947 Chazarzy twierdzą, że Polacy pomagali nazistom np. budować obozy zagłady, a Polska skorzystała ludobójstwie swoich obywateli podczas 2WŚ 02

Cezary@Cezary
Prowokacje Gminy Żydowskiej w dniu wczorajszym wobec promocji książki Sumlińskiego, Kurek i Budzyńskiego oraz te wypowiedzi izraelskiego dziennikarza to nie przypadek. Są przecieki że raport Pana Pompeo w sprawie 447 jest miażdżący dla Polski. Te działania to urabianie opinii o Polakach w Polsce i na Swiecie.

manko1492
Pluli, plują, pluć będą. Mordercy prawdy, okrutny symbol zła. Pieniądz, pieniądz i tylko pieniądz. Odwieczni wrogowie Polski i Polaków. A polskojęzyczne caputowicze jak zawsze na kolanach.

werte
A ci znowu gdy plują w twarz gadają że deszcz pada? Nie mamy w Izraelu i diasporze żadnych przyjaciół. Był premier, ministrowie, politycy, dziennikarze. Ile jeszcze przykładów wam potrzeba?

A co z Jedwabnem
panie Żaryn? Bić pianę to pan potrafi ale jak pojawia się temat wznowienia ekshumacji w Jedwabnem to pan zaczyna ściemę, że się nie da. Domagamy się ekshumacji!

stan
Panie Zaryn, moze lepiej by pan sie odniosl do sprawy zbrodni wJedwabnem gdzie „prawde” oglaszal zyd Kwasniewski a ekshumcje odwolal zyd Kaczynski. Hipokryzja Zaryna jest wzorcowa, hanba.

PiSior rżnie głupa, Was w wała
bez wątpienia, jako człowiek wykształcony wie, że w cywilizaci żydowskiej obowiązuje inny kanon Prawdy. Prawdą jest to, co się opłaca. I tyle. My jesteśmy łacinnikami i dla nas to wartość absolutna

prawicowiec
Panie Profesorze, z całym szacunkiem dla Pana, bo bardzo Pana cenię i szanuję, ale to jest pokłosie tchórzliwego wycofania się Pana partii PiS z ustawy o IPN. PiS zawiódł. Cała nadzieja w Konfederacji

nohood
panie żaryn nie jest jedność-mit o potędze. tym talmudycznym bydłem steruje obietnica pożarcia całego świata przez izrael. oni sobie wyobrazili, że wszyscy nie-żydzi mają im służyć, albo nie istnieć.

Bajsia
panie schowaj się pan już i nie lamentuj .dziękujemy juz za pana patryjotyzm

Tigermoth
Aleś pan naiwny…

już czas dorosnąć panie prof.
Proszę naiwnie nie odkrywać Ameryki Płn, Ameryki Płd, Indii itd. Są już dawno odkryte. Czy to jest pańska ignorancja czy niewiedza:-) Tzw. ulica ma lepszą wiedzę od zasmuconego pana. Proszę popytać.

https://wpolityce.pl/historia/474750-tylko-u-nas-prof-zaryn-krytykuje-izraelskiego-dziennikarza

TYLKO U NAS. Prof. Żaryn krytycznie o izraelskim dziennikarzu: Lojalność wobec narodowej jedności ważniejsza niż lojalność wobec prawdy?

opublikowano: 26 listopada


Prof. Jan Żaryn / autor: Fratria

„Moim zdaniem nie jest to istotne, czy to jest ignorancja czy to jest świadome manipulowanie i okłamywanie ludzi. Istotą jest to, że dziennikarz ma zawód zaufania publicznego i jest reprezentantem jakiejś części opinii publicznej, w związku z tym jego wypowiedzi, niezależnie od tego, czy wypływają z ignorancji, czy wypływają z cynizmu, świadczą o tym, że jest jakaś część środowiska żydowskiego zainteresowana tym, by mówić nieprawdę” – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Jan Żaryn, odnosząc się do  skandalicznej wypowiedzi izraelskiego dziennikarza, który sugerował, że Polacy uczestniczyli w eksterminacji Żydów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Izraelski dziennikarz zarzuca Polakom udział w Holokauście. Polscy ambasadorzy i szef Amerykańskiego Kongresu Żydów reagują

Po raz kolejny mamy do czynienia z wypowiedzią osoby publicznej, jak rozumiem w tym przypadku w Izraelu, która to osoba ma pretensje, żeby należeć do inteligencji tego narodu a także do tego, żeby być reprezentatywną dla jakiejś przynajmniej części opinii publicznej swojego narodu. Jest to tym bardziej smutne, że osoba ta wypowiada się w sposób nieprzygotowany merytorycznie, a jednocześnie jest zapewne świadoma, że jej słowa potem już żyją własnym życiem i w związku z tym czynią najprawdopodobniej – bo nikt nad tym nie ma kontroli, dokładnej wiedzy – wiele zła w relacjach polsko-żydowskich.

Podkreślał, że „dotyczy to wszystkich ignorantów, którzy zabierają się za wypowiadanie na tematy, na których się nie znają, a mają pretensje do reprezentowania jakiejś elity swojego narodu”.

I to jest oczywiście naganne podwójnie, bo te osoby powinny szczególnie dbać o precyzję języka, o  wypowiadanie się z odpowiedzialnością

— podkreślał prof. Żaryn.

Wiadomo, że ziemie polskie były pod okupacją niemiecką i sowiecką w latach II wojny światowej, zmieniały się granice między tymi dwoma okupacjami, co było wynikiem zmienności działań wojennych, natomiast w żadnym fragmencie tych lat 1939-45 nie istniała żadna polska państwowość, która by kolaborowała z III Rzeszą, czy też ze Związkiem Sowieckim do 1944 roku co najmniej, jeśli chodzi o Związek Sowiecki. Jedyną reprezentacją narodu polskiego w tych latach było Polskie Państwo Podziemne oraz rząd polski na uchodźstwie. W przypadku relacji polsko-żydowskich – powtarzamy to do znudzenia, bo dla nas, Polaków jest to rzecz oczywista – że zarówno Polskie Państwo Podziemne, jego struktury cywilne, jak i wojskowe, także sądowe, jak i rząd polski na uchodźstwie, jego struktury finansowe, dotyczące budżetowania Polskiego Państwa Podziemnego, dyplomacja, ministerstwo informacji, czyli cała sfera informacyjna, wszystkie instytucje obydwu tych struktur co najmniej od 1942 roku były włączone w cel wojny, jakim stało się udzielanie pomocy Żydom

— przypomniał, dodając, iż „nie ma drugiego takiego państwa, ani takiego narodu, który mógłby taką syntetyczną informację światu podać”.

Niechęć do utrzymania tej prawdy przy życiu przez środowiska żydowskie – i podtrzymania i podkreślania na dodatek – jest obrzydliwa z punktu widzenia prawdy historycznej i brak po stronie żydowskiej reakcji piętnujących tego typu dziennikarzy jest także naganne, bo nie ułatwia relacji polsko-żydowskich, a to, co  powiedziałem na temat roli Polskiego Państwa Podziemnego i rządu polskiego na uchodźstwie jest dla Polaków wiedzą kanoniczną. Nikt nie potrafi jej podważyć, bo nie można podważyć rzeczy oczywistych. W związku z tym trzeba albo uznać, że w narodzie żydowskim wbrew pozorom mamy zbyt mało przyjaciół, którzy potrafili by się przebić w przestrzeni publicznej ze swoim zdaniem, propolskim, i co ważniejsze – także prawdziwym, albo jest jeszcze gorsza interpretacja: że mimo istnienia bardzo wielu przyjaciół Polski wśród Żydów, zachodzi konieczność prostowania błędów innych przedstawicieli narodu żydowskiego – lojalność wobec narodowej jedności jest ważniejsza niż lojalność wobec prawdy

— diagnozował.

Zapytany, na ile w jego ocenie była to ignorancja owego dziennikarza, a  na ile celowe działanie, prof. Żaryn odpowiedział:

Moim zdaniem nie jest to istotne, czy to jest ignorancja czy to jest świadome manipulowanie i okłamywanie ludzi. Istotą jest to, że dziennikarz ma zawód zaufania publicznego i jest reprezentantem jakiejś części opinii publicznej, w związku z tym jego wypowiedzi, niezależnie od tego, czy wypływają z ignorancji, czy wypływają z cynizmu, świadczą o tym, że jest jakaś część środowiska żydowskiego zainteresowana tym, by mówić nieprawdę.

aw

Jedwabne
A co było wczoraj ? Zakres wolności słowa w Polsce reglamentuje Gmina Żydowska, a rząd i PAD kładą uszy po sobie.

koronka@koronka
Zapytajcie rabina Michaela Schudricha, dlaczego razem z Prezydentem RP Kwaśniewskim i Prezydentem Warszawy Kaczyńskim zablokował ekshumację w Jedwabnem i dlaczego wciąż blokuje każdą inicjatywę zbliżenia nas do prawdy historycznej? Zapytajcie obecnego Prezydenta RP, czy w Polsce obowiązuje hagada historyczna, czy historia, jako nauka poparta badaniami naukowymi? Zapytajcie, kto rządzi prezydentami polskimi? Zapytajcie, czyja jest Polska?

Marek
A wy dalej zamilczacie premierę książki Wojciecha Sumlińskiego i dr Ewy Kurek – Powrót do Jedwabnego. Wczorajsze spotkanie zgromadziło 1000 osób. Cała relacja na wrealu24.

kazik
Skoro profesorowie PAN we Francji i kandydat na prezydenta Jśkowiak w Izraelu publicznie kłamliwie oskarżają Polaków . Niejaki hartman i żbikowski i inni.i nie ponoszą konsekwencji. To tak będzie.

KARA SMIERCI dla wrogow…
Jesli kreatury posiadajace polskie obywatelstwo moga BEZKARNIE w POLSCE i poza jej granicami klamac i pluc na POLSKE i POLAKOW i nie ponosza za to KARY to znaczy ze POLSKA nie jest SUWERENNA.

rocznik1945
Mnie przeraża bezwarunkowa uległość władz polskich wszelkiej maści wobec niewyobrażalnej bezczelności i łgarstw w polokożerczych żydowskich wypowiedziach i osądach! To bezkarność ich tak rozbestwia!

PROMINĘTNI UZNAJĄ WINĘ POLSKI
Jak to wygląda?Jeśli organizacje przemysłu holokaustu żyrowane przez Izrael co rusz oskarżają Polskę o zbrodnie a „Polski” Prezydent PRZEPRASZA ZA POLAKÓW?

12
Panie GROSS, czy mógłby Pan sprawdzić prawdziwość tezy, że w Izraelu jest więcej antypolaków niż w Polsce antysemitów? Pan się zdaje specjalizuje w kontrowersyjnych tezach. Da Pan radę.

Kaz
Kłania się pierwsza wersja ustawy o IPN. Teraz wiadomo dlaczego żydzi tak protestowali kiedy w/w ustawa została przyjęta. Nie mogliby dalej tak szkalować, kłamać, obrażać jak to robią. PiS jest winny.

MateuszMateusz@MateuszMateusz
To nie jest wybryk jednego dziennikarza. To jest celowa i cyniczna polityka mająca rozłożyć Polskę na łopatki (zgodnie ustawą JUST 447).

rencista
Na POLSKI NARÓD żydzi Sr.ją a PIS owski rząd olewa POLAKÓW kim oni są

MOLAS
eksperyment: obiecaj żydom ameryk.od przemysłu holokaust że im dacie 3 miliardy USD natychmiast zamkną jadaczki jeszcze zaczną chwalić Polaków. a teraz żydzi oddajcie długi kahałów 300 miliardów USD!

inny gość
1. A cóż to jest prawda? zapytał Piłat. Piłat to jest ten, który umył ręce. Uważam, że powinniśmy przeprowadzić wycenę naszych zasług wobec narodu żydowskiego i przestawić im rachunek.

inny gość
2. Nasze dotychczasowe reakcje polegają na oburzeniu. Trzeba wyliczyć, ile kosztowała nasz naród śmierć Polaków ukrywających Żydów, ile kosztowało wyżywienie ukrywanych Żydów, inne koszty.

patrioci
Naród żąda zerwania stosunków dyplomatycznych z Izraelem i zaprzestania kontaktów z organizacjami żydowskimi w USA.

…..

https://wpolityce.pl/polityka/474724-izraelski-dziennikarz-oskarza-polakow-ambasadorzy-reaguja

Izraelski dziennikarz zarzuca Polakom udział w Holokauście. Polscy ambasadorzy i szef Amerykańskiego Kongresu Żydów reagują

opublikowano: 26 listopada · aktualizacja: 26 listopada

Eran Cicurel, dziennikarz izraelskiej publicznej rozgłośni radiowej, komentując sprawę niesławnego serialu Netflixa, w sprawie którego interwencję podjął premier Mateusz Morawiecki, oświadczył, że „wydaje się, iż Polacy [w czasie Holokaustu – red.] wybrali się na wakacje”. Jego wypowiedź miała sugerować, że Polacy współuczestniczyli w eksterminacji Żydów w II wojnie światowej. Na skandaliczną wypowiedź dziennikarza zareagowali polscy ambasadorzy i dyrektor generalny Amerykańskiego Kongresu Żydów.

CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczna mapa w dokumencie Netflixa! Obozy zagłady wpisane w granice współczesnej Polski. Internauci są oburzeni

Presja ma sens! Netflix zapowiada zmiany w serialu „Iwan Groźny z Treblinki”. Doda informacje o niemieckim reżimie nazistowskim

Od USA po Azję. Cały świat komentuje list Morawieckiego do szefa Netflixa! Media piszą o reakcji polskiego premiera

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki zareagował na skandaliczną pomyłkę twórców serialu na platformie Netflix. Podkreślił, że ukazana w serialu mapa Polski z zaznaczonymi obozami zagłady wprowadza w błąd i jest pisaniem historii na nowo. Działanie szefa polskiego rządu zostało odnotowane przez media na całym świecie.

Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski podkreślił, że żart izraelskiego dziennikarza jest niesmaczny.

Niesmaczny „żart” w Kan Olami – audycji radiowej nadawcy publicznego. W rozdziale poświęconym niesławnej mapie Polski wyświetlanej w serialu Netflixa, gospodarz Eran Cicurel zasugerował, że Polacy nie przyznają się do częściowej odpowiedzialności za Holokaust

— napisał Magierowski.

Ambasador tłumaczył dziennikarzowi, że Polacy wcale nie byli na wakacjach, jak ten przekonywał w audycji radiowej.

„Wydaje się” – powiedział Eran Cirurel – „jakby wszyscy Polacy byli w tym czasie na wakacjach”. Nie, panie Cicurel, Polacy nie byli na wakacjach. Setki tysięcy uwięziono i stracono w tych samych obozach koncentracyjnych i obozach śmierci

— dodał Magierowski.

Polscy żołnierze walczyli z Niemcami na wszystkich frontach w Europie i Afryce Północnej. Wielu innych zajęło się ratowaniem Żydów. Porównywanie losów Polski pod okupacją do „wakacji” jest nie do przyjęcia. Pańska uwaga, panie Cicurel, jest dla mnie obraźliwa i nieokrzesana

— podkreślił ambasador RP w Izraelu.

Eran Cicurel w odpowiedzi stwierdził, że polska dyplomacja jest tylko nastawiona na popisywanie się i promowane ambasadora.

Gdyby polski ambasador był zainteresowany debatą z narodem izraelskim, zaproponowałby wzięcie udziału i wyemitowanie jej. Jednak postanowił podjąć walkę na Twitterze, co sprawia, że zastanawiasz się, jaki poziom dyplomacji „popisać się” promuje ambasador

— oświadczył Cicurel.

Do dyskusji włączył się polski ambasador w Szwajcarii Jakub Kumoch. Podkreślił, że taka postawa dziennikarzy jest znamienna: najpierw mówi się coś głupiego, a potem się dziwi, że inni mówią, że jest to głupie.

Postawa wielu obecnych dziennikarzy. Najpierw powiedz coś głupiego, a potem płacz, gdy inni powiedzą ci, że to głupie. Nie dotyczy to tylko Izraela. Jest wszechobecna.  Media społecznościowe na szczęście zlikwidowały rozbieżności między nadawcami a widzami / czytelnikami. Wszyscy mamy głos

— odpowiedział izraelskiemu dziennikarzowi Kumoch.

Głos zabrał także szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. Słowa Cicurela nazwał nikczemnymi.

To oświadczenie autorstwa Erana Cicurela jest nikczemne. Jedną kwestią do dyskusji jest stopień ratowania Żydów przez Polaków podczas II wojny światowej. Całkiem inną mówienie, że Polacy byli na wakacjach. Polska została zaatakowana i okupowana przez nazistowskie Niemcy. Zginęły miliony Polaków. Polskie wojska walczyły u boku sojuszników przeciwko nazistom

— podkreślił szef Amerykańskiego Kongresu Żydów.

wkt/TT

Caveman
Żydzi zrobili nam czystę etniczną po 17 września 1939 (donosy i zsyłka) i w 1945-48 roku (żydowskie katownie UB, okooło 100 tysięcy AKowców zamordowanych). O żydowskich zbrodniach nikt nie mówi.

Caveman
Dlaczego na terenach wchodniej Polski okupowanej przez ZSRR po 17 września 1939 nie było ruchu oporu, np Armii Krajowej. Aresztowania Polaków dokonały się po masowych donosach Żydów na Polaków.

PowrótDoJedwabnego
Kiedy ekshumacja w Jedwabnem? Dlaczego rząd PiS ją blokuje? Dlaczego dzieci w USA i Kanadzie uczą się o polskich obozach, w których polscy oprawcy mordowali Żydów?

cenzor, karnowski czuwa
Dlatego tak w nas bija! Dlatego ta ciagla polityka wstydu ,ze jak ich araby pogonia to sie do nas przeniosa . A my w poczuciu winy za rzekomy holokaust nie pedziemy sie opierac!!!

Kaz
A co robi nasz rząd w tej sprawie? Po buńczucznych wypowiedziach premiera, podkulił ogon. Cicho siedzi. Kłania się pierwsza wersja ustawy o IPN.

J23
żydzi uczestniczyli w holokauście – tworzyli nawet organizacje żydowskie, które współpracowały z niemcami i trudniły się m.in. szmalcownictwem – poczytajcie o żydowskiej organizacji ŻAGIEW. Amen

historyk
W muzem Holokalstu w Waszyngtonie jest napisane ze XII w zydzi szli przez Europe i Jachwe kazal im sie zatrzymac : tak powstala Polska

gosc
„dobry policjant, zly policjant”

gosc
I tak trwa zabawa w kucanego Berka, jedni oskarzaja, drudzy dementuja, a obie strony daza do jednego celu, realizacji ustawy 447, aby kolejny raz obrabowac Polakow, drugi raz bezkrwawo w pokojowy sposob.

Polka
„Powrót do Jedwabnego” kupuję sobie i na prezent dla znajomych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.