962 Opluwanie Polski i Polaków i odwracanie historii 2WŚ – Czesława Kwoka przerabiana na chazarskiego chłopca lub dziewczynkę


autor: Fratria/Twitter Auschwitz Memorial


https://skribh.wordpress.com/2019/12/27/961-opluwanie-polski-i-polakow-i-odwracanie-historii-2ws-za-polskie-pieniadze-les-polonais-et-la-shoah-une-nouvelle-ecole-historique/


szczebelski
Jak to dlaczego usunęli, przesłanie ma być jedno: w Auschwitz zabijano TYLKO Żydów…

skąd w Żydach tyle nienawiści
Usunięto zdjęcie-bo to była tylko POLSKA dziewczynka..

Wuka
Nawet to chcą sobie przywłaszczyć, obrzydliwość

😐
Przede wszystkim samo zdjęcie ma podpis POLE i numer…. i wszystko jasne..

JUDE
JUDE NIE PRZECZYTALI NAPISU NA ZDJECIU ,,POLE” CZYLI POLKA

Iwonka
Usuniecie strony nie jest korekta. WGBH i PBS po prostu doszlo do wniosku ze jak nie Zyd , to juz nie warto wspominac i pisac o tym. Wedlug nich Polacy nie cierpieli.

em
„Można jednak było po prostu poprawić tekst..” tylko, że wtedy nie pasowałoby to do rozgłaszania tezy, że Polacy są wspólwinni holokaustowi.

Leszek01@Leszek01
Antypolonizm w pełnym rozkwicie!

olo
a pan Gliński mianował pana Cywińskiego dalej na dyrektora Auschwitz…

J. Laskowski
Bardzo przykre. Trzeba o tym wiedzieć i pamiętać i przywoływać w dyskusjach! A Czesia niech spoczywa w pokoju!

zxx
no przeciez to niemozliwe wg zydów by Polacy tez byli ofiarami Hitlera:(

fann
Amerykańscy Żydzi fałszują historię celowo, w każdym temacie, który się tyczy Polski i Polaków. Oni będą to robili dotąd, do puki Polska nie wypłaci im haraczu z ustawy 447 amerykańskiego Senatu.

gość
Czesia Kwoka – piękny mały człowiek. Są takie programy komputerowe. Kto wykona symulację, jak wyglądałaby Czesia jako młoda kobieta, gdyby przeżyła?

Kotzber 93.203.217.*24 grudnia 2019
✡🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫🔫po tysiąckroć.

emma
Narod wyklety nie bez powodu.

xxx
Przeciez swiat nie moze wiedziec, ze Polacy byli mordowani przez Niemcow tak samo jak Zydzi, bo to by przedsiebiorstwu holokaust zepsula narracje i finansowy geszeft.

https://wpolityce.pl/polityka/479200-polska-ofiara-auschwitz-przedstawiona-jako-jewish-boy

Amerykański portal przedstawił polską ofiarę Auschwitz jako „jewish boy”. Po interwencji Muzeum Auschwitz podjął dziwne działania

opublikowano: 24 grudnia 2019

Na amerykańskiej edukacyjnej stronie internetowej PBSLearningMedia.org, prowadzonej przez fundację WGBH Educational Foundation i telewizję PBS, pojawiła się błędna informacja dot. ofiary obozu Auschwitz. Czesławę Kwokę, polską dziewczynkę zamordowaną za pomocą zastrzyku z fenolu w serce, przedstawiono jako „jewish boy” (żydowski chłopiec). W sprawie zainterweniowało Muzeum Auschwitz.

Prosimy o korektę. W rzeczywistości osoba na zdjęciu rejestracyjnym to polska dziewczyna Czesława Kwoka, która została uwięziona w Auschwitz 13 grudnia 1942 r. i zabita zastrzykiem fenolowym 12 marca 1943 r.

— napisano na Twitterze Muzeum Auschwitz.

Po tej interwencji, informacja o polskiej dziewczynce nie została zmieniona, tylko usunięta.

Można powiedzieć, że usunięcie strony jest poprawką, ponieważ usunięto niedokładny opis. Można jednak było po prostu poprawić tekst, aby zapewnić użytkownikom dostęp do tego dokumentu źródłowego i historii ofiary Auschwitz

— zareagowało na tę sytuację Muzeum Auschwitz.

as/Twitter

…..


autor: Twitter/Marina Amaral/Cezary Gmyz

vv
jak widzę tę dziewczynkę, to choć jestem dorosłym chłopem, chce mi się normalnie płakać. Kim byli ludzie, którzy zabijali dzieci?A wykorzystywanie jej zdjęcia do własnych interesów to niegodziwość

kubek@wWazelinie
Została zamordowana tylko by zrobić „przestrzeń życiową” dla Niemców, narodu morderców. Przykro patrzeć na takie zdjęcia. Niemcy zachowali się gorzej niż zwierzęta, wyrządzili tyle zła i praktycznie nie ponieśli odpowiedzialności. Teraz o zgrozo, do spółki z żydami, próbują z Polaków robić „złych” – morderców, głupich, złodziei itd. W wielu miejscach widać tą ich haniebną propagandę.

mschopin59@mschopin59
Niemcy to naród morderców, złodziei i na dodatek KŁAMCY !!!!!!!!!!

thrt
jaka jest nazwa dla męczeństwa Polaków? Żydzi maja holokaust, shoah, a my? zacznijmy od podstaw…to smutne, ale szerzenie prawda wymaga marketingu.

belzebub
najpierw zabili polskie dzieci – teraz robią dodatkowo na ich śmierci biznes pt holokaust

https://wpolityce.pl/polityka/414283-niewiedza-prowokacja-czesia-kwoka-jako-zydowka

Niewiedza? Prowokacja? Była Polką, zginęła w Auschwitz. W Berlinie z Czesi Kwoki zrobili ofiarę Shoah. ZDJĘCIE

opublikowano: 28 września 2018

Nieuwaga? Niewiedza? Prowokacja? Zła wola? Korespondent Telewizji Polskiej poinformował na Twitterze o wykorzystaniu wizerunku polskiej dziewczynki Czesi Kwoki zamordowanej w Auschwitz, którą przedstawiano jako ofiarę Shoah. „W domyśle Żydówka. Bardzo to piękne” – napisał Gmyz.

Wizerunek Czesi Kwoki, którą przedstawiono jako Żydówkę zawisł w centrum Berlina.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niezwykłe dzieło brazylijskiej artystki. Marina Amaral nadała drugie życie zdjęciu Polki zabitej w Auschwitz

CZYTAJ WIĘCEJ: Historia nastoletniej Polki, która zginęła w Auschwitz obiegła cały świat! Zauważył ją nawet „Jerusalem Post”

W samym sercu Berlina polska dziewczynka Czesia Kwoka zamordowana w Auschwitz została przedstawiona jako ofiara Shoah. W domyśle Żydówka. Bardzo to przykre

—poinformował na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP Info.

kk/Twitter

adi
Niemcy w genach mają zakodowany grzech zbrodni i panowania nad światem ! A kto Słowian spychał aż znad Łaby na wschód ! Ale muzułmanie niedługo dadzą im popalić, he, he… Tyle będzie z nich pożytku !

cez
Chazar to fałszerz histori. Pilniejszą sprawą jest to co robią w Polsce . Fałszowanie histori w Polin,Auschwitz,Jedwabnem.

WM
‚Wpolityce”, chyba też macie jakiegoś prowokatora, gdyż w treści wytłuszczonej w ostatnim zdaniu wpisał „Jakie to piękne” zamiast tego jak w oryginale „Jakie to przykre”. Poprawcie to…

Ja jako były
Biedne, niewinne, dziecko zamordowano podwójnie: pozbawiając życia a drugi raz mordując o niej pamięć.

Sanjuro
Widzę poziom dziennikarstwa w redakcji jest na poziomie dna totalnego, ważne, by zrobić szum wokół złych niemców, brak jakiejkolwiek pracy dziennikarskiej, po co się męczyć, kasa i tak wpadnie.

Krakus 89.70.183.*29 września 2018
To, niestety, efekt m.in. dziwnego letargu, w jaki zapadły polskie instytucje. Mijają kolejne rocznice wysiedleń z Zamojszczyzny, masakry w Palmirach, pacyfikacji wiosek na Kielecczyźnie – i co? I nic, cisza.

klon
Proszę Państwa, błąd w czyn przekuć trzeba. Holokaust Polaków, Polskiej ludności. Dziękujemy Sprawcom za PAMIĘĆ

sid
Jaką trzeba być bestią, by zabić dziecko?

kazik
Nie dość że Niemcy dokonali na Polsce ludobójstwa to jeszcze okradają z historii.

Janek
To lata rządów propagandy wstydu w mediach i polityce zagranicznej. Bycie Polakiem miało być wstydliwe i nieeuropejskie. Nasz rząd i organizacje kulturowe czekają lata pracy od podstaw by to zmienić.

Ciemnogród
Marketing na zamordowanych ofiarach to norma w XXIwieku. Średniowiecze to przy tym wszystkim jest apogeum humanitaryzmu i moralności.

NILL
Ja proponuję akcję wywieszania portretów-plakatów nazistów z imienia, nazwiska i narodowości. Jako miejsce rozpoczęcia akcji można przyjąć okna domów Polonii, Brukselę lub granicę z Niemcami.

…..

https://narodowcy.net/podeptana-pamiec-dzieci-zamojszczyzny-czesia-kwoka-jako-zydowka-na-niemieckim-banerze/

Dzieci Zamojszczyzny – Czesia

Jan 16, 2014
Janusz K

Czesia Kwoka nr 26947 (1928-1943)

Feb 22, 2018
janiaofficial

zygmunt zielinski
R.I.P dear Polish Christian child. .RIP all dear children. Today some Jews want to change history and call these Death Camps „POLISH CONCENTRATION CAMPS”…Shame. .RIP dear Polish Christian child.

Roman romański
Malutka dziewczynko, tulę Cię do siebie i mówię „już jesteś bezpieczna, już nic Ci nie grozi”. Spoczywaj w Niebie kochany aniołku. Przysięgam Ci że My Polacy nigdy nie zapomnimy tego co zrobili Niemcy. Nienawidzę Was Krzyżackie mordy zza Odry

…..

UWAGA! Wikipedia nie ma strony w żadnym innym języku, poświęconej Dzieciom Zamojszczyzny!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzieci_Zamojszczyzny

Jedno z dzieci Zamojszczyzny Czesława Kwoka. W Auschwitz otrzymała nr 26947. Została zabita zastrzykiem fenolu 12 marca 1943

Dzieci Zamojszczyzny – określenie dotyczące dzieci mieszkających na Zamojszczyźnie, które podczas II wojny światowej objęto przymusowymi wysiedleniami w celu założenia tam nowych osad dla ludności etnicznie niemieckiej z innych krajów Europy. Według szacunków historyków Niemcy wysiedlili z Zamojszczyzny ponad 30 tysięcy dzieci w czasie Aktion Zamość, która trwała zaledwie kilka miesięcy, od końca listopada 1942 do marca 1943 roku[1].

Rabunek dzieci polskich podczas operacji wysiedleńczej na Zamojszczyźnie

Geneza

Osobne artykuły: Heim ins Reich i Ukraineraktion.

Wojenne losy dzieci z terenu Zamojszczyzny wiążą się z niemieckimi planami tworzenia „przestrzeni życiowej” na wschodzie realizowanej w ramach Generalplan Ost. Plan stworzenia w dystrykcie lubelskim terenów dla niemieckiego osadnictwa powstał w Berlinie jesienią 1941 roku i bezpośrednio wiązał się on z wielką niemiecką akcją przesiedleńczą prowadzono w całej środkowej i wschodniej Europie tzw. Heim ins Reich (pol. „Do domu w Rzeszy”). Miał on za zadanie przesiedlenie osadników niemieckiego pochodzenia z RosjiRumunii i innych państw na tereny Polski. Początkowo realizowano go w Wielkopolsce na Śląsku i Pomorzu, czyli terenach zachodniej Polski włączonych do III Rzeszy. Później rozpoczęto te same działania na terenach Generalnego Gubernatorstwa. Aby stworzyć miejsce dla niemieckich osadników Niemcy musieli przeprowadzić zakrojony na szeroką skalę program wysiedlenia rdzennej ludności polskiej. Zamojszczyzna zgodnie z rozporządzeniem reichsführera SSHeinricha Himmlera, została uznana za jeden z pierwszych niemieckich terenów osiedleńczych w Generalnym Gubernatorstwie. Oprócz Niemców na terenie Zamojszczyzny Niemcy osiedlali również Ukraińców podczas powiązanej z Heim ins Reich akcji zwanej Ukraineraktion.

Jedno z dzieci Zamojszczyzny więzione w obozie przejściowym przy ul. Krochmalnej w Lublinie

Wysiedlenia z Zamojszczyzny

Osobne artykuły: Aktion ZamośćWysiedlenia Polaków podczas II wojny światowej dokonane przez Niemców i Operacja Wehrwolf.

Pilotażowych wysiedleń Niemcy dokonali w kilku wsiach zamojskich już w dniach 6-25 listopada 1941 roku[2]. Akcja masowego wysiedlania polskiej ludności, przeprowadzona w ramach Generalnego Planu Wschodniego, rozpoczęła się w nocy z 27 na 28 listopada 1942 roku, w Skierbieszowie i okolicznych wsiach.

Akcja, którą objęto powiaty hrubieszowskitomaszowskizamojski i biłgorajski  zakończona została w marcu 1943 roku. Kolejną akcję wysiedleńczą pod nazwą Operacja Wehrwolf Niemcy przeprowadzili również latem 1943 roku. Dla niektórych mieszkańców było to kolejne wysiedlenie – na Zamojszczyźnie znalazło schronienie sporo ludzi wcześniej wysiedlonych z ziem polskich bezpośrednio wcielonych do Rzeszy (jednymi z pierwszych byli poznaniacy przesiedleni tu jeszcze w 1939 r.). Historycy szacują, że z Zamojszczyzny wysiedlono ok. 110 000 osób z czego ponad 30 000 stanowiły dzieci[3][4].

Polskie dzieci w obozie pracy w Dzierżąznej k. Zgierza. W obozie więziono m.in. dzieci Zamojszczyzny

Obozy

Osobny artykuł: Obóz przesiedleńczy w Zamościu.

Wysiedleńców z Zamojszczyzny kierowano do obozów przesiedleńczych podlegających Centrali Przesiedleńczej w Łodzi zlokalizowanych w Zamościu przy ul. S. Okrzei – Obóz przesiedleńczy w Zamościu, w Zwierzyńcu, Budzyniu, Frampolu, w Lublinie przy ul. Krochmalnej, Majdanie StarymTarnogrodzie, Woli Derezieńskiej, Wedanie Starym, Biłgoraju oraz w Puszczy Solskiej. Tam dokonywano selekcji rasowej, dzielono wysiedleńców na grupy oraz oddzielano rodziców od dzieci. To właśnie w wyniku selekcji w obozach przesiedleńczych powstała grupa osieroconych dzieci znanych jako Dzieci Zamojszczyzny.

„W tym czasie widziałem naocznie, jak Niemcy odłączali dzieci od matek. To oddzielanie matek od ich pociech najbardziej mną wstrząsnęło. Najgorsze tortury, jakie zniosłem, były niczym w porównaniu z tym widokiem. Niemcy zabierali dzieci, a w razie jakiegoś oporu, nawet bardzo nikłego, bili nahajami do krwi – i matki i dzieci. Wtedy w obozie rozlegał się pisk i płacz nieszczęśliwych. Nieraz matki zwracały się do Niemców z prośbą o żywność dla zgłodniałych i zmarzniętych dzieci. Jedyne, co mogły otrzymać, to uderzenie laską lub bykowcem. Widziałem, jak Niemcy zabijali małe dzieci (…) Warunki higieniczne były straszne. Wszy, brud, pchły, pluskwy wprost żywcem pożerały ludzi”. – Leonard Szpuga, wysiedlony rolnik z Topólczy[5]

Przesiedleńcy w obozach przejściowych zostali podzieleni na 4 grupy:

 1. osoby, które zakwalifikowano do rasy niemieckiej,
 2. osoby zdolne do wyjazdu do pracy przymusowej,
 3. starcy, kaleki oraz dzieci,
 4. osoby przeznaczone do eksterminacji w obozach koncentracyjnych.

W obozach szczególnie cierpiały dzieci – głód, zimno, choroby były dla nich częściej niż dla dorosłych śmiertelne. Dzieci odebrane rodzicom były osobno przewożone w wagonach bydlęcych (w jednym wagonie przewożono od 100 do 150 dzieci) do obozów śmierci na Majdanku i w Oświęcimiu oraz do fabryk w Rzeszy. Część dzieci zostało przewiezionych do obozu koncentracyjnego dla dzieci w Łodzi[6].

Wieść o dramacie Dzieci Zamojszczyzny szybko obiegła cały kraj. Polscy kolejarze przekazywali wiadomość o transportach dzieci do obozów mieszkańcom miast, w których znajdowały się stacje postojowe. Na stacjach SobolewŻelechówSiedlceGarwolinPilawa i Warszawa ludność podjęła ryzyko pomocy, a nawet odbicia dzieci z rąk Niemców.


Tablica upamiętniająca ofiary obozu przejściowego w Zamościu przy ul. S. Okrzei<

Germanizacja

Osobny artykuł: Rabunek polskich dzieci.

Część dzieci, u których niemieccy lekarze-antropolodzy stwierdzili obecność odpowiednich cech rasowych, przeznaczono do germanizacji w niemieckich rodzinach i domach dziecka. Z kilkunastu tysięcy przeznaczonych do germanizacji udało się po wojnie odzyskać około 800.


Pomnik na starym cmentarzu przy ul. Peowiaków w Zamościu

Po wojnie

Zbrodnia ta była rozpatrywana w procesach norymberskich. Z polskiej strony zeznawała trójka dzieci oraz Zygmunt Klukowski – lekarz ze Szczebrzeszyna, znający warunki obozów w Zwierzyńcu i Biłgoraju.

Upamiętnienie


Inskrypcja

Dzieci Zamojszczyzny w kulturze

Życie dzieci w Zamościu i okolicach podczas okupacji, w formie przystępnej dla młodzieży, opisał Wiktor Zawada w trzech powieściach:

 1. Kaktusy z Zielonej ulicy
 2. Wielka wojna z czarną flagą
 3. Leśna szkoła strzelca Kaktusa.

Literatura

Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów Dzieci Zamojszczyzny

Artykuły, sprawozdania

 • Izabela Taraszczuk: Wojenne losy dzieci a percepcja pamięci (sprawozdanie z konferencji „Kriegskindheiten und Erinnerungsarbeit” w Instytucie Germanistyki na Uniwersytecie Zielonogórskim, 5.-7.11.2009 r.). [W:] „Przegląd Zachodni”, nr 1 (334)/2010, s. 298-301. ISSN 0033-2437.

Przypisy

 1.  Praca zbiorowa. „Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939–1945. Atlas ziem Polski”, Demart 2008, ​ISBN 978-83-7427-391-6​ str. 67
 2.  Roman Hrabar „Czas niewoli czas śmierci”, Interpress, Warszawa 1979, str. 45-70
 3.  Praca zbiorowa. Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939–1945. Atlas ziem Polski, Demart 2008, ​ISBN 978-83-7427-391-6​ str. 67
 4.  Z.Kulkowski, „Zbrodnie niemieckie na Zamojszczyźnie”, Warszawa, 1947 s.12
 5.  Roman Hrabar „Czas niewoli czas śmierci”, Interpress, Warszawa 1979, str.46
 6.  Józef Witkowski, Hitlerowski obóz koncentracyjny dla małoletnich w Łodzi, Ossolineum, Wrocław: 1975.
 7.  Dzieci Zamojszczyzny. „Stolica”, s. 4, październik 2018.

Zobacz też

…..

https://wpolityce.pl/historia/480077-media-walcza-z-pamiecia-o-mordach-dzieci-zamojszczyzny

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/480046-lewica-oburzona-uczniowie-szkoly-grali-wiezniow-w-pasiakach

https://wpolityce.pl/swiat/479622-sarid-zydzi-powinni-jezdzic-do-berlina-potem-do-auschwitz

1 thought on “962 Opluwanie Polski i Polaków i odwracanie historii 2WŚ – Czesława Kwoka przerabiana na chazarskiego chłopca lub dziewczynkę

 1. przemyśl-7
  Georing nie był niemiekim politykiem ,a Szwecja jest tropikalnym krajem.Więcej jarem .

  qwas
  Szwecja to koalicjant Hitlera !

  https://wgospodarce.pl/informacje/75413-skandal-szwedzkie-media-goering-nie-byl-niemcem

  Skandal! Szwedzkie media: Goering nie był Niemcem


  Zespół wGospodarce

  Szwedzka telewizja publiczna SVT w programie o cennych przedmiotach „Antikrunda” nazwała nazistowskiego zbrodniarza Hermana Goeringa „niemieckim politykiem”. Po fali krytyki błąd ma zostać poprawiony.

  Powodem przypomnienia postaci Hermana Goeringa była prezentacja pierścionka, który należał do jego pierwszej żony, Szwedki Carin Goering (zmarła w 1931 roku). Lektor, prezentując zdjęcie kobiety, wspomniał jedynie, że była ona zamężna z „niemieckim politykiem” Hermanem Goeringiem. Taki sam napis pojawił się także na ekranie.

  Kontrowersyjne określenie poruszyło część widzów, którzy o sprawie poinformowali gazetę „Goeteborgs-Posten”.

  Nazywanie Goeringa niemieckim politykiem jest pozbawione sensu. Jeśli już, to przynajmniej można go określić nazistowskim politykiem – twierdzi szwedzki historyk Christer Bergstroem.

  Jak podkreśla, Goering ponosił bezpośrednią odpowiedzialność za śmierć 6 mln Żydów oraz był jednym z głównych oskarżonych w procesach norymberskich.

  Kiedy został skazany na śmierć, jego zbrodnie były tak wielkie, że trudno było je streścić – podkreśla historyk.

  Czytaj także:Najpopularniejsze imię w Szwecji? Mohamed!

  W 1946 roku tuż przed wykonaniem wyroku Goering popełnił samobójstwo.

  W piątek SVT wycofała program ze swojej strony internetowej, zaznaczając, że odcinek powróci po korekcie fragmentu dotyczącego żony Goeringa.

  Określenie niemiecki polityk cytowaliśmy za Encyklopedią Narodową, ale oczywiście w nowej wersji programu znajdzie się informacja, że Goering był nazistą – zapewniła rzeczniczka stacji Victoria Nordansjoe.

  Hermann Goering szwedzką arystokratkę Carin von Kantzov (była wówczas zamężna) poznał w 1920 roku na zamku Rockelstad pod Sztokholmem. Znalazł się tam wówczas jako pilot cywilnego samolotu dowożącego gości. Z powodu złej pogody zmuszony był zostać na noc. Goering umiejętności pilotażu samolotów jako as myśliwski zdobył podczas I wojny światowej.

  W 1922 roku po rozwodzie Carin poślubiła Goeringa. Następnie para wyjechała do Niemiec, ale później małżonkowie kilkukrotnie mieszkali w Sztokholmie. W Szwecji Goering leczył się w szpitalu psychiatrycznym z uzależnienia od morfiny.

  Czytaj także:Szwecja: Nacjonaliści po raz pierwszy najpopularniejszym ugrupowaniem

  SzSz PAP

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.