892 Jakubiak, Ziemkiewicz, Klarenbach i inni o szefie MSWiA Joachimie Brudzińskim i jego osądzie „sądu nad Judaszem”


Marek Jakubiak i Joachim Brudziński / autor: Fratria; Twitter wPolityce.pl

santana
Czy wy tam w rządzie macie jakiś szczątkowy honor, jakiś szczątkowy rozum? Kim trzeba być, aby tych którzy z każdej strony na nas plują, szczują i kłamią cały czas na nasz temat, nazywać braćmi?

Ważne pytania bez odpowiedzi
Brudziński nie udzielił odpowiedzi na pytanie. Bez odpowiedzi pozostaja również inne ważne pytania np. jakim prawem obchodzone jest żydowskie święto Chanuka w polskim sejmie i w Pałacu Prezydenta RP?

FeniksFeniks@FeniksFeniks
Apel do p. Brudzińskiego. Prosze przestac mieszać do tej ordynarnej politycznej hucpy imion ludzi o postawie świętych, takich jak Ulmowie. Tradycja w Pruchniku trwała w poprzednich latach tylko nagle teraz została użyta instrumentalnie przez prowokatorów po to by rozpętać następna nagonkę na Polaków a pan zamiast użyć do tego odpowiedniej miary i dystansu brnie w absurdalne porównania. Kompromitujesz pan urząd i naród i dajesz pożywkę do dalszych ataków

dana
Warto spytać min. Brudzińskiego, czy wchodząc w rolę inkwizytora zależy mu na kilku głosach w wyborach?

myślący
Brudziński po tych wypowiedziach nie zagłosowałbym na pana nawet na SOŁTYSA pytam kim jest PIS i czy zmierza do realizacji 447

poiul
Brawo panie pośle Jakubiak, szczera prawda, a my w Szczecinie już nie zagłosujemy na Brudzińskiego. Komu służy PIS?? żydzi nas opluwają, pomawiają, oczerniają i jeszcze ich nazywać braćmi?? Hańba.

Robert
Po to p Brudziński że teraz żydzi na nas plują ,co to ma wspólnego z Ulmami. Widzisz p Brudziński ze oni chcą nas ograbić,a pan nazywasz ich braćmi,chyba ze latasz p. tam do nich na szabasowe kolacje

obserwatorpolski
Delikatnie mówiąc , Brudziński puknij się w głowę. Na i jaki pożytek z tego ,że Ulmowie oddali życie za Żydów ,jak to dziś właśnie Żydzi winą za mordowanie Żydów obarczają Polaków a nie Niemców ?

pytania podstawowe
Czy ktoś pytał dzieci Ulmów czy chcą ginąć przez czyny rodziców

kl1953
P. Brudziński nie podniecaj się. Wyciągnięte z lamusa obyczaje a Wy robicie z tego problem. Świętując pogrom rycerzy Europy zachodniej. pod Grunwaldem obrażamy uczucia Niemców, Francuzów itd?

kibic
Nie ma juz wyjscia, PiS musi byc zmieciony ze sceny politycznej tak jak AWS w 2001 roku, to jedyna szansa aby Polska przetrwala. Slepy widzi ze oni Polske sprzedaja za judaszowe szekle.

https://wpolityce.pl/polityka/443668-zydzi-bracmi-brudzinski-starl-sie-z-jakubiakiem

Żydzi braćmi? Brudziński starł się z Jakubiakiem: „Po co sięga Pan po złe emocje? Dla kilku głosów w wyborach do PE?”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi? – pytał Marek Jakubiak Joachima Brudzińskiego, rozpoczynając tym samym słowne starcie o ocenę „sądu nad Judaszem” w Pruchniku. Po co sięga Pan po te złe emocje? Dla kilku głosów w wyborach do #PE? – kontrował szef MSWiA.

Podkarpacki zwyczaj „sądu nad Judaszem” w Pruchniku wywołuje kontrowersje. W poniedziałkowym komunikacie KEP bp Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski oświadczył, że „w kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

Stanowisko KEP podał również szef MSWiA Joachim Brudziński, krytycznie oceniając wspomniany zwyczaj.

Jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie

— pisał na Twitterze.

Kościół w Polsce w czasach niemieckiej okupacji i niemieckiego nazistowskiego barbarzyństwa,często heroicznie, tak jak wielu Polaków,ratował życie swoich żydowskich braci.Takimi „akcjami”jak w Pruchniku (wbrew miejscowemu proboszczowi)zaciera się piękne świadectwo rodziny Ulmów

— podkreślał

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jacy ‘szatani’ byli w Pruchniku czynni?” Brudziński krytycznie o „sądzie nad Judaszem”: Koszta wizerunkowe dla Kościoła i Polski olbrzymie

Jego wpis został skrytykowany m.in. przed dziennikarza TVP Info i Polskiego Radia 24 Adriana Klarenbacha.

CZYTAJ TAKŻE: Puściły nerwy… Adrian Klarenbach do ministra Brudzińskiego: „Odwal się Pan od tradycji podkarpackiej”

Słowa ministra nie spodobały się również posłowi Markowi Jakubiakowi. Przedstawiciel Konfederacji zwrócił uwagę na nazwanie Żydów „braćmi”. Między politykami wywiązała się polemika.

@jbrudzinski może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi?

— pytał Brudzińskiego Jakubiak.

Czy rodzina Ulmów oddając życie za swoich żydowskich sąsiadów, nie widziała w nich po chrześcijańsku braci? A Irena Sendlerowa ratując tysiące żydowskich dzieci nie widziała w nich dzieci Jednego Boga? Pytanie po co sięga Pan po te złe emocje? Dla kilku głosów w wyborach do #PE?

— odpowiadał szef MSWiA.

Wybory nie mają z tym niczego wspólnego. Ulmowie jak i Pani Irena w Żydach widzieli Ludzi

— stwierdził polityk Konfederacji.

Jednak Marek Jakubiak nie zamierzał odpuścić. Brudzińskiemu dedykował artykuł sprzed 9 lat, w którym przytoczono słowa jednego z czołowych izraelskich rabinów, który porównał gojów (nie-Żydów – red.) do zwierząt pociągowych

@jbrudzinski tak do poczytania

No i co w związku z tym? Co to ma dowodzić? To, że w Izraelu nie brakuje religijnych fanatyków a nawet idiotów i rasistów ma wg Pana usprawiedliwiać idiotów i rasistów w Polsce? Proszę spokojnie przeczytać stanowisko @EpiskopatNews i mój komentarz a nie szukać tanich i złych emocji

— odparł Joachim Brudziński.

kpc/Twitter

B
Panie ministrze, złe emocje są po stronie izraelskiej. Wystarczy obejrzeć filmy robione przez Izraelitów, co jest wpajane dzieciom żydowskim, zwłaszcza na wyjazdach do Oświęcimia.

Komentarze Zablokowane
Przez takich jak Ulmowie mamy teraz płącić 1 bilion złotych!

Daj swiadectwo za ,,braci,,!
piękne świadectwo rodziny Ulmów????????? No to POswiec TERAZ swoje dzieci i zone w imie rzydofskich DEGENERATOW,KLAMCOW,LUDOBOJCOW i ZLODZIEJI ktorzy chca TERAZ zlupic Polske za 700 lat gosciny!

taką mamy elitę
pełna racja, panie ministrze, właśnie dlatego przygotowujmy się do spełnienia ich wszelkich roszczeń w ramach ustawy 447. Nie szukajmy „tanich” emocji

SzuZen
Regionalna tradycja jest tradycją. Żydzi powołują się na swoją tradycję i ma byś szanowana. Tradycję innych mają za nic i pragną ich likwidacji. To ma być nowy porządek świata ? Obłuda !!!

Bondaree
A może niech PiS wpisze sojusz z Izraelem do konstytucji? I od razu paragraf o „godzeniu w sojusze” do kodeksu karnego. Mamy takie fajne wzorce – szkoda, aby się marnowały.

Piotr
Jestem ciekaw czy Klarembach straci pracę za krytykę Brudzińskiego za ”odwal się Pan od tradycji ”. Nie teraz ,ale za parę miesięcy z Tvp.

…..


Rafał Ziemkiewicz, Joachim Brudziński / autor: Fratria/screen Polsat News

gość
Hiszpanie, Grecy nie martwią się o swój wizerunek, my wciąż klęczymy na kolanach, przed Niemcami i przed Żydami. Panie Brudziński, gdzie suwerenność!?

gt
Ten minister potrafi uwiarygodnić każdy, wyssany z palca atak na Polskę. Mocą urzędolenia. Ktoś mógłby go w końcu powstrzymać przed legitymizowaniem wypocin GW i mediów żydowskich niechętnych Polsce?

edek
Przecież Judasz był Żydem i to zdradzieckim Żydem. Za pieniądze wydał na śmierć niewinnego, swojego przyjaciela. Judasz był i będzie przykładem Żyda zdrajcy i hańba mu za to.

Kamil
Brudziński to przodujący minister w czołganiu się na kolanach przed zagranicą. Ale za to jest najbardziej agresywny w stosunku do Polskich patriotów.

wer
Jeśli chodzi o Żydów, pan Brudziński w pierwszym szeregu na kolanach, jeśli chodzi o Polaków, nasyła brygady policyjne, jak w Lublinie. Jak to nazwać panie Brudziński?

https://wpolityce.pl/polityka/443837-goraca-dyskusja-na-twitterze-ziemkiewicz-kontra-brudzinski

Gorąca dyskusja na Twitterze! Ziemkiewicz kontra Brudziński: „Niestety w tym wypadku zbłądził Pan”

opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu

Kiedy minister przeprasza za duperelną sprawę, nadaje oskarżeniom nadmierną rangę – napisał Rafał Ziemkiewicz odnosząc się do Joachima Brudzińskiego oraz do tekstu w „Times of Israel”. Izraelski dziennik opisał filmik opublikowany dwa lata temu w sieci. Widać na nim jak grupa warszawiaków topi marzannę określana jako „bżydula”.

Pan minister Brudziński już się odciął i potępił, czy tym razem da się komuś wyprzedzić?

— zapytał minister Brudzińskiego Ziemkiewicz.

Szanowny Redaktorze staram się konsekwentnie odcinać i potępiać głupotę. Zarówno tę, która pojawia się w Izraelu np. kiedy atakuje się w sposób wyrafinowany i zakłamany nasz kraj, jak i tę w Polsce, kiedy z głupoty albo z inspiracji „innych szatanów” wpada się histerię antyżydowską

— odpowiedział Brudziński.

Niestety w tym wypadku zbłądził Pan. Kiedy minister przeprasza za duperelną sprawę, nadaje oskarżeniom nadmierną rangę

— stwierdził publicysta.

Polityk nie pozostał mu jednak dłużny:

Ech te pańskie endeckie „skrzywienie” (nie chciałbym napisać manipulacje). Gdzie Pan się doczytał w w moich wpisach przeprosin? Podkreśliłem stanowisko episkopatu i odciąłem się od „duperelnej” jak Pan to ujął,a wg mnie głupiej i szkodzącej Polsce wizerunkowo „tradycji”

ems/Twitter

…..


Adrian Klarenbach / autor: YouTube/publicystykatvp; Twitter

polo
Klarenbach ma rację, ale krawężnik Brudziński zrobi wszystko żeby go niszczyć bo śmial mu zwrócić uwagę!

nick
Brudziński jest tylko mocny w gębie, jeśli chodzi o promowanie żydostwa i ataki na polskość. Nie ma odwagi wejść do tvn i zarekwirować materiały z urodzin Hitlera, bo ambasadoressa grożnie spojżała.

mix
Brawa dla Pana Klarenbacha! Broniąc tradycji i bliskiego sobie Podkarpacia zaryzykował swoją karierą, i zareagował jak prawdziwy mężczyzna. To świadczy, że ma zasady i za to należy mu się szacunek.

Tymczasowo@wPolin+4
Dziwne czasy. Politycy PiS i episkopat (nie mylić z Kościołem, panie Biedroń) atakują Polaków. Najważniejsza dla nich jest obrona godności Judasza i jego kukły.

anka@anka-anka
Episkopat niech się zastanowi nad tym co mówi i robi. Bo idąc tym tokiem to należy się spodziewać, że pewnego dnia zabroniona zostanie Droga Krzyżowa w Wielki Piątek. Symboliczny sąd nad Judaszem to sąd nad zdrajcą, nad człowiekiem podającym się za przyjaciela, a to, że ten zdrajca był Żydem, to nie jest to ludzki wymysł, a wynika z EWANGELII.

WK
Dlaczego Światowy Kongres Żydów nie oburzył się jeszcze, że w KAŻDYM kościele jest figura ukrzyżowanego Żyda – Jezusa Chrystusa? To dopiero jest antysemityzm!

ZeroCool@ZeroCool
Brawo panie redaktorze….szkoda że pan przeprosił tego dziada, nie było potrzeby ….zdrajcom odpowiada się ostrzej!!

Tradition
Tradycja wieszania przez żydów Hamanów w NY równa tradycji wieszania Judasza na Podkarpaciu, pokrętność zgubi żydów doszczętnie.

https://wpolityce.pl/polityka/443640-puscily-nerwy-klarenbach-do-ministra-odwal-sie-pan

Puściły nerwy… Adrian Klarenbach do ministra Brudzińskiego: „Odwal się Pan od tradycji podkarpackiej”

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Sprawa „sądu nad Judaszem” w Pruchniku wywołuje kontrowersje i jest powodem do poważnych sporów. Gdy zwyczaj skrytykował szef MSWiA Joachim Brudziński, w ostrych słowach zwrócił się do niego dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach.

Zwyczaj tzw. sądu nad Judaszem skrytykował minister Joachim Brudziński. Powołał się przy tym na komunikat Konferencji Episkopatu Polski w tej sprawie, w którym wyrażono „dezaprobatę”.

Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po  latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie

— komentował szef MSWiA.

Jacy ‘szatani’ byli w Pruchniku czynni?” Brudziński krytycznie o „sądzie nad Judaszem”: Koszta wizerunkowe dla Kościoła i Polski olbrzymie

W obronę podkarpackiego zwyczaju ruszył dziennikarz TVP Info i Polskiego Radia 24. Jednak Adrian Klarenbach zwrócił się do ministra w wyjątkowo ostrych słowach…

Nie znam tradycji zachodniopomorskiej, ale Panie @jbrudzinski odwal się Pan od podkarpackiej. #Judasz był żydem ,chyba że chcesz Pan zmieniać historię. Strażacy nie mają wątpliwości, a u Pana tokwe skąd?

— napisał.

Wpis był szeroko komentowany. Wskazywano m.in., że  było to „niedopuszczalne”.

Kościół przemówił, sprawa zamknięta Adrianie

Niedopuszczalne. Nie zgadzam się z ministrem, ale nie mam wiedzy zakulisowej. Niedopuszczalne aby dziennikarz w ten sposób zwracał się do konstytucyjnego ministra. Chyba, że to fejkowe konto. @jbrudzinski @KurskiPL

W końcu sam Klarenbach przeprosił za poprzedni wpis.

Ja szczerze,tak od serca.Tradycja dla mnie rzecz święta. Ale widzę, że politykę ktoś mi idzie uprawiać. A na to się nie godzę, Panie @jbrudzinski przepraszam za” zwrot ….się Pan”, bo widzę, że mi tu tałatajstwo biznes polityczny idzie robić

— czytamy.

kpc/Twitter

…..


autor: Fratria

To zobacz co się działo…
…w święto Purim w Tykocinie powieszono kukłę Hamana https://tiny.pl/trt95 zaś gości częstowano ciastkami „uszy Hamana” (czyli obciętymi) https://www.radio.bialystok.pl/galerie/index/id/32918

Agata
Proponuję aby żydzi przestali wieszać hamana i zajadac się jego uszami

smok
z powodu popiskiwań żydów ma zaginąć XVIII – wieczna tradycja ludowa? szabesgoj brudziński oczywiście musi mówić co mu PANY ŻYDY każą. wstyd.

Tragedia
Doszlismy do czasow ostatecznych? Episkopat, wladze wydaja oswiadczenia n.t.kukieł Judasza a nie reagują na przejawy zwierzęcego antypolonizmu i mieszania z błotem naszych przodków?Mosad rzadzi wPL

Kryna
Po co w tej nieważnej sprawie wypowiada się Episkopat i Rząd. Po co nadawać range panstwowa ludowemu obrzedowi. Czy Żydzi tłumacza się że swoich zwyczajów.

https://wpolityce.pl/polityka/443625-brudzinski-krytycznie-o-tzw-sadzie-nad-judaszem

„Jacy ‚szatani’ byli w Pruchniku czynni?” Brudziński krytycznie o „sądzie nad Judaszem”: Koszta wizerunkowe dla Kościoła i Polski olbrzymie

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Na Twitterze Joachim Brudziński odniósł się do komunikatu Przewodniczącego Rady ds. Dialogu Religijnego i Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, dot. wydarzeń w Pruchniku. W opublikowanym komunikacie czytamy słowa potępiające tzw. „sąd nad Judaszem”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

Ważne oświadczenie Episkopatu. Pytanie, jacy „szatani” byli w Pruchniku czynni, że po latach przerwy i wezwań miejscowego proboszcza, ktoś reaktywował idiotyczną, pseudoreligijna hucpę? Koszta wizerunkowe dla Kościoła, Polski i Polaków olbrzymie

—napisał na Twitterze Joachim Brudziński, szef MSWiA.

Kościół w Polsce w czasach niemieckiej okupacji i niemieckiego nazistowskiego barbarzyństwa, często heroicznie, tak jak wielu Polaków, ratował życie swoich żydowskich braci. Takimi „akcjami” jak w Pruchniku (wbrew miejscowemu proboszczowi) zaciera się piękne świadectwo rodziny Ulmów

—czytamy w kolejnym wpisie.

CZYTAJ TAKŻE: MARZENA NYKIEL: Doszliśmy do ściany! Jeśli nazwanie Judasza Żydem jest antysemityzmem, to jaki będzie kolejny krok?

kk/Twitter

q
Taki minister to Koszta wizerunkowe dla Polski olbrzymie… Każdy ciul może pluć na Polskę a ten prześladuje aktorów sztuki ulicznej bo są Polakami.

gmbh
Można odmeldować wykonanie zadania przed sanhedrynem… Ministerstwo Spraw Wyznaniowych i Antysemityzmu. czyli MSWiA.

a vista
Norwid miał rację : ” …największą wadą Polaków jest LOKAJSTWO …””

qw
Proponuje co roku publicznie okladac księży pedofilow. To tez zdrajcy.

wakizashi@wakizashi
Kto sie raz ugnie…zawsze będzie niewolnikiem,kto sie raz cofnie…ten już przegrał…zawsze każdą bitwe przegra. Tylko ludzie bez honoru…przymują ciosy w twarz…od tchórzy…bo oni wyczuwaja,że moga.—-Sun-Tsu. Panowie Brudziński i Błaszczak…to o was pisał Sun –Tsu?

radamesss
Dawać więcej Brudzińskiego!! To gwarancja sukcesu Konfederacji

…..


Jakub Kumoch / autor: Twitter J. Kumoch

Marzena
Grecy też tradycyjnie „mordują” Judasza czy ich też oskarża pan Komuch jako antysemitów? Podobna tradycja istnieje też w kilku innych krajach.

krysia
Gdyby to było zdrowe państwo polskie to ten pożal się Boże dyplomata powinien być pozbawiony swojego stołka.

Kresowiak
Minister spraw zagranicznych Izraela pluje na Polaków, wszystkich jak leci i jest ok, jacyś Polacy na prowincji inscenizują wieszanie kukły judasza i rozpoczyna się jazgot, paranoja.

a9453@a9453
to se popatrz gościu co żydzi wyprawiają w święto Purim. Szwedzi nie chcą wydać mordercy Michnika a ty chcesz tradycję pod sąd, kolejny Daniels?

ola
Jak Polska moze byc silna jak ma takich przedstawicieli.Prawdziwy Polak powinien zadac karania za antypolonizm szerzacy sie wsrod organizacji zydowskich zadajacych od nas pieniedzy.
4 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

Contra
Oczekuję, że jako ambasador Polski będzie krytykował i, sugerował stawianie przed sądem tych wszystkich którzy mówią o wyssaniu przez Polaków antysemityzmu z mlekiem matki

xyz
Panie Kumoch pilnuj pan interesów Polski w Szwajcarii a od wewnętrznych spraw wara.

Taka prawda
Cóż jakie państwo kulawego” naczelnika” tacy i jego dyplomaci ,może dożyjemy czasu że reprezentować nas będą Polacy nie przynoszący na wstydu

https://wpolityce.pl/polityka/443602-ambasador-rp-w-szwajcarii-zabral-glos-ws-wieszania-judasza

Ambasador RP w Szwajcarii zabrał głos ws. wieszania Judasza: Mam nadzieję, że organizatorzy wytłumaczą się przed sądem

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Ambasador RP Jacek Kumoch liczy, że osoby, którzy zorganizowali wieszanie Judasza odpowiedzą za to przed sądem.

Mam szczerą nadzieję (i jest to moja prywatna opinia), że organizatorzy tego, co się stało w Pruchniku, dostaną szansę na wytłumaczenie się ze swoich intencji przed sądem

— pisze ambasador RP Jacek Kumoch w Szwajcarii.

Tu nie chodzi o przestarzały zwyczaj tylko o stylizowanie Judasza na żydowskiego ortodoksa i okrzyki o pięciu dodatkowych za „reparacje”. Judasz był Żydem. Pozostali Apostołowie też. Na tym tę dyskusję kończę.

— podkreśla dyplomata w kolejnym wpisie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Doszliśmy do ściany! Jeśli nazwanie Judasza Żydem jest antysemityzmem, to jaki będzie kolejny krok?

Z tym się zgadzam. Ale połączenie Judasza i restytucji (sorry za literówkę) to właśnie antysemityzm. To sugeruje, że Judasz i jego postawa reprezentuje „żydowstwo”. A dlaczego Józef z Arymatei go nie reprezentuje?

— dodaje odnosząc się do wpisu Grega Stephensa, który napisał:

Jeśli już Pan musi przytaczać temat reparacji to ja zwykłych ludzi rozumiem. Zarówno Żydów jak i Polakow. Obu należą się reparacje …. Tyle że od Niemiec i Rosji. Każda inna formuła roszczeń jest niesprawiedliwa i powoduje napięcia i frustracje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

ems/Twitter

2 thoughts on “892 Jakubiak, Ziemkiewicz, Klarenbach i inni o szefie MSWiA Joachimie Brudzińskim i jego osądzie „sądu nad Judaszem”

 1. 𝓑𝓮𝓵𝔃𝓮𝓫𝓾𝓫
  i kto to mówi -przedstawiciel sekty judasza, która kilka dni temu oficjalnie potępiła Polaków za kultywowanie tradycji -za co dostała pochwałę od israhell’a, jednocześnie brudziński nasłał MO

  taka_prawda
  a reakcja PIS jakie była, proszę księdza? jeszcze gorsza od żydostwa! na dziś są dwie osoby oskarżone, a to na razie!

  aDA
  Reakcja środowisk kościelnych i wielkiego policmajstra Brudzińskiego ws. kukły Judasza były przesadzone.

  3x
  „Okupacja w świetle prawa międzynarodowego jest bezprawiem, ale w Strefie Gazy trwa 52 lata” – Google – Wywiad Amy Goodman w tv DEMOCRACY NOW z Normanem Finkelsteinem

  zxx
  https://nowiny24.pl/sad-nad-judaszem-w-pruchniku-dwie-osoby-uslyszaly-zarzuty-wideo/ar/c1-14084565 Te absurdalne zarzuty! Mnie przypominaja czasy PRLu

  adam
  Na drugi rok episkopad zakaze drogi krzyżowej i będzie jak we francji wielkano to zajączek

  Kierownik
  Już zmiękczacze opinii publicznej? Już ksiadz urabia i nakłania do rezygnacji z tradycji? Wam Karnowskie siostry już w głowach się poprzewracało.

  ada
  Najbardziej wredny był prowadzący. Przykro było słuchać jego machlojek A Żydzi jędza nawet uszy POWIESZONEGO Hamana przy tłumach NADLUDZI – DZIECI ŻYDOWSKICH Z RABINEM .i. JEST oK.

  https://wpolityce.pl/polityka/444322-ks-zielinski-reakcja-srodowisk-zydowskich-byla-przesadzona

  Ks. Zieliński w „Salonie Dziennikarskim”: Reakcja środowisk żydowskich ws. kukły Judasza była przesadzona. To nie jest zwyczaj liturgiczny

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 13 minut temu

  Salon Dziennikarski / autor: screen TVP Info

  Wiemy, że rozmaicie to w świecie bywa i takie zwyczaje są nawet wpisane na listę dziedzictwa kulturowego. My jako Polacy, szczególnie jesteśmy pod lupą. W sensie religijnym, to nie jest zwyczaj wpisany w część liturgii. Jest takie niebezpieczeństwo, że to okładanie kijem zostanie potraktowane jak starotestamentalna praktyka wypędzania kozła na pustynię

  — powiedział w „Salonie Dziennikarskim” ks. Henryk Zieliński, odnosząc się do wydarzeń z Pruchnika, gdzie w Wielki Piątek odbył się tzw. sąd nad Judaszem.

  CZYTAJ TEŻ: Światowy Kongres Żydów potępia „sąd nad Judaszem” w Pruchniku. „Żydzi są głęboko zaniepokojeni upiornym odradzaniem się średniowiecznego antysemityzmu”

  Doszliśmy do ściany! Jeśli nazwanie Judasza Żydem jest antysemityzmem, to jaki będzie kolejny krok?

  Przypomnijmy, że kukła, która miała wyobrażać Judasza otrzymała wyrok 30 uderzeń kijami – równą liczbie otrzymanych srebrników. Kukłę biły uczestniczące w „sądzie” dzieci, zachęcane do tego przez dorosłych. Następnie kukłę Judasza wleczono ulicami miasta, na moście obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do rzeki.

  Zdaniem ks. Zielińskiego, reakcja środowisk żydowskich była przesadzona.

  Jedyny Żyd, z jakim kojarzy mi się Wielki Tydzień to Jezus – który tez był żydem. Dla środowisk żydowskich byłoby lepiej, gdyby ta sprawa została dyplomatycznie załatwiona

  — mówił ks. Zieliński.

  Zdaniem Jana Pospieszalskiego, jesteśmy świadkami totalnego pomieszania pojęć.

  Coś, co należy do folkloru, cenzurowanie tego i przykładanie na to matrycy politycznej poprawności jest drogą donikąd. Komu zależy na wyciąganiu takich rzeczy? Nie możemy dać się szantażować, że nagle będziemy cenzurowali całą sferę przydrożnych kapliczek, tradycję folkloru polskiego. Nie dajmy się zwariować. To element folkloru, ze wszystkimi prostymi skojarzeniami. Przerzucanie odpowiedzialności za antysemityzm i Holokaust na chrześcijaństwo – to się nie uda

  — ocenił Jan Pospieszalski.

  W ocenie Andrzeja Potockiego, z obchodów ludowych zrobiono problem międzynarodowy.

  Sami Żydzi mają u siebie święto, w którym wieszają kukłę swojego wroga i nikt się do nich nie przyczepia. Dla mnie to obyczaj ludowy, z którego zrobiono problem. Wiadomo, że polski rząd stara się o zwiększenie kontyngentu, jest kwestia roszczeń. Każde napięcie urasta do problemu międzynarodowego

  — mówił Potocki.

  Ks. Zieliński zauważył, że zarówno Polska, jak i Kościół będą istnieć bez tego zwyczaju.

  Jeśli damy się zapędzić w róg, to z Kazimierza w Krakowie trzeba będzie usunąć wszystkie wizerunki Żyda. Nie umierajmy za to, co nie warte. Nie twórzmy sobie zastępczego katharsis. Nasze katharsis jest w konfesjonale, to nie jest okładanie kijem

  — mówił ksiądz Henryk Zieliński.

  ZOBACZ TEŻ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

  Oburzające! Warszawski w „GW”: Ludobójstwo zaczyna się od obrządków. Reaktywacja tego w Pruchniku jest haniebna

  Lapid chce, by premier Izraela potępił „sąd nad Judaszem” w Pruchniku: „Nienawiść do Żydów w Polsce wciąż zatruwa powietrze”

  wkt

  Polubienie

 2. lolo
  Ja i wielu moich znajomych juz szyjemy „judaszki” tylko duzo wieksze, z nochalami wielkimi jak klamki od zachrystii i pejsami jak liany saharyjskie.

  sadiuk
  Wg. Wielowiejskiej , jak ja powiem publicznie że jestem „polakiem” to już jestem „””antysemitą”””. Pytanie :kim ona jest!

  TD
  Dzielenie ludzi na antysemitów i semito-entuzjastów to przejaw logicznej aberracji. Może ludzi należy oceniać na podstawie tego czy są dobrzy czy źli. Okaże się, że wśród Żydów byli i są i tacy i tacy

  Ja
  W Czechach taki obyczaj jest wpisany na listę UNESCO a my zamiast w ogóle nie komentować takich zwyczajów wpadamy w histerię zakompleksionych i to przy pomocy ministrów,prezydenta itp władz.

  nohood
  do czasu gdy semici będą mordercami, złodziejami i kłamcami cały świat w tym dziennikarze mają obowiązek się im przeciwstawiać !diotko

  https://wpolityce.pl/polityka/444415-wielowieyska-w-oparach-absurdu-komentarze

  Wielowieyska w oparach absurdu. Zabolał ją wpis Klarenbacha: „Zwolennik antysemickich ekscesów wraca”. Internauci komentują

  opublikowano: za 29 minut · aktualizacja: za 28 minut


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: screen YT wPolityce.pl

  Dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach, zapewnił na Twitterze, że za swój wpis dotyczący wydarzeń w Pruchniku nie został zawieszony i nie znika z anteny. Ta zapowiedź nie wszystkim się spodobała, a szczególnie dziennikarce „Gazety Wyborczej” Dominice Wielowieyskiej.

  Przypomnijmy, że dziennikarz w dość nerwowy sposób odniósł się w mediach społecznościowych do wydarzeń w Pruchniku i w ostrych słowach zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Puściły nerwy… Adrian Klarenbach do ministra Brudzińskiego: „Odwal się Pan od tradycji podkarpackiej”

  Za… życzliwość,wsparcie,serdeczność, troskę, każde dobre słowo,dosłownie za wszystko! Najmocniej i najpiękniej dziękuje. Zesłania nie ma,banicji również. Widzimy się już w poniedziałek #Minela20 #mineła8 #Forum oczywiście w naszym ukochanym @tvp_info

  — poinformował Klarenbach.

  Na wpis zareagowała m.in. Dominika Wielowieyska. W jej ocenie Klarenbach to „zwolennik antysemickich ekscesów”, który nie powinien występować w telewizji.

  Zwolennik antysemickich ekscesów, a przy okazji wybitny ekspert od zwolnień lekarskich, powróci na antenę. Brawo! Ale nie ma się co dziwić. Pewna prywatna stacja radiowa też przywróciła na antenę pracownika, słynącego z antysemickich wypowiedzi

  — kpiła Wielowieyska.

  Dziennikarce „Gazety Wyborczej” szybko odpowiedzieli internauci.

  wkt/TT

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.