884 Kolejny ssuccess polskojęzycznego MSZ: Israel Katz nie zostanie wpisany na listę osób niepożądanych w Polsce

autor: Wikimedia Commons wPolityce.pl

Kasia_Kowalska
No nie sądziłam, że dożyję czasów okupacji żydowskiej w Polin. Słyszałam o planach budowy Polin w dzieciństwie, a teraz widzę, że jerozolimska szlachta już tu rządzi. O tempora!

dominik@dominikwczoraj
Katz, Gross, Grabowski, Engelking i setki innych Polakozercow nie beda wpisani na liste osob niepozadanych. My jeszcze bedziemy ich duzo placic za to ze nas opluwaja, obrazaja przodkow, chronia mordercow ktorzy brali udzial w ludobojstwie narodu Polskiego. Ale Irvinga ktory kwestionuje Holocaust nie wpuscimy. Tacy jestesmy „niezalezni” i „silni”.

Powstanmy z kolan
Zalosne jest to plaszczenie sie wladz przed zydowskimi i upainakimi polakozercami. Gdzie godnosc i honor!?

belzebub
polin to kolonia upadłą, leży mordą w gnoju żydowskim

Janek
Dlaczego taka odpowiedź rządu PIS i naczelnika Kaczyńskiego nie dziwi. Wydaje się, że płatności w ramach 447 to już tylko kwestia czasu. Niewolnicy do pracy!

https://wpolityce.pl/polityka/439836-israel-katz-nie-bedzie-persona-non-grata-w-polsce

Israel Katz nie zostanie wpisany na listę osób niepożądanych w Polsce. Jest odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych

opublikowano: 26 marca · aktualizacja: 26 marca

Wpisanie p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza na listę osób niepożądanych w Polsce mogłoby doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji kryzysu

– czytamy w odpowiedzi wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, którą wysłał wicemarszałkowi Stanisławowi Tyszce z klubu Kukiz’15.

Tyszka skierował wniosek do szefa MSZ, w którym domagał się uznania Katza za persona non grata na terenie Polski.

W imieniu Jacka Czaputowicza odpowiedział Piotr Wawrzyk:

Polska w zdecydowany sposób zareagowała na słowa Israela Katza, odwołując udział swojego przedstawiciela w szczycie Premierów Grupy Wyszehradzkiej i Izraela w Jerozolimie. (…) Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwana została ambasador Izraela Anna Azari, której przekazany został nasz całkowity brak aprobaty dla tego rodzaju obraźliwych i powielających najgorsze stereotypy wypowiedzi

O uznaniu Katza za persona non grata nie ma mowy.

Pomimo zaistniałej sytuacji w dalszym ciągu traktujemy Izrael, jako jednego z naszych istotnych partnerów i zamierzamy rozwijać z tym państwem stosunki dwustronne. W kontaktach ze stroną izraelską akcentujemy, że powinny być one budowane na prawdzie i szacunku dla cierpienia naszych narodów podczas II Wojny Światowej

— napisał Wawrzyk.

Mly/sejm.gov.pl

MSZ nie uzna Israela Katza za persona non grata

https://wpolityce.pl/polityka/438623-wiceszef-msz-w-izraelu-wykorzystuje-sie-emocje-antypolskie

…..


autor: wPolityce.pl

krystynakowalska@krystynakowalska
Oni za to mogą się nie krępować!!!! Afront za afrontem. Polska na arenie narodowej JEST zerem. A może i to za wiele.

Daiana
W ambasadzie USA jest juz specjalny urzędnik do sprawy 447 just. Tylko KONFEDERACJA jest ratunkiem dla Polski i Polaków ! Żarty się skończyły
https://m.youtube.com/watch?v=uKFC_ZLjyQk

Obserwatorka
wyborca PISU do wyborców PISU. PIS z kolan padł na twarz przed „eskimosami”. Głosujcie na KONFEDERACJĘ. Dosyć upodlania POLAKÓW

last
Co musi być w człowieku, który chce jawnego wroga, który opluwa, szkaluje, chce złupić nas, traktować jak przyjaciela, gdzie honor a nawet zwykły instynkt,.. nie mówiąc o patriotyzmie.. to jest nic..?

janosik
Czy w Izraelu mówią „Chcemy traktować Polskę jako kraj przyjazny …. Nie trzeba robić oficjalnych afrontów” ? GDZIE JEST SYMETRIA !!!

Romulus
Po co nam przyjazn z Izraelem, co z tego mamy?. Czy za potwarz, kłamstwa, przewrotnośc, „wbijanie noża w plecy” za to powinniśmy dziękowac „przyjacielskiemu” Izraelowi?

Do wałasnej bramki. Dość
I ponownie chcą startować. To nie tylko ten pan ale i panie i cała grupa ostatnio występujących za Waszym przyzwoleniem. Co innego być mądrzejszym a co innego pozwalać pomiatać Polską i Polakami.

Kac moralny
Waszczykowski, jesteś 0.

koko
waszczu ty jesteś afrontem dla mnie i dobrze by było abyś zniknął z polskiej polityki i inni tobie podobni

https://wpolityce.pl/polityka/439855-waszczykowski-o-katzu-nie-trzeba-robic-oficjalnych-afrontow

Waszczykowski o sprawie Katza: Chcemy traktować Izrael jako kraj przyjazny wobec Polski. Nie trzeba robić oficjalnych afrontów

opublikowano: 27 marca · aktualizacja: 27 marca

(…)

W rozmowie pojawił się również temat decyzji MSZ o tym, by nie uznawać Israela Katza za persona non grata w Polsce.

W dalszym ciągu chcemy traktować Izrael jako kraj przyjazny wobec Polski

— powiedział Waszczykowski.

Nie spodziewam się, że w najbliższym czasie jakiś polityk czy urzędnik z p. Katzem się spotka. Nie trzeba robić oficjalnych afrontów. Wystarczy, że nie będziemy tego pana traktować poważnie

— dodał.

Nie oglądamy się na izraelską kampanię. Po prostu uważamy, że powinniśmy być mądrzejsi. (…) Lepiej działać nieformalnie, niż podejmować takie formalne działania

— zaznaczył były minister spraw zagranicznych.

Odnosząc się do decyzji o tym, by nie świętować wspólnie z Rosją zakończenia II wojny światowej, powiedział:

W tamtych czasach ZSRR odegrała rolę negatywną. (…) 17 września dokonali zaboru części ziem polskich. Dlatego obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej nie mogą być przeprowadzane wspólnie z Rosją.

Jak dodał:

Chciałbym zobaczyć p. Putina, którzy przyjeżdża na obchody z kilkoma wagonami, w których znajdą się fragmenty wraku tupolewa oraz informacjami, jak doszło do katastrofy. Wtedy byłby człowiekiem witanym w Polsce. Dopóki trzyma ten wrak jako zakładnika, decyzja prezydenta, by nie świętować z nim żadnej rocznicy w najbliższym czasie, jest zasadna.

gah

Polak Mały
Pogonić PIS, PO i pozostałe lewactwo, nadzieja tylko w Konfederacji

tragedia
Oficjalne afronty może robić Izrael, a Polska ma być na kolanach przed żydami, za to że ich ratowała i była mordowana na UB, a teraz wobec 447 -300mld mamy ich traktować przyjaźnie!!!??? Kim on jest?!

SzuZen
Wygląda na to, że izraelscy wojownicy mogą nam każdą podłość uczynić, a my „chcemy” raczej musimy robić dobrą minę do złej gry. Wygląda, że żydowski interes jest ponad wszystko i na naszą zgubę.

myślący
P. Waszczykowski kim pan jest POLAKIEM czy żydem kogo reprezentuje PIS POLSKĘ czy izrael

Opary absurdu! Jakże
mamy CHCIEĆ traktować jakiś WROGI nam i naszej Polsce kraj, jako PRZYJAZNY? Temu Panu, (i Rządowi?) pora zmienić tabletki? Przeciwnie, stanowczość i silne reakcje wzbudza respekt i uzdrowią sytuację.

Jack Fly
Wystarczy, że nie będziemy PISu traktować poważnie przy wyborach. Ci panowie nie ośmielą się już wstać z klęczek. Tylko Konfederacja.

Polka
Żydzi rozgrywają Polskę od zawsze,a dlaczego?Bo ich wybieramy,wszędzie ich pełno. A wystarczy zadać sobie trochę trudu i sprawdzić na kogo głosować.A propo-Kczyński też żyd,więc wszystko jasne?

aandy
i czemu się dziwicie że na nas plują jak chcą i robią co chcą … jak mamy takich tchórzliwych reprezentantów na ministerialnych stołkach

…..


autor: screenshot/Twitter wPolityce.pl

dominik@dominik
Z tego co wiem to pan Magierowski pojechal do USA i przekonal czesc polonii by nie protestowala przeciwko 447 bo bedzie miala cofniete fundusze.Najwiekszym „sukcesem”miedzynarodowym obecnego rzadu jest ustawa 447 ktora wymusza na kongresie USA by pilnowal by Polacy za zbrodnie niemieckie wyplacili komu popadnie 300 mld USA. Poprzez podpisanie ustawy 447 to wlasnie USA i Izrael stanowia najwieksze zagrozenie. USA/Izrael zadaja 300 mld uSd a ile zada Rosja? Swiat sie zmienia. Rosna w Sile chiny a brazylia, indie etc probuja zostac lokalnymi potegami. W tym jest szansa dla Polski ze nie bedzie musiala placic tych 300 mld dolarow USA za cudze zbrodnie. Geopolityka swiata w ciagu ostatnich 10 lat zaczela ulegac calkowitej przemianie. Jezeli uwazamy ze Rosja jest dla nas zagrozeniem to tylko dlatego ze jestesmy przekonani ze Nato nas nie bedzie bronic a jezeli nato bedzie nas bronic to jakim zagrozeniem jest Rosja?

straszonko Rosją
Czy Pompeo to Rosjanin który na konferencji bliskowschodniej poganiał Polske w sprawie act 447 który chce nas ograbić na 300 miliardów dolarów?

Macierewiczowi też powiedzcie
Jemu chyba nikt nie powiedział, że Netanjahu buduje Muzeum Armii Czerwonej (Putin zaproszony na otwarcie) a 9 maja w Tel Aviwie maszerują dumnie półki NKWDdzistów w mundurach z epoki.

Helmut
Trzeba było powiedzieć to Nataniahu, to on jeździ do Moskwy co tydzień panie Magierowski. Pan nie lubi Rosji, a rosyjscy żydzi z Izraela lubią.

spoko
Magierowski jest iberystą i hiszpański zna świetnie a wywiad był w izraelskiej i24NEWS (międzynar. 24h, coś jak nasza TV Polonia) więc w Izraelu mało kto to obejrzy. W izralesiej TV by nie przszło

hańba PiSowi
PiS i jej medialne przybudowki próbują kazda kompromitacje i klęskę w relacjach z Żydami, największymi rasistami świata, nazywać sukcesem. Jak tak dalej pójdzie wszyscy będziemy obchodzić Chanuka

https://wpolityce.pl/swiat/438313-to-trzeba-zobaczyc-wazny-wywiad-marka-magierowskiego

To trzeba zobaczyć! Magierowski w izraelskiej telewizji prostuje nieprawdy nt. ustawy o IPN i przestrzega przed Rosją Putina. WIDEO

opublikowano: 16 marca · aktualizacja: 16 marca

Marek Magierowski udzielił wywiadu izraelskiej stacji telewizyjnej. Co ciekawe, rozmowa z ambasadorem RP w Izraelu przeprowadzona została w języku hiszpańskim.

Magierowski tłumaczy w wywiadzie jak wielkim zagrożeniem dla Polski, naszego regionu i całej Europy jest odradzający się rosyjski imperializm. Przypomina sprawę zajęcia Krymu czy inwazji na wschód Ukrainy.

Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, współtworzymy Unię. Wielu dziennikarzy zadają to samo pytanie: Jak wygląda polska polityka w stosunku do Unii Europejskiej? Nie! My jesteśmy w Unii Europejskiej. Staramy się kształtować politykę Unii Europejskiej w różnych obszarach, różnych sektorach, różnych aspektach

— powiedział.

Jednym z naszych priorytetów w ramach Unii Europejskiej są relacje naszymi najbliższymi sąsiadami, np. z Rosją. To nasz sąsiad, z którym raczej skomplikowane kontakty. Rosja jest jednym z największych eksporterów gazu i ropy. W pewnym sensie jesteśmy zależni od importu tych rzeczy z Rosji. Rosja prowadzi raczej agresywną politykę, np. w stosunku do Ukrainy. Doszło do zajęcia Krymu, jest też kwestia tego, co dzieje się na wschodzie tego kraju. To wszystko nas martwi

— tłumaczył.

Trudno jest nam wytłumaczyć naszym kolegom dyplomatom z innych państw, dlaczego jesteśmy tak zaniepokojeni. To próba przywrócenia rosyjskiego imperializmu. Rosja była Związkiem Sowieckim – państwem, które okupowało kraje Europy Centralnej, w tym Polskę. Formalnie odzyskaliśmy niepodległość po roku 1945. Ale przez 40 lat byliśmy pod sowieckim wpływem, nie byliśmy do końca wolni

— mówił Marek Magierowski.

Tłumaczy też na czym polega napięcie na linii polsko-izraelskiej i w jaki sposób zakłamywana jest polska historia czasów II Wojny Światowej. Mówi o powodach zmian w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej.

Powód był jasny. Przez wiele lat zagraniczne media pokazywały Polskę jako współpracownika Niemiec w czasie II wojny światowej i Holocaustu

— stwierdził.

Pomysł polegał na stworzeniu prawa, które pomoże w walce z taką narracją w skuteczniejszy sposób

— dodał.

Mam wrażenie, że ta ustawa została źle zrozumiana. Ludzie byli przekonani, że to prawo uniemożliwi swobodną dyskusję nt. Holocaustu, a także, że ludzie, którzy przeżyli Holocaust, którzy odwiedzają Polskę nie będą mogli opowiedzieć swojej historii. To absurd. Nie taka była intencja tej ustawy

— przekonywał ambasador RP w Izraelu.

mly/twitter

ola
Co pan Magierowski robil w Ameryce jak Polonia walczyla przeciw ustawie 447?

Wtf
Człowieka, a szczególnie polityka poznaje się po czynach nie po gadaniu, jakkolwiek native by brzmiał. Period

mis 122.106.63.*2 kwietnia
a co Magierowski powiedzial o447… pewnie jak Duda powie ze nie zapytali .zalosne spotykaja sie po katach w izralelu i konsultuja POLSKIE USTAWY. Nazwijmy nasz kraj ZYDOWSKIM

Pytek
Czy to ten sam imc Magierowski, ktory, gdy sie w USA wazyly losy 447, pojechal do USA zneutralizowac rozpaczliwy opror przyzwoitej czesci Polonii przeciwko temu barbarzynstwu?

@Pytek
tak, to ten sam imć Magierowski, na etacie Paljaka

nohood
co robi przedstawiciel państwa-polski we wrogim państwie okupującym palestynę?

PIS to dno dna
Magierowski tłumaczy, dlaczego żydzi byli przeciwni ustawie IPN. To naprawdę ciekawe, jak on widzi siebie i jak pojmuje swoją rolę.

Dede
Nic się w PIS nie zmienia w kwestii żydowskiej. Nadal się tłumaczą a przed polską opinią publiczną udają płomiennych obrońców polskiej racji stanu. Mimo, że na kolanach robią co każe jakaś Żorżeta.

ewdjk
Ustawa IPN była taka „Kto wbrew faktom…” czyli jeżeli ktoś by kłamał. I Żydzi to zablokowali, bo uważają, że wszystko co oni mówią to prawda.

Dziadek
Podstawowym BLEDEM byla rezygnacja z nowelizacji ustawy IPN. Bezczelnosc „narodu wybranego” przkracza wszelkie granice przyzwoitosci.

5 thoughts on “884 Kolejny ssuccess polskojęzycznego MSZ: Israel Katz nie zostanie wpisany na listę osób niepożądanych w Polsce

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/dziennikarz-deutsche-welle-polska-tworzyla-kolaborantow-jak-zaden-inny-kraj-w-europie/

  marvix @marvix:
  Okazało się, że gościu to żyd z Argentyny, nieuk totalny, który wie o historii tyle co … a jedwabne? Może nawet był na ostatniej konferencji antypolskiej, gdzie rozmawiali o ‚Nowej historii Polski’ zapraszając inteligentów pokroju Grossa, Grabowskiego. Widać, że żydzi kombinują jak nas zmusić do odszkodowań czytaj ‚skok na kasę żydowskich ofiar’ z WWII.

  https://wpolityce.pl/swiat/442031-dziennikarz-dw-w-polsce-cywile-zabijali-zydow-jak-nigdzie

  Asdft 31.0.47.*za 39 minut
  Przyznał w dyskusji że jest żydem, więc wszystko jasne. Pisze że jest też z Argentyny, tej do której uciekali niemieccy zbrodniarze. Resztę sobie wydedukujcie …

  tak pytam 83.31.158.*za 21 minut
  a tatuś pewnie w gestapo albo w SS?

  Pac@Pacgodzinę temu
  Potomek zbrodniarzy się odezwał. Niech lepiej zapyta swego ojca ilu Żydów on zamordował. Ten na pewno będzie miał się czym pochwalić.

  Polubienie

  • Adam 83.4.223.*za godzinę
   Martin Gak nie jest Niemcem. Jest Żydem pochodzącym z Argentyny. Sam to wyraźnie napisał. Proszę sprawdzić wszystkie wypowiedzi pana Gaka w tym tweecie. Pan Gadowski się kompromituje.Niestety.

   https://wpolityce.pl/media/442356-celna-riposta-gadowski-do-niemieckiego-dziennikarza

   Celna riposta! Gadowski do niemieckiego dziennikarza: „Potomek narodu morderców zarzuca Polakom winy własnego narodu”

   opublikowano: za 40 minut · aktualizacja: za 39 minut

   Witold Gadowski / autor: Fratria wPolityce.pl

   Kolejny niemiecki kłamca – skomentował dziennikarz Witold Gadowski haniebne i kłamliwe słowa niemieckiego dziennikarza Martina Gaka, który zarzucił, że Polacy wydali więcej kolaborantów niż inne kraje.

   Potomek narodu morderców zarzuca Polakom winy własnego narodu

   — napisał Witold Gadowski na Twitterze.

   Dziennikarz Deutsche Welle stwierdził również, że w Polsce „mamy perfekcyjne połączenie islamofobii z antysemityzmem bez Żydów”.

   CZYTAJ WIĘCEJ: Dziennikarz Deutsche Welle pluje na Polskę: Wyprodukowała więcej kolaborantów niż inne kraje Europy

   ems/Twitter

   Polubienie

 2. MarkoMarko
  Za to za tydzien z wielka pompa wplynie do Polski zaglowiec z Izraela. Taka madrosc wtapu na dzis.

  Tymczasowo@wPolin+5
  Niepotrzebne wrogie działania wobec Rosji. Za to antypolskich żydów wpuszczają, wydają dziesiątki tysięcy polskich paszportów i setki milionów złotych w prezencie. Tu nie wpuścili rosyjskich uczniów, za to wpuścili wojska USA z ich wrogim i bezprawnym act447.

  Okrągłostołowi obrońcy „ukraińskiego” Krymu… Po rozpadzie ZSRR nowoutworzona kraina powinna być ze 2 razy mniejsza. Należało naprawić zło wyrządzone w II WŚ – zabór polskiego Lwowa, ziem Wołynia i Małopolski Wschodniej.

  petreus
  szkoda, że tak zdecydowanych reakcji nie ma wobec agresywnej i opartej na kłamstwie polityki Izraela wobec Polski!!!

  https://wpolityce.pl/swiat/442428-rosyjski-zaglowiec-nie-wplynie-na-polskie-wody

  Wyraz sprzeciwu wobec agresywnej polityki Kremla. Premier zadecydował: Rosyjski żaglowiec nie wpłynie na polskie wody

  opublikowano: 3 minuty temu · aktualizacja: za 12 minut


  Rosyjski żaglowiec Siedow / autor: Youtube/daros wPolityce.pl

  Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego Polska odmówiła rosyjskiemu żaglowcowi „Siedow” wstępu na wody terytorialne naszego kraju – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Estonia nie wpuściła rosyjskiego żaglowca. Załoga obrała więc kurs na port w Gdyni. MSZ: „Monitorujemy sytuację”
  https://wpolityce.pl/swiat/442296-estonia-nie-wpuscila-rosyjskiego-zaglowca-teraz-gdynia

  Decyzją premiera jest to decyzja odmowna

  — powiedziała PAP Suwara, odnosząc się do sprawy rosyjskiego żaglowca. Aktualnie – jak dodała – następuje implementacja decyzji przez kapitanat Straży Granicznej w Gdyni.

  Uznajemy, że dopuszczenie żaglowca na wody terytorialne Polski byłoby sprzeczne z polityką poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy i nieuznawania aneksji Krymu

  — wyjaśniła rzeczniczka prasowa resortu dyplomacji.

  Według informacji podanych w czwartek przez agencję TASS żaglowiec szkolny „Siedow” nie został wpuszczony przez władze Estonii na wody terytorialne tego kraju i obrał kurs na port w Gdyni.

  MSZ Estonii wyjaśniło, że – według posiadanych przez nie danych – na pokładzie żaglowca znajdują się kursanci z Kerczeńskiego Państwowego Morskiego Uniwersytetu Technologicznego z okupowanego Krymu.

  „Estonia nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu i według nas wydanie pozwolenia statkowi szkolnemu przeczyłoby polityce nieuznawania aneksji Krymu”

  — napisał resort w komentarzu przytoczonym przez portal estońskiego nadawcy informacyjnego ERR.

  Jak zauważył portal, wpłynięcie „Siedowa” na estońskie wody terytorialne było planowane na 13-14 kwietnia, na kilka dni przed wizytą w Moskwie prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. Informacje o niewydaniu pozwolenia pojawiły się w środę. Ambasada Rosji w Tallinie określiła tę decyzję estońskich władz mianem „nieprzyjacielskiego aktu”.

  kpc/PAP

  PolakCiJa
  Czy nam to już kompletnie ODWALIŁO… !!! Po cholerę zaogniać stosunki w imię wątpliwej lojalności wobe zupełnie nielojalnego wobec nas sąsiada.. PiSiE – Opamiętaj się..!!

  hehe
  ale ekshumację w Treblince wstrzymacie bo tak każe nam USA, prawda fircyku?

  glob@glob
  A gdzież to mają uczyć się mieszkańcy Krymu, nawet ci którzy kochają Ukrainę nad życie? Na Krymie wszystko jest teraz rosyjskie, uniwersytety też, czy to się komuś podoba, czy nie. Czy jeśli Estończycy zwariowali, Polacy muszą iść ich śladem? Przecież nawet Józef Piłsudski studiował na rosyjskim uniwersytecie w Charkowie. Roman Dmowski co prawda szkolił się w Warszawie, ale był to rosyjski Cesarski Uniwersytet Warszawski. Czy polska młodzież w okresie zaborów powinna strajkować przez 123 lata, zanim łaskawie zasiądzie w szkolnych ławach? A poza tym, zdaje się, że Mierzeja Helska jeszcze nie została przekopana. Szykuje się zatem kilkuletnia blokada morska Elbląga. Polityka symbolicznych gestów już nie raz doprowadziła Polskę do katastrofy, lecz te katastrofy niczego nas nie nauczyły.

  mordechaj
  Jacek Kurski i Piotr Semka piszą już scenariusz dokumentalnej epopei o heroicznym Mateuszu Morawieckim, co sam odparł zdradziecki atak młodzieżowego żaglowca. Oczywiście po telefonie od Prezesa.

  Polubienie

 3. Tymczasowo@wPolin+5
  Nie będzie ekshumacji bo żydzi z USA zabronili!

  Yellow
  Właśnie ten Nierząd na którego czele stoi przedstawiciel narodu wybranego skapitulował bez walki. A przeciwko ekshumacji w Jedwabnem optowali prezes tej partii i pacynka Duda zwany ponoć Prezydentem.

  gb
  Ziobro zlecil ekshumacje, a Kaczor znow ja cofnal. Poddanie sie kolejny raz dyktatowi Zydow jest skandalemi w razacy sposob osmiesza rzadzaca ekipe, konsekwencja czego musi byc odplyw wlasnego elektoratu

  Shalom dziennikarze
  A jakiś powód czy przyczyna nie należy się wyjaśnienia tej sytuacji Polakom ? Jestesmy służacymi we własnym domu !? To nie naród tylko niewolnicza tluszcza. Czy dlatego telewizownia milczy ?!

  toni
  Napiszcie prawdę – nie będzie ekshumacji bo PIS boi się Żydów.

  vidi
  i co ten IPN będzie robił w dłuższej perspektywie.

  https://wprawo.pl/2019/04/12/amerykanie-pouczaja-polske-ekshumacje-w-treblince-tylko-za-zgoda-zydow/

  „15 kwietnia” w niczym by nie przeszkadzał, po tylu latach byłyby jedynie szczątki, kości. Nie ma powodu by prowadzić takie prace tylko przy niskich temperaturach.

  https://wpolityce.pl/historia/442430-nie-bedzie-ekshumacji-polskich-ofiar-w-treblince

  Nie będzie ekshumacji polskich ofiar niemieckiego obozu w Treblince! Miały rozpocząć się 15 kwietnia. Skąd taka decyzja?

  opublikowano: za 12 minut · aktualizacja: za 11 minut


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Zaplanowana w dniach od 15 do 30 kwietnia 2019 r. ekshumacja polskich ofiar niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków w Treblince I nie odbędzie się – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

  „Decyzję taką podjął Zastępca Prokuratora Generalnego Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wydając stosowne polecenie prokuratorowi prowadzącemu śledztwo

  —czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej (PK) przesłanym w piątek PAP.

  Jak wyjaśniono, decyzja jest podyktowana tym, że „zgodnie z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi z 1 grudnia 2001 r. ekshumacje zwłok i szczątków ludzkich są dopuszczalne do 15 kwietnia”.

  Zaplanowanych czynności procesowych nie da się przeprowadzić do tej daty, ponieważ prace na terenie niemieckiego niewolniczego Obozu Pracy dla Polaków Treblinka I zostały wyznaczone na obszarze obejmującym aż 5000 mkw. Nie sposób przy tym precyzyjnie określić liczby jam grobowych i ilości szczątków, które mogą zostać ujawnione i miałyby zostać ekshumowane

  — podano w komunikacie.

  Obóz Pracy w Treblince I został utworzony dla Polaków zarządzeniem niemieckiego gubernatora dystryktu warszawskiego Ludwiga Fischera z dnia 15 listopada 1941 r. i funkcjonował do 23 lipca 1944 r. Zajmował obszar 17 hektarów i był oddalony o 2 kilometry od Obozu Zgłady w Treblince II. Otoczony był ponad dwumetrowym ogrodzeniem z drutu kolczastego, w strategicznych punktach stały wieże wartownicze z karabinami maszynowymi. Na zewnątrz tego ogrodzenia rozciągnięto zwoje drutu kolczastego oraz ustawiono zapory przeciwczołgowe. Na bramie głównej obozu widniał napis „Arbeit macht frei”. Polscy więźniowie mieszkali w drewnianych barakach, spali na gołych deskach we własnych ubraniach. Załoga obozu składała się z kilkudziesięciu SS–manów i około 100 ukraińskich strażników, przeszkolonych uprzednio w ośrodku szkoleniowym SS w Trawnikach.

  Zsyłano tu polską ludność cywilną, początkowo mieszkańców powiatu sokołowskiego, później także pozostałych powiatów dystryktu warszawskiego. Polaków osadzano w obozie w odwecie za akcje zbrojne polskiego podziemia, nieprzestrzeganie godziny policyjnej, przejawy oporu wobec przedstawicieli władzy okupacyjnej. Sposobem stałego, „uzupełniania siły roboczej” było osadzanie w obozie osób zatrzymanych podczas łapanek i obław, organizowanych w miastach dystryktu warszawskiego, na szlakach kolejowych i pobliskich wioskach.

  Dużą grupę więźniów stanowili Polacy, którzy na czas nie oddali niemieckim władzom okupacyjnym wyznaczonych kontyngentów – przymusowych dostaw. Do obozu trafiali także Polacy z okolicznych miejscowości, dalsi krewni osób, które zostały rozstrzelane przez Niemców za udzielanie pomocy ukrywającym się Żydom lub jeńcom radzieckim, zbiegłym z obozu jenieckiego znajdującego się w okolicach Łochowa.

  W obozie przebywało jednorazowo od 1000 do 2000 polskich więźniów, którzy byli podzieleni na oddziały robocze. Najliczniejsza grupa Polaków pracowała w pobliskiej żwirowni, więźniowie pracowali też przy usypywaniu wałów przeciwpowodziowych nad rzeką Bug, przy pracach melioracyjnych, polegających na osuszaniu oraz przy pozyskiwaniu drewna. Niewolnicza praca trwała co najmniej przez 10 godzin dziennie, była skrajnie wyczerpująca, co powodowało, że już po kilku tygodniach polscy więźniowie popadali w osłabienie. Sytuacja ta sprzyjała powstawaniu chorób, które przy złym wyżywieniu powodowały liczne zgony.

  Przez Obóz Pracy w Treblince I przeszło co najmniej kilkanaście tysięcy Polaków, z których zdecydowana większość straciła życie na skutek egzekucji, głodu, wyczerpania, epidemii. W pobliskim lesie grzebano zwłoki zmarłych podczas ciężkich prac, rozstrzeliwano rannych i wycieńczonych, skazanych na śmierć za wykroczenia obozowe.

  Las przylegający do Obozu Pracy w Treblince I był miejscem straceń nie tylko więźniów obozu. W miejscu tym, na zarządzenie gubernatora dystryktu warszawskiego Ludwiga Fischera, dokonywano także egzekucji Polaków przywożonych z Warszawy i z Sokołowa Podlaskiego, w tym więźniów Pawiaka. Wśród zamordowanych w ten sposób osób było kilkunastu aresztowanych działaczy Stronnictwa Pracy, ludzi kultury, członków palestry, polskich działaczy oświatowych, nauczycieli, oficerów Wojska Polskiego m.in. poseł Stanisław Ratajczyk, krytyk literacki Stefan Essmanowski, redaktor miesięcznika „Teatr Ludowy” Jędrzej Cierniak, gen. Edward Szpakowski. Egzekucje wykonywano do ostatniej chwili funkcjonowania Obozu Pracy, tj. do końca lipca, a nawet pierwszych dni sierpnia 1944 r.

  kpc/PAP

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-ostrzegaja-polski-rzad-ekshumacje-w-treblince-tylko-po-konsultacjach-ze-srodowiskami-zydowskim/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/po-naciskach-usa-nie-bedzie-ekshumacji-w-treblince-podano-kuriozalne-wytlumaczenie/

  Polubienie

 4. kurzawa@kurzawa
  Amerykańscy Żydzi świadomie zabili swoich współbraci Żydów z Europy nie czyniąc nic aby ich ratować pomimo,że mieli tak wielkie możliwości ich uratowania.Żydowska krew na żydowskich rękach,sercach i w ich świadomości.

  Halo pani Greenspanowa!
  Amerykańscy Żydzi zioną nienawiścią nie tylko do Polaków ale i do niższych klas społecznych Żydostwa przebywającego na stałe poza USA Wiedzieli o Holokauście nie robili NIC i nie pozwalali nic robić

  Tofik
  Pis Świadomie ukręcił łeb sprawie, nie będzie żadnego ścigania żadnego obywatela USA. W sprawę był zamieszany vice Prezydent USA Mike Pompeo czy CIA. A to była robótka nie wypadek.

  \/banzafaktyipogladyH
  Dalej głosujcie na POPiS a będzie tylko gorzej.

  https://wpolityce.pl/polityka/441325-co-dalej-ze-sprawa-andrei-mitchell-sprawdz

  Słowa Mitchell o „polskim reżimie” przestępstwem? IPN: Wypowiedź nie jest zaprzeczeniem, że doszło do niemieckich zbrodni nazistowskich

  opublikowano: 5 kwietnia · aktualizacja: 5 kwietnia


  autor: Youtube.pl wPolityce.pl

  Wypowiedzi dziennikarki Andrei Mitchell nie można potraktować jako zaprzeczenie, że doszło do niemieckich zbrodni nazistowskich – napisał prok. IPN Marcin Gołębiewicz w odpowiedzi na zawiadomienie Kukiz‘15 ws. możliwości popełnienia przestępstwa w związku z jej wypowiedzią o „polskim reżimie”.

  Andrea Mitchell z telewizji MSNBC przeprowadziła w Warszawie wywiad z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem, który przebywał w lutym w Polsce na konferencji bliskowschodniej. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence’a i jego żony jest wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 r. Żydzi – jak powiedziała – „przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

  Po tych wypowiedziach wiceszef klubu Kukiz‘15 Tomasz Rzymkowski złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mitchell. Zdaniem Rzymkowskiego, amerykańska dziennikarka mogła popełnić przestępstwo z art. 133 Kodeksu karnego dotyczącego zniewagi narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej oraz art. 55 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który mówi o przypisywaniu narodowi polskiemu lub państwu polskiemu zbrodnie dokonane przez III Rzeszę Niemiecką.

  Ta wypowiedź – w naszej ocenie – spełnia dyspozycje przywołanych dwóch artykułów. Jest haniebną wypowiedzią, która zniesławia naród polski

  —podkreślił Rzymkowski.

  Apelujemy do organów państwa polskiego, do prokuratury, policji, do organów, które stoją na straży praworządności o bardzo szybką, zdecydowaną reakcje w tej sprawie. Nie może być tak, że będziemy na plucie na nasz naród mówić, że pada deszcz

  —powiedział wówczas poseł Kukiz‘15.

  Do zawiadomienia Rzymkowskiego odniósł się w piśmie prok. Marcin Gołębiewicz, kierujący pracami Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. Napisał, że po prawnej analizie zawiadomienia nie ma podstaw do wszczęcia i przeprowadzenia śledztwa o czyn z art. 55 ustawy o IPN. Prokurator zaznacza w piśmie, że po ostatniej nowelizacji ustawy o IPN, która weszła w życie 17 lipca 2018 r. „tego rodzaju zachowania nie są penalizowane”.

  Wypowiedzi Andrei Mitchell nie można potraktować jako zaprzeczenie, że doszło do niemieckich zbrodni nazistowskich, czyli czynów stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości oraz zbrodnie wojenne, popełnione w okresie II wojny światowej przez funkcjonariuszy państwa niemieckiego. Nie ulega wątpliwości, że jest ona przykładem bezpodstawnego i wbrew faktom sugerowania, czy nawet przypisywania Polsce i Polakom współodpowiedzialności za zbrodnie niemieckie, zbrodnie nazistowskie

  —podkreślono w piśmie.

  Rzymkowski został przy tym poinformowany, że IPN przekazał sprawę Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście, „ponieważ zgodnie z art. 45 ustawy o IPN tego rodzaju przestępstwa są poza właściwością rzeczową prokuratorów oddziałowych komisji”. „W tym zakresie uprawnione do zajęcia stanowiska procesowego są powszechne jednostki prokuratury” – zaznaczono.

  Na słowa Mitchell zareagowała też ambasada RP w USA.

  Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec

  —napisała polska ambasada na Twitterze.

  Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk ocenił słowa amerykańskiej dziennikarki jako „skandaliczne i szkalujące”.

  My oczekujemy w tej sprawie jednoznacznie przeprosin. To jest oczywiste. Jeżeli te przeprosiny i wycofanie się z tych skandalicznych słów nie padną, to będzie odpowiednia, adekwatna reakcja. Reakcja zdecydowana

  —zadeklarował.

  Mitchell przeprosiła za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Sformułowanie to określiła jako „niefortunną nieścisłość”.

  CZYTAJ TEŻ: Myślała, że wpis na Twitterze wystarczy? Prezes IPN: Przygotowaliśmy pozew cywilny ws. wypowiedzi A. Mitchell. Nie uznajemy jej sprostowania
  https://wpolityce.pl/polityka/435902-bedzie-reakcja-na-skandaliczne-slowa-andrei-mitchell

  Rzymkowski złoży zawiadomienie do prokuratury ws. słów Mitchell: Nie będziemy na plucie na nasz naród mówić, że pada deszcz
  https://wpolityce.pl/polityka/433952-mitchell-odpowie-za-swoje-skandaliczne-slowa

  Nie ma zgody na opluwanie Polski! Prezes IPN: Pozew za słowa o „polskim nazistowskim reżimie” będzie złożony w najbliższych dniach. WIDEO
  https://wpolityce.pl/polityka/435966-prezes-ipn-pozew-za-slowa-mitchell-w-najblizszych-dniach

  ann/PAP

  https://wpolityce.pl/historia/441697-sieci-polskie-zbrodnie-na-zydach-ktorych-nie-popelniono

  https://wpolityce.pl/polityka/441222-polscy-dyplomaci-odpowiadaja-na-tekst-szwajcarskiej-gazety

  https://wpolityce.pl/historia/441099-wystawa-intelligenzaktion-po-raz-pierwszy-w-niemczech

  https://wpolityce.pl/polityka/441720-wyborcza-broni-grabowskiego-strzelanie-do-naukowca

  https://wpolityce.pl/swiat/438313-to-trzeba-zobaczyc-wazny-wywiad-marka-magierowskiego

  https://wpolityce.pl/media/441304-pluralizm-w-polin-do-karnowskich-zadzwonic-nie-moge

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/sad-uchylil-sie-od-rozpatrywania-spraw-przeciw-dyrektorowi-muzeum-polin/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.