859 Katz, Bergman, Naftali i inni nasi chazarscy przyjaciele i sojuszniki, którzy prawdę o Polakach wyssali od swoich matek i ojców i ich pustynnych bajek 01


Pełniący obowiązki szefa izraelskiego MSZ Israel Katz autor: YouTube wPolityce.pl


https://skribh.wordpress.com/2018/03/16/692-talmudyczna-etyka-na-przykladzie-przeciw-polskiego-chazarskiego-klamcy-ronena-bergmana-i-zmyslonej-gadki-haggadah-o-jego-matce-itp/

https://skribh.wordpress.com/?s=Ronen+Bergman&submit=Szukaj


sceptyk
Jeżeli wszystkim Żydom w Izraelu Polacy zapili ojców, to czyimi synami są oni?

sceptyk
Zgodnie z filozofią LGBT, jeżeli antysemityzm jest wrodzony, tak jak homoseksualizm, to walka z antysemityzmem jest łamaniem praw człowieka.

Anna
Polacy nie są antysemitami. Narody semickie to arabowie, palestyńczycy i żydzi, których przodkowie urodzili się na terenie palestyny i Bliskiego Wsch. Ci co teraz nazywają siebie żydami są chazarami.

Upodlony
Panu katzowi i innym naszym najdroższym przyjaciołom z ukochanego Izraela życzymy dalszych sukcesów w budowaniu przyjaźni polsko-żydowskiej!

normalny
Osobiście znając tą nację i przekazy moich przodków chodzi nie o pamięć o ich przodkach , nie o żaden Holokaust czy też o postępowanie Polaków, chodzi jedynie o lichwę czyli 447 .

kesowiak
Skoro Oświęcim jest zawładniony przez Żydów, zróbmy przed bramą aleję prawdy z portretami oprawców żydowskich lat 1945 – 1956 i opisem w języku angielskim.

pamięć i troska
Żydzi jako policjanci w gettach kolaborowali z Niemcami w niezwykle brutalny sposób i mordowali swoich rodaków. Czy to stwierdzenie to antysemityzm wyssany z mlekiem matki?

ano
Rzsistowski kłamca historyczny w rządzie Izrael!. Tak nisko upadł Izrael, że można uznać ich za zdziczałych rasistów z którymi nie można nawiazać dyplomatycznych stosunków na cywilizowanym poziomie.

wiks
On ma rację i trza mu dostarczyć dowodów na to że Polacy narodowości Żydowskiej kolaborowali z Niemcami wydając swoich jak żaden naród na świecie!!

rotschild
prawdy historycznej nie można zmienić. wielu żydów kolaborowało z niemieckimi nazistami i sovietami z nkwd – brało udział w zagładzie żydów i polaków podczas II wś. oraz bezpośrednio po niej.

metrios
@obserwatorpolski- oni są USPRAWIEDLIWIENI, bo ratowali SWOJE ŻYCIE. Mogli więc mordować, wydawać, bo ratowali siebie. Nikt nie został za to ukarany w Izraelu po wojnie

https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Pełniący obowiązki szefa izraelskiego MSZ Israel Katz powiedział w poniedziałek, że wielu Polaków współpracowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów w czasie Holokaustu. Opowiedział się jednocześnie za utrzymywaniem relacji z Polską.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Prawdy historycznej nie można zmienić. Wielu Polaków kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu

— powiedział Katz w izraelskim radiu wojskowym.

Antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też

— dodał.

Katz powtórzył tym samym swoje poprzednie opinie. Opowiedział się jednocześnie za utrzymaniem relacji z Polską.

Wcześniej, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi rządu Izraela Benjaminowi Netanjahu Katz oświadczył:

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych  poległych.

gah/PAP

A my im w doope wlazimy
I po co bylo krecic I usprawiedliwiac Nataniahu. On powiedzial to,co powiedzial I chcial powiedziec. A jego minister potwierdzil I jeszcze polakom dolozyl. Maja nas w nosie. Taka jest prawda.

Edek@Edek
Ujawnić zbrodnie żydów na żydach, kolaboracje z Hitlerem i mordy na Polskich patriotach przez zydów, archiwa są pełne dokumentów o ich zbrodniach. Jak nie teraz to kiedy ,tylko prawdą pokonamy ich. Ujawnić światu zbrodnie żydowskie .

MS
Mieczysław Mietkowski, Salomon Morel, Roman Romkowski, Józef Różański, Jacek Różański, Julia Brystygier, Józef Czaplicki, Anatola Fejgina, Józef Światło, Jakub Berman, wszyscy się tu nie zmieszczą…

dinx@dinx
To zacznijmy z innej bajki: a kto to był Józef Światło? A Salomon Morel? A Finder? A Brystygierowa? Frey-Bielecki? Sam kwiat UB, PPR, GL. Cukierków nie rozdawali.

obserwator
Czekamy na reakcje naszych ministrów w tym samym stylu, przypominając kolaborantów i zbrodniarzy żydowskich mordujących w sądach i więzieniach polskich bojowników antysowieckich i antyhitlerowskich.

Andrzej
Mama mi mówiła jak często Żydzi ramię w ramię z Niemcami byli przeciwko Polakom, Żydzi twarzą nową historię by lupic polakow

egron
Kasa i tylko kasa – to jest zakodowane w ich rozumach i to bez względu na sytuacje… zapomnieli jak ich Komando donosilo na swoich ? .. zapomnieli już ? czas pokazac w TV..

Zenek
Przejdź się żydku w mycce po Berlinie i po Paryżu to zobaczysz co to jest wrodzony i wyssany z mlekiem matki antysemityzm a Polakami sobie gęby nie wycieraj!!!

kurz und gut
czas na wypowiedzenie ruchu bezwizowego z Izraelem przez Polskę i wprowadzenie wiz dla obywateli USA.

ball
Powinno się w tej sytuacji zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem.To chyba im powinno zależeć na dobrych relacjach z Polską, bo nikt ich na świecie nie lubi. Żadnej pomocy Izraelowi jak Iran zaatakuj

Nemesis
I macie swoją miłość do Żydów w pigułce. Oni będą krzyczeć „SKACZ” a PiS będzie pytał: „Jak wysoko?”

DoPISu
To proponuję odpowiedzieć stanowczo…i zamiast stu tysięcy polskich paszportów dla żydów rozdać im dwieście tysięcy…przecież im się należy.

zadowolony
sukces konferencji wschodniej w polsce. Brawo Duda, Morawiecki.

.
Pan Katz powiedział „nie zapomnimy i nie przebaczymy”, a więc uczmy się i również nie zapominajmy i nie przebaczajmy.

…..

autor: screenshot/twitter wPolityce.pl

Konrad
Pani Sendlerowo, Panie Karski, Rotmistrzu Pilecki, Rodzino Ulmow ! Czy warto bylo ???!!!

góralka
Co za obrzydliwość! Tak, z pewnością dzieciaki Rodziny Ulmów wyssały nienawiść do żydów z mlekiem matki.. Jeszcze raz powtarzam – obrzydliwe!

\/banzafaktyipogladyH
Żydzi wysysają nienawiść do Polaków i Polski z mlekiem matek – pisała o tym Zofia Kossak Szczucka

Elka
Zakaz wjazdu do Polski dla tego chazarskiego dzbana.

znamy ten styl
to specyficzny rodzaj podziękowania za szczyt bliskowschodni

ile można?
już się cieszę na jutrzejsze konstrukcje, które będą miały udowodnić, że nie powiedział tego, co powiedział

https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

opublikowano: 17 lutego · aktualizacja: przedwczoraj

Kolejny skandal na linii Izrael-Polska. Nowy minister spraw zagranicznych Izraela oskarżył Polaków o kolaborację z Niemcami.

Israel Catz był gościem programu wyborczego na antenie Channel 13 TV News – Israel. Poparł słowa premiera Netanjahu o Polakach zabijających Żydów.

Nie zapomnimy i nie wybaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami

— powiedział.

Przypomniał też haniebne słowa byłego premiera Izraela:

Icchak Szamir powiedział: „Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki”

— stwierdził Catz.

Na haniebne słowa szefa izraelskiego MSZ zareagował ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. Polski dyplomata uznał, że cytat z Shamira jest „haniebny” a także określił go jako „rasistowski”.

It is really astonishing that the newly appointed foreign minister of Israel quotes such a shameful and racist remark. Utterly unacceptable.

mly/twitter

Tosia
Zawsze zastanawiam się dlaczego na kazdym lotnisku podróżnych z Izraela muszą pilnowac ochraniarze z długą bronią.

gmin
Co na to polska prokuratura i ustawa IPN, czy nie należy natychmiast ścigać z urzędu szefa MSZ Izraela? To już jest wojenka prowokacji, trzeba udostępnić relacje o Żydach kolaborujących w gettach

Michaś
Kolejny nawiedzony kłamliwy świr. To jest tak, jak daje się tyle wieków gościnę uciekinierom, a potem ci uciekinierzy odpłacają się zdradą. Taka jest ich antykultura, typowa dla nich i arabów

goralkazPodhala@goralkazPodhala
Polska – jedyne państwo w okupowanej przez Niemców Europie, gdzie nie było organizacji, której celem było wydawanie Żydów Niemcom… Nie będzie żyd pluł nam w twarz!

Kiks
Dla każdego Polaka stało się jasne, że Izrael jest wrogiem Polski. Tylko nie dla ekipy PiS, im się ciągle wydaje, że jakoś przez płaszczenie się da się ugłaskać żydów. Nie nie da się.

Yaqa
Gość dyletant izraelskiej telewizji ITON TV mówi,że wydarzeń w Jedwabnem dokonali sami Polacy już po zakończeniu II WŚ. Celowa manipulacja ludzi Izraela.
http://www.youtube.com/watch?v=0Y3bDdv4SsQ min. 4.1

Varan
Musino ustalić coś na temat współpracy Polski w sprawie iranu w zamian za chwilowe odstąpienie od defamacji Polski. Ale przemyslowi holokaust to nie odpowiada.. Nowy minister na te ustalenia gdzieś.

gmin
Polscy Żydzi, którzy walczyli i dzięki którym, powstało państwo Izrael, niestety wychowali całe pokolenia w nienawiści do macierzy? Dzisiaj opluwanie macierzy, to wygrywanie wyborów, coż to za naród?

df
Rany niech juz nasi dyplomatoły skończą te szopki z krajem ksenofobów i rasistów na pustyni Nagev. Dajcie sobie sopkój. oni nas nie polubią, my ich też. Niech tak zostanie.

Czaputowicz nadal jedzie?
Słowa izraelskiego ministra MSZ są ŚWIADOMĄ CIĄGŁOŚCIĄ antypolskiej polityki Izraela i środowisk żydowskich.To potwierdzenie,iż Netanyahu wypowiedział w Polin słowa o których pisały izraelskie gazety.

Jarecki
Ale o tym co teraz mamy pisał dobre kilka lat temu Michalkiewicz potem dołączył Braun i inni. Nazywani byli ruską agenturą przez mądre głowy w Polityce i na tym forum . Obudziło się towarzystwo.

sceptyk
No proszę. Żydzi spowodowali, żę naród polski się jednoczy.

…..


Yisrael Katz, fot. thegazapost.net

banderapadlina @banderapadlina:
Gorszych śmieci od was żydowskie pastuchy oprócz banderowców nie ma wy fałszywe zakłamane skurwiele mordowaliście donosiliście na swoich Żydów Polaków i innych u wszystkich widzicie zło a sami jesteście jak gestapowcy widać co wyprawiacie z Palestyńczykami zabór mienia mordy na nich ogrodzenia jak w getto i dlatego prawie nikt was nie lubi za fałsz i obłudę

Kojoto @Kojoto:
„Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy.” – tak szczeka nieuleczalnie chory z nienawiści pies. Takiego dla swojego dobra, Żydzi sami powinni zlikwidować. Najwięcej szkody przynosi właśnie samym Żydom.

Antysejsmita @Antysejsmita:
PiS wyciera z gęby żydowski kał i mówi: „To pyszna wedlowska czekolada”

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/szef-izraelskiego-msz-polacy-wyssali-antysemityzm-z-mlekiem-matki-video/

SZEF IZRAELSKIEGO MSZ: POLACY WYSSALI ANTYSEMITYZM Z MLEKIEM MATKI [+VIDEO]

18 lutego 2019|11 komentarzy|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Nowo mianowany p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz powtórzył w niedzielę w wywiadzie dla telewizji i24News słowa byłego premiera Izraela Icchaka Szamira o „antysemityzmie Polaków wyssanym z mlekiem matki”. Z powodu jego wypowiedzi pod znakiem zapytania stoi udział polskiej delegacji w szczycie V4 w Izraelu.

Jak donosi portal Onet, Katz został zapytany w telewizji i24News o obniżenie rangi polskiej delegacji na szczyt Grupy Wyszehradzkiej, który ma odbyć się w Izraelu z powodu kontrowersji związanych z wypowiedzią premiera Netanjahu o kolaboracji Polaków z nazistami. Szef izraelskiego MSZ sprzeciwił się nazywaniu tej sytuacji „kryzysem”, podkreślając, że do Izraela pojedzie minister Czaputowicz, jednak po chwili przystąpił do ataku.

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca. Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych. – cytuje słowa Katza portal Onet. Wypowiedź izraelskiego urzędnika padła w pierwszym dniu piastowania przez niego funkcji p.o. ministra spraw zagranicznych.

Na słowa szefa izraelskiego MSZ zareagowali na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki i ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. Cichocki nazwał ją „niesmaczną” i „antypolską” oraz „nie do pojęcia”, a także opatrzył swój twit hashtagiem „Nie dla rasizmu”. „Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne”. – napisał Magierowski.

W poniedziałek w audycji „Sygnały dnia” w Polskim Radiu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że „od wczoraj sytuacja uległa zmianie” i obecnie jakikolwiek udział przedstawicieli polskiego państwa w szczycie V4 w Izraelu stoi „pod bardzo dużym znakiem zapytania”. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała portalowi Interia, że strona polska oczekuje na „odpowiednią reakcję” Izraela. „Tego typu rasistowskie wypowiedzi są nie tylko obraźliwe, ale wzmacniają negatywne emocje między naszymi narodami i przyczyniają się do wzrostu antypolonizmu oraz antysemityzmu”. – stwierdziła Kopcińska.

CZYTAJ TAKŻE: Kompleks Izraela – kiedy sojusznik okazuje się wrogiem

Kresy.pl / Onet / PAP / Interia

jwu @jwu:
Jak to jest ,że każda krytyczna uwaga pod adresem Izraela i Żydów jest traktowana jako antysemityzm ,a plucie np. Polakom w twarz, nie jest antypolonizmem i uchodzi starszym braciom na sucho?

Gaetano @Gaetano:
@jwu Zgadza się; to m.in. dlatego, że ta pustynna swołocz, która rozpleniła się po świecie, od b. dawna pracuje nad właściwym pojmowaniem tego terminu, którzy sami ukuli. Ubzdurało się bydlakom, że są „wybranymi”. Ale to nic nowego. Jednak bynajmniej nie są oni żadnymi „braćmi”, a „starszymi braćmi”, to już dopiero.

jwu @jwu:
@Gaetano Użyłem tego zwrotu (stosunkowo popularnego) w obawie przed posądzeniem o antysemityzm. Chociaż przypuszczam ,że jak będą chcieli się przy….dolić to i ja zostanę antysemitą (hi,hi).

Gaetano @Gaetano:
@jwu No pewnie, jak większość tutaj. Wiem, że jest to zwrot „stosunkowo popularny”, tyle że z gruntu fałszywy i w związku z tym mający dalsze, szkodliwe konsekwencje, a w końcu my, jwu, nie jesteśmy papugami. Tego terminu użył też (sł. „w pewien sposób starszymi braćmi”) nie kto inny, jak ekumenista JP2, człowiek, który przyczynił się do posoborowej rozwałki w Kościele Katolickim, goszczący, a jakże, w rzymskiej synagodze. Talmudyczny judaizm stoi przecież w jawnej konfrontacji z katolicyzmem. Poza tym, pomijając, czy ktoś wierzy, czy nie, domeną ludzi naszego Kościoła jest ewangelizacja, a nie wrogi ekumenizm, co widoczne jest pod postacią takiego paradoksu, jak „judeochrześcijaństwo”. Dość wspomnieć, że my uznajemy Jezusa Chrystusa za Syna Bożego, a żydostwo, jak raczył zauważyć Michalkiewicz, za skur*ysyna. Całość tematu wyczerpująco wyjaśniają G. Braun, S. Michalkiewicz, S. Krajski oraz duchowni w opozycji do podmianki, ks. prof. Guz i Chrostowski, ks. dr Natanek i taki gościu jak abp. Lenga. Po prostu jeśliby kler nadal głosił to, do czego został powołany, a nie zboczył z kursu (co nie jest przypadkowe), to śmiem twierdzić, że to, co się od dłuższego czasu wyprawia w zw. z pejsatymi nie miałoby u nas miejsca.

Gaetano @Gaetano:
@Gaetano …większość, w znaczeniu „antysemici”

jwu @jwu:
@Gaetano Ok. Następnym razem użyję zwrotów pustynna, lub handlowa „brać”. Pozdro. Ps. oprócz tych ww.słucham również Pana nikt i dr.Kurek.

vader213 @vader213:
tak się kończy romans z żydowskimi rasistami, którzy nas znieważają od dziesiątek lat

jwu @jwu:
@vader213 Czy kończy (romans)? Śmiem w to wątpić? On się dopiero rozwinie, ale jakieś pozory trzeba stwarzać ,by nikt nie zarzucał uległości.

 

4 thoughts on “859 Katz, Bergman, Naftali i inni nasi chazarscy przyjaciele i sojuszniki, którzy prawdę o Polakach wyssali od swoich matek i ojców i ich pustynnych bajek 01

 1. Polacy Oszukani – Rząd PIS Boi Się Izraela i Odwołuje Uchwałę Sejmu Analiza Komentator 447 Pieniądze

  Negu Negovič
  Odnośnie tego polonofoba Kaca Wikipedia podaję, że urodził się w 1955r. To oznacza, że jego ojciec nie mógł zginąć z rąk Polaków w czasie wojny. Im więcej będzie polofobii w Izraelu, tym więcej będzie antysemityzmu w Polsce

  Janina Tomczyk
  Niech każdy kto umie i może po angielsku tę informację umieszcza w Internecie gdzie się tylko da i przez długi czas!!!!!

  edko120259
  Myślę , że nikt nie pojechał do izraela ze strachu , że żydzi zrobią z nich miazgę

  Janusz Lorenc
  Dajcie spokój z tym PiSem, jest to partia która powinna podać się do dymisji, pełna kompromitacja na arenie międzynarodowej,pogarda dla Polski ze strony ,,naszego najbliższego przyjaciela i sojusznika”wg rządu PiSu.Usrael nigdy nie był i nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Nawet Orban odpowiednik Morawieckiego czuje się przy Nataniahu jak ryba w wodzie. Przyjrzyj się rządzie jak należy prowadzić dyplomację.Orban stary wyga by sobie na to nie pozwolił oj nie, nie to co PiS patrzący z pozycji wystraszonego pieska na swojego pana czy też za chwilę nie dostanie potężnego kopniaka a piesek z podkulonym ogonem i piskiem chyłkiem oddali się do kąta. Dlaczego nie czepiają się np Węgier, przecież to były sojusznik Hitlera a i też transporty żydów szły stamtąd do obozów. Czemu ich się nie czepiają.Polacy zastanówcie się, zbliżają się wybory, a PiS przy dalszym rządzeniu polegnie Izraelowi i da to czego rządają. Co będzie pierwsze żeby upodlić całkowicie Polaków :zabranie polskiego złota itd,czy też zdobycie w pierwszej kolejności siedziby posiedzenia izraelskiego Knesetu w Krakowie tj.Zamku Królewskiego.Dodam od swojej strony że ten rok 2019 będzie preludium tego co nastąpi w 2020 r.

  Konrad
  A co tu się dziwić PIS = Partia Izraelskich Sługusów.

  Polubienie

 2. to jest to
  Dzieki ci zydzie na katzu ze wybudziles Polakow z filosemickiego latargu .

  Obserwujący
  Katz sobie może swoje przeprosiny wsadzić… wy Żydki żyjcie sobie w waszej ziemi obiecanej, a my zostaniemy w naszej… Amen

  Gruby
  Przeprosin spodziewali się chyba takie tuzy relacji pol.-izraelskich, jak Szczerski ,Sasin i Ciaputovitz. Mam gdzieś „przeprosiny” (kto na świecie jeszcze pamiętałby o co chodzi ?) tego tępego kołka.

  AR
  Kim byli polscy Żydzi w czasie wojny ?Jak był mordowany to był Żyd… jak mordował innych (współpracowali z Gestapo i z NKWD) to był Polak !!! I tak działa ICH propaganda do tej pory…

  shetynia
  Członek NSDAP (nazis) z roku 1926 legitymacja członka 11655 na nazwisko Katz Jahimm nazywany po hitlerowsku nazis nie jest rodzonym dziadkiem Israel Katz lecz dalekim krewnym stryjka Katz’ea

  Konrad
  Smierdzacy tchorz. Nawet nie ma odwagi nazwac oprawcow, ktorzy dokonali Holokaustu – Niemcami, lecz stosuje eufemizm – nazisci. Tfu !

  Klaus
  Nie odpuszczać Izraelczykom, podziękować i bojkotować co Żydowskie w Polsce. Szalom.

  Polka
  Ogłosić Katza persona non grata, a z nim tę nadmuchaną podstarzałą lalę, którą nalezy jak najszybciej wysadzic na kopach z Polski.

  hehe
  no i co PISowcy mu zrobicie? nie przeprosi i co? możecie mu naskoczyć….

  https://wpolityce.pl/swiat/435018-katz-pograza-sie-nie-zamierzam-przepraszac-polakow

  Izraelski minister pogrąża się coraz bardziej! Katz ogłasza: Nie zamierzam przepraszać Polaków za moje uwagi o ich współpracy z nazistami

  opublikowano: za 34 minuty · aktualizacja: za 42 minuty


  Israel Katz / autor: YouTube/i24 News; Twitter wPolityce.pl

  Nie zamierzam przeprosić Polaków – ogłosił p.o. szefa izraelskiego MSZ Israel Katz.

  Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
  https://wpolityce.pl/swiat/434335-szef-izraelskiego-msz-oskarza-polakow-skandaliczne-slowa

  Coś obrzydliwego! Katz nie tylko nie przeprasza, ale dorzuca kolejne łgarstwa: Antysemityzm był wrodzony u Polaków. Wielu kolaborowało
  https://wpolityce.pl/swiat/434362-katz-nie-tylko-nie-przeprasza-ale-dorzuca-kolejne-lgarstwa

  Słowa izraelskiego polityka zacytował na Twitterze korespondent międzynarodowy Barak Ravid.

  Nie zamierzam przeprosić Polaków za moje uwagi na temat ich współpracy z nazistami

  — miał powiedzieć Israel Katz.

  Według „Times of Israel” Katz powiedział, że nie żałuje, iż wyraził taką opinię i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami.

  Israel Katz, p.o. szefa izraelskiego MSZ, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

  Po wypowiedzi Katza premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 do Izraela. Wyjaśnił, że podjął taką decyzję, ponieważ sformułowania, które padły z ust Katza, „są absolutnie niedopuszczalne”.

  We wtorek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oświadczyła, że „między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza”. Następnego dnia ambasador oceniła, że Katz powinien przeprosić za swoje słowa.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ważne! Pompeo w rozmowie z Czaputowiczem: Pełne zrozumienie dla stanowiska Polski wobec wypowiedzi strony izraelskiej
  https://wpolityce.pl/swiat/435016-spor-polski-z-izraelem-pompeo-pelne-zrozumienie-dla-polski

  kpc/Twitter/PAP

  lamia
  brawo brawo!!! tak się kończy skamłanie pisiewskich karierowiczów o przeprosiny tymczasowego kolesia, który wyrażnie jest zadaniowany. No i pompijo może „grać” protekcjonalnego sojusznika, Brawo!!!!!

  WK
  Jeżeli rząd nie podejmie w odpowiedzi konkretnych kroków zamrażających kolejne obszary współpracy z Izraelem, to PiS jesienią może się pakować, ściślej – będzie zapakowany.

  lamia
  Kto tu kogo pogrąża?!!! Wizja, że nie będzie propozycji… po wspaniałej zabawie w rządzenie poprostu paraliżuje. Kariera to kariera. Te, na grzbiecie państwa najbardziej paradne.

  sdfghjk
  Zlikwidować ambasadę Izraela,niepotrzebny jest taki ktoś,który potrafi tylko obrażać,szantażowć i okazywać pogardę.Nikt rozsądny nie utrzymuje kontaktów z takimi ludźmi.Czemu mamy takie słabe rządy?

  Mariner1
  Dzięki panu Adamowi z wybiórczej gazetki przez prawie 30 lat wmawianie nam, że to są najlepsi przyjaciele Polski i że powinniśmy ich za wszystko przepraszać. Super przyjaciele, nie ma co!

  Sylwia
  Co amerykańscy bogaci żydzi zrobili w czasie II WŚw. by ratować swoich braci w wierze np.estee lauder?

  Polka

  mały
  Ciekawe co sądzi o swoich współplemieńcach co korabolowali z Niemcami!? Może do tematu nie podchodziłby wybiórczo, może nie doczytał historii do końca, ale czego nie robi się dla kasy.

  jasio
  ani judenrady ani ich potomkowie,ani NKWD .ani IRGUN NIE PRZEPROSILI SWOJE OFIARY,SS tez nie.

  80-letni Polak
  ..poukrywaliscie swije tozsamosci i latwo wam sie panoszy w Polsce, ale pamietajcie, ze jak nas pod….cie, to was szybko zidentyfikujemy, i fora ze dwora ….lachmyty JWNc!!!…

  nowy…
  Antypolonizmu uczą w szkołach w Izraelu. Pranie mózgu przez mosad. 21 minuta. W szkołach „przygotowują” dzieci do wyjazdu.

  xxx
  Czy rząd dalej będzie siedział w kącie i obgryzał paznokcie? Czy my naprawdę jesteśmy już takimi tchórzami? A tyle gadają o wyklętych, bohaterach. Niewolnicy USA i Izraela.

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-izraela-nie-zamierzam-przepraszac-polakow-za-moje-slowa-o-ich-wspolpracy-z-nazistami/

  Polubienie

 3. dominik@dominikwczoraj
  Wedlug ankiety zamieszczonej w „Times of Israel” 50 procent ludnosci Izraela ma negatywny stosunek do Polski. Kiedy bedzie muzeum ludobojstwa narodu Polskiego na wschodzie ze szczegolnym wyszczegolnieniem Ludobojstwa w latach 1939-1941 kiedy wedlug srodowisk emigracyjnych zginelo na Syberii 1.2miliona Polakow a masowo do tego przyczynili sie Polscy Zydzi. KIedy za to dostaniemy odszkodowanie? Kiedy dostaniemy odszkodowanie za zbrodnie obywateli Izraela ktorzy stanowili ponad 40 procent (a czasami prawie 100 procent) oficerow sluzb stalinowskich. Kiedy bedzie muzemu zbrodni na narodzie Polskim w czasach stalinowskich? Czy to muzeum w ramach wzajemnosci bedzie nam utrzymywal Izrael ze wdziecznosci za to ze utrzymujemy muzeum Polin, ze wykladamy 100 procent pieniedzy na muzeum w Oswiecimiu w ktorym rodziny zamordowanych Polakow nie sa wpuszczane a ekspozycja sluzaca pokazaniu rotmistrza Pileckiego, kuriera Kaskiego jest w pudlach?

  nohood
  żądamy prawdy. żądamy ekshumacji w jedwabnem. żądamy zakazu pobytu na terenie polski kłamców jak gross, grabowski i engelking, gdyż plugawią ziemię naszych przodków ich pracę i poświęcenie.

  Jeszcze pisior.
  Nie no to jest dramat. Dyplomacja na kolanach. Nie macie jaj. Ambasador Magierowski do Polski A Izraelski persona non grata. Wszelkie wycieczki do Auschwitz owszem ale bez zbrojnych obstaw żydowskich.

  artnemo@artnemo
  Może u pana, panie Sęk, spadła wiarygodność Katza. Bo u swoich to on tylko zaplusował! A my możemy tylko groźnie kiwać palcem w bucie…

  https://wpolityce.pl/polityka/435027-wiceszef-msz-dobitnie-nie-damy-sie-prowokowac-katzowi

  Dobitny komentarz! Wiceszef MSZ: „Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność spadła do zera”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk / autor: PAP/Radek Pietruszka wPolityce.pl

  Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność spadła do zera – powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk poproszony o komentarz do słów p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który zapowiedział, że nie przeprosi za wypowiedź o antysemityzmie Polaków „wyssanym z mlekiem matki”.

  Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność po skandalicznej wypowiedzi i krytyce ze strony wielu środowisk żydowskich z całego świata oraz ze strony USA spadła do zera

  — powiedział Szynkowski vel Sęk.

  W czwartek p.o. szefa izraelskiego MSZ Israel Katz oświadczył, że nie żałuje swej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami. Jego wypowiedź dla telewizji Kanał 13 (Reshet 13) zrelacjonował m.in. portal Times of Israel.

  Izraelski minister pogrąża się coraz bardziej! Katz ogłasza: Nie zamierzam przepraszać Polaków za moje uwagi o ich współpracy z nazistami
  https://wpolityce.pl/swiat/435018-katz-pograza-sie-nie-zamierzam-przepraszac-polakow

  Także w czwartek szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo, który w rozmowie telefonicznej wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej.

  Czaputowicz podziękował też za reakcję ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher na słowa p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, a także „zaakcentował fakt odnotowywania wielu głosów międzynarodowych wspierających Polskę w zaistniałej sytuacji”.

  CZYTAJ TAKŻE: Ważne! Pompeo w rozmowie z Czaputowiczem: Pełne zrozumienie dla stanowiska Polski wobec wypowiedzi strony izraelskiej
  https://wpolityce.pl/swiat/435016-spor-polski-z-izraelem-pompeo-pelne-zrozumienie-dla-polski

  Israel Katz, p.o. szefa izraelskiego MSZ, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

  Po wypowiedzi Katza premier Mateusz Morawiecki odwołał wyjazd polskiej delegacji na szczyt V4 do Izraela. Wyjaśnił, że podjął taką decyzję, ponieważ sformułowania, które padły z ust Katza, „są absolutnie niedopuszczalne”.

  We wtorek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher oświadczyła, że „między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza”.Następnego dnia ambasador oceniła, że Katz powinien przeprosić za swoje słowa.

  kpc/PAP

  can
  Poczekac jeszcze tydzien przeprosin nie bedzie +Dymisji odwolac Ambasadora na Konsultacje i Nigdy nie rozmawiac z tym Polakozercom

  Kos
  Stosunek Izeraela i USA do naszego kraju jest wynikiem wieloletniej błędnej polityki w stosunkach z tymi krajami. To, że Katz jest niewiarygodny dla Sęka nie ma żadnego znaczenia.

  deniro1@deniro
  Niech dalej plują na Polskę a wy dalej nie dajcie się prowokować. Banda kundli bez czci i wiary.

  trolle bredzą
  podsycanie antysemickich nastrojów to ruska robota nawet tu na forum czuć rękę FSB. Chcą wywołać falę, która usprawiedliwi słowa Katza i zniszczy sojusz z USA

  Bogdan@Bogdan
  trolle bredzą 89.64.7.*14 minut temu Czyli według ciebie, częścią sojuszu z USA, ma być bezpodstawne szkalowanie i poniżanie Polski przez Izrael? To wybacz, ale ja dziękuję za taki sojusz.

  usia
  Złości mnie takie wyczekiwanie na przeprosiny . A jak już przeproszą to rządzący w Polsce padną im na kolana i jeszcze będa całować ,ze przeprosili ,a gdzie honor.

  Bogdan@Bogdan
  Aż nie chcę wiedzieć, co było w składzie mleka, które Katz wysysał ze swojej matki. Podobnie z resztą żydostwa.

  obserwere
  Żydowski antypolonizm trzeba wykorzystać Obrazić się odebrać Żydom tysiące paszportów i zablokować możliwość przybycia do nas i dojenia nas z kasy Nie utrzymywać ich ośrodków kultury itd

  oburzona
  BARDZO DOBITNY TEN KOMENTARZ< ALE SIE PRZESTRASZA MY JAK ZWYKLE UDAJEMY ZE NIC SIE NIE STALO

  a
  Jeżeli nie dajecie się prowokować to prowokujcie jego, a nie mówcie że deszcz pada

  atrybe
  Ocenzurowany Grzegorz Braun o roszczeniach, stosunkach polsko-izraelskich i bitwie o Gdańsk – https://www.youtube.com/watch?v=6t3yoLieQQk

  Polubienie

 4. Żenujące
  To se poczekają, heheh. Rząd na kolanach

  Prawdecka
  Tu nie chodzi tylko o wycofanie słów ale o zaprzestanie podwójnej gry wobec Polski i Polaków. Kpiny i gry pozorów nie są poważną, profesionalną polityką wobec nikogo. Szczyt w Warszawie pokazał prawdę

  oo
  A na cho le rę Państwu Polskiemu przeprosiny które nie są natychmiastowe!!! Prestiżu Państwa!! Polaków!! czy dla wystawienia się na pośmiewisko i podobne zagrywki!! Oczekuję minimum rozumu!! minimum!!


  Żałosne… P… tchórze…

  Gaga
  i znow o zydach brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  https://wpolityce.pl/polityka/435098-zelazna-konsekwencja-msz-ws-katza

  Żelazna konsekwencja MSZ ws. Katza. Czaputowicz: „Oczekujemy wycofania się z tych słów”; Szynkowski vel Sęk: „Nie damy się prowokować”

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: Fratria/PAP/Radek Pietruszka wPolityce.pl

  Ciągle oczekujemy wycofania się przez szefa izraelskiego MSZ Israela Katza ze swoich słów – oświadczył w piątek w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zapewnił przy tym, że Polska nie zamierza zmienić swojego podejścia do Izraela, czy eskalować konflikt. W podobnym tonie wypowiedział się wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, który powiedział, że Polska „nie będzie dawać się sprowokować wypowiedziami skrytykowanymi przez środowiska żydowskie”.

  W czwartek p.o. szefa izraelskiej dyplomacji Israel Katz oświadczył, że nie żałuje swojej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matki” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami. Jego wypowiedź dla telewizji Kanał 13 (Reshet 13) zrelacjonował m.in. portal Times of Israel.

  Nie przystoi jemu (Katzowi – PAP) jako dyplomacie stosowanie takich porównań, one są niewłaściwe, obarczające odpowiedzialnością naród polski za antysemityzm – to nie jest akceptowalne i powszechna krytyka na świecie tej wypowiedzi dowodzi tego, że mamy tutaj podstawę do zmiany tego postępowania. Takie głosy radykalne mogą się pojawić, ale jeśli jest to głos osoby, która pełni funkcję ministra spraw zagranicznych, to jest to niepokojące

  —powiedział polskim dziennikarzom w Brukseli Czaputowicz.

  Pytany, czy przewiduje jakieś spotkania z szefem MSZ Izraela, Czaputowicz odpowiedział:

  Nie przewidujemy takiego spotkania, natomiast ciągle oczekujemy wycofania się z tych słów.

  Jak dodał, Polska nie planuje również odwoływania na konsultacje swojego ambasadora w Izraelu.

  Uważamy, że eskalowanie napięcia w stosunkach z Izraelem byłoby niewłaściwe. Chcemy rozwiązania tej kwestii, dlatego nasze podejście do współpracy z Izraelem jest pozytywne. Dowodzimy tego w naszej polityce zagranicznej

  —oświadczył szef polskiej dyplomacji.

  Jak zaznaczył, Izrael jest przedmiotem zainteresowania Polski na forach organizacji międzynarodowych, w ONZ, UE. Według niego również konferencja bliskowschodnia w Warszawie służyła temu, żeby chronić interesy Izraela dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa granic i bezpieczeństwa narodowego.

  Tego nie chcemy zmieniać i nie zmieniamy. Oczekujemy raczej na działania strony drugiej, refleksję klasy politycznej w Izraelu nad tym, co się wydarzyło, bo to jest niedobra sytuacja zwłaszcza dla Izraela

  —powiedział Czaputowicz.

  Minister komentował też zdjęcia premierów trzech państw Grupy Wyszehradzkiej (Czech, Słowacji oraz Węgier), którzy mimo, iż – jak zapowiadano – mieli po odwoływaniu szczytu V4 w Jerozolimie brać udział w rozmowach dwustronnych z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, odbyli z nim wspólne spotkanie.

  Wiem, że były spotkania dwustronne, natomiast także widziałem zdjęcia z żonami z lunchu. (Premier Netanjahu – PAP) podjął na lunchu przywódców (Czech, Słowacji oraz Węgier – PAP), ale bynajmniej nie były to rozmowy, ani spotkania formalne Grupy Wyszehradzkiej

  —oświadczył Czaputowicz.

  Minister mówił również o swojej czwartkowej rozmowie telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Mikiem Pompeo, któremu podziękował za wypowiedź ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher, że Katz powinien przeprosić za swoje słowa o Polakach.

  Jak mówił, sekretarz stanu potwierdził, że wypowiedź p.o. szefa izraelskiej dyplomacji była niedopuszczalna i niesprawiedliwa.

  Zostało wykazane pełne zrozumienie dla naszego stanowiska

  —zaznaczył Czaputowicz.

  Z kolei wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że Polska nie da się prowokować środowiskom żydowskim.

  Wobec tych wczorajszych nowych wypowiedzi pana ministra Israela Katza my nie będziemy dawać się sprowokować wypowiedziami, które zostały powszechnie na świecie przez środowiska żydowskie skrytykowane, również administracja USA bardzo jednoznacznie skrytykowała te wypowiedzi i to sprawia, że wiarygodność tego polityka jest w tej chwili zerowa. My w tego rodzaju dyskusji udziału brać nie będziemy

  —powiedział wiceszef MSZ.

  Chciałem podziękować społeczności Żydów polskich, Związkowi Gmin (Wyznaniowych) Żydowskich w Polsce, naczelnemu rabinowi Michaelowi Schudrichowi, przedstawicielom diaspory żydowskiej w USA, American Jewish Committee, wielu innym środowiskom żydowskim, które w sposób jednoznaczny potępiły krzywdzącą Polskę wypowiedź. Bardzo dziękuję też, że administracja USA ustami pani ambasador Georgette Mosbacher w sposób jednoznaczny stwierdziła, że nie ma miejsca na tego rodzaju obraźliwe komentarze

  —dodał wiceszef MSZ.

  Podczas piątkowej konferencji prasowej wiceszef MSZ odnosił się do słów Katza. „Sformułowania, które padły, bolą szczególnie w odniesieniu do Polski – kraju, który od dziesięcioleci stoi na straży pamięci o zagładzie europejskich Żydów dokonanej przez niemieckich nazistów” – podkreślił.

  Obywatele państwa polskiego pochodzenia żydowskiego stanowią największą część ofiar Holokaustu. Jednocześnie Polska jest krajem dzisiaj o jednym z najniższych realnie odczuwanych poziomów zagrożenia i w przeciwieństwie do innych krajów fizyczne bezpieczeństwo społeczności żydowskiej w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożone

  —dodał wiceminister.

  Przywoływanie w tej sytuacji stereotypów na temat Polaków w oczekiwaniu politycznych korzyści to niestety żerowanie na zakładanej niewiedzy współczesnych społeczeństw o historii XX wieku w Europie. Zaistniała sytuacja pokazuje, że taka niewiedza rzeczywiście jest problemem, jest problem także w elitach

  —zaznaczył Szynkowski vel Sęk.

  Przyznał, że od 1 do 27 grudnia ub.r. przeprowadzono szereg badań fokusowych i na ich podstawie MSZ oraz Polska Fundacja Narodowa planują działania informacyjne, edukacyjne, promocyjne – jak mówił – „w celu skuteczniejszego przeciwdziałania tworzenia się warunków do tego rodzaju dezinformacji”.

  kk/PAP

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.