881 Grabowski: Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką stają się smętną, żałosną farsą


autor: PAP/youtube wPolityce.pl

Tom
skończcie już z tymi Polakami ratującymi Żydów; pokażcie prawdę jak Żydzi zachowywali się w gettach, jak współpracowali z sowietami po 17.09.1939 Polacy musieli się ratować nie tylko przed okupantami

dominik@dominik26 marca
Zawsze wspominasz kielce obok Jedwabnego. Porozmawiajmy więc o historii: pogromy ludności polskiej przez Żydów w: Grodnie, Koniuchach, Brzostowicy Małej, Nalibokach, Skidelu, Jeziorach, Wiercieliszkach, Wielkiej Brzostowicy, Dubnie, Wołpie, Indurze (koło Grodna), Sopoćkinie, Zelwa, Wołkowysk, Ostryna , Zdzięcioł (koło Nowogródka), Janów Poleski, Horodec, Antopol, Drohiczyn Poleski, Motol.

Historia Chaima Rumkowskiego to też historia współudziału Żydów w zagładzie Żydów. „Wszystkie akcje wysiedleńcze były przeprowadzone żydowskimi rękami […] funkcjonariusze Służby Porządkowej wyłapywali i oddawali Niemcom” Żydów. Pierwsze transporty Żydów do niemieckich obozów zagłady wyruszyły w początkach 1942 roku. 3 września 1943 żydowska policja i żydowski judenrat wysłał do obozów wszystkie dzieci do lat 9 i wszystkich powyżej 65 roku życia. Funkcjonariuszom żydowskiej Służby Porządkowej zagwarantowano bezpieczeństwo ich rodzin, o ile przyprowadzą określona ilość osób do wysyłki do obozu. Żydowscy policjanci poszli na ten układ.

Oczywiście za zagładę narodu żydowskiego można obwiniać tylko Niemców. Dziś bulwersuje to, że Żydzi nie obwiniają o holocaust Niemców tylko Polaków, fałszując tym samym historie.

Woltor@Woltor
Gdyby miał jaja, toby stanął do debaty z historykami mającymi przeciwne zdanie. Nie zrobi jednak tego, bo wie, że jego argumenty można obalić niemal natychmiast.

niestety
Dochodzę do wniosku, że ratując tę, niewdzięczną nację popełniliśmy błąd… Trzeba było zrobić tak jak Francuzi, zagonić ich wprost do wagonów i wysłać do obozów zagłady, wtedy nabraliby szacunku …

https://wpolityce.pl/historia/439805-grabowski-znow-prowokuje-przeszkadza-mu-premier-morawiecki

Grabowski znów prowokuje! „Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką stają się smętną, żałosną farsą”

opublikowano: 26 marca · aktualizacja: 26 marca

Szokujący popis pogardy w wykonaniu dyżurnego manipulatora prawdy historycznej! Prof. Janowi Grabowskiemu nie spodobały się obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Tropiciel „polskich zbrodni” na Żydach nazwał je żałosną i smętną farsą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:TYLKO U NAS. Prof. Grabowski z niemieckimi grantami. Jego badania finansuje m.in. Fundacja Gerdy Henkel z Dusseldorfu

CZYTAJ TAKŻE:Naukowa mistyfikacja. W najnowszym „Sieci”: W zbrodni pomagali policjanci żydowscy, ale podmieniono ich na „polskich” oprawców!

Uroczyste obchody odbywały się w  Sadowne, w powiecie węgrowskim. Premier uczcił tam pamiątkową tablicą rodzinę Lubkiewiczów, których zamordowali Niemcy w zemście za sprzedawanie Żydom chleba. Prof. Grabowski sugeruje, że tę miejscowość celowo wybrano na obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką, gdyż on pisał o niej w swojej szokującej książce „Dalej jest noc…” Trudno o lepszy przykład megalomanii.

Premier Morawiecki podkreślił, „że nie tylko rodzina Lubkiewiczów, ale również inni mieszkańcy powiatu węgrowskiego, udzielający pomocy Żydom, zdali egzamin z człowieczeństwa”. Morawiecki ponadto zaznaczył, że „wbrew różnym pojawiającym się na ten temat oszczerstwom, liczne źródła przemawiają za wielką pozytywną rolą Polaków w czasie drugiej wojny światowej, w czasie nocy niemieckiej okupacji”.

– pisze prof. Grabowski na łamach „Gazety Wyborczej”.

Tak się również składa, że to właśnie powiat węgrowski był przedmiotem moich badań, które ukazały się w książce „Dalej jest noc”, a książka ta wywołała – o czym wie każdy widz dziennika TVP oraz organów prasowych zbliżonych do władzy – głęboki dyskomfort wśród rządzących nacjonalistów. Być może więc wizyta premiera Morawieckiego właśnie na tym, a nie na innym terenie nie była przypadkowa? Kto wie? Losy Żydów próbujących ukrywać się na terenie powiatu węgrowskiego były – o czym piszę obszernie w moim studium – niezwykle tragiczne.

– twierdzi prof. Grzybowski.

Następnie kontrowersyjny naukowiec przytacza „świadectwo”, z którego dowiadujemy się jak to mieszkańcy Sadowna urządzali sobie polowania na Żydów, którzy uciekali z kolejowych transportów śmierci.

I to właśnie w takim kontekście, dopiero po zapoznaniu się ze świadectwem Starkopfa, możemy zrozumieć jak wielkiej odwagi, hartu ducha, bohaterstwa, wymagało niesienie pomocy Żydom w Sadownem. Albo w jakiejkolwiek innej miejscowości powiatu węgrowskiego. Bez tego kontekstu uroczystości i obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką stają się smętną, żałosną  farsą.

– pokrętnie konkluduje Grabowski.

Dlaczego ciężko uwierzyć w opowieści i dobrą wolę prof. Grabowskiego? Gdyż nagminnie posługuje się on manipulacją, którą doskonale rozgryzł dr Piotr Gontarczyk w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika Sieci.

CZYTAJ TAKŻE: Dr Gontarczyk odpowiada współautorce książki „Dalej jest noc…”: „Bardzo to marniutkie. Mieszanina wykrętów i nonsensów”

Grabowski manipulował też, gdy sugerował w książce, której jest współautorem, że w czasie wojny Polacy posiadali rodzaj własnej administracji pod okupacją hitlerowską.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szokująca manipulacja Grabowskiego i innych autorów „Dalej jest noc”! Sugerują, że Polacy posiadali własną administrację pod niemiecką okupacją!

Te i inne przykłady przekłamań i manipulacji sprawiają, że mało kto wierzy w Polsce w „rewelacje” Grabowskiego i spółki. Dziś pozostaje mu już tylko prowokować.

WB

Ula
To nie chodzi o to, że nikt mu w Polsce nie wierzy. Jemu chodzi o to, by w jego kłamstwa wierzyli poza Polską.

grimm
Polaków nie musicie przekonywać. Tłumaczcie prace historyczne Gontarczyka i innych na angielski i publikujcie w Ameryce, Izraelu, Niemczech i gdzie się tylko da.

polak_mały
Żałosną farsą jest tytuł profesorski dla takiego kłamcy, no chyba że… ma profesurę właśnie z zakłamania.

grimm
Polaków nie musicie przekonywać. Tłumaczcie prace historyczne Gontarczyka i innych na angielski i publikujcie w Ameryce, Izraelu, Niemczech i gdzie się tylko da.

kk
Uczcij żydowskich oprawców z UB i SB

Asdd
Grabowski nazywa rząd nacjonalistami. Dobry zart

Melqiades
Kłamstwo powtarzane 100 razy zaczyna nosić znamiona prawdy, natomiast powtórzone 1000 razy urasta tak że nikt w nie nie jest w stanie uwierzyć. Te cymbały jeszcze tego nie wiedza.

Stanley
Co Żydzi mają w sobie, że nigdzie na świecie ich nie lubią? Ilu jest Żydów Sprawiedliwych wśród narodów świata? Historia lubi się powtarzać i kto im wówczas udzieli pomocy?

MXMan
Smętną i żałosną farsą jest paszkwil „Dalej jest noc”. Tacy polakozercy jak Pan Grabowski, Pan Groß, Pani Engelking przyczyniaja sie do tego, ze w Polsce bedzie rosl antysemityzm.

KRAKUS
Kompromituje PAN za polskie pieniądze !!! Premier Gowin i tak go kocha !!!

polak_mały
Żałosną farsą jest tytuł profesorski dla takiego kłamcy, no chyba że… ma profesurę właśnie z zakłamania.

Tryglaw@Tryglaw
Wychodzi na to że „autorska” interpretacja historii przez tego Pana zaczęła się „sypać”. Nie on pierwszy i nie ostatni.

ewa
Piszecie w kółko to samo a płacenie polskich pieniędzy na ten żydowski horror trwa. FAŁSZERZE NIE SIEDZĄ W WIEZIENIU ALE ZA KUKLE ŻYDA, POLAK, TAK. To się nie skończy. Polski nie ma.

…..

https://wpolityce.pl/historia/439388-premier-w-dzien-pamieci-o-polakach-ratujacych-zydow

Bredka
No i co z tego? Aktualnie żydowski państwowy rasista poniża polskiego premiera. A pan premier nadal bredzi.

te słowa powinien powiedziec
Netanjachu lub inny żydowski przedstawiciel. A ja mówię tak:Polacy nie mieli prawa oddawać życia swoich rodzin a nawet całych wsi za ratowanie pazernych niewdzięczników, bardzo często zdrajców.

Pytanie do premiera?
Dlaczego POLACY na Wschodzie musza czekac 3-4 lata na mozliwosc powrotu do Ojczyzny? A zydkom w Izraelu ROZDAJECIE polskie paszporty na prawo i lewo????

dominik@dominik
„We wrześniu 1939 r. W Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, milicja żydowska złapała polskich żołnierzy ukrywających się w tym mieście lub w jego pobliżu. Strzelali do nich na miejscu lub przekazywali je NKWD. Kiedy bolszewicy prowadzili kolumnę około 2000 polskich więźniów wokół Kostopola, jeden z ocalałych opisał swoje zachowanie: „Kiedy kolumna przeszła przez miasto – miejscowi Żydzi spluwali na nas, wołali najgorsze słowa, rzucali w nas kamieniami ”

Kiedy zaczniemy mowic otwarcie o tym jak naprawde wygladaly relacje etnicznych Polakow z obywatelami Polskimi Zydowskiego pochodzenia? Moja rodzina ratowala Zydow, ginela za nich a teraz Izrael i Polski rzad serwuja mi grossa, Azari i Spiewaka.

dominik@dominik
Jedną z najbardziej haniebnych zbrodni było zamordowanie pięćdziesięciu Polaków we wsi Brzostowica Mała w okolicach Grodna około 20 września 1939 r., Zanim Sowieci zostali zainstalowani w okolicy. Do wioski wkroczył prokomunistyczny zespół uzbrojony w ostrza i topory, prowadzony przez żydowskiego kupca o imieniu Ayzik, wywlekł ludzi z domów i okrutnie zmasakrował całą polską ludność. Ofiarami byli hrabia Antoni Wolkowicki i jego żona Ludwika, jego szwagier Zygmunt Woynicz-Sianozecki, wojewoda i jego sekretarz, księgowy, listonosz i miejscowy nauczyciel. Ofiary tej orgii przemocy były torturowane, wiązane drutem kolczastym, uderzane kijami, zmuszane do połknięcia wapna palonego, wrzucone do rowu i pogrzebane żywcem. Sparaliżowana Hrabina Ludwika Wolkowicka została wciągnięta na miejsce egzekucji za włosy. Morderstwo zlecił Żyd Motyl, który kierował „komisją rewolucyjną” w Brzostowicy Wielkiej. Sprawcy nigdy nie zostali ukarani. Funkcjonariusze NKWD chwalili ich za działania „świadomie klasowe”, a Ayzik został przewodniczącym lokalnej spółdzielni.

Kryna
Polacy mieli obowiązek ratować siebie i swoich bliskich. Zydow nie musieli a to robili. Proszę rozluźnic kontakty z niewdziecznikam i co ma znaczyć ta polityka paszportowa.

pustosłowie
Morawiecki, mówisz jedno a jednocześnie pozwalasz hańbić pamięć tych ofiar pozwalając na bezkarność pomówień żydowskich, to Polonia amerykańska walczy teraz o honor naszej Ojczyzny

wylewka betonowa
Teraz widzimy, że to poświęcenie dało cierpkie plony. Jak słusznie zauważył kardynał François de La Rochefoucauld – „Wdzięczność i pszenica rosną tylko na dobrych glebach.”

Hania
Notoryczny kłamczuch Morawiecki zajmuje się wymy$laniem nowej historii i nowych świąt a jednocześnie prowadzi państwo ku ekonomicznej przepaści. Minister finansów już się podda£a i miała rację.

kazik
Poświecenie i ofiara Polaków zaowocowało kłamstwem i oskarżeniami uratowanych.

tom
czy zydzi ratuja palestynczykow

…..

https://wpolityce.pl/polityka/439374-wiceszef-ipn-pomoc-zydom-niebezpieczniejsza-niz-konspiracja

Kryna
Polacy nie mieli obowiązku ratować Zydow, a jednak to robili. W zamian za to są obrazani i jeszcze oskarżani przez Zydow o to ze robili to za rzadko. To jest normalny skandal.

To jawny antypolonizm
Teraz wielu potomków żydowskich UBków po całej Polsce maszeruje w marszach LGBT,atakują Kościół,patriotyzm polski,ścigaja Polaków za często urojony antysemityzm,podjudzają przeciw PIS

Polacy mają nauczkę
Ci co ratowali Żyda i zgineli za to to napewno w zaświatach rwali włosy ze swoich głupich głów jak widzieli Polaków katowantch przez wiele lat po wojnie w katownich UB przez Żydów.

Goj
Naród żydowski powinien, za wymordowanie polskich rodzin pomagającym ich rodakom, stokrotnie wynagrodzić odszkodowanie powinowatym,a nie sadzić jakieś śmieszne drzewka.

chistor
Czy IPN prowadzi jakieś badania ilu uratowanych zostało ubekami na rozkazach Staslina?

Prem
Tego doczekaliśmy się z rodzin Sprawiedliwych, że Żydzi w osobie pana Katza plują na nas i uważają Polaków za zbrodniarzy, tyle z tego i nie ma taki Katz żadnych skrupułów na swą bezczelność

Waldek
Czy przedstawiciele władz Izraela zostali zaproszeni na uroczystości?

Sasza
Niemiecki rząd wiedział wielu zbrodniach krył sprawców przedawnił im winy kruczki prawne dla bandytów co zamordowali kobiety w ciąży dzieci za spalanie żywcem dostawali cieplutkie posady w policji

Sasza
Ilu Niemców bandytów dożyło emerytury stając sie godnymi obywatelami w tym zakłamanym obłudnym narodzie który teraz uczy nas demokracji a wzór niemiecki

To jawny antypolonizm
Teraz wielu potomków żydowskich UBków po całej Polsce maszeruje w marszach LGBT, atakują Kościół, patriotyzm polski, ścigaja Polaków za często urojony antysemityzm, podjudzają przeciw PIS

kazik
Gdy by Polacy zachowali się jak inne narody w czasie okupacji. Dziś nie mieli by problemów upokorzeń i wiz do USA.

Polacy mają nauczkę
Ci co ratowali Żyda i zgineli za to to napewno w zaświatach rwali włosy ze swoich głupich głów jak widzieli Polaków katowantch przez wiele lat po wojnie w katownich UB przez Żydów.

https://wpolityce.pl/historia/439379-rzecznik-kep-o-pomocy-zydom-przez-osoby-konsekrowane

dominik@dominik
pani doktor Ewa Kurek ktora przeprowadzala przez wiele lat badania dotyczace udzialu Ksiezy, siostr zakonnych byla zaproszona by wyglosic odczyt na ten temat u prezydenta Andrzej Dudy. Jej zaproszenie zostalo odwolane przez kancelarie prezydenta Andrzej Dudy. Pan prezydent III RP pokazal calkowity brak szacunku dla jednej z najbardziej zasluzonych osob broniacych szacunku RP i prawdy historycznej w relacjach z Izraelem i diaspora Zydowska.

ddx40
Gdyby nie ci żałośni naiwniacy którzy pomagali zydom, ryzykując życiem swoim i rodzin nie byłoby potem takich Śpiewaków, Geremków, Edelmanów, Kosinskich, a moze nawet nie byłoby Azraela.

…..

https://wpolityce.pl/historia/439369-narodowy-dzien-pamieci-polakow-ratujacych-zydow

dominik@dominik
A kiedy bedziemy obchodzili dzien ofiar polskich zamordowanych na wschodzie przy masowym udziale obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego i sowietow w latach 1939-1941? Kiedy „przestaniemy” finansowac Polakozercow-Engelking,Grabowskiego, Spiewaka? Kiedy honorowe obywatelstwo miasta Gdansk zostanie odebrane Grossowi, kiedy order orla bialego zostanie odebrany Grossowi, kiedy pan Marek Magierowski zostanie zdymisjowany za swoja haniebna role w uchwaleniu ustawy 447?

Adam Paris
Ten dzień to czasem nie w Izraelu powinien być obchodzony? Czyżby w Polsce ratowanie Polaka było mniejsza zasługą?

maja
Tu Polska ,czcić możemy ale tych co RATOWALI POLAKÓW Żydzi współpracowali z okupantami a jak się Hitler Stalin pożarli ze sobą to żydzi oberwali .Żyd nie ratował Polaka tylko wydawał,katował okradł

Polak mądry po szkodzie
szkoda że ci ratujący Żydów nie wiedzieli że po wojnie będa mordowani w katownich UB przez Żydów.Ale dzisiaj już wiemy i nikt by żyda nie ratował za cenę swojego życia.

V
Bardziej się przyda dzień pamięci o niewdzięczności żydowskiej. To żydostwo jest im coś winne.

krk
Karnowscy trzymają twardo linię Dudy włażenia Żydom … o tym co powyżej ani słowa w wer. angielskiej, na pierwszym miejscu stoi tam info o cymbale Marcinkiewiczu i Isabel. Gratulacje Karnosie, bravo

gucio
Fatalny błąd…

krk
Duda coś powie ? Nie, Duda potrafi tylko czołem ŻYDOM walić i przepraszać za nie nasze winy w naszym imieniu …. pajac w mundurku przymałym harcerzyka …

werte
Nawet w angielskiej wersji tego serwisu nie ma żadnego newsa o dzisiejszym dniu. Tylko Polaków trzeba edukować o zasługach Ulmów i Żegoty?

Hak
Proponuję dzień osób pomagających Żołnierzom Wyklętym i dzień Ukraińców, Białorusinów i Litwinów pomagających Polakom. To Żydzi niech święcą tych co im pomagali. To ich biznes. Mają 447 powodów.

Adam Paris
Ten dzień to czasem nie w Izraelu powinien być obchodzony? Czyżby w Polsce ratowanie Polaka było mniejsza zasługą?

buntu
jutro jest dzień niekupowania Gazety Wyborczej gadzinówki z Czerskiej założonej przez największego komunistycznego manipulatora Aaadama

tom
mogli robic to co robila cala europa, nie byloby dzisiaj klopotow, teraz zydzi morduja palestynczykow i swiat milczy grabia narody ,oni nie szanuja ratujacych ale kata

kazik
Ironią losu jest zachowanie naszych odważnych przodków . Dziś ich dzieci ponoszą konsekwencje ich szlachetności.

gość
O swoim bohaterstwie mówimy między sobą, a za granicą wyzywają nas od nazistów i morderców. Wczoraj artykuł o wypowiedzi Śpiewaka. Przestańcie tworzyć fikcję.

polski los
to jest przede wszystkim obowiązek ratowanych. I pamiętają, mam na to 447 dowodów

https://wpolityce.pl/polityka/439406-duda-polacy-ratujacy-zydow-sa-wzorem-patriotyzmu

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/439546-prezydent-odznaczyl-polakow-ratujacych-zydow-zdjecia

https://wpolityce.pl/historia/439418-zgineli-bo-niesli-pomoc-zydom-uroczystosci-w-sadownem

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/439414-poruszajace-uroczystosci-przy-grobie-nieznanego-zolnierza

https://wpolityce.pl/polityka/439428-w-markowej-oddano-hold-rodzinie-ulmow

https://wpolityce.pl/polityka/439724-dariusz-rosati-boi-sie-historii-polakow-ratujacych-zydo

https://wpolityce.pl/historia/436680-wladyslaw-t-bartoszewski-300-tys-polakow-ratowalo-zydow

6 thoughts on “881 Grabowski: Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką stają się smętną, żałosną farsą

 1. 10 ŻYDOWSKICH ZBRODNI W TRAKCIE II WOJNY ŚWIATOWEJ

  ŚWIATOWA DYSZKA
  Published on Mar 28, 2019

  Faith Seed
  Między 2 a 1 należy wspomnieć o żydowskich partyzantach zwany jako Odział Bielskich . Ta żydowska banda rabowała Polskie wsie i przez jakiś czas współpracowali z Sowietami .

  Wojciech Karkus
  Jak mogłeś o Grodnie z 1939 niepowiedzieć. To najgorsza zbrodnia. Harcerze, młodzież i żołnierze używani jako „żywe tarcze” przez oddziały żydowskie (powstałe z uciekinierów z początku września 1939) współpracujące z armią Czerwoną w celu zdobycia miasta. Wstyd

  ziomek 89
  Szkoda, że nie wspomniałeś, że Abraham Gancwajch kierował „Żagwią”. Była to organizacja, która działała w getcie warszawskim, składała się z Żydów i kolaborowała z gestapo. Członkowie „Żagwi”, czyli żydowscy agenci gestapo, byli uważani za najbardziej wartościowych agentów, posiadali wydane przez gestapo pozwolenie na broń i działali poza gettem (po aryjskiej stronie Warszawy), tropili i wydawali Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy. W 1943 żydowscy agenci gestapo, by wywabić Żydów z kryjówek, zaczęli sprzedawać nic nie warte paszporty krajów Ameryki Południowej. Nabywcom tych paszportów, czyli Żydom, obiecywano, że zostaną bezpiecznie wywiezieni na Zachód Europy, a potem do Ameryki Południowej. Naiwni Żydzi (z całej Warszawy) wychodzili z bezpiecznych kryjówek i kupowali te paszporty. Nabywcy tych paszportów byli internowani w Hotelu Polskim na Długiej 29, z którego mieli być wywiezieni na Zachód Europy. Była to śmiertelna pułapka, bo naiwni Żydzi z Hotelu Polskiego byli wywożeni do obozów zagłady. Ok. 3000 Żydów padło ofiarą tzw. afery Hotelu Polskiego.

  Polubienie

 2. Szef Mosadu Ma Polskie Obywatelstwo – Zgadnij Za Co – Analiza Komentator #Biznes Polityka #Pieniądze

  wideoprezentacje
  Published on Mar 24, 2019

  Aurelo Oferty
  No To Logiczne. Żeby mogli Żydzi się tu sprowadzić najpierw agencje wywiadowcze muszą skontrolować wszystko plus umieścić swoich ludzi w najważniejszych strukturach Państwowych. Aha to już się stało.hmmy

  Marcin Michalewski
  Robi sie naprawde groznie- podobno mamy zloza metali rzadkich za kilka bln dolarow a oni maja tu przybyc niebawem i naszymi rekami za place minimalna bedziemy im to wydobywac. To w ramach odszkodowania za holokaust. Trzeba naglosnic ten plan ciekawe czy juz jest pozamiatane.

  Inka WSmith
  Powiem tak- to nie zenada ,to nie wstyd ale to jawna zdrada stanu polskojezycznego rzadu.

  Zolle
  To jest jeden z dowodów na to że Polska jest już dawno! sprzedana

  Polubienie

 3. Pimpek
  Gratulacje dla niebywałej sprawności policji! A tak na marginesie, czy udało się wam ostatnio zatrzymać jakichś deprawatorów nieletnich? Jakieś osoby promujące symbole sowieckie? Jakichś szpiegów? Co?

  LOL
  a co wy się w tvn zabawiacie? odkryto 3 faszystów mieli siekiere i mein kamp który można kupić na allegro ale z was ciołki, jutro świat będzie mówił o faszyzmie w Polsce, buhaha

  … zbrodnie nazistów!
  Zatrzymali ludzi propagujących faszyzm włoski czy nazizm niemiecki? Bo to jest ogromna różnica! Bo jeśli propagowali nazizm niemiecki a oskarżacie ich o faszyzm włoski to wy zaczynacie tuszować…

  Marek
  Nóż oraz tasak to przecież normalne wyposażenie kuchni. A siekiera służy do rąbania drzewa oraz ubijania kur czy kaczek. Według tego kryterium to wszyscy mieszkańcy wsi byliby faszystami.

  mam siekiere i pile
  ==-czyli jesten automatycznie faszysta i ukrainskim zbirem?Robi sie niewesolo wPL!**

  Anna
  Co to znaczy „podejrzani o propagowanie faszyzmu” ?! Podobno w Polsce jest wolność słowa. Ciekawe: pluć na Polskę można bezkarnie. A siekierę i tasak ma większość gospodarstw domowych.

  pp
  też mam siekierę w domu…

  Walter
  „Policja zabezpieczyła materiały multimedialne” To co? Mieli nagrany reportaż TVNu?

  WK
  Może to byli drwale?

  https://wpolityce.pl/polityka/438410-zatrzymano-trzy-osoby-podejrzewane-o-propagowanie-faszyzmu

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane o propagowanie faszyzmu. Oprócz nielegalnych symboli mieli… siekiery, tasaki i maczety

  opublikowano: 18 marca · aktualizacja: 18 marca

  autor: policja.pl wPolityce.pl

  Działania policji na terenie m.in. Śląska i Wielkopolski doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o propagowanie faszyzmu. W ich mieszkaniach znaleziono odzież z nielegalnymi symbolami, a także tasaki, siekiery i miecze – podała w poniedziałek KGP.

  Jak poinformował w poniedziałek PAP mł.asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, w minionym tygodniu doszło do zatrzymania trzech osób podejrzewanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Działania zostały przeprowadzone w kilkunastu miejscach, na terenie czterech województw.

  Zatrzymań dokonali funkcjonariusze komend wojewódzkich z Kielc i Poznania wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do ujęcia 24-letniego sosnowiczanina, 23-letniego mieszkańca Częstochowy oraz 22-latka z Poznania

  — podał mł.asp. Rzeczkowski.

  Policja zabezpieczyła materiały multimedialne, książki, prasę, a także odzież i naszywki, na których znajdowały się zakazane treści i symbole.

  Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi m. in. noże, tasaki, siekiery, czy miecze

  — dodał policjant.

  KGP informuje, że zatrzymania były kontynuacją wspólnych działań Policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku.

  Trzej fanatycy zakazanej tematyki usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści za co może im grozić nawet 2 letnie pozbawienie wolności

  — informuje Komenda Główna Policji.

  gah/PAP

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/lotwa/ulicami-rygi-przeszedl-marsz-ku-czci-lotewskiej-dywizji-waffen-ss/

  https://wpolityce.pl/swiat/438449-szokujace-marsz-ku-czci-zolnierzy-waffen-ss-wideo-zdjecia

  …..

  https://wpolityce.pl/historia/439346-znak-czasu-muzeum-auschwitz-musi-przypominac-szanuj-pamiec

  https://wpolityce.pl/swiat/438339-szef-jerusalem-post-po-wywiadzie-z-duda-nie-zapomnieli

  https://wpolityce.pl/swiat/438114-prezydent-w-jerusalem-post-izrael-zaczal-ten-kryzys

  http://wgospodarce.pl/informacje/61197-wsieci-historii-jak-nas-zabijano-w-katyniu

  https://wpolityce.pl/historia/438362-marsz-pamieci-w-krakowie-wazne-przemowienie-ocalalego

  https://wpolityce.pl/swiat/438313-to-trzeba-zobaczyc-wazny-wywiad-marka-magierowskiego

  Polubienie

 4. Śląskie struktury Kukiz 15 przechodzą do Konfederacji! | Grzegorz Braun

  Media Narodowe
  Streamed live 23 hours ago

  Luc Bull
  To Gowin sponsoruje antypolska Konferencje w Paryzu I weszystkich uczestnikow/wlaczajac Engelking/–za pieniadze ukradzione polskim podatnikom!!!!!!!!

  Stanisław As1
  Taki chazarski śmieć jest ministrem w rządzie zdrady.

  Wiesław P
  Panie Gowin .Wypowiedzi o Polsce, ojczyźnie dwóch narodów tzn. polskiego i żydowskiego – takiej wypowiedzi, to już zazdrości mędrzec Europy , Bolek. Nie ma państwa na świecie w którym nie byłoby Żydów. Tak więc cały świat jest ojczyzną narodu żydowskiego. Proste i nic dziwnego, że dążyli do utworzenia Judeopolonii. Niedługo formalnie i prawnie utworzą JudeoUSA, albo Judeowęgry, a najlepiej Judeoniemcy. Z Judeopolonią nie wyszło, ale kto wie czy nie wyjdzie z Judeoukrainą. Prezydenta już mają swojego.(piszę przed nadchodzącymi tam wyborami prezydenckimi) , trzeba jeszcze trochę podobnych notabli i już będzie wytęskniona Judeo…
  Panie Gowin, (powtórzę za Piłsudskim porzekadło) :panu to kury szczać prowadzać, a nie polityka się zajmować. Ponadto ,też za słowami pisarza: pójdź dziecię, ja cię uczyć każę.
  Może pan prezes pośle do szkoły? Egzaminy nie grożą, bo akurat w tym okresie ZNP chce doprowadzić do strajku. Koniecznie trzeba wykorzystać okazję i może od razu do gimnazjum się uda dostać?. Wiedzy chyba niewiele przybędzie, ale zawsze lepiej coś niż nic.

  Teresa Wright
  Brawo! Ale niestety episkopat nie stanie po stronie Polski! Ten zazydzony episkopat stanie po stronie u-roszczen! 447 i rzeczywiscie ICH starszych braci w wierze! JP2 mimowolnie wyrazil prawde o chrzescijanstwie totalnie.kontrolowanym przez Chabad Lubavitch!

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/443384-uroczyste-obchody-76-rocznicy-wybuchu-powstania-w-getcie

  Konrad
  Czy izraelskie i amerykanskie media „poinformuja” znowu o „powstaniu Zydow w getcie warszawskim przeciw polskim nazistom” ? Zobaczymy.

  morda
  czy w Izraelu czczą tak nasze Powstanie Warszawskie?

  stan
  Może Redakcja nam przedstawi Karolinę Kołpak, jeżeli udzieliła wywiadu to chyba została wydelegowana.Ne widać I Damy i Kornhauserów.Dlaczego nieobecny Kaczyński,Szydło i Morawiecki?Coś nie ten tego?

  Gruby
  Powstanie wybuchło, gdy zabrakło biedoty, którą „ci lepsi” mogliby wysłać do gazu. Do końca lata 42 kolaboracja była wzorcowa…

  STOP propagandzie!!!!
  POWSTANIE WARSZAWSKIE to jedyne wydarzenie historyczne ktore mozna tak nazwac. W getcie rzydofskim byl najwyzej bunt niewielkiej grupki na niewielka skale.

  historyk
  To niestety nie było powstanie (jak np. warszawskie), tylko opór przy likwidacji getta.Trwała ta likwidacja 48 godzin. Taką prawdę trzeba pokazywać-Niemcy likwidowli getto.

  Miki04
  Ustalmy fakty! To nie było żadne powstanie, tylko zwykła ruchawka, czyli bunt – tak pisał sam Edelman! Pompujemy to, zamiast dbać o nasze racje! pomniki: bunt w getcie 1948 a PW – 1989! Wystarczy???

  xd
  Jak znam Zydów to walczyli z faszystami …z Polski, a broń do Getta dostarczyli im Niemcy.

  …..

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443347-ipn-chcial-uczcic-powstanie-w-getcie-padl-ofiara-nagonki

  MA.FOR.@MA.FOR.
  Postawa POLSKICH rządów w sprawie fałszowania historii i szkalowania POLAKÓW od wielu dziesięcioleci woła o pomstę do nieba !!! Tak na marginesie kilkuletnich samodzielnych rządów PIS i pana Glińskiego z UW jadąc w kierunku obozu widnieją przydrożne tablice „Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau” na żadnej tablicy informacyjnej nie jest napisane że to jest NIEMIECKI OBÓZ ZAGŁADY ! Kto w rządzie zadbał o taką treść tablic zdejmujących odpowiedzialność z ich twórców czyli niemieckich zbrodniarzy !!!

  Trochę realizmu
  No przecież Nałkowska pisała o wydarzeniach, za które odpowiadali niemcy!

  :/
  IPN padł tu ofiarą nie żadnej „nagonki”, tylko padł ofiarą własnej ciemnoty. Sens tych słów Nałkowskiej jest taki, że właśnie CZŁOWIEK (a nie tylko „Niemiec”) bywa zdolny do najgorszej zbrodni.

  monika
  A tam było jakieś powstanie? Paru straceńców czekało do ostatniej chwili, patrząc jak wiozą do gazu ich rodaków. Starszyzna i żydowska policja pomogli Niemcom wymordować żydowski naród

  https://wpolityce.pl/historia/443291-76-lat-temu-wybuchlo-powstanie-w-getcie-warszawskim

  tttttt
  Policja żydowska po wysłaniu do obozów swoich pobratymców zobaczyła że teraz czas na nich więc zaczęła się bronić.

  J23
  Szkoda, że nie napisano o organizacji Żagiew (Żydowska Gwardia Wolności). Była to kolaborująca z Niemcami organizacja żydowska trudniąca się m. in. szmalcownictwem – źródło wikipedia. Amen

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/443367-gronkiewicz-waltz-jatrzy-w-76-rocznice-powstania-w-getcie

  nohood
  ludzie ludziom, czyli żyd żydowi, bo cała reszta to przecież zwierzęta.

  eryk
  ona mówi coś o paleniu? może ma na myśli spalenia pani Brzeskiej? Dlaczego ta sz..tj zużyty kawałek tkaniny do podłogi jeszcze nie siedzi w więzieniu?przecież odpowiada za grupę przestępczą w ratuszu

  b44
  Chociaż raz głośno i szczerze powiedziała co o niej myślą starzy prawdziwi warszawiacy,tak paniusiu zgotowałaś niektórym piekło przez swoje decyzje,córka pani Brzeskiej dokładnie to wie!

  Mar Piet
  Nie wiedziałem, że to ludzie ludziom zgotowali……itd. Do dziś byłem przekonany, że to kosmici brali udział w zdławieniu Powstania w Gettcie Warszawskim.

  \/banzafaktyipogladyH
  zgotowali Niemcy Żydom, swoja drogą dlaczego nikt nie stawia pytań o zasadność powstania w getcie, jaki miało sens, czy warto było niszczyć dużą cześć miasta? itd

  Sten
  Bezczelność i jak zwykle obłuda , zrujnowała życie tysiącom ludzi .Jeszcze ją sprawiedliwość dopadnie niech żyje z taką świadomością

  Mareks
  A jaki los Gronkiewicz-Walc, zgotowała mieszkańcom reprywatyzowanych kamienic …..getto XXI wieku

  https://wpolityce.pl/polityka/443472-sprzeciw-pis-wobec-lgbt-wykladowczyni-uw-widzi-rwande

  https://wpolityce.pl/polityka/443476-wykladowca-uw-tropi-antysemityzm-i-obraza-fotograf-z-ipn

  https://wpolityce.pl/polityka/443449-politolodzy-wystawiaja-ocene-premierowi

  Polubienie

 6. https://kresy.pl/wydarzenia/prof-spiewak-nie-moge-zniesc-retoryki-ratowania-zydow-przez-polakow/


  Paweł Śpiewak. Fot. wikimedia.org

  PROF. ŚPIEWAK: NIE MOGĘ ZNIEŚĆ RETORYKI RATOWANIA ŻYDÓW PRZEZ POLAKÓW

  20 kwietnia 2019|4 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan
  Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, prof. Paweł Śpiewak oświadczył, że nie może „znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”, ponieważ staje się ona „elementem propagandy”. Chce, żeby „propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości”, czyli np. częstsze mówienie o szmalcownikach.

  W piątek, w 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zrealizowano specjalne wydanie programu „Tłit” Wirtualnej Polski, w którym wziął udział dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, prof. Paweł Śpiewak. Rozmowa dotyczyła m.in. ratowania Żydów na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Prof. Śpiewak twierdził, że „po stronie aryjskiej” uratowano bardzo mało Żydów, w stosunku do liczby sprzed wojny.

  – Jednym z problemów dyskutowanych szeroko jest problem ratowania Żydów w Polsce. Pamiętajmy też o tym i na to są dowody, że ocalonych Żydów po stronie aryjskiej w czasie wojny na 3,3 mln, które żyły przed wojną było 20 tylko tys. osób. To bardzo mało. W stosunku do całości, jaką stanowili Żydzi w Polsce przedwojennej, to bardzo mała liczba – powiedział dyrektor ŻIH.

  Profesor podczas programu mówił także, że mur między Polakami a Żydami był realny, a „wojna, która oddaliła Żydów od Polaków, ten mur tylko wzmocniła”.

  – Są ocaleni, ale ci, którzy ratowali byli wydawani przez sąsiadów. Na jednego ratującego Żydów Polaka, było kilku szmalcowników, którzy chcieli na tym zarobić lub donosili z tzw. „czystego altruizmu”. Musimy pamiętać, że to się tak działo – powiedział prof. Śpiewak. Według nie sprawa jest tak złożona, że „mówienie wyłącznie o sprawiedliwych, a zapominanie, że działo się to w trudnym środowisku polskim, które przez okres międzywojenny było poddane antysemickiej propagandzie… mur między Polakami, a Żydami był murem mentalnym, realnym”.

  Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego krytycznie ocenił też narrację przedstawiającą Polaków jako naród, który ratował Żydów. Według niego, nie można „robić z siebie narodu wyjątkowego, wyjątkowo miłosiernego, dobrego”.

  – Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków – powiedział prof. Śpiewak. – To retoryka, która staje się elementem propagandy. Owszem, mówi się o tym, jest to fakt historyczny. Działała w Polsce Żegota. Było dużo sióstr zakonnych, które ratowały Żydów. Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości.

  Miesiąc temu w skandalicznym wywiadzie dla czeskiego tygodnika prof. Paweł Śpiewak powiedział m.in., że teza o tym, iż Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II WŚ to „oczywisty fakt historyczny, (…) rzecz niezwykle prawdopodobna” oraz, że żydowscy uciekinierzy z gett w większości zginęli z rąk Polaków.

  Przeczytaj: MSZ Izraela: wielu Polaków pomagało nazistom i dopuszczało się zbrodni na Żydach – dowody są przytłaczające

  wp.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl

  Czeslaw @Czeslaw:
  Ewangelia według św. Jana: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.
  „W ustawie Knesetu z 1950 roku, zgodnie z którą Żyd ratujący siebie ma prawo wydać na śmierć swoją rodzinę! Żyd nie może także narażać swojego życia w obronie drugiego człowieka. „cytat http://dom-z-papieru.blogspot.com/2014/03/sprawa-ludzi-wyrabanych-jak-las.html

  „O zbrodniach popełnionych przez Żydów na Polakach nie słychać a przecież były, nie tylko po 1945 ale i w 1939 nie tylko w stosunku do cywili ale i do Żołnierzy Polskich. Wielu Żydów współpracowało z okupantem niemieckim, przyczyniając się do śmierci nie tylko Polaków ale i swoich rodaków były to w szczególności policja żydowska i Judenraty. To dziwne że o tym to środowiska społeczności żydowskiej nie wiedzą i nie potępiają.

  Głoszona od czasów rozbiorowych, wroga nam propaganda, ma na celu zaszczepianie kompleksu niższości Polakom, żeby byli ulegli i pokornie znosili zniewagi, dawniej od zaborców, a obecnie od sąsiadów a w szczególności od Żydów i Ukraińców. W takim celu są nagłaśniane te poświęcenia całych polskich rodzin, żeby uratować Żydów w czasach Holokaustu. W tak ekstremalnej sytuacji, nikt nie wie jak by się zachował, w szczególności w stosunku do dzieci, ale wynosić „pod niebiosa” ojca rodziny który ukrywa Żydów w piwnicy czy w stodole, prawie ze 100% pewnością że zginą i Żydzi i jego rodzina?. Trudno się dziwić że inne narody postrzegają nas jako „nienormalnych”. Czy to się nazywa bohaterstwo czy brak odpowiedzialności i miłości do własnej rodziny?. A czy byli SPRAWIEDLIWI ŻYDZI RATUJĄCY POLAKÓW ? Ryzykowali własnym życiem i swojej rodziny , może zginęli by uratować od śmierci Polaka?. Ja o takim przypadku nie słyszałem. Należy też uświadomić sobie bezwzględność ukrywających się Żydów w stosunku do swoich opiekunów, których świadomie skazywali prawie na pewną śmierć, razem z rodziną. Pisze książki o polskim antysemityzmie m.in. J.T.Gross a my niestety poddajemy się sposobowi przedstawiania okresu okupacji niemieckiej na naszych terenach przez tego typu polakożercze osoby. Licytujemy się w udowadnianiu, jacy to my porządni i bohaterscy, ilu to Polaków zginęło w obronie Żydów, ile to drzewek w Izraelu posadzono dla Polaków „sprawiedliwych wśród narodów świata”. Można to nazwać, niezrozumiałym dla mnie, tragicznym i dziwacznym masochizmem narodowym.”

  zefir @zefir:
  „Musimy pamiętać, że to się tak działo-zaśpiewał pamiętliwy Śpiewak urodzony w 1951 roku. Wg tegoż śpiewaka, nikt nie może”robić z siebie narodu wyjątkowego, wyjątkowo miłosiernego, dobrego”, gdyż takim narodem mogą być tylko Żydzi, czego nie dopowiedział. Śpiewak nie może znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków, nawet gdy jest to fakt historyczny gdyż żydowski mur mentalny na to nie pozwala Katowanie polskich gojów przez żydowską UB-ecję i NKWD to co innego, Talmud na to zezwala. Śpiewak ochoczo znosi antypolskie jaja, oraz wszystko co polską kasą pachnie jak polska gaża dyrektora ŻIH. Było wśród żydowskich bohaterów skurwielów wielu, tych z policji żydowskiej, Żagiewii, Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją tzw 13-ką, Judenratów, kapo w niemieckich obozach zagłady, kolaborantów z niemieckimi nazistami z jednostek policyjnych wewnątrz gett, obozów pracy, obozów koncentracyjnych. Wsłaqwili się oni waleniem pałami swych braci, łapankami, rekwizycją, eskortowaniem przesiedleńców, akcjami deportacyjnymi. Ale co tam, izraelski Kneset nakazał ich rehabilitację i puszczenie ich grzechów i zbrodni w zapomnienie, dając Żydowi Śpiewakowi argument i wytyczne do ręki, w tym kogo ma atakować.

  bob @bob:
  Przestańcie po nim jechać ma rację to że pis wam mydli oczy jakimś ckliwymi historyjkami żeby jednocześnie negocjować jakieś lewe odszkodowania to macie taką papkę w głowie. Tak mało kto chciał ryzykować życie dla innych tym bardziej innej społeczności tak było wszędzie nie jesteśmy ani lepsi ani gorsi. Ale jesteśmy słabi elity mamy takie jak gosiewska po maturze bez znajomości świata lub pawłowicz prof od nie wiem czego z zachowaniem prostaczki z folwarków …i dlatego od nas chcą wycisnąć te odszkodowania a nie choćby od Węgier

  Czeslaw @Czeslaw:
  A dlaczego Pan pisze tylko o PiS-e i Gosiewskiej a np.Cimoszewiczu i Rózi Thun to się Panu zapomniało

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.