934 Polskojęzyczni, w tym płeżydent i płemieł gratulują nobla polakożerce Tokarczuk


https://skribh.wordpress.com/2015/10/16/189-co-takie-olgi-tokarczuk-wiedza-o-zabijaniu-czyli-dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/


Nobel za lewicową fantazję? Antypolka laureatką! | Łuksza i Jelonek

Marek Dudzinski
Nikt nie kupi tej książki a gdy będą ją rozdawać za darmo to odda się je na przemiał makulatura he he tokarska kto to jest nikt Wałęsa też dostał Nobla im większy pajac tym większa nagroda

Janusz L.
A nasi wodzowie od prezydenta Dudy w dół, wpadli w zachwyt.

…..


autor: PAP/TTwPolityce.pl

?
Może tym dwom filosemitom odpowiada bełkot z pogranicza paranoicznych urojeń tej osoby, ale przechowywane wydarzenia w pamięci mojej rodziny są zgoła odmienne od przelewanej na karty książek fikcji.

salamandra@salamandra
Panie Prezydencie, Panie Premierze bez przesady. Czy Panowie przeczytaliście coś z tej literatury Pani Oli. Z tą Polskością Pani Ola trochę jest na bakier. Zaraz wywołacie kolejny spór międzynarodowy czy to Polska pisarka czy Ukraińska. A po co to nam. Ja bym oddał jej cześć, że to Ukraińska literatura i Ukraińska Pisarka mówiąca i pisząca po Polsku. Takie są fakty. Do pisania Polskiej literatury tej Pani dużo brakuje.

anka@anka-anka
Hmmmm… mam nadzieję, że to kurtuazyjne gratulacje. Zarówno tej pani jak i Szymborskiej zdaje się niezbyt podoba się polska historia i obie mają dużo sympatii dla lewaków.

„Pytania brzmią ostro, ale tak właśnie trzeba, bo wybrałeś życie komunisty i przyszłość czeka twoich zwycięstw.”

„Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”

anka@anka-anka
Zwolnienie od podatku, gratulacje i co jeszcze? Dziwne zachowanie tuż przed wyborami. Może jednak warto najpierw zapoznać się z tym co ta pani napisała i jaki ma stosunek do historii Polski i Polaków? Zaraz zostanie okrzyknięta wieszczem narodowym, jak z Szymborskiej zrobiono poetkę narodową zapominając o jej sympatii dla komunizmu i wierszach zdaje się dla Stalina/o Stalinie:

Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie. Jego Partia rozgarnia mrok..

analityk
…niby Polacy..a tak gratulują obcokrajowcowi mającemu polskie obywatelstwo, tak plującemu na Polskę i Polaków.

Jack7
Oni gratuluja tej która pluje na Polskę. Nieslychane

https://wpolityce.pl/kultura/467703-prezydent-i-premier-gratuluja-tokarczuk

Prezydent i premier gratulują Tokarczuk: „Wielki dzień dla polskiej literatury”; „Cieszę się, że polska literatura jest tak ceniona”

opublikowano: 10 października

8 thoughts on “934 Polskojęzyczni, w tym płeżydent i płemieł gratulują nobla polakożerce Tokarczuk

 1. https://wpolityce.pl/polityka/469134-maria-peszek-w-oparach-absurdu-nowym-zydem-jest-teraz-gej

  Maria Peszek w oparach absurdu: „Antysemityzm co jakiś czas wraca. Nowym Żydem jest teraz gej”; „Ludzi jest po prostu za dużo”

  opublikowano: godzinę temu


  Maria Peszek / autor: screen YouTube/20m2

  Maria Peszek to kolejna artystka, która dołącza do grona celebrytów próbujących zaistnieć w mediach przez atakowanie Polski. Tym razem swoistą krucjatę przeciwko własnej ojczyźnie przeprowadziła na łamach „Gazety Wyborczej”. Stwierdziła m.in., że na świecie jest… za dużo ludzi.

  CZYTAJ TAKŻE: Maria Peszek ubolewa nad losem środowiska LGBT i histeryzuje: „To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/459781-peszek-o-polsce-to-jedna-z-najciemniejszych-ojczyzn

  Swój wywód Peszek zaczęła od oświadczenia, że specjalnie zagrała w filmie „Nina”, bo chce promować ideologię LGBT. Jej zdaniem, w Polsce „nowym Żydem jest dzisiaj gej”.

  W Polsce mieliśmy Jedwabne i ten antysemityzm co jakiś czas wraca. A że prawie nie ma już u nas Żydów, to nowym Żydem jest dzisiaj gej. Ale strach przed obcym nie jest tylko polską specjalnością, to globalny problem

  — stwierdziła Peszek.

  Mam wrażenie, że przez ten czas, który spędziłam w podróży, ciemność w Polsce zgęstniała. (…) Marzę o czymś takim, o wydarzeniach na granicy legalności, o wspólnym, jednoczącym transie. Szukam antidotum na święte trupy i pogrzeby

  — mówiła.

  Przekonywała także, że na świecie jest… za dużo ludzi, przez co ”świat staje się coraz bardziej skomplikowany, cyniczny i zatłoczony”.

  Przez to wszystko stają się brutalni. Przez ostatnie dwa lata podróżowałam po świecie i widziałam to wyraźnie – ludzi jest po prostu za dużo. A człowiek, któremu brakuje przestrzeni, pożywienia, nawet tlenu, staje się coraz bardziej agresywny, coraz mocniej gryzie

  — oświadczyła Peszek.

  Artystka, która kiedyś ubolewała, że „w jej kraju palą tęczę, jak kiedyś ludzi w stodole” postanowiła zrobić to, co feministki lubią najbardziej, czyli ubliżać kobietom i rodzicom, którzy mają odmienne potrzeby i marzenia, przy okazji atakując Kościół.

  To wszystko płynie z Kościoła, w polskim wydaniu najstraszliwszego. Sprowadzanie człowieka do funkcji wyłącznie prokreacyjnej strasznie go upośledza i poniża

  — dramatyzowała.

  Przeraża mnie, że chociaż świat jest o krok od zagłady spowodowanej przeludnieniem, w naszej ojczyźnie nagradza się rodziców za każdą nową istotę. Zbyt często ludzie, chcąc nadać sens swojej nieciekawej egzystencji, płodzą ponad miarę

  — kpiła Peszek, dodając, że „całe nasze narodowe jestestwo oparte jest na pogardzie dla jednostki”.

  Tyle ostatnio mówi się o tym, co się w Kościele złego działo, ale ludzie nie chcą tego widzieć. Są bierni, boją się. Dlatego wciąż można straszyć ich cipką. Można widzieć w cipce siedlisko zła. Jeśli nie rodzi, mieszka w niej szatan

  — histeryzowała Peszek.

  Jak na „Gazetę Wyborczą” jest to już pewien standard. Wywiad bez promocji LGBT, ataku na Kościół, katolików i rodzinę, to nie wywiad. Co jeszcze wymyśli Peszek? Po jej oświadczeniu, że na ziemi jest za dużo ludzi, można się spodziewać wszystkiego.

  wkt/”Gazeta Wyborcza”

  celnik@celnik
  Cały czas się zastanawiam co stało się ze sporą częścią polskiego społeczeństwa w ciągu ostatnich 30 lat. Promowanie, wspieranie, w końcu głosowanie na osoby, które na sztandarach mają walkę z polskością, walkę z rodziną, walkę z Kościołem wspiera duża część Polaków. Co się stało z Polakami, że zanika patriotyzm, więzi rodzinne i wiara? Kto zna odpowiedź na te pytania?

  Koneser pasztetów
  Ludzi jest za dużo. W związku z czym proponuję zbiorowe samobójstwo lewaków i głupkowatych celebrytów. Dzięki temu świat odzyska barwy.

  skala123@skala123
  Skoro ona uważa, że ludzi jest za dużo,to niech sama siebie skasuje i będzie o jedną kiwniętą mniej.

  Unkas
  A to mowi ona czy jej wagina?

  stan
  Ta pani aż się prosi aby ją wlaśnie utylizowac tylko ona tej swojej wypowiedzi nie rozumie.100lat praw wyborczych dla kobiet- kobiety wszystkich krajów łączcie się.Zgroza.

  aleryk
  ile CO2 zostaje wyemitowane do atmosfery aby wyprodukować, wytłoczyć a potem odtwarzać hejterskie ramoty Peszkówny? :))))))))))

  Dziadek
  Kolejna , po tej postepowej z USA, ktora wzywala do ZJADANIA DZIECI. Czy ci ludzie/?/ zdurnieli ?

  Putkin@Putkin
  Peszek ma rację. Po co nam Ona, Janda Stuhr, Mieszkowski, Tokarczuk Schetyna, Michnik ( brat uciekł ). No do czego są potrzebni? Jest ich po prostu ZA DUŻO Mam nadzieję, a nawet pewność, że Peszek ( mały pech????) zacznie od siebie Może skorzystać z usługi EXITUS, Ale w tym celu Ona i wszyscy wymienieni muszą polecieć do Zurichu.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/469123-mistewicz-reelekcja-dudy-nie-jest-kwestia-oczywista

  Qwerty
  Niech obieca, że się odetnie od sojuszu z Żydami to na niego zagłosuję.

  @Qwerty
  Jeszcze nie spostrzegłeś, że ONI obiecują co tylko na myśl przyjdzie, ale nic nie realizują a co więcej, ich czyny przeczą ich słowom? Patrz LGBT, gender, propaganda homoseksualizmu w TVP,447

  yrely
  Daleko mi było do Korwina ale PO niszczeniu Konfederacji przez PiS mają w mojej rodzinie przechlapane. Reszta czyli 447 zniszczy Dudę niczym Bronka do ,,bulu”.

  https://wpolityce.pl/polityka/469130-tylko-u-nas-spychalski-wskazuje-wazny-termin-dla-prezydenta

  ppz
  Duda? Już ma przechlapane…Aneks, veta. Ustawa o IPN…i miłość do UD/UW. Geremek i Mazowiecki to bogowie Dudy.

  Krk
  Bardziej sie na tobie Duda zawiodłem niż na Bolku, bo tamten to był kapuś a Ty, niby kim jesteś pozerze i kłamco wyborczy ?

  elektota
  Czyli PiS żegna się z władzą. Duda przegra przez własną nijakość i zdradę elektoratu. Przegrana ojca w wyborach to było memento. Szans na 51%brak. Chyba że „oni” wystawią Biedronia/Trzaskowskeigo.

  Metyl
  Nie ma ustawy frankowej, nie ma kwoty wolnej 8.000 zl, nie ma emerytury po 45 latach pracy niezależnie od wieku. Zmarnowane kadencja. Funkcje notariusza może wykonywać kazdy

  and
  Ja to bym wolał pana Michalkiewicza na prezydenta, i śmieszniej by było i mądrzej.

  Polubienie

 3. tagore @tagore:
  Świetna inwestycja Berlina,trzeba przyznać ,że minister finansów i Rząd to kompletne Jelenie w takich rozgrywkach. Ciekawe kiedy do nich dotrze fakt ,że bez bezpośredniej konfrontacji z Niemcami pozycja Polski się nieustabilizuje.

  lp @lp:
  Tokar-czuk i wszystko jasne. Nienawiść do Lachów ma w genach i tylko wypada zgodzić się z @tagore, że pisiate wygłaszające peany na jej cześć są stadem jeleni.

  gutek @gutek:
  A kto nie robił „strasznych rzeczy”? To z nas nie robi ani gorszych ani lepszych od innych. Czas przestać się zachowywać jak żydobanderowcy.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Po pierwsze Polacy żadnych kolonii nigdy nie mieli. Po drugie, jeżeli chodzi tej „teczowo – zielono khmerce” o terytoria znane dzisiaj jako Ukraina to owi „Polacy” co tam w większosci „urzędowali” to byli to w zdecydowanej większosci tamtejsi Rusini oraz „zrutenizowani” Litwini, jeden z nich został wybrany nawet polskim królem czyli Michał Korybut Wiśniowiecki (z rodu kniaziowskiego Rurykowiczów). Nie przypominam sobie by cos podobnego zrobili kiedykolwiek „bardziej rozwinięci” Anglicy i Francuzi. Po trzecie, tej „pisarce” łatwo przychodzi mówienie że ‚Polacy to mordercy Żydów”, ale już powiedzenie że Niemcy i Ukraincy (a także Litwini, Białorusini, Francuzi, Chorwaci etc) już przez „usta nie przejdzie”…

  https://kresy.pl/wydarzenia/polacy-kolonizatorami-wlascicielami-niewolnikow-i-mordercami-zydow-olga-tokarczuk-jak-najbardziej


  Olga Tokarczuk. Fot. wikimedia.org

  POLACY KOLONIZATORAMI, WŁAŚCICIELAMI NIEWOLNIKÓW I MORDERCAMI ŻYDÓW? OLGA TOKARCZUK: JAK NAJBARDZIEJ

  19 października 2019|4 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Olga Tokarczuk, laureatka literackiej nagrody Nobla podtrzymuje swoje wcześniejsze słowa, że Polacy robili rzeczy straszne „jako kolonizatorzy, właściciele niewolników czy mordercy Żydów”. Jej zdaniem, to „rzecz oczywista”, której ludzie nie chcą przyjąć. Wyraziła też radość z wyniku wyborczego Lewicy.

  W piątek polska pisarska i noblistka Olga Tokarczuk podczas rozmowy ze stacją TVN24 była pytana, jak ocenia rezultat wyborów do parlamentu. Przyznała, że jej nie uszczęśliwiają, ale wyraziła radość, że „w Sejmie pojawili się bardzo ciekawi, mądrzy, młodzi ludzie, którzy mają inną wizję tej naszej wspólnoty i przyszłości Polski”. – Bardzo się cieszę z tego, że tak dużo młodych ludzi z Lewicy się dostało.

  Przeczytaj: Olga Tokarczuk do Polaków: głosujmy za demokracją, inaczej Polskę czeka mroczny, autorytarny czas

  Jej zdaniem, priorytetami polityki w Polsce powinna być sprawa wykluczania kobiet i ich praw, sugerując, że polskie społeczeństwo „w jakiś sposób represjonuje kobiety”. Dodała, że według niej „ludzie się kiedyś będą wstydzić, że ich przodkowie jedli mięso”. Powiedziała też, że „nie mogła nie pójść” na wrocławski Marsz Równości, a bez „przybyszów z różnych stron świata” polska gospodarka zapewne nie będzie sobie radzić.

  – Mentalnie nie jesteśmy na to przygotowani, ponieważ byliśmy straszeni wszelkimi przybyszami i uchodźcami – oceniła laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zaznaczyła, że nie wyobraża sobie polityki opartej na węglu.

  Tokarczuk była też pytana, czy powtórzyłaby swe wcześniejsze słowa: „wymyśliliśmy sobie historię Polski jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy rzeczy straszne jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”.

  – Jak najbardziej – odparła pisarka. Dodała, że dziś w Polsce jest gorzej niż kiedyś. Oceniła, że prowadzona przez rząd polityka kulturalna zamyka ludzi „w takich ramach właśnie bardzo wąskich rozumienia wspólnoty narodowej”. Przyznała też, że wygłaszając kilka lat temu wcześniejsze słowa nie była gotowa na atak, bo była przekonana, że mówi „rzecz oczywistą, że wszyscy to wiedzą, że każdy człowiek, który skończył szkołę ma o tym pojęcie”.

  – Tymczasem okazało się, że nie dosyć, że to nie jest prawda powszechna, to jest taka prawda, jak się okazało, że ludzie po prostu jej nie chcą przyjąć – powiedziała Tokarczuk. Pytano ją też, dlaczego jej zdaniem „część Polaków jest nietolerancyjna, boi się obcych i potrafi atakować mniejszości, np. LGBT”.

  – Myślę, że to nie jest tak, że my mamy jakąś ksenofobię wyssaną z mlekiem matki, aczkolwiek kultura, zwłaszcza od międzywojnia poprzez to, jak komuniści w Polsce Ludowej budowali homogeniczną też wizję narodu, że to oczywiście jest w naszej kulturze, ale nie tak, żebyśmy byli jakoś przesiąknięci tym zupełnie. To, co się stało przez ostatnie lata jest efektem bardzo sprawnej propagandy, polityki prowadzonej – oceniła Olga Tokarczuk.

  TVN24 / rp.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/470199-instytucje-panstwowe-nie-sa-od-promowania-paszkwili

  Zimny
  „instytucje państwowe nie są od popularyzowania paszkwilanckich książek wobec własnego kraju…” Czy to znaczy, że rząd odciął kasę „Centrum Badań nad Zagładą Żydów”? Niesamowite.

  tretka@tretka
  jeśli państwo nie jest od promowania paszkwili o Polsce, to dlaczego foruje niejaką Tokarczuk – mimo jej antypolskich kłamliwych wypowiedzi – i parę innych osób??

  esejendiej
  Zrobili darmową reklamę chłopu albo chcieli naprawić swój błąd jaki popełnili w stosunku do Tokarczuk niedość że podarowali kobicie podatek to jeszcze sfinansowali tłumaczenie jej paszkwilu o POLSCE

  Marcopolo
  Chce dostać Nobla. Jakie to proste tępaki

  hk
  Panie redaktorze ten młody człowiek ma promotora który znał całą treść i zgłosił do konkursu ten pan zajmuje wysokie stanowisko w MON co na to minister!!

  beata
  Wy wszyscy jesteście systemowi a Zychowicz jest obiektywny i to was boli PiSowcy

  xxx
  Jak mnie zaraz cos trafi. Ten rzad finansuje paszkwile na Polakow, pisane przez Zydow, a krytyczna refleksja nad AK, ktora moglaby byc dobrym poczatkiem debaty, to juz zle. Mamy zyc w swiecie mitow?

  Cywiński PRL-owski dziennikarz
  swoje doświadczenia twórczo wykorzystał w atakowaniu Zychowicza. Użył wszystkich argumentów komunistycznych propagandzistów przeciwko niewygodnym autorom, którzy ,,szkalowali ludową ojczyznę”.

  Leszek Żebrowski vs Zychowicz
  Udowadnia przeinaczanie i pomijanie faktów i żródeł a przytaczanie żródeł, których nie ma, przytaczanie cytatów, których nie ma w żródłach, cytaty w książce mają inne brzmienie niż w żródłach itd itd

  Jasiu
  Będzie się Pan wstydził tego, co napisał za 4 lata, bo więcej PiS nie porządzi. Czytałem Zychowicza i żaden z Pana argumentów mnie nie przekonał. Lepsze budowanie mitologii ? Propoganda ?

  ToYa
  Paszkwilem jest Pański artykuł bez argumentów, emocje i wyzwiska. Jeśli publiczna TVP nie jest od promowania „myśli antypolskiej”, czemu „Wołyń” Smarzowskiego emitowany był na antenie i jest na VOD?

  autor kpi, czy o drogę pyta?
  W 1943 r. Wołyń znajdował się w granicach II RP, okupowanej, ale Polski nie Ukrainy – to na jaką Ukrainę miałoby się wybierać polskie wojsko Armia Krajowa w obronie Polaków przed rzezią?

  Polski inteligent
  Poradnik polskiego historyka wg Semki i Cywińskiego: 1. Pod żadnym pozorem NIE WOLNO pisać o źle o 7ydach. 2. NIE wolno pisać źle o AK. I nieważne, że piszesz prawdziwe fakty, a czytelnicy cię cenią.

  Nowy z Tarnowa
  To znaczy co? Nie „zidentyfikowali” wcześniej, czyli nie przeczytali książki, dopóki nie okazało się, że prostą drogą zmierza do zwycięstwa? Mamroty jakieś…

  DOc
  Pomimo poglądów prawicowych ” aferą z Zychowiczem” zawiodłem się na tym portalu. Chyba wrócę do czytania Gazety Wyborczej.

  DOc
  Widzę że księżaki Pan nie czytał. Zychowicz w odróżnieniu od Grossa ujął się za rodakami osamotnionymi na Wołyniu. PP było wodzone za nos i rozgrywane przez anglików i agenturę sowiecką i o tym to jest

  Dave
  Autor tego artykułu jest maksymalnie stronniczy. Po pierwsze nie przyjmuje się książki do konkursu, żeby potem ja wyrzucić. Po drugie nie robi się tego tym bardziej gdy wygrywa ona w głosowaniu.

  Schutzmannschaft Wołyń
  Typowy postokrągłostołowy, pisowski, propagandowy bełkot „eksperta” od jedynie słusznej myśli i wersji historii. Tak trzymać towarzysze!

  starydziad
  Piotr Cywiński – dziennikarz Gazety Wyborczej. Partyjny kolega Janusza Onyszkiewicza, Andrzeja Celińskiego i Władysława Frasyniuka. Czego innego można spodziewać się po degeneracie z taką CV ?

  Polubienie

 5. jak się cieszę,tokarczuk ma klasyczny wypisany na twarzy stres pourazowy[holokaust]ale przede wszystkim stres PRZEDURAZOWY niech cierpi,(cieszę się oczywiście z jej udręki a nie z holokaustu)

  Polubienie

 6. Dr Kurek: Tokarczuk dostała od MKiDN setki tys. zł. Na książki o prawdzie nikt nie dał ani grosza

  Oct 30, 2019
  Radio WNET

  Roman Jastrzebski
  Pani Ewo ! Za to Panią kochamy. Za to, że dla prawdy o nas zrezygnowała Pani z lukratywnych grantów, z łatwej kariery, z kłamliwej popularności za fałszowanie naszej historii. Za to Panią kochamy dzisiaj i zawsze będziemy kochali. Ps. Jakie siły trzymają „na półce” Pani film ? – jacel kutski. Jeden kurski u michnika, drugi u kaczyńskiego. Min. Ziobro też chce zrobić karierę. Dla nie za wcześnie jest, żeby go oceniać, ale już wystarczy danych, żeby mu nie ufać. PAN ? Przypomnę – Polska Akademia Nauk to twór stalinowski, nie mający nitki polskich korzeni. Więc fałszują naszą historię zgodnie z duchem stalina.

  esme ralda
  Skandal! Naukowcy pokroju Dr. Kurek niedocenieni a szkalownicy Polski obsypani kasa.

  stanislaw kotowicz
  POLSKI RZĄD WSPIERA SZKALOWANIE POLSKI Nobel teraz wie za co ,dziwi się że Polska to popiera.

  Borne Sulinowo
  „Najlepsze” jest to, że głośno krzyczą jacy to oni patryioci, podnosiciele z kolan. A skutki i działania są zupełnie odwrotne. Grube setki milionów na żydowskie muzea, cmentarze, bluźniercze spektakle, filmy itp. a za plecami, potajemnie jeszcze jakieś negocjacje ws. mienia bezspadkowego. To jak przeczołgali nas Żydzi po tej ustawie o karaniu za antypolskie kłamstwa historyczne jest wręcz perełką.

  omek Lucek
  Gliński i Gowin to szkodnicy antypolscy . Pani Tokarczuk w normalnym Kraju to siedziałaby w więzieniu za kłamliwe szkalowanie Polski i naszego Narodu . Taka prawda .

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/471103-sieci-nobel-dla-tokarczuk-miedzy-literatura-a-polityka

  Ha,
  Nobel był żydem, członkowie SKAN, prawie wszyscy to żydkowie, a zgadnijcie komu i za co dają tę „nagrodę”, która już dawno przestała być nagrodą prestiżową ???

  maskar
  gdyby toto polaskojezyczne nie plulo tak zawziecie na Polakow, nigdy by nie dostalo ZADNEJ NAGRODY!

  yaa
  pisanie ksiazek na czesc zydow to chyba jakas forma rozgrzeszenia w ich srodowiskach i oni tym wiecej ksiazek pisza im wiecej zbrodni popelniaja.

  NIE CHCEMY O TYM SŁUCHAĆ ble
  RZYGAM JUŻ TYM NOBLEM I TĄ TOKARCZUK . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/polityka/471590-tylko-u-nas-rzecznik-prezydenta-o-zaproszeniu-dla-tokarczuk

  sd
  Może i Ukrainka ale zrobiła dla Polski promując ją Noblem milion razy więcej od kibola patrioty z rozdartą japą.

  Erdogana nam trzeba
  Głosowałem na Dudę i mnie do pałacu nie zaprasza Tokarczuk nie głosował na Dudę i zostanie zaproszona Trzeba być agitatorem antykultury i nienawistnie wypowiadać się o Polsce aby być zaproszonym

  ewa
  Atakująca Polaków. mieszająca z błotem NARÓD POLSKI u prezydenta . To haniebne. Powinna stanąć przed sądem.

  piwowar@piwowar
  Dla mnie Tokarczuk to najgorsza kreatura. Gorliwie wpisuje sie w szeroko zakrojoną antypolską kampanię prowadzoną we Francji i w Niemczech. Przedstawia sie tam Polskę jako wyrodka europejskiej kultury i zwyrodniałą narośl, przeciwstawioną rzekomo świetnej arcyhumanitarnej i super demokratycznej Rosji. I oczywiście mega humanitarnym Niemcom.

  Udje
  Rezydent juda z uni wolnosci, z najvzerwienszej rzydonkomuny nie dostanie juz mojego glosu

  Ania
  Duda należał do uni wolności wiec bez przesadnych roszczeń proszę do PiS mu daleko jak do oceanu z Krakowa blisko do PO wiec żaden kwas to normalka

  Mariner1
  Książkę autorstwa tej pani dostałem z 15 lat temu i był to nieudany prezent, nudna jak flaki z olejem, jak dla mnie wystarczy, mam w nosie te jej nagrody.

  krasnal
  A kto to ta polskojęzyczna Tokarczuk jest za persona chyba non grata że dostała jobla za plucie na Polaków i sponsorowana przez niemców ma być zapraszana na salony nie róbcie sobie jaj

  Adam
  Na głowie to co w głowie? Teraz będzie umoralniała cały wszechświat. A historia jak to odebrała tel. jadąc NIEMIECKA AUTOSTRADĄ z naciskiem na NIEMIECKĄ rozbawił mnie do łez .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.