888 #STOP447 Ogólnopolski protest 11.05.2019 w Warszawie przeciw rozbójniczym roszczeniom chazarskim

#STOP447 Robert Bąkiewicz zaprasza na marsz | 11 maja WARSZAWA

Media Narodowe
Premiered Apr 12, 2019

W K
Jak mają być pieniądze dla budżetówki, skoro rząd postanowił spłacić 300 mld USD roszczeń za zorganizowanie przez Polaków zagłady Żydów? Tyle na początek, a potem się zobaczy. Minister Finansów nieprzypadkowo podała się do dymisji. Polacy, którzy nie chcą być niewolnikami jerozolimskiej szlachty, bez lasów, jezior, plaż i kopalin, powinni wziąć udział w demonstracji. To my! To my! Polacy! Nasze ulice, nasze kamienice! Tu jest Polska, a nie polin! Zdejmij jarmułkę, Kaczyński zdejmij jarmułkę, zdejmij jarmułkę, Kaczyński zdejmij jarmułkę! Wielki marsz 11.05.2019 r. w Warszawie jest dla Polaków, jak na razie, najważniejszą datą w XXI w.

Tomasz Mrowiński
Ta III RP już dawno jest niestety kolonią obcej diasporki !

Beata Nowacka
Witam szanownego polonistę! 😉 Kalkstein z pewnością z własnej i nieprzymuszonej woli owej jarmułki nie zdejmie. Trzeba będzie użyć siły w tym celu! To od nas zależy, czy to się dokona. Sądzę , że generalnie wszystkie rządowe jarmułki powinny spaść z głów sprzedawczyków i spłonąć w ofierze całopalnej ! Ku pokrzepieniu polskich serc.

Szczepan Miecznikowski
Brawo Panie Bąkiewcz Koniec oskarżenia Polski przez żydów Będę 11 maja w Warszawie. Głosujmy na Konfederację żeby zmienić Rząd Kocham moją Ojczyznę 🇵🇱🇵🇱🇵🇱❤️

Ultima Thule
3 days ago
Oto nasze cele:
1. Odzyskać kontrolę nad POLITYKĄ HISTORYCZNĄ w Polsce oraz na świecie.
2. Odzyskać suwerenność nad terytorium Polski, na którym znajdują się byłe obozy koncentracyjne.
3. Zaprzestać celebrowania żydowskich uroczystości przez przedstawicieli polskich władz centralnych i samorządowych (np. palenie świec itp.)
4. Wymusić na władzach USA odcięcie się od bezprawnych roszczeń rozbójniczych organizacji żydowskich w USA.
5. Usunąć z wszelkich zapisów prawnych termin „antysemityzm”.
6. Zakazać wycieczek młodzieży żydowskiej do Polski dopóki nie zostanie przerwana propaganda anty-polska w szkołach w Izraelu.
7. Zakazać propagowania na terenie polski symboli zbrodniczych (sierp i młot, banderyzm itp.)

Co jeszcze dopisać do tej listy ?

p.s. i na przyszłość: nie może być tak, że ktoś może bezkarnie atakować Polskę, a my mamy się jedynie bronić. Czas, aby każdy atakujący DZIESIĘĆ RAZY się zastanowił, czy nas atakować, zanim cokolwiek piśnie przeciwko Polsce.

Żarty się skończyły, czas na ogólnopolski protest #STOP447

Media Narodowe
Streamed live on Apr 4, 2019

…..


Protest pod konsulatem Izraela w Nowym Jorku. Źr. Twitter/Paweł Żochowski (screan)

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/w-warszawie-odbedzie-sie-manifestacja-przeciw-roszczeniom-srodowisk-zydowskich/

W WARSZAWIE ODBĘDZIE SIĘ MANIFESTACJA PRZECIW ROSZCZENIOM ŚRODOWISK ŻYDOWSKICH

4 kwietnia 2019/0 Komentarze/w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia /Przez Redakcja

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiada zorganizowanie 11 maja manifestacji obliczonej na zmobilizowanie władz Polski by przeciwdziałały dążeniom środowisk żydowskich USA.

Publicysta Mediów Narodowych, związany niegdyś z Obozem narodowo-Radykalnym, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz od tygodni prowadzi kampanię w sprawie przyjętej w zeszłym roku przez Kongres USA ustawy zwanej ustawą nr 447. Ustawa ta zobowiązuje Departament Stanu do corocznego raportowania w jaki sposób przyczynił się do wsparcia amerykańskich organizacji żydowskich wysuwających roszczenia do tak zwanego „mienia bezspadkowego”. W ten sposób określane jest w USA dawne mienie obywateli II RP narodowości żydowskiej, którzy zginęli bezpotomnie w czasie drugiej wojny światowej. Organizacje żydowskie z tego kraju roszczą sobie prawo do odszkodowania za tę własność.

Środowisko Bąkiewicza do tej pory zajmowało się informowaniem o zagrożeniu powodowanym przez amerykańską ustawę w Mediach Narodowych, a także organizując doraźne punkty informacyjne w różnych miejscowościach w Polsce, gdzie wolontariusze rozdawali ulotki poświęcone problemowi w ramach kampanii #NieDlaRoszczeń. Jednak prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości uznał takie środki za niewystarczające. Konstatując bierność polskich władz, które nie występują publicznie ani przeciw ustawie 447, ani przeciw żądaniom organizacji żydowskich wezwał do wyjścia na ulice.

W czasie czwartkowej konferencji prasowej Bąkiewicz stwierdził, że rząd PiS „stoi z boku” i „nie wspiera” działań społecznych kontestujących ustawę 447. Wyraził przekonanie, że planowana przez niego „manifestacja obudzi Polaków tutaj mieszkających, w kraju”, będzie „symbolem solidarności” z Polonią z USA, która urządziła niedawno manifestacje przeciw ustawie, a także „będzie pewnym przekazem dla rządu Stanów Zjednoczonych”.

Zapowiadając zorganizowanie 11 maja w Warszawie marszu protestacyjnego Bąkiewicz zadeklarował – ” Nie możemy się zgodzić na to żeby Polska płaciła organizacjom diaspory żydowskiej za tzw. mienie bezspadkowe. Przejdziemy głównymi ulicami stolicy, liczymy na wysoką frekwencję”. Jak dodał inny działacz zaangażowany w kampanię, Tomasz Kalinowski – „Nasz rząd musi wiedzieć, że Polacy nie zgodzą się na wypłacanie roszczeń międzynarodowym organizacjom żydowskim”.

Czytaj także: Sakiewicz krytykuje protesty przeciw ustawie 447

medianarodowe.com/kresy.pl

…..


Tomasz Rzymkowski, Stanisław Tyszka, Józef Brynkus. Fot. youtube

lp @lp:
To że Kuchciński na samą myśl o tym popuścił ze strachu w gacie nie dziwi, wszak jest to najmarniejsza miernota ze wszystkich marszałków tzw. III RP. Ale Panowie z Kukiza’15 , Wy nie odpuszczajcie i naciskajcie jak najmocniej aby o sprawie zrobiło się głośno i łże media nie mogły jej pominąć. Niech jak najwięcej ludzi ma świadomość co szykują „polskie” elity władzy. To będzie duża wartość dodana do waszego posłowania bo że pisy nabiorą wody w usta i nic nie przegłosują to pewne, wszak co znaczy dla nich wstawanie z kolan pokazali już wystarczająco!

jwu @jwu:
A jaka masz gwarancję ,że te spłaty nie są już realizowane ? I stąd ,by nie wyjść na przysłowiowego głupa i żeby nam tego nie przypomniano, knebluje się taką i podobne inicjatywy ? Wracając do wymienionego na wstępie ,być może i taki jest ? Ale czytałem ,o jego innych walorach ?

janusz123 @janusz123:
PIS jak widzi, czy slyszy USrael ma pelne pampersy gnoju i smrodu. A na honor, odwage, patriotyzm czy godnosc u tych kanali szanse sa mniejsze od zera.

Kojoto @Kojoto:
mienie żydów zaostało zrabowane przez Niemców, a to które nie zostało – pozostało w ZSRR. A nawet gdyby cokolwiek zostało na terenie Polski, to Polacy stracili niepomiernie więcej jako Naród. Żydzi dostali wtedy swoje państwo, a Polacy je stracili i do tej pory nie odzyskali…

jaro7 @jaro7:
Kukiz15 robi to pod publiczkę ,obudzili się przed wyborami ,i zobaczyli że Konfederacja im zagraża. Dlaczego w tv do których sa zapraszani ani słowa o tym nie mówią .Dzisiaj ogladałem ‚kawa na ławę’ i Kukiz nie poruszył tego tematu, choć pisowcy poruszali te które im sa wygodne. Dlatego zagłosuje na Konfederację.

lp @lp:
To fakt ale lepiej późno niż wcale. Co do Konfederacj to faktycznie jest marginalizowana a raczej wręcz przemilczana przez tvp i pozostałych dużych nadawców. Boją się prawdy…

Roman1 @Roman1:
Kiedy Polska znowu odzyska niepodległość?

https://kresy.pl/wydarzenia/tyszka-marszalek-sejmu-nie-dopuscil-do-rozpatrywania-uchwaly-ws-ustawy-447-bo-kwestia-jest-delikatna-i-musi-zasiegnac-opinii-msz/

TYSZKA: MARSZAŁEK SEJMU NIE DOPUŚCIŁ DO ROZPATRYWANIA UCHWAŁY WS. USTAWY 447, BO „KWESTIA JEST DELIKATNA I MUSI ZASIĘGNĄĆ OPINII MSZ”

12 kwietnia 2019/10 komentarzy/w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia /Przez Marek Trojan

Wzywamy rząd do przedstawienia USA i Izraelowi bardzo wyraźnego stanowiska Polski, że roszczenia za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu są całkowicie bezprawne i bezpodstawne – mówił wicemarszałek Stanisław Tyszka (K’15). Dodał, że Marszałek Sejmu nie dopuścił do rozpatrywania projektu uchwały w tej sprawie, twierdząc, że sprawa jest delikatna i musi zasięgnąć opinii MSZ.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pawła Kukiza, w czwartek klub Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt uchwały ws. amerykańskiej ustawy S.447, o tzw. restytucji mienia żydowskiego.

„Sejm RP zobowiązuje Radę Ministrów do oficjalnego poinformowania Stanów Zjednoczonych i Izraela, że Polska nigdy nie pokryje żadnych roszczeń za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu” –czytamy w treści projektu uchwały.

Wicemarszałek Sejmu z ramienia K’15 Stanisław Tyszka powiedział, że „w żadnym porządku prawnym nie istnieje taka instytucja jak zaspokajanie roszczeń, odszkodowań za mienie bezspadkowe”. Podkreślił, że takie mienie przechodzi na własność państwa.

– Wzywamy rząd do przedstawienia Stanom Zjednoczonym i Izraelowi bardzo wyraźnego stanowiska Polski – powiedział Tyszka podczas konferencji prasowej, przypominając o słowach szefa Departamentu Stanu USA, Mike’a Pompeo, który przy okazji antyirańskiej konferencji w Warszawie wezwał Polskę do poczynienia postępów ws. „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu. – Roszczenia te są całkowicie bezprawne i bezpodstawne, nie tylko w naszym porządku prawnym. Chcemy jasnego stanowiska, że nigdy nie zostaną zaspokojone z pieniędzy polskich podatników.

Przeczytaj: Mosbacher podtrzymuje apel Pompeo ws. restytucji mienia żydowskiego

Czytaj również: Mosbacher o kwestii roszczeń żydowskich: Pompeo wyraził się jasno w tej sprawie

Ponadto, K’15 wzywa rząd do jak najszybszego przedstawienia kompleksowego projektu ustawy reprywatyzacyjnej, mającej zapewnić częściowe odszkodowania, ale tylko prawowitym właścicielom. – Bez tego procesy dzikiej reprywatyzacji (…) będą kontynuowane. One trwają cały czas, w całej Polsce – zaznaczył Tyszka. Wyjaśnił też, że sprawa ta jest pilna z tego powodu, że przyjęta przez Kongres USA ustawa wyznacza sekretarzowi stanu terminy domagania się od państw europejskich informacji o tym, w jaki sposób uregulowały kwestie mienia bezspadkowego. Dodał też, że K’15 jest pod wrażeniem protestów amerykańskiej Polonii przeciwko ustawie 447.

Tyszka ujawnił też, jak przedstawiciele PiS zareagowali na projekt uchwały Sejmu ws. ustawy 447, podczas czwartkowego Prezydium Sejmu:

– Pan Marszałek [Marek Kuchciński – red.] nie dopuścił do rozpatrywania jej na tym posiedzeniu, mówiąc, że kwestia jest delikatna i musi zasięgnąć opinii MSZ. Mam nadzieję, że ta opinia pojawi się jak najszybciej, żebyśmy na tym posiedzeniu Sejmu albo na jego kontynuacji 25 kwietnia mogli się tym zająć. (…) Dość polityki zagranicznej prowadzonej na kolanach!

– Uchwała jest pilna i potrzebna. Stanowisko rządu było do tej pory bardzo niejasne. Przedstawiciele Polonii Amerykańskiej wręcz oskarżali rząd Polski o zaniechanie w tym zakresie. Oczekujemy rzetelnego i jednoznacznego stanowiska ze strony polskich władz – mówił poseł prof. Józef Brynkus z K’15.

Przeczytaj: Polonia w USA protestowała przeciw ustawie o roszczeniach żydowskich [+FOTO/+VIDEO]

Czytaj także: Sakiewicz krytykuje protesty przeciwko ustawie 447

– Polonia amerykańska jak zwykle nie zawiodła Państwa i narodu polskiego, dziękujemy za masowe zaangażowanie w akcję protestacyjną. Dzięki temu amerykańska administracja i opinia publiczna usłyszała głos Polski – mówił poseł Tomasz Rzymkowski. Wyjaśnił, że Polska od 1000 lat należy do zachodniego kręgu cywilizacyjnego, w którym majątek, gdy nie ma prawowitych spadkobierców, przechodzi na skarb państwa. – Nie ma takiej instytucji, jak restytucja mienia bezspadkowego. Stawiamy sprzeciw, wobec tego typu roszczeń i tego samego oczekujemy od polskiego rządu.

Wczoraj rano na antenie RMF FM, Paweł Kukiz zapowiadał złożenie projektu uchwały, „żeby rząd Polski koniecznie się sprzeciwił [ustawie 447 – red.], że roszczenia z tytułu mienia bezspadkowego dla Żydów zostały załatwione”.

Dodajmy, że prowadzący rozmowę red. Robert Mazurek słuchał odczytywanego przez Kukiza tekstu projektu uchwały z pewnym rozbawieniem i pytał, czy jakakolwiek większość sejmowa w Polsce zgodziłaby się przegłosować „coś takiego”, bagatelizując przy tym całą sprawę: – Przecież to jest znakomity pomysł, żeby wywołać jakąś kolejną awanturę z Izraelem, zupełnie niepotrzebną i zupełnie o nic.

– Jasne! Pewnie, że niepotrzebne. My mamy ogon podkulić. Powiedzieć: „tak, zapłacimy do bezspadkowe” – ironizował Kukiz. – Nie! Jeżeli nie będzie oficjalnego stanowiska rządu polskiego, to zawsze mogą powiedzieć: „przecież wyście się nie sprzeciwiali!

Red. Mazurek twierdził, że można tę sprawę załatwić na wiele innych sposobów, a Kukiz wybiera niewłaściwy. Polityk odpowiedział, jak można coś inaczej załatwić z takimi politykami, jak Benjamin Netanjahu. – Musi być oficjalne stanowisko rządu, że nie będziemy… – mówił Kukiz, jednak Mazurek przerwał mu, w żartobliwym tonie wyraźnie sugerując naiwność myślenia polityka. Na tym rozmowa się zakończyła.

Przypomnijmy, że 9. maja 2018 roku prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), obecnie obowiązującą jako federalne prawo o numerze 115-171, dotyczące zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły na własność samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany. Jak pisało RMF FM, państwa opóźniające się ze zwrotem mienia „mogą znaleźć się na cenzurowanym”.

Przeciwnicy ustawy przypominają , że przedmiotem roszczeń są nieruchomości i inne aktywa pozostawione bezpotomnie i bezspadkowo przez obywateli Polski narodowości żydowskiej, zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Podkreślają, że faktycznie roszczenia te zostały już zaspokojone poprzez nadzwyczajną niemiecko-izraelską umowę międzynarodową z 1952 roku, a także przez umowy indemnizacyjne pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, Wielka Brytanią, Francją, Kanadą i szeregiem innym krajów. Podkreśla się też, że „amerykańskie żydowskie organizacje roszczeniowe nie są i nigdy nie były prawnymi spadkobiercami obywateli II R.P. narodowości żydowskiej, ani jakichkolwiek innych podmiotów prawnych działających w Polsce przed II wojna światową”.

Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/ani-grosza-odszkodowan-za-mienie-bezspadkowe-kukiz-przedstawia-projekt-uchwaly-sejmu-ws-ustawy-447/

https://kresy.pl/wydarzenia/usa-ostrzegaja-polski-rzad-ekshumacje-w-treblince-tylko-po-konsultacjach-ze-srodowiskami-zydowskim/

…..


Tomasz Sakiewicz, fot. Elekes Andor/Wikipedia.org

vader213 @vader213:
Ten otyły banderowski gad, powinien sobie zbadać cukier, bo wygląda jak knur, po drugie, próbuje zgasić polskie lobby w USA, co jest czynem haniebnym.

janusz123 @janusz123:
bandersynek bardziej neo-banderowski niz Bandera i Szuchewicz razem wzieci

jwu @jwu:
Jestem za protestami .Ale wyłącznie dlatego ,żeby uświadomić Polakom czego oczekuje się od Polski, i co nam grozi? Bez tych protestów (przy milczącej postawie rządu), do tej pory 90% Polaków nie wiedziałoby co to jest mienie bezspadkowe ,act 447 i ile pieniędzy żądają od Polski środowiska żydowskie? A czy te protesty zatrzymają ten proces (który ,być może już się zaczął), czas pokaże ?

zefir @zefir:
Wg Sakiewicza by przekonać Amerykańców i ich Żydów Polacy i Polonia nie powinni przeciw ustawie 447 protestować, tylko plackiem przed żydostwem leżeć i ustawie sprzyjać-taka to „polskość” Gazety Polskiej i jej obrzydliwego naczelnego.

UPAdlina @UPAdlina:
Nie na darmo ta anty-polska chachłata wsza dostała odznaczenie od banderowskiej sbu.

vader213 @vader213:
Ten banderowski australopitek powiedział, że 1 000 000 000 000 zł są „jakimiś tam pieniędzmi” trzy letnie PKB są dla upowskiego jaskiniowca „jakimiś”

Kojoto @Kojoto:
Co za parszywy krętacz: „pokazuje raczej słabość niż siłę. Czyli wbrew swoim środowiskom, a nawet je atakując” – powiedział wbrew środowiskom Polonijnym i je atakując, i od razu zarzucił to samej Polonii, jeszcze usiłując zmarginalizować Ruch Narodowy i Pobudkę, czyli twórców Konfederacji. Ta gnida musi zostać rozliczona ze swoich nikczemności.

Antysejsmita @Antysejsmita:
Banderowska kanalia SSakewycz 🙂

https://kresy.pl/wydarzenia/sakiewicz-krytykuje-protesty-przeciwko-ustawie-447

SAKIEWICZ KRYTYKUJE PROTESTY PRZECIWKO USTAWIE 447

3 kwietnia 2019/8 komentarzy/w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia /Przez Marek Trojan

Protestów przeciwko ustawie 447 nie należy organizować, bo to pokazuje raczej słabość niż siłę. Organizowanie pikiety, podczas której mocniej atakuje się polski rząd i „Gazetę Polską” niż samą ustawę nie pomaga i daje paliwo Kongresowi czy Żydom amerykańskim do tego, żeby nam dokręcić śrubę – twierdzi redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, który obecnie przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie m.in. brał udział w otwarciu Klubu Gazety Polskiej w Detroit, był pytany na antenie Radia Wnet o ostatnie duże protesty amerykańskiej Polonii przeciwko ustawie 447 o tzw. restytucji mienia żydowskiego. Przyznał, że przeciwko tej ustawie „są chyba wszyscy Polacy w Polsce i za granicą”, a także polscy Żydzi. Tłumaczył, że część z nich, która ma jakiejś realne roszczenia spadkowe, może zostać z tego ograbiona. Według niego także niektórzy Żydzi z USA nie są z tej ustawy zadowoleni, gdyż ich zdaniem jest ona „bezzębna” i pozbawiona mocy sprawczej.

PRZECZYTAJ I ZOBACZ: Polonia w USA protestowała przeciw ustawie o roszczeniach żydowskich [+FOTO/+VIDEO]

– Tak naprawdę, ta ustawa jest metodą skłócania Polaków z Amerykanami i ma niewiele wspólnego z relacjami polsko- żydowskimi – mówił Sakiewicz w rozmowie opublikowanej w środę. Dodał, że „to ostatnio się dzieje”. Natomiast protesty przeciwko tej ustawie to jego zdaniem osobna kwestia.

– Tak naprawdę, ta ustawa jest metodą skłócania Polaków z Amerykanami i ma niewiele wspólnego z relacjami polsko- żydowskimi – mówił Sakiewicz w rozmowie opublikowanej w środę. Dodał, że „to ostatnio się dzieje”. Natomiast protesty przeciwko tej ustawie to jego zdaniem osobna kwestia.

– Głównym organizatorem protestów są środowiska związane z Grzegorzem Braunem i narodowcami. Większość Polonii nie została nawet do tych protestów zaproszona – twierdził szef Gazety Polskiej. Dodał, że wyjątkiem było Chicago, „gdzie do protestu dołączył Klub Gazety Polskiej”. – Jednak generalnie to były bardzo nieduże grupy.

Sakiewicz skrytykował organizowanie protestów przeciwko ustawie 447 w takiej formule:

– Tak protestów nie należy organizować, bo to pokazuje raczej słabość niż siłę. Czyli wbrew swoim środowiskom, a nawet je atakując, organizowanie pikiety nie pokazuje siły. Na pewno nie przekonało to ani ustawodawcy amerykańskiego, ani Żydów do zmiany stanowiska.

Na pytanie, jak w takim razie Polacy powinni protestować przeciwko tej skandalicznej ustawie, Sakiewicz odparł, że „najważniejsze jest mówienie prawdy o II wojnie światowej, kto był katem, a kto ofiarą”. – To jest najistotniejsze, a nie przyjmowanie narracji, że Polacy są winni tak samo jak Niemcy. (…) Po drugie, bardzo trudno byłoby zmienić tę ustawę w Kongresie amerykańskim, więc należy doprowadzić do tej sytuacji, która jest obecnie. Czyli, (…) że nie daliśmy ani grosza i nie damy ani grosza – mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. Jego zdaniem, odkąd ustawa ta obowiązuje środowiskom zainteresowanym nic nie udało się uzyskać. Zaznaczył, że „realnym niebezpieczeństwem” jest krytykowanie w tym kontekście polityki rządu względem USA i działań Waszyngtonu:

– Realne niebezpieczeństwo jest takie, że wraz z protestami przeciwko tej ustawie pojawiają się np. protesty przeciwko obecności wojsk amerykańskich, co już pachnie bardzo silną ingerencją Rosji w ten spór. Musimy tego unikać. Podstawowym złem tej ustawy jest możliwość skłócania Polaków z Amerykanami, a nie to, czy ktoś odzyska jakieś pieniądze, bo nie odzyska.

– W USA widać, że grupy radykalnie antypisowskie, ale z prawej strony, naprawdę ultranarodowe, nie takie jak endecy w Polsce, głoszące takie hasła, których już nie chcę cytować, mają tu pewne poparcie, kilka procent Polonii. Natomiast większość Polonii bardzo mocno stoi z boku – mówił Sakiewicz. Dodał, że chciałby włączyć większą liczbę Polaków z USA do działania, ale w ramach „jednego głosu”, żeby „nie rozbijać Polonii”.

– Organizowanie pikiety, podczas której mocniej atakuje się polski rząd, „Gazetę Polską” czy środowiska prawicowe, niż samą ustawę, nie pomaga. (…) To bardzo słabo służy Polsce i daje paliwo Kongresowi czy Żydom amerykańskim do tego, żeby nam dokręcić śrubę. To dokładnie askuteczny sposób na walkę z tą ustawą – powiedział Sakiewicz.

Przeczytaj: Kto się nie zgadza z Tomaszem Sakiewiczem – ten nie jest godzien miana Polaka

Zobacz także: Sakiewicz: Kaczyński i Netanjahu powinni dostać pokojowego Nobla

Dodał, że dość często przy okazji tych protestów spotykał się z krytyką obecności wojskowej USA w Polsce, choć jednocześnie zaznaczał, że „jest to zdecydowana mniejszość” oraz „środowiska ultraprawicowe”, podobne do związanych w Polsce z Grzegorzem Braunem „czy niektórymi grupami narodowców”.

Przeczytaj: „Gazeta Polska” wzywa do wycofania poparcia Polski dla polskiej partii na Litwie

Czytaj również: Tomasz Sakiewicz postuluje zdradę litewskich Polaków

Wypowiedzi Sakiewicza skomentował na Twitterze poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego i kandydat Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jak wcześniej podawaliśmy, organizatorami protestów przeciwko ustawie 447 w USA były: Komitet Ochrony Pomnika Katynskiego i Obiektow Historycznych (New Jersey), Polish American Strategic Initiative, Narodowe Sily Zbrojne Nowe Pokolenie (Chicago, Illinois), Polish Heritage Council of North America, Inc. (New York) oraz Polish American Congress of Southern California (California). Według Polskiego Radia 24 od akcji dystansował się Kongres Polonii Amerykańskiej, którego prezes Frank Spula uważa, że ustawę należy poprawić w amerykańskim parlamencie a nie przeciw niej protestować na ulicach. Kongres Polonii Amerykańskiej przygotowuje projekt poprawki, która ma wykreślić Polskę z listy państw wymienionych w ustawie.

Przypomnijmy, że 9. maja 2018 roku prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), obecnie obowiązującą jako federalne prawo o numerze 115-171, dotyczące zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły na własność samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany. Jak pisało RMF FM, państwa opóźniające się ze zwrotem mienia „mogą znaleźć się na cenzurowanym”.

Przeciwnicy ustawy przypominają , że przedmiotem roszczeń są nieruchomości i inne aktywa pozostawione bezpotomnie i bezspadkowo przez obywateli Polski narodowości żydowskiej, zamordowanych w czasie II wojny światowej przez Niemców. Podkreślają, że faktycznie roszczenia te zostały już zaspokojone poprzez nadzwyczajną niemiecko-izraelską umowę międzynarodową z 1952 roku, a także przez umowy indemnizacyjne pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, Wielka Brytanią, Francją, Kanadą i szeregiem innym krajów. Podkreśla się też, że „amerykańskie żydowskie organizacje roszczeniowe nie są i nigdy nie były prawnymi spadkobiercami obywateli II R.P. narodowości żydowskiej, ani jakichkolwiek innych podmiotów prawnych działających w Polsce przed II wojna światową”.

Zobacz również: Neobanderowcy uświetnią promocję książki Sakiewicza w Kijowie. On sam pomylony z Michnikiem

Radio Wnet / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/netanjahu-znow-leci-do-moskwy-na-spotkanie-z-putinem-tuz-przed-wyborami-w-izraelu/

https://wpolityce.pl/swiat/441245-pilecki-lem-i-wiedzmin-na-prezentacji-dla-izraelczykow

Lulek 193.102.79.*4 godziny temu
Ten artykuł to objaw postawy wobec Izraela. „Jesteśmy tacy cudiwni a wy nas nie kochacie”… Żałosne

17 thoughts on “888 #STOP447 Ogólnopolski protest 11.05.2019 w Warszawie przeciw rozbójniczym roszczeniom chazarskim

 1. Policja przesłuchuje narodowców! Ktoś boi się kampanii przeciwko żydowskim roszczeniom? R. Bąkiewicz

  wRealu24.pl
  Streamed live 22 hours ago

  Damian Miotk
  Powtarzam jeszcze raz to nie jest polski rząd to jest niemiecko amerykański rząd polskojęzyczny A to jest zajebista różnica jeszcze żyć do tego dołączają Przepraszam bardzo No bo skoro tak wszystko ten rzekomy polski rząd robi dla Amerykanów Żydów Niemców No to jaki to jest kurwa rząd nie robi nic dla Polaków Oj przepraszam podatki podnosi Polakom i dodaje więcej podatków to robi ten rząd trzeba wziąć w końcu widły i wygrać te kurwy tam gdzie oni chcą być czyli do Niemców do Ameryki do Jerozolimy niech sobie idą tam proste tam będą wśród swoich

  Damian Miotk
  Panowie i panie tak pomału nie zacznijmy od tego że te reperacje to jest akcja z 1989 roku Żydów tak jak chyba pan Michalkiewicz powiedział czyli w ciągu 30 lat Żydzi mieli dostać od nas reperacje nieistniejące reperacje w imaginova na nas cała nagonka jest na nas jesteś skazana to jest długoterminowa akcja Żydów żeby zbluzgać Polskę i Polaków zrównać z gównem i wytępić od nas te pieniądze pod żadnym pozorem nie można dawać im ani pieniędzy ani ziemi Niech chamy wypierdala ją tam gdzie ich miejsce czyli do Ameryki tam niech siedzą mało Żydom Pomagamy w Polsce mało w Izraelu mało dbamy o cmentarzy o muzeach żydowskiej nie polskie tylko żydowskie bo polskie są zaniedbane ile przez tych przez te lata pieniędzy poszło na ich muzea ich cmentarze ich pamięć Żydów Polskich Żydów Oczywiście mówię nie amerykańskich Żydów bo te cwele amerykańskie to w niczym nie pomogli nam a jeszcze chcą kurwa okraść nas

  Polubienie

 2. Pingback: 181 SKRiBH 888 #STOP447 Ogólnopolski protest 11.05.2019 w Warszawie przeciw rozbójniczym roszczeniom chazarskim | SKRBH

 3. Krótko i na temat:
  Śzydzi otrzymali możliwość osiedlenia się na ziemiach Polskich tylko i wyłącznie dlatego, że mieli służyć Koronie Polski! Warunków Umowy nie dopełnili i podstępnie oddali Nas pod zabory, okupacje!, kolaborowali od początku, przyjmowali w karczmach Szwedów, i najeźdźców, zawsze mówili, że nie są Polakami.
  Rachunek za 700 lat – Polska powinna napisać: Polskiego Życia i Duszy co ją na śmierć wydali – nie da się wycenić ale lata niewoli i utraty dóbr tak:
  699 000 000 000 000 dolarów powinni zapłacić ODSZKODOWANIA! i WON na księżyc – ups zapomniałem Księżyc też ich nie chce!

  Polubienie

 4. kazioo
  Dlaczego w Polsce takie indywiduum jak ten piosenkarz ma prawo coś tam gęgać? Czemu osobnik o podobnych poglądach jest utrzymywany z polskich podatków? On mówi mową nienawiści.

  https://wpolityce.pl/polityka/443323-prof-spiewak-atakuje-jakiego-niech-bedzie-po-jego-trupie

  Żydowskie roszczenia? Prof. Śpiewak atakuje Jakiego: „Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Prof. Paweł Śpiewak, Patryk Jaki / autor: Fratria wPolityce.pl

  Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan – tak prof. Paweł Śpiewak odpowiedział na słowa Patryka Jakiego, że nigdy nie zgodzi się na roszczenia dotyczące majtków pożydowskich.

  Po moim trupie

  — powiedział wiceminister Patryk Jaki o roszczeniach do majątków pożydowskich w RMF FM. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaki bez ogródek o ustawie 447: Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić organizacjom żydowskim, to chcę powiedzieć: po moim trupie!

  Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan

  — powiedział prof. Śpiewak w programie „Tłit” w portalu wp.pl.

  Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego zarzucił wiceministrowi sprawiedliwości nieznajomość prawa.

  To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje?

  — stwierdził dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności. Minister Jaki mógłby odejść od polityki, pójść się pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć porządne wykształcenie

  — kontynuował Śpiewak.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  NASZ WYWIAD. Patryk Jaki: „Polska ratowała Żydów na tyle ile potrafiła, a nam i tak przypisuje się rolę państwa kolaborującego”

  NASZ WYWIAD. Waszczykowski: Nie możemy się zgodzić na żądania ustawy 447. To nie jest polskie, ani międzynarodowe prawo

  NASZ WYWIAD. Wiceminister MSZ odpowiada Michalkiewiczowi ws. ustawy 447: Stanowisko rządu jest niezmienne

  ems/wp.pl

  Diego
  My wiemy że mordowanie Polaków to dla was nie nowość, przecież NKWD to wasza działka.

  Pan Cernikm
  Niech pan Śpiewak nie ściemnia o potomkach – tu chodzi o mienie osób którzy zmarli bez pozostawiania nie tylko potomków ale w ogóle bez żadnych prawnych spadkobierców. Manipulacja ?

  Pinia
  Jest dokładnie odwrotnie; kogo interesuje jakiś mosiek o nazwisku Śpiewak? Kim on jest, że w ogóle przytacza się jego opinie?

  Gość
  Prawdziwe żydostwo.

  gość
  A ja bym wolał jednak „po trupach” żydów, jak Sänger, Berman, Bucholtz, Langman czy Grundman niż Jakiego. Mnie oni nie interesują, choć „trują” polskie powietrze.

  Polubienie

  • Tom
   A dlaczego niby Polacy mieli ryzykować swoim życiem w czasie okupacji żeby ratować jakichś obcych którzy ich szczerze nienawidzą? Okupacja to rządy okupanta a nie opieka i utrzymywanie obcych

   wszystko wyśpiewam
   Sprawa prosta do wyjaśnienia – Żyd szmalcownik, Żyd policjant z Jüdischer Ordnungsdienst,czy Żyd kolaborant na okupowanych w czasie II WŚ ziemiach polskich to dla Śpiewaka POLAK. A było tego sporo.

   Populista
   A może coś o bogatych i bezpiecznych Żydach w USA i ich pomocy dla europejskich Żydów mordowanych w obozach koncentracyjnych.

   w
   duza czesc zydów nie umiała po Polsku, czyli nie znala jezyka krju w którym mieszkala. Mur był przez wojną, zydzi tez mieli w nim swoj, i to wcale niemaly, udział. Załgany człek. kto dał to stanowisko

   https://wpolityce.pl/polityka/443387-spiewak-nie-moge-zniesc-retoryki-o-ratowaniu-przez-polakow

   Prof. Śpiewak nie wytrzymał: „Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”. Zaatakował również senatora Żaryna

   opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

   Mur między Polakami a Żydami był realny. Wojna, która oddaliła Żydów od Polaków, ten mur tylko wzmocniła

   —przekonywał w programie „Tłit WP” prof. Paweł Śpiewak w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

   Profesor podczas programu skrytykował również senatora Jana Żaryna, który jego zdaniem „reprezentuje skrajnie nacjonalistyczne środowiska w Polsce”.

   Jan Żaryn reprezentuje skrajnie nacjonalistyczne środowiska w Polsce, nie sądzę by jego głos był jakkolwiek reprezentatywny, choć jest mocny i jak zwykle nieprzekonywujący. Bardzo agresywny ton, ale nic z niego nie wynika

   —powiedział Śpiewak.

   Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego przyznał ponadto, że nie może „znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków”.

   Na jednego ratującego Żydów Polaka było kilku szmalcowników, którzy chcieli na tym zarobić. Lub donosili z tzw. „czystego altruizmu”. Musimy pamiętać, że to się tak działo. (…) Złożoność sprawy jest na tyle duża, że mówienie wyłącznie o sprawiedliwych, a zapominanie, że działo się to w trudnym środowisku polskim, które przez okres międzywojenny było poddane antysemickiej propagandzie… Mur między Polakami, a Żydami był murem mentalnym, realnym. Wojna oddzieliła Żydów od Polaków

   —przekonywał profesor.

   Chodzi o to, żeby nie robić z siebie narodu wyjątkowego, wyjątkowo miłosiernego, dobrego i powoływanie się na tylko na akty ratowania (…) Nie mogę znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków. To retoryka, która staje się elementem propagandy. Owszem, mówi się o tym, jest to fakt historyczny. Działała w Polsce Żegota. Było dużo sióstr zakonnych, które ratowały Żydów. Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości

   —dodał.

   CZYTAJ TAKŻE: Żydowskie roszczenia? Prof. Śpiewak atakuje Jakiego: „Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan”
   https://wpolityce.pl/polityka/443323-prof-spiewak-atakuje-jakiego-niech-bedzie-po-jego-trupie

   CZYTAJ TAKŻE: Uroczyste obchody 76. rocznicy powstania w getcie. Dźwiękiem syren, składaniem wieńców i kadiszem oddano cześć powstańcom
   https://wpolityce.pl/polityka/443384-uroczyste-obchody-76-rocznicy-wybuchu-powstania-w-getcie

   kk/Wirtualna Polska

   Mirex
   Pan Śpiewak nie wspomina o Żydach-szmalcownikach, o Żagwi Wolności i o żydowskiej policji, która zapędzała współplemieńców do wagonów kolejowych. Perechodnik jest jednym z wielu przykładów.

   czytelnik
   Panie Śpiewak czy pana rodzina ocalała po II wś Po drugi czy uważa pan że Polacy niepotrzebnie ratowali Żydów podczas okupacji a ofiara Polaków była niepotrzebna A po 3 niech się pan zastanowi co mówi

   🖕🕎
   Kawał wyjątkowego synakórwy.🖕

   Nie moze zniesc Pan prawdy?
   Prawda czasem boli Panie Profesorze, np. prawda o zydowskich szmalcownikach i zbrodniarzach komunistycznych Pana nie boli? Pelna zgoda: mowmy prawde, cala i niezafalszowana o wszystkich, takze Zydach.

   plujco
   Gdyby ten uratowany Żyd (co teraz sra na Polaka),sPOtkał ssmana-niemca to nawet nie wiedziałbyś ze taki się urodził wogóle ,bo z marszu od tego ssmana dostałby kulę w plechy (w łep) ..

   Dziadek
   Jak dlugo jeszcze z MOICH pieniedzy beda utrzymywane w Polsce takie indywidua jak ten „profesor”? Najwyzszy czas z tym skonczyc.Ile POLSKICH instytucji jest finansowanych w Izraelu?

   Polubienie

 5. Ordery za negowanie ekstermi-
  nacji narodu polskiego? To że Niemcy wymordowali „ponad milion polaków” to jest taka sama prawda jak z „polskimi obozami”. Mój dziadek zginął w Auschwitz, brat przeżył ale nigdy się z tym nie obnosił

  gosc
  Polacy maja zaakceptowac obecnosc uzbrojonych obywateli Izraela na polskich ulicach, na razie w formie ochrony „grup mlodziezy”, po to jest ten propagandowy artykul.

  MateuszMateusz@MateuszMateusz2 godziny temu
  Statystyki mówią zupełnie coś innego : 6 mln ofiar Niemców w Polsce, w tym 3 mln pochodzenia żydowskiego. Skąd inne liczby w ustach p. Mosberga ?

  Tymczasowo@wPolin+
  To odwróćmy. „W II WŚ Niemcy Rosjanie i inni zbrodniarze wymordowali 6 mln Polaków i kilka milionów osób innej narodowości, w tym ponad milion żydów”. „Ktoś powiedział, że Żydzi powinni przybywać tutaj na marsze. Chciałbym tego człowieka nominować do Nagrody Nobla za głupotę.” – Za takie teksty należy się wdzięczność i wysokie odznaczenie Izraelskie.

  Statystyki mówią że po wojnie
  w Polsce brakowało 12mln ludzi W 39r Polskę zamieszkiwało ponad 35mln ludzi, w 46 zostało niecałe 24mln, zaś w 45 szacunkowo było ok 23mln. 6mln ofiar to jest liczba wymyślona przez komunistę Bermana

  Niemcy wymordowali
  „ponad milion Polaków”. Coraz ciekawiej, Za chwile okaże się że przed wojną w 35mln Polsce żyło zaledwie kilka mln Polaków reszta to byli Żydzi i inne narodowości. To jest polokaust denial.

  Wies
  Skąd ta liczba 1 mln Polaków !? Przecież oficjalne liczby jakie są podawane to około 3 mln Polaków zamordowanych przez Niemców i nieznana ale na pewno ogromna liczba przez ZSRR/NKWD, UPA i innych.

  Tom
  czyli co? Polscy więźniowie obozów koncentracyjnych są mniej wartościowi i ich głos się nie liczy? cała Polska ma wisieć na jednym Żydzie a co jak zmieni zdanie bo go rodacy zastarszą?

  Dlaczego nie docenia się
  Polaków którzy przeżyli obozy,potworności II WŚ KL Auschwtz KL Warschau Jedwabne i ich relacje są pomijane? Czy dla nas jedynymi autorytetami jest zagranica? W ten sposób ofiara Polaków jest pomijana

  KOTEK
  A prof. Żaryn powiedział ,że to naziści zrobili.I jak tu uczyć prawdziwej historii, kiedy taki człowiek jak Żaryn nie mówi nic o Niemcach.

  Czy Polska doceni swojego wielkiego przyjaciela, człowieka, który broni prawdy o II wojnie? Nie warto zwlekać, bo możemy potem żałować

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443322-czy-polska-doceni-czlowieka-ktory-broni-prawdy-o-ii-wojnie
  autor: autor: Edward Mosberg i prezydent Andrzej Duda podczas Marszu Żywych, fot. Jakub Szymczuk/KPRP wPolityce.pl

  Gdy wybuchła II wojna światowa, Edward Mosberg miał 13 lat. Niemal całą wojnę spędził w obozach. W czasie Holokaustu stracił całą rodzinę: rodziców, dwie siostry, dziadków, wujostwo, kuzynostwo. Wszyscy zostali zamordowani.

  CZYTAJ: TYLKO U NAS. Edward Mosberg, ocalony z Holokaustu: „To, co stało się z Żydami, to jest niemiecka historia. Oni to zrobili! Prasa, rząd muszą o tym mówić”
  https://wpolityce.pl/historia/392499-to-co-stalo-sie-z-zydami-to-jest-niemiecka-historia

  W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” tak wspominał czas wojny:

  Ja jeden zostałem. Często pytają, czy to cud. To nie było tak, że jeden był mądrzejszy od drugiego. Po prostu jeden miał dużo szczęścia, inny mniej. Moja żona też przeżyła obozy, jeszcze gorsze niż ja. Na pewno nigdy się nie poddałem, zawsze chciałem żyć. W obozie w Płaszowie pracowałem w biurze komendanta Amona Goetha. Widziałem, jak zabijał ludzi.

  Dziś Edward Mosberg ma 93 lata. Czas dzieli na leczenie i aktywność związaną ze swoją życiową historią. Często bywa w Polsce. W zeszłym roku szedł w Marszu Żywych obok Andrzeja Dudy. Zdjęcia Edwarda Mosberga obejmujące naszego prezydenta obiegło nie tylko polskie media. Mocno wybrzmiało także jego świadectwo, wygłoszone w Auschwitz:

  Zapomnieć, wybaczyć to znaczyłoby zabić te ofiary raz jeszcze. Nie mogliśmy zapobiec ich pierwszej śmierci, ale nie wolno nam pozwolić, by zostali zamordowani znowu. Nie mamy prawa, żeby wybaczyć. Tylko i wyłącznie śmierć przyniesie wybaczenie. Jak mielibyśmy zapomnieć, wybaczyć spalenie synagog, świętych ksiąg i tory? Powinniśmy pamiętać, że pergamin tory może spłonąć, ale jej litery są wieczne. Dla mnie każdy dzień mojego życia jest dniem pamięci o Holokauście

  Bardzo wyraźnie przypomniał, że to Niemcy „wymordowali 6 mln Żydów i kilka milionów osób innej narodowości, którzy przeciwstawili się niemieckiej partii nazistowskiej, w tym ponad milion Polaków”.

  Gdyby nie Niemcy, Holokaust na polskiej ziemi nigdy nie miałby miejsca. Nie powinniśmy zapominać o tym, że nie było polskich obozów śmierci, ani polskiego Holokaustu. 30 lat temu, w 1968 roku, szedłem przez Majdanek, Bełżec i inne obozy. Nie można było wtedy tamtędy przejść. W tej chwili, dzięki polskiemu rządowi, te miejsca są dostępne i nie powinniśmy o tym zapominać. Dziękujemy Polsce za utrzymanie tego, aby Żydzi przybywający z całego świata mieli dobre miejsce, żeby mogli się zatrzymać i pomodlić

  — podkreślił.

  Ktoś powiedział, że Żydzi nie powinni przybywać tutaj na marsze. Chciałbym tego człowieka nominować do Nagrody Nobla za głupotę. Powinniśmy dziękować jego ekscelencji prezydentowi Andrzejowi Dudzie za utrzymanie tego w tym stanie i za przyjęcie Żydów w Polsce. Niech Bóg błogosławi was wszystkich.

  Edward Mosberg konsekwentnie broni dobrego imienia Polaków, konsekwentnie wskazuje na niemieckie sprawstwo Holocaustu. W tej sprawie często napomina Izraelczyków, zarzucając im prowadzenie fatalnej polityki historycznej w kontekście Polski. A przecież środowisko, w którym żyje, nie zawsze jest w tej sprawie jednoznaczne. On jednak nie ulega. Tak mówił we wspomnianym wywiadzie dla „Sieci”:

  Należy mówić, że gdy Niemcy napadli na Polskę w 1939 r., nie potrzebowali pytać nikogo o nic, że robili to, co chcieli. Było przecież tak, że wszystkie inne kraje europejskie współpracowały z Niemcami, zbierały swoich Żydów i posyłały ich do Polski, do tych niemieckich obozów zagłady. Nie można o to obwiniać Polski!

  Dlaczego mimo to, tę straszną zbrodnię przypisuje się Polakom, depcząc prawdę?

  Nie wiem, kto oskarża, ja nie oskarżam. A ludzie, którzy otwierają usta i mówią różne głupoty, powinni trzymać język za zębami. A że byli polscy kolaboranci? Oni byli wrogami narodu polskiego. Była również żydowska policja, która współpracowała z Niemcami. Jako Żyd wstydzę się tych ludzi, którzy pracowali z Niemcami. I naród polski powinien się wstydzić za tych Polaków, którzy pracowali z Niemcami, bo to byli wrogowie narodu polskiego. Taka jest prawda.

  Na świecie nie wiedzą, że przed wojną Polska miała dwóch wrogów, nie tylko Niemców, lecz i Rosję. Nie wiedzą, że w sierpniu 1944 r. Ruscy przyszli nad Wisłę, stanęli i czekali, aż Niemcy wybiją powstańców. Byłem wtedy w obozie Mauthausen i pamiętam, jak przyszli do nas Polacy z tego powstania. Ludzie o tym dziś nie pamiętają. A to, co stało się z Żydami, to jest niemiecka historia. Oni to zrobili! Prasa, rząd muszą o tym mówić, że to były niemieckie obozy zagłady. To wszystko.

  Za kilka dni Edward Mosberg znów przyjedzie do Polski na kolejny Marsz Żywych. Oby uczestniczył jeszcze w kolejnych kilku, kilkunastu. Daj Boże. Ale Polska nie powinna zwlekać z mocnym gestem wdzięczności dla człowieka, który wbrew okolicznościom, głośno i wyraźnie mówi prawdę, który kocha Polskę tak, jak przystało na obywatela II RP.

  Wysokie odznaczenie państwowe wydaje się być więcej niż uzasadnione. Ono jest wręcz konieczne. Kto zaniedba tę sprawę, będzie kiedyś bardzo żałował.

  autor: Jacek Karnowski

  Polubienie

 6. abc
  B. Gebert – ojciec politruka Warszawskiego – agent stalinowskiego Kominternu i współzałożyciel Komunistycznej Partii USA, Nienawidził wolnej Polski i już od 1920 r. działał na rzecz sowieckiej agresji

  polski Kaszub
  powiem tak, gdybym w tamtym czasie ukrył przed hitlerowcami brata Michnika, ojca Cimoszewicza czy ojca Kwaśniewskiego to miałbym dziś wyżuty sumienia

  fakt
  ja586 to wnuk Kosińskiego , takie same nienawistne paszkwile zmyśla, a nienawiść do Polaków bierze się stąd że mniej wydoił z goja niż Goldberg

  zosia
  Czy przez to należy rozumieć,że spotkania z Niemcami kończyły się dobrze? A Hitler to wasz wielki wybawiciel? No to gratulacje finansowy zakłamańcu !

  Andree
  Jaki jad ma w sobie ta nacja, że pluje na naród, który na tle Europy od wieków był najbardziej dlań przyjazny?

  https://wpolityce.pl/historia/443319-ohydna-propaganda-w-gwpolacy-oskarzeni-o-mordowanie-zydow


  Konstanty Gebert (2005)

  Ohydna propaganda w „GW”! Warszawski w agitacyjnym amoku: „Spotkania z Polakami często kończyły się dla Żydów źle”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu

  Obecny polski rząd i premier już nas przyzwyczaili do tego, że ich oświadczenia często mają przypadkowy związek z rzeczywistością

  – grzmi na łamach „Gazety Wyborczej” Dawid Warszawski.

  W tekście pod wiele mówiącym tytułem „Morawiecki znów fałszuje historię” publicysta odnosi się do wypowiedzi szefa polskiego rządu, który stwierdził w Nowym Jorku, że żaden z 300 tys. Żydów nie mógł ocaleć w warunkach brutalnej okupacji bez pomocy co najmniej jednego Polaka.

  Warszawski prezentuje skandaliczną interpretację historii.

  [Żydzi] Przeżyli nie dlatego, że „spotkali Polaka” – jak mówi premier – lecz dlatego, że spotkali „Sowieta”. Spotkania z Polakami często kończyły się dla Żydów źle, dlatego słowa premiera: „Gdy słyszę o 7 tys. Sprawiedliwych, to z całym szacunkiem dla innych narodów, dla Duńczyków, dla Francuzów [uważam tę liczbę za rażąco niską]” – są dalece niestosowne

  – grzmi dziennikarz.

  Nie są to jedyne szokujące słowa, jakie padają w tekście.

  Skala oddolnego udziału w mordowaniu Żydów była w Polsce nawet większa niż we Francji (choć tam uczestniczyło w nim państwo), o Danii nie wspominając.

  – twierdzi Dawid Warszawski.

  Po lekturze tekstu publicysty „GW” można odnieść wrażenie, że Warszawski bagatelizuje skalę bohaterstwa Polaków, którzy poświęcili własne życie dla ratowania Żydów.

  Za pomoc Żydom „całkowicie niszczono całe wsie” – twierdzi premier. Na szczęście nie jest znany żaden taki przypadek, choć oczywiście udzielaniu pomocy zawsze towarzyszy ryzyko mordu, w tym na członkach rodziny; tak zginęło przynajmniej 508 Polaków

  – grzmi komentator.

  Jednocześnie publicysta „GW” z gorliwością podkreśla:

  Bywali i niemieccy Sprawiedliwi, im też winniśmy cześć. (…) RFN podjęła (…) – wbrew dużemu zrazu oporowi własnego społeczeństwa – rozliczenia z przeszłością, które stopniowo zmieniły kraj. Choć nadal zdarzają się i kłamstwa, i niewiedza, to rezultat jest imponujący. A o „polskich obozach” jako pierwszy pisał w swym raporcie Jan Karski. Tego wszystkie Morawiecki nie widzi, za to groteskowo oskarża Niemcy, że w Dachau i Buchenwaldzie, „gdzie zginęło 150 tys. ludzi”, „osadzili” niemieckich uchodźców – „by zmienić percepcję tych miejsc”.

  Warszawski z wprawą godną adwokata niemieckiej racji stanu ripostuje:

  Niemcy o swoich obozach pamiętają; nie zmieniają ich „percepcji”. Zmieniła im się za to percepcja ofiar wojny, przed którymi Polska wówczas z dumą zatrzasnęła drzwi.

  Jednocześnie publicysta „GW” wytyka premierowi Morawieckiemu, że „składa kwiaty nie w Dachau, lecz na kwaterze Brygady Świętokrzyskiej”.

  gah/GW

  Polubienie

 7. Skribh wystarczy tylko wpisać: Żydowska magnateria, i chazarskie biskupstwo w Targowicy.
  Jakob Szela, Izaak Luxenberg i Joseph Breinl_ Rabacja!
  Może wtedy takie spoty zamkną mordę Spiewakom, Grossom, Grabowskim, Katzom -że to oni są zwykłe skrvvsn y i eskimosi pustynni. To ich plemie niosło za sobą Śmierć! To z resztą było jedną z przyczyn rekonkwist Słowian na południe!

  Polubienie

 8. Marsz przeciw roszczeniom żydowskim! Wielka mobilizacja! – konferencja prasowa

  Media Narodowe
  Streamed live 12 hours ago

  Pawel Gruszka
  Kuźwa cisza nic w mediach zero info SKANDAl PIS won Zdrajcy!

  Sylwester Matuszak
  Podane dalej . Rozdmuchiwac ta sprawe

  Joanna Schmid
  Ładny prezent zrobił nam amerykański kongres z prezydentem na 100 lecie odzyskania niepodległości nomen omen częściowo dzięki ówczesnym władzom amerykanskim

  Wiesia Górkowska
  wszyscy polacy 11 maja zjazd na Warszawe ,bede dla dobra dzieci ,wnukow ,zeby nie byly niewolnikami we wlasnym kraju ,a tego chce PiSdy ,,

  Polubienie

 9. „Czy przetrwamy grabież totalną majątku narodowego?”

  eMisjaTv
  Published on Apr 22, 2019

  Dlaczego człowiek mieniący się konserwatywnym doradcą rządu oraz przyjacielem Polaków może mówić, że nawet 40 mln podpisów naszych rodaków nic nie zmieni w kwestii ekshumacji w Jedwabnem? Dlaczego prezydent, który w trakcie swej kampanii wyborczej obiecywał rzetelne rozliczenie tej zbrodni nie tylko nie dotrzymał słowa, ale też nie reaguje na oszczercze komentarze żydowskiego lobby? – To ważne pytania, na które odpowiedzi warto znać, mówi Leszek Żebrowski – znany prawicowy badacz historii. Stare żydowskie powiedzenie głosi, że na świecie najważniejsze są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze. Aby zrozumieć istotę antypolskiej narracji trzeba wiedzieć, że właśnie o pieniądze tutaj chodzi. I to nie małe! Organizacje żydowskie domagają się od Polski zwrotu majątku, w tym m.in. nieruchomości, które kiedykolwiek należały do wyznawców judaizmu, nawet jeśli byli polskimi obywatelami i zmarli bezpotomnie. Takie postawienie sprawy wykracza poza nasz krąg cywilizacyjny. Nigdy bowiem w Europie nie było praktyki dziedziczenia na zasadach wspólnoty plemiennej – zauważa Żebrowski. Tymczasem wartość tzw. mienia bezspadkowego pozostawionego w Polsce żydowskie lobby polityczne wyceniło na około 300 mld dolarów. W kwocie tej nie uwzględniono oczywiście majątku, do którego Żydzi mają prawa i skutecznie je egzekwują. Mimo, że spłata roszczeń tego rzędu doprowadziłaby gospodarkę naszego kraju do kompletnej ruiny środowiska żydowskie nie ustępują w naciskach. Dopuszczają się nawet szantażu! Sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, Israel Singer powiedział przed laty, że: „jeżeli Polska nie spełni stawianych jej roszczeń, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”. W tym cytacie można znaleźć wytłumaczenie przybierającej na sile kampanii oszczerstw wobec naszej ojczyzny, gdzie Polakom przypisuje się udział w holocauście, zarządzanie obozami śmierci oraz pełną kolaborację z III Rzeszą. Nie sposób jednak zrozumieć, dlaczego polski rząd nie podejmuje działań przeciw tym oszczerstwom. Wystarczyłoby chociaż sięgnąć do tekstów źródłowych. Istnieje bowiem szereg zapisków sporządzonych przez znamienitych Żydów, które w sposób oczywisty zadają kłam antypolskiej propagandzie. Wciąż jeszcze żyją świadkowie dramatycznych wydarzeń II wojny światowej, którzy mogliby dać świadectwo polskiej niezłomności i bohaterstwa. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie jest tym jednak zainteresowany. Nie zgłasza sprzeciwu wobec prób wyłudzenia narodowego majątku, nawet w kontekście bardzo niebezpiecznej ustawy 447 przeforsowanej w USA przez żydowskie lobby. Nie komentuje również oszczerczych wypowiedzi i rzekomych „wpadek” o antypolskim wydźwięku, które niezwykle często zdarzają się izraelskim politykom. Trudno więc mówić o polskiej niepodległości, zwłaszcza w kontekście setnej rocznicy powrotu naszej ojczyzny na mapy Europy, jeśli nie potrafimy uporać się nawet z tak oczywistą, choć niezwykle ważną kwestią historycznej prawdy i sprawiedliwości.

  Paweł Aniołek
  A teraz zastanówcie się dlaczego w całej Unii Europejskiej zakazano kary śmierci nawet podczas wojny? Odpowiem, po to by różnej maści agenci mogli sobie robić co chcą bez ryzyka utraty życia

  Yoko1
  KS jest od kilkudziesięciu lat NIE WYGODNYM robią to w soboty śp czeka do sekcji zwłok do poniedziałku chemia usypiacza wchłonie się – sam to zrobił
  https://youtu.be/HPiLPfPDyoI lista wisielcy ciągle otwarta i dłuższa jest

  Paweł Aniołek
  @Yoko1 Bardzo to przygnębiające jest, ale niestety muszę się z tym zgodzić. Perspektywy dla narodu są żadne. Jeśli natychmiast Polacy się nie obudzą w znacznej swojej części to dalej co lepsi, odważniejsi, prawi będą znikać. Mało kto w narodzie Polskim rozumie, że my już w tej chwili jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Teraz wiemy dlaczego Bieńkowska jako komisarz tak forsowała zaostrzenie prawa do broni a my go przecież w ogóle prawie nie mamy. Najbliższe wybory parlamentarne najprawdopodobniej okażą ostatnimi takimi jakie znamy …. dalej tylko zamordyzm – a wszystkie narzędzia ku temu są już stworzone, nie są jedynie wykorzystywane. Ustawa 1066 – jak zdrajcy z PiS-u byli w opozycji to głosowali przeciw, ale niedawno rozszerzyli uprawnienia i teraz każdy cywil z U.S.A czy Izraela będzie mógł przyjechać na zaproszenie rządu zwanego polskim, otrzymać od tegoż rządu broń i polecenie pacyfikowania Polaków. Nie o taką Polskę walczyli nasi dziadowie i ojcowie

  Polubienie

 10. pablom@pablom
  Są naciski ze strony organizacji żydowskich, jak i rządu USA, jeśli PIS, kapituluje w każdej sprawie, jak w tej durnej z kulami „żyda”, myślicie ze w tak ważnej sprawie dla żydów, wręcz najważniejszej, PIS się nie ugnie? On już to zrobił, tylko dowiemy się o tym po wyborach.

  Michalkiewicz, Braun, Wilk i Winnicki opracowali sposób prawno-geopolityczny na unikniecie tej katastrofy, jeśli większość będzie mieć PIS albo PO bez Konfederacji, to już jest po Polsce, bądźmy szczerzy, to będzie przejęcie nie majątku, tylko POLSKI! Z tych pieniędzy powstanie bank większy niż NBP, taka siła majątkową natychmiast zmieni się w sile polityczną i będą nami rządzić żydzi, już oficjalnie, a Polacy (goje) będą na nich tyrać, taki jest plan, proszę poczytać Talmud.

  Izrael nie może wiecznie toczyć wojen, w końcu przegrają z Islamem, tam już się nie mogą rozwijać, zaczyna brakować wody, teren Ukrainy i Polski, czyli „ich” tereny z których się wywodzą, zostały wyznaczone jako alternatywa dla Izraela, destabilizacja Ukrainy nie jest przypadkowa, teraz naciski z 447, tez nie są przypadkowe, ludzie otwórzcie oczy, ktoś nam chce wyrwać Polskę z rąk!

  konfederatka@konfederatka
  Zwykle przed wyborami wszystkie ugrupowania polityczne i telewizje przypominają sobie o wielomilionowej Polonii, o której głosy zabiegają.

  Pytam się więc, gdzie byliście, kiedy Polonia Amerykańska protestowała przeciwko urojeniom plemiennym jeszcze przed podpisaniem Just S 447 przez Prezydenta USA?!

  Gdyby nie było Internetu, nic byśmy o tym nie wiedzieli. Jesteście żałosnymi kłamcami i manipulatorami informacją!

  konfederatka@konfederatkagodzinę temu
  Zniecierpliwieni beneficjenci 447 wzmogli atak na polskie prawicowe media na YT takie, jak wRealu24.pl Kasują, banują, zagłuszają transmisje, oskarżają i zastraszają dziennikarzy, kłamią na temat polityków polskiej prawicy, prowokują na demonstracjach, wytaczają procesy artystom np. raperowi Stopa, kradną kamery ze studia, dokumenty z samochodu…

  Do 11 maja może być coraz bardziej niebezpiecznie.

  Konfederacja Polskich Narodowców rośnie z dnia na dzień, jest silna, będzie potężna i jeszcze tej jesieni stanie się trzecią siłą w polityce.

  konfederatka@konfederatka
  Nie zgadzam się na permanentny szantaż, potajemne naciski i szkalowanie Polski na arenie międzynarodowej dla zaspokojenia bezprawnych uroszczeń plemiennych!

  Minister Waszczykowski powiedział: „słaby rząd, ugnie się przed żądaniami. Zrobi to po to, żeby odzyskać prestiż czy tak, jak Donald Tusk będzie chciał mieć święty spokój na arenie międzynarodowej i zacznie wszystko sprzedawać”

  Nie wiem, czy obecny Rząd RP jest silny, czy słaby, dlatego pójdę 11 maja w Marszu STOP 447 JUST, aby w e s p r z e ć Rząd RP na wszelki wypadek.

  Swój głos wyborczy oddaję KONFEDERACJI NARODOWCÓW.

  Oluś
  A ciemni Polacy około 50 procent żyją sobie w błogiej nieświadomości oglądając głupie seriale, nie interesując się polityką. Obudzą się z ręką w nocniku

  https://wpolityce.pl/polityka/444385-sondaz-dla-wpolitycepl-polacy-mocno-obawiaja-sie-roszczen

  Sondaż pracowni Social Changes dla wPolityce.pl: Polacy obawiają się żydowskich roszczeń majątkowych. I to bardzo

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 minuty temu


  wPolityce.pl

  Sondaż zrealizowany przez pracownię Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazuje, że Polacy obawiają się żydowskich roszczeń majątkowych.

  Na pytanie:

  Czy roszczenia żydowskie wobec mienia bezspadkowego stanowią zagrożenie dla interesu Polski?

  zdecydowana większość odpowiada twierdzącą. Przy odrzuceniu osób, które nie mają w tej sprawie zdanie, otrzymujemy następujący wynik:

  Tak więc ponad trzy czwarte Polaków, którzy mają wyrobione zdanie w tej sprawie, wyraża obawę dotyczącą roszczeń.

  Przy uwzględnieniu osób nie mających zdania, krajobraz wygląda następująco:

  Warto zauważyć, że zaledwie 5 proc. badanych odpowiada na postawione pytanie „zdecydowanie nie”.

  W sprawie roszczeń zabrała niedawno głos ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

  Ustawa 447 o restytucji mienia pożydowskiego w krajach Europy po II wojnie światowej ma służyć jedynie przygotowaniu jednorazowego raportu w tej sprawie

  podkreśliła pani ambasador.

  W wywiadzie dla Polskiego Radia 24 zauważyła, że wokół tej podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy „jest pewne nieporozumienie”. Uspokajała, że ustawa 447 nie oznacza żadnych działań, „ma być tylko obrazem tego problemu i służy jedynie jednorazowemu gromadzeniu informacji”.

  To raport, który ma służyć jedynie poinformowaniu o tym, co kraje zrobiły w sprawie restytucji mienia. Nie mówi o tym, co powinny zrobić ani czego nie zrobiły. Nie mówi też o pieniądzach

  — mówiła ambasador USA.

  CZYTAJ: Mosbacher zapewnia: Ustawa 447 to raport, który nie wiąże się z żadnymi działaniami. Niczego nie dyktuje

  Wielu komentatorów zwraca jednak uwagę, że globalna nagonka na Polskę, z którą mamy do czynienia od kilku lat, a która obejmuje także oskarżenia dotyczący historii, może być powiązana ze sprawą roszczeń.

  Badanie Social Changes dla wPolityce.pl zostało zrealizowane w dniach 19-24 kwietnia 2019 roku metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1050.

  Kleb

  abc
  To są pierwsze efekty istnienia i działania Konfederacji, bez niej wszystkie partie polityczne udawałyby, że nie ma problemu, rządzący i opozycja razem.

  M..
  Jakie odszkodowania, a co oni wnieśli gdy Polska po wojnie była odbudowywana ze zgliszczy i ruin? Wstydu nie mają?

  „i chłosta!„
  „cwaniaki’, które się sprzeniewierzają obietnicom z kampanii wyborczej muszą zostać surowo ukarani! Zdrada nie może ujść karze!

  @i chłosta 89.64.38.*za 37 minut
  chłosta za zdradę stanu ? chyba żarty… zdrada stanu to zbyt poważna sprawa na krotochwile tu ręce wprawnego kata są potrzebne

  Przed każdymi wyborami żądajmy
  ujawnienia pochodzenia każdego kandydata i jego stosunku do 447 oraz konsekwencji w przypadku oszustwa jak PiS po 2015. Weksel na konfiskatę samochodu,mieszkania, zajęcie konta, czy tp. i chłosta!

  hureq vóyquff
  @Mosbacher:’447 ma służyć jedynie przygotowaniu raportu w tej sprawie’

  He, he, to tak gwoli uspokojenia PT polskiej publicznośći. Coś chyba jednak nie poszło całkiem po myśli tych shalom-grandziarzy?

  konfederatka@konfederatka
  „Coś chyba jednak nie poszło całkiem po myśli tych shalom-grandziarzy?”

  Najwyraźniej tak, może przez ujawnioną przez pana Michalkiewicza notatkę?

  Dowiadujemy się z niej, że przed wyborami nie będą uchwalane żadne akty prawne, jakich oczekiwał pan Mike Pompeo. Czyżby strona polska „zyskała czas” na spłatę roszczeń żydowskich po wyborach? Thomas Yazdgerd, co wynika z notatki, oczekuje od MSZ negocjacji o charakterze finansowym mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Nie musimy się więc martwić, że „zarąbią nam” całą Polskę od razu, tylko na raty, po kawałku.

  sjeyv
  Talmud cytat: Bóg nakazał nam uprawiać lichwę wobec nie-Zyda w taki sposób, abyśmy mu nie udzielali pomocy, ale przeciwnie, byśmy mu wyrządzali szkodę.

  dlitazu
  Talmud cytat: Dobro chrześcijan jest dla Żyda jako majętność porzucona, jak piasek w morzu. Pierwszy, który je zajmie jest jej prawym właścicielem.

  kckti
  447? – Chazaka znaczny: prawo rozporządzalności. Szukajcie o tym, a dowiecie się więcej

  yexvio 1
  księga Choszen Hamiszpat w § 156 art. 5: Własność gojów jest rzeczą bez pana”

  https://kresy.pl/wydarzenia/mosbacher-o-sprawie-ustawy-447-to-tylko-jednorazowy-raport-nie-ma-zadnych-liczb-ile-kto-komu-ma-oddac/

  https://kresy.pl/wydarzenia/nowe-naciski-srodowisk-zydowskich-na-polske-ws-restytucji-mienia/

  https://kresy.pl/wydarzenia/posel-jacek-wilk-zada-wyjasnien-od-rzadu-ws-rozmow-z-usa-nt-roszczen-zydowskich-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-zaapelowal-w-sejmie-o-wezwanie-szefa-msz-ws-notatki-dyplomatycznej-z-rozmow-rzadu-z-usa-nt-roszczen-zydowskich/

  Polubienie

 11. dr Ewa Kurek zaprasza na Marsz #STOP447 | 11 maja Warszawa

  Media Narodowe
  Published on Apr 17, 2019

  Imperium Polonarum
  Polacy na Marsz ! – PISiory co nam powiecie w sprawie 447? i Pan Judeochrześcijanin też !….

  Kazimierz Kotłowski
  Stop roszczeniom żydowskim.Przez pół wieku żydostwo ciągneło od Niemców .A jak Niemcy powiedziały stop ,to trzeba znaleść inną krowę dojną i znaleźli Polskę.I teraz będą szkalować mamić i wymyślać cuda na kiju aby coś ugrać.

  Julian Ples
  ..Szwajcarzy …z gów,….w porach szybko Żydkom …sprezentowali 6 miliardów $…bo wuj sam postraszył ich ,że zamknie szwajcarskie banki w USA !…to jest demokracja !

  gmihow22
  Ciekawe, co na to budowniczy polin – Duda w kipie, czy znów będzie chciał się podłączyć do maszerujących Polaków..? :)

  Pogononie Familiare
  11 maja przyjedziemy z Kaszub całą rodziną protestować przeciwko zdrajcą Polskiego narodu i żydowskiej okupacji

  Ra fal
  Co za pała dała minusa?! Kurwa skąd biorą się tacy ludzie?!

  Polubienie

 12. https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/stowarzyszenie-marsz-niepodleglosci-zaprasza-prezydenta-i-premiera-na-marsz-przeciw-zydowskim-rodzczeniom/


  Robert Bąkiewicz, fot. Media Narodowe

  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza prezydenta i premiera na marsz przeciw żydowskim rodzczeniom

  8 maja 2019|0 Komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje w najbliższą sobotę marsz „Stop 447”. Ma on wyrazić sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy zobowiązującej władze USA do wspierania roszczeń finansowych organizacji żydowskich.

  Organizacje żydowskie z USA stoją na stanowisku, że mają prawo do mienia lub finansowej rekompensaty za mienie należące niegdyś do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny i nie pozostawili prawnych spadkobierców. Ustawa JUST Act, zwana także ustawą 447, nakłada na władze USA obowiązek wspierania tych roszczeń. W czasie lutowej konferencji w Warszawie poświęconej sprawom Bliskiego Wschodu szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo mówił o konieczności uwzględnienia tych roszczeń w pracy ustawodawczej polskiego parlamentu. Kampanię propagandową w tej sprawie rozpoczęła Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO).

  Organizacje żydowskie z USA stoją na stanowisku, że mają prawo do mienia lub finansowej rekompensaty za mienie należące niegdyś do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny i nie pozostawili prawnych spadkobierców. Ustawa JUST Act, zwana także ustawą 447, nakłada na władze USA obowiązek wspierania tych roszczeń. W czasie lutowej konferencji w Warszawie poświęconej sprawom Bliskiego Wschodu szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo mówił o konieczności uwzględnienia tych roszczeń w pracy ustawodawczej polskiego parlamentu. Kampanię propagandową w tej sprawie rozpoczęła Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO).

  Na zagrożenia związane z żydowskimi roszczeniami wskazują od dawna środowiska narodowe. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości 11 maja organizuje w Warszawie manifestację, która ma wyrazić sprzeciw Polaków wobec nacisków władz USA i amerykańskich środowisk żydowskich. Marsz „Stop 447” rozpocznie się w sobotę o godz. 14 w Alejach Ujazdowskich pod budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  Mimo, że ujawniono, iż rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi tajne negocjacje z Departamentem Stanu w sprawie roszczeń żydowskich i zabiega głównie o to, aby nie ujawniono ich przed jesiennym wyborami parlamentarnymi, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprasza przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej do oficjalnego zademonstrowania sprzeciwu wobec tych roszczeń.

  „Wysłaliśmy zaproszenia na społeczny marsz #STOP447 do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego oraz wszystkich posłów i senatorów. 11 maja manifestujmy ponad podziałami politycznymi przeciw JUST Act. To kwestia naszej suwerenności” – powiedział w czasie środowej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Jak dodał – „Liczymy na pozytywną odpowiedź i obecność wszystkich posłów, którym zależy na polskiej racji stanu„.

  Bąkiewicz wezwał obywateli do wcześniejszego przychodzenia na miejsce rozpoczęcia manifestacji, bo będą tam rozdawane materiały informacyjne i promocyjne, a także zbierane będą podpisy pod apelem wyrażającym sprzeciw wobec ustawy 447.

  Poparcie dla Marszu „Stop 447” wyrazili już politycy Konfederacji, a także rolniczy ruch AGROunia.

  dorzeczy.pl/kresy.pl

  Polubienie

 13. https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-warszawy-obiecuje-skrajnej-lewicy-ze-marsz-stop447-zostanie-rozwiazany-jesli-znajdzie-sie-pretekst/

  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-polonia-szykuje-wielki-protest-przeciwko-ustawie-447

  https://kresy.pl/wydarzenia/rolnicy-z-agrounii-poparli-marsz-przeciwko-roszczeniom-zydowskim-i-ustawie-447/

  https://wpolityce.pl/polityka/445827-kukiz-polska-nie-moze-byc-chlopcem-na-posylki

  https://wpolityce.pl/polityka/445020-rzymkowski-przedstawil-projekt-ustawy-anty-447

  https://wpolityce.pl/polityka/444830-rzymkowski-przedstawi-projekt-ws-mienia-bezspadkowego

  https://kresy.pl/wydarzenia/posel-rzymkowski-k15-przedstawil-przed-bialym-domem-projekt-ustawy-ws-ochrony-tzw-mienia-bezspadkowego-przed-roszczeniami/

  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-konfederacja-wniesie-swoje-poprawki-do-projektu-ustawy-k15-ws-ochrony-mienia-przed-roszczeniami-zydowskimi/

  https://wpolityce.pl/polityka/445596-kukiz15-zlozyl-w-sejmie-projekt-ustawy-anty-447

  Test dla rządu
  Jestem bardzo ciekawy jak odpowiedzą Żydzi z PO PiS itd

  nigdy z tym rządem
  Wolne żarty,skoro jeden żyd Schudrich zdołał wstrzymać zupełnie bezprawnie ekshumacje w Jedwabnem,to jakiej reakcji „polskich” polityków można się spodziewać gdy całe lobby żydowskie będzie przeciw??

  wacek
  Polaczki i tak zaplacicie bedzie tak jak z ustawa o IPN Waszyngton i Tel Aviw krzykna a wy podkulicie ogon i zaplacicie

  Habanero
  Bardzo ładnie. Brawo dla Pana posła. A teraz bedziemy oglądać pokazy akrobatyczne najgorszego sortu szabesgojów z partii JaroZbawa – Polin i Szabesgoim jak wybrnąć z tej sytuacji przez judaszków z pis

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/445155-dlugi-specjalne-warunki-dla-447-podlozem-dla-antysemityzmu

  dominik@dominik
  Blokujecie panowie i panie wydawanie ksiazek na temat historii dwudziestego wieku, nie wpuszczacie historykow majacych wiedze i odwage mowic o historii polsko-zydowskiej do mediow, wycofaliscie sie z ustawy IPN ponizajac narod Polski ( bo przeciez go reprezentujecie), pozwalacie by Azari, Mosbacher dyktowaly polityke historyczna, gospodarcza, wplywaly kto i jakie zawiera kontrakty. Pozwalacie by nizszego stopnia urzednik departamentu Stanu nie pozwalal wam na ekshumacje w Treblince. Promujecie Jonny Danielsa-bezczelnego czlowieka z Izraele ktory w mediach polsko-jezycznych Polske chwali a w mediach anglojezycznych skarzy sie na antysemityzm w Polsce. Wyslaliscie p.Marka Magierowskiego by zastopowal protesty polonii Amerykanskiej w USA w sprawie 447 co skutecznie zrobil i zostal nagrodzony ambasadura w Izraelu. I TERAZ KIEDY JUZ BARDZIEJ NA KLECZKACH BYC JUZ NIE MOZNA TO DEKLARUJECIE SIE ZE NAS OBRONICIE?

  Krk
  No to trzeba ustawę Michalkiewicza uchwalić, albo podobną, inaczej to tylko gadanie jako zasłona dymna a po cichu konszachty z Żydkami …

  JanBogatko@JanBogatko
  Po zmarłych bez spadkobierców obywatelach polskich dziedziczy Skarb Państwa bez względu na wyznanie denata. I to wszystko w temacie 447.

  czesio i muchy Polska
  izrael powstał w 48 roku , więc żaden obywatel izraela nie ma prawa do odszkodowania! najprostsze rozwiązanie ale żaden burak nie chce go zastosować !

  Ga-Bi
  Dziś P.J. Kaczyński zdecydowanie odciął się od ustawy 447. Powiedział że nie ma żadnej podstawy prawnej i moralnej aby takie odszkodowanie wypłacić i ja mu wierzę. Pierwszy Rząd który spełnia obietnice.

  rozbój w biały dzień.
  Obrona przed złodziejami, którzy chcą nas bezczelnie okradać ma być antysemityzmem? Złodziej jest złodziejem, niezależnie od jego narodowości i nie pomogą zaklęcia i szantaż żydów antysemityzmem

  wasz goj pomysly
  Prezydent Andrzej Duda zaproponował wpisanie obecności Polski w Unii Europejskiej do konstytucji..K t o mu doradza tym razem,dlaczego nie proponuje wpisania do konstytucji prawa powsz posiadania broni

  Wrogowie
  Jude raus!!!

  manko1492
  Żałosny długi kłamco – jaki antysemityzm? Odważ się mówić o gebelsstalinowskim = zydowskim antypoloniźmie, żałosny posełku bez godności!!!

  Buba
  A czy my musimy kochać Żydów? Zadnych ustawek z USA ani z Izraelem! To nie są nasi przyjaciele!

  Długi prowokuje żydów, żeby
  przysłali tu więcej amerykańskich dywizji.Po kilku trupach antysemityzm zniknie.Pan BrudaSS zresztą z sukcesem zaczął łapać w Pruchniku dzieci z antysemickim nastawieniem.Jak Judasz to tylko JUDA!

  rena@rena
  Genezą są podstawy istnienia. Sami to utworzyli. NAS UWAŻAJĄ ZA ZWIERZĘTA. Jędzą uszy wroga i wieszają wrogów w Hamanie. TAK WYCHOWUJĄ, NAZNACZAJĄ ŻYCIE KAŻDEGO ŻYDA OD URODZENIA. WROGA TRZEBA ZABIĆ I ROBIĄ TO W PALESTYNIE. Przejmują władzę w każdym państwie a 447 to tylko dla nich dodatek do złowienia. Nie mają Miłości do ludzi tylko do swoich. Osobiście do Żydów nic nie mam. Ale niech nas zostawią w spokoju.

  narodowiec
  Jest jeden prosty sposób na zlikwidowanie antysemityzmu w Polsce – USUNĄĆ Z POLSKI ŻYDÓW – ANTYSEMITYZM ZNIKNIE !!!

  Roberto
  I to jest problem, że ustawa 447 może przyczynić się do wzrostu wyimaginowanego antysemityzmu ?!?! Kogo to obchodzi!?!?! Tu chodzi o naszą przyszłość !!!

  były wyborca pis
  Nie udam szabesgojom zmieniającycm ustawy pod dyktando w jeden dzień (IPN)

  Polubienie

 14. PILNE! Cała prawda o roszczeniach Żydowskich!? Modelska-Creech, Bąkiewicz, Miszalski i Baliński!

  wRealu24.pl
  Streamed live 18 hours ago

  Imie Nazwisko 2
  zydzi pluja na Polske jest to jawny antypolonizm, rzad gdyby byl Polski powinien do zydow wystosowac roszczenia za plucie bezpodstawne i obarczanie Polakow jako sprawcow , na poczatek won z Polski i Bilion funtow w ramach zadoscuczynienia i 10 letnia akcja reklamowa w odszczekiwaniu wszystkiego wobec Polski

  Krzysztof
  Żydzi mają nas za bezrozumne zwierzęta, dlatego nie spodziewali się że odkryjemy ich przekręt. Byli przekonani że pójdziemy jak zwierzęta na rzeż.

  Tomek Lucek
  Nie ma się co łudzić że będzie lepiej i że ktoś z Po-Pisu i dewiantów zrobi coś dobrego dla Polski . Dopóki rządzić będą Po_Pisy to będzie tylko gorzej . Widzimy że oprócz pustego gadania i obiecanek dla Polaka w Polsce nikt nie zamierza nic zrobić a deklaracje judaszy z nierządu nie wydostają się poza granice Polski ! Jest jeszcze gorzej . Nierząd kolaboruje z wrogiem w sprawie grabieży Polski przez 447 . (ujawniona notatka MSZ) doktryna Po-Pisów – „my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych ” Tylko Konfederacja Rodacy .

  Anna Aniela Flak
  PiS nie liczy się z narodem, bo przecież przychylny jest Izraelowi, który trzyma w holokauście cierpień Palestyńczyków i napastuje też niewygodne narody, którymi pogardzają, bo przecież oni upajają się kłamstwami, dlatego też buczą i wykrzykują bzdury, które mają poklask w sodomistycznym świecie, w którym przecież rządzą Żydzi.

  Krzysztof a
  Ja już nie mogę z tymi żydkami i z PIS ludzie głosujcie na Konfederację bo mnie szlak trafia PiS pod Trybunał Stanu Zdrajcy!!!!

  Polubienie

 15. Pingback: 184 SKRiBH 901 „Stop ACT 447” – Filmy z protestów przeciw rozbójniczym roszczeniom chazarskim 11.05.2019 | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.