930 80 rocznica agresji ZSRR na Polskę 17.09.1939


Spotkanie żołnierzy Wehrmachtu i Armii Czerwonej 20 września 1939 roku, na wschód od Brześcia, foto: wikimedia.org

tadek1955 @tadek1955:
Na Białorusi to Polacy zaprowadzili takie prawa jak Ukraińcy po zamach stanu w 2014. Nie wolno było drukować w ich języku, uczyć w ich języku a cerkwie zamieniono na kościoły. Polscy bohaterowie wojenni podostawali po 15, 18 hektarów ziemi odbieranej białoruskim chłopom. Nikt na miejscu Białorusinów nie godził by się na taka sytuację. Wprowadzono normalny terror dla tamtejszej ludności i wcale się nie dziwię, że Stalin wkroczył na te ziemie.

SyoTroll @SyoTroll:
Takie przedstawienie sprawy jest zdecydowanie skandaliczne z polskiego punktu widzenia, ale już z punktu widzenia ówczesnego prawa międzynarodowego taka interpretacja faktów, mogłaby zostać uznana, niestety, za akceptowalną. Niestety nasza suwerenność nad Zachodnią Białorusią, Zachodnią Ukrainą i Republiką Litwy Środkowej jak te ziemie były określone przez prawo międzynarodowe, opierała się jedynie na sile militarnej, dopóki była faktem lub nasi sąsiedzi byli o niej przekonani.

AlexWolf @AlexWolf:
Widzę, ze sowieccy agenci w komentarzach głośną ujadają, kłamiąc jak zawsze. Takie bzdety i głupoty możecie sobie pisać na wschodzie, gdzie jest bolszewicka narracja a nie na polskich portalach, w kraju, gdzie tyle niewinnych osób, zwłaszcza kobiet i dzieci zginęło z rąk czerwonej dziczy. Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę, na pohybel czerwonym dzikusom!!!!

AlexWolf @AlexWolf:
Dodam, jeszcze że wy, czerwona dzicz jesteście takim samym łajnem jak banderowcy, różnicie się tylko metodami zabijania.

janusz123 @janusz123:
A gdzie zaatakowli Hitlera „sojusznicy” Polski Francja i Anglia ??? Nigdzie, nie ruszyli palcem. A gdzie walczyl polski rzad i dowództwo ? Nigdzie, spakowali walichy zlota i juz po 2 tygodniach spadali na zachód przez Rumunie. Polska byla bez rzadu, bez dowodztwa i sama. Polski nie bylo juz

dls Maverick @dls Maverick:
Obiektywna prawda: Dla obecnej wladzy „agresja”. Dla Bialorusinow wyzwolenie ich Grodna, dla UPAincow ich Lviva, a dla Litwinow wreszcie odzyskanie ich stolicy, ktora sobie sami sobie wybodowali (przeniosl z Trok ich Ksiaze Vitaldas), tylko tyle, ze pod patronatem ZSRR..Dopiero 17 września 1939 r., kiedy polski rząd uciekł, a siły zbrojne zostały pokonane przez niemieckiego najezdzce, Armia Czerwona wkroczyła na ‚ziemie polskie’ – Białoruś i Ukrainę okupowane przez Warszawę od 1920 r.”

NORD @NORD:
„polski rząd uciekł”- Rosjanie moga miec racje; ogladalem kiedys( dobrych pare lat temu) program w ktorym wypowiadali sie historycy (wygladali na prawdziwych, nie tacy jak obecnie rzadza nasza Ojczyzna) wg. ktorych Stalin Hitlera wyr….l, poniewaz wg paktow mieli rozpoczac wojne rownoczesnie, ale Stalin czekal na rozwoj wydarzen( hitler go ponaglal, poniewaz nie byl przygotowany na samodzielna dlugotrwala wojne); nie ruszyl sie nikt a na dodatek ”polski rząd uciekł”, „polski rząd uciekł”,”polski rząd uciekł”

tadek1955 @tadek1955:
Gdyby Hitler zaproponował Polsce wspólne uderzenie na Rosję, miał by w nas serdecznego przyjaciela i wspólnika. Stalin zawierając pakt z Niemcami, wyeliminował Polskę jako ewentualnego najeźdźcę. Po prostu był lepszy w polityce…

tadek1955 @tadek1955:
Nasze obwąchiwanie się z Niemieckimi generałami na rautach i polowaniach doprowadziło nas do zguby. Nasi politycy cały czas szczuli Niemców na Rosję tylko nie pomyśleli, że tam gdzie walczą słonie tam żaby giną.

Czeslaw @Czeslaw:
Czytając te komentarze odpowiem tak. Rosjanie to wiarołomni, zdradzieccy tchórze. Złamali układ o nieagresji z Polską, sami bali się napaść na Polskę, pamiętając o roku 1920, bo gdyby to zrobili to mogła by flaga biało-czerwona załopotać na murach Kremla, agresja na Finlandię obnażyła ówczesną słabość Czerwonoarmiejców, przyłączyli się więc do faszystowskich Niemiec. Ale i tak w rezultacie przegrali, to My Polacy doprowadziliśmy do tego, że upadł komunizm a z potężnego Związku Radzieckiego została drugorzędna Rosja. Armia Czerwona z nad Łaby uciekła aż nad Don, zostawiając po drodze nie tylko Bug ale i Dniepr.

jazmig @jazmig:
Białorusini nie mieli swojego języka i wcale nie uważali siebie za odrębny naród, lecz za naród rosyjski. Tak się dzieje do dzisiaj. To bolszewicy wprowadzili pojęcie narodu białoruskiego i utworzyli republikę białoruską, żeby mieć pretekst do awantur z Polską.

Tereny białoruskie są terenami należącymi do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Urodziło się tam wielu znanych Polaków, w miastach powszechny był język polski, a i na wsiach było wielu Polaków. Dlatego Polska miała prawo do tych ziem.

jazmig @jazmig:
Polski rząd istniał do 1944 r. Fakt, że nie przebywał on na terenie kraju nie ma znaczenia. Istniała polska armia, która walczyła z Niemcami i miała niezłe szanse dobrej obrony w oparciu o granicę rumuńską. Dlatego narracja o braku rządu polskiego jest fałszywa.

jazmig @jazmig:
Na Polskę nie napadła Rosja, tylko Związek Sowiecki. Nie istniała wtedy niepodległa Rosja.

NORD @NORD:
„Tereny białoruskie są terenami należącymi do Rzeczpospolitej Obojga Narodów”, „Dlatego Polska miała prawo do tych ziem” – prawo do tej ziemi miala Rzeczpospolita Obojga Narodow (nie mylic z Polska), ktora przestala istniec na zyczenie jej obywateli (nie wszystkich oczywiscie – jedynym, ktory chcial ja ratowac byl byc moze obywatel obecnej Bialorusi a dawniej Wielkiego Ksiestwa Litewskiego – REYTAN); ciagle sie rozgladamy co bylo kiedys nasze a w rzeczywistosci wcale nasze (polskie) nie bylo, nalezalo do Rzeczpospolitej Obojga Narodow; Polske ( Lechie ) te czesc Rzeczpospolitej Obojga Narodow, ktora tylko do Nas nalezy w tym czasie tracimy na rzecz tych, ktorzy podzegaja nas do swarow z naszymi bracmi Slowianami

https://kresy.pl/wydarzenia/skandaliczne-wpisy-i-klamliwa-narracja-msz-rosji-w-80-rocznice-agresji-zsrr-na-polske/

SKANDALICZNE WPISY I KŁAMLIWA NARRACJA MSZ ROSJI W 80. ROCZNICĘ AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ

17 września 2019|14 komentarzy|w polityka, Polska, Rosja, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

W 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, rosyjskie MSZ zamieściło w mediach społecznościowych serię wpisów propagujących fałszywą, zakłamaną wizję historii dotyczącą 17 września 1939 roku.

We wtorek, w 80. rocznicę agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku, rosyjska dyplomacja przeprowadziła w mediach społecznościowych kampanię, promującą rosyjską narrację historyczna dotyczącą tych wydarzeń. Według Kremla, sowieci 17 września 1939 roku nie najechali Polski, lecz wkroczyli na obszary „Białorusi i Ukrainy, okupowane przez Warszawę”. Rosjanie podważyli też polskość wschodnich terytoriów II RP i ich związki z Polską, określając je mianem „polskich terytoriów” – w cudzysłowie.

„ZSRR jest często oskarżany o najechanie Polski. Błąd! Naziści zaatakowali Polskę 1 września. Dopiero 17 września, gdy polski rząd uciekł, a siły [zbrojne Polski – red.] zostały pokonane, Armia Czerwona weszła na „polskie terytoria” – Białoruś i Ukrainę, okupowane przez Warszawę od 1920 roku” – napisali rosyjscy dyplomaci. Do wpisu dołączona fotografie czerwonoarmistów wkraczających na terytorium II RP, a także fotografie mające pokazywać entuzjazm części ludności wobec wkraczających wojsk radzieckich, m.in. do Knyszyna na Podlasiu.

Przeczytaj: Wrześniowi „goście”

Co ciekawe, anglojęzyczny profil MSZ Rosji udostępnił ten tweet, za rosyjską ambasadą w RPA.

W późniejszym wpisie rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych twierdzi, że decyzja Związku Sowieckiego ws. interwencji w Polsce „była podyktowana głównie względami bezpieczeństwa narodowego”.

„Były dwie opcje: albo niemieckie wojska osiągną to, co dotychczas było granicą ZSRR z Rosją, albo zostaną zatrzymane w stosownej odległości od niej” – oświadczyło MSZ Rosji. Zaznaczmy, że strona rosyjska pomija sprawę tajnego protokołu dołączonego do paktu Ribbentrop-Mołotow, który zawierał rozgraniczenie stref interesów w Europie Środkowej i Wschodniej, oznaczając faktyczny rozbiór Polski. Celowo pomija się też np. wspólne fotografie żołnierzy i oficerów Wehrmachtu i Armii Czerwonej w rejonie Brześcia 20 września 1939 r.

W innym wpisie, MSZ Rosji nawiązuje do aneksji Zaolzia przez Polskę w 1938 roku, twierdząc, że Polska „wzięła udział w rozbiorze Czechosłowacji, w rezultacie Układu monachijskiego, podpisanego przez Wielką Brytanie i Francję z Hitlerem”, anektując „Śląsk Cieszyński”. Należy zaznaczyć, że chodzi o tereny zamieszkiwane w tamtym czasie w większości przez ludność polską, zajęte przez wojska czechosłowackie z pogwałceniem tymczasowego rozgraniczenia, w trakcie wojny polsko-czechosłowackiej w 1919 roku. W 1920 roku Polska, w obliczu trudnej sytuacji w wojnie z bolszewikami, została zmuszona do pogodzenia się z decyzją państw zachodnich, które przyznały ten obszar Czechosłowacji. W okresie międzywojennym ludność polska była szykanowana i poddawana silnej presji asymilacyjnej.

Czytaj także: „O czym nie mówią Czechofile”, czyli dlaczego Polska powinna była wziąć udział w rozbiorze Czechosłowacji

Powyższe wpisy były też udostępniane w języku rosyjskim. Z kolei na profilu rosyjskojęzycznym MSZ Rosji zamieszczono nagranie mające obrazować, że Armia Czerwona była na wschodzie Polski witana w pełni entuzjastycznie.

„<<Polska Kampania>> Armii Czerwonej zapewniła zjednoczenie narodów ukraińskiego i białoruskiego w nowych granicach ZSRR, przypieczętowane deklaracjami Zgromadzeń Ludowych Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy” – napisano we wpisie.

Przeczytaj: „Nu, skończyła się wasza zasrana Polska!”

Wcześniej państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti twierdziła, że władze ZSRR „podjęły decyzję o przeprowadzeniu przez oddziały Armii Czerwonej operacji, mającej na celu ochronę życia i majątku Ukraińców i Białorusinów mieszkających we wschodnich obwodach państwa polskiego” już po tym, gdy państwo polskie „rozpadło się”.

Czytaj także: Były szef administracji prezydenta Rosji twierdzi, że ZSRR nie okupował Polski

Jak informowaliśmy wcześniej, rosyjskie ministerstwo obrony uruchomiło nową stronę internetową Pakt1939.mil.ru, na której opublikowano zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej. Jak wskazuje nazwa strony, dotyczy ona tematyki związanej z paktem Ribbentrop-Mołotow, który został podpisany 80 lat temu w Moskwie. Resort powołując się na „ochronę prawdy historycznej” opublikował na niej zestaw dokumentów archiwalnych z czasów II wojny światowej, pochodzących z Centralnego Archiwum Ministerstwa Obrony FR. Wyraźnie mają one wspierać tezę Kremla, według której w 1939 roku sowieckiej agresji nie było, a Polska, podobnie jak III Rzesza, była „zagrożeniem dla ZSRR”.

Zobacz: Deklaracja szefów MSZ Polski, Rumunii i krajów bałtyckich w 80. rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow

Przeczytaj: Holandia: pięciu ambasadorów, w tym Polski, sprzeciwia się fałszowaniu historii przez Rosję

Instytut Pamięci Narodowej zareagował na to oświadczeniem, zaznaczając, że dokumenty te nie wnoszą nic nowego, a służyć mają jedynie „rosyjskiej propagandzie historycznej”, próbującej ukazać Polskę jako państwo paktujące z III Rzeszą tuż przed II wojną światową.

Jak informowaliśmy, szef rosyjskich archiwów państwowych twierdzi, że za wywołanie II wojny światowej odpowiadają Polska i sojusznicy zachodni, głównie Francja i Wielka Brytania, a ich polityka uzasadniała pakt Ribbentrop-Mołotow. Taki wydźwięk ma też otwarta w Moskwie wystawa dot. początków II WŚ.

Przeczytaj więcej: Rosja usprawiedliwia pakt Ribbentrop-Mołotow. Szef Rosarchiwu: był rezultatem polityki Polski i aliantów

Kilka lat temu pakt Ribbentrop-Mołotow usprawiedliwiał też Władimir Putin, twierdząc, że ZSRR musiał zawrzeć pakt z III Rzeszą w trosce o bezpieczeństwo. Próbował przy tym przerzucać na Polskę odpowiedzialność za wybuch wojny. Z kolei szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow porównał pakt Ribbentrop-Mołotow do zajęcia Zaolzia przez Polskę. Przypomnijmy, że pakt Ribbentrop-Mołotow usprawiedliwiają też historycy białoruscy.

Przeczytaj: Białoruski pisarz dumny z dziadka „który 17 września wyzwalał Białoruś od Polaków”

Twitter / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/byly-szef-administracji-prezydenta-rosji-twierdzi-ze-zsrr-nie-okupowal-polski/

https://kresy.pl/kresopedia/wrzesniowi-goscie/

https://kresy.pl/kresopedia/nu-skonczyla-sie-wasza-zasrana-polska/

https://wpolityce.pl/historia/464240-skandal-ambasada-rosji-publikuje-klamliwe-wpisy-nt-polski

https://wpolityce.pl/historia/464258-swiadek-historii-wspomina-179-przed-rosjanami-szedl-smrod

https://wpolityce.pl/historia/464248-premier-upamietnil-ofiary-sowieckiej-agresji-na-polske

https://wpolityce.pl/historia/464249-zarynowie-w-ksiazce-rok-1939-o-17-wrzesnia-noz-w-plecy

https://wpolityce.pl/historia/464149-80-lat-temu-sowieci-napadli-na-polske-wspominamy-kresy

https://wpolityce.pl/historia/464198-duda-wierze-ze-17-wrzesnia-nigdy-sie-juz-nie-powtorzy

5 thoughts on “930 80 rocznica agresji ZSRR na Polskę 17.09.1939

 1. /
  Skoro ZSRS wyrżnął ponad 20 tysięcy polskich oficerów strzałem w tył głowy w imieniu m.in. Rosji i Polska nie usłyszała choćby słowa przepraszam, to o jakiej rusofobii ty dziecino mówisz?

  Adrian
  Co nam powie M. Zacharowa na temat Katynia ??? – Co to było ??? Może jakieś kolejne kłamstwo dzikich najeźdźców ze wschodu??? A wywózka w bydlęcych wagonach na Syberię??? Co to było ???

  Ela
  Niestety!Stalin wiecznie żywy!

  stan
  Uczą się szybko od swoich przyjaciół semickiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/464721-wedlug-rosyjskiego-msz-pamiec-o-agresji-zsrr-to-rusofobia

  Bezczelność rosyjskiego MSZ przekracza kolejne granice. Pamięć o sowieckiej agresji na Polskę nazywa „rusofobią”!

  opublikowano: za 33 minuty


  Maria Zacharowa / autor: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji

  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zarzuciła w piątek oficjalnym przedstawicielom Polski „prowokowanie rusofobii” w związku z 80. rocznicą 17 września 1939 roku i określiła ówczesne wydarzenia jako „wejście Armii Czerwonej na zachodnią Ukrainę i Białoruś”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Świadek historii wspomina 17/9/1939 r.: „Nadejście Rosjan zwiastował straszny smród. Przed Armią Czerwoną szedł potworny zapach”

  CZYTAJ TAKŻE: Premier: „Moskwa powraca do prób wpływania na porządek międzynarodowy za pomocą siły”. Apeluje, by przestała fałszować historię!

  17 września minęło 80 lat od dnia wejścia oddziałów Armii Czerwonej na Ukrainę Zachodnią i Białoruś Zachodnią. Polscy oficjele w sposób przewidywalny wykorzystali tę datę w celu prowokowania kolejnej odsłony rusofobii i rozpowszechniania nieodpowiedzialnych, pseudohistorycznych interpretacji tych wydarzeń i ogółem fałszowania historii

  — oznajmiła Zacharowa.

  Rzeczniczka MSZ nie podała konkretnych wypowiedzi. Odwołała się natomiast do niedawnych obchodów w Polsce 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i oświadczyła, że liczne były wypowiedzi „osób oficjalnych w Polsce o tym, że Polska doznała szkód od Związku Radzieckiego”.

  Słowa te padły zaledwie dzień po tym, jak w czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której ocenił, że wybuch II wojny światowej był bezpośrednim skutkiem paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku i jego tajnego protokołu dodatkowego. Na mocy tego protokołu dwa dążące do podboju świata totalitarne reżimy, III Rzesza i ZSRR, podzieliły Europę na dwie strefy wpływów.

  Reżimy nazistowski i komunistyczny dokonały masowych mordów, ludobójstwa i deportacji oraz doprowadziły do utraty życia i wolności w XX wieku na skalę niespotykaną w historii ludzkości

  — podkreślili eurodeputowani.

  Zacharowa podczas cotygodniowego briefingu przytaczała dane dotyczące „ogromnej pomocy finansowej i materialno-technicznej, którą Polska otrzymała od Związku Radzieckiego w czasie II wojny światowej i po niej”.

  Przedstawicielka MSZ Rosji określiła prezentowanie tych danych jako próbę „zapełnienia tej szkody, którą zadali swoimi wypowiedziami polscy politycy” stronie rosyjskiej.

  Współczesny polski establishment polityczny przemilcza te fakty i woli prezentować się jako ofiara reżimów totalitarnych i przypisywać nam jakąś równą odpowiedzialność, wraz z Niemcami za rozpętanie II wojnie światowej

  — oznajmiła. Według jej słów władze polskie traktując pakt Ribbentrop-Mołotow „jako pakt wojny” „obłudnie ignorują ten fakt”, że Polska podpisała w 1934 roku porozumienie z Niemcami.

  To kolejna w ostatnim czasie w Rosji oficjalna wypowiedź zrównująca podpisany 23 sierpnia 1939 roku pakt o nieagresji pomiędzy ZSRR i Niemcami hitlerowskimi z porozumieniami zawieranymi z III Rzeszą przez inne kraje europejskie, pomijająca tajny protokół, w którym ZSRR i Niemcy porozumiały się o podziale wpływów w Europie Wschodniej.

  Przed i po obchodach 1 września w Polsce, na które nie zaproszono przedstawicieli Rosji, oficjalne osobistości w Moskwie powtórzyły tezę – propagowaną w ZSRR – że porozumienie z Hitlerem pomogło Józefowi Stalinowi odroczyć wybuch działań wojennych na terytorium państwa radzieckiego.

  Jednak poza kręgami oficjalnymi pakt oceniany jest krytycznie – historycy w Rosji wskazują, że dzięki niemu same Niemcy wzmocniły potencjał militarny przez wojną z ZSRR.

  Rzeczniczka MSZ Rosji pominęła w swej wypowiedzi kwestię przynależności ziem zachodniej Ukrainy i Białorusi do państwa polskiego, którego granice uznawała w 1939 roku społeczność międzynarodowa, w tym sam Związek Radziecki, jak również fakt, że Polskę łączył z ZSRR pakt o nieagresji.

  W mediach rosyjskich krążą w ostatnim czasie tezy, którymi w 1939 roku uzasadniano agresję z 17 września i które propagowała również historiografia radziecka. To m.in. argument, że państwo polskie przestało istnieć w wyniki inwazji niemieckiej. Tymczasem gdy Armia Czerwona wkroczyła 17 września na terytorium Polski, rząd polski nadal znajdował się w kraju.

  Po dokonaniu przez ZSRR napaści na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków – oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Obywateli II Rzeczpospolitej zmuszono do przyjęcia obywatelstwa radzieckiego. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków; około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ważna debata w PE o pakcie Ribbentrop-Mołotow! „Kreml zachęca do kultu stalinizmu i rozpowszechnia kłamstwa”

  aw/PAP

  Polubienie

 2. Nigdy nie rozumialem mentalnosci Polakow z kresow

  Published on Sep 18, 2019

  Dzmitry Tseshka
  Nigdy nie rozumialem mentalnosci Polakow z kresow

  Krzysztof Ostrowski
  Przed 1989 rokiem Ruscy tłumaczyli biedę w kraju tym, że muszą pomagać Polakom, Czechom, Węgrom czy Kubańczykom i ludzie w to wierzyli. Wierzyli w to że głodują bo rząd ruskie mięso wysyła do Polski żeby Polacy z głodu nie pomarli. Tak naprawdę trzymanie ludzi w biedzie jest elementem władzy totalitarnej. Co do emigracji – nie każdy się do tego nadaje. Fajnie że zadomowiłeś się w Polsce ale musisz zrozumieć ludzi którzy nie chcą się ruszyć ze swojego miejsca. Zapewne są biedni i nieszczęśliwi ale swoją obecnością dają świadectwo historii, i to że nie uciekają przed sowiecką władzą to też jest wartość.

  Widziałem te filmy z porównaniem miast – nie skojarzyłem że to Twoja robota 🙂 Wniosek jest jeden – najważniejsza jest prawdziwa informacja i niezależne myślenie. Robisz świetną robotę dla Polski, powinni Ci sypnąć kasy z ministerstwa spraw zagranicznych

  Lucja B
  To przerażające ze wielu Rosjan i nie tylko marzy o powrocie CCCP…opowiadają jak wtedy było im cudownie…może im ale nam nie. Wiemy o tym ze nasza produkcja w zakładach pracy w 80% szła na wschód. ..w zamian były ruble transferowe czyli wielkie zero a w latach 80 szary makaron z CCCP którego nikt nie kupował.

  Magdalena P
  Nie bój się powiedzieć…po drugiej stronie Rosja..U nas wojna trwała do 1989roku i tak należy uczyc o tym dzieci

  Archi Dembol
  raczej do 1992 roku kiedy Rosyjskie wojska opuściły Polskę

  Magdalena P
  @Archi Dembol Racja👍

  Polubienie

 3. Marksizm zbiera plony – polskie uczelnie stoczyły się do siódmej setki…dno!!

  Published on Sep 19, 2019
  kiki85uuu

  Alizée’s Booty
  Dokładnie Kiki ! wszystko się zgadza.

  Michał Nie ważny
  Nie tylko ubiwersytety są beznadziejne. Spróbójcie znaleźć sprawiedliwego sędziego!

  Polubienie

 4. AURUS
  Przerażające jest to, że znaleźli się Polacy(?) , którzy na tego komucha głosowali i dzięki temu znalazł się w Sejmie.

  Sebastian
  Pan Czarzasty uczył się chyba historii z serialu „Czterej pancerni i pies” i byłoby nawet śmiesznie, gdyby nie był marszałkem sejmu.

  Kris
  Dla komunistów (jak widać na przykładzie) to było wyzwolenie, a dla Polaków NIE .

  aleee
  wszystkie gwałcone Polski przez sowietów też czuły się wyzwolone, pomimo że akurat od Niemców ich to nie spotykało. Moja babcia aż do śmierci miała traumę – mówiła o nich mongolska dzicz

  Zenon
  Co w tej sytuacji robi prokuratura?

  Prawdą jest jedynie to, że
  wielu obywateli ZSRR poległo w Polsce walcząc z Niemcami.Jednak Stalin wysłał ich na front nie po to aby nas wyzwalać tylko aby ostatecznie pokonać Niemcy i podporządkować sobie Polskę i inne państwa

  jefrei
  Panie profesorze głęboki ukłon, wyłuszczył pan to tak trafnie i zrozumiale że nawet krétyn Czarzasty powinien to zrozumieć. Raz sierpem …

  https://wpolityce.pl/historia/475421-wyzwolony-czarzasty

  Wyzwolony Czarzasty. Sowieci szli do Polski jak po swoje włości, po swoje dobra i swoje kobiety

  opublikowano: przedwczoraj


  Złożenie kwiatów na cmentarzu żołnierzy radzieckich przez delegacje SLD i Ambasadora Rosji (2017 r.) / autor: Fratria

  Właśnie dowiedziałem się od Czarzastego, że jestem historycznym debilem, bo nie pojmuję, że Związek Sowiecki wyzwolił Polskę. Nie pierwszy raz Czarzasty bierze na sztandary poglądy, które od dawna nie mają racji bytu. Otwarcie przyznaje się do swojej partyjności i najwyraźniej jest z niej dumny, do nienawiści do Kościoła, życia poczętego, co także uczynił powodem do samozachwytów. Nie byłoby to nic dziwnego w wykonani facecika, który wstąpił do PZPR w 1982 roku, gdy komunizm już się m.in. w kopalni „Wujek” skompromitował do cna, gdyby Czarzasty nie był jednym z wicemarszałków sejmu i osobą publiczną. To człowiek bodaj bez zasad. Ale jestem nauczycielem i nie mogę obok „teorii o wyzwoleniu” przejść obojętnie.

  Po pierwsze nie było żadnego „wyzwolenia” lecz przemarsz Armii Czerwonej przez teren państwa ościennego, którego niemal połowę sobie w 1939 ta sama armia przywłaszczyła. Armia ta nie szła aby Polskę wyzwolić, ale by dokonać aktu zemsty na niedawnym sojuszniku czyli Hitlerze, z którym do niedawna Sowieci byli w zmowie i niezłej komitywie, co Mołotow razem z Ribbentropem zadekretowali na piśmie. Szli przez Polskę, bo to była najkrótsza droga. Los Polski i Polaków był Sowietom zupełnie obojętny. Wszak najpierw pozwolili na okrutną okupację Polski, obozy koncentracyjne i terror. Szli na Berlin depcząc po drodze nasz kraj. Jeśli jadę pociągiem z Torunia do Warszawy, to nie znaczy, że zwiedzałem będące po drodze Kutno!

  Po drugie Sowieci szli do Polski jak po swoje włości, po swoje dobra i swoje kobiety. Ciekawe to było „wyzwolenie” połączone z demontażem i wywożeniem z „wyzwalanego” kraju całych fabryk, dzieł sztuki i archiwów, których zwrotu do dzisiaj nie możemy się doprosić. Zwiedzając niemal każdą kryptę kościelną dowiadujemy się, że „wyzwoliciele” sprofanowali i ograbili grobowce. Jak rozumiem to element „wyzwolenia”.

  Po trzecie. Jeśli naprawdę było to wyzwolenie, to dlaczego Armia Czerwona stała w prawobrzeżnej Warszawie gdy jej druga część krwawiła w Powstaniu? Jeśli było to wyzwolenie, to dlaczego w 1945 uprowadzono polskich patriotów i urządzono im teatralny proces w Moskwie?

  Po czwarte. Przemarsz Armii Czerwonej przez Polskę, był elementem jej odbicia Niemcom. Ale odbicia nie dla Polaków, ale dla Związku Sowieckiego. Od tego czasu byliśmy pod okupacją, ale nowej generacji. Skazani na sowieckie niechlujstwo, łapownictwo, marne technologie, rządy partyjnych prostaków, wszechwładzę UB, potem SB, cofaliśmy się w rozwoju i degenerowaliśmy. Co straciliśmy widać dzisiaj gdy zaczynamy rozkwitać. Czego uniknęliśmy dzięki Papieżowi i Solidarności widać dzisiaj na Ukrainie, Białorusi, Rosji i Korei Północnej.

  Panie Czarzasty, partyjny stupajko – czy w 1968 roku Armia Sowiecka wyzwalała również Czechosłowację?

  autor: Aleksander Nalaskowski

  https://wpolityce.pl/polityka/475398-czarzasty-uderza-w-krytykow-wylew-intelektualnego-debilizmu

  https://wpolityce.pl/historia/475546-co-maja-lzy-sowieckich-matek-do-tezy-o-wyzwoleniu-nic

  https://wpolityce.pl/polityka/475019-czarzasty-zolnierze-radzieccy-wyzwalali-polske

  https://wpolityce.pl/polityka/475044-internauci-oburzeni-klamstwami-czarzastego-komentarze

  https://wpolityce.pl/polityka/475088-nizienski-niech-pan-czarzasty-nauczy-sie-historii

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/476315-ambasador-rosji-wyzwolenie-polski-i-poczucie-obrzydzenia

   Adam
   Panie ambasadorze, niech pan zapozna się z definicją wyzwolenia i wtedy pojmie Pan o jakiej farsie nie wyzwoleniu jest mowa. Tak mówiłem Czarzasty to mówił do Rosjan nie do Polaków, liczy na bonus

   civis Europaeus
   Wyzwolona to została n.p. taka francja przez US Army. W Polsce, w ramach tego „wyzwalania” w latach 1939-1945 i potem, w łagrach, wywózkach i masowych egzekucjach zginęły miliony naszych rodaków.

   Tuliusz
   To byl drugi etap WYZWOLENIA. Pierwszym byl KATYN.

   polonista_sum
   nie Andreev, lecz Andriejew. Piszcie zgodnie z polskimi zasadami transliteracji nazwisk.

   belzebub
   a zbrodnie hitlera to mały pikuś przy zwierzęcych zbrodniach żydów i ruskich. Żydziory wymordowały kilkadziesiąt milionów ludzi. A ile zginęło żydostwa w UE ? Zaledwie kilka.

   STAS
   Na Podlasiu to ta stepowa dzicz ,wyzwalała nas dwa razy w 1939 roku ,po raz pierwszy ale tylko na dwa lata ,bo póżniej w 1941 roku wyzwolili nas niemcy ,a drugi raz w 1945 roku

   belzebub
   komuchy nie mogą zdzierżyć, że Piotrowicz nie jest komuchem, dlatego teraz tak bardzo krzyczą: Piotrowicz ty komuchu! Tak jak kiedyś krzyczeli do Pileckiego: Ty faszysto!

   wdziecznosc wymuszona
   Owszem pagibli radzieckiej gieroje ale …w wiekszosci w we Prusach wal pomorski , twierdza Kolberg , Breslau ktore na ten czas Polska nie byly .A za taka ofiare za cholere nie potrafie byc wdzieczny

   Dziadek65+@Dziadek65
   Jeśli tylko wyzwoliliście!? To po kigo grzyba gnębiliście, nas opresyjną obecnością waszych wojsk oraz aresztowaniami i morderstwami naszych przywódców i nie tylko ???? aż do 89 roku ?? Typowa Rosyjska przewrotność, propaganda !!!

   Wachmistrz Ponętny
   To wszystko prawda co autor pisze o żenujących wypocinach Rosjanina, ale jedno zganić muszę: pisownię nazwiska,nie wiedzieć czemu „angielską.”To prawdziwa plaga polskiej publicystyki!

   belzebub
   A tam Duda z komuchem Piotrowiczem bez kamer kręcą lody

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.