891 Tradycyjnie Judasze z Partii Interesów Syjonistycznych usłużnie atakują Polaków

Wladyslaw Jaroslawski
powinno sie zgłosić wszystkie zwyczaje polskie kongresowi zydów żeby je ocenzurował

Aleksandra Billewicz
Problem jest dużo powazniejszy… bo co z tymi wszystkimi Marzannami spalonymi w pierwszy dzień wiosny?

Agnieszka Ziolkowska
Dobrze, ze Marzanna nie byla Zydowka

Aleksandra Billewicz
No tak, ale oprócz palenia jest jeszcze topiona… To barbarzyństwo trzeba wytępić.

Mąka Krzysztof
Zgłoście Judasza do straży granicznej, że nielegalnie przekroczył granicę i przebywa na terytorium RP był widziany w kilku miejscach. Ciekawy jestem co prokurator zrobi jakim trzeba być debilem żeby kukłę zpersonifikować a jeszcze nadać jej obywatelstwo to już tym bardziej ciekawy jestem co z tym fantem zrobi. Najlepiej dopisać w zawiadomieniu, że ów Judasz nielegalny imigrant podobno obywatel Izraela nielegalnie jest przetrzymywany przez prokuratora jako materiał dowodowy a nie ofiara rzekomego przestępstwa. Tak więc prokurator pozbawił wolności człowieka bez orzeczenia sądu i tu się zaczyna jazda 😀

Kazimierz Krause
Jeszcze raz bedzie sie straszyc prokuratura za palenia judasz, to trzeba prokuraturze podpali ogony .Kosciol dobrze nas nauczal. Judasz to zdrajca tak jak zydzi w wiekszosci takigo chrakteru, dlatego popieram tai zachowania

Maciej Grochowina
A co z potępieniem Heroda? Jeszcze gorszy ambaras bo ten wchodzi w poczet królów żydowskich.

Piotr Andrzejczak
Brudziński i Daniels będą osobiście presłuchiwać. Tfu!

Agata Cieślak
Czy Światowy Kongres Żydów już potępił te wszystkie incydenty?

Jan Rumian
To nie są incydenty. To jest zbrodniczy zwyczaj uderzający w cały naród wybrany. Incydentem jest np. zamach bombowy w którym ginie ponad 300 chrześcijan.

Mieczysław Szerszeń

Radek Kolat
Chyba se judasza spale….

https://www.magnapolonia.org/prokuratura-bedzie-miala-pelne-rece-roboty-okazuje-sie-ze-sad-nad-judaszem-to-nie-tylko-pruchnik/

Prokuratura będzie miała pełne ręce roboty – okazuje się, że sąd nad Judaszem to nie tylko Pruchnik

24 kwietnia 2019

Ciężkie zadanie czeka policję i prokuraturę, która otrzymała bojowe zadanie rozprawienia się z panującą w naszym kraju judaszofobią. Wszystko to za sprawą „świętego oburzenia”, które rozbrzmiało u naszych strategicznych partnerów, gdy dotarła do nich wieść, w jaki sposób w podkarpackim Pruchniku rozprawiono się z kukłą wyobrażającą ich szanowanego przez nich ich rodaka.

Organa władzy w Polsce zadziałały, jak należy, zapowiadając, że w Polsce nie ma miejsca na tego rodzaju barbarzyńskie zwyczaje i że zostanie przeprowadzone drobiazgowe śledztwo, które wyjaśni, kto stał za takim potraktowaniem człowieka, który 2000 lat temu wykazał się obywatelską postawą.

Wydaje się jednak, że zadanie nie będzie takie proste, bowiem – jak się okazuje – zwyczaj ten, wbrew sugestiom, jakie się pojawiły, wcale nie ogranicza się do Pruchnika i można wręcz odnieść wrażenie, iż – rozpowszechniając tego rodzaju tłumaczenia – chciano po prostu pomniejszyć skalę tego zbrodniczego procederu.

Tymczasem z miejsca zaczęły pojawiać się w internecie zdjęcia i filmiki, które jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z niewyobrażalną wręcz falą zbrodni.

Wychodząc przed szereg, związana ze środowiskiem ślązakowskim, prof. Małgorzata Myśliwiec, zaczęła szydzić, iż na Śląsku dla tego rodzaju zwyczajów nie ma i nie było miejsca, pisząc na twitterze: „Zanim ktoś znów postraszy Ślązakami niech zauważy, że u nas nie pali się kukły Żyda”.

Szybko okazało się jednak, że na Górnym Śląsku jak najbardziej zwyczaj ten nie tylko występował, ale wciąż występuje, co wykazał jej jeden z internautów, zamieszczając stosowny link.

„W Krośnicy na Opolszczyźnie przetrwał do dziś dawny zwyczaj palenia Judasza. W ten sposób rozprawiano się ze złem, które ta postać symbolizuje” – donosiła 20 kwietnia 2019 roku TVP3, prezentując relację filmową z tego wydarzenia.

Ale nawet w rodzinnym mieście prof. Myśliwiec, czyli w Chorzowie, rozprawiono się kilka dni temu z Judaszem. W zapowiedzi tego wydarzenia mogliśmy przeczytać:

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza w niedzielę, 13 kwietnia, na imprezę plenerową „Wielkanoc na Śląsku”, podczas której pokazane będą zwyczaje wiosenne i wielkanocne: chodzenia z goikiem, palenia Judosza i procesję konną z Pietrowic Wielkich.

O godzinie 14.10 miał miejsce wykład „Palenie Judasza – o zwyczaju wiecznie żywym”, a sam obrzęd rozpoczął się o godzinie 14.30. Sprawę opisał portal chorzowianin.pl:

http://www.chorzowianin.pl/wielkanoc-na-slasku-w-skansenie,e-96.html

Współczujemy śledczym, którzy będą teraz musieli prowadzić dochodzenia – jak Polska długa i szeroka – sprawdzając, kto i gdzie dopuścił się takowego aktu nienawiści…

Wojciech Kempa

…..


Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Fot. ekspresjaroslawski.pl, kadr z nagrania

Czeslaw @Czeslaw:
Czy był by taki szum gdyby spalono kukłę Goebelsa, dr Mengele czy Hitlera, czy to obraziło by naród niemiecki, czy tego nie wolno robić, młodzież powinna wiedzieć że zło należy karać. W tym przypadku jeden Żyd Judasz za 30 srebrników (taki szmalcownik) wydał na śmierć drugiego Żyda Chrystusa a w Pruchniku wybatożono kukłę tego szmalcownika i robi się szum na cały świat. że to antysemityzm. To że ten specjalista od zwalczania „faszystów i antysemityzmu” min. Brudziński wpisuje się w tą idiotyczną histerię to mnie nie dziwi ale że nawet nasz Episkopat włącza się w tą hucpę to mnie dziwi. Przecież historia ukrzyżowania Jezusa i Zmartwychwstania to historia o złych i dobrych Żydach. Dobrzy Żydzi to apostołowie a żli to faryzeusze. Czy ten Episkopat jest jeszcze katolicki czy jakiś „genderowy”. Zło należy potępiać i karać, po śmierci będzie to ogień piekielny a dobro nagradzać. A czy prokuratura zainteresowała się jak w Tarnowie dzieci uczestniczyły w święto Purim?

Misza @Misza:
Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu rozpoczęła operację „30 srebrników”.

Poznaniak74 @Poznaniak74:
Mają kogo „bronić”, żydowskiego kolaboranta i szmalcownika Judasza Iskariotę który za 30 srebrników sprzedał swojego towarzysza i nauczyciela rzymskiemu okupantowi…

tagore @tagore:
Żaba PIS już jest ugotowana ,teraz kolej na wizerunek Chrystusa na krzyżu. Jest wybitnie antysemicki, wisi na nim nie Polak ,a Żyd i do tego jego okrutna śmierć wynika z wyroku Sanchedrynu czyli innych Żydów. Czyli każdy wizerunek Chrystusa jest oskażeniem narodu izraelskiego o fanatyzm religijny i sadystyczne skłonności.

tagore @tagore:
A poza tym gdyby nie donos Judasza oskarżającego Chrystusa o działanie przeciwko Państwu Rzymskiemu ,straż świątynna i „aktywiści” ukamienowali by Chrystusa i jego uczniów na ulicy wykonując wyrok Sanchedrynu. Poncjusz Piłat nie miał prawa uchylić tego wyroku ,dlatego gdy ustalił że nie ma przestępstwa przeciwko Rzymowi próbował kruczków prawnych by uwolnić niewinnego w jego oczach człowieka.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prokuratura-zainteresowala-sie-sadem-nad-judaszem-w-pruchniku/

Prokuratura zainteresowała się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku

23 kwietnia 2019|5 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Redakcja

Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu na Podkarpaciu zleciła policji zabezpieczenie dowodów w sprawie „sądu nad Judaszem”, do którego doszło w Wielki Piątek w Pruchniku. – dowiedziało się we wtorek Radio Zet.

Zbieranie dowodów nie oznacza, że prokuratura przesądza, iż doszło do przestępstwa. Po zebraniu i zabezpieczeniu dowodów prokuratura oceni, czy doszło do złamania artykułu 257. kodeksu karnego, czyli do publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej.

„Zabezpieczanie dowodów właśnie trwa. W najbliższym czasie zostanie podjęta decyzja o wszczęciu postępowania karnego” – powiedziała Radiu Zet rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, prokurator Marta Pętkowska.

Za naruszenie artykułu 257. kodeksu karnego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak pisaliśmy, w Wielki Piątek w miasteczku Pruchnik w południowo-wschodniej Polsce odbył się tradycyjny lokalny zwyczaj „sądu nad Judaszem”. Kukle wyobrażającej Judasza Iskariotę, apostoła, który wydał Jezusa Chrystusa, nadano wygląd stereotypowego Żyda – z pejsami, długim nosem i jarmułką na głowie. „Judasz” otrzymał 30 uderzeń kija, w nawiązaniu do 30 srebrników, które Judasz Iskariota otrzymał od arcykapłanów. Następnie kukłę zawleczono ulicami na most, gdzie obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do niewielkiej rzeki. W wydarzeniu brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Tradycja „sądu nad Judaszem” sięga XVIII w.

Wydarzenie, jako antysemickie, opisały polskie i zagraniczne, w tym izraelskie media. Zwyczaj skrytykował Światowy Kongres Żydów, a następnie polski episkopat i szef MSW.

CZYTAJ TAKŻE: Konsul Izraela oskarżył konsulat RP we Lwowie o propagowanie antysemityzmu jasełkami [+FOTO]

Kresy.pl / Radio Zet

…..


autor: YouTube/Shachar Elkayam

Chesyo@Chesyo
A co będzie jak się okaże że Marzanna to żydówka to też prokurator ?

Franek
Czyżby Pan Brudziński stracił równowagę rozeznania? Judasz się powiesił; Hammana powiesili!

J23
Czy policja sprawdza też żydów, którzy w święto purim wieszają i biją kukłę Hamana? Czy żydzi zabronią też Polakom wspominać Heroda i rzeź niewiniątek? Zabronią czytania w kościołach Pasji? Amen

Janek
Mamy rząd, który pozwala obrażać Polaków a murem stoi za Izraelem!

Polak
Poprawność polityczna osiągnęła granice absurdu. To tradycja znana od wielu lat i nie ma to nic wspólnego z antysemityzmem. Ten rząd mnie irytuje, bo bardziej liczy się z opiniami żydów niż Polaków.

eming
Artykuł 257kk użyty do ochrony czci Judasza :)) Jaka ta komuna była,przy was pisiaki,bezzębna i bezradna,tak jakoś się samoograniczali.A wy ostro jedziecie bez trzymanki i hamulców,będzie buuuum !!

Kotzber
Hej panowie z PIS !zaczynacie sie dławic własną sliną. Myślcie co robicie bo tylko kasą nie pociągnięcie Polaków za sobą.ten naród ma jeszcze honor.

poliniak
Nie dziwne, że Mosbacher składa nam życzenia spokojnego Pesah i to po hebrajsku. Oto Polin, kraj chanuki i nie tylko.

https://wpolityce.pl/polityka/443806-prokuratura-dementuje-fake-newsa-ws-pruchnika

Czynności wyjaśniające dot. wydarzeń z Pruchnika to inicjatywa policji. Prokuratura podkreśla, że nie ma z tym nic wspólnego

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Czynności wyjaśniające dotyczące piątkowej inscenizacji w Pruchniku (Podkarpackie) wszczęła i prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu. Wbrew pojawiającym się w mediach informacjom policyjnego postępowania nie zlecała prokuratura, była to inicjatywa samej policji – poinformowała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prokuratura zleciła policji zgromadzenie dowodów w związku z wydarzeniami w Pruchniku. Radio ZET: Nie ma decyzji o śledztwie

W przesłanym PAP we wtorek po południu oświadczeniu Starzecka podkreśliła również, iż „to nieprawda, że Prokuratura Okręgowa w Przemyślu prowadzi postępowanie ws. spalenia kukły w Pruchniku”.

Wcześniej rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska informowała PAP, że prokurator rejonowy w Jarosławiu z urzędu podjął działania zmierzające do zebrania dowodów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z artykułu 257 kk.

W ramach czynności sprawdzających prokurator polecił policji w Jarosławiu zgromadzenie dowodów. Czynności są realizowane

—dodała.

Artykuł 257 kk dotyczy znieważania grupy lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Pętkowska powiedziała wówczas, że po zabezpieczeniu dowodów i oceny materiałów będzie podjęta decyzja o wszczęciu postępowania.

Przy czym na podstawie zarządzenia prokuratora okręgowego przestępstwa tej kategorii są prowadzone w prokuraturze w Przemyślu. Czyli materiały zostaną przekazane do przemyskiej prokuratury celem prowadzenia postępowania

—poinformowała.

W Pruchniku odnowiono w Wielki Piątek tradycję z XVIII w. tzw. sądu nad Judaszem za zdradę Jezusa. Kukła, która miała wyobrażać Judasza, otrzymała wyrok 30 uderzeń kijami – równą liczbie otrzymanych srebrników. Kukłę biły uczestniczące w „sądzie” dzieci, zachęcane do tego przez dorosłych. Następnie kukłę Judasza wleczono ulicami miasta, na moście obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do rzeki.

kk/PAP

…..


autor: YouTube/Shachar Elkayam

FeniksFeniks@FeniksFeniks
Skandaliczna decyzja ośmieszająca organy państwa i dajaca pożywkę do dalszych ataków na nasz kraj bo sugerujaca ze cos bylo na rzeczy w oskarzeniach nie mowiac o bezsensownym trwonieniu pieniędzy podatników. Będą przesłuchania dzieci? Wstyd!

BHO
Terror polin nadchodzi. Polakom zabrania sie kultywowania tradycji. Teraz porownajcie to z tym co zydy wyczyniaja w swoje swieto purim, jest sporo filmików w sieci.

Tadeusz
Czy to jest kpina, prokuratura nie ma nic do roboty, niech sprawdzą czy bestialskie mordowanie zwierząt przez żydów ma znamiona przestępstwa i ile lat więzienia grozi za znęcanie się nad zwierzętami

anka
I zaczęło się otwarte prześladowanie chrześcijan i to w Polsce! A jak to się ma do praw katolików?

katoliczka
Rządy PISu sieja terror i straszą Polaków w Polsce.Co za hańba dla Narodu Polskiego że wybrał takich do rzadzenia chrześcijańska Polską

https://wpolityce.pl/polityka/443741-policja-zbiera-dowody-ws-wydarzen-w-pruchniku

Prokuratura zleciła policji zgromadzenie dowodów w związku z wydarzeniami w Pruchniku. Radio ZET: Nie ma decyzji o śledztwie

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Prokuratura w Jarosławiu (Podkarpackie) zleciła policji zgromadzenie dowodów w związku z wydarzeniami w Pruchniku, gdzie w Wielki Piątek odbył się tzw. sąd nad Judaszem.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska, prokurator rejonowy w Jarosławiu z urzędu podjął działania zmierzające do zebrania dowodów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z artykułu 257 kk.

W ramach czynności sprawdzających prokurator polecił policji w Jarosławiu zgromadzenie dowodów. Czynności są realizowane

—dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

Artykuł 257 kk dotyczy znieważania grupy lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Pętkowska powiedziała, że w momencie zabezpieczenia dowodów i oceny materiałów będzie podjęta decyzja o wszczęciu postępowania.

Przy czym, na podstawie zarządzenia prokuratora okręgowego, przestępstwa tej kategorii są prowadzone w prokuraturze w Przemyślu. Czyli materiały zostaną przekazane do przemyskiej prokuratury celem prowadzenia postępowania

—podkreśliła.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciekawe! Dziedziczak wskazuje na inny kontekst wydarzeń w Pruchniku: Trwa operacja, aby pokazać Polskę w jak najgorszym świetle

Rzecznik zaznaczyła, że na decyzję prokuratora wpływ miało obejrzenie relacji z tego wydarzenia w internecie.

Prokurator zapoznał się w sieci z tym materiał i podjął taką decyzję, uznając, że takie działania mogą wyczerpywać znamiona przestępstwa

—powiedziała.

Do prokuratury nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie.

W Pruchniku odnowiono w Wielki Piątek tradycję z XVIII w. tzw. sądu nad Judaszem za zdradę Jezusa Chrystusa. Kukła, która miała wyobrażać Judasza otrzymała wyrok 30 uderzeń kijami – równą liczbie otrzymanych srebrników. Kukłę biły uczestniczące w „sądzie” dzieci, zachęcane do tego przez dorosłych. Następnie kukłę Judasza wleczono ulicami miasta, na moście obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do rzeki.

kk/PAP

pp
Co do naszej tradycji mają żydzi? Niech się nie wcinają.

q
Dlaczego sztuka uliczna ma być prześladowana przez towarzysza Brudzińskiego….

q
To na pewno prokurator ? Może to eskimos z UB?

śmierć wrogom Ojczyzny
W przyszłym roku cała Polska bije judasza.

Zszokowany
No to pięknie, teraz będą nas obrabiać nawet bez śledztwa. To jest absolutny totalitaryzm. Nawet za komuny tak źle nie było. Teraz zaczekajcie, aż zaczną tu rządzić mojżeszowi. PiS już nam to załatwi.

same nieszczęścia
Teraz brakuje tylko donosu do TSUE na pogwałcenie praworządności. Kukle Judasza nie zapewniono wszak możliwości odwołania się od wyroku…

obserwatorpolski
Czy prokuraturę reprezentuje zgraja imbecyli ?

kiedy będzie normalnie?
Zakładam, że prokuratura działa na wniosek pokrzywdzonej kukły Judasza. Czy może rodziny kukieł, z której pochodził zamordowany… Zastanawiam się czy mogę wyrzucić stary zmywak…

prawyobywatel
Mają prawo pokazywać prawdę. Niech ta prokurator zajmie się polakożercami z PAN-u

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/narodowcy-i-konfederacja-interweniuja-ws-dzialan-wladz-wobec-sadu-nad-judaszem/

Konfederacja broni Polaków z Pruchnika! | Konferencja prasowa Konfederacji

Media Narodowe
Streamed live 23 hours ago

Monika Marciniszyn
To jak PIS jest oddany sprawie Żydów jest już obrzydliwe. Kolejny raz prześladują Polaków, żeby dogodzić Żydom.

Leo Leopolitan
Zorganizujemy judaszki w całej Polsce

Marek Kolenda
Leo Leopolitan Bedzie Podziemie i ruch oporu w Polsce wczesniej czy pozniej.

Piotr 0711
Zorganizujemy nie będziemy się pytać parchów co w swoim kraju robimy

Bioniczny car
Kurde sprytnie, sami rozpromowali ten zwyczaj przez co ludzie będą to robić xD

2 thoughts on “891 Tradycyjnie Judasze z Partii Interesów Syjonistycznych usłużnie atakują Polaków

 1. Zamoyski
  Czyzby USA bylo panstwem antysemickim?? No niemozliwe!!!

  KSERKSES
  w USA szaleje antysemityzm a kongres żydów i Katz milczą…………..dla nich gorszy był worek wypchany słomą na Podkarpaciu

  kilim
  Takie zdarzenia w Ameryce, to normalka, ale gdyby to wydarzyło się w Polsce, to by było coś niebywałego i potępiane przez świat. A tak, to amerykańska norma, że zabijają się w biały dzień w przybytkach itd

  Vendetta
  „Judaszki” w Polsce chyba były bardziej „antysemickie” – sądząc po zainteresowaniu mediów…

  Julianna@Julianna
  Tyle tragedii na świecie się wydarzyło, też z powodu religii. Narody uważające się za wybrane, nadludzie jak w 2 W.Ś . dążące do dominacji.Wojny w imię pieniędzy. A przecież NIKT z nas do grobu NIC nie zabierze. Człowiek ,człowieka nienawidzi .Myślę ,że człowiek ze wszystkimi jego złymi cechami ,to jest to ,co Panu Bogu nie całkiem wyszło.

  banita
  Codziennie w wielu kościołach chrześcijańskich dochodzi do rzezi gdzie są rozstrzeliwani, paleni żywcem chrześcijanie Tylko o największych masakrach się pisze A w usa byle pistolecik i larum na świat

  Pilecki
  Zranienie kilku satanistów z sekty Chabad Lubawicz ? dla kogo ten news? Napiszcie o holokauście w Palestynie i na Sri Lance

  nohood
  głupi szczyl, którego uformowały scenariusze holywoodzkie. jeśli chciał się policzyć z bandytami powinien zrobić to w bardziej przemyślany sposób.

  Stan
  Codziennie bez sensacji umierają Palestyńczycy

  https://wpolityce.pl/swiat/444398-strzelanina-w-chasydzkiej-synagodze-w-usa

  Strzelanina w chasydzkiej synagodze w USA. W jej wyniku rany odniosło 4 osoby; jedna z nich zmarła w szpitalu

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

  W sobotę, w ostatnim dniu żydowskiej Paschy doszło do strzelaniny w chasydzkiej synagodze Chabad-Lubawicz w Poway – 32 km na północ od San Diego. W jej wyniku rany odniosło 4 osoby; jedna z nich zmarła w szpitalu. Sprawcę strzelaniny zatrzymała policja.

  Jak donosili lokalna telewizja NBC wśród rannych jest nastolatka i dwóch mężczyzn. Wszyscy zostali przewiezieni do Palomar Medical Center w Poway, gdzie doszło do strzelaniny.

  Sprawcą jest 19-letni John T. Earnest, biały mężczyzna z San Diego – twierdzi NBC. Nieoczekiwanie dla niego w synagodze podczas ataku znajdował się też funkcjonariusz straży granicznej, który przyszedł tam na modlitwę. Próbował on unieszkodliwić napastnika, ale chybił, w rezultacie czego 19-latek zdołał zbiec z miejsca zbrodni. Karoseria samochodu była jednak podziurawiona, co skłoniło innego policjanta do sprawdzenia pojazdu, który został zatrzymany przez policję 3,5 km od miejsca zbrodni. Szeryf hrabstwa San Diego Boill Gore powiedział mediom, że młody człowiek bynajmniej nie krył się z posiadaniem broni – karabin leżał na siedzeniu obok kierowcy. wtedy też go aresztowano.

  Policja podała w sobotę wieczorem, że Earnest był miesiąc temu przesłuchiwany w sprawie podpalenia meczetu, ale został wypuszczony wobec braku przesłanek, że miał z tym coś wspólnego.

  Szef policji w San Diego, David Nisleit zapewnił media w sobotę, że na ulicach Poway zostały wysłane wzmocnione patrole policji. Bezpośrednio obok synagogi – wskazują lokalne media – są zlokalizowane dwa kościoły chrześcijańskie: prawosławna cerkiew św. Jana z Damaszku i luterański kościół Wcielenia Pańskiego.

  Do ataku na synagogę Chabad-Lubawicz w Poway doszło o godz. 11:30 czasu lokalnego (godz. 20:30 w Polsce).

  Agencja Associated Press pisze w komentarzu, że strzelanina w Poway wydarzyła się dokładnie w sześć miesięcy po ataku na synagodę w Pittsburghu. Jej sprawca, 46-letni Robert Bowers, „wtargnął wtedy do synagogi w Pittsburghu, krzycząc „wszyscy Żydzi muszą zginąć”, po czym otworzył ogień do wiernych zgromadzonych w świątyni na modlitwie z okazji szabasu.

  Zginęło 11 osób, w większości w starszym wieku, a sześć, w tym czterej policjanci, zostało rannych. Bowers był aktywnym uczestnikiem forum dyskusyjnego na antysemickim portalu skrajnej prawicy.

  Na obecnym etapie trudno określić, czy 19-latek czerpał inspirację z działalności Bowersa, któremu w lutym przedstawiono zarzuty i którego proces toczy się w stanie Pensylwania.

  Sobotnia strzelanina wywołała szok wśród mieszkańców Poway, którzy wybrali tę lokalizację ze względu na spokój i bezpieczeństwo. Do ataku doszło podczas najważniejszego i najstarszego święta żydowskiego cyklu rocznego – Święta Przaśników, obchodzonego na pamiątkę oswobodzenia Izraelitów z niewoli egipskiej – przypominają media.

  Atak w Poway został potępiony przez Światowy Kongres Żydów (WJC), który wydał w sobotę specjalne oświadczenie podpisane przez jego przewodniczącego, Ronalda Laudera.

  Solidarność z ofiarami wyraził też prezydent Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence.

  Myślami i w modlitwie łączymy się ze wszystkimi dotkniętymi strzelaniną w Poway w Kalifornii. Niech Bóg was błogosławi. Sprawca zatrzymany! Stróże porządku spisali się na medal. Podziękowania dla nich!

  —napisał Trump.

  kk/PAP

  Polubienie

 2. Kojoto @Kojoto:
  to żydowskie „wojsko” to zbieranina szowinistycznych bandziorów. To ścierwo nigdy nie będzie sojusznikiem Polskiego Żołnierza, podobnie jak banderowiec.

  lp @lp:
  Ludowy obyczaj „sądu” nad kukłą w Pruchniku oburzył światowe żydostwo do żywego. Potworne okaleczenie bezbronnego, skutego chłopaka nie spowoduje żadnych reperkusji a bandyci w mundurach będą nadal bezkarnie siali terror wśród nie-żydów.

  zs @zs:
  U nas na razie „sa gospodarzami” kryjacymi sie pod chrzescijanskim obrzadkiem – cala ta falszywa elita

  „”Jak bym przyszedł do Pana Profesora do domu i się rozgościł, ostentacyjnie ignorując Osobę Szanownego Gospodarza, to też by było cymes i gites? Tak?…..;)

  – zapytał go jeden z użytkowników twittera.

  – Niewolnikami to byliśmy w Egipcie. W Polsce to my jesteśmy gospodarzami.

  – odpowiedział bezczelny „specjalista od mowy nienawiści” Michał Bilewicz””

  Tego nastepnego Marczaka mozna zobaczyc https://prawy.pl/101763-bezczelny-jak-bilewicz-on-jest-gospodarzem-w-polin/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelscy-zolnierze-strzelili-do-skutego-palestynczyka-video/


  middleeasteye.net

  Gaetano @Gaetano:
  I to są te metody stosowane w biały dzień przez talmudyczne, zwyrodniałe plemię. Zakrawa na ponurą kpinę, że największa organizacja barbarzyńska na świecie, w kraju położonym na terytoriach ukradzionym innym jest nazywana dla niepoznaki armią.

  IZRAELSCY ŻOŁNIERZE STRZELILI DO SKUTEGO PALESTYŃCZYKA [+VIDEO]

  22 kwietnia 2019|4 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Mimo, że zatrzymany przez izraelskie wojsko młody Palestyńczyk miał skute ręce i zawiązane oczy, żołnierze strzelili mu w krocze.

  Jak informuje portal Middle East Eye do zatrzymania młodego Palestyńczyka doszło w czwartek w pobliżu wsi Tekoa na Zachodnim Brzegu Jordanu. Associated Press podała w poniedziałek, że zatrzymanym był 16-letni Ossama Hadżahdżeh. Nie był uzbrojony. Został zatrzymany jako podejrzany o rzucanie kamieniami w izraelskich żołnierzy.

  Jak wynika ze zdjęć zrobionych przez świadków żołnierze skuli Hadżahdżehowi ręce i zawiązali przepaskę na oczach. Ten podjął jednak próbę ucieczki. Reakcją Izraelczyków było użycie broni palnej. Żołnierze postrzelili Palestyńczyka z bliskiej odległości w krocze. Następnie podczas gdy jeden z żołnierzy pozwolił na udzielenie pierwszej pomocy, drugi mierzył pistoletem do zebranych świadków. Na nagraniu słychać kolejne oddane strzały oddawane w czasie gdy krewni chłopaka próbują odciągnąć go z miejsca zdarzenia. Ostatecznie Hadżahdżeh został odwieziony do szpitala prywatnym samochodem, gdzie otrzymał pomoc medyczną. Jak podaje izraelski dziennik „Haaretz” po incydencie żołnierze nie chcieli ponownie zatrzymać Hadżahdżeha.

  Izrael okupuje Zachodni Brzeg Jordanu od 1967 r. Mimo, że od 1994 r. istnieją tam struktury Autonomii Palestyńskiej w praktyce kontrolują one mniej niż połowę terytorium Zachodniego Brzegu (tak zwana strefa A) poszatkowaną w dodatku na pojedyncze enklawy. Pozostałą część (strefy B i C), w tym główne drogi, kontrolują Izraelczycy. Władze Izraela prowadzą na okupowanym terytorium nielegalną w świetle prawa międzynarodowego akcją kolonizacyjną. Na Zachodnim Brzegu mieszka już prawie pół miliona nielegalnych izraelskich osadników. Całe palestyńskie społeczeństwo w tym regionie od 1967 r. podlega prawu wojskowemu, tymczasem osadnicy żydowscy żyjący na terenach okupowanych podlegają prawu cywilnemu lub karnemu.

  Dwa tygodnie temu izraelski premier Binjamin Netanjahu zapowiedział, że zamierza dokonać formalnej aneksji tych części Zachodniej Brzegu na których znajdują się żydowskie osiedla. Według przecieków realizację tych roszczeń ma zawierać plan rozwiązania konfliktu bliskowschodniej przygotowany przez zięcia Donalda Trumpa, Jareda Kushnera.

  middleeasteye.net/kresy.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.