898 Bezprawne chazarskie roszczenia majątkowe – Usrael i Partia Interesów Syjonistycznych ogłupiają Polaków 01


autor: Fratria

Hak
To co przeczytał Michalkiewicz się zgadza. Przed wyborami muszą trochę uspokoić elektorat. Zauważyli, że mogą obudzić nową siłę polityczną i PiS straci władzę. A po wyborach …. będzie to co będzie.

Tymczasowo@wPolin+4
„Nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami” Kłamstwo. W trakcie uchwalania tego 447 w amerykańskim Senacie – oprócz żydowskich połajanek wobec europejskich krajów – były też zapowiedzi kolejnych kroków po act 447. Będą kolejne mocniejsze ustawy, naciski. Z tak uległym rządem jak PiS jest ryzyko zmiany Polaków w niewolników bez własności.

Tymczasowo@wPolin+4
„Jak to mienie powstało”? M. in. dzięki niespłaconym pożyczkom, tzw. długi kahalne: http://ppzn.fc.pl/2018/05/21/ile-zydzi-sa-winni-polakom/

To jest absurd że żydzi z USA chcą pieniędzy za polskich obywateli pochodzenia żydowskiego. W czasie wojny spokojnie patrzyli na ludobójstwo swych „braci”. Holocaust industry otrzymało sporo kasy i innych profitów za „6 milionów zabitych żydów”… ale z tego 3 miliony to byli polscy żydzi. Połowa tych odszkodowań należały się więc Polsce, to kolejny żydowski dług.

Haman
Streszczenie: Żorżeta jako namiestnik USraela poinformowała nas że zależy im zeby Polin i Szabesgoim wygralo, lub niemieckie platfusy. A potem juz tylko formalność w sejmie.

trudno
w to uwierzyć, że Kongres Stanów Zjednoczonych zajmuje się „raportem, który nie wiąże się z żadnymi działaniami. Niczego nie dyktuje”.

mixior
kobieto dobrze wiesz że ten raport to kamień węgielny do przyszłych kombinacji prawnych umożliwiających grabież majątku państwa polskiego i przyszłych pokoleń POLAKÓW !

Klamczuchy
Nie wierze tej botoksowej ambasador. Czyli Pompeo nie wiedzial co gadal w Warszawie? Roluja nas i tyle,czekaja do jesienni i z pomoca zydoPisu zaczna robic swoje. Wycisna nas jak Szwajcarow !!!!

Patriota
nasi „sojusznicy” z USA szykują nam szambo, USA to imperium zła !!!! USA is an empire of evil !!!

o jo joj
PAMIĘTAJCIE O MARSZU 11 MAJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To może ostudzi zapały grabieżców.

https://wpolityce.pl/polityka/444296-mosbacher-ustawa-447-niczego-nie-dyktuje

Mosbacher zapewnia: Ustawa 447 to raport, który nie wiąże się z żadnymi działaniami. Niczego nie dyktuje

opublikowano: 26 kwietnia

Ustawa 447 o restytucji mienia pożydowskiego w krajach Europy po II wojnie światowej ma służyć jedynie przygotowaniu jednorazowego raportu w tej sprawie – podkreśla ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Ambasador Mosbacher w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 zauważyła, że wokół tej podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy „jest pewne nieporozumienie”. Uspokajała, że ustawa 447 nie oznacza żadnych działań, „ma być tylko obrazem tego problemu i służy jedynie jednorazowemu gromadzeniu informacji”.

To raport, który ma służyć jedynie poinformowaniu o tym, co kraje zrobiły w sprawie restytucji mienia. Nie mówi o tym, co powinny zrobić ani czego nie zrobiły. Nie mówi też o pieniądzach

— mówiła ambasador USA.

To jednorazowy raport, który nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami. On niczego nie dyktuje

— zapewniła Mosbacher. Jej zdaniem powinien on być gotowy jesienią.

Prezydent USA Donald Trump podpisał w maju 2018 r. ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. W grudniu 2017 r. ustawę zarejestrowaną w dzienniku ustaw jako S.447 (ustawa Senatu nr 447) jednomyślnie przyjęła izba wyższa amerykańskiego Kongresu, a pod koniec kwietnia 2018 r. także jednomyślnie, przez aklamację, przyjęła ją Izba Reprezentantów.

Po podpisaniu ustawy przez Trumpa sekretarz stanu USA będzie zobowiązany do przedstawienia w dorocznym raporcie o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych państwach albo w dorocznym raporcie o wolności religijnej na świecie sprawozdania o realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej. Deklaracja ta, przyjęta w 2009 r. przez 46 państw świata na zakończenie Praskiej Konferencji ds. Mienia Ery Holokaustu, jest niezobowiązującą listą podstawowych zasad mających przyspieszyć, ułatwić i uczynić przejrzystymi procedury restytucji dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą, skradzionego lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu.

Ustawa JUST nie przewiduje żadnych sankcji dla państw sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej, które nie spełniły swych obietnic dotyczących zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom i dlatego ma głównie symboliczny, deklaratywny charakter.

tkwl/PAP

…..


autor: PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL

miki
Bez złudzeń. Wszyscy Żydzi w Polsce żyją na to koszt Polaków. Nieposłuszeństwo jest bezcelowe. Mamy spokojnie ulec Żydom. To zmniejszy ofiary Polaków. Nie walczyć. Będzie spoko i miło w Polin.

naród parobków @ miki
jakiś @wojtas72 zadeklarował tu, że odda wszystkie pieniądze co ma żydom, byle tylko mieć spokój i leżeć na polskiej łące z rodziną.. Niestety, łąka nie będzie polska, a wstęp będzie płatny, 5zł/h

bye bye murica
Dobrze, że orangeman przysłał do nas chodzący botoks. Bo już nikt nie ma wątpliwości, że USA są wyłącznie przyjazne wobec Izraela a prezes wystrychnął się sam na dudka.

za miedzy@zamiedzy
Ależ się uaktywniło, rzucili do pisania narodowo-rosyjsko-niemiecy obrońcy islamu nienawidzący Izraela pod egidą Moskwy i Berlina. Ależ im nie pasuje ością w gardle stoi sojusz Polska-USA między dwoma czarnymi orłami Prus i Rosji. I pytanie za 100pkt taki quiz: Ilu Polaków w naszej historii zabili Niemcy i Rosjanie a ilu Amerykanie. II pytanie: Po II WŚ Niemcy, Japonia okupowane przez USA, Polska i inne kraje sąsiednie wyzwolone przez ZSRR kto wyszedł lepiej na tej wojnie? III pytanie: Czy cywilizacja idzie do Polski z zachodu czy może ze wschodu?

Aramis
„Połóżcie kres przemocy i pracujcie na rzecz pokoju – on jest możliwy !” – ale kłamliwy sukinsyn! A ledwie pare tygodni temu zaanektował z Izraelem Zachodni Brzeg Jordanu, z osiedlami żydowskimi …

iuygf
Izrael to okupant i morderca Palestyny, wszędzie gdzie USA postawiła swoją nogę zostawia po sobie spaloną ziemię, gruz i zgliszcza. Tramp moralizuje o pokoju a prze do wojny z Iranem.

xxx
Trump to bandyta na zydowskiej smyczy. Mam nadzieje ze Polscy wlasciwie powitaja tego agresora gdy przyjedzie udawac, ze jest przejety losem Polski.

https://wpolityce.pl/swiat/445328-trump-nie-pozostawia-zludzen-wspieramy-izrael-w-100-proc

Trump nie pozostawia złudzeń: Wspieramy Izrael w 100 proc. Akty terroru nie przyniosą ludności Gazy nic poza nieszczęściami

opublikowano: 9 godzin temu

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone w pełni popierają odpowiedź Izraela na ostatni ostrzał rakietowy z Terytorium Gazy i wezwał Palestyńczyków do jego zaprzestania. Ostrzegł, że ataki sprowadzą na nich „tylko więcej nieszczęść”.
Advertisement

Kolejny raz Izrael stoi w obliczu zmasowanych ataków rakietowych terrorystycznego ugrupowania Hamas i Islamskiego Dżihadu. Wspieramy Izrael w 100 proc. w jego obronie swoich obywateli…Do ludności Gazy – te akty terroru przeciwko Izraelowi nie przyniosą wam nic poza dalszymi nieszczęściami. Połóżcie kres przemocy i pracujcie na rzecz pokoju – on jest możliwy !

— napisał Trump na Twitterze.

Do kolejnej eskalacji napięcia między Izraelem i Palestyńczykami doszło tuż przed początkiem ramadanu oraz na tydzień przed 64. edycją konkursu piosenki Eurowizji, która ma się odbyć w Tel Awiwie. Dotychczas Tel Awiw omijały palestyńskie rakiety, jednak zbrojne palestyńskie ugrupowania, według mediów, groziły rozszerzeniem ataków także na to miasto.

Według izraelskich źródeł wojskowych, ze Strefy Gazy od ub. piątku odpalono ponad 600 pocisków rakietowych na państwo żydowskie, z czego izraelski system antyrakietowy Żelazna Kopuła przechwycił ponad 150. Zginęło co najmniej 4 Izraelczyków. W odwecie wojsko izraelskie zaatakowało ponad 260 celów należących do bojowników palestyńskich.

W niedzielę w izraelskich atakach odwetowych zginęło 12 Palestyńczyków, głównie bojowników Hamasu – podały władze enklawy. Od ub. piątku w Strefie Gazy zginęło łącznie 23 osoby, w tym osiem cywilnych, a od soboty co najmniej 80 mieszkańców enklawy odniosło obrażenia.

gah/PAP

tyle na temat
Kto rządzi USA najpierw rządziły pieniądze Żydów a teraz politycy w USA którzy są Żydami lub związani z Żydami ,Trump to żaden wyjątek ,50-plan pokojowy i 50 spotkanie w tym roku polityków USA-Izrael

Adam
Żadna to rewelacja https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/05/20/usa-pod-okupacja-zydowska-henryk-pajak/

uuuuu less
Tylko w 100? A Polskę w ilu procentach wspieracie? W skali kurortu czarnomorskiego…. ma się rozumieć.

kruk
paradne. „Akt terroru” – 4 zabitych, „Prawomocna Reakcja na ten akt” – 27 zabitych. Pytanie – czego bardziej się bać: terroru, czy walki z nim???

rządzą opętańcy @Leminoza
co jakiś czas dobiega krzyk zdesperowanego Amerykańca z deep state, który orientuje się co się dzieje, ale jest szybko wytłumiany. Ogólnie, w USA nie jest dobrze.

rządzą opętańcy @Leminoza
rządzi deep state, w większośći zinfiltrowany i uzależniony od żydów. Żydzi mają swoją czysto rasową masonerię BnaiBirth, która w hierarchi lóż stoi ponad tymi dla szabesgojów. Wyżej lucyferianie

bolo
Syjonistyczny naplet.

Por. Dub
100% to znaczy, ze kradzieze zuchwale sankcjonowane przy pomocy 447 tez…

Akt 447
A terroryzowanie Polski w sprawie wydania rozbójniczego 447 to jest moralne? Trump ty jesteś chrześcijaninem?

USA to imperium chaosu
Miałem przez chwilę złudzenia wobec Trumpa, ale buta Pompeo i arogancja Żorżety wyleczyły mnie skutecznie. A w Gazie są osiedla żydowskie, więc prowokacje równie dobrze mogą pochodzić z tych miejsc.

Tyui
Wspieraja morderców Palestyńczyków w 100%. Zagadka dla pisikow. W ilu procentach poprą Polske w Walce przeciwko bezwstydnym rasistowskim bandytom zydowdkim? Piszcie wzory i obliczenia w komentach

abc
No to mamy jasność (zawsze ją mieliśmy): ogon zamiata psem. I nasi politycy „odważnie” krzyczą w sprawie 447: figa! Gdy nadejdzie pora zostaną przez Tel Awiw przywołani do porządku.

PISIOR
Trump okazał się wielką pomyłką, chodzi nie tylko o Żydów, jego heca z Iranem doprowadziła do wzrostu cen ropy, dzięki czemu Putin ma fundusze na zbrojenia. I właśnie buduje nowe rakiety.

kop
Prysły złudzenia .Na kogo tu można liczyć ? Trzeba zbroić się i liczyć na siebie .

Ultima Thule
MASKI OPADŁY!!!

Daiana
Wypowiedzmy konkordat,to kilkanascie miliardów rocznie ! Przeznaczmy te miliardy na armie i uzbrojenie,inaczej skończymy tak jak w 1939. Liczmy na siebie a nie sojusze,które zawsze nas zawodziły

japoniec
TRUMP CHŁOPAK DO NOSZENIA KOSZERNYCH ODPADÓW..

Moim zdaniem
ciekawe co takie popieranie przyniesie ludności USA

Daiana
USA szykuje się do ataku na Iran,Trump chce walczyć z iranem, chinami i Wenezuelą jednocześnie, powodzenia ignorancie. Na iranie się przejedziecie hamerykańce, Iran to nie Irak.

Daiana
Rosja, Chiny, Iran odeszli od rozliczania się w $ , a to oznacza ze USA nie bedzie juz niedługo hegemonem tylko może zostać bankrutem,oczywiście nie z dnia na dzień, ale za pare lat może upaść kolos …

Ania
Ale kit to Izrael rządzi USA a nie na odwrót w całym świecie wszyscy to wiedza ale mowić otwarcie to ryzyko bo Izrael wszędzie ma swoich umocowanych wpływowych ludzi media biznes polityka

Krzysztof1
Żadne zaskoczenie. Polska też powinna mieć takie wsparcie ze strony USA.

Jak to leciało?
„Jesteśmy silni sojuszami” Boże chroń nas od przyjaciół, z wrogami sami sobie poradzimy. Na nasze nieszczęście, D Trump jest prezydentem światowej organizacji szabesgojów, co wróży nam jak najgorzej.

http://wgospodarce.pl/informacje/63208-donald-trump-w-100-procentach-popiera-izrael

2 thoughts on “898 Bezprawne chazarskie roszczenia majątkowe – Usrael i Partia Interesów Syjonistycznych ogłupiają Polaków 01

 1. https://wpolityce.pl/swiat/445784-ustawa-447-i-polska-przedstawiciel-usa-chce-uspokoic

  Ustawa 447 i roszczenia wobec Polski? Przedstawiciel USA: „Nie jest naszą intencją dyktowanie czegokolwiek innym krajom”


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  Specjalny przedstawiciel USA ds. walki z antysemityzmem Elan Carr / autor: YouTube/U.S. Department of State

  USA nie mają zamiaru nikomu niczego dyktować ws. mienia ofiar Holokaustu przejętego wskutek II wojny światowej, a ustawa JUST (tzw. 447) nie przypisuje Polsce win za zbrodnie nazistów – zapewnił w środę specjalny przedstawiciel USA ds. walki z antysemityzmem Elan Carr.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezes PiS przecina spekulacje ws. roszczeń żydowskich! „My nie jesteśmy nikomu nic winni. Są zobowiązania finansowe wobec Polski”

  CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Roszczenia wobec Polski? Hofman: To gra organizacji amerykańskich Żydów, nie nasza. My nie mamy z tym nic wspólnego

  Przebywający w Warszawie Carr odniósł się do budzącej w Polsce ogromne kontrowersje, przyjętej przez Kongres i podpisanej w maju 2018 r. przez prezydenta Donalda Trumpa Ustawy o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST Act, potocznie zwana ustawą 447).

  Według niektórych środowisk w Polsce ustawa wymusi na władzach polskich masowe oddawanie majątku Żydom i organizacjom żydowskim, a dodatkowo przypisuje Polsce współodpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie w czasie II wojny światowej. Inni bagatelizują jej znaczenie, podkreślając, że nie rodzi ona żadnych konsekwencji prawnych. Wyrażana jest też pośrednia opinia, że ustawa faktycznie nie niesie za sobą skutków prawnych dla innych państw niż USA, ale hipotetycznie w przyszłości może być podstawą bardziej lub mniej formalnej presji na państwa, które nie rozwiązały sprawy majątków ofiar.

  Carr podkreślił, że ustawa nie wymienia żadnego państwa ani nie wymaga od żadnego państwa, by wypłacało rekompensatę za utracony majątek osobom fizycznym, organizacjom czy zagranicznym rządom, a jedynie zobowiązuje Departament Stanu do przedstawienia Kongresowi do listopada 2019 r. raportu na temat działań podjętych przez pozostałe 45 państw będących stronami Deklaracji Terezińskiej z 2009 r. o mieniu ofiar Holokaustu i innych ofiar nazistowskich prześladowań.

  Wszyscy sygnatariusze Deklaracji Terezińskiej zgodzili się, że sprawa powinna być rozwiązana. Nie jest naszą intencją dyktowanie czegokolwiek innym krajom

  — mówił Carr podczas spotkania z polskimi dziennikarzami.

  Jeśli majątek został przejęty przez nazistów, wszyscy chyba zgadzają się, że ofiary lub ich spadkobiercy powinni otrzymać odszkodowanie

  — dodał.

  Zapewnił, że choć Polska nie podjęła w tej sprawie żadnych kroków, USA nie będą wskazywać, co powinna zrobić.

  Każdy kraj będący stroną Deklaracji Terezińskiej musi sam zdecydować, co zrobić. Polska powinna zdecydować zgodnie z najlepszym pojmowaniem sprawiedliwości

  — mówił.

  Carr podkreślił, że nie ma mowy o przypisywaniu Polsce współodpowiedzialności za nazistowskie zbrodnie.

  Ważne, żeby powiedzieć, że Polska była ofiarą II wojny światowej. Polska ucierpiała w jej efekcie w sposób straszliwy

  — mówił, podkreślając, że winy pojedynczych osób nie oznaczają odpowiedzialności całego narodu.

  Czy byli Polacy, którzy w czasie wojny kolaborowali? Tak. Ale czy jest to ciemną plamą na obrazie całej Polski? Nie

  — zapewnił.

  Odnosząc się do antysemityzmu Carr – który od lutego 2019 r. pełni funkcję specjalnego przedstawiciela USA ds. monitorowania i zwalczania antysemityzmu – wyraził opinię, że jego wzrost jest problemem globalnym.

  Antysemityzm rośnie wszędzie na świecie, rośnie w całej Europie i niestety także w Stanach Zjednoczonych

  — stwierdził.

  Jeśli chodzi o USA, wskazał na trzy główne przyczyny tego trendu: podsycanie antysemickich nastrojów w internecie przez Iran, który „jest zagrożeniem dla istnienia Żydów, bo otwarcie mówi o nowym holokauście”; radykalizacja nastrojów politycznych, która często przejawia się wrogością do Izraela (a jak podkreślał sekretarz stanu Mike Pompeo, antysyjonizm jest formą antysemityzmu); oraz wzrost supremacjonizmu, który wymierzony jest nie tylko w Żydów, ale także w inne mniejszości.

  Ale to, co jest jego źródłem ma drugorzędne znaczenie, bo antysemityzm jest zawsze zły. Antysemityzm uderza najpierw w Żydów, ale później niszczy całe społeczeństwo

  — przekonywał Carr.

  Nawiązał też do rozmów ze środowiskami żydowskimi w Polsce.

  Społeczność żydowska uważa, że antysemityzm w Polsce rośnie. Szczęśliwie w Polsce nie ma przypadków fizycznej agresji, tak jak to ma miejsce w krajach Europy Zachodniej, ale jest na przykład coraz więcej mowy nienawiści w mediach społecznościowych

  — relacjonował. Wskazał jednak, że polskie władze bardzo zdecydowanie potępiają wszelkie przejawy antysemityzmu.

  Ocenił również, że „długa, wspaniała historia obecności Żydów w Polsce”, powoduje, że są oni nie tylko tolerowani, ale są oni częścią i wzbogaceniem polskiego społeczeństwa.

  kpc/PAP

  PanJa@PanJa
  A to ciekawe… bo Pompeo mowil cos innego. Widza ze PIS na tym traci, ze ludzie sie budza, bedzie marsz, to pocisna kazdy kit przed wyborami, kwestia jest, czy jestesmy az tak naiwni aby to wszystko lykac jak pelikany.

  I PO KIEGO $%$#$$ nam tutaj potrzebny ktos ze stanow co bedzie zajmowal sie antysemityzmem? Niech lepiej u siebie i w Izraelu pilnuje anypolonizmu!

  gargas@gargas
  Na razie Tump potrzebuje durnych na wojnę z Iranem.

  Mariner1
  Po co Bartoszewski tam jeździł? Trzeba było nie jeździć do żadnego Terezina i nie podpisywać żadnych deklaracji. To kolejna antypolska sprawa z przeszłości obciążająca konto PO. Kogoś to dziwi?

  Vincent
  Z notatki MSZ ujawnionej przez Michalkiewicza wiemy, ze PiS po jesiennych wyborach bedzie płacić żydom. Każdy kto zagłosuje na piSS nie jest Polakiem tylko zdrajca.

  J.
  Ten artykuł to element walki o elektorat Konfederacji. Pisowskie media liczą, że dając czytelnikowi do zrozumienia między wierszami że ich partia tez jest partią antysemicką, przeciągną im wyborców.

  Pytajniczek
  Jakoś tak to szło?w Polsce znakomita większość ofiar holocaustu została wymordowana przez okupanta.Kto za tem wymordował tę nie znakomitą mniejszość zdaniem tego pana?

  Krzysztof
  Czy antypolonizm nie jest złem?

  mixer
  nasi amerykańscy przyjaciele niech dyscyplinują niemieckich oprawców w sprawie odszkodowań dla Polski !

  antyLewak
  jeśli majątek został przejęty przez nazistów, to proszę się kierować do Niemiec po zwrot kasy w act 447 chodzi o mienie pozostawione bezspadkowo, więc ktoś bezprawnie rości sobie prawo do tego majątku

  ocenzurowany
  Już sam fakt uchwalenia ustawy 447 świadczy o czymś przeciwnym, a jak dodamy do tego ostatnie naciski Pompeo i Yazgerdiego, to widać wyraźnie, że ktoś tu kłamie.

  Kk
  Ponieważ od roku toczą się tajne rozmowy z przyszłymi beneficjentami 447, a nas się wycisza i okłamuje

  Anka
  To Bartoszewski, za rządów PO PSL podpisał ustawę w Terezinie i przyczynił się do powstania ustawy 447 Dlaczego dzisiaj obwinia się o to PIS, który sprząta po PO.

  Krzysztof1
  Niemcy są tyle winni Polsce i Polakom, że wystarczy do wypłaty również dla tych przypadków, które są uzasadnione. Chodzi o to ażeby USA wsparły Polskę wyegzekwowaniu odszkodowań od Niemiec.

  poko
  Panie Carr . Polska idzie dopiero ku wolności. . 447 jak zniknie będzie lepiej. Patrząc perspektywicznie, dla wszystkich i USA -też. To „zakała” .Usuńmy ją TERAZ, jak szkód wielu jeszcze nie narobiła

  konfederatka@konfederatka
  11 maja GODZ. 14 w Warszawie pod Urzędem Rady Ministrów Marsz STOP 447. Wszyscy normalni Polacy powinni tam być!

  pd
  Jaki nawał bajek przed demonstracją 11 maja . A po wyborach będzie tak jak w opublikowanej przez Michalkiewicza notatce ambasadorów .

  TO PRAWDA
  POLAKOM MOŻE WSZYSTKO NARZUCIĆ KNESET NA WIEJSKIEJ I KACZYŃSKI Z TUSKIEM W DUECIE JAK ZWYKLE

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.