897 Na 3 maja najlepsjejsze życzenia od naszych nowych zarządców, przyjaciół i sajuszników


autor: Twitter/Mateusz Morawiecki

\/banzafaktyipogladyH
Dziwne – Konstytucja 3 Maja – odbierała prawo głosu drobnej szlachcie, wprowadzała dziedziczną monarchie… To raczej regres a nie postęp jeśli porówna się to z konstytucją USA.

nohood
powiedz pan po prostu, że dzielisz historię na przedmasońską i masońską, lub jeśli przyjąć szerszą perspektywą historię objawień Boga i historię dzieł szatańskich w czym zawiera się historia rewolucji

gmin
Oczekuję, panie premierze, że PIS, rząd odetnie się od karkołomnych, komunistycznych pomysłów Prezydenta, by suwernna, niepodległa RP, wpisała do polskiej konstytucji UE czy NATO? Czyżby żywy PZPR?

konfederatka@konfederatka
I co po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja mieliśmy? Trzy rozbiory Polski.

JARIŁO
na tej konstytucji Polska troche zyskała ale najwięcej stracił kościół watykański wtedy kler razem carycą mieli powód do rozbioru Polski

Tom
ten dzieciak nie wie co mówi, Konstytucja 3Maja likwidowała demokrację a wprowadzała monarchię dziedziczną królów Saskich. Dosyć już tych fałszywych frazesów dzieciaki polityczne!

tom
konstytucja powstala w wyniku puczu ,ktory zorganizowali prusaki, a potem bylo juz coraz gorzej-jakie to podobne do dnia dzisiejszego, krol polski lezy w lozku z carzyca ruska, a prusacy organizuja pucz

https://wpolityce.pl/polityka/445126-konstytucja-3-maja-a-spoleczenstwo-wazny-wpis-premiera

Premier: „Konstytucja 3 Maja była pierwszym krokiem w kierunku budowy społeczeństwa obywatelskiego i politycznego Polski”

Konstytucja 3 Maja była pierwszym krokiem w kierunku budowy społeczeństwa obywatelskiego i politycznego Polski – napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. Vivat Trzeci Maj! Cała Polska świętuje uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wisłostradą przeszła wielka defilada „Silni w sojuszach”

228 lat temu Sejm Czteroletni przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Konstytucja 3 Maja była pierwszym krokiem w kierunku budowy społeczeństwa obywatelskiego i politycznego Polski. 228 lat temu został uchwalony dokument, który był próbą nie tylko ratowania pogrążonego w kryzysie państwa, ale także reformy Rzeczpospolitej

— napisał Mateusz Morawiecki.

Wcześniej, w piątek, w liście skierowanym do uczestników łódzkich uroczystości związanych z obchodami 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, premier zwrócił uwagę, że był to jeden z najnowocześniejszych aktów prawnych swej epoki, współtworzący naszą chlubną tradycję niepodległości.

Rzeczpospolita suwerenna, demokratyczna i solidarna to ideał wielu pokoleń Polaków. Tak było 228 lat temu, gdy dla dobra powszechnego, ugruntowania wolności ocalenia ojczyzny i jej granic ogłaszano ustawę rządową w 1791 r. Tak jest i dzisiaj”

— napisał szef rządu.

Zwrócił uwagę, że choć nie mamy wątpliwości, iż wprowadzenie Konstytucji 3 Maja nie mogło przynieść bezpośrednich rezultatów, to przełomowe wydarzenie ukształtowało świadomość naszego narodu. Według niego, majowa konstytucja stała się dla kolejnych generacji Polaków m.in. symbolem niepodległości, dążenia do budowy nowoczesnego, europejskiego państwa.

Nasze wielowiekowe konstytucyjne dziedzictwo pozwala sądzić, że głęboko rozumiemy istotę praworządności i jej kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju. Także dziś mamy obowiązek podejmowania trudu odpowiedzialności za dobro wspólne – naszą Rzeczpospolitą”

— napisał.

Zaznaczył, że podstawową powinnością stojącą przed nami jest mądre, cierpliwe budowanie silnej Polski, by stawała się coraz bardziej nowoczesna, dostania i szczęśliwa.

CZYTAJ TAKŻE: O tym warto pamiętać! Premier Morawiecki: Rzeczpospolita suwerenna, demokratyczna i solidarna to ideał wielu pokoleń

kpc/PAP/Twitter

kubus2x@kubus2x
Oda do radości, flagi NATO i UE wpisywanie UE i NATO do konstytucji to nie dobra zmiana to Targowica

gargas@gargas
Dlatego PieS robi wszystko żeby społeczeństwo obywatelskie zniszczyć. Centrala warszawska na drabince.

Wredny zgred
A kiedy jasna deklaracja- są negocjacje w spr 447 czy nie?? Czy ambasadorzyce razem z dsnielsem rządzą Polską czy nie??? Czy jesteśmy suwerenni czy jak zwykle na kolanach ew. w pozycji kolankowej????

https://wpolityce.pl/polityka/445085-morawiecki-dzis-wyrazamy-radosc-ze-jestesmy-polakami

https://wpolityce.pl/polityka/445040-cala-polska-swietuje-uchwalenie-konstytucji-3-maja

…..


autor: PAP/Rafał Guz

dominik@dominik
Kiedys w konstytucji byla przewodnia rola partii i czlonkowstwo w ukladzie warszawskim-konstytucja pokazywala ze jestesmy panstwem satelickim, Dzisiaj p.Duda i p.Gowin proponuja wpisanie przewodniej roli UE do konstytucji-deja vu. Proponuje wpisanie do konstytucji takze przewodniej roli knesetu nad sejmem, ambasador Izraela and prezydentem, zasady kupowania najdrozszego gazu na rynku. Proponuje tez wpisanie do konstytucji ze kazdy komu sie nie podoba ustawa 447 jest rosyjskim trollem. Jakie wladza ma pomysly takie mamy panstwo a jakie mamy panstwo takie mamy „elity”. Na KE nie zaglosuje, zostane w domu.

Kazio
Taaa, i jeszcze nie zapomnijcie wpisać kierowniczej roli Komisji Europejskiej, powołajcie towarzystwa polsko – europejskie i zorganizujcie festiwal piosenki europejskiej w Zielonej Gorze itd..smutne..
18 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

q
Na wszelki wypadek wpiszcie też dozgonną przyjaźń ze związkiem sowieckim

zero
Moze jeszcze zaproponuje „judeo-chrzescijanskie ” korzenie ???????????????

leda777
Nie zgadzam się na zapisy o Unii w konstytucji ,jako Polka odbieram to bardzo żle, już taki zapis był, o ZSRR, NIE i jeszcze raz, nie W razie czego nie zagłosuję na pana ja i moja rodzina.

aaa
bezsensowny pomysł referendum (uwalony na szczęście przez PiS), umoczył reformę sądownictwa (Ziobro mu nie pasował), doradców wygrzebał na cmentarzysku UW, a teraz przewodnia rola. Adrian się nudzi.

Jawor
Duda to największe rozczarowanie rządami PIS. Mam nadzieję, że we właściwym momencie prezes mu odpowiednio podziękuje.

https://wpolityce.pl/polityka/445077-prezydent-zacheca-do-dyskusji-o-zmianach-w-konstytucji

Zmiany w konstytucji? Prezydent zachęca do dyskusji: Czy powinniśmy zagwarantować obecność w UE i NATO? Uważam, że tak

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

W historii każdego narodu są takie momenty, które stanowią punkty fundamentalne, o których można powiedzieć, ze ukształtowały dany naród – jego tożsamość, kulturę sposób patrzenia na świat, wartości i mentalność. Są jednak też i takie narody, dla których te punkty stanowiły nie tylko ich osobiste, własne momenty historyczne. Ale są też takie, których wydarzenia wpłynęły na bieg historii świata

— powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na Placu Zamkowym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. Vivat Trzeci Maj! Prezydent: Trzeba dyskutować nad zmianami w konstytucji, o tym, czy zagwarantować obecność w UE i NATO. Osobiście uważam, że tak

Ważne słowa prezydenta Dudy: UE potrzebuje więcej demokracji. Proszę pana premiera, abyśmy o tych zmianach dyskutowali

Prezydent podkreślił, że uchwalenie konstytucji było wielkim wydarzeniem nie tylko w dziejach Polski, ale też w dziejach świata.

Nasz naród wpłynął na dzieje Europy i świata i ukształtował ten świat, który dziś widzimy. takimi ważnymi momentami, pierwszym,, fundamentalnym, był chrzest. Decyzja Mieszka I uczyniła z nas naród i państwo prawdziwie europejskie. Zawsze byliśmy Europejczykami

— mówił prezydent Duda.

W naszych dziejach były tez tragedie, które nas kształtowały, ale z wielkich momentów trzeba wskazać koronację Bolesława Chrobrego i lata później Unię Lubelską. Od Unii Lubelskiej do Europejskiej – wskazywał Jan Paweł II

— przypomniał.

Kolejny punkt zwrotny – Konstytucja 3 Maja, której 228. rocznicę uchwalenia obchodzimy dzisiaj. To niezwykłe wydarzenie, druga na świecie nowoczesna konstytucja. To akt niezwykły, świadectwo wielkiej mądrości, przenikliwości i patriotyzmu ludzi, którzy tę konstytucję dla ratowania RP stworzyli, stawiając wiekopomny pomnik dla polskiej myśli prawniczej i parlamentaryzmu

— mówił prezydent.

To nasz wieli wkład w światową myśl ustrojową. Okoliczności, w których ją stworzono, były tragiczne, ale stworzyło się okienko. Wojska rosyjskie zeszły z naszej ziemi z uwagi na wojnę Rosji z Turcją i Szwecją. Tę okazję wykorzystali patrioci. Nie udało się w pełni zrealizować tych niezwykłych zamierzeń i rozwiązań. Tak się potoczyły nasze dzieje. Nie wszyscy w Polsce byli też ludźmi uczciwymi. Niestety wiele było prywaty, która prowadziła do zdrady. Zdrajcy wsparci przez obce mocarstwa pokonali obóz patriotyczny i doszło do rozbioru Polski

— powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że to nie jest tylko historia, pojedyncze daty, ale niezwykle ważne momenty, które nas ukształtowały.

Które pozwoliły nam budować RP taką, jaką dziś oglądamy. Te wydarzenia pozwoliły nam pokonać komunizm. To nasz dar dla innych krajów Europy Środkowej. Wielokrotnie podkreślamy, że dzięki Polakom padł mur berliński. Dziś mamy dobry okres w naszych dziejach

— mówił.

Andrzej Duda podkreślił także, iż warto dyskutować nad tym, czy zagwarantować w konstytucji obecność Polski w UE i w NATO.

Najważniejsza jest obecność w sojuszach. Ona nam się należała, patrząc na nasze dzieje, na nasze zasługi, za zatrzymanie nawały tureckiej pod Wiedniem, za zatrzymanie nawały sowieckiej w 1920 roku. To nasza wielka zasługa. Ale dziś naszym zadaniem jest budowanie silnego państwa. Mamy konstytucję. Trzeba i warto dyskutować nad jej zmianami, o tym, czy powinniśmy zagwarantować obecność w UE i NATO – osobiście uważam, że tak. Ale przede wszystkim musimy starać się wypełniać to, co jest w niej zapisane. Mamy taką sposobność. Mamy wolną ojczyznę. Powinniśmy to czynić. Trzeba zmieniać Polskę na lepsze

— podkreślił prezydent Duda.

Podejmujemy w tym kierunku działania. Chciałbym, żeby Polska była krajem sprawiedliwości społecznej, żeby Polacy mówili, że w Polsce sądy działają dobrze, że sprawy są dobrze załatwiane, że realizuje się potrzeby ludzi. To jest silne państwo. Czynimy to. Chciałbym, żebyśmy czynili to jeszcze sprawniej, żeby każdy nasz obywatel na świecie był pewien, że Polska się o niego upomni

— dodał.

Co my jesteśmy w stanie zrobić dziś dna Europy, by UE trwała i Polska mogła w niej trwać? UE potrzebuje pozytywnych zmian, żeby nikt nie mówił Europie „nie”. Przykład Brexitu pokazuje, że nie wszyscy UE jednakowo odbierają. Nieśmy naszą myśl odważnie. Miejmy odwagę o tym mówić. Nasz głos powinien się liczyć. Jestem przekonany, że UE potrzebuje więcej demokracji, ze silniejsza powinna być rola PE i Rady Europejskiej, gdzie społeczeństwa są reprezentowane. W taki kierunku powinny pójść zmiany. Panie premierze, proszę, abyśmy o tych zmianach dyskutowali i je stawiali

— podkreślił prezydent.

Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem zdołamy zbudować silną, bezpieczną Polskę, gdzie ludziom będzie się żyło dostatniej, o jakiej marzyli nasi przodkowie,. Na to nas stać. Jestem przekonany, że przy mądrej polityce będzie nas stać na państwo silne, bezpieczne i sprawiedliwe. Tego życzę moim rodakom i całej Europie

— mówił na Placu Zamkowym prezydent Andrzej Duda.

wkt

zbynek
Oj Panie Prezydencie! Zapisy w Konstytucji o UE i NATO? Organizacje się zmieniają a nasza Konstytucja ma być nie zmieniana co jakiś czas! Bo straci Pan elektorat!

Toni
Nie będzie zgody Polaków na wzmiankę w konstytucji,że taki kołchoz jak UE będzie ponad Polską i będziemy wykonywać posłusznie jej nakazy i rozkazy. NATO tak, UE nie.Polska ma być niepodległa.

N
Takimi tekstami Pan Prezydent popycha wyborców w ramiona Konfederacji. Nie, Panie Prezydencie, przerabialiśmy to.

Janusz
Niech Prezydent wybije sobie z głowy taki pomysł i przy okazji Kosiniakowi też. Najlepiej złotym młoteczkiem.

kit@krzysztof.kaminski.543
Frędzlowi się p…………..ło już do reszty!!! KOCHANY PREZYDENT.

dzidzio
i jak tu głosować na następną targowicę a ja zagłosuję Duduś na prezydenta do końca świata i o jeden dzień dłużej

stary Polak
znowu znalazł jakąś „panią Zosię”? panie Prezydencie – naucz sie czegoś wreszcie. Chcę być w UE i NATO, ale ZAGŁOSUJĘ PRZECIWKO WPROWADZENIU TEGO DO KONSTYTUCJI MOJEGO PAŃSTWA.

ola
panie Prezydencie masz tak głupie pomysły że lepiej się nie odzywaj

WAB
Nigdy żadnych zależności od żadnej zagranicznej organizacji w konstytucji! Ani UE ani NATO! Konstytucja dotyczy wyłącznie spraw narodowych! Impeachment Prezydenta RP na wniosek UE?

Takie deklaracje aby tylko
udowodnić że nie chcemy polexitu są szkodliwe i osłabiają nasze stanowisko negocjacyjne w przyszłości. Czy chce pan prezydent powiedzieć że Polska ma być w UE niezależnie czy UE nam szkodzi czy nie?

https://wpolityce.pl/polityka/445075-lider-psl-odpowiada-na-apel-prezydenta-dudy

https://wpolityce.pl/polityka/445082-tyszka-krytycznie-o-propozycji-prezydenta-dudy

https://wpolityce.pl/polityka/445039-waszczykowski-wpadamy-w-ideologie-liberalno-lewicowa-wideo

…..


autor: YouTube/CBS News/Twitter

monika
Dlaczego nie wierzę w szczerość tych życzeń? Mam wrażenie, że słucham Breżniewa.

gość
Trudno na Polakach zrobić gorsze wrażenie niż zrobili ci dwoje. A zrobić złe wrażenie w dyplomacji trzeba umieć

Gość
A Pani Ambasador z jakiej okazji? Nadchodzącego szabasu?

Tyle
447 mleko się Wylało.

yankee go home
won ! życzenia nie zostają przyjęte. 447 i wszystko w temacie.

taka_prawda
walcie się, żydowscy agitatorzy !

Janek
Strzeż nas Panie Boże od fałszywych przyjaciół.

https://wpolityce.pl/swiat/445047-sekretarz-stanu-usa-i-mosbacher-zlozyli-polakom-zyczenia

Sekretarz stanu Pompeo i ambasador Mosbacher złożyli Polakom życzenia: USA z dumą wspierają bezpieczeństwo Polski

opublikowano: wczoraj

Sekretarz stanu Mike Pompeo w imieniu rządu Stanów Zjednoczonych złożył życzenia Polsce z okazji przypadającej w piątek rocznicy przyjęcia Konstytucji 3 Maja. Życzenia Polakom złożyła również ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

CZYTAJ WIĘCEJ: RELACJA. Vivat Maj! Trzeci Maj! Cała Polska świętuje 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się Msza św. za Ojczyznę

W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki składam moje gratulacje i najlepsze życzenia Narodowi Polskiemu z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji

—napisał Pompeo w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Departamentu Stanu.

Powszechnie uważana za jedną z pierwszych nowoczesnych konstytucji w Europie, Konstytucja 3 Maja była przełomowym punktem w dążeniu waszego kraju do wolności i demokracji

—dodał.

Pompeo przypomniał też o wizycie, którą złożył w Polsce na początku tego roku, podczas której miał okazję zobaczyć „olbrzymi postęp”, jaki zrobiła ona od czasu upadku komunizmu. Wyraził także nadzieję, że rok 2019, w którym przypada wiele ważnych rocznic, będzie okazją do wzmocnienia sojuszu między oboma państwami.

W imieniu USA życzę wszystkiego najlepszego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja! USA z dumą wspierają bezpieczeństwo PL w wielu obszarach: wojskowym, energetycznym i gospodarczym, łączą nas także wspólne wartości. W 100. rocznicę relacji PL-USA jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek!

—napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Uchwalona w 1791 r. Konstytucja 3 Maja była pierwszą ustawą zasadniczą w nowoczesnej Europie i drugą na świecie – po amerykańskiej, która weszła w życie w 1789 r.

Jedną z rocznic, o których wspomniał Pompeo, jest obchodzone w tym roku stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

kk/Twitter/PAP

chrabia
Co one mają nie wspierać? One muszą wspierać, bo one zostały wytypowane przez JWC, na strażników mienia, na które ostrzy sobie zęby światowe żydostwo, myśląc, że już są właścicielami dzięki kretowi Pompeo

Jot-32@Jot-32
Tak jak na Ukrainie w Syrii Libii a ostatnio w Wenezueli. USA obroni tylko maly kraj na Bliskim Wschodzie – on do tego nie nalezy do NATO…


USA=ZSRR

monika
Kiedy ambasador USA składa Polakom życzenia to nawet w sieci czuje się, że są wredne i fałszywe. Chroń nas Panie od takich przyjaciół.

Sony
O roszczeniach nie wspomnieli? Dziwne. Niech się walą oboje.

kazioo
Funkcjonariusze USRAELA sa tak samo wiarygodni jak nasi „przyjaciele” z Moskwy i Berlina.

dno
Zyczenia skladane od tych osobikow obrazaja mnie !

waciak
polscy patrioci maja te zyczenia w …..!!!!

Kazik
Powinni się schować w jakiejś dziurze i modlić o to, aby Polacy o nich zapomnieli.

sa b. dumni-
bo nas sprzedali w Teheranie i Jalcie jak worek kartofli Stalinowi!O tym ze stan wojenny bedzie wiedzieli i nic nie zrobili. Kuklinskiego nie upilnowali… potrzebuja Pl jako mieso armatnie

nohood
z czego jesteście dumni? z tego, że udało się wam grabić polaków wykorzystując szantaż i głupotę sfabrykowanych przez was elit? to są bandyckie metody. nie ma z czego być dumnym.

kraj kolonialny@nohood
z czego jesteście dumni? z tego, że udało się wam grabić polaków wykorzystując szantaż i głupotę sfabrykowanych przez was elit? te „elity” zostały przejęte na służbę USA w Reykjaviku w 1986

żerowisko na Polsce@nohood
to USA żyrowało wielkie żerowisko na ciele Polski uprawiane przez chazarsko-stalinowskie hordy po 1989. Ich deep state w tym uczestniczył (sztywny kurz złotego LB). USA są wrogim nam państwem.

czas zerwać kajdany @nohood
jedyne realne przełożenie USA na Polskę, to pracująca dla nich agentura WSW (w tym PIS). USA są dopiero na 12. miejscu jako destynacja dla polskiego eksportu. Nic nas gospodarczo nie łączy.

głupota ponoć nie boli
Boże, przywróć rozum temu opętańcowi niżej i niech otworzy oczy na Prawdę !
– Jałta
– wydarte kresy
– przejęcie stalinowskich siepaczy WSW w 1986 pod parasol
– kolonialny wyzysk
– 447/Polin

…..


Georgette Mosbacher / autor: fratria

Krk
Oooo, namiestnik USA pochwalił mieszkańców kolonii, no PiS zachwycone , JaJako także zachwycony, Jonny Daniels już paciorki szykuje dla nich …

Kleks
A miarą „wspaniałości stosunków” jest ustawa 447 i żydowska próba rabunku 300 miliardów $

monika
Jakoś nie wspomniała jak nas sprzedali na 50 lat w łapy Stalina. Może by wypłacili nam za to odszkodowanie?

Michał
To samo mówią w innych bananowych republikach.

MartynaŻurawska
Aj waj, czyżby nasze władze podpisały już zobowiązanie o wypłacie żydowskim grandziarzom 320mld USD?


…wcześniej „kochali” Afgańczyków , Kurdów………. Ja bym już się bał.

kat
Amerykanie nie mają przyjaciół, tylko interesy.. a Polska PiSu nie ma już nikogo, żadnej Unii ani wschodu, tylko może ma jeszcze obłudną Amerykę..

KAJL
WON, WON, WOOOOON Z POLSKI RUDA, FAŁSZYWA, BRZYDKA KOBIETOOO!!!!!

https://wpolityce.pl/polityka/444935-ambasador-usa-relacje-z-polska-sa-najlepsze-w-historii

Ambasador USA zapewnia: Relacje Polski i Stanów Zjednoczonych są dziś lepsze niż kiedykolwiek! To dla mnie zaszczyt

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

To dla mnie zaszczyt pełnić funkcję ambasadora w Polsce w 100. rocznicę relacji PL-USA, które są dziś lepsze niż kiedykolwiek – oceniła w czwartek ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ambasador USA chwali nasz kraj: Po 20 latach w NATO Polska świeci przykładem. Bezpieczna Polska to bezpieczne USA

Jak jest z relacjami Polska-USA? Mosbacher: „Angażujemy się w bezpieczeństwo Polski”. Kwieciński: „Przeszkadza nam reżim wizowy”

Dziś mija dokładnie 100 lat od przybycia do Warszawy mojego pierwszego poprzednika – pierwszego w historii Ambasadora USA w Polsce Hugh Simonsa Gibsona. To dla mnie zaszczyt pełnić funkcję Ambasadora w Polsce w 100. rocznicę relacji PL-USA, które są dziś lepsze niż kiedykolwiek!

— napisała na Twitterze Mosbacher.

Hugh Simons Gibson, który 2 maja 1919 r. przedstawił listy uwierzytelniające władzom odrodzonej Polski, był do 1924 r. najwyższym rangą dyplomatą Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Był on bliskim przyjacielem Herberta Hoovera, szefa misji pomocy humanitarnej USA dla Europy Środkowo-Wschodniej po I wojnie światowej i późniejszego prezydenta.

wkt/PAP/TT

https://wpolityce.pl/polityka/443491-mosbacher-sklada-zyczenia-z-okazji-paschy-pawlowicz-reaguje

Mosbacher prowokuje życzeniami? Internauci odpowiadają: „Tu nie Polin, tu Polska”

https://wpolityce.pl/gospodarka/443391-wymiana-uprzejmosci-miedzy-morawieckim-a-mosbacher

4 thoughts on “897 Na 3 maja najlepsjejsze życzenia od naszych nowych zarządców, przyjaciół i sajuszników

 1. eli
  I barany jeszcze w to wierzą??

  romek
  nie róbcie z religii cyrku, nie róbcie z ludzi ciemnoty

  radca
  Zespół.. skończcie to wciskanie kitu. Facet pomylił flaszki i miał widzenia, a Wy, zaraz tytuł „To sama Maryja chciała..”, a przecież nie ma dowodu że istniała (patrz YT Chrześcijaństwo to kłamstwo)
  Advertisement

  czesiek900@czesiek900
  Jezus Chrystus sam powiedział do apostoła Tomasza: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie” (Jana 14:6). (1 Tymoteusza 2:3-5) Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. 5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (1 Koryntian 4:6) „Nie wychodźcie poza to, co napisano”

  oko
  Przepraszam Cię Matko Boska Królowo Polski, za te obrzydliwości wypisywane na tej stronie. Wstyd mi za was

  DuszpasterstwoAkademickie
  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

  ROBERT
  Skoro sama nazwała się królową to myślę że to jest nie ważne i powinna abdykować

  podatnik
  Specjalny plan dla umiłowanego królestwa: zabory, II wojna światowa, 50 lat komunizmu a teraz konkordat i dojna zmiana.

  pisek
  HEHEHEHE Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce HEHEHEH Wolność Kościoła czyli żebyście mogli ruchać małe dzieci ?? no fakt macie o co walczyć.

  AS
  Zgodnie z doktryną Kościoła objawienia prywatne nie są źródłem w które katolik jest obowiązany wierzyć.

  Hubert
  Czytając te głupoty czuję zażenowanie. A niby to portal ludzi myślących.

  https://wpolityce.pl/kosciol/445050-rzecznik-kep-maryja-chciala-byc-nazywana-krolowa-polski

  To sama Maryja chciała, by nazywać ją „Królową Polski”. Rzecznik KEP o uroczystości NMP Królowej Polski

  opublikowano: przedwczoraj


  autor: CC BY-SA 3.0/Robert Drózd/commons.wikimedia.org

  To sama Maryja chciała, by nazywać Ją „Królową Polski” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, nawiązując do objawień maryjnych z 1608 roku oraz przypadającej 3 maja Uroczystości NMP Królowej Polski. Jej główne obchody będą miały miejsce na Jasnej Górze z udziałem biskupów.

  Rzecznik Episkopatu, mówiąc o Maryi, jako Królowej Polski, nawiązał do kazania wygłoszonego przez abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze 3 maja 2017 roku. Abp Gądecki przywołał wówczas słowa Matki Bożej wypowiedziane w 1608 roku do włoskiego jezuity o. Juliusza Mancinelliego podczas prywatnych objawień.

  Dlaczego nie nazywasz Mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie

  —mówiła Matka Boża.

  Odtąd jezuita modlił się słowami: „Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami”.

  Wiadomość o tym, że to sama Maryja chciała, by nazywać Ją „Królową Polski” rozpowszechnili polscy jezuici. Król Jan Kazimierz, słysząc o objawieniach, powierzył Maryi obronę kraju przed najeźdźcami, a gdy Szwedzi wycofali się ze Lwowa, przed obrazem Matki Bożej Łaskawej 1 kwietnia 1656 roku – złożył śluby.

  Autorem lwowskich ślubów był Andrzej Bobola, przyszły święty

  —przypomniał ks. Rytel-Andrianik.

  Wielcy polscy święci szczególnie umiłowali Maryję i oddawali Jej cześć. A ona – Maryja Królowa Polski – od wieków opiekowała się i nadal opiekuje się Polską i Polakami

  —powiedział.

  Główne uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będą miały miejsce tradycyjnie na Jasnej Górze z udziałem polskiego Episkopatu. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Wypowiedziany zostanie też Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce i na świecie autorstwa Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

  To kolejna wielka postać Kościoła, która w pełni zawierzyła się Maryi. Ten Akt zabrzmi szczególnie w czasie, gdy czekamy na beatyfikację jego autora

  —powiedział rzecznik Episkopatu.

  3 maja, przed głównym wejściem do Kaplicy Matki Bożej, nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy z Aktem Oddania Polski w Jej macierzyńską niewolę.

  ann/

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/445335-sondaz-duda-zdecydowanym-faworytem-wsrod-politykow-pis

  SONDAŻ. Kto powinien być kandydatem PiS na prezydenta? Andrzej Duda zdecydowanym faworytem!

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: PAP/Tomasz Gzell wPolityce.plautor: PAP/Tomasz Gzell

  46 proc. Polaków chciałoby, żeby w następnych wyborach kandydatem na prezydenta z ramienia PiS był urzędujący obecnie Andrzej Duda; prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zajmują drugie miejsce, mając po 11 proc. wskazań badanych.

  Na kolejnych miejscach uplasowali się: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (5 proc. poparcia), wicepremier Beata Szydło (3 proc. poparcia), szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska oraz szef MON Mariusz Błaszczak (2 proc.).

  Komentując ten wynik dla „Super Expressu”, politolog prof. Kazimierz Kik ocenił, że „Jarosław Kaczyński jest obciążony dużym wskaźnikiem nieufności i niechęci wyborców”.

  Ktoś z tak dużym elektoratem negatywnym nigdy nie będzie miał szansy zaistnieć w wyborach prezydenckich. Z kolei Mateusz Morawiecki kojarzony jest raczej z funkcją premiera i dla elektoratu PiS sprawdza się w tej roli

  — powiedział politolog.

  Jego zdaniem „Andrzej Duda może być pewny poparcia PiS na drugą kadencję”.

  Nie sądzę, żeby PiS chciało popełnić harakiri. Poparcie innego kandydata byłoby osłabieniem partii

  — ocenił prof. Kik.

  Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 26-29 kwietnia na próbie 1031 dorosłych Polaków.

  gah/PAP

  gmin
  Wolałbym, żeby PIS znalazł jednak kontrkandydata, ponieważ źle byłoby, gdybyśmy znowu musieli przeżywać zdradę reform i fochy PAD, to druga i ostatnia kadencja, zapowiedział wpis UE do konstytucji?

  jan
  ten judeochrzescijanin z nieznanego nam panstwa polin moze ubiegac sie o kandydowanie w wyborach w panstwie polozonym w palestynie CZAS NA PREZYDENTA POLAKA!

  narodowiec
  Nigdy więcej prezydenta pochodzenia żydowskiego, jak też powiązanego rodzinnie z Żydami (żona)! Polska musi mieć prezydenta Polaka,patriotę, bez JAKICHKOLWIEK korzeni żydowskich. Dobry byłby Braun !

  xxxx
  Panie Duda ten numer PO raz drugi się nie uda

  BHO
  W pierwszej turze glosuje na swojego kandydata. Jezeli w drugiej do wyboru berzie juda, pedal albo folksdojcz nie ide glosowac, proste!

  BHO
  juda i matolusz sa przybetonowani do swych ról, w calej Polsce nie znajdziesz uczciwszych i mądrzejszych. Dzieci w zydowskiej szkole to dodatkowa zaleta matolusza.

  zaPIS
  BHO 92.16.128.*—braunowska małpo polityka to sztuka KOMPROMISÓW i z KAŻDYM trzeba utrzymywać co najmniej poprawne stosunki, nawet z żydami których tak nienawidzisz a ja toleruje-nie mylić z kocham…

  zaPIS
  BHO 92.16.128.*—-nie wycieraj sobie putlerowskiejm ordy nazolu Bogiem, Honorem (sic!) a tym bardziej Ojczyzną! WON z tego portalu braunowsko-winnickie sługusy putina marzące o tzw imperium słowiańskim

  Daiana
  Wobec wyborców konfederacji nawet wyborcy PO nie sa tak agresywni jak wyborcy PiS, chociaż PiS zawdzięcza wygraną m.inn narodowcom i wolnorynkowcom, ktorzy głosowali na PiS w 2015. Wstydźcie się

  BHO
  Zapis: sram na putina i na twoj pusty zindoktrynowany pisowski lep. Chunuka ci w dpe i won do swoich! Tu jest Polska a nie polin

  ada
  To bedzie zly wybor . On juz przynosi zle owoce , a bedzie znacznie gorzej . Osobiscie stawiam na Tarczynskiego .

  ana
  facet, który chce wpisania do Konstytucji dozgonnego trwania Polski w UE nie może być wysokim urzędnikiem państwowym, a co dopiero prezydentem

  duda nie udawaj niedorozwoja
  Wszyscy FRANKOWICZE zagłosują na Andrzeja Dudę ?!? Z rodzinami to będzie ze 3 miliony obywateli uprawnionych do głosowania. Nawet kłamco nie startuj bo się ośmieszysz jak kiedyś Wałęsa

  mg
  Szkoda że PiS tak mało wymaga od przyszłego kandydata na prezydenta RP.

  taka prawda
  Prezydent Duda ma liczne nieprzemyślane wpadki nieraz palnie głupoty -a poza tym chce się wszystkim przypodobać na siłę – a przez to traci zaufanie.

  lolek
  maliniak który łamie konstytucje wstyd

  Polubienie

  • Precz z UE!
   UE jest oparta na zgniłych fundamentach demoliberalizmu, ale realizuje plany nazistów z III Rzeszy względem Europy. Nasza rola, to rola niewolnika i płatnika netto. Precz z UE!

   a P rezydenta =
   malo polski! Dlatego niech nie zabiera glosow za wszystkich Polakow! moze by sie zajal 3Mln Polakow na nieludzkim wschodzie? Sa tam od pokolen! Im wydac Pl paszp! Orban wydal 1 mln paszp Hu z Ua!

   pozdro dla ruchadła leśnego
   Wola Polaków zostanie pokazana jużw najbliższych wyborach.

   Spokojnie głosujemy na Konfederację
   Advertisement

   dax
   Ależ byłam głupia że na tego typka głosowałam.

   zosia
   Tylko dlaczego PAD chce tę nieszczęsną UE wpisywać do konstytucji?! Znowu mieszają mu się cele i środki!

   smok
   i ja na tą …. głosowałem. wstyd mi. :/

   gmin
   Polacy chcą być w UE tylko i wyłącznie ze względu na swobodę podróżowania i pracy, żadne inne korzyści a raczej szykany ich nie interesują? Epatuje się nieprawdą i sondaże są jakie są?

   Obserwator
   Jaki on ładny, i jak ładnie mówi, i hostie złapał :)))

   pl
   powinien nosic garnitur koloru niebieskiego z zoltymi gwiazdkami,a krawat z jedna wielka gwiazda niebieska na bialym tle

   https://wpolityce.pl/polityka/445338-prezydent-nasza-przyszlosc-jest-w-ue-to-polska-racja-stanu

   Prezydent Duda: Nasza przyszłość – podkreślam to z całą mocą – jest w UE. Taka jest wola Polaków i taka jest polska racja stanu

   opublikowano: 6 godzin temu


   wPolityce.pl

   Nasza przyszłość jest w Unii Europejskiej, taka jest wola Polaków i taka jest polska racja stanu – powiedział w wywiadzie dla „SE” prezydent Andrzej Duda. Podkreślił jednak przy tym, że wspólna Europa nie może być „wizją narzuconą z góry” i musi brać pod uwagę głos Europejczyków.
   Advertisement

   W wywiadzie poruszono m.in. kwestię bilansu 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Pytany o największe zaskoczenia pozytywne i negatywne tych 15 lat, prezydent odparł:

   Bardziej niż o pozytywnym zaskoczeniu, powiedziałbym raczej o satysfakcji z tego, że nasza praca i nasz wspólny wysiłek przyniosły tak znakomite efekty.

   Kiedy podejmowaliśmy historyczną decyzję, by przystąpić do Unii Europejskiej, nie było to wcale takie oczywiste. To, że wiele polskich firm prowadzi dziś ekspansję na rynkach europejskich, że w wielu dziedzinach jesteśmy dziś europejskim liderem, także w dziedzinach zaawansowanych technologicznie, to wszystko jest sukcesem, którego nie byłoby bez inicjatywy Polaków. Dodajmy, że wszystko to wydarzyło się w bardzo krótkim czasie

   — powiedział prezydent.

   Oczywiście mieliśmy nadzieję, że tak będzie, ale nie było pewności, że się to uda. Cieszę się też, że od samego początku umieliśmy walczyć o swoje racje, jak choćby o zapisy dotyczące solidarności energetycznej czy poszanowania tożsamości narodowej w traktatach europejskich. Pokazaliśmy, że nie będziemy biernie przyglądać się polityce unijnej, ale będziemy czynnie w niej uczestniczyć i ją kształtować

   — dodał.

   Prezydent podkreślił przy tym, że negatywnym zjawiskiem w Europie jest dziś „uporczywe dążenie niektórych polityków do stworzenia europejskiego superpaństwa”.

   To z gruntu utopijna wizja Unii zarządzanej w niedemokratyczny sposób, z niemal całkowitym pominięciem woli obywateli. W tym celu w miejsce prawdziwej wspólnoty, która opiera się na poszanowaniu autonomii krajów członkowskich, proponuje się wspólnotę sztuczną, wyimaginowaną, której zwornikiem ma być idea centralizacji, a symbolem unijna biurokracja. Taki projekt nie ma szans powodzenia. To prosta droga do konfliktów i napięć, które już dają o sobie znać w Europie

   — ocenił Andrzej Duda.

   Prezydent wyraził też nadzieję, że politycy w Brukseli wyciągną „właściwe wnioski” z zamieszania wokół brexitu.

   Wspólna Europa nie może być wizją narzuconą z góry. Musi brać pod uwagę głos Europejczyków, którzy zresztą coraz bardziej tego głosu się dziś domagają. Takie jest też nasze stanowisko. Taką Unię Europejską chcemy współtworzyć

   — powiedział, podkreślając, że „domaganie się tego jest w interesie Polski i w interesie całej wspólnoty”.

   Nasza przyszłość – podkreślam to z całą mocą – jest w Unii Europejskiej. Taka jest wola Polaków i taka jest polska racja stanu. Tym bardziej powinniśmy jako kraj i jako społeczeństwo korzystać z prawa głosu, aby w przyszłości nasz głos mógł się liczyć

   — podkreślił Andrzej Duda.

   gah/PAP

   Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/445572-niemcy-z-patentem-na-holokaust-ale-nie-na-ludobojstwo

  Niemcy z „patentem” na Holokaust, ale nie na ludobójstwo… – historyk Wolffsohn wyjaśnia, za co nie odpowiada rząd RFN

  opublikowano: za godzinę


  autor: Fratria

  Gdy trzeba, zawsze jest do dyspozycji. Swe tyrady zaczyna zazwyczaj od: ja, jako Żyd, lub przynajmniej wtrąca tę dygresję później, w zależności od kontekstu rozmowy. Nazywa się Michael Wolffsohn. Jest emerytowanym historykiem.

  Dziś znów czuje się potrzeby, czy też jest potrzebny, w każdym zameldował się do głosu. „Dlaczego znów i dlaczego właśnie teraz?” – spytał sam siebie na łamach szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung” (NZZ) i wyjaśnił, o co chodzi: o żądania zadośćuczynienia ze strony Polski i innych krajów, które „znów uderzają w Niemcy”. Zdaniem Wolffsohna, rząd federalny postawił znak równości pomiędzy Holokaustem a ludobójstwem, i sam sobie napytał biedy, że teraz zgłasza się po pieniądze taka Grecja, Polska, Namibia, a wkrótce może i Armenia. Do 1990 r. Niemcy stały na „stabilnym, prawnopolitycznym gruncie”, ale… „przez naiwną, mającą drugie dno politykę moralną same pozbawiły się tego fundamentu”. Osobliwy to wywód o „samobójczej bramce” Niemiec, gdzie Wolffsohn urodzony już po wojnie w Tel Awiwie żyje od 1953 r., z krótką przerwą (w latach 1967-70) na służbę wojskową w izraelskiej armii, po czym wrócił nad Szprewę, zrobił doktorat i wykładał m.in. w Wyższej Szkole Bundeswehry w Hamburgu i na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Stał się też w Niemczech relatywnie znanym publicystą, głoszącym nierzadko kontrowersyjne poglądy, jak choćby w kwestii głośno popieranych przez niego tortur na islamskich terrorystach, czy nazwania nazistami socjaldemokratów z SPD, po tym, gdy wówczas szef tej partii Franz Müntefering określił mianem „szarańczy” obcych kapitałowców, wykupujących niemieckie firmy; Wolffsohn porównał to do inwektywy „żydowskie świnie”, co nawet szef Centralnej Rady Żydów Paul Spiegel uznał za absurdalne.

  Wracając do kwestii reparacji, historyk Wolffsohn zdaje się nie rozróżniać indywidualnych odszkodowań (de facto nigdy należycie finansowo nie zrekompensowanych cierpień milionów ludzi, jeśli w ogóle o rekompensacie można mówić), oraz zadości za zrujnowanie całego kraju, jak w przypadku Polski. Według Wolffsohna zgłaszanie tego rodzaju roszczeń jest „uderzeniem w Niemcy”. Sobie tylko wiadomą, karkołomną logiką różnicuje natomiast ludobójstwo i Holokaust, do którego Niemcy się przyznają, ale który ludobójstwem… nie był. Innymi słowy, przyznaje Niemcom „patent” na mordowanie Żydów, lecz nie na ludobójstwo, którym Niemcy przecież się brzydzą i za które nie mogą ponosić odpowiedzialności. Bo notabene planowana przez Hitlera eksterminacja Polaków, w ogóle Słowian, i śmierć 6 mln obywateli przedwojennej RP ludobójstwem nie była, po prostu była wojna, to i trup słał gęsto…

  Kto w Niemczech mówi ludobójstwo, ten sugeruje porównywalność z holokaustem i musi liczyć się z tym, że zgodnie z precedensem osoby, które przeżyły, lub ich następcy zażądają zadośćuczynienia

  — konkluduje Wolffsohn w tekście opublikowanym przez „NZZ”, a obszernie omówionym przez niemieckę rozgłośnię publiczną Deutsche Welle (DW).

  Co więcej, oficjalne zaakceptowanie tego terminu (ludobójstwa – dopisek mój) prowadzi prosto do kwestii zadośćuczynienia, które w przypadku Żydów było „historycznym precedensem”

  — dorzuca DW w omówieniu publikacji Wolffsohna, I dalej, jego zdaniem Polska i Grecja… „wyciągnęły z ‘nowej urzędowej niemieckiej teorii ludobójstwa’ własne wnioski prowadzące do roszczeń za cierpienia w drugiej wojnie światowej”.

  Czyż nie kuriozalne? Na tym nie koniec, bowiem Wolffsohn dostrzega jeszcze jeden problem, a mianowicie współwiny za popełnione zbrodnie, którą relatywizujący Niemcy od lat usiłują obarczyć kogo się da:

  Nie tylko w Grecji i Polsce ofensywa odszkodowawcza przeciwko Niemcom odwraca ponadto uwagę od samokrytycznej dyskusji o kolaboracji z niemieckimi mordercami Żydów w czasie wojny i holokaustu.

  Bezczelność syna przedwojennego, żydowskiego kupca, który w 1939 r. zbiegł przed hitlerowskimi prześladowaniami do Palestyny, obecnie dyspozycyjnego, „jednookiego” historyka wręcz zatyka. Swego czasu spotkaliśmy się z Michaelem Wolffsohnem w studiu telewizji publicznej, w dyskusji na temat utworzenia w Berlinie tzw. Centrum Wypędzonych, w której uczestniczyła również pomysłodawczyni tego projektu, była szefowa Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach. Wolffsohn nie tylko gorąco popierał jej inicjatywę, ochoczo włączy się też do prac przygotowawczych, jako członek utworzonej na tę okoliczność rady naukowej. Widząc co się święci, z prac w tym gremium zrezygnowali naukowcy z kilku krajów, w tym z Izraela. W naszej dyskusji przed kamerami pan Wolffsohn, obywatel RFN, nie omieszkał kilkakrotnie podkreślić swych żydowskich korzeni… – źle trafił, bo na mnie, syna więźnia obozu koncentracyjnego i robotnicy zesłanej do pracy przymusowej w III Rzeszy…

  Gazetowe rady dla rządu federalnego udzielane przez tego historyka – podkreślę za niego, skoro tak mu na tym zależy – niemeieckiego historyka żydowskiego pochodzenia, sprowadzają się w ostatnich zdaniach do jednego:

  „Co robić?”, pyta i uspokaja, że roszczenia ofiar wobec „niewinnych potomków” sprawców zbrodni są obecnie bardziej „pobożnym życzeniem niż prawną rzeczywistością”, co pewnie rozstrzygnie już tylko Bóg na Sądzie Ostatecznym, „jeśli istnieje”…

  Zamiast komentarza dodam tylko: jest takie żydowskie przysłowie – „Jeśli Bóg zechce, to i z miotły strzeli”, Panie Wolffsohn…

  autor: Piotr Cywiński

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.