894 Wolność wg Judaszy z Partii Interesów Syjonistycznych

…..


Sąd nad Judaszem w Pruchniku. Fot. ekspresjaroslawski.pl, kadr z nagrania

Czeslaw @Czeslaw:
A co w Polsce wolno, ostatnio J. Kaczyński mówił własnie o wolnosci. Inne kraje mają ustawy penelizacyjne w razie stwierdzenia obrażenia narodu a u nas ustawę o IPN wycofano, w wielu krajach wiesza się Judasza, w Czechach jest to nawet dziedzictwo kulturowe zapisane w UNESCO, broni posiadać nie wolno itd. Żyda skrytykować nie wolno bo antysemityzm ale Polaków to można oczerniac a szczególnie księży. W jakim państwie my żyjemy?

JeszczePolska @JeszczePolska:
W takim, jakie pozwalamy tworzyć!!Głosujmy na Konfederację , i patrzmy im na ręce…..jakakolwiek jest niedoskonała, obciążona różnymi wadami!!Jako jedyne ugrupowanie upomina się o godność i interes Polaków!
https://twitter.com/i/status/1121391521339777024

Kojoto @Kojoto:
Rak PO PiS SLD i ich przerzuty trzeba będzie wyciąć… nie ma innego sposobu dla Polaków na odzyskanie Polski.

Kojoto @Kojoto:
Jeszcze jedna zasadnicza konkluzja – najwyraźniej te środowiska żydowskie, które podniosły klangor, oraz PiS, KEP i cała reszta uważa za oczywiste, że sami są zdrajcami i poczuli się zagrożeni tradycją samosądu na zdrajcy.

franciszekk @franciszekk:
Czy Episkopat polski przeprosi Zydów za misteria męki Pańskiej w kościołach i Kalwarii Zebrzydowskiej ? Czytaj ponizej:
https://prawy.pl/101800-czy-episkopat-przeprosi-zydow-i-zlikwiduje-misteria-w-kalwarii-zebrzydowskiej-z-powodu-ich-rzekomego-antysemityzmu/

jazmig @jazmig:
Głosujcie na PiS, to będzie jeszcze gorzej

https://kresy.pl/wydarzenia/dwoch-mieszkancow-pruchnika-uslyszalo-zarzuty-ws-sadu-nad-judaszem/

Dwóch mieszkańców Pruchnika usłyszało zarzuty ws. sądu nad Judaszem

25 kwietnia 2019|6 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Dwóch mieszkańców Pruchnika, w wieku 45 i 17 lat, usłyszało zarzuty nieobyczajnego wybryku w związku z podpaleniem w Wielki Piątek kukły przedstawiającej Judasza Iskariotę. Starszemu z mężczyzn zarzucono też, że nieostrożnie obchodził się z ogniem, a młodszemu tamowanie drogi publicznej.

W związku ze sprawą „sądu nad Judaszem” w Pruchniku na Podkarpaciu, dwóch mieszkańców tego miasteczka, w wieku 45 i 17 lat, usłyszało w czwartek zarzuty nieobyczajnego wybryku. Dotyczyło to podpaleniem kukły przedstawiającej Judasza Iskarioty, który wydał Jezusa. Ponadto, starszy z mężczyzn usłyszał zarzut nieostrożnego obchodzenia się z ogniem, a nastolatek – tamowania drogi publicznej. Obaj przyznali się do zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Do sądu skierowano też wnioski o ich ukaranie.

Jak podaje radio RMF FM, wciąż nie ustalono odpowiedzialnego za zorganizowanie wielkopiątkowego wydarzenia. Wiadomo, że policja przesłuchuje kolejne osoby w tej sprawie i zabezpieczyła monitoring i nagrania zamieszczone w internecie. Według tej stacji, „policja nie podaje też, czy przesłuchano proboszcza parafii, przed którą doszło do linczu na kukle [sic!]”.

Jak informowaliśmy, w Wielki Piątek w miasteczku Pruchnik w południowo-wschodniej Polsce odbył się tradycyjny lokalny zwyczaj „sądu nad Judaszem”, sięgający XVIII wieku. Kukle wyobrażającej Judasza Iskariotę, apostoła, który wydał Jezusa Chrystusa, nadano wygląd stereotypowego Żyda – z pejsami, długim nosem i jarmułką na głowie. „Judasz” otrzymał 30 uderzeń kija, w nawiązaniu do 30 srebrników, które Judasz Iskariota otrzymał od arcykapłanów. Następnie kukłę zawleczono ulicami na most, gdzie obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do niewielkiej rzeki. W wydarzeniu brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Tradycja „sądu nad Judaszem” sięga XVIII w. Została jednak zapomniana w ostatnich latach, ale wznowiona w tym roku.

Wydarzenie, jako antysemickie, opisały polskie i zagraniczne, w tym izraelskie media. Zwyczaj skrytykował Światowy Kongres Żydów, a następnie polski episkopat i szef MSW Joachim Brudziński, za co został pochwalony przez część liberalnych i neokonserwatywnych publicystów. Krytyczne materiały informacyjne na temat wydarzeń w Pruchniku wyemitowały też podległe rządowi media publiczne.

Jeszcze we wtorek pojawiła się informacja Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu na Podkarpaciu zleciła policji zabezpieczenie dowodów w sprawie „sądu nad Judaszem”, w związku z podejrzeniem złamania artykułu 257. kodeksu karnego, czyli publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zbieranie dowodów nie oznacza, że prokuratura przesądza, iż doszło do przestępstwa, choć może to skutkować wszczęciem postępowania karnego. Później Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zaprzeczyła informacji ws. zlecenia policji zabezpieczenia dowodów twierdząc, że była to własna inicjatywa funkcjonariuszy. Zebrany materiały przekazano prokuraturze celem dalszego zbadania.

Tego samego dnia, po ujawnieniu informacji o działaniach prokuratury i policji, prezes Ruchu Narodowego, a zarazem jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki poinformował, że do Pruchnika udali się działacze podkarpackiego Ruchu Narodowego, żeby na miejscu zapoznać się z sytuacją i wesprzeć mieszkańców. Pojechał tam m.in. Tomasz Buczek, pełnomocnik RN na Podkarpaciu. Będąc już na miejscu narodowcy w gabinecie sekretarza gminy Pruchnik zastali policjantów, podejmujących działania na zlecenie prokuratury.

Wczoraj Buczek w imieniu Ruchu Narodowego zapowiedział pomoc prawną osobom, które miałyby zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Z kolei Fundacja Piastowska zbiera fundusze na pomoc prawną dla osób, które mają mieć postawione zarzuty.

Nie będziemy bezczynnie patrzeć jak władze zaszczuwają niewinnych obywateli na polecenie środowisk żydowskich!‬podkreślał wcześniej prezes Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki.

rmf24.pl / dziejesienapodkarpaciu.pl / Kresy.pl

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/444076-za-rok-judasz-zostanie-wychlostany-w-co-trzeciej-gminie

…..

https://wpolityce.pl/polityka/443941-izraelskie-msz-z-uznaniem-o-reakcjach-na-sad-nad-judaszem

Izraelskie MSZ z uznaniem o oficjalnych polskich reakcjach na „sąd nad Judaszem” w Pruchniku

opublikowano: 24 kwietnia · aktualizacja: 24 kwietnia

Izraelskie MSZ z uznaniem wypowiedziało się w środę o oficjalnych polskich reakcjach na „sąd nad Judaszem” w Pruchniku. Wyrażono ubolewanie z powodu tego „antysemickiego zajścia”, ale też podkreślono „zdecydowaną reakcję polskiego Kościoła, władz i wysokich rangą przedstawicieli polskiego rządu” na ten incydent. (…)

𝓑𝓮𝓵𝔃𝓮𝓫𝓾𝓫
nigdy wcześniej nie czułem takiego upokorzenia, kaczyński i jego świnie tak makabrycznie upodlili ten kraj

Humanista@Humanista
O WOW. Dostaniemy w nagrodę ciasteczko i podrapią nas za uszkiem? Tak panowie Duda, Morawiecki i Brudziński merdajcie dalej ogonkami jak na posłuszne pieski przystało.

dz
Chodziło o kukłę Żyda czy zdrajcy ? Dlaczego Żydzi bronią kukły zdrajcy Judasza-symbolu wszystkich zdrajców a nie protestują gdy profanują krzyże i pomniki Jezusa ? Utożsamiają się tylko z Judaszem ?

𝓑𝓮𝓵𝔃𝓮𝓫𝓾𝓫
żydy są usatysfakcjonowane uległością polinowych imbecylów bez honoru. Nowa sekta judasza potępiła Polaków za pałowanie judasza. Czegoż chcieć więcej ? Wasal przeprosił i się pokajał…

celnik@celnik
To jest co najmniej niesmaczne. Coś jakby właściciel pogłaskał psa za dobre aportowanie.

Mosiek Szwancneger
Żydowska dobra zmiana. Głosowałem na Dudę potem na PiS ale się zawiodłem. Żydzi nas rozgrywają jak chcą, a PiS milczy. Pewnie dlatego, że to Mossad nagrał taśmy u Sowy i pozwolił PiSowi zdobyć władzę.

no szok
Biorąc pod uwagę zaszłe okoliczności, można się spodziewać w przyszłości iż Judasz zostanie oczyszczony ze swoich zbrodni bo był żydem! Bycie żydem w tych czasach oznacza wywyższenie ponad wszystko!

Helmut
Państwo sterowane z Telawiwu i Jerozolimy – Pollin. Brawo PIS.

and
Leżenie plackiem przed żydami oznacza że uroszczenia przyklepane. Kaczyński i spólka nas kiwnęli.

mmm
Jak nisko upadliśmy …

Jan
Czy Klarembach wróci do TVP ? Rano prowadził jakiś nowy naturszczyk. Obawiam się że Pis bronić będzie żydów jak niepodległości . Pawłowicz już przepraszać musiała za wypowiedź o Mosbacher.

…..


Prezes PiS Jarosław Kaczyński / autor: PAP/Tytus Żmijewski

marduk
wolnosc wg PISu to zrobienie z nas europejskich „palestynczykow”!!! zalosny jestes prezesie, a szczegolnie twoja walka z antypolonizmem zydowskim!!!

UFOjcie i czekajcie !!!
TO JEST TYLKO PROPAGANDA !!! Czyny rządzących świadczą o tym, że nie są oni suwerenni w swoich decyzjach i nie rządzą Polską, a jedynie ją zarządzają i nie kierują się polskim interesem narodowym !

PMP
Nie musimy już słuchać waszej pisowskiej propagandy, bo już wiemy co robicie i czego nie robicie. Już Kalksteinie nam nie nakłamiesz.

Naprawdę chcemy nadal mieć
ten rząd? Tego preŻYDenta? Będziemy bez protestów czekać na ostateczne upodlenie nas samych i zasxanie pamięci o naszych przodkach!? O naszej chwalebnej historii !? Tego chcemy?

KACZYŃSKI SZERZY ANTYSEMITYZM
Czekam teraz na potępienie wystąpienia J. Kaczyńskiego przez min. MSWiA Brudzińskiego, bo BYŁO ANTYSEMICKIE, gdy prezes PiS mówił, że każdy w Polsce MUSI AKCEPTOWAĆ CHRZEŚCIJAŃSTWO i JEGO AKSJOLOGIĘ !

Spójrzcie na zesraną mordę
tego parсʜa. Przecież on zdycha ze strachu, że nie udało się żydom przejąć Polski przez jedną kadencję, ale sprawy zaszły już tak daleko, że nawet największy Deʙil Polski już wie co jest grane!

gosc
O ustawce 447 nadal cisza, moze na ten temat w koncu Pan Prezes sie wypowie i rozwieje wszelkie watpliwosci, czas chyba juz najwyzszy. Z atakami na rodzine sobie poradzimy, gorzej z tymi na Polske.

ad
Tak, trwa atak- np Brudziński właśnie rehabilituje Judasza.

śwo
Tylko np. w Gnieźnie pałkarze Brudzińskiego atakowali narodowców a nie sodomitów

azwq
W naszym kraju karzą za antysemityzm, a za upokarzanie Polski kary nie ma, jeszcze w nagrodę stanowiska żydom dajecie, i nie nazywajcie żydów braćmi, bo nigdy nie byli, to co nam czynią to wrogowie.

sprzedawca patriotycznej piany
Konwencja stambulska niewypowiedziana, ustawa Just447 przemilczana i ,,kompleksowe ustawodawstwo” konsultowane z niegojami (a jakże ). Ot i cały patriotyzm.

PiC to jakaś dziwna parchia*
która z „niezrozumiałym uporem” usiłuje przytroczyć nas, bohaterski naród, do nóg jakichś skończonych skuʀwysynów typu żydy, ukry i amis, którzy wielokrotnie nas sprzedali i rzucić niemcom do stóp!

4rfv
Panie Kaczyński żle skończycie, jak można panu ufać skoro decyzje podejmowane są w Izraelu, lub w USA na niekorzyść Polski, opluwają nas, oskarżają, wy milczycie, a 447 was zniszczy, bo oszukujecie.

https://wpolityce.pl/polityka/443928-imponujacy-wyklad-prezesa-pispolska-musi-byc-wyspa-wolnosci

Imponujący wykład prezesa PiS o patriotyzmie: „Trwa atak na Kościół, rodzinę i dzieci. To zagraża naszemu narodowi oraz państwu”

opublikowano: 24 kwietnia · aktualizacja: 24 kwietnia

Wolność się cofa. Liczę, ze pewnego dnia nastąpi jakieś otrzeźwienie. Polska musi pozostać wyspą wolności, prawdziwej wolności słowa, wolności religijnej i prawdziwej wolności politycznej. Czy to się uda? Jestem mniejszym pesymistą, uważam, że my wygramy – mówił we Włocławku prezes PiS Jarosław Kaczyński. (…)

taa
trwa atak na zdrowy rozsądek a przodują w tym izrael i usa wasi kumple a wy jako ich pucybuty tylko sie kompromitujecie bo inaczej sie nie da

sdfg
To właśnie PIS, oddaliście zarządzanie żydom, akademie, uczelnie, muzea, obozy, teatry, w instytutach siedzą dywersanci żydowscy przez was opłacani i plują na Polaków, A na słowo żyd macie obłęd.

Wik
Co za pompatyczne komunały, retoryka pozbawiona głębszej myśli, rodem z lat 60 tych. I oni chcą wygrać wybory, niedoczekanie.

Hartmannnn
Z całym szacunkiem, ale wykładać to ten Pan może co najwyżej kafelki w toalecie w telawiwie…

pobudka
Atakuja nas zydzi i amerykanie!!! Prezes pominal to celowo…. nabral wody w usta….https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik

Dziadek Borowik
Moja Umeczona Ojczyzna od 30 lat „zondzom“ WSIowe Kaprale Bolensy, lub MOSADowe Sierzanty Danielsy! Jarek jak na czyste rece?, jest najlepszym politykiem! Niestety daleko mu do Marszalka Pilsudskiego!

Husarzowy
Trzeba konkretów, a nie gadania. Czy PiS wprowadzi przepisy zakazujące propagandy pedalskiej w szkołach i przedszkolach? Czy wycofa genderową rezolucję? Czy wprowadzi kary za burdyw kościołach?

pies wam mordę lizał
UBER, BOLT i firmy działające nielegalnie w sferze przewozu osób sam osobowymi przejmują rynek usług taksówkowych w Polsce czyniąc z miejscowych taksówkarzy niewolników podziękuję PiS-owi przy urnie

…..


Jarosław Kaczyński, foto: flickr.com

dls Maverick @dls Maverick:
No, wlasnie, za te popieranie jego unii stracilismy suwerennosc. Bo jesli 80% ustaw jest narzucanych sila z zewnatrz to zapomnij o suwerenie, no i obce wojska nasprowadzal za kase polskiego podatnika, bo nie ufa WP W razie wojny.

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Tak się właśnie zastanawiałem do czego są zdolne różne szmaty polityczne żeby się nachapać kasą z europarlamentu

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-uznal-ze-popieranie-unii-europejskiej-to-wymog-patriotyzmu/

Kaczyński uznał, że popieranie Unii Europejskiej to wymóg patriotyzmu

28 kwietnia 2019|2 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Redakcja

W sobotę na konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości Poznaniu prezes tej partii sugerował, że przeciwnicy Unii Europejskiej nie spełniają wymogów polskiego patriotyzmu. (…)

…..


autor: wPolityce.pl

czytelnik
Jak wiadomo w naszej historii zawsze mogliśmy liczyć na sojuszników! Rozbiory, Jałta, Teheran, ustawa 447 etc. to ruska propaganda!

precz
…ale durny spot i ten Blaszczyk jako wodz wojska…zenada

xxx
POkaz potegi Polin, otworzy namiestnik Jerozolimski niejaki Duda. Za jego plecami lsnic bedzie postac Wielkiego Namiestnika Johny Danielsa

mateusz
pochwalcie sie zakupem nowych i tanich smiglowcow

morda
Panie Prezesie, jak to, a sojuszniczych izraelskich wojski żeście nie zaprosili?

Pic na wode,,,
Defilade powinnien rozpoczac Prezydent Duda z Nartami. To by zrobilo wrazenie!!!!! Wszyscy Zydzi z Nami !!!

prawda boli
Defilują batony jak te upośledzone popłuczyny z sanacji w 38. w 39 było już po temacie.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/444183-wielka-majowa-defilada-w-czasie-waznych-rocznic

Wielka majowa defilada w czasie ważnych rocznic pod hasłem „Silni w sojuszach”. Kogo zobaczymy na Wisłostradzie? WIDEO

opublikowano: 26 kwietnia

„W tym roku, roku 20-lecia przystąpienia Polski do NATO i roku 15-lecia przystąpienia Polski do UE, odbędzie się 3 maja w Warszawie dodatkowa defilada” – zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Hasło tegorocznej defilady, która 3 maja przejdzie ulicami Warszawy to „Silni w sojuszach”. (…)

…..

https://wpolityce.pl/kultura/444149-2020-rokiem-leopolda-tyrmanda

Piotr
Pro-żydowskość w pełnej krasie .To jest symboliczne w kontekście zawirowań wokół Izraela, ustawy 447, oraz oskarżania Polaków o największe zbrodnie w czasie wojny. Klękać jeszcze niżej i przepraszać .

https://wpolityce.pl/polityka/444224-albright-krytykuje-polskie-wladze

https://kresy.pl/wydarzenia/przemysl-straz-graniczna-zatrzymala-samochod-z-billboardem-o-ludobojstwie-oun-upa-na-kresach/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.