956 38 rocznica stanu wojennego wg Partii Interesów Syjonistycznych – aresztowanie polskiego patrioty Jacka Międlara

38 rocznica stanu wojennego. Dzisiaj jestem za? Aleksander Jabłonowski

Premiered Dec 13, 2019
NPTV

Rys historyczny oraz przemyślenia na podstawie wypowiedzi, faktów, ujawnionych dokumentów oraz tego, co pokazało życie czyli historia współczesna. Jak dzisiaj widzę stan wojenny, jego ogłoszenie, powody, cele i co z tego mogło wyniknąć. Podpieramy się wypowiedziami ludzi, którzy przeżyli ten okres i doświadczyli w różny sposób skutków oraz następstw w latach późniejszych. Aleksander Jabłonowski primo nomine Wojciech Olszański

Lone Wolf
Panie Wojtku, ta wersja, że stan wojenny był po to, by wyeliminować z Polski żydokomunę (co samo w sobie jest ideą, jak najbardziej chwalebną) to kiepski kabaret. Nie zrzuca się bomby atomowej na miasto, tylko po to, by zlikwidować parunastu gangsterów, których wszelako zlikwidować należy. Ale nie w ten sposób. Nie kupuję tego.

Teresa Wright
Magdalenka 1989 rok – to zwyciestwo syjonistow z KORu!!!!

mar may
zydowski KOR, skladajacy sie z zydow-komunistow, przejol Solidarnosc i zdradzil nas wszystkich przy okraglym stole, Magdalenka to symbol najnowszej zdrady Polski, ktora trwa do dzis.

jasia jasia
38 lat temu partia polityczna pod nazwą Solidarność używając bezpodstawnie szyldu związku pracowniczego pn. „NSZZ” zerwała Umowy sierpniowe z Rządem PRL i postanowiła 17 grudnia 1981 roku przejąć władzę w kraju….Generał Jaruzelski ich ubiegł.

jasia jasia
Dr Leszek Skonka z Dolnego Śląska – Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u do NSZZ, agentów SB i aktywistów PZPR oraz upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej. Chciał by Związek „Solidarność” nie wychodził poza statut związku pracowniczego. Za tę postawę został oskarżony, bez jakichkolwiek podstaw, o sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB itd…….a następnie usunięty ze Związku ”Solidarność”, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej – 19 października 1980 r. przy biernej, milczącej postawie Kościoła.

…..

PILNE! ABW wypuściło Międlara! Czy dojdzie do prowokacji na marszu ws. stanu wojennego we Wrocławiu?

Streamed live 21 hours ago
wRealu24

karol nawroz
Kłamstwo stało się symbolem państwa PiS i ich cenzura pod mianownikiem sluze israhelowi kosztem POLSKI

Zofia Czarnecka
Przykry widok zmasowanych sił policyjnych chroniących tchórzliwą władzę. Pocieszające jest to, że oni dobrze wiedzą czego mogą oczekiwać od wdzięcznego Narodu. Lustra powinny rozsypać się w proch gdy oglądacie w nich swoje paskudne mordy beneficjenci walki pod hasłami solidarności….

Mieczysław Boński
Wstyd, kaczyński , wstyd morawiecki,wstyd duda. Zamykanie patriotów, tolerancja dla lgbt, pzpr w sejmie i euro– kołchozie i wiele innych grzechów, to wasza robota, tfuj popis.

Marcin Litwin
PIS to zdrajcy narodu Polskiego i lokaje usa i Izraela. CHWP i szacunek dla Jacka Miedlara

TYLKO KONFEDERACJA
PIS -Partia Interesów Syjonistycznych wiernie służy swojemu narodowi i New Age .

Krystyna Polubinski
Precz z zydostwem , ktore rzadzi sie w Polsce jak w swoim panstwie nie moze. Tu wskazuje szczurom rzadowym RP , kogo wsadzic do pierdla, kogo postraszyc, komu zamknac sale na promocje ksiazki o prawdzie w Jedwabnem , kto jest „antysemita”, komu przypisac „mowe nienawisci” za slowa prawdy o przekretach zydowskich, jak zamknac usta patriotom,…. Zydostwo nakreca szczury rzadowe do zastraszania narodu . Obudzcie sie poki nie jest za pozno! Idzcie teraz pod Belweder wyniescie stamtad zdrajcow i wyrzuccie ich do Izraela ! Czas na rzady Konfederacji to jedyne wyjscie dla nas Polakow !!!

…..

PILNE! Jacek Międlar na wolności! Za co ABW go zatrzymało?! Celowa prowokacja? Sierpińska u Roli!

Streamed live 6 hours ago
wRealu24

Maria J
Zaczął się ucisk i prześladowania, pamiętamy 13 grudnia i Polacy nigdy nie zapomną. To się zemści na was. Bandyci i mordercy chodzą na wolności a niewinnych wsadząją. Nigdy my nie zapomnimy co wy robicie Polsce. Polski naród nigdy się nie poddaje, pamiętajcie o tym.

Amadeusz
Wszyscy w rządzie oprócz konfederacji to zdrajcy, Duda zniósł podatek dla koncernów by w majestacie prawa okradały Polskę ze złóż.

Bartosz Tumidajewicz
Ciekawi mnie kiedy policjanci się wkurzą i powiedzą stop tym powalonym zatrzymaniom niech łapią tych polityków którzy kradną i są zdrajcami Polski.

Lidia Marszałek
Bartosz Tumidajewicz i sędziów którzy kradną i idą wolno, bo byli roztargnieni!!

Bartosz Tumidajewicz
Ciekawi mnie czy wybuchnie bunt w policji tak jaki był w stanie wojennym nawet znam takiego który pałował rano a chodzić wieczorem i krzyczał solidarność takie numery były.

Vanderdojli
Wysokie stołki to potomkowie wiadomych nacji . Nienawidzą Polaków genetycznie . Doły nie maja nic do gadania. Boją się /

Seweryn Książek
Nigdy, podwyżki zatkają pyski jak 500+.

Elzbieta Kazmierska
No tak Miedlara na glebę, a inne ptaszki 7ml zł na organizację LGBT w Warszawie kamienice w rękach złodziei oby tak dalej to już nic nie będzie wolno

NFP.NIEMKA. PL
mowa nienawisci !!! co to znaczy ??? dlaczego , zyd ,wyzywa POLAKA od ,faszystow, bo niesie POLSKA flage na marszu wyzwolenia OBOZU NIEMIECKIEGO !!! na terenie ,POLSKI, i ,zydowi, wolno !!! a POLAK jest nazywany antysemita , bo krzywo popatrzy w jego strone . !!! TO JA OBYWATEL POLSKI JESTEM NISZCZONY W MOJEJ OJCZYZNIE. To dla kogo jest moja ojczyzna . KONFEDERACJA . 447 RAZY KONFEDERACJA!!!!!!!!!!!

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/jacek-miedlar-na-wolnosci-postawiono-mu-zarzuty-publicznego-nawolywania-do-nienawisci/

jaro7 @jaro7:
„Obserwatorka z ramienia miasta uznała, że hasła wznoszone na manifestacji stanowiły nawoływanie do nienawiści.”Kim jest ta baba?Nie lubi uroczystości ku czci pomordowanych bestialsko na Wołyniu,nie lubi Marszu Niepodległości? To jest Polka ? A może już ukrainka?

11m @11m:
Nie ma co się podniecać. Na Ukrainie podobni skrajnie nastawieni rusofile robią manifestacje ku czci poległych z polskich rąk. Też tacy byli. Trochę obiektywizmu zalecam tutaj. Po co siać nienawiść, skoro jej czasy już dawno minęły? Teraz mamy wspólnego wroga. Na przykład Niemcy: wybili 6 mln Polaków, zniszczyli całą Warszawę i inne miasta oraz całe społeczeństwo i co? Przyjaciele? Nikt im nic nie wypomina…

jaro7 @jaro7:
O czym ty piszesz? Rozumiesz słowo „rusofile”? Jaka nienawiść, bo ci tak prokuratura powiedziała? Bo nie podoba sie pisanie prawdy? Co minęło? Dalej gloryfikują bandziorów z upa jeszcze urągaja stawiając tablice z ich facjatami na POLSKIEJ szkole.!!! Jak Niemcom nikt nic nie wypomina? Chłopie z choinki świątecznej sie urwałeś czyś lewak?

Czeslaw @Czeslaw:
No to czas na aresztowanie „Ziuka” a nie wystawianie Mu pomników i wieszanie Jego portretów w gabinetach notabli. Marszałek Piłsudski cyt. „W czasach kryzysu strzeżcie się agentury, idżcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce i NIENAWIDZĄC tych co służą obcym.

Jacek Międlar na manifestacji 13 XII 2019 r. we Wrocławiu. Fot. YouTube, Pantharei, wrealu24

JACEK MIĘDLAR NA WOLNOŚCI. POSTAWIONO MU ZARZUTY PUBLICZNEGO NAWOŁYWANIA DO NIENAWIŚCI

14 grudnia 2019|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Zatrzymany przez ABW Jacek Międlar został wypuszczony po przedstawieniu zarzutów publicznego nawoływania do nienawiści. Jeszcze tego samego dnia wziął udział w organizowanych we Wrocławiu obchodach upamiętniających rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Jacek Międlar, jak informowaliśmy wcześniej, został zatrzymany w piątek rano przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Później podano, że zatrzymanie miało związek z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację, miesiąc temu, artykułu o Żydach na portalu wprawo.pl, którego Międlar jest redaktorem naczelnym. Zatrzymanie odbyło się na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto.

Jeszcze tego samego dnia Jacek Międlar został zwolniony. Jak podał portal „Wirtualna Polska”, został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Po tym opuścił budynek prokuratury.

Prok. Justyna Pilarczyk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu poinformowała, że „wobec M. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji”. Portal WP.pl twierdził, że powodem zatrzymania było „propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego”.

Międlar jeszcze tego samego dnia wziął udział w zorganizowanym we Wrocławiu z okazji rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego marszu „Antykomuna”. Miał on charakter antykomunistyczny i upamiętniał ofiary stanu wojennego. Były ksiądz szedł na czele marszu.

„Sprawa skandalicznego zatrzymania musi zostać wyjaśniona, a osoby, które podjęły decyzję o aresztowaniu powinny ponieść konsekwencje służbowe” – uważa red. Katarzyna Treter-Sierpińska z serwisu wprawo.pl. – Jeśli nikt za to nie odpowie, to znaczy, że żyjemy w państwie usankcjonowanego bezprawia. I za to odpowiada obóz rządzący. Nie przyjmuję żadnych wykrętów, że premier nie ma z tym nic wspólnego, a minister nie wiedział. Jak się rządzi, to trzeba brać odpowiedzialność za to, co dzieje się w prokuraturze podległej rządzącym i służbach podległych rządzącym.

Jacek Międlar, jeszcze jako ksiądz, zaangażował się aktywnie w działalność patriotczno-narodową. Podczas demonstracji antyimigranckich ostro sprzeciwiał się wpuszczaniu do Polski muzułmańskich uchodźców. Rozgłos przyniósł mu Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2015, kiedy wygłosił cytowane przez krajowe i zagraniczne media przemówienie. Następnie popadł w konflikt z władzami kościelnymi, w wyniku którego ostatecznie zrzucił sutannę i zaczął aktywnie działać jako osoba medialna oraz lokalny aktywista.

W lipcu tego roku władze Wrocławia rozwiązały demonstrację środowiska skupionego wobec byłego księdza Jacka Międlara, zorganizowaną z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Obserwatorka z ramienia miasta uznała, że hasła wznoszone na manifestacji stanowiły nawoływanie do nienawiści.

Podobnie postąpiono z wrocławskim Marszem Niepodległości: został on rozwiązany przez delegata władz miejskich wkrótce po tym gdy się rozpoczął. Po rozwiązaniu marszu przez obserwatora magistratu wyposażeni w tarcze i ubrania ochronne policjanci utworzyli szczelny kordon uniemożliwiający ruch kolumny maszerujących naprzód, a następnie rozpędzili zgromadzonych uczestników. Zatrzymano kilkanaście osób, pięcioro odniosło obrażenia.

wp.pl / wprawo.pl / Kresy.pl

…..


fot. ABW

murzynio @murzynio:
Masowa kolaboracja Żydów z bolszewikami w 1920 i na Kresach w latach 1939-1941 to zwykła prawda. Nie można o tym jednak pisać, bo akurat ta prawda to sianie nienawiści. I dlatego jest zakazana. Wystarczy jednak odszukać stare książki, zwłaszcza ze wspomnieniami.

AlexWolf @AlexWolf:
żydzi zawsze byli, są i będą, poza nielicznymi wyjątkami wrogami Polski, pokazuje to historia na przestrzeni wieków, przykład: żydzi byli przeciwni niepodległości Polski w 1918 roku i robili wszystko by do tego nie doszło.

jaro7 @jaro7:
Panie Żaryn,Kamiński na nich też naślecie swoje służby?
„PRZEMILCZANE ŻYDOWSKIE ŚWIADECTWA

Do szczególnie oburzających praktyk zastosowanych w książce Grossa „Strach” należy całkowite pominięcie przez niego rozlicznych świadectw żydowskich, które pokazywały bardzo sympatyczny obraz zachowań Polaków wobec Żydów w czasie wojny, całkowicie sprzeczny z lekceważącymi uogólnieniami Grossa, sugerującymi, że Żydom pomagała tylko „drobna garstka Polaków” („Upiorna dekada”) czy „mała mniejszość” („Strach”).

Oto niektóre z jakże wymownych przykładów tych żydowskich świadectw przemilczanych przez Grossa:

– Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Żydowskich Arnold Mostowicz stwierdził w publikowanym 25 lutego 1998 r. w „Życiu” tekście: „Żaden naród nie złożył na ołtarzu pomocy Żydom takiej hekatomby ofiar jak Polacy, bowiem w wielu krajach okupowanych pomoc ta nie niosła za sobą takiego ryzyka”.
– Żydowska autorka Klara Mirska pisała w wydanej w Paryżu w 1980 r. książce „W cieniu wielkiego strachu”: „Zebrałam wiele zeznań o Polakach, którzy ratowali Żydów, i nieraz myślę: Polacy są dziwni. Potrafią być zapalczywi i niesprawiedliwi. Ale nie wiem, czy w jakimkolwiek innym narodzie znalazłoby się tylu romantyków, tylu ludzi szlachetnych, tylu ludzi bez skazy, tylu aniołów, którzy by z takim poświęceniem, a takim lekceważeniem własnego życia, tak ratowali obcych”.
– Inna Żydówka Janina Altman, pisząc do Marka Arczyńskiego o Polakach, którzy narażali swe życie dla ratowania Żydów w czasie wojny, stwierdziła: „Nie wiem, czy my, Żydzi, wobec tragedii innego narodu, zdolni bylibyśmy do takiego poświęcenia” (Cyt. za M. Arczyński i W. Balcerak: „Kryptonim Żegota”, Warszawa 1983, s. 264).
– Wybitny żydowski literaturoznawca, profesor uniwersytetu w Tel Awiwie Gabriel Moked powiedział w wywiadzie udzielonym „Wprost” 28 czerwca 1992 r. m.in.: „Jestem przekonany, że odpowiedzialność za zagładę polskich Żydów ponoszą Niemcy, ściślej mówiąc hitlerowcy. Nawet jeżeli część polskiego społeczeństwa Żydom nie pomagała albo łatwo godziła się na ich zagładę, to większa część narodu Żydom bardzo pomogła”.
– Do najbardziej wzruszających propolskich świadectw doby wojny należała ocena zapisana przez nauczyciela hebrajskiego Abrahama Lewina, który żył w makabrycznych warunkach warszawskiego getta. Zapisał on w swoim pamiętniku pod datą 7 czerwca 1942 r.: „(…) Wielu Żydów uważa, że wpływ wojny i strasznych ciosów, które kraj i jego mieszkańcy – Żydzi i Polacy, przyjęli z rąk Niemców, w wielkim stopniu zmienił stosunki między Polakami a Niemcami, a większość Polaków została opanowana przez uczucia filosemickie. Ci, którzy głoszą tę opinię, opierają swój punkt widzenia na znaczącej ilości zdarzeń, które ilustrują, jak od pierwszych miesięcy wojny Polacy pokazali i dalej pokazują swe współczucie i uprzejmość dla Żydów, pozbawionych środków do życia, a w szczególności dla żebrzących dzieci. Słyszałem wiele historii o Żydach, którzy uciekli z Warszawy tego znaczącego dnia 6 września 1939 i otrzymali schronienie, gościnność i żywność od polskich chłopów, którzy nie żądali żadnej zapłaty za ich pomoc. Jest również znane, że nasze dzieci, które idą żebrać i pojawiają się dziesiątkami i setkami na ulicach chrześcijańskich, dostają wielkie ilości chleba i ziemniaków i przez to udaje im się wyżywić i ich rodzinom w getcie (…). Ja widzę stosunki polsko-żydowskie w jasnym świetle” (A. Lewin: „A cup of tears. A Diary of the Warsaw Ghetto”, Ed. by A. Polonszky, New York 1988, s. 123-124).
– Żyd, karmelita (ojciec Daniel) Oswald Rufeisen, jeden z najodważniejszych żydowskich partyzantów doby wojny, powiedział w wywiadzie dla „Polityki” z 29 maja 1983 r.: „Nigdy nie mówię o polskim antysemityzmie i gdzie tylko mogę, walczę z tym, bo to jest przesąd, to jest zabobon (…). Wydaje mi się, że o antysemityzmie mówią nie ludzie, którzy przeżyli czas Holokaustu w Polsce, ale ci, którzy przyjechali do Izraela z Polski przed wojną. Tak mi się wydaje. Ludzie, którzy byli odcięci od społeczeństwa polskiego, którzy przenieśli swoje koncepcje psychologiczne na sytuację wojenną (…). Mam już ponad 70 lat, żyłem w Polsce przed wojną, przeżyłem wojnę na wschodnich terytoriach polskich (…) nie widziałem tam Polaków mordujących, natomiast widziałem Białorusinów, widziałem Łotyszów, Estończyków, Ukraińców, którzy mordowali, a polskich jednostek, które by mordowały, nie widziałem. Ale tego wszystkiego ci idioci tutaj nie widzą. Im się tego nie mówi. Tak jest, niech mi nie opowiadają, Ja wiem, jak było”.

Dyrektor amerykańskiego Urzędu ds. Śledztw Specjalnych, „tropiciel nazistów” Rosenbaum powiedział wiosną 1995 r. w wywiadzie dla dziennika „Newsday”: „Podobnie jak wiele dzieci żydowskich dorastałem, słysząc, że Polacy byli najgorszymi antysemitami. Moja praca jednak bez przerwy dostarczała mi dowodów, że niezliczeni polscy chłopi ryzykowali swoje życie po to, by ukrywać Żydów. I trzeba pamiętać, że Polacy ukrywający Żydów wiedzieli, jakie konsekwencje mogą ich spotkać za to. Ich własne dzieci zostałyby zabite na ich oczach, a potem zamordowano by ich również. Ja sam, będąc ojcem małych córek, nie wiem, czy byłbym aż tak heroiczny w podobnej sytuacji”.
Porównajmy to wyznanie Rosenbauma z nikczemnym spotwarzaniem obrazu polskiego chłopstwa zawartym w książkach Grossa! Myśląc o podłych zachowaniach polakożerczych Żydów takich jak Gross, mimo woli przypomina się ocena słynnego polskiego uczonego żydowskiego pochodzenia Ludwika Hirszfelda. W mało dziś przypominanym liście do Jerzego Borejszy z 27 października 1947 r. Hirszfeld ubolewał, że „nacjonaliści żydowscy nienawidzą Polaków więcej niż Niemców, i że świadomie idą w kierunku proniemieckim, tak jak zresztą to przewidziałem w mojej książce (…). Jeśli nie podkreślam tych spraw publicznie, to dlatego tylko, by Żydom nie szkodzić i nie pogłębiać przepaści, którą kopie nacjonalizm żydowski pomiędzy Żydami i Polakami” (Cyt. za B. Fijałkowska: „Borejsza i Różański. Przyczynek do dziejów stalinizmu w Polsce”, Olsztyn 1995, s. 139).Opracował Aleksander Szumański , świadek historii – dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 – 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich. Kombatant – Osoba Represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621”

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/sluzby-podaly-powod-zatrzymania-jacka-miedlara-to-tresc-artykulu-o-zydach/

SŁUŻBY PODAŁY POWÓD ZATRZYMANIA JACKA MIĘDLARA – TO TREŚĆ ARTYKUŁU O ŻYDACH

13 grudnia 2019|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ujawnił powód zatrzymania Jacka Międlara przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – śledczy dopatrzyli się publicznego nawoływania do nienawiści w jednym z artykułów na portalu, którego Międlar jest redaktorem naczelnym.

Komunikat rzecznika Żaryna ukazał się na jego twitterowym profilu. Jako powód zatrzymania Międlara (określonego w komunikacie jako „Jacek M.”) podano podejrzenie publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację artykułu pt. „Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości”. Artykuł ten ukazał się 9 listopada 2019 roku, a więc ponad miesiąc temu, na portalu wPrawo.pl, którego Jacek Międlar jest redaktorem naczelnym.

Zatrzymanie Jacka Międlara odbyło się na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto. Rzecznik Żaryn zapowiedział, że „z zatrzymanym będą prowadzone dalsze czynności procesowe”.

Jak pisaliśmy wcześniej, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Jacka Międlara w piątek we wczesnych godzinach rannych. „W okolicach godziny szóstej rano dziś, 13 grudnia, do mieszkania Międlara wtargnęły służby. Choć ciężko póki co o potwierdzone wiadomości, mówi się o obecności ABW uzbrojonej w broń długą.” – pisał portal wPrawo.pl. „Pierwsze pytanie jakie się nasuwa, to czy istotnie mamy do czynienia z zagrożeniami bezpieczeństwa wewnętrznego, które uzasadniają tego typu działania?” – pytał cytowany przez nas poseł Konfederacji Grzegorz Braun. „Możemy nie zgadzać się z panem Międlarem, który jest postacią kontrowersyjną. Natomiast jeżeli podstawą do zatrzymania o szóstej rano jest podejrzenie o >>szerzenie nienawiści<<, to jest lekka przesada” – powiedział z kolei inny polityk Konfederacji Artur Dziambor.

Gdy okazało się, że powodem zatrzymania Jacka Międlara jest artykuł prasowy, skrytykował ten fakt historyk i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa prof. Andrzej Zapałowski. „Mariusz Kamiński, takiego idiotycznego numeru w rocznicę stanu wojennego bym się nie spodziewał. Co się chłopie z Tobą porobiło! Wy jesteście od osłony państwa polskiego a nie robienia tego co zwykły policjant może dostarczyć w formie wezwania. Jednym słowem kompromitacja!” – napisał Zapałowski w mediach społecznościowych.

Jacek Międlar, jeszcze jako ksiądz, zaangażował się aktywnie w działalność patriotczno-narodową. Podczas demonstracji antyimigranckich ostro sprzeciwiał się wpuszczaniu do Polski muzułmańskich uchodźców. Rozgłos przyniósł mu Marszu Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2015, kiedy wygłosił cytowane przez krajowe i zagraniczne media przemówienie. Następnie popadł w konflikt z władzami kościelnymi, w wyniku którego ostatecznie zrzucił sutannę i zaczął aktywnie działać jako osoba medialna oraz lokalny aktywista.

W lipcu tego roku władze Wrocławia rozwiązały demonstrację środowiska skupionego wobec byłego księdza Jacka Międlara, zorganizowaną z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Obserwatorka z ramienia miasta uznała, że hasła wznoszone na manifestacji stanowiły nawoływanie do nienawiści.

Podobnie postąpiono z wrocławskim Marszem Niepodległości: został on rozwiązany przez delegata władz miejskich wkrótce po tym gdy się rozpoczął. Po rozwiązaniu marszu przez obserwatora magistratu wyposażeni w tarcze i ubrania ochronne policjanci utworzyli szczelny kordon uniemożliwiający ruch kolumny maszerujących naprzód, a następnie rozpędzili zgromadzonych uczestników. Zatrzymano kilkanaście osób, pięcioro odniosło obrażenia.

Kresy.pl / twitter.com

…..

https://wpolityce.pl/kryminal/477556-jacek-miedlar-zatrzymany-przez-abw

???
Niech się PiS i Duda pożegna z moim głosem bo weszli w buty komunistów.

Wawa
PiS strzał w kolano.Pokazanie wrogości Polakom.Grossa zamknijcie !!

pijak z Magdalenki
Michałkiewicz, wRealu, Międlar- Kto następny? Prawica z Magdalenki czyści przedpole pod 447. Witamy w Polin

nn
PIS nie zamyka tych co plują po największych świętościach, tylko tych co są propolscy…….no nieźleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

MateuszMateusz@MateuszMateusz
Dobra zmiana w akcji. Zamyka się dziennikarza za publikację artykułu złożonego głównie z cytatów Dmowskigo i Witosa w rocznicę stanu wojennego. Tylko tak dalej.

ŻydoPiSD ściśle współpracuje z
żydami z YT, FF i podobnych po rozmowach JUDY w ich siedzibie! Od tamtego dnia Media Narodowe i inne polskie są kneblowane! Zastraszani są przez służby zblatowane z mosadem działacze narodowi!!!

ateista
Ściganiem Międlara za artykuł ośmieszają się… mam nadzieję, że tu nawet lewacko rozgrzany sąd pójdzie organom ścigania wbrew… w tle fal odpływu najbardziej prawicowego elektoratu do Konfederacji.

Czego boi się prawica czyli
KON-FA nie poruszając w kampaniach wyborczych tematu zażydzania Polski!? Bo sama jest jej tworem jak KPN czy KOR? Czy wreszcie „S”! Ogromny żydowski słoń tu szaleje i cisza! Nikt nawet nie piśnie!

PiSodkrył swą antypolską twarz
PiS boi się Międla.Z Gersdorf, Sadurskim, Hartmanem itd, którzy plują w pisowskie oczy wściekłą śliną to sobie nie radzą. A może tylko tak na niby udają, że przeciwstawiają się lewakom-widać są w układzie!

A teraz niech katolaki wyobra
żą sobie, że już wybrały GŁÓWNĄ JUDĘ POLSKI i jest czerwiec! Mosad z długą bronią łazi swobodnie po ulicach, bo wróciła religia mojżeszowa,wy DEΒILE POLSKIE! A spróbujcie bałaknąć przy sojuszniku!

Tom
Państwo rzuca ABW na chłopaka 50kg wagi a z Kramkiem i Kozlovską nie jest w stanie sobie poradzić

PytekLolek@PytekLolek
Nie spodziewałem się, że tak krótko po wygranych wyborach, Prawo i Sprawiedliwość (sic!) zrzuci maskę i pokaże Polakom, w jak głębokim poważaniu ich ma? Można nie podzielać poglądów Jacka Międlara, ale wjazd do domu ABWery z długą bronią to jakiś absurd? I to w rocznicę wybuchu wojny polsko-jaruzelskiej?” kiszczak się w grobie przewraca z radości…Panie Naczelniku Kaczyński, czy to już koniec dobrej zmiany?

Zbyszek
Zamknęli polskiego patriotę, za to że pisał o faktach historycznych, cytował Dmowskiego i Witosa, oraz nawoływał do samoobrony. W jakim kraju my żyjemy?

Marek
Podobno Jacek został wypuszczony. O 18.30 na żywo marsz w rocznicę Stanu Wojennego z Wrocławia na wrealu24.

taka_prawda
PIS to zrobił na polecenie swoich żydowskich mocodawców…

Stanley
Czy ABW rzeczywiście nie ma co robić?

…..


autor: PAP/Marcin Obara

Panie prezydencie, panie
premierze, szanowne PiS/ZP, czy slyszeliscie laudacje wygloszaona przez szwedzkiego dziadka przed wreczeniem JOBLA niejakiej Oldze Tokarczuk, podobno Polce? Slyszeliscie? I co? I nic? Zadnej reakcji?

???
Dla mnie akcja przeciwko Międlarowi to jest to prześladowanie Polskiego Narodu, o którym mówił tutaj prezydent. Prześladowanie za poglądy i za miłość do ojczyzny. Tymczasem lewacy są bezkarni.

cóż
Dlaczego w rocznicę stanu wojennego na Jacka Międlara nasłano taką służbę jak ABW?Czy on jest jakimś terrorystą,bossem mafii, a może seryjnym mordercą? Dlaczego nie został po prostu wezwany na policję?

cóż
Prezydent chyba nie zdaje sobie sprawy, jak te słowa brzmią, kiedy w ten sam dzień PiS z powodu jakiegoś tekstu na necie nasyła na polskiego patriotę, Jacka Międlara, uzbrojonych funkcjonariuszy ABW.

Cześć i chwała bohaterom!
Dzisiaj rocznica (a także miesiącznica) zbrodniczego nieinternowania Jarosława Kaczyńskiego!

Raj
Prezydencie ,gadka-szmatka a co pan zrobil dla tych ,dzieki ktorym zawdziecza pan cieplutka posadke?,oni dalej chodza po smietniku.DOSC OBLUDY panie Duda,Oprawcom zyje sie bardzo dobrze

Hucpa447
I tak szabesgoj nam ładnie nawija makaron na uszy, a za plecami oddaje nas w niewole góralom jerozolimskim!!

patriot
A ja proponuje ujawnić aneks WSI i wtedy będzie wsio jasne panie prezydencie Dudo !!

patriot
Tylko że żaden z oprawców nie siedzi w celi !!

Wy wypowiedzieliście nam gor
szą wojnę! Tajnie sprowadziliście żydowskie służby, Mosad, i to on wami rządzi. Dziś aresztowały one Jacka Międlara i wkrótce skończy się to zbrojnym starciem, bo paɾchy dobrowolnie już nie wyjdą!

manko1492
Wyrzucona z pracy i rozebrana do naga przez Policję za Marsz Niepodległości we Wrocławiu!- Policja Premiera Morawieckiego maltretuje Polaków Patriotów-dlaczego żałosny Prezydencie RP??

nohood
najważniejsze, że chanuka za pasem. znowu będzie można zapalić z chabadem i poczuć się jak w ziemi polińskiej- domu niewoli.

https://wpolityce.pl/polityka/477628-prezydent-duda-stan-wojenny-jest-dzis-czesto-bagatelizowany

Mocne! Prezydent Duda: Stan wojenny jest dziś często bagatelizowany. Jaruzelski i jego kamraci wypowiedzieli wtedy wojnę Polakom

opublikowano: wczoraj

Stan wojenny jest dziś często bagatelizowany; także po to, by umniejszyć zbrodniczość działań tych, którzy wtedy prześladowali polski naród i prześladowali tych, którzy władzy komunistycznej mówili „nie”

— powiedział w piątek wieczorem w Warszawie prezydent Andrzej Duda. (…)

…..


autor: KPRM/Adam Guz

john
I pamiętajmy o internowanych opozycjonistach takich jak Jarosław Kaczyński. A nie, czekaj…

Konfederat
A kolejne ofiary są dzisiaj we Wrocławiu- ABW aresztowała Jacka Międlara, inni sa zastraszani, zwalniani z pracy. Kolejny raz komuna udowadnia, ze ma sie dobrze!!!

KsRobak
I aby uczcic rocznice twoje ABW zamyka Jacka Miedlara! Takkkk juz ci wierzymy!

manko1492
Wyrzucona z pracy i rozebrana do naga przez Policję za Marsz Niepodległości we Wrocławiu!- Policja Premiera Morawieckiego maltretuje Polaków Patriotów-dlaczego żałosny synu Kornela?

I.Ch.@I.Ch.
Potężnie słudzy ZSRR, Jaruzelski z Kiszczakiem, złamali naszego ducha, może gdyby nie to, wielu ludzi dawnej opozycji nie zhańbiłoby się prywatą i cynizmem. Chwała tym, jak Pan Kornel, którzy pozostali wierni do końca.

A mnie nie obchdzi
palenie swieczek za Ofiary zbrodniczego bolszewizmu i bolszewickiej okupacji!MNIE INTERESUJE KIEDY WY WRESZCIE ROZLICZYCIE ZDRACJOW, ZBRODNIARZY I KATOW NARODU!KIEDY!!?!? Myslalem ze zorbi to PiS/ZP!

Kryna
Jest cicho w TV o stanie wojennym. Pare słów rano i wieczorem. Cały dzień powinny być wspomnienia, filmy, wywiady, dyskusje. Cały dzień filmy, które wreszcie zakończyły by czas niedomówień.

były wyborca PiS
Panie Premierze Morawiecki i dlatego, że pamiętacie ofiary Stanu Wojennego PiS głosował na exPZPRowca towarzysza Czarzastego na wicemarszałka Sejmu? Pan i PiS osiągnęliście Himalaje hipokryzji.

patriot
Tylko nikt z czasu stanu wojennego , kto strzelał i mordował patriotów nikt nie siedzi w celi, czyli nic nie robicie aby rozliczyć komunistów i łachy śmiało dalej plują na Polskę , POkO i sukiLewicowe

nie zagłosuję już na PiS
Premierze Morawiecki dlaczego Pana rząd pogłębia status naszego kraju jako gospodarczej neokolonii? Dlaczego rząd PiS zwolnił z płacenia podatków bogate korporacje cyfrowe z USA? PiS zawiódł.

https://wpolityce.pl/polityka/477624-premier-pamietamy-o-ofiarach-stanu-wojennego

Premier Morawiecki: Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego i czołgach wyprowadzonych przeciwko narodowi

opublikowano: wczoraj

Pamiętamy o ofiarach stanu wojennego i czołgach wyprowadzonych przeciwko narodowi, aby stłumić oddolne ruchy dążące do niepodległej Polski. Jesteśmy winni pamięć ofiarom i nie zapominamy o oprawcach – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. (…)

4 thoughts on “956 38 rocznica stanu wojennego wg Partii Interesów Syjonistycznych – aresztowanie polskiego patrioty Jacka Międlara

 1. to =Pl praworzadnosc
  bez dekomunizacji wszystkich- bedziemy tylko udawac ze Pl = panstwem prawa! W De siedza zato ze 75 lat temu byli ksiegowymi w KZ !A w Pl mordercy sa na wolnosci i sie smieja do rozpuku!

  nikon
  Ludobojcy prl łacznie z jaruzelskim nigdy nie odpowiedzieli za swoje mordy .

  38. rocznica masakry w Kopalni Wujek. Od kul milicji zginęło 9 górników. To była największa tragedia stanu wojennego

  opublikowano: godzinę temu


  Kopalnia Wujek / autor: wikipedia.pl

  38 lat temu, 16 grudnia 1981 r., w czasie pacyfikacji strajku w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek w Katowicach milicja użyła broni palnej; zginęło dziewięciu górników, wielu zostało rannych. Śmierć górników kopalni Wujek była największą tragedią stanu wojennego.

  Protest w kopalni Wujek rozpoczął się po wprowadzeniu stanu wojennego, na wieść o zatrzymaniu szefa zakładowej Solidarności Jana Ludwiczaka. W niedzielny poranek 13 grudnia, na prośbę górników, do kopalni przyszedł z pobliskiego kościoła ks. Henryk Bolczyk, który odprawił mszę w zakładzie. Po jej zakończeniu pracownicy rozeszli się do domów.

  14 grudnia pierwsza zmiana rozpoczęła strajk, wysuwając postulaty zwolnienia z więzienia Ludwiczaka i innych działaczy „S” z całego kraju, respektowania Porozumienia Jastrzębskiego oraz niewyciągania konsekwencji wobec protestujących. Do strajku przyłączali się górnicy z dalszych zmian, którzy sformułowali kolejne postulaty – zniesienia stanu wojennego i przywrócenia działalności Solidarności. Przywódcą strajku wybrano Stanisława Płatka, sekretarza komisji rewizyjnej „S” w zakładzie.

  Negocjacje strajkujących z władzami nie przyniosły rezultatu. Zawiązał się komitet strajkowy. W pierwszych dniach stanu wojennego na Śląsku zastrajkowało w sumie ok. 50 zakładów. 15 grudnia do strajkujących zaczęły dochodzić wieści, że milicja i wojsko spacyfikowały niektóre strajkujące zakłady, m.in. kopalnię Manifest Lipcowy w Jastrzębiu Zdroju, gdzie milicjanci użyli broni palnej.

  Byliśmy górnikami, a nie żołnierzami, nie byliśmy uzbrojeni, nie mieliśmy przywództwa. Wiedzieliśmy tylko, że nie możemy wyjść poza kopalnię, bo wcześniej władza strzelała na ulicach, a nigdy wcześniej nie strzelała w zakładach pracy – tak przynajmniej wtedy myśleliśmy

  — wspominał po latach, jeden z czterech postrzelonych w Manifeście górników, Czesław Kłosek.

  Górnicy z Wujka, nie wiedząc jeszcze wówczas, że strzelano do robotników w Manifeście, rozpoczęli przygotowania do obrony swojego zakładu. Bronią stały się łopaty, kilofy, łańcuchy, zaostrzone pręty, cegły i śruby. Następnego dnia kopalnię, gdzie strajkowało już ok. 3 tys. górników, otoczyły oddziały milicji, czołgi i wozy pancerne. Wokół zebrał się też tłum kobiet, młodzieży i dzieci. Do strajkujących poszli przedstawiciele wojska, by nakłonić ich do poddania się. Propozycja została odrzucona. Wtedy armatkami wodnymi, przy 16-stopniowym mrozie, zaatakowano ludzi otaczających zakład. Milicjanci obrzucili tłum gazami łzawiącymi i świecami dymnymi.

  Przed godziną 11. czołgi sforsowały kopalniany mur, a uzbrojone oddziały ZOMO wkroczyły na teren zakładu. Górnicy byli ostrzeliwani środkami chemicznymi i polewani wodą. Stawiali opór. W czasie walki górnicy ujęli trzech milicjantów, a resztę pacyfikujących zmusili do wycofania. Po tym do akcji wprowadzony został pluton specjalny ZOMO, padły strzały. Na miejscu zginęło sześciu górników, jeden umarł kilka godzin po operacji, dwóch kolejnych na początku stycznia 1982 r.Dla Józefa Czekalskiego, Krzysztofa Gizy, Ryszarda Gzika, Bogusława Kopczaka, Zenona Zająca, Zbigniewa Wilka, Andrzej Pełki, Jan Stawisińskiego i Joachima Gnidy była to ostatnia szychta w życiu. 22 górników zostało postrzelonych. Nie jest znana liczba tych, którzy zostali lżej ranni, m.in. zatruci gazem łzawiącym.

  Straty drugiej strony to 41 rannych, z których 10 wymagało leczenia w szpitalu. Po zakończeniu pacyfikacji doszło do rozmów przedstawicieli obu stron. Górnicy zwolnili ujętych trzech milicjantów, oddali broń i zakończyli strajk. Wkrótce potem służba bezpieczeństwa zatrzymała osiem osób, które oskarżono o organizowanie i kierowanie strajkiem w Wujku. W lutym 1982 roku czterej z nich otrzymali wyroki od 3 do 4 lat więzienia, czterej inni zostali uniewinnieni.

  20 stycznia 1982 roku sterowane przez władze śledztwo w sprawie odpowiedzialności milicjantów za użycie broni palnej podczas pacyfikacji kopalni Wujek umorzono. Prokuratura Garnizonowa w Gliwicach uznała, że milicjanci działali w obronie koniecznej.

  Według ustaleń specjalnej komisji sejmowej, tzw. komisji Rokity, powołanej w 1990 roku do badania zbrodni okresu PRL, tamto śledztwo prowadzone było z naruszeniem prawa. Sprawę wznowiono po upadku komunizmu. W czerwcu 2008 r. Sąd Apelacyjny w Katowicach skazał prawomocnie b. dowódcę plutonu specjalnego Romualda C. na 6 lat więzienia, a 13 jego podwładnym wymierzył od 3,5 do 4 lat więzienia. To C. dał sygnał do otwarcia ognia – wynika z procesu.

  Według sądu, w sposób niewątpliwy w toku procesu ustalić można było jedynie, że oskarżeni działali wspólnie oraz że w wyniku działań niektórych z nich, a za wiedzą pozostałych, śmierć ponieśli górnicy. Zmowa milczenia uniemożliwiła wskazanie, kto konkretnie strzelał i zabił lub ranił górników.

  Wniesione kasacje oddalił w 2009 r. Sąd Najwyższy – wyrok stał się ostateczny blisko 28 lat po tragedii.

  W oddzielnym procesie odpowiadał gen. Czesław Kiszczak, oskarżony o przyczynienie się do śmierci górników w Wujka. Jego proces toczył się przed warszawskim sądem. Pierwszy proces ruszył w 1994 r. – w 1996 r. SO uniewinnił Kiszczaka. W 2004 r. skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu. W 2008 r. sprawę umorzono z powodu przedawnienia. W 2011 r. ponownie Kiszczaka uniewinniono. Wszystkie wyroki uchylał potem Sąd Apelacyjny w Warszawie, który zwracał sprawy do SO. Kiszczak zmarł w listopadzie 2015 r.

  wkt/PAP

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/historia/478028-uroczyste-obchody-38-rocznicy-tragedii-w-kopalni-wujek

  ADa
  Komuch Piotrowicz prokurator stanu wojennego aktualnie w PiS tez brał udział ?

  slayer
  a w tym czasie Jarosław spędzał czas pod pierzynką u mamusi

  …..

  https://wpolityce.pl/historia/478065-prezydent-martyrologia-grudnia70-nie-byla-daremna

  ryt
  Tak,tak,a Wojtus,jeden ze sprawcow tej tragedi,doczekal sie w niby wolnej POlsce spokojnej,generalskiej emerytury,byl prezydentem i lezy sobie spokojnie na Powazkach.Ot,taka to wolnosc.

  buntu
  Pitolenie,ciemny lud to kupi

  Krk
  Jaruzelski jest odpowiedzialny za tę maskrę Dydo, ten, którego obroniłeś jako swego bohatera, więc nie pieprz …

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/477953-dekomunizacja-wojska-polskiego-idzie-pelna-para

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/478508-mocne-wystapienie-ziobry-trzeba-postawic-tame

  smok
  bla bla bla – pis już raz pokazał, że nie chce nic zmieniać, bo to szkodzi polaryzacji – pamiętacie jak duda zawetował reformę sądownictwa??? początek pierwszej kadencji „dobrej” zmiany.

  S777@S777
  i co nam po mocnym wystąpieniu, jak już są wici, że z ustawy ma być wyrzucony zapis o sankcjach !!! wyszło jak zawsze : pogadali, pomachali szabelką i… nowe wraca. Szkoda czasu na gawędziarzy.

  „Polaka nie uświadczysz!„
  Spójrzcie na Bielana,na Dziedziczaka,wszyscy jak jedna wielka rodzina!Same paɾchy!Nic dziwnego, że zawzięcie szabasują – tiny.pl/g23f9. A Kloaczor zrobił z niego „łącznika” d/s Polonii! No szalom!

  Polubienie

 4. K. Treter-Sierpińska o zatrzymaniu Jacka Międlara i chanukowych celebrytach

  Streamed live on Dec 23, 2019
  Media Narodowe

  karol nawroz
  ,,Dlaczego w rzekomo niepodległym kraju to ja mam ponosić karę za propagowanie Talmudu, a nie ci którzy go głoszą?,,-slowa Jacka Miedlara

  MegaRenegate1
  No to w polin prezydentem jest rasista skoro uważa, ze jakiś naród jest wybrany przez Boga czyli lepszy od drugiego…Pozdrawiam

  Eugeniusz Gacek – Hodowca nietoperzy pocztowych
  Yuda pokazuje Polakom co będzie robił i co będzie najważnejsze w następnej prezydenturze.

  SavedEmperor
  antysemityzm tak jak rasizm, homofobia, islamofobia itd to zwykły wymysł lewactwa do zamykania ludziom ust którzy mówią niewygodną prawdę

  Pax Vobis
  Dobra Zmiana? to zmieńmy tę „dobrą zmianę” na normalność, przyzwoitość, pracowitość, prawdę, wolność słowa, wolność wyznania, wolność posiadania, prawo do posiadania broni i prawo do obrony! Ten rząd się skarykaturyzował i skompromitował nas również na arenie międzynarodowej. Klęczymy przed Unią i przed masonami, kabalistami, bangsterami … co to ma być, rzeź niewiniątek, ciągle mamy być stawiani pod ścianą albo na skraju dołu z wapnem i mają nam strzelać w tył głowy nazywając bandytami ? O faktach historycznych nie wolno nam mówić głośno? Dość!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.