958 Żydowskie, polskie, niemieckie, czy nazistowskie, jakie w końcu były lub nie były obozy zagłady?


autor: Fratria

goska
Zgodnie z logiką skoro mówi się ,,polskie” bo były na terenie okupowanej Polski , to można mówić,,żydowskie” skoro dużą część więżniów stanowili żydzi.

ryszard58
Coś jest na rzeczy bo najbliższymi doradcami hitlera byli Żydzi gebbels?a do obozów zagłady kolejność dla żydów wybierali przewodnicy gmin żydowskich?a w obozach kappo było najczęściej z Żydów?logika?

grimm
Państwo polskie silne wobec słabych, słabe wobec silnych. Ścigają Polaków, a szkalująca zagranica bezkarna. To Polacy wszczynają procesy cywilne, jakoś nie słychać by państwo działało w tym zakresie

Asdfgh
Wolność słowa jest karana?

https://wpolityce.pl/historia/478705-ipn-oskarza-marka-k-o-negowanie-niemieckich-obozow-zaglady

IPN oskarża internautę o negowanie niemieckich obozów koncentracyjnych. Marek K. pisał na Twitterze, że były „żydowskie”

opublikowano: przedwczoraj

Prokurator IPN w Rzeszowie skierował do sądu akt oskarżenia za negowanie na Twitterze niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady w okupowanej Polsce oraz za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Oskarżony Marek K. przyznał się do winy.

To pierwsze tego typu postępowanie pionu śledczego IPN dotyczące negacji zbrodni niemieckich nazistów w przestrzeni internetowej. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Brzozowie na Podkarpaciu. Oskarżonemu grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Sprawca Marek K. na portalu internetowym zamieścił komentarze, które w sposób wyraźny negowały organizatora obozów zagłady w okupowanej Polsce, czyli III Rzeszę Niemiecką. W jego komentarzach był zapis, że obozy zagłady nie były polskie czy niemieckie, ale że to były obozy żydowskie. I taki komentarz ukazał się dwukrotnie. Tego typu zachowanie w sposób oczywisty godzi w prawdę

— powiedział PAP prowadzący postępowanie w tej sprawie prok. Artur Grabowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

Każdy wie, przynajmniej w Polsce, że obozy zagłady były obozami utworzonymi i prowadzonymi przez niemieckich okupantów

— podkreślił prokurator.

Kolejny zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych wiąże się z wypowiedziami oskarżonego, które przejawiały – jak wyjaśnił prok. Grabowski – wrogość wobec osób należących do narodowości żydowskiej.

Prokurator zaznaczył, że 43-letni Marek K. – przesłuchany w charakterze podejrzanego – przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sprawę rozstrzygnie teraz Sąd Rejonowy w Brzozowie; zgodnie z jego właściwością miejscową.

O sprawie poinformowała w piątek Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie w komunikacie, który zatytułowano „akt oskarżenia przeciwko Markowi K., który publicznie i wbrew faktom zaprzeczał zbrodniom nazistowskim”.

Prokurator Oddziałowej Komisji ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie skierował do Sądu Rejonowego w Brzozowie akt oskarżenia przeciwko Markowi K., zarzucając mu dopuszczenie się w dniach 13 i 17 kwietnia 2018 r. w miejscowości Blizne ciągu przestępstw polegających na dokonaniu wpisów na portalu internetowym „Twitter”, w których kwestionował istnienie niemieckich obozów koncentracyjnych i niemieckich obozów zagłady na terenie Polski okupowanej przez Trzecią Rzeszę Niemiecką oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych

— głosi komunikat.

W ocenie prokuratora, wpisy Marka K. na Twitterze były, publicznym i wbrew faktom, zaprzeczaniem zbrodniom nazistowskim, o których mowa w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 roku o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

kb/PAP

https://wpolityce.pl/swiat/478828-ipn-odpowiada-na-klamstwa-putina

https://wpolityce.pl/swiat/478875-wazne-stanowisko-msz-chodzi-o-klamstwa-prezydenta-rosji

https://wpolityce.pl/polityka/478733-putin-rozkreca-opowiesc-o-kolaboracji-polakow-z-hitlerem

https://wpolityce.pl/polityka/478844-prof-ryba-putin-chce-skonfliktowac-polske-z-usa

https://wpolityce.pl/historia/478926-prof-zarynputin-odwoluje-sie-do-sojuszu-zydow-z-komunizmem

https://wpolityce.pl/historia/478822-i-tak-oto-rewizjonizm-historyczny-wraca-przez-usta-putina

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/odpowiedz-ipn-na-slowa-putina-propaganda-rosyjska-powiela-najgorsze-wzorce-z-epoki-stalinizmu/

https://kresy.pl/wydarzenia/msz-o-slowach-putina-nt-ii-wojny-swiatowej-sa-zaprzepaszczeniem-wspolnej-pracy-polskich-i-rosyjskich-ekspertow-oraz-dorobku-gorbaczowa-i-jelcyna/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/putin-przyczyna-ii-wojny-swiatowej-byl-pakt-monachijski-a-nie-pakt-ribbentrop-molotow/

…..


Zdjęcie ilustracyjne. Brama obozu KL Auschwitz, źródło: wikipedia.org

jaro7 @jaro7:
Chcę tylko dodać że do nagonki na Polaków dołączyła prokuratura…..IPN,właśnie oskarżono faceta który napisał o „żydowskim obozie Auschwitz’

Jerzy J @Jerzy J:
W pełni popieram tym razem stanowisko Muzeum. Wiele ich poczynań mnie zawodzilo jednak t6m razem pokazali że posiadają własne zdanie i charakter. Wygląda również na to że mają kręgosłup. Pan prawnik niech sobie grozi. Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien zarzucać takich rzeczy jak on to robi. Na dodatek w przypadku prawnika nie może być mowy o pomoce, niezrozumienie, nieświadomości. To człowiek z wykształceniem. On to robił z premedytacją. A moja rada (nie dla muzeum ale dla wszystkich atakowanych przez zydow to śmiać się, smiac kiedy wam mowia ze jesteście antysemitami. To określenie tak szerokie że kiedy wrzucisz szklana butelkę do śmieci z plastikowym też możesz zostać omówiony o bycie antysemita

Piotrx @Piotrx:
Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy – 5 i 6 maja 1940 roku w Jarosławiu gestapowcy aresztowali kilkudzieśięciu uczniów Szkoły Budowlanej podejrzanych o przynależność do organizacji konspiracyjnej. część aresztowanych po wstępnych badaniach zwolniono, a pozostałych wywieziono do więzienia w Tarnowie. Ta grupa młodzieży weszła w skład pierwszego transportu oświęcimskiego – 14 czerwca 1940 roku. Byli wśród nich Stanisław Ryniak (nr obozowy 31), Mieczysław Popkiewicz (nr obozowy 36), Kazimierz Tokarz (nr obozowy 282) , Wiesław Kielar (nr obozowy 290). Numery 1-31 otrzymali przestępcy kryminalni narodowości niemieckiej przywiezieni do Oświęcimia 20 maja 1940 roku z obozu w Sachsenhausen. Objęli oni funkcje w tzw. „wieźniarskim samorządzie obozowym”. Aresztowania i wywózki okolicznych mieszkańców do obozów takich jak : Oświęcim, Dachau, Buchenwald, Oranienburg-Sachsenhausen, Hamburg-Neuengamme, Pustków, Gross-Rosen – trwały przez cały okres okupacji. W skład oświęcimskiego kombinatu śmierci wchodził nie tylko macierzysty obóz w Oświęcimiu (założony w 1940 roku), ale także obóz w odległej o 3 km. Brzezince oraz 39 obozów pobocznych na terenie całego Śląska i nawet poza nim. Budowę obozu w Brzezince rozpoczęto w październiku 1941 roku. W 1943 roku na rozkaz Himmlera dokonano podziału całego kombinatu oświęcimskiego na trzy obozy: Obóz Koncentracyjny Oświęcim I (Auschwitz I), Obóz Koncentracyjny Oświęcim II-Brzezinka (Auschwitz II) i Obóz Koncentracyjny III -obozy poboczne (Ausenlager). Z dniem 25 listopada 1944 wcielono pod względem organizacyjnym obóz w Brzezince do obozu macierzystego , który nazwano Konzentrationslager Auschwitz, a obóz Oświęcim III przemianowano Konzentrationslager Monowitz (od miejscowości Monowice gdzie dla koncernu IG Farben wybudowano olbrzymie zakłady syntetycznej benzyny Buna-Werke). Na skutek tych zmian nazw będących w istocie tylko zmianą szyldów, z listy hitlerowskich obozów „zniknął” obóz w Brzezince , osławiony na świecie jako największy obóz wyniszczenia. To właśnie tutaj , a nie w samym Oświęcimiu miała miejsce masowa eksterminacja Żydów. Natomiast w obozie macierzystym w Oświęcimiu ginęli przede wszystkim Polacy a także więźniowie innych narodowości. Ale ponieważ nazwa Oświęcimia (Auschwitz) jest na świecie powszechnie znana a Brzezinki o wiele mniej więc środowiska żydowskie postanowiły zawłaszczyć ją tylko dla siebie.

Piotrx @Piotrx:
….. piszących do niego „negacjonistów Holokaustu”…..

Termin „Holokaust” (do tego pisany z dużej litery) jest niewłaściwy . Powinien być używany termin eksterminacja względnie wyniszczanie. Zawłaszczony przez „przemysł holokaustu” termin „Holokaust” sakralizuje wyłącznie żydowskie ofiary II WS a umniejsza znaczenie ofiar pochodzących z innych narodów (w tym ofiar polskich).

Termin „Holokaust” (ofiara całopalna) w znaczeniu masowego wyniszczania ludzi został ponadto po raz pierwszy użyty przez cudzoziemców którzy, którzy już pod koniec XIX stulecia oburzali się na wieść o masakrach (faktycznym paleniu ludzi żywcem) , jakich dokonywano wówczas na Ormianach. Amerykańska misjonarka Corinna Schattuck, która była świadkiem spalenia żywcem prześladowanych Ormian, w liście do siostry pisała: „Nie sposób opisać mdlącego smrodu, jaki się wydobywał z gregoriańskiego kościoła, w którym dokonał się Holocaust”.

„…Ormianie szukali często azylu przed krwawymi rzeziami w budynkach kościelnych, a te nie były oszczędzane przez Turków. W wielkiej ormiańskiej katedrze w Urfie, która mogła pomieścić w swoich murach ponad 8 tysięcy ludzi, oprawcy spalili około 3 tysięcy chroniących się tam chrześcijan. Przed egzekucją naigrawali się jeszcze z Chrystusa, wołając do zamkniętych wewnątrz Ormian: „Niechże Chrystus udowodni teraz, że jest większym prorokiem niż Mahomet”. …..

Jak informował brytyjski dyplomata, G. H. Fitzmaurice, nawet po upływie dwóch miesięcy od tej masakry czuć było w całym mieście nieznośny swąd spalonych ludzkich ciał…”

(G.Kucharczyk – „Pierwszy Holokaust XX wieku”)

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/prawnik-z-departamentu-sprawiedliwosci-usa-grozil-muzeum-auschwitz-w-tle-polskie-obozy/

PRAWNIK Z DEPARTAMENTU SPRAWIEDLIWOŚCI USA GROZIŁ MUZEUM AUSCHWITZ. W TLE „POLSKIE OBOZY”

20 grudnia 2019|5 komentarzy|w Ameryka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Przypominanie przez pracowników Muzeum Auschwitz o tym, że obóz Auschwitz był obozem niemieckim, wywołało awanturę, która zakończyła się pogróżkami prawnika z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości pod adresem Muzeum i jego pracownika.

Sprawę opisał w piątek portal Interia. Wywołał ją twitt Muzeum Auschwitz (Auschwitz Memorial) na Twitterze z 6 grudnia br. o wizycie w obozie kanclerz Niemiec Angeli Merkel. W swoim wpisie Muzeum nazwało obóz „niemieckim nazistowskim obozem koncentracyjnym i obozem śmierci”. Nie spodobało się to Howardowi Lovy’emu, który na Twitterze przedstawia się jako pisarz i dziennikarz. Napisał on, że takie sformułowania, które są odbiciem stanowiska polskiego rządu, niepokoją go jako „krewnego wielu zabitych i ocalałych z Auschwitz”. Muzeum Auschwitz odpowiedziało mu, że w przypadku samego obozu nie można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków. Wywołało to oskarżenia ze strony Lovy’ego, że Muzeum „zaprzecza Holokaustowi” i „atakuje Żydów mówiących o zaangażowaniu Polaków w Holocaust”. Oskarżenia Lovy’ego powielili kolejni użytkownicy Twittera.

Oliwy do ognia dolał wulgarny twitt konta WoMen Fight AntiSemitism kończący się zarzutem, że „oszukańcze” konto Muzeum „rozpowszechnia nieprawdę i zaprzecza Holokaustowi” oraz nazwaniem go „polską propagandą”.  Za ten wpis Muzeum Auschwitz zablokowało WoMen Fight AntiSemitism, co oprotestował McKay Smith, prawnik amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości i wykładowca George Washington University Law School. Prawnika oburzyło, że „muzeum poświęcone Holokaustowi” blokuje „żydowskie” i „feministyczne syjonistyczne” konta na Twitterze. Muzeum Auschwitz postanowiło kilku osobom, które wzięły udział w dyskusji pod twittem Smitha, przedstawić swoje stanowisko za pomocą prywatnych wiadomości.

„Możemy wiele znieść. Jednak jeśli jako osoby, które poświęciły swoje życia dla utrwalenia pamięci i próbują wypełnić misję w sposób jak najbardziej obiektywny, pozostający w zgodzie z prawdą i w szacunku, trudno jest nam nie zareagować, gdy jesteśmy fałszywie oskarżani, wulgarnie obrażani i nazywani negacjonistami Holocaustu” – napisano w wiadomości. Wywołało to taki skutek, iż amerykański prawnik uznał wiadomości za „zastraszanie” osób obserwujących jego konto. W swoich twittach obiecywał „osobiste” przeciwstawienie się Muzeum a także zarzucał mu atakowanie „setek” kobiet. Atakował też rzecznika Muzeum Pawła Sawickiego pisząc na Twitterze, że stoi on „po stronie negacjonistów Holokaustu”. Później twitty te skasował. Wysłał także wiadomości na prywatne konto Sawickiego grożąc w jednej z nich, że go „dopadnie”.

Twitterową awanturę Smitha odnotowały m.in. amerykański New York Post i brytyjski Daily Mail.

Nagonka na Muzeum Auschwitz na tyle wyczerpała prawnika Departamentu Sprawiedliwości, że w poniedziałek ogłosił, iż zamierza odejść z Twittera. Jak stwierdził, robi to z powodu „nierzeczywistej” ilości piszących do niego „negacjonistów Holokaustu”.

CZYTAJ TAKŻE: „Polski obóz śmierci” w amerykańskiej telewizji [+FOTO/+VIDEO]

Kresy.pl / interia.pl / twitter.com

1 thought on “958 Żydowskie, polskie, niemieckie, czy nazistowskie, jakie w końcu były lub nie były obozy zagłady?

 1. Sytuacja jest dramatyczna! Książka szkalująca POLSKĘ i POLAKÓW

  Dec 23, 2019
  Suwerenny PL

  Goglik 2
  A tymczasem wszyscy politycy od Judy po Dulkiewicz, chwalą i wychwalają Chanuke na twiterze na FB i innych forach.TO JEST KURWA DRAMAT !!!!

  Wieslaw Palar
  No i co, że trafi do rządu. Rząd to wie i popiera oczernianie Polski. Gdyby nie popierał to Żydzi by nie głosowali na PiS czy po, a wtedy by nie wygrali.

  gra kru
  To jest totalny atak na Polskę, aby usprawiedliwić rządania spadkowe i aby zablokować reparacje. ….!!! Nikt nas nie obroni, jeżeli sami się nie obronimy. To jest skutek poddańczej postawy wobec Izraela wszystkich naszych kolejnych rządów po 1989 roku. To jest skutek braku jakiejkolwiek polityki historycznej i polityki informacji międzynarodowej o latach okupacji, ze strony naszych kolejnych rządów.

  Lutek N.
  Będziemy długo pamiętać PiS . Banda tchórzy, zdrajców, hipokrytów, nieudaczników i złodziei. 700tys zł na tłumaczenie książek obsrywającej nas Tokarczuk. 😱😱Ja pierd…!

  Janusz Olbrycht
  No to autor juz moze na nobla sie szykowac jak wszyscy szkalownicy polakow

  Woj66
  Szkoda zdrowia. 80% Polaków i tak to ma w d. I takich jak Ty ma za oszołomów, antysemitów i nienawistników. Mają pełne brzuchy, swoje elektroniczne zabawki, możliwość dokradzenia, wydymania drugiego, wyjazdu i pracy za granicą. Polska jest stracona. Ale okrutna rzeczywistość kiedyś do Polaków dotrze. Na razie tkwią w oparach propagandy.

  https://www.google.pl/search?ei=j_kBXu3UFcWD8gKh-rZI&q=les+polonais+at+le+shoah&oq=les+polonais+at+le+shoah&gs_l=psy-ab.3…6485.7157..9503…0.0..0.95.297.4……0….1..gws-wiz.DHv5-AjM7XU&ved=0ahUKEwit2O6Rms7mAhXFgVwKHSG9DQkQ4dUDCAs&uact=5

  https://www.cnrseditions.fr/catalogue/histoire/les-polonais-et-la-shoah/

  Sous la direction de Audrey Kichelewski, Judith Lyon-Caen, Jean-Charles Szurek, Annette Wieviorka
  Les Polonais et la Shoah
  Une nouvelle école historique

  La disparition de la quasi-totalité des Juifs de Pologne pendant la Seconde Guerre mondiale est due à leur assassinat systématique par les Allemands. Mais que sait-on des comportements de la population polonaise ? La paix revenue, que sont devenus les derniers survivants ? Que nous dit aujourd’hui l’irruption de ce passé dans la société polonaise ? Comment vivre avec la mémoire d’Auschwitz, de Treblinka, de Belzec, autant de mémoriaux situés en Pologne ?

  Depuis une quinzaine d’années, des historiens de ce pays ont montré combien il était difficile aux Juifs qui tentaient d’échapper aux tueurs de trouver appui auprès des populations locales, surtout en milieu rural, tant en raison de la politique de terreur menée par l’occupant que de l’hostilité de la société polonaise à l’égard des Juifs. Leurs travaux font désormais autorité dans le monde entier. Pourtant, depuis quelques années, les autorités de Varsovie mettent en œuvre une « politique historique » qui vise à minorer, voire à nier, la participation de franges importantes de la population polonaise à la traque des Juifs.

  Sur place, malgré les embûches et les intimidations, les historiens travaillent, publient, organisent des colloques, forment des étudiants. Les auteurs réunis dans cet ouvrage témoignent de la vitalité de cette historiographie. Faire connaître aujourd’hui la fécondité scientifique et la portée critique de la nouvelle école historique polonaise est une exigence intellectuelle, morale et politique.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.