942 Kasa nie cuchnie, więc aryjscy Chazarzy z ADL tradycyjnie oczerniają Polskę, tym razem za pieniądze od nazistowskiego Volkswagena


Zdjęcie ilustracyjne. Źr. YouTube

https://skribh.wordpress.com/2019/03/07/871-w-poszukiwaniu-definicji-tzw-anty-semityzmu-ktory-jak-tzw-semityzm-czy-rasa-ludzka-przeciez-ofitzjalnie-nie-istnieja/

Kojoto @Kojoto:
Właściwe dla szowinistów żydowskich nazywanie spostrzegawczości antysemityzmem…

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
Przeczytałem te pytania i z duma muszę stwierdzić, że zostałem antysemitą

gutek @gutek:
Dziwny zbieg okoliczności. Tam gdzie mieszkali Żydzi zawsze w progresji geometrycznej płodzili się antysemici.

bob @bob:
Ale to z drugiej strony dobrze że takie wyniki niech wiedzą k … że nie są tu mile widziane

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/badanie-w-ktorym-polska-okazala-sie-najbardziej-antysemickim-krajem-wsparl-niemiecki-koncern/

BADANIE, W KTÓRYM POLSKA OKAZAŁA SIĘ NAJBARDZIEJ ANTYSEMICKIM KRAJEM, WSPARŁ NIEMIECKI KONCERN

22 listopada 2019|4 komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Dziennikarz „Do Rzeczy” i Wirtualnej Polski Marcin Makowski zauważył, że wśród podmiotów, które wsparły sondaż żydowskiej organizacji Liga Przeciw Zniesławieniu nt. antysemityzmu, był niemiecki Volkswagen.

Jak pisaliśmy, sondaż przeprowadzony w 18 państwach na zlecenie Ligi Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League, ADL) wykazał, że co czwarty Europejczyk i co drugi Polak żywi „antysemickie silnie negatywny stosunek wobec Żydów”. Polska okazała się w tym badaniu najbardziej „antysemickim” krajem z 48-procentowym wskaźnikiem „antysemickich uprzedzeń”.

Według portalu tygodnika „Do Rzeczy” metodologia sondażu zleconego przez ADL wzbudziła wiele kontrowersji i wątpliwości wśród polskich komentatorów i dziennikarzy. Jedną z osób, która zabrała głos w sprawie sondażu był dziennikarz Marcin Makowski, który zauważył, że przeprowadzenie badania wsparł Volkswagen.

Nieźle, ADL. Dziękujecie Volkswagenowi za sfinansowanie raportu o „antysemityzmie na świecie”, w którym to Polska jest „najbardziej antysemickim krajem”. Nie Niemcy – gdzie mamy dziesiątki przykładów (włącznie z morderstwami) prawdziwego antysemityzmu i neonazistowskich marszów na ulicach Berlina. Ironia.

– napisał Makowski na Twitterze, zwracają się do ADL po angielsku. Według Dorzeczy.pl dziennikarz odniósł się do niedawnych ataków na synagogi i Żydów w Niemczech.

PRZECZYTAJ: Neonazista sprawcą ataku na synagogę w Halle

Fakt odnotowany przez Makowskiego wywołał ironiczne komentarze innych użytkowników Twittera, m.in. publicysty Rafała A. Ziemkiewicza. „To miał być IG Farben, wynalazca i producent Cyklonu-B… Ale niestety nie istnieje od kilku lat” – napisał redakcyjny kolega Makowskiego.

Badanie ADL polegało na przedstawieniu respondentom 11 zdań, które mieli oni ocenić jako prawdziwe lub fałszywe. W przypadku Polski najwięcej potwierdzeń (74 proc.) zyskało stwierdzenie „Żydzi wciąż mówią za dużo o tym, co ich spotkało podczas Holokaustu”. Pozostałe zdania to „Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela niż Polski” (64 proc.), „Żydzi mają za dużo władzy w świecie biznesu” oraz „na międzynarodowych rynkach finansowych” (po 56 proc), „Żydzi nie dbają o to, co stanie się z kimkolwiek poza nimi samymi” i „Żydzi sądzą, że są lepsi niż inni ludzie” (po 48 proc.), „Ludzie nienawidzą Żydów z powodu tego, jak Żydzi się zachowują” (45 proc.), „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad rządem USA” (41 proc.), „Żydzi mają za duży wpływ na sprawy na świecie” (40 proc.) oraz na „światowe media” (39 proc.). Polacy najrzadziej zgadzali się ze zdaniem „Żydzi są odpowiedzialni za większość wojen na świecie” (21 proc.).

Kresy.pl / twitter.com / global100.adl.org

…..


autor: Fratria; wPolityce.pl; Twitter

Dzieci POlskie !
Najnowszy wymysl propagandy lewacko-niemieckiej: „Niemcy … w czasie wojny byly okupowane przez nazistow !!”

przypominajek
powinien ich jeszcze dofinansować IG Fraben producent cyklonu B

helga
Judewagen das Auto🤣

lolo
To jak im w Polsce tak źle to po co tu się pchają.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/474255-oskarzono-polske-o-antysemityzm-raport-oplacal-volkswagen

ADL oskarża Polskę o antysemityzm! „Raport” sfinansował koncern Volkswagen? Internauci: „Jeszcze brakuje Hugo Bossa”

opublikowano: wczoraj

Według raportu Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL) największymi antysemitami świata są… Polacy. Pojawiły się informacje, z których wynika, że badanie żydowskiej organizacji sfinansował wielki niemiecki koncern motoryzacyjny – Volkswagen.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ciąg dalszy nagonki! ADL: Ukraińcy i Polacy największymi antysemitami. Na celowniku również Węgrzy za uderzanie w… Sorosa

Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) przeprowadziła w osiemnastu krajach ankietę, z której wywodzi, że Polska odnotowała jeden z największych wzrostów antysemityzmu (11 proc.). Organizacji nie podobają się również działania Węgrów zwalczających miliardera żydowskiego pochodzenia George’a Sorosa.

Badanie przeprowadzono na próbie 9 tys. osób, którym zadano jedenaście pytań. Wynika z niego, że około jeden na czterech Europejczyków ma silnie negatywny stosunek do Żydów. O ile w Europie Zachodniej ADL nie dostrzegła znaczącego wzrostu antysemityzmu, to w krajach Europy Środkowej i Wschodniej – dokładnie odwrotnie: stereotypy Żydów kontrolujących biznes i finanse, będących bardziej lojalnymi wobec Izraela niż swojej ojczyzny są zdaniem organizacji nadal żywe.

Z badania wynika również, że na antysemityzm ma wpływ dyskurs polityczny. Jako przykład podaje Polskę, gdzie w ostatnich latach dyskusja na temat restytucji mienia [bezspadkowego – przyp. red.] i prawa odnośnie do Holokaustu wzbudziła mnóstwo kontrowersji, a gdzie prawie połowa respondentów (48 proc.) przedstawiło negatywny wizerunek Żyda, co stanowi wzrost o 5 proc. w stosunku do ostatniego badania. ADL podaje, że prawie trzy czwarte ankietowanych Polaków zgodziło się, że „Żydzi ciągle za dużo mówią o tym, co się im stało w Holokauście”.

Żydzi z Duesseldorfu chcą opuścić Niemcy? Niepokoi ich narastająca wrogość. „Na horyzoncie widać nadciągającą katastrofę”

Niemcy chętnie kupują „pamiątki” po nazistach. Cylinder Adolfa Hitlera sprzedany na aukcji za 50 tys. euro! Żydzi protestują

Publicysta „Wirtualnej Polski” i tygodnika „Do Rzeczy” Marcin Makowski podał informację, że raport żydowskiej organizacji, w którym Polskę oskarżono o największy wzrost antysemityzmu, został sfinansowany przez koncern Volkswagen.

Pojawiło się wiele komentarzy. Sprawa wywoluje oburzenie m.in. ze względu na przeszłość niemieckiego koncernu…

Raport o Polsce jako najbardziej antysemickim kraju świata sponsorował Volkswagen. Gdyby nie Adolf Hitler i jego życzenie by stworzyć „samochód ludowy’, być może ten ważny raport nigdy by nie powstał!

Volkswagen to marka, której stworzenie Ferdinandowi Porsche podsunął osobiście Adolf Hitler. Pod koniec II wś 80% robotników VW stanowili więźniowie obozów.

Swoją drogą to ciekawe, bo Volkswagen jest jedyną marką na świecie, która dosłownie została stworzona osobiście przez Adolfa Hitlera. Także, tego :/

Kto płaci ten zamawia muzykę.

Jeszcze brakuje Hugo Bossa do kompletu.

Danke Volkswagen

CZYTAJ WIĘCEJ: „Wyborcza” będzie zawiedziona. Ambasador Izraela: Twierdzenie, że Polska to kraj antysemicki, to absolutna nieprawda

kpc/Twitter/Times of Israel/wPolityce.pl

Volkswagen i Frau Merkel !
Dlaczego polski rzad nie domaga sie reparacji wojennych? Pieniadze trzeba wyegzekwowac, a szkopskie ryje zamknac na zawsze. Ile krzywd szkopia zrobila tzw. wolnej Polsce?

iMisio
Niemieckie marki są przereklamowane. I generalnie niemieckość zaczyna wręcz mierzić.

https://stop447.info/
„Wychodząc z Muzeum Polin obcokrajowiec ma świadomość, że Polacy to zwierzęcy antysemici!” Zapraszam do obejrzenia krótkiego uświadamiającego materiału

https://stop447.info/
Proszę posłuchać jak Prezydent prosi o wybaczenie w imieniu Prezydenta Polski i Polaków i zaprasza do Polin CZY W TAKIEJ SYTUACJI ODEPRZEMY ZAGROŻENIE 447?

Musimy Przywrócić POLSKIE RZĄDY
Nie ma się co dziwić. Lada dzień będzie sprawozdanie w kongresie USA jak Polska realizuje 447. Posłuchajcie jak Jarosław pracuje na nasze 1 miejsce w rankingu

nemo
Ciekawa sytuacja koncern ktory byl oczkiem w glowie Hitlera pilnie poszukuje antysemitow

k.pitan
Volkswagen – ein Auto, ein Schwindel

Ciekawy
Zydzi nie zakrzyczą zbrodni Bermanów (Borowskich) czy Szechterow (Michnikow) i ich kolesi czy pomiotoow. Takie podrygi. VW ma przeprosić or never again. Korea nas nie napadła. Thx

Mimo to tylko USRAEL nas ocali
Polityka historyczna Rządu skutkuje tym, że to nie Polacy ucierpieli najbardziej w II WŚ. Największą ofiara byli Żydzi a zaraz po nich Niemcy- pierwsza ofiara Nazimu. PLUJĄ NA NAS I CO RZĄD?-i NIC !

Krk
A co robi rząd i Duda żeby Polska nue została okradziona przez Żydów po tej haniebnej nagonce? Nic, a wręcz przeciwnie, Duda bredzi o jud polonii, a JK kombinuje jak po cichu zapłacić 447 …

…..


Zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria

artnemo@artnemo
Protestują bo przegrali aukcję…

Ina
Zeby tylko cylinder.. To juz sie zbliza. Wkrotce beda maszerowac. Oni tak to lubia. tak Oswiecim do Berlina albo Telaviwu. Zrobimy zbiorke, pokryjemy koszty a nawet zalatwimy transport

hetman
powinnismy sprzedac oboz w Oswiecimiu niemcom i go przenies w srodek berlina, i odzyskac w koncu ten kawalek ziemi, no i pozbylibysmy sie tych zydowskich „wycieczek”.

Stanisław
Żydzi protestują. No proszę. Niedługo będą decydować co można sobie kupić, a co nie. Od dawna wiadomo, że odradza się niemiecki faszyzm. Ale według Żydów, to Polacy są „największymi” antysemitami.

Pytam
a co w tym dziwnego ? Przecież dzisiejsze niemcy i ich polityka to prosta kontynuacja i budowa kolejnej żeszy

https://wpolityce.pl/swiat/473973-niemcy-kupuja-pamiatki-cylinder-hitlera-za-50-tys-euro

Niemcy chętnie kupują „pamiątki” po nazistach. Cylinder Adolfa Hitlera sprzedany na aukcji za 50 tys. euro! Żydzi protestują

opublikowano: przedwczoraj

Aukcja, na której w środę w Monachium licytowano m.in. cylinder Adolfa Hitlera i sukienkę Evy Braun, cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem kupujących – poinformował organizator. Licytacja trwała ponad cztery godziny dłużej niż planowano.

Bernhard Pacher, szef domu aukcyjnego Hermann Historica, nie krył satysfakcji, kiedy o godz. 22.15 w środę zakończyła się aukcja, na której wystawiono 842 przedmioty z czasów narodowego socjalizmu. Udało się bowiem sprzedać około 80 proc. przedmiotów, a zazwyczaj odsetek ten waha się między 40 a 55 proc.

Cylinder Fuehrera, którego cena wywoławcza wynosiła 12,5 tys. euro, został sprzedany za 50 tys. euro. Z kolei czarna sukienka koktajlowa Evy Braun znalazła nabywcę za 4,6 tys. euro, czyli ponad dwa razy więcej, niż wynosiła cena początkowa.

Licytacja wybudziła kontrowersje. Rabin Menachem Margolin, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydowskiego (EJA) z siedzibą w Brukseli, uważa, że takie aukcje nie powinny mieć miejsca. Apelował on o wycofanie „pamiątek” z licytacji.

Nie dlatego, że to miałoby być nielegalne, ale żeby jasno pokazać, że pewnymi rzeczami nie powinno się handlować, zwłaszcza gdy są one – w przenośni – splamione krwią

— przekonywał.

Szef domu aukcyjnego broni jednak licytacji.

Tak, Hitler się sprzedaje. Ale przede wszystkim mamy klientów, którzy na poważnie się nim zajmują

— mówił. Zapewniał też, że wszyscy kupujący są dokładnie sprawdzani.

Nie chcemy wśród nich nazistów

— podkreślił.

Według informacji Pachera większość klientów to muzea czy instytucje państwowe oraz prywatni kolekcjonerzy, dla których wystawione przedmioty mają wartość historyczną, a nie sentymentalną. Przyznał jednocześnie, że towarzysząca licytacji atmosfera skandalu napędziła zainteresowanie, np. przez internet wystawione przedmioty licytowało ponad 500 osób – pięciokrotnie więcej niż zazwyczaj.

kb/PAP

4 thoughts on “942 Kasa nie cuchnie, więc aryjscy Chazarzy z ADL tradycyjnie oczerniają Polskę, tym razem za pieniądze od nazistowskiego Volkswagena

 1. Żydzi ogłosili Polskę najbardziej antysemickim krajem świata! Przegląd Mediów

  Na Sa
  Hurra!👌 A teraz wypier. Z Polski!!!🇵🇱

  Jacek G.
  Więc proszę wypierdalać z Polski do innych bardziej przyjaznych krajów.

  Buch Mann
  A co mnie to obchodzi kogo oni lubią a kogo nie. Kim oni są żebyśmy się tym przejmowali😄😄😄

  Adam Myszor
  Co mnie obchodzi jakiś żyd, niech siedzi u siebie na pustyni i wyje do Jechwe, jak mu Arab pozwoli.

  Michal Borowski
  Widać z tego, że Polska to najmadrzejszy naród na swiecie🤣

  Dominic Niziol
  No to ciekawe bo jeszcze tydzień temu ambasador kraju położonego w Palestynie, dla niektórych Izrael, powiedział że Polska nie jest krajem antysemickim, ale jak już jesteśmy na pierwszym miejscu to jak podobno rasowy antysemita 😅😂 Je*ać Izraelitow.

  jozef gibczynskiFRYTKA
  Getto Izrael to kwintesencja współczesnego nazizmu.

  Wes
  No to spoko, można teraz spokojnie zacząć ekshumacje w Jedwabnym.

  K W900L
  Wes W Radziłowie , Goniądzu, Wąsoszu , Zambrowie, Szczuczynie , i kilkunastu okolicznych miejscowościach , także. Polscy sąsiedzi, wymordowali ponad 2.5 tysiąca… eskimosów.W Bzurach , 20 eskimosek , zgwałcili i zatłukli , okutymi pałkami. Nagie ciała , zakopali w dwóch dołach. Ale to , niewygodny temat. A mieszkańcy , tych miejscowości , cierpią na całkowitą amnezję.

  Julia Kedziora
  @K W900L A Ty tam byles,widziales i masz na to dowody?! Moze ci ludzie przeczytali rekopis „45zasad zniewolenia narodu polskiego” i zrobili to w samoobronie? Do Bermana nie mieli pewnie dostepu.

  Barbara Matuszewska
  @K W900L Nie trolluj,bo sporo tu klamstw. Trochę obiektywizmu.Poczytaj też o Koniuchach ,,Nalibokach i wyznań żydów,ktorzy przed śmiercią opowiadali, jak to kiedyś w Katyniu strzelali w głowy Polaczkow. Poczytaj trochę żydowskich ,nie polskich tekstów jaki zydzi żydom zgotowali los.

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/474326-my-czarny-lud-europy-ze-tez-przyszlo-niemcom-sasiadowac

  MOLAS
  WSZYSTKIE państwa zach. Europy KOLABOROWAŁY z Hitlerem i zabijały żydów (wywózki do gazu) Nie widzę żadnego problemu antysemickiego w Polsce. Żydzi dostali swoje państwo i proszę tam się osiedlić!

  Polak
  Chyba pan Piotr zaczyna rozumieć, że z takim rządem to my nic nie zrobimy.

  Zamoyski
  Przyznac Niemcom trzeba jedno – faszystkowska propaganda w narodzie nie ginie!! Zighhajle znowu sie zrobily bezczelne. Zydzi sami sobie winni skoro zdjeli za kasiorke z Niemcow odium.

  Polubienie

 3. Pentody
  Jeszcze trochę, a nie zostanie żaden ślad po mrocznej przeszłości. W Niemczech likwiduje się obozy koncentracyjne, a tu pozostałości po nazistowskiej przeszłości. A potem – to przecież nie my…

  https://wpolityce.pl/swiat/473799-dom-w-ktorym-urodzil-sie-hitler-bedzie-posterunkiem-policji

  Dom, w którym urodził się Hitler będzie posterunkiem policji. Ma to zapobiec pielgrzymkom neonazistów

  opublikowano: 20 listopada


  Dom Adolfa Hitlera w Braunau am Inn / autor: Screen/You Tube/Euronews

  W domu, w którym urodził się Adolf Hitler będzie się mieścił posterunek policji – poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Peschorn. Ma to zapobiec przekształceniu budynku w cel pielgrzymek neonazistów.

  Niedawno władze austriackie dokonały przymusowego wykupu domu rodzinnego Hitlera w niewielkiej miejscowości Braunau am Inn, w pobliżu granicy z Niemcami. Zaproszono architektów ze wszystkich krajów UE, aby przygotowali i przedstawili plany przebudowy budynku.

  Wyboru zwycięskiego projektu dokona w pierwszej połowie przyszłego roku jury złożone z ekspertów i osobistości publicznych.

  Wykorzystywanie domu przez policję powinno wysłać jasny sygnał, że ten budynek nigdy nie będzie już przywoływał wspomnień narodowego socjalizmu

  — głosi opublikowane oświadczenie ministra.

  Hitler urodził się w Braunau w roku 1889. Austria, która została anektowana przez hitlerowskie Niemcy w 1938 r., przez dziesięciolecia utrzymywała, że była pierwszą ofiarą nazistów.

  W ostatnich latach jednak władze austriackie przyznały, że Austriacy również uczestniczyli w zbrodniach hitlerowskich oraz, że w kraju nie było właściwie większego oporu przeciwko rządom Hitlera.

  aw/PAP

  Polubienie

 4. https://wgospodarce.pl/informacje/71651-zydzi-dostali-cylinder-hitlera

  normal
  Opinia amerykanina: Żydzi w USA postawili by pomnik Hitlerowi ale się jeszcze troszkę wstydzą. Myślę, gdy już ograbią Polskę to to zrobią.

  Polak
  A ja myślałem, że przyjedzie w nim sama Merkelowa na wizytację do Auschwitz.

  nohood
  za ile pójdzie amerykański paszport trockiego splamiony krwią rosjan? a czapka przywódcy tatarów krymskich, wysiedlonych dla posadowienia pierwszych kibuców na krymie?


  Cylinder Hitlera / autor: twitter.com/En24Newsy

  https://wgospodarce.pl/informacje/71651-zydzi-dostali-cylinder-hitlera

  Żydzi dostali cylinder Hitlera

  26 listopada 2019

  Libański filantrop i biznesmen Abdallah Chatila, który nabył na aukcji w Monachium cylinder Adolfa Hitlera, przekazał go izraelskiej fundacji Keren Hayesod; w poniedziałkowym wywiadzie dla Deutsche Welle powiedział, że nie chciał, aby dostał się ręce neonazistów.

  Jest dla mnie niezmiernie ważne, aby nie pozwolić na to, by takie rzeczy trafiły do niewłaściwych rąk – dodał Chatil, który mieszka w Szwajcarii.

  Chatil za 130 tys. euro kupił również na tej samej aukcji, która odbyła się w środę, należące niegdyś do Hermanna Goeringa wydanie „Mein Kampf”. Cena wywoławcza cylindra Hitlera wynosiła 12,5 tys. euro; Chatil kupił go za 50 tys. euro. Wszystkie obiekty, które nabył w Monachium szwajcarski biznesmen zostały już przekazane fundacji Keren Hayesod, która wspiera programy społeczne w Izraelu i zbiera na nie fundusze.

  Rabin Menachem Margolin, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydowskiego (EJA) z siedzibą w Brukseli nazwał decyzję Chatila wzruszającym gestem. „W cynicznym świecie, jest to prawdziwy akt uprzejmości, szczodrości i solidarności” – napisał w komunikacie Margolin.

  Sprzedaż nazistowskich memorabiliów zorganizował dom aukcyjny Hermann Historica; wystawiono 842 przedmioty, sprzedano około 80 proc. obiektów. Licytacja wybudziła wiele kontrowersji.

  Margolin ocenił, że takie aukcje nie powinny mieć miejsca. Apelował o wycofanie obiektów z licytacji. „Nie dlatego, że to miałoby być nielegalne, ale żeby jasno pokazać, że pewnymi rzeczami nie powinno się handlować, zwłaszcza gdy są one – w przenośni – splamione krwią” – przekonywał.

  Według domu aukcyjnego większość klientów takich aukcji to muzea czy instytucje państwowe oraz prywatni kolekcjonerzy, dla których wystawione przedmioty mają wartość historyczną, a nie sentymentalną. Towarzysząca licytacji nazistowskich memorabiliów atmosfera skandalu napędziła zainteresowanie, np. przez internet wystawione przedmioty licytowało ponad 500 osób – pięciokrotnie więcej niż zazwyczaj.

  Czytaj też: Kontrowersyjna aukcja pamiątek po Hitlerze
  https://wgospodarce.pl/informacje/71358-kontrowersyjna-aukcja-pamiatek-po-hitlerze

  PAP, KG

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.