954 Polska „historia kolonializmu i antysemityzmu”, czyli nagroda nobla dla polskojęzycznej polakożerki Tokarczuk


Olga Tokarczuk odbiera Nagrodę Nobla. Fot. youtube, The Nobel Prize

https://skribh.wordpress.com/2019/10/19/934-polskojezyczni-w-tym-plezydent-i-plemiel-gratuluja-nobla-polakozerce-tokarczuk/

https://skribh.wordpress.com/2015/10/16/189-co-takie-olgi-tokarczuk-wiedza-o-zabijaniu-czyli-dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/

Czeslaw @Czeslaw:
http://pressmania.pl/list-otwarty-do-p-olgi-tokarczuk-pisze-iwona-l-konieczna/? Wręczenie Nobla dla Olgi Tokarczuk 10.12.2019 Polacy zafałszowali własną historię. Ponadto jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów. – Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce – Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – stwierdził autor laudacji Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej.

Za takie wypowiedzi powinno być oskarżenie o zniesławienie narodu ale nasze władze tchórzliwie wycofały się z nowelizacji ustawy o IPN a przecież wiele krajów europejskich takie ustawy mają. Ponadto Pan Prezydent Duda powinien publicznie ustosunkować się do powyższych wypowiedzi i zapytać jak te osoby rozumieją pojęcie kolonializmu oraz powtórzyć pytanie posła Kukiza, który pytał izraelskiego ministra dlaczego w Polsce było więcej Żydów jak w całej Europie, Ponadto skończyć z tchórzostwem i oznajmnic publicznie jakiej narodowości jest Olga Tokarczuk, w tej sytuacji to jest konieczne

Tutejszym @Tutejszym:
Za 3 lata ma nastąpić wielkie wydarzenie: Jan Tomasz Gross ma dostać nagrodę Nobla w ślad za panią Olgą Tokarczuk. Cieszmy się Panowie, „polska” kultura zwyżkuje!

jazmig @jazmig:
Kolonizatorami i antysemitami są Ukraińcy i Szwedzi. Pierwsi okupują rdzenne ziemie polskie ze Lwowem i Stanisławowem, a drugich wizytę podczas Potopu pamiętamy do dzisiaj.

gutek @gutek:
wszędzie muszą przyplatać ten antysemityzm. a propos „kolonializmu” to niech ten worek gówna spojrzy na swój własny kraj.

lp @lp:
Z Noblem dla Tokarczuk to właśnie o ten polski „kolonializm i antysemityzm” chodziło. Pluć, pluć, ciągle opluwać a zawsze się coś przyczepi, jak mawiał klasyk Fryc Wielki.

https://kresy.pl/wydarzenia/szef-komitetu-noblowskiego-tokarczuk-odkrywa-historie-polski-jako-kraju-posiadajacego-wlasna-historie-kolonializmu-i-antysemityzmu/

SZEF KOMITETU NOBLOWSKIEGO: TOKARCZUK ODKRYWA HISTORIĘ POLSKI JAKO KRAJU POSIADAJĄCEGO WŁASNĄ HISTORIĘ KOLONIALIZMU I ANTYSEMITYZMU

11 grudnia 2019|11 komentarzy|w Europa Północna, kultura, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

We wtorek w Sztokholmie pisarka Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla przyznaną jej za 2018 rok. To piąty literacki Nobel dla Polski. Podczas uroczystości szef Komitetu Noblowskiego wygłaszając laudację powiedział m.in., że pisarka odkrywa w polskiej historii wątki kolonializmu i antysemityzmu.

Nagrody noblistom wręczył Król Szwecji, Karol XVI Gustaw podczas pierwszej części ceremonii rozpoczęła w Sztokholmie. Polska pisarka Olga Tokarczuk, tegoroczna laureatka literackiego Nobla, wyszła na scenę jako dziesiąta z kolei. Na jej konto wpłynie nagroda w wysokości 9 mln koron (ok. 3,5 mln złotych).

Nagroda Nobla dla Tokarczuk jest piątą, którą uhonorowano pisarza z Polski. Wcześniej jej laureatami zostali: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisław Szymborska. Pisarka pochodzi z rodziny ukraińskich wychodźców.

W długim wystąpieniu przewodniczący Komitetu Noblowskiego Per Wästberg argumentował decyzję o przyznaniu Tokarczuk nagrody w dziedzinie literatury. Podkreślił, że „polska literatura błyszczy w Europie”, a kolejna Nagroda Nobla dla osoby z Polski honoruje pisarkę „o światowej renomie i niezwykle rozległym wachlarzu zainteresowań, łączącej w swej twórczości elementy poezji i humoru”.

– Olga Tokarczuk pokazuje prawdę trudną do pokazania. Trudną prawdę o Polsce w ciągłym ruchu. Ma niesamowite obserwacje. To razem z jej opętaniem mitologią tworzy niesamowitą prozę – powiedział Wästberg. Mówił też, że Polska to „rozdroże Europy, być może nawet jej serce”, a Olga Tokarczuk w swoim pisarstwie „odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu”.

Przeczytaj: Olga Tokarczuk: Polacy to mordercy Żydów, kolonizatorzy i właściciele niewolników

Czytaj również: Polacy kolonizatorami, właścicielami niewolników i mordercami Żydów? Olga Tokarczuk: jak najbardziej

Zobacz: Ukraiński historyk: Polska traktowała Ukrainę jak Francja Maghreb, a UPA to ukraińskie AK

– Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci – powiedział szef Komitetu Noblowskiego. Chwalił też „Księgi Jakubowe”, jedno z najważniejszych dzieł pisarki, za które w zasadniczej części przyznano jej nagrodę. – Przyszłe pokolenia będą sięgać po owe tysiącstronicowe arcydzieło autorstwa Tokarczuk i odkrywać w nim nowe bogactwo, którego dziś jeszcze wystarczająco nie dostrzegamy.

Po oficjalnej części odbył się uroczysty bankiet w ratuszu. Pod koniec tej części uroczystości polska pisarka wygłosiła krótkie przemówienie. Na zakończenie bankietu powiedziała, że składa „poprzez odmęty czasu ukłon innym kobietom, twórczyniom, który wykroczyły poza narzucone im przez społeczeństwo role i miały odwagę opowiedzieć swoją historię głośno.

– Czuję, że stoją teraz obok mnie. Naprawdę wygrałyśmy Nobla! – dodała Tokarczuk. Później wyjaśniała też, że jej suknia podczas uroczystości jest związana z prawami kobiet i nawiązuje do czasu sufrażystek.

Przeczytaj: Olga Tokarczuk do Polaków: głosujmy za demokracją, inaczej Polskę czeka mroczny, autorytarny czas

Gratulacje polskich pisarce złożył wczoraj prezydent Andrzej Duda. Taki zamiar ma też premier Mateusz Morawiecki, który chciałby uczynić to osobiście i liczy na spotkanie z pisarką.

Zdaniem Grzegorza Brauna, posła Konfederacji, polska noblistka w jednej ze swoich najważniejszych książek, czyli w „Księgach Jakubowych”, „osnuła na faktach historycznych swoją antypolską, antykatolicką fantasmagorię”. Uważa, że Olga Tokarczuk postuluje stawianie „zwierząt powyżej ludzi, stawiania niekatolików powyżej katolików i wszystkich nie-Polaków powyżej Polaków”. Braun przede wszystkim skrytykował to, w jaki sposób w książce pisarka przedstawiła postać bp. Kajetana Sołtyka, postaci wzbudzającej różne oceny, a także kontrowersje, który w ocenie posła nie był świętym, ale jednak „dzielnym człowiekiem” i „niewątpliwie” bohaterem narodowym. Jego zdaniem noblistka, którą nazwał „pretensjonalną”, „pośmiertnie dokonała mordu rytualnego na biskupie Kajetanie Sołtyku”. Brauna uważa, że książka przedstawiana jest czytelnikowi jako zgodna z faktografią, co według niego nie odpowiada prawdzie.

Przeczytaj także: „Ziemia Kłodzka nie przystaje do reszty Polski. To taka ziemia niczyja” – mówią A. Holland i O. Tokarczuk

rp.pl / rmf24.pl / Kresy.pl

turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
A tego nobla to w szeklach aby nie wypłacają?

Piotrx @Piotrx:
O.T to z historią i prawdą jest całkiem na bakier . Kim w istocie byli i jakimi zasadami kierowali się „frankiści” o których mowa w „Księgach Jakubowych”

Judaizm przeciwko Mojżeszowi

Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi – Hugon Hajducki

„…Opis barwnych kolei losu założyciela najbardziej wpływowej sekty sabbataistycznej, pochodzącego z Podola Jakuba Franka, niestety nie mieści się w ramach tego szkicu. Dość powiedzieć, że „najbardziej złowrogi sabbataista Jakub Frank” (nazwany tak przez wybitnego religioznawcę Mirceę Eliadego) rozwinął mistyczną teologię Sabbataja w system całkowitej negacji i destrukcji. Sam uznawany przez krótki czas za nowe wcielenie „mesjasza”, a także wcielenie „króla Dawida”, rozwinął w szczegółach koncepcje religijne, nazwane przez wybitnego żydowskiego znawcę kabały Gerszoma Szolema „mistyką nihilizmu”. Za życia Franka sabbatajczycy uzyskali protekcję niektórych książąt Kościoła katolickiego, wspierających „dobrych kontrtalmudystów”; niektórych pastorów protestanckich; wielu monarchów oświeconych (m.in. króla Danii Fryderyka V, królów Rzeczypospolitej Augusta III Sasa i Stanisława Augusta Poniatowskiego, władców Rosji — od cara Piotra I do carycy Katarzyny II, czy wreszcie cesarzowej rzymskiej Marii Teresy i jej syna cesarza Józefa II), jak również ówczesnego sułtana osmańskiego.

Liczne intrygi polityczne, w których uczestniczył Frank, posiadając doskonałą, zakonspirowaną sieć wyznawców w całej Europie, pozwalały mu na wprowadzenie wielu sabbatajczyków na wysokie i wpływowe stanowiska. W Rzeczypospolitej sabbatajczycy uzyskali szlachectwo, mające chronić ich przed prześladowaniami ze strony rabinów-ortodoksów, w Rosji stali się zausznikami carów i caryc oraz twórcami miejscowej masonerii, w Austrii i Rzeszy przedstawicielami niezależnej od Habsburgów potęgi finansowej Oppenheimerów. W latach 70. XVIII wieku Frank (który zmarł w 1791 r. w Offenbach) doprowadził do powstania doskonale zorganizowanej konspiracji, na czele której stanął mianowany przez niego, nienawidzący katolicyzmu przechrzta, wychowanek jezuitów, syn (prawdopodobnie sabbatajskiego) rabina Adam Weishaupt. 1 maja 1776 r. powstała sabbatajska organizacja wolnomularska „Zakon Iluminatów”, stawiająca sobie za cel obalenie istniejącego porządku społecznego i religijnego, stworzenie republikańskiego porządku światowego oraz światowej, synkretycznej religii. Rewolucja miała wybuchnąć w Monachium i rozszerzyć się na cały świat. Ze względu jednak na wykrycie spisku sabbatajczycy przenieśli ciężar swoich działań nad Sekwanę, gdzie już od pewnego czasu infiltrowali skutecznie masonerię francuską…”

Piotrx @Piotrx:

Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi – Hugon Hajducki

Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.

Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.

Ewa Pawela: O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk – żydowscy frankiści w bajkach

Piotrx @Piotrx:
Dr Ewa Kurek o Noblu dla Olgi Tokarczuk i jej wypowiedziach

Ciekawa wypowiedź o kłamstwach historycznych O.Tokarczuk – w tym o „statutach litewskich”

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/nazywal-polakow-kolonizatorami-otrzymal-w-polsce-nagrode-im-giedroycia/

…..


Prof. Piotr Jaroszyński / autor: Screen/TV Trwam

Kukły nie przywódcy
He, he, he kto niby zareaguje? Oni uwazają, ze Polakom wystarczy to źe mogą pomachać biało -czerwoną flagą na 11 Listopada.

Racja Profesorze Hańba
To powinno być zrobione natychmiast po tych słowach, w TVP nadzwyczajny występ Prezydenta, Premiera Polaka, wyrażającego oburzenie kłamstwem. Ale książki znane, Pani bez dowodów pisze tak od dawna,

Janusz 77.252.60.*za 37 minut
Ja czekam na zdecydowaną reakcję Prezydenta oraz Rządu. Poza tym, składając gratulacje dla Tokarczuk, winni powiedzieć jej do słuchu na temat jej historycznych odkryć.

niki
jakie władze? gdzie jest duda? milczy już w sprawie wolty sn a na temat żydów niech tylko spróbuje?

Olo
władze się nie odniosą bo to trzęsące parówy.

xxx
Ten rzad niczego nie zrobi. Konsekwencje beda ponosic zwykli Polacy i to na nasze barki spadnie ciezar obrony naszego imienia. Ten rzad to albo dwyersanci zydowscy albo totalnie nieudacznicy

chłop_z_Mazur
premier, rząd już nawalili w pory ze strachu i ędą na 100% siedzieć cicho. To IMBECYLE. Jedyne co potrafią to rozmyślać jak załatwić Banasia. A DUDA napisał do niej czuły list. TRAAGEDIAA !

Marek dawniej pisowczyk
TVP ją mocno teraz promuje. Także postawy wyborców PiS co do imigrantów mocno się zmienią…

Ha,
Jak znam życie, to nasze władze nabiorą wody(ciepłej) w japy i nijak się nie odniosą do tej lawiny oszczerstw pod adresem Polski i Polaków, bo członkowie KAN, to sami żydzi !.

oj tam
Polska…..również posiadająca swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu.To przecież podłe i kłamliwe słowa Olgi. A Prezydent, premier i minister finansów palą głupa, że nic o tym nie wiedzą.

buntu
dobra zmiana to tchórze i zakompleksione lizusy prezesa cofania,ustępowania,demoralizowania

Andy@Andy
„Powinna się spotkać”, ale się nie spotka, nieprawdaż? Kolejny „kieszonkowy” nobel.

cv
Wycieranie mordy o Polskę to już doktryna zachodnich aparatczyków i przyklaskiwane przez fekalną opozycję.

merrlin
Brak protestu oznacza zdradę, tudzież opad masek.

Polka
jedynym ratunkiem przed takimi antypolskimi oszczerstwami i braku reakcji rzadzących jest odsuniecie od władzy najpierw Dudy, potem tego morawieckiego z vcałym PISem i wybrać propolską Konfedracje

ojejej
Czy nasza wielebna noblistka skorzystala z okazji aby w imnieniu Polski i tej „lepsiejsiej” czesci narodu przeprosic za potop szwedzki?

oli
Szwedzi zobowiązali się w Oliwie do zwrotu zarówno publicznych i kościelnych, jak i prywatnych akt i dokumentów oraz Biblioteki Królewskiej – nie później niż w ciągu trzech miesięcy..No i nie oddali.

aleryk
ruska baba z kołtunem snuje ponure mitologie – wyzyskiwacze w białych rękawiczkach i diademach klaszczą :)))))))

kazik
Tokarczuk przyłączyła się do antypolskiego spisku tuż za grossem.i innymi spsiałymi pismakami. Obżeranie się z nimi to rola fachowców . Ale PAN jest cały zasiedlony oszczercami.

Aniapolka@Aniapolka
A pod jaką to groźbą śmierci nie ucieka dzielna Tokarczuk ?

https://wpolityce.pl/polityka/477224-tylko-u-nas-prof-jaroszynski-o-laudacji-na-czesc-tokarczuk

TYLKO U NAS. Prof. Jaroszyński: Władze najwyższe państwa nie mogą nad słowami laudacji dla Tokarczuk przejść do porządku dziennego

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: godzinę temu

„Laudacja na cześć Olgi Tokarczuk powinna się spotkać z oficjalną reakcją najwyższych władz państwa polskiego” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Piotr Jaroszyński, filozof kultury, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Odniósł się w ten sposób do słów Pera Waesterberga o polskiej „historii kolonializmu i antysemityzmu”, wygłoszonych w laudacji na cześć Olgi Tokarczuk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne słowa podczas noblowskiej ceremonii! Polska „historia kolonializmu i antysemityzmu” w laudacji na cześć Tokarczuk

To powinno się spotkać z oficjalną reakcją, bo zaistniało na poziomie międzynarodowym, prestiżowym, do którego przyznają się zarówno prezydent, premier, jak i ministrowie. W  takiej sytuacji muszą zająć oficjalne stanowisko w  sprawie tego kłamstwa

— stwierdził prof. Jaroszyński.

Władze najwyższe państwa, ponieważ dały swoją oficjalną aprobatę dla tej nagrody i dla tych wszystkich wydarzeń, muszą zająć oficjalne stanowisko, bo inaczej milczenie będzie znaczyć, że się z tym utożsamiają

— wyjaśnił.

Zapytany, jakie będą konsekwencje przejścia nad wspomnianymi wyżej słowami do porządku dziennego, prof. Jaroszyński powiedział:

Nie może nie być konsekwencji. Nie mogą przejść do porządku dziennego. Trzeba wezwać władze do  nieprzechodzenia do porządku dziennego

— ocenił, podkreślając, iż potrzebne jest działanie adekwatne do sytuacji.

Per Waesterberg w laudacji na cześć Olgi Tokarczuk powiedział:

Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce – Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz przecirównież posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od  niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci.

CZYTAJ TAKŻE: Marzena Nykiel: Dlaczego pierwszy Nobel tak cieszył? Bo duma Sienkiewicza z Polski grzmiała na cały świat: „Głoszono ją umarłą, a ona żyje!”

aw

…..


Per Waesterberg / autor: tvp.info

xe
I co? I nic? Zadnej reakcji? A PFN gdzie? Tyle kasy do niej plynie, a przeciez ma czuwac nad wizerunkiem Polski na swiecie i reagowac w razie proby jego niszczenia. Moze i prezydent by sie ocknął?

Anubis43
A jakaś reakcja MSZ na tak skandaliczne słowa będzie??? czy tylko na biadoleniu się skończy???

Brak reakcji
A gdzie zdecydowana reakcja polskiego MSZ-tu na te oszczerstwa? Co zabrakło odwagi? A właśnie to milczenie i bierność ich rozzuchwalają i zachęcają do oczerniania Polski.

sfmjh
To raczej Żydzi skolonizowali Polskę i wyzyskiwali chłopów, a jednocześnie blokowali wszelkie przepływy klasowe tkwiąc jako wroga i hermetyczna klasa średnia, jednocześnie wyzyskując chłopów.

nohood
odwracanie kota ogonem. polska była kolonią żydów pod carskim, pruskim i ustriackim zarządem. 90% handlu i finansów było w rękach pejsów:). próbują maskować niewygodne fakty sterując emocją publiki.

hańbę kolaboracji z Hitlerem
chca zmywać teraz tez Szwedzi A Tokarczuk nie za warsztat ale za szkalowanie narodu polskiego dostała nagrodę!

budyń z gdańska
a idootka tokarczuk szczerzy jape na te pomówienia, ocena zboków z akademii nad wyraz po linii

Zenek
Ta nagroda jest tylko za poglądy, jurorzy wcale nie czytali twórczości Tokarczuk. Nadarzyła sie okazja przywalic Polsce. Widac tam macki ustawy 447

https://wpolityce.pl/polityka/477160-polski-antysemityzm-w-laudacji-na-czesc-tokarczuk

Skandaliczne słowa podczas noblowskiej ceremonii! Polska „historia kolonializmu i antysemityzmu” w laudacji na cześć Tokarczuk

opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu

W laudacji na cześć Olgi Tokarczuk padły słowa, obok których nie można przejść obojętnie. Per Waesterberg – nawiązując do twórczości autorki – wspominał o polskiej „historii kolonializmu i antysemityzmu”. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Olga Tokarczuk odebrała dyplom i medal noblowski z rąk króla Szwecji. „Polska literatura błyszczy w Europie”. WIDEO

Polska literatura błyszczy w Europie – ma w swoim dorobku już kilka Nagród Nobla, a teraz przyszła pora na kolejną, tym razem dla pisarki o światowej renomie i niezwykle rozległym wachlarzu zainteresowań, łączącej w swej twórczości elementy poezji i humoru

— mówił przedstawiciel Akademii Szwedzkiej.

Zaraz potem Per Waesterberg przeszedł do – typowego już niestety – ataku na polską historię.

Polska, rozdroże Europy, być może nawet jej serce – Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia dokonanego przez wielkie siły, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Olga Tokarczuk nie ucieka od niewygodnej prawdy, nawet pod groźbą śmierci

— wskazywał.

Oczywiście słowa Waesterberg nie spotkały się z żadną oficjalną reakcją. Czy można się jednak dziwić? Pamiętamy słowa Olgi Tokarczuk z 2015 r., z których nigdy się nie wycofała.

CZYTAJ TAKŻE:

Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów

— mówiła pisarka w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info.

Mowa na cześć Olgi Tokarczuk nie umknęła uwadze internautów. Komentują oni słowa Waesterberga o polskim antysemityzmie i kolonializmie.

Była świetna okazja, żeby powiedzieć, iż Polacy to antysemici. Przeproście Polacy! W ogóle Polacy przepraszajcie! Co wy sobie myślicie???

— napisał Sławomir Jastrzębowski.

Jeśli chodzi o podbój Ukrainy to o kolonizatorstwo należy oskarżać chyba Litwinów (Giedymina). My tylko łyknęliśmy towar w „posągu”

— wskazał Wiktor Świetlik

Choć myślę, że takie niuanse zarówno dla pacjenta z komitetu noblowskiego jak i noblistki to zbyt duża komplikacja. Tym bardziej to, że reprezentują sowiecką narrację z września 39 roku

— dodał.

Cały dowcip polega na tym, że polskiego kolonializmu nigdy nie było. Terytoria wschodnie zostały przyłączone w wyniku unii i od tego czasu tylko się kurczyły. Takie są fakty a nie bajdurzenia

— podkreślił Tomasz Sommer.

Treść laudacji na cześć Tokarczuk doskonale pokazuje dlaczego nie wszyscy podchodzą euforycznie do przyznania literackiego Nobla pisarce. Z jednej strony, nagroda dla Polki to niewątpliwie promocja rodzimej literatury. Z drugiej jednak, do światowej opinii publicznej znowu trafia obraz Polski jako kraju antysemickiego, a nawet – co wyjątkowo absurdalne – państwa, które ma na sumieniu grzechy kolonializmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

xyz/Twitter/PAP/Onet

fuj fuj
ohyda, jak można i za to właśnie ona dostała nagrodę !!!!

aa
MASKI OPADAJĄ I DOWIADUJEMY SIĘ DLACZEGO TOKARCZUK DOSTAŁA NOBLA. TERAZ WIDAĆ JAK BARDZO WAŻNA JEST POLSKA I JAK ZALEŻY NA NIEJ NIEMCOM I ROSJI !!!

prehistoryk
Mogło by się wydawać, że ludzie którzy przybywają na rozdanie takich nagród to są ludzie wyjątkowo dobrze wykształceni i znają historię Europy bardzo dobrze. Powiedzieć taką bzdurę to kompromitacja.

tom
czego się spodziewać po potomku barbarzyńców i złodziei?

Simplex
No! Pamiętam jak dziś! Mój praszczur skolonizował połowę Indii! Do dziś taplamy się w luksusach!

NOBEL
SZWEDZI BYLI I SA BARBARZYNCAMI DWA POTOPY SZWEDZKIE ZNISZCZYLY RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODOW BARDZIEJ NIZ HITLER I STALIN I ONI NAM WMAWIAJA KOLONIALIZM ANTYSEMITYZM JEST W NIEMCZECH NIE W POLSCE

breslauer HJ
Nobel dla Tokarczuk tyle znaczy co średnio napisane wypracowanie w technikum nawet nie liceum za któe dostaje sie 3+ i pluje na nauczyciela ze jest antysemita i kolonialnym dupkiem .Olewam masonów

civis Europaeissimus
Nie tak odległe są czasy gdy akty narodowej zdrady – a takimi są antypolskie enuncjacje pani t – karane były ostrzyżeniem do łysej pały. Trzeba by rozważyc powrót i do tej formy narodowej infamii.

cóż
Dalej się cieszcie i mówcie, że to wielki sukces Polki i Polski… Od początku nie miałem wątpliwości za co ta persona otrzymała tę śmieszną nagrodę. Niektórzy to za pogłaskanie dadzą się pociąć…

LeW
Już ponad 80‘000 Polaków podpisało petycję o wznowienie ekshumacji w Jedwabnym!(nie) polski rząd ma to gdzieś!Ma za to czas dla danielsów, michników, engelkingów, smolarów itp itp. Pisaki, róbcie tak dale

13 thoughts on “954 Polska „historia kolonializmu i antysemityzmu”, czyli nagroda nobla dla polskojęzycznej polakożerki Tokarczuk

 1. „Polacy zamordowali tysiące Żydów w czasie II wojny światowej”? | Migalski zaskakuje

  Slawomir Koldys
  Zawsze wiedziałem, że to hiena. Fałszywe i cwane,bez honoru,śliski kal.Ty nobla nie dostaniesz,ale pchaj się wto środowisko, może podadzą ci łapę. CZLOWIEK GUMA.

  Richard Szyniszewski
  Czy aby Migalski nie mówi o swojej rodzinie gdy mówi o mordowaniu Żydów?! 🤔Należałoby to zlustrować

  Grażyna Więcek
  I ja też tak pomyślałam.

  Polubienie

 2. Op
  Czy podczas tej laudacji nie było na sali ambasadora Polski!?Nikogo z ministerstwa kultury!?Nikt nie zaprotestował na to szkalowanie Polski!!??j

  Polka
  Przelewanie z pustego w próżne, a nic to nie da. Zareagować ostro w stosunku do komitetu noblowskiego i do tej kłamliwej antypolki!

  az
  Głos tych panów ma taką siłę i znaczenie, co puszczenie bąka w huraganie.

  Marek
  Niestety TVP mocno promuje Tokarczuk, a Gliński tłumaczy jej książki za setki tysięcy złotych. Nowe nagranie. Dr Ewa Kurek – Cała prawda o Oldze Tokarczuk. Udostępniajcie https://youtu.be/9nDr-nybdBs

  Ha,
  Cały sęk w tym, że nazwisko mówi,że to nie jest Szwed..

  nemo
  Olga klamczuszek zapomniala ze Rus z ktorej sie wywodzi zanim w wyniku Unii Lubelskiej zostala przylaczona do Korony pozostawala pod panowaniem Wielkiego Ksiestwa Litewskiego czyli kolonizatora

  https://wpolityce.pl/polityka/477671-ostra-ocena-laudacji-na-czesc-tokarczuk-w-tvp-info

  Ostra ocena laudacji na cześć Tokarczuk w „Salonie Dziennikarskim”! „Oburzające było to, co powiedział ten bezczelny Szwed”

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: screen TVP INFO

  Goście programu „Salon Dziennikarski” dyskutowali na temat wypowiedzi Szweda Pera Waesterberga podczas laudacji na cześć Olgi Tokarczuk w czasie noblowskiej ceremonii. Mówił wówczas m.in. o polskim kolonializmie i antysemityzmie. Odnosili się też do wypowiedzi samej Olgi Tokarczuk z jednej ze stacji radiowych dot. imigrantów.

  CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczne słowa podczas noblowskiej ceremonii! Polska „historia kolonializmu i antysemityzmu” w laudacji na cześć Tokarczuk
  https://wpolityce.pl/polityka/477160-polski-antysemityzm-w-laudacji-na-czesc-tokarczuk

  Tokarczuk zachwycona multikulturalną Szwecją: Jest mi wstyd za ten straszny 2014 rok, kiedy Polska nie przyjęła imigrantów
  https://wpolityce.pl/polityka/477255-tokarczuk-jest-mi-wstyd-ze-polska-nie-przyjela-imigrantow

  Polska przyjmuje najwięcej migrantów, to są oficjalne dane. Na szczęście to migranci bliscy nam kulturowo i ta migracja jest pokojowa. Po drugie oburzające było to, co powiedział ten bezczelny Szwed. Mówiąc o polskiej historii przywołuje kolonializm? Natomiast wywołując kwestię antysemityzmu, mógłby to powiedzieć w kontekście gigantycznej pomocy, jaką Polacy udzielili Żydom przez osiem wieków

  — mówił Maciej Pawlicki.

  Gdyby pani Olga Tokarczuk unikała bezpośredniego odnoszenia się do konfliktów politycznych, to o wiele łatwiejszy byłby taki konsensus pt. „To miło, że polska pisarka dostała Nobla”

  — zaznaczył Piotr Semka.

  Piotr Gursztyn nawiązał do słów ks. Zielińskiego z poprzedniej części programu, że demokracja liberalna zaczyna mieć coraz mniej wspólnego z demokracją.

  Takie postacie jako Olga Tokarczuk są trochę kapłankami tej religii

  — powiedział.

  Dobrze, że Polka dostała nagrodę Nobla. Tylko obecnie generalnie na nagrodę Nobla należy patrzeć w kontekście tego przechyłu lewicowego. Ostatnio tego typu twórcy czy politycy dostają nagrody

  — mówił z kolei ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

  as/TVP INFO

  celnik@celnik
  Po nazwisku to taki z niego Szwed jak z Tokarczuk Polka.

  Zenek
  To jest nagroda za poglądy a nie twórczośc , ta komisja wcale nie czytała ksiązek . Ktoś podjął decyzję ,że trzeba Polaków ukarać za antysemityzm

  Konfederat
  Zamiast laudacji powinna dostać zarzuty za mowę nienawiści!! No tak, zapomniałem, że to dotyczy tylko osób mówiących prawdę o sytuacji w Polsce!! Przykładem to, co wyrabia się we Wrocławiu!!!

  czy toPollin czy Polska
  gdyby powiedział coś na żyda- na polaka można …. i mowy nienawiści nie ma jak powiesz prawdę żydowi to mowa nienawiści, ABW,areszt jak aresztowano za to Jacka Międlara za prawdę której żyd nie znosi

  anaconda
  W pierwszych słowach powinien przeprosić Polską Noblistkę, że w Szwecji był nazista Ingvar Kamprad twórca IKEI. Mógł przypomnieć tego hitlerowca. Mało czytał książek historycznych.

  Polubienie

 3. Dr Ewa Kurek: Cała prawda o Oldze Tokarczuk

  Premiered Dec 13, 2019

  Jola Przydzlosci
  Slyszalam ze jej pobratyncy z Izraela nie przyjeli ani 1 uchodzce.

  Paweł G
  To co pisze i mówi Tokarczuk to brudnej wody mowa nienawiści.Nienawiści do Polski i Polaków!

  Want To Say AD REM
  Tokarczuk, może wrócisz na swoją Ukrainę? Plujesz tokarczuk wbrew kodeksowi karnemu na Polaków i Polskę, może trzeba wysyłać masowo zawiadomienia do prokuratur?

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/477935-tokarczuk-spotkala-sie-z-marszalkiem-senatu

  ale wstyd
  Ukrainka opluwająca Polaków na „totalnych salonach” u łapowników.

  Czarek
  Na tej fotce to chyba idą do ślubu, tylko gdzie jest rabin Michał Schudrich?

  KokoBT
  Rozwydrzona ukraińska pisarka (pisatiel’ka?) zmieszkała w Polsce.

  LoLO
  „Popatrz matko, popatrz ojcze! Oto ida dwaj folksdojcze. Co za hanba, co za wstyd! Jeda Ukrainka, drugi Zyd.”

  SZALOM BRACIA
  GÓRĄ UKRAINA W POLIN POLACY CZAS SIĘ PAKOWAĆ

  Polubienie

 5. Musisz to wiedzieć (651) Co propagandowy przekaz jest nam w stanie wmówić…

  Dec 15, 2019
  CW24tv

  K H
  Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie polskiego antysemityzmu.

  Adam Kuna
  Przecież specjalnie jej dali nagrodę by szerzyła antypolonizm a każda jej krytyka będzie zbrodniomyślą

  Anna Posłuszny
  Wg dr Kurek to Ukrainka. Niestety media znieksztalcaja umysł. Zatem, polka z wyboru, a raczej szkodnik z wyboru. Pozdrawiam!

  GERALT FROM RIVIA
  Toż przecież Tokarczuk dostała tego Nobla tylko dlatego, że gloryfikowała antypolski żydo-banderyzm. To antypolskie syjon lobby żydowskie wręczyło tego Nobla „ręcami” króla szwecji, który przecież jest masonem. Obecna masoneria jest całkowicie zinfiltrowana przez talmudyczny syjonizm ( wprost mówią o tym Protokoły Mędrców Syjonu.) Takie pierdolenie (to nie jest wyrażenie obrazliwe wg wyroku sądowego), jakim były laudacje przed Noblami, to niekiedy była propagandowa żenada. Sama komisja Noblowska, to już szczyt syjonistycznego fałszu i politykierskiego zakłamania.

  Daria Maria
  to nie jest Polak tylko żydówka ukraińska ! za jej wypowiedzi powinna starcić polskie obywatelstwo i być niezwłocznie wydalona z kraju !!

  Zofia Barbara
  A gdzie tam pisiory zwolniły ją z podatku a źeby było mało dali jej 750 tyś.zl z naszych podatków na tłumaczenie jej książek !!

  Malver
  Panowie chciałam podziękować za Waszą pracę, za otworzenie oczu na działalność tak osoby. Choć moja intuicja mówiłam mi że jest z nią coś bardzo nie tak,dzięki Wam mam pewność. Pozostawiam

  Polubienie

 6. Spór w Sejmie o uhonorowaniu Nobla dla Tokarczuk

  Premiered 21 hours ago
  Niezależny Lublin

  Arek Wiśniewski
  Pani Wielgus tak głupiej baby w sejmie jeszcze nie było a Panu Braunowi to może pani buty czyścić a nie wchodzić w dyskusję z nim.

  Julian Sulowski
  Wielkie brawa dla posła Brauna za merytoryczną wypowiedź na temat litetatury pani Tokarczuk i hąńba dla pani S. Wielgus. ks. Julian Sulowski SJ.

  Polubienie

 7. Witt: Francuzi wytykają Polaków za faszyzm i antysemityzm. Boli, że rząd umacnia te oskarżenia

  Dec 19, 2019
  Radio WNET

  SamuelX
  Upadlanie Polski na kanwie miedzynarodowej bedzie sluzyc latwiejszemu pacyfikowaniu miejscowego bydla – czyli jak beda do nas strzelac nikt nie zareaguje. Fajnie co? Biorac pod uwage ze ponad 50% glosowalo na kodomitow, sodomitow, lewakow i byla mafie – nic dziwnego. 50% narodu to upodlone zwierzaki. A rzad PiS(du) podkula ogon przed kazdym, sluzby to kupa gowna . Jeszcze Tokarczuk z podatku zwolnili – polska (celowo z malej litery) zostala przecwelona przez Tokarczuk i Kozlowska. PL to gowniany kraj, gowniane sady, gowniane sluzby. Szkoda gadac – to jest takie smutne i zalosne….

  J K
  Ataki na Polskę I Polaków przez naszych sojuszników z EU się zwiekszą jak nasz sojusznik z USA bedzie naciskał na Polskę w sprawie ustawy 447.

  D.B.C.
  O Boże , jak mi ulżyło . A ju myślałem , że atakują nas za kolaborację.

  Polubienie


 8. NOBEL dla Olgi Tokarczuk to zaplanowana akcja

  Dec 21, 2019
  Suwerenny PL

  Check Mate
  Dziś za antypolonizm dostaje się Nobla. Takie czasy.

  Mario Bary40
  Każdy widzi kto bierze udział we wrabianiu Polski w winę za zbrodnie w drugiej wojnie, także pseudo polski rząd który finansuje tych wszystkich łotrów.

  Geronimo1358
  Oczywiscie , ze nobel dla tokarczuk [ specjalnie z malej litery ] , wpisuje sie w szersza narracje szkalowaia Narodu Polskiego przez srodowiska zydowskie , by nas wyizolowac na arenie miedzynarodowej i po prostu ograbic.

  Polubienie

 9. polonista
  No to wkraczamy w erę Balcerowicza – Wielkiego Literaturoznawcy. Pogratulować zwolennikom …

  P. Balcerowicz
  najmniejszy z małych ludzi, jakich zna świat. Swoimi chorymi pomysłami, które narzucili mu inni, do ruiny doprowadził polską gospodarkę. Wielu Polaków doprowadził do bankructwa Odebrali sobie życie

  gość
  Balcerowicz powinien siedzieć w więzieniu.Wszystko w temacie.Zza krat może sobie wygadywać te swoje chore brednie.Oni ,gdyby mogli,narzuciliby obowiązek czytania Tokarczuk.

  Szwindel Tysiaclecia !
  Kiedy powstanie „Czarna ksiega prywatyzacji” Lewandowskiego i Balcerowicza podwykonawców planu Sorosa und Sachsa ? Autorytety III RP -;))

  Borys@Borys
  do Czesław@CzesławBuksińsk … przeczytałem z uwagą i zadumą ten List otwarty Pani Iwony L. Koniecznej, adresowany do Pani Olgi Tokarczuk. Doskonały tekst, przepełniony troską o prawdę historyczną, prawdą naszego narodu, bardzo merytoryczny, szczery i od serca – Polki, patriotki. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co, i jak napisała ten list, Pani Iwona i wyrażam Jej swój wielki szacunek i uznanie. Myślę, że warto aby listem tym zainteresowała się redakcja wPolityce.pl – po to, żeby tak jak napisała Pani Iwona – „Razem poszukajmy prawdy. Prawda wyzwala i konsoliduje, prawda stwarza szanse.”

  Czesław@CzesławBuksiński
  http://pressmania.pl/list-otwarty-do-p-olgi-tokarczuk-pisze-iwona-l-konieczna/?

  https://wpolityce.pl/polityka/477156-balcerowicz-ocenia-krytykow-tokarczuk-maja-ze-soba-problem

  Co za światła myśl! Balcerowicz ocenia krytyków Tokarczuk: Mają ze sobą problem, są owładnięci przez jakąś czarną partyjną propagandę

  opublikowano: 11 grudnia · aktualizacja: 11 grudnia


  Leszek Balcerowicz / autor: Wirtualna Polska

  Jestem zwolennikiem żelaznych reguł od których są wyjątki. Tu bym zrobił wyjątek

  —powiedział Leszek Balcerowicz w programie „Tłit WP”, pytany czy laureatka nagrody Nobla Olga Tokarczuk powinna być zwolniona z podatku od nagrody.

  Ekonomiczny guru opozycji nie mógł przy okazji rozmowy o polskiej noblistce nie wbić szpilki rządowi Zjednoczonej Prawicy.

  Nasza laureatka ma przekazać pieniądze na zbożny cel i dobrze jest, jeżeli można poza budżetem, z którego pieniądze są marnowane fundować coś pożytecznego

  —stwierdził.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Olga Tokarczuk odebrała dyplom i medal noblowski z rąk króla Szwecji. „Polska literatura błyszczy w Europie”. WIDEO
  https://wpolityce.pl/kultura/477070-olga-tokarczuk-odebrala-dyplom-i-medal-noblowski-wideo

  Balcerowicz odniósł się również do sporu, jaki wywołała nagroda Nobla przyznana polskiej pisarce. Krytyków Tokarczuk określił ludźmi, którzy „mają ze sobą problem”.

  Myślę, że mają problem ze sobą, są owładnięci przez jakąś czarną partyjną propagandę, a każdy kto odbiega od czarnej linii, to wróg. To są ludzie, którzy mają problemy ze sobą, a przy okazji my mamy problemy z nimi, dlatego powinniśmy się mobilizować, aby ludzie, którzy mają problemy z innymi, którzy łatwo widzą w innych wroga, nie mieli wpływów w demokratycznej ciągle Polsce

  —mówił.

  Dopytywany, czy Tokarczuk będzie teraz traktowana, jak Lech Wałęsa, który przecież też otrzymał kiedyś nagrodę Nobla, powiedział:

  Lech Wałęsa jest bohaterem w świecie cywilizowanym – czyli zachodnim. Ci którzy próbują go atakować są małymi ludźmi w sensie moralnym i nie sądzę, aby to powtórzyło się w przypadku Olgi Tokarczuk.

  W rozmowie pojawił się również wątek raportu NIK i kontroli jaki Izba rozpoczęła w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  CZYTAJ WIĘCEJ: NIK rozpoczęła kontrolę, która objęła m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości. Izba przyjrzy się programowi „Praca dla więźniów”
  https://wpolityce.pl/polityka/476957-nik-rozpoczela-kontrole-ktora-objela-resort-sprawiedliwosci

  Marian Banaś jest do tej pory czynnikiem rozkładu w PiS-ie, bo on obnaża czym jest PiS od strony moralnej

  —powiedział.

  Balcerowicz dodał, że jego zdaniem były prezes Izby Krzysztof Kwiatkowski powinien odnieść się do twierdzeń przedstawicieli PiS, którzy zwracają uwagę, że raport był przygotowany wcześniej, ale Kwiatkowski nie widział powodów, aby składać wnioski do prokuratury.

  Oczekiwałbym, że poprzedni prezes NIK-u odniesienie się do twierdzeń przedstawicieli PiS-u, którzy mówią, że przecież pan Kwiatkowski nic nie zrobił i to miałoby świadczyć o tym, że sprawa jest dęta

  —zaznaczył.

  Balcerowicz odniósł się również do prawyborów prezydenckich w Platformie Obywatelskiej. Profesor przyznał, że nie oglądał debaty Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jackiem Jaśkowiakiem, ale nie brałby pod uwagę krytycznych komentarzy.

  Wśród recenzentów zdarzają się różne opinie, które nie konieczne są miarodajne, najważniejsze będzie, aby kandydat wyłoniony przez PO był porządny i nie mam wątpliwości co do tego kryterium u Kidawy-Błońskiej. I aby był bardzo dobrze merytorycznie przygotowany, a po trzecie, aby przeszedł bardzo dobry trening medialny

  —zaznaczył.

  Gdyby recenzenci ferowali ostateczne i trafne opinię, to mielibyśmy zupełnie inną, może gorszą politykę. Nie brałbym więc od uwagę, jako czynnika znaczącego tych opinii. Czasem jest tak, że zwolennicy są bardzo rozczarowani i zwolennicy są najbardziej niebezpieczni, bo oni służą stronie przeciwnej

  —dodał.

  kk/Wirtualna Polska

  https://wpolityce.pl/polityka/479633-30-lat-temu-sejm-przyjal-plan-balcerowicza

  Polubienie

 10. https://wpolityce.pl/polityka/480786-prof-nowak-ostrzega-mamy-sie-poddac-lobotomii

  Prof. Nowak ostrzega: Mamy się poddać lobotomii usuwającej „złą pamięć” i pokornie przyjmować „prawdy”

  opublikowano: godzinę temu


  autor: Fratria

  Mamy się poddać lobotomii usuwającej „złą pamięć”

  – pisze prof. Andrzej Nowak na łamach „Gościa Niedzielnego”.

  Nowak komentuje słowa Pera Wästberga, który w imieniu Akademii Szwedzkiej wygłaszał laudację na cześć Olgi Tokarczuk, która otrzymała nagrodę Nobla.

  Wästberg o polskiej „historii kolonializmu i antysemityzmu”. Nowak przypomniał mu zniszczenie Polski przed Szwedów podczas potopu.

  Destrukcja i cierpienia zadane wtedy na polskiej ziemi przez bitnych przodków Grety Thunberg nie miały sobie równych – aż do czasu nadejścia rodaków Goethego w 1939 r. Wykształcony na Uniwersytecie w Uppsali Per Wästberg powinien wiedzieć, że najcenniejsza część księgozbioru tej starej uczelni składa się z książek zrabowanych przez Szwedów w Polsce. I nie oddanych do dziś mimo zobowiązania wynikającego z pokoju oliwskiego z 1660 r.

  – czytamy.

  Znakomity członek noblowskiej Akademii mógłby się zastanowić nad tym, czy nie wypadałoby uderzyć się najpierw we własne – szwedzkie piersi, zanim załomocze się w cudze – polskie, mówiąc o zbrodniach kolonializmu (o antysemityzmie szwedzkim nie mówmy, najlepiej zapytajmy o tę kwestię Żydów). (…) Ale szwedzki juror się nie zastanowi, bo ma inną misję

  — pisze prof. Nowak.

  Wästberg w swojej laudacji o wyzwoleniu ludzi „ze świata chłopięcych książek”.

  Wyzwolić nas ze świata „chłopięcych książek”, dzięki którym uczymy się odróżniać bohaterów od zdrajców, cenić odwagę, współczuć słabszym, poznawać dobro i nazywać zło po imieniu. To jest misja, w której nie ma granic między narodami, ani samych narodów już nie ma. Pozostaje jedna zasadnicza, hierarchiczna różnica: między terapeutami (Wästberg, Tokarczuk), którzy mają prawo mówić „niewygodne prawdy”, a pacjentami, czyli nami, którzy mają pokornie te „prawdy” przyjmować i poddawać się leczeniu

  — odpowiada mu prof. Nowak.

  Profesor Nowak pisze o tym, jak niektórzy chcą zmienić polskie spojrzenie na historię.

  Mamy się poddać lobotomii usuwającej „złą pamięć”, która sprzeciwia się jednak np. robieniu z historii Polski „paraleli wobec nazizmu i stalinizmu”

  mly/gosc.pl

  AdamZalewski@AdamZalewski
  „I nie oddanych do dziś mimo zobowiązania wynikającego z pokoju oliwskiego z 1660 r.” Rozumiem że teraz zażądamy reparacji jak od Niemiec:)))

  konwalia
  Szacunek dla ukrainskiej Wikipedii za przygarniecie tego nobla Niech szybko odda nasz dokument, pozbiera zabawki i przeminelo z wiatrem.Polsce potrzebne jest swieze powietrze.Piekna nasza Polska cala

  +-Sański@+-Sański
  Ciekawy przypadek pisarki nienawidzącej Polski, chociaż się wykarmiła polskością. No i teraz zwraca…

  wjk
  Następnym etapem będzie przyznanie pokojowej nagrody Nobla komunistycznemu zbrodniarzowi Stefanowi Michnikowi za tępienie w Polsce Zaplutych Karłów Reakcji, co Gaz.Wyb. czyni nadal sposobem bezkrwawym

  Ksawyer
  W ukraińskiej Wikipedii ukazała się notka o noblistce Tokarczuk, jako o Ukraince z polskim paszportrm, co zmienia pozycjonowanie dyskusji o noblistce.

  NaRa
  Dzieki ludziom takim, jak Pan Andrzej Nowak można uważać, ze wciaz mamy w Polsce elitę. Szkoda tylko, że Gowin ma do powiedzenia w/s uniwersytetów wiecej niz Nowak!

  Polubienie

 11. marianna
  A to dobre! J.K. w 1/4 Żyd po babce napisał antysemicką piosenkę. Tego te panie nie wiedzą? One mogą źle mówić o Polsce i Polakach, a prawdy o Żydach nawet Żyd powiedzieć nie może. Komusza moralność.

  krzyswroblowiec@krzyswroblowiec
  Co się dziwić. Kochaną przyjaciółeczką Jandy jest niejaka Madzia (H)umer. Dziwne jest co innego. W czasie wojny, mimo terroru gestapo Polaków stać było na opór i na to, by takim gnidom golić głowy. A teraz?

  M.
  Żeby zarzucać tej piosence antysemityzm to trzeba być niepełnosprawnym intelektualnie! Taki mamy „elity”!

  JABOL
  Dlaczego się dziwicie???? Przecież nie tak dawno GW napisała, że Bronisław i Dawid Wildstein to antysemici….

  stan
  Janda – resortowe dzieciątko socjalizmu, Tokarczuk – etatowa działaczka lewicowa, Holland – a kto to jest?

  piotrek
  one to tak po konsultacji z Ruskimi i Izraelem czy same od serca, Gliński daj im nagrodę za czujną postawę antypolską

  https://wpolityce.pl/polityka/480367-tokarczuk-i-janda-zarzucaja-antysemityzm-kaczmarskiemu

  Tokarczuk, Holland i Janda zarzucają antysemityzm Jackowi Kaczmarskiemu?! Kuriozalny list protestacyjny artystów

  opublikowano: 2 stycznia · aktualizacja: 2 stycznia


  autor: Fratria

  Piotr Bernatowicz 8 listopada został powołany przez wicepremiera Glińskiego na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Nie spodobało się to niektórym przedstawicielom lewicowych środowisk artystycznych, którzy wystosowali list protestacyjny przeciwko jego powołaniu. Podpisały się pod nim m.in. Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland i Krystyna Janda.

  W sferze publicznej nie ma miejsca na (…) piosenki pełne antysemickich stereotypów (audycja Arsenał Kultury, Radio Poznań, 2017)

  — napisano w liście protestacyjnym. W audycji Bernatowicz ukazała się jedna piosenka o tematyce żydowskiej – „Opowieść pewnego emigranta” Jacka Kaczmarskiego.

  Jest podpis Olgi Tokarczuk, co oznacza, że mam przeciwko sobie połowę żyjących polskich noblistów. Dziwi mnie, gdzie podpis drugiej połowy

  — zareagował na list Bernatowicz. Sam zachęca do dokładnego wysłuchania wspomnianej piosenki Jacka Kaczmarskiego. Przedstawiona jest w niej historia Żyda, przedwojennego komunisty, a następnie ubeka.

  tkwl/niezalezna.pl

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/historia/477306-ukazala-sie-lista-ladosia

  zennhorst
  teraz pora na listę Polaków uratowanych przez Żydów …

  prawda
  Ten narod nie zna uczucia wdziecznosci o czym przekonujemy sie dotkliwie na wlasnej skorze.Kiedy Europa sie ich pozbywala,my ich przyjmowalismy,teraz nam odplacaja plujac na nas i oskarzajac.

  belzebub
  żyd geremek też został uratowany przez polską rodzinę, jednak nawet wychowanie przez chrześcijan nie poskromiło żydowskiej bestii

  MOLAS
  komitet żyd. reaguje: ta lista świadczy tylko o tym JAK MALO Polacy zrobili by ratowac żydów. żydzi we Lwowie i na Kresach wspołpr. z Niemcami. Oto lista żydów ratujących Polaków ……………pusta

  ?
  Chwalebne karty polskiej historii. Ale o nich sie rzadko mowi. Duzo lepiej bowiem sprzedaje sie na swiecie klamstwo o polskim antysemityzmie. Za takie oszczerstwa mozna dostac nawet nagrode Nobla

  Simplex
  Jest gdzieś lista Żydów RATUJĄCYCH Polaków?

  werte
  Ilu z tych uratowanych przypomniało światu że to dzięki Polsce i polskim dyplomatom przeżyli wojnę?

  Wilno@Wilno
  Wystarczy z tymi zydami. lepiej odpowiedzcie na moje pytanie, ile polakow uratowali zydzi, w czasie wojny 1939-1942 i po wojnie od 1945 roku.

  https://wpolityce.pl/historia/477293-wazna-konferencja-w-gdansku-o-108-bl-meczennikach

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.