945 Gross bezkarny! Nie odpowie za stwierdzenie, że Polacy „podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”. Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo, a pomógł Piotr Gontarczyk!


autor: Fratria


https://skribh.wordpress.com/?s=gross&submit=Szukaj

https://skribh.wordpress.com/2019/11/25/943-powrot-do-jedwabnego-wojciech-sumlinski-ewa-kurek-tomasz-budzynski-kosciol-katolicki-i-gmina-chazarska-w-warszawie-blokuja-premiere-ksiazki-o-tej-niemieckiej-zbrodni/


buraczek
być może Gross ma rację, ale to może też oznaczać, że w armii niemieckiej służyło więcej żydów niż myśleliśmy

2e
Czyli spokojnie można pisać i mówić, że najwięcej Żydów zabili ich pobratymcy, też Żydzi? Luuuuuz:)))

mobbing
a kto więcej zabił żydów żydzi czy Niemcy?

Syrena@Syrena
Skandal. Teraz ta opinia pojdzie w swiat i bedzie cytowana jako fakt i wykorzystywna przeciwko Polsce w kazdej debacie na temat Holocaustu. Ale ze to Gontarczyk sie do tego przyczynil to zaiste smutne.

mix
Gontarczyk od kiedy to niewinny musi udowadniać swoją niewinność ?

werte
Pomyłka prokuratora. On nie ma weryfikować prawdy historycznej tylko stwierdzić że skoro nie ma twardych dowodów to taka teza jest pomówieniem. Proces należy wznowić.

MateuszMateusz@MateuszMateusz
Gontarczyk napisał w swojej opinii, że zdanie Grossa nosi znamiona debaty naukowej, to jest to oczywista nieprawda. Gross wymyśla bajki (i robi Polakom czarny P.R.) nie mające nic wspólnego z nauką. Nie potrafi udowodnić, ilu Polacy zabili Niemców. Nie potrafi udowodnić, ilu Żydów zabili Polacy. Ale wyciąga wnioski, nie mając żadnych do tego podstaw. Niedługo w szkołach niemieckich, amerykańskich, żydowskich i innych będą nauczać, że właściwie podczas II wojny światowej Polacy bardziej wrogo odnosili się do Żydów, niż do Niemców : zabili ich więcej. Przyznają to sami polscy historycy, skoro nie są za wszczęciem śledztwa za znieważenie narodu polskiego. I w ten sposób pokazaliśmy całemu światu, że nie potrafimy się w żaden sposób obronić przed kłamstwami. Skutki działania p. Gontarczyka będą znacznie poważniejsze i być może ciągnąć będą się przez lata.

dominik@dominik
NIe ma takiej mozliwosci bym zaglosowal na PiS i p. Andrzeja Dude. Organizacje te nie maja szacunku dla milionow zabitych, zamordowanych Polakow. Glosujac na PiS i p. Andrzej Dude glosujemy by Warszawska Gmina Zydowska rzadzilal Polska.

cez
P I S -ie dlaczego finansujesz antypolaków :Grossa, Grabowskiego, Engelking i innych gadów. Czy już mieszkamy w P O L I N .

oiuyhg
Stępień zadowolony z PIS prokuratury, teraz świat będzie powielał, skoro nie ukarany to musi być prawda, I taki człowiek był prezesem TK.?

iuhg
Nigdy tej obelgi PIS nie wybaczę, za tą gębę roześmianą obok Grosa, ten były sędzia śmieje się nam w twarz, To nie jest Polska niepodległa, jak można pozwolić na bezkarność, a antysemityzm karalny.

marian..
iuhg… Przecie to magister Stępień do 2017 szef instytutu TW Bolka a to zobowiązuje i zostaw PiS w spokoju bo ten śmieszek przy Grosie śmierdzi PO..

Kosynier23@Kosynier23wczoraj
Wczoraj w Warszawie odbyło się spotkanie w związku z premierą książki autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, dr Ewy Kurek i Tomasza Budzyskiego „Powrót do Jedwabnem”, gdzie demaskują kłamstwa i manipulacje Jana Tomasza Grossa. Pomimo interwencji Gminy Żydowskiej, która czterokrotnie zablokowała spotkanie wymuszając wypowiedzenie umowy wynajmu miejsca na premierę tejże książki, spotkanie się w końcu odbyło.

Pytanie do redakcji wPolityce.pl: Dlaczego nie ma o tym ani jednego słowa? Czy książka, której celem jest rozprawienie się z kłamstwami i manipulacjami różnych środowisk, zwłaszcza żydowskich w sprawie Jedwabnego nie jest dla Was świetnym narzędziem do walki z tego typu narracją? Atakujecie Grossa, atakujecie lewactwo, ale gdy dostajecie mocne argumenty od ludzi, którzy wydają się być po tej samie stronie, zupełnie je lekceważycie. Gdzie tu logika?

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/474729-gross-nadal-bezkarny-sledztwo-ws-slow-o-polakach-umorzone

Gross bezkarny! Śledztwo umorzone. Nie odpowie za stwierdzenie, że Polacy „podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Jan T. Gross nie znieważył narodu polskiego wyrażając opinię, że Polacy będąc „słusznie dumni z oporu swojego społeczeństwa wobec nazistów”, „podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – uznała katowicka prokuratura i umorzyła postępowanie w tej sprawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ciąg dalszy nagonki! ADL: Ukraińcy i Polacy największymi antysemitami. Na celowniku również Węgrzy za uderzanie w… Sorosa

ADL oskarża Polskę o antysemityzm! „Raport” sfinansował koncern Volkswagen? Internauci: „Jeszcze brakuje Hugo Bossa”

Informacje o umorzeniu tego postępowania, toczącego się od 2015 r., przekazała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Jak podała, w toku śledztwa zgromadzono szereg ekspertyz i informacji z Głównej i Oddziałowych Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także opinie biegłych.

Wynika z nich, że nie ma jednoznacznych i przekonywujących danych dotyczących liczby osób narodowości niemieckiej i żydowskiej, które poniosły śmierć wskutek działań Polaków podczas II wojny światowej. Kwestia oszacowania liczby ofiar pozostaje wciąż w sferze badań historyków i do dziś rodzi wiele kontrowersji i polemik o charakterze naukowym

— wskazała prok. Zawada-Dybek.

Powołany przez prokuraturę biegły historyk, dr Piotr Gontarczyk, wskazał w wydanej ekspertyzie, że nie istnieją wiarygodne badania naukowe, które potwierdzałyby, iż Polacy zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców. Według dr. Gontarczyka nie ma jednocześnie możliwości jednoznacznego wykazania, że taka opinia jest nieprawdziwa, a ”świat nauki oraz polska i międzynarodowa opinia publiczna w oczywisty sposób uzna ją za mieszczącą się w granicach debaty naukowej”. Zadaniem prokuratury nie jest natomiast rozstrzyganie sporów o charakterze historycznym

— głosi komunikat prokuratury.

CZYTAJ TAKŻE: Izraelski dziennikarz zarzuca Polakom udział w eksterminacji Żydów. Ambasadorzy i szef Amerykańskiego Kongresu Żydów reagują

kb/PAP

reszxtr 89.64.4.*3 godziny temu
Tu trzeba powiedzieć że rząd PIS nie reprezentuje spraw Polskich, tylko żydowskie, nie odrzucił żadnej obelgi wobec Polaków, oni boją się na ripostę, to samo PAD, Komu wy służycie za nasze pieniądze.

zgłoś nadużycie1 forumowicz uznał ten post za wartościowyesztyl 89.64.4.*3 godziny temu
To jest skandal, Czy prokuratura siedzi w kieszeni żydów??? Jeśli nie będzie odwołania to Ziobro ma u mnie minus, Za kukłę żyda do więzienia, a Polaków bezkarnie można oczerniać?? HAŃBA.

zgłoś nadużycie1 forumowicz uznał ten post za wartościowyAndy 188.147.45.*3 godziny temu
Najpodlejsza opinia o Polakach, jaką kiedykolwiek słyszałem pozostała bezkarna, więc będzie powielana ! Znamienne jest, kto się z takim wrogiem Polski jak Gross zadaje – mały przykład na zdjęciu..

Ha,
I tym to właśnie sposobem prokuratura legitymizuje bezczelne kłamstwa Grossa !

Do Rzadu/PiS/ZP i Prezydenta
PRZEGRYWACIE Z GROSSEM I JEMU PODOBNYMI!A wlasciwie to my ,my wszyscy Polacy,przegrywamy!MAM DOSC SZKALOWANIA NAS!Zachowujecie sie jak bezradne dzieci a to bedzie mialo konsekwencje bo MY TO WIDZIMY!

za kłamstwo został profesorem
Jest nowa książka o Jedwabnem autorstwa Sumlińskiego, dr Kurek i Budzyńskiego. Kłamstwa Grossa rozbite w pył Tak jak w pył się obrócił autorytet i powaga uniwersytetu Princeton.

zenek2
Brawo, brawo…nareszcie, już mamy Polin.

wuka54@wuka54
Jeżeli jesteśmy bezsilni wobec takich indywiduów jak Gross , Stefan Michnik czy ( zmarła już ) Helena Wolińska , to uważam że absolutnie WSZYSTKIE metody są dozwolone dla ich zneutralizowania . Mamy przykłady jak Mosad radził sobie z bezkarnymi zbrodniarzami i jak postępują w dalszym ciągu spadkobiercy wujka Stalina z ludźmi , którzy ( w ich mniemaniu ) szkodzą ojczyźnie .

Ojciec opowiadał.
Żydzi byli profesjonalną techniczną obsługą Niemieckich Obozów likwidacji podludzi. Polacy się nienadawali.

Q
Pewnie interweniowała Gmina Żydowska

pszem
Według grossa wynika żydzi wydali na śmierć więcej Polaków niż sami niemcy

kinoman
„Adwokat Najsztuba” , „Sędzia Zdeb” – nowe filmy Sekielski chyba?

srthjdfgh
jabani szmaciarze

edol
sędziowie ze Stalinogrodu..

atos@atos
Brzydzi to naród wybrany w sądownictwie ale nie w sprawiedliwości. Mogą pieprzyć jak niepełnosprawni i nie wolno wątpić.

zuzia@zuzia
Skoro nie ma takich danych jak liczba ofiar to na jakiej podstawie Gros opiera swoje oszczercze twierdzenia. Znowu prokuratura się nie popisała. To już u nich normalka. Prokuratura tez do weryfikacji

Jaju
A co robi ta rozdarta gęba obok tego żydka .

MOLAS
prawda jest taka: żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców, kto zaprzeczy? żydzi nie pomagali Polakom podczas holokaustu Polaków od 1939 roku i bezczelnie twierdzą, że Polacy ZA MAŁO pomagali żydom

…..


Jan Tomasz Gross. Fot. ieshua.org

lp @lp:
Deep state czuwa i nie pozwoli swoich karać, choćby byli winni. Najsztub też niewinny…

gutek @gutek:
Z Żydami trzeba postępować symetrycznie, żadne inne strategie nie działają. A że „polskie” „elity” to hołota i hochsztaplery to pretensje należy kierować nie do Żydów tylko do swojej lokalnej swołoczy

RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
GROSS KŁAMIE JAK ZWYKLE A GONTARCZYK Z NIEWIADOMO JAKICH POWODÓ PRZYKŁADA DO TEGO RĘKE .GROS ZAPOMINA O NIEMCACH ZABITYCH Z RAK POLSKICH PARTYZANTÓW, ORAZ OKRESU TZW WYZWOLENIA PRZEZ ARMIE CZERWONĄ I ALIANTÓW GDZIE WALCZYLI POLSCY ZOŁNIERZE. NIE KTO INNY JAK POLSCY ŻOŁNIERZE ZABIJALI NIEMIECKICH ZBRODNIARZY W MUNDURACH . TEJ LICZBY NIE WZIĄŁ POD UWAGE GONTARCZYK ZWANY ETATOWYM HISTORYKIEM NA USŁUGACH.

Prokuratura: Gross nie znieważał pisząc, że „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”

PROKURATURA: GROSS NIE ZNIEWAŻAŁ PISZĄC, ŻE „POLACY ZABILI WIĘCEJ ŻYDÓW NIŻ NIEMCÓW”

26 listopada 2019|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie uznała za znieważenie narodu polskiego słów socjologa Jana Tomasza Grossa o tym, jakoby w czasie II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek, umorzono śledztwo prowadzone w tej sprawie od 2015 roku.

Śledczy zgromadzili szereg ekspertyz i informacji z Głównej i Oddziałowych Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a także opinie biegłych. Jak podaje PAP, autorem jednej z nich był dr Piotr Gontarczyk, który wskazał, że nie ma wiarygodnych badań naukowych, które potwierdzałyby opinię wyrażoną przez Grossa. Z drugiej strony, według Gontarczyka nie da się jednoznacznie wykazać, że Gross nie miał racji. Ekspert prokuratury zaznaczył przy tym, że „świat nauki oraz polska i międzynarodowa opinia publiczna w oczywisty sposób” uzna opinię Grossa „za mieszczącą się w granicach debaty naukowej”.

„Kwestia oszacowania liczby ofiar [żydowskich i niemieckich – red.] pozostaje wciąż w sferze badań historyków i do dziś rodzi wiele kontrowersji i polemik o charakterze naukowym” – mówiła rzeczniczka prokuratury. Śledczy jako okoliczność przemawiającą na korzyść Grossa odnotowali też jego słowa o największej liczbie Polaków – Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

W obliczu zgromadzonego materiału Prokuratura Okręgowa w Katowicach uznała, że Gross nie miał zamiaru znieważenia narodu polskiego, a jej zadaniem nie jest rozstrzyganie sporów o charakterze historycznym i umorzyła śledztwo.

Przypomnijmy, że w 2015 roku J.T. Gross na łamach „Die Welt” zaatakował kraje Europy Środkowej, w tym Polskę, za postawę wobec kryzysu imigracyjnego. Jak stwierdził, „ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich”. W artykule tym Gross napisał, że w czasie II wojny światowej Polacy zabili 10 razy więcej Żydów niż Niemców, zaś ich nienawiść do „uchodźców” wynika z nieprzepracowania Holokaustu. Swoje tezy socjolog powtarzał potem wielokrotnie. Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożyła Reduta Dobrego Imienia.

Zdaniem Grossa z rąk Polaków poniosło śmierć co najmniej 200 tys. Żydów, zaś liczba zabitych przez Polaków Niemców jest według niego 10 razy mniejsza i wynosi około 20 tys. (17 tys. podczas walk w 1939 roku i około 2-3 tys. podczas Powstania Warszawskiego). Jak pisaliśmy, kłamstwo o liczbie 200 tys. Żydów rzekomo zabitych przez Polaków  zdemaskował ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch, z zawodu specjalista od badań ilościowych. Według Kumocha owa liczba (którą nazywa „liczbą Grabowskiego”) powstała w wyniku nieuprawnionego powoływania się przez prof. Jana Grabowskiego na badania Szymona Datnera. Kumoch odkrył, że Datner pisał o liczbie 200-250 tys. Żydów, którzy uciekli z gett, lecz nie twierdził, że zostali oni zabici przez Polaków. Co więcej, według Datnera połowa z tych Żydów ocalała dzięki polskiej pomocy.

Kresy.pl / PAP

18 thoughts on “945 Gross bezkarny! Nie odpowie za stwierdzenie, że Polacy „podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”. Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo, a pomógł Piotr Gontarczyk!

 1. GROSS może BEZKARNIE OCZERNIAĆ Polaków. Jest orzeczenie polskiego sądu

  Streamed live 3 hours ago
  Media Narodowe

  artur rycharski
  Czyli my możemy mówić że Żydzi zabili więcej Żydów niż Niemcy?

  Mar Lee
  Co się stało z komentarzami??? Już ktoś położył brudna łapę bo prawda boli. Kasujcie ile chcecie prawda sama się obroni

  Polubienie

 2. PILNE! Gross nie będzie ukarany za swoje obrzydliwe słowa o Polakach! Sklepowicz i Rola o III RP!

  Streamed live 86 minutes ago
  wRealu24

  Polubienie

 3. https://ksiazki.wp.pl/jan-tomasz-gross-w-polskim-spoleczenstwie-norma-jest-niewiedza-na-temat-zaglady-2-6294483745716353a

  Źródło: Agencja Gazeta / Z lewej Adam Michnik, drugi od prawej Jan Tomasz Gross

  12-09-2018 (11:00)

  Jan Tomasz Gross: W polskim społeczeństwie normą jest niewiedza na temat Zagłady

  Polak, Żyd, badacz zbrodni Polaków na Żydach w trakcie Holokaustu. Prowokator stawiający ostre tezy, krytykowany nawet przez przyjaciół. Aleksandra Pawlicka zrobiła wywiad-rzekę z Janem Tomaszem Grossem. Człowiekiem, bez którego Polacy nadal by myśleli, że byli w II wojnie tylko ofiarami, a nie także oprawcami.

  „POLAKOŻERCA BEZ MEDALU” – fragment książki „…bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek” – wywiadu-rzeki Aleksandry Pawlickiej z Janem Tomaszem Grossem (wyd. WAB). (…)

  Jan Tomasz Gross. Socjolog i historyk urodzony w polsko-żydowskiej rodzinie. W 1968 r. wziął udział w protestach studenckich, za co trafił do więzienia na pięć miesięcy. Rok później wraz z rodzicami wyemigrował do USA, gdzie kontynuował karierę naukową. W 1975 r. obronił doktorat na Uniwersytecie Yale, a kilkanaście lat później został mianowany profesorem Wydziału Historii Uniwersytetu Princeton. W latach 90. Gross został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Specjalizuje się w historii XX wieku i historii Zagłady. Głoszone przez niego tezy spotykają się z dezaprobatą innych historyków i wywołują publiczne polemiki. Autor książki „Sąsiedzi” o mordzie w Jedwabnem, a także książki pt. “Strach”, która dotyczy problemu pogromu kieleckiego, krakowskiego i rzeszowskiego. Głoszone przez Grossa tezy o tym, że w trakcie II wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów, niż Niemców, budzą ostre kontrowersje w środowisku naukowym.

  Aleksandra Pawlicka. Dziennikarka Newsweeka, wcześniej pracowała we Wprost, Przekroju, polskiej sekcji BBC. Prywatnie podróżniczka. Napisała książki „Światoholicy” – o swoich podróżach do 60 krajów ze zdjęciami męża Jacka Pawlickiego, szefa działu zagranicznego „Newsweeka”, wywiad- rzekę z prof. Magdaleną Środą „Ta straszna Środa”, książkę o I Kongresie Kobiet „Czas na kobiety”, sagę rodzinną Jerzego Stuhra „Historie rodzinne” oraz wywiad-rzekę z Janem Tomaszem Grossem p.t. „…bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek” (Wyd. W.A.B.)

  Ssorgo
  Jeśli można powiedzieć, ze Polacy byli w czasie II wojny św. oprawcami – to można to powiedzieć również o Żydach. Oni swoich też wydawali i prowadzili na śmierć.

  NIgdy więcej Platformy Obywatelskie
  Nie można. Polacy byli ofiarami. I nie kolaborowali jak reszta.

  !!!!
  W POLSCE nie istniejesz jako człowiek!!!

  Dundee
  Wielka szkoda ze nie przetlumaczono jeszcze wszystkich kronik Ringelbluma z jezyka jydisz na polski i angielski. Wtedy moze Gross zmienilby zdanie.

  Grabarzwczoraj
  groSS dla kasy będzie kłamał do końca zaprzańcowego życia !

  przyjrzyjmy się obu stronom medalu
  Słuszna uwaga. Do Rinegelbluma dorzuciłbym jeszcze do kompletu poezję Juliana Tuwima i Icchaka Kacenelsona „O bólu mój”. W kontekście co pisali Żydzi o Żydach.

  Polubienie

 4. Grzegorz Braun demaskuje układ podkarpacki na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego

  Nov 27, 2019
  Grzegorz Braun

  Kojak
  Wspaniałe to chwile kiedy nasz Mistrz mowy polskiej karci z ambony cwaniaczków. Piękny to wreszcie renesans racji stanu w polskiej polityce. Braun na prezydenta!

  Rolnik Sam w Dolinie
  Mistrz. Chciałbym zobaczyć miny widowni…

  Lord Michael
  Dumnie, godnie, mądrze i z klasą. Jest jeszcze nadzieja dla Polski.

  Jolanta Szymanska
  Pięknie mówi, wypowiada się Posel Braun. Język Polski to przepiękny język polski.

  Polubienie

 5. TVP vs. wRealu24! Kto zajmuje się ważnymi sprawami dla Polski i Polaków a kto milczy?

  Premiered 3 hours ago
  wRealu24

  Thomson
  Dobra zmiana 😀

  Jan M
  Wszystkie media glowne lacznie z TVP są w rekach hazarskich zydokomuny i taki mamy przekaz medialny.

  Łukasz Adamski
  Panie Marcinie dziwna sytuacja kasy za reklamy nie dostajecie a na niektórych waszych programach reklamy się wyświetlają i są … Może warto to sprawdzić i zapytać państwa z YT co jest grane

  Polubienie

 6. PILNE! Braun, Winnicki i Dziambor OSTRO o antypolskiej propagandzie! || NCzasTV

  Nov 28, 2019
  NCzasTV

  Jan Lateran
  Nie było by tego rządu, gdyby Polacy podczas wojny nie uratowali ich przodków.

  Jan M
  Hazarstwo w Polsce jest bezkarne przyklad Grosa i Engelling za szkalowanie Polski dostają jeszcze nagrody od polskich rzadow.

  teresa pirog
  gdzie jest PREZYDENT,PREMIER? ON TYLKO DZIEKUJE,ZA TO<ZE RELIGIA MOJZESZOWA WROCILA DO POLSKI//SKANDAL!!!CZY TO PREZYDENT POLSKI??????LUDZIE WYBIERAJCIE PREZYDENTOA POLAKA DLA POLSKI!!!

  PolishPolackski
  Czy pp. Gliński, Czaputowicz, Gowin i Duda już wylizali odbyty Żydom z przeprosinami za wybudowanie polskich obozów zagłady, czy dopiero te odbyty będą lizać?

  beholder2012
  "To kolejna seria złych zdarzeń w relacjach polsko-izraelskich…" – ja mam takie pytanie: a PO CO mamy dalej utrzymywać jakiekolwiek w ogóle "relacje" z Izraelem? Co MY z tego mamy – oprócz nieustających przykrości, wydatków i upokorzeń?

  Zdzisiek Lodzinski
  Absolutnie się zgadzam! Każda osoba z Izaela, która obraża Polskę automatycznie powinna być Persona non grata!

  Jolanta Nawrocka
  Co robi reszta Posłów Rzeczypospolitej? ? Powinni stać murem za Polakami i Konfederatami. ( nie) rząd lekceważy Naród — OSTRZEGAMY !!!!!! Żeby ( nie) rząd się nie przeliczył. TRYBUNAŁ STANU CZEKA NA ZDRAJCÓW POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Sten Rolinski
  Zapomnieli o Sommer-ze i Pinski-m !

  Andrzej U.
  Kaczyński ma swój plan tarczę chroniącą Dudę podczas Wyborów czyli Kidawa Błońska jest tylko po to aby chronić Dude przed dyskusja z innymi kandydatami..taki koszerny szwindel małego cwaniaczka mieniącego się super politykiem .Szkoda ,ze w Konfederacji nie rozumieją aspektu socjologicznego Polskiego społeczeństwa uzależnionego od kościoła – pis to zrozumiał dlatego Adrianek łapał hostie w locie celowo wypuszczona i tym podobne koszerne triki – Dlatego Konfederacja jeśli ma interes Polski za priorytet musi wystawić Brauna inni się nie liczą bo tylko Braun odbierze Dudzie głosy i nie ma tu znaczenia czy ktoś go popiera czy nie …cel jest taki – zniszczyć POLIN zanim się całkowicie wykluje ! a tacy kandydaci jak Braun czy Potocki powinni tylko dyskutować w Wyborach z Duda i obnażać jego Zdradę ..żadnych ataków kandydatów na siebie ..tylko DUDA …Net Hercules contra plures

  Roma Rogala
  Ma Pan racje,ale jak zmienić myślenie Polaków!?

  Polubienie

 7. Pamięć o Wołyniu niewygodna? Prokuratura ucisza działaczy kresowych

  Streamed live 89 minutes ago
  Media Narodowe

  alina tores
  Kasiu ! trzymaj się, jesteśmy z Tobą . Wieczna pamięć ofiarom ukrainskiego ludobójstwa . Wołyń Pamietamy

  Jan Jarczyński
  A GOVIN CHCE U NAS JEGO UKRAINSIKICH ELIT. GOVIN NIECH JEDZIE DO KIJOWA DUDA ROWNIEZ

  Mane Tekel Fares
  Żyjemy w kraju, w którym rządowy minister stwierdza, że powinniśmy zacząć ściągać do Polski przyszłe elity w postaci ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców. Panie Gowin, my też mamy swoje elity, tyle że za granicą. Może czas zacząć sprowadzać je do Ojczyzny? Myślę, że przysłużą się krajowi znacznie lepiej niż polskojęzyczny rząd.

  Polubienie

 8. lejba
  on może tak postępować bo on jest narodu najsztuba,morela,szechtera,urbana itd.oni z nami Polakami walczą,obrażają ,poniżają nas ,a my nie możemy nic ???

  szefuńcio
  Ziobro ! Do roboty,pobudka,przecież to twój człowiek.Czy jesteś jego przełożonym,a co jak widać ostatnio,wszyscy twoi podwładni grają ci na nosie,a ty udajesz że deszcz pada kiedy ci plują na twarz ?

  ryszard58
  Jest POwiedzenie jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie logiczne p nergalik?Wiięc, obrażasz nasze świętości i wiarę to My wierzący odwracamy się od twojej wiary w twoją twórczośc i jej nie chcemy rozumieć,amen!!

  pawel
  Ale tłmaczenie prokuratury… tak samo może mówmy, że każdy obcokrajowiec może obskoczyć oklep, bo wie do jakiego kraju przyjezdza …. wszak sami mowia Zydzi ze jestesmy antysemitami..

  buahahaha
  Wystarczy, że ktoś wrzuci do sieci fake zdjęcie na którym ten śmieć depcze koran i posra się w gacie !! :))))))) Taki z niego bohater właśnie….

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/475270-nergalowi-wolno-wiecej-prokuratura-nie-wszczela-sledztwa

  „Nergalowi” wolno więcej? Prokuratura nie wszczęła śledztwa w sprawie obrazy uczuć religijnych

  opublikowano: wczoraj

  Nergal / autor: screenshot/YT/Onet Rano

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie wpisu Adama Darskiego „Nergala” na Facebooku. Muzyk zamieścił zdjęcie, na którym widnieje znieważony obraz Matki Boskiej oraz opatrzył je opisem „o Matko Miłosierdzia módl się za nami”. Zdaniem prokuratury, rozpoznanie wizerunku Maryi nie jest możliwe, skoro został on przygnieciony butem. Ponadto, osoby odwiedzające profil Darskiego powinny być świadome możliwości znalezienia tam treści mogących obrażać uczucia religijne. Prawnicy Ordo Iuris złożyli zażalenie na to postanowienie.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ohydna prowokacja! Nergal znów atakuje katolików. Satanistyczny muzyk próbuje zaistnieć, depcząc obraz Matki Bożej

  Do Centrum Interwencji Procesowej Instytutu zwrócił się o pomoc prawną mężczyzna, który poczuł się pokrzywdzony wpisem dokonanym przez piosenkarza. Powodem było zdjęcie jakie „Nergal” umieścił na Facebooku. Znajdował się na nim zniszczony obraz Matki Boskiej, której twarz została przydeptana butem. We wpisie pojawiły się także słowa „o Matko Miłosierdzia módl się za nami”.

  Pokrzywdzony złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa mającego znamiona obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu kultu religijnego, czyli o czyn z art. 196 Kodeksu karnego. Prokuratura rozpatrująca zawiadomienie wydała postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Uzasadniając postanowienie stwierdziła m.in., że wizerunek Matki Boskiej jest zasłonięty butem, w związku z czym nie jest oczywiste, że to obraz, który jest przedmiotem czci religijnej. Ponadto, prokuratura wskazała, że powszechnie wiadomo, iż „Nergal” słynie z kontrowersyjnych zachowań, jak również znana jest jego postawa wobec religijnych wartości. W związku z tym, zdaniem organu ścigania, osoby odwiedzające profil Adama Darskiego na Facebooku powinny zdawać sobie sprawę na jakie treści mogą się tam natknąć. Prokuratura wydała postanowienie w oparciu o treść zawiadomienia nie wykonując podstawowych czynności w postępowaniu przygotowawczym takich jak przesłuchanie pokrzywdzonego oraz innych wskazanych świadków w sprawie.

  Treść uzasadnienia postanowienia nie pozostawia wątpliwości – prokuratura stała się obrońcą Adama Darskiego. Z treści uzasadnienia jasno wynika, że prokuratura wykreowała nieznany prawu karnemu kontratyp wyłączający bezprawność naruszenia uczuć religijnych o ile jest się osobą publiczną, która w sposób systematyczny jest podejrzana o naruszenie uczuć religijnych

  — skomentował sprawę adw. Maciej Kryczka z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

  Z ramienia Instytutu sprawę prowadzą adw. Jerzy Kwaśniewski oraz adw. Maciej Kryczka.

  …..

  https://wpolityce.pl/kosciol/475329-sprawa-ohydnej-prowokacji-nergala-wraca-do-prokuratury

  Tom
  Nic mu się nie upiecze…tam u Góry. Spokojnie 😊

  to tyle
  prokuratura, sedziowie, notariusze, adwokaci w Warszawie to jedna wielka

  krzyswroblowiec@krzyswroblowiecwczoraj
  Skoro Najsztubowi uszło na sucho przejechanie staruszki na pasach, to Nergalowi też nic nie zrobią. Gdzie, do jasnej cholery, ta reforma sądów? Po wyroku TSUE sprawa jest prosta jak drut. Trzeba – zgodnie z wyrokiem TSUE – uznać, że wszyscy sędziowie wywodzący się z PRL oraz ich potomstwo nie ma prawa orzekać! I do widzenia! Kiedy w Polsce pojawi się ktoś odważny taki jak Orban?

  fann
  Zobaczył,że mu wszystko uchodzi płazem,więc będzie dalej jechał z nami katolikami i naszymi świętościami.To się w głowie nie mieści,że nie ma na niego „bata” Sądy tolerują takie akcje ?

  patriot
  Skazać wyrokiem bezwzględnego wiezienia i wrzucić do celi z gitami , wtedy się nauczy jak jego facjatę zdepczą i analizę swego odbytu dostanie .

  haha
  Może prokuraturze uda się wreszcie zakończyć jakieś postępowanie.. Choć jedno. Spróbuj Ziobros!

  Tigermoth
  Największe obrzydzenie wywołują typy które udają nonkonformistów płynąc samym środkiem głównego ścieku

  Polubienie

 9. tandem tedy
  Tak mają działać sądy!!! Po to są te wszystkie manifestacje i palenie świeczek.

  tfujpan
  przecie to eskimos-one maja inne prawa w polin

  sumer
  Ten KOLEJNY geszeft izraelskiego obywatela potwierdza starą prawdę, że dla Żyda „dobrego i szanowanego, zawsze chronionego przed gojami ICH prawem : „Dzień bez dobrego geszeftu to dzień stracony”

  Wanda
  A co z Gąsiorowskim? On bywa w Polsce. Czy odsiedział swoje? Czy skonfiskowano mu fortunę zdobyta w nieuczciwy sposób? Pytam, bo to był wspólnik Bagsika.

  krystyna
  Nic nie rozumie, od kiedy w Polsce jest takie prawo, żeby takich panów oskarżać i jeszcze puszkować ? nieporozumienie, za kilka godzin ktoś chyba im to wytłumaczy.. inaczej milionowe odszkodowania…

  MOLAS 2
  o tak trakt. tego Ostjude, który zorg. akcję MOST i zarobił na tym miliony – przerzuclili 100.000 żydów z Rosji do Israele? ooo tak? antysemici antysemici aaa, a kiedy żydzi oddadzą długi kahałów?

  xyz
  Bo sądy chronią żydów,taka jest prawda.

  https://wpolityce.pl/kryminal/475780-sad-do-tej-pory-nie-rozpatrzyl-wniosku-ws-boguslawa-b

  Prokuratura skierowała wniosek o tymczasowy areszt dla byłego szefa Art-B Bogusław B. Sąd do tej pory go nie rozpoznał!

  opublikowano: za 24 minuty · aktualizacja: za 26 minut


  autor: YouTube

  Wnieśliśmy o zastosowanie tymczasowego aresztowania przez sąd wobec b. szefa Art-B Bogusława B. w związku z orzeczoną surową karą. Sąd do tej pory tego wniosku jeszcze nie rozpoznał – przekazała w poniedziałek PAP stołeczna prokuratura.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sąd uznał byłego szefa Art-B Bogusława B. winnym prania pieniędzy. Trafi do więzienia na sześć lat i zapłaci 8 tys. euro zadośćuczynienia
  https://wpolityce.pl/kryminal/475657-szesc-lat-wiezienia-dla-bylego-szefa-art-b-boguslawa-b

  W poniedziałek warszawski sąd okręgowy nieprawomocnie wymierzył – zgodnie z wnioskiem prokuratora – karę sześciu lat więzienia i grzywnę 10 tys. zł Bogusławowi B. oskarżonemu o pranie pieniędzy. Wraz z B. prokuratura oskarżyła także przedsiębiorcę Macieja W., który miał działać z nim „wspólnie i w porozumieniu”. W. został skazany na cztery lata więzienia. Wobec obu sąd orzekł również obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

  Prokuratura w związku z orzeczoną surową karą wniosła wobec B. o zastosowanie tymczasowego aresztowania przez sąd, natomiast sąd do tej pory jeszcze tego wniosku nie rozpoznał

  — powiedział PAP prok. Michał Dziekański z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak dodał „podstawą do wniosku jest obawa ucieczki – szczególnie, że w październiku B. został skazany z naszego oskarżenia również na sześć lat pozbawienia wolności w innej sprawie”.

  Proces w sprawie, w której wyrok zapadł w poniedziałek, ruszył we wrześniu 2016 r. Prokuratura postawiła obu mężczyznom zarzuty w 2014 r. Informowała wówczas, że pieniądze, których dotyczy sprawa, wpłacono w styczniu tego roku na rachunek bankowy w Polsce. Pochodziły one – jak się okazało – z przestępstwa dokonanego na niekorzyść spółki w Szwajcarii w wyniku rozpowszechnionego w Europie Zachodniej tzw. oszustwa na prezesa.

  Jak pisano, nieustaleni oszuści pod koniec 2013 r., podszywając się pod szefa holdingu lotniczo-kosmicznego – m.in. podczas rozmów telefonicznych i wysyłanych fałszywych maili – doprowadzili do wyłudzenia od jednej ze spółek zależnych od holdingu ponad 9 mln euro. W styczniu 2014 r., po wykryciu oszustwa, spółka zwróciła się do banku o blokadę przelanych pieniędzy. Udało się wówczas zablokować tylko 2,7 mln euro, które przelano na konto w Polsce.

  To drugi proces B. toczący się przez ostatnie lata przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Na początku października br. zapadło orzeczenie w pierwszym, w którym sąd nieprawomocnie wymierzył B. sześć lat więzienia w związku z wyłudzeniami dokonanymi za pomocą tzw. piramidy finansowej. Kwotę dokonanego oszustwa oszacowano na około 33 mln zł.

  Z kolei sprawa Art-B, w której poprzednio został skazany Bogusław B., była najgłośniejszą aferą początków III RP. B. ze wspólnikiem Andrzejem Gąsiorowskim (zgodził się na podawanie nazwiska) mieli, omijając prawo za pomocą tzw. oscylatora, zarobić 4,2 bln ówczesnych zł. W 1991 r. uciekli z Polski i osiedli w Izraelu. Bogusław B. został w 1994 r. zatrzymany w Szwajcarii, wydany Polsce i skazany w 2000 r. na 9 lat więzienia. Zaliczono mu czas przebywania w areszcie. W połowie 2004 r. wyszedł na wolność.

  gah/PAP

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Polubienie

 10. nemo
  Moze Gideon Meir wypowie sie w tej sprawie

  Gość
  Czy to oznacza ze nasi starsi wierze bracia mordowali polaków ?

  xyz
  Mam nadzieję, że zaproszono Adama Michnika.

  https://wpolityce.pl/historia/474522-stefan-michnik-i-inni-wobec-prawa-konferencja

  „Stefan Michnik i inni wobec prawa” – ciekawa konferencja na Rakowieckiej

  opublikowano: 25 listopada


  wPolityce.pl

  Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zaprasza na konferencję „Odpowiedzialność karna sędziów i prokuratorów stalinowskich po 1989 r.”. Odbędzie się ona we wtorek 26 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w symbolicznym miejscu – dawnej sali rozpraw budynku więzienia Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, obecnie świetlicy powstającego Muzeum przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.

  Temat odpowiedzialności karnej w stosunku do sędziów i prokuratorów okresu stalinowskiego powrócił do debaty publicznej, gdy polskie władze podjęły poprzez Europejski Nakaz Aresztowania, starania o ekstradycję ze Szwecji Stefana Michnika. Jest on jednym z ostatnich żyjących sędziów, którzy w okresie 1944-1956 – mimo wielu uchybień procesowych – wydali ponad 5 tys. wyroków śmierci na żołnierzy podziemia niepodległościowych i działaczy politycznych.

  Podczas konferencji będzie można poznać m.in. szersze spektrum działań jakie Prokuratura Instytutu Pamięci Narodowej podjęła w sprawie Stefana Michnika.

  O PROBLEMACH Z OSĄDZENIEM STEFANA MICHNIKA PISALIŚMY TAKŻE W TYGODNIKU „Sieci”: W nowym numerze tygodnika „Sieci”: Mroczne tajemnice Stefana Michnika. Czy Szwedzi przestaną kryć stalinowskiego zbrodniarza?

  W konferencji wezmą udział:

  Andrzej Pozorski, zastępca Prokuratora Generalnego, Szef Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który wygłosi referat: „Ściganie sędziów i prokuratorów okresu komunistycznego”,

  Sławomir Szulc, prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie, który wygłosi referat: „Zbrodnie okresu stalinowskiego w Polsce uwagi na podstawie analizy akt śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie przeciwko Stefanowi Michnikowi”.

  Wstęp wolny. Zapraszamy.

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/media/435703-operator-tvn-na-urodzinach-hitlera-sledztwo-umorzono

  janK
  Można hajlować na tle swastyki w dniu urodzin Hitlera i taki obraz rozpowszechniać w amerykańsko – rosyjskiej TV, po polsku. Nawet żydom to nie przeszkadza, żydom historia uwiera relatywnie.

  Kris
  Bo nie propagował. Prokuratura patrzy jakie są szanse wygrania sprawy i tu nie było. W normalnie funkcjonujących mediach było by po karierze dziennikarza za fake news. Ale nie ma już normalnych.

  Helmut1984
  zamawiał 5 piw

  Andrzej67
  to prokuratura pana Zbyszka to też kasta redakcjo???😃😃😃😃

  manko1492
  Bo takie jest w RP prawo naturalne antypolskiej sekty zydowskich naziopluwaczy Polski i Polaków. A i dudacaputowicz i glinskigowin zachwyceni bo jakiś judaszowy szekiel może wpadnie.

  baya-beau
  Nas najbardziej interesowaloby, gdzie ci dzielni organizatorzy (kimkolwiek oni byli) zalatwili ten caly imponujacy sztafaz w postaci flag, portretow, mondurow, itd.? Bo przeciez nie z rekwizytorni?

  seneka_pl@seneka_pl
  Czyli tłumacząc z prawniczego na polskie to była dęta sprawa. Wszyscy udawali żeby mieć ciekawy filmik i zdjęcia do albumu. Coś jak zabawa licealistów

  a CO MIELI ROBIC?
  bo u nas prokuratura musi chodzić jak w ziogarku

  Pat
  Czyli od teraz każdy może „dla jaj ” hajlować.

  Stary
  Może Makrela telefonowała do Zosi że nie było propagowania

  sędzia
  a czy ta wykładnia będzie – jest dla wszystkich obywateli RP wystarczy robić „reportaż ” lub ” zdjęcia ” ?

  stryjek
  Pani ambasador z Hameryki nacisnęła prokuratora ?…

  https://wpolityce.pl/polityka/436099-operator-tvn-zeznawal-ws-stowarzyszenia-duma-i-nowoczesnosc

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/umorzono-sledztwo-ws-operatora-tvn-ktory-hajlowal-na-urodzinach-hitlera/

  Polubienie

 12. ryszard58
  Chyba że sąd uzna że Pani próbowała POzbawić życia p najsztuba(z małej)bo to cyniczny bez honoru człowiek,nie używa się samochodu bezprawnie to zabójca?

  RA
  Ten bydlak nie mial pozwolenia na prowadzenie tego pojazdu, koniec kropka! Bez znaczenia czy pieszy wtargnal czy nie wtargnal na pasy! na pasach zawsze pieszy ma pierszenstwo, po to sa pasy!!!

  Robert_Edward_Lee@Robert_Edward_Lee
  W RP generalną zasadą która obowiązuje na drodze jest zasada ograniczonego zaufania, a w przypadku przejścia dla pieszych zasada” zachowania szczególnej ostrożności”. Najsztub nie zastosował się do ŻADNEJ z tych zasad… wyrok sądu można o kant…..

  salomon
  I to jest rownosc wzgledem prawa, najsztub powinien siedzec w kryminale tak jak kazdy obywatel w tej sytuacji.

  https://wpolityce.pl/kryminal/481239-prokuratura-reaguje-na-skandaliczna-decyzje-ws-najsztuba

  Prokuratura reaguje na skandaliczną decyzję sądu ws. Najsztuba. Wnosi kasację w sprawie wyroku, w którym winną wypadku uznano pieszą

  opublikowano: 28 minut temu


  Piotr Najsztub / autor: screen youtube.com/Onet Rano

  Prokuratora Okręgowa w Warszawie wniosła do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku ws. wypadku, który spowodował Piotr Najsztub – dowiedziała się PAP.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Najsztub uniewinniony. Internauci w szoku: „77-latka przekroczyła prędkość na pasach i „staranowała” auto celebryty”
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451765-najsztub-uniewinniony-pieszy-winny-internauci-w-szoku

  W listopadzie 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który mężczyzna spowodował w październiku 2017 roku. Dziennikarz potrącił wtedy przechodzącą przez pasy 77-letnią kobietę.

  Przypomnijmy, że sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie uznał, że piesza nie zachowała należytej ostrożności, a nie kierujący samochodem dziennikarz. Sądu nie przekonał fakt, że Najsztub nie miał prawa jazdy, a samochód badań technicznych.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne uzasadnienie ostatecznego uniewinnienia Najsztuba! Sędzia: „To nie jest tak, że bycie pieszym zwalnia od zachowania ostrożności”
  https://wpolityce.pl/kryminal/473468-skandaliczne-uzasadnienie-uniewinnienia-najsztuba

  8 stycznia Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który utrzymywał wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie

  — poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

  Jak dodała, wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie uniewinniał Piotra N. od popełnienia przestępstwa polegającego na spowodowaniu 5 października 2017 roku wypadku drogowego, w przebiegu którego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała.

  Uznając, że sąd odwoławczy popełnił błędy co do oceny sądu I instancji, prokurator wniósł kasację i wniósł o uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

  ems/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/481616-a-kto-to-idzie-w-marszu-kasty-sedziow-wspieranajsztub

  Polubienie

  • Obserwator
   To najlepszy dowod, ze sadownictwo trzeba wywrocić do gory nogami!!

   Piotr
   Dopiero kiedy kolejny Najsztub przejedzie sędziego albo kogoś z jego rodziny może zrozumieją? To bandziory i sędzia i Najsztub.

   phoenix_pl
   Zwyczajny skandal. Już samo to, że nie posiadał prawa jazdy oznacza, że nie powinien prowadzić samochodu dokładając do tego brak badań technicznych to powinno zamknąć sprawę. Kompromitacja sądów!

   @Zawisza
   Święta krowa lewicowy dziennikarz Piotr Najsztub uniewinniony przez niezależny sąd. Zwykły obywatelu strzeż się niezależnych sadów o czerwonym komunistycznym zabarwieniu.

   Ja Wacek
   Sąd ma rację – bo potrącił a mógł zabić.

   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/570539-sad-uniewinnil-najsztuba-szokujace-uzasadnienie-sedziego

   Nie miał prawa jazdy, samochód nie miał badań technicznych, potrącił 77-letnią kobietę… Sąd uniewinnił Piotra Najsztuba

   opublikowano: 3 godziny temu
   aktualizacja: 2 godziny temu


   autor: Fratria

   Dziennikarz Piotr Najsztub nie poniesienie żadnych poważnych konsekwencji z powodu potrącenia na pasach 77-letniej kobiety. Jak poinformował „Super Express”, Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił Najsztuba. Kobieta miała połamane żebra i naruszoną kość czaszki. Dziennikarz nie miał prawa jazdy, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Był trzeźwy.

   CZYTAJ WIĘCEJ:

   – TYLKO U NAS. Celebryci poza kontrolą – szybkie samochody, narkotyki i imprezy. Czy „elity” wciąż mogą liczyć na pobłażanie sądów?
   https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/554562-celebryci-poza-kontrola-czy-sady-traktuja-ich-lagodniej

   – Nie ma wstydu! Najsztub pochyla się nad losem sądów: Wiem, co oznacza uprzedmiotowienie sędziów. Musimy stanąć za nimi murem
   https://wpolityce.pl/polityka/481731-nie-ma-wstydu-najsztub-pochyla-sie-nad-losem-sedziow

   Sąd w Piasecznie początkowo wymierzył dziennikarzowi karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla nieżyjącej już pokrzywdzonej i zobowiązał do pokrycia blisko 6 tys. zł kosztów sądowych. Minister sprawiedliwości uznał jednak, że taka kara jest niewspółmierna do winy i zapowiedział złożenie odwołania od wyroku. Sąd Rejonowy w Piasecznie przeprowadził więc cały proces ponownie.

   Sprawa zakończyła się uniewinnieniem Najsztuba. Od tego wyroku apelację złożył prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego. Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba i utrzymał tym samym w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie

   —czytamy na TVP Info.

   Z kolei „Super Express” podał uzasadnienie sędziego do wyroku.

   To nie jest tak, że bycie osobą pieszą zwalnia wszystkich pieszych od zachowania również szczególnej ostrożności

   —mówił sędzia Piotr Bojarczuk, dodając, że nie doszło do odpowiedniego zabezpieczenia śladów.

   Nie została zabezpieczona droga hamowania. Nie zostało określone położenie ciała pokrzywdzonej względem samochodu oskarżonego, nie zostało ustalone położenie samochodu na przejściu dla pieszych

   —mówił.

   kk/TVP Info

   Polubienie

 13. Mieczysław Sylwester Kazimierzak @mieczyslaw-sylwester-kazimierzak:
  ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.Michael E.Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

  Medor @Medor:
  Martin Buber (żydowski filozof i chasyd) do Żydów:
  Tylko rewolucja wewnętrzna może mieć moc uzdrowienia naszego ludu z morderczej choroby bezprzyczynowej nienawiści. Inaczej ta choroba zrujnuje nas całkowicie. Tylko wtedy starzy i młodzi na naszej ziemi zdadzą sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialność ponosiliśmy wobec tych nieszczęśliwych arabskich uchodźców, na których polach teraz siejemy i zbieramy plony; w których ogrodach, sadach i winnicach zbieramy owoce, których miasta rabowaliśmy, a teraz stawiamy w nich domy edukacji, dobroczynności i modlitwy, jednocześnie bełkocząc w zachwytach że jesteśmy „ludem księgi” i „światłem narodów”. Thud’s Ner, January/February 1961

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  Antykatolicyzm, a w szczególności antypolonizm jest integralną częścią religii i tożsamości żydowskiej, a także ich nauczania (od przedszkola) oraz pseudo-kultury.

  Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  Żydzi zabili więcej Palestyńczyków, niż arabowie zabili żydków.

  mastryl @mastryl:
  Dlaczego Gross i wszyscy milczą o tym jak to Żydzi zabijali swoich żydów i Polaków?

  https://kresy.pl/wydarzenia/gross-antysemityzm-byl-integralna-czescia-polskiego-katolicyzmu/


  Jan Tomasz Gross. Fot. ieshua.org

  GROSS: ANTYSEMITYZM BYŁ INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ POLSKIEGO KATOLICYZMU

  18 lutego 2020|5 komentarzy|w Europa Zachodnia, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jan T. Gross na łamach francuskiego dziennika rzymskokatolickiego „La Croix” powiedział m.in., że „antysemityzm był integralną częścią katolicyzmu polskiego w 1. poł. XX wieku”, a polscy katolicy powszechnie brali udział w prześladowaniu i mordowaniu Żydów w czasie wojny. Powtórzył też kolejny raz, że „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II wojny światowej”.

  Jak podaje TVP Info, Jan Tomasz Gross udzielił wywiadu francuskiemu dziennikowi „La Croix”, w którym dominującym tematem był rzekomy polski antysemityzm. Powiedział m.in., że dopiero na pewnym etapie swojej działalności zaczął twierdzić, że wielu Polaków uczestniczyło w holocauście. Przyznał, że przeświadczenia o tym, że polskie społeczeństwo w czasach II wojny światowej było „głęboko antysemickie”, nabrał po zapoznaniu się ze wspomnieniami Władysława Bartoszewskiego. Z kolei odnosząc się do swojej książki „Sąsiedzi”, na łamach której oskarżył Polaków o mord na Żydach w Jedwabnem, powiedział, że choć początkowo wydawało mu się, że wielu Polaków jedynie skorzystało materialnie na prześladowaniach Żydów, to później doszedł do wniosku, że „aktywnie uczestniczyli oni w mordowaniu Żydów”.

  „To nie tylko odmowa pomocy lub kradzież czegoś. Udział na wielką skalę ludności w morderstwie podważa polską narrację na temat II wojny światowej, znaną jako dwie odrębne historie o doświadczeniu polskim i doświadczeniu żydowskim” – powiedział, odnosząc się do sprawy Jedwabnego. Dodał, że nie spodziewał się, iż książka spotka się z tak dużym odzewem, twierdząc, że reakcje anonimowe były częściej pozytywne.

  Według TVP Info Gross, opisując podłoże rzekomego polskiego antysemityzmu, dużo miejsca poświęca Kościołowi. Oświadczył m.in., że „antysemityzm był integralną częścią katolicyzmu polskiego w pierwszej połowie XX wieku”.

  „Uczestnictwo polskich katolików w prześladowaniu i morderstwach swych współobywateli żydowskich było zjawiskiem bardzo rozpowszechnionym w całym kraju” – powiedział Gross. Twierdził też, że „archiwa Kościoła nie są otwarte dla niezależnych historyków”. Dodał jednak, że „nie jest to potrzebne” do zdobycia wiedzy na ten temat, „ponieważ działo się to na oczach wszystkich”.

  Zdaniem Grossa, „ówczesne władze kościelne, za wyjątkiem kilku indywidualnych ważnych przypadków, nic nie zrobiły, aby zapobiec przemocy antyżydowskiej, która odbywała się w biały dzień na oczach mieszkańców”. Według niego księża nie angażowali się publicznie na rzecz obrony Żydów: „Nie było żadnych deklaracji publicznych, ani kazań, ani żadnej działalności czy zaangażowania księży aby chronić Żydów”. Oskarżył przy tym o bierność krakowskiego biskupa (później kardynała) Adama Sapiehę. Jego zdaniem, nigdy nie protestował on przeciwko ludobójczej polityce Niemiec wobec Żydów. Gross oświadczył również, że Kościół podsycał nienawiść do Żydów także po zakończeniu wojny.

  Gross poczynił też w tym kontekście odniesienia do współczesności. Uważa, że Polacy niechętnie odnoszą się do przyjmowania migrantów, co wynikać z ich rzekomego, dawnego antysemityzmu.

  „To niezwykłe, że społeczeństwo, które znało emigrację i wygnanie przez dwieście lat, nie odczuwa empatii dla ludzi znajdujących się w tej samej sytuacji” – powiedział. „I przypomniałem, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II wojny światowej”.

  Jak pisaliśmy, w listopadzie ub. roku Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie uznała za znieważenie narodu polskiego słów socjologa Jana Tomasza Grossa o tym, jakoby w czasie II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”. Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek, umorzono śledztwo prowadzone w tej sprawie od 2015 roku.

  Przypomnijmy, że w 2015 roku J.T. Gross na łamach „Die Welt” zaatakował kraje Europy Środkowej, w tym Polskę, za postawę wobec kryzysu imigracyjnego. Jak stwierdził, „ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich”. W artykule tym Gross napisał, że w czasie II wojny światowej Polacy zabili 10 razy więcej Żydów niż Niemców, zaś ich nienawiść do „uchodźców” wynika z nieprzepracowania Holokaustu. Swoje tezy socjolog powtarzał potem wielokrotnie. Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożyła Reduta Dobrego Imienia.

  Zdaniem Grossa z rąk Polaków poniosło śmierć co najmniej 200 tys. Żydów, zaś liczba zabitych przez Polaków Niemców jest według niego 10 razy mniejsza i wynosi około 20 tys. (17 tys. podczas walk w 1939 roku i około 2-3 tys. podczas Powstania Warszawskiego). Jak pisaliśmy, kłamstwo o liczbie 200 tys. Żydów rzekomo zabitych przez Polaków  zdemaskował ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch, z zawodu specjalista od badań ilościowych. Według Kumocha owa liczba (którą nazywa „liczbą Grabowskiego”) powstała w wyniku nieuprawnionego powoływania się przez prof. Jana Grabowskiego na badania Szymona Datnera. Kumoch odkrył, że Datner pisał o liczbie 200-250 tys. Żydów, którzy uciekli z gett, lecz nie twierdził, że zostali oni zabici przez Polaków. Co więcej, według Datnera połowa z tych Żydów ocalała dzięki polskiej pomocy.

  ZOBACZ: Szokujące doniesienia z konferencji z udziałem J. T. Grossa w Paryżu [+VIDEO]

  „Le Croix” / TVP.info / Kresy.pl

  Polubienie


 14. Kiedy prokuratura zajmie się Tomaszem Grossem? Dr Ewa Kurek
  28,091 views•Premiered Feb 21, 2020
  Niezależny Lublin

  M.J. H.
  Nie ma żadnego znaczenia jego wykształcenie, szkaluje Polaków, więc powinien ponieść konsekwencje, dlatego, że pobłażamy takim łachudrom, to nam ubliżają.

  stan bednarkiewicz
  @ian grunwald Gross jest politologiem i socjologiem. Kto i dla czego zrobił go ,,profesorem historii
  uniwersytetu w Princeton” łatwo odgadnąć. Tak samo łatwo odgadnąć kto Wałęsę zrobił prezydentem. Łatwo odgadnąć również dlaczego Kaczyński i spółka zacięli się jak zamki w sprawie Jedwabnego. Bo nie wierzysz chyba że PiS do władzy doprowadzili kelnerzy. Za pięćset tysięcy złotych rocznie oszuści i kłamcy typu Gross napiszą i powiedzą wszystko czego zażądasz.

  Lidia BS
  M.J.H./ Nie rozumiem pasywnej postawy naszego Rządu, dlaczego pozwala na bezkarne panoszenie się kłamcom „ grossom „?!?!? Dlaczego nie interweniuje minister kultury p. Gliński, na co czeka?

  czarli czarli
  jaki sad w polin postawi zyda przed swoje oblicze

  Check Mate
  Odbierzcie mu chociaż Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP, bo to HAŃBA, że go jeszcze posiada.

  Pete Ch
  Myślę, że popełnia pani poważny błąd, lekceważąc problem. Książki tej szmaty są czytane na całym świecie…

  Ana Ignatowicz
  Prawda. Pani Ewa mowi za delikatnie. Apeluje, zeby sie nie przejmowac. Trzeba sie przejmowac.

  Lidia BS
  Czy mówienie: „ Nie ma problemu.” – rozwiązuje ten problem???

  Bronisław Jessa
  Pani Ewo bardzo panią szanuje, jednak uważam, że taka antyżydowska przeciw Polsce świnia jak Gross, czyli zwykły głupek robi więcej złego niż tysiąc mądrych dobrego. W Niemieckiej TV też wyszedł na głupka no ale wściekły pies nadal wyje. Dlaczego jednak z Polskiego garnuszka.
  Pani Ewo Gliński to nic się nie różni od Grossa, to jest podobna antypolska łajza trzymając takiego drania Grosa na Polskiej pensji.

  Jacek Wisniewski
  Pani Ewo – przy całym szacunku dla Pani wiedzy, ale naiwnością jest lekceważenie Grossa i tego, co wygaduje na świecie. To się dobrze sprzedaje i nikt nie wnika głębiej w historię. To tylko w Polsce jest inna opinia o II wojnie światowej, a na pozostałej części świata szerzy się to, co mówi Gross. I tak tworzy się opinia o Polakach wśród obywateli Europy i Amerykanów. Wystarczy pojechać poza Polskę i porozmawiać z ludżmi tam żyjącymi tam. Ta narracja trafia tam na doskonały grunt, bo nikt nie wysila się na dokładniejsze poznanie prawdy historycznej. Dzisiaj wiedzę pobiera się z mediów typu telewizja, internet, gazety jeszcze, i filmów….

  Andrzej Solanikow
  Szanowna Pani Ewo !!wie Pani doskonale ze kruk krukowi oka niewykole.

  Syl Pop
  Nie zgodzę się z Panią Ewą w tej kwestii,bo jednak oczernia naszych ojców dziadków pradziadków, a to jest karalne

  Magda Heyda
  A Pan Prezydent zapomniał odebrać Panu Grossowi Orła Białego. Pani Kurek jednak nie widzi innego kandydata

  Polubienie

 15. https://wpolityce.pl/historia/507913-informacje-ktorych-nie-ma-w-zrodlach-i-przerobione-cytaty

  Na niemieckim posterunku, czyli uwagi na marginesie książki Jana Grabowskiego. „Informacje, których nie ma w źródłach i przerobione cytaty”


  aktualizacja: 2 godziny temu

  Znakiem firmowym pisarstwa Jana Grabowskiego są informacje, których nie ma w przywoływanych źródłach, oraz przerobione cytaty. Pisałem już o tym wiele razy, ale na tak dyskredytujące zarzuty odpowiedzi nie było. W „Na posterunku” sprawdziłem ledwie kilka cytatów i wyszło, że autor jest niereformowalny

  — ocenia dr Piotr Gontarczyk. Przeczytaj ważny i poruszający esej. Sprawdź, jak odważny naukowiec walczy o prawdę z potężnymi i wpływowymi ludźmi, którzy chcą narzucić opinii publicznej szokujące manipulacje. …

  Komentarze do tej publikacji PREMIUM są dostępne tylko dla subskrybentów Sieci Przyjaciół.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.