863 PiS i przyjaciele, czyli nie kraczę, oto bezradne kroczy w rozkroku rozerwane krocze, czyli godność i honor polskojęzycznych 03

autor: Fratria wPolityce.pl

Żorż hr.Ponimirski
Żałosne utytułowane zero. Miej chłopie jaja i przyznaj, że wasza ,,polityka zagraniczna” legła w gruzach. W dobrach koborowskich fornale byli inteligentniejsi od tego ,,profesora”!

mm
hr. Ponimirski 100%, nic dodać niż ująć.

agnieszka
Jak on sie wije rzeby nie powiedzic Tego co trzeba, obrzydliwe indywiduum. Tfu,

mikolaj
Ten typ mysli pewnie o Danielsie, Azari, Zorzecie i reszcie tego towa rzystwa

P. Szczerski myli się znacznie
Polska i Polacy NIE SĄ już dla tego państwa przychylni. Maski opadły: Polacy przejrzeli. Właśnie takie okazje budują niechęć do tych ludzi. Może jakieś kręgi filosemickie nie zważają, ale to garstka.

krzysztof
Przepraszam, ale ja nie znam „dobrych i szlachetnych” żydów, więc proszę nie mówić, że „wszyscy znają”.

to się nie równoważy
tylko ze ta proporcja p. Szczerski to dobrzy Polacy 75-85 % a dobrzy Żydzi 10-20%, więc chyba mamy DUŻY problem!!!! w stosunkach bilateralnych.

gość
130 000 żydów służyło w wermachcie o wysokich rangą nie wspomnę do tego roke feler dotował hitlera finansowo wychodzi że to żydzi żydom zgotowali ten los.

bliźniaki z PIS
Szczyt antyirański w Warszawie, to wielki sukces naszej Partii i jej kryształowego Przywódcy Jarosława Kaczyńskiego.

danziger
Niech żyje IRAN i PAŃSTWO PALESTYŃSKIE**

https://wpolityce.pl/polityka/434353-szczerski-politycy-izraelscy-nadszarpneli-rzecz-cenna

Szczerski: Politycy izraelscy w sposób zupełnie niepotrzebny nadszarpnęli to, co powinni rozumieć, że jest dla nich rzeczą cenną

opublikowano: 18 lutego · aktualizacja: 18 lutego

Patrzę na to wszystko chłodno, tutaj emocje nie są najlepszym doradcą

— tak napięcie w relacjach Polska-Izrael skomentował szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

No to jest taka sytuacja, która rzeczywiście jest niezrozumiała, zwłaszcza w sytuacji tej, która miała przed kilku dniami miejsce w Warszawie, czyli konferencja bliskowschodnia, gdzie Izrael powinien cenić sobie fakt, że Polska jest dla tego państwa przychylna

— podkreślił minister.

Myślę, że wszyscy w tej sytuacji – pan redaktor i ja – znamy szlachetnych i dobrych Żydów i znamy głupich i złych Żydów. Znamy dobrych i szlachetnych Polaków i głupich i złych Polaków. I myślę, że dobrzy, szlachetni Żydzi z dobrymi i szlachetnymi Polakami powinni usiąść w tej sytuacji, nie dać oddać relacji polsko-izraelskich w ręce  innych

— tłumaczył Szczerski.

Szef Gabinetu Prezydenta RP odniósł się także do wypowiedzi szefa izraelskiego rządu Benjamina Netanjahu w Warszawie.

Słowa premiera były wyjaśnione, nie mogę podważać oficjalnego stanowiska państwa Izrael

— stwierdził.

Nie był to jednak ostatni taki przypadek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Jak zaznaczył Szczerski:

Politycy izraelscy w sposób zupełnie niepotrzebny nadszarpnęli to, co powinni rozumieć, że jest dla nich rzeczą cenną. Jeżeli tego nie rozumieją, to znaczy, że działają na szkodę swojego państwa.

gah/rm24.pl

abhinc@abhinc
Dlaczego przedstawiciele rządu Polskiego nie odwołują się do faktu mordowania Polaków przez żydów po II wojnie światowej. Czego te władze się boją, czyżby prawdy?!!! Przecież z nazwiska możemy wymieniać tych żydowskich zbrodniarzy komunistycznych!!!

Bogdan@Bogdan
Panie Szczerski, bylibyście naprawdę niepoważni, nie wykorzystując okazji do honorowego uniknięcia, uwikłania Polski w konflikt, w który jesteśmy siłą, za własne pieniądze, wciągani przez ,,przyjaciół’’. Wyjście z tej kłopotliwej sytuacji podano rządzącym na tacy, dosłownie jak na zamówienie.

Ula
Czaputowicz dopiero się naslucha. To jest zorganizowana akcja żydowska, by wkurzyc Polaków i ich rękami obalić rząd PiS, który nie chce wypłacić 300mld. PiS jest w pułapce, bo boi się im narazić.

Kss
Z Izraelem nie można się przyjaźnić!! Z Izraelem można tylko mieć interesy! Odczuwają to bardzo boleśnie Amerykanie.

gosc
Izrael jest wrogi Polsce a USA jest sojusznikiem Izraela, realizacja absurdalnych roszczen Izraela i USA upodobni Polske do Autonomii Palestynskiej. Czas sie obudzic.

roro
Nie rozumiem po co Polska lezie do Żydów. Widać jak na dłoni ze normalnych stosunków z nimi mieć nie można. Oni mają jakiegoś świra. Zobaczcie jak Arabów traktują w Gazie. Normalne to?

…..


Jacek Czaputowicz / autor: PAP/EPA wPolityce.pl

Dobre
Panie Czaputowicz konkretnie ile czasu daje pan Izrealowi na wycofanie się z tych słów ???

ale Jaś nie doczekał..
” oczekujemy”- czekaj tatka latka. Żydzi dalej brużdżą, wysuwają roszczenia, obrażają-może lepiej podjąć jakieś konkretne kroki. Z KE to samo! Oczekujący nie mają siły przebicia..

olin
Panie ministrze masz pan odpowiedz przewodniczącego knesetu żadnych przeprosin, i co pan na to.

cep
nie …niech się izraelici nie wycofują…dali dowód wrogości wobec nas…maski spadły…wolę mieć ich za jawnych wrogów niż za fałszywych przyjaciół

jaja
nawet nie czytam co ten ciapciak powie. do dymisji mięczaku. nam trzeba gościa z jajami ala ruski ławrow

słowik
Jak na razie to Sikorski ma rację z tą laską. Konferencję-kampanię zrobiliście Netanjahu i co, obśmieli Was. W normalnym kraju rząd powinien ogłosić bankructwo swojej polityki i podać się do dymisji

Alex
Polskich oficerow w Katyniu mordowal zydowski oddzial NKWD Zostali wybrani przez Stalina, bo nienawidzili polakow katolikow.

JAstrząb
Panie Czaputowicz jaki z Pana łagodny baranek. Naprawdę. Oni mają Pana i Polaków gdzieś. Poważnie. Nie dotarło ? Przestań Pan się tak zachowywać. Broń honoru Polski a nie wstydu przynosisz !!!

https://wpolityce.pl/polityka/434426-czaputowicz-oczekujemy-ze-izrael-wycofa-sie-z-tych-slow

Czaputowicz: Wypowiedź Katza pobudza antypolonizm, jest rasistowska. Oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z jego słów

opublikowano: 18 lutego · aktualizacja: 18 lutego

Uważamy wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza za niedopuszczalne; oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z jego słów – powiedział w poniedziałek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szczyt V4 w Izraelu odwołany! Premier Czech: Planowane są spotkania dwustronne. PAP: Decyzja po interwencji Morawieckiego

Polska nie weźmie udziału w szczycie V4 w Jerozolimie! Premier Morawiecki: Nasi partnerzy w pełni rozumieją nasz krok

Skandaliczne wypowiedzi szefa MSZ Izraela! Oskarża o kolaborację i przywołuje słowa: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Jak mówił szef MSZ, pytany przez dziennikarzy o przebieg wcześniejszego spotkania w resorcie z ambasador Izraela w Warszawie Anną Azari, została ona poproszona o wyjaśnienia w związku z wypowiedzią izraelskiego ministra. Jak zaznaczył, Annie Azari została także przekazana „opinia strony polskiej, że uznajemy postępowanie, wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych za niedopuszczalne”.

Pytany o obecne oczekiwania strony polskiej wobec rządu Izraela, Czaputowicz odpowiedział, że Polska oczekuje, że „władze izraelskie się ustosunkują do tej sytuacji”.

My uważamy, że te wypowiedzi są  nieakceptowalne, (…) uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski i nie służą dobrze pojednaniu czy też w ogóle stosunkom polsko-izraelskim

— podkreślił.

Dlatego oczekujemy, że strona izraelska się wycofa z tych słów

— dodał szef dyplomacji.

Polityk poinformował też, że rozmawiał w Brukseli z przedstawicielami krajów V4, które miały spotkać się w poniedziałek i wtorek na szczycie w Izraelu i poinformował ich o „sytuacji związanej z pewnym napięciem między Polską a Izraelem, związanym z wypowiedzią wczoraj w godzinach popołudniowych p.o. ministra spraw zagranicznych, który zarzucił Polakom wrodzony antysemityzm, rzekomo +wyssany z mlekiem matki+”.

Jak mówił, sprawa ta była znana szefom MSZ Grupy Wyszehradzkiej.

Wszyscy byli oburzeni tymi słowami (…), też oczywiście wyrazili pewną solidarność

— powiedział. (…)

…..

https://wpolityce.pl/polityka/434616-jasne-stanowisko-polskiej-dyplomacji-ws-wypowiedzi-katza

https://wpolityce.pl/polityka/434811-czaputowicz-wine-za-kryzys-ponosi-strona-izraelska

https://wpolityce.pl/polityka/434718-spychalski-powinno-pasc-slowo-przepraszam-ze-strony-katza

https://wpolityce.pl/polityka/434426-czaputowicz-oczekujemy-ze-izrael-wycofa-sie-z-tych-slow

https://wpolityce.pl/polityka/434369-premier-morawiecki-polska-nie-wezmie-udzialu-w-szczycie-v4

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/morawiecki-czekamy-na-reakcje-izraela-na-slowa-katza/

https://wpolityce.pl/polityka/434369-premier-morawiecki-czekamy-na-reakcje-izraela

https://wpolityce.pl/polityka/434346-jest-reakcja-na-skandaliczne-slowa-szefa-izraelskiego-msz

https://wpolityce.pl/swiat/434343-ambasador-rp-w-izraelu-slowa-ministra-niedopuszczalne

…..


Dr Jarosław Szarek, prezes IPN / autor: Fratria wPolityce.pl

sake
A cóż teraz po wysiłkach o prawdę historyczną, jak Mosbacher nakazała wydać wszystkie dokumenty z IPN o tych relacjach, a prof. Szarek w podskokach wykonał rozkaz.

zaklamana prawda
Wiecie co mowia, że nie żydzi po1945 mordowali Polakow tylko k o m u n i ś c i, policja żydowska w gettach to byli Polacy choć mieli czapki z gwiazdą Dawida.

IPN- inst.zdrady narodowej
Nie ufam, temu prezesowi – to szabesgoj lub żyd – biora w IPN ogromne pieniadze i hamują badania historykow polskich nad zbrodniami żydowskimi cisza !

nemo
Głośno i dobitnie przypomnieć Judenraty, Jüdischer Ordnungsdienst, historię transatlantyku St.Louis, układ Adenauer-Ben Gurion, zbadać Jedwabne, nie uginać się w sprawie ekshumacji. Dość kłamstw!!!

andi 88.199.114.*22 lutego
w IPN sami żydzi,nie badają nic tylko otrzymują wysokie uposażenia ,a po cichu szkodzą Polsce

Aldi
Chyba nie tędy droga. Żydzi doskonale znaja prawdę, tylko nie jest im ona do niczego potrzebna. Szkoda kasy. Lepiej byłoby potraktować ich krótko, węzłowato i na temat. Ale nie przy tym rzadzie.

halszka
P. Prezesie! Mam nadzieję, że w tych relacjach polsko-żydowskich znajdzie się też prawdziwa, wstydliwa historia dla Żydów, którzy bezpardonowo zabijali Polaków jak i swoich biednych braci!!

KK
A gdzie Fundacja Narodowa???? Czy jeszcze istnieje??

z boku
Ile jest pozycji ukazujących polski punkt widzenia wydanych przez IPN, a ile pieniędzy wykłada Polska na ŻIH ? Czy państwo polskie dotowało Chodakiewicza, Kurek, Żebrowskiego jak muzeum Polin ?

To co mówi ten parch oznacza,
że przekażą dokumentację dot. zbrodni żydowskich żydom amerykańskim, którym zresztą Gliński dał granty na badanie zbrodni „stalinowskich” czyli… żydowskich!I nie reagujemy na oczywistą ZDRADĘ!

https://wpolityce.pl/polityka/434760-ipn-zajmie-sie-upowszechnianiem-polsko-zydowskiej-historii

Ważna deklaracja! Prezes Szarek: IPN podejmie większy wysiłek w upowszechnianiu wiedzy o relacjach polsko-żydowskich

opublikowano: 20 lutego · aktualizacja: 20 lutego

IPN od wielu lat działa na rzecz upowszechniania wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w okupowanej Polsce; w obecnej sytuacji IPN jest gotowy na podjęcie jeszcze większego wysiłku w tej sprawie – ocenił w rozmowie z PAP prezes IPN Jarosław Szarek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brawo IPN! Tak powinno się promować historię Polski. Komiks „Srebrni na szlakach Niepodległej”. WIDEO, ZDJĘCIA

Instytut Pamięci Narodowej od wielu lat działa na rzecz upowszechniania wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w okupowanej przez Niemców Polsce; jest też gotowy na podjęcie jeszcze większego wysiłku w tej sprawie

— powiedział w środę PAP Szarek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Magierowski odpowiada na fake newsa izraelskiej prasy: To jest zwykłe kłamstwo! Proszę usunąć ten fragment tekstu

Przypomniał, że dowodem na to są nie tylko naukowe publikacje historyków z Instytutu dotyczące sytuacji Żydów – polskich obywateli, którzy w latach II wojny światowej poddani byli niemieckiej eksterminacji, ale również ostatnie recenzje dotyczące badań nad przemocą Polaków wobec Żydów. To m.in. analiza historyka z IPN dr. Tomasza Domańskiego książki „Dalej jest noc” wydanej przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów; wkrótce ukażą się kolejne recenzje.

CZYTAJ WIĘCEJ: IPN odpowiada na skandaliczną publikację: Uchybienia i manipulacje źródłami. O losie Żydów decydowali nie Polacy, lecz Niemcy

CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Skandaliczne słowa w POLIN na promocji książki „Dalej jest noc”. Prof. Engelking: Polacy współuczestniczyli w Holokauście

Prezes IPN odniósł się w ten sposób poniedziałkowej zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej zwiększenia środków na Instytut Pamięci Narodowej. Pytany o długofalową politykę w obliczu polsko-izraelskich napięć z historią w tle, szef rządu wyraził nadzieję na większe zaangażowanie instytucji badawczych zajmujących się okresem II wojny światowej.

Na pewno chcemy również, żeby IPN i różne uczelnie poświęciły więcej czasu i środków i przesuniemy te środki dla IPN po to, żeby uczyć prawdy o strasznych czasach II wojny światowej

— zadeklarował w poniedziałek Morawiecki.

Bardzo cieszy nas ta deklaracja. Mamy już gotowy plan działań. Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało, czego w tym momencie nam brakuje. Nam brakuje rzetelnych badań niemieckiej, także sowieckiej, okupacji. Badań na poziomie powiatu, na poziomie gminy (…). Istnieje potrzeba budowy prężnego środowiska historyków, którzy będą te kwestie rzetelnie badać

— mówił PAP Szarek, przypominając, że w PRL-u kwestie relacji polsko-żydowskich nie były należycie badane.

Prezes IPN pytany w środę przez PAP i Polskie Radio o kontrowersyjne słowa Israela Katza, p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela, o tym, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”, powiedział:

Myślę, że historia Polski pokazuje, że jeżeli polskie dzieci coś piły z mlekiem matki, to były to przywiązanie do wolności i miłość do ojczyzny. A pierwszymi słowami, które matka uczyła swoje dzieci, to były zwykle (słowa) pacierza, to były słowa miłości i pojednania

—- dodał Szarek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jerusalem Post” krytykuje Katza: Podkopał cel rządu. Powinien się zatrzymać i zadać sobie pytanie, co chciał osiągnąć

Times of Israel komentuje słowa Katza i międzynarodową reakcję: Stany Zjednoczone stają po stronie Polski

ems/PAP

https://wpolityce.pl/historia/433360-ipn-odpowiada-na-skandaliczna-publikacje-manipulacje

https://wpolityce.pl/polityka/434370-wiceprezes-ipn-dla-wpolsceplslowa-katza-sa-niedopuszczalne

6 thoughts on “863 PiS i przyjaciele, czyli nie kraczę, oto bezradne kroczy w rozkroku rozerwane krocze, czyli godność i honor polskojęzycznych 03

 1. http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24481681,antysemickie-ulotki-na-bielanach-okoliczni-mieszkancy-zbulwersowani.html?disableRedirects=true

  Antysemickie ulotki na Bielanach. Okoliczni mieszkańcy zbulwersowani
  Wojciech Karpieszuk

  21 lutego 2019 | 21:10

  Na Bielanach mieszkańcy za wycieraczkami samochodów znajdują profesjonalne antysemickie ulotki z wielkim hasłem „Żydowscy mordercy Polaków”. Są anonimowe. To kolejny taki przypadek w ostatnich dniach.

  Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

  Zdjęcie takiej ulotki przysłał do redakcji pan Adam. Z jednej strony ulotki w oczy rzuca się hasło: „Żydowscy mordercy Polaków”. Czytamy tam, że Żydzi po wojnie piastowali „najwyższe stanowiska w aparacie bezpieczeństwa PRL” i są odpowiedzialni „za straszliwe zbrodnie”. Dalej: „Ani środowiska żydowskie, ani Izrael nie poczuwają się do winy i nie przepraszają za te zbrodnie”. Z drugiej strony ulotki są wymienieni z nazwiska funkcjonariusze komunistycznego aparatu bezpieczeństwa, stalinowscy prokuratorzy i sędziowie.

  „Jestem zbulwersowany, że ktoś może rozpowszechniać treści sugerujące istnienie związku między pochodzeniem narodowościowym/etnicznym wymienionych na ulotce ludzi, a zbrodniami przez nich popełnionymi. Jestem też przerażony, bo hasło zacytowane powyżej, a istniejące w przestrzeni publicznej, jest dla mnie pierwszym krokiem do tego, aby od przemocy słownej przejść do przemocy fizycznej” – napisał pan Adam. Ulotkę znalazł za wycieraczką samochodu zaparkowanego przy Kulczyckiej na Bielanach. Opisał, że ulotka wygląda na profesjonalną, jest wydrukowana na kredowym papierze. Zastanawia go, czy te treści wypełniają znamiona z Kodeksu karnego. (…)

  Polubienie

 2. Basia Poleszuk: Żyję w czerwonym mieście

  wSensie.tv
  Premiered Jan 25, 2019

  Młoda dziewczyna trafia za kraty. Cztery miesiące bezwzględnego więzienia mają być dla niej nauczką. Podobno pobiła policjanta na służbie. Ona sama jednak zaprzecza. Basia nie lubi łatwego życia. Działa w lokalnych organizacjach patriotycznych i jest naprawdę świetnym rysownikiem. Organizacje narodowe w Hajnówce od dawna są na celowniku tamtejszych służb. Doroczny marsz na którym jest czczony polski bohater Romuald Rajs ps. „Bury” stoi ością w gardle politykom i niektórym samorządowcom. Wielu zastanawia się, czy to aresztowanie miało być nauczką? Dzięki nagłośnieniu sprawy przez dziennikarzy i wstawiennictwu kilku polityków, bezwzględne więzienie zmieniono na dozór elektroniczny. Zobaczcie pierwszy wywiad z Basi Poleszuk „na wolności”.

  separator88
  Wyrok polityczny. Sprawa byla naglasniana bardziej niz sprawy o morderstwa czy gwalty. Wiadomo ze chodzilo o poglady Basi. „Walka z faszyzmem”. Trzymaj sie Baśka!

  maciek zajac
  Szanowna Pani Basiu , rece opadaja jakie kanalie rzadza naszym Panstwem , ja na twoim miejscu walnol by tym gownem o kant sciany u rozbil I niech te polsko-jezyczne sukinsyny zakladaj nowe gowno . Swoja droga czas by odwolac sie od tego diabelskiego sadu I uwolnic Pania Basie
  jak I innych w POdobnym polozeniu . Nie mozemy tolerowac takich wyrokow I godzic sie na to by Polscy Patrioci byli poddawani takiej niesprawiedliwosci , musimy to odkrecic I zmienic a jak nie to strzelac I tyle bo w nie sprawiedliwym panstwie nie da sie normalnie zyc !

  Pogononie Familiare
  Piękna , mądra i świadoma Polka. Pozdrawiam . Chociaż powinienem ci dziękować .

  Polubienie

 3. Steve
  Naprawdę, panie Morawiecki? Co pan dogadał z żydami? Z Katzem też już ok?

  oo
  Udało się osiągnąć stabilizację w stosunkach z Izraelem! Dzienna liczba obelg wypowiadanych na Polskę jest na stałym poziomie, nie wzrasta! Nasze oczekiwania też są stabilne – czekamy na przeprosiny.

  Ellis
  Stabilizacja polega na tym że NA RAZIE przestali nas dalej obrażać. Ale wrócą do tego jak będą chcieli. A pan Morawiecki cały czas na kolanach.

  Steve
  Ellis: fakt, słabo się stara. Hm, ciekawe dlaczego…

  https://wpolityce.pl/polityka/435363-premier-relacje-polsko-izraelskie-ida-w-strone-stabilizacji

  Premier w Egipcie: Cieszę się, że relacje polsko-izraelskie idą w kierunku pewnej stabilizacji. Premierzy V4 rozumieją naszą sytuację

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: PAP wPolityce.pl

  Cieszę się, że ta sytuacja, jeśli chodzi o relacje polsko-izraelskie idzie w kierunku pewnej stabilizacji; podziękowałem za solidarność premierom państw Grupy Wyszehradzkiej – powiedział na briefingu w Szarm El-Szejk premier Mateusz Morawiecki.

  CZYTAJ TAKŻE:Morawiecki w w Szarm El-Szejk: Prawa naszych obywateli w Wielkiej Brytanii są niezagrożone
  https://wpolityce.pl/polityka/435341-premier-prawa-naszych-obywateli-w-brytanii-sa-niezagrozone

  Szef rządu poinformował, że w Szarm El-Szejk, przed szczytem UE-Liga Państw Arabskich, odbył kilka spotkań dwustronnych, w tym m.in. z premierem Czech Andrejem Babiszem i premierem Słowacji Peterem Pellegrinim.

  „Cieszę się, że ta sytuacja, jeśli chodzi o relacje polsko-izraelskie idzie w kierunku pewnej stabilizacji. Premierzy powiedzieli mi, że bardzo dobrze rozumieją naszą sytuację, nasze położenie i że odbyły się tam w Izraelu bilateralne spotkania”

  — powiedział Morawiecki.

  „Grupa Wyszehradzka działa razem, jest bardzo solidarna i podziękowałem premierom Czech, Słowacji i premierowi Węgier za tę solidarność. Te rozmowy potwierdzają, że jesteśmy na jednej długości fali i mogę wyrazić ogromną radość z powodu, tego że V4 działa w tak spójny, solidarny sposób”

  — dodał szef rządu.

  Morawiecki poinformował, że rozmowy z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej dotyczyły także negocjacji kolejnej perspektywy budżetowej UE. Szef rządu ocenił, że Polska ma jednolite podejście z krajami V4, co – jego zdaniem – oznacza – że rząd będzie w stanie wywalczyć „bardzo dobry budżet dla Polski”.

  Kryzys w relacjach polsko-izraelskich wybuchł, kiedy media izraelskie przytoczyły domniemaną wypowiedź premiera Benjamina Netanjahu z jego niedawnej wizyty na konferencji bliskowschodniej w Warszawie, z której wynikało, że Polacy kolaborowali z Niemcami w Holokauście.

  Informację tę zdementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz kancelaria premiera Izraela. Według przedstawionych przez stronę izraelską wyjaśnień, w rzeczywistości Netanjahu podczas rozmowy z dziennikarzami mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie i odnosił się jedynie do tych Polaków, którzy współpracowali z nazistami.

  Z kolei w niedzielę p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz, odnosząc się do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Netanjahu, stwierdził:

  „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – PAP), któremu Polacy zamordowali ojca – +Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki+”.

  W czwartek Katz oświadczył, że nie żałuje swej wypowiedzi.

  W związku z incydentami do polskiego MSZ dwukrotnie wzywana była ambasador Izraela w Warszawie Anna Azari. Po wypowiedzi p.o. szefa izraelskiej dyplomacji odwołany został również udział polskiej delegacji w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie. Ponadto szefowie rządów Słowacji, Czech i Węgier odwołali oficjalnie szczyt V4 z Izraelem w Jerozolimie i poinformowali, że odbyli tam jedynie rozmowy dwustronne.

  PAP/mall

  kubus2x@kubus2
  Plują a ktoś (PiS) udaje że deszcz pada

  Janek
  Pełnej stabilizacji! Czyli całkowitego zerwania stosunków z izraelem i wywalenia wazystkich organizacji żydowskich z Polski. Brawo.

  adm
  stabilizacji? z Izraelem? nie odbierajcie nigdy od nich telefonu więcej i przeproście Iran

  eric
  Polska de facto zrezygnowała z samodzielnej polityki zagranicznej i jest zaciekle zwalczana a MM opowiada nam o normalizacji z Izraelem. Oby wydarzenia z ostatnich tygodni nie były naszą mega porażką.

  can
  Odwolac ambsdora na Konsultacje Jasno powiedziec ze zadne Odszkodowanie od Polski nie Dostano z ty nich zwrucom sie do Niemiec nie Kupowac od nich nic jak nie Przeproszom zostawic tylko Konsula

  a mial byc wzrost prestizuPL!
  sami rzadzacy zrobili wszystko aby tak bylo jak = bylo!! mogli zaprotestowac w trakcie. Protokol mieli wczesniej- na nic sie konferencja nie przydala-wygral izrael i usa! A stracila Pl u arabow b. duzo!

  DJCat
  Mateusz wie jak awansować w korpo, trzymaj stronę patrona, rób to, co on chce, zanim się wypowie. Najważniejsze, nigdy nie mów co myślisz.

  co jest
  Nasz premier jest Zydem, ludzie pobudka!!!!!!

  Po komentarzach w tut. najbar
  dziej JUDAistycznym medium w ‚polsce’ sądząc PiS ma tak zes 124% poparcia, c’nie? Wygrywa w cuglach i to z KANTARem na mordzie.

  Iście żydowski dyplomatoł
  Pojechał do Arabów i napluł im do zupy. A nieee… oni nie jedzą zup!

  https://wpolityce.pl/polityka/435050-premier-w-haaretz-nie-zaakceptujemy-rasistowskich-obelg

  https://wpolityce.pl/swiat/434870-izraelski-zwrot-ku-rosji

  Polubienie

 4. kos
  W prawie rzymskim winę musi udowodnić skarżący. Żydzi nie muszą? Ich nie obowiązują żadne przepisy prawne? Zbrodnia niemiecka w Jedwabnem została dokładnie zbadana i opisana. Gross i reszta kłamią.

  Grzegorz
  Brawo Pani Poseł. Ale jak przekonac do tego Ziobrę

  emer,
  To musi być wprost do bólu wyjaśnione, a że może akurat Żydów zaboleć to ich winą będzie, że wpierw bezpodstawnie zaatakowali Polskę i Polaków, gdy odkryte fakty zaprzeczą ich narracji!

  emer,
  Ja chcę wiedzieć😒 ilu Żydów podobno pomordowali moi Rodacy! Dlatego nie przyjmuję Talmudycznych czarów-marów narzuconych po to, aby nikt się nie odważył odkryć prawdy przez odkopanie😡!

  Do: _kop………/emer,/
  My bez przerwy domagamy się tego. Tylko tak jakoś, prezydent, pan3/5 stroi fochy, utrudnia. Gdyby był takim za jakiego się uważa, natychmiast porozumiałby się z rządem w sprawie ekshumacji!😒

  COLOO
  Podpisywać https://www.citizengo.org/pl/signit/84089/view

  https://wpolityce.pl/polityka/435241-siarkowska-nalezy-wreszcie-dokonczyc-ekshumacje-w-jedwabnem

  NASZ WYWIAD. Siarkowska: Należy wreszcie dokończyć ekshumację w Jedwabnem. Ta sprawa nie może być pałką do uderzania w Polskę

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  Anna Maria Siarkowska / autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

  Należy rozwinąć badania historyczne dotyczące stosunków polsko-żydowskich. Powinny zostać skierowane na ten cel konkretne środki

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Anna Maria Siarkowska, posłanka PiS.

  wPolityce.pl: Co trzeba zrobić, żeby rozwiązać konflikt polsko-izraelski?

  Anna Maria Siarkowska: Trzeba zdecydowanych działań i mądrej, dalekowzrocznej polityki. Działania podejmowane ad hoc mogą prowadzić do dalszego braku stabilizacji. Powinniśmy się koncentrować na działaniach długofalowych zmierzających do kreowania własnej polityki.

  Jakie działania ma pani na myśli?

  Własną politykę historyczną. W tej kwestii jest szerokie pole do popisu. Musimy budować własną narrację historyczną na świecie. Należy rozwinąć badania historyczne dotyczące stosunków polsko-żydowskich. Powinny zostać skierowane na ten cel konkretne środki. We współpracy z IPN i z panem prof. Szwagrzykiem należy wrócić do tematu i wreszcie dokończyć ekshumację w Jedwabnem. Prof. Szwagrzyk deklarował chęć podjęcia takich prac. Sprawa Jedwabnego jest jednym z najbardziej wrażliwych elementów w relacjach polsko-żydowskich. Jest pałką używaną do uderzania w Polskę i wytaczania przeciwko nam najcięższych oskarżeń. Nie możemy sobie na to pozwolić. Prawda historyczna jest najważniejsza i musimy o nią walczyć.

  Jakie działania jeszcze należy podejmować?

  Konieczna jest rozbudowa katedr na polskich uczelniach, które będą się zajmowały relacjami polsko-żydowskimi. Następny krok to rozwój polskich placówek kulturalnych i historycznych poza granicami kraju, które opowiedzą co zdarzyło się na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej.

  Dlaczego PO nie wzięła udziału w głosowaniu nad uchwałą upamiętniającą śp. Jana Olszewskiego?

  O to należałoby pytać PO. Ale uważam, że było to bardzo symptomatyczne i symboliczne zachowanie. Jan Olszewski jest symbolem walki z komuną. To także symbol walki o Polskę suwerenną, która potrafi budować swoją podmiotowość oraz o Polskę opartą na prawdzie historycznej i rozliczeniu postkomunizmu. PO nie popierając uchwały w sprawie Jana Olszewskiego postawiła się po drugiej stronie.

  Not. TP

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Prof. Żaryn: Powinniśmy zabiegać o zgodę środowisk żydowskich na kontynuowanie ekshumacji w Jedwabnem

  Seans antypolonizmu w Paryżu! Prof. Leociak w furii: Polacy chcą wykopać szczątki Żydów z grobów i włożyć tam kamienie! WIDEO

  TYLKO U NAS. Bulwersująca wypowiedź! Prof. Grabowski poszedł dalej niż Gross: Polacy nic nie robili, żeby ratować Żydów

  TYLKO U NAS. Skandaliczne słowa Grossa w Paryżu: „Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy”. Relacja uczestnika konferencji

  dominik@dominik
  W czasie drugiej wojny swiatowej bylismy masowo mordowani przez Rosjan, Ukraincow, Niemcow i Zydow. Obywatele Polscy pochodzenia Zydowskiego witali uroczyscie wermacht w Lodzi i Skierniewicach np.Atakowali wojsko Polskie na walczace z Niemcami w 1939 roku i masowo wojsko Polskie walczace z sowietami na wschodzie w 1939 roku. Kiedy prezydent Warszawy Stefan Starzynski w koncu wrzesnia 1939 chcial wspolnie z przedstawicielami diaspory Zydowskiej organizowac ruch oporu, ci odmowili bo dogadywali sie juz z niemcami. Obywatele Polscy pochodzenia Zydowskiego masowo kolaborowali z Sowietami w rejonie Jedwabnego,wstepowali do NKWD, ukladali listy do wywozki Polakow na Syberie etc.Wedlug srodowisk emigracyjnych z ludzi wywiezionych na Syberie w latach 1939-1941 nie przezylo do 1.2miliona Ludzi. To wlasnie atak HItlera na zwiazek radziecki zapobiegl holocaustowi narodu Polskiego przez Sowietow i Polskich obywateli Zydowskiego pochodzenia. Ojciec Yitzaka Shamira ( ten ktory jako dziecko opuscil Polske w 1935 roku i ktory powiedzial ze „Polacy nienawisc do Zydow wyssali z mlekiem matki”-Shlomo Jezioranski? byl czlonkiem jednego z Judenratow-organizacji skupiajacej elity Zydowskie ktore pomagaly NIemcom w masowej, fizycznej likwidacji narodu Zydowskiego). Lata 1944-1956. Przynajmniej wedlug ksiazek tzw drugiego obiegu ktore czytalem w latach 1977-1987 oceniano ze w latach 1944-1956 zamordowano do 150tysiecy Polakow a ponad milion ludzi wieziono z powodow politycznych/ideowych. Wiekszosc wyzsza ranga oficerow stalinowskiego aparatu represji/zbrodniarzy na narodzie Polskim stanowili obywatele Polscy Zydowskiego pochodzenia lub Zydzi. Gdzie sa muzea poswiecone ofiarom represji okresu stalinowskiego, gdzie sa muzea poswiecone zbrodniom Ukrainskim we wschodniej Polsce, gdzie sa muzea poswiecone zbrodniom w komunistycznej Polsce w latach 1944-1956? Kiedy Izrael zacznie wyplacac nam odszkodowania za zbrodnie swoich obywateli na narodzie Polskim? Kiedy uchwalimy swoja ustawe 447?

  gosc
  moze byc problem, Jedwabne podobnie jak Waszyngton DC wydaje sie byc terytorium okupowanym przez Izrael.

  Alojzy Cedzidło
  Jedwabne trzeba wyjaśnić . Tyle ,ze nie Polakom , Prof (?) Grossowi . Albo on Polakom . W Sądzie . Chociaż i Polakom może też . Tym ,,którzy zapraszali go do Polski na odczyty..

  K_K
  Z tym filosemickim i tchórzliwym rządem się nie da. Lech Kaczyński wstrzymał badania w Jedwabnem, to Jarosław ich też nie podejmie. Robią deal z Żydami ponad głowami Polaków. To szabesgoje.

  jet
  nowe ,niezwykle ciekawe relacje dr Ewy Kurek.Dodano 21 lutego b.r.https://www.youtube.com/watch?v=KfGy4__DTQM

  uwaga
  niestety, tylko ekshumacja w Jedwabnem, z udziałem międzynarodowej komisji, oraz światowych mediów zakończy ten kilkudziesięcioletni ogólnoświatowy proces szkalowania Polski

  wojtas1972@wojtas1972
  O ekshumacji mówiła już dawno chyba niejaka Pani Ewa Kurek i podobno jest to ważne w celu ustalenia faktów tzn. ile ofiar , w którym miejscu zakopane zwłoki ile kobiet ile dzieci itd itp. Grunt ,że ma to bardzo duże znaczenie. Ale dziwnym trafem Żydzi protestują przeciw ekshumacji. Gdybym to ja miał decydować to koparki już by tam jechały.

  Shatyn-Antrakt@Shatyn-Antraktwczoraj
  Siarkowska: Należy wreszcie dokończyć ekshumację w Jedwabnem. Ta sprawa nie może być pałką do uderzania w Polskę A co ma dać ta ekshumacja ? Co ma wyjasnić ? Tak konkretnie… Ktoś może wie?

  jozek
  do Shatyn-Antrakt ekshumacja da odpowiedź czy nie zginęli od kul

  Oczczercy Narodu Polskiego
  Persona Non Grata w Polsce: prof. JAN GRABOWSKI, JAN GROSS, BARBARA ENGELKING i JACEK LEOCIAK za pomowienia, klamstwa i oszczerstwa przeciw Polsce i Narodowi Polskiemu.

  Polubienie

 5. lob@lob3
  Prezydencie Endrju skoro przed nami kolejne sukcesy – proszę o wymienienie dotychczasowych sukcesów w różnego rodzaju strukturach międzynarodowych. Niestały członek klubu dyskusyjnego „Rada Bezpieczeństwa ONZ”? Serio? Przyjęcie w dom Amerykanów, Żydów i Arabów, którzy naradzali się tu jak przetrącić kark Iranowi? I sponiewierali antysemityzmem, sprawstwem holokaustu i szybciej dawać nam pieniądze? A inne?

  MSZ
  Czy polityka kadrowa, panie ministrze też jest zaplanowana…? Bo na stanowiska w MSZ są stawiani dzieci i wnuki byłych członków PZPR, a donosiciele z lewicowo-liberalnej koterii mają wpływ na kadry!

  Chesyo
  To jakieś kpiny z Narodu .

  Babulor
  „…polska polityka zagraniczna jest realizowana w sposób zaplanowany…”. To znaczy „wycofywanie się na z góry upatrzone pozycje”. Same sukcesy. IPN, kornik, repolonizacja mediów, reforma sądów etc.

  https://wpolityce.pl/polityka/437971-prezydent-polityka-zagraniczna-jest-realizowana-planowo

  Prezydent: Wystąpienie szefa MSZ w Sejmie pokazało, że polska polityka zagraniczna jest realizowana w sposób zaplanowany

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w Sejmie / autor: PAP/Leszek Szymański wPolityce.pl

  Wystąpienie szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Sejmie pokazało, że polska polityka zagraniczna jest realizowana w sposób zaplanowany od dawna i ma swoją ciągłość – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Expose szefa MSZ w Sejmie: „Polska będzie działać na rzecz odbudowy zaufania obywateli do instytucji UE”. Na sali prezydent i premier
  https://wpolityce.pl/polityka/437947-expose-szefa-msz-w-sejmie

  Jak ocenił, przedstawione przez ministra spraw zagranicznych expose było ciekawe, ale „trochę inne” niż to, do czego przyzwyczailiśmy się do tej pory.

  Mieliśmy możliwość zobaczenia szerszego spektrum polityki

  — powiedział prezydent.

  Według niego, wystąpienie Czaputowicza w Sejmie pokazuje, że polityka zagraniczna „jest realizowana w sposób zaplanowany od dawna i ma swoją ciągłość”.

  Apeluję do rządu o szybsze podnoszenie wydatków na obronność; mam nadzieję, że uda się podnieść je do poziomu 2,5 proc. PKB już do 2024 r. – powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie prezydent Andrzej Duda.

  Na konferencji prasowej po wystąpieniu szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Sejmie, prezydent podkreślił, że Polska jest jednym z niewielu państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, które realizują zobowiązanie wydatkowania co najmniej 2 proc. PKB na cele obronne, co – jak ocenił – stawia nas w NATO w uprzywilejowanej pozycji.

  To jest podkreślane w tej przestrzeni międzynarodowej, że Polska jest odpowiedzialnym, dotrzymującym słowa sojusznikiem, co, oczywiście, nas cieszy

  — oświadczył Andrzej Duda.

  Dziękuję bardzo parlamentowi za przyjęcie ponad rok temu ustawy, która zobowiązuje nas do podniesienia tych wydatków do poziomu 2,5 proc. PKB do 2030 r. Ja podkreślę ten mój apel i prośbę, z którym wystąpiłem już rok temu, ale ponawiałem go niedawno, że bardzo bym chciał, abyśmy wobec cały czas dobrej sytuacji gospodarczej, jeżeli ona – mam nadzieję – taka będzie, starali się szybciej podnieść ten poziom wydatków, może nam by się to udało już do 2024 r. To jest mój taki apel do rządu

  — mówił prezydent.

  Jego zdaniem, podniesienie wydatków na obronność jest konieczne, ponieważ polska armia bardzo potrzebuje pilnej modernizacji.

  Powinniśmy czynić wszystko, aby odejść od poradzieckiego sprzętu i żeby nasze wojsko służyło i miało do wykorzystania na cele naszej obrony wyłącznie takie wyposażenie, które jest wyposażeniem armii państw NATO, które jest nowoczesne, odpowiadające wymogom współczesnego pola walki

  — dodał prezydent.

  Prezydent przypomniał, że w bieżącym roku odbędą się zarówno wybory do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego parlamentu i zwrócił się z apelem do polityków w sprawie debaty publicznej.

  Zwracam się do wszystkich stron sceny politycznej o to, żeby to była debata konstruktywna, żebyśmy w sprawach także i zagranicznych, które są ważne dla Polski, mówili jednym głosem, o to, żeby nie było takich sytuacji, że polscy politycy oczerniają Polskę poza granicami czy do zagranicznych mediów, bo jest to dla mnie sytuacja niezwykle bolesna, która przekracza ramy debaty politycznej, którą moglibyśmy toczyć w kraju na oczach wyborców

  — podkreślił prezydent.

  Proszę o to, aby się w tym zakresie miarkować, bo Polska świetnie się teraz rozwija i to stwarza dla nas wielką szansę kolejnych awansów w różnego rodzaju strukturach międzynarodowych, co jest niezwykle istotne i co powinno mieć fundamentalne znaczenie dla każdego, kto chce rozwoju Polski

  — zaznaczył.

  ems/PAP

  pisowiec
  PAD znów chce być prezydentem wszystkich Polaków – zgroza !!!

  mssz
  Tak, w zaplanowany sposób”polska” polityka zagraniczna doprowadzi do zagłady Polski. Planiści wiadomi.

  nbty
  co za ignorant polityczny, no i ignorant w historii Polski, wstyd mi za takiego ignoranta

  Wielki Hamulcowy Reform
  Też mam coraz bardziej takie przekonanie, że „jest realizowana w sposób zaplanowany od dawna”.

  hm
  to, że jest zaplanowana to już od okrągłego stołu. Nie musisz tego gadać, to już dosyć widoczne żydolski bucu.

  grunt to samopoczucie
  Duda mógł zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii ale wybrał inną drogę. PIS jak nie chce zaliczyć upokorzenia w wyborach prezydenckich, to powinien przeprowadzić prawybory kandydatów.

  Kos
  Duda niczym nie różni się od Komorowskiego. Najlepsze co może zrobić to usiąść wygodnie w fotelu i pilnować żyrandola.

  Polubienie

  • Robert WINNICKI masakruje politykę zagraniczną rządu PiS! Czaputowicz został ośmieszony

   Prawica MEDIA
   Published on Mar 14, 2019

   Jerzy Jaskólski
   Brawo Panie pośle Winnicki. Jeden z niewielu polskich posłów w tym Sejmie.

   JEN GRZEGORZEWSKI
   Czy te bydło zrozumiała co poseł Winnicki mówił

   Błądzących Upominać
   Podpisuje się pod tym całym sercem. Brawo Panie pośle.

   Ryszard Grzegorczyk
   SŁYSZYCZ CZAPUTO? NIEPODLEGŁOŚĆ GŁUPCZE!!!

   Krystyna Dulka
   Brawo PANIE POSLE JEST PAN WIELKI LAC TYCH KLAMCOW przeciez to jedno wielkie fiasko z tym Czaputowiczem!!! W jakim celu on jeszcze jest ministrem spr.. Zagranicznych -chyba dllatego ze jeszcze cos jest do Z A O R A N I A !!

   csn_- cod2pro
   Przykre, ale jakże prawdziwe. Nie mamy polskiego rządu tylko amatorów obrzezanych fiutów i tylko na kolanach potrafią „załatwiać sprawy”. Ale czego oczekiwać od lewusów, z których większość dnia w pracy nie przepracowało i oni decydują o przedsiębiorcach i podatkach w tym kraju. Z każdym rokiem jest coraz gorzej i w końcu pierdolnie, a tak pierdolnie, że będą w popłochu spierdalać przed ludem sprzedawczyki i złodzieje jebane.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.