952 Angela Merkel pierwszy raz w Auschwitz-Birkenau: Auschwitz to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców


Angela Merkel i Mateusz Morawiecki w b. obozie Auschwitz-Birkenau. Źr. Twitter/@AuschwitzMuseum

1000_szabel @1000_szabel:
Jak Jankesi przycisną, to nawet Niemiaszki chodzą grzecznie, jak w zegarku i nawet Merkel wie, co powiedzieć. Złudzeń jednak nie mam. Przy nacisku semi-Waszyngtonu Niemcy znów grzeczne, ale swoje robią. Ich ostrzem oporu wobec USA jest Francja. Bardzo mądre. Bronią się rękami Francji i jak coś, to żabojady (a konkretnie Macron) narażą się Waszyngtonowi. Ja natomiast jestem niezmiernie ciekaw, o czym rozmawiali polskojęzyczny Morawiecki ze „złotą panią”. Bo nie sądzę, żeby rozprawiali o tragicznej historii IIwś.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/merkel-po-raz-pierwszy-odwiedzila-oboz-auschwitz-birkenau/

MERKEL PO RAZ PIERWSZY ODWIEDZIŁA OBÓZ AUSCHWITZ-BIRKENAU

6 grudnia 2019|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Angela Merkel wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła w piątek były niemiecki obóz Auschwitz-Birkenau. Była to pierwsza wizyta Merkel w tym miejscu jako kanclerza Niemiec.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, przyjazd Merkel do tego byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady miał związek z 10 rocznicą powstania Fundacji Auschwitz-Birkenau, która opiekuje się tym miejscem pamięci.

Szefowa niemieckiego rządu wspólnie z Mateuszem Morawieckim oddała cześć ofiarom obozu. W swoim przemówieniu powiedziała, że odczuwa „głęboki wstyd, biorąc pod uwagę barbarzyńskie zbrodnie, które zostały tu popełnione przez Niemców”. Merkel podkreślała, że Auschwitz-Birkenau był obozem niemieckim i narodowosocjalistycznym założonym na okupowanych przez III Rzeszę ziemiach polskich. „To był niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców. To dla mnie jest ważne, aby to podkreślić i jasno wskazać sprawców” – mówiła Merkel dodając, że odpowiedzialność Niemców za sytuację na okupowanych przez nich ziemiach nie podlega dyskusji.

Merkel wskazała obóz Auschwitz-Birkenau jako miejsce zbrodni przede wszystkim na Żydach i symbol Holokaustu. Zaznaczyła też, że wśród ofiar obozu byli Polacy a także m.in. Romowie i Sinti. Zbrodnie wobec ofiar obozu określiła mianem niewyobrażalnych.

„Cierpienia w Auschwitz, śmierć w komorach gazowych, zimno, głód, pseudomedyczne eksperymenty, praca przymusowa do pełnego wycieńczenia. To co tutaj się działo jest niepojęte dla ludzkiego rozumu” – mówiła Merkel wspominając także straszliwe warunki, w jakich ofiary były transportowane do obozu.

Świadomość Holokaustu niemiecka kanclerz określiła jako nierozerwalną część tożsamości narodowej i część demokratycznego i praworządnego państwa. Wskazała przy tym na zagrożenie związane z antysemityzmem i innymi przejawami nienawiści. „W tych dniach nie jest to zwykła retoryka, w tych dniach jest to niezmiernie istotne, aby to jasno powiedzieć, ponieważ, niestety obserwujemy zwiększenie się rasizmu i szerzenia nienawiści oraz ataków na tym tle. Widzimy również, że liberalna demokracja jest atakowana i często dochodzi do rewizjonizmu historycznego w interesie grupy, która nienawidzi gatunku ludzkiego. Szczególnie przyglądamy się antysemityzmowi, który zagraża życiu społeczności żydowskiej w Niemczech, w Europie i na całym świecie. Tym mocniej musimy powiedzieć, że nie będziemy tolerowali żadnego antysemityzmu” – cytuje jej słowa PAP.

Merkel deklarowała dalszą pomoc niemieckiego rządu dla Fundacji Auschwitz-Birkenau. Niemcy ostatnio zadeklarowały, że wpłacą kolejne 60 mln euro na kapitał wieczysty Fundacji, która z odsetek od kapitału finansuje prace konserwatorskie w byłym obozie.

Angela Merkel po raz pierwszy odwiedziła b. obóz Auschwitz-Birkenau jako kanclerz Niemiec. Wcześniej w tym charakterze to miejsce odwiedzili Helmut Schmidt i dwukrotnie Helmut Kohl.

CZYTAJ TAKŻE: Jonny Daniels proponuje, by Auschwitz „oderwać od współczesnej Polski”

Kresy.pl / dzieje.pl

…..


autor: PAP/Andrzej Grygiel

nemo
To tylko pozory W rzeczywistosci w Bundesrepublik dalej obowiazuje dyrektywa aby pisac o polskich obozach smierci i wspolodpowiedzialnosci za Holokaust Powszechna taktyka zbrodniarzy

marian
większość zamordowanych to obywatele polscy, w tym duża część polaków pochodzenia żydowskiego. Tak było, tak jest i tak powinno się mówić

birkenau
Według tej pani w Auschwitz nie mordowali Polaków. Podobało się to panu premierowi? Coś robią nową historię!

mati90@mati90
Wspólne składanie wieńca w Auschwitz przez przedstawiciela Niemiec i Polski umacnia powszechny na Zachodzie stereotyp Polaków jako kolaborantów Hitlera i współwinnych uczestników holokaustu! Czy ktoś w kancelarii premiera o tym pomyślał? jaki będą skutki takiej nieprzemyślanej demonstracji?! Gdzie polska racja stanu?! i odwrócenie tej haniebnej narracji Żydów, milcząco wspieranych w tym przez Niemców, w obwinianiu Polaków.

kapo
Przyjechala na kontrole, czy da sie ten oboz smierci znowu uruchomic. Jej piesek donaldzik, moglby zostac nowym komendantem.

belzebub
polinowe cymbały / pahołki żydów – czy wy na poważnie wierzycie w to, że niemiaszki żałują zbrodni na Polakach ? Wy nawet nie macie świadomości tego jak skrajnie oślą nacją jest większość z was

belzebub
zgaduję że i tym razem za słowami nie poszły czyny. Nadal brak zadość uczynienia, nadal brak zrabowanych kosztowności i dzieł sztuki. A polinowe durnie jeszcze pomagają niemiaszkom w ich taktyce

Mularczyk milczy wymownie
kiedy ten Mularczyk ogłosi kwotę tych REPARACJI. czy to będzie uczciwie podzielone między obywateli RP. czy może reparacjami zapłacimy za mienie pożydowskie?

poko
A może wysłać przemówienie Merkel do MEDIÓW – czołowych mediów na Świecie.. Szczególnie tych co mają złe „nawyki”. W dobie internetu, to bardzo łatwe.

obserwatOR
nie wszystkie media w DE np. ZDF wyemitowały słowa Makreli o niemieckim obozie śmierci zarządzanym przez Niemców a żadne o zaanektowanym Auschwitz. Dalej nazi -propaganda i to się nie zmieni

Angela Merkel: Auschwitz to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców. Ważne, aby jasno wskazać sprawców

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Nie będziemy tolerowali żadnego antysemityzmu – zadeklarowała w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. (…)

https://wpolityce.pl/polityka/476441-merkel-auschwitz-to-niemiecki-oboz-smierci

https://wgospodarce.pl/informacje/72179-merkel-auschwitz-to-niemiecki-oboz-smierci

https://wpolityce.pl/swiat/473957-merkel-przyjedzie-do-niemieckiego-obozu-zaglady-auschwitz

https://wgospodarce.pl/informacje/71854-niemcy-wyloza-60-mln-euro-na-auschwitz-birkenau

https://wpolityce.pl/historia/476055-76-lat-temu-niemcy-rozstrzelali-prof-stefana-bryle

https://wpolityce.pl/polityka/475897-budzace-groze-skojarzenia-zobacz-artykul-z-1938-roku

https://wpolityce.pl/polityka/475815-szef-pism-w-nzz-odszkodowania-od-niemiec-byly-za-male

https://wpolityce.pl/historia/476412-tych-polakow-przesladowano-za-pomoc-zydom

https://wpolityce.pl/polityka/476442-premier-sprawiedliwosc-wobec-ofiar-wymaga-zadoscuczynienia

https://wpolityce.pl/polityka/476567-morawiecki-wazne-ze-wladze-rfn-nie-zapominaja-o-zbrodniach

https://wpolityce.pl/polityka/476487-morawiecki-krematoria-niemym-swiadkiem-niemieckich-zbrodni

https://wpolityce.pl/swiat/476545-media-merkel-w-auschwitz-odpowiada-na-negowanie-win

https://wpolityce.pl/polityka/476416-premier-polski-i-kanclerz-niemiec-odwiedzili-auschwitz

https://wpolityce.pl/polityka/476488-wymowne-spotkanie-merkel-morawiecki-w-auschwitz

https://wpolityce.pl/polityka/461892-nasz-news-piekny-gest-merkel-i-morawieckiego

https://wpolityce.pl/polityka/476416-premier-polski-i-kanclerz-niemiec-odwiedzili-auschwitz

https://wpolityce.pl/polityka/476285-morawiecki-i-merkel-spotkaja-sie-w-auschwitz

…..

https://wpolityce.pl/polityka/476386-skandal-w-niemieckiej-hurtowni-osobna-kasa-dla-polakow

https://wgospodarce.pl/informacje/72159-skandal-niemiecki-sklep-wprowadzil-hitlerowskie-prawo-kasa-tylko-dla-niemcow

https://kresy.pl/wydarzenia/niemcy-hurtownia-wprowadzila-kasy-tylko-dla-niemcow-i-osobna-dla-polakow/

https://wpolityce.pl/swiat/476576-niemiecka-siec-likwiduje-oddzielne-kasy-dla-polakow

…..

https://wpolityce.pl/polityka/476543-gdula-przeciwny-reparacjom-podal-niewiarygodny-powod

https://wpolityce.pl/polityka/476473-gdula-o-reparacjach-jestem-przeciwko

2 thoughts on “952 Angela Merkel pierwszy raz w Auschwitz-Birkenau: Auschwitz to niemiecki obóz śmierci zarządzany przez Niemców

 1. Tajna wojna Niemców z Polską, czyli antypolska propaganda od Hitlera do Merkel | dr L. Pietrzak

  18 hours ago
  Media Narodowe

  Adam Małopolski
  Rządzie Polski- pora nakręcić polski film pod zbliżonym tytułem – „NAZI MATKI, NAZI OJCOWIE” Pora wstać z kolan.

  queenginevra
  Jestem córka i wnuczka wieźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, jednego z najcieższychn obozow koncentracyjnych. Dziadek byl ulanem krechowieckim a podczas okupacjji byl dowodca AK w Lomzy, moj ojciec miala zeledwie 15 lat w cvhwili aresztowania. wrocil do domu z otwarta gruzlica, ważźac 40 kg przy wzroscie ponad 180 cm. To sa fakty. A o Stutthofie nie mowi sie prawie nic…. bo byl to oboz dla Polakow, Zydow tam nie było…. Zacznijmy mowic o Sutthofie, o podobnych ibozach, gdzie ginęli Polacy…..

  Bogdan Szopa
  Twoj dziadek byl przestepca, ktory trafil do wiezienia w Stutthof. Gdyby nie organizowal napadow terrorystycznych na Wehrmacht nie trafiby do wiezienia. Gdyby polski rzad nie rozpetal wojny w Europie w 1939r nie gnilby w wiezieniu w Stutthof.

  Bogdan Szopa
  @les G Cholota z PiS tworzy wyimaginowanych wrogow, zeby utrzymac sie przy korycie, co nie zmienia faktu, ze polski rzad od 4 lat szerzy nienawisc do Niemcow i podrzega do wojny przeciwko Niemcom. Te dwa polskie nieroby przed kamerka chca teraz zrzucic wine na Niemcow za to, ze kradna. Tu nikt nie zajmuje sie Burkina Faso, ,,Kaczym Cyrkiem”, ani innymi egzotycznymi panstewkami.

  les G
  @Bogdan Szopa > odczep się ode mnie volksdeutschu !!! Mogę tylko splunąć na twoje komentarze > mówi ci Świstak Willie z Toronto

  André Borowski
  Katarzyna II byla pruska agentka wyslana do Rosji z planem zniszczenia Rzeczpospolitej. To on zalozyla „Pierwsze Biuro Podrózy” wysyalajac 160 000 polskiej elity do Kazachstanu..40% zginelo w drodze, reszta przepadla dla nas na zawsze. To ona zorganizowala Rzez Pragi gdzie jej lokaj Suvorov rozkazal zarznac 24 000 cywilów zeby Wisla zrobila sie czerwona od krwi…itd. A Anielka jest jej wielbicielka od urodzenia, sama to czesto powtarza.

  Zbigniew Pecyna
  szacunek dla P. Pietrzaka. Pierwszy raz go słyszę. książkę kupię. l minister kultury. lgbt-7,5 mln warszawa,

  No i takie moje impresje: na cmentarz żydowki-100mln dał minister kultury, polski. na „pokłosie” – z naszej kasy. W paryżu konferencja antypolska z naszej kasy. Nikt nie protestował z elyt, gdy nazwano uczestników MN faszystami. Wg mnie to tłumaczy stan zaniedbań.
  jeszcze raz szacunek dla obu Panów.

  Krzysztof G
  Kard. Józef Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI tak pisał w swojej książce którą wydano w 1998 pod niemieckim tytułem „Aus Meinem Leben: Erinnerungen” a w języku angielskim „Milestones: Memoirs 1927-1977” z którego pochodzi poniżej przetłumaczony cytat zapożyczony z rozdziału szóstego poświęconemu studiom teologicznym w Monachium do którego przeniesiono po wojnie wydział teologii z uniwersytetu we Wrocławiu oraz Kolegium Jezuickiego w Braniewie.

  „A first mowe was to draw on the teaching bodies of two faculties – Breslau (in Silesia) and Braunsberg (in East Prussia) – that had seased to exist because of the Polish occupation of territories east of the border formed by Oder and Neisse rivers and the resulting expulsion of Germans from that area.” (Milestones: Memoirs 1927-1977, Ch.6 Theological Studies)

  W wolnym tłumaczeniu na polski:

  Pierwszym krokiem było odtworzenie nauczania z dwóch fakultetów – Wrocławia (na Śląsku) i Braniewia (w Prusach Wschodnich) – które przestały istnieć z powodu Polskiej okupacji terytoriów na wschód od granicy utworzonej przez rzeki Odrę i Nysę oraz konsekwencji wynikającej z wysiedlenia Niemców z tych obszarów.

  Tak wspomina Józef Ratzinger późniejszy papież Kościoła Katolickiego. Tak więc nawet nie dziwi mnie wcale że Benedykt XVI w Auschwitz publicznie ogłosił że „Niemcy były pierwszym krajem okupowanym przez Nazistów”.

  Tak też „wszystko gra i kolduje” w propangandzie zrzucania winy z niemców i robienia z nich niewinnych i pokrzywdzonych a co najgorsze że niemieccy katolicy biorą w tym udział.

  André Borowski
  Bylem kiedys na wystawie politycznego plakatu niemieckiego z lat 30stych. Wystawa byla w Rezydencji w Monachium..no to byl moze 1989 rok jeszcze. I pamietam wielki plakat obrazujacy mape Polski i Niemiec gdze na granicy staly ciasno same armaty wycelowane w Berlin..i tytul „zjednoczmy sie w obronie przed polska agresja”. Teraz wiem, ze to bylo odzew na polityke Pilsudskiego ..co po dojsciu Hitlera do wladzy juz prawie zaatakowal Niemcy przy pomocy 100 000 polskiej kawalerii…po specjalnie zorganizowanych manewrach w Krakowie…Anglia, Francja i USA postawily veto Pilsudskiemu..a zwyciestwo by bylo pewne i Niemcy by przeszly we wladanie Warszawy..zawetowali bo oni juz inwestowali w Hitlera przeciw Polsce i Sovietom. Jakby sie potoczyla historia gdyby Pilsudski nie ustapil naciskom?

  André Borowski
  Adenauer byl ponad 4 lata agentem Gestapo. Jego zona tez i z tego powodu popelnila samobójstwo bo sumienie ja gryzlo..jego nie…po wojnie zostal kanclerzem z woli Trumana (wykupil sobie polise) i od razu za doradce wzial sobie adwokata, autora Praw Norymberskich. Na zapytanie dlaczego otacza sie najwyzszymi nazistami odpowiadal „jesli ktos chce zrobic wino a nie ma czystej wody..to bierze do tego wode brudna”…a deMezier (tez wielki nazista) dostal za zadanie stworzenie Bundeswehry..jego brat byl potem szefem STASI (Clement, co mial asystentke zwana Angela Kasner), drugi brat Lothar zostal szefem DDR, Thomas zostal ministrem w zjednoczonych Niemczech..itd….

  Bogdan Szopa
  Polski pasozycie przed kamerka, kradniesz i nigdy sie nie przyznasz do tego, ze kradniesz. Od 4 lat takie polskie nieroby jak ty szerza nienawisc do Niemcow i porzegaja do wojny przeciwko Niemcom. Tak samo bylo przed 1939r. Narobiliscie sobie wrogow w UE, a D.Trummp kopnal was w dupe. Teraz zrzucasz wine na Niemcow i na Rosje, za to, ze kradniesz. Nikt sie tu waszym skorumpowanym gnojem nie zajmuje, bo nie macie zadnego znaczenia w polityce Europejskiej, a z falszywa cholota nikt sie nie bedzie liczyl.

  Marek Juszkiewicz
  Zlepek pomówień, nadinterpretacji, przypuszczeń. Wtrącanie wątków nie związanych z tematem. Jednym słowem najpierw teza a później szukanie na siłę argumentów ją popierających. Więcej propagandy i szczucia przeciwko Niemcom niż faktów, konkretów. Merytorycznie bardzo słabe. Rozczarowujące tym bardziej że autor jest historykiem z wykształcenia czyli powinien dysponować krytycznym aparatem poznawczym.

  Asextor
  Co tyn gorol dupi. Niemcy byli u siebie na Slonsku, banda zza buga. Panosza sie po Slonsku w jeszcze wczoraj prosili o robota. Zas wos rozmontujymy

  Polubienie

 2. ŻEBROWSKI | Propaganda niemiecka, sowiecka, żydowska nt. Powstania’44 mają jedno wspólne źródło

  Premiered Dec 7, 2019
  Media Narodowe

  Jasko jasko
  Propaganda propagandą. Niestety fakty są takie że polski rząd podczas wojny to zdrajcy i psychopaci od „kapitału krwi” którzy są godni potępienia. Włącznie z bezsensowną akcją Burza prosowiecką. Nikt natomiast nie kwestionuje bohaterstwa polskiego narodu i polskiego podziemia (żołnierzy i cywili). Hańba politykom szafującym krwią na lewo i prawo

  Suwerenka
  Jeszcze raz warto zobaczyć „zdradziecką mordę”, dla której „Izrael jest cudem naszych czasów”

  Musiałam wyjść z czatu, ale uzupełniam zaległości. Pozdrawiam Ekipę i Widzów MN.

  Bogdan Szopa
  l.Zebrowski, propaganda – klamstwa o sukcesach, ktorych nie ma: E.Gierek, J.Goebbels, M.Morawiecki. Klamstwa – L.Zebrowski. Nikt w Niemczech nie zajmuje sie polskimi terrorystami, ktorzy na zlecenie polskich przestepcow w Londynie napadali na Wehrmacht w Warszawie w Sierpniu 1944r. Dzis roznego rodzaju ,,Zebrowskie” oprocz klamstw, ktore wypisuja na temat wojny, ktora Polska w 1939r rozpetala, to jeszcze wmawiaja Niemcom klamstwa, ktore Niemcy nie wypowiedzieli.

  Amiga Rulez
  wracaj kłamco oglądać tvnazi

  Barbara Matuszewska
  Bogus mitoman zabral glos . Żarty.Napisz o tym książkę.Zostaniesz nastepnym Grossem klamczuchem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.