895 Katolacy i Judasze z Partii Interesów Syjonistycznych tradycyjnie rozdarci i samozawieszeni w pustynnej schizofrenii

kubus2x@kubus2x
Nijaki P. Rybak za spalenie kukły Sorosa dostał 9 miesięcy więzienia, tylko dlatego że kukła miała pejsy. Więc sługusy szabesgoja Brudzińskiego do boju .Spalili kukłę Żyda wielki antysemityzm Po dwa lata dla mieszkańców Pruchnika.

absurdolista
idąc tym tropem to Wielki Piątek i ukrzyżowanie Jezusa(Żyda) to tez jawny antyseminizm.jak to się ma znowu do wiary w Zmartwychstanie Jego? to przecież gloryfikowanie Jego powrotu i triumfu!!!

Nie jesteście tacy święci
Postawy jak Judasza należy PIĘTNOWAĆ i NAGŁAŚNIAĆ (a tradycja ma swoje prawa, vide kukła Hamana) bo to SYMBOL DONOSICIELSTWA i chyba pierwszy historycznie udokumentowany przypadek SZMALCOWNICTWA.

precz z polit.popr.
Niech PAD klęknie jeszcze raz i przeprasza za Judasza….

Jaki będzie następny krok
Czytajcie talmud to się dowiecie. Tym są karmione ich dzieci od kołyski. Nie trzeba mleka matki.

Kolejny krok?
He he he … https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst

Zamoyski
Kolejny krok? Sankcje karne za puszczanie bakow. Bo wiadomo, ze kojarza sie z gazowaniem, a to juz jawny antysemityzm!!! Ze tez prokuratura POlin sie jeszcze tym nie zajela?! Skandal miedzynarodowy!

Kamyk
Jaki będzie następny krok? To przecież proste. Zakazać chrześcijaństwa. Czemu nie. Sami chrześcijanie już się prawie nie bronią. A iluż taki zakaz będzie miał światłych popleczników, z każdej strony

Odpowiedź
Jaki będzie kolejny krok? PiS zakaże tego zwyczju od przyszłego roku

Bożena
A PiS milczy? Nie broni polskich tradycji?! A duda co? Przyjmuje Żydów? I mówi o Polsce jako o 2 narodach? Jakich narodach? Czy chodzi o Unię Pol.-Lit.? Nie! Nasze korzenie są chrześć. nie jakieś judeo-chrz.!!

Gość
Prawda historyczna wśród katolików? Dobre sobie, przecież większość ludzi wierzących nie zna historii, biblii ani nie wie dlaczego wierzy, poza tym że taką wiedzę przekazało im poprzednie pokolenie.

glob@glob
Pan Jezus był Żydem, podobnie jak Judasz. Zatem, jeśl kukła Judasza jest antysemicką prowokacją, tak samo powinna być traktowana wszelka profanacja figur i wizerunków naszego Zbawiciela, dokonywana między innymi przez artystów sztuk wszelakich. Konwencja artystyczna za jaką kryją się ich antchrześcijańskie wybryki nie może usprawiedliwieć antysemityzmu. Kto uwłacza Żydowi Jezusowi z Nazaretu i Jego wyznawcom, jest antysemitą i powinien być ścigany za antysemityzm, a nie za jakieś tam nieokreślone naruszanie uczuć religijnych To chyba jasne.

Kryna
To Polacy doszli do sciany na własne zyczenie.

krakus8@krakus8
Witamy w Polin. Nie macie też takiego odczucia, że coraz bardziej cos się nam zaciska na głowie? Cos złego się szykuje? Coraz większa presja? Że powoli maski opadają i zaczynamy widzieć jak głęboko w D. jesteśmy?

Rzecz jest prosta, należy wyje
bać ze sceny politycznej PiS i jego szturmbannfuhrera BrudaSSa. Na zbity рysκ! A po nim danielsa, moszbacher i podobne skuʀwуsуństwo!

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443573-jesli-nazwanie-judasza-zydem-jest-antysemityzmemto-co-dalej

Doszliśmy do ściany! Jeśli nazwanie Judasza Żydem jest antysemityzmem, to jaki będzie kolejny krok?

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Pruchnikowska tradycja wielkopiątkowego „sądu nad Judaszem” wywołała larum Żydów z Polski i zza granicy. Krzyczą o polskim antysemityzmie, zapominając najwyraźniej o żydowskich zwyczajach w święto Purim. I choć o zwyczaju z Pruchnika można dyskutować, pojawia się pytanie o to, co Żydzi nazywają antysemityzmem. Czy nazwanie Judasza Iskarioty Żydem to już antysemityzm? Coraz częściej pojawia się silny przekaz, że to nie Żydzi zamordowali Jezusa… Pozwolimy sobie napisać historię na nowo?

Głos zabrało Forum Żydów Polskich, żądając „wyrzucenia na śmietnik” tego „barbarzyńskiego zwyczaju”. Johhny Daniels napisał na Twitterze, że „Ta odrażająca „tradycja” musi być zakazana”.

Zwyczaj potępił także Światowy Kongres Żydów. Wiceprezes Robert Singer, wyraził „niesmak i oburzenie” wobec tej „jawnie antysemickiej manifestacji”.

Żydzi są głęboko zaniepokojeni upiornym odradzaniem się średniowiecznego antysemityzmu, który prowadził do niewyobrażalnej przemocy i cierpień”

— zaznaczył Singer.

Można się tylko zastanawiać, jaka byłaby reakcja Jana Pawła II, który uczył katolików w swej ojczystej Polsce i na całym świecie, że antysemityzm jest grzechem przeciwko Bogu i człowiekowi, na tak jawne odrzucenie jego nauk. Możemy tylko mieć nadzieję, że Kościół oraz inne instytucje uczynią wszystko, co w ich mocy, by pokonać te przerażające przesądy, które są plamą na dobrym imieniu Polski”

– czytamy w komunikacie.

Sama tradycja może jak najbardziej budzić wątpliwości, zwłaszcza gdy spogląda się na nią powierzchownie i nie sięga do istoty symboliki, jaką jest kukła Judasza. Pojawiają się tu jednak dwie kwestie. Pierwsza: fakty historyczne są takie, że Judasz Iskariota był Żydem. To on zdradził Chrystusa, sprzedał Go za 30 srebrników i wydał na śmierć. Czy tot przypomnienie to już antysemityzm? Coraz częściej usłyszeć można lansowane teorie, że to nie Żydzi zabili Jezusa. Nie dalej jak w Wielkim Tygodniu przemycane były w „Gazecie Wyborczej” jako oczywiste.

Druga kwestia dotyczy hipokryzji Żydów, którzy potępiając tradycję z Pruchnika, kultywują jednocześnie wieszanie Hamana. Skoro zwyczaj jest tak odrażający, dlaczego Żydzi także wieszają kukły? Co z wieszaniem Hamana w święto Purim? Trzeba przyznać, że zwyczaj ten jest sto razy bardziej przerażający od marginalnego jednak zwyczaju z Pruchnika. Tam wierni razem ze swoimi rabinami uczestniczą w dzikiej euforii. Czysta przemoc. W Kościele katolickim takie obrzędy nie mają miejsca.

Gdy internauci przypomnieli ten żydowski zwyczaj, ciągle tak powszechny i żywy, głos zabrał zirytowany Jonny Daniels.

Historia Purim jest historią ludzi, którzy w cudowny sposób przetrwali zło. Haman, przywódca podobny do Hitlera, który próbował zabić wszystkich Żydów, został ostatecznie przewrócony i powieszony. Teraz te antysemickie trolle mogą wyjaśnić, w jaki sposób łączy się to z biciem kukły  Żyda

– napisał na Twitterze.

W jaki sposób się łączy, Panie Daniels? Judasz – czy to się komuś podoba czy nie – był Żydem. Judasz zdradził Chrystusa. Wydał Go na śmieć za 30 srebrników. Wielki Piątek to dzień, w którym chrześcijanie przeżywają mękę i śmierć Jezusa, naszego Boga (także Żyda). Właśnie tego dnia ma miejsce potępiony przez Pana zwyczaj, który wyraża odcięcie się od postawy Judasza – zdrajcy i kłamcy. Warto poczytać Nowy Testament. Czy nazywanie Judasza Żydem jest antysemityzmem?

Z samą tradycją z Pruchnika można oczywiście dyskutować. Niepokój budzi jednak uporczywe poszukiwanie w Polsce antysemityzmu, głęboka ingerencja w polskie zwyczaje i ciągła próba pisania historii na nowo. Strategia oskarżania Polaków o zbrodnie, przemilczenie polskiego bohaterstwa i ofiarności w procesie ratowania Żydów przed niemieckim holocaustem, stają się naszą smutną codziennością. Stajemy się coraz bardziej napiętnowani i podporządkowywani polityczno-religijnej poprawności. To budzi frustrację.

Zanim więc sytuacja zaogni się jeszcze bardziej, warto ochłonąć i podjąć refleksję. Polacy nie godzą się na pisanie historii na nowo. Niestety poddawani jesteśmy stopniowej, ale coraz bardziej intensywnej indoktrynacji, o czym świadczy choćby pogadanka urządzona w muzeum Polin dla dzieci z telewizyjnego „Ziarna”. W Muzeum Żydów Polskich dowiedziały się, że gdy Żydzi przybyli do Polski 1000 lat temu, nasze tereny porastał las. Czy sprostowanie tej bzdury będzie już antysemityzmem?

Pilnujmy prawdy historycznej choćby w połowie tak mocno, jak tropimy przejawy polskiego antysemityzmu. Tyle wystarczy, by poprawić poziom publicznej debaty…

autor: Marzena Nykiel

Kryna
Jest Wielkanoc i było prawie pewne, ze Żydzi nam ja zepsuja, to ich taka nowa tradycja.

Contras
Antysemitą nie jest ten kto nie lubi Żydów, antysemitą jest ten, kogo Żydzi nie lubią. Stara prawda.

Albert
To nie chodzi o nazwę, tylko o zaściankowy, prymitywny zwyczaj bicia kukły, w którym biorą udział też dzieci. Absolutne średniowiecze, a najgorsze, że świat to widzi. Wstyd być Polakiem.

żydzi przeginają
My nigdzie nie doszliśmy. To żydzi przekraczają kolejne granice pieniactwa, cynizmu, zakłamania i RASIZMU w stosunku do nas, Polaków. Pewnie w ramach wdzięczności za pomoc podczas II WS.

wiem
Nie pani redaktor nie udaje, że nie rozumie. Głowa kukły przedstawiała wyobrażenie Żyda wprost z Goebbelsowskiej propagadny. Gdyby to był zwykły słomiany chochoł nikt by na to nie zwrócił uwagi.

Px
Zwyczaj jest glupi, uczy dzieci okładania drugiego człowieka (wiem że złego) kijem, zabijania i palenia. Czemu to ma służyć? Jaki to ma związek z odkupieniem dokonanym ponoć przez Jezusa?

rene@rene
ściana już jest realna.Ta witryna bezlitosnie wycina i banuje wpisy czytelników , którzy piszą cokolwiek o Żydach. Baaardzo jest antypolska a pisanie jak w artykule to po prostu FARYZEIZM IŚCIE ŻYDOWSKI.

Ja
Jak to dobrze, że byki w Hiszpanii (tak miłej dla Żydów swego czasu) nie mają nic wspólnego z judaizmem bo byłby koniec korridy. Sanhedryn to coś podobnego jak żydowska policja w getcie ?

Konrad
Zydow jest na swiecie 14 milionow, co stanowi 0,2 % swiatowej populacji. I te 0,2 % (czyli wlasciwie nic) sa w stanie ciagle wywolywac wojny lokalne i swiatowe. Holokaust ich niczego nie nauczyl

pozdro
Jonny Daniels – co to za podejrzany gość i co robi w Polsce, że np. spotyka się z najważniejszymi osobami w państwie, a prawicowe media się liczą z jego zdaniem?

precz z polit.popr.
https://www.salon24.pl/u/andrzej111/950546,cieszcie-sie-z-wielkanocy-bo-ta-moze-byc-ostatnia Ewangelia jest antysemicka:https://www.salon24.pl/u/ogrodniczka/950543,mocna-dzisiejsza-ewangelia

Janek
To są skutki ustępstw wobec Żydów: zmiana ustawy o IPN, brak reakcji na ustawę 447, pieniądze na żydowskie muzea, panoszenie się J. Danielsa. Pani nie widziała do tej pory tego co się dzieje ?

zosia
Najważniejsza jest żydowska religia a naszą mają głęboko w tyle.Obchodzimy z szacunkiem ich symbole a ani nawet naszych nie próbują zrozumieć a co dopiero uszanować.Coś jest nie tak.

Gdybyśmy
rząd Polski a nie kolejny polskojęzyczny, to Jonny Daniels dostałby bilet w jedną stronę i tyle. Niestety po rządach proniemieckich mamy rządy prożydowskie…

1111@1111
Pani redaktor, wystarczy sobie zadać proste pytanie: czy Jezus pochwalałby palenie Judasza i bicie go przez dzieci? Odpowiedź brzmi NIE. I jeśli Pani tego nie rozumie, ze chrześcijanin nawet symbolicznie NIE MOŻE uczyć dzieci przemocy zamiast miłości i wybaczenia, to Pani faktycznie doszła do ściany. Serdecznie Pani współczuję. Powoływanie się zaś na to, ze inni też wieszają, jest żenujące. Jak inni będą kopać, to da Pani sobie przyzwolenie na kopanie? Ot, zadziwiająca moralność.

Kotzber
Jak inni będą kopać, to da Pani sobie przyzwolenie na kopanie? Ot, zadziwiająca moralność. @1111 kopią i plują na nas już od jakiegoś czasu.jak Ci się to podoba to łykaj. Moralisto🤣

tomek5902@tomek5902
Zarzucają nam zmyślony antysemityzm, a sami są narodem najgorszych rasistów. STOP żydowskiemu rasizmowi w Polsce.

Asmo@Asmo
Nie jest antysemityzmem twierdzeniem, że Judasz był Żydem, antysemityzmem jest tradycja, która nakazuje potępiać Judasza za to, że był Żydem (Matka Boska była też Żydówką). Pisze Pani: „Tam wierni razem ze swoimi rabinami uczestniczą w dzikiej euforii. Czysta przemoc. W Kościele katolickim takie obrzędy nie mają miejsca”. Przypomnę tak mimochodem, jaki jest przekaz Cudu nad Wisłą. Pod sztandarami Matki Boskiej dokonuje się rzeź nie tylko wrogów, ale i naszych bohaterów.

lolek
Judasz byl i pozostanie symbolem zdrady, a spalenie jego kukly to przeslanie, ze zdrade nalezy karac. Wspaniala tradycja, ktora nalezy utrzymywac, tak jak Zydzi utrzymuja swoje.

Żabka Pepe
średniowiecznego antysemityzmu… Kłamstwo. Owy „antysemityzm” uznałby Edytę Stein za szanowaną siostrę w Chrystusie. Niemiecki ateistyczny poganizm posłał ja do Auschwitz.

Olo
Judasz jako symbol Żyda zdrajcy i kolaboranta. Jak najbardziej.

gość
A kim oni w ogóle są, że się bez przerwy do nas wtrącają.

Żydzi byli, są i będą podli.
Dlatego zewsząd byli wyganiani. Ale teraz są o wiele cwańsi, by osiągnąć zakładane cele, posługują/wysługują się nieżydami. A, że inne narody dają sobą pomiatać, to biada tym narodom.

Żałosny jest ten żyd Daniels
Oczywiste jest, że masowe mordy ludności palestyńskiej to dla niego walka przeciwko absolutnemu złu zagrażającemu przetrwaniu rasy jedynej boskiej i wybranej. To już jest rasizm metafizyczny. Amen.

…..


autor: screenshot/wideo Ekspresu Jarosławskiego

Js
Czyzby obled. Kosciol zdadzil polakow.😂😂😂

monika
Kościół też po stronie Żydów. Ale trzeba najpierw udowodnić, że Judasz nie był Żydem i że się nie powiesił. Dość poprawności politycznej i zamykania ust Polakom

leon
Dlaczego biskupi i nawet papież martwią się o muzułmanów którzy zarzynają chrześcijan czy o uczucia Żydów którzy opluwają Polskę i Polaków A mają w d nasze uczucia religijne i nasze prawa człowieka?

gazda
Ciekawe, że Kongres Żydów akurat teraz dopatrzył się po iluś latach tej ceremonii. Ale o wyrazach solidarności z Chrześcijanami po zamachach w Sri Lance jakoś zapomniał.

pisowiec
Najwyższy czas przeprowadzić lustrację wśród biskupów, to co wyprawiają i po czyjej stronie się opowiadają woła o pomstę do nieba !!!

belzebub
od 300 lat próbują ten naród ciągle kastrować, rozbroić, wyzbyć z jakiejkolwiek agresji. Polaki to mają być takie bezbronne ofermy, wszystkim służyć i łykać charki. A takiego wała skursyny !

Teddy
Wszędzie wszyscy widzą demony. Nawet w ludowej tradycji, która liczy sobie już trochę – było nie było – lat. Wcześniej ludowy obyczaj wolny był od demonów. Teraz wywołuje histerię. A co z jasełkami?

oko proroka
Jestem wierzącym i praktykującym katolikiem ale jak patrzę na te na te obłudne i fałszywe gęby tzw, arcypasterzy to zaczynam sobie zdawać sprawę że nic mnie z nimi nie łaczy

https://wpolityce.pl/polityka/443601-wazny-komunikat-episkopatu-ws-wydarzen-w-pruchniku

Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego” – czytamy w komunikacie bp. Rafała Markowskiego, Przewodniczącego Rady ds. Dialogu Religijnego i Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski.
Advertisement

Specyficzny zwyczaj w Pruchniku. Gorąca dyskusja w sieci: „Ta odrażająca ‘tradycja’ musi być zakazana”

Biskup Markowski podkreśla: „W okresie wielkanocnym wspominamy prawdę wiary, że Chrystus oddał życie za zbawienie wszystkich, z czego wynika chrześcijańska postawa szacunku względem każdego człowieka”.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego. W okresie wielkanocnym wspominamy prawdę wiary, że Chrystus oddał życie za zbawienie wszystkich, z czego wynika chrześcijańska postawa szacunku względem każdego człowieka.

Bp Rafał Markowski Przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem

CZYTAJ TEŻ; Forum Żydów Polskich o tradycji z Pruchnika: Trzeba ten relikt wyrzucić na śmietnik. Jednocześnie nie robić z tego międzynarodowej afery

x/episkopat.pl

krakus8@krakus8
Nasza religia nie przetwa z takimi ludzmi u wladzy, robia wszystko jak zydzi rozkazuja, tak samo jak PIS. My sie nie czepiamy ich tradycji, a jest do czego.

Jestem
Ja p… Naprawdę to jakaś kpina. Gdzie tu ktoś kogoś obraża. W ten sposób zaprzestanmy kolędowania bo tam też żyd wśród postaci jest. Masakra

pisowiec
I już wiadomo kogo reprezentuje Episkopat, następców Judasza. Hańba !!! Nigdy ich nie ma jak atakowana jest wiara katolicka, siedzą cicho jak mysz pod miotłą.

Gaga11@Gaga11
dlaczego milczal na krakowskim przedmiesciu, biskupi co wy wyprawiacie z naszym kosciolem i nasza wiara?

zadw
Czy hierarchowie są wrogami Koscioła Katolickiego? Poczytaj na neon24 autora RAM.

belzebub
pejsate diabły nigdy by tego swemu narodzikowi nie zrobiły. To samo z ruskimi popami – też nigdy czegoś takiego nie zrobiliby swemu społeczeństwu. A te nasze świnie – jak zwykle nóż w plecy…

ADA
A czy Zydzi, którzy zorganizowali strzelanie do dzieci palestyńskich tez odpowiedzą za to przed sądem ?? Czy zabijanie dzieci to jest „tylko” stara tradycja od króla Heroda ?

kaz
Dosc już mamy tych komentarzy żydowskich, w swoim kraju robimy co chcemy , i kosciol nie powinien zabierać glosu bo my nic zlego nie robimy. Glos niech podnosza zydzi w Niemczech.

chyba trzeba się przestawić
Na kogo teraz przyjdzie głosować ? Jedni pracują dla niemców, drudzy dla żydów.

biskupi muszą zrozumieć
To wierni tworzą kościół. NIE WY, PASIBRZUCHY. I wierni was wykopią z kościoła. To wy jesteście dla wiernych, a nie wierni dla was !!!

poważna prośba
czy może ktoś podrzucić link do wypowiedzi pana biskupa, w której toto potępia oskarżenie Polaków o udział w holokauście ze strony ministra sz obcego państwa

ADA
A kiedy Kościół wyrazi dezaprobatę wobec praktyk, zabijania przez Zydow dzieci palestynczykow ??

Absurdus
Dla wierzących Żydów Judasz nie jest postacią negatywną. Być może stąd oburzenie. Doprowadził do stracenia Jezusa, który dla Żydów był heretykiem i fałszywym Mesjaszem.

zez
Judasz odzwierciedla skondensowanie moralność żydowską. Żydzi nie powinni się z nim utożsamiać lecz potępiać i pochwalać takie obchody. Kukłę powiesili dla tradycji, bo sam się powiesił.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443866-a-gdyby-spalono-kukle-kaplana-pod-radiem-maryja

…..


Ks. prof. Paweł Bortkiewicz / autor: wPolsce.pl

jesteście dziwni umysłowo
Wasz cytat: Głupotą jest wierzyć fikcji, niż Chrystusowi. Ale Chrystus to Wasza fikcja. A jako księża to w 90% jesteście niewierzący. Jest gorzej, jak zniknie kasa państwowa to wy z głodu popadacie

v
głupotą jest wierzyć w fikcję, chrystus to światło i podpięcie pod kult solarny, śmierć jest 23 grudnia apotem słońce wschodzi, odradza się przy konstelacji CRUX, Jezus nigdy nie istniał

Co z klechami po upadku KK?
Koleś lepiej zastanów się z czego będziesz żyć, skoro kościół upada? Czy zaczniesz uprawiać sex dla pieniędzy? Umiesz coś jeszcze prócz pieprzenia głupot?

Antrakt@Antrakt
Na polskiej scenie politycznej pojawiają się i są obecne partie, jak chociażby Wiosna, czy Nowoczesna, które nie kryją się z tym, że chcą zwalczać Kościół, zepchnąć katolików na margines. Bzdura. Nikt nie chce zwalczać kościoła. To takie samo „myślenie” jak komuchów. Krytyka pzpr czy jakiego tam kacyka partyjnego to było wg nich zwalczanie partii, socjalizmu i sojuszy. Postępujecie teraz dokłądnie tak samo.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/443240-ks-bortkiewicz-glupota-jest-wierzyc-fikcjiniz-chrystusowi

NASZ WYWIAD. Ks. Bortkiewicz: Dla kreatorów płynnej ponowoczesności Kościół jest wrogiem. Głupotą jest wierzyć fikcji, niż Chrystusowi

opublikowano: 22 kwietnia · aktualizacja: 22 kwietnia

Z naszej strony potrzebna jest przede wszystkim wiara. Każdego dnia, w czasie Mszy świętej, wypowiadam jako ksiądz słowa, które mnie poruszają od przeszło 35 lat: „nie zważaj na grzechy nasze, ale na wiarę swojego Kościoła”… Te słowa domagają się naszej wiary (…)

5 thoughts on “895 Katolacy i Judasze z Partii Interesów Syjonistycznych tradycyjnie rozdarci i samozawieszeni w pustynnej schizofrenii

 1. Polska
  Panikarze z Episkopatu i rzadu jazgocą,lamentują strasząc policją Polaków,a wieszanie kukieł Niezydów imitujacych Hamana nie robi wrażenia na Episkopacie od dialogu z wyznawcami Talmudu

  Artus
  zaczynamy bać się swojego cienia; nic nie można, bo przecież Żydzi, Rosja, Niemcy, Amerykanie; gdzie się podział ten dumny Naród, który ukochał wolność ponad wszystko i na sztandarach miał Bogurodzicę

  Aronek
  Cóż, różne są tradycje, jedni mają Purim a inni sąd nad Judaszem, za to wszyscy możemy podziwiać sztukę filmową

  goj
  Wieszanie kukły Hamana.

  xxxxx
  w sprawie spłaty mienia bezspadkowego mamy i tak już pozamiatane.Skoro sam Mike Pompeo mówił że mamy sie rozliczyć

  kibic
  aj waj waj aj a ja mam judasza w drzwiach wejsciowych i co tu robic przyjda i wywala drzwi i bede musial zastawic snopkiem

  gość
  A mnie się wydaje dziwne, że w takim Prudniku pojawił się ktoś, kto to wszystko nagrał i puścił za granicę zamiast zgłosić na policję. My w ogóle nie interesujemy się przejawami antypolonizmu.

  Ja
  A mnie nie podoba się corrida,october fest z chlaniem piwska,eutanazja w Belgi,itp.obyczaje Co ciekawe antysemityzm czynny kwitnie w takich tolerancyjnych demokracjach(?) jak Francja czy Niemcy

  MAGA
  Autor powinien zaproponować zamiast wieszania Judasza, wieszanie kukły Hamana. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. A Żydostwo dalej będzie żądało pieniędzy!

  artnemo@artnemo
  Polscy politycy i dziennikarze grają rolę „użytecznych ydiyotów” dla wrogów Polski rozdmuchując jakieś ludowe zwyczaje w jakimś polskim miasteczku i wdając się w niepotrzebne polemiki, które tamci i tak wykorzystają przeciwko Polakom…

  Nina
  KukłęJudasz w tym roku też palili w Wenezueli, Hiszpanii i Grecji, i w państwach USA. Z tradycją regionalną nie należy walczyć, bo nikomu to nie szkodzi, to skąd ten sprzeciw?

  Menachem
  Jesteśmy na celowniku tropicieli antysemityzmu, ponieważ trzęsiemy się przed nim jak osika, zgięci wpół. A piękne tradycyjnie polskie przysłowie mówi, że na pochyłe drzewo każda koza skacze

  o jo joj
  Są pierwsze sprawy sądowe – patrz raper Stopa. Dzięki takim wypowiedzią jak p. KOŁODZIEJCZYKA szybciutko przekształcimy się w Polin.

  https://wpolityce.pl/polityka/443795-wszyscy-ktorzy-nam-zle-zycza-moga-dzis-zacierac-rece

  Wszyscy, którzy nam źle życzą, mogą dziś zacierać ręce. O współczesnych konsekwencjach starej tradycji z Pruchnika

  opublikowano: 23 kwietnia · aktualizacja: 23 kwietnia


  Sąd nad Judaszem. Pruchnik 1938 rok.

  Patrzę i patrzę. I widzę jak mnóstwo osób nakręca się wydarzeniami z Pruchnika, gdzie w ramach wielkanocnej tradycji przetrwał obrządek sądu nad kukłą przedstawiającą Judasza. Kukłę wlecze się po ulicach miasteczka, tłucze kijami, na końcu podpala i wrzuca do rzeki. Wielu twierdzi, że to nic takiego. Skoro to nic takiego, to skąd te niebotyczne emocje?
  Advertisement

  Wokół tegorocznego bicia Judasza rozpętała się już afera na pół świata. Można oczywiście udawać, że to nic takiego, ja jednak jestem zdania, że taka „promocja” Polski może stanowić poważne zagrożenie dla naszych interesów. Można tłumaczyć, że sąd nad Judaszem to lokalna tradycja mająca już 400 lat. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego ta tradycja, która – zdaniem burmistrza Pruchnika – zanikła kilkanaście lat temu (a według innych źródeł po 2011 roku) nagle została wskrzeszona? Na nic też pójdą tłumaczenia, że w Hiszpanii są podobne obrzędy, ba – w samym Izraelu jest obrządek corocznego wieszania kukły biblijnego Hamana, który chciał wymordować perskich Żydów. Jak wiemy Hiszpania nie jest na celowniku światowych tropicieli antysemityzmu, a co do wieszania kukły Hamana, to chyba jasne jest, że nikogo nie przekonamy takim argumentem. Bo nie chodzi tu o spór etnografów lecz o realny konflikt polityczny, w którym Polska jest celem licznych ataków i nie należy oczekiwać od atakujących dystansu i dobrej woli.

  Obyczaj bicia Judasza niezbyt mi się podoba, bo bicie pałkami – nawet symboliczne – nigdy nie budziło mojej sympatii. Można byłoby jednak machnąć na wszystko ręką i powiedzieć, że zwyczaj topienia Marzanny też przecież nie jest przyjemny. Ale Marzanny nikt nie charakteryzuje na Żyda. Ktoś na to odpowie, że przecież Judasz był Żydem. Owszem, był. Jednak przedstawiająca go kukła nie przypomina Judasza z artystycznych wyobrażeń Ostatniej Wieczerzy lecz raczej typowego Żyda z polskiego sztetla. Wreszcie jest argument, którego nigdy nie lekceważyłbym, że na naszych ziemiach Niemcy zorganizowali masową zagładę Żydów. To powinno nas skutecznie zniechęcić do takiej symboliki jak ta z Pruchnika, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiele nieprzychylnych nam sił na całym świecie chce obciążyć Polskę współodpowiedzialnością za Holokaust.

  Jest wreszcie jeszcze jeden, bardzo niepokojący element. Chodzi o wątek odszkodowań, który pojawił się w Pruchniku. Zbyt polityczny i współczesny zarazem, aby uznać go wyłącznie za przejaw tradycji. Nie chciałbym uchodzić za zwolennika teorii spiskowych, ale to wręcz ociera się o prowokację. Zdaję sobie sprawę, że kwestia odszkodowań za tzw. mienie bezspadkowe budzi emocje. I emocje te są całkowicie zrozumiałe, jednak ich kanalizowanie w taki sposób wydaje mi się mocno ryzykowne.

  Wszyscy, którzy nam źle życzą, mogą dziś zacierać ręce.

  autor: Konrad Kołodziejski

  Polubienie

 2. eli
  I barany jeszcze w to wierzą??

  romek
  nie róbcie z religii cyrku, nie róbcie z ludzi ciemnoty

  radca
  Zespół.. skończcie to wciskanie kitu. Facet pomylił flaszki i miał widzenia, a Wy, zaraz tytuł „To sama Maryja chciała..”, a przecież nie ma dowodu że istniała (patrz YT Chrześcijaństwo to kłamstwo)
  Advertisement

  czesiek900@czesiek900
  Jezus Chrystus sam powiedział do apostoła Tomasza: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie” (Jana 14:6). (1 Tymoteusza 2:3-5) Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. 5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (1 Koryntian 4:6) „Nie wychodźcie poza to, co napisano”

  oko
  Przepraszam Cię Matko Boska Królowo Polski, za te obrzydliwości wypisywane na tej stronie. Wstyd mi za was

  DuszpasterstwoAkademickie
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

  ROBERT
  Skoro sama nazwała się królową to myślę że to jest nie ważne i powinna abdykować

  podatnik
  Specjalny plan dla umiłowanego królestwa: zabory, II wojna światowa, 50 lat komunizmu a teraz konkordat i dojna zmiana.

  pisek
  HEHEHEHE Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce HEHEHEH Wolność Kościoła czyli żebyście mogli ruchać małe dzieci ?? no fakt macie o co walczyć.

  AS
  Zgodnie z doktryną Kościoła objawienia prywatne nie są źródłem w które katolik jest obowiązany wierzyć.

  Hubert
  Czytając te głupoty czuję zażenowanie. A niby to portal ludzi myślących.

  https://wpolityce.pl/kosciol/445050-rzecznik-kep-maryja-chciala-byc-nazywana-krolowa-polski

  To sama Maryja chciała, by nazywać ją „Królową Polski”. Rzecznik KEP o uroczystości NMP Królowej Polski

  opublikowano: przedwczoraj


  autor: CC BY-SA 3.0/Robert Drózd/commons.wikimedia.org

  To sama Maryja chciała, by nazywać Ją „Królową Polski” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, nawiązując do objawień maryjnych z 1608 roku oraz przypadającej 3 maja Uroczystości NMP Królowej Polski. Jej główne obchody będą miały miejsce na Jasnej Górze z udziałem biskupów.

  Rzecznik Episkopatu, mówiąc o Maryi, jako Królowej Polski, nawiązał do kazania wygłoszonego przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze 3 maja 2017 roku. Abp Gądecki przywołał wówczas słowa Matki Bożej wypowiedziane w 1608 roku do włoskiego jezuity o. Juliusza Mancinelliego podczas prywatnych objawień.

  Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie

  —mówiła Matka Boża.

  Odtąd jezuita modlił się słowami: „Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami”.

  Wiadomość o tym, że to sama Maryja chciała, by nazywać Ją „Królową Polski” rozpowszechnili polscy jezuici. Król Jan Kazimierz, słysząc o objawieniach, powierzył Maryi obronę kraju przed najeźdźcami, a gdy Szwedzi wycofali się ze Lwowa, przed obrazem Matki Bożej Łaskawej 1 kwietnia 1656 roku – złożył śluby.

  Autorem lwowskich ślubów był Andrzej Bobola, przyszły święty

  —przypomniał ks. Rytel-Andrianik.

  Wielcy polscy święci szczególnie umiłowali Maryję i oddawali Jej cześć. A ona – Maryja Królowa Polski – od wieków opiekowała się i nadal opiekuje się Polską i Polakami

  —powiedział.

  Główne uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będą miały miejsce tradycyjnie na Jasnej Górze z udziałem polskiego Episkopatu. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Wypowiedziany zostanie też Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce i na świecie autorstwa Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

  To kolejna wielka postać Kościoła, która w pełni zawierzyła się Maryi. Ten Akt zabrzmi szczególnie w czasie, gdy czekamy na beatyfikację jego autora

  —powiedział rzecznik Episkopatu.

  3 maja, przed głównym wejściem do Kaplicy Matki Bożej, nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy z Aktem Oddania Polski w Jej macierzyńską niewolę.

  ann/

  Polubienie

 3. PrawdziwyPatriota@PrawdziwyPatriota
  „Węgiel z Rosji 13.5 mln ton (2018)” Czyli więcej niż KIEDYKOLWIEK w historii naszego kraju. Zamykamy, przepraszam:) „restrukturyzujemy” nasze kopalnie i kupujemy od Ruskich, ale szef Solidarności się sprzedał władzy więc siedzi cicho. Śląsk widzi jak wspieracie Ruskich kacapów, Śląsk jest dumny i zobaczycie to w wynikach wyborów! Ruskie sprzedawczyki z PiS

  Joy@Joy
  Okazuje się jednak, że Tusk nie sprawdził, albo nie chciał sprawdzić jednego faktu. Na jego wypowiedź zareagowali dziennikarze, którzy podkreślili, że tuskowy „węgiel” z Donbasu to antracyt, który nie zasila polskiej energetyki. Kupowany jest przez prywatne firmy np. chemiczne.

  A tymczasem…

  Rosyjski węgiel płynie szerokim strumieniem do Polski. Rekordowy poziom importu „czarnego złota”

  Grubo ponad 17 mld ton węgla może do Polski trafić z zagranicy w tym roku. Import utrzymuje się na rekordowym poziomie głównie z powodu problemów polskich kopalń z wydajnością. Aż 70 proc. wwożonego do Polski węgla pochodzi z Rosji.

  Już w zeszłym roku polscy odbiorcy mieli olbrzymie problemy z zakupem węgla z polskich kopalń. Głównym winowajcą była państwowa Polska Grupa Górnicza, która nie wywiązała się z planu wydobywczego.

  W tej sytuacji rząd zezwolił na zwiększenie importu węgla przez inną państwową spółkę – Węglokoks, która w normalnych warunkach powinna zajmować się sprzedażą polskiego węgla za granicę.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjski-wegiel-plynie-szerokim-strumieniem,122,0,2410362.html

  żenujące te wasze tłumaczenia
  ruski węgiel z okupowanego Dombasu jest wizerunkowym problemem dla PIS. Najprościej mówić, że to nie PIS go kupuje, ale jakieś firmy chemiczne

  taa
  tak samo z tym gazem no wy wogole nie wiecie o co chodzi w tym pisie oni mysla ze to chodzi o jakies cywilizacje dziela je na jakies rozne ze ta cywilizacja jest dobra a tamta cywilizacja nie

  taa
  chyba jest wg nich cywilizacja lacinska turanska i jeszcze jakies dwie juz nie pamietam… to sa bzdury bo tylko chodzi o to zeby dobrze handlowac, transport towarow, uslugi

  taa
  tak samo z tym gazem no wy wogole nie wiecie o co chodzi w tym pisie oni mysla ze to chodzi o jakies cywilizacje dziela je na jakies rozne ze ta cywilizacja jest dobra a tamta cywilizacja nie

  taa
  Tak samo np. z tym HUAWEI nie chca zeby brac od HUAWEI bo sami chca sprzedac podobna technologie tylko ze 10x drozej

  taa
  ci którzy mówią żeby nie handlowac to robią tylko dlatego żeby przejąć dany interes np. Trump mówi żeby nie kupowac gazu bo sam chce sprzedawać

  taa
  A USA nie handluje z Rosja albo Niemcy ? wszyscy handluja tak samo jak z Chinami

  xyz
  Widać, że embargo działa w jedną stronę, nam nie wolno sprzedawać, ale kupować można. Pan dziennikarz zapomniał o mln ton węgla kupowanych przez państwową energetykę.

  https://wpolityce.pl/polityka/445100-tusk-straszy-rosyjskim-weglem-trujacym-dzieci

  Tusk straszy rosyjskim węglem trującym polskie dzieci. Dziennikarze reagują: To antracyt kupowany przez prywatne firmy


  autor: PAP/Rafał Guz

  Donald Tusk jest zapewne przekonany, że wygłosił dziś na Uniwersytecie Warszawskim wiele mądrości. Okazuje się jednak, że w jego „wykładzie” nie brakowało gaf. Jedną z nich jest jego przekonanie o tym, że Polska sprowadza węgiel z Donbasu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tusk kpi z prezydenta i odpowiada na jego propozycję: Po co zmieniać konstytucję, skoro nie jest się w stanie przestrzegać jej przepisów?

  „W treści puste jak zawsze, w formie fatalne jak nigdy” – gorące komentarze po wystąpieniu Tuska. Znudzeni internauci idą na majówkę

  Żenujący żart Tuska: Skoro Polska to serce Europy, Szwecja jest głową, ale sojusznik autorów Orban może się poczuć skrępowany

  Dzisiaj sobie uświadomiłem, że to jest niezwykle dziwna forma patriotyzmu, sprowadzać rosyjski węgiel z Donbasu, finansować imperialne pomysły prezydenta Putina, które zagrażają naszemu najbliższemu sąsiadowi i przyjacielowi – Ukrainie i dodawać mu 3,5 mld złotych rocznie za ten węgiel z okupowanej części Ukrainy i truć tym rosyjskim węglem polskie dzieci

  — dramatyzował podczas wykładu Donald Tusk.

  Okazuje się jednak, że Tusk nie sprawdził, albo nie chciał sprawdzić jednego faktu. Na jego wypowiedź zareagowali dziennikarze, którzy podkreślili, że tuskowy „węgiel” z Donbasu to antracyt, który nie zasila polskiej energetyki. Kupowany jest przez prywatne firmy np. chemiczne.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tusk kpi z prezydenta i odpowiada na jego propozycję: Po co zmieniać konstytucję, skoro nie jest się w stanie przestrzegać jej przepisów?

  W treści puste jak zawsze, w formie fatalne jak nigdy” – gorące komentarze po wystąpieniu Tuska. Znudzeni internauci idą na majówkę

  Żenujący żart Tuska: Skoro Polska to serce Europy, Szwecja jest głową, ale sojusznik autorów Orban może się poczuć skrępowany

  Dzisiaj sobie uświadomiłem, że to jest niezwykle dziwna forma patriotyzmu, sprowadzać rosyjski węgiel z Donbasu, finansować imperialne pomysły prezydenta Putina, które zagrażają naszemu najbliższemu sąsiadowi i przyjacielowi – Ukrainie i dodawać mu 3,5 mld złotych rocznie za ten węgiel z okupowanej części Ukrainy i truć tym rosyjskim węglem polskie dzieci

  — dramatyzował podczas wykładu Donald Tusk.

  Okazuje się jednak, że Tusk nie sprawdził, albo nie chciał sprawdzić jednego faktu. Na jego wypowiedź zareagowali dziennikarze, którzy podkreślili, że tuskowy „węgiel” z Donbasu to antracyt, który nie zasila polskiej energetyki. Kupowany jest przez prywatne firmy np. chemiczne.

  Ale po co się przejmować takim „szczegółami”, skoro „ruski węgiel” brzmi bardziej wiecowo…

  wkt/TT

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/445425-co-polacy-sadza-o-paleniu-kukly-judasza-ciekawy-sondaz

  Pracownia Social Changes dla wPolityce.pl: co Polacy sądzą o zwyczaju palenia kukły Judasza? Ciekawe wyniki sondażu!

  opublikowano: za 18 minut


  wPolityce.pl

  Pracownia Social Changes zapytała Polaków – na zlecenie portalu wPolityce.pl – o ocenę głośnej sprawy bicia i spalenia kukły Judasza w Pruchniku na Podkarpaciu.

  CZYTAJ: Komunikat Episkopatu ws. wydarzeń w Pruchniku. „Kościół wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka”
  https://wpolityce.pl/polityka/443601-wazny-komunikat-episkopatu-ws-wydarzen-w-pruchniku

  Z badania wynika, że 34 proc. ankietowanych zgadza się z opinią, że rytuał bicia i palenia kukły Judasza ma charakter antysemicki. 15 proc. zgadza się z tym poglądem zdecydowanie, a 19 proc. – raczej się zgadza.

  Przeciwnego zdania jest 24 proc. ankietowanych (14 proc. nie zgadza się z przedstawionym stwierdzeniem zdecydowanie, a 10 proc. raczej się nie zgadza.

  Należy zauważyć, że bardzo duży odsetek badanych – aż 42 proc. – nie ma zdania w tej sprawie.

  Po odrzuceniu osób bez wyrobionej opinii rozkład poglądów w sprawie bicia i palenia kukły Judasza wygląda następująco:

  Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków.

  W badaniu wzięło udział N=1050. Zostało zrealizowane w dniach 26-30 kwietnia 2019 roku.

  autor: Nasz Sondaż

  o jo joj
  CZY NIE MAMY WIĘKSZYCH PROBLEMÓW TYLKO DYSKUSJE I SONDAŻE O PALENIU RÓŻNYCH KUKIEŁ ? CZY KAŻDY KTO SPALI KUKŁĘ PÓJDZIE SIEDZIEĆ JAK PAN RYBAK? A MOŻE KARA ŚMIERCI JAK ZA NIELEGALNY HANDEL MIĘSEM ?

  koko
  no to ładnie idziemy w przyszłość -34% szabesgojów, białych parobków lub durniów -a co będzie później

  launau
  ….Marzanny też nie można palić …… bo to też ,,żydówka,,

  Michał
  Zwyczaj palenia kukły Judasza był zainspirowany żydowskim wieszaniem kukły Hamana, który dla Żydów symbolizował goja i był nawet przebierany w sutannę. Tłumaczyła to niedawno dr E. Kurek.

  Maurycy
  Moze zastapic to kukla wspolczesnego ” Judasza ” ,ktory sprzedal swoich przyjaciol za zlotowki z SB . Tamten Judasz byl na tyle ludzki ,ze sie powiesil , a ten dzisiejszy szkoda pisac ..

  zxx
  Bardzo ciekawe!/bo mi do glowy by nie przyszlo ze to antysemityzm!

  ryszard58
  robicie (wariaci) problem tam gdzie go nie ma aby był problem!Judasz to judasz a nie Żyd w każdym narodzie są judasze!trzeba być judaszem żeby odwracać kota ogonem i mówić że to głowa?robicie sieczkę?

  anonim
  czyli zydzi sa za zdrajcami, co mozna o tytm sadzic,przeciez to byl zdrajca,tak czy nie

  monika
  Albo badanie zrobione było na zlecenie albo, co jest przerażające bo aż 34 % to niewolnicy

  txc@txc
  To rozmawianie o Drugiej Wojnie Światowej i jej uczestnikach ma charakter antyniemiecki? A mówienie o reparacjach wojennych od Niemiec tez jest antyniemieckie?

  Judasz zrobił to co zrobił – wydał żyda Jezusa w ręce innych żydów – fakt historyczny. Obijanie jego kukły i wrzucanie do rzeki można co najwyżej rozpatrywać jako niechrześcijańskie, skoro Jezus wybaczył Judaszowi to czemu ktoś obija jego kukłę. Próba wykreowania tego zwyczaju jako antysemickiego jest co najwyżej przejawem skrajnego antypolonizmu – w tym zwyczaju nie ma tutaj antysemityzmu.

  nie badajcie czy był homo
  nic nie sądzę robią to czesi w wielu miastach hiszpanie grecy kto wie jeszcze tylko tradycja jak topienie marzanny należy ocenić co zrobił judasz a nie kim był a gdyby był homoseksualistą to by było

  djdolo
  Nie. A czy Judasz nie był zydem?

  banita
  a badania prowadził Daniels i żydowscy przyjaciele wśród żydów.Co ciekawe wśród wielu z którymi rozmawiałam budziło ta żydowskie kompleksidło śmiech. Wszystko zależy gdzie badania się robi.

  Polubienie

 5. O krześcijańskiej racjonalności… Dawno nie słyszałem takiej ilości bredni. Skończyłem słuchać 06:39 Przykre to do jakiego upodlenia doprowadzili się Słowianie, którzy temu przyklaskują…

  Ks. prof. T. Guz | O Żydach, 447, roszczeniach i talmudzie!

  konkachila
  bozesz ..co za motanie ale nie dziwi mnie ..jedyny konkretny niemotajacy ksiadz to chyba jednak Natanek

  Uchodźca Zarobkowy
  Co za brednie! Ks. prof. Guz miewaał już lepsze występy. Przecież te herezje o „zbawieniu” żydów obrażają inteligencję. Ja nawet nie będąc Bogobojnym katolikiem wiem, że Kościół Rzymsko-Katolicki naucza bardzo wyraziście, że „zbawienie” leży w Chrystusie oraz w wypełnianiu jego nauk moralnych!! Zażydzenie / nazyfikacja jest chora, w zeszłym roku żydonaziolstwo spacyfikowało Rydzyka!! Chore, chore, chore!!! Nikomu nie można już ufać.

  Andrew Wazagow
  Nie mozna zgodzic sie z okresleniem „Narod Wybrany”. W Nauce Jezusa Chrystusa nie ma takiego okreslenia. To , ze Kosciol Katolicki w oficjalnych swoich wypowiedziach wciaz uzywa tego falszywego terminu , swiadczy przede wszystkim o politycznym ukierunkowaniu jego przedstawicieli . Jest to dla mnie wysoce odstreczajacym faktorem wobec niego ( KK ). Rowniez unikanie ustosunkowania sie do stwierdzen talmudycznych , tak jak sa zacytowane przez redaktora , wymawiajac sie brakiem przygotowania ( tak jakby dziesiatki lat w sutannie nie dalo ksiedzu profesorowi odpowiednich fakultetow umyslowych do wypowiedzenia swojego sadu ) ma dla mnie znamie politycznego uzaleznienia sie od autorytetow POLITYCZNYCH w Kosciele Katolickim. Za to jego wypowiedz na temat Pruchnikowskiej tradycji „Topienia Judasza” jest klarowna i pozbawiona nalecialosci. Oczywiscie moja opinia nie jest wazna dla ludzi, ktorzy „wierza” , i pomijaja jakiekolwiek wypowiedzi „niewierzacych” z zasady. Dla jasnosci : opieranie sie na religijnych przeslankach w sprawiie uroszczen Zydow , moze byc obosiecznym orezem , gdy np. Zydzi z miejsca powoluja sie na trzy co najmniej rzeczy : bezsporny fakt , ze nie mieli szans na wykonanie rozporzadzen testamentowych , bedac z nienacka napadnieci i wyslani do obozow smierci . Po drugie , ze prawo rzymsko- katolickie ich w Polsce nie obowiazywalo i to dzieki przyzwoleniom polskich Krolow , i po trzecie , ze nigdzie indziej jak wlasnie w polskim hymnie narodowym , nikt inny jak Polacy daja im przyklad , jaki miec stosunek do polskiego prawa , gdy spiewaja : ” co nam obca przemoc wziela, szabla odbierzemy „. Z Zydami moze obowiazywac skutecznie tylko zasada „Bicia w Pysk” , bo silenie sie na argumenty powoduje sytuacje jak ze szczekajacym psem : jesli zaczniez szczekac w odpowiedzi , halas bedzie tylko coraz wiekszy. Z Zydem sie nie dyskutuje. Zydom nalezy sie odplacac pieknym za nadobne – poniewaz oni rozumieja jedynie jezyk zyskow i strat .

  Paweł Wośko
  Co Ksiądz deliberujesz?? Nie ma takich Żydów!!! Żydzi nienawidzą chrześcijan!!! Jeżeli Żyd uznaje Chrystusa, to zostaje wykluczony ze wspólnoty, przestaje być Żydem!!! Przecież Żydzi uważają Jezusa za oszusta, bo mesjasz miał odbudować Świątynie, czego nie zrobił, a Matkę Jego Maryję za kobietę, która się miała nieślubne dziecko z rzymskim żołnierzem. Żydzi uważają, że jesteśmy zwierzętami w ludzkim ciele – demonami. Dzisiejsi Żydzi nie są Żydami starotestamentowym i nie wyznającymi mojżeszyzmu tylko talmudyzm w kontrze do chrześcijaństwa! Jeżeli Ksiądz nie ma o tym pojęcia, niech się nie wypowiada!!! Dlaczego podczas dni judaizmu w kościele jeżeli uczestniczą w nim Żydzi, to zasłonięty jest wizerunek Jezusa Chrystusa i krzyża?! Żeby nie obrażać Żydów, bo uznanie Jezusa za Mesjasza jest bluźnierstwem dla Żyda. Obowiązkiem religijnym Żyda jest dezawuowanie symboli chrześcijańskich. Jeżeli Żyd nie postępuje tak, to może być obywatelem Izraela, może mieć pochodzenie żydowskie, ale wg prawa żydowskiego nie jest Żydem!!!

  Genowefa Hryniewicz
  Myślę, źe ksiądz guz nie wie o czym mówi. Źydzi zabili Jezusa i nienawidzą wszystkiego co nie jest im podporządkowane. Uważają się za „naród wybrany, tylk nie wiem przez kogo. Z tego co ja dziś obserwuję, to są pełni nienawiści do wszystich, oprócz nich. Wszyscy, oprócz nich, to „goje”, zwierzęta. Jak można mówić, źe są tacy jak my. To śmieszne. Ci ludzie, nie mają uczuć,a na pewno nie mają naszej, ludzkiej natury i kultury, bo w kulturze objawia się prawdziwa natura

  Jan Jarczyński
  SMIESZNE PYTANIE KATOLICYM TO W 90% JUDAIZM. GDYBY NIE ZYDZI NIE BYLOBY SIE DO KOGO MODLIC. IZRAEL TO GLOWA SWIATA

  Kojak
  Bzdura. Judaizm to mały liczebnie archaiczny plemienny związek oparty na ksenofobii, szowinizmie i egoizmie. Katolicyzm dla odmiany przestawił ludzkość z pogańskiego niewolnictwa na tory zaawansowanej cywilizacji wolności, dobrobytu i nauk.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.