematy trudne, to daremne zale, prozny trud…

  gość
  A czym się różnią politycy izraelscy od innych polityków, że na coś sobie nie mogą pozwolić? Na wszystko mogą jak pokazuje zeszły rok w Oświęcimiu i obecny rok w Warszawie.

  https://wpolityce.pl/polityka/434500-poza-antysemityzmem-jest-tez-cos-takiego-jak-antypolonizm

  Fundamentalne pytanie w „Gościu Wiadomości”! „Jak polityk izraelski może sobie pozwolić na rasistowską wypowiedź?”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: wPolityce.pl/TVP Info wPolityce.pl

  Poza antysemityzmem jest też coś takiego jak antypolonizm i to wychodzi. Mamy prawo z tym zjawiskiem walczyć i wymagać reakcji

  — powiedział w programie „Gość Wiadomości” (TVP Info) wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

  Antypolonizm jest w dużej mierze jest oparty na ignorancji historycznej, ale również na niechęci do naszego narodu

  — dodał.

  Po obu stronach muru byli luzie, którzy bardzo różnie się zachowywali

  — stwierdził z kolei zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma.

  W dyskusji zwrócono uwagę na fakt, że radykalne wypowiedzi polityków izraelskich są powodowane kampanią wyborczą do Knesetu.

  Jeśli okazałoby się, że opłaca się prezentować antypolonizm, bo to jest premiowane w społeczeństwie [izraelskim], to byłoby gorzej niż myślimy

  — stwierdził wiceminister Sellin.

  Dzisiaj jednak są reakcje. Sami starają się to sprostować. (…) Środowiska żydowskie w Izraelu i USA reagują i mówią, że to nie jest właściwe, bo to nawet nie jest w interesie Izraela. W interesie Izraela jest mieć dobre stosunki z Polską, tak jak Polski mieć dobre stosunki z Izraelem

  — zauważył wiceszef MKiDN.

  To bardzo pocieszające, że te słowa skandaliczne i obraźliwe nie pozostały bez echa. To dobrze, że zareagował polski rząd, że zareagowali Polacy, ale również Żydzi – polscy i amerykańscy

  — przyznał rację dr Szpytma.

  Takie wypowiedzi mogą spowodować wzrost emocji negatywnych wobec Żydów. A kto odbierze te negatywne emocje? Żydzi, którzy żyją w Polsce. Musimy zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić

  — zauważył.

  Jak podkreślił Jarosław Sellin:

  Coraz więcej obywateli Izraela widzi, że Polska jest bezpiecznym krajem, że można tu przyjeżdżać, można chodzić z symbolami, a w miastach Europy Zachodniej nie jest już z tym tak łatwo. W Polsce jest fascynacja kulturą żydowską. (…) Mamy tez wspólne interesy militarne i gospodarcze. Wypowiedzi takie jak Katza szkodzą też Izraelowi. Mam nadzieję, że jego przełożeni pociągną go do odpowiedzialności albo to zdementują.

  Z kolei dr Szpytma odnosząc się do wypowiedzi polityków izraelskich, w tym wypowiadanych na terytorium Polski, powiedział:

  Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji odwrotnej.

  Jarosław Sellin w kontekście wypowiedzi p.o. szefa izraelskiego MSZ przypomniał, że to rasizm doprowadził do zagłady Żydów.

  Jak polityk izraelski może sobie pozwolić na rasistowską wypowiedź? To absolutnie zdumiewające!

  — podkreślił.

  Trzeba uświadamiać Żydom, że to jakiś dziwny spór dwóch największych ofiar. (…) Jednak przypominajmy, kto jest odpowiedzialny za to, że takie nieszczęście spotkało te dwa narody

  — dodał wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

  gah

  kat
  Politycy PiS kończą kadencję i nareszcie poczuli kubeł gorących pomyj z kotła który Żydzi podgrzewali od 1960 roku. Szkoda że nigdy tego nie widziały Polskie rządy nawet z „nadreprezentacją Żydowską”.

  abcd
  Bycie antypolonistą jest trendy i polit-poprawne. Tak było, jest i będzie. Toż to banał.

  leming
  Pisowcy już rozmazują problem.Za chwile pojadą na szczyt do Jerozolimy.

  gość
  A czym się różnią politycy izraelscy od innych polityków, że na coś sobie nie mogą pozwolić? Na wszystko mogą jak pokazuje zeszły rok w Oświęcimiu i obecny rok w Warszawie.

  darwisz
  Oburzajcie sie na tych, ktorzy do tego doprowadzili a nie teraz, wszem, wobec i kazdemu z osobna skamlanie.

  GHOST-XC1
  Dość kłamstw! To Żydzi mordowali Polaków!
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2015/04/dosc-kamstw-to-zydzi-mordowali-polakow.html

  Polubienie

 9. Al
  Głupota nie boli, kolejny dowód skrajnej głupoty zaprezentowała ta pani. Niech zajmie sie tym co umie, naśladować i grać, ale niech nie komentuje czegokolwiek bo to obraza rozumu.

  ale o co chodzi
  no to jest dokładnie optyka GW – przeprośmy za Jedwabne i holokaust, zaprośmy Grossa i zróbmy go królem, a jak na nas napluje pocałujmy go w stopę. To mielismy przez 25 lat.

  visor
  Miernota, ktora nie ma pojecia o niczym,a potrafi tylko powiedziec to co jej napisza w scenariuszu. Taka to z niej elita.

  smok
  janda jest w stanie powiedzieć coś mądrego. ale tylko wtedy, gdy ma to napisane w scenariuszu. sama jest trochę tępa.

  Śtifi
  Z tym „rozumkiem” wybrała pani najlepszy zawód. mówienie cudzych tekstów. I niech tak zostanie!!!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/434429-janda-doradza-polskiej-dyplomacji-zdarzaja-sie-bledy

  Komedia! Janda znalazła sposób na polepszenie stosunków z Izraelem: „Zamiast z uśmiechem i przyjaźnią…”

  opublikowano: 4 minuty temu · aktualizacja: 4 minuty temu


  autor: fot.Youtube.pl/Portal Miasta Gdańska wPolityce.pl

  **Krystyna Janda postanowiła zabawić się w dyplomatę i skomentowała na Facebooku działania polskiego rządu w sprawie konfliktu z Izraelem i odwołanego szczytu V4. Aktorka postanowiła doradzić rządowi jak powinien zareagować na skandaliczne słowa izraelskiego ministra: „Z uśmiechem i przyjaźnią”.

  Z poczuciem wyższości i dobrze znanej niechęci do rządu PiS stwierdziła:

  Polska nie pojedzie na szczyt do Izraela żeby przypieczętować opinię o nas.

  Ze słów aktorki wynika, że mimo słów szefa izraelskiego MSZ Israela Katza o wrodzonym antysemityzmie Polaków uważa, że nasz rząd nie powinien tak ostro reagować na kłamstwa historyczne. Janda podkreśliła:

  Zamiast z uśmiechem i przyjaźnią zrozumieć że zdarzają się błędy i wpadki, potwierdzimy. (…)

  Polubienie

 10. Pan Minister się myli
  przypisująć całą sytuacje kampanii wyborczej. Ja uważam, że to Pan Bóg karze Izrael. Jak? Po prostu: najpierw odbiera rozum ważnym Żydom, potem wciąga w ten amok cały kraj.

  https://wpolityce.pl/swiat/434512-czaputowicz-to-pelna-kompromitacja-srodowisk-izraelskich

  Czaputowicz nie ma wątpliwości: To pełna kompromitacja środowisk izraelskich. Każdy widzi, że to był rasistowski głos

  opublikowano: za 14 minut · aktualizacja: za 37 minut


  autor: wPolityce.pl/Polsat News

  Wypowiedź p.o. szefa MSZ Izraela odnosząca się do rasistowskich porównań o wyssaniu (przez Polaków – przyp. red.) antysemityzmu z mlekiem matki była szokująca. Rozbudza ona antysemickie i antypolskie emocje, a do tego jest sprzeczna z faktami

  — powiedział na antenie Polsat News szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
  https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

  Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało
  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  Minister podkreślił, że w Izraelu trwa kampania wyborcza, ale – jak zaznaczył – „to nie tłumaczy zachowania strony izraelskiej”.

  Czaputowicz przyznał, że strona polska czekała na wyjaśnienia ze strony ambasador Azari przed podjęciem decyzji ws. V4.

  Pani ambasador nie miała jednak pełnomocnictw, żeby dokonać nagłych przeprosin. Dlatego wydaje się, że należało przełożyć szczyt w Izraelu

  — zaznaczył.

  Jak podkreślił minister, odwołanie szczytu nazwał „dużą porażką premiera Izraela”.

  Ale to są konsekwencje wcześniejszych działań, trzeba je ponosić

  — zastrzegł Czaputowicz.

  Porażkę poniósł premier Netanjahu. To przecież Izrael się skompromitował wypowiedziami, widać to z doniesień nawet środowisk żydowskich. To pełna kompromitacja środowiskowych izraelskich. Każdy widzi, że to (był) rasistowski głos. Nas to oczywiście boli, ale pokazaliśmy, że nie damy sobie wejść na głowę i nie będzie żadnego szczytu, jeśli będziemy tak traktowani

  — tłumaczył gość Polsat News.

  Odnosząc się do szokujących wypowiedzi izraelskich polityków, zaznaczył:

  Liczymy na zdecydowane odcięcie się od tych słów przez stronę izraelską.

  W rozmowie pojawił się również wątek słów wypowiedzianych przez Netanjahu w Warszawie. Premier Izraela miał się odnosić do nowelizacji ustawy o IPN.

  Wskazał, że nikt nie będzie karany, jeśli powie, że niektórzy Polacy pomagali nazistom w czasie Holokaustu. To jest w zasadzie zgodne z literą prawa, ale moim zdaniem on nie powinien tego w ogóle mówić w kontekście polskim, tylko wskazać, że Polacy i Żydzi walczyli z Niemcami, że było powstanie w getcie i Powstanie Warszawskie. To byłoby bardziej właściwe, ale oczywiście w Izraelu trwa kampania wyborcza, a więc jest to pewien kontekst. Choć absolutnie nie usprawiedliwia to tego faux pas premiera Netanjahu

  — mówił Czaputowicz.

  gah/polsatnews.pl

  HALO?! HOUSTON?!
  I mean…. WASZYNGTON!! Chyba macie problem!

  cd
  Grać na różnych frontach, nie klęczeć przed nikim. Wstańcie na nogi jak Orban, będą bluzgać, niszczyć, w końcu odpuszczą. Tchórz traci już na samym początku i przegrywa, tak jak Polska POPiSowa 😦

  aaa
  Czyja to kompromitacja to wiemy, tego kto dał sobie ten cały pasztet wcisnąć przez USA I Izrael, bez celu i korzyści (chyba, że o czymś rząd nie był łaskaw nas poinformować…)

  tajemnica poliszynela
  Fałszowanie historii przez Izraelczyków trwa od lat, wystarczy zobaczyć jak się zachowują liderzy grup żydowskich w Muzeum Auschwitz.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/434501-miller-i-marcinkiewicz-odrzucili-tezy-olejnik

  Gość
  Stokrota strasznie cienko już przędzie, skoro musi zapraszać Millera i Kaza!

  nieważne
  A co na to Isabelle?

  nie boimy się wojny o prawdę
  A Żydzi mogą robić politykę za pomocą emocji,wspomnień, nieuzasadnionych nadziei i pretensji?Nie my zaczęliśmy ale skoro znów zaczepiają to będzie wojna-nie mamy już więcej policzków do nadstawiania!

  nie kłam
  jaki tam nacjonalizm izraelski, Netaniahu walczy o zycie, jak przegra wybory to go zamkną, oraz jego żonę i syna

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/434513-zolkos-o-slowach-katza-to-rasistowskie-stwierdzenie

  Członek Jewish Defense League miażdży skandaliczną wypowiedź Katza: To jest rasistowskie i oszczercze stwierdzenie

  opublikowano: za 16 minut · aktualizacja: za 19 minut


  autor: screenshot/TVP info wPolityce.pl

  Nawet nie chce mi się komentować takich rasistowskich i skandalicznych wypowiedzi. To jest rasistowskie i oszczercze stwierdzenie. Polskie podziemie walczyło z kolaborantami

  – powiedział Eli Bartłomiej Zolkos z Jewish Defence League w programie „Warto rozmawiać”.

  Zolkos komentował skandaliczne słowa ministra Katza, szefa izraelskiego MSZ.

  Nie można mówić, że państwo polskie kolaborowało z Niemcami. Nie jest prawdą, że Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki. Czego dowodem jest współczesna Polska. Polska jest krajem, w którym odnotowuje się najmniej aktów antysemickich w Europie

  – stwierdził Zolkos.

  Krzysztof Wyszkowski zwrócił uwagę na różnice kulturowe i problem trwającej w Izraelu kampanii wyborczej.

  Polska racja stanu zmusza mnie do tego, by być adwokatem diabła. Ja bym pomniejszał ten incydent, bo on wynika z kampanii wyborczej. Jeżeli Netanjahu te wybory przegra to możliwe, że pójdzie do wiezienia

  – powiedział.

  To jest kraj, który walczy o przetrwanie. Trzeba brać pod uwagę kontekst

  – dodał.

  Zolkos mówił o stosunku części Izraelczyków do urzędującego premiera.

  Religijna część społeczeństwa Izraela ma dosyć kłamstw, afer, korupcji. Nie możemy mu darować tysięcy rakiet, które leciały na Ashdod i Aszkelon, gdzie ginęli obywatele izraelscy. A oni nie zrobili nic

  – stwierdził.

  Izrael skręca na prawo. Ostoja laicyzmu jest Tel Aviv

  – dodał.

  Mówił też o tym, jakim politykiem jest premier Netanjahu.

  Netanjahu, by ratować swoją pozycję nie zawaha się przed niczym. To pokazuje z jakim politykiem mamy do czynienia. Dla niego nie jest ważny własny kraj i pozycja jego kraju

  —powiedział.

  Byłem zszokowany. Jak można było doprowadzić do sytuacji, gdzie Polska nie mogła postąpić inaczej niż się zachowała

  – dodał.

  mly/tvp info

  żelazny wyborca PiS
  Bardzo ważny głos pana Zolkosa. Bo my przecież mamy marną wiedzę o sytuacji politycznej w Izraelu. Konkretna informacja, której tak czasami brak w przekazach medialnych. Szacunek dla tego pana.

  \/banzafaktyipogladyH
  Jesteście naiwni – jako przykład antysemityzmu podano komentarze wkurzonych Polaków komentujących rasistowskie wypowiedzi polityków izraelskich… nie mamy za co lubić Żydów.

  henryk
  Proszę zapytać tego pana czy zna kogokolwiek, kto zostałby ukarany za mówienie, że żydzi współpracowali z nazistami niemieckimi w mordowaniu Polaków?

  sum
  a kto to jest ten Pan i co on znaczy w Izraelu? Bo mnie się wydaje, że nikt ważny

  Jaś
  Kampania wyborcza niczego nie usprawiedliwia. Kto tam był, ten się przekonał, jaki stosunek do Polaków jest promowany od dziecka w tym państwie i w diasporze, a także na wycieczkach do Polski

  ale o co chodzi
  V4 miał być w Izraelu ze względu na nowe możliwości handlowe, kontrakty itp. Niech Izrael straci 🙂

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/swiat/434516-szef-wjc-krytykuje-pogorszenie-relacji-polsko-izraelskich

  Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów: To bardzo niefortunne, zarówno dla nas, jak i Polaków, że krążą obraźliwe stereotypy

  opublikowano: za 42 minuty · aktualizacja: za godzinę


  autor: YouTube wPolityce.pl

  Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald Lauder wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym skrytykował pogorszenie relacji polsko-izraelskich. „To bardzo niefortunne, zarówno dla Żydów, jak i Polaków, że krążą wciąż niekorzystne i obraźliwe stereotypy” – napisał Lauder.

  Taki język nie powinien mieć miejsca w cywilizowanej debacie. Jakie to smutne, że wyniki dekad współpracy i okazywania dobrej woli są teraz zagrożone. Podejmijmy wszyscy wysiłek, aby pokonać ten kryzys, który był zwycięstwem sił nietolerancji i umysłowej ciasnoty

  — głosi apel Laudera.

  Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów odniósł się do wzrostu napięcia między Izraelem i Polską, do którego doszło za sprawą przytoczonych przez dziennik „Jerusalem Post” słów, jakie izraelski premier Benjamin Netanjahu miał wygłosić w czwartek Warszawie, oraz wypowiedzi tymczasowego izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza, który odpowiadając na pytanie o słowa Netanjahu, powiedział:

  Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

  Szczyt V4 w Jerozolimie został w poniedziałek odwołany, a wcześniej swój udział w nim odwołał premier Mateusz Morawiecki; w poniedziałek poinformował, że do Izraela nie pojedzie także szef MSZ Jacek Czaputowicz, choć wcześniej zapowiadał, że Polskę w Jerozolimie będzie reprezentował szef dyplomacji.

  Podjąłem taką decyzję, ponieważ te sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych pana (Israela) Katza, są absolutnie niedopuszczalne

  — powiedział premier.

  gah/PAP

  nohood
  mamona jest twoim kryterium prawdy lauder. w polsce nie uznajemy pożądania materii za miarę wysokich standardów cywilizacyjnych. chrześcijanie nazywają to chciwością i doskonale znają jej skutki.

  nohood
  światowy kongresie żydów kto inny jak nie wy przez lata nakręcaliście kłamliwe bajdurzenie w nadziei, że okradniecie kolejny raz polaków. zamelduj koniowi swoje wynurzenia.

  Baba Banga
  Panie Lauder, Polacy tez nie zapomna tego, co im zrobili Zydzi.

  vippo
  a co z Rumkowskim? Treścią Kace ?Nwelsona? ?Dla Polaków = to niefortunne? mściwe i obrażające oszczerstwo brażające nas i nasze rodziny.

  nohood
  stereotypy? ten stary cap nie rozróżnia prawdy od kłamstwa a rości sobie prawo do wydawania osądów.

  Cysosz
  oni wszyscy graja dobrych i zlych milicjantow. jedyna szansa na obrone jest atak prawda. Poznawac i przy kazdej okazji przypominac Glosno o zbrodniach eskimosow. Od handlu niewolnikow po katow ub!

  c
  My też nie zapominamy… Koniuchy… Np.

  gość
  Aha, mamy się teraz cieszyć, że Żyd z USA nie wyzwał nas od najgorszych, tylko raczył cokolwiek powiedzieć.

  ale o co chodzi
  To rasizm panie Lauder. Katz to rasista.

  Polubienie

 13. ten głupi uśmieszek
  juda, to ten zapalacz świec chanukowych, aj waj, aj waj jake jaja.

  Płatny troll
  Widzicie, propaganda to klucz do władzy. Niemcy do końca wierzyli w geniusz i nieomylność Adolfa H.

  yuda
  Yuda z największym poparciem? To tylko pokazuje jak mocne jest lobby żydowskie w Polsce mimo tych wszystkich skandali

  gosc
  moze warto spytac, jak Polacy oceniaja dzialania p. Czaputowicza i jego wesolej gromadki ?

  Marek
  Ja też jestem zdecydowanie za PiSem, ale ten spadek pokazuje, że polacy żle odbierają niezdecydowanie i zachowawcze działania Prezydenta i Premiera.

  paradoks
  Adrianek piękie obchodzi chanuki, Mateuszek podobno oddał dzieci do szkoły niepolskiej a tu ambaras -dobrzy wujkowie wytargali ich za uszy i jak tu nie rozpaczać?

  ale o co chodzi
  ja na pewno będę głosować na PIS za to, co zrobił

  buntu
  Słyszałem że Maliniak wysyła samoloty rządowe po żony bardzo ważnych aferałów, dla niepoznaki za tą uprzejmość dostał miejsce w piątym rzędzie na pogrzebie takiej wybitnej osobowości

  https://wpolityce.pl/polityka/434583-polacy-zadowoleni-z-pracy-prezydenta-premiera-i-rzadu

  Dobre notowania Andrzeja Dudy! Polacy pozytywnie oceniają pracę prezydenta, premiera i rządu. SPRAWDŹ SONDAŻ

  opublikowano: za 20 minut · aktualizacja: za 20 minut


  autor: fratria wPolityce.pl

  W lutym badani w niemal równym stopniu wystawiają prezydentowi oceny pozytywne – 44 proc., co negatywne 43 proc. Premiera dobrze ocenia 39 proc. a źle 46 proc. respondentów. Zadowolonych z działań rządu jest 37 proc. a niezadowolonych 49 proc. – wynika z sondażu Kantar Public.

  Zdecydowanie zadowolonych z tego jak Andrzej Duda wypełnia obowiązki prezydenta jest 10 proc. respondentów. 34 proc. ocenia, że Andrzej Duda pełni je raczej dobrze. Zdecydowanie negatywnie ocenia pracę prezydenta 17 proc. ankietowanych a 26 proc. ocenią ją raczej źle. Osób niezdecydowanych, co do oceny pracy Andrzeja Dudy, jest 13 proc.

  Pracę Mateusza Morawieckiego jako premiera zdecydowanie dobrze ocenia 8 proc. respondentów; raczej dobrze ocenia ją 31 proc. Zdecydowanie niezadowolonych z tego, jak wypełnia on obowiązki szefa rządu jest 16 proc. a 30 proc. ocenia, że Morawiecki jako premier sprawdza się raczej źle. Z kolei 15 proc. badanych nie potrafi jednoznacznie ocenić pracy premiera.

  Z pracy rządu zdecydowanie zadowolonych jest 5 proc. badanych, a 32 proc. uważa, że obecna ekipa rządząca wypełnia swoje obowiązki raczej dobrze. Zdecydowanie negatywnie ocenia pracę rządu 15 proc. ankietowanych a 34 proc. uważa, że obecna ekipa pracuje raczej źle. 14 proc. nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat.

  W porównaniu do wyników ze stycznia, odsetek osób zadowolonych i niezadowolonych z pracy prezydenta, a także osób niezdecydowanych nie zmienił się.

  Kantar Public podaje, że z pracy prezydenta częściej zadowolone są osoby powyżej 50. roku życia, mieszkańcy miast do 20 tys., emeryci /renciści oraz badani, którzy nie pracują zawodowo, osoby wierzące i praktykujące, a także te, które dobrze oceniają własną sytuację materialną i badani, którzy interesują się polityką. Najbardziej niezadowoleni z tego, jak Andrzej Duda wypełnia swoje obowiązki, są trzydziestolatkowie, badani z wyższym wykształceniem, osoby niepraktykujące religijnie oraz pracujący zawodowo, a w szczególności kierownicy/specjaliści oraz prywatni przedsiębiorcy, a także respondenci, którzy źle oceniają swoją sytuację materialną.

  W porównaniu do wyników ze stycznia o 2 punkty procentowe wzrósł odsetek osób zadowolonych z pracy premiera Morawieckiego; odsetek osób oceniających negatywnie pracę premiera nie zmienił się. Zmalał natomiast udział osób niezdecydowanych w tej kwestii (o 2 punkty procentowe).

  Jak zauważa pracownia, największe zadowolenie z pracy premiera odnotowano wśród osób powyżej 50. roku życia, mieszkańców miast do 20 tys., badanych o statusie zawodowym emeryt/rencista oraz wśród osób niepracujących zawodowo, osób wierzących i praktykujących, a także interesujących się polityką i dobrze oceniających swoją sytuację materialną. Gorsze oceny odnotowano wśród trzydziestolatków, osób z wyższym wykształceniem oraz wśród niepraktykujących religijnie. Częściej krytycznie o pracy premiera mówią osoby pracujące niż niepracujące.

  W lutym zwiększył się odsetek osób źle oceniających pracę rządu – o 1 punkt procentowy – i jednocześnie zmniejszył się odsetek badanych o przeciwnym stanowisku – dobrze oceniających rząd, także o 1 punkt procentowy. Odsetek osób niezdecydowanych nie zmienił się.

  Kantar Public zaznaczył, że rząd lepiej oceniają osoby powyżej 50. roku życia oraz badani o statusie zawodowym emeryt/rencista, osoby wierzące i regularnie praktykujące, dobrze oceniające swoją sytuację materialną oraz badani interesujący się polityką. Gorsze oceny wystawiają rządowi trzydziestolatkowie, osoby z wyższym wykształceniem. Ponadto osoby pracujące, częściej niż niepracujące, krytykują rząd; więcej ocen negatywnych wystawiają również osoby niepraktykujące religijnie

  Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 8 – 13 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1015 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

  wkt/PAP

  Polubienie

 14. https://wpolityce.pl/polityka/434526-marszalek-senatu-apeluje-do-izraelskich-politykow

  Marszałek Karczewski: Apeluję do izraelskich polityków, aby powstrzymali się w swoich antypolskich wypowiedziach

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.p

  Oczywiście sytuacja nie jest dobra, ale nie nazywałbym tego wojną. (…) Musimy powiedzieć „nie” rasistowskim wypowiedziom, nie może dochodzić do takich wypowiedzi

  —powiedział na antenie radiowej Jedynki Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Czaputowicz nie ma wątpliwości: To pełna kompromitacja środowisk izraelskich. Każdy widzi, że to był rasistowski głos

  Apeluję do izraelskich polityków, aby powstrzymali się w swoich antypolskich wypowiedziach

  —apelował marszałek.

  Wszystkim politykom w Polsce zależy na tym, aby relacje polsko-izraelskie relacje były dobre

  —zaznaczył.

  Polityk przypomniał, że Polska robi bardzo dużo, aby zachować prawdę historyczną.

  Dbamy o prawdę historyczną, jesteśmy dumnym narodem, szanujemy wszystko to, co dotyczy innych narodów, pokazujemy prawdziwą historię, dbamy by miejsca związane z Holocaustem były eksponowane

  —podkreślił.

  kk/Jedynka

  dosc tego
  Ty ciulu apelujesz do tej zydowskiej zgraii? Powinnes sie DOMAGAC. Ale kto ty jestes zwykly trzesacy sie cap.

  adam
  Karczewski ciebie przeprosil zyd z nowego jorku w sprawie pomnika jakoś nie słyszałem

  jankowski
  panie nie żartuj pan.do kogo pan apelujesz?

  Prawdecka
  To jest wołanie o ratunek z kałuży po deszczu. Po co? Nie można drążyć tematu miesiącami i skamleć jak zbity pies. Szczytu szczytów nie akceptowało wielu obywateli naszego kraju. Mieli rację!

  Zofia
  Nie trzeba prosić, tylko natychmiast nagłośnić udokumentowane postępki „narodu wybranego” w czasie wojny i po niej.

  Pik.
  Należy opublikować aktualny udział żydów w instytucjacj i spółkach państwowych i wszystko będzie jasne.

  belzebub
  preżydęt znikł – ciekawe dlaczego 😉

  YiY
  Znowu się tłumaczy i łasi, że ” dbamy o eksponowanie miejsc związanych z holocośtam.” Te pajace mają wydrukowaną uległość; mieli być liderami, a robią tylko to, do czego zmusi ich opinia publiczna.

  hehe
  panie Karczewski, czy zdaje sobie pan sprawe z tego jak pan jest śmieszny?

  czas na emeryturę???
  Panie marszałku przecież pan widzi z kim ta polka, daj pan spokój z apelami. To tak jakbyś pan wszedł jako owca między wilki.

  Gama
  Karczewski wyślij im swój portret napewno się wystraszą.

  Polubienie

 15. https://wpolityce.pl/polityka/434480-krotki-kurs-realizmu

  Krótki kurs realizmu na temat relacji polsko-izraelskich i polsko-żydowskich

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: KPRM/Krystian Maj wPolityce.pl

  Najważniejsze w realnej polityce jest posiadanie argumentów przetargowych. I trzeba nimi umieć handlować.

  W polityce trzeba być realistą, szczególnie w polityce zagranicznej. Liczą się oczywiście racje moralne, liczy się prawda historyczna, liczą kwestie godnościowe i honorowe, lecz najwięcej można ugrać uprawiając politykę realną. W relacjach polsko-izraelskich i polsko-żydowskich jest kilka oczywistych realiów, które mogą się nie podobać, ale których nie przeskoczymy, szczególnie, gdy chcemy być jakkolwiek skuteczni, a nie tylko przekonani o własnej moralnej oraz historycznej słuszności. Praktycznie wszystkie narody są przekonane o własnej moralnej słuszności, a nawet wyższości, a historia jest rezerwuarem argumentów, by tej słuszności czy wyższości dowodzić. Na tym polu niczym szczególnym się nie wyróżnimy, tym bardziej że świat generalnie nie ma pojęcia o dramatycznej, a wręcz tragicznej historii Polski. I trzeba by wydawać co roku grube miliardy, żeby choć trochę obraz Polski zmienić, ale też bez gwarancji powodzenia. Przez dekady to leżało i łatwo się nie podniesie. Tym bardziej że Niemcy, Rosjanie czy Żydzi w tym czasie nie próżnowali i ich polityka historyczna odnosiła bardzo realne sukcesy.

  Realia są takie, że Izrael jest specjalnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i to się nie zmieni w przewidywalnej przyszłości. Środowiska żydowskie w USA mają ogromny wpływ na amerykańską politykę, biznes i finanse, mają wpływ na kształt Izby Reprezentantów, Senatu, sądów, mediów, na Hollywood i instytucje kultury, na uczelnie i naukę oraz edukację etc. Nie ma tu żadnej teorii spiskowej, po prostu przez dekady sobie na taką pozycję zapracowały. W związku z tym nie można mieć dobrych relacji z USA mając złe stosunki z Izraelem czy najważniejszymi organizacjami żydowskimi. Wobec słabości militarnej Unii Europejskiej, umizgów wielu państw członkowskich UE do Rosji (często mających wielowiekową tradycję), w związku z położeniem miedzy Rosją a Niemcami, wobec nierozumienia przez wiele państw członkowskich UE specjalnego statusu Polski jesteśmy skazani na sojusz z USA (także w ramach NATO) jako jedyną realną gwarancję bezpieczeństwa Polski. Stany Zjednoczone nie zapewnią nam bezpieczeństwa, jeśli nie będziemy mieli przynajmniej poprawnych relacji z Izraelem. Takie są twarde fakty i można opowiadać różne dyrdymały, łącznie z odwoływaniem się do strategicznego sojuszu z Chinami (o Rosji nie wspomnę), ale tego się nie zmieni, chyba że chce się igrać niepodległością Polski.

  Realia są też takie, że przez ponad 50 lat Izrael i naród żydowski wytrwale pracowały na status jedynej, wyjątkowej, specjalnej i niepowtarzalnej ofiary w dziejach ludzkości. Holocaust jako wyjątkowe wydarzenie w dziejach (mimo istnienia innych przykładów ludobójstwa, np. Ormian czy Polaków) stał się najważniejszym argumentem w uzyskaniu takiego statusu. I to działa nie tylko na płaszczyźnie moralnej czy historycznej, ale także politycznej i w wielu innych dziedzinach. Polacy są jedynym realnym konkurentem, jeśli chodzi o status wyjątkowej ofiary, bo ucierpieli nie tylko od Niemców, ale też od Rosjan (i innych narodów ZSRS), zanim ci drudzy sami stali się ofiarą. I nigdy struktury demokratycznego polskiego państwa nie kolaborowały ani z Niemcami, ani z Sowietami, gdy ci byli agresorami. Nieprzypadkowo też nie było polskich ochotników w oddziałach Waffen-SS czy innych tego typu niemieckich formacjach. Moralnie trudno jest Polaków zaatakować, ale jakiś pretekst zawsze się znajdzie, np. rasistowski argument o „wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki”.

  Siłą rzeczy Polacy jako konkurencyjna ofiara są problemem, dlatego takiego specjalnego statusu nam się odmawia. A wręcz na siłę szuka się argumentów, że taki status się Polakom nie należy, że jest uzurpacją, a nawet świętokradztwem. Stąd się biorą różne wyskoki z przypisywaniem Polakom współodpowiedzialności za Holocaust. Nie tylko zresztą w Izraelu, ale też w Rosji czy w Niemczech. W Izraelu chodzi o tę historyczną i moralną wyłączność, w Niemczech i Rosji o odpowiedzialność za zbrodnie na Polakach. Polska mogła oczywiście wiele zrobić, żeby nie było tak łatwo odmawiać nam statusu specjalnej ofiary, ale tego nie zrobiono i teraz bardzo trudno jest to zmienić, choć oczywiście trzeba się starać, nawet jeśli będzie się to wiązało ze sporymi kosztami. Są jeszcze inne realne kwestie w relacjach polsko-izraelskich i polsko-żydowskich, ale dwie grupy problemów wymienione powyżej są najważniejsze.

  Czy liczenie się z realiami ma czynić Polskę bezradną i bezbronną, nawet w wypadku wyjątkowo niesprawiedliwych, a wręcz podłych ataków? Nic podobnego. Konkretne przejawy antypolonizmu trzeba szybko i bez stosowania eufemizmów zwalczać. Trzeba być asertywnym i konsekwentnym, twardym i nieugiętym. Ale jednocześnie warto być odpornym na wszelkie prowokacje. A trzeba pamiętać, że wielu siłom w Polsce, a szczególnie poza Polską zależy na przylepieniu Polakom gęby antysemitów, na wszczynaniu awantur i psuciu nam reputacji. I często ci prowokatorzy przebierają się w szaty patriotów walczących o godność i honor polskiego narodu. To kanon działania tajnych służb potężnych sąsiadów, sięgający jeszcze końca XIX wieku i przez ponad sto lat ćwiczony na Polakach w różnych konfiguracjach polityczno-historycznych, ale także całkiem przypadkowych.

  Najważniejsze w realnej polityce jest posiadanie argumentów przetargowych. Nie tylko moralnych czy historycznych, choć te są bardzo ważne. Trzeba potrafić jakieś ważne porozumienia blokować. Warto mieć kilka wariantów decyzji, które są ważne dla partnerów, a którymi można na chłodno handlować, rezygnując z tych z góry przeznaczonych na straty. Trzeba być w stanie niezgodą na jakieś rozwiązania podbijać stawkę i sprawiać, że druga strona (inne strony) naprawdę odczuje koszty naszej niezgody czy blokady. I chodzi o całkiem przeliczalne koszty.

  Trzeba prowadzić taką politykę, żeby się nie opłacało atakować Polaków zarzutami o wrodzonym antysemityzmie czy współodpowiedzialności za Holocaust. Do tego potrzebna oczywiście świetnej, zawodowej dyplomacji, a nie jakichś miękkich dziamdziaków, nauczonych tego, żeby się wszystkim kłaniać. Ale to wszystko trzeba robić w miarę możliwości bez publicznych awantur (choć czasem nie da się inaczej), drogą zakulisowych zabiegów i uświadamiania drugiej stronie, że jej się coś nie opłaci, albo jej wygrana zostanie okupiona bardzo wysokimi kosztami. Bez niepotrzebnego szarżowania, ale i bez obezwładniającego strachu.

  autor: Stanisław Janecki

  jacuś
  Stasiu, może Gliński powinien jeszcze więcej dawać piniędzy na żydowskie muzea i cmentarze, jak myślisz?

  A-R-B-D
  wystarczy tłumaczyć na zachodnie języki wspomnienia żydów opisujące ich postawy oraz nasze podczas okupacji i rozdawać je wszędzie darmo w dużych ilościach

  krycha
  Argumenty, które pan przytacza są takie samo dobre jak to, że przez wiele lat nic nie robiliśmy to teraz się nic nie da zrobić. Dość takiej argumentacji. To co się stało to zorganizowana akcja.

  Bruno@bruno_ja
  Realia są takie, że Ruda napisze zaraz list dyscyplinujący i rząd znów pokocha Izrael i Bibiego. Niby wstaliśmy z kolan, a wciąż ryjemy zębami po trotuarze. Słuszną linię ma nasza Partia!

  no comment
  Bełkot szabes goja!

  PS. http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=lista-prawdziwych-zydowskich

  oraz

  https://gloria.tv/article/q186kLBwwvLB6NrxEcpoScTqU

  Polubienie

 16. belzebub
  żadnych przeprosin i obrażania się. Tylko atak przez twarde mówienie prawdy żydowskim bandziorom. Na co mi nieszczere przeprosiny zbrodniarzy ? Po co mi to ? Za miesiąc znowu napIują

  Ksawyer
  Panie Suski, Polska ma w d… przeprosiny Izraela jak i „polskie” rządy grające Polska i Polakami.

  strach ma wielkie oczy
  Panie Suski, jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć i B bo inaczej to będzie tylko taka napinka, która skończy się kolejną kompromitacją i poniżeniem Polski na arenie międzynarodowej.

  abc
  no to sie doczekacie , powodzenia , jeszcze miesiac dwa sami bedziecie przepraszac Zydów .

  nowe wybory
  Jedyne wyjście NOWE przyśpieszone wybory – sejm-senat muszą być polskie, a nie szydowskie. Obecne władze już nie sa zdolne do obrony godnosci Polski–bo nie są Polakami!!!

  nick
  W sytacji agresji żydostwa nasi zasr… przywódcy mają domagać się przeprosin czy kontratakować? Oni się boją i zachowują jak zbity pies. „Rozgrywka z nimi to nie żadna polityka to wychowanie dzieci”

  Mieczysław Biegun
  Żydzi mówili że będą szkalować dopóki nie zapłacimy, zacznijmy więć płacić składkę na wojska Palestyńskie, będzie taniej i skuteczniej.

  kilim_zk@kilimall
  A jak długo zamierzacie żebrać i czekać na przeprosiny ze strony izraelskiej ? miesiąc pól roku,rok ?

  biedny naród
  a kto taki rząd który pali chnukowe świece , głosi jakieś brednie o Polin rząd który twarzą do ziemi jest pochylony przed Zydami będzie PRZEPRASZAŁ

  jan
  Jak już jest tak źle to można przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Wtedy się okaże prawda.

  https://wpolityce.pl/polityka/434533-suski-nie-wyklucza-ochlodzenia-stosunkow-z-izraelem

  Polska czeka na przeprosiny Izraela. Co jeżeli ich nie będzie? Suski: „To będzie ochłodzenie stosunków. Nie możemy pozwolić, aby nas szkalowano”

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Domagamy się przeprosin, bo to haniebne słowa, które padły, które paść nie powinny. One są krzywdzące, kłamliwe

  —podkreślił Marek Suski w rozmowie z Piotrem Witwickim w „Politycznym Graffiti” Polsat News.

  Minister dopytywany o dalsze kroki polskiego rządu, jeżeli Izrael nie przeprosi, powiedział:

  To będzie rzeczywiście ochłodzenie stosunków, bo nie możemy sobie pozwolić na to, żebyśmy byli szkalowani na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że z tamtej strony przyjdzie refleksja.

  Odnosząc się do propozycji Pawła Kukiza, aby izraelski minister spraw zagranicznych był persona non grata w Polsce, Suski powiedział:

  Paweł Kukiz ma takie pomysły, bardzo często ekstremalne. Rzeczywiście głupie, rasistowskie słowa padły z ust ministra, ale to jeszcze chyba nie jest powód żeby wyciągać tak daleko idące konsekwencje.

  kk/Polsat NEWS

  to teraz łogórkowa mizeria
  jeszcze niech zażąda przeprosin od Izraela. Oczywiście chętnie poznamy sankcje jakie kaczyński naloży na Izrael, pewnie PIS ich do Białego Domu nie wpusci. Tupiemy, plujemy i czołganie trenujemy

  więcej światła…@eko.obywatel
  Trzeba czynnie włączyć się w działania IPN mające na celu walkę z zakłamywaniem historii – najlepiej cytować strażników pamięci – czyli poetów… Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami! Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa

  Polubienie

 17. Lulek@Lulekgodzinę temu
  Wyrazy ubolewania dla Autora za ten artykuł. Autor przedstawil jedyny zarzut wobec Morela Morel dopuścił do rozwinięcia się epidemii tyfusu oraz nie poinformował o tym na czas zwierzchników. No to za takie przestepstwo trudno sie domagać ekstradycji. Natomiast o torturach i mordowaniu wieźniow w Świętochłowicach Autor nie wspomniał – nie chcialo sie doczytać w Wikipedii? Jak tu przekonywać kogokolwiek do naszych racji z takimi tekstami-bublami?

  Sum@Sum
  Marzec 68” Nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do USA, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych. To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców. NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA. (To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

  Zulu i gula
  Galafetka prez Pana przemawi2. Dlaczego powiela Pan tą narrację ? . Przecież nie było państwa Izrael. To byli Polacy wyznania Mojżeszowego. Żydki polskie

  https://wpolityce.pl/historia/434543-zydzi-uparcie-zadaja-uznania-ich-za-jedyne-ofiary-wojny

  Morel, Michnik i inni… Żydzi uparcie żądają uznania ich za JEDYNE ofiary wojny. I szantażują tym cały świat

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu

  Od lewej: Salomon Morel, Stefan Michnik / autor: Fratria/IPN wPolityce.pl

  W dyplomacji i relacjach międzynarodowych kluczową zasadą jest zasada wzajemności. Jak ty nam, tak my tobie. Jak my tobie, tak ty nam. To z grubsza działa, ale jest jeden wyjątek, w którym symetrii nie ma żadnej. Naród żydowski nie uznaje żadnej symetrii, cały świat ma uznać, że to oni byli JEDYNYMI ofiarami wojny i koniec dyskusji. Nie podważam, Boże broń, skali tragedii holokaustu, była przytłaczająca, ale nie zgadzam się na żydowską wyłączność na cierpienie.

  Marek Pyza w swoim wczorajszym komentarzu na portalu wPolityce.pl zasugerował, że dobrze byłoby zacząć uczciwy dialog z Izraelem. Pewnie, że dobrze by było, ale argumenty, które przytoczył Marek, przypominając całą listę zbrodniarzy żydowskiego pochodzenia, których świat broni przed osądzeniem chyba nie trafią do naszych izraelskich partnerów. Prędzej wywołają panikę i kolejną falę oskarżeń o antysemityzm.

  CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczynamy uczciwy dialog z Izraelem czy kontynuujemy grę pozorów, w której Polska co chwilę dostaje w twarz?
  https://wpolityce.pl/polityka/434386-uczciwy-dialog-z-izraelem-czy-wciaz-gra-pozorow

  By było bardziej obrazowo, zajmę się jednym przypadkiem. Mimo przytłaczającej siły żydowskiego lobby należy przypominać o takich osobach jak choćby Salomon Morel, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa PRL, który dożył spokojnej starości w Tel Awiwie. Warto przypomnieć treść dokumentu, jaki polska strona dostała od Izraela wraz z odmową ekstradycji mordercy. Ten jeden przypadek skupia jak w soczewce całą logikę obrony Żyda tylko dlatego, że jest Żydem.

  Polska zażądała ekstradycji Salomona Morela w 2004 roku, Izrael oczywiście odmówił. Kim był Morel? W czasie wojny ukrywany przez Józefa Tkaczyka w rodzinnym Garbowie na Lubelszczyźnie (Tkaczyk został w 1983 roku uhonorowany medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”). W 1944 roku, po zajęciu Lublina przez Armię Czerwoną został strażnikiem więzienia na Zamku.

  Dalsze jego losy opisane są w Wikipedii:

  Od lutego 1945 był komendantem Obozu Zgoda w Świętochłowicach, gdzie, w całym okresie istnienia obozu, zginęło 1855 osób (przypadki udokumentowane przez IPN, domniemana liczba ofiar jest większa). Powodem była głównie epidemia czerwonki, tyfusu plamistego i tyfusu brzusznego, które powstały i rozprzestrzeniły się w wyniku głodu oraz trudnych warunków sanitarnych i higienicznych, dochodziło również do tortur, gwałtów oraz morderstw na terenie obozu. (…) Morel dopuścił do rozwinięcia się epidemii tyfusu oraz nie poinformował o tym na czas zwierzchników (…).

  Pójdźmy teraz do roku 2005 i odmowy Izraela na wniosek o ekstradycję. Według tamtejszego Ministerstwa Sprawiedliwości sprawa się przedawniła. (Zwróćmy uwagę, że w prawie izraelskim zbrodnie nazistowskie się nie przedawniają, a te komunistyczne już tak). W zasadzie odmowa mogłaby się na tym opierać i to mogłoby sprawę zamknąć, ale mamy też rozwinięcie i uzasadnienie, które jest wyjątkowo aroganckie.

  I oto izraelskie Ministerstwo Sprawiedliwości rozpatrując przypadek mordercy Morela pisze tak:

  (…) rozważyliśmy okoliczności i przeżycia Morela w czasie II Wojny Światowej i jej bezpośrednie następstwa. Wnioskujemy z tego, że w czasie wojny Morel był świadkiem morderstwa dokonanego przez polskiego policjanta na rodzicach, bracie i szwagierce. Później jego drugi brat również został zamordowany przez polskiego faszystę

  — czytamy w dokumencie. A więc skoro Morelowi rodzinę zabili Polacy, to w zasadzie jego późniejsze zbrodnie należy zrozumieć, a winy odpuścić. To oczywiste!

  Co do chorób panujących w świętochłowickim obozie, też mamy znakomite wytłumaczenie. Oczywiście, że nie ma tu żadnej winy ani zaniedbania Morela.

  Jeśli chodzi o epidemię tyfusu, wydaje się, że – biorąc po uwagę warunki występujące wówczas w obozie i na terenie Polski – trudno było jej zapobiec.

  Szanowni Państwo! Tyfus był w całej Polsce, jak mogłoby go nie być w obozie w Świętochłowicach?

  Na koniec zostawiam najlepsze. Właściwie wprost napisano w tym dokumencie, że Morel nie zostanie wydany i osądzony za zbrodnie bo jest Żydem, który przeżył holokaust. A to właściwie jego późniejsze winy kasuje, zresztą zeznający przeciw niemu świadkowie na pewno byli antysemitami.

  (…) Część zeznań została przestawiona fałszywie. Przypuszcza się, iż niektóre mogły być stronnicze, ponieważ zostały złożone w czasie napastliwego antysemityzmu i skierowane przeciwko obywatelowi żydowskiego pochodzenia.

  Państwo Izrael podjęło decyzję, by Morel – obywatel Izraelski i osoba w podeszłym wieku, która przeżyła Holokaust – nie podlegała ekstradycji do Polski (…) nie ma żadnych podstaw do przedstawienia Morelowi zarzutów popełnienia poważnych przestępstw, nie mówiąc już o „ludobójstwie” czy „zbrodniach przeciwko narodowi polskiemu”. Jeśli już, to wydaje się nam, że Morel i jego rodzina byli ewidentnie ofiarami zbrodni ludobójstwa popełnionych przez hitlerowców i Polaków z nimi współpracujących.

  Dokument podpisał Gal Levertov, prawnik, dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych w Biurze Prokuratora Krajowego.

  Dwa lata później Salomon Morel zmarł w Tel Awiwie.

  Tak wygląda symetria i wzajemność w relacjach Izrael vs. reszta świata. Ma być JEDEN naród ofiar, reszta to sprawcy, w mniejszym bądź większym stopniu, ale sprawcy. Na takiej samej zasadzie zapewne nigdy nie zostanie Polsce wydane Stefan Michnik (jest Szwedem, zbrodnie się przedawniły). Choć akurat w tej sprawie widzę zadziwiającą nieudolność pionu śledczego IPN (nie mylić z pionem naukowym Instytutu). Polska ogłosiła wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania za zbrodniarzem, Szwecja pokazała nam figę i jest po temacie. Wydaje mi się, że znający praktykę w takich postępowaniach prokuratorzy IPN powinni mieć jakiś plan B. Jeśli nie, to mamy kolejny przypadek, że zbrodniarz żydowskiego pochodzenia jest chroniony, a my możemy sobie poapelować o zrozumienie naszych racji. Niewątpliwie są one po naszej stronie, ale co z tego?

  CZYTAJ TAKŻE: Marszałek Karczewski: Apeluję do izraelskich polityków, aby powstrzymali się w swoich antypolskich wypowiedziach
  https://wpolityce.pl/polityka/434526-marszalek-senatu-apeluje-do-izraelskich-politykow

  autor: Marcin Wikło

  Konrad
  Zydzi autentycznie sa przekonani o swej wyjatkowosci i wyzszosci nad innymi narodami. Sa przekonani, ze sa narodem wybranym. A kto to kwestionuje jest antysemita i faszysta. Proste ?

  Sum@Sum
  OTO PRAWDZIWA POSTAWA ŻYDÓW. ,,Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym. : Słowa Israela Singera wypowiedziane w dniu 19 kwietnia 1996 r. na Światowym Kongresie Żydów”.

  Książę
  Brak symetrii spowodowany jest tym, że politycy na świecie to cienkie bolki. Izrael już dawno powinien zostać sprowadzony do parteru.

  Ewaryst@Ewaryst
  O tym co wyprawiają Żydzi, jak „formatują” młode pokolenia, jak kłamią – warto posłuchać/zobaczyć w filmie „Zniesławienie”, nakręconym przez Żyda o Żydach:


  Cała prawda o Żydach w pigułce! PODAJ DALEJ!

  Panda
  Czy Michnikowi wypłacana jest polska emerytura tak jak była Wolińskiej czy Morelowi?

  gargom@gargom
  Ten podpisany Levertov, to „przypadkiem” nie jest rodzina drogiego Bronisława?

  abb
  Dlaczego nie naglosnia się ilu było mordercami Polaków, ilu walczyło w armii niemieckiej, ilu było w armii sowieckiej i w NKWD ??????. A strażnicy w gettach i obozach koncentracyjnych ?????.

  Janusz
  Jako podatnik, zobowiązuje min. Glińskiego do natychmiastowego rozpowszechniania prawdy o zbrodniach żydów na Polakach !

  ryszard58
  podczas Holokaustu nie było państwa Izrael!no chyba że w Polsce było a my o tym nie wiedzieliśmy i stąd nagłe roszczenia po swoich obywatelach?co tłumaczyłoby szybkie powstanie w Palestynie Izraela???

  Polubienie

 18. mimi
  Morawer znowu relatywizuje nie tylko żyd jest zły bo przecież Polak też potrafi . Won do Izraela

  Waldek
  To jest perfidna, ordynarna ustawka! Dlaczego Jad Waszem nie zabiera głosu?! Teraz okazuje się, że wszyscy Żydzi z Izraela mieli jakiegoś przodka z rodziny, którego Niemcom wydali Polacy podczas IIWŚ.

  viko
  katz stoi w jednym szergu z goebbelsm.

  czytelnik
  Nie kupować produktów izraelskich początek kodu to 729

  https://wpolityce.pl/polityka/434548-szef-rzadu-wypowiedz-katza-jest-haniebna-jak-gazetki-bubla

  Szef rządu: Wypowiedź Israela Katza jest tak samo haniebna, jak antysemickie gazetki Leszka Bubla. Musieliśmy zareagować

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Israel Katz / autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Nie nazwałbym tego konfliktem, tylko mocnym zaznaczeniem naszego zdania w polityce historycznej. W polityce i w dyplomacji należy reagować na niewłaściwe słowa – powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek w „Dzienniku Gazecie Prawnej” pytany o napięcie pomiędzy Polską a Izraelem. (…)

  nick
  no i jaka jest to „REAKCJA”, bo nie dostrzegam żadnej? Polska zrezygnowała z udziału w szczycie V4 – pozostali przywódcy są już w Jerozolimie. Kapitualcja Abdykacja Zdrada

  taa
  Morawiecki nie opowiadaj bajek to nie jest pojedynczy przypadek ale tendencja i tu nic zydow nie tlumaczy, zadne wybory zadna choroba filipinstka nic null

  Mateusz@MateuszJa
  Tylko problem jest w tym, że Katz jest ministrem, a Bubel – nikim. Dziwne, że p. Morawiecki nie widzi tej subtelnej różnicy.

  Polka
  Morawiecki się wycofuje

  nierozliczone!
  No to ja się PYTAM.. DLACZEGO do tej pory żaden żyd kolaborujący ze stalinowskimi komunistami przeciwko Panstwu i Narodowi Polskiemu czy zbrodniarz sądowy czy żyd strzelający w tył Głowy Polaka

  PYTAM
  A co Polacy wyssali jak ginęli za Żydów ?

  eric
  Nie widzę żadnej symetrii, bo Leszka Bubla poza kilku wariatami nie czyta nikt inny a wypowiedź Katza służą o zgrozo kampanii, czyli oczekiwaniom wyborców i rezonują inne media.

  nik
  żydzi to podły naród. A Bubel mówi prawdę.

  AK
  …czyli, zaczynamy się tłumaczyć. I co dalej…?

  sobiepan
  … i jak tak sobie patrzę na twarz pana Katza to mogę sobie wyobrazić z jaką gorliwością pracowali jemu podobni w NKWD UB etc.

  mimi
  Leszek Bubel

  PUBLICYSTYKA „Jak działa Mosad w Polsce”/2011 rok/
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/06/25/jak-dziala-mosad-w-polsce-leszek-bubel/

  tyle na temat
  Rasista! Ocalał z Holokaustu, dzięki Polakom. Powinien podziękować za życie, a nie pluć na Polaków? Za kromkę chleba dla Żyda, cała rodzina Polaków traciła życie. Mimo to Polacy ratowali Żydów. Czas na PRAWDĘ

  lepperysta
  A jednak Leszek Bubel miał przeważnie rację.

  belzebub
  większość tych zbrodniarzy pochodzi bezpośrednio od bandytów z NKWD. Jednak polin z opuszczonym łbem i podkulonym ogonem nie piśnie ani słówka – bo to mogłoby zaszkodzić naszej przyjaźni 😉

  Wuj
  Żydzi już tak wypaczają historię,że większą winą obciążają tych co wydawali ich hitlerowskim zbrodniarzom niż samych oprawców.To jest prawdziwa hucpa.A o niemieckich mordercach ani słowa.

  Polubienie

 19. MRM
  Ten CYRK macie na własne życzenie!!! Sami wystawiliście TYŁY, to wam wkopali!!! Ale rządzić powinni ludzie odważni i zdecydowani, a nie MIERNOTY!!!

  Zygmuś
  Przeprosiny? I będzie cacy? to trzeba być dywanem. Jaka symetria między wypowiedzią L. Bubla a ministrem Spraw Zagranicznych Izraela? Czy wy poupadaliście na głowy? Dosyć! Głosy na Winnickiego!!!

  Rym
  P. Dworczyk! Nie mazać się tylko zamknąć finansowanie żydowskich placówek w Polsce. I tak są one tylko i wyłącznie źródłem takich treści jak wystąpienia Mitchell, Netanyahu i Katza. I to w Polsce !

  knaga123@knaga123
  Jak dłuo zamierzacie czekać na przeprosiny ?

  nick
  W sytacji agresji żydostwa nasi zasr… przywódcy mają domagać się przeprosin czy kontratakować? Oni sie boją i zachowują jak zbity pies. „Rozgrywka z nimi to nie żadna polityka to wychowanie dzieci”

  gt
  Po delikatnych reakcjach wyłącznie SŁOWNYCH Żydzi parskną tylko rubasznym śmiechem. A zamknąć raz na zawsze kurek z kasą na żydowskie obiekty. Ma być odtąd idealna równowaga. Oni coś dadzą to my też.

  oli
  Mnie osobiście bardzo denerwuje ta gładka gadka Dworczyka!!!

  Janusz
  Tak to jest ZASTANAWIAJACE co sie dzieje z Jajako Andrzejkiem Juda, gdzies ze strachu przykucnol oby sie tylko nie zmoczyl ze strachu. Banderowski pomiot.

  https://wpolityce.pl/polityka/434542-dworczyk-haniebne-slowa-katza-spotkaly-sie-ze-sprzeciwem

  Czy szef MSZ Izraela przeprosi? Dworczyk: Rasistowskie słowa Katza spotkały się ze sprzeciwem środowisk żydowskich

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Minister Michał Dworczyk / autor: Fratria wPolityce.pl

  Zarówno z Izraelem, jak i z Iranem, jak i wszystkimi naszymi partnerami zagranicznymi chcemy mieć jak najlepsze relacje – przekonywał w Porannej rozmowie w RMF FM Michał Dworczyk. (…)

  xxx
  Jakie przeprosiny. Polska musi zażądać jego dymisji. Nie wyobrażam sobie by ktoś z naszego rządu miał komuś takiemu podawać rękę.

  ozjasz szechter
  Z niczym się nie spotkały .Na ich portalach i gazetach jadą po Polsce jak po starej chabecie .Przestańcie Nas Polaków obrażać .Czytamy ich wyPOciny. Postawcie się albo przepadnijcie jak PO lub SLD

  eric
  Nie oczekujcie ludzie zbyt wiele po obecnych wydarzeniach. Bo lutowa odwilż niebawem minie, odwaga polityków ulegnie przecenie i schowają się w kąt a wraz z nimi rewolucyjny zapał mediów.

  tom
  zacznijcie mowic prawde o historii zydow w Polsce i to glosno-zydzi mordowali zydow

  gosc
  Żeby Polska była Polską a nie polin! Co robić?! http://niepoprawni.pl/blog/eni71/zeby-polska-byla-polska-a-nie-polin-co-robic

  precz z geremkowcami
  Ciapa do dymisji:

  Polubienie

 20. Kamil
  Brawo Paweł Kukiz!!! Rząd Polski powinien się Od Kukiza uczyć zdecydowania, ponieważ tylko tych którzy się stawiają się szanuje, a uległymi się pomiata.

  szpilka
  Panie Pawle ja i jak sądzę 99% Polaków jest tego samego zdania co Pan. Rząd- tak, podkulanie ogona- nie.

  Co jest naprawdę grane ?
  Kukiz, wiesz coś na ten temat „Polski ambasador prowadzi tajne rozmowy w sprawie odszkodowań za mienie ofiar holokaustu” ? Może i redakcja w Sieci tym się zainteresuje https://warszawskagazeta.pl/swiat/item/6148-ujawniamy-polski-ambasador-prowadzi-tajne-rozmowy-w-sprawie-odszkodowan-za-mienie-ofiar-holokaustu

  https://wpolityce.pl/polityka/434549-kukiz-bogu-dzieki-ze-szczyt-v4-sie-nie-odbedzie

  Kukiz dla wPolsce.pl: To, co wyprawiali Żydzi z narodem polskim na konferencji bliskowschodniej jest po prostu nie do pomyślenia

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 7 minut temu


  Paweł Kukiz / autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

  Bogu dzięki, że szczyt V4 się nie odbędzie. To jedyna decyzja, jaką mogliśmy w tej chwili podjąć. Tylko przykre jest to, że wcześniej w dużej mierze według mnie zawiniła dyplomacja

  — powiedział na antenie wPolsce.pl Paweł Kukiz, lider Kukiz‘15, odnosząc się do skandalicznych wypowiedzi polityków izraelskich, w których oskarżali Polaków o współudział w Holokauście.

  Zadaniem dyplomacji jest takie działanie prewencyjne, by uwrażliwić partnerów by pewnych tematów nie poruszać. Drogą dyplomatyczną wcześniej trzeba było określić dokładną linię, po której się będzie szło, których tematów nie należy poruszać, bo nagle ten cały problem dotyczący problemu na Bliskim Wschodzie został przysłonięty. Miała być to konferencja pokojowa, stała się konferencją wojenną. To, co wyprawiali Żydzi z narodem polskim to jest po prostu nie do pomyślenia. Nie sądzę, żeby to był zwykły przypadek

  — podkreślił.

  Paweł Kukiz zaznaczył, że w ostatnim czasie kilku istotnych przedstawicieli Izraela i USA było autorami skandalicznych wypowiedzi obrażających Polaków.

  Nie tylko izraelski premier, tylko również Andrea Mitchell, która nie jest anonimową postacią. Jest żoną bardzo wpływowej osoby, która była kiedyś szefem FED. Nie wierzę, żeby ta pani nie posiadała wiedzy w temacie powstania w getcie i Holokaustu. Nie wierzę też, żeby wypowiedź Pompeo o mieniu bezspadkowym tak mu się wyrwało. Dla mnie skandalem było też nazwanie Blajchmana wybitnym partyzantem. Coś nieprawdopodobnego. Do tego dochodzi wypowiedz Netanjahu, a na koniec takie dowalenie ze strony nowego szefa MSZ Izraela pana Katza. (…) Jeśli te wszystkie rzeczy się razem zbierze to wychodzi, że oni tutaj przyjechali po pieniądze, a nie po to, aby budować jakieś relacje pokojowe na Bliskim Wschodzie

  — mówił.

  Polityk podzielił się osobistą historią dot. Holokaustu.

  Staram się zachować stoicki spokój, ale trudno mi to będzie osiągnąć. Ojciec mojej matki został bestialsko zamęczony przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jak słyszę wypowiedzi, że ja od tej kobiety, której ojca Niemcy zamęczyli w obozie koncentracyjnym wyssałem z jej mlekiem nienawiść do Żydów, to jest jakiś horror. To jest poniżenie mojej matki. Wara od mojej matki, przyjaciele

  — powiedział.

  Paweł Kukiz zaznaczył, że w przypadku taki skandalicznych wypowiedzi reakcja musi być wyjątkowo zdecydowana.

  Nie ma żadnego „przepraszam”. To jest godność Rzeczpospolitej Polskiej. I koniec. Jest mi w wielu sprawach po drodze z partią władzy, natomiast z tym podkulaniem ogona się nie pogodzę nigdy

  — mówił.

  as/wPolsce.pl

  Orka@PiSiorka
  Dość już tego poniżania Polski,wykazaliście max. poniżenia nas debatując z oszczerstwami w sieci teraz pora do błyskawicznych zmian polityki pro żydowskiej i honorowych rozwiążąń:

  1. wymienic kierownictwo muzeów i inn. instytucji na polskie

  2. wstrzymac dotacje na jakiekolwiek obiekty kultu żydowskiego!!!

  3. Zmienic styl odwiedzania obozów KL przez żydów – zakazać ich separacji i opowiadania im nieprawdziwej historii o holokauście i II WŚ. Przewodnicy w.b. polskimi patriotami i historykami!!!

  4. Zakonczyc akcję wydawania paszportów obywatelom Izraela

  5. Wprowadzić wizy między Izraelem a Polską

  6.Stworzyć w wikipedii strone w języku hebrajskiem pt. Holokaust – STOP Izraelowi Pan Magierowski z pewnością byłby wspaniałym jej twórcą

  W taki sposób na początek Panie Premierze trzeba przejąc kontrole nad państwem polskim. Premier Gliński nie nadaje się do tego,nie ma pan co liczyć…

  sake
  Do wymienionych przez Kukiza ,,przyjemnosci” jakie nas spotkały należy jeszcze dodać wczorajsze chamskie antypolskie wypowiedzi min.szkolnictwa w Izraelu Naftali Benetta i niejakiego Lapida.

  finis polonia
  Kto ma wstać z kolan-Duda obchodzący święta judaistyczne? Morawiecki Żyd po matce uratowanej przez Polaków ?Kaczyński czołowy filosemita? Gliński?Obudźcie się.Przecież wprost mówią że ma być Polin.

  Polubienie

 21. no tak
  trzeba mieć jaja, w polityce też, w walce o prawdę, wolność też 🙂

  Vincent
  Brawo Paweł. Słyszycie pissowscy zdrajcy co do was Kukiz mówi?

  gosc
  BRAWO Panie Kukiz! Tak powinni reagowac wszyscy umilowani przywodcy, ktorzy niestety z jakis nieznanych nam przyczyn nie bronia dobrego imienia panstwa polskiego ale ulegaja naciskowi wrogow Polski!

  chester@chester
  Kukiz ma racje ale tez robi to dla swojej przygrywki.

  darek
  sami tego chcieli .W koncu w samej TVP INFO zaczeto nazywac rzeczy po imieniu w zwiazku z zachowaniem zydów za okupacji a zwłaszcza po, usługujac sowieckim pachołkom wzgledem obywateli polski

  https://wpolityce.pl/polityka/434591-mocne-slowa-kukiza-po-wypowiedzi-katza-wara-od-mojej-matki

  Mocne słowa Pawła Kukiza po wypowiedzi Katza: „To jest poniżenie mojej matki. Wara od mojej matki, przyjaciele”. WIDEO

  opublikowano: za 10 minut · aktualizacja: za 10 minut


  autor: screen YT/wPolsce.pl wPolityce.pl

  Wara od mojej matki, przyjaciele

  — powiedział na antenie telewizji wPolsce.pl Paweł Kukiz, lider Kukiz‘15, odnosząc się do wypowiedzi izraelskiego ministra spraw zagranicznych, który powiedział, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. (…)

  Zo9
  Panie Kukiz żydzi nie mają przyjaciół ani nie są nikogo przyjaciółmi.

  www
  A do przeprosin wzywa Wyszkowski, kolejny „gigant” myśli politycznej! I jak mają nas szanować w świecie, kiedy ciągle rządzą Polską, niezależnie od opcji politycznej ŻYDOFILE!

  swlodek@swlodek
  Wara od mojej matki.. Pięknie! Wara też od Polski! I na kolana.. przepraszać Polaków za wszystkie podłości, mordy i okrucieństwa które uczyniliście narodowi polskiemu! Przepraszać za te szechtery, wolińskie i inne świnie żydowskie które jawnie kolaborowały z okupantem niemieckim a później sowieckim.

  kazmirz
  Tylko sobie możecie pogadać zaraz będzie cisza i pozamiatane a żydzi i tak będą swoje robić ?

  taa
  Kukiz co to za przyjaciele, lepiej nie miec takich przyjaciol bo taki przyjaciel to ci wbije noz w plecy.

  last
  Zgadzam sie zadecydowanie, satysfakcjonowanie sie naszych, pożal sie Boże politykierów, rzuconym na odczepnego słowem przepraszam, zwalniającym wg nich od odpowiedzialnosci, to jakaś paranoja…

  az
  Uwierzę w dobre intencje polskiego rządu w chwili kiedy ogłoszą, że ambasador Azari jest persona non grata w Polsce.

  Zbulwersowany jadem jude
  Żydzi wywołują ciągłe konflikty. Obrażają, kłamią i prowokują. Stale domagają się jakichś rekompensat. Wyjątkowo podła nacja. Są wyjątki ale większość i to zdecydowana to podłe małe ohydne ludziki.

  banita
  Tym raze przyznaję Panu rację.

  Polubienie

 22. Antypolski serial w Izraelu trwa w najlepsze! | prof. J.R. Nowak

  Media Narodowe
  Streamed live 5 hours ago

  Alex Brown
  Na obelgę „ty skurwysynu!” nie będziemy z płaczem tłumaczyć, że nasza mamusia nie było prostytutką, bo prawda nie interesuje opluwacza. Takie tłumaczenie wzbudza jedynie śmiech. A tak właśnie robią nasi szabesgoje z PIS. Na obelgę odpowiada się obelgą: „To wy jesteście nazistami, antysemitami i zbrodniarzami, bo jak nazwać zwyrodnialców strzelających do palestyńskich dzieci’.

  Vik_JP
  Nie obelga a rzeczowa krytyka zydowskich poczynan opisujaca zbrodnie zydowskie przeciwko Polakom i innym narodom. Nalezy ta wiedze szerzyc we wszystkich wiekszych krajach Swiata.

  M D
  utworzyli gnoje największe na świecie getto

  analizafilmu
  To było tak. Mateusz powiedział do Bibi: narzygaj na Polskę i od razu twoje notowania podskoczą. Moje też, bo stanę w obronie Polski. Polacy zakręceni już piszą do MM że zachował się jak trzeba.
  Przebudzenie będzie bolesne.

  jadwiga kardzis
  Tak.. to już kolejne wielkie kłamstwo MM

  analizafilmu
  @jadwiga kardzis MM oznajmiając o zerwaniu spotkania V4 nie zdołał zachować powagi i uśmiech się przebijał. Gdyby ta kłótnia była szczera, to powinien mieć minę kamienną. Podobnie środowiska żydowskie rzekomo oburzone na wypowiedź Kutza. gdyby to nie była ściema, to Kutz powinien już być odwołany.

  Polubienie

 23. Dr Kurek: Rząd wspiera kłamców–Engelking. Czy zależy nam, aby każdy Żyd Polską wycierał sobie gębę?

  Radio WNET
  Published on 19 Feb 2019

  Somber
  Wielkie podziękowania dla Pani Doktor za propagowanie prawdy o faktycznym charakterze ,,narodu wybranego”! Jestem pewien, że w czasie kolejnej wojny nikt indywidualnie żydom już nie pomoże! Sami ,,wyhodowali” antysemitów!

  margaret
  Znajdzie sie wielu jak wyciagna kase.

  Czarkowicz M
  @margaret , właśnie. Taki Kaczyński, Morawiecki, Gowin… Już mi się nie chce tych świń wymieniać… Za kasę będą nawet żarli żydowskie gówno i rzygowiny.

  Polubienie

 24. taka_prawda
  pierwsza rzecz którą zróbcie to ekshumacja w Jedwabnem? co, pełne gacie ze strachu? to było do przewidzenia, PIS nigdy tego nie zrobi…

  Ember11
  Wstrzymajcie wydawanie akt z IPN Amerykanom. Tu chodzi o zatarcie wszelkich dowodow prawdy historycznej, wytestowanie czym mozemy Zydow zaskoczyc w ewentualnym sporze historycznym.

  POPiS@wPolin
  Polska była największą ofiarą II Wojny. Przez 6 lat zniszczona, upodlona, rozgrabiona. Straciliśmy procentowo najwięcej ludności, zmniejszone terytorium w porównaniu do II RP, do tego zdrada sojuszników i los powojenny Polski.

  Wrzask żydów nie dziwi gdy chodzi o profity z holokaustu, do tego możliwość wydarcia miliardów od Polski poprzez USA. Jak ktoś jest politykiem/dziennikarzem bez kręgosłupa, to przestraszy się żydowskiej hucpy i zacznie jeszcze bredzić o antysemityzmie.

  Połowa żydowskich ofiar II Wojny to obywatele polscy, i to Polska a nie Izrael powinna za nich dostać odszkodowanie. To Polska powinna podliczyć i wystawić Izraelowi rachunek. Poza tym należy wszędzie i w oparciu o źródła pokazywać żydowskich systemowych współpracowników nazistowskich Niemiec. Bez nich holokaust miałby mniejsze rozmiary.

  Mirrro
  Historycy, Polonia itp. Niech coś zrobią. A może by tak prezydent, premier publicznie wyraził nasze racje i prawdę historyczną. Bedzie awanturka i dobrze.

  fela
  proszę mi pokazać choć jednego żyda który uratował polską rodzinę albo polaka przed niemieckimi mordercami. panie Karnowski myślę że to jest dobry kierunek żeby żydki przestały nas obrażać

  https://wpolityce.pl/polityka/434647-waszczykowski-zydzi-twierdza-ze-byli-jedynymi-ofiarami

  TYLKO U NAS. Waszczykowski: Ktokolwiek próbuje przypominać, że Żydzi nie byli jedyną ofiarą II wojny światowej, trafia na wściekły atak

  opublikowano: za 36 minut · aktualizacja: za 36 minut


  autor: msz.gov.pl wPolityce.pl

  Udało im się wykreować w świecie takie wrażenie, iż II wojna światowa jest związana wyłącznie z Holokaustem i jedyną ofiarą tej wojny byli Żydzi. To jest ta teza, która jest przedstawiona światu i ktokolwiek próbuje przypomnieć, że jednak II wojna światowa miała liczne aspekty i ofiarami byli też inni, trafia na wściekły atak. Próbujemy od jakiegoś czasu naprawić błędy przeszłości. Od lat nie było polityki historycznej

  — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski, były szef MSZ, odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi nowego szefa MSZ Izraela.

  Według Witolda Waszczykowskiego receptą na ataki za strony izraelskiej powinna być przede wszystkim promocja Polski i naszego punktu widzenia na arenie międzynarodowej.

  Historycy są bardzo ważni i powinni pomóc, ale włączyć się w to powinni także politycy i szeroko rozumiani ludzie kultury. To będzie trwało latami. Trzeba całą narrację dotyczącą II wojny światowej i losów Polski przekazać światu. W postaci filmów, książek, i tak dalej. Potrzeba szerokiego udział wielu instytucji, aby pokazać Polskę jako kraj nowoczesny z piękną, bogatą historią

  — mówił.

  Były szef MSZ stwierdził też, że polski rząd powinien starać się docierać do społeczności międzynarodowej, aby także za granicą pojawiały się głosy potępiające wypowiedź Katza.

  Warto dotrzeć do przyjaciół Polski za granicą, również w Izraelu, którzy by wywołali taką falę protestu przeciwko tym słowom. Warto też zwrócić uwagę na Polonię w USA. Warto dotrzeć do wszystkich, których słowo coś znaczy w przestrzeni publicznej, międzynarodowej, aby te słowa Katza spotkały się z potępieniem

  — powiedział.

  as

  Polubienie

 25. jola290
  Panie Sasin a wie Pan na co ja czekam? na gwiazdkę z nieba. Chce mieć ją w domu na telewizorze

  charry
  Przeprosiny przeprosinami,a tu chodzi o jasne stanowisko parlamentu i rządu w sprawie act 447 Just i jasne przeciwstawienie się Holocaust Industry.

  teresa
  Panie prędzej UFO wyląduje pod sejmem niż Izrael przeprosi. Jesteście tylko lokajami

  olo
  nie strasz Sasin, nie strasz, prężysz muskuły aż ci żyłka pęknie, i tak żydom nie podskoczysz…

  Prawdecka
  Przeprosin nie będzie stąd czekanie na nie jest stratą czasu. Mamy chyba dosyć swoich problemów aby zajmować się krajem, który demonstruje jawną wrogość wobec narodu polskiego.

  degrengolada
  A może Izrael nie chce dobrych relacji z Polską? To wtedy co?

  https://wpolityce.pl/polityka/434666-sasin-nie-damy-sie-obrazac-oczekujemy-przeprosin

  Minister Sasin kategorycznie: Chcemy dobrych relacji z Izraelem, ale nie damy się obrażać. Oczekujemy przeprosin

  opublikowano: za 28 minut · aktualizacja: za 26 minut


  Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów / autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

  Chcemy dobrych relacji z Izraelem ale nie mogą być one oparte na odpuszczaniu spraw ważnych dla Polski; nie damy się obrażać – oczekujemy przeprosin – oświadczył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jeśli Izrael nie przeprosi, to będziemy adekwatnie reagować – podkreślił.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jasne stanowisko polskiej dyplomacji: Oczekujemy na przeprosiny władz Izraela. Musi być reakcja na tak haniebną wypowiedź
  https://wpolityce.pl/polityka/434616-jasne-stanowisko-polskiej-dyplomacji-ws-wypowiedzi-katza

  CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Waszczykowski: Ktokolwiek próbuje przypominać, że Żydzi nie byli jedyną ofiarą II wojny światowej, trafia na wściekły atak
  https://wpolityce.pl/polityka/434647-waszczykowski-zydzi-twierdza-ze-byli-jedynymi-ofiarami

  Sasin podkreślił we wtorek w TVP Info, że Polska od lat pracuje, żeby relacjo polsko-żydowskie były „jak najlepsze”. Przypomniał o wspólnej deklaracji z czerwca 2018 r., podpisanej przez premierów Mateusza Morawieckiego oraz Benjamina Netanjahu, której celem jest „rozwiązanie konfliktu o pamięć o Holokauście między rządami Polski i Izraela”. Jak dodał, dokument ten jest „dobrym fundamentem do tego, żeby budować na prawdzie te relacje, bo inaczej niż na prawdzie dobrych relacji zbudować się nie da”.

  ZOBACZ: PEŁNA TREŚĆ deklaracji premierów Izraela i Polski. „Oba rządy nawołują do powrotu do spokojnego dialogu”
  https://wpolityce.pl/historia/401549-pelna-tresc-deklaracji-premierow-izraela-i-polski

  To, że dzisiaj mamy kolejny kryzys w tych relacjach (polsko-żydowskich), to przecież nie jest wina Polski, nie jest to wina jakiegokolwiek środowiska politycznego w Polsce. To jest efekt nieodpowiedzialnych zupełnie zachowań i wypowiedzi polityków izraelskich, w tym skandaliczna, rasistowska wypowiedź ministra spraw zagranicznych Izraela. Czyli nie jakiegoś tam publicysty, dziennikarza czy kogoś kto wypowiada się w sposób nieoficjalny, tylko wysokiego urzędnika państwa Izrael, człowieka odpowiedzialnego za relacje międzynarodowe, który wypowiada słowa zupełnie niedopuszczalne

  — zauważył minister.

  Jak dodał, Polska „nie może na to pozostać obojętna”.

  Chcemy dobrych relacji z Izraelem, ale to nie mogą być relacje oparte na tym, że my będziemy odpuszczać sprawy ważne dla Polski i będziemy się dawać obrażać

  — powiedział Sasin.

  Oczekujemy przeprosin – sprawa nie jest zamknięta

  — oświadczył.

  Sasin zwrócił uwagę, że w „swojej postawie” Izrael jest „osamotniony”, bo nie wspierają go ani środowiska żydowskie, ani Stany Zjednoczone. Wskazał na słowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która we wtorek na Twitterze napisała:

  „Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza”.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ambasador Mosbacher zdecydowanie krytykuje wypowiedź Katza: „Nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze”
  https://wpolityce.pl/polityka/434605-ambasador-mosbacher-zdecydowanie-krytykuje-wypowiedz-katza

  Zdaniem szefa KSRM, kiedy politycy izraelscy zdadzą sobie sprawę, że „tym razem przeholowali”, to przeproszą.

  Jeśli nie, to oczywiście będziemy adekwatnie reagować. Nie pozostanie to na pewno bez wpływu na nasze dalsze relacje

  — podkreślił Sasin.

  Katz, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście stwierdził:

  „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

  Dziennik „Jerusalem Post” poinformował w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie, gdzie odbywał się szczyt bliskowschodni, premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz kancelaria premiera Izraela. Według przedstawionych przez stronę izraelską wyjaśnień, w rzeczywistości szef izraelskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie i odnosił się jedynie do tych Polaków, którzy współpracowali z nazistami.

  Po wypowiedzi Katza, premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 do Izraela. Wyjaśnił, że podjął taką decyzję, ponieważ sformułowania, które padły z ust powołanego na ministra spraw zagranicznych Israela Katza, „są absolutnie niedopuszczalne”.

  kpc/PAP

  Polubienie

 26. Ledroit@Ledroit
  „Haszczyński zaznacza, że nie wszyscy Polacy wyszli z II wojny światowej czyści jak łza (…)” – fakt, także całe mn óstwo Żydów nieco się zbrukało. Ale o nich mówić nie wolno, co? BTW Poczytajcie proszę opowiastki „ocalonych”, takie jak ta: „wywieźli nas do lasu i kazali kopać groby. Uderzyłem łopatą strażnika i uciekłem do USA” – wspomina szczęściarz, którego olbrzymi majątek został w Polsce… Czytając webserwis Yad Vashem rozumiem dlaczego zadawanie pytań na temat tamtych czasów karane jest w tak wielu krajach więzieniem.

  Freeman
  Tylko w Polsce k.s za ukrywanie żydów i mimo to najwięcej ratowali nasi…mówi samo za siebie…

  Lucy
  Ale na miłość boską! To nie Polacy zgotowali im ten los. Gdyby nie bohaterscy Polacy, to w ogóle nikt z nich by nie ocalał. Oni muszą wiedzieć, że los Polaków był taki sam w okupowanej Polsce ..

  Lublinianka
  Dopuśćcie wreszcie do głosu specjalistów od relacji polsko-żydowskich jak m.in. dr Ewa Kurek. Niech świat usłyszy PRAWDĘ o II wś i roli Żydów w pogromie ich własnego narodu. My o tym mówimy, oni – nie

  kubus2x@kubus2x
  Ale stek bzdur , Postawę żydów najlepiej obrazuje historia Jerzego Kosińskiego pseudo powieściopisarza który splagiatował Malowanego Ptaka . Wraz z ojcem przetrwał wojnę ukrywając się na wiosce u chłopów współpracujących z AK . Kiedy pojawili się rosjanie wszystkich zadenuncjował NKWD i jego wybawiciele dostali kulkę . Od taka żydowska wdzięczność A dalej było jeszcze fajniej ale to juz zapraszam do lektury. Artykuł żałosny.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/434661-przekazy-rodzinne-zydow-o-zlych-polakach-cenna-uwaga

  Przekazy rodzinne Żydów o złych Polakach? Cenna uwaga: „To wynik tego, że to wśród Polaków przetrwali przodkowie”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  Sala Imion w Yad Vashem (zdjęcie ilustracyjne) / autor: Fratria wPolityce.pl

  Przekazy rodzinne o złych Polakach to wynik tego, że to wśród Polaków przetrwali przodkowie. Ponad 2,5 mln polskich Żydów, którzy wpadli w ręce Niemców i ich kolaborantów, nie mogło opowiedzieć wnukom o swoich niepolskich traumach – podkreśla Jerzy Haszczyński w swoim komentarzu w „Rzeczpospolitej”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Waszczykowski: Ktokolwiek próbuje przypominać, że Żydzi nie byli jedyną ofiarą II wojny światowej, trafia na wściekły atak
  https://wpolityce.pl/polityka/434647-waszczykowski-zydzi-twierdza-ze-byli-jedynymi-ofiarami

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Wildstein: Mamy w Polsce ośrodki, które służą deformacji historii naszego narodu. To, że rezonują w Izraelu to jest oczywiste
  https://wpolityce.pl/polityka/434409-wildstein-pan-katz-nagadal-rasistowskich-bzdur

  Analizując kryzys między Polską i Izraelem dziennikarz „Rz” stwierdza, że jego przyczyny są tak głębokie, że bez przeorania sposobu myślenia o historii w obu krajach będzie on wracał latami. Haszczyński zaznacza, że nie wszyscy Polacy wyszli z II wojny światowej czyści jak łza, o czym nie wolno milczeń i zapominać.

  Ale nie są to ofiary państwa polskiego ani narodu

  — podkreśla jednocześnie.

  Autor radzi z kolei izraelskiej stronie po prostu „refleksję”. Zwraca przy tym uwagę na ważną rzecz.

  Przekazy rodzinne o złych Polakach to wynik tego, że to wśród Polaków, w śmiertelnym lęku, przetrwali ich przodkowie. Ponad 2,5 miliona polskich Żydów, którzy wpadli w ręce Niemców i ich kolaborantów, nie mogło opowiedzieć dzieciom i wnukom o swoich niepolskich traumach, bo zostało zamordowanych. Poza tymi z nielicznych, choć nagłośnionych, list Schindlera. To jest upiorne dziedzictwo nazistowskich Niemiec

  — pisze.

  ZOBACZ WIĘCEJ: Żadnej refleksji! „Haaretz” przypomina antypolski paszkwil: Nikt nie zapomni tysięcy Polaków, którzy pomagali nazistom
  https://wpolityce.pl/polityka/434519-haaretz-przypomina-antypolski-paszkwil

  kpc/rp.pl

  kubus2x@kubus2x
  Do Ksawyer trzeba znać historię Żydzi nie mieszkali w gettach tylko w eksterytorialnych enklawach , te enklawy oni sami tworzyli i nie respektowali w nich żadnych przejawów państwa Polskiego, a tworzyli tam swoje własne prawa i zasady.

  arkus@arkus
  Izrael to nie Europa. Nie róbcie Palestyny w Polsce. Bliskowschodnia nienawiść nie jest naszą tradycją.

  oko
  Żydzi jacy są to widać po Palestynie i niech się nie wybielają, bo charakter widać.

  Freeman
  https://dorzeczy.pl/historia/47409/Ameryka-nie-dla-Zydow.html

  Rzymianin
  Bardzo cenne spostrzeżenie. Tak samo jest z obozami zagłady. W Polsce dba się o nie i utrzymuje, a np. w Austrii ziemie pod nimi przekazuje deweloperom. Wniosek: za 20 lat bedą tylko obozy w Polsce.

  Polubienie

 27. dls Maverick @dls Maverick:
  …ale rodzi skutki prawne swiatowe. Zagrozenie jest straszne..bo polityka lizusostwa doprowadzic moze do placenia. Moze i nawet w ratach..

  UPAdlina @UPAdlina:
  A co mają te błazny powiedzieć? „Polskie prawo ma się nijak do ustawy 447”? Jak wygląda „polskie prawo” w konfrontacji z żydo-uSSmańskim interesem to już wszyscy widzieli w kwestii poprawki do ustawy o IPN, czy ustawy o repolonizacji mediów. Tak więc ustawa 447 obliguje uSSmanów do nacisków na „polskie” władze w kwestii wypłacenia żydom prawem kaduka 300 mld dolarów, a jakiekolwiek protesty „naszych” pacynek z warszawki mogą zostać szybko skwitowane standardowym tekstem Moshbacher: „Proszę już do mnie nie dzwonić w tej sprawie, bo kongres już podjął decyzję w tym temacie”. Tak wygląda to „NIJAK” panie Dworczyk. Pokiwać głową to można nad pańską błazenadą.

  jwu @jwu:
  Skoro nie rodzi skutków prawnych ,to dlaczego Pompeo się o nią dopytywał ?

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-kprm-ustawa-447-nie-rodzi-skutkow-prawnych-w-polsce/


  źr. dworczyk.pl

  SZEF KPRM: USTAWA 447 NIE RODZI SKUTKÓW PRAWNYCH W POLSCE

  20 lutego 2019|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Polskie prawo ma się nijak do tzw. ustawy 447. To, że Kongres USA ją przyjął, możemy skwitować pokiwaniem głowy – mówił na antenie Telewizji Trwam Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  We wtorek szef KPRM Michał Dworczyk był gościem programu „Polski punkt widzenia” w Telewizji Trwam. Podczas rozmowy na temat relacji polsko-izraelskich odniósł się m.in. do amerykańskiej ustawy JUST Act 447, która pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich i otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Mimo zwracania uwagi na jej potencjalnie olbrzymie zagrożenie dla Polski, polskie władze oficjalnie bagatelizowały tę sprawę. Podobne stanowisko wyraził teraz minister Dworczyk.

  Przeczytaj: Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB

  – Polskie prawo ma się nijak do tzw. ustawy 447 – powiedział szef KPRM. – To, że Kongres ją przyjął, możemy skwitować pokiwaniem głowy, natomiast ta ustawa nie działa w Polsce i nie rodzi skutków prawnych dla Polski .

  PRZECZYTAJ: Winnicki dla Kresy.pl: ws. ustawy 447 mamy do czynienia ze skandaliczną zmową milczenia

  CZYTAJ TAKŻE: Poseł Wilk: Just Act 447 może być największym problem Polski od czasów II Wojny Światowej

  Zobacz: Szef MSZ Jacek Czaputowicz bagatelizuje sprawę ustawy 447

  Podczas rozmowy Dworczyk przywoływał też ubiegłoroczną deklarację podpisaną przez premierów Mateusza Morawieckiego i Binjamina Netanjahu, podkreślając jej znaczenie jako dokumentu potępiającego antypolonizm.

  – To pierwszy oficjalny dokument, w którym rząd Izraela razem z rządem polskim potępia antypolonizm obok antysemityzmu, gdzie jednoznacznie zostało wskazane, że sprawcami dramatu II wojny światowej są Niemcy – nie jacyś anonimowi naziści czy faszyści – a naród polski, podobnie jak naród żydowski – był ofiarą tej brutalnej agresji – mówił Dworczyk. Jego zdaniem, jeszcze rok temu „Polska była praktycznie osamotniona” wobec oskarżeń z zagranicy. Podkreślał, że teraz „najważniejsze organizacje żydowskie”, w tym Światowy Kongres Żydów, „niezwykle krytycznie i ostro wypowiadały się w sprawie tych haniebnych słów wypowiedzianych przez ministra spraw zagranicznych Izraela”. – Polska ma wsparcie nie tylko od swoich zagranicznych sojuszników, ale również właśnie od organizacji żydowskich –  zaznaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Przeczytaj: KPRM, MSZ i BBN – pełne i zgodne zadowolenie z wyjaśnień Izraela ws. słów Netanjahu

  Należy zaznaczyć, że oficjalnie Światowy Kongres Żydów (WJC) zajął krytyczne stanowisko wobec wypowiedzi dziennikarki MSNBC Andrei Mitchell, która podczas relacji na żywo z Warszawy mówiła, że powstańcy z getta warszawskiego walczyli z „polskim i nazistowskim reżimem”. Dopiero stanowisko WJC spowodowało, że dziennikarka przeprosiła za „nieszczęśliwą niedokładność”. Jednak w sprawie antypolskich słów p.o. szefa MSZ Israela Katza, prezydent WJC Ronald Lauder oficjalnie potępił „pogorszenie relacji między Polską a Izraelem”. Wyraził żal, że „wciąż krążą obrzydliwe i obraźliwe stereotypy, które przez lata spowodowały tyle bólu i cierpienia po obu stronach” i zaznaczył, że „taki język nie powinien mieć miejsca w cywilizowanym dyskursie”. W żadnym miejscu nie odniósł się jednak wprost do słów ministra Katza; jego nazwisko, podobnie jak wypowiedź, nie pojawiają się nawet w oficjalnym komunikacie Światowego Kongresu Żydów.

  Zdaniem Dworczyka, problem wynika z kilkudziesięcioletnich zaniedbań na polu prowadzenia polityki historycznej. Powiedział, że polski rząd oczekuje, „że słowa wypowiedziane przez ministra spraw zagranicznych wywołają reakcję rządu izraelskiego”. Odnośnie wypowiedzi izraelskiego premiera, który mówił o „współpracy Polaków z nazistami” uznał, że „ta sprawa została wyjaśniona” tłumacząc, że „Jerusalem Post” przekręciło jego słowa.

  Podczas rozmowy z TV Trwam szef KPRM chwalił też relacje polsko-amerykańskie, podkreślając, że stacjonują u nas wojska USA, a „władze Stanów Zjednoczonych wyrażają zgodę na sprzedaż najnowocześniejszego sprzętu wojskowego Polsce”. Wymienił w tym kontekście systemy Patriot. Twierdził, że takim sprzętem „dysponują dzisiaj wyłącznie Stany Zjednoczone” [faktycznie systemy Patriot w tej konfiguracji mają dopiero zostać wdrożone w armii USA – red.], a „Polska otrzymała zgodę na transfer tej technologii”.

  Wcześniej w rozmowie z RMF FM Michał Dworczyk mówił, że Polska chce mieć jak najlepsze relacje zarówno z Izraelem, jak i z Iranem. Twierdził, że „jesteśmy cały czas bardzo ważnym, jeśli nie jednym z najważniejszych partnerów Izraela w Europie”, choć „zdarzają się napięcia”. Zaznaczył, że głosy o zniszczeniu relacji polsko-izraelskich są nieprawdziwe.

  RIRM / rmf24.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 28. Obawiamy się, że w Paryżu odbędzie się dwudniowe szkalowanie Polski; obarczanie nas za zagładę Żydówhttps://youtu.be/RvTtq8g9ywQ

  Radio WNET
  Published on 20 Feb 2019

  UnnamedFear
  Już to pisałem, ale jeszcze raz podam (może więcej osób zobaczy). Według strony MNiSW przekazano 76 800 zł dla projektu (nr 31H 13 0027 82) pt. Tłumaczenie na język angielski i publikacja w Internecie książki pt.: „Alina Cała, Żyd – wróg odwieczny? Antysemityzm w Polsce i jego źródła”, Wydawnictwo Nisza, Warszawa 2012 (angielski tytuł roboczy: „AntisemitismIn Poland and Its Roots”). O merytoryczności książki można znaleźć w Internecie, ale skoro My finansujemy takie kwiatki, to jak nas mają postrzegać za granicą?

  Wojciech Jakiś
  Jak zwykle Gowin albo Gliński. Dwie antypolskie kurwy z nadania Pana Chore Kolanko.

  Jarek Cudaczek
  polska akademia nauk finansuje i organizuje antypolski zydowski faszyzm !!! – to sie w glowie nie miesci !!!

  Jisaburo Ozawa
  Następne pokolenie francuzów to będą muzułmanie i będą stawiać pomniki Hitlerowi.

  Zenon Bukowski
  To na taką antypolską konferencję idą podatników polskich pieniądze przez Polską Akademię Nauk. Panie Premierze coś jest nie tak. Jak finansujemy takich ludzi jak Jan Grabowski, Jan Gross, Barbara Engelking to się nie dziwmy że Izrael zaczyna nas obrażać, a my wychodzimy na kosmicznych głupków z których się tylko śmieją.

  Niepokorny Patriota
  Premier Polski wysyła swoje dzieci do żydowskich szkół, po czyjej stronie on może być?

  Czarek Kraszewski
  Nie protestować tylko zrobić jak te lewaki w Londynie ostatnio. Zgłosić mowę nienawiści.

  HeSo
  Jak nie zaczniemy od wyjaśnienia prawdy o Jedwabnym to nie mamy co liczyć na zakończenie dalszych kłamstw o Polakach.

  Jarek Cudaczek
  brawo !!! – swiadomosc tej koniecznosci musi sie przebic do polakow – pozdrawiam

  Anna Komasa
  Pewnie ze jedwabne to symbol, ale myli sie Pan, ze odkrycie prawdy zmieni cokolowiek w dalszym napedzaniu roszczeń od Polski

  Jarek Cudaczek
  @Anna Komasa – w dluzszej perspektywie zmieni – zydowskiego ataku na kase nie powstrzyma

  Anna Komasa
  @Jarek Cudaczek No właśnie nie zmieni żydowskiego ataku na kase . A jakimi srodkami prowadzony jest ten atak wszyscy wiemy, tak więc jak już pisałam nic to nie zmieni w tych relacjach

  HeSo
  @Anna Komasa Zgadam się z Panią ale Przedsiębiorstwo Holokaust można spowolnić …, ale Jedwabne raczej symbol nieudolności rządu warszawskiego albo zaprzaństwa.

  Polubienie

 29. Gontarczyk: Zakłamana praca Engelking i Grabowskiego o zagładzie Żydów to masowa mistyfikacja

  Radio WNET
  Published on 20 Feb 2019

  Marcin Eko
  Czas na ekshumacjie jedwabnego i duży grant naukowy na badania dla takich naukowców jak Gontarczyk lub Kurek

  /ˈtiː piː/
  Engelkingowa i jej wypowiedź o „biologicznej” śmierci Polaków i „metafizycznej” śmierci żydów to wstyd dla nauki.

  witkocaster
  Engelking to metafizyczna rasistka.

  maurice perigord
  @witkocaster Ona, podobnie jak Grabowski czy Gross, nie pracują dla nauki, tylko dla brudnej kasy

  Yola
  Engelking nie jest historykiem

  Wieslawa Zielonka
  To rasizm w czystej postaci. Czy wolno w Polsce glosic rasistowskie poglady?

  Veneficarius 93
  ona należy do narodu „radzieckiego” nie innego zresztą jak Michniki, Grossy i inni tego typu – nasza polskojęzycznba wspólnota rozbójnicza przywieziona na czołgach radzieckich

  Marzena Kokoc
  Wykrztusi coś Pan wreszcie o krzywdach wyrządzonych przez Żydów na Polakach czy tylko obrona? Jaki margines… a zabory..? Ten temat trzeba dopiero dopiero rozpocząć. Jak to Judenraty nie miały wyjścia? „Indywidualnie” to rząd nas sprzedaje… a ten wywiad się w to wpisuje, choć zachowuje pozory „poprawności”…

  P Lrc
  No przecież mówił, że Engelking & co. dezawuuje świadectwo jakiegoś Polaka piszącego o kolaboracji Żydów z sowietami.

  Mateo Yavorsky
  Gontarczyk jałowo bije pianę, omijając wszystko co kontrowersyjne, choćby prawdziwe.

  Bar Rico
  No a Glinski jeszcze daje pieniadze na Polin! Brawo PiS!

  bartłomiej Zakrzewski
  Hańba

  mrfreddie04p
  Gliński to jest kawał kutafona. Nie wiem skąd bierze sięjego silna pozycja w PiS, ale powinien być natychmiast wywalony z rządu.

  biszbosz r
  Śmiech na sali. Komu On to tłumaczy ? Nam ? Polskie władze, demokratycznie wybrane współpracują w dziele likwidacji Polski. Naród śpi i spać będzie. Obudzi się z nożem na gardle. Jak zwykle.

  /ˈtiː piː/
  Oj zdziwiłbyś się, ilu osób w Polsce wierzy takim Engelkingom i in.

  Polubienie

 30. Lodowski: Trudno będzie Polakom wyzbyć się fałszywego stygmatu po oskarżeniu o antysemityzm, rasizm

  Radio WNET
  Published on Feb 21, 2019

  Tomek Lucek
  Tylko żydzi nas oczerniają kłamliwie . Mamy tez antypolski nierząd judaszy z agenturą żydowską w najważniejszych urzędach , sadach , mediach itp . Tu leży problem . Jakby nierząd chciał to w ciągu 2 tygodni podjął by takie kroki że oczernianie by się skończyło . A co jest ? Wspomaganie i przyzwalanie instytucji antypolskich ! Banda

  Andy Wood
  Niemcy też

  Polubienie

 31. Kozicki
  Chcewasz Hajs

  fartel
  – Aron, ty słyszałeś, że Polacy nie chcą nam płacić za II wojnę światową. – Ale przecież to nie oni wywołali tę wojnę. – a czy ja mówię, że wywołali. Ja mówię, że nie chcą płacić.

  nie chcę być nachalną
  czy z REPARACJI wojennych od NIEMCÓW coś WYSZŁO? JEDYNE CO WYSZŁO to włosy pana Mularczyka

  and
  Te słowa powinny paść rok temu w obronie ustawy, ale PIS wolał klęczeć przed żydami. Każda słabość prędzej czy później zostanie wykorzystana przez przeciwnika czy „sprzymierzeńca”.

  .
  Porażką jest to, że latali z podkulonymi ogonami do naszych „przyjaciół”.

  leming
  Trochę się pogubiłem, nie wiem co myśleć.Czy ta wypowiedż pana Mularczyka jest antysemicka czy nie jest ? Bo czasami mam wrażenie ze nazwanie żyda żydem jest już w jakiś sposób antysemityzmem.

  Lulek@Lulekza
  Od wielu lat mówił i pisal o tym Stanisław Michalkiewicz, i był wtedy posądzany o antysemityzm, także przez pisowców. Teraz nagle jego optykę przyjął PiS i portal wPolityce. Iluminacja jakaś czy co?

  Yakuza
  Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy, więc sami wyciągniemy kasiorę od Polaków i przekażemy ją Żydom, za stosowną prowizją 🙂

  1939-1956
  Wasz wybraniec na prezydenta Duda ratifikował umowę o wypłacaniu rent 50 tys ŻYDOM ZA ZBRODNIE NIEMIECKIE I SOWIECKIE, a kto Polakom wypłaca za zbrodnie bandytów niemieckich i sowieckich

  ceyr
  Odkrył Amerykę. Wszyscy to wiedzą od wielu lat. Może jeszcze odkryją 447 i to jakie wpływy mają wśród rządzących w Polsce.

  siostra Rachel
  reakcja komunistycznych władz była identyczna podsycanie antyniemieckich fobii oskarżenia o fałszowanie historii działanie w interesie Niemiec nawet zdradę. Kaczyński jest wiernym uczniem Gomułki

  https://wpolityce.pl/polityka/435094-mularczyk-zydzi-chca-od-polski-wyciagnac-pieniadze

  NASZ WYWIAD. Mularczyk: „Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze. Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy”

  opublikowano: za 24 minuty · aktualizacja: za 24 minuty


  Andrzej Mularczyk, poseł PiS / autor: Fratria wPolityce.pl

  Żydzi otrzymali bardzo dużo pieniędzy od Niemiec i nadal je dostają. Uznali, że teraz czas na nas. Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze. Ale nasza sytuacja jest kompletnie inna. Polska nie da sobie nic narzucić, ani nie pozwoli nic od siebie wyciągnąć. Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy. Żydzi będą musieli to zrozumieć

  — mówi w rozmowie z wPolityce.pl Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości i członek Parlamentarnego Zespołu do spraw oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w czasie II wojny światowej.
  (…)
  Ambasador Georgette Mosbacher podtrzymuje apel sekretarza stanu Mike’a Pompeo, żeby Polska zwróciła mienie żydowskie. Co w tej sprawie zrobi rząd? Będą jakieś działania?

  Rząd podejmie decyzję po analizie całości zagadnienia. Nie możemy odrywać słów, które padają w Izraelu oraz są wypowiadane przez polityków amerykańskich od problematyki II wojny światowej. Niestety, II wojna światowa nie została w żaden sposób rozliczona. Mamy do czynienia z sytuacją kuriozalną, będąc ofiarą II wojny światowej nie dostaliśmy reparacji wojennych ani indywidualnych odszkodowań. Świat kompletnie nie rozumie tego co się w Polsce wydarzyło w czasie wojny.

  Jeżeli pyta pan o zwrot mienia żydowskiego to dla mnie sprawa jest jednoznaczna i zamknięta.

  Czyli?

  Polska nie będzie nikomu płacić żadnych odszkodowań. Te kwestie były uregulowane w latach 60. Natomiast drugą sprawą jest przedstawienie naszych roszczeń Niemcom.

  Co z raportem na temat strat wojennych, który miał przygotować kierowany przez pana zespół parlamentarny?

  Raport już praktycznie skończony.

  Kiedy się ukaże?

  Data publikacji zależy od decyzji politycznej. Osobiście wolałbym, żeby nasz dokument nie został przedstawiony w ogniu kampanii wyborczej. Jest to bowiem sprawa, która wymyka się z bieżącej kalkulacji politycznej. To kwestia o charakterze fundamentalnym, która dotyczy naszych interesów narodowych. Sprawa łączy się bezpośrednio z kwestiami, które podnoszą dzisiaj Żydzi. Jeżeli chcemy je rozwiązać, musimy być konsekwentni i w pewnym momencie żądanie roszczeń od Niemiec musimy połączyć z naszymi najważniejszymi sojusznikami w UE i z USA. Oni muszą wiedzieć, że Polska nie dostała odszkodowań i reparacji wojennych. Świat powinien wiedzieć, jaka jest skala naszych potencjalnych roszczeń.

  Kiedy raport zostanie opublikowany powinien zostać przekazany najważniejszym osobom na świecie. Myślę nie tylko o politykach, ale i o przedstawicielach mediów czy wydawnictw prasowych. To musi być wiedza powszechna, bo dzisiaj widać, że to co się wydarzyło w czasie II wojny światowej w Polsce jest kompletnie nieznane.

  Niestety, na Zachodzie i w USA dominuje całkiem inna narracja. Będzie ją bardzo trudno zmienić. Dziś pojawił się mocny głos w obronie Polski w izraelskim dzienniku „Haaretz”.Premier Morawiecki odpowiada na oszczerstwa Katza: Nie zaakceptujemy kłamstw i rasistowskich obelg. Ale minister Katz nie zamierza przepraszać. Dorzucił kolejne oskarżenia pod adresem Polski. Co w tej sprawie można jeszcze zrobić?

  Nasza reakcja powinna być bardzo chłodna. Musimy jednoznacznie ocenić takie zachowania izraelskich polityków i pokazywać, że są wobec nas wrogie. Nie możemy ich akceptować, ponieważ mimo różnych sporów politycznych są one niedopuszczalne.

  Zaprasza się gości do domu, którzy później obrażają gospodarzy. W naszym kręgu kulturowym i cywilizacyjnym jest to rzecz niewyobrażalna. Dzisiaj wszyscy otwieramy oczy na zachowania Żydów. Ze zdumieniem obserwujemy jak się zachowują. Może różne zachowaniami na świecie dotyczące Żydów są reakcją na ich arogancję? W tej arogancji nie uwzględnia się partnerów, z którymi prowadzi się dialog. Musimy z tego wyciągnąć wnioski, ale nasza postawa i reakcja musi być bardzo chłodna i przemyślana. Nie mogą to być zachowania emocjonalne. Wiemy z kim gramy. Wiemy, o co chodzi.

  A o co chodzi w tej grze?

  O pieniądze. Żydzi otrzymali od Niemców ponad 35 miliardów dolarów w wyniku prowadzenia różnych akcji odszkodowawczych. Polacy otrzymali niecałe dwa miliardy euro. Są to kwoty nieporównywalne. To wszystko pokazuje, że chodzi o pieniądze. Żydzi otrzymali bardzo dużo pieniędzy od Niemiec i nadal je dostają. Uznali, że teraz czas na nas. Żydzi chcą od Polski wyciągnąć pieniądze. Ale nasza sytuacja jest kompletnie inna. Polska nie da sobie nic narzucić, ani nie pozwoli nic od siebie wyciągnąć. Nie damy się traktować w sposób przedmiotowy. Żydzi będą musieli to zrozumieć.

  Not. TP

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Prof. Norman Finkelstein: „Izrael wykorzystuje zmiany w polskim prawie, aby po raz kolejny zagrać kartą Holokaustu”

  NASZ WYWIAD. Prof. Żaryn: Powinniśmy zabiegać o zgodę środowisk żydowskich na kontynuowanie ekshumacji w Jedwabnem

  NASZ WYWIAD. Waszczykowski: „Według Żydów jedyną ofiarą II wojny światowej byli oni. Nigdy nie zgodzą się na rozszerzenie narracji”

  autor: Zespół wPolityce.pl

  dominik@dominik
  „Według informacji zawartych w wydanym przez MON w 1974 r. dzienniku wojennym generała pułkownika Franza Haldera, w tomie trzecim, zatytułowanym „Od kampanii rosyjskiej do marszu na Stalingrad, 22.06.1941 r. – 29.09.1942 r.”, gdy Niemcy uderzyli na ZSRR w czerwcu 1941 r., za Białymstokiem wytworzył się stały front. Niemcy otoczyli jednostki NKWD. W dwóch kotłach prawdopodobnie znalazło się od sześćdziesięciu do stu jednostek NKWD, wśród których Wehrmacht zidentyfikował kilkadziesiąt żydowskich jednostek NKWD. Po napaści Niemców na ZSRR Stalin ogłosił tak zwaną wojnę Związku Radzieckiego. Wezwał wszystkie narody Związku Radzieckiego by, jeśli gdziekolwiek spotkają Niemców, prowadzili z nimi bezwzględną walkę. W ten sposób Stalin przeniósł walkę z armii regularnych na cywilów. Stalin wezwał też między innymi wszystkich przyjaciół i sympatyków Związku Radzieckiego do włączenia się do tej walki. Dla Niemców stało się oczywiste, że na tyłach ich frontów utworzy się partyzantka z tych niedobitków rosyjskich i żydowskich, które przedarły się przez kotły.

  Po obławie Żydzi powrócili do swoich miejscowości, między innymi do Jedwabnego. Wehrmacht, który zidentyfikował Żydów w kotłach, postanowił wziąć odwet na tych Żydach, którzy pochodzili z danych miejscowości, byli w armii radzieckiej lub w NKWD i walczyli ramię w ramię z komunistami. Oddział białostocki Wehrmachtu wezwał szybko Himmlera na naradę, na której postanowiono, że w lipcu i sierpniu zostaną rozstrzelani wszyscy Żydzi związani z NKWD i biorący udział w walce z Niemcami. Niemcy zaplanowali wybicie od czterdziestu do pięćdziesięciu młodych Żydów w każdej większej miejscowości, a następnie wyniszczyć ich do trzeciego pokolenia przez spalenie ich rodzin.”

  GDY MAMY TAKICH SOJUSZNIKOW JAK IZRAEL I USA TO ZADNYCH WROGOW JUZ NIE POTRZEBUJEMY.

  Pol
  Kiedy rząd Polski wobec żydowskiej agresji zareaguje symetrycznie? Kiedy wystawi żydom rachunek za żydowskie zbrodnia na Polkach?

  janbogatko@janbogatko
  Ludziom trzeba wytłumaczyć jedno: żydzi mają prawo do odzyskania swego majątku jako SPADKOBIERCY na takich samych zasadach, jak i inni potomkowie obywateli polskich. Skandal (hucpa) polega na tym, że organizacje żydowskie uzurpują sobie, że to właśnie one są spadkobiercami żydów, którzy nie pozostawlii spadkobierców. I tu pojawia się problem prawny – zgodnie z prawem spadkowym na całym świecie w sytuacji braku spadkobierców majątek przejmuje państwo. Poza tym są wypadki, że żydzi byli Polakami (żydzi w znaczeniu wyznawcy religii mojżeszowej).

  dominik@dominik
  Po wejściu Rosjan natychmiast z urzędów zwolniono Polaków i wszystkie urzędy, łącznie z miejskim, obsadzili Żydzi. Otrzymali oni od Rosjan broń i utworzyli miejscową milicję. Sporo młodych Żydów wstąpiło do NKWD, do Komsomołu, do partii bolszewickiej. W Jedwabnem Żydzi utworzyli listę Polaków do wywózki na Sybir i bezpośrednio ją nadzorowali. Komisarz spod Moskwy, zapytany przez Polkę wytypowaną wraz z rodziną do wywózki, skąd zna szczegóły dotyczące liczby osób w jej rodzinie, skąd wie, że posiada konia i wóz, na który mają się załadować, odpowiedział: To nie my przywieźliśmy ze sobą swoje sobaki, to wy macie tu swoich iwrejów.

  Żydzi odegrali szczególną rolę w ujawnieniu i rozbiciu polskiego ruchu oporu przez NKWD i Armię Czerwoną. Doszło do walki, w której zginęli partyzanci i enkawudziści. Doszło do aresztowania księdza Szumowskiego związanego z ruchem oporu. Został on wywieziony do Mińska Białoruskiego i rozstrzelany.

  Baumsteinauer
  Oni żądają nie 65 a 300 mld USD. Chodzi o to, byśmy nie mogli zapłacić – wówczas zażądają spłaty w postaci nieruchomości. To wariant B, gdy będą musieli zwinąć państwo Izrael i przenieść się do Polin

  gosc
  Moze zakupione ostatnio 9 ton zlota, jest przeznaczone na stopniowa splate roszczen zydowskich??? https://www.forbes.pl/gospodarka/nbp-kupil-9-ton-zlota-ile-wynosza-rezerwy-polski-w-zloto/mhqnc2w

  Ledroit@Ledroit
  „Zaprasza się gości do domu, którzy później obrażają gospodarzy. W naszym kręgu kulturowym i cywilizacyjnym jest to rzecz niewyobrażalna. (…)” – ale w żydowskim kręgu „kulturowym” ta zasada jest podstawą wszelkich działań od tysięcy lat. I to trzeba zrozumieć.

  uwaga
  warto przypomnieć, 16 września 1939, w Żydowski Nowy Rok, NIEMCY ZRÓWNALI Z ZIEMIĄ CAŁĄ DZIELNICĘ ŻYDOWSKĄ W WARSZAWIE, po upadku powstania w Getcie, NIEMCY ZRÓWNALI Z ZIEMIĄ CAŁY TEREN GETTA…

  janbogatko@janbogatko
  Ludziom trzeba wytłumaczyć jedno: żydzi mają prawo do odzyskania swego majątku jako SPADKOBIERCY na takich samych zasadach, jak i inni potomkowie obywateli polskich. Skandal (hucpa) polega na tym, że organizacje żydowskie uzurpują sobie, że to właśnie one są spadkobiercami żydów, którzy nie pozostawlii spadkobierców. I tu pojawia się problem prawny – zgodnie z prawem spadkowym na całym świecie w sytuacji braku spadkobierców majątek przejmuje państwo. Poza tym są wypadki, że żydzi byli Polakami (żydzi w znaczeniu wyznawcy religii mojżeszowej).

  oli
  Żydzi chcieli i dostali choćby od Glińskiego-100 mln na cmentarz,około 200 mln na muzeum Polin…..To taka nacja, że chcą coraz więcej bo do tej pory dostawali!!

  dominik@dominik
  Po wejściu Rosjan natychmiast z urzędów zwolniono Polaków i wszystkie urzędy, łącznie z miejskim, obsadzili Żydzi. Otrzymali oni od Rosjan broń i utworzyli miejscową milicję. Sporo młodych Żydów wstąpiło do NKWD, do Komsomołu, do partii bolszewickiej. W Jedwabnem Żydzi utworzyli listę Polaków do wywózki na Sybir i bezpośrednio ją nadzorowali. Komisarz spod Moskwy, zapytany przez Polkę wytypowaną wraz z rodziną do wywózki, skąd zna szczegóły dotyczące liczby osób w jej rodzinie, skąd wie, że posiada konia i wóz, na który mają się załadować, odpowiedział: To nie my przywieźliśmy ze sobą swoje sobaki, to wy macie tu swoich iwrejów.

  Żydzi odegrali szczególną rolę w ujawnieniu i rozbiciu polskiego ruchu oporu przez NKWD i Armię Czerwoną. Doszło do walki, w której zginęli partyzanci i enkawudziści. Doszło do aresztowania księdza Szumowskiego związanego z ruchem oporu. Został on wywieziony do Mińska Białoruskiego i rozstrzelany.

  Polubienie

 32. BEK
  Skoro nie ma Niemców, tylko są NAZIŚCI, nie powinno być Polaków tylko SZMALCOWNICY. A więc tego się trzymajmy: winni są wyłącznie NAZIŚCI i SZMALCOWNICY.

  chłodnym oczkiem
  Podobnie Żydzi nie zgadzają się z „narracją”, że Pan Jezus był Mesjaszem. I co to kogo obchodzi…? „Psy [niech sobie] szczekają, karawana [niech] jedzie dalej”

  taa
  ciekawe kto wtedy bedzie sie bal bo akurat zydzi i USA ma wiecej w Polsce do stracenia niz Polska w USA i Izraelu

  adx
  Alois Brunner, pomocnik Eichmana, który organizował deportacje Żydów z różnych krajów do Oświęcimia czynił to przy pomocy policji żydowskiej – czyli kolaborantów. Pisze o tym Wiesental w swej książce.

  zenonek
  a hollywoodzkie wytwornie filmowe do kogo naleza? do kogo nalezy dystrybucja filmow? przestan pan panie waszczykowski przynudzac ze filmami cos zdzialacie…

  https://wpolityce.pl/polityka/435075-waszczykowski-wedlug-zydow-to-oni-byli-jedyna-ofiara-wojny

  NASZ WYWIAD. Waszczykowski: „Według Żydów jedyną ofiarą II wojny światowej byli oni. Nigdy nie zgodzą się na rozszerzenie narracji”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Witold Waszczykowski / autor: Fratria wPolityce.pl

  Według Żydów jedyną ofiarą II wojny światowej byli oni. Nigdy nie zgodzą się na rozszerzenie narracji o przebiegu i skutków wojny. Nie zgodzą się na pokazanie, że inne narody też cierpiały

  — mówi portalowi wPolityce.pl Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.

  wPolityce.pl: Premier Mateusz Morawiecki w „Haaretz” odpowiada na oszczerstwa Katza: Nie zaakceptujemy kłamstw i rasistowskich obelg. Mocna i potrzebna wypowiedź. Ale chciałem pana zapytać, jak uspokoić napięcie w relacjach polsko-izraelskich?

  Witold Waszczykowski: Z dnia na dzień nie da się ich złagodzić. W grupie Żydów, którzy przetrwali II wojnę światową mamy do czynienia z zakorzenionymi poglądami. Tkwi w nich naturalna zadra za to, co się stało w Europie. Według Żydów jedyną ofiarą II wojny światowej byli oni. Nigdy nie zgodzą się na rozszerzenie narracji o przebiegu i skutków wojny. Nie zgodzą się na pokazanie, że inne narody też cierpiały. Trzeba też brać pod uwagę fakt, że w Izraelu jest duża grupa emigrantów z dawnego Związku Radzieckiego. Około miliona osób.

  Rosyjski jest drugim językiem w Izraelu.

  Ci emigranci nie pałają sympatią do Polski. Kolejna ważna kwestia w tej sprawie to fakt, że chodzi o wielkie pieniądze, o mienie bezspadkowe.

  Ambasador Georgette Mosbacher podtrzymuje apel sekretarza stanu Mike’a Pompeo o zwrocie przez Polskę mienia żydowskiego. Co w tej sprawie będzie robił rząd?

  Te słowa wynikają z naleciałości i wpływów diaspory żydowskiej w USA, która domaga się restytucji mienia. Nic nie zrobimy, dlatego, że możliwość dochodzenia roszczeń w Polsce istnieje na drodze cywilnej. Nie stać nas teraz na wielką ustawę reprywatyzacyjną. Ponad 80 proc. poszkodowanych w czasie II wojny światowej to Polacy, a nie Polacy narodowości żydowskiej czy pochodzenia żydowskiego. To jest sprawa, która przez długie lata nie zostanie rozstrzygnięta. Życie w czasie II wojny światowej i po wojnie było bardzo skomplikowane. Majątek, który został zabrany już dawno przepadł, został zniszczony czy zagospodarowany. Z dnia na dzień jedną ustawą nie da się tego załatwić. Pytał pan co można robić. Trzeba się przygotować na długi i szeroki marsz.

  Na czym ma polegać ten marsz?

  Trzeba przeznaczyć odpowiednie środki na stworzenie polityki historycznej, której nie było przez lata. W ciągu dwóch, trzech lat nie jesteśmy w stanie odrobić braków historycznych. Nie jesteśmy w stanie tak szybko doprowadzić do tego, że hollywoodzkie filmy zaczną pokazywać skomplikowaną polską historię. Ale trzeba o to zabiegać. Potrzebne są też książki historyczne na ten temat.

  Wydawane po angielsku, niemiecku, francusku.

  Tak. Trzeba też zmienić nastawienie wielu polityków. Proszę zobaczyć jak walczono z pamięcią o Powstaniu Warszawskim, jak walczono z Muzeum Powstania Warszawskiego. Proszę zauważyć ilu polityków, którzy funkcjonują do dzisiaj w polityce mówi, że Polacy wyrządzili więcej szkód Żydom niż Niemcy w czasie okupacji. Musimy uzupełnić, rozszerzyć i wyprostować obowiązującą narrację historyczną. To jak powiedziałem, będzie wymagało czasu, nakładów, środków i sprawnego działania różnych instytucji.

  Not. TP

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Waszczykowski: Ambasador Mosbacher jest nowojorską celebrytką. Mamy kłopot z jej brakiem profesjonalizmu

  NASZ WYWIAD. Prof. Norman Finkelstein: „Izrael wykorzystuje zmiany w polskim prawie, aby po raz kolejny zagrać kartą Holokaustu”

  NASZ WYWIAD. Prof. Żaryn: Powinniśmy zabiegać o zgodę środowisk żydowskich na kontynuowanie ekshumacji w Jedwabnem

  autor: Zespół wPolityce.pl

  SzuZen
  Dzieci kolaborantów III Rzeszy zajmują wysokie stanowiska w Izraelu i przodków swych zbrodnie przypisują ich ofiarom. Szatańska Kabała jest tam religią Okultystyczna moralność zgnilizną ludzkości.

  mimi
  19 lipiec 2018″jak długo jeszcze będziemy finansować antypolonizm?” Rządzi PIS http://krakowska.biz/os-zabiniec/27-aktualnosci/2583-powiedz-ojczyzno-jak-dlugo-jeszcze-bedziemy-finansowac-antypolonizm

  glob@glob
  W czasie II wojny światoiwej zabito około 6 milionów Żydów. Byli oni jedynymi ofiarami tej wojny. Jeśli tak, to wojna ta prowadzona była w celu wymordowania tych 6 milionów Żydów, a rozpętali ją goje-antysemici. Bili się oni między sobą o to, kto zabije owych 6 milionów Żydów. W tych walkach goje – antysemici mordowali się nawzajem, zsyłali do obozów i łagrów, stosowali najprzemyślniejsze tortury i kary, nie szczędząc kobiet, starców czy dzieci. Zabili przy tej okazji ponad 60 milionów gojów – antysemitów, ale oczywiście nie można ich zaliczyć do ofiar wojny. Trafił swój na swego. Były to raczej ofiary porachunków między różnymi gangami gojów-antysemitów, walczących o to, kto, kiedy, gdzie i których Żydów będzie mordował.Tak, zdaje się, widzą historię II wojny światowej nasi sojusznicy z Izraela.

  saga
  pilnować dokumentów, bo w chcą je przechwycić, żeby nie zostało śladu po naszej historii

  szpilka@szpilka
  Polacy mają za zadanie stać się czujnymi na antypolonizm obywatelami Polski. Żydzi w Rosji, Izraelu,USA i w Polsce zawiązali pakt o zniszczeniu Polski jeśli nie zapłaci Żydom tego co im się od nas nie należy. Panowie Żydzi wyciągnijcie łapy do Niemców tam są wasze majątki.

  gość
  No to po prostu ta FAŁSZYWA narracja będzie miała coraz mniejsze i mniejsze znaczenie …

  To nie antysemityzm
  książki niezależnych historyków już dawno są, tylko kolejne rządy łącznie z obecnym udają głupa, pokazać też światu źródła a nie kiwac głowa gdy się mówi o mitycznej śmierci Żydów i bydlecej Polakow

  DP
  Ciekawe, w latach 50-ych o HOLOKAUŚCIE nie pisały nawet encyklopedie. https://goo.gl/maps/NgmohrfW2862

  bandera
  Bo to wasza wina, przez 4 lata nie zrobiliście nic aby tą narrację zmienić i odkłamać co zostało zakłamane, a teraz jak przegracie wybory to Budka was pozamyka jak obiecał.

  Polubienie

 33. Franek
  Czemu panuje cisza na temat finansowanej przez polskiego podatnika i firmowanej przez PAN konferencji w Paryżu opluwającej Polskę.Dlaczego pani Engelking otrzymała od ministra Gowina 50 tys zł?

  Kostek@kostekspeedway
  Prawda jest taka, że Izrael istnieje dzięki Holokaustowi, który spaja ten naród i daje mu siłe. Bez Holokaustu Izrael byłby małym i śmiesznym państewkiem na końcu świata. Przed Holokaustem krytyka Żydów była krytyką. Czasem nieuzasadnioną, ale w większości uzasadnioną (no bo większość państw się myliła i tylko Żydzi mieli rację?). A dziś krytyka nie jest już możliwa, bo każdy kto krytykuje jest określany mianem antysemity. To zwyczajne zatykanie ust. Nie ma wentylu bezpieczenstwa w postaci uzasadnionej krytyki. Także mówcie dalej, mówcie i mówcie o Izraelu, o Żydach itd. A potem znowu mówcie i jeszcze raz mówcie. Ciekawe kto na tym najbardziej korzysta?

  ???
  No i co dalej ? Co pan w związku z tym zamierza ?

  iMisio
  A może premier odpowie na to: https://kresy.pl/wydarzenia/policja-w-siedzibie-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-pytali-o-kampanie-ws-zydowskich-roszczen/

  deniro1@deniro
  Czy polski rząd jakoś w końcu zareaguje? Bądź co bądź to nie są słowa jakiegoś Icka tylko Ministra Spraw Zagranicznych Izraela. Wypadałoby podjąć jakieś kroki aby nie wypaść jak przysłowiowa świnia, która udaje że deszcz pada. Tyle że pewnie instrukcje z Waszyngtonu nie przewidują takiej reakcji. A jeszcze nie tak dawno oburzaliśmy się na słowa Sienkiewicza o państwie teoretycznym …

  Podpisujcie!
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-president-donald-trump-assisting-poland-obtaining-war-reparations-germany-and-russia

  https://wpolityce.pl/polityka/435050-premier-w-haaretz-nie-zaakceptujemy-rasistowskich-obelg

  Premier Morawiecki w „Haaretz” odpowiada na oszczerstwa Katza: Nie zaakceptujemy kłamstw i rasistowskich obelg

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: PAP/Jakub Kamiński wPolityce.pl

  Nie zaakceptujemy kłamstw, rasistowskich obelg i pisania historii na nowo

  — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z izraelskim dziennikiem „Haaretz”.

  Szef polskiego rządu odnosił się do sprawy skandalicznej wypowiedzi nowego szefa izraelskiego MSZ.

  Nie mam problemu z tym, że ktoś wspomni, że podczas w czasie tej okrutnej, złej i dehumanizującej wojny w moim narodzie też były przypadki kryminalistów – oczywiście, że byli, tak jak w każdym narodzie

  — powiedział Morawiecki.

  Jeżeli jednak ktoś używa tego stereotypu, że „każdy Polak wyssał antysemityzm z mlekiem matki”, to jest to nic innego jak rasizm

  — dodał.

  Mówi tez o tym, jak zareagował na skandaliczne słowa Katza.

  Kiedy pierwszy raz usłyszałem te słowa, wydawało mi się to nieprawdopodobne. Takich słów może używać radykalny ekstremista, a nie minister spraw zagranicznych

  — stwierdził polski premier.

  Zdaję sobie sprawę, że trwa kampania wyborcza i niektórzy politycy chcą pojawić się na czołówkach mediów

  — dodał.

  Mówił też o problemie antysemityzmu w Polsce i Europie.

  W Polsce też musimy radzić sobie z antysemityzmem, ale na szczęście jest to margines

  — powiedział.

  Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, w których liczba antysemickich incydentów spada. W tym samym czasie, w innych krajach widzimy niepokojący wzrost

  — dodał.

  mlyhaaretz.com

  nie warto
  Czy premier powinien odpowiadać jakiemuś Kacowi? Po co? Chyba, że przekaz skierowany jest do czytelników tej gazety, to ok.

  gosc
  To jest za malo. Katz nie przeprosil, odpowiedzia powinno byc zawieszenie stosunkow dyplomatycznych.

  Mala zmianka w Haaretz
  To myla mala zmianka w Haaretz. Znow sie PIS osmieszyl. Jak mozna pozwolic obublikowac Polskiego Premiera w malej rubryce, ktora niewiele ludzi czyta.

  Niezalezny
  Zaraza na cały świat się rozlala a co się robi jak jest zaraza.

  bedeg
  Czegoś tu nie rozumiem, żydzi uważają że w czasie wojny Polacy wymordowali żydów w polskich obozach, a odszkodowanie wypłacili im Niemcy

  kreda
  panie premierze, w normalnej sytuacji bym o to nie pytał, ale w obecnej sytuacji to ma znaczenie, a więc, czy to prawda, że pana dzieci uczą się w żydowskiej szkole, a jeżeli tak, to dlaczego

  osz
  Pełna zgoda Panie Premierze i dlatego Rząd RP nie może rozmawiać z rządem Izraela dopóty dopóki Katz jest w ich rządzie. Utrzymywanie stosunków z Izraelem byłoby wystawieniem Polski na pośmiewisko.

  Suweren
  To z naszych podatków, często wyciągniętych od ludzi biednych, opłacane są te instytucje. Wielu Polaków oczekuje prawdy.

  Suweren
  I jeszcze jedno, nie należy pozostawiać instytucji żydowskich (tj. Polin, obozy koncentracyjne) w rękach ludzi złej woli, zniekształcających historię i plujących Polakom w twarz.

  Pisiory sie osmieszaja
  Znow sie osmieszyli te Pisory. Zobaczcie, ze to jest strasznie maly tekst. To bylo napewno opublikowane w malej niewidocznej rubryce. Nikt tego nie czytal w Izraelu. Znow zenada!

  Polubienie

 34. Jakie zmiany
  Co Oni wygadują. Nie wstyd Wam robić z siebie gamoniów w pisowskiej służbie? Polityka tego rządu wynika z Izraelskich i amerykańskich dyspozycji. PiS liczy na stanowisko ich namiestnika w Polin

  precz z Gowinem
  Gowin za finansowanie polakożerczych i kłamliwych bajek do DYMISJI! http://www.fronda.pl/a/konferencja-w-paryzu-dowiedzialem-sie-ze-polacy-byli-jak-tutsi,122692.html

  https://wpolityce.pl/polityka/435186-pawlicki-jestesmy-jedynym-powaznym-sojusznikiem-izraela

  Pawlicki: Polska zbyt długo prowadziła z Izraelem politykę bezwarunkowej miłości. Liczę, że odwołanie szczytu V4 to początek zmian

  opublikowano: 17 minut temu · aktualizacja: 17 minut temu


  Maciej Pawlicki / autor: screen TVP wPolityce.pl

  Stanowisko i postawa polskich władz – premiera Morawieckiego i ministra Czaputowicza – jest radykalna i zdecydowana. To dobry ton. Moim zdaniem oczekiwanie na przeprosiny jest bardzo dobre i jak najbardziej uzasadnione

  — powiedział w „Salonie Dziennikarskim” Jan Pospieszalski, odnosząc się do sprawy wypowiedzi szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. (…)

  Jozin
  Ja jako Polak nie czuję się sojusznikiem izraela.A po ostatnich oskarżeniach żydow w stosunku do Polaków oświadczam, że nie lubię żydow. Czy to jest antysemityzm?

  Franek
  Bardzo dobre! A teraz Gliński i Gowin na dywanik!!!

  uuuu
  Super, z naszych podatków płacimy za te kłamstwa. Minister, który za to odpowiada powinien zostać odwołany.

  Realpolitic
  Śmiechu warte. Jak można być sojusznikiem wrogiego państewka ?

  Muh.
  Uprzejma prośba o wypowiedzenie slowa przepraszam, bez podjęcia innych działań nie zasługuje na chwalenie rządu.

  Jess
  Wlasciciel krowy prowadzacy ja do rzeźni to jest sojusznik wg Pana Pan źle rozumie polskie słowa Zydzi wystawiaja nas jak psy do walk za kase

  hahahaha
  Co to za odwolanie V4 jak pozostali z Beniaminem obradowali,a nasi beda g wiedziec co miedzy soba uknuli.To moze byc poczatkiem konca V4 i na V2 moze sie zakoczyc,czyli moze byc wielki wal a nie fal.

  Polubienie

 35. pit
  więcej budujmy więcej muzeów polin, więcej kasy dla Engelking i innych kłamców panie Gowin i Gliński

  Konrad
  Samym biadoleniem nie poprawimy sytuacji. Najpierw rozliczmy sie w Polsce z klamcami, ktorzy oskarzaja narod polski o udzial w Holokauscie. Muzeum Polin stalo sie centrum antypolskiej aktywnosci

  gość
  Zorganizujmy po wyborach do parlamentu swoje sympozjum o holokauście w Europie. Niech trwa tydzień. Niech przyjedzie Finkenstein, Kurek, pokażmy archiwa zakonne. Też umiemy.

  IRGA
  Późno obudziłeś się Grzegorz w tym temacie. Michalkiewicz głosi ten problem od wielu lat a ten portal milczał . . .

  Dx4
  Bardzo trafnie ujęte szkoda tylko że tak późno. Polak zawsze mądry jest po szkodzie

  Halinka
  Niech to Sakiewicz przeczyta, który oznajmił, że na tym co się wydarzyła najwięcej stracił Izrael. Tyle, że Izrael kasuje miliardy od USA i nie tylko a my musimy płacić.

  https://wpolityce.pl/polityka/435152-gorny-w-sieci-w-tej-wojnie-nie-mamy-sojusznikow

  W tej wojnie nie mamy sojuszników. Górny w „Sieci”: Przebicie się z prawdą stoi w sprzeczności z interesami innych krajów

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Sieci wPolityce.pl

  Jeśli na trwałe przylgnie do Polaków opinia współsprawców Holokaustu, wówczas szanse na uzyskanie jakichkolwiek reparacji wojennych od Niemiec zmaleją do zera

  — pisze Grzegorz Górny na łamach tygodnika „Sieci”.

  Publicysta „Sieci” pisze o konsekwencjach dla Polski po skandalicznych wypowiedziach amerykańskiego sekretarza stanu oraz dziennikarki Andrei Mitchell.

  Z międzynarodowej konferencji bliskowschodniej, która w zeszłym tygodniu odbyła się w Warszawie, w pamięci Polaków najmocniej zapadną zapewne dwie wypowiedzi gości ze Stanów Zjednoczonych. Najpierw sekretarz stanu USA Michael Pompeo wezwał władze Rzeczypospolitej, by „poczyniły postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holokaustu” (przy okazji sławiąc jako polskiego bohatera narodowego stalinowskiego oprawcę). Następnie amerykańska dziennikarka telewizji MSNBC Andrea Mitchell stwierdziła w swej korespondencji, że żydowskie powstanie w warszawskim getcie wybuchło przeciw „polskiemu reżimowi nazistowskiemu”. Obie te wypowiedzi pokazują, że wojnę o prawdę i pamięć przegrywamy z kretesem. Trzeba sobie jasno powiedzieć: w tej wojnie nie mamy na świecie sojuszników. Przebicie się z prawdą o ówczesnych wydarzeniach stoi bowiem w sprzeczności z interesami innych krajów i dominującymi tam narracjami

  — czytamy.

  Górny przekonuje, że poszczególne kraje, których działania mogą mieć poważny wpływ na sytuację w naszym kraju, mogą czerpać korzyści z ataków na Polskę.

  Niemcy chcą zdjąć z siebie odium winy za Holokaust. Ich przemyślana i długofalowa strategia, poparta olbrzymimi środkami, przynosi widoczne skutki na świecie, ponieważ coraz powszechniej za głównych sprawców ludobójstwa na Żydach uważa się już nie Niemców, lecz pozbawionych narodowości „nazistów” (przy czym owi nieokreśleni naziści mieli swoich współpracowników wywodzących się już z konkretnych narodów, np. Ukraińców, Słowaków, Litwinów czy – jak się dowiadujemy – Polaków)

  — pisze dziennikarz.

  Także władzom Rosji jest na rękę opowieść o krwiożerczym polskim antysemityzmie. Staje się on bowiem usprawiedliwieniem sowieckich zbrodni i polityki ujarzmiania Polaków przez Moskwę

  — przekonuje Górny.

  Oprócz Niemiec i Rosji, wspomina też o Francji i Izraelu.

  Własną politykę historyczną prowadzi również Izrael, gdzie po wyczerpaniu się ideologii syjonistycznej i w obliczu słabości tradycyjnego judaizmu to pamięć o Holokauście stała się najważniejszym sposobem integracji narodowej oraz budowania tożsamości współczesnych Izraelczyków. Głównym celem istnienia tego państwa – jak zauważył rabin Irving Greenberg – jest to, by nigdy więcej nie powtórzył się Holokaust. Jedynym gwarantem tego może być zaś tylko istnienie własnego, silnego, niepodległego państwa. Wszędzie w diasporze Żydzi zawsze będą narażeni na to, że znów staną się ofiarami mordów. W tej optyce cała Europa przedstawiana jest jako miejsce niebezpieczne, a najbardziej nieprzyjazna pozostaje Polska, gdzie znajdowało się epicentrum Holokaustu

  — czytamy.

  Ukazanie historycznej prawdy o Polakach w czasie II wojny światowej nie jest wygodne również dla Francuzów. Porównanie ówczesnej postawy obu narodów, a zwłaszcza ich władz, nie wypadłoby bowiem korzystnie dla rodaków Moliera i Balzaka (podobny problem nieczystego sumienia dotyczy zresztą innych narodów europejskich, które pozostawały sojusznikami III Rzeszy). O ile Polacy byli jedynym narodem, który nie kolaborował z Hitlerem, a nasze władze, zarówno na emigracji, jak i w podziemiu, potępiały ludobójczą politykę Niemiec, o tyle rząd w Vichy aktywnie współpracował z Berlinem w wyniszczaniu Żydów

  — pisze Górny.

  Dziennikarz zwraca też uwagę na konsekwencje takiego stanu rzeczy.

  Jeśli na trwałe przylgnie do Polaków opinia współsprawców Holokaustu, wówczas szanse na uzyskanie jakichkolwiek reparacji wojennych od Niemiec zmaleją do zera. Poza tym okaże się, że jako sprawcy nie wypłaciliśmy jeszcze odszkodowań tym, którzy byli naszymi ofiarami. Otwiera się więc droga do żydowskich roszczeń wobec Polski, które trudno nawet oszacować. W tej sprawie zostaliśmy więc sami, a problem jest bardzo poważny

  — przekonuje Grzegorz Górny.

  gość
  1/2 Nie zachowujmy się tak, jakbyśmy to my mieli problem. Problem mają oni tylko trzeba im to uświadomić. Pracodawca Pani Mitchell powinien otrzymać pozew – rozprawa powinna mieć miejsce w Warszawie.

  ku przepaści
  „https://www.pch24.pl/1944—ukrainskie-polowanie-na-polakow-2-0,66333,i.html”

  Obatel
  Po co nam sojusznicy, skoro wstaliśmy z kolan?

  Przekaz z nowogrodzkiej
  Żadnych sojuszników, nie trzeba nam, jesteśmy od 3 lat narodem, który wstał z kolan, sami damy sobie radę

  Beurk
  Myli sie Pan. Sojusznikiem jesr narod polski. To wystarczy

  Polubienie

 36. RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
  Polska Policja to jest organ inny niz przedwojenna Policja Państwowa . Od czasu upadku Polski w 1939 nie ma juz polskiej policji a jest organ trzymający władzę na polecenie Sejmu
  w wiekszości obsadzonym przez zydowskich pomagierów. Oni nie służa obywatelom ,oni służą obcym interesom jak granatowa policja za okupacji . Bo obecnie mamy jakąs formę okupacji biorac pod uwage ostatnie wydarzenia związane z 447 i nagonka na tzw.polski antysemityzm.

  https://kresy.pl/wydarzenia/policja-w-siedzibie-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-pytali-o-kampanie-ws-zydowskich-roszczen/


  zdjęcie ilustracyjne źr: policja

  POLICJA W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI. PYTALI O KAMPANIĘ WS. ŻYDOWSKICH ROSZCZEŃ

  22 lutego 2019|1 Komentarz|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Policjanci weszli w czwartek do siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wypytywali o organizowaną przez stowarzyszenie kampanią informacyjną #NieDlaRoszczeń, dotyczącą roszczeń żydowskich i amerykańskiej ustawy 447.

  W czwartek po południu w siedzibie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w Warszawie pojawiła się policja. Jak poinformował Michał Jelonek z Mediów Narodowych, wizyta policjantów miała związek z organizowaną przez stowarzyszenie kampanią informacyjną #NieDlaRoszczeń.

  „Przed chwilą mieliśmy w siedzibie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości niezapowiedzianą wizytę funkcjonariuszy Polska Policja” – napisał Jelonek na Twitterze.

  Później dodał, że funkcjonariusze wypytywali o plany i działania podejmowane przez narodowców ws. roszczeń żydowskich i amerykańskiej ustawy 447. Według Jelonka, policjanci nie mieli nakazu, ale zostali wpuszczeni, bo – jak zaznaczał – stowarzyszenie nie ma nic do ukrycia. Wyraził też przypuszczenie, że mogła to być próba zastraszenia.

  Michał Murgrabia z Mediów Narodowych poinformował, że policjanci byli wczoraj także w siedzibie ich redakcji i wypytywali o akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

  Sprawę skomentował też na Facebooku poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego. Przypomniał o sprawie amerykańskiej ustawy 447 dotyczących rzekomych żydowskich roszczeń majątkowych oraz podejmowanych przez niego działaniach w tej kwestii. Podkreślał, że rząd PiS torpedował wówczas działania podejmowane przez Polaków z USA. Zaznaczył, że kwestię tę podniósł podczas wizyty w Polsce sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

  – Dzisiaj ten rząd zaniepokojony jest, że ktoś o tej ustawie informuje w Polsce. Marsz Niepodległości jest na celowniku przez szerzenie informacji o niej – mówił Winnicki. – Komu oni służą, komu ten rząd służy? – pytał. – Polscy patrioci nie mogą być ślepi i głusi na to, co ten rząd wyprawia.

  Tydzień temu Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz rozpoczął ogólnopolską kampanię przeciw roszczeniom żydowskim pod hasłem „Musimy reagować”. Polega ona m.in. na wywieszaniu specjalnych plakatów na na budynkach, do których w przyszłości Żydzi mogliby rościć sobie pretensje. Planowano też ogólnopolską akcję informacyjną m.in. z wykorzystaniem bilbordów.

  Przeczytaj: Płużański o ustawie 447: jest szalenie groźna, tu chodzi o naciski lobby żydowskiego

  Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo na początku konferencji bliskowschodniej w Warszawie wezwał władze polskie do poczynienia postępów ws. „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu.

  – Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie – powiedziała wczoraj Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, zaznaczając, że z punktu widzenia USA problem ten wciąż jest nierozwiązany i jest „wiele do zrobienia”:

  – Nie uważamy, że ten problem został finalnie rozwiązany. Nadal mamy do zrobienia wiele w tej sprawie, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest wykonalne.

  W związku z wypowiedzią Pompeo część komentatorów przypomina o amerykańskiej ustawie JUST Act 447, która pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich i otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Mimo zwracania uwagi na jej potencjalnie olbrzymie zagrożenie dla Polski, polskie władze oficjalnie bagatelizowały tę sprawęOstatnio w takim tonie komentował ją też szef KPRM, Michał Dworczyk.

  PRZECZYTAJ: Winnicki dla Kresy.pl: ws. ustawy 447 mamy do czynienia ze skandaliczną zmową milczenia

  CZYTAJ TAKŻE: Poseł Wilk: Just Act 447 może być największym problem Polski od czasów II Wojny Światowej

  medianarodowe.com / twitter.com / facebook.com / Kresy.pl

  Polubienie

 37. Rząd PIS w Tajemnicy Dogadał Się z Izraelem? – Analiza Doniesień o Roszczeniach 447 USA – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Feb 22, 2019

  Degenerado MdS
  no super… zaczynamy się zastanawiać nad opłacalnością spłacania bandyckiego haraczu… trzeba być debiliem żeby nie zdawać sobie sprawy, że spłata czegokolwiek spowoduje niekończące się kolejne co raz to większe rządania

  Moto
  To jest próba wymuszenia rozbójniczego ze strony zydów. Tym bardziej okazuje się że te ich roszczenia za mienie utracone podczas IIWŚ Niemcy już im wypłacili. Na wszelki wypadek zagłosuję na Ruch Narodowy. Może dostaną się do Parlamentu i niech patrzą sprzedawczykom na ręce. Już nie będę głosował na PIS, natomiast PO nigdy nie wchodziło w rachubę nie wchodzi i nie będzie wchodzić. Przy rządach PIS zacząłem bać się o Polskę

  maciej12
  Popieram w całości. Tylko głosowanie na narodowców może odsunąć Żydów i POniemców od władzy. 👍

  Moto
  @maciej12 teraz jest bardzo ważne żeby jak najwięcej posłów zdeterminowanych patriotycznie znalazło się w Parlamencie. Róbcie co się da w swoich środowiskach, bo polska będzie miała pozamiatane i nie dajcie się nabrać na to słodkie PISowskie pierdzenie. Ja też niestety głosowałem na PIS i Dudę w poprzednich wyborach . Przepraszam że dałem się tak nabrać

  Polubienie

 38. Konrad
  Widac, ze dzialania politykow izraelskich i diaspory zydowskiej w USA przynosza wymierne efekty. Nasz izraelski „sojusznik” blokuje realizacje projektu. Tego nalezalo sie spodziewac.

  https://wpolityce.pl/polityka/435711-szef-bbn-raport-o-bazie-usa-nie-bedzie-gotowy-1-marca

  Szef BBN na zakończenie wizyty w Waszyngtonie: Raport o bazie USA w Polsce raczej nie będzie gotowy 1 marca

  opublikowano: za 43 minuty · aktualizacja: za 42 minuty


  Szef BBN Paweł Soloch / autor: Fratria wPolityce.pl

  Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch powiedział we wtorek, na zakończenie wizyty w Waszyngtonie, że raport Pentagonu o zasadności stworzenia stałej bazy wojsk USA w Polsce „raczej nie będzie gotowy 1 marca”.

  Termin przedstawienia raportu do 1 marca 2019 roku wyznaczył amerykański Kongres w „Ustawie o autoryzacji wydatków na obronę im. Johna McCaina”. Ustawa ta została przyjęta latem ubiegłego roku. Zobowiązuje ona ministra obrony USA do przedstawienia raportu analizującego wszystkie „za i przeciw” lokalizacji bazy wojsk amerykańskich w Polsce.

  CZYTAJ WIĘCEJ: „Fort Trump” coraz bliżej? Do Warszawy przyjedzie grupa robocza z Pentagonu. Szef MON: Nie rozmawiamy „czy”, ale „jak”
  https://wpolityce.pl/polityka/435567-fort-trump-coraz-blizejgrupa-robocza-z-pentagonu-w-polsce

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Polubienie

 39. bolo1@bolo1
  Pan prof. Gliński to to nie Minister tylko „dziecko we mgle”. Najwyższy czas wymienić go na kogoś kto ma „cojones”. To samo dotyczy pana ministra Gowina.

  Przechrzty i Szbaesgoje
  To bardzo dobrze, że starsi bracia obronili Glińskiego. Nie narobił w krótkie spodenki. Radosne dzieciątko.

  Andrzej
  Zawsze Gliński jesteś bezbronny, a nie możesz, się podać do dymisji, skoro jesteś bezbronny, wstyd takie durne tłumaczenie jak u przedszkolaka ,jesteśmy rządzenie bezbronnymi ministrami

  aa
  Pierwszy pomnik WeffenSS powstanie w Jerozolimie drugi Betlejem z napisem dla dzielnych niemieckich żołnierzy którzy ratowali Żydów przed okrutnymi nazistami

  monika
  Są pieniądze dla Żydów a polscy emeryci przymierają głodem. Dlaczego nie cofnięto ustawy o wypłaty dla potomków ofiar holocaustu żyjących w Izraelu? Nie ma żadnego powodu aby je wypłacać

  monika
  Jesteśmy obiektem ataku i nadal łożymy na żydowską kulturę i opłacamy polakożerców z naszych podatków. Wszystko dlatego że wg ministra Glińskiego to nasz obowiązek. To jest zdrada naszych interesów

  https://wpolityce.pl/polityka/436002-glinski-w-momencie-ataku-katza-bylismy-bronieni

  Wicepremier Gliński: W momencie rasistowskiego ataku Katza byliśmy bronieni przez najmocniejsze światowe organizacje żydowskie

  opublikowano: za 14 minut · aktualizacja: za 14 minut


  autor: PAP/Radek Pietruszka wPolityce.pl

  W momencie rasistowskiego ataku Katza byliśmy bronieni przez najmocniejsze światowe organizacje żydowskie

  — powiedział wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z Radiem Wnet.

  Szef resortu kultury mówił o problemie art. 212 Kodeksu karnego.

  Jestem zwolennikiem, by się go pozbyć. Skoro dotychczas tego nie zrobiliśmy, a żyjemy w wolnym kraju, to coś o tym zdecydowało. Być może przeważyły argumenty, które są po drugiej stronie. Ale my jesteśmy gotowi w każdej chwili to zrobić, mówię o swojej opinii

  – stwierdził Gliński.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Magierowski odpowiada na kłamliwą publikację: Czy „The Jewish Voice” potrafi uczciwie spojrzeć na swoją oszczerczą manipulację?

  Pytany o zamieszanie w stosunkach polsko-izraelskich mówił o oskarżaniu polski o współudział w Holocauście.

  Jesteśmy na świecie współoskarżani za to, co jest straszliwie niesprawiedliwym wyrokiem, grup interesu zainteresowanych tym, by zakłamać historię. Naszym obowiązkiem jest mówić prawdę o relacjach oraz o dziedzictwie polskich Żydów

  – mówił.

  Gliński przypomniał też, że strona polska mogła liczyć na wsparcie polskich i międzynarodowych organizacji żydowskich.

  Zauważmy, że w momencie tego skandalicznego ataku p.o. ministra spraw zagranicznych pana Katza na Polskę, z użyciem najbardziej rasistowskich, stereotypowych oskarżeń, myśmy byli natychmiast bronieni przez polskie środowiska żydowskie, ale też przez najmocniejsze światowe organizacje – Światowy Kongres Żydów. Udaje nam się przebić z naszą narracją

  – powiedział Gliński.

  mly/radiownet.pl

  KOn
  Gliński zdecydowanie wygrał konkurs na „Gliniany Dzban”!!

  Wanda
  Panie Ministrze, w zaistniałej sytuacji należy wstrzymać budowę Muzeum Getta. Już się „dzieje” i strach pomyśleć ale widać jak na dłoni co będzie dalej się wyprawiać. Jedno Polin wystarczy.

  kurzawa@kurzawa
  Jest już następny fałszywy atak niezgodny z prawdą,a rząd śpi !

  Sancho
  Zajmij sie glinski PANem…tam to jest dopiero zaraz gorsza od polin.

  zxx
  oj tam panie! zacznij trzeźwo myslec, szydzi antypolonizm wyssali z mlekiem matki, jesli cos mówią to znaczy ze mówią, a potem udają ze nie mówili:(

  smok
  no i znowu szabesgoje wracają z narracją o dobrych Panach Żydach, którzy ich pogłaszczą i poklepią po pleckach. PiS – Pejsy i Szabas.

  kaka
  precz dla popychadla zydowskiego-kto dziala w brew polsce jest zacieklym wrogiem-za co mu placimy

  Gosc
  Panie, przestan sie Pan podlizywac.

  Polubienie

 40. eric
  Jest to zdecydowanie spóźnione działanie. Kierownictwo i historycy IPN wreszcie włączą się w obronę dobrego imienia narodu i Polski lub dalszą bezczynnością udowodnią ostatecznie swoją nieprzydatność.

  last
  To juz jego wyznania w pamiętnikach wydanych u nas w 2010 r. nic nie znaczą ? Starsi na podstawie b. wątpliwych, wręcz kłamliwych „opowieści” kontra AK snują całe teorie i traktaty, a tu za mało ?

  tak było
  „W 1945 r. wyjechał za granicę…” – czyżby coś go tknęło w związku z organizowaniem przez jydo-komunę prowokacji kieleckiej wkrótce, bo za rok, w 1946 r.?

  Gal Anonim
  20 lat to za mało na sprawdzenie agentów? Ile czasu IPN jeszcze potrzebuje?

  1313_1
  Z tego tekstu nie wynika by Blaichman niszczył Polaków. Nie należy szukać i robić sobie wrogów gdzie ich nie ma. Skupić się lepiej na Grabowskim, Engelking, Grosie – to realni i skuteczni wrogowie.

  zenek2
  Raczej powinno być : kogo mordował ?

  Kazik
  Drabik to żydowskie nazwisko. Wątpliwe, aby IPN cokolwiek odkryło 🙂

  !!!???
  A gdzie polscy historycy? Czy pampeo dostal juz biografie tego oprawcy mordujacego POLAKOW dzieki ktorym przezyl??

  https://wpolityce.pl/historia/435741-dr-drabik-ipn-sprawdza-czy-blajchman-mordowal-zolnierzy-ak

  NASZ WYWIAD. Dr Rafał Drabik: IPN sprawdza czy Frank Blajchman mordował żołnierzy AK

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Franciszek Blajchman, fragment wystawy IPN Twarze kieleckiej bezpieki / autor: ipn.gov.pl/wyd. Replika wPolityce.pl

  Jego życie było świadectwem niezłomności polskiego ducha – tak sekretarz stanu USA Mike Pompeo chwalił Franka Blajchmana, żołnierza komunistycznej Armii Ludowej a po wojnie funkcjonariusz krwawego Urzędu Bezpieczeństwa. Pompeo przekonywał, że Blajchman to „jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej”. Prawda jest jednak inna. Blajchman był członkiem grupy rabunkowej związanej z komunistyczną partyzantką. Trudno szukać też dowodów na antyniemieckie akcje przeprowadzane przez jego grupę.

  Na jego osobę, jako ważnego uczestnika ruchu partyzanckiego, nie wskazują również żadne wspomnienia członków GL-AL z tego regionu. Na podstawie tych informacji, a raczej ich braku możemy stwierdzić, że zasługi wojenne Blajchmana zaistniały wyłącznie na kartach jego wspomnień

  — mówi portalowi wPolityce.pl dr Rafał Drabik, historyk, pracownik naukowy oddziału IPN w Lublinie.

  wPolityce.pl: Kim tak naprawdę był Frank Blajchman, o którym amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo mówił, że był „świadectwem niezłomności polskiego ducha i oddania amerykańskim ideałom”?

  Dr Rafał Drabik: Franciszek Blajchman był Polakiem żydowskiego pochodzenia. Przed wojną mieszkał w Kamionce. Jako nastolatek, doświadczył okrucieństwa wojny i przeżył prześladowania Żydów przez hitlerowskie Niemcy. Jego rodzina w 1942 r. została wywieziona do getta w Lubartowie albo bezpośrednio do obozu zagłady w Bełżcu lub Sobiborze. Prawdopodobnie jest jedynym ocalałym z całej rodziny.

  Przed Niemcami ukrywał się u polskich rodzin. Schronienia udzielili mu m.in. Dąbrowscy i Głosowie. Za swoją postawę zostali odznaczeni medalem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Sam zdecydował o opuszczeniu kryjówki i dołączył do ukrywających się w Żydów w okolicznych lasach. Była to grupa, licząca od kilkunastu do kilkudziesięciu członków. Blajchman napisał w swoich wspomnienia, że ich przeżycie zależało od okolicznych mieszkańców. To od nich otrzymywali, kupowali a czasem nawet kradli jedzenie. Liczne niemieckie obławy sprawiły, że liczebność grupy kurczyła się.

  Grupa Żydów, z którymi ukrywał się w lesie Blajchman, próbowała przede wszystkim przetrwać. Należeli do niej wyłącznie wyznawcy judaizmu, a niektórzy z ich utrzymywali luźne stosunki ze Gwardią Ludową.

  Jak wyglądała „karta bojowa” Franka Blajchmana w komunistycznej i prosowieckiej Armii Ludowej?

  Blajchman wraz z grupą nawiązali kontakty z GL w 1943 r. Porozumienie to sprawiało, że formalnie wchodzili w skład komunistycznej partyzantki. W źródłach jednak brak jakichkolwiek wzmianek o antyniemieckich akcjach grupy, do której należał. Co ciekawe, materiały źródłowe wskazują na to, że niektóre grupy żydowskie z tamtych rejonów łączyły się z uciekającymi przed niemiecką niewolą żołnierzami sowieckimi i Polakami w bandy rabunkowe, które nękały okolicznych mieszkańców. Do tego przyznał się sam Blajchman.

  Wiosną 1944 r. oddział, do którego należał, podlegał zgrupowaniu Armii Ludowej dowodzonemu przez Chila Grynszpana. Zgrupowanie to wchodziło w skład Batalionu im. Jana Hołda. Blajchman, jako członek grupy, brał udział w bitwie w lasach parczewskich – maj 1944 r. Ze względu na brak materiałów źródłowych nie wiemy jaki udział w tym starciu miał on i jego grupa. Po bitwie wraz z ocalałymi dotarł do Kamionki, gdzie doczekał zajęcia terenu przez Armię Czerwoną. Wiem na pewno, że grupa Blajchmana zabezpieczała wyjazd Michała Roli-Żymierskiego do Moskwy. Należy jednak zaznaczyć, że byli jedynie częścią zabezpieczenia.

  Blajchman podnosi do rangi bitwy antyniemieckie akcje swojej grupy. W rzeczywistości stanowiły one formę samoobrony lub napadów rabunkowych. Wynikało to przede wszystkim z ich słabego uzbrojenia i składu osobowego. Do grupy należały także kobiety i dzieci. Postać Franciszka Blajchamana praktycznie nie występuje w literaturze przedmiotu. Na jego osobę, jako ważnego uczestnika ruchu partyzanckiego, nie wskazują również żadne wspomnienia członków GL-AL z tego regionu. Na podstawie tych informacji, a raczej ich braku możemy stwierdzić, że zasługi wojenne Blajchmana zaistniały wyłącznie na kartach jego wspomnień.

  Blajchman chwalił się, że jego komunistyczny oddział mordował żołnierzy AK. Czy to prawda?

  W tym momencie prowadzimy weryfikację wspomnień Blajchmana pod kątem ustalenia, które informacje rzeczywiście są prawdziwe. Dlatego na chwilę obecną trudno powiedzieć coś więcej na temat relacji jego grupy z polską konspiracją niepodległościową. Z literatury przedmiotu wiemy, że lokalny GL-AL atakował pojedynczych żołnierzy podziemia. Materiały są jednak skąpe, co utrudnia badanie historyczne. Natomiast nie ma tam wzmianek o Blajchmanie oraz grupie, do której należał.

  Przed końcem służby w komunistycznej bezpiece pełnił obowiązki kierownika Wydziału Więzień i Obozów w WUBP w Kielcach. Czym zajmował się ten wydział? Udało się panu ustalić, co należało do zadań Blajchmana?

  Karierę w szeregach UB rozpoczął w Lubartowie, a później razem z Grupą Operacyjną znalazł się w Pińczowie. Nie zagościł tam na długo. Szybko został przeniesiony do Kielc. Pełnił tam obowiązki kierownika Wydziału Więziennictwa i Obozów Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa w Kielcach. Z komunistycznego aparatu bezpieczeństwa zwolnił się na własną prośbę 22.07.1945 i wyjechał za granicę.

  Wydział Więzień i Obozów sprawował kontrolę nad stanem więzień i obozów pracy funkcjonujących na terenie województwa kieleckiego. Niestety nie zachowały się spisane obowiązki (czynności), jakie musiał wykonywać Blajchman na tym stanowisku.

  W 2010 r. po wydaniu wspomnień Blajchmana przez wydawnictwo Replika. IPN miał wszcząć śledztwo w jego sprawie. Jakim rezultatem zakończyło się to postępowanie?

  To pytanie proszę skierować do Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  dominik@dominikwczoraj
  20 października 1945 r. Wysłanie do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego pułkownika Mikołaja Steliwanowskiego, radzieckiego doradcy (przełożonego z Moskwy). W raporcie poinformował szef rosyjskiego NKWD Ławrientij Beria, że ​​Żydzi w polskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego stanowią 18,7% zatrudnionych i zajmują 50% stanowisk kierowniczych. W Pierwszym Dziale Żydzi stanowili 27% zatrudnionych i zajmowali 100% stanowisk kierowniczych. W Departamencie Personalnym 23% pracowników stanowili Żydzi, aw zarządzie było siedmiu Żydów. Departament Oficerów (Spraw Wewnętrznych – Policji Politycznej) składał się z 33% Żydów, wszyscy zajmujący stanowiska kierownicze. W Departamencie Sanitarnym Żydzi stanowili 49%, w dziale finansowym 30%. (źródło: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.) Biuletyn nr 11/58)

  To nie my powinnismy sie tlumaczyc za zbrodnie ale panstwo Izrael za zbrodnie swoich obywateli na narodzie Polskim.

  Czekamy
  W UB nie był za darmo ani na darmo.

  Qwerty
  Zachód po prostu nie traktuje sowieckich partyzantów jak nazistów. Dla nich walczący z Hitlerem to bohaterowie. W głowie im się nie mieści, że nasza biedna Polska miała na karku dwa zbrodnicze systemy

  ksies
  drogi portalu-macie gorsza cenzure niz Jerusalem Post. Na Jerusalem,tam moglem zamiescic urywki z pamietnika senatora Czerniakowa a na waszym portalu juz nie-pozostalosci milosci do oprawcow z UB?

  Podgląd komentarza
  Niech Pompeo zapozna się z prawdą o żydowskich tzw. bohaterach

  Polubienie

 41. Pik.
  Ministerstwa finansów powinno natychmiast zlecić audyty finansowe PFN i MKi DN. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia PFN należy go zlikwidować.

  Ups…@Tymczasowo_cenzura
  PiS podobno rządzi, a Kaczyński podobno bardzo chciał filmu o polskich bohaterach. W praktyce bez problemu mają setki milionów na żydowskie cmentarze muzea itp., a na polskie filmy pozostają zbiórki publiczne.

  wicek@wicek
  Ten cały Gliński to jest niezły łachudra. Na żydowskie muzea opluwające Polskę to pieniądze znalazł w mgnieniu oka. Już nigdy nie zagłosuję na PiS jeżeli nadal będzie forsował takich szubrawców

  80-letni Polak
  …a pan min. glinski jak i jego pryncypal guwien, znow dadza jakas wieksza dotacje na zaciesnienie „przyjazni” zydosko-polskiej KIMc!!!…

  zenek2@zenek2
  Panie ministrze Gliński, żądam niezwłocznego zapewnienia fizycznego pieniędzy p. reżyserowi Leszkowi Wosiewiczowi na realizację filmu o Bohaterze Polski, rtm. Witoldzie Pileckim.

  glob@glob
  Sprawa jest tak żenująca, że trudno nawet uwierzyć, że jest prawdziwa. Żyjemy w kraju, który nie może zrobić filmu o własnym bohaterze narodowym, nie może odsłaniać pomników osób godnych i zasłużonych i nazywać ulic ich imieniem. Ręce opadają. Korzyść z filmu o rotmistrzu Pileckim kręconego w Ameryce może być taka, że będzie to film w języku angielskim, łatwiejszy do dystrybucji na całym świecie. Ale ta korzyść może bardzo szybko zmienić się w kolejną katastrofę wizerunkową Polski, jeśli film będzie artystycznie słaby, a co gorsza, fakty z życia rotmistrza poddane zostaną obróbce scenariuszowej. Po takim zabiegu nasz bohater może okazać się antysemitą, który został przysłany do KL Auschwitz przez „polski reżim nazistowski”, ten sam, o którym poinformowała cały świat słynna amerykańska dziennikarka, przysłany, by pomóc Niemcom w mordowaniu Żydów. I co wtedy? Nie bardzo nawet wypadało będzie protestować, skoro film współfinansuje Polska Fundacja Narodowa. Szkoda starań i zabiegów pana Leszka Woisiewicza, ale zdaje się, że nie pozostanie mu nic innego, jak zrobić film o Franku Blaichmanie. Uniknie wtedy kłopotów organizacyjnych i z łatwością zbierze konieczne pieniadze. Ale musi się spieszyć, bo życiorys Franka jest iście filmowy i znów temat może przechwycić jakieś Hollywood.

  https://wpolityce.pl/polityka/435931-wosiewiczwydawalo-sieze-wszyscy-czekaja-na-film-o-pileckim

  NASZ WYWIAD. Leszek Wosiewicz: Wydawało się, że wszyscy czekają na film o Rotmistrzu Pileckim. Rzeczywistość jest jednak inna

  opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Leszek Wosiewicz / autor: Archiwum Leszka Wosiewicza wPolityce.pl

  Tak jak powiedziałem na początku drogi do „Raportu Pileckiego, że nie wyobrażam sobie by „Wolnej Polski” nie było stać na zrobienie filmu o Pileckim, tak teraz mówię, że nie wyobrażam sobie by NAS nie było stać mimo największych przeszkód na sfilmowanie wreszcie „Raportu Pileckiego”. Będzie dobrze! Musi być!

  — mówi portalowi wPolityce.pl Leszek Wosiewicz, reżyser i autor scenariusza filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

  wPolityce.pl: Niedługo minie rok od naszej rozmowy na łamach „Sieci”i portalu wPolityce.pl na temat pańskiego filmu o Rotmistrzu Pileckim.
  https://wpolityce.pl/historia/382972-nasz-wywiad-leszek-wosiewicz-rezyser-filmu-o-rotmistrzu-pileckim-chcialbym-zeby-nasz-film-byl-porownywalny-do-wielkich-swiatowych-produkcji

  Co się dzieje z filmem?

  Leszek Wosiewicz: Dobra okazja, żeby po raz pierwszy publicznie wspomnieć o tytule naszego filmu. To „Raport Pileckiego”. Bowiem dochodzimy do sytuacji, w której potrzebny jest raport o „Raporcie Pileckiego”.

  Strasznie długo trwa zbieranie pieniędzy na ten film. Nic nie wskazywało na taki scenariusz. Po moich słowach wygłoszonych na antenie TVP INFO: „Nie wyobrażam sobie, by ‘nareszcie wolnej Polski’ nie stać było na wielki film o Rotmistrzu” – zgłosiło się wiele instytucji i wielu ludzi gotowych wesprzeć ten projekt, padła nawet propozycja publicznej zbiorki pieniędzy. Wydawało się, że wszyscy czekają na wielki film o naszym i światowym Wielkim Bohaterze.

  Dlaczego to właśnie pan zajął się realizacją tego filmu?

  Mój udział w projekcie takiego przedsięwzięcia nie był koniunkturalny, czy naprędce dostosowywaniem się do „zapotrzebowania”. Od trzech lat studiowałem życie i działalność Pileckiego, co nie było łatwe: pozacierane śladu, zniszczone przez UB-cję dokumenty, swoisty ostracyzm w pewnych kręgach tego „tematu”. Napisałem już pierwszą wersję „historii Pileckiego” – około 480-cio stronicowe opowiadanie filmowe, a więc niemal kompletny materiał na scenariusz filmu kinowego czy serialu telewizyjnego (niekoniecznie mini). Całą moją twórczością filmową i teatralną udowodniłem, że „historyczne” tematy bardzo mi „leżą”. I wszystko, co w tym obszarze zrobiłem żyje w obiegu filmowym i telewizyjnym od kilkudziesięciu lat (dzięki Bogu, bo mam z czego żyć) i – wszystko na to wskakuje – żyć będzie nadal. Po „Kornblumenblau”, „Cyndze”, „Kronikach domowych”, „Przeprowadzkach”, „Przypadku Hermana Palacza”, czy „Wigilii’81” jestem najbardziej predestynowanym reżyserem w naszym Pięknym Kraju do zrobienia wielkiego filmu o Rotmistrzu.

  Jest już ostateczna wersja scenariusza filmu?

  Powstała już niemal ostateczna, w naszym fachu nigdy nie można powiedzieć, że w 100 proc. wersja scenariusza dużego, prawie trzygodzinnego filmu kinowego i projekt zmontowania z tego materiału czteroodcinkowego mini serialu, który będzie można w niedługim czasie puścić na cały świat.

  Jest wiarygodny, najbardziej doświadczony w Polsce producent zdatny zrealizować tak wielki projekt. Dzięki niemu skompletowałem ekipę, wybrałem w bardzo dużym castingu odtwórców głównych ról. W tym, co wydawało się być najtrudniejsze, samego Witolda Pileckiego. Po wielu bojach i wewnętrznych kłopotach naszego głównego sponsora finansowego, czyli Polskiej Fundacji Narodowej, udało się ustalić jaką i kiedy sumę środków otrzymamy. Umowa z Producentem miała być podpisana do 10-go stycznia.

  Czy umowa została podpisana? Są już pieniądze na film?

  No cóż. Witold Pilecki miał bardzo skomplikowany życiorys, więc i raport z filmu „Raport Pileckiego” jest mocno skomplikowany. Otóż w dniach, kiedy miała być podpisana umowa o finansowanie filmu, wybuchła sprawa z zabójstwem prezydent Adamowicza – wszyscy zajęci byli tylko tą sprawą. Nie miałem pretensji o to, że popisanie umowy opóźnia się. Akt podpisania umowy przesunięto na luty… W lutym, z tego co wiem, cały Zarząd Fundacji najpierw udał się na spotkanie z Papieżem w Panami, potem z Polonią w Miami i dopiero przy kolejnej aferze, tym razem „izraelskiej” zaczęliśmy sobie zdawać pytania, co z filmem o Pileckim – sztandarowym projektem naszej „polityki historycznej”. I tu – jak w dobrym filmie – pada cios między oczy… Prezes Fundacji zapytany w TVP o Pileckiego po tym jak od dwóch miesięcy podobno była gotowa do uruchomienia wsparcia dla naszego filmu w dość bełkotliwych słowach opowiada dziennikarzowi TV, że Fundacja właśnie angażuje się w produkcję amerykańskiego serialu tv o Pileckim, a „może i samego filmu”… Parę godzin później ten sam Prezes oświadcza na spotkaniu w MSZ, już bez jąkania, że Fundacja angażuje się z Amerykanami w produkcję serialu o Pileckim, a może nawet i „filmu”.

  No właśnie. Raport o „Raporcie Pileckiego” zaczyna przybierać formę zagadki kryminalnej.

  Dlaczego od razu kryminalnej? Niemniej szereg pytań nasuwa się samo z siebie. Dlaczego polski projekt, znakomicie oceniony przez historyków, znawców tematu, ze znakomitą ekipą gotową do pracy, z wybranymi i cudem dopasowanymi do postaci historycznych aktorami, z Wytwórnią Filmową gotową poświęcić całe swoje produkcyjne moce na rzecz tego filmu – dlaczego ten polski, chyba świetnie rokujący, film ma być zastąpiony przez tajemniczą produkcję „amerykańską” (aż ciśnie się przed oczy obraz Pawlaka, który taksówce w Chicago z przekąsem mówi: „a-m-e-r-y-k-a-n-s-k-y”).

  Pójdźmy tropem rozwiązywania filmowych zagadek. Każdy doświadczony polski filmowiec dobrze wie, co to za „Amerykanie” kryją się pod tym słowem. Zawsze to albo ludzie z dawnych tajnych służb rodem z PRL lub ZSRR, albo z całą pewnością międzynarodowi i rodzimi cwaniacy naciągający naiwniaków z milionami gotowych dla urojonego prestiżu poświęcić te miliony (nie swój zresztą). A mityczna „amerykańskość” tych mieszanych, żeby nie powiedzieć szemranych produkcji polega na zaangażowaniu kilku dawno przechodzonych „gwiazdorów” filmowych za ciężkie miliony każdy, co składa się na większą część budżety filmu. Na zrobienie przyzwoitego filmu, nie zostaje już prawie nic, jeśli w ogóle cokolwiek.

  Idźmy dalej w rozwiązywaniu zagadki. Może w samym „Raporcie Pileckiego” jest coś, co budzi fundamentalny sprzeciw i zmusza wielu do przeciwstawnia się temu projektowi?

  W samej postaci Pileckiego nie da się czegoś takiego znaleźć. Więc może w postaci Józefa Cyrankiewicza, który jest integralną częścią naszego filmu jako współodpowiedzialny za śmierć Pileckiego.

  Może coś w tym jest, bo już na wstępie mojego projektu dostałem fangę od obrońców dobrego imienia Cyrankiewicza, oczywiście równocześnie gorących zwolenników filmu o Pileckim. A prezes pewnego poważnego „prawicowego” wydawnictwa, na moją propozycję opublikowania książki z opowieścią filmową o Pileckim, zakomunikował mi, że on takiej książki nie wyda z obawy o proces, który może wytoczyć „córka” Cyrankiewicza z Londynu o zniesławienie.

  Wieczny premier PRL miał dzieci?

  Sprawdziłem. Cyrankiewicz nie miał. Jego ostatnia żona dwukrotnie była w ciąży, za każdym razem dokonała aborcji. Teraz widać, że trop Cyrankiewicza w rozsupłaniu tej zagadki jest ważny. Mógłbym na ten temat obrońców dobrego imienia Cyrankiewicza opowiadać bardzo długo, ale nie miejsce.

  No to jeszcze jedno zasadnicze pytanie: Czy Polska Fundacja Narodowa może być uwikłana w proces obrony dobrego imienia Cyrankiewicza?

  Znakomite pytanie… Tylko, że odpowiedź na nie, to już wspomniany wyżej czysty kryminał w sensie gatunku literackiego.

  Dużo zagadek, wiele znaków zapytania.

  Dodam, że moja dobra znajoma, opozycjonistka jeszcze z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, doktor socjologii i psychoterapeutka, po zapoznaniu się z ostatnimi miejscem pracy człowieka, który w Fundacji skutecznie blokował nasz film powiedziała bez wahania: „WSI”…

  Tropicielom zagadek dodam jeszcze jeden fakt. W ostatnich dniach okazało się, że głównym konsultantem filmowym w ocenie naszego „Raportu Pileckiego” w Fundacji jest wieloletni specjalista od filmu w Agorze. Oczywiście o niczym to nie świadczy. To tylko doradca… Zarząd Fundacji podejmuje decyzje…

  Widzi Pan jakieś sensowne rozwiązanie tych wszystkich zagadek?

  Zwłokę w rozpoczęciu zdjęć traktuję jako dodatkowa szanse dla siebie. Przede wszystkim opowieść zawartą na tych wspomnianych wyżej 480 stronach muszę zawrzeć w dwu i pół godzinnym filmie. To fantastyczne wyzwania. Trzeba wzbić się bardzo wysoko i w sensie artystycznym, i intelektualnym, wreszcie warsztatowym by stworzyć „Raport Pileckiego” godny jego imienia. Jestem, z moją ekipą, gotów na podjęcie tego wyzwania. I tak jak powiedziałem na początku drogi do „Raportu Pileckiego, że nie wyobrażam sobie by „Wolnej Polski” nie było stać na zrobienie filmu o Pileckim, tak teraz mówię, że nie wyobrażam sobie by NAS nie było stać mimo największych przeszkód na sfilmowanie wreszcie „Raportu Pileckiego”. Będzie dobrze! Musi być!

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  dziadek
  ***Czyli jednak NADREPREZENTACJA??!!* (za Ziemkiewiczem) – wygląda na to, że jak się nie obrócisz to …z tyłu(cyt. mądrość ludową)! Może jakiś oprysk na …to poletko i po szarańczy!

  degrengolada
  Dno dna. A potem dziwimy się, że nam plują w oczy. Pilecki, człowiek, który wstąpił na ochotnika do niemieckiego piekła, piekła XX wieku, Auschwitz-Birkenau. 30 lat już minęło „wolnej” Polski……

  zgroza
  Ktoś pracuje latami nad projektem filmu POTRZEBNEGO POLSCE I POLAKOM, zdobywa tony materiałów, traci czas i pieniądze, A JAKIŚ ANTYPOLSKI BUBEK to niweczy…..PFN, te pieniądze nie są wasze!!!

  zuzia
  Tak właśnie wyglada realizacja obietnic PiSu ( poza spolłecznymi bo pieniądze łatwo wydawać ) dotyczacych politiki historycznej i innych spraw ideologicznych. Mniej niż zero.

  deniro1@deniro1
  Do Kolo ! Trafiłeś w sedno! I taka sytuacja faktycznie miała miejsce!!! Syn Pileckiego opowiadał jak przyjechali do niego „pewni ludzie” z USA i chcieli promować tam Rotmistrza i nakręcić film pod warunkiem, że syn oświadczy, że był on jedynie „słusznej narodowości i wyznania”.

  Daiana
  Ilu z was wie ze dzieci MM- premiera RP nie mówią po polsku,nie znają języka polskiego,mówią za to po hebrajsku.Na kogo wy głosujecie ?!!

  Pik.
  Ministerstwa finansów powinno natychmiast zlecić audyty finansowe PFN i MKi DN. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia PFN należy go zlikwidować.

  sylwia
  Film o Pleckim mogą zrobić i Polacy i Amerykanie, konkurencja jest zdrowa.Na polska wersję powinniśmy się złożyć wszyscy.Bank, konto, fundacja np.PILECKI i do boju, nie czekać na Glińskiego.

  80-letni Polak
  …,lecz gdyby bylo ..inaczej, to pamietajcie zydoskie nasienie!…, Polska to nie …Palestyna!. Wy o tym doskonale wiecie!!!…

  Polubienie

 42. Dx4
  Jesteście rusofobami aż do obrzydzenia. Żydzi psują nam w twarz a jeden z drugim mądry mówi że to od Rosji idzie.No szok! Tępe pały i tyle z tych komentatorów!

  patriot
  Przede wszystkim trzeba plugawych żydów zacząć oskarżać na wielką skalę O ICH ZBRODNIE i zdrady przeciw nim samym i przeciw innym narodom a zwłaszcza przeciw Polakom.

  Jazzz
  Ogłoszenie kogoś antysemitą, powoduje natychmiastową stygmatyzację, eliminującą delikwenta z życia publicznego. Izrael i środowiska żydowskie zazdrośnie strzegą monopolu na rozdawanie tych stygmatów.

  Konrad
  Trzeba zaczac od likwidacji antypolskich osrodkow w Polsce. W pierwszym rzedzie zlikwidowac szechterowskie GWno, ktore zostalo zalozone przez SB, WSI i zydowskich agentow, by zniewolic Polakow.

  last
  Rozgrywających nas może byc wielu i raczej wiemy kto, ale to nie byłoby tak dla nas dokuczliwe,gdyby w Polsce nie były zastępy pomocników tychże…, za nich sie wziąć, możemy, bo są u nas !

  https://wpolityce.pl/polityka/436011-kolodziejski-w-sieci-kto-nas-rozgrywa

  Kto nas rozgrywa? Kołodziejski w „Sieci”: Nieustanne oskarżanie Polski o współudział w Holokauście stygmatyzuję i prowadzi do izolacji

  opublikowano: 28 minut temu · aktualizacja: 5 godzin temu

  Nieustanne oskarżanie Polski o współudział w Holokauście czy kłamliwa zbitka słów „polski obóz koncentracyjny” stygmatyzują i prowadzą do izolacji. Gwałtownie reagująca na te oskarżenia Polska jest przedstawiana jako niepoważny partner, klin wbity między Rosję a Zachód, który uniemożliwia porozumienie – pisze na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Konrad Kołodziejski.

  Publicysta komentuje wydarzenia z warszawskiej konferencji poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Pisze m.in. o amerykańskim celu organizacji tej konferencji:

  Waszyngton postawił więc przed warszawską konferencją jeden główny – choć niezbyt nagłaśniany – cel. Miała ona pomóc Izraelowi porozumieć się z arabskimi rywalami Iranu, przede wszystkim z Arabią Saudyjską i współpracującymi z nią niektórymi krajami Zatoki Perskiej. Zauważa jednak, że… inni gracze na międzynarodowej scenie widzieli to inaczej. Konferencja nie wzbudziła entuzjazmu w Unii Europejskiej. Z jeszcze większym dystansem, wręcz z wrogością, warszawską konferencję przyjęła Moskwa. Z jej punktu widzenia to otwarcie kolejnego frontu w walce z Amerykanami.

  Kołodziejski opisuje też komentarze i zdarzenia towarzyszące konferencji, m.in. materiał, który ukazał się w „The Jerusalem Post” – w jego tytule znalazła się informacja, że:

  Netanjahu podczas wizyty w muzeum Polin miał powiedzieć, iż Polacy są współsprawcami Holokaustu. Zauważa jednocześnie, że ta – mówiąc eufemistycznie – bardzo niefortunna wypowiedź położyła się cieniem na konferencji. Przyniosła też skutki polityczne. Premier Mateusz Morawiecki odwołał swój udział w zaplanowanym kilka dni później szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, podczas którego miała zostać scementowana dotychczasowa współpraca Netanjahu z szefami rządów państw naszego regionu.

  Autor tłumaczy również, co mogły mieć na celu te niefortunne komentarze i wypowiedzi:

  Upokorzenie – bo chyba można tak to nazwać – Polaków z pewnością jest na rękę tym wszystkim, którym nie podoba się kierunek polityki zagranicznej przyjęty przez rząd PiS […]. Pewien trop rzuca tu prof. Andrzej Zybertowicz, który komentując w radiowej Trójce manipulację »The Jerusalem Post«, od której – przypomnijmy – zaczęła się awantura dyplomatyczna z Izraelem, doszukuje się w niej »rosyjskich paluszków«. Nie powinno ulegać chyba żadnej wątpliwości, że jeśli ktoś zyskał na pogorszeniu relacji polsko-izraelskich (a z uwagi na wpływową żydowską diasporę komplikującym również stosunki z Ameryką), to tym kimś jest najpewniej ekipa na Kremlu.

  Kołodziejski zauważa, że… konflikt polsko-żydowski jest Moskwie bardzo na rękę.

  Właśnie dlatego, że utrudnia współpracę polsko-amerykańską. W Polsce antysemityzm rozsiewany jest głównie przez trolli internetowych, których zasięg jest dość ograniczony. Jednak w Izraelu prowokacyjne materiały antypolskie pojawiają się w czołowych mediach, zarówno w wersji hebrajskiej, jak i angielskiej. Warto tu przypomnieć, że izraelska (żydowska) narracja historyczna jest w dużym stopniu zbieżna z rosyjską.

  W podsumowaniu autor wskazuje, że wokół nas trwa wojna informacyjna.

  Nie używa się tu rakiet, bomb ani czołgów. Ale jej cele są podobne jak w prawdziwej, gorącej wojnie. Czy jesteśmy w stanie przetrzymać tę wojnę? […] Jesteśmy dzisiaj jak przedrozbiorowa Rzeczpospolita, targani zimną wojną domową i rozgrywani przez obcych. To tu widziałbym główne źródło problemu. Aby przetrwać, konieczne jest najpierw zawarcie pokoju tu, na miejscu, w Polsce.

  taa
  To idzie z Warszawy dlatego ze to Warszawa prowadzi taka polityke a nie inna,wiec najpierw trzeba cos zrobic z ta Warszawa bo to jest miasto toksyczne

  Jerzy
  Z IV Rzeszy: Nie czuje sie poprzez klamliwe wypowiedzi zydow ANI NAZNACZONY, ANI WYLACZONY z czegokolwiek! Mysle, ze panstwo to zmierza do prawdziwej zaglady i uczyni to z wlasnej, nieprzymuszonej woli

  zez
  Rosjanie namówili Natanjahu, żeby popsuł to co chciał naprawić ? Jakoś to nie pasuje. Raczej interesy żydowskie. Przeliczyli się tylko z reakcją Polski do tej pory ogrywanej. To był zmasowany atak.

  Polska suwerenna
  Skąd ta obecna fascynacja artykułami w izraelskiej prasie? Czy rząd polski zadał sobie trud izraelskich przejrzenia podręczników do historii? Jedno jest pochodną drugiego. Za mało SYMETRII.

  Konrad
  Zawarcie pokoju tu na miejscu w Polsce ? Z kim mialby byc ten pokoj ? Z potomkami zydowsko-stalinowskich zbrodniarzy, ktorzy kontynuuja niszczenie Polski ? Ich trzeba unieszkodliwic a nie zawierac

  Kwiatki dla Hitlera
  Nie łączcie Nas więcej z nimi. Nie chcemy już mieć z nimi nic wspólnego. Historia powinna być prawdą bez zakłamań i oszczędzania tak jak teraz raport ONZ, tak odnośnie i II wojny światowej. Służyli…

  007
  Powinniśmy powrócić do określeń narodowościowych a nie mieszać Polaków z mniejszościami. To żydzi na trenach okupowanych przez Rosjan po17 września 1939 r. „podsadzali’ Polaków do bydlęcych wagonów.

  antysemita
  Raport ONZ : Izrael dopuścił się ludobójstwa na Palestyńczykach !!! Co na to cywilizowany świat ???

  ajent
  Zabierz się pan za jakąś fizyczną robotę. Produkuj coś na rynek wewnętrzny, może spinacze biurowe. A nie produkuj wrogiej dydaktyki wstydu, bo to Polakom wisi.

  mac
  ORMIANIE , GRECY I ASYRYJCZYCY WYSTĄPIĄ DO ŻYDÓW A DOKŁADNIE IZRAELA Z ROSZCZENIAMI DOTYCZĄCYMI LUDOBÓJSTWA Z 1915 ROKU..

  ada
  Stygmatyzuja nas m.in. dzieki ekstremie filosemickiej w PISie i prezydentowi Dudzie . Faktow co niemiara .

  Polubienie

 43. https://wpolityce.pl/polityka/435884-chcemy-szacunku-w-relacjach-z-zydami-to-szanujmy-siebie

  Chcemy szacunku w relacjach z Żydami? Zacznijmy szanować samych siebie. Nadmiar umizgów jest szkodliwy

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  W całej wrzawie polsko-żydowskiej zastanawia mnie koncyliacyjny ton części rodzimych polityków i publicystów, którzy przypominają, że w Izraelu trwa kampania wyborcza. To ci dopiero usprawiedliwienie!

  Okazuje się bowiem, że wygłaszanie oszczerstw na temat roli Polaków w okresie II wojny światowej jest w społeczeństwie izraelskim premiowane. Chcesz się przypodobać? Walnij w Polaczków! Przecież i tak ci nic nie zrobią, za to wzrosną słupki poparcia.

  Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie analogiczną sytuację w Polsce? Ot, taki Jacek Czaputowicz powie np.: „Żydzi kolaborowali z komunistami, ponieważ wyssali antypolonizm z mlekiem matki”, a dziennikarz „Jerusalem Post” będzie dzielił włos na czworo tłumacząc: „Musimy pamiętać, że trwa kampania wyborcza w Polsce…”. Brzmi jak science-fiction? No właśnie.

  Mimo to znajdują się nad Wisłą tacy, którzy każde splunięcie naszych – jak to się ładnie mówi – strategicznych partnerów potraktują jako wypadek przy pracy. Ot, znów spadł deszcz. Ale przecież wyjdą oficjele, podpiszą jakiś świstek, uśmiechną się do kamery i po sprawie. I tak na okrągło. Problem jednak pozostanie.

  Najwyższy czas nazywać rzeczy po imieniu. Nawet jeśli język dyplomacji wymaga ostrożności. Choć akurat p.o. szefa izraelskiego MSZ dał nam inny przykład. Ale to pewnie tylko nam. Jak to w strategicznym partnerstwie bywa…

  autor: Aleksander Majewski

  monika
  Albo PiS zrozumie że trwa wojna z Izraelem i przestanie finansować Żydów albo czas na zmianę władzy na propolską. Czas robić konferencje o żydowskich zbrodniach przeciw Polsce i Polakom.

  monika
  Sami siebie nie szanujemy. Prezes PAN popiera pseudonaukową konferencję w Paryżu. Finansuje Grossa i Grabowskiego – zawodowych kłamców , a min. Gowin milczy. Albo odejdzie Duszyński albo Gowin

  fbd
  To nie my powinniśmy szanować Żydów, bo złapany przez Niemców Żyd natychmiast wydawał polską rodzinę, skazując ją na śmierć. To Żydzi powinni dozgonnie szanować nas za uratowanie ich z zagłady.

  grimm
  otóż to ! W samo sedno. PIS jest podszyty strachem wobec wszystkiego co dzieje się poza polskimi rogatkami. To nie są przywódcy, tylko tchórze. Stracili mój głos.

  Anka
  Żydzi zapomnieli,że przetrwali tą wojnę dzięki Polakom.Sami też kolaborowali z Niemcami a po wojnie z komunistami skazywali na śmierć naszych rodaków.Nie byli tacy święci jakimi się przedstawiają

  ewa
  Czas głosować na prawdziwych Polaków .Kandydaci na posłów i senatorów muszą ujawniać swoje prawdziwe , rodowe nazwiska

  Tragedia
  Wiekszosc instytucji w IL jest opanowana przez zydow post-stalinowcow gl. z Rosji,polskich UBkow i z innych demoludów ktorzy sieja klamstwa NKWD.I my mamy miec dialog z naszymi niedawnymi katami?

  p
  Na początek zakończyć rozdawnictwo polskich paszportów dla wszystkich chętnych w Izraelu. Jak już to wymagać od nich płynności w mowie polskiej, znajomości prawdziwej historii Polski….

  cez
  GOWIN przestań finansować kłamców holokaustu!!!

  Polubienie

 44. architekt@archidea.archidea
  Mam trzy pytania do pana prezesa Jarosława Szarka: 1. Mówi Pan o „przygotowaniu pozwu”, czy oznacza to, że już został wysłany do Mitchell, a jeśli nie to kiedy zostanie wysłany ? Czy wysłany został?będzie wysłany do polskiego sądu czy do amerykańskiego ? Sprawa w polskim sądzie, nawet wygrana, nie będzie miała żadnego znaczenia. Czy zainteresował Pan sprawą jedną z czołowych, żydowskich kancelarii prawnych w Nowym Jorku ? Tylko one, mając perspektywę uzyskania dużego wynagrodzenia ze strony pozwanej i jej stacji, będż w stanie wygrać sprawę na gruncie w USA 2. Czy jak już Pan prezes doszedł do siebie po tym „zdumieniu wypowiedzią Pompeo” wystosował Pan jako prezes IPN do Sekretariatu Stanu USA, oficjalną notę ze sprostowaniem, opublikowaną tego samego dnia w płatnym, całostronicowym ogłoszeniu w Washington Post i New York Times ? 3. Czy będąc „oburzonym” zakłamaną książką „Dalej jest noc” planuje Pan reakcję IPN ? Czy planuje Pan międzynarodową konferencję na która zaprosi naukowców z Francji, Niemiec, Anglii, USA, dotyczącą ukazania kłamstw w tej książce ? Byłem tydzień temu na krakowskim Kazimierzu. Wszystkie księgarnie judaistyczne w dawnych synagogach, jesziwach, zawalone są eksponowanymi na pierwszym miejscu tymi książkami !Mniemam że podobna promocja ma miejsce i w Nowym Jorku.

  https://wpolityce.pl/polityka/435902-bedzie-reakcja-na-skandaliczne-slowa-andrei-mitchell

  Myślała, że wpis na Twitterze wystarczy? Prezes IPN: Przygotowaliśmy pozew cywilny ws. wypowiedzi A. Mitchell. Nie uznajemy jej sprostowania

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: YouTube/MSNBC/Twitter wPolityce.pl

  W sprawie wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki Andrei Mitchell przygotowaliśmy pozew z powództwa cywilnego; nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze – powiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” prezes IPN Jarosław Szarek. „Uległość jest drogą ku kapitulacji” – ocenił.

  W związku z niedawną konferencją bliskowschodnią Andrea Mitchell z telewizji MSNBC przeprowadziła wywiad z przebywającym w Warszawie wiceprezydentem USA Mikiem Pence’em. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi – jak powiedziała – „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Dziennikarka przeprosiła za swoje słowa na Twitterze; sformułowanie to określiła jako „niefortunną nieścisłość”. Do tych przeprosin pozytywnie odniósł się polski MSZ.

  W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Szarek uznał, że stwierdzenie, iż powstanie w getcie wybuchło przeciwko „polskiemu reżimowi”, wyczerpuje znamiona „kłamstwa oświęcimskiego”.

  Dlatego przygotowaliśmy w tej sprawie pozew z powództwa cywilnego. Nie uznajemy jej sprostowania na Twitterze. Nieprawdziwą informację przekazała w relacji, którą śledziły miliony ludzi na całym świecie. Domagamy się sprostowania na wizji, a więc w miejscu, gdzie kłamliwa informacja została podana

  —powiedział Szarek.

  Prezes IPN krytycznie przyjął także słowa sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który w przemówieniu w Warszawie pozytywnie ocenił postać Franciszka Blajchmana, pomijając to, że po wojnie był on funkcjonariuszem komunistycznej bezpieki.

  Z pewnością bohatera wybrał bez rzetelnej oceny jego biografii. Przyjąłem to ze zdumieniem, gdyż za wypowiedzią polityka tej rangi stoi przecież sztab ludzi, więc trudno mówić o pomyłce

  —ocenił Szarek.

  Dodał też, że wkrótce kolejnym problemem może się okazać nowy film w reżyserii Vaclava Marhoula (premiera w maju br.), który powstał na podstawie książki Jerzego Kosińskiego pt. „Malowany ptak”.

  Autor, uratowany w czasie wojny przez polskich chłopów, kreśli w niej zupełnie kłamliwy i odwrotny obraz, przedstawiając społeczność wiejską jako ludzi nie tylko prymitywnych, ale ogarniętych antysemickimi obsesjami

  —powiedział Szarek.

  Pytany, co należy robić wobec negatywnych stereotypów o Polakach na świecie, prezes IPN odpowiedział, by nie mieć kompleksów.

  I pamiętać, że uległość jest drogą ku kapitulacji. Bronić wolności badań naukowych i prawdy o naszych dziejach

  —zaznaczył. Przypomniał o niedawno opublikowanych recenzjach historyków z IPN, którzy bardzo krytycznie ocenili publikację „Dalej jest noc”, wydaną przez działające przy PAN Centrum Badań nad Zagładą Żydów.

  Byłem zaskoczony skalą manipulacji, nierzetelności czy wręcz nieprawdy, jakich dopuścili się autorzy recenzowanej pracy

  —ocenił Szarek.

  Tematem publikacji „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”, której współautorami są m.in. prof. Barbara Engelking i prof. Jan Grabowski, są strategie przetrwania Żydów w okupowanej Polsce. Książka przedstawia również problem przemocy Polaków wobec Żydów, głównie w trzecim okresie Zagłady, czyli po likwidacji gett, gdy Żydzi szukali ratunku m.in. na polskich wsiach. W publikacji postawiono m.in. tezę, że „dwóch spośród każdych trzech Żydów poszukujących ratunku zginęło – najczęściej za sprawą swoich sąsiadów, chrześcijan”.

  Z przeprowadzonych badań jednoznacznie wynika, że na interesujących nas obszarach (z wyłączeniem powiatów bielskiego i złoczowskiego) zdecydowana większość próbujących się ratować Żydów – na podstawie przebadanych i zweryfikowanych przypadków – zginęła z rak polskich bądź też została zabita przy współudziale Polaków

  —czytamy we wstępie do publikacji.

  kk/PAP

  cicrupy nie chcemy
  Kazali jej zrobić prowokacje i nie pozwolą jej krzywdy zrobić. IMHO powinna dostać „persona non grata” w Polsce.Ona i kazda zydowska zakłamana morda z nochalem ze powinna się zapisać do nosaczy

  Ludzie chcą wiedzieć
  Nazwać publicznie Engelking kłamcą za działanie przeciw dobremu imieniu Narodu Polskiego i pokazać jej wizerunek we wszystkich mediach w Polsce!

  zbik
  A co, z naszymi naukowcami z PAN.

  syms
  Dlaczego dopiero teraz ????

  Polacy zadaja ukarania
  winnych organizacji antypolskiej konferencji w Paryzu i pozwu przeciwko wystepujacym tam polskojezycznym zdrajcom

  ndrewww@Andrewww
  Ciekawe dlaczego nie piszecie do jakiego sądu? Bo jeżeli do polskiego to jakaś kpina i kiwanie palcem w bucie. To ma być pozew do AMERYKAŃSKIEGO Sądu, który puści tę babę w skarpetkach (będzie musiała opublikować sprostowanie w czasie antenowym wartym kilka milionów dolarów) i sporządzony przez najlepsze amerykańskie kancelarie

  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-pozwie-znana-amerykanska-dziennikarke-za-slowa-o-polskim-i-nazistowskim-rezimie/

  Polubienie

 45. eksperyment
  Szkoda ze Czaputow nie odczekał jeszcze ze 2 tygodnie z komentarzem

  POLAKIEM TRZEBA CHCIEĆ BYĆ !!!
  Panie CIAPAtowicz ! POLAK ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA TO OKSYMORON !!! Jeżeli już to są Polacy mojżeszowego wyznania- tak siebie niektórzy określali przed II wojną, albo Żydzi z obywatelstwem polskim.

  Dzielny ten nasz wojak
  Ciaputowicz. Umie się postawić. -Kto wie, za swoją bezkompromisową postawę może nawet dostać jedynkę na liście do UE. Dalej dobra zmiano, dalej…

  https://wpolityce.pl/polityka/435927-stanowcze-slowa-szefa-mszpolakow-nalezy-traktowac-jednakowo

  Czaputowicz odpowiada Pompeo: Polaków należy traktować jednakowo, a sprawa jest zamknięta. Ta wypowiedź była niepotrzebna

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Zgadzam się, że to było niefortunne i chcę powiedzieć, że ta konferencja była po naszych dwustronnych rozmowach. (…) Ten postulat nie pojawił się formalnie. To trwały element polityki USA – przypominanie o kwestiach majątkowych

  – tak wypowiedź Mike’a Pompeo skomentował antenie Radia Wnet minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Te słowa przeszły bez echa, a nie powinny! Pompeo: Namawiam, by Polska uczyniła postępy ws. restytucji mienia utraconego w Holokauście
  https://wpolityce.pl/polityka/433722-holokaust-i-restytucja-mienia-mowil-o-tym-pompeo?fbclid=IwAR3TJYvv68_J_SRCe8T4erGYHLg35rrudANZFCjEIkxJDKlzDFnwj2HJCP4

  Traktuję to tak, że Mike Pompeo chciał publicznie zabrać głos, nie ulega wątpliwości, że to ważny temat w wewnętrznej amerykańskiej debacie – traktowanie społeczności żydowskiej. (…) Ten postulat nie został formalnie zgłoszony. Gdyby został, powiedziałbym, że nie można dyskryminować Polaków na tych pochodzenia żydowskiego i innych

  – zaznaczył.

  Mamy zdecydowane stanowisko. Uważamy, że Polaków należy traktować jednakowo, a sprawa jest zamknięta, że USA otrzymały rekompensatę już w latach 60. tak jak inne państwa (…) Uważam, że ta wypowiedź była niepotrzebna. Myślę, że sekretarz stanu zdał sobie z tego sprawę

  – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

  Minister przypomniał również wypowiedź amerykańskiego sekretarza stanu o stalinowskim oprawcy Franku Bleichmanie.

  Pompeo powiedział o Bleichmanie traktując to pewnie jako ciekawy wątek. (…) Następnego dnia powiedziałem mu, co to za osoba, (…) pokazałem, że to nie jest dla nas bohater i oczywiście przyjął to do wiadomości. Później w rozmowie telefonicznej sam do tego nawiązał. W dyplomacji są popełniany błędy, ktoś źle powiedział, ktoś źle doradził

  – relacjonował szef MSZ.

  Jestem przekonany, że to błąd. Pompeo przywiązuje wagę do historii Polski i oporu przeciwko komunizmowi. To nie mieści się w logice działania USA

  – zauważył.

  gah/Radio Wnet

  O refleksie
  Świetny refleks panie Ciaputowicz!

  architekt@archidea.archidea
  Ciekawe gdzie Czaputowicz odpowiedział Pompeo na jego łgarstwa i skandaliczne sugestie dotyczące haraczu żydowskiego ? W swoim gabinecie czy siedząc na sedesie w swojej toalecie ? No cóż, w ostateczności Pompeo na pewno czyta Wpolityce.pl gdzie dowie się jaka jest prawda, przecież jako były szef CIA zna na pewno język „strategicznego sojusznika” USA

  dominik@dominik
  kiedy polonia amerykanska protestowala przeciwko 447, wladze polskie skupione w ambasadzie amerykanskiej i konsulatach wystepowaly przeciwko protestom polonii przeciwko tej ustawie. W USA np nie mozna ogladac nagranch programow TVP na youtube. Zamiast wspierac Polonie amerykanska elity 3rp pracuja nad jej rozbiciem. Polityka elity 3RP to polityka podobna do tej ktora prowadzily Judenraty podczas wojny. Wspolpraca i kolaboracja z wrogiem,dawanie mu tego czego chce majac nadzieje ze zostawi przynajmniej wiekszosc ( a pozniej juz tylko mniejszosc) w spokoju…skonczylo sie w Auchwitz

  c
  Czaputowicz to tchórz. Powinien sam podać się do dymisji, ale się do niego przyspawał.

  wacek
  SKORO POSTULAT NIE POJAWIŁ SIĘ FORMALNIE ,A POMPEO WYGŁOSIŁ GO NA KONFERENCJI, TO PAŃSKA REAKCJA WINNA BYĆ NATYCHMIASTOWA .!!!!! BRAK PAŃSKIEJ REAKCJI WYRZĄDZIŁ POLSCE WIELKĄ KRZYWDĘ.!!!!!!!!!!

  1313_1
  Się nazłaziło tutaj troli antyPiSowskich i prowokatorów co niemiara!

  Polubienie

 46. ominik@dominik9 godzin temu
  Kilka kilometrow od Jedwabnego zginal kapitan Raginis dowodzacy obrona nad Wizna. Z 700 jego zolnierzy wiekszosc zginela a okolo 100 zostalo rozstrzelanych przez Niemcow-mieli przeciwko sobie caly niemiecki korpus dowodzony przez Guderiana.Walki przezylo okolo 150. Sp. Lech Kaczynski wstrzymujac ekshumacje w Jedwabnem podebtal pamiec i godnosc obroncow Wizny. Polska rzadza w pewnej sferze ludzie o mentalnosci urzednikow Judenratow o ktorych mamy tak zla opinie. Nie ma mozliwosci by z Polski stworzyc cos wiecej niz Amerykansko-Zydowska skarbonke i zasob amerykanskiego miesa armatniego kiedy my Polacy poprzez swoich poslow i senatorow obrazamy pamiec naszych przodkow i pozwalamy byle jakiemu przybledzie to robic. Kiedy ekshumacja w Jedwabnem bedzie rozpoczeta bedzie to oznaczalo ze Polska zaczyna byc Polska a nie jakas Amerykansko-Izraelsko-Zydowska republika bananowa. Sorry ale taki mamy klimat.

  normalny
  To jak bronicie dobrego imienia Polski czy nie .? Pytanie do Ministra Sprawiedliwości .Wydaje mi się , ze w takich fundamentalnych sprawach nie powinniśmy brać pod uwagę zdania kogokolwiek !!!!!

  Krakus
  Decyzję o ekshumacji Min. Ziobro powinien podjąć tuż przed wyborami. Po okresie plucia przez Żydów na Polaków przy pomocy totalnych oszołomów wygrana pewna.

  Jola
  Ale czy sie ten Żydzi rabiin Schudrich i Daniels zgodza żeby wyszła w końcu prawda.Czy USA się zgodzi i Merkel

  ksu
  Czego się boją żydzi ?? tego że w Jedwabnem znajdziemy zwłoki Polaków ,,,

  https://wpolityce.pl/historia/436047-prezes-ipn-jestesmy-gotowi-na-ekshumacje-w-jedwabnem

  Prezes IPN: Instytut jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem; decyzja nie należy do nas

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Instytut Pamięci Narodowej jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem, ale decyzja w tej sprawie nie należy do nas – powiedział w czwartek prezes IPN Jarosław Szarek. Dodał, że „jest to decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości”.

  Szarek, który był gościem Telewizji Republika, został zapytany, czy IPN „rozważa powrót do badań terenowych w Jedwabnem i innych tego typu miejscach, żeby zmierzyć się z wyzwaniem, które być może w sposób fundamentalny zmieniłoby naszą wiedzę, ale też optykę dotyczącą relacji polsko-żydowskich”.

  Jak podkreślił prezes IPN, „jest to decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości”.

  IPN jest gotowy przeprowadzić taką ekshumację, ale decyzja nie należy do nas. A myślę, że tutaj też ta sprawa, w jakiś sposób była podjęta wiele lat temu. Myślę, że można kontynuować badania historyczne w archiwach niemieckich. W historii nie ma tematów takich, które są raz na zawsze zamknięte, zakończone. To powoduje, że ta nauka jest tak pasjonująca, bo zawsze można gdzieś jakieś nowe dokumenty znaleźć

  —powiedział.

  W ubiegłym roku o gotowości IPN do podjęcia ekshumacji w Jedwabnem mówił także wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w Instytucie kieruje pracami Biura Poszukiwań i Identyfikacji. Również wtedy IPN komentował, że decyzja w tej sprawie należy do Ministerstwa Sprawiedliwości, a właściwie – jak powiedział PAP wiceprezes IPN Mateusz Szpytma – do Prokuratora Generalnego, który może zdecydować co dalej ze śledztwem dotyczącym zbrodni w Jedwabnem.

  Z konkluzji śledztwa, które IPN umorzył w tej sprawie w czerwcu 2003 r., wynika, że zbrodni na Żydach w Jedwabnem dokonali Polacy, którzy działali z niemieckiej inspiracji. Powodem umorzenia było niewykrycie sprawców – innych niż ci, których za tę zbrodnię skazano po wojnie. Mimo umorzonego postępowania w sprawie tej zbrodni wciąż istnieje możliwość jego wznowienia, ale pod warunkiem, że pojawiłaby się uzasadniająca taką decyzję nowa okoliczność.

  Obecnie postanowienie o umorzeniu tego śledztwa jest prawomocne i jak dotąd nie znaleziono podstaw do jego podjęcia na nowo.

  Ekshumacja w Jedwabnem odbyła się w 2001 r. na przełomie maja i czerwca. Sprawa wznowienia prac, które miałyby ostatecznie zamknąć sprawę odpowiedzialności za mord z 10 lipca 1941 r., podnoszona jest już od wielu lat. Decyzję o nieprzeprowadzaniu pełnej ekshumacji w Jedwabnem – na prośbę strony żydowskiej, która argumentowała, że godzi ona w tradycje religijne Żydów – podjął jednak, jeszcze w 2001 r., ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński.

  W ekshumacji w Jedwabnem w 2001 r. brali udział rabini, którzy zwracali uwagę, by nie naruszyć na miejscu szczątków, bo zabrania tego prawo żydowskie. Po ekshumacji Lech Kaczyński podkreślił, że najważniejszym ustaleniem prac była weryfikacja liczby ofiar. Podkreślał także, że dokładnej liczby ofiar nie udało się ustalić ze względu na „ustalenia ze stroną żydowską oparte na regułach wyznania mojżeszowego”.

  Strona żydowska podtrzymuje swoje stanowisko ws. ekshumacji w Jedwabnem tłumacząc, że nie tylko godzi ona w tradycje religijne Żydów, ale też niczego – po śledztwie IPN – już nie wyjaśni.

  W trakcie postępowania prokuratury IPN ustalono, że 10 lipca 1941 r. w Jedwabnem dokonano masowego zabójstwa nie mniej niż 340 Żydów.

  Co do udziału polskich cywili w dokonaniu zbrodni, należy przyjąć, iż była to rola decydująca o zrealizowaniu zbrodniczego planu (…). Zasadne jest przypisanie Niemcom, w ocenie prawnokarnej, sprawstwa sensu largo tej zbrodni. Wykonawcami zbrodni, jako sprawcy sensu stricto, byli polscy mieszkańcy Jedwabnego i okolic – mężczyźni, w liczbie co najmniej około 40

  —głosi konkluzja postępowania pionu śledczego IPN.

  kk/PAP

  https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-ipn-jestesmy-gotowi-przeprowadzic-ekshumacje-w-jedwabnem-ale/

  Polubienie

 47. https://wpolityce.pl/polityka/436927-rzymkowski-wspiera-terleckiego-na-wschodzie-ukrainy

  Dadzą radę kompanii zwartych oddziałów? To zdjęcie będzie hitem! Rzymkowski wspiera Terleckiego na wschodzie Ukrainy

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: twitter/Kukiz’15 wPolityce.pl

  Ryszard Terlecki przebywa na linii oddzielającej teren kontrolowany przez Ukrainę od obszaru okupowanego przez prorosyjskich terrorystów. Jego zdjęcie w kamizelce kuloodpornej, hełmie i z papierosem w ustach podbiło internet. Na froncie towarzyszy mu m.in. Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. (…)

  bronco bull
  co tu jest zabawne?ze wspieraja banderyzm?!!dlaczego nie odwiedza kresowian i zapytaja sie ich jak im sie zyje!!!wstyd i hanba!!!

  smok
  pajacyki – pożyteczni iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidioci. a w obwodzie lwowski rok bandery trwa.

  japoniec
  weźcie sobie jeszcze po kałachu i z nowym hymnem UPA ruszcie na separatystów, fagasy!

  wPolin.pl@wPolin.pl
  Powinni tam zostać jak chcą się mieszać w konflikt rosyjsko ukraiński. Polscy politycy na tej krainie zajęliby się jedynie sprawa ludobójstwa wołyńskiego, i upaińskiego zakazu godnego pochowania pomordowanych.

  Gumis@Gumis
  No to teraz już każdy wie co to jest Sejm RP. Jest to grupa przedszkolna, bawią się w wojnę, popychają i wrzeszczą. To zapewne już grupa starszaków, bo umieją pisać i czytać, ale mają jeszcze problem ze zrozumieniem tekstu. To już przyjdzie samo trochę później, w podstawówce.

  stan 142.196.26.*za godzinę
  Właśnie tacy osobinicy rządzą w Polsce .

  Max
  Wyglądają jak menele. Czyżby pisowski obłęd?

  zgroza
  Wyglądają jak grzyb (Rzymkowski) i podgrzybek (Terlecki) !

  Dobrze, że nie w mundurach UPA
  No i skandaliczny błąd językowy Terleckiego ,,ubrałem kamizelkę kuloodporną”. No ale skoro zamiast się uczyć, się hipisowało… Oto nasza rządząca elyta.

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wicemarszalek-sejmu-pozowal-w-helmie-70-kilometrow-od-linii-frontu-w-donbasie/


  Ryszard Terlecki, twitter.com

  WICEMARSZAŁEK SEJMU POZOWAŁ W HEŁMIE 70 KILOMETRÓW OD LINII FRONTU W DONBASIE

  6 marca 2019|11 komentarzy|w Polacy, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w czasie wizyty na Ukrainie postanowił zaprezentować bojowy wizerunek, choć do linii donbaskiego frontu miał dość daleko.

  Terlecki zamieścił na swojej stronie na Twitterze zdjęcie w hełmie, w kamizelce kuloodpornej dokumentując w ten sposób swój pobyt we wschodniej Ukrainie. Jak napisał, dostał zalecenie założenia wyposażenia obronnego ze względu na bliskość linii rozgraniczenia między terenami kontrolowanymi przez władze Ukrainy, a obszarem zarządzanym przez donbaskich separatystów.

  W odpowiedzi na wpis wicemarszałka dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i publicysta zajmujący się konfliktem na Ukrainie Paweł Pieniążek przypomniał, że Słowiańsk, w którym Terlecki, jak sam stwierdził, zrobił sobie zdjęcie, leży daleko od linii faktycznego frontu konfliktu niskiej intensywności. Dla potwierdzenia zamieścił też mapę przygotowaną przez ukraińskie Ministerstwo Obrony, pokazującą jak przebiegała linia rozgraniczenia między skonfliktowanymi stronami w dniu 5 marca.

  Słowiańsk znajduje się około 70 kilometrów od linii rozgraniczenia.

  Terlecki należy do radykalnych zwolenników polityki giedroyciowskiej, czyli zdecydowanego wspierania Litwy czy Ukrainy przez Polskę w imię ich walki z Rosję. W 2016 roku Terlecki zastosował nawet nacjonalistyczną narrację Ukraińców na temat sytuacji Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie drugiej wojny światowej, nazywając okres w którym OUN-UPA dokonała ich ludobójstwa „bratobójczą wojną”.

  twitter.com/kresy.pl

  1000_szabel @1000_szabel:
  To, co przykuło moją uwagę, to nie kamizelka, czy hełm, tylko twarz nieogolonego żula lub zgreda z petem w zębach. To zdjęcie to kwintesencja polskiej sceny politycznej. Smutne.

  UPAdlina @UPAdlina:
  Hehehehe! Nic dodać, nic ująć. Nieogolona wstrętna gęba banderowskiego żula z pijackimi worami pod oczami, który w uSSmańskim bantustanie pełni funkcję „wicemarszałka sejmu”. Podobne gęby widuję w moim mieście wśród miejscowych lumpów. Tfu!

  dls Maverick @dls Maverick:
  To nie zadna „Linia frontu” tylko granica miedzy UPAina a Doniecka Republika Ludowa.

  RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
  Tego starego zgreda udającego marszałka nie da sie ogladac bez obrzydzenia sobie kolacji.
  Pytam sie po co marszalek sejmu jedzie na linie frontu, czy zawiozł tam bron, by wspomóc batalion Azow czy może swoja osoba ma uwiarygodnić banderowski rezym w ramach obietnic wspierania Ukrainy . A moze by tak ruszył swój marszałkowski tyłek i pojechał do Lwowa odsłonic w koncu lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich albo odwiedzic Polaków tam mieszkajacych walczących o polskość.

  jwu @jwu:
  Do Lwowa nie pojedzie ,bo odsłonięcie Lwów godzi w banderowską wrażliwość.A jego zadaniem jest ich wspierać ,a nie kopać po kostkach.

  jazmig @jazmig:
  Taki szmaciarz jest marszałkiem senatu, taki to i senat.

  jazmig @jazmig:
  Poprawka, wicemarszałkiem sejmu jest ten żul, taki to i sejm. Senat nie lepszy.

  Kasper1 @Kasper1:
  TVN24 opublikował tę fotografię i to co pod nią napisał ten jołop Terlecki – „”Na linii rozgraniczenia między terenem kontrolowanym przez Ukrainę a obszarem okupowanym”. Skomentowałem, że rebelianci w Donbasie niczego nie okupują bo to ich ojczyzna czego moderator czyli cenzor tego „wolnego” medium nie przepuścił do opublikowania 🙂

  jwu @jwu:
  Dokładnie ,niczego nie okupują (rebelianci w Donbasie) ,w przeciwieństwie do Guantanamo na Kubie.

  UPAdlina @UPAdlina:
  Ścierwo uSSmańskie tvn24 słynie z „wolności słowa”. Większość anty-banderowskich postów nie zamieszcza, a jak już coś zamieści, to kilkanaście minut później już tego nie ma. Ale o cenzurze w PRL-u kwiczą bezustannie, hehehehe! Czyli jak kali ukraść krowę, to OK, ale jak kalemu ukraść krowę, to już nie jest OK. Śmieszne błazny.

  jwu @jwu:
  Dziwisz się ? Przecież banderowcy to wrażliwy naród ,i dlatego (nawet kosztem Polaków) trzeba ich wspierać.Co robi ten pan i jemu podobni.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.