921 Ograniczenie praw rodzicielskich, za sprzeciw polskiego ucznia wobec wychwalania banderyzmu w polskiej szkole!

Banderowcy w polskiej szkole! – R. Winnicki | Prawy Sejmowy

Media Narodowe
Streamed live 21 hours ago

Grazis
Polscy nauczyciele , dlaczego nie wspieracie malego patrioty?!Hanba!

Grzegorz Śliwiński
Dyrekcja szkoły powinna być zwolniona. Brawo dla rodziców i młodego patrioty

dorota bugajska
Szacun dla młodego. Moją còrkę też tak uczę.

Eliza Kiergiet
Szacunek dla Rodziców młodego Patrioty . Już wszystko jasne , kim są Ukraińcy. Jedną rękę wyciągają po pomoc , a w drugiej trzymają nóż. Są poza tym coraz bardziej bezczelni i roszczeniowi. A teraz widać , jak swoje dzieci wychowują ,jednocześnie kształcąc je tutaj i za pieniądze polskie.

Maria Kowalska
Mały Ukrainiec mówi to co słyszy w domu. Ukraincy mają nas za durniów i mają rację. Ukrainiec po miesiącu pracy ma emeryturę w Polsce. Nigdzie w świecie tak nie ma. Polak za granicą musi przepracować 15 lat na emeryturę. Slusznie mają nasz rząd za durny i myślą że wszystko im wolno. Co się Jaś nauczy Jan będzie umiał.

Jolka Jolka
Powinien młody wspaniały Polak dostać order orła białego zamiast polakozercow których odznacza Juda maliniak

Karolina Domańska
U nas robi się to samo co na zachodzie. We własnym kraju na własnym podwórku nie można mówić prawdy. Czy taką szkołę można nazwać jeszcze polską? Od kiedy to polski nacjonalizm jest zakazany u nas a banderyzm nie? kim są ludzie uczący nasze dzieci? nie czują się Polakami chyba…

Wojtek 23
A proukraińskie media w Polsce, TVP Info, TV Republika, niezależna, milczą w tej sprawie. Oddają męczeństwo Polaków w ręce młodych Ukraińców.

Janusz Święch
Wypowiedziano nam Wojnę. Polityka ustępstw wobec Ukrainy zagraża młodym Ludziom!.

Imie Nazwisko 2
to sie dzieje , tzn zaklamywanie histori na naszych oczach, Niemcy juz nie sa nazistami , Banderowiec jest bohaterem, zaraz beda budowac pomniki Hitlerowi , a zydzi talmudyczni za pomaca Usa beda haracz brac od Polski i zganiac wszystko na Polske , czas najwzyszy wprowadzic natycmiast systemowo zeby karac za antypolonizm i antykatolicyzm

Jolka Jolka
A gdzie są rodzice uczniów tej szkoły dyrektorkę za kudły i von ze szkoły

Reytan Reytan
Wszystkim Ukraincom w Polsce nalezy przedstawic do podpisania lojalke,ze potepiaja jako organizacje zbrodnicze OUN,UPA i ich przywodcow jak Bandera,Doncow i inni. Wszystkie rodziny,ktore odmowia podpisu nalezy pozbawic pozwolenia na pobyt i na prace w trybie natychmiastowym.
Gdyby rzad PIS-u odmowil takiej akcii,dowiodlby tego,ze nie jest rzadem polskim.

Ella Kruk
Swietny pomysl z ta lojalka. Popieram !

weronika orenczak
Tacy dyrektorzy szkół powinni od razu być pozbawieni stanowiska, jak to możliwe żeby dyrektor szkoły bronił banderyzm , a młodego człowieka , polskiego patriotę oskarżal o nacjonalizm. ?!! Powinno w tej sprawie być powiadomiony Minister oświaty, żeby wreszcie jakieś pouczenie należy się tym wychowawcom, bo jak widać nie wiedzą co to jest Patriotyzm, potrafią tylko domagać się podwyżek…tylko za co te podwyżki, za brak wiedzy. ..?? Żenada , jaka to podstawa patriotyczna nauczycieli. 😡 Po za tym, może ten dyrektor ma korzenie ukraińskie. .dla tego tak się zachował?

stanislaw mroz
akurat pomoże ? minister jest właśnie emanacją takiej filozofii jak i cała władza , to oni nakazują takie postępowanie

michal majer
No cóż i w Polskim szkolnictwie jest elita tak samo jak w wymiarze sprawiedliwości i oni chcą wbrew przepisom i zdrowemu rosądkowi wychowywać i kształtować nasze dzieci to czyste i i ukryte dzialaj LEWACTWO występują przeciwko obecnemu rzadowi i po cichu będą może i Gender i LGTB + promować w szkolach po to europejskie HA!!😠😠😵😵

Delicja Gorzka
Jezu, 10 -latek bił się o honor Polski! Jemu należy się wzorowe zachowanie na świadectwie A nie sprawa w sądzie!

Wojciech Jakiś
Dyrekcja szkoły do wyje…nia na zbity ryj. Od razu i bez wypowiedzenia. Ewidentny przykład jak głęboko zaszła już zgnilizna lewackiej zdrady.

kamil B
I deportować sku..nów na ukraine!

George Smith
Założę się, że to jest jedna z tych szkół, która tylko czeka na możliwość wprowadzenia zajęć ze zboczeń wszelkich LGBT. Nie mogę znaleźć innego wyjaśnienia. Inny problem to taki czy sąd od razu odrzucił sprawę? Jeżeli nie to dlaczego? Teraz już nie tylko trzeba szczepić na siłę ale jeszcze należy mówić dzieciom to co sąd chce żeby dziecko umiało. Co to k..a ma być? Niby konstytucyjne prawo rodzica do wychowywania dziecka wedle swojego światopoglądu jest już fikcją. A w tv trwa propaganda bo w coraz większej liczbie programów bohaterami są ukraińcy. Gdzie my żyjemy.

…..


Zdjęcie ilustracyjne. Źr. 112.ua

bratanek65 @bratanek65:
Toruń, Szkoła Podstawowa nr.10 Dyrektor mgr Iwona Cieślak. To ta sama dyrektorka która dopuściła do kradzieży 600 tyś pln. Podobno kradła księgowa. Jako wicedyrektor tamtej szkoły nie została ukarana za brak nadzoru. Wykpiła się.
https://nowosci.com.pl/ksiegowa-okradala…/ar/12058058
https://www.facebook.com/iwona.cieslak.779
Sprawę do sądu skierowała wicedyrektor, żydówka Magdalena Dawidowicz

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
http://www.sp10.torun.pl/index.php/ns/nauczyciele
Najprawdopobnie za sprawą sądową stoi Michał Piecyszyn – nauczyciel wu-efu.

tagore @tagore:
Czyżby obrońcą dobrego imienia ukraińskiego nazisty Bandery była dyrekcja tej szkoły? Szkoła Podstawowa nr. 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu,

tagore @tagore:
Wygląda na to ,że dyrekcja szkoły jest zaangażowana w program Erasmus i jest tak bardzo europejska ,że obrona czci ukraińskich nazi wykonana jest odruchowo. Rodzice powinni wystąpić przeciwko szkole o odszkodowanie .

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rodzice-polskiego-dziecka-trafili-do-sadu-opiekunczego-syn-upomnial-ukrainca-chwalacego-bandere/

RODZICE POLSKIEGO DZIECKA TRAFILI DO SĄDU OPIEKUŃCZEGO – SYN UPOMNIAŁ UKRAIŃCA CHWALĄCEGO BANDERĘ [AKTUALIZACJA]

15 lipca 2019|8 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Prawniczka Instytutu Ordo Juris twierdzi, że musi bronić w sądzie opiekuńczym rodziców ucznia, który zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery.

O mającej posmak skandalu sprawie napisała na Twitterze Magdalena Majkowska, pracująca jako prawniczka w Centrum Interwencji Procesowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Sprawa rodziców polskiego ucznia ma według niej tło narodowościowe, związane z zachowaniem dziecka ukraińskich imigrantów, który przenosi do polskiej szkoły podglądy, które upowszechniły się na Ukrainie.

Gdy jeden z użytkowników Twittera wyraził wątpliwości co do wpisu Majkowskiej, ta podkreśliła w kolejnym wpisie: „Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły”.

Według informacji uzyskanej przez nasz portal od osoby dobrze poinformowanej o sprawie, bo mającej kontakt z rodzicami, zawiadomienie do sądu opiekuńczego złożył pracownik Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu, a polski uczeń, który zwrócił Ukraińcowi uwagę, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery, ma 10 lat. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie sądu opiekuńczego w sprawie jego rodziców. Następne jest przewidziane na 9 października.

Stepan Bandera był ideologiem i przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, ruchu terrorystycznego i dywersyjnego, który prowadził działania przeciw Polakom i II Rzeczpospolitej. OUN założyła tak zwaną Ukraińską Powstańczą Armię, która w ramach ludobójczej akcji wymordowała co najmniej 100 tys. polskich cywilów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

W wyniku bardzo liberalnej polityki imigracyjnej rządu PiS w Polsce przebywało w marcu bieżącego roku co najmniej 1,3 mln imigrantów z Ukrainy.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy

[AKTUALIZACJA]

We wtorek rano skontaktowaliśmy się z dyrekcją SP 10 w Toruniu. W rozmowie z portalem Kresy.pl dyrekcja szkoły twierdziła, że zgłoszenie nie wiązało się z postacią Bandery, a sprawa była wieloaspektowa.

Portal Kresy.pl zwrócił się następnie do dyrekcji z pytaniami dotyczącymi informacji o prowokowaniu i gnębieniu polskiego chłopca przez ucznia z Ukrainy oraz, czy szkoła zwróciła w jakiś sposób uwagę uczniowi pochodzącemu z Ukrainy lub jego rodzicom/opiekunom prawnym na to, kim był Stepan Bandera, skazany przez sąd II RP za działalność terrorystyczną i antypolską, a także kierowana przez niego Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów. Zapytaliśmy, czy np. odbyła się jakaś rozmowa na ten temat lub czy ukraińskiego ucznia spotkały jakieś konsekwencje, a także o domniemaną rolę w sprawie nauczyciela rzekomo pochodzenia ukraińskiego.

W odpowiedzi dyrekcja szkoły przesłała oświadczenie, w którym napisano, że przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu „z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia klasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami”.

Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców” – czytamy w oświadczeniu. „Nie mamy potwierdzonych informacji, że chłopiec z Ukrainy w jakiejkolwiek sytuacji wypowiadał się na temat Stepana Bandery”.

Szkoła tłumaczy, że podjęła odpowiednie kroki z uwagi na bezpieczeństwo uczniów, by przeciwdziałać tym zachowaniom. „Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej” – czytamy  w oświadczeniu.

Ponieważ początkowo szkoła nie przedstawiła odpowiedzi na zadane przez nasz portal konkretne pytania, po godzinie 13:00 w osobnej odpowiedzi przesłanej nam dyrekcja szkoły powtarza, że nie posiada „potwierdzonych informacji, że chłopiec z Ukrainy chwalił S.Banderę” i twierdzi, że „to nieprawda, że polski uczeń był prześladowany przez ukraińskiego kolegę”.

„Nie potwierdziliśmy, że chłopiec z Ukrainy gloryfikował postać Stepana Bandery. (…) W piśmie [do sądu – red.] między innymi znalazła się informacja o tym, jak chłopiec odzywa się do kolegi z Ukrainy używając określeń typu „Polska dla Polaków. Ukraińcy do Ukrainy” – pisze dyrekcja szkoły w Toruniu. Zaprzecza też nieoficjalnym informacjom, że na skierowaniu sprawy na oficjalne tory zależało jednemu z nauczycieli pochodzenia ukraińskiego.

twitter.com/kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/dr-zych-ordo-iuris-zachowanie-szkoly-z-torunia-budzi-zasadnicze-watpliwosci/

https://kresy.pl/wydarzenia/ordo-iuris-stanowisko-szkoly-z-torunia-jest-nierzetelne-pomija-opinie-szkolnego-wychowawcy-chlopca/

https://kresy.pl/wydarzenia/posel-liroy-marzec-interweniuje-ws-rodzicow-chlopca-ktory-sprzeciwil-sie-wychwalaniu-bandery-przez-kolege-ukrainca/

https://kresy.pl/wydarzenia/szkola-nie-reagowala-brala-strone-ucznia-z-ukrainy-ordo-iuris-o-kulisach-sprawy-z-torunia/

https://wpolityce.pl/polityka/455286-liroy-staje-w-obronie-rodzicow-i-chlopca-z-torunia

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/455272-tylko-u-nas-kulisy-bulwersujacej-sprawy-z-torunskiej-szkoly

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/455144-zwrocil-uwage-gdy-wychwalano-bandere-teraz-ma-problemy

Konferencja Ordo Iuris dot. ochrony małżeństwa, rodziny, dobra dziecka

4 thoughts on “921 Ograniczenie praw rodzicielskich, za sprzeciw polskiego ucznia wobec wychwalania banderyzmu w polskiej szkole!

 1. Szokujące INFO ws. ekshumacji w Jedwabnem i KL Warschau? Dr Creech u Roli o sprawie Maćka z Torunia!

  wRealu24.pl
  Streamed live 3 hours ago

  Marlena Staszak
  Ten dzieciak jest bohaterem i nikt z rządzących baranów i niedouczonych pedagogów jemu tego nie odbierze więc wszyscy Goebbelsi polskiej polityki i propagandy powinni zniknąć ze sceny raz na zawsze za upokarzanie Narodu polskiego i naszej Ojczyzny na rzecz naszych oprawców i ciemiężycieli.

  Anna Kasicka
  Ten mały ukr jeszcze napluł na koszulkę z napisami i emblematami Żołnierzy Wyklętych oto też była między nimi bójka

  Polubienie

 2. Polskie Dziecko Przed Sądem Za Obronę Przed Agresywnym Ukraińcem w Szkole w PL – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jul 18, 2019

  Check Mate
  „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.” Rodzice młodego zdali ten egzamin wzorowo.

  Check Mate
  Ten dzieciak jest większym patriotą niż cały ten „nierząd” PIS-u z flagami Polski w klapach marynarek. Chłopakowi należy się pochwała i nagroda, a nie sąd rodzinny! HAŃBA!

  Check Mate
  Tu trzeba oskarżyć tego małego banderowca i jego rodziców, a nie polskiego młodego patriotę! W normalnym państwie cała rodzina zostałaby wydalona bez możliwości powrotu! Tymczasem to Polacy stają się obywatelami gorszej kategorii we własnym kraju. Ten wyrok zachęci innych Ukrów, żeby robili to samo. Poczują się w Polsce bezkarni. Albo Polacy się przebudzą i wyjdą na ulice albo grozi nam drugi Wołyń. Historia się lubi powtarzać. A „kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie.”

  Zbigniew Błaszczak
  A gdzie jest do kurwy nędzy minister sprawiedliwości pan Ziobro i premier Polski przecie ta Ukraińska rodzina powinna być wypierdolona z Polski i to na kopach bez możliwości kiedykolwiek przekroczenia granicy Polski

  Konrad Boruszewski
  Codziennie te chore państwo wystawia sobie laurkę ciekaw jestem ile jeszcze czasu aż to wszystko pierdolnie (skurwieni sędziowie, prokuratorzy, brak pracowników na rynku i różnych specjalistów, braki kadrowe w psiarni itp, wyjazdy ludzi z kraju, skurwieni politycy z pis, po, sld, nowoczesna, psl itd, zagraniczne koncerny drenujące kraj, włażenie w dupę i robienie laski USA (NATO) i światowemu żydostwu, skurwiony prezydent Juda (kompromitujące wypowiedzi o „polin” i ogólnie odnoszenie się do żydów) i można by było wymieniać więcej to pewne). Pozdrawiam ludzi zdrowo myślących.

  Mike z Lublina!
  Bandery to miękkie p*py umiejące mordować co najwyżej bezbronnych cywili, kobiety i dzieci, i dlatego W OGÓLE się nie boję! I nie będę tęsknił jak Putin zrobi z nimi porządek… Ps. Konfederacja nie jest agenturą, ale nie widzi nic złego we współpracy z Rosją, która wbrew temu co się mówi wcale nie jest nastawiona do nas wrogo!

  Zjawiska Przyrodnicze
  Problem w tym że bandere czci Jarosław Kaczysnki i PIS partia rządzaca i Polacy nie maja tu nic do gadania bo rzad rzadzi a Kaczor wykrzykiwał na Majdanie w obecnosci neobanderowców antypolskie banderowskie hasła i po tym PIS wygrał wybory dla tego kraju nie ma już ratunku ani nadzi nie zasługuje na niepodległosc

  nofor NWO
  Polacy sprzedali dusze za 500+ drogi atorze podziwiam twoj upor ale Polakow nic nie obudzi. wyjdz na ulice i popatrz na mlodych, rece opadaja. przegralismy z agentami bo nie rozpozalismy kto jest wrogiem

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.