893 Antysemityzm wybiórczy, czyli czeska tradycja sądów nad Judaszem niematerialnym dziedzictwem kulturowym UNESCO


autor: Tradycja ‚palenia Judasza’ w hiszpańskiej prowincji La Rioja/PAP/EPA

ttttttt
Brudziński kiedy przeprosisz za Greków Hiszpanów i Wenezuelczyków?

Włodzimierz Graff@wlodzimierzgraff
„Postać Judosza w tym zwyczaju to nic innego jak właśnie wyobrażenie zła, które należy zniszczyć. Jeśli ktoś doszukuje się w tym czegoś innego, daje dowód, że nie rozumie naszej kultury, nie zna lokalnej tożsamości i nadinterpretuje niektóre rzeczy” (Gazeta Wyborcza o wodzeniu Judosza w Skoczkowie, 2015 rok) http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/1,88025,17683217,BurmistrzmozenieprzyjacpoklonuodJudosza.html

gmbh
Przecież Judasz to najbardziej znany żydowski szmalcownik…

janko
Wnet topienie Marzanny też będzie antysemickie bo w USraelu uznali że to wizerunek kobiety żydowskiej.

a
A może rządzący szabasgoje zechcą penalizować topienie marzanny albo szturcganie widłami diabła przez kolędników ??? Dlaczego rządzący o nastawieniu filosemickim chcą karać wiekowe tradycje Polaków ?

Sara
To może Judasza wieszać a potem mu łeb ocinać jak robia to w wświęto Purim Żydzi talmudyści z setkami tys kukieł Hamana i obżeraja sie jego obciętymi pieczonymi uszami.

J23
A jak się bawią żydzi w święto purim? Wieszają kukłę Hamana, okładają ją kijami i świętują wymordowanie 75000 ludzi. Może policja też nimi by się nimi zainteresowała?

max
A co z projektem „Ustawa o ochronie własności Rzeczpospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą” ?

kcuf
Pala kukly nie tylko u nas a czepiaja sie TYLKO nas, przypadek? Ci ktorych wybralismy to eunuchy, ktorzy nie reprezentuja naszych interesow, podkulili ogony i udaja ze nic sie nie dzieje. Won.

Brudziński dymisja chamie!
Brudziński i jego policja, prokuratura Ziobry, nękają juz mieszkańców Pruchnika. Swoich wyborców nękacie? No i głosy pójdą na Konfederację!

aga
Po prostu, są narody szczególnie uwrażliwiona na ZDRADĘ, DONOSICIELSTWO i SZMALCOWNICTWO. I dlatego, tradycyjnie w symbolicznym geście, dają temu wyraz, np. Grecy https://tiny.pl/tr9cq

Mordy rytualne żydów
ks.Guz o mordach RYTUALNE ŻYDÓW
https://nczas.com/2018/11/19/kolejna-nagonka-gazety-wyborczej-ks-prof-guz-przypomnial-o-mordach-rytualnych-zydow-kul-zestrachany-odcina-sie-od-slow-swojego-wykladowcy/

PiSowskie lizusy
PiS prześladuje ludzi w Pruchniku za tradycję

tako6
Kiedy Żydzi nakażą przeróbkę Biblii?

PiSowska bereza wkrótce
PiSowska policja będzie przesłuchiwać małe dzieci

https://wpolityce.pl/swiat/443906-grecy-hiszpanie-i-wenezuelczycy-tez-pala-kukly-judasza

Żeby tylko świat się o tym nie dowiedział! Grecy, Hiszpanie i Wenezuelczycy też palą kukły Judasza. WIDEO

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Awantura wokół kukły Judasza w podkarpackim Pruchniku osiągnęła absurdalne rozmiary. Sprawę skomentowali czołowi polscy politycy i dziennikarze. A wszystko skrzętnie odnotowały izraelskie media, potępiając mieszkańców polskiej miejscowości. Ludowy obyczaj ma być dowodem na antysemityzm Polaków. Tropiciele polskiej nienawiści do Żydów mogą się zdziwić, gdy zdadzą sobie sprawę z faktu, że tradycja palenia Judasza istnieje, i ma się dobrze, w wielu krajach świata.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Doszliśmy do ściany! Jeśli nazwanie Judasza Żydem jest antysemityzmem, to jaki będzie kolejny krok?

Jednym z przykładów może być tradycja grecka. W ramach prawosławnej Wielkanocy palenie kukły Judasza jest normą. Ten obyczaj można spotkać niemal w każdym miejscu Grecji.

Ta tradycja żyje również w Hiszpanii. Np. w miejscowości Castilblanco de los Arroyos kukły Judasza palone są w kilku miejscach miasta. Wizerunek apostoła niszczony jest też w innych miejscach tego kraju, np. w prowincji La Rioja.

Podobną tradycję spotkać można w państwach Ameryki Południowej, m.in. w Wenezueli, Brazylii czy Meksyku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ona tak na poważnie? Gronkiewicz-Waltz żali się na wydarzenia w Pruchniku: Okazuje się, że Polska jest Polską ksenofobiczną

Poniżej prezentujemy filmy, które potwierdzają, że zwyczaj „palenia Judasza” nie jest tylko i wyłącznie polską tradycja.

mly/travel-zone-greece.com/idealspain.com

…..


autor: wideo Ekspresu Jarosławskiego

xxxx
Polacy to antysemici mimo, że czczą żyda Jezusa? Polacy to antysemici bo każą zdrajcę Judasza, który też był żydem? Czy to znaczy, że żydzi utożsamiają się tylko ze zdrajcą Judaszem?

Mamut
Wszystko prawda, ale….. Niemal jak w Radiu Erywań… Pan redaktor niestety nie zna czeskiego: Vodění Jidáše znaczy „oprowadzanie Judasza” – a bynajmniej nie „topienie”!

J.
I wszystko byłoby OK, gdyby dziadek okładający kijem chochoła, nie krzyczał o zydach. Bo to was zdekonspirowało i wszyscy ten fragment mają w pamięci – poza wami bo go pewnie wam nie pokazali w TVP.

Teresa@aseretkelam1
To nie do końca tak, bo można przeczytać na ich stronach:
„Nie ma linczu, nie ma bicia tej kukły. Żadnej agresji. I żadnej stylizacji na Żyda. Nie ma u nas wątków antysemickich” – opisuje sołtys. Topienia Judasza na międzynarodowej liście nie ma, ale w lipcu 2012 roku na wniosek instytutu dziedzictwa z Pardubic trafiło ono na krajową listę dziedzictwa niematerialnego, którą prowadzi czeskie Ministerstwo Kultury. W 2018 roku listę ponownie zatwierdził minister Antonin Staněk.
https://regiony.rozhlas.cz/vodeni-jidase-7896528

Jak to wygląda tam w Czechach? proszę zobaczyć:
https://www.youtube.com/watch?v=GSJqY3eEgbw
… tu poczytać:
http://www.nulk.cz/2017/01/30/vodeni-jidase/
A jak to wyglądało w Pruchniku? – proszę zobaczyć, poczytać i porównać sobie z Czechami:
https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/sad-nad-judaszem-w-pruchniku/644877

Tragedia
Prosze przeslac ten artykul oraz tlumaczenie angielskiej wersji Wiki, bo w pol. wersji nie ma-indoktrynacja na calego- opisu tego zwyczaju na calym swiecie w kilkunastu krajach tępemu Brudzinskiemu

\/banzafaktyipogladyH
A wy przydupasy PiS histeryzujecie…

abc
I co teraz? UNESCO pełne antysemitów? Judasz nie był Żydem, lecz np. Persem? Zakazujemy Drogi Krzyżowej? Kto powie publicznie: „skompromitowałem się, przepraszam”. Prokurator nadal prowadzi śledztwo?

masakra
Nie zmienia to faktu, że pastwienie się nad Judaszem jest głupie — przede wszystkim z teologicznego punktu widzenia. Prawica polska jak zawsze idzie w ślepą uliczkę na złość „lewactwu”.

https://wpolityce.pl/polityka/443977-topienie-judasza-na-liscie-unesco

Topienie Judasza na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Gdyby Pruchnik leżał w Czechach, jego mieszkańcy mogliby zapewne w spokoju kontynuować swoje ludowe zwyczaje, tak jak robią to mieszkańcy takich wsi, jak Stradouñ, Chroustovice, Jenišovice, Viniary czy inne miejscowości w okolicach Pardubic. Zachował się tam do dziś, potwierdzony przez etnologów już w XIX wieku, obyczaj prowadzenia przez miejscowe dzieci postaci Judasza przebranej w strój przypominający chochoła ze spiczastym czubem. Marsz przez całą wieś kończy się egzekucją: kukła zdrajcy zostaje utopiona (gdzieniegdzie spalona) przez czeskich chłopów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żeby tylko świat się o tym nie dowiedział! Grecy, Hiszpanie i Wenezuelczycy też palą kukły Judasza. WIDEO

W 2010 roku na wniosek Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Pardubicach zwyczaj topienia Judasza, praktykowany w 29 okolicznych miejscowościach, został oficjalnie wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

W 2015 roku Mennica Czeska wyemitowała kolekcjonerką serię sześciu złotych monet przedstawiających sześć czeskich lub słowackich zwyczajów wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na awersie jednej z nich ukazana została postać słomianego Judasza w eskorcie grupy dzieci wraz z czeskim napisem OBYČEJ VODĚNÍ JIDÁŠE (OBYCZAJ TOPIENIA JUDASZA). Na rewersie o nominale 5 dolarów nowozelandzkich (nie mylić z 30 srebrnikami) widnieje podobizna królowej Elżbiety II oraz napis w języku angielskim INTANGIBLE CULTURAL HERITAGE – CZECH REPUBLIC (NIEMATERIALNE DZIEDZICTWO KULTURALNE – REPUBLIKA CZESKA).

To, co w jednych krajach uchodzi więc za antysemityzm, w innych uznawane jest za dziedzictwo kulturowe całej ludzkości, poświadczone zresztą autorytatywnie przez UNESCO.

autor: Grzegorz Górny

Barski K.
Tragikomedia i totalna kompromitacja PiSu. Na gwizdnięcie środowisk żydowskich PiS rozpoczął nagonkę na Polaków, którzy kultywuają starą tradycję i Narodowców, którzy bronią tych ludzi.

Polak
Prześlijcie to Brudzińskiemu, który gardzi Polakami.

sailor1
Przestać wreszcie blaznic się nadskakiwaniem tym wydrwigroszom w każdy możliwy sposób! To już gorzej wygląda niż umizgi PZPR-owcow do Sowietow. Trochę godności, panowie!

Bartek
Komedianci z PISU wasze poniżanie i ośmieszanie Polski i Polaków przechodzi już ludzkie pojęcie.

Goj
To smutne jak szybko poddajemy się terrorowi żydom. Przeraża mnie myśl co może stać się w niedalekiej przyszłości przy obecnej polityce naszego rzadu wobec Israela.

anna@anula
Czy niedlugo Izrael nam podyktuje ze nie mozna czcic Jezusa ukrzyzowanego bo to przeciez Swietokradca i wg prawa powinien zginac niechlubnie i tak sie stalo. Moze to jest powodem zakazu obecnosci Krzyza w Auschwitz? Czy my wszyscy nie jestesmy w jakims stopniu Judaszami? ale Zydzi poczuli sie dotknieci. Gdy uderzyc w stol odezwa sie nozyce.

konfederata
Część z was atakuje Żydów, ale niesłusznie, bo winny tej głupiej reakcji jest wyłącznie obóz rządzący. Żydzi niech sobie gadają, ale rząd nie ma prawa ich słuchać i im ustępować!

Basia
Topienie słomianego Judasza nie boli tak jak bicie kijkami, dlatego Żydzi i Episkopat judeo-chrześcijański z rządem PIS nie pozwolą bić kijkami słomianego Judasza bo to straszliwy antysemityzm

W-Ł
Pomijając szczegóły dot. wyglądu kukły i niezbyt przyjemnego przebiegu ceremonii – kluczowe jest, że dla Żydów Czechy „nie są w ta rubryka” a Polska (i kilka innych krajów) „przechodzi do ta rubryka”

jaka elita????
po prostu w Czechach są biskupi i ministrowie kochający WŁASNY naród, a nie merdający ogonkiem na pochwałę z zewnątrz, nawet za cenę represji własnego (?) narodu

anka@anka-anka
Od dawna już da się zauważyć, iż ciągłe zarzucanie Polsce antysemityzmu jest celowe i tak naprawdę ma spowodować dostosowanie naszych tradycji, praw, sposobu myślenia, a nawet wydawania pieniędzy publicznych, czyli podatników do potrzeb Żydów. To, że Żydzi ciągle w coś ingerują w naszym państwie jest poniekąd zrozumiałe, ale dziwne wydaje się to dostosowywanie najwyższych władz państwowych Polski, aktualnie Episkopatu i nawet prokuratury do widzimisię Żydów. Polacy są traktowani jak niegrzeczne dzieci, którym ciągle należy mówić jak mają żyć, jak mają myśleć, jakie mają mieć prawo, a teraz nawet tradycje. Jeszcze trochę, a zapewne przestaniemy też móc być katolikami i będzie trzeba ocenzurować Ewangelie.

visor
Zalosne jest to,ze PiS na kazda oskarzenie Zyda sie tlumaczy i przeprasza.Zydzi oskarzaja Polakow o wszystko co zle,chociaz w Polsce zylo im sie dobrze od 13 wieku.Dosc tego kajania sie przed Zydami.

Gt
My palimy kukle zdrajcy ,który jest w każdym zydzie ,a żydzi palą palestynskie dzieci bombami fosforowymi. Czy to nie hipokryzja?

tfujpan
snopka słomy nie wolno obrazic, ale już palestyńskie dzieci wolno mordować

Konrad
Najbardziej antysemickim narodem sa … Zydzi. Zrabowali i nadal rabuja semitom (Palestynczykom) ziemie i morduja ich. A krytykow swej zbrodniczej polityki oskarzaja perfidnie o antysemityzm.

eric
MSZ i MSWiA ciągną notowania PIS-u w dół. Tak beznadziejnego ministra jak Brudzyński, to nie było w całym 30-leciu III RP.

PiS to dno
Takich zaprzanców jak PiS nie było od czasu Jaruzelskiego w l 80. SLD przy nich to ostoja patriotyzmu i godności narodowej.

mj23
Następnym razem powinni zrzucić napalm ewentualnie naloty dywanowe na ogniska antysemityzmu.

waldemarmodrzejewski@waldemarmodrzejewski
Wynika wniosek , że antysemityzm w Polsce jest dziedzictwem kulturowym całej ludzkości.

III
@waldemarmodrzejewski. Antysemityzm jest dziedzictwem kulturowym całej ludzkości i prawem człowieka jednocześnie. Nikt nie musi się godzić na rasizm i nazizm żydowski, no chyba że chce (jak np. PiS).

III
Teraz pisowskim zaprzańcom pozostaje międzynarodowy list gończy. Tylko za kim?

4 thoughts on “893 Antysemityzm wybiórczy, czyli czeska tradycja sądów nad Judaszem niematerialnym dziedzictwem kulturowym UNESCO

 1. belzebub
  oklepanie judasza w polskiej wiosce wywołało wielokrotnie bardziej zdecydowaną reakcję światowego żydostwa a nie jakiejś tam centralnej rady przy bundestagu. Słabość zachęca do ataku i lania

  MonX
  A Centralna Rada Żydów nie jest przypadkiem zaniepokojona tym, że w Izraelu od wielu lat rządzą rasiści i mordują Arabów, w tym dzieci? Jaka szkoda.

  Dare
  Naziści rządzą w Izraelu gdzie mordują Palestyńczyków

  śwo
  Jacy to prawicowi ekstremiści jak na sztandarach jest niemiecki socjalizm 😉

  Gość
  Nazizm nie był i nie jest prawicowy, cymbały!

  Hans
  Dlaczego nie martwią się o extremalych lewicowych organizacjach które są wszędzie w DDR

  Roberto
  Widzę, że nie tylko mnie wzburzyło nazywanie tego prawicowym, gdzie ‚jak byk’ wznoszone są hasła typu Sozoalismus.

  Tola
  Fałszywe oskarżanie Polski, to jedna z metod odwracania uwagi od takich wydarzeń.

  Chrześcijańska Europa
  Wielki jazgot bo goje niemieckie czyli NIEŻYDZII ośmielili sie maszerowac w swoim kraju

  Andy r
  A bójcie sie sukxnsyny, macie za co

  wojtas1972@wojtas1972
  Dokładnie to samo miałem na myśli co kolega. Jakim cudem prawicowcy mają na koszulkach pochwałę socjalizmu. To są lewaki i to prawda ,że neonaziści. Taka właśnie jest prawda przedstawicielami neonacjonalizmu są lewaki.

  https://wpolityce.pl/swiat/445062-centralna-rada-zydow-zaniepokojona-marszem-neonazistow

  Marsz neonazistów w Saksonii! Centralna Rada Żydów zaniepokojona: To przypomnienie najciemniejszych rozdziałów historii

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: screen tt @Graf_Fencheltee

  Centralna Rada Żydów (ZdJ) w Niemczech jest zaniepokojona marszem, który odbył się 1 maja w saksońskim mieście Plauen. Wzięli w nim udział sympatycy niewielkiej neonazistowskiej partii Der III. Weg (Trzecia Droga), ubrani w jednakowe beżowe koszulki.
  Advertisement

  Zdjęcia z marszu neonazistowskiej Trzeciej Drogi w Plauen są niepokojące i przerażające

  — oświadczył w czwartek przewodniczący ZdJ – federacji organizacji żydowskich działających w RFN – Josef Schuster.

  Prawicowi ekstremiści maszerują w Saksonii w taki sposób, który przywołuje wspomnienia najciemniejszych rozdziałów niemieckiej historii

  — dodał.

  Według saksońskiej policji w marszu wzięło udział kilkaset osób. Uczestnicy mieli w większości na sobie beżowe koszulki z napisem „Narodowa Rewolucyjna Socjalistyczna” pod symbolem partii „Trzecia Droga”. Przy dźwiękach werbli stylizowanych na te używane przez Hitlerjugend, wymachując zielonymi flagami i racami wznosili okrzyki: „Obcokrajowcy-przestępcy – won!”, czy „Narodowy socjalizm teraz!”

  Jeśli rząd krajowy Saksonii na poważnie chce zwalczać prawicowy ekstremizm, to nie powinien pozwalać na takie demonstracje

  — uważa Schuster.

  Zgody na manifestację udzielił niemiecki odpowiednik polskiego starostwa powiatowego. Szczególne wzburzenie szefa Centralnej Rady Żydów wzbudził fakt, że marsz odbył się w przeddzień obchodzonego w Izraelu Dnia Pamięci Ofiar Zagłady.

  Wiceszef frakcji SPD w parlamencie krajowym Saksonii Henning Homann powiedział, że „przemarsze w stylu SA (Sturmabteilungen – bojówki NSDAP) nie mogą być i nie będą tolerowane”. Prawo dotyczące zgromadzeń w tym landzie zabrania używania podczas zgromadzeń „umundurowania, części umundurowania czy takich samych części ubioru, jako sposobu wyrażenia politycznych poglądów”, o ile może to wywoływać poczucie zagrożenia.

  Właśnie na ten przepis powołuje się saksońska policja, usprawiedliwiając brak decyzji o rozwiązaniu marszu. Jak czytamy na jej koncie na Twitterze, beżowych koszulek nie można uznać za umundurowanie.

  Mimo to opozycyjni politycy Zielonych i partii Lewica domagają się wyjaśnienia całej sprawy.

  1 września w Saksonii odbędą się wybory do parlamentu krajowego. W ostatnich sondażach narodowo-konserwatywna Alternatywa dla Niemiec (AfD) idzie łeb w łeb z rządzącą landem od zjednoczenia Niemiec CDU.

  wkt/PAP

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/446866-nie-bedzie-postepowania-w-sprawie-sadu-nad-judaszem

  Nie będzie postępowania w sprawie „sądu nad Judaszem”. Prokuratura: To zwyczaj ludowy o podłożu religijnym

  opublikowano: minutę temu · aktualizacja: za 5 minut

  Prokuratura okręgowa w Przemyślu odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie „sądu nad Judaszem”. Stwierdziła, że zdarzenie dotyczy zwyczaju ludowego o podłożu religijnym, a nie o narodowościowym. Kukłę biły uczestniczące w ludowym zwyczaju dzieci. (…)

  M.S. 89.64.6.*
  No i dobrze. Lać Judasza ile wlezie.

  Kryna 37.47.21.*
  Przestanmy ciągle przepraszać Zydow za wszystko. Oni są rasistami jesli chodzi o Polaków i wcale się z tym nie kryją.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prokuratura-podjela-decyzje-ws-sadu-nad-judaszem-w-pruchniku/

  Polubienie

 3. Dodawanie komentarzy zablokowane.

  https://wpolityce.pl/swiat/448166-pelnomocnik-rzadu-niemiec-odradza-zydom-noszenia-jarmulek

  Antysemityzm narasta w Niemczech! Pełnomocnik rządu: Odradzam Żydom noszenia jarmułki o każdej porze i w każdym miejscu

  opublikowano: 28 minut temu · aktualizacja: 27 minut temu

  Pełnomocnik niemieckiego rządu ds. antysemityzmu Felix Klein przestrzegł żydów przed noszeniem tradycyjnego nakrycia głowy – jarmułki. Rosnące ryzyko dla wyznawców judaizmu wynika z postępującej agresji i utraty zahamowań – uważa urzędnik.
  Reklama

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pompeo alarmuje: We Francji Żydzi są obiektami ataków. Również w Niemczech rośnie liczba napaści o podłożu antysemickim
  https://wpolityce.pl/polityka/439978-pompeo-we-francji-zydzi-sa-obiektami-atakow

  CZYTAJ TAKŻE: Szef Światowego Kongresu Żydów broni prawdy: Polacy nie byli winni Auschwitz. To obóz niemiecki, założony i prowadzony przez Niemców
  https://wpolityce.pl/historia/446630-szef-wjc-broni-prawdy-polacy-nie-byli-winni-auschwitz

  Nie mogę rekomendować żydom noszenia jarmułki o każdej porze i w każdym miejscu Niemiec

  — powiedział były dyplomata w rozmowie opublikowanej w sobotę przez dzienniki koncernu medialnego Funke Mediengruppe. Przyznał też, że zmienił swoje wcześniejsze zdanie na ten temat.

  Rosnące ryzyko dla manifestowania przynależności do wyznawców judaizmu Klein tłumaczy „coraz większą agresją i postępującą utratą zahamowań, co stanowi pożywkę dla antysemityzmu” oraz „ciągłego kwestionowania naszej (niemieckiej) kultury pamięci.”

  Według policyjnych danych, na które powołuje się Klein, 90 proc. przestępstw o podłożu antysemickim w RFN popełniają prawicowi ekstremiści. Nota bene, muzułmanie, którzy atakują żydów najczęściej, mieszkają już od dłuższego czasu w Niemczech. „Wielu z nich ogląda arabskie kanały telewizyjne, które kreują fatalny wizerunek Izraela i Żydów” – wyjaśnia Klein.

  W 2018 r. nastąpił wyraźny wzrost przestępstw o podłożu antysemickim. W 2018 r. policja zanotowała 1799 antysemickich incydentów – o 19,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Według statystyk w 89,1 proc. przypadków sprawcami były osoby o poglądach skrajnie prawicowych. W RFN, jeśli nie udaje się ująć sprawców, antysemickie wystąpienia są automatycznie przypisywane przez policję skrajnej prawicy.

  Dlatego zupełnie inny obraz wyłania się z sondażu Agencji Praw Podstawowych UE (FAR), opublikowanego w grudniu 2018 r. 41 proc. żydów ankietowanych w Niemczech wśród sprawców ataków wskazuje muzułmanów. Na drugim miejscu są prawicowi radykałowie (20 proc.), a na trzecim – lewacy (16 proc.).

  Niezależnie od ścisłości danych statystycznych wobec wzrostu tego typu przestępstw Klein postuluje szkolenia dla policjantów i urzędników, którzy „niejednokrotnie czują się niepewnie, bo nie wiedzą, co jest dozwolone, a co nie”.

  Antysemityzm narasta w RFN od lat. Rząd federalny ustanowił w reakcji na to w styczniu 2018 r. stanowisko pełnomocnika ds. antysemityzmu, które objął były dyplomata Felix Klein.

  kpc/PAP

  Polubienie


 4. Czy spalenie marzanny to antysemityzm!? Skazany za „Mowę Nienawiści”! B. Kurzeja wRealu24!
  6,773 views•Streamed live on Mar 2, 2020
  wRealu24

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.