858 Interpretacja słów Netanjahu według Forum Żydów Polskich – Chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez cenzury? Aha… Zajebiaszczo!


https://prawy.pl/51700-zydzi-mordowali-zydow/

Żydzi mordowali Żydów

Opublikowano 31 maja 2017

Kto nadzorował holocaust realizowany przez niemieckich zbrodniarzy? Żydzi. Ten mało popularny temat opisał były ksiądz Jacek Międlar. Pełna prawda o holocauście miałaby być jego zdaniem remedium na antypolskie ataki ze spory diaspory żydowskiej.

– To policja żydowska była najokrutniejsza wobec skazanych (…) Działała bez skrupułów, na co z obrzydzeniem patrzyli nawet niemieccy żołnierze. Końcem 1940 roku nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej getta warszawskiego był Józef Andrzej Szeryński (wcześniej Szenkman lub Szeinkman (…) W ciągu zaledwie trzech lat, żydowscy funkcjonariusze, ponad 300 tysięcy żydów zagnali na Umschlagplatz, skąd ci zostali przetransportowani do obozów zagłady, a ostatecznie na śmierć – pisze były duchowny.

Międlar przypomina, że „policja żydowska była wyjątkowo okrutna w czasie łapanek. Kobiety po ziemi ciągnięto za włosy, a dzieci i starców kopano po całym ciele”.

Samuel Rothenberg wspomina nawet, że młodzi Żydzi prowadzili na śmierć własne matki. Zaświadczył o tym poeta Marek Edelman: Nikt jeszcze nigdy tak nieustępliwie nie wypuszcza z rąk złapanego, jak jeden Żyd drugiego Żyda – cytuje Edelmana założyciel serwisu wPrawo.pl Jacek Międlar.

– Podczas gdy Polacy oddawali życie, ratując żydowskie rodziny, policja żydowska kolaborowała z nazistami i wydawała na śmierć setki tysięcy istnień ludzkich – konstatuje były duchowny.

– Chcemy walczyć z antysemityzmem, bez względu na to jak niewielkie to jest zjawisko, ale równocześnie żądamy bezkompromisowej walki z polonofobią, której doświadczamy ze strony Żydów” – puentuje Międlar.

Robert Wyrostkiewicz

…..

autor: Fratria/JK wPolityce.p

last
Czyli bibi chciał dowieść i zadrwić jednocześnie z naszych baranów, którzy odstąpili od noweli ipn w wersji poprzedniej.. i tu przyznaje mu 100% racji, a my rozliczmy tych, co pozwolili nas opluwać!

edrir
Dr. Ewa Kurek – kolaboranci Hitlera – Niezależna Historia. –
https://www.youtube.com/watch?v=NA6Y5dMUHS8

A taka jest prawda
https://wlocie.pl/index.php/2019/02/04/ujawniono-nieznany-film-z-warszawskiego-getta-izrael-zrobi-wszystko-by-usunac-go-z-sieci/?fbclid=IwAR2JMZiXiskLWzOJ7M6ZU02BYO3W9v5Ld-MEH3BncrrRQIBrfSCjNVKSJCc

Fantom@Fantom
A co Żydzi nie współpracowali z niemieckimi nazistami? Panie Jędrzejewski no kto temu zaprzeczy?

Lulek@Lulek
to znaczy że można mówić „Żydzi współpracowali z Niemcami” – bo byli tacy Żydzi. Organizacja Żagiew, Judische Ordnungdienst… i inne. No bo przeciez byli tacy Żydzi.

kazik
Potomkowie Gancwaicha szukają równego jemu w wysługiwaniu się zbrodni.

itx
Czyli teraz symetrycznie ktoś z polskiej delegacji w Izraelu na jakimś ważnym międzynarodowym spotkaniu powinien napomknąć np. o sonderkommando albo Żydach wydających swoje rodziny. Wybór jest spory.

JAN
ZYDZI MORDOWALI ZYDOW; ZYDZI OKRADALI ZYDOW; ZYDZI KOLABOROWALI Z NIEMCAMI; ZYDZI SLUZYLI W SS; WEHRMACHCIE; ZYDZI WSADZALI DO PIECOW ZYDOW – CZY KTOS UKARAL ZYDOWSKICH OPRAWCOW-NIKT

DMW@DMW
Żydzi też współpracowali z nazistami – to jest fakt, że byli i tacy. I niechby tak polski premier powiedział to oficjalnie podczas wizyty w Izraelu… Można sobie wyobrazić co by się działo…!

Konrad
W niemieckich obozach zaglady Zydzi wyreczali Niemcow w eksterminacji swych ziomkow. Zydowskie Sonderkommanda obslugiwaly komory gazowe i krematoria Robili to choc wiedzieli, ze wkrotce sami zgina

Konrad
To nie Polacy lecz Zydzi kolaborowali z Niemcami. Judenraty i Zydowska Policja wysylaly Zydow na smierc. Pomagalo im Zydowskie Gestapo i zydowska organizacja ZAGIEW. Polacy tego nie robili.

Zal
Byli tez Żydzi, którzy kolaborowali z hitlerowcami, ale tego Natanjahu nigdy by nie powiedział, w żadnym kraju…

Sraltopies
Miało być wstawanie z kolan, a jest pozycja horyzontalna. Wstyd i hańba. Brzydzę się tym nieudacznym rządem. Czaputowicz kukiełka schował głowę w piasek.

gmin
Nathanjahu, w tym kontekście nie wymienił nikogo z nazwiska a taki kontekst uważany byłby za właściwy? Użycie słowa Polacy, bez konkretnych osób z nazwiska, oznacza bezspornie, że chodzi o naród?

Londyn@Londyn
Tak, dzielmy wlos na czworo a moze wiecej. Dla przeciętnego odbiorcy znaczenie jest jednoznacznie ksenofobiczne i rasistowskie. Netanyahu chcial pokazac ze mozna rozpowszechniac klamstwa bo nikt za nie nie poniesie odpowiedzialnosci po wycofaniu sie z zapisow ustawy o IPN. Okreselnie Polacy nawiazuje do narodu lub panstwa. Gdyby chcial wyrazic to co FZP usiluje tu sugerowac to by jasno powiedzial ze wsrod Polakow byli tacy ktorzy wpolpracowali z Niemcami. Ale uzywajac takiej interpretacji dziejow tak samo a nawet wiecej prawdziwe jest stwierdzenie ze zydzi wspolpracowali z Niemcami w realizacji zaglady wlasnych wspolbraci. Na to sa niezliczone dokumenty, opracowania naukowe i przekazy. Liczba szmalcownikow jest udokumentowana m.in. w postaci listy wyrokow z ramienia Rzadu na Emigracji wykonanych na zdrajcach i jest znikoma w porownaniu ze skala kooperacji organizacji zydowskich z nazistami w Polsce.

siwy
Po co gościć takie żydowskie pomioty- oni mordowali i swoich i Polaków, to parszywa nacja Vivat Iran!!

https://wpolityce.pl/polityka/434086-interpretacja-slow-netanjahu-chcial-czegos-dowiesc

Chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez cenzury? Interpretacja słów Netanjahu według FŻP

opublikowano: 15 lutego · aktualizacja: 15 lutego

Z tego, co rozumiem, kontekst był taki, że  Netanyahu chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez żadnej cenzury, bo istnieje w Polsce pełna wolność wypowiedzi, której przecież zagrażała nowelizacja ustawy o IPN sprzed roku

– pisze Paweł Jędrzejewski na łamach Forum Żydów Polskich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiceszef MSZ: Czekamy na reakcję Izraela. Dotychczasowe wyjaśnienia uznajemy za nieczytelne. Oczekujemy jednoznacznej odpowiedzi

Jędrzejewski przywołuje opis z dziennika „Arutz Sheva”, który tak przedstawia słowa premiera Izraela:

Polacy współpracowali z nazistami. (…) Widzicie, ja to mówię. To jest fakt. I nie znam ani jednej osoby, która kiedykolwiek byłaby oskarżona (pozwana) z tego powodu

– czytamy w dzienniku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Netanjahu nie dementuje swoich słów o współpracy Polaków z nazistami. Na pytania dziennikarzy odpowiada: Odsyłam do rzecznika

Jędrzejewski zwraca uwagę, że w tym kontekście słowa Netanjahu mogą być rozpatrywane inaczej.

To nie wyjaśnia wszystkiego, ale powinno chociaż dać materiał do zastanowienia. W tym kontekście, jeżeli uwzględnimy MOŻLIWOŚĆ, że była to świadoma prezentacja SWOBODY WYPOWIEDZI, trzeba co najmniej powstrzymać się z jednoznacznymi konkluzjami. Nie przesądzam, o nie! Ale mówię: może warto poczekać i zbadać sprawę w kontekście

– pisze Jędrzejewski na łamach Forum Żydów Polskich.

Przekonuje też, że „merytorycznie” premier Izraela miał rację, bo „byli Polacy, którzy współpracowali z Niemcami w Zagładzie. Kto temu zaprzeczy?”.

mly/fzp.net.pl

ddx40
Temu Jędrzejewskim to trzeba też przypomnieć że byli żydzi kapo z gett, którzy współpracowali z nazistami i byli żydzi naziści w mundurach nazistów.

last
Dość talmudycznego krętactwa, to nie są ćwiczenia w jesziwie; rangi jej ważności nie rozumieją bibi-podobni.., chcecie o kolaboracji, to pierw we własne piersi i rozliczcie „waszych”, a jest co !

Byly Pisowiec
On sie akurat tym przejmuje co Polacy teraz mysla. Gdyby nasz Premier i Prezydent zareagowali natychmiast to by to sens mialo. Przy takim rzadzie i Prezydencie kazdy moze nam narobic nie tylko na dywan.

Jędrzejewski qutas polski :):)
„Kto temu zaprzeczy?” może pogadamy o żydowskich katach w silach bezpieczenstwa co tysiacami mordowali Polaków po wojnie, wyjechali bezkarnie w 68r do Izraela

Fantom@Fantom
A co Żydzi nie współpracowali z niemieckimi nazistami? Doprawdy ale zakłamanie !

Jędrzejewski qutas polski :):)
mjr Suslow, Sorokow i inni… znalezli miejsce w Izraelu … … po zamordowaniu tysiecy naszych oficerów. Jak w tym kontekscie pojmowac „holokaust” ? No jak ! skw…POlaczkowy !!!!

ania
Zydzi tez wspólpracowali z niemcami ,mozna mówic ? mozna

QAZ
Gościliśmy gangstera z syjonu, ten wieprz bezczelnie prowokował nasz naród, nie życzymy sobie więcej tej hołoty w kraju.

Jędrzejewski qutas polski :):)
Amerykanscy zydzi finansowali Hitlera a zydowskie korporacje zarabialy na produkcji gazu CYKLON B. **Dlaczego Polska i swiat o tym milczy 🙂

celnik@celnik
Szanuję Pana Pawła Jędrzejewskiego, który bardzo dużo zrobił dla dobrych relacji polsko-żydowskich. Niestety wydarzenia sprzed roku i ostatnia zorganizowana akcja oczerniania Polaków przez Żydów z USA i Izraela zniweczyła całą pracę Pana Jędrzejewskiego. Bardzo wielu Polaków miało sympatię do narodu żydowskiego, ale to już jest historia. Robienie z nas sprawców holokaustu i bezczelne żądanie wypłacenia 300 mld USD haraczu za mienie bezspadkowe po zamordowanych przez Niemców obywatelach polskich wyznania mojżeszowego spowodowało, że Polacy przejrzeli na oczy i widzą, że mając takich „przyjaciół i sojuszników” jak USA i Izrael wcale nie potrzeba nam wrogów.

nikt
Teraz, żydzi mają swoje rakiety i wielkiego protektora. Więc lekceważą naród, który nie raz podawał im rękę. Zapominając że są wyspą w morzu wrogów. Arabowie zdobędą atom. Żydzi, nikt was nie lubi.

gosc
Moze by tak Netanyahu zaczal wypowiadac sie bez cenzury o żydowskiej policji w getcie żydowskim Jewish Ghetto Police (Jüdische Ghetto-Polizei)?!……..https://www.youtube.com/watch?v=pPBPkGmXftc

zdumiony_ignorancją
owszem w Polsce panuje swoboda WYPOWIEDZI, ale nie swoboda bezczelnego kłamania, poniżania i obrażania gospodarzy-Polaków i przypisywania Polakom zbrodni Niemców, Rosjan, Ukraińców i Judenratów

SKANDAL
Ta prawda jest znana wszem i wobec. Wypowiedzi Żydów są celowe i prowokacyjne. I nic więcej. Wywalać takie typy z Polski jako persona non grata. Plucie na naszych bohaterów jest POdłością

Kella
Taki „premier”o watpliwej opinii z MINI bandyckiego panstewka Izrael pluje jadem na Premiera Polski obrazajac Polakow !!! Reakcja Premiera Polski zadna-z usmiechem przelknal „zabe”!!

Jak pokochać żydow?????????
Merytorycznie Polacy mają rację mówiąc,że w holokauście Żydow uczestniczyli ich współbratymcy. Współpracowali z NKWD, wydając Ruskim Polakow wspołpracujących z AK, wspołpracowali z Niemacami w Getcie

Zonia
Żydzi wszystko potrafią zamataczyć. Dość tego! Robi się z nas głupców? Może to Netanjahu jest głupcem? Zdecydujcie się wreszcie. Za dużo nasz Naród poświęcił dla takiej niewdzięcznej nacji. Mam dość!

Andrzej AZS
Jedrzejewski ty to sobie jedź do Israel i powiedz .” polityka Izraela przeciw Palestyńczykom to nazizm żydowski ” . Napisz ile czasu potrzebowałeś aby dojechać na lotnisko. Nie wracaj do Polski.

Beurk
Organizowanie konferencji o Bliskim Wschodzie to wieki blad. No, chyba zrozumieli

gość
A jaki je12bany żyd został skazany za kolaborację z Niemcami? Jaki je34bany żyd został skazany z mordowanie Polaków ? Czy ten głupek z”syjamu” nie rozumie, że w ten sposób budzi antyżydowskie demony?

antybulek@antybulek
Panie Njahu , wszystkich policjantów żydowskiej policji , kapo w obozach KL oraz kolesi z judenratów posyłających braci izraelitów na rzeź było 4 razy więcej niż polskich świń szmalcowników.

MOLAS
bandyci i zbrodniarze żydowscy: bolszewicy, komuchy Brystygierowa, Bauman, Michnik, Rumkowski, judenamty, żydowscy kolaboranci, policja żydowska… zabrakło by stron Tory aby spisać ich zbrodnie

Polski juz nie ma
N.z niczego sie nie wycofal, potwierdzil poprzednia wypowiedz. Przy takim rzadzie jaki mamy i Prezydencie mozemy tylko czekac na zmilowanie Boze. Tyle nam zostalo Zdrajca zdrajcom pogania oto Polska.

Stańczyk
Skoro wolność wypowiedzi należy w Izraeluzapytać ilu żydów zostało penalizowanych za współpracę z Niemcami oraz za mordy w kolaboracji z bolszewikami, gdy mordowali Polaków!

…..

https://wpolityce.pl/polityka/434113-kancelaria-netanjahu-premier-nie-mowil-o-polskim-narodzie

Jest reakcja ze strony Izraela. Kancelaria Netanjahu: „Premier mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie”

opublikowano: 15 lutego · aktualizacja: 15 lutego

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie

— poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera Izraela.

„Jerusalem Post” podał w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście.

Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie. W skutek interwencji później zostało opublikowane sprostowanie

— brzmi pełna treść oświadczenia Kancelarii Premiera Izraela, które późnym popołudniem w piątek zostało zamieszczone w języku angielskim na Twitterze izraelskiego MSZ.

Stanowisko to zostało następnie udostępnione przez ambasadę Izraela w Warszawie oraz szefową placówki Annę Azari.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia wszelkie nieporozumienia

— skomentowała słowa oświadczenia dyplomatka, która przed południem została wezwana do polskiego MSZ w związku z artykułem izraelskiej gazety dotyczącym wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wiceszef MSZ: Czekamy na reakcję Izraela. Dotychczasowe wyjaśnienia uznajemy za nieczytelne. Oczekujemy jednoznacznej odpowiedzi

Jerusalem Post”: Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście

Netanjahu nie dementuje swoich słów o współpracy Polaków z nazistami. Na pytania dziennikarzy odpowiada: Odsyłam do rzecznika

Ambasador Azari wezwana do polskiego MSZ! Resort domaga się wyjaśnień w związku z artykułem „JP” dot. wypowiedzi Netanjahu

Premier Izraela przebywał z wizytą w Polsce w związku z konferencją dotyczącą Bliskiego Wschodu. W ramach wizyty Netanjahu uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Izraelski dziennik „Haaretz” poprosił premiera o odniesienie się do sytuacji, iż w Polsce można nadal wnosić pozwy cywilne przeciwko ludziom, którzy oskarżają naród polski o udział w zbrodniach wojennych i to mimo faktu, iż Polska ostatecznie wycofała się z kontrowersyjnego zapisu w ustawie o IPN.

Do słów premiera odniósł się też inny dziennik izraelski, „Jerusalem Post”, który napisał, że Netanjahu wyraźnie stwierdził, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu. W swojej informacji dziennik nie przytacza słów premiera, stwierdza jedynie, że premier użył takiego zwrotu podczas spotkania w Warszawie. Nie przytacza również pytania Haaretza, na które Netanjahu odpowiedział.

Polskie media w większości odniosły się do informacji „Jerusalem Post”.

Ustawa o IPN została uchwalona w marcu 2018 roku i wywołała zgrzyt dyplomatyczny między innymi ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem. Kryzys dotyczył zapisu, który penalizował przypisywanie narodowi polskiemu lub państwu odpowiedzialności między innymi za zbrodnie hitlerowskie. W czerwcu 2018 roku Polska wycofała zapis, a premier Mateusz Morawiecki i premier Izraela we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że Izrael nie zgadza się na działania polegające na przypisywaniu Polsce lub narodowi polskiemu winy za okrucieństwa popełnione przez nazistów i ich kolaborantów.

wkt/PAP/TT

https://wpolityce.pl/swiat/433994-jp-netanjahu-mowil-o-wspoludziale-polakow-w-holokauscie

https://kresy.pl/wydarzenia/izraelskie-media-netanjahu-mowil-w-warszawie-ze-polacy-sa-wspolodpowiedzialni-za-holokaust/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/kancelaria-netanjahu-wyjasnila-o-czym-mowil-premier-izraela/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/izraelska-dziennikarka-potwierdza-netanjahu-powiedzial-ze-polacy-wspolpracowali-z-nazistami/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/msz-wyjasnienia-izraela-ws-wypowiedzi-netanjahu-sa-nieczytelne/

https://wpolityce.pl/polityka/434083-wiceszef-msz-dotychczasowe-wyjasnienia-izraela-nieczytelne

https://wpolityce.pl/swiat/434039-ambasador-azari-wezwana-do-polskiego-msz

https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-izraela-wezwana-do-msz/

3 thoughts on “858 Interpretacja słów Netanjahu według Forum Żydów Polskich – Chciał dowieść, że w sprawie Zagłady można w Polsce wypowiadać się bez cenzury? Aha… Zajebiaszczo!

 1. Jam
  A dlaczego nie wspomniano, że Stefan to obywatel Szwecji pochodzenia żydowskiego uczestniczący w holocauscie Narodu Polskiego?

  aNNa
  od rana do wieczora należy przypominać światu oraz niektórym Polakom nazwiska i pochodzenie prokuratorów, oficerów bezpieki zabijających naszych bohaterów wojennych po 45 roku.

  Monaliza@Monaliza
  Żydzi ścigają każdego, a nawet porywają by osądzić i niezależnie do wieku, również tych „stojących nad grobem”… I jest to akceptowane na świecie! A tu, argument, że zbrodniarz jest stary, no i ma „obywatelstwo szwedzkie”… A cóż to za argumenty, toż to KPINA!

  hodowca trzody chlewnej
  rodzina szechterów, stefek mocno zrzucał szarańcze z drzewa, a jak go ewakuowali szarańcze zrzuca z drzewa jego brat adaś i jego rodacy

  julka
  Jeżeli Mosad mógł porywać i zabijać zbrodniarzy hitlerowskich mieszkających w innych krajach, to czemu nasi komandosi nie pojadą do Szwecji i nie przywiozą tego bandyty np. w beczce do benzyny?

  architekt@archidea.archidea
  Kto wie czy to nie lepsze rozwiązanie, zresztą myślę, że to akcja na pokaz. Kaczyński miał już prawie 5 lat na podjęcie tych działań (2005-2007 i od 2015), więc to chyba było zagranie pod publiczkę przed wyborami, z pełną świadomością niemożliwości spełnienia tych żądań przez stronę szwedzką. Zresztą nie trudno sobie wyobrazić co zadziałoby się na całym świecie, od Jerozolimy, poprzez Waszyngton na Czerskiej skończywszy, gdyby morderca Michnik trafił przed polski wymiar sprawiedliwości. Toż obecny klangor najwyższych oficjeli Izraela byłby marną przyśpiewką. Wtedy oskarżono by nas zapewne o prześladowanie „dziecka czasów holocaustu” ! Przecież jego brat, Adam, łgał w wywiadzie dla zagranicznych mediów, o tym że jego rodzice byli ofiarami holocaustu, nie zająknąwszy się o ich powojennych, haniebnych dokonaniach

  https://wpolityce.pl/polityka/434578-szwedzki-sad-odmowil-wydania-polsce-stefana-michnika

  Szwedzki sąd odmówił wydania Polsce Stefana Michnika. Ambasador wezwany do MSZ. Wiceminister: To sytuacja bez precedensu

  opublikowano: 3 minuty temu · aktualizacja: minutę temu

  Stefan Michnik / autor: screen YT wPolityce.pl

  Ambasador Szwecji został we wtorek przed południem wezwany do MSZ w związku z decyzją szwedzkiego sądu o odmowie wydania Polsce Stefana Michnika, podejrzewanego przez pion śledczy IPN o popełnienie zbrodni komunistycznych – poinformował wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

  CZYTAJ TEŻ: Morel, Michnik i inni… Żydzi uparcie żądają uznania ich za JEDYNE ofiary wojny. I szantażują tym cały świat

  Stefan Michnik jednak trafi do Polski? Minister sprawiedliwości: „Nie ustanę z działaniami, by wpłynąć na władze szwedzkie”

  Czy Stefan Michnik odpowie za swoje zbrodnie? Prezes IPN: Tego domaga się elementarna sprawiedliwość. Prokuratura prowadzi działania

  Michnikowi zarzuca się, że jako stalinowski sędzia wojskowy odpowiedzialny jest za 30 przestępstw, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.

  W listopadzie ub.r. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wobec b. stalinowskiego sędziego Europejski Nakaz Aresztowania, a w styczniu do Sądu Rejonowego w Goeteborgu, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania podejrzanego, skierowany został wniosek o zgodę na wydanie Michnika Polsce.

  Europejski Nakaz Aresztowania został wydany 26 października 2018 roku przez Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie. Na początku lutego szwedzki sąd podjął decyzję o nie wyrażeniu zgody na wydanie Stefana Michnika. Jako powody odmowy wskazano przedawnienie zarzucanych Michnikowi czynów oraz jego szwedzkie obywatelstwo.

  Pytany w rozmowie z Radiem Zet, czy istnieją możliwości ściągnięcia Stefana Michnika do Polski, Szynkowski vel Sęk, który odpowiada w resorcie dyplomacji m.in. za politykę europejską i sprawy polonijne, poinformował, że kwestia ta poddawana jest obecnie analizie prawnej.

  We wtorek przed południem do MSZ został wezwany ambasador Szwecji Stefan Gullgren, z którym będę rozmawiać na ten temat

  — dodał polityk.

  Sytuacja, w której odmawia się wydania stalinowskiego zbrodniarza, który ma na koncie wyroki śmierci, któremu jasno udowodniono zbrodnie przeciwko ludzkości, które nie podlegają przedawnieniu, to jest sytuacja bezprecedensowa

  — ocenił wiceminister.

  Argumenty, że to są sprawy zapomniane, przedawnione, które w tej sprawie po stronie szwedzkiej zapadły, są dla nas nie do zaakceptowania, więc reakcja w tej sprawie musi być zdecydowana

  — podkreślił.

  Jak zaznaczył, zasada nieprzedawniania się zbrodni przeciwko ludzkości jest jedną z podstaw prawa międzynarodowego, a więc nie jest to kwestia regulowana przez przepisy krajowe.

  Powiedzmy sobie jasno – Stefan Michnik to jest zbrodniarz stalinowski, który ma na sumieniu ludzkie życia. Nawet jeśli to dzisiaj jest osoba w podeszłym wieku, uważamy, że tak sobie sprawę zostawiamy, bo wszystko się przedawniło, to chyba coś jest nie tak

  — dodał Szynkowski vel Sęk.

  Jest to kolejny wniosek o wydanie Michnika, który został odrzucony przez szwedzki sąd. Poprzedni wydany przez Wojskowy Sąd Okręgowy Europejski Nakaz Aresztowania wobec Stefana Michnika dotyczył jednak innych, lżejszych zarzutów. W listopadzie 2010 r. Sąd Rejonowy w Uppsali uznał, że przestępstwa zarzucone podejrzanemu zgodnie z prawem szwedzkim uległy przedawnieniu, a poszukiwany jest obywatelem szwedzkim.

  Zdaniem wiceszefa MSZ tym razem argumentacja zawarta w polskim wniosku „była bardzo rozbudowana, szczegółowa” zaś uzasadnienie „dawało bardzo poważne podstawy, żeby je wziąć pod uwagę”.

  Dlatego jesteśmy tą decyzją oburzeni

  — powiedział Szynkowski vel Sęk.

  Michnik podejrzany jest o popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości.

  W ocenie prokuratury IPN w Warszawie przestępstwa te polegały m.in. na wydaniu bezprawnych wyroków orzekających kary śmierci wobec osób działających na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego, m.in. wobec kuriera 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa oraz jednego z żołnierzy ZWZ, Armii Krajowej i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Prokuratura IPN podkreśla, że zarzuty wobec Michnika w tych sprawach jeszcze nie były mu stawiane.

  Stefan Michnik (ur. w 1929 r.) mieszka obecnie w Szwecji i co najmniej od 2008 roku unika jakichkolwiek kontaktów zarówno z przedstawicielami polskiego wymiaru sprawiedliwości, jak też z właściwą polską placówką dyplomatyczną; nie odbiera również korespondencji kierowanej do niego w śledztwie.

  Jak ocenia prokuratura IPN, Michnikowi grozi surowa kara, ponieważ zarzuca mu się popełnienie 30 zbrodni i występków o górnej granicy sankcji pozbawienia wolności wyższej niż 8 lat, w tym zabójstw, a zatem przestępstw, za które możliwe jest wymierzenie nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  wkt/PAP

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/swiat/434614-orban-byloby-lepiej-gdyby-do-izraela-przyjechali-wszyscy

  Jeremi@Jeremi
  Nasz największy sojusznik jednak tam pojechał i stać go było jedynie na słowa, że —–„byłoby lepiej, gdyby do Izraela przyjechali przedstawiciele wszystkich państw V4″— a ja uważam, że byłoby lepiej żeby do Izraela nie pojechał nikt z V4

  stan
  Pane Orban mało panu przyjażni z Sorosem?Szuka pan przyjażni z Izraelem to będzie pan musiał opluwać Polaków.Nie rozumie pan tego?Acha rozumie tylko historii zapomniałA jeszcze przyjażn z BRD i Rosją

  Obydwoje mają jednego wroga
  -Sorosa, to co się dziwić, a oprócz tego interes handlowy Orban ubił! I co na to nasze matołki dający Żydom polskie obywatelstwo za bezdurno?Polecam mocne słowa Cejrowskiego dzisiaj w radiu WNET!

  XY
  Tak jak powiedział Netanyahu,”Orban jest świetnym dyplomatą”,jeszcze dodam i odważnym!Polscy politycy nie mogą być tacy sami jak Orban, ale przynajmniej powinni być ODWAŻNIEJSI w bronieniu POLSKI.

  goska
  I tak ,,wśród najlepszych ,,przyjaciół” psy zająca zjadły”.

  antyjudek
  Orban, wierny Pies Syjonu. W końcu Orban to protestant, a za stoi żyd, to oni sfinansowali reformację i tą całą rzeź, dzięki talmudowi mamy podział ibermensz- untermensz, jak w talmudzie żyd – goj.

  https://wpolityce.pl/swiat/434559-szijjarto-wegry-i-izrael-sa-bliskimi-sojusznikami

  http://wgospodarce.pl/informacje/60204-na-wegrzech-powstanie-najwieksza-koszerna-rzeznia

  Polubienie

 3. abcd
  Zamordowali czy nie zamordowali i kto, to tego nikt nie wie, ale kiedy prawda jest na służbie interesu żydowskiego, to to jakie ma to znaczenie?

  AR
  Kim byli polscy Żydzi w czasie wojny ? Jak był mordowany to był Żyd… jak mordował innych (współpracowali z Gestapo i z NKWD) to był Polak !!! I tak działa ICH propaganda do tej pory…

  xy
  NIE ma żadnej 1000letniej „żydowskiej obecności na polskiej ziemi”! Przestańcie kłamać z tym 1000! Schudrich i przedstawiciele różnych gmin,wpadli w panikę, że mogą nie wydusić tych $$$ z Polski?

  belzebub
  co za bełkot. nie wolno takich bredni puszczać. Dymisja żyda i przeprosiny wraz z obietnicą, że coś podobnego nigdy więcej się nie powtórzy. I dopiero wtedy możecie żydofile znowu robić Iaskę

  1 czy cały naród?
  Jeśli Katz nie zostanie zdymisjonowany, to nie ma o czym rozmawiać. Rasista w rządzie ?

  dominik@dominik
  Pan Kaatz powiedzial co mysli o nas moze nie wiekszosc ale bardzo duza czesc Zydowskich mieszkancow Izraela. My mamy byc miesem armatnim dla Izraelczykow i skarbonka. My mamy dla nich walczyc z Iranem etc. Z jednej strony pan Kaatz powiedzial co mysli o nas duza czesc Izraela ale z drugiej strony mamy byc miesem armatnim i skarbonka wiec trzeba nas troche uspokoic tak zebysmy jak swinie przez ubojem za bardzo sie nie denerwowali jak starsi i madrzejsi beda nas przerabiac na tak bardzo potrzebne im produkty. Nienawisc i krancowa pogarda, ktora jest niespotykana na naszych portalach ( poniewaz czasami dyskutuje z Izraelczykami na Jerusalem Post) jaka czesc i to spora ludnosci Izraela ma do nas ma swoje usprawiedliwienie w tym ze bylismy swiadkami ich zachowan w czasie drugiej wojny swiatowej-zachowan czesto haniebnych, niegodnych czlowieka, niegodnych obywatela 2 RP i to zachowan elit Zydowskich a nie jak w przypadku Polakow zachowan dolow elementow kryminalnych za ktore ci ludzie czesto byli karani przez panstwo poddziemne kara smierc. Ta czesc ludnosci Izraela nienawidzi nas i bedzie nas nienawidzic bo bylismy po prostu swiadkami tego co robili-nie maja w sobie ani mozliwosci ani sily by uczciwie z nami porozmawiac o faktach i podac sobie reke. I tak jak mam duzo wspolczucia do tego co obywatele polscy pochodzenia Zydowskiego przeszli to nie moge pozwolic by dawalo im to prawda obrzucania blotem czlonkow mojej rodziny ktorzy ich aktywnie ratowali, ryzykujac wlasnym zyciem i ginac nie majac wlasnego grobu. Jest wojna informacyjna asymetryczna-twitter, telegram, reddit, baidu etc-majac niewielkie srodki mozna sie przeciwstawic skutecznie molochom informacyjnym i my to zrobimy. I jest to przykre bo podrozujac po swiecie i bedac w czesciach zydowskich miast czulem sie jak u siebie. Przykre jest bo znam sporo Zydow i ci ludzie bardzo czesto soba duzo reprezentuja zarowno jako ludzie jak i fachowcy.

  Ewaryst@Ewaryst
  Wg. niejakiego Bob Woltson, z żydowskiej Anty Defamation League, która tak „dzielnie ” jakoby zwalcza antysemityzm, wszystko: „…zaczyna się od obrazy, od oszczerstwa degradującego człowieka, a potem jest zamach i ludobójstwo…” Czy ten rabin widzi, że tak właśnie działa np michnikczemne GWno w Polsce i Żydzi w Izraelu i poza nim, tj. rzucają oszczerstwami, degradują….? I co, dobrze mu z tym? Czyli oni się przed tym jakoby bronią, ale jednocześnie sami to stosują (i mogą?) wobec innych…? Bardzo to „żydowskie”…

  mib
  To nie była wypowiedź Katza tylko ministra. Wywalą go z ministra za takie gadanie? Jeżeli nie to to szkoda słów, bo nie ma oczym dyskutować.

  https://wpolityce.pl/polityka/434599-prezydencki-minister-o-slowach-katza

  Kolarski po spotkaniu z Schudrichem: Słowa Katza nie mogą decydować o relacjach między państwami i narodami

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za 37 minut

  autor: Cezary Piwowarski/commons.wikimedia.org wPolityce.pl

  Tematem mojego spotkania z Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem były m.in. słowa szefa izraelskiego MSZ

  — poinformował podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

  CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
  https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

  Środowiska żydowskie potępiają wypowiedź Katza. Wiceszef MSZ: Praca włożona w tłumaczenie prawdy historycznej przyniosła rezultat
  https://wpolityce.pl/polityka/434534-wiceszef-msz-mamy-napiecie-w-relacjach-polsko-izraelskich

  Słowa jednego polityka nie mogą decydować o relacjach między państwami i narodami

  — podkreślił.

  Kolarski spotkał się z Michaelem Schudrichem w poniedziałek.

  Spotkałem się z Naczelnym Rabinem Polski tak, jak bardzo często spotykam się z nim roboczo. Sytuacja, która obecnie ma miejsce, była oczywiście przedmiotem naszej rozmowy. Rozmawialiśmy o tym, co się wydarzyło po wypowiedzi (tymczasowego izraelskiego ministra spraw zagranicznych) Israela Katza

  — powiedział PAP Kolarski.

  Podkreślił, że oświadczenie Związku Gmin Żydowskich i Naczelnego Rabina Polski „było bardzo mocnym głosem, który pokazał sprzeciw ze strony polskich Żydów wobec takiego języka”.

  To oświadczenie, razem z oświadczeniem Davida Harrisa, szefa American Jewish Committee, a także Ronalda Laudera, prezesa Światowego Kongresu Żydów, pokazuje, że w sposób bardzo mocny została wyrażona niezgoda na taki język; język, który niweczy osiągnięcia we współpracy polsko-izraelskiej, polsko-żydowskiej

  — podkreślił Kolarski.

  Słowa jednego polityka nie mogą decydować o relacjach między państwami, między narodami. To jest wypowiedź jednego człowieka. Chodzi o to, by pokazać, że wiele dobrego wydarzyło się w ostatnich latach w relacjach polsko-żydowskich; że można ze sobą rozmawiać, dyskutować, natomiast nie można siebie obrażać

  — podkreślił Kolarski.

  W niedzielę p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi rządu Izraela stwierdził:

  Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

  W reakcji na te słowa Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w oświadczeniu podpisanym przez Monikę Krawczyk, przewodniczącą ZGWŻ oraz Michaela Schudricha, Naczelnego Rabina Polski, podkreślił, że stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom znieważa Sprawiedliwych i polskich Żydów, którzy są częścią polskiego społeczeństwa.

  Pamiętamy, że Polacy stanowią najliczniejszą grupę wśród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, co też jest historycznym faktem. Stawianie zarzutu antysemityzmu wszystkim Polakom, również tych Sprawiedliwych znieważa; znieważa też tych wszystkich, którzy chcą dziś w Sprawiedliwych widzieć prawdziwą reprezentację polskiego społeczeństwa. I znieważa też nas, polskich Żydów, którzy jesteśmy tego społeczeństwa częścią

  — napisano w oświadczeniu ZGWŻ.

  Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald Lauder wydał w poniedziałek oświadczenie, w którym skrytykował pogorszenie relacji polsko-izraelskich.

  To bardzo niefortunne, zarówno dla Żydów, jak i Polaków, że krążą wciąż niekorzystne i obraźliwe stereotypy

  — napisał Lauder.

  Taki język nie powinien mieć miejsca w cywilizowanej debacie. Jakie to smutne, że wyniki dekad współpracy i okazywania dobrej woli są teraz zagrożone. Podejmijmy wszyscy wysiłek, aby pokonać ten kryzys, który był zwycięstwem sił nietolerancji i umysłowej ciasnoty

  — głosi apel Laudera.

  Również dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) David Harris wydał w poniedziałek oświadczenie dotyczące – jak napisał – „trudnego testu, jaki przechodzą relacje polsko-izraelskie”, które stanowią „partnerstwo strategiczne”. Jak podkreślił, Polska i Izrael zbudowały dobre relacje, trzeba jednak nadal uważać na słowa i nie pozwolić, by pojedyncze incydenty prowadziły do eskalacji napięć.

  Harris przypomina, że „tysiąca lat żydowskiej obecności na polskiej ziemi nie można sprowadzić do pojedynczego nagłówka prasowego czy krótkiej wypowiedzi dla telewizji” oraz że Polska „była pierwszym celem ataku armii niemieckiej, który stał się początkiem II wojny światowej. Przez prawie sześć lat doświadczała brutalnej okupacji nazistowskiej (a przez pewien czas także sowieckiej)”.

  as/PAP

  grundy@grundy
  Luzik. Minister spraw zagranicznych, który w każdym kraju pełni funkcje służącą budowaniu bądź zrywaniu relacji między państwami, jeśli coś powie to się nie liczy w kontekście tychże relacji. Cóż za powalająca logika.

  goska
  Panie Schudrich niech pan zabierze swoich ludzi i wyjedzie z naszego antysemickiego kraju do swoich najlepszych przyjaciół-Niemców,do Ziemi Obiecanej-Izraela,albo do swojej największej kolonii-USA.

  Lilly
  A pan prezydęt złotousty co? Wody w usta złote nabrał. Nic się nie wypowiada. Teściu mu zabrania?

  Były żołnierz RKW
  SRDLJCIE pizziory. Ja nie chcę mieć NIC WSPÓLNEGO z państwem i narodem żydowskim. BO I PO CO ????? I BĘDĘ głosował na tych , którzy podzielają moją opinię. CZYLI NARODOWCÓW.

  Adam
  Fałsz, kłamstwa, oszustwa to jest ich złoty cielec.

  WieB
  przeciz to minister MSZ: To za malo?

  naprawdę?
  poczynania ministra nic nie znaczą? Śmiała teza, godna tęgiej głowy

  dgt
  Katz powinien mieć zakaz wjazdu do Polski i nasze władze powinny go bojkotować.

  ijt
  Czy ten mini ster wstał już z kolan czy właśnie robi… łaskę ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.