916 Polski Alfie Evans – Śmierć 11-miesięcznego Szymona z Radomia


autor: Facebook/Szymonkuwalcz.Oficjalna strona wPolityce.pl

veraicon
zaraz, nie rozumiem Rodzice nie mieli odebranych praw rodzicielskich, a z tego rozumiem, że nie odbyła się żadna rozprawa sądowa na ten temat. Jakim prawem szpital podjął decyzję bez zgody opiekunów?

Lord Father
Świat lewactwa to świat śmierci.

Bit
Kto zarabia na szczepieniach – tam szukać nalezy winnych.

Pick
To gorzej niż z Alfim Evansem. Tam rodzice przynajmniej byli z nim do końca po wyroku sądu i aniołek zmarł w ich objęciach.

Inka
Lulek@ trzeba przestrzegać prawa a ci nie mieli prawa odłączać dziecka bez zgody rodziców! Serdeczne współczucie dla rodziców Szymonka nie dano im nawet czasu na pożegnanie.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451435-ujawniamy-szymonek-umieral-w-szpitalu-bez-rodzicow

UJAWNIAMY. Szymonek umierał w szpitalu bez rodziców. „Kazano nam przyjść na 10, dziecko zostało odłączone od aparatury o 9.05”

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Walka o życie 11-miesięcznego chłopczyka dobiegła końca. Szymon z Radomia nie żyje. Wbrew woli rodziców odłączono go od aparatury podtrzymującej życie. Reporter wPolsce.pl rozmawiał z ojcem chłopca. Okazało się, że rodzice nie wiedzieli, że dziś rano Szymonek zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Szpital podkreśla, że nie będzie udzielał żadnych informacji związanych z tą sprawą m.in. ze względu na obowiązującą tajemnicę lekarską.

Polski przypadek Alfiego Evansa? 11-miesięczny Szymon odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Dzielny maluch od stycznia walczył o życie w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie. Do szpitala trafił w stanie krytycznym kilka dni po szczepieniu przeciwko pneumokokom. Chłopca reanimowano. Lekarze mieli wówczas stwierdzić, że doszło do śmierci mózgu chłopca, a rodzice powinni się z nim pożegnać. Kiedy matka odmówiła odłączenia synka od aparatury, miała usłyszeć od personelu, że „nie będą wentylować zwłok”.

Lekarze stwierdzili, że jego stan dziecka jest skrajnie ciężki. Zwołane na poniedziałek konsylium podjęło decyzję o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie. We wtorek rano lekarze odłączyli więc niespełna rocznego Szymona. Zrobili to wbrew woli rodziców. Dziecko zmarło w chwili gdy jego rodziców nie było w szpitalu. Dowiedzieli się o wszystkim po fakcie.

Kazano nam przyjść na godzinę 10, byliśmy w szpitalu o 10.30, u dyrekcji. Kazano nam zejść na dół na OIOM i tam nas dyrektor poinformowała, że dziecko zostało odłączone od aparatury o godzinie 9.05

—mówił reporterowi telewizji wPolsce.pl ojciec 11-miesiecznego Szymona.

Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” twierdzi, że rodzice chłopca zostali oszukani.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Minister Szumowski ws. Szymonka: Ważne jest, że nikt nie odłączył aparatury przed stwierdzeniem, że pacjent zmarł

Oszukano ich, aby chłopca bezproblemowo odłączyć od aparatury, która podtrzymywała jego życie. Uważam, że w tym szpitalu dzieci nie są bezpieczne, bo nie są szanowane prawa pacjenta, człowieka i rodziców.

Z rodzicami Szymonka solidaryzują się rodzice z całej Polski. Niektórzy pojawili się nawet pod szpitalem na Niekłańskiej.

Nie wyobrażam sobie że mogłabym znaleźć się w takiej sytuacji / Przyjechałam żeby pokazać, że zależy mi na  losie dziecka

—mówi jedna z matek.

W sprawie chłopczyka jest bardzo wiele znaków zapytania, a personel szpitala na obecność mediów reaguje wyjątkowo nerwowo.

Szok! Szymonek z Radomia odłączony od aparatury wbrew woli rodziców! Mamy komentarz ojca!

Telewizja wPolsce
Published on Jun 18, 2019

Sprawa Szymonka z Radomia poruszyła całą Polskę. Niespełna 11-miesięczny chłopczyk w styczniu trafił do szpitala w stanie krytycznym. Rodzice walczyli o jego życie. Dziś dziecko zostało odłączone od aparatury podtrzymującej życie.

…..


autor: FB/Szymonkuwalcz.Oficjalna strona) wPolityce.pl

Tymczasowo@wPolin+7
Tu niby szczepionka „niewinna” (ale co za zbieg okoliczności!), a w innym artykule

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/433479-szymek-polski-alfie-evans-walczy-o-zycie

„obowiązkiem lekarzy sprawujących opiekę nad dzieckiem było zgłoszenie ciężkiego niepożądanego odczynu poszczepiennego” – jednak lekarze tego nie zrobili.

„Z uwagi na powyższe podejrzenie zaniechania rodzice wystosowali zawiadomienie do organów ścigania.”

Joko
A gdzie są Ci sami politycy i Pan Prezydent który tak bardzo chciał pomoc Alfiemu Evansowi a w przypadku polskiego dziecka tak ochoczo juz sie nie udzielał i lansowal w Internecie.

1
Tak tak jak było 8 przypadków odry w mazowieckim to wszycy trąbili a jak 120 przypadków powikłań po szczepionce pneumokokowej to wszystko gra. Ludzi włączcie myślenie bo wymordują nam dzieci

Współczuję tym rodzicom!
Rozumiem, że współczesna medycyna nie na wszystko zna odpowiedź i nie na wszystko ma lek. Rozumiem, że nie da się podtrzymać życia bez końca. Nie rozumiem czemu zabraniać innych metod jeśli rodzice chcą?

Rzecznik Praw Dziecka
zajęty był w tym czasie czymś ważniejszym.

PolscyLekarzeSprzedajneKurwy
To nie jest żadna mafia szczepionkowa tylko przekupni zdegenerowani polscy lekarze którzy jak takiemu nie wsuniesz koperty z odpowiednią zawartością to się nie ruszy nawet jakbyś przy nim umierał!!!

grimm
Jak to nie po szczepieniu? To wymyka się logice. 4 dni po zaszczepieniu następuje stan krytyczny. Mafia szczepionkowa

visor
Lekarze sa od leczenia,a nie odbierania komus zycia.Powinna sie tym zajac prokuratura.

Po uchwaleniu obowiązkowości
szczepień, zachorowalność na odrę w Polsce wzrosła o 1430%!!! (https://is.gd/8NnakI) W Indiach po szczepieniach zmarło ok 60 tys dzieci. Nawet tam stało się to widoczne!

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451401-polski-przypadek-alfiego-evansa

Polski przypadek Alfiego Evansa? 11-miesięczny Szymon odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Będzie zawiadomienie do prokuratury

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Sprawa Szymonka z Radomia poruszyła całą Polskę. Niespełna 11-miesięczny chłopczyk w styczniu trafił do szpitala. Rodzice walczyli o jego życie. Dziś dziecko zostało odłączone od aparatury podtrzymującej życie. Taką decyzję po wtorkowym konsylium podjęli lekarze. Dziecko zmarło. Przed szpitalem odbył protest przeciwników tej decyzji. Mówi się, że polski przypadek Alfiego Evansa.

Rodzice chłopca, który według medialnych informacji miał umrzeć po odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie wytoczą szpitalowi proces. Informację w tej sprawie przekazał pełnomocnik rodziny.

Jak mówił Arkadiusz Tetela, rodzice mają zastrzeżenia związane z leczeniem chłopca. Po konsultacji z innymi lekarzami wnioskowali o określone badania i leki, które nie zostały podane.

16 stycznia chłopiec został zaszczepiony przeciwko pneumokokom. Cztery dni później wystąpiła u niego gorączka oraz drgawki.

Ostatecznie 21 stycznia dziecko zostało przyjęte do szpitala. Było reanimowane, wykonano kolejną tomografię komputerową głowy, powstał obrzęk mózgu

—informował tygodnik „Wprost”.

Po badaniach okazało się, że obrzęk mózgu jest poważny, a jego stan jest krytyczny. Lekarze chcieli odłączyć Szymonka od respiratora, ale matka nie wyraziła na to zgody. Rodzice mieli też zostać poinformowani, że nastąpiła śmierć mózgu. Całą sprawę opisała na Facebooku ciocia Szymona. Zrozpaczona matka chłopczyka poinformowała lekarza, że ona nie wyraża zgody na odłączenie.

Szymek, polski Alfie Evans, walczy o życie. „Serduszko zaraz się uspokoi”?

Po przeprowadzeniu procedur związanych ze stwierdzeniem śmierci mózgu zebrała się komisja i jeden z badających lekarzy wyczuł delikatne tętno na ciemiączku. Zaprzestali dalszych czynności. Nie znają przyczyny stanu Szymonka

—napisała na Facebooku ciocia Szymka.

Szymonek trafił na OIOM w szpitalu dziecięcym w Warszawie przy ul. Niekłańskiej. Lekarze nie dawali chłopcu żadnych szans, rodzina chciała spróbować terapii alternatywnej zaproponowanej przez kilku specjalistów z całego świata. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na leczenie. Lekarze ze szpitala nie godzili się na niekonwencjonalne leczenie, a chłopiec słabł z dnia na dzień.

Na OIOM-ie lekarze leczyli chłopca już tylko paliatywnie.

Usłyszałam też od lekarzy, że nie będą wentylować zwłok

—opowiada matka Szymona.

W sprawę zaangażowało się m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, a także poseł Paweł Skutecki. Nagłośnili ją też internauci np. poprzez hashtag #polskiAlfie, nawiązując do walki o życie Alfiego Evansa, który został odłączony od aparatury, a następnie zmarł w kwietniu 2018 roku. W niedzielę przed szpitalem zorganizowano pikietę w tej sprawie. We wtorek lekarze decydowali o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie

—informuje polsatnews.pl.

10 czerwca szpital wydał oficjalny komunikat w sprawie dziecka.

W związku z ponownie wpływającymi do Szpitala licznymi zapytaniami od instytucji, mediów, parlamentarzysty i osób prywatnych informujemy, że Pacjent przebywa w naszym Szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii od 22 stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego

—napisano.

Nie wiadomo co była przyczyną pogorszenia stanu dziecka. Wyniki badań genetycznych wykluczyły „winę” szczepionki.

O fakcie tym poinformowali na Facebooku sami rodzice, kilkakrotnie zwracając się z prośbą do śledzących losy syna internautów o niepowielanie informacji na temat związku stanu zdrowia ich dziecka ze szczepieniem

—relacjonuje polsatnews.pl

Sprawa Szymona od początku wywołała ogromne emocje. Jak twierdzi część komentujących, zachodzą tu podobieństwa ze sprawą Alfiego Evansa – brytyjskiego chłopca cierpiącego na nieznaną chorobę, którego leczenia w zeszłym roku zaprzestali lekarze.

ann/polsatnews.pl/se.pl/tvp.info/wp.pl

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451494-lekarze-szymonka-winni-jego-smierci-jest-zawiadomienie

Pełnomocnik rodziców zmarłego Szymona złożył zawiadomienie w prokuraturze. Chodzi o popełnienie błędu medycznego

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa w związku ze śmiercią 11-miesięcznego Szymona w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie złożył we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie pełnomocnik rodziców dziecka adwokat Arkadiusz Tetela.

Szymon przebywał w szpitalu przy ul. Niekłańskiej od stycznia z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. We wtorek pracownicy Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie poinformowali o śmierci 11-miesięcznego dziecka.

CZYTAJ WIĘCEJ: UJAWNIAMY. Szymonek umierał w szpitalu bez rodziców. „Kazano nam przyjść na 10, dziecko zostało odłączone od aparatury o 9.05”

Mec. Arkadiusz Tetela poinformował PAP, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku ze śmiercią dziecka. Wyjaśnił, że chodzi o popełnienie błędu medycznego i narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia. Ponadto przekazał, iż złożył w prokuraturze oraz w szpitalu wniosek, aby sekcja zwłok zmarłego chłopca została przeprowadzona w innej placówce, niż na Niekłańskiej.

Według informacji Teteli w Prokuraturze Rejonowej w Radomiu prowadzone jest postępowanie dotyczące zdarzeń, do których miało dojść w szpitalu, do którego trafił Szymon po podaniu szczepionki przeciw pneumokokom. Tetela wyjaśnił, że zanim dziecko zostało przewieziony do stołecznego szpitala, było w jednej z radomskich placówek szpitalnych. Podkreślił, że postępowanie prowadzone przez radomskich śledczych jest niejawne.

W związku ze śmiercią 11-miesięcznego Szymona, pacjenta Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, lekarze, pielęgniarki i pracownicy placówki wystosowali wyrazy współczucia oraz kondolencje dla rodziny zmarłego dziecka. Zamieszczone one zostały w formie komunikatu na stronie szpitala. Dodano również, że szpital „nie będzie udzielał żadnych informacji związanych ze sprawą Szymona, m.in. ze względu na obowiązującą nas tajemnicę lekarską”.

Wcześniej, 10 czerwca, szpital wystosował komunikat dotyczący stanu zdrowia przebywającego na szpitalnym oddziale intensywnej terapii Szymona. W komunikacie poinformowano, że „w związku z wpływającymi do szpitala licznymi zapytaniami (…) informujemy, że Pacjent przebywa w naszym szpitalu na oddziale intensywnej terapii od 22 stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego”.

W komunikacie zaznaczono, że w trakcie hospitalizacji odbyły się „kilkakrotnie konsylia lekarskie, wynikiem czego ustalono przyczynę choroby dziecka”.

Na każde z konsyliów Rodzice mogli zaprosić wybranych lekarzy specjalistów. W pierwszym przypadku nie skorzystali z tego prawa. W kolejnych konsyliach wziął udział lekarz rekomendowany przez Rodzinę. O wynikach konsyliów Rodzice zostali drobiazgowo poinformowani, o czym świadczą ich podpisy

—czytamy w piśmie.

Szpital podkreślił również, że lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, a wszystkie informacje o stanie zdrowia dziecka „są w posiadaniu rodziców”. Zdaniem pracowników szpitala, spełnione były „wszystkie kryteria należytego szacunku i aktualnej wiedzy medycznej w procesie hospitalizacji”.

kk/PAP

Kamil
Za morderstwo ich sądzić nie za błąd !

kot
A więc i w Polsce sie zaczeła eutanazja, jak to możliwe ze teraz kiedy rzadzi PIS?

cień
Należy podać nazwiska „lekarzy” aby omijać szerokim łukiem morderców. Jeśli mieli odwagę wydać wyrok śmierci niech mają odwagę pokazać twarz.

meg
Wszysto zaczęło się od szczepienia. Nic nam to nie mówi? REklamy szczepionek, leków i paraleków powinny być wycofane od zaraz!

borek
Wszystkie kryteria należytego szacunku? Również w słowach o „wentylacji zwłok”? To jakaś inna kategoria ludzi jest, co ma jakiś zdemoralizowany system wartości.

Jarson
Faszyści w białych kitlach

Aga
Jak można był odłączyć dziecko bez zgody i wiedzy rodzicow?! Jak taki kruszynek mogl umierac sam?!

Flooo
To , że sekcja będzie w innym szpitalu, nic nie zmienia. Ta „nadzwyczajna kasta” bandytów trzyma się razem jak sądy, policja i tego typu patologie.

mama_stasia
dobrze ze zdech maly gnuj

…..

Szymon – Polski Alfie Evans – Nieznane Kulisy Decyzji Lekarzy – Analiza Komentator Szpital Pieniądze

wideoprezentacje
Published on Jun 20, 2019

Tomu420
Szacun Krzysku, smutne ale prawdziwe w polskich realich, ciekawe ile przypadkow nie wyplynelo na swiatlo dzienne. Wyrazy wspolczucia dla rodzicow i krewnych [*]

Mikołaj Fu
To już jest totalitaryzm państwa i lekarzy,którzy uważają dzieci za państwowe.

Krzysztof Ratajczyk
Niektórzy nazywają ich „antyszczepionkowcami”. Ja nazywam ich ludźmi o ograniczonym zaufaniu do tzw. „służby zdrowia”. Ani to jak widać „służba”, „zdrowia” też jakby coraz mniej.

Adam Jankowski
Krzysiu to nie są antyszczepionkowcy tylko ludzie za wolnym wyborem!!!!

Kapitan Bomba
Wyrazy współczucia dla rodziców. Słyszałem o Szymonie wczesniej i modliłem sie o jego wyzdrowienie, gdy usłyszałem co i w jaki sposob z nim zrobili to nie wierzyłem. Szok!

ToxicGamer PL
Możesz się modlić 24/7 i tak do nikogo to nie dotrze, bo twój jeden z wielu wymyślonych bożków na świecie nie istnieje

Stanislaw Weber
Ator dlaczego nie wymieniasz nazwy tego szpitala.Przecież takie bydło medyczne trzeba nagłaśniać i piętnować.

Ania Krajewska
Panie Krzysztofie wystarczy zerkniecie na ulotka ile zawiera ta szczepionka zawiera aluminium

Michał R
Kogo to obchodzi, ważne aby pieniądze się zgadzały. Polio nie ma od wielu lat na świecie a my szczepimy na nie dzieci, polska kraj eksperymentów na ludziach w świetle prawa.

NetMat
Witamy w świecie równoległym gdzie wszystko jest do góry nogami!. Tęczowe hordy pod płaszczykiem pokoju, równości i tolerancji dalej w natarciu. Chciałbym żeby nie doszło do tragedii ale sami widzicie do czego to wszystko zmierza…

Kreuję Swoje Życie
Krzysztof to co oni zrobili to po prostu morderstwo – mam nadzieje ze większość osób nazwie rzecz po imieniu

konec krobka
Celem tego jest przyzwyczajenie ludzi ich głów do tego co nadchodzi

Taktycznie Strategicznie
Zgadzam się …

Klaris678
Też odnoszę takie wrażenie… !!!

2 thoughts on “916 Polski Alfie Evans – Śmierć 11-miesięcznego Szymona z Radomia

 1. Teoria skrzywionych twarzy omówiona w 7 minut – Forrest Maready – napisy PL

  Szczepienia WyBudzeni
  Published on 10 Mar 2018

  Z jakiegoś powodu wiele znanych nam chorób objawia się krzywą twarzą: porażenie Bella, zespół Ramsaya Hunta, autyzm, porażenie mózgowe, a nawet stwardnienie zanikowe boczne (ALS) czy choroba Alzheimera. Osoby cierpiące z powodu tych chorób często mają podobnie zniekształcone twarze.

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/03/10/teoria-skrzywionych-twarzy-omowiona-w-7-minut/

  Omówienie hipotezy przyczyn powstawania krzywych uśmiechów i asymetrii twarzy – napisy PL

  Szczepienia WyBudzeni
  Published on Jul 29, 2018

  Istnieje kilka różnych sposobów, w jakie dziecko/dorosły może wykazywać uszkodzenia nerwów czaszkowych. Krzywe uśmiechy i niedopasowane oczy to rzeczy, których szukamy jako oznaki udaru u osoby starszej, ale z jakiegoś powodu, kiedy pojawia się u dzieci, ignorujemy je lub jeśli je w ogóle zauważamy to nazywamy to słodkim wyrazem twarzy.

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/07/29/omowienie-hipotezy-przyczyn-powstawania-krzywych-usmiechow-i-asymetrii-twarzy/

  Koncepty przedstawione w tym wątku oraz w powiązanych filmach i ilustracjach są hipotezami opartymi na podstawie najnowszych badań empirycznych. Potrzebne są dodatkowe badania, aby udowodnić lub obalić przedstawione tutaj hipotezy.

  urszula żarkiewicz
  I jak dotrzeć do świadomości ludzi?–przerażające

  Katrina G
  Ludzie świadomi są świadomi, ale jak sprawić, żeby byli świadomi? Kiedy chcemy ich uświadomić o tym zagrożeniu, uważają nas za głupków. Cóż…cały czas mómwy jak jest.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.