867 Czego uczy Nas Słowian artykuł Rafała Ziemkiewicza i chazarska logika Danielsów, Śpiewaków, Tencerów, itp?


autor: wpolsce.pl

Ślązaczka
” niczego nie nauczyła nas.” otóż właśnie nas nauczyła, że nie można siedzieć cicho i udawać, że deszcz pada – kiedy plują nam w twarz. Nauczyła, że nie można przepraszać za winy niepopełnione. Dość

ZUBER@ZUBER
sierż. Daniels my wyczuwamy fałszywych przyjaciół na odległość. Z wrogami walczyliśmy za wolność nasza i waszą. I częściej jak widać z historii to był „wasza”. Byliśmy grzeczni i mieliśmy szacunek, ale żydzi i tak pracowali przez ostatnie 25 lat i zrobili z nas antysemitów, faszystów, nazistów, hitlerowców i nie wiadomo jeszcze co. Tyle pomyj jakie wylaliście na nas od stycznia 2018 roku do dziś powoduje, że musimy w końcu powiedzieć- DOŚĆ!! Pokazaliście nacjonalizm, faszyzm i rasizm w stosunku do Polaków. Żadne tłumaczenie już mnie nie ujmie. Ani dobrzy „policjanci” ani źli „policjanci. Dlatego b. proszę, aby Pan nie komentował spraw jakie porusza red. Ziemkiewicz. Bo on jest patriotą,

Marek@marekdziubdzinski
Panie Daniels. Pisze Pan, że „niczego nie nauczyła nas zeszłotygodniowa lekcja”. A czegóż to miały nas nauczyć RASISTOWSKIE, GENERALIZUJĄCE wypowiedzi Netanjahu, Katza, Bennetta, Lapida, a wcześniej Szamira, Grunbauma, Farbsteina, Hartglasa?? Sugerujesz Pan, że winniśmy z nich nauczyć się tego jak „kłaść uszy po sobie”?? Do tego co o Was jako obywatelach państwa polskiego napisano w komentarzach, dodam tylko to:

KTO, jak nie Wy robił wszystko (łącznie z szantażem) od 1915 roku, aby POLSKA nie odzyskała niepodległości, nie odrodziła się jako NIEPODLEGŁA???

KTO w polskim Sejmie w styczniu 1920r ( na kilka m-cy przed wojną z bolszewikami) wydzierał się: „Właśnie utraciliście Wilno, Grodno i Lwów”??

KTO swoim wpływem na Davida Georga Lloyda pozbawił Polskę Gdańska na konferencji w Wersalu??

precz z komuną
To żydzi , panie Daniels nie wyciągają wniosków z 500 lat swojej obecności i historii w Europie! A Polaków w szczególności maja za co przepraszać :

last
Słowa, słowa, słowa…, nie da się tego słuchać, nie ma sensu i szkoda czasu…, po czynach ich poznacie….

koniec z Danielsem won
Wywalic tego upasionego żyda, który rozrabia i obraża Polaków. Z jakiej racji PIS uklada sie z Danielsem i pozwla temu zydowi być w Polsce?

Jazzz
Bo panie Daniels, zawód jaki nam sprawiają Żydzi, nie dotyczy tylko TYCH KTÓRZY KŁAMALI, obrzucili nas łajnem, oskarżyli o ludobójstwo, i próbują nas bezczelnie okraśc, ale też TYCH KTÓRZY MILCZĄ.

https://wpolityce.pl/media/435374-jonny-daniels-odpowiada-na-artykul-rafala-ziemkiewicza

Jonny Daniels odpowiada na artykuł Rafała Ziemkiewicza: Niczego nie nauczyła nas zeszłotygodniowa lekcja

opublikowano: 24 lutego · aktualizacja: 24 lutego

Jonny Daniels, szef Fundacji „From the Depths” skomentował nową okładkę tygodnika „Do Rzeczy”.

Na okładce widzimy napis „Izrael rozpoczął zimną wojnę z Polską”. Okładkowy tekst jest autorstwa Rafała Ziemkiewicza i nosi tytuł „Dlaczego Żydzi nas nienawidzą”.

Zdaniem Danielsa, tego typu stwierdzenia są dowodem na to, że nie wyciągnęliśmy wniosków z zeszłotygodniowego napięcia na linii Polska-Izrael i haniebnych wypowiedzi premiera Netanjahu i ministra Katza.

Niczego nie nauczyła nas zeszłotygodniowa lekcja o tym, że generalizacja nie jest po prostu zła, ale jest rasistowska i odrażająca. To samo dotyczy izraelskiego ministra i polskiego „dziennikarza”.

— napisał Daniels na Twitterze.

mly/twitter

dominik@dominikwczoraj
Pogadajmy o Żydach którzy w początkowych miesiącach okupacji Polski wydawali w ręce okupantów Polaków próbujących tworzyć pierwsze oddziały partyzanckie . Dopiero kiedy hitlerowcy na dobre zaczeli przenosić ( czytaj : przesiedlać ) Żydowskich obywateli z terenów zamieszkania do gett , wtedy urwały im się źródła informacji i powstawało coraz więcej polskich oddziałów partyzanckich . Pogadajmy z Żydowskich prokuratorach , wojskowych , sbekach , pracownikach ministerstw i innych tego pochodzenia , którzy już po wojnie usadowili się w polskim państwie i narobili bardzo , bardzo wiele zła . Choćby zamęczenie w wielu sbeckich katowniach AK-owców i innych Polaków , którzy przeżyli okupację , ale nie przeżyli ( albo ledwie przeżyli , z wyrokami śmierci – tu za przykład niech posłuży doskonały polski as myśliwski pilot Stanisław Skalski )

dominik@dominik
Pogadajmy o Żydach przejmujących polskie majątki po powstaniu styczniowym na mocy ukazu carskiego : wydasz spiskującego Polaka , to dostaniesz jego majątek . Pogadajmy o Żydach witających ( kwiatami , chlebem i solą , i w inne sposoby ) wkraczających żołnierzy Wermachtu we wrześniu 1939 roku do polskich miast , np. do Częstochowy , Radomska , Piotrkowa , Pabianic , Łodzi . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików i nkwd polskich obrońców Lwowa , Grodna i innych miast . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików polskie rodziny na terenach polskich zajętych przez bolszewików , co skończyło się dla nich albo aresztowaniem i zamęczeniem na miejscu lub wywózką całych polskich rodzin przy mrozie poniżej minus 20 stopni w bydlęcych wagonach na Sybir i inne “atrakcyjne” tereny zsrr . Można się dziwić , że słysząc te wieści niejeden Polak w rewanżu zrobił coś czego nie powinien . I jeszcze jest wiele tematów do obgadania , to nie koniec .No to pogadajmy . Niech prawda wreszcie będzie szeroko znana . Pogadajmy o Żydach przejmujących polskie majątki po powstaniu listopadowym na mocy ukazu carskiego : wydasz spiskującego Polaka , to dostaniesz jego majątek . Pogadajmy o Żydach witających ( kwiatami , chlebem i solą , i w inne sposoby ) wkraczających żołnierzy Wermachtu we wrześniu 1939 roku do polskich miast , np. do Częstochowy , Radomska , Piotrkowa , Pabianic , Łodzi . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików i nkwd polskich obrońców Lwowa , Grodna i innych miast . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików polskie rodziny na terenach polskich zajętych przez bolszewików , co skończyło się dla nich albo aresztowaniem i zamęczeniem na miejscu lub wywózką całych polskich rodzin przy mrozie poniżej minus 20 stopni w bydlęcych wagonach na Sybir i inne “atrakcyjne” tereny zsrr . Można się dziwić , że słysząc te wieści niejeden Polak w rewanżu zrobił coś czego nie powinien . I jeszcze jest wiele tematów do obgadania , to nie koniec .

Rex
Kto to jest?

Maciej1966
Odpowiada na artykuł? Raczej na samą okładkę. Niech przeczyta artykuł a potem komentuje.

andrzej2000
Ten facet próbuje nam wmówić, że można na nas pluć, ale nie wolno nam się bronić. Swoją drogą, kogo ma na myśli pisząc „nas”?

krasnal
p Daniels w tym tygodniu wyjdzie pana biografia mam nadzieje ze pan odniesie się do niej i przestań pan pouczać naród Polski dosyć waszej byty zakłamania itd tylko prawda was może uratować

analityk
Wypad z Polski eskimosku.

…..


autor: Fratria/YouTube/Telewizja Republika wPolityce.pl

emeryt46@s.terakowski
W okolicach Jedwabnego po 17-tym wrześniu kolaboracja ” starszych braci w wierze ” dla ruskich była tak nasilona że po wycofaniu się ruskich przed Niemcami Żydowscy kolaboranci uciekli razem z ruskimi zostawiając swoje rodziny . Żony trzech największych kolaborantów znając grzechy swoich mężów potopiły się w stawie z swoimi dziećmi bojąc się reakcji Polaków za zbrodnie swoich mężów . Mentalność żydów nakazuje najpierw ratować swoje życie żona dzieci niech ratują się sami . To sposób na życie tych co ponad wszystko cenią sobie pieniądz ….

Humanista
A kim właściwie jest Daniels? My Polacy będziemy decydować co jest teorią spiskową. Jak na razie to widzę żydowską nagonkę na Polskę i nie jest to żadna teoria spiskowa.

Franek
Co nas obchodzi ich kampania? Co za głupie tłumaczenie. W Polsce też trwa kampania, zatem premier może oskarżyć Żydów o pomaganie Niemcom w holocauście? Ale wówczas by się działo!!!!!!!!!!!!!!!!!

koszmar
pytanie brzmi: co ma wspólnego Daniels z Dudą, Morawieckim, Kaczyńskim i Rydzykiem, czy polskie służby śledzą te powiązania i co z tego wynika, a może Klich z fundacji Adenauera coś o tym wie

Każdy ma swoje słabe momenty
Katz bo jest pospolitym, nienawidzącym Polski jełopem który, w swojej szczerej nienawiści przedobrzył. Sierżant Daniels, o Jedwabnem, też stwierdził, że choćby was 40 mln. zagłosowało to nic z tego..

JANIEWIEM
jakiej narodowości są żydzi, może ktoś napisze.

https://wpolityce.pl/polityka/436022-ciekawa-dyskusja-makowski-daniels

Czy słowa izraelskich polityków można tłumaczyć kampanią? Ciekawa dyskusja Makowski-Daniels: „Zostaw teorie spiskowe szaleńcom”

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Prokurator generalny Izraela Awichaj Mandelblit powiedział w czwartek, że chce postawić premiera Benjamina Netanjahu w stan oskarżenia w sprawach korupcyjnych – poinformowała izraelska prasa. Na początku lutego Mandelblit zapowiedział, że nic nie uniemożliwi mu podjęcia decyzji w tej sprawie przed wyborami parlamentarnymi rozpisanymi na 9 kwietnia. Policja zarekomendowała postawienie szefowi rządu zarzutów w związku z trzema toczącymi się śledztwami w sprawie korupcji, ale decyzja należy do prokuratora Mandelblita, który został powołany przez Netanjahu. Ciekawa dyskusja wywiązała się na ten temat na Twitterze pomiędzy publicystą Marcinem Makowskim a Jonnym Danielsem.

Wszystko zaczęło od tego wpisu publicysty DoRzeczy.pl:

Benjamin Netanjahu usłyszał zarzuty korupcyjne od prokuratora generalnego w Izraelu. No ale łatwiej uprawiać politykę za pomocą podkręcania sporów historycznych, zamiast bronić się na chwilę przed wyborami przed braniem łapówek

—napisał Marcin Makowski, publicysta DoRzeczy.pl.

Powiem Ci w tajemnicy, nie wszystko jest powiązane z Polską. Trzymaj się dziennikarstwa i zostaw teorie spiskowe szaleńcom

—odpowiedział Jonny Daniels.

Powiem Ci inny sekret. Tutaj mogę trzymać się tego, co chcę głosić i jak. Ponieważ twierdzenie, że rozproszenie uwagi podczas kampanii politycznej może być pomocne dla niektórych polityków, jest racjonalnym i możliwym wnioskiem. To nie teoria spiskowa dla szaleńców. To działa tak samo w Polsce

—odparł dziennikarz.

Naprawdę myślisz, że słowa Katza pomogły Netanjahu w jakikolwiek sposób? Gdyby premier Morawiecki był w Izraelu z V4 byłoby, to znacznie większym zwycięstwem. To byłoby dla Netanjahu o wiele lepsze. Splot z Polską bardzo zaszkodzi  Likudowi

—przekonywał Daniels.

Nie wiem, jak doszedłeś do tego z mojego tweeta. To, co napisałem, jest jasne: zawsze jest lepiej dla polityka, kiedy media zajmują się czymś innym, gdy napotykasz na oskarżenia o korupcję. To ogólna zasada polityczna na całym świecie

—napisał Makowski.

kk/Twitter

…..


Ziemkiewicz i Śpiewak / autor: Fratria wPolityce.pl

zybi
Brawo panie Ziemkiewicz nalezy na kazdym kroku i zawsze obnazac Żydowskie kłamstwa, mówic prawdę odpierać każdy bezczelny atak Żydowskiej histerii wywołanej w jednym celu mamona!!!!!!!!!!!!

Kryna
Pisać o Zydach prawdę, i od razu z powodu braku argumentów zaczynają obrazac.

krasnal
Brawo Ziemkiewicz taka jest prawda pod zmienionymi nazwiskami Żydzi żyli w naszym kraju jak pączki teraz gdy Izraelici plują i obrażają nas Polaków maski spadają tak jak na u Śpiewaka

xixi
Przecież tate Śpiewaka w ŻIH pracuje, więc co się dziwić??

w 37.30.22.*2 godziny temu
Bravo Ziemkiewicz. A miałem tego młodego Śpiewaka za normalnego. Geny wyłażą

AdamZ
No i to jest ten poziom dyskusji narzucany przez Żydów! Jak wyprowadzą z równowagi rozmówcę i usłyszą słowa prawdy, to jest to zawsze antysemityzm i to jeszcze z epitetami – tu troglodyta! Prawda boli

rzyt
Brak argumentów czyli oskarżanie o antysemityzm.

https://wpolityce.pl/polityka/435400-starcie-ziemkiewicza-i-spiewaka-poszlo-o-zydow

Mocna wymiana zdań między Ziemkiewiczem a Śpiewakiem ws. Żydów. „Pop***ło Pana?”; „Jest Pan zwykłym rasistowskim troglodytą”

opublikowano: 25 lutego · aktualizacja: 25 lutego

Stwierdzenie faktu, że w Izraelu politycy w walce o wyborców licytują się, kto bardziej nienawidzi Polaków, to „antysemicka nagonka”?! Popło Cię/Pana @JanSpiewak?Zachęcam by najpierw przeczytać mój tekst. Zawsze jest możliwość polemiki – jeśli ktoś ma argumenty, oczywiście*

— napisał na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz, odnosząc się do wpisu Jana Śpiewaka, w którym zaatakował tygodnik „Do Rzeczy” za okładkę, na której promowany jest tekst Ziemkiewicza noszący tytuł „Dlaczego Żydzi nas nienawidzą?”.

CZYTAJ TAKŻE: Wpisy Pawła Kukiza wywołują gorącą dyskusję! Oskarża się go nawet o antysemityzm. „Pokazuję fakty historyczne”

Jonny Daniels odpowiada na artykuł Rafała Ziemkiewicza: Niczego nie nauczyła nas zeszłotygodniowa lekcja

Stwierdzenie faktu, że @R_A_Ziemkiewicz jest zwykłym rasistowskim troglodytą wywołuje straszne emocje u Pana Rafała. Czemu Panie Rafale emocjonować się na stwierdzenie prostego faktu, z którego jest Pan przecież dumny?

— odpowiedział na wpis Ziemkiewicza Jan Śpiewak, przewodniczący stowarzyszenia „Wolne Miasto Warszawa”.

Jesteś Pan żenujący. Przez szacunek dla dokonań ws mafii kamieniczników uznaję to za brak stabilności emocjonalnej i spuszczam na te głupie obelgi zasłonę milczenia. Polecam wszystkim swój tekst w @DoRzeczy_pl

— zareagował na ten atak Rafał Ziemkiewicz.

as/Twitter

obserwere
Nie tylko Żydzi nas nienawidzą Inni także Nie kolaborowaliśmy z Niemcami Walczyliśmy osamotnieni ratowaliśmy Żydów Zachowaliśmy się jak trzeba Jesteśmy dla nich wyrzutem sumienia

Parobki i Szbaesgoje
DoRzeczy to porządny tygodnik. A nie jakiś szmaciak bliźniaków-szbaesgojów z agentem Mosadu Jonnym Danielsem na co drugiej okładce.

Krysia
Do SPIRIDONOW@SPIRIDONOW ! bardzo dobry i merytoryczny wpis-gratuluje ! Dokladnie tak bylo !Zydzi ktorzy przyjechali do Izraela przed 68! dobrze wspominali Polin ! Dzisiaj jest niestety inaczej…..

Ptaszek
Pomijam sprawy przedwojenne. Ja patrzę na Żydów od czasu oscylatora i później i na tej podstawie wyrabiam sobie zdanie o nich. Jest nieciekawe

taki singer
stara śpiewka, panie fałszujący śpiewaku, stara spiewka… to już nudne

Lublinianka
RABINI uczą żydów rasizmu https://www.pch24.pl/izraelski-minister-stwierdzil–ze-kazdy-zyd-jest-lepszy-od-goja-,20230,i.html A Kościół nas uczy, że żydzi to „starsi bracia w wierze”. Jak Kain i Abel?

Zulu i gula
Spostrzegawczość zwie się dziś antysemityzmem. Gosciu walcząc z mafią kamieniczników miał na myśli żeby coś zostało na mienie bezspadkowe

do Warszawiak
Ależ można oskarżać o antysemityzm i to za mniejsze „przewinienia” np. Natali Portman https://dorzeczy.pl/swiat/63026/Natalie-Portman-odmowila-zydowskiego-Nobla-Zarzucono-jej-antysemityzm.html

https://wpolityce.pl/polityka/434482-burza-na-twitterze-po-wpisie-rafala-ziemkiewicza

https://wpolityce.pl/polityka/435822-wielinski-pozywa-ziemkiewicza-z-art-212

…..

Prof. Paweł Śpiewak / autor: Fratria wPolityce.pl

A może Pan Śpiewak zapyta ich?
A czy Żydzi potrafią poczuć się Polakiem, który zarobił kulkę w głowę za to że ratował Żydów ? TYLKO w Polsce Niemcy karali nas Polaków śmiercią za ratowanie i pomoc Żydom !!! Europa żydów wydawała !

Zyzio
Obóz Auschwitz I był zakładany dla masowej eksterminacji Polaków i tylko oni tam ginęli bodajże do 1941 roku, więc proszę pana prof nie pisać takich rzeczy. To celowe zawłaszczanie historii

zapytanie
A czy pan Śpiewak potrafi się poczuć jak rodzina Ulmów przed rozstrzelaniem za przechowywanie Żydów? Nie, bo nie ma „takiej rubryki”

nowak
A kim się czuli żydowscy policjanci jak wysyłali żydów do obozów.?

akr
A Śpiewak potrafi poczuć się jak Polak z wyrwanymi paznokciami po „wizycie” u krwawej Luny?

breslauer
A ilu Żydów w przedwojennej Polsce utożsamiało się z nią? A i w powojennej również.

sad
czy żydzi nie potrafią się wypowiadać bez przypominania holocaustu.czy każdy ich wypowiedź to tylko to?rozumiem gdyby wypominali go niemcom (czego nie robią) ale polakom którzy też umierali w obozach?

Teddyllein
Śpiewak, a ilu żydów zamordowało Polaków po wojnie?! Profesor od siedmiu boleści

zbych
ważne ze polak nie witał z kwiatami armi czerwonej w 39 i nie wydawł swoich sąsiadów jak robili to żydzi

bubu
Co za brednie . Czy Spiewak utożsamia się z każdym skrzywdzonym ,z każdym umierającym? A Jedwabne trzeba w tym roku zbadać dokładnie pomimo pretestów społeczności żydowskiej. Prawda jest niezbędna

gość
Empatia profesora Śpiewaka chyba zaczyna „oscylować” w rejonach metafizycznych których granice zakreśliła prof. Engelking-Boni .

Franek
Panie Śpiewak, pewnie empatię do nich pełną gębą czuła policja żydowska, która im w tym bratersko pomagała!

xxx
Klamie, kreci i ciagle unikaja ekhumacji w Jedwabnem, jakby to mialo im cos zaszkodzic. Dziwne? Zydzi nie potrafia zrozumiec, co czuli Polacy w trakcie okupacji.

Zydzi sie boja, ze
w trakcie glosnych procesów wyjdzie na jaw PRAWDA O HOLOKAUSCIE. Okaze sie, ze szmalcownicy to MARGINES. Prawdziwymi pomocnikami Niemców przy wyszukiwaniu i chwytaniu Zydów byly Judenraty i sami Zydzi

https://wpolityce.pl/polityka/435568-prof-spiewak-polacy-nie-umieja-poczuc-sie-zydem-w-1942-r

Prof. Śpiewak podgrzewa emocje: Polacy nie umieją poczuć się Żydem w dniach deportacji do Treblinki. Dla mnie to brak zwykłej empatii

opublikowano: 26 lutego · aktualizacja: 26 lutego

Prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, udzielił wywiadu portalowi „wiadomo.co”. Niestety atakował w nim Polaków za rzekomy antysemityzm i bagatelizował heroizm wielu naszych rodaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.

Liczba uratowanych Żydów po stronie nieżydowskiej była mała – mówimy o kilkunastu tysiącach uratowanych osób, w stosunku do trzymilionowego narodu żydowskiego. Nie może być mowy o masowym ratowaniu Żydów. Lata powojenne także obarczone były ogromnym antysemityzmem, z dużą ilością pogromów i jawną niechęcią, którą znajdziemy nawet wśród wykształconych osób. Tym bardziej, że Żydzi zaczęli obejmować ważne stanowiska rządowe, a Polacy nie byli na to przygotowani

— powiedział w rozmowie z portalem „wiadomo.co”.

CZYTAJ TAKŻE: Istny seans nienawiści. Grabowski: Polska ma dobrze ugruntowującą się reputację ciemnogrodu. Wizerunek jest katastrofalny

Socjolog mimo wszystko skrytykował skandaliczną wypowiedź Israela Katza o tym, że Polacy rzekomo antysemityzm wyssali z mlekiem matki.

To jest prymitywne uogólnienie, tak jakby powiedzieć, że wszyscy Żydzi szachrują. Nie ulega wątpliwości, że takie sformułowania są obraźliwe

— zaznaczył.

Prof. Śpiewak krytykował też prawicowych dziennikarz m.in. za to, że niektórzy z nich domagają się wyjaśnienia sprawy pogromu w Jedwabnem poprzez dokładnie zbadanie miejsca tej tragedii.

Po drugie, szereg prawicowych dziennikarzy i środowisk prasowych używa mniej lub bardziej ukrytej antysemickiej retoryki. Wiedziała pani, że gazeta „Do Rzeczy” chce przeliczyć ilość trupów w Jedwabnem? Jakby to miało rozstrzygnąć o sprawie. Takie zachowanie, nawet jeżeli nie jest szerzeniem antysemityzmu, to przynajmniej blokuje jakiekolwiek rozumienie stosunków  polsko-żydowskich

— mówił.

Prof. Paweł Śpiewak po raz kolejny uwypuklał absolutny margines, czyli Polaków, którzy byli zaangażowani w mordowanie Żydów.

Nie wiemy, ilu Żydów zginęło z rąk Polaków, ale to nie była mała liczba. Dużo jest historii o szmalcownikach, którzy wykorzystywali strach Żydów. Czasami mam wrażenie, że część Żydów ma więcej złości w stosunku do Polaków niż do  Niemców

— stwierdził. Skrytykował też premiera Mateusza Morawieckiego za to, że zdecydowanie zareagował na skandaliczne słowa szefa izraelskiego MSZ i nie pojechał na szczyt Grupy Wyszechradzkiej do Izraela.

Mateusz Morawiecki powinien moim zdaniem potraktować taką sytuację z większym zrozumieniem, nie ulegać tak łatwo emocjom i antysemickim tendencjom w Polsce

— powiedział.

Socjolog uderzył też w Polaków za to, że rzekomo nie potrafili zrozumieć losu Żydów. W całej swojej wypowiedzi nie zwrócił uwagi na to, że podczas drugiej wojny światowej Polakom też nie żyło się lekko. A za ukrywanie Żydów groziła kara śmierci dla całej polskie rodziny, która zdecydowała się na taki heroiczny czyn.

Mam raczej pretensję o to, że Polacy teraz tego nie rozumieją, nie umieją poczuć się Żydem w lipcu 1942 roku, w dniach deportacji do Treblinki. Nie rozumieją, co to znaczy być w sytuacji nieprawdopodobnej paniki, strachu, czuć się jak zwierzyna, która za chwilę będzie upolowana. Dla mnie to jest po prostu brak zwykłej empatii. Ale to wymaga długiej pracy, nikt się tego nie nauczy w trzy minuty

— stwierdził.

To przykre, że prof. Śpiewak oskarża Polaków o to, że jego zdaniem nie pomagali dostatecznie Żydom, a z drugiej strony nie zauważa, iż taka pomoc wiązała się z zaryzykowaniem życia całej rodziny.

as/wiadomo.co

Czesiek Hydraulik
Wykształcić się w Polsce za darmo, dostać tu profesurę, żyć dostatnio, bezpiecznie, i pluć na swój kraj. Żenada.

Tadeus@Tadeus
…kolejna malwersacja intelektualna….! a czy wszyscy Żydzi są szachrajami…? pan Ś. wydaje się dać na to pytanie odpowiedź…!

krasnal
Z niego śpiewak jak z Petru myśliciel tu niema dyskusji bo Żydzi nie mają nic do powiedzenia co byśmy im nie dali poświęcili swoje życie dla ratowania ich to i tak będą nas niszczyć bo tak mają

skrzat
Kiedy Żydzi poczują się Polakami których wywożono do Treblinki. W Polsce nie tylko ginęli Żydzi mordowano też i Polaków. Ilu Polaków zamordowali Żydzi pracujący w UB i sądach komunistycznych.

cbzs
Dlaczego wszystkie instytuty, uczelnie, sądy media, zagarneli żydzi, bo w latach PRL tylko ich przyjmowano na uczelnie w kraju i za granicą, Wykszałcili się za nasze, odbierają nam pracę, szkalują.

Nie da się z nimi…
„Żydzi zaczęli obejmować ważne stanowiska rządowe, a Polacy nie byli na to przygotowani…” Jasna..@#$%&! Paweł Kukiz wymienił kilku „przygotowanych” z nazwiska to teraz drzecie się, że „antysemita”

Maciej
Typowa gadka potłuczonego mośka

margo
Panie Śpiewak ŻYDZI nie umieją poczuć się POLAKAMI w dniach katowania i mordowania w więzieniach AKowców i NIEZŁOMNYCH. Dla mnie to brak zwykłej empatii. pozdrowienia dla Michnika i Różańskiego

Monaliza@Monaliza
Żydzi nie chcą, a nie nie potrafią poczuć się Polakiem w dnach wywózki do Auschwitz… Taka prawda! „Holokoust industry” działa! W czasie II Wojny Polacy ponieśli wielkie straty w ludziach i o tym Żydostwo powinno pamiętać! Nie tylko oni byli ofiarami! A Śpiewak, no cóż Żyd, były UWol i POlszewik, więc judzi, pluje na Polaków za polskie pieniądze jako szefunio w Żydowskim instytucie „historycznym”… Na szczęście są też dobrzy Polacy narodowości żydowskiej, wielcy, polscy Patrioci, jak Wildstein i to napawa nadzieją.. Niestety as w mniejszości…

Rym
No tak… A w mojej rodzinie dziadek ze strony mamy rozstrzelany, mama ojca, a moja babcia zginęła we własnym domu w trakcie rewizji, brat babci zamordowany w Oświęcimiu. Ale to Żydzi ważniejsi…

rejmons@rejmons
Z Żydami i Polakami było tak, że te dwie nacje nie mieszkały razem, ale OBOK SIEBIE. Niechęć do Żydów była wśród Polaków ogromna. Podobnie niechęć Żydów do Polaków. Wszystko było OK dopóki rzecz miała miejsce na scenie lokalnej, Niechęć kwitła, ale nie przerodziła się w zdecydowaną nienawiść.ALE pojawił się mocny czynnik zewnętrzny w postaci owładniętych nazizmem Niemców. I wtedy… Ale czy Polacy są winni temu, że nie chcieli nadstawiać karków za nielubianych powszechnie sąsiadów? A niby z jakiej racji? Ja bym nie nadstawił! Nota bene, zdarzyło się i to nie raz i nie dwa, że Żydzi witali Niemców z kwiatami. Tak było na przykład w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku i w Krakowie. W Białymstoku Wehrmacht ich ze swej strony przywitał „odpowiednio” kopniakami rozpędzając zgromadzenie. Znaczy, Żydzi chcieli kolaborować, ale to Niemcy ich nie chcieli. Znaczy SAMI SOBIE BYLI WINNI!

qaz
W 39r żydzi witali sawietów kwiatami, pomogli w wywózce 500 000 Polków, czy jest jeden Polak uratowany przez żyda?? od 45 do 64r żydoubecja wymordowała 200 000 patriotów, z torturami.

zgaga
Przecież w Biblii (Stary Testament) napisano, że żydzi to żmijowe plemię. Czyżby Biblia też była antysemicka? Przecież obecni Izraelczycy to w przeważającej części chazarzy znad Morza Kaspijskiego.

MRM
A żydzi nie potrafią się poczuć jak katowani przez nich AKowcy!!!

Polska dla garbatonosych !!!!!
mjr Suslow, Sorokow i inni… znalezli miejsce w Izraelu … … po zamordowaniu tysiecy naszych oficerów. Jak w tym kontekscie pojmowac „holokaust” ? No jak , bez emocji , Śpiewaczku !!!!!!

oko
Izraelski Żyd może Bezkarnie Obrażać polskie kobiety może im napluć w twarz gardzić ich dziećmi ale gdy polski polityk Kukiz przedstawia Fakty to wtedy , męczennicy żydowscy

…..


Marek Jakubiak, Gołda Tencer / autor: Fratria/prezydent.pl wPolityce.pl

Kasia W.
Od kiedy to czujecie się Polakami? ta” integracja” ma zawsze oblicze nienawiści, nieustannych roszczeń, wypaczania prawdy. Mam już dość plucia Polakom w twarz. Dość dotacji żydowskim instytucjom!!!

Kali wiedzieć
Logika Żydów mnie powala! Jak dostawać kasę to jestem Polką. Jak wyrwać kasę np. za mienie z czasów II wś to nie byli Polacy to byli Żydzi !

Anka
Typowe dla tej nacji traktowanie innych z pozycji wiecznie pokrzywdzonych. Szkoda, że nie mają w sobie odrobiny empatii dla tych, dzięki którym przetrwali w sytuacji, gdzie cały świat się od nich odwrócił

sowa
Od ponad 1000 lat…. Jeśli 1000 lat temu jakiś Zyd zaglądnął na tereny zamieszkałe przez Słowian, to, jak wieść niesie, na ogół handlarzem niewolników. Świadczy tym życiorys św. Wojciecha

mis koala
szczupla bezczelna hipokrytka .pijawka z podwojnym wisiorem obzarstwa smie dyskutowac o POLAKACH. won do Izraela do raju zydostwa i antysemityzmu. Zabierz po drodze hajke bufetowa

Polska kasa dobra
Ona jest Polką hahahah To polskojęzyczna żydówka, jak i cała reszta tych niby-Polaków, jak im wygodnie to są Polakami, skoro tak, to jak reaguje na oszczerstwa wobec Polaków, hm? Słucham?

https://wpolityce.pl/polityka/435202-jakubiak-do-tencer-co-pani-robila-kiedy-izrael-nas-opluwal

TYLKO U NAS. Marek Jakubiak odpowiada Gołdzie Tencer: Co Pani zrobiła, kiedy Izrael opluwał Pani dobroczyńców, Polaków?

opublikowano: 23 lutego · aktualizacja: 23 lutego

Korzystając z okazji, chciałem panią Gołdę Tencer zapytać publicznie – co pani zrobiła kiedy Izrael opluwał nieprawdą jej dobroczyńców, Polaków? – poseł Marek Jakubiak w rozmowie z portalem wPolityce.pl odpowiada na list otwarty Gołdy Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Typowy przykład manipulacji. Zapytałem, gdzie jest symetria między traktowaniem kultury polskiej w Izraelu a kultury żydowskiej w Polsce? Przy tym całym wylewie emocji, słowach o Holokauście, Marcu ‘68, pani dyrektor zapomniała dodać, że jest utrzymywana z polskich  podatków

— mówi portalowi wPolityce.pl Jakubiak.

Pani Tencer nie znalazła jednak odpowiedzi na moje pytanie. Pominęła ten fakt. Skoncentrowała się tylko na kosztach, które my ponosimy. Ona ich nie ponosi. Mniej emocji, mniej wylewania żali, a więcej logicznego myślenia

— przypomina.

Dyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie zapomniała dodać, że to nie Polacy odpowiadają za Holocaust, bo to dzieło Niemiec. Zabrakło też słowa, że Marzec ‘68 był dziełem komunistów, którzy po 1945 r. sprawowali władzę w Polsce.

Korzystając z okazji, chciałem panią Gołdę Tencer zapytać publicznie – co pani zrobiła kiedy Izrael opluwał nieprawdą jej dobroczyńców, Polaków?

— pyta Jakubiak.

Bo to my utrzymujemy Teatr Żydowski pani Gołdy Tencer

— wskazuje polityk.

Dyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie nie spodobało się pytanie parlamentarzysty zadane w Polskim Radiu 24: „Dlaczego Polska płaci ileś milionów złotych na teatr żydowski? A czy w Izraelu jest polski teatr?”. W związku z tą wypowiedzią Gołda Tencer wystosowała list otwarty do posła Marka Jakubiaka.

Ponieważ list ma charakter otwarty, niestety, z przykrością muszę zacytować Pana słowa: „Dlaczego Polska płaci ileś milionów złotych na teatr żydowski? A czy w Izraelu jest polski teatr?”.

— pisze m. in. Tencer w liście opublikowanym w całości na stronie teatr-zydowski.art.pl.

Nie pomyślałabym, że po Holokauście, po Marcu ’68 i po tylu latach od transformacji, usłyszę coś takiego. W dodatku od posła wybranego do sejmu i reprezentującego naród. Nie pomyślałabym, że znów będę musiała udowadniać, że jestem Polką, że polscy Żydzi są takimi samymi obywatelami tego kraju jak Pan. Od ponad 1 000 lat Żydzi współtworzyli historię naszego kraju, jego życie społeczne, gospodarcze, kulturalne i polityczne. Przed II wojną światową 10 procent społeczeństwa polskiego stanowili Żydzi

— podkreśla.

Nie zabrakło szantażu emocjonalnego pod adresem polityka i nieuprawnionych insynuacji:

Zachowujemy pamięć o tych, którym najpierw odebrano prawo do życia, a później prawo do bycia Polakiem. Czyżby wyrzucał nas Pana poza obręb wspólnoty, czyżbyśmy tracili prawo do czucia się Polakami?

ems/teatr-zydowski.art.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Seans antypolonizmu w Paryżu! Prof. Leociak w furii: Polacy chcą wykopać szczątki Żydów z grobów i włożyć tam kamienie! WIDEO

TYLKO U NAS. Bulwersująca wypowiedź! Prof. Grabowski poszedł dalej niż Gross: Polacy nic nie robili, żeby ratować Żydów

TYLKO U NAS. Skandaliczne słowa Grossa w Paryżu: „Polacy zabili na wsiach więcej Żydów niż Niemcy”. Relacja uczestnika konferencji

obserwere
Trzeba się obrazić na amen i żydowską nienawiść do nas przekuć w nasz sukces Odebrać im możliwości osiedlania się u nas i dojenia nas z kasy Obciążyć ich kosztami utrzymywania ośrodków kultury itd

arsza51@arsza51
Jakie to dla żyda znamienne. Jeszcze go nikt nie dotknął a on krzyczy, że go leją. To jest podłe. A poseł Jakubiak ma rację. Lojalność, dobroć, pomoc i ta finansowa też, powinna być dwustronna a nie tylko wymagania i wymagania. Zróbcie teraz, żydzi, coś dla Polaków.

Konrad
Caly czas to samo – Polacy maja obowiazki a Zydzi maja prawa i przywileje. I gdy sie to glosno powie, to zaraz jakis singer albo tencer glosno przed calym swiatem skarci „polskich antysemitow”

światła…@eko.obywatel
A czy był już w Teatrze Żydowskim poetycki wieczór wspomnień: ^Jam jest ten, który to widział,^ który przyglądał się z bliska, ^ Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych ^ Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał ^ I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. ^ Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy ^ – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…^ I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby ^ – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!^ Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy ^ Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli ^ Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, ^ Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. ^ Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, ^ Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. ^ Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych ^ Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. ^ Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, ^ I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” ^ Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, ^ By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. ^ A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto ^ Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – ^ Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – ^ Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…^ W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. ^ Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. ^ Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? ^ Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – ^ Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, ^ Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, ^ On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!^ Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie

Merytoryka
z nimi wszystko tylko nie mowic jak jest a najlepiej wspolczucie tylko w jedna strone wyrazone chojnymi dotacjami z budzetu panstwa

NOTAK
Ambasada Polska w Izraelu to najpłodniejsza porodówka Polaków, jak niemowlaki po Polsku niemych.

karol
Ile obywatelstw polskich wydała ambasada polska w Izraelu ostatnio? Nawet osobom nie znającym języka polskiego dawano! Należy koniecznie z tym skończyć!!!

jurny stefan vel mirabelka
wołowe podgardle się odezwało… Tuczy sie na pieniądzach hojnie, niestety, dawanych tym, którzy wciąż na nas plują. I te 100 mln zł na ich cmentarz. Kutfa, tylu miliarderów żydowskich a nic nie dali

zak
oj wstyd za takie wpisy ,potem sie dziwicie ,że mówją o nas, że wyssaliśmy antyżydowskość z mlekiem matki a te wpisy o czy świadczą……..

12 thoughts on “867 Czego uczy Nas Słowian artykuł Rafała Ziemkiewicza i chazarska logika Danielsów, Śpiewaków, Tencerów, itp?

 1. Gruby
  Dobre relacje z ksenofobicznym, szowinistycznym Izraelem ? Proszę bardzo. Totalna separacja plus rachunek za 700 lat ciągłych zdrad i pasożydowania ekonomicznego.

  narodowiec
  Relacje polsko-izraelskie są Polsce tak potrzebne jak piąte koło u wozu ! Najpierw trzeba wznowić-dokończyć ekshumację w Jedwabnem !!!

  manko
  Antypolski kłamca w Warszawie.

  Pola
  My Polacy nie chcemy bliskich kontaktów z kłamcami, obłudnikami, niewdzięcznikami i chciwcami!

  Skąd 6 milionów- dane
  Polaków wyrzucono z konferencji w Paryżu, bo przeciwstawili się kłamstwom skierowanym przeciwko Polsce i Polakom przez Grosa, Grabowskiego i innych pod egidą PAN. Zakłamują historię za Nasze podatki

  https://wpolityce.pl/polityka/436510-wicemarszalek-knesetu-nasze-relacje-powinny-pozostac-silne

  Ważna deklaracja wicemarszałka Knesetu w Warszawie: Relacje polsko-izraelskie były silne i zawsze powinny pozostać silne

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu

  Relacje polsko-izraelskie były silne i zawsze powinny pozostać silne – stwierdził w poniedziałek w Warszawie wicemarszałek Knesetu Yehiel Hilik Bar. Podkreślił, że Polska i Izrael powinny w większym stopniu badać wspólną przeszłość.

  Na Zamku Królewskim w Warszawie trwa uroczystość wręczenia odznaczeń im. Edwarda Mosberga dla Polaków, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów. Ceremonię organizuje Fundacja From the Depths, którą kieruje Jonny Daniels.

  Nie jest tajemnicą, że na przestrzeni ostatnich kilku tygodni nie było łatwo, jeśli idzie o relacje polsko-izraelskie, ale uważam, że jesteśmy silniejsi niż to, co się zdarzyło. Uważam, że relacje polsko-izraelskie były silne i zawsze powinny pozostać silne

  — powiedział wicemarszałek Knesetu.

  To, co jest dzisiaj potrzebne z obydwu stron to zainwestowanie więcej, co tylko można, razem, w poszukiwanie prawdy i wyjaśnienie historii. Żeby lepiej rozumieć naszą wspólną ciemną historię, która powstała na skutek barbarzyńskich działań Niemców-hitlerowców. Myślę, że powinniśmy z obydwu stron badać naszą przeszłość, naszą historię we właściwy sposób, po to, aby obie strony znalazły się po właściwej stronie tej historii w przyszłości

  — dodał Bar.

  Z uznaniem i podziwem wypowiedział się o wszystkich Polakach, którzy w czasie okupacji niemieckiej w Polsce ratowali Żydów z Holokaustu.

  Uroczystość wręczenia odznaczeń im. Edwarda Mosberga – ocalałego z Holokaustu, który był m.in. więźniem niemieckich nazistowskich obozów w Płaszowie i Mauthausen jest formą „publicznego podziękowania Polakom, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej”. W ceremonii – poza wicemarszałkiem Knesetu Yehielem Hilikiem Barem – bierze udział amerykański polityk, pastor, były gubernator Arkansas Mike Huckabee.

  Obecni są także przedstawiciele polskich władz m.in. córka gen. Władysława Andersa – senator Anna Maria Anders, która jest pełnomocniczką rządu ds. dialogu międzynarodowego oraz przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, w tym Anna Stupnicka-Bando.

  Fundacja From the Depths poinformowała PAP, że podczas uroczystości odznaczenia odbiorą: we własnym imieniu Władysław Sajkowski, Danuta Frączek w imieniu rodziców Leona i Kazimiery Frączek, Irena Siła-Nowicka w imieniu swoim i męża, słynnego adwokata Władysława Siły-Nowickiego, Jan Borkowski w imieniu rodziców Władysława i Marii Borkowskich, Andrzej Zdulski, który z kolei odbierze odznaczenie w imieniu rodziców Józefa i Julianny Zdulskich.

  Fundacja From the Depths od kilku lat honoruje Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej w Polsce z poświeceniem życia ratowali Żydów.

  My, Żydzi i Polacy, mamy absolutny obowiązek, aby nie zapomnieć o sześciu milionach Żydów, trzech milionach Polaków zamordowanych przez niemieckich nazistów i ich współpracowników w czasie Holokaustu. Nigdy nie wolno nam także zapomnieć o cichych bohaterach, Polakach, którzy ryzykowali i niestety czasami oddali życie aby ratować swoich Żydowskich sąsiadów

  — powiedział Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths oraz pomysłodawca i organizator uroczystości.

  gah/PAP

  KaMa
  Kto tutaj zapraszał tego człowieka? Niech wraca do Izraela i więcej tu nie wraca!

  Polacy
  Nie ma zgody na budowanie nam Polin! Fersztejen?

  wqfesfch
  Relacje były silne i zawsze powinny pozostać silne – oby tylko nie takie, jak z Palestyńczykami!

  JózefKa
  Faktycznie! Są silne! Żydzi mocno „rzymają za mordę” ten nasz bidny rząd, które wije się w żelaznym uścisku przyjaciół

  ffolkes
  Relacje Izraela z Polską są silne: jedna strona trzyma drugą silnie za gardło.

  Ina
  Te wszystkie „reakcje” sa w Polsce na nasz uzytek. Troche sie zdenerwowali ostatnio A jakie sa reakcje w Stanach gniezdzie szerszeni? Zadnych!

  Polska suwerenna
  Ważna deklaracja? dla kogo?

  …..

  Pan Jan
  Panie Daniels, dlaczego Panu nie ufam?

  ddd@ddd
  A kiedy będziecie honorować Żydów, którzy ratowali Polaków z opresji żydowsko komunistycznej bezpieki?

  https://wpolityce.pl/polityka/436499-relacja-wyjatkowa-uroczystosc-w-zamku-krolewskim

  RELACJA. Wyjątkowa uroczystość w Zamku Królewskim. Uhonorowano Polaków, którzy ratowali Żydów. „Nie godzimy się na szarpanie Polski!”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 43 minuty temu


  wPolityce.pl

  Wykazali się nadzwyczajną odwagą, pomimo obowiązującej na terenie okupowanej Polski karze śmierci za pomoc Żydom, zdecydowali się ratować ludzkie życie. Sami o sobie mówią bardzo skromnie, a w swoich decyzjach sprzed lat nie widzą nic nadzwyczajnego. Na Zamku Królewskim odbyła się niezwykła uroczystość, podczas której uhonorowano kilkoro Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. Organizatorem wydarzenia był Jonny Daniels i Fundacja From the Depths. (…)

  KOKOS
  mego dziadka SPRZEDALI żydzi na GESTAPO w ŁOMŻY 41R.

  a
  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/25/hasbara-w-polskim-internecie-definicja-metody-organizacja-wikipedia/. Podaj dalej

  Przechrzty i Szabesgoje
  Wyjątkowa uroczystość w Zamku Królewskim! WYJĄTKOWA Ciemny Ludu! Wyjątkowa bo Żydy przyszły i zrobiły hucpę. Zawsze przed geszeftem jest hucpa.

  moze sie uda
  nagrody i wyroznienia powinien nadawac Izrael nie Pl! Polacy ratowali zydow dzielac sie z nimi chlebem ktory byl na kartki! zato powinni otrzymywac mala emeryture od Izraela! To byloby spraw i honorowe

  mimi
  Polacy przeciw ustawie 447! Mobilne billboardy wyjechały w Polskę https://www.youtube.com/watch?v=-T6cG6RudjA

  Nie to miejsce, nie ten kraj
  W Zamku Królewskim w Warszawie i to jeszcze prywatna fundacja? Należało ich zaprosić do ambasady Izraela a najlepiej na uroczyste posiedzenie Knesetu w Izraelu (wtedy byłoby własciwe nagłośnienie)

  Alan
  Ardanowski, co to jest polsko- izraelska grupa parlamentarna ??? Jakim prawem coś takiego istnieje ? WON !

  precz
  Qwa, nie wierze. Namiestnik Daniels na Zamku Krolow Polskich. CHANBA

  Zydki znowu sie chca do nas
  wedrzec ze swoim szabrowniczym geszeftem,bawia sie z nami w zlego i dobrego Zyda! Ciagle poduswaja jakies weksle do podpisania!ZYDZI,ZAPLACCIE ZA SMIERC POLAKOW ktorzy was ratowali!

  Polubienie

 2. k-tower@k-tower
  Teraz mamy **czarno na białym kto pisał PiS USTAWĘ IPN*.

  pytanie
  „jak to zrobili w sprawie ustawy o IPN” -Ingerencja Izraela w sprawę polskiej ustawy była pogwałceniem naszej suwerenności, równości Polaków i Żydów i hańbą rządu MM. Teraz mamy być znowu zhańbieni?

  kaz
  „To jest jak zaraz .TFU.TO jest jak dżuma „. Żeby polscy politycy rozmawiali po takich szowinistycznych atakach żydowskich wobec PL ,to sie w pale nie mieści. Tu trzeba odwołać dyplomatów.i ich olać.

  wertyn
  Nigdy żadnej współpracy z żydami.Ci którzy się na nią zdecydowali zapłacili za to słono.My podobno mamy we krwi nienawiść do nich a oni mają na pewno:nienawiść,oszustwo,kłamstwo,wykorzystywanie innych

  https://wpolityce.pl/swiat/436568-wicemarszalek-knesetu-premierzy-musza-usiasc-do-rozmow

  Wicemarszałek Knesetu: „Po wyborach premierzy Polski i Izraela powinni usiąść do rozmów, tak jak to zrobili w sprawie ustawy o IPN”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 5 minut temu

  Wicemarszałek Knessetu Yehiel Hilik Bar, Irena Siła-Nowicka oraz amerykański polityk, pastor, były gubernator Arkansas Mike Huckabee podczas uroczystości, 4 bm. na Zamku Królewskim w Warszawie / autor: PAP/Radek Pietruszka wPolityce.pl

  wPolityce.pl: Co dalej z relacjami polsko-izraelskimi? Polska domaga się przeprosin za wypowiedź szefa MSZ Israela Katza, który ogłosił, iż „Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki”, Izrael odmawia.

  Wicemarszałek Knesetu Yehiel Hilik Bar, sekretarz generalny opozycyjnej Partii Pracy: Przede wszystkim chcę podkreślić, że w ciągu ostatnich kilku dekad Polska i Izrael zbudowały imponujące relacje. To jest sprawa kluczowa dla obu stron. Politycy generalnie powinni wypowiadać się bardzo ostrożnie. W tej sprawie obie strony nie są całkowicie obiektywne, każda ze stron ma swoją narrację. Musimy jednak podejmować wysiłek, by to przełamać, ponieważ łączy nas wspólna, ciemna historia, której przyczyną były nazistowskie Niemcy. Musimy działać na rzecz odkrycia obiektywnej prawdy. Potrzebne są uczciwe badania. Po każdej ze stron byli ludzie dobrzy i ludzie źli, generalizowanie w tej kwestii nie jest czymś, czym ja chciałbym się zajmować. Uważam, że potrzebujemy więcej wrażliwości, nie możemy się nawzajem obrażać. W ten sposób zadbamy, by nasze relacje były w przyszłości mocne, bo one powinny być mocne. Mówię to jako potomek Żydów, którzy przeżyli Holocaust.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Wiceszef Knesetu: „Polska jest jednym z najsilniejszych sojuszników Izraela, a z pewnością wśród państw europejskich”

  Jak jednak można wyjść z tej konkretnej sytuacji po wypowiedzi ministra Katza? Trzeba czekać na wybory w Izraelu, by cokolwiek dało się zrobić?

  Trzeba sięgnąć po rozwiązanie podobne do tego, które znaleziono w związku z ustawą o IPN. Po wyborach, które mamy już za miesiąc, premier Netanjahu lub też inny polityk, który go zastąpi, powinien usiąść z premierem Morawieckim, każdy w otoczeniu znawców tematu, profesjonalistów, i powinni szukać porozumienia. Nie sądzę bowiem, by ktokolwiek w Izraelu obwiniał wszystkich Polaków lub państwo polskie. Wiem, że Polska była okupowana, że miliony Polaków straciło w czasie wojny życie, że byli Sprawiedliwi, którzy ratowali Żydów. Niezależnie od słów ministra Katza, nie sądzę, by ktokolwiek w Izraelu posuwał się do generalizacji.

  Z polskiego punktu widzenia o porozumienie jest tak trudno przede wszystkim dlatego, że często brakuje drugiej połowy obrazu, a więc tego, czego doświadczali Polacy w czasie niemieckiej okupacji. Nie ma brutalnej okupacji, jest jakiś kraj, który z niewiadomych powodów patrzył obojętnie na Holocaust.

  CZYTAJ: Prezes PiS: Z całą pewnością Katz powinien przeprosić za swoje arcyskandaliczne słowa. Będziemy do tego dążyć

  Dla mnie jest oczywiste, że począwszy od września 1939 roku Polska była okupowana. Wiemy, jak to wyglądało. Izraelczycy wychowują się słysząc przede wszystkim o tym, co zrobili niemieccy naziści. Do tego dochodzą opowieści o działaniach konkretnych Polaków. Trzeba podkreślać, że działania Polaków nie były częścią polityki polskiego rządu. Z pewnością powinniśmy wiedzieć więcej, powinniśmy wciąż się uczyć, i także powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie, zwłaszcza, gdy oficjalnie reprezentujemy nasze państwa. Obie strony czują gniew, obie czują się ranione przez partnera, i dlatego po wyborach, gdy wszystko przestanie być tak delikatne, premierzy obu państw powinni usiąść, by znaleźć jakieś rozwiązanie. Nie widzę możliwości, by Polska i Izrael powróciły do czasów, gdy nasze relacje były chłodne, złe. To jest ważne dla obu krajów, właśnie ze względu na wspólną historię. Dla Izraela, dla społeczności żydowskiej, Polska nie jest po prostu jednym z wielu krajów w Europie. Polska jest znacznie ważniejsza niż np. Belgia czy Szwecja. To wynika z naszych dziejów. Ja osobiście zrobię wszystko, co możliwe, by doprowadzić do porozumienia.

  CZYTAJ: Prof. Kleiber: Jestem zdumiony, że taka osoba jak p. Katz pełni tak odpowiedzialną funkcję. Od wielu lat jest znany ze swojej porywczości

  Wicemarszałek Knesetu Yehiel Hilik Bar wziąć udział w uroczystości poświęconej Polakom ratującym Żydów w czasie II Wojny Światowej. Uroczystość została zorganizowana przez Jonnego Danielsa i Fundację From the Depths.

  Skaj

  Polubienie

 3. Komentarze zablokowane

  https://wpolityce.pl/historia/436680-wladyslaw-t-bartoszewski-300-tys-polakow-ratowalo-zydow

  Syn Władysława Bartoszewskiego: „Mój ojciec oceniał, że na przestrzeni całej okupacji niemieckiej pomagało Żydom ok. 300 tys. Polaków”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 23 minuty temu


  Władysław T. Bartoszewski / autor: Fot. wPolityce.pl wPolityce.pl

  Syn współzałożyciela „Żegoty” Władysława Bartoszewskiego, Władysław Teofil Bartoszewski, zabrał głos podczas zorganizowanej przez fundację From The Depths uroczystości upamiętniającej Polaków ratujących Żydów.

  CZYTAJ: RELACJA. Wyjątkowa uroczystość w Zamku Królewskim. Uhonorowano Polaków, którzy ratowali Żydów. „Nie godzimy się na szarpanie Polski!”
  https://wpolityce.pl/polityka/436499-relacja-wyjatkowa-uroczystosc-w-zamku-krolewskim

  Prezentujemy to ważne świadectwo w całości, ze względu na jego wagę w dyskusji dotyczącej relacji polsko-żydowskich w okresie II wojny światowej:

  Sprawiedliwi, którzy wykazali się odwagą większą, niż ktokolwiek inni, byli przez dziesiątki lat zapomniani. W komunistycznej Polsce, która miała swoje bardzo silne antysemickie momenty, nie chciano o tym mówić. W wolnej Polsce też nie był to temat specjalnie chwytliwy. I przyszło nam czekać na brytyjsko-izraelskiego polskiego Żyda, Jonny’ego Danielsa, żeby to się zaczęło odwracać. I za to jestem mu bardzo wdzięczny. Łatwo jest mówić ludziom, którzy nie znają historii, nie znają historii Polski i historii okupacji w Polsce, że trzeba było robić więcej. Że można było uratować więcej Żydów.

  Mój ojciec jest jedyną osobą, która została dwukrotnie uhonorowana przez Yad Vashem. Pierwszy raz w 1963-ym roku zasadził drzewko jako współzałożyciel Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Drugi raz został uhonorowany w roku 1966-ym, dlatego że Żydzi w Izraelu, których uratował, powiedzieli, że nie jest wystarczające, by był uhonorowany tylko jako współzałożyciel organizacji.

  Ojciec wielokrotnie opowiadał o tym, na jakie trudności napotykali Sprawiedliwi. Otóż, po pierwsze, wojna w Polsce trwała 5 i pół roku. Słyszeliśmy dziś o ludziach, którzy np. przechowywali rodzinę przez tydzień, przez dwa tygodnie, przez pięć miesięcy. Brutalny, hitlerowski, niemiecki reżim skoncentrował się na zagładzie Żydów stosunkowo późno. Żydzi byli oczywiście mordowani od września 1939 roku, ale nie w sposób tak zorganizowany. Żydzi warszawscy mieli umrzeć śmiercią „naturalną”, to znaczy mieli zostać zagłodzeni przez Niemców, mieli paść ofiarą chorób, głodu, i chłodu. Niemcy dali im 500 kalorii dziennie. Tak zmarła 1/4 mieszkańców getta warszawskiego. Ale do lipca 1942 roku nie było zorganizowanej akcji mordowania Żydów. Od lipca 1942 roku, kiedy to się zaczęło, nastąpiło to błyskawicznie. Większość polskich Żydów zginęła między lipcem 1942 a lipcem 1943 roku.

  „Żegota” zaczęła swoją działalność parę tygodni po tzw. „Grossaktion Warschau” (akcji likwidacyjna getta warszawskiego, trwającej od 22 lipca do 21 września 1942 roku). Wówczas jedna ze współzałożycielek „Żegoty” Zofia Kossak napisała ulotkę – protest, którą wydano w podziemiu w nakładzie 5 tys. egzemplarzy dwa tygodnie po rozpoczęciu akcji. To było błyskawiczne działanie.

  Wojna na naszym terenie trwała do wiosny 1945 roku, a Żydzi mogli zostać zamordowani w każdej chwili, ponieważ Niemcy nie pozwalali żadnemu Żydowi przeżyć. Nawet po tragedii powstania warszawskiego, w roku 1944-ym, gdy 700-800 tys. warszawiaków opuściło miasto po jego zburzeniu i po zamordowaniu prawie 200 tys. ludzi, Niemcy wyszukiwali wśród wychodzących cywilów Żydów, a potem ich natychmiast mordowali. Żyd nie miał szans na przeżycie bez pomocy, a tej pomocy mogli mu udzielić tylko Polacy. I ci, którzy przeżyli, za wyjątkiem tych, którym udało się przeżyć obozy koncentracyjne, czy obozy zagłady, których było bardzo mało, i za wyjątkiem ukrywających się w lasach, wszyscy otrzymywali pomoc od Polaków.

  Proszę sobie wyobrazić, jak chętnie przyjmujemy do domu gości na dzień, na dwa dni, na tydzień. Po drugim tygodniu to już chcielibyśmy, by sobie poszli. A mówimy o gościach zaproszonych, którzy mogą być nawet naszą rodziną, nasza rodzina też po pewnym czasie staje się uciążliwa. Proszę sobie wyobrazić, że przechowujemy nieznajomych przez rok, przez dwa lata, przez trzy lata. Tak technicznie nawet. Otóż ludzie, którzy to robili, robili to z pobudek wyjątkowo szlachetnych.

  „Żegotę” założyły dwie panie. Zofia Kossak i Wanda Krahelska-Filipowicz. Dwie zupełnie inne osoby. Zofia Kossak to ultrakatolicka pisarka, ortodoksyjna katolicka pisarka, która wierzyła, ponieważ działo się to przed II soborem watykańskim, że Żydzi zabili Pana Jezusa. Takie było nauczanie Kościoła do 1965 roku. Ale uważała, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest pomagać Żydom w związku z tym, co się dzieje. Nie jesteś katolikiem – napisała w swojej ulotce – jeśli nie pomagasz Żydom. A ponieważ była wyjątkowo znaną pisarką, i znała setki księży, pięciu księży, kardynałów, to miała przełożenie, które spowodowało, że uratowano ogromną liczbę żydowskich dzieci w klasztorach. Biskupi mówili do przeor, które znały również Zofię Kossak, przynajmniej z czytania jej książek, że mają to robić. W Polsce siostry zakonne zwłaszcza dokonały rzeczy nieprawdopodobnych, ratując żydowskie dzieci.

  A druga pani, pani Wanda Krahelska-Filipowicz, była ideową socjalistką, członkinią Polskiej Partii Socjalistycznej, i zupełnie areligijną osobą. Te dwie panie, ideowe, jedna wierzyła w sprawiedliwość społeczną, a druga w sprawiedliwość boską, dokonały tego, że powstała organizacja, która zrobiła bardzo dużo. Dam tylko jeden przykład: dostarczyła 50 tys. osób fałszywe papiery. A bez fałszywych papierów nie można było przeżyć ani jednego dnia w okupowanej Polsce. 50 tys. papierów, zrobionych przez fałszerzy Armii Krajowej. Nigdy nie zdarzyło się, by którykolwiek z tych dokumentów został zakwestionowany przez Niemców, bo były takiej jakości.

  Oczywiście, nie znaczy to, że te 50 tys. ludzi, którzy te papiery mieli, przeżyło. Ocenia się, że przeżyło ok. 10 tys. osób z tych 50 tys. Ale to pokazuje pewną skalę. To, że ktoś pomagał, nie znaczy, że pomógł, bo niestety, przeżyć było niesłychanie trudno. Szwedzki historyk Gunnar S. Paulsson napisał, że by uratować jednego Żyda w Warszawie, musiało mu pomagać od 7 do 8 osób. Słynna książka i słynny film „Pianista” dobrze to pokazuje, Szpilman był przechowywany przez całą grupę swoich znajomych.

  Mój ojciec oceniał, a znał się na tym nie tylko jako praktykujący Sprawiedliwy, ale i jako historyk, że na przestrzeni całej okupacji niemieckiej pomagało Żydom ok. 300 tys. Polaków. To jest mały procent 20 mln Polaków, którzy żyli w Generalnej Guberni, ale 300 tys. ludzi to nie jest mała liczba, biorąc pod uwagę, jakie za to groziły kary dla Sprawiedliwych i ich rodzin. Ja bym tego tak nie odrzucał lekką ręką. Odwaga, którą ci ludzi okazali, jest nieporównywalna do żadnej innej.

  W Izraelu sprawiedliwi dostają medale z napisem: „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Pomnóżmy to sobie przez te 300 tys.

  CZYTAJ: Wicemarszałek Knesetu: „Po wyborach premierzy Polski i Izraela powinni usiąść do rozmów, tak jak to zrobili w sprawie ustawy o IPN”
  https://wpolityce.pl/swiat/436568-wicemarszalek-knesetu-premierzy-musza-usiasc-do-rozmow

  Polubienie

 4. szok@szok
  „Polska miałaby kłopot(?), gdyby podjęła samodzielną decyzję. W kwestii Jedwabnego prawa roszczą sobie Izrael oraz diaspora żydowska”

  Te słowa świadczą o okupacji Polski!!!!O jakich problemach mówi Waszczykowski? Co to ma znaczyć,że Izrael roszczy sobie prawa do naszego terytorium???

  Kłamstwo jedwabieńskie?
  A co ma do Jedwabnego USA. Oparcie dla Izraela? Kombinujcie, tak aby Gros miał rację, bo co ludzie zrobią z tymi książkami gdy liczba osób okaże się inna i gdy część z nich zginęła od kul.

  niestety
  Typowe wasalne myślenie. Z ludźmi, którzy tak myślą nigdy nie zbudujemy nie tylko wielkiej ale normalnej Polski.

  nicko
  powiem krotko – duren !!!! jeden z najgorszych msz w historii.

  zdrajcy nie politycy
  Najlepiej niech się to odbywa w obecności uzbrojonych agentów Mossadu. Jak coś nie po ich myśli to kula w łeb. Oj będzie się działo.

  Niewiarygodne!
  Kompromitujące i oburzające! Żydzi wraz z USA nie zgodzą się na żadne badania podważające ich ostateczną wersję. Polacy sami muszą to zrobić bez pytania innych o zgodę na działania w Polsce (?).

  mm
  pis to usraelska agentura, tyle w temacie!

  A Grenlandia to kurwa co!?
  Chiba tysz ma cuś do powiedzenie, c’nie? Jesteś tak samo jeʙnięty jak ciaputowicz, tyle że wyglądasz na normalnego Polaka. Ale jesteś typowym żydowskim parszywym zaqʉrwieńcem! Będziesz wisiał!

  antoni
  Skandaliczna wypowiedź Waszczykowskiego! Co politykom do badań historycznych? Upolitycznianie historii! Dalej Polska na kolanach!

  https://wpolityce.pl/polityka/436620-ekshumacje-w-jedwabnem-a-dyplomacja-b-szef-msz-komentuje

  TYLKO U NAS. Waszczykowski: Sprawa ekshumacji w Jedwabnem powinna być wyjaśniona w trójkącie Polska-USA-Izrael

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  Witold Waszczykowski, b. szef MSZ / autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

  Podzielam zdanie prof. Jana Żaryna. Sprawa powrotu do ekshumacji w Jedwabnem powinna być wyjaśniona w trójkącie Polska-Izrael-Stany Zjednoczone; takie rozmowy powinny się toczyć nie przy odsłoniętej kurtynie, ale w sposób poufny – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Witold Waszczykowski, poseł PiS i były minister spraw zagranicznych.

  Pod koniec lutego prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek poinformował w mediach, że Instytut jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Podkreślił przy tym, że decyzja w tej kwestii należy do resortu sprawiedliwości.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezes IPN: Instytut jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem; decyzja nie należy do nas

  Odnosząc się do tej informacji wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk zaznaczył, że „mamy prawo i obowiązek dochodzenia do prawdy historyczną i „IPN jest instytucją do tego powołaną”.

  CZYTAJ TAKŻE: Będą ekshumacje w Jedwabnem? Wiceszef MSZ: Mamy prawo i obowiązek dochodzenia do prawdy. IPN jest instytucją do tego powołaną

  Według prof. Jana Żaryna żądanie ekshumacji w Jedwabnem powinno znaleźć się w agendzie rozmów polsko-amerykańsko-izraelskich. „Ekshumacja mogłaby pomóc poznać prawdę albo przynajmniej się do niej zbliżyć” – podkreślił historyk i senator PiS w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ WYWIAD. Prof. Żaryn: Powinniśmy zabiegać o zgodę środowisk żydowskich na kontynuowanie ekshumacji w Jedwabnem

  O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy byłego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Nasz rozmówca podzielił zdanie prof. Jana Żaryna.

  Zgadzam się. To rzeczywiście powinno być wyjaśnione w tym trójkącie Polska-Izrael-Stany Zjednoczone i powinna zostać podjęta decyzja, czy wracamy do tej sprawy. Ekshumacje mogłyby pokazać, w jaki sposób ci ludzie zostali zgładzeni

  — mówił.

  Polska miałaby kłopot, gdyby podjęła samodzielną decyzję. W kwestii Jedwabnego prawa roszczą sobie Izrael oraz diaspora żydowska. Warto by było więc to delikatnie rozstrzygnąć. Ale tym środowiskom również powinno na tym zależeć

  — powiedział były szef MSZ.

  Dopytywaliśmy naszego rozmówcę, w jaki sposób prowadzić takie rozmowy. Napięcie po słowach izraelskiego premiera oraz p.o. szefa MSZ pokazują, że może być to trudne zadanie. Ale jednocześnie nie sposób ignorować tego, że sprawa Jedwabnego stała się pałką do uderzania w Polskę – podkreślała to w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska, a dobitnie ukazała manipulacja „The Jewish Voice”. Ta żydowska gazeta z Nowego Jorku zamieściła na swojej stronie internetowej zdjęcia niemieckiego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen jako ilustrację do tekstu poświęconego wydarzeniom w Jedwabnem.

  NASZ WYWIAD. Siarkowska: Należy wreszcie dokończyć ekshumację w Jedwabnem. Ta sprawa nie może być pałką do uderzania w Polskę

  Magierowski odpowiada na kłamliwą publikację: Czy „The Jewish Voice” potrafi uczciwie spojrzeć na swoją oszczerczą manipulację?

  Takie rozmowy powinny się toczyć nie przy odsłoniętej kurtynie, na otwartej scenie, ale w sposób poufny. To powinny być delikatne rozmowy zarówno w Izraelu, jak i w Stanach Zjednoczonych, na przykład z American Jewish Committee. Od takich działań jest właśnie dyplomacja

  — odpowiedział Witold Waszczykowski.

  Mogłyby się w to zaangażować także pośrednie „siły”, jak Żydowski Instytut Historyczny. W końcu to jest historia Żydów i powinna być wyjaśniona do końca

  — stwierdził poseł PiS.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Prof. Szwagrzyk nie ma wątpliwości: Ekshumacja w Jedwabnem, gdzie doszło do masowej zbrodni na Żydach, powinna zostać wznowiona

  Marzena Nykiel: Nie powielajmy kłamstw o Jedwabnem. Świadkowie i fakty czekają na prawdę. W odpowiedzi Piotrowi Skwiecińskiemu. WIDEO

  OGLĄDAJ RÓWNIEŻ TELEWIZJĘ WPOLSCE.PL:

  Not. ak

  Zagorski
  Dlaczego wykonywanie dyspozycji polskiego Kodeksu Postępowania Karnego (Ekshmacja) ma zależeć od zgody USA I Izraela? Dla Waszcza Polska jest pod okupacją . Odsunąć go od spraw państwowych.Już!

  PL
  Chyba sobie robisz ministrze jadra z ludzi, jedwabne jest na naszym terenie, takze po co pytac kogos, dzialac

  nemo
  To gdzie leży Jedwabne – w Izraelu? w USA??? Czy na Podlasiu rządzą Żydzi do spółki z Amerykanami?? Czy Polska straciła suwerenność?? Ostateczne wyjaśnienie wytrąciłoby pałki z rąk krzykaczom!!!

  J.
  Waszczykowski, autor strategii „UK to nasz główny sojusznik w UE, dlatego jesteśmy za tym żeby opuścili UE”. Prosto do panteonu gwiazd dyplomacji, nasz Richelieu, nasz Talleyrand.

  narodowiec
  Jeszcze nic nie zaczęli, a już wchodzą w d…. Żydom ! Jak jakiś Żydek pryknie, to znów będziecie leżeć na pyskach i skomleć !!! EKSHUMACJĘ W JEDWABNEM NALEŻY PRZEPROWADZIĆ BEZ PYTANIA SIĘ !!!

  Proste?
  Badania zrobi się po cichu. Jeśli wyjadą po myśli Polski to udamy że ich nie było, jeśli po myśli Izraela, to wtedy je nagłośnimy na cały świat!

  Helmut
  Prawdziwie suwerenny POLITYK ! A co do ekshumacji z czasów II Wojny Światowej mają USA i Izrael ? A jak wam zabronią to co, podkulicie ogon ?

  silent
  On jak idzie zrobić siku to musi to wpierw wyjaśnić w trójkącie Polska-USA-Izrael.

  Polubienie

 5. julka18
  Jeżeli ktoś napisze że Śpiewak to pedofil i złodziej to też tak lekko potraktuje on tego fake?

  ……..
  Paweł Śpiewak to pedofil. Fake – no trudno. Jeżdżę trochę po świecie i opinia o łysych w okularach jest fatalna.

  HWdt
  Tiaa.. Protokoły Mędrców Syjonu to podobno fake news, no i co z tego? Jeżdżę dużo po świecie i wszystko mi się z nimi zgadza.

  Zmij
  Bartyzel ma rację. Żmij.

  Adam
  Bo to zakłamanie zakłamany typ to jego sposób na życie kłamać jeszcze raz kłamać to zwykły tyłek a nie profesor

  quousque tandem
  Pytać kogoś takiego o poczucie wstydu?. Przecież oni nawet nie mają w swoim języku tego pojęcia.

  Żołnierz Regana
  I ten eskimoski bydlalak jest opłacany z naszych podatków. PIS oczywiście półkuli ogon, wszak to przecież Eskimos powiedział a oni wszyscy powinni być na naszym utrzymaniu.

  skrzat
  Jestem świnią, jestem mendą i co mi zrobicie. Karzełki intelektualne.

  adx
  Pan prof. myśli tak samo jak Katz, a teraz to powiedział otwarcie. Tylko jaką historię bada ŻIH ?

  https://wpolityce.pl/polityka/437234-to-byl-fake-co-z-tego-spiewak-nie-przeprosi-za-messiego

  Śpiewak cytuje zmyślone słowa Messiego o „faszystowskiej Polsce” i nie widzi w tym problemu! „To był fake, co z tego?”. WIDEO

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Paweł Śpiewak / autor: Fratria wPolityce.pl

  „Polska to faszystowski kraj” – miał rzekomo powiedzieć słynny argentyński piłkarz Leo Messi, a zmyślone słowa podał w wywiadzie dla tygodnika „Polityka” prof. Paweł Śpiewak. Czy dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego bije się w piersi? Czy jest mu wstyd? Czy kogokolwiek ma zamiar przeprosić? Otóż właśnie nie! „To był fake, co z tego?” – stwierdził.

  Tygodnik „Polityka” przeprowadził wywiad z prof. Pawłem Śpiewakiem. Choć rozmowa dotyczyła tematów relacji polsko-żydowskich i Holokaustu, to jednak dyrektor ŻIH zaczął od przywołania zmyślonej wypowiedzi piłkarskiej gwiazdy Leo Messiego o tym, że „Polska to faszystowski kraj”. Co z tego, że to kłamstwo? Dziennikarka nawet tego nie zweryfikowała podczas procesu autoryzacji.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: To dziennikarstwo? „Polityka” nie reaguje na fake newsa w rozmowie ze Śpiewakiem: Messi powiedział, że Polska to faszystowski kraj

  Publikacja i powielenie fake’a przez Śpiewaka wywołało falę oburzenia. Co socjolog ma teraz do powiedzenia?

  Fake – no trudno

  — odparł nonszalancko Paweł Śpiewak, gdy zapytano go o to w Radiu Zet. Nie wyraził nawet żadnej skruchy!

  Podejrzewam, że jak ja jeżdżę trochę po świecie i rozmawiam z ludźmi, to opinia o Polsce jest fatalna, to znaczy niezależnie od tego, czy Messi coś powiedział, czy nie powiedział. Tak że w tym skrócie zawiera się jakiś opis naszego wspólnego doświadczenia i to jest problemem dla wielu ludzi, dla mnie też, że Polska zmieniła swój obraz w świecie, swoją tożsamość. I zazwyczaj, kiedy jeżdżę gdziekolwiek, zaczynam od tego tłumaczenia, że to nie ja

  — brnął w swoje kuriozalne tłumaczenia.

  Okej, dobrze, to był fake, co z tego? Burza trwa dwa dni czy jeden dzień i się kończy. Prawdopodobnie na Facebooku ktoś to umieścił. Potraktowałem to z całkowitą powagą. To jest takie zdarzenie, to jest ciekawe bardzo, że człowiek, który rzekomo nic nie wie o Polsce, wypowiada takie zdanie. Zawierzyłem

  — ciągnął.

  Gdy zapytano więc dyrektora ŻIH, czy bije się w piersi, ten bez żadnego poczucia wstydu odparł:

  Słabo.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Stanisław Janecki: Nawet dziecko zorientowałoby się, że rzekomy cytat z Messiego o Polsce to fałszywka. Dlaczego nie prof. Śpiewak?

  Kamil Kwiatek: Mam wrażenie, że gdyby Messi rzeczywiście powiedział, że w Polsce szaleje faszyzm, to zostałby potraktowany szalenie poważnie

  kpc/Radio Zet/Twitter

  kilim_zk@kilimall
  Śpiewak pokazuje jak nienawidzi Polski i Polaków. On jest naszym wrogiem i nie kryje tego.

  dominik@dominik
  We wrzesniu 1939 roku bojowki obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego zabily od kilku do kilkunastu tysiecy Polakow na kresach wschodnich. Zwykle ofiary byly torturowane, zabijane w okrutnych meczarniach. Duza czesc srodowisk Zydowskich juz od wrzesnia 1939 roku wystepowala przeciwko Polsce, uwazala ze Polska nie ma prawa istniec a ich interesy na bylych terenach Polski bedzie reprezentowala Rosja sowiecka. Nie ma muzeum ofiar na kresach wschodnich gdzie z rak Sowietow, Zydow, Ukraincow, Litwinow zginelo ponad milion ludzi,nie ma muzeum ofiar okresu Stalinowskiego w Polsce. W pewnej i to najwazniejszej dla godnosci narodu polskiego plaszczyznie rzady ostatnich 30 lat i to wszystkie rzady sa rzadami hanby narodowej.

  Hak
  Ja zadam pytanie proste. Dlaczego on od lat doskonale sobie żyje za pieniądze pochodzące z podatków obywateli Polski?

  PIO
  A może do sądu za rozpowszechnianie kłamstwa jak to zrobić ?

  Ja
  Tacy szubrawcy którzy nie wiadomo czy czują się Polakami no i na dodatek tacy jak totalna mafia PO.N czy koszerna GW urabiana jest opinia o Polsce. Nie podoba się to spiedalamento

  gosc
  Panie, martw sie pan o swoja i wasza opinie, przewspaniala macie, Polacy sami o swoja zadbaja bez waszej pomocy. Zadeklaruj sie pan ktos zacz, bo jesli pan Polak to bron Polske a nie pluj na nia i na nas.

  rodak
  żydzi będą judzić i łgać do końca świata i ….

  gosc
  A poslac toto na pensje rzadu Izraela lub Sorosa a nie polskiego podatnika.Jak mozna za nasze pieniadze byc opluwanym, to tylko w Polsce mozliwe.Mowa nienawisci pod wolnosc badan naukowcych podszyta.

  444@444
  Z tego co mi wiadomo, Polska otrzymała od Niemiec, w ramach reparacji za krzywdy II WŚ jakieś miliony (na waciki). W 1952 roku Izrael ponoć wywalczył 3 bln marek niemieckich w formie dostaw kontynuowanych przez kolejnych 14 lat. 450 mln marek z kolei otrzymał Światowy Kongres Żydów. Skoro biednych Polaków, ponoć nienawidzących Żydów, stać na muzea i teatry dla nich to pewnie Żydów stać na wybudowanie jakiegoś monumentu dziękczynnego dla Polaków, za pomoc w zachowaniu nacji żydowskiej.

  szczery
  i dziwisz się ze takich jak ty nie lubimy – bo plujesz na Polske i Polakow- ale dofinansowanie twoich srodowisk to bys bral

  444@444
  Czy ten facet ma naprawdę ptasi mózg? Niech dureń przeprosi chociaż Messiego! A gdyby ktoś rozpowiadał nieprawdę o tym, co niby powiedział P. Śpiewak? Że nie kocha swojej żony, dzieci, rodziny, Polski?

  mandzi + cesia
  Michalkiewicz: dlaczego mordowanie Żydów ma być gorsze niż mordowanie kupców, księży czy chłopów – https://www.youtube.com/watch?v=hKmQ1B7Ulds

  Jurek
  Kolejny pseudo „profesorek. Ohydny i żałosny typ.

  gosc
  Odebrać temu zydowi tytuł profesorski za szkalowanie Polski i Polaków. A osobna sprawa to wytoczenie mu sprawy w sądzie. Tylko kto to zrobi?Więc ten typ wie,że nic mu nie grozi za opluwanie Polski.

  Ja
  Tacy szubrawcy którzy nie wiadomo czy czują się Polakami no i na dodatek tacy jak totalna mafia PO.N czy koszerna GW urabiana jest opinia o Polsce. Nie podoba się to spiedalamento

  al2
  Całkowita bezkarność rozzuchwala.Przeciwnicy PIS są absolutnie pewni swej bezkarności i nie mają żadnych hamulców.Czy to jest Rząd? Nie ,to jest nadal państwo teoretyczne. PIS jak PO/PSL psuje Polskę

  bardo
  Jakim prawem jest on dyrektorem instytucji żydowskiej? Jest pół żydem po ojcu, matką była poetka katolicka Anna Kamieńska, przyjaciółka ks.Jana Twardowskiego. Biedna kobieta w grobie się przewraca.

  kisek
  Komunikat z 18.04.1919 r .: „Kiedy 41 regimentu opuściło tymczasowo miasto Lida, Żydzi z okien i dachów strzelali do polskich żołnierzy, lali na nich wrzącą wodę i rzucali kamieniami..

  Sylwia
  Ilu takich eskimoskich pseeudoprofesorów wykłada na polskich uczelniach zatruwając umysły naszej młodzieży??

  Polubienie

 6. Sod
  Messi o śpiewaku: sodomita, mason, pije denaturat, zjada żywe kurczaki.

  Francisco Bahamonde
  A naczelny rabin Izraela powiedział, że Śpiewak to booc złamany. Wprawdzie tego nie powiedział, ale primo – mógł, Secundo – jest to prawda. Tertio – wszyscy o tym wiedzą.

  wertyn
  Nienawiść do wszystkiego co nie żydowskie a szczególnie do Polski zrobiły mu całkowite spustoszenie w mózgu. Przerażające to jest choroba genetyczna „boskiego genu” narodu wybranego i kundli żydowskich

  tomcio paluch
  jaki dyrektor , taki instytut

  Polak
  Żydowski błazen !

  obserw
  Zrozumcie-musi tak gadać bo nie dostanie kasy

  Informuję i objaśniam, 5 mln
  żydów zmieniło nazwiska na polskie i w ten sposób liczba pomordowanych żydów ZWIĘKSZYŁA SIĘ o te 5 mln, bo znikli ze spisów żydowskich! A liczba pomordowanych Polaków ZMNIEJSZYŁA SIĘ o te 5 mln!

  abc
  Nienawidzący Polaków i polskiego patriotyzmu bolszewiccy politrucy zawsze łgali. Więc ten antypolski załgany śpiewak z chrypiącym głosem korzysta ze swoich ulubionych wzorców…

  Bożena
  I jak tu wierzyć żydowi skoro oni cały czas kłamią? Nie można wierzyć! Takie świadectwo o sobie przekazali światu, że kłamią, pogardzają innymi, oszukują, wykorzystują, okradają i mają licencję na rację! Won!

  nie ma innego wyjścia?
  Kolejny przykład żyda plującego bezpodstawnie na Polskę jest argumentem za tym, że szanujący siebie i swoją Ojczyznę Polak powinien być antysemitą – w obronie własnej.

  Antysemityzm realnie nie może
  istnieć,bo nie istnieje semityzm! To ten sam przypadek co z pornografią. Wszyscy wią* co to ale definicji nie ma. Jest „semityzm – biblizm” (Strony ‚Semityzm’ nie ma w Wiki.Możesz ją utworzyć 🙂

  https://wpolityce.pl/polityka/437242-fake-o-messim-i-brak-skruchy-spiewaka-komentarze

  Fake o słowach Messiego i brak skruchy! Internauci nie zostawiają na Śpiewaku suchej nitki: „I straszno, i śmieszno, i głupio”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Radio Zet/Twitter wPolityce.pl

  Prof. Paweł Śpiewak nie widzi żadnego problemu w tym, że powielał zmyślone słowa Leo Messiego o „faszystowskiej Polsce”. „To fake, co z tego?” – stwierdził nonszalancko dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, pytany o to w Radiu Zet. Publicyści i internauci nie zostawili na nim suchej nitki!

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śpiewak cytuje zmyślone słowa Messiego o „faszystowskiej Polsce” i nie widzi w tym problemu! „To był fake, co z tego?”. WIDEO

  Tygodnik „Polityka” przeprowadził wywiad z prof. Pawłem Śpiewakiem. Choć rozmowa dotyczyła tematów relacji polsko-żydowskich i Holokaustu, to jednak dyrektor ŻIH zaczął od przywołania zmyślonej wypowiedzi piłkarskiej gwiazdy Leo Messiego o tym, że „Polska to faszystowski kraj”. Gdy zapytano go o to w Radiu Zet, ten wyraził żadnej skruchy! Mało tego, brnął w przedziwne tłumaczenia:

  To fake, co z tego?

  CZYTAJ TAKŻE: To dziennikarstwo? „Polityka” nie reaguje na fake newsa w rozmowie ze Śpiewakiem: Messi powiedział, że Polska to faszystowski kraj

  Słowa te mogą wprawić w osłupienie. Publicyści i internauci nie zostawili na Śpiewaku suchej nitki! ZOBACZ KOMENTARZE:

  dominik@dominikwczoraj
  We wrzesniu 1939 roku obywatele Polscy pochodzenia Zydowskiego na kresach zamordowali kilka-kilkanascie tysiecy etnicznych Polakow.

  Jedną z najbardziej odrażających zbrodni było morderstwo 50 Polaków we wsi Brzostowica Mała, pod Grodnem około 20 września 1939 r., Zanim na tym terenie zainstalowano Sowietów. Do wsi wkroczyła prokomunistyczna grupa uzbrojonych w ostrza i siekiery, kierowana przez żydowskiego kupca imieniem Ajzyk, wywlokła ludzi ze swoich domów i okrutnie zmasakrowała całą polską ludność. Ofiarami byli hrabia Antoni Wołkowicki i jego żona Ludwika, jego szwagier Zygmunt Woynicz-Sianozecki, wójt i jego sekretarz, księgowy, listonosz i miejscowy nauczyciel. Ofiary tej orgii przemocy były torturowane, przywiązywane drutem kolczastym, obijane patykami, zmuszane do połknięcia wapna palonego, rzucone do rowu i pochowane żywcem. Sparaliżowana hrabina Ludwika Wołkowicka została pociągnięta na miejsce egzekucji za włosy. Zabójstwo zostało zamówione przez Zak Motyl, Żyda, który kierował „komitetem rewolucyjnym” w Brzostowicy Wielkiej. Sprawcy nigdy nie zostali ukarani. Funkcjonariusze NKWD pochwalili ich za działania „klasowe”, a Ayzik został prezydentem lokalnej spółdzielni.

  babcia
  dlaczego zydzi nagminnie zmieniali swoje zydowskie nazwisko na polskobrzmiace singer na spiewak CENZURA ZNOWU USUNIE JAK TO ZROBILA P[RZED CHWILA ALBO ZABLOKUJE U KARNOWSKICH

  Nauczyciel
  Izrael ma gorszą opinię niż Polska i się tym nie przejmuje, dlatego My Polacy uczymy się od was ,Żydów. Mam nadzieję, że uczeń przerośnie mistrza.

  xyz
  Od żyda Stingera nic dobrego nie można się spodziewać.

  sad
  tak się kończy przyjmowanie imigrantów.teraz taki nienawidzi narodu który przygarnął jego przodków.po co polsce to było?jeszcze się domagają zwrotu majątku za który polacy umierali przez tysiąclecia

  Sędziwy Warszawiak
  POLACY nie łudźcie się. Żaden Żyd, ani Ukrainiec nigdy nie przeprosi Polaka, czy Polaków. Nastąpi to dopiero wtedy gdy dostanie solidnie po buzi.

  ja lwowski Batiar
  Profesor to jest ktoś o wiedzy, inteligencji ponad przeciętnej, moralności i dlatego to tylko Śpiewak i nic więcej. Co on tu w tej znienawidzonej Polsce jeszcze robi. Przecież jest wolny kraj Izrael.

  Polubienie

 7. nn
  „ten rodzaj polityki jest zabójczy’ dla kogo? chyba dla twoich kłamstw

  xyz
  Jeżeli Polacy nie ratowali żydów, to skąd jest w Polsce ten Singer?

  BEK
  I ten człowiek jest dyrektorem Instytutu Żydowskiego. To już może lepiej, żeby był nim były SS-man. Może w ramach ekspiacji zachowywałbym się przynajmniej z większą empatią niż ten podlec.

  dominik@dominik
  Zgadzam sie z panem Spiewakiem. Porozmawiajmy o masowym udziale elit Zydowskich w mordowaniu Zydow w Polsce i porozmawiajmy o masowym udziale Zydow w mordowaniu Polakow na Wschodzie.

  „Kiedy 41 pułk opuścił tymczasowo miasto Lida, Żydzi z okien i dachów strzelali do polskich żołnierzy, wylewali na nich wrzącą wodę i rzucali kamieniami. Gdy pułk ponownie opanował miasto, polscy mieszkańcy pokazali żołnierzom latryny, w których Żydzi utopili siedmiu polskich oficerów, rannych, schwytanych, brutalnie zmasakrowanych i wrzuconych do latryny ”.

  „Historia Chaima Rumkowskiego to też historia współudziału Żydów w zagładzie Żydów. „Wszystkie akcje wysiedleńcze były przeprowadzone żydowskimi rękami […] funkcjonariusze Służby Porządkowej wyłapywali i oddawali Niemcom” Żydów. Pierwsze transporty Żydów do niemieckich obozów zagłady wyruszyły w początkach 1942 roku. 3 września 1943 żydowska policja i żydowski judenrat wysłał do obozów wszystkie dzieci do lat 9 i wszystkich powyżej 65 roku życia. Funkcjonariuszom żydowskiej Służby Porządkowej zagwarantowano bezpieczeństwo ich rodzin, o ile przyprowadzą określona ilość osób do wysyłki do obozu. Żydowscy policjanci poszli na ten układ.” Pierwszy cytat dotyczy wojny 1920 roku.

  Wert
  Moja prababcia wyganiała własne dzieci z domu gdy karmiła i kąpała żydowskie dzieci z rodzinami, gdyby przyszli Niemcy zabili by tylko ją. Moja babcia, jej córka mi o tym mówiła, gdzie drzewko w JWS.

  No tak
  Nie mamy muzeum historii Polski mamy za to muzeum historii żydów. Ten kraj jest popie…

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/437579-prof-spiewak-nie-moge-zniesc-retoryki-o-ratowaniu-zydow

  Przeszkadza mu prawda?! Prof. Śpiewak: Nie mogę znieść retoryki o ratowaniu Żydów przez Polaków. Ten rodzaj polityki jest zabójczy

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Mam przeczucie, że prawicowe ośrodki medialne dostały przyzwolenie na to, żeby wrócić do stereotypów antysemickich i je na nowo nakręcać

  — powiedział na antenie radia TOK FM prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Wydrukowaliśmy list negujący takie dziennikarstwo, które jest uprzedzone, w stylu sowieckim. Teraz jesteśmy atakowani za to, że tracimy wiarygodność, że trzeba nas zlikwidować. Używa się języka, który był wstydliwy, a teraz już nie jest

  — grzmiał socjolog.

  Jeżeli zadano mi pytanie, które znam od dziesiątków lat, że Żydzi zorganizowali za pomocą Urzędu Bezpieczeństwa pogrom na Polakach po wojnie, to co ja mam z takimi ludźmi zrobić? Jak ich uciszyć?

  — mówił oburzony gość Piotra Najsztuba.

  Co najbardziej szokujące, Śpiewak przyznał, że „nie może znieść” retoryki dotyczącej „ratowania Żydów przez Polaków”.

  To znaczy, że to ratowanie przez kilka tysięcy szlachetnych osób miałoby udowadniać, że reszta Polaków była tak samo szlachetna

  — twierdził dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Ja tego nie mogę znieść. Ten rodzaj polityki jest zabójczy dla wszystkich. Po tym pozostaje tylko brzydki zapach

  — dodał.

  Istotną rzeczą jest zrobienie bilansu osób uratowanych

  — zaznaczył, by następnie obwieścić:

  Myśmy zrobili takie badanie, na tyle, na ile jest to możliwe. Mniej więcej wiemy, ile osób się uratowało i w jakich okolicznościach. Wiadomo, że najmniej po stronie aryjskiej. Nam wychodzi, że zostało uratowanych kilkanaście tysięcy osób. To nie są wielkie liczby. Z 3 milionów ludzi uratowała się tylko garstka. System pomocy istniał, ale był bardzo selektywny i ograniczony. Ludzie, którzy ratowali, byli narażeni na wielkie niebezpieczeństwo, nie mówiąc już o samych Żydach.

  W rozmowie nie zabrakło szokujących dywagacji.

  Wiemy, że Polacy zabili około 80 tysięcy Niemców. A czy Żydów było więcej? Pod tym względem jestem ostrożny, można udowodnić, że Polacy zabili około 30 tysięcy Żydów. Na taką liczbę osób mamy świadectwo

  — twierdził Śpiewak.

  Pojawiły się również inne tematy, ale omówione w tym samym tonie. Zdaniem socjologa władza „ma teraz nowego wroga, czyli LGBT”

  Ten model rządzenia zawsze znajduje sobie wrogów. Tworzenie aury zagrożonej wieży jest zupełnie czystą intencję władzy. Chodzi im o to, żeby to dało 35 procent głosów. Ja nie sądzę, żeby to musiało jakoś dotyczyć Żydów

  — powiedział rozmówca Piotra Najsztuba.

  Słowa prof. Pawła Śpiewaka są szokujące. To istny festiwal oskarżeń pod adresem narodu polskiego. Najbardziej zastanawia jednak jego irytacja z powodu przypominania o Polakach ratujących Żydów. Czyżby piękna karta naszych dziejów tak mocno uwierała dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego?

  gah/tokfm.pl

  gb
  ten polski zyd jest jednak tak przesiakniety nienawiscia do Polski,ze go juz nic z niej nie wyleczy.Klamstwa sa jego specjalnoscia,stad sam ustawia sie w pierwszym rzedzie do eksportu.

  tomek
  NIE KILKA TYSIĘCY!!! ty @#$@#$, tylko KILKASET, albo i MILIONY!!!! Bo Żydów przeżyło OKUPACJĘ 30 000 !! Masz POJĘCIE JAK BYŁO!! ILU POLAKÓW POMAGAŁO 1 ŻYDOWI? ILU GROZIŁA ŚMIERĆ całych rodzin!!!

  Muni@Muni
  No proszę, jaki przewidywalny. Dokładnie idzie tokiem myślenia jaki opisałem już kiedyś. Powiem krótko dla tych, którym nie chce się klikać: Ulmowie i inni – wasza ofiara była psu na budę i w dodatku kosztowała polskie życia. https://xiezyc.blogspot.com/2018/03/ulmowie-sprawiedliwi.html

  emerytka
  Może p. Śpiewak zna liczbę Polaków uratowanych przez Żydów? Może zna liczbę Polaków katowanych i zamordowanych przez Żydów po wojnie w katowniach UB? Będę wdzięczna za odpowiedz.

  o jo joj
  Uwielbiają ICH we Francji i w Niemczech Polacy powoli jednak się budzą. Swoim zachowaniem prowokują również NAS do okazania IM sympatii jaką są obdarzani na całym świecie a szczególnie w Palestynie.

  panie profesorze
  a tata na jakim czołgu przyjechał do „antysemickiej Polski” przecież mógł zostać w Kraju Rad który go ocalił

  Stanley
  Panie Śpiewak! Dlaczego musi się pan tak męczyć w tej wrednej Polsce i patrzeć na nasze antysemickie mordy. Dlaczego nie skorzystał pan z przywileju wyjazdu w 68r. Współczuję panu tej męki.

  mara
  To ich krajan Marx wymyślił komunizm w Niemczech. Teraz pod rękę z Niemcami chcą założyć europejski kołchoz, by łatwiej było okradać gojów

  ciotka
  Przodkowie pana Śpiewaka zostali zapewne uratowani przez Chińczyków, dlatego tak go ten temat drażni.

  ffd
  nie każdy potrafi się ześwinić

  pokrzyw
  Czego to się nie powie / napisze / nakłamie, by ograbić gojów z pieniędzy. „Na taką liczbę osób mamy świadectwo”. Kto ma to „świadectwo”? Polin? I czyje? Grossa? Katza? Natanyahu? Plemię żmijowe…

  Konrad
  Co ten spiewak robi jeszcze w Polsce wsrod antysemickich Polakow ? Dlaczego bierze od tych antysemickich Polakow pieniadze ? Dlaczego antysemiccy Polacy utrzymuja jego Zydowski Instytut ?

  stary nudziarz
  A co tam słychać u Messiego? Dalej interesuje się antysemityzmem Polaków?

  Dawid
  Kiedy rząd polski wytoczy w końcu działa w kierunku takich podpalaczy jak Śpiewak, Grabowski czy Gross? Jak długo jeszcze?

  ol
  a jak uciszyć ciebie wiesz?

  emi
  Pora pociągać za kłamstwa do odpowiedzialności i zlikwidować finansowanie tych instytucji, które kłamią. Kiedy ŻIH i Polin przestaną być finansowane z naszych podatków przez PiS. PiS chce 0 głosów?

  Polexit
  to się powieś żyd0k0muchu.

  xKW@kostekw7
  Śpiewakowi boli wątroba, że nie może wskazać ani jednego Zyda, który w czasie II wojny oddałby życie za Polaka… a tylu Polaków oddało życie i jeszcze Żydzi ich nienawidzą

  Anna
  On jest chory. Jak może kierować instytucją państwową?

  antygolem
  Śpiewak jest wyraźnie szantażowany przez swoich żydowskich kolegów. A jest za co, są na niego haki. To nie jest jego język i jego sposób myślenia. Jeszcze niedawno identyfikował się z polską historią

  Polubienie

 8. babcia
  dlaczego zyd singer zmienił nazwisko z zydowskiego na polskobrzmiace spiewak

  Krysia
  I żyd i mason i zwykła szuja…

  I.Ch.@I.Ch.
  Tato Pana Profesora w czasie II Wojny Światowej przebywał w ZSRR.

  Konrad
  Alez ta antypolska heca sie rozkreca. Najohydniejsze, ze coraz wiecej antypolskich wystapien ma miejsce w zydowskich instytucjach w Polsce finansowanych sowicie przez polskiego podatnika. V Kolumn

  https://wpolityce.pl/polityka/437583-internauci-zbulwersowani-slowami-spiewaka

  I to mówi profesor!? Internauci zbulwersowani słowami Śpiewaka: „Ależ to się paskudnie rozkręca”

  opublikowano: 7 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


  autor: YouTube/ Maskacjusz TV wPolityce.pl

  Prof. Jan Śpiewak przyznał na antenie TOK FM, że nie może „znieść retoryki o ratowaniu Żydów przez Polaków”. Te skandaliczne słowa zbulwersowały internautów, którzy nie zostawili suchej nitki na profesorze.

  W obliczu tego, o czym pisze w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” dr Piotr Gontarczyk obnażając kłamstwa zawarte w książce „Dalej jest noc”, nie dziwne, że Śpiewak wypowiada takie słowa.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Naukowa mistyfikacja. W najnowszym „Sieci”: W zbrodni pomagali policjanci żydowscy, ale podmieniono ich na „polskich” oprawców!

  CZYTAJ WIĘCEJ: Przeszkadza mu prawda?! Prof. Śpiewak: Nie mogę znieść retoryki o ratowaniu Żydów przez Polaków. Ten rodzaj polityki jest zabójczy

  kk/Twitter

  Mariner1
  A ilu Żydzi uratowali Polaków na Kresach przed Sowietami? Chociaż jednego? A ilu zadenuncjowali do NKWD? Może na ten temat trochę, a nie cały czas gra do jednej bramki!

  Marek
  I takie bydle ma czelność w Polsce działać publicznie ?

  al2
  Za dwa-trzy tygodnie dowiemy się o co naprawdę chodzi Żydom,że spuścili ze smyczy swoją V kolumnę.Ale jak długo będziemy z polskich podatków utrzymywać tą antypolską bandę?Wiem !! Dopóki rządzi PIS

  szechter
  Nisko upadła nauka w RP, skoro dają tytuł profesora byle komu.:)

  Ula
  A mnie najbardziej drażni narracja, że jedyne co Polacy dobrego zrobili w czasie wojny to ratowanie Żydów. Czy mieli taki obowiązek? Narażać życie swoje i rodziny dla ratowania kogokolwiek?

  TO TYLKO ŻYDOWSKA WDZIĘCZNOŚĆ!
  Śpiewak to ŻYDOWSKI RASISTA, który nie może się pogodzić z tym, że POLACY RATOWALI ŻYDÓW, bo Polacy okazali serce, którego nie okazywał Żyd Żydowi, bo każdy dbał tylko o ratowanie tylko swojego tyłka

  efekt
  To są obłąkańcy i tylko czekają na okazanie słabości. Niestety okazał ją Duda a teraz jak na sznurku prowadzony jest rząd. Jak nie będzie odpowiedzi państwa na żydowskie harce, to PIS już przegrał.

  z boku
  Gość opluwa gospodarza. Jakie to żydowskie. Wszędzie czynią zamęt i zgniliznę moralną. Ja też nie mogę znieść antypolonizmu a w wykonaniu żydów szczególnie bo to komunistyczna hołota i kłamcy.

  Polubienie

 9. tom_x@tom_x
  A co by było gdybym w podobny sposób zaatakował inną religię, np. judaizm, islam czy buddyzm. Byłbym odsądzonym od czi i wiary ksenofobem, rasistą, antysemitą i w ogóle faszystą. Ale Hartman, jako z pochodzenia Żyd, może bezkarnie pozwalać sobie na takie chamskie zagrywki i nikt mu nie podskoczy, bo krytykujący go będzie ksenofobem, rasistą, antysemitą i faszystą.

  kserkses
  Przypomnę tylko że Oni podobnie pewnie się czuli w swojej Republice Weimarskiej przed dojściem tego z wąsikiem do władzy….Nic się nie uczą…nic….info o ich inteligencji jest prze-re-kla-mo-wa-ne

  Beurk
  Hartman jak jestes taki odwazny to napisz cos takiego o islamie. Odwagi tchorzu

  Wredny zgred
  A od kiedy to jewrej jest autorytetem dla katolika?? A wstyd to być hartmanem, zbokiem i czerwonym czopkiem

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/438446-autorytet-na-miare-opozycji-hartman-wstyd-byc-katolikiem

  Znalazł się autorytet moralny na miarę opozycji. Prof. Hartman atakuje: Wstyd być katolikiem!

  opublikowano: za 7 minut · aktualizacja: 9 minut temu


  autor: fot.Youtube.pl/Superstacja wPolityce.pl

  Prof. Jan Hartmann przypuścił ostry atak na katolików. Nie przebiera w słowach obrażając nie tylko wierzących, ale też księży i biskupów.

  Ile jeszcze zła ma wydarzyć się w Kościele, żeby katolicy wreszcie nabrali wątpliwości, czy aby ich Kościół naprawdę jest taki święty – i czy przynależność do tej organizacji oraz finansowanie jej nie oznacza wspólnictwa w tym złu?

  —napisał Hartman na Facebooku.

  Jan Hartman, będący profesorem na Uniwersytecie Jagiellońskim, znany jest szerszej publiczności przede wszystkim ze swojego niezbyt ortodoksyjnego podejścia do obowiązujących norm kulturowych. Nie od dziś wiadomo także, że z całych sił wspiera opozycję i atakuje PiS.

  Oburzający wpis Hartmana. Przeprasza Niemcy za PiS i twierdzi, że „są oni jedynym rzecznikiem polskiej racji stanu za granicą”

  Wrogiem Harmana jest także Kościół i jak się okazuje również rzesze katolików.

  Czyż trzeba aż tak wielkiej mądrości i wrażliwości moralnej godnej „prawdziwego chrześcijanina”, aby dojść do wniosku, że skoro w Kościele w różnych krajach 4-7 proc. kapłanów to pedofile, to może nie jest dobrym pomysłem oddawanie czci Bogu akurat w tej konfesji? A może nie trzeba aż być „prawdziwym chrześcijaninem”, żeby to zobaczyć, a za to wystarczy być człowiekiem?

  Ciekawe skąd Hartman wziął te dane. Niestety nie podaje źródła, więc trudno tę informacje traktować wiarygodnie. Poza tym czy ze słów prof. Hartmana nie wynika, że gardzi wierzącymi? Gardzi z pewnością episkopatem i stanowisko KEP ws. Karty LGBT i raport o pedofilii nazywa ekscesami polskich biskupów.

  Jak nigdy dotąd, po ostatnich ekscesach polskich biskupów, to znaczy po oświadczeniu Rady Episkopatu na temat Deklaracji LGBT oraz po słynnej konferencji prasowej biskupów w sprawie pedofilii w polskim Kościele, zdumienie i oburzenie ogarnęło nie tylko liberalną opinię publiczną, lecz również światłych katolików – m.in. Szymona Hołownię. Trudno w polskiej przestrzeni publicznej znaleźć wypowiedzi tak głęboko obrażające moralność publiczną, a jednocześnie tak bezdennie zakłamane i głupie jak to, czego byliśmy świadkami w ostatnich dniach.

  Konferencja KEP i przedstawiony w jej czasie raport stały się dla Hartmana okazją do wylania na wierzących Kościół pomyj. To mocne słowa, ale filozof sięga po naprawdę skandaliczne słowa.

  przynależność do Kościoła katolickiego i płacenie nań jest głęboko niemoralne i hańbiące. Nikt nie może dziś tłumaczyć się, że nie wie, jak potwornym, niekończącym się pasmem zbrodni jest historia tej organizacji i jak niesamowita jest skala jego zepsucia i zwyrodnienia w naszych czasach. Każdy katolik ma dostęp do wiedzy o straszliwych represjach i terrorze naznaczających tysiąclecie totalitarnej władzy papiestwa w Europie, podobnie jak do informacji o gigantycznej liczbie księży gwałcicieli, o głodzeniu i zabijaniu dzieci w Irlandii, o masowych nadużyciach księży wobec zakonnic, o masywnych i trwałych powiązaniach mafijnych Watykanu etc.

  Czy Jan Hartman celowo unika, a może przemilcza, chociażby temat działalności charytatywnej Kościoła, pomocy dla prześladowanych, krzywdzonych, biednych. Wyliczać można bez końca. Hartman jątrzy i obrzuca wierzących i duchownych podejrzeniami i insynuacjami. Chwilami trudno nie zapytać, czy to nie jest przypadkiem mowa nienawiści?

  Przeto jeśli jesteś katolikiem, nie tłumacz się niewiedzą. I nie waż się przeciwstawiać tysiącleciu totalitaryzmu, terroru, niewolnictwa i zbrodni jakichś szpitali i uniwersytetów czy afrykańskich misji. To cynizm urągający wszelkiej moralności, nie mówiąc już o godności ofiar, którą wprost spotwarza. Każdy katolik musi wiedzieć, że bilans zbrodni i zasług w dziejach Kościoła katolickiego – nawet gdyby było czymś etycznym taki bilans mechanicznie czynić – wypada dla Kościoła tragicznie

  —stwierdza z pewnością.

  Swój wpis kończy stwierdzeniem:

  Co za żenada. Gdyby istniał katolicki Bóg i jego słynne piekło, ci ludzie [obrońcy dewiantów, potwarcy i łgarze” – przyp. red.] byliby jego arystokratyczną klientelą. A może kadrą? Mają szczęście, że nie ma tego świata z bajek i złudzeń, tak intratnie sprzedawanych przez nich naiwnym ludziom, którzy ze strachu przed śmiercią gotowi są uwierzyć we wszystko, co ten strach złagodzi”.

  Osobom wierzącym i zaangażowanym w życie Kościoła prof. Jan Hartman poleca aby się nad sobą zastanowili, bo może jeszcze nie jest dla nich za późno.

  Uff, autorytet moralny opozycji mówi jak żyć i w co wierzyć. Jesteśmy uratowani. Hartman po raz kolejny złe zamiary i złe postępki a nawet złe intencje przypisuje tym, którzy mają inne poglądy niż on sam.

  CZYTAJ TEŻ:

  Kościół bije się w piersi. Rzecznik KEP: Wybrał drogę oczyszczenia. Naszym celem jest dobro i bezpieczeństwo dzieci

  Hartman w szale nienawiści oskarża: „Kaczyński należy do pospolitej kategorii antysemitów, bez zażenowania chowa się za plecami Sprawiedliwych”

  ann/hartman.blog.polityka.pl

  Polubienie

 10. legia
  Antypolonizm wyssany z ojca taka nacja od 700 lat kolaboruje i kąsa

  tk
  No cóż, niedaleko pada jabłko od jabłoni, jaki ojciec taki syn.

  yhnok
  Czy jabłko daleko spada od jabłoni?? NIE. swoją drogą to żydzi w Polsce czują jak Polaków dymają z kasy i gruntów oraz kamienic, to są ich te obawy że kiedyś za to wszystko trzeba zapłacić.

  PLUJE SOBIE W BRODĘ
  I POMYŚLEĆ ŻE JA PANA PANIE ŚPIEWAK POPIERAŁAM .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  mandzi + cesia
  Bitwa Warszawska odbyla sie bez udzialu zolnierzy pochodzenia zydowskiego – zapobiegliwosc gen. Sosnkowskiego ocalila Polaków przed kleska i zdrada !!

  nik
  I on kandydował na prezydenta Warszawy? typowy żyd.

  xyz
  A czego się spodziewacie,stary żyd pluje na Polaków to synalek ma być inny?

  x
  Młody Śpiewak jest kopią starego Śpiewaka. Oni wszyscy dookoła widzą faszyzm.

  https://wpolityce.pl/polityka/438447-mocne-starcie-ziemiec-kontra-spiewak

  Mocne starcie! Śpiewak: „Wielu w TVP marzy się faszyzm a la Putin”. Ziemiec odpowiada: „To ordynarne pomówienie!”

  opublikowano: za 21 minut · aktualizacja: za 21 minut

  autor: Fratria/wPolsce.pl wPolityce.pl

  To co Pan napisał to ordynarne pomówienie!

  – napisał Krzysztof Ziemiec, odpowiadając na Twitterze na wpis Jana Śpiewaka.

  O co chodzi? Lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa dyskutował z Dominiką Cosić nt. protestów w Warszawie. W pewnym momencie Śpiewak zaatakował Telewizję Polską, oskarżający pracowników TVP o to, że chcą w Polsce putinowskiego faszyzmu.

  Proszę Pani, tak wyglada demokracja, gdy przeżywa kryzys. Ja wiem, ze wielu w TVP marzy się faszyzm a la Putin – tam nie ma żadnych demonstracji, ale ja jednak wiele kierunek zachodni

  – czytamy we wpisie Śpiewaka.

  Na jego słowa zareagował Krzysztof Ziemiec.

  Kibicowałem Panu w walce o uczciwą stolicę. I nadal trzymam kciuki. Ale to co Pan napisał to ordynarne pomówienie! Zapewniam że nikomu w TVP nie marzy się ani faszyzm ani Putin!!!

  – napisał dziennikarz TVP.

  mly/twitter

  Polubienie

 11. kazioo
  Dlaczego w Polsce takie indywiduum jak ten piosenkarz ma prawo coś tam gęgać? Czemu osobnik o podobnych poglądach jest utrzymywany z polskich podatków? On mówi mową nienawiści.

  https://wpolityce.pl/polityka/443323-prof-spiewak-atakuje-jakiego-niech-bedzie-po-jego-trupie

  Żydowskie roszczenia? Prof. Śpiewak atakuje Jakiego: „Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Prof. Paweł Śpiewak, Patryk Jaki / autor: Fratria wPolityce.pl

  Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan – tak prof. Paweł Śpiewak odpowiedział na słowa Patryka Jakiego, że nigdy nie zgodzi się na roszczenia dotyczące majtków pożydowskich.

  Po moim trupie

  — powiedział wiceminister Patryk Jaki o roszczeniach do majątków pożydowskich w RMF FM. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaki bez ogródek o ustawie 447: Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić organizacjom żydowskim, to chcę powiedzieć: po moim trupie!

  Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan

  — powiedział prof. Śpiewak w programie „Tłit” w portalu wp.pl.

  Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego zarzucił wiceministrowi sprawiedliwości nieznajomość prawa.

  To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje?

  — stwierdził dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności. Minister Jaki mógłby odejść od polityki, pójść się pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć porządne wykształcenie

  — kontynuował Śpiewak.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  NASZ WYWIAD. Patryk Jaki: „Polska ratowała Żydów na tyle ile potrafiła, a nam i tak przypisuje się rolę państwa kolaborującego”

  NASZ WYWIAD. Waszczykowski: Nie możemy się zgodzić na żądania ustawy 447. To nie jest polskie, ani międzynarodowe prawo

  NASZ WYWIAD. Wiceminister MSZ odpowiada Michalkiewiczowi ws. ustawy 447: Stanowisko rządu jest niezmienne

  ems/wp.pl

  Diego
  My wiemy że mordowanie Polaków to dla was nie nowość, przecież NKWD to wasza działka.

  Pan Cernikm
  Niech pan Śpiewak nie ściemnia o potomkach – tu chodzi o mienie osób którzy zmarli bez pozostawiania nie tylko potomków ale w ogóle bez żadnych prawnych spadkobierców. Manipulacja ?

  Pinia
  Jest dokładnie odwrotnie; kogo interesuje jakiś mosiek o nazwisku Śpiewak? Kim on jest, że w ogóle przytacza się jego opinie?

  Gość
  Prawdziwe żydostwo.

  gość
  A ja bym wolał jednak „po trupach” żydów, jak Sänger, Berman, Bucholtz, Langman czy Grundman niż Jakiego. Mnie oni nie interesują, choć „trują” polskie powietrze.

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/478146-spiewak-przyznaje-jestem-rozczarowany-postawa-sadow

  Kiedyś bronił sądów, a teraz… Śpiewak przyznaje: Dwa lata temu organizowałem demonstrację. Dziś bym nie zorganizował

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: wPolsce.plwPolityce.pl

  taki tam
  Bronił tych sądów i w końcu ci których bronił go zniszczyli. Te jego aktualne płacze są śmieszne. Bardzo dobrze, że go zniszczyli. Nie ma kogo żałować. Spadaj dziadu.

  Co oni mają, te parchy!?
  Ten jest od Miasto Jest Nasze,sądy od Sądy Są Nasze, a nic z tego nie jest ich! Obserwujemy kolejną kłótnię paɾchów przed kahałem o to,który ma prawo grabić polskich gojów!A JUDA ma rozstrzygnąć!

  abb
  Trochę czasu zajęło spiewakowi zrozumienie czym jest kasta sędziowska, dopiero jak sam poczuł na swojej doopie to i rozum wrócił.!

  Ignacy
  Jesteś pętakiem, śmieszny Jasiu, paliłeś świeczki w obronie mafii w togach, a jak posadzili cię na dupie, to do Pana Prezydenta. Takie wasze judaszowe plemię.

  10 tys. kary i już spazmy, łzy
  Panie Śpiewak, za mało lekcji odrobiłeś, żebyś mógł wyciągnąć właściwe wnioski i pojąć z kim tak naprawdę się zadałeś. I dalej będziesz śpiewał komunie do kotleta, dopóki ci ner nie obiją.

  MOLAS
  rodzina Śpiewaków (w tym ten co okradł na kilkaset tysięcy własną fundację pomoc dla dzieciaków) Paweł, Bauman, sorry, też żyd ale socjolog, bandyta Bauman, i Jan chorągiewka. nigdy nie ufaj żydom

  https://wpolityce.pl/polityka/477850-prezydent-duda-spotkal-sie-z-janem-spiewakiem

  Nina
  Może teraz PAD zrozumie,że żle postapił słuchając swoja starą doradczynię Zofię Romaszewską by zawetował ustawę o naprawieniu sądów.Nie wiedział,że komunistyczna kasta z PRL będzie bronić przestępców

  AakeneS
  Bla, bla, blabla i weto. Czynów brak.

  hela
  no tak, to byłaby straszna niesprawiedliwość skazać żyda. Polak może być zrujnowany przez sąd i wsadzony do więzienia , ale żyd nigdy. Do dzieła panie prezydencie.

  https://wpolityce.pl/polityka/478255-spiewak-prezydent-absolutnie-nic-nie-obiecywal

  https://wpolityce.pl/polityka/477550-spiewak-skazany-ws-znieslawienia-corki-cwiakalskiego

  https://wpolityce.pl/polityka/478217-spiewak-od-razu-wiedzialem-jaki-bedzie-wyrok-wideo

  ostatni_legion@ostatni_legion
  „Zobaczyłem ten sam skład sędziowski …” Z którym demonstrowałem w obronie sędziów?

  Anka1
  Śpiewak mówi, że to on organizował protest pod Pałacem Prezydenta. Może przyczynił się do veta Prezydenta, tym samym poniósł konsekwencje swojej głupoty. Wcześniej nie wiedział kogo broni?

  nemo
  Skoro tak znana osoba zostala spacyfikowana przez nadzwyczajna kaste to co maja powiedziec przecietni obywatele

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.