938 Potomkowie Chazarów znów oczerniają Polaków i fałszują historię 2 Wojny Światowej

dr. Ewa Kurek „Relacje polsko-żydowskie” Częstochowa 24.02.2017

Mar 1, 2017

adam
W pewnym sensie Polacy są odpowiedzialni za śmierć wszystkich 3 milionów Żydów – obywateli II RP – mówi historyk z Żydowskiego Instytutu Historycznego Alina Cała

http://www.rp.pl/artykul/310528-Polacy-jako-narod–nie-zdali-egzaminu-.html

http://wyborcza.pl/1,76842,3558299.html?disableRedirects=true

…..


autor: Wikipedia/CC BY-SA 3.0 de

juju44
Jest popełnione KŁAMSTWO HISTORYCZNE ! W 1940 roku nie było Auschwitz !

Jaxa
Decyzje dotyczące „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”, oficjalnie zapadły na konferencji w podberlińskim Wannesee w 1942 r. a nie jak w tym artykule we wrześniu 1939. KŁAMSTWO ! Są inne!

Sem
Tylko prawda jest godna uwagi. Artykuł mówiący niecałą prawdę jest kłamliwy. Getta były wg rabinów pierwszym krokiem do powstania państwa żydowskiego. Bez udziału w tym Żydów, nie powstałyby.

Tom
nazwa getto pochodzi od dzielnicy żydowskiej w Wenecji w średniowieczu; żydzi traktowali gettoizację dokonaną przez niemców jako autonomię; co zrobiono z Cyganami wysłanymi przez niemców do gett?

\/banzafaktyipogladyH
I chcecie mi powiedzieć że tak samo Niemcy utworzyli getto w Jerozolimie – dzielnice Mea Shearim

szalom
Był to wstęp do N I E M I E C K I E J polityki eksterminacyjnej.Określeniem „naziści” nazywali siebie członkowie Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Robotniczej Partii. Hitlera popierała większość

JohnC@JohnC
przeciez to klamstwo, zydzi gineli bo wspolobywatele ci wlodarze ulic byli obojetni, nie umierali za zydow masowo, przeciez kazde uratowane zycie jednego zyda to uratowanie swiata calego. polacy musieli sie poswiecic bo nie przezywaja zycie tak jak zydzi, nie staja wobec wielkiej tajemnicy to taki sobie swinski zywot, wiec powinni ustawiac barykady z wlasnych cial broniac narodu wybranego. a nie bronili swoich zydowskich sasiadow wlascicieli kamienic bo wypili z mlekiem matki antysemityzm. eo ipso zydow mordowali znieczuleni antysemici polscy. faszyscie to byla krotka przejsciowa wladza jaka wyladowala w pl, dokladne ich pochodzenie nie jest poznane, w zadnym wypadku nie byli to niemcy, chyba ze nieliczni bardzo ktorzy dali sie przekupic przybyszom.

nemo
Nalezy uswiadomic panie ambasador Izraela i USA ze byli to Niemcy a nie Nazisci nieznanej narodowosci jak pisza w tych krajach srodki przekazu

https://wpolityce.pl/historia/467253-rocznica-utworzenia-przez-niemcy-pierwszego-getta-w-europie

80 lat temu Niemcy utworzyli w Piotrkowie Tryb. pierwsze getto w okupowanej Europie. Był to wstęp do nazistowskiej polityki eksterminacyjnej

opublikowano: 8 października

80 lat temu, 8 października 1939 r., Niemcy utworzyli w Piotrkowie Trybunalskim pierwsze w okupowanej Europie żydowskie getto. Stłoczenie Żydów na niewielkim obszarze stanowiło wstęp do nazistowskiej polityki eksterminacyjnej.

Życie prawie 12 tys. żydowskich mieszkańców Piotrkowa zmieniło się na zawsze 1 września – w dniu agresji III Rzeszy na Polskę. Nazajutrz miasto zostało zbombardowane przez niemieckie lotnictwo. 5 września wkroczyły do niego pierwsze oddziały Wehrmachtu.

Reakcje ludności żydowskiej na opanowanie miasta przez Niemców były różne – jedni pośpiesznie pakowali dobytek i opuszczali domostwa, przeprowadzając się do swych rodzin mieszkających poza miastem, inni podążali za wycofującymi się oddziałami Wojska Polskiego, jeszcze inni – zdecydowali się pozostać w Piotrkowie.

Ci, którzy się nie ewakuowali, nie przeczuwali, że Niemcy będą konsekwentnie dążyć do uczynienia z nich „podludzi”. W ciągu dwóch pierwszych dni pobytu w mieście Niemcy przeprowadzili 51 egzekucji, zabijając ponad 600 osób – mieszkańców Piotrkowa i okolic.

Władzę nad miastem (w październiku włączono je do dystryktu radomskiego Generalnego Gubernatorstwa) objął nadburmistrz i komisarz Hans Drechsel (na przełomie 1940 i 1941 r. Drechsela przeniesionego do Kielc zastąpił komisarz Boss). Nałożył on na piotrkowskich Żydów wysoką kontrybucję pieniężną. Od jej spłaty zależał los całej gminy żydowskiej.

Okupanci przystąpili również do plądrowania żydowskich mieszkań i sklepów. Ich łupem padały m.in. kosztowności, futra, dywany oraz meble. Żydów publicznie upokarzano, obcinano im pejsy, zmuszano do mycia latryn i podłóg za pomocą świętych ksiąg. W wyznawców judaizmu godził też wprowadzony przez Niemców zakaz uboju rytualnego, a także zakłócanie obchodów żydowskich świąt oraz dewastacja miejsc kultu. W zbezczeszczonej XVIII-wiecznej Wielkiej Synagodze Niemcy uczynili miejsce przetrzymywania najpierw polskich jeńców, a następnie więzienie dla Żydów, których wyłapywano na ulicach.

21 września 1939 r. w Berlinie szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) Reinhard Heydrich rozesłał do dowódców grup operacyjnych telefonogram dotyczący metod przeprowadzania kolejnych etapów „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Heydrich zalecał podwładnym podjęcie działań zmierzających do jak najszybszej koncentracji polskich Żydów w większych miastach.

Pierwsze getto powstało w Piotrkowie 8 października 1939 r. (niektóre publikacje podają datę 5 października) z rozporządzenia Drechsela (dokument nie zachował się). W granice żydowskiej dzielnicy mieszkaniowej włączono najstarszą część Piotrkowa – Stare Miasto i Podzamcze. Żydzi mogli odtąd zamieszkiwać posesje zlokalizowane przy 28 ulicach i placach – łącznie 182 domy (4187 izb mieszkalnych). Niemieckie władze jako ostateczną datę przenosin do getta, pod groźbą surowych kar, wyznaczyły dzień 31 października.

Początkowo zamieszkało w nim 9376 Żydów. Jesienią 1942 r. getto liczyło już co najmniej 29 tys. ludzi – byli to nie tylko piotrkowianie, ale także mieszkańcy okolicznych niewielkich miejscowości, a także większych miast – Poznania, Łodzi, Częstochowy czy Bydgoszczy. Los Żydów w getcie dzieliła również przywieziona do Piotrkowa przez Niemców grupa Romów (jej dokładna liczebność nie jest znana).

Liczba Żydów zamieszkujących getto znacznie przewyższała jego możliwości mieszkaniowe. W wyniku przeludnienia, głodu oraz złych warunków sanitarnych szerzyły się choroby zakaźne. Śmiertelne żniwa zbierały zwłaszcza epidemie tyfusu.

Po utworzeniu getta niemieckie władze okupacyjne ustanowiły także Radę Gminy Żydowskiej, zwaną Judenratem. Pierwszym jej przewodniczącym mianowano 14 października przedstawiciela Bundu Zalmana Tenenberga (w lipcu 1941 r. Tenenberg i jego współpracownicy zostali aresztowali przez Niemców za działalność konspiracyjną i przewiezieni do Auschwitz; szefostwo Judenratu objął dotychczasowy zastępca Tenenberga – Szymon Warszawski). Od 1940 r. porządku w getcie strzegła żydowska policja (Żydowska Służba Porządkowa), na której czele początkowo stał Izaak Jerzy Manger. W 1941 r. komendantem żydowskiej policji został adwokat Stanisław Silberstein.

Pierwsze getto na terenie okupowanej Europy było tzw. gettem otwartym. Początkowo Żydzi nie byli odseparowani od innych mieszkańców Piotrkowa; wokół getta nie wzniesiono ani muru, ani płotu czy innego rodzaju ogrodzenia. Jego granice wyznaczały niebieskawo-szare słupy postawione na wszystkich otaczających je skrzyżowaniach.

W grudniu 1939 r. na terenie getta zaczęła obowiązywać wprowadzona przez Niemców godzina policyjna. 2 grudnia 1939 r. nadburmistrz Piotrkowa wydał obwieszczenie o nakazie noszenia gwiazdy Syjonu przez Żydów, chrzczonych Żydów i osoby, których jedno z rodziców jest Żydem. Obowiązek znaczenia mieszkańców getta (biała opaska z niebieską gwiazdą Dawida noszona na prawym rękawie) wynikał z rozporządzenia generalnego gubernatora Hansa Franka. Zgodnie z inną decyzją Franka, z 26 października 1939 r., mieszkańców getta w wieku od 14 do 60 lat obowiązywał przymus pracy (w praktyce rejestrowano wszystkich, którzy ukończyli 12 lat).

11 grudnia 1941 r. getto piotrkowskie zostało zamknięte (zarządzenie powtórzono w marcu 1942 r.), co było wstępem do rozpoczęcia jego planowanej likwidacji. W lutym 1942 r. Niemcy ograniczyli terytorialnie teren getta – powstało tzw. małe getto, a jego teren – zamknięty ulicami Jerozolimską, Garncarską, Starowarszawską i Zamurową – otoczono drutem kolczastym.

Niebawem do piotrkowskiego getta zaczęły napływać informacje o transportach Żydów z różnych miast, wysyłanych rzekomo przez Niemców na wschód do pracy. Jak się okazało, okupanci realizowali właśnie ostatni etap planu „rozwiązania kwestii żydowskiej” – likwidowali kolejne zamknięte dzielnice dla Żydów.

W nocy z 13 na 14 października 1942 r. Żydów wypędzono z domów i zgromadzono na placu pokoszarowym, gdzie przeprowadzono selekcję. Nienadających się do pracy wysyłano do Treblinki. Przy deportacjach Niemcom pomagali uzbrojeni Ukraińcy i Łotysze; w akcji brali udział także funkcjonariusze żydowskiej policji. W ciągu kolejnych kilkunastu dni, do 29 października, wywieziono na śmierć ok. 22 tys. Żydów. Wielu mieszkańców getta poniosło śmierć na miejscu – przede wszystkim byli to starcy, pacjenci szpitala oraz niemowlęta. Te ostatnie żywcem wrzucano do ognia, rozpalonego w metalowych miednicach przed Wielką Synagogą.

Po tragicznym październiku 1942 r. w granicach małego getta (tzw. Bloku) przebywało ok. 3 tys. pracowników niemieckich fabryk. Pięciuset Żydów ukrywało się w dzielnicy „bezprawnie”. Wielu z nich szybko jednak podzieliło los swych współbraci wysłanych do Treblinki. Miejscami ich kaźni były m.in. żydowski cmentarz i Las Rakowski.

Ludność żydowską wywożono również do obozów pracy, m.in. w Bliżynie, Radomiu, Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim, a także do Częstochowy, gdzie pracowali w fabrykach przemysłu zbrojeniowego „Hasag”. W lipcu 1943 r. Piotrków okrzyknięto miastem „czystym od Żydów” (niem. Judenrein).

Los ostatnich piotrkowskich Żydów – ok. 1,7 tys. osób umieszczonych w obozach przyfabrycznych – został przypieczętowany pod koniec listopada 1944 r. Po zlikwidowaniu wszystkich miejsc pracy ludność żydowską wysłano do obozów Buchenwald, Mauthausen, Bergen Belsen, Ravensbrück oraz Auschwitz.

Więcej do przeczytania – w serwisie historycznym Dzieje.pl.

kk/PAP

…..

https://wpolityce.pl/historia/467198-tak-falszowano-historie-szokujaca-relacja-prof-daviesa

Tak fałszowano historię! Szokująca relacja prof. Daviesa ze spotkania w ambasadzie Izraela: Nie Niemcy – naziści, Polacy – antysemici

opublikowano: 7 października · aktualizacja: 7 października

Prof. Norman Davies w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wspomina szokujące spotkanie w ambasadzie Izraela w Londynie w 1974 r., którego był uczestnikiem. Młodych historyków uczono, jak w fałszywy sposób mają pisać o Holokauście.

Mówił głównie Yehuda Bauer, izraelski historyk. To miały być warsztaty nauczania o Holokauście. Początek wielkiej akcji, wielkiej kampanii promowania wiedzy o Holokauście na świecie. Profesor Bauer jasno przedstawił schemat historyczny. Opierał się on na tym, że w czasie wojny, w Polsce, bo to wszystko odbyło się przecież w Polsce, byli wykonawcy, były ofiary i byli ci, którzy na to wszystko biernie patrzyli

— stwierdził prof. Norman Davies w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” .

Żydzi naciskali na historyków, żeby nie używali słowa „Niemcy”.

Nie, nie Niemcy: naziści, hitlerowcy. Rzadko się mówi o Niemcach kolektywnie, stereotypowo, jak o Polakach. W tym schemacie nie występowało słowo „Niemcy”. Byli hitlerowcy i kolaboranci, ofiary, ale wyłącznie Żydzi, i ci bierni, czyli Polacy

— wspomina walijski historyk.

Celem spotkania było wykazanie, że Polska to centrum antysemityzmu.

Z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu

— pokreślił.

Prof. Davies zaprotestował przeciwko przedstawionej na spotkaniu narracji, ponieważ jak wskazał w obozach koncentracyjnych ginęły i cierpiały miliony Polaków cierpiały i ginęły, więc „cały ten schemat nie bardzo pasuje do rzeczywistości”.

Przeszkadzałem, bo z całego spotkania miało wyniknąć, że Polska była historycznym ośrodkiem antysemityzmu, w związku z czym zasadne jest określanie Polaków mianem antysemitów

— mówił prof. Davies.

Zakrzyczano mnie. Usłyszałem: „Siadaj!” i „polonofil”

— dodał.

ems/Dziennik Gazeta Prawna

mara
I tak pisze się nową historię

Polak
Słowa wyrwane z kontekstu. Czy ów historyk mówił również o żydowskim gestapo, o żydowskim UBP i ich polskich ofiarach? Czy jacys Żydzi wspomagali wspomagali swoich braci i siostry? Shaloom.

no
a historyk Ewa Kurek nadal na cenzurowanym – kopalnia rzetelnej wiedzy o relacjach Polaków i żydów

adx
Davies na własnej skórze dowiedział się kto rządzi Uniwersytetem Stanford. Czysta nauka.

brutalna prawda
Należy wreszcie skończyć ten chocholi taniec z Żydami i dać wolną ręką historykom w badaniach faktów, bo inaczej fałszywym oskarżeniom i wyssanym z brudnego palucha żądaniom nie będzie końca.

Polonus
Każde ustępstwo myckowym powoduje eskalację roszczeń i nagonkę na Polskę.

Jazzz
Te haniebne wydarzenia miały miejsce przed … 45 laty. Nie wiem czy pochwalić profesora za „ujawnienie” prawdy. Czy zganić za ukrywanie.

W 1974? To dość długo
utrzymywał to w tajemnicy. Do najodważniejszych to on nie należy, więc lepiej nie dawać wiary temu tchórzowi.

Tom
jaki uczciwy historyk mógł przyjechać z GB do prl-u na studia w latach osiemdziesiątych? agent MI5, agent MI6 albo wierzący marksista. Dawno wyrzuciłem na makulaturę wszystkie książki Daviesa

bronco bull
a czego ucza w muzeum polin?w muzeum pod ktorym kamien wegielny polozyl L.Kaczynski!!!mozna mu jeszcze dopisac:swiece chanukowe,sprowadzenie sekty b´n’b,jedwabne!taki to byl „patriota”!!!

Andy@Andy
No i co się od tej pory zmieniło? Co polskie rządy zrobiły w praktyce żeby temu przeciwdziałać? Nic, albo prawie nic. Ciekawe prawda?

JAN
Niemcy zapłacili ,więc przemianowano ich na nazistów,Polacy jeszcze nie, więc od lat przygotowują sie do grilowania nas,opluwając nas w świecie.Tylko za co mamy im zapłacic?

…..


autor: fratria

kajman
Może najwyższy czas pomyśleć o zmianie dyrektora PMAB? Obecny zachował się haniebnie wobec polskich więźniów, także rodziny W.Pileckiego. Kto go chroni? Czyżby lobby żydowskie rządziło PMAB?

żal.ru
Radzieckie trole dostały rozwolnienia. Zabawne teksty, że rząd PiS, który doprowadza Izrael do białości, jest prożydowski. Jak nic alkohole w Rosji mają coraz gorszą jakość. Pije taki i pianę toczy.

Komentarze, wychwala
jące żydoPiS zamieszczane są oczywiście przez żydowskie trollle, które doczekać się nie mogą narodu dwuetnicznego, armii i’srajelskiej w ‘polsce’ i działki z 447.

„Niestety trwały kilkumiesię
czne negocjacje z dyrekcją Muzeum Auschwitz-Birkenau.Wszyscy się bali tego wydarzenia. Uważali, że będzie awantura – tiny.pl/tp4fl ! Polskie ofiary W POLSCE, nie mają praw! I NA UKRAINIE nie mają!

https://wpolityce.pl/historia/467154-byla-wiezniarka-auschwitz-apeluje-o-godne-upamietnienie

Była więźniarka Auschwitz apeluje o godne upamiętnienie 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków. LIST OTWARTY

opublikowano: 7 października

Barbara Wojnarowska, były więzień-dziecko KL Auschwitz-Birkenau, nr 83638, apeluje w liście otwartym przesłanym do redakcji wPolityce.pl o godne uczczenie 80. rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Zwraca także uwagę na zakaz wnoszenia na teren Muzeum Auschwitz flag państwowych na drzewcach.

Poniżej publikujemy całą treść listu otwartego Barbary Wojnarowskiej.

Parę dni temu zmarł w wieku 98 lat, Karol Tendera, były więzień niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, o numerze 100430, którego pan prezydent Andrzej Duda nazwał „Bohaterem naszych czasów”. Do ostatnich chwil swojego życia walczył o prawdę historyczna. Nie poddawał się i dzięki temu zwyciężał. Pan Karol Tendera powinien być wzorcem dla każdego byłego więźnia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Dla mnie, byłego dziecka tego obozu, z pewnością jest.

Najlepszym dowodem jest moje zaangażowanie aby świat nie zapomniał, że pierwszymi więźniami KL Auschwitz byli Polacy, że 14 czerwiec 1940 to najważniejsza data, dla nas byłych więźniów i wszystkich Polaków, jeżeli chodzi o historię Auschwitz.

Krew się we mnie burzy kiedy obchody upamiętniające deportację pierwszego transportu, a więc początek funkcjonowania KL Auschwitz, odbywają się od roku 2016 głównie dzięki uporowi byłych więźniów i garstki zapaleńców. Za parę miesięcy, 14 czerwca 2020 roku, będziemy świadkami uroczystości 80 rocznicy pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Czy zostaną one zorganizowane w sposób jaki zawsze chcieli to widzieć Ci, którzy ocaleli z tego transportu? Czy dyrekcja Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau zdobędzie się na ustępstwa regulaminowe, od regulaminów, które wprowadziła w dniu 1 kwietnia 2019 roku. Czy odbędzie się Msza Święta pod Blokiem Śmierci (Blokiem 11), jak to miało miejsce od lat, nawet w okresie PRLowskim?

Ostatni pomysł przeniesienia Mszy Świętej do Harmęż, zamiast zorganizowania jej pod Blokiem 11 ma duże wady. Chociażby, ze względu na odległość i niezaadaptowanie miejsca dla niepełnosprawnych, co jest za bardzo męczące dla byłych więźniów, których podeszły wiek ogranicza w poruszaniu się po wysokich schodach i wyboistej podłodze w podziemiach . Często w czasie dużego czerwcowego upału. Oszczędźmy im tego zbędnego wysiłku, grupując maksimum uroczystości w jednym miejscu. Oczywiście z wyjątkiem części odbywającej się przy budynku dawnego Polskiego Monopolu Tytoniowego, obecnie PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego.

Odśpiewanie hymnu Polskiego, powinno być częścią uroczystości, zarówno pod Ścianą Śmierci Bloku 11, jak i przy budynku dawnego Polskiego Monopolu Tytoniowego, obecnie PWSZ im. rtm. Witolda Pileckiego. Ale nie przy muzyce odtwarzanej z płytki i puszczanej z głośnika. Powinno znaleźć się inną formę. Mały kwintet czy kwartet smyczkowy, operowy śpiewak – byłby nowym akcentem w uroczystościach.

Najważniejsze jest to, aby wszyscy uczestniczący w uroczystościach nie byli ograniczani absurdalnym zakazem „nie wnoszenia polskich flag na drzewcach”, pod pretekstem bezpieczeństwa. Co i komu przeszkadza flaga na drzewcu? Dlaczego można ją wnosić ale pod warunkiem, że jest zatknięta na plastikowym patyku lub trzymana w ręku lub okręconą na osobie jak ręcznik plażowy? To wyraźny brak uszanowania dla oficjalnej flagi RP, o którą walczyły cale pokolenia naszych przodków.

80 lat upłynęło i ciągle trzeba przypominać podstawowe fakty. Konzentrationslager Auschwitz został założony przez hitlerowców 14 czerwca 1940 roku (tego dnia deportowano z więzienia w Tarnowie 728 polskich więźniów politycznych) w celu umieszczania w nim celem eksterminacji obywateli polskich nastawionych wrogo do III Rzeszy. Przez półtora roku w obozie znajdowali się zatem wyłącznie Polacy (wśród nich również polscy Żydzi, którzy byli na przykład żołnierzami polskiej armii). W czasie okupacji deportowano do tego obozu około 150 tysięcy Polaków, z których 75 tysięcy zginęło. Polacy stanowili 37 procent wszystkich więźniów numerowanych i odgrywali szczególną rolę w obozowym ruchu oporu.

Polska nie może o tym zapomnieć, a świat nie może o tym nie wiedzieć. Zaproszeni byli więźniowie powinni być potraktowani w identyczny sposób, jak Ci, zapraszani na uroczystości wyzwolenia obozu, tj.27 stycznia. Dyrekcja PMAB powinna zabezpieczyć środki finansowe na ich 2-dniowe zakwaterowanie, posiłki i organizacje podróży, Należy im się ten mały gest! Jeżeli nie potrafią, lub uznają to za zbędne wydatki, należy szukać sponsorów, Na pewno znajda się dziesiątki! Tak było dawniej….ale, zmieniła się dyrekcja a z nią reguły gry.

Do współorganizacji w obchodach powinni zostać dopuszczeni wszyscy, którzy wyrażą chęć pomocy, stowarzyszenia, organizacje, wolontariusze. Nie ma tu miejsca na podział na lepszych czy gorszych. Liczą się dobre chęci i zamiary, Pytanie: czy dyrekcja PMAB i ich zwierzchnicy potrafią to zrozumieć? Ważnym czynnikiem, aby obchody odbyły się godnie i bez incydentów jest wyłączenie w dniu 14 czerwca terenu byłego KL Auschwitz I ze zwiedzania. Podobnie jak to jest zrobione podczas Marszu Żywych lub w dniu 27 stycznia. Pozostaje inna, z pewnością trudna sprawa do rozwiązania.

Na dzień 14 czerwca przypada również Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, święto narodowe ustalone przez Sejm. O ustalenie tego Narodowego Dnia Pamięci walczyli przez długie lata , ocalali więźniowie pierwszego transportu zrzeszeni w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Rodzin Oświęcimskich, Nigdy im nie przeszło przez głowę, że ten Dzień nie będzie świętowany w KL Auschwitz. Zwłaszcza, że projekt ustawy sejmowy zakładał, ze Dzień Narodowy będzie „z okazji Pierwszego Transportu”, Wyszło inaczej niż planowali Ci, którzy o to walczyli. Obecnie, z takich czy innych powodów, główną uroczystość 14 czerwca (14.6.1940) i hołd więźniom i ofiarom niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych organizuje się w Warszawie. Stawia to przed trudnym wyborem byłych więźniów KL Auschwitz: Warszawa czy obchody w KL Auschwitz? Ten sam dylemat mają wysocy urzędnicy RP, które miejsce wybrać? Warszawa jest bliżej, były KL Auschwitz dalej? W końcu można zamówić wieniec ze wskazaniem miejsca dostarczenia, przesłać parę kwiecistych słów do odczytania, co załatwi sprawę. Rezultat jest żałosny.

Obchody, które odbywają się w PMAB, mimo wysiłków organizatorów i „zapaleńców” robią wrażenie, lokalnych obchodów, z minimalnym uczestnictwem byłych więźniów, z minimalnym przekazem medialnym. A świat na to patrzy i wyciąga wnioski! Zaś ofiary, nasi rodacy, pierwsi więźniowie tego obozu, którzy zostali bestialsko pomordowani w KL Auschwitz, z przerażeniem patrzą na to „z góry”. Smutne to wszystko. A może warto się zastanowić, aby z okazji 80 rocznicy obchodów Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady obchodzić wspólnie w byłym KL Auschwitz, a nie w Warszawie.

Kiedy pomyślę, że prawa biologiczne są nieubłagane i zbliża się czas, kiedy odejdzie ostatni ocalony, co będzie dalej? Kto będzie miał siłę walczyć i godnie reprezentować tych co zostali tu zabrani jako pierwsi? Jakie przeszkody napotkają? Zastanawia mnie, kto odpowie na te pytania? Zapraszam wszystkich zainteresowanych do dialogu na temat organizacji obchodów 14 czerwca 2020 roku, Usiądźmy razem, dyrekcja PMAB, ich zwierzchnicy MKiDN, władze lokalne Oświęcimia i Tarnowa, zainteresowane organizacje, stowarzyszenia, „zapaleńcy”, wolontariusze. Nie odkładajmy tego na ostatni moment. Tak jak śp.Karol Tendera nie poddawajmy się i dzięki temu zwyciężymy! Kto podejmie się organizacji tego spotkania?

Barbara Wojnarowska, były więzień-dziecko KL Auschwitz-Birkenau, nr 83638”

autor: INBOX/ /LISTY

…..


autor: Fratria/Twitter/@StZerko/@R_A_Ziemkiewicz

lilopilinek
jednak to już pewne PISowska władza sprzedała nas ostatecznie w niewolę obcej władzy ! ! ! www wykop pl /link/5197893/ambasador-izraela-musi-znalezc-sie-porozumienie-w-sprawie-restytucji-mienia/

krzyswroblowiec@krzyswroblowiec
Ile rocznie pieniędzy polskich podatników dostaje portal jewish.pl? Dowiemy się, że czy może zadawanie takich pytań to jaskrawy przykład polskiego antysemityzmu, panie Gliński?

mm
A DLACZEGO rząd (PL wtedy nie było) miałby się przeciwstawiać holokaustowi? To sprawa między niemcami, a żydami. Polacy meli wtedy na głowie holokaust Polaków. Notabene: szkoda, że hitlerowi brakło czasu.

dość tego żydowskiego chamstwa
Rozumiem, że Polacy w czasie II wojny powinni zachować się jak prawdziwi Europejczycy: rysować kredą serduszka na chodniku i kłaść kwiatuszki w imię łączenia się w bólu, przede wszystkim jednak z Żydami?

Konrad
antypolskie swinie pracuja na pelnych obrotach, by sfalszowac historie i obwinic Polske i Polakow o wymordowanie milionow Zydow. I te swinie czesto siedza w … Polsce.

https://wpolityce.pl/historia/471174-skandaliczny-artykul-portalu-jewishpl-prof-zerko-reaguje

Polski rząd nie przeciwstawiał się Holocaustowi? Skandaliczny artykuł portalu jewish.pl! Prof. Żerko odpowiada, publicyści komentują

opublikowano: 2 listopada

„Jasne, premier Sikorski powinien wręczyć kanclerzowi Hitlerowi ostrą notę dyplomatyczną” – tak prof. Stanisław Żerko zareagował na artykuł portalu jewish.pl, w którym sugeruje się, że polski rząd nie protestował podczas II Wojny Światowej przeciw Holocaustowi. Pod wpisami historyka wywiązała się ciekawa dyskusja.

Niesamowite: „Polski rząd nie przeciwstawił się budowie murów getta. Nie zrobił nic w sprawie antyżydowskich przepisów, jakie wprowadzali stopniowo Niemcy”. Jasne, premier Sikorski powinien wręczyć kanclerzowi Hitlerowi ostrą notę dyplomatyczną

— napisał prof. Stanisław Żerko cytując artykuł z portalu jewish.pl.

Nie lekceważyłbym tego świadectwa, i chyba nie o noty do Hitlera chodzi Aronsonowi, tylko o niewrażliwość rządu londyńskiego na sygnały dochodzące z Polski, bo możliwości nadania temu głośności mieli. Może przesadza, ale to ważny świadek

— przekonywał Waldemar Kuczyński.

Pan sobie poczyta

— odpowiedział Żerko udostępniając materiały IPN pokazujące działalność polskiego rządu w tamtym okresie.

Napisałem wyłącznie by nie lekceważyć świadectwa. Książki wydanej też przez poważne wydawnictwo. A raporty Karskiego są pełne stwierdzeń nie przynoszących nam chluby, gdy chodzi o stosunek do dziejącej się zbrodni

— próbował tłumaczyć Kuczyński.

Przypomniał mi się podobny tekst Gabriele Lesser

— napisał z kolei Markus Kranz.

Ze strony chrześcijańskich mieszkańców Warszawy praktycznie żadnej pomocy. Zamiast rozwalić trzymetrowy mur i ukryć w milionowym mieście tylu Żydów, ile się da, nic nie robią”. Niemiecka lewicowa korespondentka w W-wie o powstaniu w getcie warszawskim i Polakach

— wskazał prof. Żerko.

Rzadko sięgam po takie słownictwo ale tym razem muszę. Otóż Gabriele Lesser jest wyjątkowo podłą kretynką

— skomentował Cezary Gmyz.

Znałem poprzednią wersję: Polacy powinni w obronie Żydów zrobić wielką uliczną manifestację i strajk

— ironizował Rafał Ziemkiewicz.

Jeżeli chodzi o II wojnę światową, to akurat niemiecka historiografia jest wyjątkowo rzetelna. Problem w tym, że antypolskie stereotypy upowszechnia część niem. dziennikarzy, jak „przyjaciółka Polski” Gabriele Lesser (jest na TT, ale nie znam @, bo już dawno temu mnie zbanowała)

— dodał prof. Żerko.

kb/Twitter

taa
oni to tylko naśladują i w polityce polskiej zatrudnia sie dużo aktorów np. Kaczynski bo aktorzy sa najlepsi w imitowaniu zrobienia iluzji.

sake
Może należy wprowadzić dzień bez pieprzenia o antysemityzmie Polaków?

JurG.
A co na to żydzi z NYC.

OOO
NIEMCY MORDOWALI ŻYDÓW, BO POLACY ZA SŁABO ICH BRONILI, A TO JUŻ WYSTARCZAJĄCY POWÓD BY USPRAWIEDLIWIĆ KOCHANYCH SZWABÓW. NIE BRONILI WIĘC MOŻNA. SKANDAL. WYDALIĆ DZIENNIKARKĘ.

hahahahaha
Żydzi czołgają poliniaków od pierwszych dni II kadencji. Ambasador żydowski wtrąca się do wyniku demokratycznych wyborów. A poliniacy siedzą cicho jak myszki

Ciemiorek
Judejczykom z tej łapczywości dzień się pomylił z nocą! Artykuł przesycony odwieczną miłością do Polski

wesoly romek
Niemcy w czasie wojny na widok Hitlera podnosili do gory prawe ręce i mowili -„hitler,zly czlowieku nie idź tą drogą „

Krakus
Wystarczy poczytać Dzienniki Czerniakowa lub Kronikę Ringelbluma to nieuk Kuczyński dowie się, że z budowy murów byli zadowoleni sami Żydzi. Nareszcie będą oddzieleni od tych …nielubianych Polaków.

niestety
Czyżby chciwośc odbierała im rozum, że posługują się aż tak tępą propagandą ..?

głosy z Podlasia
Nie jesteśmy żądni odwetu ani na tutejszych Chachłach ani na Chazarach ale jak będą dalej kłamać o nas to powiemy prawdę o nich. Milczenie to w ich interesie, bo mimo upływu lat pamięć tu przetrwała..

masakra
zakalmana propaganda niewdziecznikow, aby wyssac kase z Polski?!

Anka
Trzeba im podesłać materiały z IPN i książki prof. Ewy Kurek, napisane tylko na podstawie materiałów żydowskich.

masakra
Polakow, Niemcy mordowali, a bogaci zydzi w N.J. odwrocili sie od swoich ziomkow w Polsce!

Komuchy muslimy faszyści won
niemcy odpowiedzialni za wielomilionowe mordy zydów, polaków, rosjan, greków itd chcą umaczać w g..ie kogo się da by się POdzielić odpowiedzialnością. Dlaczego niemcy nie strajkowali w czasie IIWŚ :)?

Noe
W odpowiedzi należy zapytać dlaczego nie protestował rząd izraelski !?

sl_ko
7 zasad Hasbara Handbook http://blogmedia24.pl/node/8387

as
czy u żydkow znowy wybory ?

To przygłupy są.
Babcia mi opowiadała: w 1939 roku Żydzi nie chcieli współpracować z administracją polską, bo wojna była niemiecko-polska, a Niemcy to kulturalny naród i obiecywali im autonomię. Z kominami?

antykolaborant
nawet jeśli te brednie byłyby prawdą, to proszę o podanie przykładu, kiedy społeczność żydowska stanęła z Polakami przeciwko zaborcom czy najeźdźcom

ADa
PIS nie moze odpuscic temat rabunku setki miliardów przy prywatyzacjach w Warszawie i w innych miastach! Nie dac sie wciagnac w temat Holocaustu i handlu z Izraelem!

Yorik
Sikorski powinien bezwzględnie podjąć rozmowy z Hitlerem i Stalinem oraz Tiso w formacie trójstronnym, a potem w trakcie nieoficjalnego spotkania w formacie non-tie poruszyć kwestię muru w getcie

Ha,
To kolejna żydoska prymitywna prowokacja ! Sprawdzcie sobie lepiej , jak obstukał sprawę wielki mufti Jerozolimy, z wujkiem Adolfem, dowiecie się czym był owy „holokaust”, i kto był jego sprawcą .

easdfvghbnjmk
w sumie to prawda cały świat udawał że nic się nie dzieje

Dado
Jak ja „kocham” tych Żydów. Sami sobie na tą moją ” miłość” zasłużyli i codziennie mnie w tej „miłości” swoimi poczynaniami utwierdzają.

sdfgbhnjm
Żydzi doprowadzili do rozbiorów Polski i przyczynili się do zjednoczenia niemiec za polskie pieniądze za co Hitler im podziękował

skw
Polska została napadnięta przez Niemcy, którzy narzucili swoje prawo. Polska walczyła i nie musiała specjalnie protestować przeciwko planom Niemców wobec tych czy innych. nawet wybranych

E.K
A co zrobili nasi najwięksi sojusznicy zza oceanu, nie wpuścili statku Saint Louis z żydami z Niemiec do USA, a wojny z Niemcami jeszcze nie prowadzili.

JagNa
To, podobnie jak wywiad Snepf to „przygotówka” pod ustawę 447 kongresu żydów amerykańskich,

nieważne
Taaa… Dziś rozwalanie muru Getta przez Polaków, lewica tłumaczyłaby jako „akt polskiego antysemityzmu”, gdyż przecież za murem Getta Żydzi mieli oczekiwaną od zawsze autonomię.

Gang Rena
Zapomnieli jak ich przyjaciele pomogli Hitlerowi w likwidowaniu Polski – ci ze wschodu, których tak entuzjastycznie witali w 1939.

demaskator
Moze i Polacy mogli zburzyc mur getta, ale tak sie zlozylo , ze w tym czasie byli akurat rozstrzeliwani w Palmirach . Nastepnym razem obiecujemy poprawe.

nieważne
Mury Getta Żydzi dobrze przyjęli, gdyż od uzyskania przez Polskę niepodległości walczyli o autonomię. Niezbyt chętnie się asymilowali. 80 proc. nie znało języka polskiego. Niemcy wyszli im naprzeciw.

NIE WIECIE ?? A JA WIEM !!!
PO WEJŚCIU ROSJAN DO POLSKI ( 17-09-1940r ) CZY ŻYDZI RATOWALI POLAKÓW PRZED WYWÓZKĄ NA WSCHÓD . ????? TO ŻYDZI ROBILI LISTY POLSKICH RODZIN DO WYWÓŻKI NA SYBIR .!!!!!!

nieważne
Żydzi katolicy znający polski i posiadający polskie nazwiska praktycznie byliby dla Niemców nie do wykrycia, gdyby nie to, że Żydzi z dostarczyli Niemcom listy żydów, którzy przeszli na katolicyzm.

kris74
Proszę się od Polski odstosunkować , bo Polacy płacili życiem za pomoc Żydom.

nohood
autor artykułu jest albo głupi z uwagi na słabą orientację w sytuacji historyczno-prawnej generalnej guberni, albo celowo podtrzymuje kłamstwo o specyfice holokaustu. jeden z wielu żydowskich złodziei

gb
inspirowany przez zydow antypolski hejt caly czas trwa,a p.Lesser,to zadna Niemka,a kolejna zydowka zadaniowana do szkalowania naszego narodu.A chodzi wylacznie o ustawe 447.

Spiritusamovens
Amerykanie tez sie ociagali z pomoca Zydom. Nikt nie wierzyl ze Hitler to wariat.

wstrętne jest to co robią
Niedouczona cyniczna tendencyjna międzynarodówka. Oni nie chcą wiedzieć, bo prawdy i tak nigdy by nie napisali. Prawda nie mieści im się w żadnej rubryce. Po co obciążać móżdżki?

2 thoughts on “938 Potomkowie Chazarów znów oczerniają Polaków i fałszują historię 2 Wojny Światowej

 1. Noel Ignatiev Has Died

  Mmmadness
  Another communist dead. The world gets a little brighter.

  Fridaey13txhOktober
  November 9th, no less!

  The Clowning Has Begun
  Piss be upon him

  Nathan O’Connor
  My he be buried under a road in Siberia.

  Joško Grebenar
  He’s burning in hell so let’s all have a good laugh.

  Polubienie

 2. KOn
  A moze zorganizować spotkanie o Jedwabnym w Muzeum POLIN.. Polska jest właścicielem i sponsorem..

  blumkwist
  Dobrze że wPolityce o tym pisze,bo już się obawiałem że podobnie jak PIS, będzie milczało. Brawo! A to jest rzeczywiście sprawa niezwykłej wagi. Tu chodzi o to czy jesteśmy już mentalnie skolonizowani

  teraz dobrze
  Nie to nie interwencja gminy żydowskiej i kompletna nieodpowiedzialność hierarchów zresztą o wątpliwym pochodzeniu to wina 7 krasnoludków i sierotki Marysi

  Zuzia
  Od 1939 roku żyjemy w obozie koncentracyjnym a Żydzi zawsze się instalowali i instalują na pozycji kapo. Są zdolni do współpracy z diabłem. https://en.wikipedia.org/wiki/Kapo_(concentration_camp)

  https://wpolityce.pl/polityka/474352-dom-pielgrzyma-odwoluje-premiere-powrotu-do-jedwabnego

  Dom Pielgrzyma odwołuje premierę książki „Powrót do Jedwabnego”. Sumliński twierdzi, że na skutek interwencji Gminy Żydowskiej

  opublikowano: godzinę temu


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria/sumlinski.com.pl

  Wojciech Sumliński poinformował, że zostało odwołane spotkanie promocyjnego książki „Powrót do Jedwabnego”, którą napisał wspólnie z Ewą Kurek i Tomaszem Budzyńskim. Spotkanie miało odbyć się 25 listopada w poniedziałek w Domu Pielgrzyma Amicus w Warszawie przy kościele św. Stanisława Kostki. Sumliński twierdzi, że premierę odwołano w wyniku interwencji Gminy Żydowskiej w Kurii Warszawskiej.

  Wciąż nie wierzę, że to się dzieje

  — mówi Wojciech Sumliński na nagraniu opublikowanym na kanale youtube.com Niezależny Lublin.

  Tyle rzeczy człowiek w życiu widział, ale wciąż jest zaskakiwany jak małe dziecko

  — dodaje.

  Od dwóch miesięcy przygotowujemy premierę, bo przygotowania do wydania książki trwają od kilku lat i do filmu. Wszystko mamy uzgodnione, dograne, oparte o umowy, opłacone, nic się nie dzieje, czego byśmy nie dotrzymali żadnego zobowiązania

  — podkreśla.

  W dniu wczorajszym informacja lakoniczna bez żadnego uzasadnienia. Nie podając żadnych przyczyn ani żadnych powodów, że premiera książki „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek, Tomka Budzyńskiego nie odbędzie się bez podania przyczyny

  — wskazuje.

  Gmina Żydowska zainterweniowała w Kurii

  — twierdzi Sumliński.

  Autorzy książki „Powrót do Jedwabnego” nie mają „szczęścia” do sali, w której ma odbyć się jej premiera. Najpierw odmówiło Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie, a teraz Dom Pielgrzyma Amicus w Warszawie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  ems/youtube/Fb W. Sumliński

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.